ویزای کار کانادا برای افغان ها

ویزای کار کانادا برای افغان ها

مهاجران افغان، مانند مردم سایر مناطق دنیا برای دلایل زیادی از جمله ایجاد آینده ای بهتر برای عزیزانشان، برقراری تعادل میان کار و زندگی ، تحصیلات درجه یک و داشتن یک موقعیت شغلی مناسب با درآمد خوب به کانادا مهاجرت می کنند. به گفته مورخان، حدود هزاران افغان در حال حاضر در کبک کانادا زندگی می کنند. همچنین طبق سرشماری نفوس کانادا که در سال 2016 صورت گرفته است، حدود 83،995 کانادایی اهل افغانستان بوده اند. میزان مهاجرت افغان ها به کانادا در طی چند سال اخیر، نشان می دهد که کانادا برای مردم افغانستان یک مقصد مهاجرتی محبوب است. ویزای کار در کانادا برای افغان ها به خصوص کارگران ماهر افغانستان، بسیار اهمیت دارد و پلی برای مهاجرت به یک کشور پیشرفته است.

برخی از افغان ها نیز به عنوان اولین مرحله برای مهاجرت نهایی به ایالات متحده آمریکا، ابتدا به کانادا مهاجرت می کنند. زیرا با داشتن گذرنامه کانادایی ، شما راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که در کانادا بمانید و یا آمریکا را برای زندگی و کار انتخاب کنید. اخذ ویزای کار کانادا برای افغان ها بسیار اهمیت دارد. چرا که رایج ترین مسیر برای ورود آن ها به کشور کانادا محسوب می شود. به همین خاطر در اینجا در خصوص نحوه دریافت ویزای کار کانادا برای افغانها بیشتر توضیح خواهیم داد.

چگونه می توان از افغانستان به کانادا مهاجرت کرد

روش ها و مراحل اخذ ویزای کار کانادا برای افغان ها و مهاجران کشورهای دیگر یکسان است. در واقع فرقی ندارد که شما از کجای دنیا قصد مهاجرت به کانادا را دارید، چرا که روند کلی اخذ ویزای کار کانادا برای همه مهاجران در سراسر دنیا مشابه می باشد. در اینجا نحوه مهاجرت از افغانستان به کانادا با استفاده از برخی گزینه های مهاجرتی در دسترس شهروندان افغانستان و جهان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • سیستم ورود سریع یا Express Entry

اکسپرس انتری محبوب ترین و مطمئن ترین راه مهاجرت به کانادا به ویژه برای کارگران ماهر افغان است. برای ورود به برنامه اکسپرس انتری کانادا، ابتدا باید واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرت کانادا باشید. این برنامه ها شامل برنامه مهارت های حرفه ای فدرال (FSWP)، برنامه کارگر ماهر فدرال (FSTP) و یا کلاس تجربه کانادایی (CEC) می باشد.

شما همچنین به سرمایه کافی، یک مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و مدارک تحصیلی یا گواهینامه گذراندن دوره های آموزشی در خارج از کانادا نیاز خواهید داشت. شایان ذکر است روش مهاجرتی برنامه‌ کارگر ماهر فدرال دارای مشاغل طبقه بندی شده با سطح مهارت و تحصیلات متفاوت است. برای مثال کارگران ماهر افغان که در شغل هایی همچون لوله کشی ، سرآشپزی و جوشکاری از مهارت کافی برخوردار هستند، می توانند با ارائه یک مدرک از دوره کارآموزی یا فنی‌حرفه‌ ای برای اخذ ویزای کار کانادا از طریق این برنامه درخواست دهند.

هنگامی که در سیستم Express Entry شرکت می کنید، براساس فاکتور های سرمایه انسانی مانند تجربه کاری، مهارت، تحصیلات، سن، تسلط به زبان و سایر عوامل به شما نمره اعطا می شود که این امتیاز بر اساس سیستم جامع رتبه بندی است. سپس کشور کانادا افراد با بالا ترین رتبه در اکسپرس انتری را برای اقامت دائم، به این کشور دعوت می کند.

درباره ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا ، ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا ، ویزای تجربه کانادایی و اقامت کانادا بیشتر بخوانید.

 • برنامه های نامزدی استانی (PNP)

علاوه بر شرکت در برنامه اکسپرس انتری، داوطلبان افغان می توانند برای شرکت در برنامه های نامزدی استانی کانادا نیز اقدام نمایند. اگر به استان یا سرزمین خاصی در کانادا علاقه مند هستید، این یک گزینه مناسب برای شما محسوب می شود. استان ها افراد را معمولاً برای تأمین نیازهای نیروی کار استانی خود انتخاب می کنند. همه استان ها و شهرهای کانادا، به جز نوناووت و کبک ، در برنامه های نامزدهای استانی (PNP) شرکت می کنند. استان کبک برنامه مهاجرت خاص خود را دارد که برای کاندیدا های فرانسوی زبان و دو زبانه طراحی شده است. برنامه های استانی می تواند یکی از دو نوع برنامه های پیشرفته یا برنامه های پایه باشد.

برنامه های پیشرفته برای نامزد هایی است که جهت احراز صلاحیت هنوز به نمایه اکسپرس انتری نیاز دارند. با برنامه های پایه، داوطلبان می توانند مستقیماً با مسئولان مهاجرت استان برای ویزا اقدام کنند. هنگامی که یک کارگر افغانی ماهر نامزدی استانی کانادا را دریافت می کند، 600 امتیاز CRS اضافی در اکسپرس انتری به او تعلق می گیرد که عملاً تضمین کننده دریافت دعوتنامه برای درخواست (ITA) محسوب می شود. اگر جهت اخذ ویزای کاری و شرکت در برنامه های نامزدی استانی به کمک نیاز دارید، می توانید با وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

 • ویزای کار PGWP برای دانشجویان افغان فارغ التحصیل از کانادا

کانادا علاوه بر سیستم آموزشی در سطح جهانی و سطح بالای زندگی، یک مزیت مهم دیگر را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و آن دسترسی به مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) است. PGWP یک نوع مجوز کار در کانادا است که می تواند یک دارایی ارزشمند در دریافت وضعیت اقامت دائم (PR) این کشور باشد. به دست آوردن تجربه کار در کانادا اغلب عامل اصلی در کمک به داوطلبان برای موفقیت در چندین برنامه مهاجرتی، از جمله Express Entry و برنامه های نامزدی استانی (PNP) است.

ناگفته نماند Express Entry یک مسیر اصلی برای مهاجرت کاری به کانادا محسوب می شود که بر روی یک سیستم مبتنی بر امتیاز کار می کند و فاکتور های مهارت و سرمایه انسانی را در نظر می گیرد. اما تجربه کاری در کانادا به فارغ التحصیلانی که از این مسیر برای اقامت در کانادا استفاده می کنند امتیازات ارزشمند اضافی نسبت به سیستم جامع رتبه بندی (CRS) ارائه می دهد و این باعث می شود که آن ها در مقایسه با سایر نامزد های احتمالی موجود در رقابت، امتیاز بیشتری برای کسب اقامت داشته باشند. بنابراین دانشجویان افغان‌ای که دارای مدرک تحصیلی و سابقه کار کانادایی هستند در صورت درخواست ویزا تحت برنامه PNP یا در صورت تحصیل در کبک، تحت برنامه تجربه کبک(یا PEQ) شانس بیشتری برای موفقیت خواهند داشت.

همچنین درباره بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها بخوانید.

چگونه می توان از افغانستان به کانادا مهاجرت کرد

نحوه دریافت ویزای کار کانادا برای افغان ها در سال 2021

کانادا قصد دارد تا در سال 2021 از1 میلیون کارگر ماهر و نیمه ماهر دعوت به درخواست اقامت دائم در کانادا کند. با اضافه شدن بیش از 54000 شغل جدید در سپتامبر 2019، شانس یافتن فرصت های شغلی جدید در کانادا زیاد است.

هنگام درخواست ویزای کار کانادا، دانستن روند کار بسیار مهم است. بنابراین شما باید ابتدا شرایط درخواست ویزای کار این کشور را بررسی کنید. نیازهای هر برنامه مهاجرتی به موقعیت شغلی مورد نظر بستگی دارد. برای اکثر مشاغل، پیشنهاد شغلی کتبی از طرف یک کارفرمای کانادایی، اثبات نظر مثبت در بازار کار(LMO) و دیپلم یا اثبات سابقه کار برای درخواست ویزا لازم است. همچنین برای مشاغلی که نیازی به(LMO) ندارند، داشتن گذرنامه، اثبات وضعیت مهاجرت در کشور مبدا، معاینه پزشکی یا بررسی سوء پیشینه کیفری نیز ممکن است لازم باشد.

همچنین درباره کاریابی در کانادا و سایت های کاریابی کانادا بخوانید.

نحوه درخواست ویزای کار کانادا

 • مرحله 1: نوع اجازه کار خود را انتخاب کنید

نوع اجازه کار شما برای درخواست بستگی به نوع استخدام شما دارد. دو نوع اجازه کار در کانادا وجود دارد:

 • مجوز کار آزاد: این امکان را برای شما فراهم می کند تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.
 • مجوز کار مخصوص کارفرما: این امکان را برای شما فراهم می کند تا طبق مشخصات مندرج در اجازه کار خود از جمله نام کارفرما ، مدت اجازه کار و محل کار، در کانادا کار کنید.

برای کسانی که از طریق سیستم معروف Express Entry مهاجرت کرده اند ، اجازه کار آزاد مناسب خواهد بود زیرا به شما اجازه می دهد در هر نقطه از کانادا زندگی و کار کنید. اما اگر از طریق یکی از برنامه های نامزد استانی درخواست خود را داده باشید، به مجوز کار مخصوص کارفرما نیاز خواهید داشت؛ زیرا فقط قادر به کار در یک شرکت خاص و در یک استان یا قلمرو خاص هستید.

 • مرحله 2: صلاحیت خود را بررسی کنید.

برای درخواست مجوز کانادا شما باید واجد شرایط زندگی و کار در کانادا باشید. برخی از شرایط مهم برای اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از:

 • شما باید بتوانید ثابت کنید که کانادا را پس از اتمام اجازه کار خود ترک خواهید کرد.
 • شما باید مدارکی برای اثبات توانایی در تأمین هزینه های خود و اعضای خانواده برای اقامت در کانادا و همچنین بازگشت به افغانستان داشته باشید.
 • شما باید گواهی سوابق کیفری مشخص داشته باشید.
 • شما باید در سلامت کامل باشید.
 • مرحله 3: برای مجوز کار خود در کانادا اقدام کنید.

بهترین روش درخواست مجوز کار کانادایی برای شما به صورت آنلاین است. به این ترتیب از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کرده و زمان درخواست خود را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. همچنین اگر مدارک پشتیبانی اضافی درخواست شود به سرعت می توانید این مدارک را تهیه نمایید. زمان پردازش درخواست ویزای کار کانادا بسته به کشور مبدا متفاوت است. محدوده زمانی پردازش معمولا بین 2 تا 33 هفته می باشد.

دریافت ویزای کار کانادا برای افغان ها به کمک موسسه مهاجرتی تراست

روش های مختلفی برای یافتن کار در کانادا و اخذ ویزای کار برای افغان ها وجود دارد، اما شاید ساده ترین راه برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست از طریق سیستم Express Entry یا برنامه نامزدی استانی باشد. برای اطلاع از اینکه آیا واجد شرایط درخواست اقامت دائم در کانادا از طریق هر یک از این برنامه ها هستید یا خیر، می توانید فرم ارزیابی رایگان موجود در سایت موسسه مهاجرتی تراست را تکمیل کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت اطلاعات موجود در فرم شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار می تواند گاهی اوقات پیچیده و گیج کننده باشد. اما با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی تراست، نه تنها شانس موفقیت خود را در روند درخواست ویزای کار افزایش خواهید داد ، بلکه در مورد اینکه کدام برنامه برای نیازهای شخصی شما بهترین است، مشاوره تخصصی دریافت خواهید کرد. برای شروع همین الان با ما تماس بگیرید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات