ویزای کانادا در شرایط کرونا

ویزای کانادا در شرایط کرونا

کانادا کشوری پهناور واقع در منطقه‌ی امریکای شمالی است که با برخورداری از منابع طبیعی فراوان، اقلیم متنوع و جاذبه‌های طبیعی چشم نواز، یکی از کشورهای جذاب برای جهانگردان و یکی از مقاصد محبوب متقاضیان مهاجرت از سرتاسر جهان است. وجود خط ساحلی طولانی و مناطق جنگلی فراوان بر جاذبه‌های طبیعی این کشور افزوده است. در حقیقت، کشور کانادا را با زیبایی‌های طبیعی آن می‌شناسند. از آبشار نیاگارا که یکی از مشهورترین آبشارهای جهان است تا کوه‌های راکی در کانادا، می‌توان این گونه بیان کرد که در هر گوشه از کشور کانادا زیبایی‌های طبیعی قابل مشاهده است.

پیشرفت‌های اقتصادی و فناوری، استانداردهای بالای زندگی، سطح بالای رفاه اجتماعی، درآمدهای بالا و مطمئن، برخورداری از امنیت، وجود مراکز برجسته و ممتاز آموزش عالی و تنوع نژادی و فرهنگی از جمله مشخصاتی هستند که کشور کانادا را برای مهاجرت و دریافت ویزای کانادا از سوی متقاضیان مهاجرت متمایز و مطلوب ساخته است.

اما چند وقتی است که پاندمیک کرونا ویروس در سرتاسر جهان تغییرات واضحی را در سبک زندگی و رویه‌های معمول کشورها داشته است. کشور کانادا نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به شیوع ویروس کرونا توجه داشته است. ویروس کرونا که گفته می‌شود منشأ آن از کشور چین بوده است، عامل ابتلای افراد به بیماری کرونا است. بیماری کرونا به عنوان یکی از بیماری‌های عفونی شناخته می‌شود که یکی از راه‌های انتقال آن، از طریق انتقال ویروس کرونا از بدن فرد آلوده به ویروس، به بدن فرد سالم است. همچنین، راه‌های دیگر انتقال ویروس کرونا عبارتند از تماس بدن با سطوح آلوده و انتقال از راه هوا. از آنجایی که میزان ماندگاری این ویروس در محیط و بر روی سطوح بالا است و به سرعت از یک فرد به فرد دیگری منتقل می‌شود، و نیز به دلیل نداشتن درمان مشخصی برای ویروس کرونا، کشورهای مختلفی در سرتاسر جهان محدودیت‌های مختلفی را هم برای شهروندان خود و هم برای ورود گردشگران و مهاجران در دوره‌های مشخصی در نظر گرفته‌اند.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کانادا در تاریخ 25 ژانویه 2020 گزارش شده است. شخصی که از ووهان چین به تورنتو کانادا بازگشته بود، آزمایش کرونا در کانادا برای او مثبت اعلام شد. نتیجه‌ی تست کرونا برای همسر او نیز در فردای آن روز مثبت اعلام شد. به همین دلیل نیز دولت کانادا همانند برخی از کشورهای دیگر اقدام به ارائه دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی هم برای مسافرت به این کشور و هم برای خروج شهروندان خود از این کشور کرده است. بنابراین، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا را دارید، با مطالعه‌ی این مطلب، به تفصیل در مورد این موضوع اطلاعاتی را کسب خواهید کرد.  

ویزای کانادا در شرایط پاندمی کرونا

تأثیر کرونا ویروس بر دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا

یکی از مسائل مربوط به مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا، مربوط به قوانین و محدودیت‌هایی است که سایر کشورها برای مسافرت وضع کرده‌اند. از آنجایی که دولت‌های خارجی به اعمال قوانین سخت گیرانه و محدودیت‌هایی در رابطه با مسافرت به کشورهای خود داشته‌اند، گزینه‌های حمل و نقل بین المللی نیز در حال حاضر محدود هستند. بنابراین، دولت کانادا به صورت کلی اقدام به ارائه‌ی توصیه هایی در مورد سفر به این کشور کرده است. به همین جهت، ممکن است در مهاجرت به کانادا مشکلاتی برای شما به وجود بیاید.

از طرف دیگر، به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کانادا، نخست وزیر کانادا اقدام به ارائه‌ی محدودهای مسافرتی به کانادا کرده است که این موضوع منجر به ایجاد محدودیت برای سفر به این کشور شده است. بنابراین، به منظور بررسی نحوه‌ی تأثیر این مقررات و شرایط بر دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا، در ادامه به بیان شرایط مختلف برای مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا می‌پردازیم.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا تحت برنامه‌ی اکسپرس اینتری

سوالی که از طرف برخی از متقاضیان ممکن است در اینجا مطرح شود این است که آیا برنامه اکسپرس اینتری در شرایط کرونا ادامه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که به علت شیوع کووید-19، بعد از اینکه دعوتنامه‌ای مبنی بر اپلای در برنامه اکسپرس اینتری دریافت کردید، به مدت 90 روز فرصت دارید تا برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید. بنابراین، شما هنوز هم می‌توانید درخواست مهاجرت خود را تحت این برنامه محبوب مهاجرتی به کانادا ارائه دهید.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا تحت برنامه‌ی اکسپرس اینتری

چه کسانی می‌توانند به کانادا در شرایط کرونا سفر کنند؟

تا اطلاع بعدی، اغلب ملیت‌های خارجی نمی‌توانند به کانادا سفر کنند، حتی اگر یک ویزای معتبر بازدید از کانادا و یا اجازه الکترونیکی سفر (eTA) را داشته باشند. به همین جهت، دولت کانادا از سفرهای غیر ضروری به این کشور جلوگیری کرده است. در زیر شرایط برخی از افرادی که می‌توانند به کانادا سفر کنند آورده شده است:

 • شهروندان کانادایی
 • شهروندان کانادایی دو تابعیتی که : 1- گذرنامه معتبر کانادایی دارند، 2- اجازه خاصی را مبنی بر سفر به کانادا دریافت کرده‌اند.
 • افراد دارای اقامت دائم کانادا

همچنین افراد خارجی در صورتی می‌توانند به کانادا سفر کنند که یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ی فردی باشند که این فرد، شهروند کانادا محسوب می‌شود. در این صورت این افراد اگر قصد ماندن در کانادا به مدت بیش از 15 روز را دارند می‌توانند به این کشور سفر کنند. به یاد داشته باشید که دولت کانادا به مدت 14 روز همه افراد خارجی که وارد این کشور می‌شوند را در قرنطینه اجباری قرار خواهد داد حتی اگر هیچ گونه علائمی از بیماری کرونا را نداشته باشند. بنابراین، افراد خارجی در صورت داشتن علائمی از بیماری کرونا نمی‌توانند وارد خاک این کشور شوند. برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد قرنطینه‌ی افراد خارجی در زمان ورود به کانادا، به این لینک مراجعه کنید.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا به دلایل بشر دوستانه

همچنین، اگر به دلایل بشر دوستانه قصد سفر به کشور کانادا را دارید، باید از آژانس بهداشت عمومی کانادا یک مجوز ورود به کانادا دریافت کنید. این دلایل بشر دوستانه که به واسطه آن به شما اجازه داده خواهد شد تا به کانادا سفر کنید، در زیر آورده شده است:

 • اگر شخصی از نزدیکان و دوستان شما در آخرین لحظات عمر خود به سر می‌برد و شما قصد حضور در کنار او را دارید.
 • قصد پشتیبانی و مراقبت از شخصی را دارید که به شدت بیمار است.
 • قصد مراقبت از شخصی را دارید که از نظر پزشکی نیاز به دریافت کمک دارد.
 • قصد شرکت در مراسم خاکسپاری را دارید.

سایر روش‌های دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا

فهرست سایر شرایطی که در صورت دارا بودن یکی از آنها، افراد می‌توانند شایسته ورود به کانادا در شرایط کرونا باشند، در ادامه آورده شده است. همچنین، جزئیات کامل مربوط به این شرایط در این لینک آورده شده است.

 • نیروی کار موقت: شرایط دریافت ویزای کانادا در وضعیت کرونا، برای آن دسته از نیروهای کار خارجی که می‌توانند وارد کانادا شوند در ادامه‌ی این مطلب آورده شده است.
 • تحصیل در کانادا:  برخی از دانشجویان بین المللی می‌توانند تحت شرایطی که در ادامه همین مطلب آورده شده است به کانادا سفر کنند.
 • دریافت اقامت دائم کانادا از طریق درخواست‌های مهاجرت به کانادا: برخی از افرادی که برای دریافت اقامت دائم کانادا تأیید شده‌اند، اما هنوز در کانادا اقامت دائم ندارند.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا برای نیروی کار موقت

بعد از اعمال محدودیت‌هایی که دولت کانادا برای مسافرت به این کشور در ماه مارس در نظر گرفت، به سرعت معافیت‌هایی را نیز برای ورود نیروی کار خارجی موقت اعلام نمود. دلیل این موضوع نیز نقش حیاتی نیروی کار خارجی موقت در اقتصاد کانادا است که حضور نیروی ماهر موقت خارجی در بخش‌هایی مانند کار روی مزارع برای تأمین منابع غذایی کانادا بسیار ضروری است. دولت کانادا شرایط دریافت ویزا و ورود به کانادا را برای دو حالت سفر اجباری و سفر اختیاری برای نیرو‌های کاری موقت تعریف کرده است. چنانچه شما طبق تعریف در گروه غیر اختیاری یا اجباری قرار بگیرید، تحت شرایط خاصی اجازه ورود به کانادا را خواهید داشت. در غیر این صورت از ورود شما به کانادا جلوگیری خواهد شد.

یک نیروی کاری موقت در صورتی در گروه مقاصد اجباری برای سفر به کانادا در شرایط کرونا قرار خواهد گرفت چنانچه یک نامه معرفی برای اجازه کار معتبر در کانادا داشته باشد و بتواند در صورت وارد شدن به کانادا مشغول به کار شده و دوره‌ی 14 روزه‌ی قرنطینه را پشت سر بگذارد. همچنین، ممکن است از محدودیت‌های مربوط به شرایط کرونا نیز معاف شود. خانواده فرد نیز ممکن است بتوانند به کانادا وارد شوند. آنها در صورتی موفق به ورود به کشور کانادا خواهند شد که یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • خانواده نیروی خارجی برای ملحق شدن به فرد، باید نامه‌ای از طرف سازمان مربوط به امور پناهندگی، شهروندی و مهاجرت کانادا (IRCC) داشته باشند.
 • نامه معرفی به کار برای یک موقعیت شغلی فعال در کانادا داشته باشند.

به دلیل معافیت‌های اعلام شده، شمار مهاجران نیروی کار ماهر خارجی موقت به کانادا، در مقایسه با متقاضیان دریافت اقامت دائم، کاهش زیادی نداشته است. به گونه‌ای که در مدت هشت ماه نخست سال 220 میلادی، بیش از 66 هزار نیروی کار موقت خارجی وارد خاک کانادا شده‌اند. اما چنانچه شما نامه معرفی به کار از یک کارفرما در کانادا دریافت کرده باشید، اما کارفرمای شما به دلیل شرایط پاندمیک کرونا کسب و کار خود را تعطیل کرده باشد، در این صورت شما در گروه نیروی کار موقت با مقاصد اختیاری در شرایط کرونا قرار خواهید گرفت. در این صورت شما اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. برای دریافت جزئیات بیشتر در رابطه با نیروی کار خارجی موقت به این لینک مراجعه کنید.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا برای تحصیل در کانادا

 در این قسمت قصد داریم تا در مورد موضوعات مرتبط با ویزای دانشجویی در کانادا در شرایط کرونا، مطالبی را بیان کنیم. نحوه اپلای برای تحصیل در کانادا در شرایط کرونا، افرادی که در شرایط کرونا اجازه ورود به کانادا برای ادامه تحصیل را دارند و دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل و کار در کانادا در شرایط کرونا از جمله این موضوعات هستند. به طور کلی، برای اینکه به عنوان یک دانشجو بتوانید در شرایط کرونا وارد کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 1. برخورداری از یک مجوز تحصیلی معتبر و یا یک نامه معرفی که نشان دهنده اجازه تحصیل شما در کانادا باشد. بنابراین، با داشتن پذیرش از دانشگاه‌های و موسسات آموزشی کانادا، می‌توانید برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنید.
 2. به علاوه، باید برای تحصیل در موسسه آموزشی تعیین شده‌ای که آمادگی اجرای اقدامات مقابله با کووید-19 را دارند و به وسیله‌ی مقامات استانی نیز تأیید شده اند، اقدام کرده باشید. به عنوان مثال، موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (British Columbia Institute of Technology) و ونکوور کالج کانادا (Canada College Vancouver) در بریتیش کلمبیا و کالج کلمبیا (Columbia College) و دانشگاه هنرهای آلبرتا (Alberta University of the Arts) در آلبرتا کانادا در فهرست موسساتی هستند که می‌توانند دانشجویان بین المللی را در شرایط کرونا پذیرش کنند. فهرست کامل این موسسات با عنوان DLI به وسیله دولت کانادا منتشر شده است. با مراجعه به این لینک می‌توانید فهرست این موسسات را به تفکیک هر استان در کانادا دریافت کنید.
دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا برای تحصیل در کانادا

چنانچه در کانادا مشغول به تحصیل باشید و به دلایلی کشور را ترک کرده باشید، اگر موسسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنید در فهرست DLI نباشد، نمی‌توانید به کانادا بازگردید. بنابراین، توجه به این نکته بسیار ضروری است که قبل از هر اقدامی در رابطه با تحصیل در کانادا در شرایط کرونا، ابتدا حضور دانشگاه و موسسه آموزشی مورد نظر خود در کانادا را در فهرست اعلام شده از سوی دولت کانادا بررسی نمایید. همچنین، اگر برنامه تحصیلی شما در کانادا به حالت تعلیق درآمده و یا متوقف شده باشد و نیز اگر به دلایلی غیر از ادامه تحصیل قصد مهاجرت به کانادا را در شرایط کرونا  داشته باشید، به عنوان یک دانشجو، سفر شما به کانادا غیر ضروری به نظر خواهد رسید. در این صورت از دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا منع خواهید شد.

نکته قابل توجه این است که اگر موسسه‌ای که از آن پذیرش تحصیلی گرفته‌اید در فهرست موسسات DLI باشد، و نیز در بریتیش کلمبیا واقع شده باشد، شما به عنوان یک دانشجو نیازی به گذراندن دوره 14 روزه قرنطینه که برای افراد خارجی از طرف دولت کانادا اجباری اعلام شده است، نخواهید داشت. همچنین، اعضای خانواده درجه یک شما نیز در صورت اثبات ضروری بودن سفرشان با شما، اجازه ورود به کشور کانادا را بدون دریافت مجوز خاصی خواهند داشت. به علاوه، قبل از سفر به کانادا باید به شکل آنلاین برای دریافت مجوز تحصیلی اقدام کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد چگونگی اپلای برای دریافت مجوز تحصیلی، به این لینک اقدام کنید.

دانشجویان بین المللی در زمان شیوع بیماری کرونا در کانادا اجازه کار را خواهند داشت. بدین منظور دانشجویان باید به عنوان یک دانشجوی تمام وقت درخواست خود را ارائه داده باشند و نیز در مجوز ادامه تحصیل شما در کانادا، اجازه کار همزمان با تحصیل شما نیز داده شده باشد. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر از دستورالعمل‌های بیماری کرونا که مرتبط با دانشجویان بین المللی در کانادا است، می‌توانید به سایت دولت کانادا در این لینک مراجعه کنید.

دریافت ویزای کانادا در شرایط کرونا برای درخواست‌های مهاجرت به کانادا

نکته قابل توجه این است که اگرچه شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی را برای مهاجرت به کشور کانادا ایجاد کرده است، اما دولت کانادا هنوز به درخواست‌های ارسال شده از سوی متقاضیان مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم، رسیدگی می‌کند. هر چند که به گفته سایت دولت کانادا بررسی نمودن درخواست‌ها تحت تأثیر شیوع کووید-19 قرار دارد. بنابراین، مدت زمان پردازش و بررسی درخواست‌های مهاجرتی به صورت دقیق مشخص نیست. در حال حاضر، دولت کانادا بر روی درخواست‌هایی که در ادامه عنوان شده‌ است تمرکز بیشتری دارد. این درخواستها در اولین فرصت بررسی و پاسخ داده خواهند شد:

 • درخواست‌های بازگشت از طرف شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند.
 • گروه های آسیب پذیر.
 • مجوزهای کاری برای افرادی که خدمات اضطراری ارائه می‌دهند.

به علت شیوع بیماری کرونا، درخواست‌های اقامت دائم در کانادا به شکل گذشته و به صورت عادی رسیدگی نمی‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

با توجه به اینکه برخی از برنامه‌های نامزد استانی کانادا برای مهاجرت، تغییراتی را نسبت به شیوع بیماری کرونا و دریافت ویزای کانادا داشته‌اند، در ادامه به بررسی تغییرات احتمالی صورت گرفته در برنامه‌های نامزد استانی به تفکیک هر استان می‌پردازیم. ذکر این نکته ضروری است که هر استان به شیوه‌ای متفاوت نسبت به بیماری کرونا واکنش نشان داده است. به عنوان مثال، در حالی که برخی از استان‌های کانادا، نسبت به برنامه مهاجرتی خود تعویق‌هایی را در نظر گرفته‌اند، برخی دیگر به روند ارسال دعوتنامه ادامه داده و توجهی به محدودیت‌های اعمال شده بر روی مرزهای ورودی که از طرف دولت فدرال کانادا اجرا شده است، نداشته‌اند. آنچه که به وضوح مشخص است این است که با پایان یافتن شرایط دشوار کرونا، دولت کانادا به سیاست‌های مهاجرتی خود بازخواهد گشت و گفته می‌شود تا سال 2022، در هر سال بیش از 350 هزار مهاجر جدید وارد کانادا شوند.

دریافت ویزای کانادا آلبرتا در شرایط کرونا

استان آلبرتا در کانادا تحت برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP)، اقدام به جذب مهاجران از کشورهای مختلف دنیا برای تأمین نیروهای کاری ماهر در این استان می‌کند. تحت این برنامه مهاجرتی که برای استان آلبرتا تدوین شده است، مهاجران از چهار طریق می‌توانند درخواست‌های مهاجرتی خود را ارسال کنند. اکسپرس اینتری، برنامه فرصت‌های آلبرتا، برنامه کشاورزان خویش فرما و برنامه مهاجرت کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی، چهار برنامه‌ای هستند که تحت عنوان برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا تعریف شده‌اند.

در حالی که اغلب استان‌های کانادا در حال بازگشت به شرایط عادی برای ارسال دعوتنامه و رسیدگی به فرآیند بررسی درخواست‌های مهاجرت به کانادا هستند، مقامات استان آلبرتا اعلام کرده‌اند که به اعمال محدودیت‌های مهاجرتی خود برای حمایت از کسب و کارهای افراد بومی ادامه خواهند داد. به دلیل شیوع بیماری کرونا، استان آلبرتا در کانادا قوانین ویژه‌ای را در این رابطه معرفی کرده و تغییراتی را از 29 آوریل 2020، در برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ایجاد کرده است. این تغییرات در بخش‌های فرآیند کلی ثبت درخواست و ارزیابی آنها، تغییرات در برنامه فرصت آلبرتا و اکسپرس اینتری آلبرتا رخ داده است. این تغییرات به گونه‌ای است که تا اطلاع ثانوی، در شرایط کرونا و در طی برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا، تنها آن دسته از داوطلبانی که در آلبرتا مشغول به کار و زندگی هستند برای نامزدی دریافت اقامت دائم آلبرتا کانادا در نظر گرفته خواهند شد. برنامه فرصت آلبرتا نیز تقریباَ شرط بررسی درخواست‌ها را، زندگی و کار در این استان عنوان کرده است.

نکته قابل توجه این است که مقامات اداره مهاجرت آلبرتا عنوان کرده‌اند که به درخواست‌هایی که به شکل الکترونیکی ارسال شوند رسیدگی نمی‌کنند و درخواست‌ها فقط باید به صورت پستی ارسال شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تغییرات صورت گرفته برای دریافت ویزا کانادا آلبرتا در شرایط کرونا، به این لینک مراجعه کنید.

دریافت ویزای کانادا آنتاریو در شرایط کرونا

در شرایط کرونا، پر جمعیت‌ترین استان کانادا، انتاریو، هنوز هم به بررسی درخواست‌های مهاجرتی از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP) که شامل زیر شاخه‌های برنامه کارآفرینان و اکسپرس اینتری است و نیز پاسخ به پرسش‌های متقاضیان می‌پردازد. در ادامه به بررسی برنامه‌های مهاجرتی انتاریو تحت شرایط کرونا می‌پردازیم.

 • برنامه پیشنهاد شغلی کارفرما- داوطلب مهاجرت به انتاریو کانادا، باید یک پیشنهاد شغلی که مورد تأیید برنامه نامزد مهاجرت انتاریو است، داشته باشد. این موقعیت شغلی باید به صورت تمام وقت و دائمی باشد.
 • برنامه کارآفرینی- آن دسته از داوطلبانی که به برنامه کارآفرینی دعوت شده‌اند، به صورت موقت تا مدت 90 روز فرصت دارند تا درخواست خود را ثبت نمایند.

ویزای کانادا بریتیش کلمبیا در شرایط کرونا

31 شغل در ارتباط با صنعت گردشگری و خدمات شخصی و خرده فروشی، به طور موقت از چرخه بررسی به وسیله‌ی مقررات مهاجرتی بریتیش کلمبیا کنار گذاشته شده است. دلیل این موضوع نیز وجود بیکاری گسترده در این مشاغل در بریتیش کلمبیا به دلیل شیوع پاندمیک کرونا ویروس اعلام شده است. همچنین، دانشجویانی که موفق به ورود به بریتیش کلمبیا کانادا به دلیل مقررات مرتبط با بیماری کرونا نشده‌اند، اجازه دارند تا 50% از برنامه درسی خود را در خارج از کانادا و در صورت امکان تکمیل نمایند. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات صورت گرفته در مورد قوانین مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا در شرایط کرونا به این لینک مراجعه کنید.

ویزای کانادا کبک در شرایط کرونا

 کبک استانی است که به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفت. دلیل این موضوع نیز این است که در ابتدای شیوع کرونا، به علت تعطیلات زمستانی مدارس در کانادا بسیاری از خانواده‌ها اقدام به مسافرت به مناطق گرمسیری کردند. این موضوع دو هفته بعد منجر به اعمال قانون قرنطینه استانی شد. اما استان کبک اقدام به پذبرش درخواست‌های مهاجرتی کرده و کرونا تنها در مورد مدت زمان فرآیند رسیدگی به این درخواست‌ها تغییراتی را ایجاد کرده است. بر اساس آمارهای اعلام شده، کبک در هشت ماه نخست سال 2020 میلادی، بیش از 18 هزار مهاجر جدید را پذیرفته‌ است.

دریافت ویزای کانادا منیتوبا در شرایط کرونا

در برنامه نامزد استانی منیتوبا تغییراتی تحت تأثیر بیماری کرونا اعمال نشده است. بنابراین، روند دریافت ویزای کانادا منیتوبا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا تحت تأثیر قوانین خاصی قرار نگرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت ویزای کانادا منیتوبا در شرایط کرونا به این لینک مراجعه شود.

دریافت ویزای کانادا نیوبرانزویک در شرایط کرونا

برنامه نامزد استانی نیوبرانزویک به بررسی و پذیرش دارخواست‌های ارسال شده برای مهاجرت به نیوبرانزویک کانادا در شرایط کرونا، از طریق برنامه‌های مهاجرت اقتصادی ادامه می‌دهد. اما مقامات مهاجرتی نیوبرانزویک کانادا عنوان کرده‌اند که ممکن است تأخیرهایی در رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان مهاجرت به نیوبرانزویک کانادا در شرایط کرونا وجود داشته باشد. همچنین، مقامات مهاجرتی این استان اعلام کرده‌اند که مهاجرت‌های درون استانی را به دلیل جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا محدود کرده‌اند. به علاوه، تمامی سفرهای غیرضروری به این استان برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا لغو شده است.

مقامات استان نیوبرانزویک اعلام کرده‌اند که هم برای مسافران بین المللی و هم برای مسافرانی که از استان های همسایه وارد استان نیوبرانزویک کانادا می شوند، قرنطینه به مدت 14 روز اعمال خواهد شد. اما همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، نیروهای کاری ماهر به دلیل اهمیت فراوان و نقش برجسته ای که در اقتصاد کانادا دارند، تحت شرایط اعلام شده از اعمال این محدودیت‌ها معاف خواهند بود.

دریافت ویزای کانادا نیوفاندلاند در شرایط کرونا

طبق برنامه نامزد استانی نیوفاندلاند (NLPNP)، درخواست‌های مهاجرتی به صورت آنلاین بررسی و رسیدگی خواهند شد. در حالی که ارسال درخواست به صورت پستی تا اطلاع بعدی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. همچنین، اگرچه بررسی درخواست‌های مهاجرتی برای استان نیوفاندلاند کانادا در شرایط کرونا، با کاهش حجم در شرایط کرونایی روبه رو بوده است، اما متوقف نشده‌اند.

همچنین، مقامات مهاجرتی این استان اعلام کرده‌اند که اگرچه درخواست‌های مهاجرتی رسیدگی می‌شوند اما به احتمال فراوان تا چند ماه آتی، مهاجران نمی‌توانند به دلیل محدودیت‌هایی که دولت فدرال وضع کرده است، به کانادا وارد شوند. البته ممکن است برخی از افراد مشمول دریافت معافیت‌های در نظر گرفته شده برای ورود به کانادا شوند.

دریافت ویزای کانادا نوا اسکوشیا در شرایط کرونا

مقامات استان نوا اسکوشیا کانادا برای برنامه نامزد نوا اسکوشیا، که جهت مهاجرت به این استان در نظر گرفته شده است، هیچ گونه موارد خاصی را که تحت تأثیر شیوع بیماری کووید-19 باشد اعلام نکرده‌اند.

دریافت ویزای کانادا ساسکاچوان در شرایط کرونا

استان ساسکاچوان نسبت به دریافت ویزای کانادا ساسکاچوان در شرایط کرونا واکنش نشان داده است. به گونه‌ای که طبق برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان، دریافت درخواست‌ها برای برنامه کار آفینی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است. همچنین، اداره مهاجرتی استان ساسکاچوان نکات خاصی را برای برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان و نیز برنامه‌های مرتبط با نیروی‌های کاری مورد نیاز این استان در شرایط کرونا منتشر نکرده است.

دریافت ویزای کانادا جزیره پرنس ادوارد در شرایط کرونا

اگرچه مقامات استان پرنس ادوارد کانادا، شرایط خاصی را برای دریافت ویزای کانادا جزیره پرنس ادوارد در شرایط کرونا اعلام نکرده‌اند، اما توصیه می شود تا پرسش‌های مهاجرتی خود را از طریق آدرس ایمیلی که در ادامه قرار داده شده است، برای مقامات مهاجرتی استان ارسال نمایید.

[email protected]

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

دولت کانادا چه واکسن هایی را برای COVID-19 قبول می کند؟

معتبرترین واکسن ها برای مهاجرت به کانادا آسترازنکا، مدرنا، فایزر، سینوفارم و جانسون اند جانسون هستند.

آیا در شرایط کرونا می‌توان به کانادا مهاجرت کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید خدمت شما عرض کنیم که دولت فدرال کانادا محدودیت‌هایی را برای ورود مسافران خارجی و مهاجران به این کشور در جهت جلوگیری از انتشار بیماری کرونا وضع کرده است. این محدودیت‌ها به گونه‌ای است که از ورود افرادی که برای مقاصدی غیر ضرور مانند گردشگری، خواهان وارد شدن به کانادا هستند، جلوگیری خواهد شد. همچنین، قرنطینه افراد در صورتی که قصد ماندن در کانادا بیش از 15 روز را داشته باشند نیز به مدت 14 روز انجام می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که برخی معافیت‌ها برای گروه‌های خاص در نظر گرفته شده است. هر چند که هر استان با توجه به شرایط کرونا تصمیمات جداگانه‌ای را در نظر گرفته است. اما در اکثر استان‌ها، برنامه‌های مهاجرتی بررسی شده و تنها با تأخیرهایی در پاسخ به متقاضیان رو به رو است.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای کانادا را در شرایط کرونا دریافت کنیم؟

با توجه به شرایط کرونا، برخی از استان‌ها با تأخیر در روند رسیدگی به درخواست‌های مهاجرتی متقاضیان رو به رو هستند. بنابراین، زمان دقیقی برای رسیدگی به درخواست‌ها اعلام نشده است. اما در صورت داشتن هر گونه پرسش می‌توانید با سفارت خانه‌های کانادا و یا اداره مهاجرتی کانادا تماس بگیرید.

آیا در شرایط کرونا دفاتر ارائه دهنده خدمات مربوط به ویزای کانادا مشغول به کار هستند؟

بنابر اعلام سایت رسمی دولت کانادا، اغلب دفاتر مهاجرتی به صورت موقت بسته شده‌اند و یا در صورت باز بودن این دفاتر، به صورت محدود و در ساعت‌های مشخصی اقدام به ارائه خدمات به متقاضیان می‌کنند. تا اطلاع بعدی می‌توانید قرارهای ملاقات را به صورت آنلاین مشخص کرده و یا با دفاتر ارائه دهنده خدمات ویزای کانادا تماس بگیرید.

آیا محدودیت‌های مهاجرت به کانادا بر اثر شیوع بیماری کرونا همچنان ادامه دارد؟

دولت کانادا محدودیت‌های مرتبط با سفر به این کشور را که از تاریخ مارس 2020 میلادی در نظر گرفته شده‌ است ادامه می‌دهد.

 آیا دولت کانادا مهاجرت به این کشور را متوقف کرده است؟

خیر. در حقیقت، دولت کانادا بعد از پایان پاندمیک کرونا، مهاجرت به این کشور را افزایش خواهد داد تا به نیازهای این کشور در بخش اقتصادی پاسخ داده باشد. شما هنوز می‌توانید درخواست‌های خود را برای مهاجرت به کانادا ارسال نمایید. برنامه‌های مهاجرتی مانند اکسپرس اینتری، برنامه نامزد استانی و برنامه کبک و سایر برنامه‌های مهاجرتی دیگر که کشور کانادا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است، هنوز نیز در حال اجرا شدن و بررسی هستند. تحت برنامه‌ریزی سطوح مهاجرتی برای سال 2021-2023، کانادا پذیرای بیش از 400 هزار مهاجر در سال خواهد بود. این رقم بالاترین سطح مهاجرت در تاریخ کشور کانادا اعلام شده است.

آیا می‌توان برای اقامت موقت کانادا در شرایط کرونا اقدام کرد؟

بله. شما هنوز می‌توانید درخواست‌های خود را ارسال نمایید. اگر به علت شرایط کرونا نمی‌توانید همه مدارک لازم را تهیه کنید، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا درخواست شما را ریجکت نخواهد کرد.

آیا در شرایط کرونا می‌توان پروفایل اکسپرس اینتری کانادا را ثبت کرد؟

بله. شما در شرایط کرونا می‌توانید پروفایل اکسپرس اینتری خود را ثبت نهایی کنید. به علاوه، دولت فدرال کانادا در کنار استانهای مختلف کانادا، به ارسال دعوتنامه برای درخواست‌های اقامت دائم در شرایط کرونا ادامه می‌دهد.

در شرایط کرونا می‌توان برای امتحان زبان انگلیسی برای مهاجرت به کانادا ثبت نام کرد؟

کانادا دو امتحان رسمی زبان انگلیسی را برای برنامه‌های مهاجرتی به کشور کانادا مورد تأیید قرار داده است، امتحان آیلتس جنرال و امتحان CELPIP. برای اطلاع بیشتر از شرایط برگزاری امتحان زبان انگلیسی در شرایط کرونا، به سایت‌های این دو آزمون که نشانی آنها در ادامه قرار داده شده است مراجعه کنید.
IELTS
CELPIP

آیا مجوزهای کار همزمان با تحصیل در کانادا تحت تأثیر شرایط کرونا قرار گرفته است؟

چنانچه دروس شما به یک برنامه آنلاین انتقال داده شده است، شایستگی شما برای دریافت مجوز کار همزمان با تحصیل در کانادا تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

چه مدارکی برای مهاجرت به کانادا در شرایط کرونا مورد نیاز است؟

بر اساس اطلاعات سایت اداره مهاجرت کانادا، مدارک مسافرتی توصیه شده برای آن دسته از مهاجرانی که شایسته دریافت معافیت‌های مهاجرتی به کانادا هستند، باید به همراه ایشان هنگام مهاجرت به کانادا وجود داشته باشند. به عنوان مثال، برای اثبات اینکه شما فردی از اعضای درجه یک خانواده‌ی یک شهروند کانادایی و یا فردی که دارای اقامت دائم کانادا است، هستید، مدارکی که در ادامه ذکر شده است مورد نیاز است:
گذرنامه کانادایی.
سند شهروندی کانادا مانند گواهی شهروندی، کارت شهروندی یا گواهی تولد استانی.
کارت اقامت دائم کانادا.
مدارک مسافرتی اقامت دائم کانادا
سند ازدواج
گواهی تولد
تأیید اقامت دائم برای کلاس خانوادگی
سایر مدارکی که نشان دهنده داشتن رابطه شما به عنوان بستگان نزدیک با فردی که شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا را دارد مورد نیاز است. به عنوان مثال، سند درخواست اسپانسرشیپ برای مهاجرت به کانادا که در حال بررسی است.  
همچنین، برای مشاهده اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت رسمی دولت کانادا در این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.