خدمات بانکی در کانادا

خدمات بانکی در کانادا

انتخاب بانک در کانادا

کانادا در سطح جهانی به داشتن سیستم بانکی پیشرفته و کارآمد مشهور است. بانک‌ها و موسسات مالی در کانادا معمولا در رنکینگ جهانی رتبه‌های اول را به خود اختصاص می‌دهند. برای بسیاری از تجار و سرمایه‌گذارانی که قصد وارد کردن سرمایه به کانادا را دارند سیستم بانکی مدرن از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر تاجر هستید و به کار کردن در یک کشور با سیستم بانکی یک‌پارچه و فعال در عرصه مبادلات بین‌المللی فکر می‌کنید پیشنهاد می‌شود کشور کانادا را برای فعالیت اقتصادی خود انتخاب کنید چرا که امروزه نقش مهم بانک‌ها در معاملات بین تجار از کشورهای مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست و شما می‌توانید با اقامت در کانادا و استفاده از سیستم بانکی آن بسیاری از مشکلات مربوط به تجارت خارجی را به راحتی پشت سر بگذارید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی سیستم بانکی کانادا، مزایای استفاده از این سیستم را تشریح کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم.

به منظور استفاده از خدمات بانکی در کانادا ابتدا باید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شاید در نگاه اول، انتخاب بانک برای شما سخت باشد اما بهتر است بدانید که در تمام شهرهای کانادا بانک‌های پیشرفته با سیستم مدرن، فعالیت می‌کنند و شما انواع خدمات بانکی را می‌توانید از آن‌ها دریافت کنید. معمولا مهاجرین در اوایل اقامت در کانادا بانکی را انتخاب می‌کنند که به محل زندگی آن‌ها نزدیک باشد. همچنین توصیه می‌شود که اگر قصد دریافت تسهیلات از بانک کانادایی را دارید در همان روزهای اول اقامت در کانادا برای افتتاح حساب در بانک‌های قدیمی کانادا اقدام نکنید چون این دسته از بانک‌ها به مشتریانی که برای مدتی طولانی در شعبه آن‌ها حساب بانکی داشته‌اند تسهیلات اختصاص می‌دهند. بنابراین بهتر است که شما در بدو ورود به کانادا برای افتتاح حساب در بانک‌های جدید اقدام کنید. بانک‌های جدید در کانادا شرایط خوبی را جهت ارائه تسهیلات به مهاجرین در نظر گرفته‌اند.

بانک ها در کانادا

مزایای افتتاح حساب بانکی در کانادا

 • با افتتاح حساب بانکی در کانادا به راحتی می‌توانید پرداخت‌های خود را انجام بدهید. بسیاری از کارفرمایان با استفاده از حساب‌های بانکی، حقوق کارکنان خود را پرداخت می‌کنند.
 • بانک‌های کانادا مکان بسیار امنی برای نگهداری ذخیره ارزی هستند.
 • با افتتاح حساب بانکی در کانادا می‌توانید تراکنش‌های مالی خود را پیگیری نمایید.
 • استفاده از تسهیلات بانکی مخصوصا وام و کارت اعتباری
 • راحت شدن تجارت و صدور ال سی برای تجاری که قصد تجارت با تجار در خارج از کانادا را دارند
 • راحت شدن انجام تعهدات تجار. لازم به ذکر است که فعالان در عرصه حمل و نقل دریایی به خدمات بانکی با کیفیت نیاز دارند که از طریق بانک‌ها در کانادا به بهترین شکل به این نیاز پاسخ داده می‌شود.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

 برای افتتاح حساب در بانک کانادا باید به صورت حضوری به بانک ورد نظر مراجعه کنید. بانک برای گشایش حساب، مدارکی را از شما درخواست می‌کند که باید اصل و کپی آن‌ها را به همراه داشته باشید:

 • مدارک مربوط به احراز هویت
 • دو قطعه عکس
 • فرم درخواست گشایش حساب بانکی. معمولا این فرم در بانک موجود است و شما می‌توانید در بانک این فرم را تکمیل کنید.

برای افتتاح حساب در بانک کانادا لازم نیست که حتما شاغل باشید. در واقع برخی از مهاجرین در روزهای اول ورود به کانادا موفق به یافتن شغل مورد نظر نمی‌شوند اما این مسأله آن‌ها را از گشایش حساب بانکی در کانادا محروم نمی‌کند.

همچنین برخی از اشخاص به اشتباه فکر می‌کنند که برای باز کردن یک حساب بانکی در کانادا باید مقدار زیادی پول برای واریز به حساب بانکی کانادا داشته باشند در حالی که چنین نیست و شما با کم‌ترین مبلغ نیز می‌توانید برای افتتاح حساب بانکی در کانادا اقدام کنید.

جالب است بدانید که حتی اشخاص ورشکسته نیز می‌توانند در کانادا حساب بانکی داشته باشند. برخی از اشخاص در فعالیت تجاری خود در کانادا ورشکسته می‌شوند. این اتفاق، منجر به مسدود شدن حساب بانکی یا محرومیت از افتتاح حساب مجدد نمی‌شود اما می‌تواند شخص ورشکسته را از برخی تسهیلات بانکی محروم نماید.

این تصور اشتباه برای برخی از مهاجرین ایجاد شده است که برای افتتاح حساب بانکی در کانادا باید سرمایه هنگفتی را وارد حساب بانکی بنمایند در حالی که در اشتباه هستند و کشور کانادا برای افتتاح حساب بانکی چنین محدودیتی را اعمال نمی‌کند زیرا بسیاری از اشخاصی که به کانادا مهاجرت می‌کنند سرمایه زیادی را وارد این کشور نمی‌کنند بلکه با تکیه بر علم و تخصص خود وارد کانادا می‌شوند بنابراین بدیهی است که در سال‌های اول ورود به این کشور ممکن است از سرمایه زیادی نداشته باشند.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

انواع حساب بانکی در کانادا

در کانادا امکان افتتاح چندین نوع حساب بانکی برای مشتریان وجود دارد:

 • حساب پس‌انداز. مشتریان از حساب پس‌انداز برای ذخیره پول استفاده می‌کنند اما دولت کانادا با دنبال کردن مقاصد مختلفی، این نوع حساب بانکی را برای مشتریان بانک‌های کانادا در نظر گرفته است. به منظور اجرای برنامه‌های بازنشستگی. دولت کانادا برای زمان بازنشستگی، تسهیلاتی را در نظر گرفته است که ارائه آن‌ها به شهروندان منوط به داشتن حساب پس‌انداز است.
 • حساب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری. این نوع حساب نیز در کنار دنبال کردن هدف ذخیره پول، به برخی از اهداف اقتصادی دولت کانادا در تعامل با شهروندان، جامه عمل می‌پوشاند. در واقع بسیاری از مشارکت‌های اقتصادی مردم در برنامه‌های توسعه‌ای کانادا از طریق حساب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری محقق می‌شود.
 • حساب چک. اشخاصی که قصد گرفتن دسته چک از بانک کانادا را دارند باید حساب مخصوص چک را در بانک کانادا باز کنند.

امنیت بانک‌ها در کانادا

بانک‌ها در کانادا از لحاظ برخورداری از سیستم امنیتی بسیار مطمئن، جزء بهترین‌ها در دنیا محسوب می‌شوند. از اطلاعات مشتریان در بانک‌های کانادا با به کارگیری سیستم‌های امنیتی بسیار پیشرفته محافظت می‌شود. همچنین بانک‌های کانادا در مقایسه با بانک‌های سایر کشورها، کم‌تر مورد حمله هکرها قرار می‌گیرند. همچنین کم‌تر بانکی در کانادا تاکنون ورشکسته شده است و جالب است بدانید که در کانادا، سپرده‌های مشتریان، تا سقف 100000 دلار از سوی شرکت بیمه کانادا، تحت پوشش بیمه قرار دارند.

امنیت بانک‌ها در کانادا

خدمات بانکی در کانادا 

بانک‌ها در کانادا خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. برخی از این خدمات شامل برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی است که با نصب بر روی گوشی همراه، به مشتریان ارائه می‌شوند.

دستگاه‌های خودپرداز در کانادا

مشتریان بانک‌های کانادایی بیشتر خدمات مورد نیاز را از دستگاه‌های خودپرداز دریافت می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه خودپرداز در کانادا، اقدام به سپرده‌گذاری، برداشت وجه و دریافت گردش مالی بنمایید.

دستگاه‌های خودپرداز در کانادا

صدور چک در کانادا

در کانادا اغلب از چک برای پرداخت حقوق کارکنان و پرداخت اجاره استفاده می‌شود. چک در کانادا زمانی وصول می‌شود که معادل وجه چک در حساب صادرکننده وجه نقد وجود داشته باشد. اگر در حساب صادرکننده، مبلغ چک موجود نباشد، چک به صندوقی به نام NSF ارسال می‌شود.

کارت اعتباری در کانادا

کارت اعتباری در کانادا با این هدف ارائه می‌شود که مشتری بتواند با دریافت این کارت، مبلغی را از بانک کانادایی قرض بگیرد و در موعد مقرر، اصل مبلغ را به همراه سود مدت، به بانک بازگرداند.

کارت اعتباری در کانادا

وام بانکی در کانادا

وام‌های بانکی در کانادا به دو دسته شخصی و کسب و کار تقسیم می‌شوند. معمولا شهروندان کانادایی برای خرید اتومبیل و خانه از وام‌های شخصی استفاده می‌کنند. مشتریان وام را با شرایط تعیین شده توسط بانک دریافت می‌کنند و بازپرداخت اقساط نیز در بازه زمانی مقرر از سوی بانک صورت می‌گیرد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات