بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است و به همین دلیل سالانه صدها هزار دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. تحصیل در کشور کانادا یکی از بهترین فرصت‌ها برای دانشجویان بین‌المللی است. بورسیه تحصیلی کانادا، بورسیه‌ای تحصیلی جهانی است که هزینه‌های تحصیل دانشجویان را در بیشتر رشته‌های دانشگاهی پوشش می‌دهد. فرقی ندارد کجای دنیا زندگی می‌کنید، بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان‌ها، پاکستانی‌ها ، عراقی‌ها و دیگر ملیت‌های جهان قابل دستیابی است.

دولت کانادا ، دانشگاه‌های کانادا و همچنین سازمان‌های کانادایی برای آن دسته از دانشجویان افغان که مایل به تحصیل در کانادا هستند اما به دنبال پشتیبانی مالی مناسب می‌گردند، بهترین بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می‌کنند. اگر شما دانشجوی افغانِ ممتاز هستید، همین الان با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید تا بهترین روش برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را به شما معرفی کنیم.

تامین هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان افغان

جامعه جهانی با دولت افغانستان در تلاش هستند تا مدارس و دانشگاه‌های بیشتری در این کشور تاسیس و همینطور اصلاحاتی را در سیستم آموزشی آن ایجاد کنند. اما تحقق این اهداف ممکن است به زمان طولانی‌تری نیاز داشته باشد و کیفیت تحصیل همچنان یکی از بزرگترین چالش‌های بپیش رو در افغانستان است. از این رو خیلی از جوانان با استعداد و نخبه افغان تصمیم دارند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند. کشورهایی همچون ژاپن، کانادا و آمریکا سالانه میزبان بسیاری از دانشجویان برتر افغان هستند و به منظور ایجاد شرایط مناسب تحصیلی، بورسیه‌های تحصیلی را نیز در نظر گرفته‌اند.

دانشجویانی که از افغانستان به دنبال بورسیه دکترا، بورسیه‌های کارشناسی ارشد یا بورسیه‌های کارشناسی برای تأمین هزینه‌های تحصیل در کانادا هستند ، برای اطلاع از آخرین شرایط بورسیه تحصیلی کانادا می‌توانند با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرند. دانشجویان برتر افغانستان می‌توانند از بورسیه تحصیلی کانادا از تامین بودجه کامل تا حمایت محدود یا معافیت از شهریه بهره‌مند شوند.

تامین هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان افغان

به طور کلی، کمک مالی برای ادامه تحصیل در کشور کانادا برای همه ملیت‌ها فراهم است که شامل موارد زیر است:

 • بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)
 • جوایز تحصیلی (awards)
 • کمک‌های مالی (grants)
 • کمک هزینه تحصیلی (fellowships)
 • وام دانشجویی کانادا (loans)

شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان افغان

کانادا یکی از پرطرفدارترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان افغان به شمار می‌رود. چرا که فرآیند مهاجرت تحصیلی افغان‌ها به کانادا برای تحصیل ، بسیار راحت و سریع است. متقاضیان افغان برای پذیرش از دانشگاه‌های کانادا باید بر اساس مهلت زمانی اعلام شده‌ی دانشگاه اقدام به پُر کردن فرم پذیرش کنند. فرآیند پذیرش اکثر دانشگاه‌های کانادایی به صورت آنلاین است بنابراین کافی است به سایت دانشگاه مراجعه و فرم درخواست پذیرش در سایت را تکمیل و ارسال کنید. مهم‌ترین مدارک لازم برای درخواست پذیرش نیز شامل مدرک دیپلم متوسطه، مدرک زبان و پاسپورت معتبر است. همچنین می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا نیز همزمان اقدام کنید.

 طبق آمارها، برترین دانشگاه کانادا برای مهاجرت تحصیلی افغان‌ها، دانشگاه تورنتو است که در ادامه به معرفی برنامه بورسیه این دانشگاه نیز می‌پردازیم. بعد از دانشگاه تورنتو، به ترتیب دانشگاه‌ بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مونترال و … بهترین دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل دانشجویان افغان است.

 دانشجویان افغان که خواهان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا هستند باید مدارک ضروری زیر را به سفارت این کشور ارائه کنند: 

 • نامه پذیرش یکی از دانشگاه های کانادا
 • ارائه انگیزه‌نامه تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • نمره مدرک زبان انگلیسی
 • مدرک اثبات تمکن مالی سالانه حداقل CAD$ 10000 (دلار کانادا)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ حدود CAD$ 160 (دلار کانادا)
 • گواهی پزشکی مهاجرت   
شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان افغان

بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

بورسیه تحصیلی کانادا برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و برنامه‌های دکتری اعمال می‌شود. کلیه دانشجویانی که ساکن افغانستان و پاکستان هستند، واجد شرایط درخواست برنامه بورس تحصیلی دولت کانادا در سال 2021، هستند. اگر شما نیز علاقمند به تحصیل در کانادا هستید، اما توانایی پرداخت هزینه‌های آن را ندارید، ناامید نباشید، چرا که خوشبختانه برنامه بورس تحصیلی کانادا با بودجه کامل هم اکنون برای دانشجویان بین‌المللی تمام دنیا در دسترس است. برنامه بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان‌ها بستری مناسب برای آگاهی دانشجویان این کشور از فرصت‌های پیش رو در کشوری پیشرفته است.

شرایط برخی بورسیه‌های تحصیلی کانادا به صورتی است که هزینه تحصیل، محل اقامت، کمک هزینه زندگی ماهانه و حتی هزینه سفر و بلیط هواپیما از کشور مبدا به کانادا را پوشش می‌دهد. بنابراین فرصت را از دست ندهید و همین الان برای ارزیابی صلاحیت خود برای دریافت یکی از بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا با ما تماس بگیرید.

برنامه‌های بورسیه تحصیلی کانادا یکی از بهترین برنامه‌های بورس تحصیلی برای دانشجویان افغان است. همچنین برخی بورسیه‌های تحصیلی در نظر گرفته شده برای دانشجویان پاکستانی به دانشجویان بین‌المللی مانند افغان‌ها نیز ارائه می‌شود. برای یافتن بورسیه تحصیلی مناسب با شرایط خود می‌توانید با موسسه مهاجرتی تراست در شهر ونکوور تماس بگیرید.

درباره وکیل مهاجرت در ونکوور بیشتر بخوانید.

توجه داشته باشید که برای پذیرش درخواست بورسیه باید از تمام معیارهای صلاحیت دانشگاه مقصد برای اخذ بورسیه برخوردار باشید. برای آگاهی از این معیارها به سایت دانشگاه بخش فلوشیپ و بورسیه مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

درباره فاند تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

معرفی بهترین بورسیه های تحصیلی کانادا برای دانشجویان افغان

پیش از هر اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید در مورد دانشگاه‌های دارای بورسیه تحصیلی به همه ملت‌ها ، بورسیه ‌های تحصیلی در دسترس، معیارهای صلاحیت، اساتید و موضوعات تحقیقاتی مورد نظر و موارد مهم دیگر تحقیق کنید. در ادامه برخی دانشگاه‌های برتر دارای بورسیه برای دانشجویان افغان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

برای اطلاع از بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور روی لینک کلیک کنید.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو برای دانشجویان افغان

دانشگاه تورنتو دانشگاه شماره یک کانادا و هجدهمین دانشگاه برتر جهان است. بورس تحصیلی پیرسون در دانشگاه تورنتو یکی از برترین بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا است که تجربه عالی آموزش را برای دانشجویان از 165 کشور دنیا از جمله دانشجویان افغان فراهم می‌سازد.

برنامه Lester B Pearson، در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین‌المللی که از پیشرفت تحصیلی و خلاقیت استثنایی برخوردارند ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی فوق تقریباً برای 37 دانشجو در هر سال ارائه می‌شود. این بورس برای چهار سال برخی هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد. برای واجد شرایط بودن بورس تحصیلی پیرسون کافی است دانشجوی برتر بین‌المللی از هرکجای دنیا باشید و یا در کانادا تحصیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی و یا دیگر بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های برتر کانادا، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل برای دانشجویان افغان

مک گیل قدیمی‌ترین دانشگاه مونترال کانادا است. بورس تحصیلی دانشگاه مک گیل یکی از بهترین و معروف‌ترین بورسیه‌های کانادا برای تمامی دانشجویان بین‌المللی با هر ملیت است. این برنامه بورسیه برای کلیه متقاضیان بین‌المللی دوره کارشناسی ارشد یا دکترا در کانادا باز است. اگر علاقمند به درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه مک گیل برای مقطع کارشناسی هستید، می‌توانید درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. درخواست شما به طور خودکار ارزیابی و نتیجه اعلام می‌شود.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان افغان

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ساسکاچوان برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به تازگی باز شده است. بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه برای همه ملیت‌ها باز است. بورسیه‌های دانشگاه ساسکاچوان کاملاً به زبان انگلیسی است. دانشگاه ساسکاچوان دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی و همچنین شهروندان کانادایی ارائه می‌دهد.

معرفی بهترین بورسیه های تحصیلی کانادا برای دانشجویان افغان

به این ترتیب در صورت برخورداری از معیارهای لازم برای دریافت بورسیه می‌توانید تحصیل رایگان در کانادا را در قلب ساسکاتون دریافت کنید. این بورس تحصیلی بیشتر هزینه‌های تحصیلی را پوشش خواهد داد.

دباره اینکه چگونه اپلای کنیم و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها

دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع دکتری و فوق لیسانس با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه مقصد و گروه تحصیلی مربوطه شرایط متفاوتی دارد. به همین ترتیب انواع کمک هزینه‌‌های موجود در هر دانشگاه و شرایط لازم برای متقاضی نیز کاملا متغیر است. اما به طور کلی برای دریافت بورسیه کانادا باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

– باید همزمان با ارسال مدارک و تقاضای پذیرش دانشگاه، درخواست خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا اعلام کنید. سپس دانشگاه ریز نمرات مقاطع تحصیلیتان را به همراه معدل، سطح زبان، رزومه تحصیلی، مقالات تحقیقی (تاثیر مقاله بر اپلای) و موارد دیگر بررسی می‌کند. بعد از انجام ارزیابی صلاحیت شما، امکان یا نبود امکان ارائه پذیرش تحصیلی و همینطور پرداخت کمک هزینه تحصیلی با ذکر جزئیاتی نظیر مقدار مبلغ بورسیه، مدت زمان پشتیبانی و موارد مرتبط دیگر از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می‌شود.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

– اگر بخواهید از طریق بورسیه تحصیلی کانادا نوع تحقیق محور( RA) و یا آموزش محور (TA) به ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و یا دکتری بپردازید، باید تائیدیه استاد راهنما (Supervisor) در دانشگاه مقصد را دریافت کنید.

 – اگر بتوانید نظر مثبت استاد راهنما را در مورد توانایی‌ و صلاحیت علمی خود در دریافت فرصت تحصیلی کسب کنید. به احتمال زیاد درخواست پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا از دانشگاه مورد نظر برای شما تائید خواهد شد.

– همچنین می‌توانید در صورت دریافت پذیرش تحصیلی، ابتدا تحصیلات خود را بدون بورسیه و به صورت عادی شروع کنید و پس از ترم دوم نسبت به دریافت بورسیه داخلی دانشگاه اعم از بورسیه تحقیقاتی و یا خارج از دانشگاه نظیر بورسیه‌های دولتی و خصوصی اقدام کنید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات