جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

برای استفاده از برخی برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا به جاب آفر (پیشنهاد شغلی) نیاز دارید. تعدادی از برنامه‌های نامزدی استانی، جاب آفر را برای متقاضی ضروری می‌دانند. برای مثال یکی از طرح‌های مهاجرتی کانادا پایلوت مهاجرت آتلانتیک است. این برنامه به کارفرمایان چهار استان غربی کانادا کمک می‌کند تا کارمندان خود را برای موقعیت‌های شغلی که هیچ شهروند کانادایی برای پر کردن آنها نیست، از میان خارجیان انتخاب کنند.

موسسه مهاجرتی تراست به صورت تضمینی جاب آفر کانادا را برای هم میهنان متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر اخذ می‌کند. لیست مشاغل مورد نیاز کانادا برای جاب آفر هر ساله منتشر می‌شود و دریافت آن برای مشاوران متخصص تراست امکان‌پذیر است؛ همان طور که بسیاری از ایرانیان به موسسه ما اعتماد کردند و از گام اول تا رسیدن و سکونت در کانادا همراه آن‌ها بوده‌ایم.

درباره موسسه مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

در اینجا اطلاعات لازم را درباره اخذ جاب آفر کانادا ارائه می‌دهیم.

جاب آفر کانادا چیست

نامه جاب آفر سندی است که کارفرمای کانادایی به عنوان کارگر موقت به شما می‌دهد. در این نامه جزئیات شغل کارگر توضیح داده می‌شود. معمولاً نامه جاب آفر (نامه استخدام) شامل جزئیات کمتری از قرارداد شغلی است. این نامه اطلاعاتی مانند موارد زیر را شامل می‌شود:

 • حقوق و کسر حقوقهای درآمد کارمند
 • وظایف شغلی
 • شرایط استخدام از قبیل ساعات کاری

اگر به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارید، باید یک نسخه از نامه پیشنهاد شغلی خود را هنگام درخواست مجوز کار ارسال کنید.

البته باید گفت که “پیشنهاد استخدام” با “نامه جاب آفر کانادا” تفاوت‌هایی دارد. برای مثال، اگر کارفرما برای استخدام نیازی به LMIA نداشته باشد، باید پیشنهاد استخدامی را در پرتال کارفرما ثبت کند. وقتی که این پیشنهاد تحویل شد، پرتال شماره پیشنهاد استخدامی شما را تولید می‌کند و در هنگام درخواست مجوز کار فقط به آن نیاز دارید.

درباره ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا و ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا و اکسپرس اینتری کانادا هم بخوانید.

جاب آفر تضمینی کانادا

در سال‌های اخیر متاسفانه کلاهبرداری در زمینه جاب آفر، به ویژه در جهان مهاجرت افزایش یافته است. تراست، به عنوان موسسه‌ای قانونی و متعهد، وظیفه خود می‌داند که اطمینان یابد تمام تلاش خود را می‌کند تا مشتریانش دچار اشتباه نشوند.

متقاضیان جاب آفر کانادا قبل از هر چیزی لازم است بدانند که هر پیشنهاد شغلی باید حاوی مهر رسمی شرکت و اطلاعات تماس آن‌ها باشد. پس اگر نامه جاب آفر شما حاوی چنین مواردی نبود، باید با احتیاط برخورد کنید. برای این منظور چند کار را انجام دهید:

 • تحقیق کنید

اگر جاب آفررا از شرکتی دریافت کرده‌اید، درباره شرکت تحقیق کنید. اگر شرکت قانونی باشد، نباید هیچ مشکلی در یافتن آن در فضای مجازی داشته باشید.

 • مراقب وعده‌های نادرست باشید

اگر کارفرمایی وعده بررسی سریع، ورود آسان به کانادا و درآمد بالا را می‌دهد، باید با دقت وعده‌ها را بررسی کنید.

 • منبع جاب آفر را بشناسید

اگر جاب آفر کانادا را بدون اقدامی درباره آن و بی ارتباط با فعالیت خود دریافت کردید، با احتیاط برخورد کنید. این موارد به احتمال زیاد کلاهبرداری هستند.

پیشنهاد ما این است که در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از هر کارفرمای کانادایی، بهتر است با مشاوران حرفه‌ای این زمینه مشورت کنید. به این ترتیب می‌توانید صحت پیشنهاد شغلی را برای خود تضمین کنید. موسسه مهاجرتی تراست برای کسب اطمینان و تضمین پیشنهاد شغلی، همکاری قابل اعتماد است.

جاب آفر تضمینی کانادا

متخصصان تراست همچنین شناخت کاملی از بازار کار کانادا دارند و نیازهای بازار کار این کشور را به درستی شناسایی کرده‌اند. پس می‌توانند همکاری شایسته‌ای در یافتن جاب آفر کانادا به صورت تضمینی و متناسب با پرونده مهاجرتی شما انجام دهند. در صورتی که می‌خواهید جاب آفر را تضمینی داشته باشید، تراست پیشنهاد شغلی شما را تضمین می‌کند.

لیست جاب آفر کانادا

کانادا در مشاغل بسیار متنوعی نیازمند نیروی کار است. برخی مشاغل در لیست به شدت مورد نیاز بازار کار کانادا قرار دارند که دست کارفرما را برای استخدام نیروی کار خارجی باز می‌گذارد. بنابراین، اگر در یکی از مشاغل پایین مشغول فعالیت هستید، احتمال دریافت پیشنهاد شغلی کانادا برای شما بسیار بالاست.

اگر شغل خود را در لیست پایین مشاهده کردید، پیشنهاد می‌دهیم برای بررسی دقیق شرایط خود برای دریافت جاب آفر کانادا با مشاوران حرفه‌ای تراست تماس بگیرید.

کدعنوان شغلی
0632مدیران خدمات اسکان
6313سوپروایزر اسکان، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط
1311دفتردار و تکنسین حسابداری
5135بازیگر و کمدین
1221افسر مدیریتی
0421مدیران دبیرستان و هنرستان فنی حرفه‌ای
0124مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
2146مهندسان هوافضا
2222بازرسان محصولات کشاورزی و شیلات
2123مجریان، مشاوران و متخصصان کشاورزی
2271خلبانان، مهندسان و مدرسان پرواز
2272اداره کنندگان ترافیک هوایی و مشاغل مرتبط
2244تکنسینها و بازرسان هواپیما و الکتریکی
7315مکانیک و بازرس هواپیما
3213تکنولوژیست بهداشت حیوانات و تکنسین دامپزشکی
5231منتشر کنندگان
7332سرویس کنندگان و تعمیرکاران لوازم خانگی
2151معماران
2251تکنولوژیست و تکنسین معماری
0212مدیران معماری و علم
5244صنعتگران
5251ورزشکاران
5225تکنسین ضبط صوت و تصویر
3141صوت شناس
5121نویسندگان و مؤلفان
7321تکنسین سرویس خودرو، کامیون و مکانیک اتوبوس و تعمیرات مکانیکی
6332نانوایان
0122مدیران بانک، موسسات اعتباری و سرمایه گذاری
2221تکنولوژیست و تکنسین بیولوژی
2121بیولوژیست و مشاغل مرتبط
7281بناها
5224تکنسین پخش
4163افسر توسعه کسب و کار و محققان و مشاوران بازاریابی
6331قصابان
7272کابینت سازان
7247تکنسین سرویس و تعمیر کابل تلویزیون

درباره اطلاع از طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا، روی لینک کلیک کنید.

لیست مشاغل به شدت مورد نیاز جاب آفر کانادا بسیار بلندبالاتر از آن چیزی است که در اینجا ارائه داده‌ایم. پیشنهاد می‌دهیم برای بررسی وضعیت خود و احتمال دریافت جاب آفر با متخصصان مهاجرت تراست در تماس باشید.

لیست جاب آفر کانادا

در اینجا نکته حائز اهمیت این است که نیاز کانادا به کارگران ماهر و نیمه ماهر فقط شامل مشاغلی با تحصیلات بالا نیست، بلکه بسیاری از مشاغلی که به کارآموز نیاز دارند نیز در این لیست قابل مشاهده است. بنابراین، مشاوران حرفه‌ای تراست امکان دریافت جاب آفر تضمینی برای هر نوع شغلی را دارند.

پیدا کردن جاب آفر در کانادا

جاب آفر کانادا می‌تواند گام بزرگی به سوی مهاجرت به این کشور باشد. اگر می‌خواهید در خارج از کانادا برای اخذ پیشنهاد شغلی در این کشور اقدام کنید، راه‌های گوناگونی وجود دارد. اما همانطور که انتظار می‌رود، یافتن جاب آفر در کانادا کار ساده‌ای نیست. در این بخش چند روش برای پیدا کردن جاب آفر را به اختصار شرح می‌دهیم:

 • آژانس‌های استخدامی

تماس با آژانس‌های استخدامی که روی مشاغلی تخصصی تمرکز کرده‌اند، می‌تواند راهکاری برای پیدا کردن پیشنهاد شغلی باشد. شرکت‌ها و کارفرمایان نمی‌توانند به سادگی به تمام منابع یافتن استعداد مورد نظر خود دسترسی داشته باشند، به همین دلیل تمایل زیادی به همکاری با آژانس‌های استخدامی دارند. بنابراین یافتن جاب آفر کانادا از طریق این آژانس‌ها احتمالی است که می‌توان به آن فکر کرد.

 • شبکه سازی

ضرب‌المثلی انگلیسی می‌گوید، فرد درست، در مکان درست، در زمان درست. این ضرب‌المثل به قدرت شبکه سازی اشاره دارد. در صورتی که یکی از اعضای خانواده یا از دوستان در کاناداست، می‌توانید از آن‌ها برای پیدا کردن پیشنهاد شغلی کانادا درخواست کنید. این روش قطعاً ساده‌ترین راه پیدا کردن جاب آفر به حساب می‌آید.

 • خودتان دست به کار شوید

بسیاری از مشاغل هیچ وقت در هیچ آگهی ظاهر نمی‌شوند. بلکه کارفرمایان فرصت شغلی را به کسی می‌دهند که از او شناخت دارند. بنابراین، تنها روش برای پیدا کردن جاب آفر کانادا از این طریق این است که در زمان درست در مکانی درست حضور داشته باشید.

 • لینکدین

امروزه بسیاری از کارفرمایان تمایل دارند که آگهی استخدام خود را در لینکدین به اشتراک بگذارند. پس این منبع هم می‌تواند برای پیدا کردن پیشنهاد شغلی کانادا ثمربخش باشد.

همان طور که قبلاً هم اشاره شد، بهتر است در هنگام اقدام به یافتن پیشنهاد شغلی در کانادا با مشاور متخصص این امر در ارتباط باشید. متخصصان ایرانی تراست قطعاً در این مسیر می‌توانند همراه قابل اعتمادی برای متقاضیان ایرانی باشند.

شرایط جاب آفر کانادا

در واقع اخذ جاب آفر کانادا مستلزم داشتن شرایط خاصی از سوی متقاضی نیست. تنها کاری که متقاضی باید انجام دهد این است که نظر کارفرما را برای استخدام خود جلب کند. مابقی کارها تماماً مربوط به کارفرماست و او باید کارهای اداری را انجام دهد و مقدمات مهاجرت شخص به کانادا را فراهم آورد.

همان طور که حدس می‌زنید نقش کارفرما در این فرآیند بسیار برجسته است. به همین دلیل پیدا کردن کارفرمایی که برای استخدام کارمند خارجی هزینه مادی و زمانی بکند، کار دشواری است اما غیر ممکن نیست. اخذ جاب آفر کانادا با کمک مشاوران متخصص مهاجرت به کانادا در تراست کاملاً امکان‌پذیر و در چند مرحله قابل انجام است.

شرایط جاب آفر کانادا

IRCC و ESDC کارفرمایان کانادایی را ملزم می‌کند تا نامه جاب آفر خود برای کارمندان آینده به طریق پایین تهیه کنند:

 • عنوان شغلی برای موقعیت پیشنهادی
 • توضیحات شغل از قبیل وظایف و مسئولیت‌های اصلی
 • شرایط مورد نیاز برای اخذ جایگاه شغلی
 • جزئیات درباره تاریخ شروع و پایان جایگاه شغلی
 • مبلغی که به عنوان حقوق پرداخت خواهد شد
 • نام و آدرس کارفرما

توجه داشته باشید که کارفرما علاوه بر انجام امور اداری باید هزینه‌هایی نیز بابت استخدام فرد خارجی بپردازد. به همین دلیل جاب آفر کانادا بدون همکاری افراد آشنا به این حوزه تقریباً غیر ممکن است. هر متقاضی مهاجرت به کانادا که می‌خواهد از طریق جاب آفر اقدام کند، باید همکاری کارفرما را تا اخذ ویزای جاب آفر داشته باشد. امکانی که موسسه مهاجرتی تراست می‌تواند آن را برای متقاضیان ایرانی فراهم آورد.

پایلوت جاب آفر آتلانتیک کانادا

این مسیر مهاجرت به کانادا در سال 2017، به عنوان بخشی از همکاری دوطرفه به منظور رشد اقتصادی استان‌های آتلانتیک کانادا از طریق جذب کارگران ماهر راه‌اندازی شد. استان‌های آتلانتیک کانادا شامل نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد آیلند می‌شوند.

برنامه‌ی جاب آفر کانادا برای استان‌های آتلانتیک، مهاجرت کارگران ماهر از طریق همکاری دوطرفه را تسهیل می‌کند. برای این منظور شرایط زیر لازم است:

 1. خارجیانی که علاقمند به سکونت در استان‌های آتلانتیک کانادا هستند.
 2. کارفرمایانی که حکومت کانادا برای استخدام خارجیان تعیین می‌کند.

درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بیشتر بخوانید.

برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک شرایط متفاوتی را برای هر کدام از طرفین در نظر گرفته است:

شرایط مورد نیاز متقاضی خارجی

خارجیانی که علاقمند به سکونت در یکی از استان‌های آتلانتیک کانادا هستند، قبل از هر چیز، باید پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی کانادایی در این استان‌ها داشته باشند.

پایلوت جاب آفر آتلانتیک کانادا

در درجه دوم، برای مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا باید شرایط مورد نیاز برای یکی از جریان‌های این برنامه را داشته باشند. این شرایط بر حسب مسیری که متقاضی انتخاب می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد. مسیرهای این برنامه شامل موارد زیر هستند:

 • مسیر کارگران با مهارت بالا
 • مسیر کارگران با مهارت متوسط
 • مسیر فارغ‌التحصیلان بین‌المللی

مسیر کارگران با مهارت بالا

برای اینکه متقاضی بتواند از این مسیر استفاده کند، باید علیرغم پیشنهاد شغلی دارای شرایط پایین هم باشد:

 • سابقه کاری

حدأقل 12 ماه سابقه کاری تمام‌وقت در شغلی با مهارت بالا را داشته باشد.

 • تحصیلات

دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل خارجی آن را داشته باشد.

 • مهارت زبانی

حدأقل سطح 4 Canadian Language Benchmark، در یکی از آزمون‌های معتبر انگلیسی یا فرانسوی را کسب کرده باشد.

 • تمکن مالی

از تمکن مالی مطلوب برای حمایت از خود و خانواده هنگام سکونت در کانادا برخوردار باشد.

مسیر کارگران با مهارت متوسط

شرایطی که برای این مسیر جاب آفر کانادا در نظر گرفته شده است، مانند مسیر کارگران با مهارت بالاست. به این معنی که متقاضی باید ضمن داشتن پیشنهاد شغلی معتبر، تمام شرایط بالا را نیز داشته باشد. تنها تفاوت در این است که سابقه کاری متقاضی این جریان باید در یکی از مشاغل نیازمند مهارت متوسط باشد.

مسیر فارغ‌التحصیلان بین‌المللی

برای اینکه بتوانید در این مسیر مهاجرتی کانادا شرکت کنید، قبل از هر چیزی باید پیشنهاد شغلی معتبر به مدت حدأقل 12 ماه در یکی از موقعیت‌های طبقه‌بندی مشاغل ملی سطح مهارتی صفر، A، B یا C داشته باشید. علاوه بر این، متقاضی برای شرکت در این مسیر جاب آفر کانادا باید شرایط زیر را نیز داشته باشد:

 • سابقه کاری

سابقه کاری برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی لازم نیست.

تحصیلات

تکمیل دوران تحصیلی معتبر در یکی از موسسات استان‌های آتلانتیک کانادا که متقاضی به مدت 16 ماه در دو سال گذشته را آنجا زندگی کرده است. توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی باید در 24 ماه گذشته اخذ شده باشد.

 • مهارت زبانی

حدأقل سطح 4 Candaian Language Benchmark، در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی را کسب کرده باشد.

 • تمکن مالی

اثبات توانایی مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده هنگام سکونت در کانادا ضروری است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات