خدمات بانکی در کانادا

خدمات بانکی در کانادا

انتخاب بانک در کانادا

کانادا در سطح جهانی به داشتن سیستم بانکی پیشرفته و کارآمد مشهور است. بانک‌ها و موسسات مالی در کانادا معمولا در رنکینگ جهانی، رتبه‌های اول را به خود اختصاص می‌دهند. برای بسیاری از تجار و سرمایه‌گذارانی که قصد وارد کردن سرمایه به کانادا را دارند سیستم بانکی مدرن از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر تاجر هستید و به کار کردن در یک کشور با سیستم بانکی یک‌پارچه و فعال در عرصه مبادلات بین‌المللی فکر می‌کنید پیشنهاد می‌شود کشور کانادا را برای فعالیت اقتصادی خود انتخاب کنید؛ چرا که امروزه نقش مهم بانک‌ها در معاملات بین تجار از کشورهای مختلف بر هیچ کس پوشیده نیست و شما می‌توانید با اقامت در کانادا و استفاده از سیستم بانکی آن بسیاری از مشکلات مربوط به تجارت خارجی را به راحتی پشت سر بگذارید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی سیستم بانکی کانادا، مزایای استفاده از این سیستم را تشریح کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم.

به منظور استفاده از خدمات بانکی در کانادا ابتدا باید بانک مورد نظر خود را انتخاب کنید. شاید در نگاه اول، انتخاب بانک برای شما سخت باشد اما بهتر است بدانید که در تمام شهرهای کانادا بانک‌های پیشرفته با سیستم مدرن، فعالیت می‌کنند و شما انواع خدمات بانکی را می‌توانید از آن‌ها دریافت کنید. معمولا مهاجرین در اوایل اقامت در کانادا بانکی را انتخاب می‌کنند که به محل زندگی آن‌ها نزدیک باشد.

همچنین توصیه می‌شود که اگر قصد دریافت تسهیلات از بانک کانادایی را دارید در همان روزهای اول اقامت در کانادا برای افتتاح حساب در بانک‌های قدیمی کانادا اقدام نکنید چون این دسته از بانک‌ها به مشتریانی که برای مدتی طولانی در شعبه آن‌ها حساب بانکی داشته‌اند تسهیلات اختصاص می‌دهند. بنابراین بهتر است که شما در بدو ورود به کانادا برای افتتاح حساب در بانک‌های جدید اقدام کنید. بانک‌های جدید در کانادا شرایط خوبی را جهت ارائه تسهیلات به مهاجرین در نظر گرفته‌اند.

همچنین بخوانید: اقامت کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، مزایای زندگی در کانادا

مزایای افتتاح حساب بانکی در کانادا

 • با افتتاح حساب بانکی در کانادا به راحتی می‌توانید پرداخت‌های خود را انجام بدهید. بسیاری از کارفرمایان با استفاده از حساب‌های بانکی، حقوق کارکنان خود را پرداخت می‌کنند.
 • بانک‌های کانادا مکان بسیار امنی برای نگهداری ذخیره ارزی هستند.
 • با افتتاح حساب بانکی در کانادا می‌توانید تراکنش‌های مالی خود را پیگیری نمایید.
 • استفاده از تسهیلات بانکی مخصوصا وام و کارت اعتباری
 • راحت شدن تجارت و صدور ال سی برای تجاری که قصد تجارت با تجار در خارج از کانادا را دارند
 • راحت شدن انجام تعهدات تجار. لازم به ذکر است که فعالان در عرصه حمل و نقل دریایی به خدمات بانکی با کیفیت نیاز دارند که از طریق بانک‌ها در کانادا به بهترین شکل به این نیاز پاسخ داده می‌شود.

همه چیز درباره افتتاح حساب بانکی در کانادا

درباره وام مسکن در کانادا و کارت اعتباری در کانادا با مراجعه به هر لینک بخوانید.

پادکست بشنوید!

وام مسکن در کانادا

رادیو تراست

موضوع: وام مسکن در کانادا

راه های ارتباطی با پیام روشنی

www.heedlending.com

[email protected]

افتتاح حساب بانکی در کانادا

برای افتتاح حساب در بانک های کانادا باید به صورت حضوری، به بانک مورد نظر مراجعه کنید.

بانک برای گشایش حساب، مدارکی را از شما درخواست می‌کند که باید اصل و کپی آن‌ها را به همراه داشته باشید:

 • مدارک مربوط به احراز هویت
 • دو قطعه عکس
 • فرم درخواست گشایش حساب بانکی. معمولا این فرم در بانک موجود است و شما می‌توانید در بانک این فرم را تکمیل کنید.

برای افتتاح حساب در بانک کانادا لازم نیست که حتما شاغل باشید. در واقع برخی از مهاجرین در روزهای اول ورود به کانادا موفق به یافتن شغل مورد نظر نمی‌شوند اما این مسأله آن‌ها را از گشایش حساب بانکی در کانادا محروم نمی‌کند.

همچنین برخی از اشخاص به اشتباه فکر می‌کنند که برای باز کردن یک حساب بانکی در کانادا باید مقدار زیادی پول برای واریز به حساب بانکی کانادا داشته باشند در حالی که چنین نیست و شما با کم‌ترین مبلغ نیز می‌توانید برای افتتاح حساب بانکی در کانادا اقدام کنید.

حتی اشخاص ورشکسته نیز می‌توانند در کانادا حساب بانکی داشته باشند. برخی از اشخاص در فعالیت تجاری خود در کانادا ورشکسته می‌شوند. این اتفاق، منجر به مسدود شدن حساب بانکی یا محرومیت از افتتاح حساب مجدد نمی‌شود اما می‌تواند شخص ورشکسته را از برخی تسهیلات بانکی محروم نماید.

این تصور اشتباه برای برخی از مهاجرین ایجاد شده است که برای افتتاح حساب بانکی در کانادا باید سرمایه هنگفتی را وارد حساب بانکی بنمایند در حالی که در اشتباه هستند و کشور کانادا برای افتتاح حساب بانکی چنین محدودیتی را اعمال نمی‌کند زیرا بسیاری از اشخاصی که به کانادا مهاجرت می‌کنند سرمایه زیادی را وارد این کشور نمی‌کنند بلکه با تکیه بر علم و تخصص خود وارد کانادا می‌شوند بنابراین بدیهی است که در سال‌های اول ورود به این کشور ممکن است سرمایه زیادی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: خدمات به تازه واردان کشور کانادا

انواع حساب بانکی در کانادا

در کانادا امکان افتتاح چندین نوع حساب بانکی برای مشتریان وجود دارد:

مشتریان از حساب پس‌انداز برای ذخیره پول استفاده می‌کنند اما دولت کانادا با دنبال کردن مقاصد مختلفی، این نوع حساب بانکی را برای مشتریان بانک‌های کانادا در نظر گرفته است. به منظور اجرای برنامه‌های بازنشستگی. دولت کانادا برای زمان بازنشستگی، تسهیلاتی را در نظر گرفته است که ارائه آن‌ها به شهروندان منوط به داشتن حساب پس‌انداز است.

این نوع حساب نیز در کنار دنبال کردن هدف ذخیره پول، به برخی از اهداف اقتصادی دولت کانادا در تعامل با شهروندان، جامه عمل می‌پوشاند. در واقع بسیاری از مشارکت‌های اقتصادی مردم در برنامه‌های توسعه‌ای کانادا از طریق حساب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری محقق می‌شود.

اشخاصی که قصد گرفتن دسته چک از بانک کانادا را دارند باید حساب مخصوص چک را در بانک کانادا باز کنند.

امنیت بانک‌ ها در کانادا

امنیت بانک‌ ها در کانادا

بانک‌ها در کانادا از لحاظ برخورداری از سیستم امنیتی بسیار مطمئن، جزء بهترین‌ها در دنیا محسوب می‌شوند. از اطلاعات مشتریان در بانک‌های کانادا با به کارگیری سیستم‌های امنیتی بسیار پیشرفته محافظت می‌شود. همچنین بانک‌های کانادا در مقایسه با بانک‌های سایر کشورها، کم‌تر مورد حمله هکرها قرار می‌گیرند. همچنین کم‌تر بانکی در کانادا تاکنون ورشکسته شده است و جالب است بدانید که در کانادا، سپرده‌های مشتریان، تا سقف 100000 دلار از سوی شرکت بیمه کانادا، تحت پوشش بیمه قرار دارند.

خدمات بانکی در کانادا

بانک‌ها در کانادا خدمات زیادی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. برخی از این خدمات شامل برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی است که با نصب بر روی گوشی همراه، به مشتریان ارائه می‌شوند.

دستگاه‌ های خودپرداز در کانادا

مشتریان بانک‌های کانادایی بیشتر خدمات مورد نیاز را از دستگاه‌های خودپرداز دریافت می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از دستگاه خودپرداز در کانادا، اقدام به سپرده‌گذاری، برداشت وجه و دریافت گردش مالی بنمایید.

صدور چک در کانادا

در کانادا اغلب از چک برای پرداخت حقوق کارکنان و پرداخت اجاره استفاده می‌شود. چک در کانادا زمانی وصول می‌شود که معادل وجه چک در حساب صادرکننده وجه نقد وجود داشته باشد. اگر در حساب صادرکننده، مبلغ چک موجود نباشد، چک به صندوقی به نام NSF ارسال می‌شود.

وام بانکی در کانادا

وام‌های بانکی در کانادا به دو دسته شخصی و کسب و کار تقسیم می‌شوند. معمولا شهروندان کانادایی برای خرید اتومبیل و خانه از وام‌های شخصی استفاده می‌کنند. مشتریان وام را با شرایط تعیین شده توسط بانک دریافت می‌کنند و بازپرداخت اقساط نیز در بازه زمانی مقرر از سوی بانک صورت می‌گیرد.

کارت اعتباری در کانادا

کارت اعتباری در کانادا با این هدف ارائه می‌شود که مشتری بتواند با دریافت این کارت، مبلغی را از بانک کانادایی قرض بگیرد و در موعد مقرر، اصل مبلغ را به همراه سود مدت، به بانک بازگرداند.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چرا تجارت در کشور کانادا سودآور است؟

چون کانادا یک کشور با سیستم بانکی یکپارچه و فعال در عرصه مبادلات بین ‌المللی است و با توجه به نقش مهم بانک‌ ها در معاملات بین تجار از کشورهای مختلف، با اقامت در کانادا و استفاده از سیستم بانکی آن می توانید بسیاری از مشکلات مربوط به تجارت خارجی را به راحتی پشت سر بگذارید.

افتتاح حساب بانکی در کانادا چه مزایایی برای مهاجران دارد؟

نگهداری امن از ذخیره ارزی، پیگیری راحت تراکنش های مالی، استفاده از تسهیلات بانکی مخصوصا وام و کارت اعتباری، راحت شدن تجارت و صدور ال سی، راحت شدن انجام تعهدات تجار و موارد دیگر.

چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنم؟

برای افتتاح حساب در بانک های کانادا شما باید به صورت حضوری، به بانک مورد نظر مراجعه کنید. بانک برای گشایش حساب، مدارک مربوط به احراز هویت، دو قطعه عکس و فرم تکمیل شده گشایش حساب بانکی را از شما درخواست می‌کند که باید اصل و کپی آنها را به همراه داشته باشید.

آیا برای افتتاح حساب بانکی در کانادا باید شاغل باشم؟

برای افتتاح حساب در بانک کانادا لازم نیست که حتما شاغل باشید. زیرا برخی از مهاجرین در روزهای اول ورود به کانادا موفق به یافتن شغل مورد نظر خود نمی ‌شوند. بنابراین این مسأله آنها را از گشایش حساب بانکی در کانادا محروم نمی‌کند.

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا به چقدر سرمایه نیاز است؟

برای افتتاح حساب بانکی در کانادا به سرمایه هنگفتی نیاز نیست و شما با کم ‌ترین مبلغ نیز می ‌توانید برای افتتاح حساب بانکی در کانادا اقدام کنید. زیرا بسیاری از اشخاصی که به کانادا مهاجرت می‌کنند سرمایه زیادی را وارد این کشور نمی‌کنند بلکه با تکیه بر علم و تخصص خود وارد کانادا می ‌شوند.

در کانادا چه نوع حساب های بانکی می توان افتتاح کرد؟

به طور کلی سه نوع حساب بانکی در کانادا وجود دارد که عبارتند از:
حساب پس انداز برای ذخیره پول و بهره مند شدن از تسهیلاتی همچون تسهیلات بازنشستگی
حساب پس ‌انداز و سرمایه‌گذاری برای ذخیره پول و اهداف اقتصادی و تجاری
حساب چک برای اشخاصی که قصد گرفتن دسته چک از بانک کانادا را دارند.

چند نوع وام بانکی در کانادا وجود دارد؟

وام ‌های بانکی در کانادا شامل دو نوع شخصی و کسب و کار هستند که معمولا شهروندان کانادایی برای خرید اتومبیل و خانه از وام ‌های شخصی استفاده می ‌کنند.

کاربرد کارت اعتباری در کانادا چیست؟

کارت اعتباری در کانادا با این هدف ارائه می ‌شود که مشتری بتواند با دریافت این کارت، مبلغی را از بانک کانادایی قرض بگیرد و در موعد مقرر، اصل مبلغ را به همراه سود مدت، به بانک بازگرداند.

در کانادا چه موقع از دسته چک استفاده می شود؟

در کانادا اغلب از چک برای پرداخت حقوق کارکنان و پرداخت اجاره استفاده می ‌شود.

چک در کانادا چه زمانی وصول می شود؟

چک در کانادا زمانی وصول می ‌شود که معادل وجه چک در حساب صادرکننده وجه نقد وجود داشته باشد. اما اگر در حساب صادرکننده، مبلغ چک موجود نباشد، چک به صندوقی به نام NSF ارسال می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.