پایتخت کانادا

پایتخت کانادا

کشور کانادا در یک نگاه

 • پایتخت کانادا: اتاوا
 • پایتخت کانادا قبل از اتاوا: کبک سیتی
 • نوع حکومت: پادشاهی، فدرال، پارلمانی
 • قاره: آمریکای شمالی
 • زبان رسمی: فرانسوی
 • زبان های رایج: انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت کانادا: طبق سرشماری سال ۲۰۱۸ حدودا ۳۳ میلیون نفر
 • واحد پولی: دلار کانادا – ۱.۱۸ دلار آمریکایی
 • منطقه زمانی: UTC-3.5 To – 8 . GMT-4. DTC
 • پیش شماره کشور: ۰۰۱
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

اتاوا چهارمین شهر بزرگ کشور و پایتخت کانادا است؛ که در جنوب شرقی ایالت آنتاریو کانادا واقع شده و با ایالت کبک هم مرز است. اتاوا شهری جوان است که به سرعت با تغییر و رشد روبروست. در واقع، از هر چهار ساکن اتاوا یک نفر مهاجر است. 53 درصد از آسیا و خاورمیانه، 17 درصد از آفریقا و 15 درصد از اروپا در این شهر اقامت دارند. پایتخت کانادا شهری چند فرهنگی با جمعیت مهاجر و رو به رشد و غنی است. تنوع اتاوا در برخی محله‌های بومی و جذاب شهر دیدنی است. محله چینی‌ها، در نزدیک مرکز شهر اتاوا واقع شده که محله‌ای مملو از رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی آسیایی است.

یکی از ویژگی‌های خاص این منطقه این است که انگلیسی و فرانسوی زبان رایج و گسترده‌ی ساکنان اتاوا است. انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان رسمی مقامات دولتی و مردم استعمال می‌شود. این دوزبانگی را می‌توانید در همه جای شهر مانند منوی رستوران‌ها، ویترین فروشگاه‌ها، موسسات رسمی و خلاصه در همه جا ببینید. ساختمان پارلمان کانادا در این شهر واقع شده است. این ساختمان بنایی باشکوه است که بر روی تپه‌ای بلند و در حاشیه رودخانه اتاوا بنا شده است. سالانه تقریبا 3 میلیون بازدید کننده از این ساختمان دیدن می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با پایتخت کانادا در ادامه با تراست همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی پایتخت کانادا

موقعیت جغرافیایی پایتخت کانادا

این شهر در دره اتاوا و در حاشیه جنوبی رودخانه اتاوا و مرز کبک واقع شده است. با تورنتو 5 ساعت و با مونترال دو ساعت فاصله دارد. قدیمی ترین قسمت شهر ناحیه‌ای بین کانال ریدو و رودخانه اتاوا است که به شهر پایین معروف است. کانال ریدو 202 کیلومتر از کینگستون فاصله دارد. محل بسیاری از ساختمان‌های دولتی از جمله برج صلح و صندلی قانون‌گذاری در امتداد غربی کانال، در مرکز شهر و رودخانه اتاوا، در ارتفاع کمی از تپه پارلمان، قرار دارند که نماد پایتخت محسوب می‌شوند.

تاریخ پایتخت کانادا

تعیین محل استقرار دولت در کانادا روندی 17 ساله داشت. سیاستمداران کانادایی از سال 1840، از ملکه ویکتوریا خواستند پایتختی را برای ایالت‌های کانادا انتخاب کند، که در آن زمان متشکل از دو مستعمره کبک و انتاریو می‌شد. سال 1857، کانادا دچار تحولی سیاسی شد که به سبب آن پایتخت سیاسی کانادا تغییر می‌کرد که در پی آن تقسیمات منطقه‌ای و محلی، منجر به بن بست سیاسی شد. چند شهر برای کسب پایتخت رقابت کردند. برای حل و فصل آن، ملکه ویکتوریا اتاوا را انتخاب کرد، زیرا در مرکز شهرهای مونترال و تورنتو قرار داشت و در امتداد مرز انتاریو و کبک (مرکز کانادا در آن زمان) بود. همچنین از مرز آمریكا نیز دور بود که باعث می‌شد از حملات در امان بماند.

پایتخت‌های قبلی در سال 1841، ابتدا به کینگستون، سپس به مونترال در سال 1844 و به تورنتو در 1849 منتقل شد. تورنتو در سال 1849-1851 و 1855-1859 پایتخت کانادا بود. کبک در سالهای 1851-1855 و 1859-1865 به عنوان پایتخت شناخته می‌شد. اوتاوا در سال 1866، به عنوان پایتخت قانونی شناخته و در سال 1867 با کنفدراسیون رسماً به عنوان پایتخت سلطنت کانادا انتخاب شد.

در اصل، داستان پایتخت کانادا هنگامی آغاز شد که این سرزمین در قلمروی سرخپوستان اتاوا بود و سرهنگ جان بای در سال 1826، به فرماندهی گروهی از مهندسین سلطنتی، برای ساخت کانال ریدو تا دریاچه انتاریو وارد منطقه شد. او در انتهای شمالی کانال برای خود خانه و دفتر مرکزی ساخت و بخشی از این منطقه را Bytown نامگذاری کرد. این منطقه در تجارت چوب رونق گرفت. ساکنان منطقه عمدتا کارگران ایرلندی و فرانسوی بودند.

این شهر در سال 1855 ،به اتاوا تغییر نام یافت. سال 1857، خط آهن Bytown و Prescott اولین بار در آوریل 1855 از Bytown عبور کرد و اوتاوا پیشرفت اقتصادی بالایی بدست آورد و گسترش مسیرهای حمل و نقل را تجربه کرد. راه آهن دستاوردی جسورانه بود و به پیشرفت و پتانسیل اتاوا برای تبدیل شدن به پایتخت کانادا کمک بسیاری کرد. شهر اتاوا، اگرچه رشد کافی کرده بود، اما خدمات خود را به آرامی گسترش داد و به دنبال دستیابی به کرسی دولت در کانادا بود.

جمعیت در سال 1863 به 14000 نفر رسید و ساختمان‌های زیبا پارلمان در ضلع غربی کانال در سال 1865 افتتاح شد. هنگامی که سلطه کانادا در 1867 تاسیس شد، اتاوا پایتخت کل کانادا شد و اکنون چهارمین شهر بزرگ کشور است.

شش دلیل برای انتخاب اتاوا به عنوان پایتخت کانادا

شش دلیل برای انتخاب اتاوا به عنوان پایتخت کانادا

 1. پایتخت شدن اوتاوا باعث رونق شهرهای دیگر شد.
 2. اتاوا در مرز بین کانادای بالا و پایین قرار دارد.
 3. قوی‌ترین موقعیت نظامی کانادا را دارد.
 4. از مرز آمریکا دور است. اتاوا از مرز ایالات متحده آمریكا نیز فاصله دارد و جنگ 1812 نشان داده بود كه شهرهای اصلی كانادا تا چه حد در معرض حمله آمریكا هستند.
 5. کانال و راه آهن ریدو  به راحتی از تمام نقاط کانادا قابل دسترسی است.
 6. مرکزی تر از هر شهر دیگر کانادا است

اقتصاد در پایتخت کانادا

در جبهه اقتصادی، اتاوا موتور اصلی اقتصاد است که در صنایع با فناوری پیشرفته، دولت و بخش‌های مهم مانند بهداشت و آموزش، سبب وجود شغل و فرصت‌های بسیاری شده است. این شهر، خانه مراکز تحقیقاتی در سطح جهانی، موسسات درجه یک علمی و فعالیت‌ شرکت‌های بزرگ بین‌المللی است.

همسایگان پایتخت کانادا

اتاوا، در ساحل جنوبی رودخانه اتاوا در قسمت شرقی جنوب انتاریو قرار دارد. اتاوا با گاتینو و کبک همسایه است.

جمعیت پایتخت کانادا

جمعیت پایتخت کانادا

از سال 2016، جمعیت اتاوا 934.243 نفر و کلان‌ شهرهای آن 1.323.783 نفر بود که این شهر را به چهارمین شهر بزرگ کانادا تبدیل می‌کند. در ژوئن 2019،  تخمین زد شد که جمعیت این شهر از یک میلیون نفر فراتر رفته است.

آب و هوا در پایتخت کانادا

گرم‌ترین روز سال، 19 ژوئیه است که متوسط دمای آن 80 درجه فارنهایت و کمترین دما 61 درجه فارنهایت است. فصل سرما از 2 دسامبر تا 10 مارس، با دمای متوسط روزانه زیر 33 درجه فارنهایت ادامه دارد. سردترین روز سال 29 ژانویه است، که متوسط دمای آن 6 درجه فارنهایت است.

فرهنگ و شغل مردم پایتخت کانادا

اتاوا شهری مدرن با فرهنگ، سنت‌ها و آداب و رسوم بی‌نظیر است. مردمان محلی نسبت به مهمانان خارجی رفتاری صمیمی و دوستانه دارند. چنین نگرشی نتیجه چند ملیتی بودن اتاوا است. شهر اتاوا مهاجران بسیاری از کشورهای جهان از جمله پرتغال، ایتالیا، چین، آلمان، اوکراین و سایر کشورها را در خود جای داده است.

هزینه زندگی در پایتخت کانادا

 • هزینه‌های تخمینی ماهیانه خانواده چهار نفره بدون اجاره، 3 هزار دلار کانادا است.
 • هزینه‌های ماهانه شخص مجرد بدون اجاره، 900 دلار کانادا تخمین زده شده است.
 • شاخص هزینه زندگی در اتاوا 10/74 درصد بیشتر از تهران است.
 • اجاره در اتاوا به طور متوسط 58.21 درصد بیشتر از تهران است.
 • بسته به موقعیت مکانی، اجاره آپارتمان می‌تواند از 700 تا 1400 دلار در ماه یا بیشتر باشد.
ورزش در پایتخت کانادا

ورزش در پایتخت کانادا

سابقه ورزش در اوتاوا، به قرن نوزدهم برمی‌گردد. اوتاوا اکنون چهار تیم ورزشی حرفه‌ای دارد:

 1. سناتورهای اتاوا در لیگ ملی هاکی
 2. Redblacks اتاوا از لیگ فوتبال کانادا
 3. انجمن بیس بال حرفه‌ای آمریکایی کانادا
 4. اتلتیکو اتاوا از لیگ برتر کانادا

چندین تیم غیرحرفه‌ای، از جمله تیم هاکی نوجوانان اوتاوا و سایر تیم‌های نیمه حرفه‌ای و دانشگاهی در شاخه‌های مختلف ورزشی بازی می‌کنند.

جاذبه های گردشگری پایتخت کانادا

جاذبه های گردشگری پایتخت کانادا

اتاوا شهری واقعاً زیبا است و مکان‌های زیادی برای بازدید دارد. برخی از این جاذبه‌ها عبارتند از:

 • کانال ریدو

کانال ریدو به طول 200 کیلومتر (اما فقط عمق 1.6 متر)، اتاوا را با کینگستون در دریاچه انتاریو متصل می‌کند. این کانال، در ابتدا به عنوان مسیری استراتژیک بین مونترال و دریاچه انتاریو در نظر گرفته شده بود. در تابستان، یک آبراه کانال فعال می‌شود. فعالیت‌های تفریحی مانند قایق‌سواری از تفریح‌های محبوب مردمان اتاواست. در زمان یخ بستن آب و دریاچه، کانال به مکانی تفریحی برای جشنواره‌ها و اسکیت تبدیل می‌شود.

کانال ریدو یکی از بزرگترین پیست‌های اسکیت جهان به طول 7.8 کیلومتر است که مسیری زیبا و دیدنی دارد. همچنین مکانی هم برای پیاده‌روی، اسکیت یا دوچرخه‌سواری در حاشیه رودخانه وجود دارد .

 • ساختمان ریدو  

یکی از ساختمان‌های بزرگ در حاشیه کانال پایتخت کانادا است. این ساختمان در سال 1912 ساخته شد و نمونه بارزی از چگونگی تبدیل شرکت‌های بزرگ راه آهن کانادایی به هتل‌های بزرگ در کاناداست.

 • ساختمان پارلمان

ساختمان‌های پارلمان، با شکوه و عظمت فوق‌العاده‌ای ساخته شده از سنگ گوتیک ویکتوریا، منظره‌ای تحسین برانگیز را در تپه ماسه‌ای پارلمان با 50 متر ارتفاع ایجاد کرده که از رودخانه پایتخت کانادا می‌توان آن را دید. کتابخانه پارلمانی، در پشت ساختمان روبروی در ورودی، یک هشت ضلعی کاملاً مبله است؛ که با وجود آتش سوزی سال 1916 در امان ماند.

 • موزه جنگ کانادایی

همانطور که از نامش پیداست، این موزه ملی تاریخ ارتش کاناداست. موزه جنگی مدرن کانادا که در کنار رودخانه اوتاوا واقه شده، گذشته نظامی کانادا را نشان می‌دهد. این موزه، جنگ داخلی فرانسه در قرن شانزدهم و مشارکت کانادا در جنگ‌های جهانی اول و دوم و همچنین وقایع جنگ 1812 را، به نمایش می‌گذارد.

 • موزه تاریخ پایتخت کانادا

ساختمان پُست مدرن تاریخ کانادا را به نمایش می‌گذارد.

 • گالری ملی اتاوا

این گالری بزرگترین گالری هنری کانادا محسوب می‌شود. گالری ملی کانادا یک شاهکار معماری با برج‌های شیشه‌ای منشوری است که خطوط ساختمان‌های مجاور پارلمان را تکرار می‌کند. گالری ملی اتاوا، یکی از بزرگترین موزه‌های هنری در آمریکای شمالی است که هنرهای بومی را نمایش می‌دهد.

 • برج صلح

بلندترین نقطه در پایتخت کانادا است که پارلمان هیل، رودخانه، گاتینو و تپه‌های شمالی و در واقع کل شهر را در بر می‌گیرد. هنگام بالا رفتن آسانسور، حتما نگاهی به زنگ‌های برج بکنید.

 • موزه طبیعت کانادا

موزه طبیعت کانادا دنیای دایناسورها تا جمعیت حیوانات امروزی را نشان می‌دهد. موزه ملی علوم طبیعی در سال 1910 ساخته شد.

 • دیوان عالی کانادا

بنایی که در قرن بیستم ساخته شد و از لحاظ معماری بسیار باشکوه است. همچنین عالی‌ترین مقام سیستم حقوقی کانادا را دارد.

 • یادبود جنگ ملی

بنایی یادبود برای جنگ ملی که مقبره سربازان گمنام کانادا در جنگ جهانی اول را در پای مجسمه‌ای برنزی دربرمی‌گیرد. اطراف پایه این مجسمه، پُر از توضیحاتی در مورد سال‌های مبارزه‌ی نیروهای کانادایی است.

 • ضرابخانه سلطنتی کانادا

ضرابخانه سلطنتی کانادا، امروزه سکه‌های یادبود و مدال‌های فلزی گران‌بها تولید می‌کند. این مدال‌ها شامل مدال‌های المپیک نیز هستند.

 • موزه کشاورزی و غذا
 • کلیسای جامع گنبد نوتر
 • پارک گاتینو
فستیوال ها و جشنواره های پایتخت کانادا

فستیوال ها و جشنواره های پایتخت کانادا

 • جشنواره لاله های کانادایی

جشنواره بهار اتاوا در اواخر زمستان برگزار می‌شود. لاله‌ها، که از طرف ملکه‌ی هلند، جولیانا برای قدردانی از مهمان‌نوازی شهر در طول جنگ جهانی دوم داده شده بود در سراسر شهر شکوفا می‌شوند. اطراف کانال و به ویژه پارک کمیسر، جشن‌ها به شکل عمومی برگزار می‌شوند.

 • جشنواره حاشیه اتاوا

این جشواره در تاریخ 8 تا 18 ژوئن برگزار می‌شود. جشنواره حاشیه اتاوا از سال 1997، پیشروترین جشنواره سالانه تئاتر حاشیه‌ای اتاوا است. این جشنواره که به طور مستقل 100 درصد از فروش بلیط را به هنرمندان اختصاص می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین حامیان هنر و فرهنگ اتاواست.

 • جشنواره قایق اژدها اتاوا

جشنواره قایق اژدها اتاوا در سال 1994، با مشارکت انجمن تجارت هنگ کنگ کانادا تاسیس شد و بلافاصله مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. در حال حاضر با بیش از 200 تیم، بهترین جشنواره برای علاقه‌مندان به ورزش است و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره قایق اژدها در آمریکای شمالی شناخته می‌شود. این رویداد هر ساله در تاریخ 22-25 ژوئن برگزار می‌شود.

 • جشنواره رقص کانادا

جشنواره رقص کانادا، در ماه جولای در پایتخت برقرار می‌شود. جشنواره رقص کانادا تنها جشنواره‌ی کشور است که فقط بر معرفی هنرمندان رقصنده معاصر کانادا متمرکز است. در این جشنواره که هر ساله در اتاوا برگزار می‌شود، درخشان‌ترین و بهترین رقصنده‌های سراسر کشور را معرفی می ‌کند.

 • جشواره بلوسفست

یکی از جشنواره‌های موسیقی است که در کل کانادا شهرت زیادی دارد. این جشنواره مشهور 15 سال است که در اوتاوا برگزار می‌شود.

دانشگاه های پایتخت کانادا

دانشگاه های پایتخت کانادا

اوتاوا از نظر تحصیلی رنسبت به دیگر شهرهای کانادا مقام بالاتری دارد و از همین رو، موسسات تحصیلات تکمیلی، پژوهشی و فرهنگی از جمله مرکز هنرهای ملی، گالری ملی و موزه‌های ملی متعددی را در خود جای داده است. دانشگاه اتاوا که برای اولین بار به عنوان کالج Bytown در سال 1848 تاسیس شد، اکنون بزرگترین دانشگاه دو زبانه انگلیسی فرانسوی در جهان است. این دانشگاه در شهر اتاوا پایتخت کانادا واقع شده است و محوطه اصلی آن را می‌توان در محله مسکونی سندی هیل، نزدیک کانال ریدو شهر یافت.

اتاوا بیش از 450 رشته مانند هنر، آموزش، مهندسی، تحصیلات تکمیلی و فوق دکترا، علوم بهداشتی، پزشکی، علوم، علوم اجتماعی، حقوق مدنی، مدیریت را ارائه می‌کند. این شهر بزرگ‌ترین دانشکده حقوق کشور را دارد. این دانشگاه با بیش از 40 هزار دانشجو، 5 هزار کارمند و 180 هزار فارغ‌التحصیل، ادعا می‌کند که یکی از نیروهای اصلی اقتصادی در پایتخت است و دارای 97 درصد نرخ اشتغال برای فارغ التحصیلان خود است.

اتاوا، دانشگاهی تحقیقاتی است و مجموعه‌ای از موسسات تحقیقاتی فشرده را شامل می‌شود. کتابخانه دانشگاه اتاوا شامل 12 مکان مجزاست و در مجموع دارای بیش از 4.5 میلیون عنوان است. کتابخانه اصلی، واقع در سالن موریست، به نام پدر آگوست موریست، مدیر سابق کتابخانه‌های دانشگاه نامگذاری شده است که همچنین مدرسه کتابخانه خود را در سال 1958، تأسیس کرد.

این دانشگاه از موزه آثار باستانی و کلاسیک برخوردار است که در سال 1975 تاسیس شد، تا تحقیقات و مطالعات بیشتری در مطالعات کلاسیک داشته باشد.

دانستنی های جالب درباره پایتخت کانادا

 • اتاوا برای حفظ زیبایی و اهمیت تاریخی خود محدودیت‌هایی در میزان ارتفاع ساختمان دارد و برای ساختمان‌های خیلی بلند مجوز اسخت صادر نمی‌شود.
 • اتاوا شهری پُر از مجسمه است، که تقریباً در هر گوشه اتاوا می‌توانید یک مجسمه ببینید.
 • اتاوا جدای از اینکه خانه‌ی دولت است، در طول سال برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی زیادی را اجرا می‌کند. در حقیقت، صنعت جشنواره این شهر در سال 2010 جایزه افتخارات و رویداد جهانی جشنواره IFEA را دریافت کرد.
 • اتاوا هفتمین پایتخت سرد جهان است.
 • در زمستان، کانال ریدو در مرکز شهر اتاوا، طولانی‌ترین پیست اسکیت جهان (7.8 کیلومتر) می‌شود.
 • در اتاوا تقریبا نیمی از جمعیت زیر 35 سال هستند و این شهر به یکی از جوان‌ترین شهرهای کشور تبدیل شده است.
 • بیش از 14 موزه در پایتخت کانادا وجود دارد، اما موزه تمدن کانادا پُر بازدیدترین موزه در کانادا است.
 • ·35 جشنواره مهم در اوتاوا برگزار می‌شود. جشنواره لاله‌های کانادایی که هر ساله برگزار می‌شود، یکی از مشهورترین جشنواره‌هاست.
بازار های پایتخت کانادا

بازار های پایتخت کانادا

اتاوا فروشگاه‌های هدیه و سوغاتی‌های بی‌نظیری دارد. و در واقع اتاوا بهشتی برای خریداران است. مرکز شهر اتاوا طیف گسترده‌ای از فروشگاه‌ها، مغازهها، فروشگاه‌های صنایع دستی و بوتیک‌ها را شامل می‌شود. بازار ByWard از سال 1846، اصلی‌ترین جاذبه گردشگری در اتاوا است. این بازار مقصد اصلی خرید، هنر و سرگرمی است. هر آخر هفته بیش از 50 هزار بازدید کننده از این بازار دیدن می‌کنند. بیش از 260 غرفه از کشاورزان محلی و بیش از 500 مشاغل دیگر در این بازار حضور دارند.

کل محوطه بازار بازسازی شده و اکنون محله‌ای پُر از رستوران و بوتیک‌های شیک است.

در اینجا چند مورد از مناطق معروف دیگر خرید در اتاوا را معرفی می‌کنیم:

 • مرکز ریدو
 • منطقه ریدو  
 • خیابان Sparks
 • مرکز خرید Bayshore  
 • مرکز خرید Laurent
کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

زبان اصلی مردمان اوتاوا چیست؟

زبان رسمی پایتخت کانادا، انگلیسی 45.5 درصد، فرانسوی 8.6، انگلیسی و فرانسوی 44.8 درصد، نه انگلیسی و نه فرانسوی 1.1درصد است.

مذهب مردمان اتاوا چیست؟

در اوتاوا، مسیحیت رواج دارد که 69.01 درصد از جمعیت اتاوا به آن گرایش دارند. 21.46 درصد از جمعیت اوتاوا مذهب خاصی ندارند. مسلمانان 5.8 درصد از جمعیت اوتاوا، بودایی‌ها 1.09 درصد، هندوها 1.02 درصد، یهودیان 0.92 درصد و سایر ادیان 0.45 درصد را تشکیل می‌دهند.

آیا اتاوا از تورنتو سردتر است؟

بله ، اتاوا در زمستان تقریباً 5 درجه سانتیگراد و در تابستان 2 درجه سانتیگراد سردتر است.

برای زندگی در اتاوا حقوق مورد نیاز چقدر است؟

اگر می‌خواهید در پایتخت کانادا راحت زندگی کنید، باید حداقل 29 هزار دلار درآمد سالانه داشته باشید.

آیا اتاوا گران‌تر از تورنتو است؟

هزینه‌های مسکن در اتاوا ارزان‌تراز تورنتو است. متوسط هزینه آپارتمان یک خوابه در تورنتو 2230 دلار است در حالی که در اتاوا می‌توان همان آپارتمان را با  قیمت 1270 دلار گرفت.

کم‌ترین درآمد در اتاوا چقدر است؟

میانگین درآمد خالص هر فرد بین 30 هزار تا 38.500 دلار است. میانگین درآمد خالص خانواده بین 60.000 تا 68.500 دلار است.

چند درصد از مردم پایتخت کانادا سیاه‌پوست هستند؟

بزرگترین گروه‌های اقلیت عبارتند از: کانادایی‌های سیاه: 6.6٪ ، کانادایی‌های چینی: 4.5٪ ، کانادایی‌های عرب: 4.5٪ و کانادایی‌های آسیای جنوبی: 4.2٪.

صنعت اصلی اتاوا چیست؟

اقتصاد مقاوم اتاوا دو بخش عمده را شامل می‌شود: فناوری پیشرفته و دولت فدرال. هر دو بخش شغل‌هایی با درآمد بالا برای کارمندان در محیط نسبتاً پایدار فراهم می‌کنند و 37٪ از کل تولید ناخالص داخلی اوتاوا را تشکیل می‌دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی در پایتخت کانادا همین حالا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.