خرید بیزینس در کبک

خرید بیزینس در کبک

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به خرید بیزینس در کانادا و همچنین مهاجرت از راه سرمایه گذاری در کانادا فکر می کنید لازم است بگوییم:

زنگ خطر در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید برای شما روشن خواهد شد!!!

خرید بیزینس در کانادا کار آسانی نیست و شما نمی توانید بدون داشتن آگاهی و نگرفتن مشورت از دیگران این مسیر پر پیچ و خم را پشت سر بگذارید. از جمله پیچیدگی های این راه می توان به قوانین مختلف ایالتی نیز اشاره کرد. اولین گام برای خرید بیزنس و یا مهاجرت از این طریق، این است که بتوانید نشان دهید که توانایی کار و کارآفرینی و همچنین به دست گرفتن مدیریت یک کسب و کار را دارید. برای گرفتن این حق لازم است تا خواسته های دولت کانادا را در این راستا برآورده کرده و همه چیز را ثابت کنید.

پادکست بشنوید!

برای خرید بیزنس در ایالت کبک نیز همچون دیگر ایالت ها قوانین و برنامه هایی وجود دارد و شما می توانید با توجه به شرایط و نیازهای خود این روند را بپیمایید. در قسمت زیر به سه برنامه ی موجود در ایالت کبک می پردازیم:

 1. سرمایه گذاری در کبک

برای اینکه بتوانید به عنوان یک سرمایه گذار وارد ایالت کبک شوید، لازم است تا واجدالشرایط موارد زیر باشید:

 • سرمایه ای، با ارزش مشخص داشته باشید.
 • تجربه ی مدیریتی داشته باشید.
 • تعهد دهید که به مدت پنج سال با نظارت دولت کانادا در ایالت کبک سرمایه گذاری مفیدی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که موسسات مالی کانادا در این نوع سرمایه گذاری همراه و حامی شما خواهند بود.

درباره سرمایه ‌گذاری در کبک بیشتر بدانید.

 1. کارآفرینی در کبک

برای اینکه بتوانید به عنوان یک کار آفرین وارد ایالت کبک شوید، لازم است تا واجد الشرایط موارد زیر باشید:

 • سرمایه ای، با ارزش مشخص داشته باشید.
 • تجربه ی راه اندازی کسب و کار مورد نظر را در کشور خود داشته باشید.
 • قادر به ایجاد کسب و کار جدید برای خود و دیگران در ایالت کبک باشید.
 • در نقش مدیریت، فعال عمل کنید.

درباره کارآفرینی کبک و کارآفرینی کانادا بیشتر بدانید.

 1. خود اشتغالی در کبک

برای اینکه بتوانید با راه اندازی کسب و کار شخصی خود وارد ایالت کبک شوید، لازم است تا واجد الشرایط موارد زیر باشید:

 • سرمایه ای، با ارزش مشخص داشته باشید.
 • تجربه و سابقه ی راه اندازی حرفه و یا شغلی را که می خواهید در ایالت کبک به دست بگیرید در کشور خود نیز داشته باشید.
 • برای خود اشتغالی لازم است تا مبلغی را به عنوان بیعانه به حساب دولت کانادا واریز کنید. اما دقت کنید که این مبالغ ممکن است برای ایالت های مختلف متفاوت باشد که شما لازم است مبالغ دولت کانادا برای ایالت کبک را در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با موارد ذکر شده می توانید به سایت canadavisa.com مراجعه فرمایید. بنابراین اگر شما هم به فکر خرید بیزینس در ایالت کبک هستید، با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست تا پایان این مطلب همراه باشید تا به این مسئله از دیدگاه های مختلفی نگاه کنیم. امید است که بتوانیم به تمامی سوالات شما دوستان عزیز و همراهان گرامی پاسخ دهیم. پس با ما همراه شوید.

شرایط خرید بیزینس در کبک

شرایط خرید بیزینس در کبک

برای خرید بیزینس و شروع یک کسب و کار جدید در کبک و مهاجرت به این ایالت لازم است تا در ابتدا شرایط خرید آن را داشته باشید. همان‌طور که پیش تر هم ذکر شد، برای خرید بیزینس سه برنامه وجود دارد که در ادامه به طور مفصل و همچنین به ترتیب به آن ها و شرایط خریدی که دولت برای این نوع بیزینس ها مشخص کرده، می پردازیم.

شرایط سرمایه گذاری در کبک

 • داشتن حداقل سرمایه به ارزش 1.6 میلیون دلار کانادا که از طریق قانونی به دست آمده باشد.
 • داشتن سابقه ی مدیریت یک کسب و کار (بهتر است که شما طی دو سال گذشته، حداقل پنج کارمند را تحت نظارت خود قرار داده و بر کار آن ها نظارت کرده باشید یا تجربه مدیریتی در یک شرکت تجاری، صنعتی یا کشاورزی؛ یا تجربه مدیریتی در دولت، سازمان های دولتی، یا سازمان های بین المللی ظرف مدت دو سال در پنج سال گذشته را داشته باشید.)
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی با ارائه ی حداقل نمره ی لازم از آزمون هایی مثل آیلتس و تافل (داشتن توانایی در هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن الزامی است)
 • داشتن هدفی مشخص و برنامه ای برای بیزنس جدید (بیزنس پلن حرفه ای)
 • ارائه ی مدارک تحصیلی کانادایی و یا معادل آن (لازم به ذکر است که داشتن حداقل مدرک تحصیلی یعنی دیپلم برای سرمایه گذاران الزامی است.)

در آخر گفتنی است که بعد از گذراندن تمامی این مراحل لازم است تا از دولت کانادا بخواهید تا مجوز سرمایه گذاری را برایتان صادر کند.

درباره ویزای سرمایه گذاری در کانادا و ویزای بیزینس کانادا بیشتر بدانید.

شرایط کارآفرینی در کبک

شرایط کارآفرینی در کبک

 • داشتن حداقل سرمایه ای به ارزش 300 هزار دلار کانادا که از طریق قانونی به دست آمده باشد.
 • داشتن سابقه ی مدیریت و مالکیت در مشاغل واجد شرایط
 • خرید حداقل 33 درصد از بیزینس فعال برای خود
 • ایجاد حداقل یک جایگاه شغلی برای یک کانادایی یا یکی از مقیمان دائم کشور کانادا یا ایالت کبک
 • ارائه ی گواهی هایی مبنی بر سلامت جسمی و روحی و تحویل این مدارک به دولت کانادا
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی با ارائه ی حداقل نمره ی لازم از آزمون هایی مثل آیلتس و تافل (داشتن توانایی در هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن الزامی است)
 • داشتن هدفی مشخص و برنامه ای برای بیزینس جدید (بیزینس پلن حرفه ای)
 • ارائه ی مدارک تحصیلی کانادایی و یا معادل آن (لازم به ذکر است که داشتن حداقل مدرک تحصیلی یعنی دیپلم برای سرمایه گذاران الزامی است.)

شرایط خود اشتغالی در کبک

برای این که بتوانید به عنوان یک فرد خود اشتغال در کانادا مشغول به فعالیت شوید، باید بتوانید تجربه و توانایی خود را نشان داده و هدف خود را از این کار مشخص کنید. ایالت کبک این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا در زمینه های گوناگون به خصوص در زمینه های ورزشی، فرهنگی و کشاورزی سهم قابل توجهی داشته باشید. علاوه بر این موارد بیزینس مورد نظر شما باید درآمد کافی برای حمایت از شما و افراد تحت تکفل شما را در ایالت کبک و کشور کانادا ایجاد کند. اگر قصد دارید در ایالت کبک مشغول به کار شوید، شرایط خود اشتغالی در این ایالت به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل سرمایه به ارزش 100 هزار دلار کانادا که از طریق قانونی به دست آمده باشد.
 • داشتن حداقل دو سال تجربه ی کاری به عنوان کارگر خود اشتغال در همان موقعیت شغلی که قصد دارید در ایالت کبک آن را دنبال کنید.

لازم به ذکر است که بر اساس معیارهای گزینش ایالت کبک، زمینه ی فعالیت شما به مسائل فرهنگی، ورزشی و کشاورزی محدود نمی شود و شما می توانید در سایر زمینه های عمومی و تخصصی فعالیت داشته باشید.

چنانچه در مورد شرایط داشتن یک بیزینس فعال سوالی دارید، می توانید با مشاوران ما در موسسه ی مهاجرتی تراست وقت مشاوره رزرو کرده و یا فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا شرایط شما توسط وکلای با تجربه ی ما مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت خرید بیزینس در کبک

قیمت خرید بیزینس در کبک

وقتی پای خرید یک بیزینس در میان است، حتما قیمت خرید و هزینه ی آن بیزنس هم اهمیت می یابد. قیمت خرید بیزینس در کشورهای مختلف متفاوت است. حتی این تفاوت در قیمت، در ایالت های مختلف یک کشور مثل کشور کانادا نیز هویدا است. در ادامه با ما همراه باشید تا در جدول زیر به قیمت برخی از بیزنس های مختلف در کشور کانادا بپردازیم.

نام بیزینسمیانگین قیمت خرید بیزینستوضیحات
خرید پمپ بنزین2.5 میلیون دلار تا 7 میلیون دلارمقرون به صرفه نیست اما ارزش سرمایه گذاری دارد مورد استفاده برای همگان
خرید کافه250 هزار دلار تا 350 هزار دلاردارای محیطی شاد و لذت بخش مورد استفاده برای همگان
خرید رستوران500 هزار دلار تا 1 میلیون دلاردارای محیطی شاد و لذت بخش مورد استفاده برای همگان
خشکشویی100 هزار دلار تا 300 هزار دلارامکان به روز کردن دستگاه ها مقرون به صرفه ارائه ی خدمات آنلاین
داروخانه600 هزار دلار تا 2 میلیون دلارکم ریسک ملزم به آشنایی با نظام پزشکی و داروخانه ای
فروشگاه پوشاک350 هزار دلار تا 450 هزار دلارکم ریسک نیاز به تجربه و دانش کافی در این زمینه

دقت داشته باشید که لیست بالا تنها چند گزینه ی محدود را به شما نشان می دهد. در صورتی که برای خرید بیزینس ایده آل خود هزاران فرصت پیش روی شما قرار دارد که با تحقیقات گسترده و همچنین انتخابی صحیح می توانید در درست ترین مسیر ممکن گام بردارید. لازم به ذکر است که برای خرید بیزینس به طور حرفه ای و همچنین ارائه ی یک بیزنس پلن دقیق می توانید روی تیم مهاجرتی ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ی بیزنس مورد نظر خود می توانید با مشاوران ما در موسسه ی مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس در کبک

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس در کبک

هر ساله سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی بسیاری برای انتقال سرمایه ی خود به کشور کانادا وارد عمل می شوند و این مسیر پر از فراز و نشیب را پشت سر می گذارند. برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، مسیر دسترسی به کانادا و مهاجرت به این کشور از طریق گرفتن مجوز کار موقت، تحت نظارت دولت فدرال و قوانین اداره ی کار امکان پذیر است. طبق این سیاست، سرمایه گذار می تواند پس از فروش و انتقال سرمایه ی خود، کسب و کار جدیدی را راه اندازی کند و یا کسب و کار فعالی را به طور کامل یا درصدی خریداری کند که در ادامه به این موضوعات به تفصیل می پردازیم.

در آخر لازم است که بگوییم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیاز به یک متخصص دارد که شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری کرده و شما را با سایر راه های مهاجرت در این مسیر و مدارک و شرایط مورد نیاز آشنا سازد. برای این کار، ما به شما توصیه می کنیم تا با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید. در این راه می توانید روی وکلا حرفه ای و کار بلد ما در موسسه ی مهاجرتی تراست حساب کنید.

اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس در کبک

یکی از اهداف سرمایه گذاران مهاجر در کشورهای خارجی گرفتن اقامت دائم برای خود و خانواده است. در کشور کانادا و خصوصا در ایالت کبک، اخذ اقامت دائم از طریق خرید بیزینس امکان پذیر است به گونه ای که پس از گرفتن مجوز کار، داوطلبان می توانند در مراحل بعدی، برای بسیاری از برنامه های مهاجرتی و همچنین برای گرفتن حق اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

حالا شاید این سوال نیز برای شما پیش بیاید که سرمایه گذار چند وقت بعد از گرفتن مجوز کار می تواند برای گرفتن اقامت دائم درخواست خود را ثبت کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که زمان انتظار برای افراد مختلف با شرایط گوناگون متفاوت است. اما به طور کلی در طول سال اول کار در کشور کانادا، شما به عنوان متقاضی یا سرمایه گذار خارجی در صورتی که واجد الشرایط هستید، می توانید به همراه اعضای خانواده خود، درخواست اقامت دائم را ثبت کنید. در بیشتر مواقع، روند کار کمتر از 12 ماه به طول می انجامد.

ویدیو معرفی شهر کبک کانادا

مزایا و معایب خرید بیزینس در کبک

اگر شما هم مثل بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران ایده ی خرید بیزینس در کشور های خارجی به خصوص کشور کانادا و ایالت کبک را در سر دارید شاید سوالاتی مانند سوالات زیر در ذهنتان نقش ببندد:

چه زمانی باید برای خرید بیزینس اقدام کنیم

آیا بهتر است که یک بیزنس جدید راه اندازی کنیم و یا یک بیزینس فعال را گسترش دهیم؟

برای پاسخگویی به سوالات بالا نمی توان یک نسخه ی مشخص برای همه پیچید!!!

برای این کار و قدم گذاشتن در درست ترین مسیر ممکن لازم است تا پیش از تصمیم گیری با توجه به سهامی که قصد خرید آن را دارید و یا سایر عوامل مثل اهداف تجاری و تحمل ریسک، فرصت های موجود در بازار را کاملا بسنجید.

از مزایا و معایب خرید یک بیزینس جدید در کبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای خرید یک بیزینس جدید

 • خرید یک بیزینس جدید این امکان را به شما می دهد که از صفر تا صد مدیریت بیزینس خود را بر عهده بگیرید.
 • برای شروع کار و پایه گذاری یک بیزینس جدید نسبت به یک بیزینس فعال هزینه ی کمتری صرف می شود و شما می توانید این هزینه ها را رفته رفته و با جان گرفتن بیزینس خود افزایش دهید.
 • با راه اندازی یک بیزنس جدید و نوپا، هنگام سود دهی، شریکی نخواهید داشت که با او سود حاصله را سهیم شوید.

معایب خرید یک بیزینس جدید

 • خرید یک بیزینس جدید ممکن است که در اول کار شما را کمی نا امید و خسته کند چرا که سرعت رشد آن در اوایل کار بسیار کم خواهد بود. بنابراین اینجاست که احتمال شکست خوردن پلن بیزینس شما وجود دارد.
 • با شروع یک بیزینس جدید زحمات تمامی قسمت ها از مراحل قانونی گرفته تا کارآموزی زیر مجموعه تان بر دوش شما خواهد بود و اینجاست که هر گونه نا آگاهی و یا عدم مدیریت ممکن است مشکل ساز باشد.
 • قطعا بیزینس شخصی شما به ارتباط با دیگر بیزینس ها نیازمند است. اعتماد سازی و یا کسب اعتماد بیزنس های بزرگ و مرتبط با بیزینس کوچک شما شاید یکی از چالش‌برانگیزترین موانعی باشد که با آن برخورد خواهید کرد.

اگرچه خرید و راه اندازی یک بیزینس جدید می تواند موانعی را بر سر راه شما قرار دهد، اما مزایای خود را نیز دارد. اگر مدیر خوبی هستید و تجربه ی مدیریت در بیزینس مورد نظر را دارید به شما توصیه می کنم که بیزینس خود را در ایالت کبک راه اندازی کنید. بدون شک شما موفق خواهید شد!!!

در ادامه با ما همراه باشید تا به مزایا و معایب خرید بیزنس فعال در ایالت کبک نیز بپردازیم.

خرید بیزینس فعال در کبک

امروزه یکی از روش های خرید بیزینس که بین سرمایه گذاران و کارآفرینان بسیار باب شده، خرید بیزینس فعال است. با خرید بیزینس فعال ریسک کار شما کاهش می یابد. البته خرید این نوع بیزینس آنقدر ها هم که تصورش را می کنید آسان نیست و لازم است تا پیش از خرید این نوع بیزنس از مزایا و معایب آن مطلع باشید. در ایالت کبک و کشور کانادا نیز با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست همراه باشید تا در ادامه به این مسائل بپردازیم.

مزایای خرید بیزینس فعال

 • کاهش ریسک و مسئولیت پذیری
 • دسترسی به سرمایه ای گسترده
 • کارگران و زیر مجموعه ای کار بلد، حرفه ای، با استعداد و با انگیزه
 • قابلیت رشد و پیشرفت سریع تر
 • ارتباط بیزینس با سایر اماکن و اداره جات بومی

معایب خرید بیزینس فعال

 • هزینه ی بالای بیزینس فعال
 • کاهش کنترل و مدیریت
 • تقسیم سود بدست آمده
 • رقابت داخلی

همان‌طور که از مزایا و معایب خرید بیزینس فعال گفتیم، این نوع سرمایه گذاری عاقلانه به نظر می رسد به شرط آن که معایب این نوع بیزینس را به گونه ای مدیریت کنید که به حداقل برسند. مشاوره با متخصصان ما در این زمینه در تیم تراست می تواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند.

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در کبک

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در کبک

خوشبختانه کشور کانادا و ایالت کبک از آن دسته از کشورها و ایالت‌هایی هستند که قیمت خرید بیزینس در آن‌ها نسبت به دیگر نقاط جهان کمتر است. همان‌طور که در جدول قسمت‌های قبل هم ذکر شد، برای مثال، شما برای خرید یک خشک‌شویی به مبلغی بین 100 هزار دلار تا 300 هزار دلار احتیاج دارید. بنابراین اگر یک خشک‌شویی کوچک را در نظر بگیرید با کف این قیمت یعنی حدود 100 هزار دلار می‌توانید صاحب یک خشکشویی شوید. اگر شما هم از آن دسته از سرمایه گذارانی هستید که دارایی کافی برای خرید یک بیزینس گران قیمت و پر ریسک را ندارید، می‌توانید با بیزنس های ارزان قیمت و مقرون به صرفه کار خود را در ابتدای راه آغاز کنید. اما به یاد داشته باشید که شما با چند سال کار کردن و پس انداز می‌توانید بیزینس خود را گسترش داده و آن را به بیزینس ایده آل خود تبدیل کنید.

گفتنی است که حتی شما می‌توانید با کسب کار شخصی و کوچک خود و یا یک استارت آپ حتی با صرف هزینه‌ای کمتر از آن چه ذکر شد، آینده‌ی شغلی خود را استارت بزنید. فقط کافی ست شروع کرده و با گرفتن مشورت از یک فرد متخصص در حوزه‌ی کار خود و آشنا با مسائل مهاجرت بحث و گفت و گو کنید. بدون شک آینده‌ای درخشان در انتظار شماست پس هر چه زودتر عجله کنید.

فروش بیزینس در کبک

برای خرید یک بیزینس ایده آل با توجه به بودجه، مهارت و حوزه ی علاقه‌مندی شما بهتر است گزینه ها و فرصت های پیش رو را ببینید و هر کدام را مورد بررسی قرار دهید. به هر حال خرید یک بیزینس می تواند نقش بسیار برجسته ای در آینده ی شغلی شما و زندگیتان داشته باشد. برای شما عزیزانی که قصد خرید بیزینس در کشورهای خارجی به خصوص کانادا را دارید، سایت هایی طراحی شده است که می توانید برا اساس شرایط خود، بیزینس دلخواهتان را که برای فروش روی سایت قرار گرفته است، ببینید. برخی از این سایت های کانادایی در قسمت زیر آورده شده اند که می توانید بیزینس مورد نظرتان را خریداری کنید.

businessesforsale.com

businessesforsale.com

sunbeltnetwork.com

در آخر باید گفت، چنانچه قصد گرفتن اقامت دائم از کشور کانادا و سکونت در ایالت کبک را دارید و می خواهید از طریق برنامه های مختلف سرمایه گذاری مثل کار آفرینی، خود اشتغالی، استارت آپ و دیگر موارد اقدام کنید، می توانید با مشاوران ما در موسسه ی مهاجرتی تراست وقت مشاوره رزرو کرده و یا فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا پرونده ی شما توسط وکلای مهاجرتی باسابقه ی ما مورد بررسی قرار گیرند.

سوالات متداول

حداقل سرمایه برای خرید بیزینس در کانادا چقدر است؟

هزینه ی خرید بیزینس ها با یکدیگر متفاوت اند. اگر تقاضای خرید یک بیزنس کاملا مقرون به صرفه را دارید لازم است تا حداقل 100 هزار دلار سرمایه ی اولیه برای خرید این بیزینس داشته باشید. با داشتن این مبلغ می توانید از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنید.

آیا ایرانیان هم می توانند از طریق سرمایه گذاری و خرید بیزینس به کانادا مهاجرت کنند؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های قانونی مهاجرت برای ایرانیان محسوب می شود. بنابراین سرمایه گذاران ایرانی نیز مثل سرمایه گذاران سایر کشورها می توانند با داشتن شرایطی از جمله مهارت و توانمندی لازم، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه و تجربه ی کاری و مدیریتی در کشور کانادا سرمایه گذاری کرده و از همین طریق مهاجرت کند.

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا می توانیم اقامت دائم بگیریم؟

گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری برای افراد مختلف با شرایط گوناگون متفاوت است. برای بعضی از افراد ممکن است پس از یک سال یا دو سال کار در کانادا درخواست اقامت دائم ثبت شود و برای بعضی دیگر ممکن است تا چهار سال این روند ادامه پیدا کند. اما نکته ی قابل توجه این است که سرمایه گذاری در کشور کانادا مستقیما منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود و شما باید بعد از مدتی کار کردن در کشور کانادا این درخواست را ثبت نمایید. پس از گرفتن اقامت در کشور کانادا امکاناتی اعم از حق رای، تحصیل رایگان یا تحصیل ارزان قیمت برای خود و فرزندانتان و همچنین سایر امکانات مثل بیمه ی سلامت شامل حال شما خواهد شد.

آیا برای سرمایه گذاری در کشور کانادا می توان روی وام تجاری حساب کرد؟

باید به این نکته توجه داشت که گرفتن وام تجاری حتی برای شهروندان کانادایی نیز چالش بر انگیز است و تنها می توان با استفاده از یک بیزینس پلن حرفه ای این وام را دریافت کرد. برای گرفتن این وام تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آیا کشور کانادا برای خرید بیزینس کشور مناسبی است؟

گفتنی است که کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای خرید بیزنس و سرمایه گذاری است. این کشور در سال 2011، رتبه ی 1 را در مجله فوربز کسب کرده و در لیست بهترین کشورها برای تجارت قرار گرفته است. کانادا به دلیل آزادی تجارت، حمایت از سرمایه گذاران، نرخ پایین فساد و مالیات کم در جایگاه نخست قرار گرفته است. در حال حاضر سازمان بین المللی همکاری و توسعه ی اقتصادی، رشد اقتصادی پی در پی و مداوم کانادا را در سال های آینده نیز پیش بینی کرده است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات