ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

چندین سال است که به دلایل مختلف تقاضای زیادی برای مهاجرت به کانادا از سوی افغان های مقیم ایران مشاهده می شود. مشکلات و محدودیت ‌هایی که در کشور ایران برای افغان ها وجود دارد ، موجب شده تا برخی از آن ها به فکر مهاجرت به کشورهای دیگری همچون کانادا باشند. در واقع کانادا یکی از کشورهای پرطرفدار در میان افغان ها برای مهاجرت محسوب می شود. آمارها هم اکنون نشان می دهد که بیش از 60 درصد از افغان ‌های ساکن در ایران ، خواهان مهاجرت به کشورهایی نظیر آلمان یا کانادا هستند. اما شرایط اخذ ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران چگونه است؟ این سوال بارها و بارها در طول روز در گوگل سرچ می شود. اگر شما هم یک افغان مقیم ایران هستید و به دنبال فرصتی برای کار در کانادا یا زندگی در این کشور می گردید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

اگر با مفاهیم اصلی مهاجرت به کانادا و یا خواسته های مربوط به فرآیند اخذ انواع ویزاها آشنایی ندارید ، می توانید از خدمات موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. مشاوران معتبر ما می توانند شما را در مسیر درست راهنمایی کنند و در تفسیر نیازهای هر کدام از فرآیندها به شما کمک کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از روش های مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط شخصی خود می توانید با کارشناسان متخصص ما در سازمان مهاجرتی تراست در ارتباط باشید. در ادامه به مهم ترین سوالات افغان های عزیز در مورد نحوه اخذ ویزای کانادا پاسخ خواهیم داد.

برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره اقامت کانادا ، شهروندی کانادا و آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا می توانید به صفحه مرتبط با هر عنوان مراجعه کنید.

درخواست ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در سراسر جهان است و روند تعیین شده برای مهاجرت به این کشور نیز باعث شده تا خیلی از افراد در سراسر جهان برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. دولت کانادا مزایای زیادی را به مهاجران مقیم خود ارائه می دهد که تقریباً به اندازه مزایای شهروندان کانادایی ارزشمند است. به این ترتیب هر کسی که به دنبال یک استاندارد زندگی بهتر و شغل پر درآمدتر همراه با دیگر مزایای شهروندی کانادا است این کشور را برای اقامت خود و خانواده اش انتخاب می نماید.

خیلی از افغان هایی که به همراه خانواده خود خواهان مهاجرت به کانادا هستند و به فکر تغییر آینده فرزندان خود می باشند ، مدام در سایت های مهاجرت به کانادا یا در برخی از شبکه های اجتماعی مرتبط با مهاجرت به کانادا، سوال های مختلفی را در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا مطرح می نمایند که در ادامه کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست قصد دارند به مهم ترین این سوالات پاسخ کلیدی ارائه نمایند. برخی از سوالاتی که توسط شما عزیزان از متخصصین ما پرسیده شده است عبارتند از:

  • آیا کانادا کارت اقامت دائم خود را به اتباع افغانی ارائه می دهد؟
  • اتباع افغانی چگونه می توانند به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند؟
  • مراحل اخذ اقامت کانادا برای افغان های مقیم ایران چگونه است؟
  • درخواست ویزای کانادا برای افغان های ساکن ایران به چه شکل است؟

همچنین درباره مزایای زندگی در کانادا ، معایب زندگی در کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بخوانید.

مزایای اخذ اقامت کانادا برای افغان های مقیم ایران

اگر به عنوان یک افغان مقیم ایران قصد دارید به همراه اعضای خانواده به یک مکان جدید مهاجرت کنید، کانادا یکی از مکان های اصلی پیشنهادی برای استقرار شما محسوب می شود. چرا که سطح بالای کیفیت زندگی، فرصت های رشد بهتر، سیستم بهداشت و درمان در کانادا و آموزش عالی آن باعث شده است که این کشور در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار بگیرد. کانادا همیشه با آغوش باز از مهاجران در سراسر دنیا استقبال کرده است.

خوشبختانه دولت کانادا موسسات و سیستم های پشتیبانی قدرتمندی را برای کمک به مهاجران مستقر در کانادا به عنوان مقیم دائم در نظر گرفته است. سایر مزایای دیگر مهاجرت به کانادا شامل قوانین و روش های مهاجرت ساده و آسان آن در مقایسه با سایر کشورها است.

تیم ویزای کانادا در موسسه مهاجرتی تراست با سال ها تجربه و تخصص در رسیدگی به موارد مختلف مهاجرت می دانند که چگونه ویزای مطابق با شرایط شما را پیدا کنند. ما به شما اطمینان می دهیم که شانس تایید درخواست ویزایتان توسط IRCC افزایش یابد. اگر شما نیز علاقه مند به درخواست یکی از انواع ویزای کانادا در سال 2021 هستید، همین الان فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید ، تا بتوانیم صلاحیت شما را برای دسته مناسب ویزای کانادا بررسی کنیم.

درباره خدمات به تازه واردان کشور کانادا ، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و جواب ویزای کانادا بخوانید.

مراحل اخذ اقامت کانادا برای افغان های مقیم ایران

فرقی ندارد که درحال حاضر تابع کدام کشور هستید و یا در کدام کشور زندگی می کنید. دولت کانادا فرصتی برابر را در اختیار تمام ملیت ها قرار داده است تا بتوانند آینده خود را در این کشور تضمین کنند. بنابراین می توان از طریق مسیرهای مختلف به طور دائم به کانادا نقل مکان کرد. خیلی از افغان های ساکن ایران برای مهاجرت به کشور دیگر، کانادا را انتخاب می کنند. البته برای رفتن به کانادا شما باید ابتدا بتوانید یکی از انواع ویزای این کشور نظیر ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای کار کانادا ، برنامه اکسپرس اینتری کانادا، برنامه نامزدهای استانی و غیره را دریافت نمایید.

اولین قدم بررسی روند و روش های درخواست ویزا و انتخاب مناسب ترین برنامه ویزای کانادا بر اساس شش فاکتور انتخاب مانند سن، تحصیلات، سابقه کار، بودجه، سازگاری و مهارت زبان است. برنامه های مختلف مهاجرت کانادا و دسته های ویزا توسط IRCC طراحی شده است. بنابراین قبل از هر اقدامی شما باید ابتدا مناسب ترین برنامه های مهاجرت یا دسته ویزا، مدت زمان کلی پردازش آن و هزینه های مربوطه را بدانید.

به این ترتیب برای تبدیل شدن به یک مقیم دائم کانادا، فرد باید یک درخواست را براساس صلاحیت خود انتخاب و به سفارت کانادا ارسال کند. یک متقاضی افغان ممکن است واجد شرایط مهاجرت به عنوان دانشجو یا کارگر ماهر در کانادا باشد. بسته به صلاحیت و دلیل مهاجرت به کانادا، شما می توانید از طریق برنامه های مختلف مهاجرت اقدام نمایید. همچنین انگشت نگاری یا بیومتریک در یکی از کنسولگری های کشور کانادا برای همه متقاضیان ورود به این کشور ضروری است و باید هزینه های مربوط به پردازش بیومتریک و ویزای کانادا توسط متقاضی پرداخت شود.

همچنین بخوانید

انگشت نگاری ویزای کانادا

مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

طولانی شدن جواب ویزای کانادا

مراحل اخذ اقامت کانادا برای افغان های مقیم ایران

برنامه اکسپرس اینتری و PNP برای افغان های مقیم ایران

براساس قوانین مهاجرت کشور کانادا اگر اتباع افغانستان به دنبال ویزا برای کانادا باشند، مانند سایر مردم جهان باید از قبل شرایط خاصی را رعایت نمایند. شایان ذکر است بدون تحقق هر یک از این معیارها ، امکان استفاده از ویزای کانادا برای اتباع افغانستان وجود ندارد. برای آشنایی با قوانین فوق می توانید با توجه به ویزای مورد نظر خود اطلاعات لازم برای اخذ ویزا را در وبلاگ موسسه مهاجرتی تراست به دست آورید. همچنین اگر به راهنمایی های بیشتری نیاز دارید، از طریق شماره تلفن یا شماره چت تلگرام موسسه مهاجرتی تراست با کارشناسان ما در ارتباط باشید. اگر شما یک کارگر ماهر افغانی مقیم ایران هستید این فرصت را برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری از دست ندهید. متقاضیانی که معیارهای یک برنامه ویزای کانادا را دارند، باید مشخصات خود را در یک نمایه Express Entry آنلاین ارائه دهند. این سیستم برای کارگران ماهر خارجی که می خواهند به کانادا بروند ، برنامه های کاربردی را پردازش می کند.

اگر از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنید، ابتدا باید پروفایل Express Entry خود را ایجاد کنید و به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا (PNP) نیز، هر استان و ایالت کانادا برنامه ها و شرایط مهاجرت خاص خود را دارد. روند درخواست ویزای کانادا از افغانستان به این بستگی دارد که از کدام یک از نامزدهای استانی استفاده می کنید. اگر برای انتخاب برنامه ویزای خود به کمک نیاز دارید، با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. مناسب ترین مسیر PR کانادا را تحت راهنمایی های کارشناسان ما در تراست پیدا کنید.

درباره ویزای کار کانادا برای افغان ها و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بدانید.

ویزای توریستی کانادا برای افغان های مقیم ایران

به طور کلی ویزای توریستی به یک فرد خارجی اعطا می شود که اقامت یا شغلی در کانادا ندارد و تنها با هدف تفریح​​، بازدید یا ملاقات با دوستان و اقوام خود در کانادا به این کشور سفر می کند. به یاد داشته باشید هیچ فعالیت دیگری در ویزای توریستی کانادا مجاز نیست و باید قبل از هر اقدامی حتما با یک متخصص مهاجرت مشورت نمایید.

افغان های مقیم ایران همانند شهروندان ایرانی برای حضور در کشور کانادا به عنوان یک جهانگرد نیاز به ویزا دارند. مدت زمان اقامت ویزای توریستی کانادا معمولاً حدود 180 روز است و پس از آن ویزای شما منقضی می شود. متقاضیان افغانی ویزای توریستی کانادا باید درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین یا حضوری به سفارت کانادا ارائه نمایند.

به همین منظور شما باید فرم های لازم را برای تأیید درخواست ویزای خود به سفارت کانادا تحویل دهید. با ارسال فرم درخواست به سفارت، پس از مدت زمان مشخصی از شما خواسته می شود برای عملیات انگشت نگاری در کنسولگری سفارت کانادا در کابل یا کشورهای همسایه ایران حضور یابید. چرا که در حال حاضر سفارت کانادا در ایران تعطیل است. پس از تایید درخواست، گذرنامه شما ممهور به مهر ویزای توریستی کانادا خواهد شد و می توانید برای سفر به کانادا بلیط رفت و برگشت هواپیما تهیه کنید.

اگر در هر کدام از مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا با مشکل روبه رو شده اید و پر کردن فرم های ویزا برایتان دشوار است می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. کارشناسان امور مهاجرت در موسسه تراست اطمینان حاصل می کنند که درخواست شما قبل از ارسال کاملاً مطابق با شرایط لازم است. ما تمام کارهای لازم را برای شما انجام می دهیم تا شانس شما برای تحقق آرزوهایتان افزایش یابد.

بیشتر بخوانید

اقامت موقت کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

رفع ریجکتی ویزای کانادا

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات