ثبت شرکت در آلبرتا

ثبت شرکت در آلبرتا

ثبت شرکت در آلبرتا کانادا

روند کلی راه اندازی یک کسب و کار و ثبت شرکت در آلبرتا، مشابه روندی است که در سایر استان‌ها و ایالت‌های کانادا وجود دارد. یعنی کلیت مسیر انجام این کار یکسان است و تفاوت‌هایی که وجود دارد، فقط در جزئیات و نحوه انجام مراحل آن می‌باشد. این امر باعث می‌شود که هر یک از استان‌ها یا ایالت‌های کانادا روش خاص خودشان را برای ثبت شرکت پیاده سازی و اجرا کنند.

ما در تراست از طریق این مطلب یک مرور کلی بر روند ثبت شرکت در آلبرتا و نحوه انجام این کار خواهیم داشت و شما را برای راه اندازی کسب و کارتان در غالب ثبت شرکت انحصاری، همکاری و یا مشارکت یاری خواهیم کرد. همچنین، وکلای متخصص و مشاوران مهاجرت با تجربه‌ی تراست نیز در کل این مسیر با شما همراه هستند و شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت به آلبرتا و ثبت شرکت خود در آلبرتای کانادا را به آن‌ها واگذار کنید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلای تراست و گرفتن وقت مشاوره تخصصی از آن‌ها، می‌توانید همین الان یک جلسه خصوصی رزرو کنید.

همچنین بخوانید: ثبت شرکت در کانادا

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

مراحل ثبت شرکت در آلبرتا

همانطور که پیش از این هم اشاره کوتاهی شد، فرایند ثبت شرکت در اغلب استان‌ها و ایالت‌های کانادا به یک فرم یکسان انجام می‌شود و تفاوت، در جزئیات انجام این کار و یا نوع کسب و کارهایی است که وجود دارد. با توجه به این موضوع، می‌توانیم بگوییم که هر یک از فرم‌های کسب و کار، در زمینه ثبت شرکت، دارای جزئیات مخصوص به خودشان هستند که فرایند انجام این کار را از سایر فرم‌ها متمایز می‌کنند. در ادامه، بیشتر درمورد هر یک از مراحل ثبت شرکت در آلبرتا توضیح خواهیم داد.

قدم اول برای ثبت شرکت در آلبرتا

شما به عنوان شخص متقاضی که قصد ثبت یک شرکت را در آلبرتا دارید، در قدم اول باید فرم کسب و کار خود را انتخاب کنید. بدیهی است که هر یک از فرم‌های کسب و کار دارای سلسله مراتبِ قوانین و مسئولیت‌های خاص خودشان هستند که تفاوت‌ها و اختلاف‌های زیادی از قبیل نرخ مالیات و عوارض دیگر در هر یک از آن‌ها به وجود می‌آورد. در صورتی که نمی‌دانید کدام فرم از کسب و کار برای شخص شما مناسب خواهد بود، بهترین کار این است که با یک وکیل مهاجرت یا مشاور حرفه‌ای مشورت کنید که سال‌های سال در این زمینه تجربه داشته باشد و بتواند بهترین راهنمایی ممکن را در اختیار شما قرار دهد. تراست می‌تواند بهترین انتخاب شما برای انجام این کار باشد. برای این که بهتر بتوانید فرم کسب و کار خود برای راه اندازی شرکت در آلبرتا انتخاب کنید، ما در تراست در ادامه انواع آن‌ها را برای تان توضیح خواهیم داد.

 • شرکت انحصاری

شرکت انحصاری یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین فرم‌های راه اندازی کسب و کار در سراسر کانادا به شمار می‌رود که در آن یک مالک واحد وجود دارد که در راس امور قرار می‌گیرد. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که این مالکِ واحد یا دارنده‌ی شرکت انحصاری، مسئولیت کامل بدهی‌ها، تعهدات قراردادها و همینطور سایر مسئولیت‌های موجود در شرکت خود را به طور کامل برعهده دارد. به عنوان مثال، در صورتی که بدهی به باور آورده شود، طلبکاران می‌توانند دارایی‌های شخصی صاحب کسب و کار را مصادره کنند و ادعای مالکیت آن‌ها را مطرح کنند. همچنین، مالیات‌های درآمد هم از سود شخصی وی محاسبه می‌شوند و نه درآمد کسب و کار. بهترین کاری که دارندگان شرکت‌های انحصاری می‌توانند انجام دهند، استخدام یک وکیل مالیات و یا حتی یک حسابدار برای محاسبه دقیق و مرتب موضوعات مالی است.

 • همکاری

این فرم از کسب و کار، توسط قانون مشارکت آلبرتا (Alberta’s Partnership Act)، قانون رایج و همچنین، توافقات همکاری مدیریت و اجرا می‌شود. تعریف انجام همکاری و ثبت شرکت در این فرم از کسب و کار، در قانون مشارکت آلبرتا چنین توصیف شده است که: “ارتباطی که با چشم انداز کسب درآمد و سوددهی بین دو شخصی که یک کسب و کار را هدایت و مدیریت می‌کنند، ایجاد می‌شود.” این همکاری، می‌تواند توسط یک توافق شفاهی یا مکتوب و یا حتی با رفتار طرفین ایجاد شود. قانون مشارکت آلبرتا، طرح و الگوهای پیش فرضی هم برای تقسیم سهام و سود هر یک از شرکاء ارائه می‌کند تا یک چهارچوب کلی برای مدیریت کسب و کارشان به آن‌ها بدهد. اما شرکاء می‌توانند توافقات مورد نظر خودشان را هم در کسب و کارشان اضافه کنند و یا قوانین پیش فرض را به شکل‌های دیگری تغییر دهند. با این حال، شرکاء قادر به انعقاد قرارداد از طریق تعهدات خود به شخص ثالث نیستند. همکاری به فرم‌های مختلفی قابل انجام است که در بخش‌های بعدی این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت

 • شرکت سهامی

شرکت سهامی، یک نهاد قانونی مجزا و جدا از سهامداران خود به شمار می‌رود که بر اساس قانون، به عنوان یک شخص حقوقی شناخته می‌شود. سهامداران در شرکت سهامی مسئولیت‌های محدودی دارند و با توجه به این موضوع، شخصا مسئولیت خاصی در قبال بدهی‌ها تعهدات و اقدامات شرکت ندارند؛ مگر در موارد استثنایی. مالکیت یک شرکت سهامی، قابل انتقال به غیر است و فرایندهای کسب و کار می‌توانند بدون وجود مالک اصلی هم ادامه پیدا کنند. شرکت‌های سهامی باید هر ساله جدا از صاحبان خود مالیات‌های شان را ثبت کنند.

درباره اقتصاد کانادا، درآمد در کانادا و مالیات در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

انوع همکاری برای ثبت شرکت در آلبرتا

انوع همکاری برای ثبت شرکت در آلبرتا

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم، یکی از راه‌های ثبت کسب و کار و راه اندازی یک شرکت در آلبرتای کانادا، انجام همکاری است. اما موضوع به همین راحتی هم نیست. همکاری برای ثبت شرکت در آلبرتا، انواع و اقسام مختلفی دارد که جزئیات هر یک از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل، ما در تراست تصمیم گرفتیم که در غالب یک بخش جداگانه، انواع همکاری برای ثبت شرکت در آلبرتا را برای شما توضیح دهیم.

 • مشارکت عمومی

در این شیوه از همکاری، همه‌ی شرکاء کسب و کار را مدیریت می‌کنند و همچنین، می‌توانند شخصا در قبال بدهی‌ها، تعهدات قراردادی و همینطور مطالبات خود و یا شرکای خود مسئول باشند.

 • همکاری محدود

در این شیوه از انجام کسب و کار، باید یک یا چند شریک عمومی و یا یک یا چند شریک محدود وجود داشته باشد. شرکای عمومی، کسب و کار و تجارت این شرکت را مدیریت و کنترل می‌کنند و مسئولیت نامحدود را نیز برعهده می‌گیرند. اما از سوی دیگر، شرکای محدود، فقط سرمایه را تامین می‌کنند و تا مدت زمانی که توافق شده، مسئول بدهی‌ها و موارد دیگری از این دست هستند.

 • همکاری با مسئولیت محدود

این شیوه از انجام همکاری در راه اندازی و انجام کسب و کار، به افراد حرفه‌ای و متخصص محدود می‌شود که از این دست می‌توانیم به پزشکان، حسابداران یا وکلا اشاره کنیم. هر یک از شرکاء مسئول بدهی‌ها و تعهدات خود و یا هرگونه سهل انگاری یا اعمال نادرست در انجام امور هستند. از طرفی دیگر، همه‌ی شرکاء مسئول بدهی‌های رایج و معمول مشارکت در مدیریت کسب و کار می‌باشند.

همچنین بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای سرمایه گذاری کانادا ، کارآفرینی کانادا

قدم دوم برای ثبت شرکت در آلبرتا

قدم دوم برای ثبت شرکت در آلبرتا و راه اندازی یک کسب و کار در این منطقه، انتخاب صلاحیت قضایی است که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح می‌دهیم. شرکت‌های انحصاری و همینطور مشارکت‌ها در انجام کسب و کار توسط قوانین استانی مدیریت و هدایت می‌شوند. در واقع، قوانین استانی چهارچوب آن‌ها را تعیین می‌کنند. اما از سوی دیگر، شرکت‌های سهامی می‌توانند یا توسط قوانین فدرال و یا توسط قوانین استانی هدایت و کنترل شوند. بر اساس این که انتخاب می‌کنید کسب و کارتان را در غالب شرکت سهامی به صورت فدرال و یا استانی ثبت کنید، قوانینی که باید از آن‌ها پیروی کنید هم تغییر پیدا می‌کنند. به عبارت دیگر، هر یک از فرم‌های ثبت شرکت سهامی به صورت فدرال یا استانی دارای قوانین خاص خودشان هستند.

این قوانین، محل قرارگیری دفتر مرکزی شرکت شما، جایی که می‌توانید کسب و کارتان را انجام دهید، اسمی که برای کسب و کار و شرکت خود انتخاب می‌کنید، نحوه محافظت و مراقبت از اسم کسب و کارتان و همینطور پرونده‌ها و هزینه‌های سالیانه آن را تغییر می‌دهند و چهارچوب کلی برای هر یک از این موارد را تعیین می‌کنند. مثل همیشه، مشاوران و وکلای ما در تراست در این مسیر همراه تان هستند و به شما کمک می‌کنند تا تشخیص دهید ثبت شرکت سهامی به صورت فدرال برای شما بهتر خواهد بود و یا استانی.

قدم سوم برای ثبت شرکت در آلبرتا

در سومین قدمی که برای ثبت شرکت در آلبرتا برمی‌دارید، باید یک اسم تجاری برای کسب و کار خود انتخاب کنید. روش انجام این کار در فرم‌های مختلف کسب و کار متفاوت است و اکنون در این بخش، نحوه انجام این کار در هر کدام از شکل‌های کسب و کار را به شما توضیح خواهیم داد.

 • انتخاب یک نام تجاری برای شرکت‌ های انحصاری و مشارکتی

همانطور که از اسم نام تجاری هم می‌توان به سادگی متوجه شد، یک هویت و اسم معمولی است که در جریان کسب و کار برای یک شرکت در نظر گرفته شده است و نمی‌تواند یک نهاد قانونی مجزا به وجود بیاورد. با وجودی که انتخاب اسم برای کسب و کار یا شرکت تان ممکن است یک امر بدیهی و ساده تلقی شود، اما انتخاب یک اسم منحصر به فرد و ویژه از اهمیت زیادی برخوردار است. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک اسم مورد نظر خود را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. در اسامی که برای شرکت‌های انحصاری و مشارکتی انتخاب می‌کنید، نمی‌توانید از کلماتی نظیر Incorporated, Limited و Corporation و یا فرم اختصاری آن‌ها در انتهای اسم شرکت خود استفاده کنید. با این وجود، در این نوع از کسب و کار این امکان وجود دارد که عبارت Limited Liability Partnership و یا شکل اختصاری آن یعنی LLP را در انتهای نام تجاری شرکت خود ذکر کنید

شرکت انحصاری، معمولا شامل نام صاحب کسب و کار است و نیازی به پسوند یا پیشوند خاصی بعد از آن ندارد. در صورتی هم که قصد انتخاب یک اسم متفاوت برای شرکت انحصاری خود داشته باشید، می‌توانید با مراجعه به قدم چهارم ثبت شرکت در آلبرتا از شرایط انجام این کار آگاهی پیدا کنید. همچنین، باید در نظر داشته باشید که شرکت‌های مشارکتی هم نیاز به یک اسم و نام تجاری دارند. با توجه به این موضوع، پیشنهاد ما در تراست این است که دارندگان شرکت‌های انحصاری و مشارکتی یک گزارشِ NUANS (جست و جوی خودکار اسم که اخیرا به روزرسانی شده) دریافت کنند که شامل کسب و کارهای ثبت شده، علامت‌های تجاری و همینطور شرکت‌های سهامی با اسامی یکسان می‌شوند.

 • انتخاب یک نام تجاری برای شرکت‌ های سهامی

شما باید به عنوان شخص متقاضی که قصد دارید شرکت خود را در آلبرتا راه اندازی کنید، بدانید که اسم کسب و کارتان باید دارای سه ویژگی باشد. اولا، اسم شرکت شما باید متمایز باشد. دوما، توصیف کننده نوع کسب و کارتان باشد و سوما، مشروعیت قانونی داشته باشد. ویژگی اول، کلمه یا کلمات منحصر به فردی هستند که باید در اسم شرکت شما وجود داشته باشد. منظور از ویژگی دوم هم این است که افراد باید با شنیدن آن متوجه ماهیت کلی کسب و کار شما شوند و بدانند شما در شرکت خود چه کاری انجام می‌دهید. همانطور که Service Alberta نیز اشاره کرده است، “تمام شرکت‌های سهامی آلبرتا باید در انتهای اسم خود یک ویژگی قانونیِ مجاز داشته باشند.” برخی از نمونه‌هایی که می‌توانیم اشاره کنیم، شامل Limited (LTD) و Corporation (Corp) به همراه پسوندهای دیگر می‌شوند.

 بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دلیل وجود این پسوندهای قانونی این است که این آگاهی را به مشتریان می‌دهند که این یک کسب و کار با مسئولیت‌های محدود است. این اخطار برای جلوگیری از مسئولیت شخصی در قبال بدهی‌ها و تعهدات بسیار مهم است. شماره اختصاص داده شده توسط اداره ثبت شرکت آلبرتا را می‌توان به عنوان اسم رسمی کسب و کار هم استفاده کرد. در این صورت، کلمه Alberta همیشه در بخش دوم اسم شرکت ذکر خواهد شد که در انتهای آن هم فرم قانونی کسب و کار وجود خواهد داشت (مانند 1234567 Alberta Ltd.). نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که تا زمانی که شماره شرکت به عنوان اسم آن انتخاب نشده باشد، هزینه گزارش NUANS باید پرداخت شود تا وجود هر گونه نام مشابه یا نزدیک به آن مورد بررسی قرار داده شود.

قدم چهارم برای ثبت شرکت در آلبرتا

چهارمین قدمی که باید در مسیر ثبت شرکت در آلبرتا بردارید، ثبت شرکت و نام تجاری رسمی آن است. ما در تراست برای این که از این مرحله هم آگاهی بیشتر و بهتری به دست بیاورید، روند انجام این کار یعنی ثبت شرکت و نام تجاری رسمی آن را در هر شکلی از کسب و کار به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم.

 • شرکت انحصاری و مشارکتی

یک شرکت انحصاری با اسمی به غیر از نام صاحب آن کسب و کار، باید به صورت استانی در آلبرتا ثبت شود. در غیر این صورت، اگر اسم شرکت با اسم صاحب آن کسب و کار یکسان است، نباید حتما و حتما به ثبت برسد. در چنین شرایطی، فرم اعلامیه نام تجاری باید تکمیل شود. از سوی دیگر، همه‌ی مشارکت‌هایی که در آستانه انجام هستند نیز باید به عنوان ارائه دهنده‌ی خدمات در Corporate Registry (اداره ثبت شرکت) ثبت شوند. فرم مورد نیاز برای اعلام مشارکت عمومی نیز اعلامیه مشارکت (یا همان Declaration of Partnership) نام دارد. فرم‌های مورد نیاز، هم برای شرکت‌های انحصاری و هم مشارکتی، باید توسط یک خدمات دهنده ثبت شرکت تکمیل شوند. اطلاعات نام تجاری کسب و کار، گزارش نام تجاری کسب و کار، ID معتبر و همینطور مبالغ پرداختیِ مورد نیاز، در اداره ثبت شرکت نیاز خواهند شد.

 • شرکت‌ های سهامی

ثبت یک شرکت سهامی نیاز به تکمیل کردن چند فرم مختلف دارد. هم شرکت‌های سهامی که به صورت فدرال ثبت می‌شوند و هم شرکت‌هایی که این کار را به صورت استانی انجام می‌دهند، نیاز به مدارکی به نام Articles of Incorporation دارند. اما شرکت‌هایی که قصد انجام فعالیت در سراسر کشور کانادا دارند و می‌خواهند به صورت فدرال ثبت شوند، باید علاوه بر آن، دو فرم دیگر به اسم Initial Registered Office و همینطور First Board of Directors را نیز تکمیل کنند. به طور کلی، برای ثبت شرکت در آلبرتا به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد.

 • تکمیل و ارائه فرمی به اسم Notice of Address تا مشخص شود که اسناد و مدارک حیاتی و مهم شرکت سهامی قرار است در کجا نگهداری و حفاظت شوند و همینطور جایی که شرکت مورد نظر می‌تواند اسناد و اظهاریه‌های دادگاه را دریافت کند.
 • تکمیل و ارائه فرمی به اسم Notice of Directors که شامل نام صاحبان اولیه کسب و کار به همراه آدرس آن‌ها می‌شود.
 • و همینطور گزارش NUANS برای اطمینان از این که نام مورد نظر برای شرکت سهامی مشابه یا یکسان با اسم یک شرکت دیگر نیست.

اسناد و مدارکی که در بخش قبل به آن‌ها اشاره کردیم، باید به همراه هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت یک شرکت سهامی در آلبرتا در اختیار یک ارائه دهنده خدمات مجاز قرار داده شوند. در صورتی که اطلاعات ارائه شده، توسط قانون فعالیت شرکت‌های تجاری در آلبرتا واجد شرایط تشخیص داده شود، به سیستم ثبت ادارات آلبرتا وارد خواهد شد. همچنین، ثبت شرکت سهامی در آلبرتا به صورت فدرال نیز از طریق Online Filing Center به صورت آنلاین قابل انجام است. یکی دیگر از روش‌های انجام این کار، ارائه کردن هزینه‌های مورد نیاز به همراه تمامی اسناد و مدارک از قبیل Articles of Incorporation و همینطور اطلاعاتی در رابطه با مدیران پیشنهادی است که باید از طریق فکس، ایمیل و یا پست به Corporations Canada فرستاده شوند. در صورت اقدام با استفاده از این روش، ممکن است که Corporations Canada درخواست ارائه اطلاعات بیشتری کند تا اطمینان پیدا کند که شخص متقاضی با تمامی نیازمندی‌های ثبت شرکت سهامی تحت قانون شرکت‌های تجاری کانادا مطابقت دارد و کاملا واجد شرایط استفاده از این روش است.

علاوه بر این، یک شرکت سهامی فرا استانی و یا خارج از استان که شامل شرکت‌های سهامی فدرال نیز می‌شوند، باید در صورتی که قصد انجام یک فعالیت کاری یا راه اندازی یک کسب و کار در آلبرتا دارند، در این استان ثبت رسمی شوند. اداره ثبت شرکت آلبرتا کسب و کارهایی را که دارای یکی از شرایط زیر باشند، به عنوان یک شرکت سهامی در این ایالت به رسمیت خواهد شناخت. این شرایط، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • در صورتی که خواهان ثبت شرکت در آلبرتا باشد.
 • شرکتی که اسم آن و یا هر اسم دیگری که زیر سایه آن به انجام تجارت می‌پردازد، در فهرست تلفن‌های اداره ثبت شرکت آلبرتا وجود داشته باشد و یا در هر نوع تبلیغات دیگری با یک آدرس در آلبرتا مشاهده شده باشد.
 • شرکتی که دارای یک نماینده مقیم، نماینده عادی، انبار، دفتر و یا محل کار واقع شده در آلبرتا باشد.
 • شرکتی که تحت هر کدام از قوانین ثبت شرکت در آلبرتا، دارای گواهینامه باشد، به طور رسمی به ثبت رسیده باشد و یا در آستانه دریافت گواهینامه و یا ثبت رسمی قرار داشته باشد تا به آن اجازه انجام و راه اندازی یک کسب و کار داده شود.
 • شرکتی که خودش در آلبرتا قرار داشته باشد.
هزینه ثبت شرکت در آلبرتا
سرمایه‌گذاری در آلبرتا

هزینه ثبت شرکت در آلبرتا

شما به عنوان شخص متقاضی که قصد ثبت کردن یک شرکت در آلبرتا دارید، می‌توانید این کار را از طریق اداره ثبت شرکت آلبرتا و به روش‌هایی که در بخش‌های قبل توضیح دادیم، انجام دهید. نکته قابل توجهی که در این بخش قصد داریم به آن بپردازیم، این است که هزینه‌ای که دولت برای ثبت شرکت‌های سهامی در آلبرتا درخواست می‌کند، ۲۷۵ دلار است که باید به آن هزینه انجام یک جست و جوی NUANS را نیز اضافه کنیم. علاوه بر این، دفاتر Corporate Registry در سرتاسر این استان نیز یک هزینه جداگانه برای انجام مراحل اداری این کار درخواست می‌کنند که تقریبا معادل ۲۲۵ دلار می‌شود. این امر باعث می‌شود که هزیه ثبت یک شرکت سهامی در آلبرتا به بیش از ۵۰۰ دلار برسد.

نکته قابل توجه دیگری که در این بخش باید به آن اشاره کنیم، این است که هزینه مورد نیاز برای شرکت‌های سهامی نامدار به همراه هزینه‌های جاری دیگر آن‌ها (جست و جوی NUANS) به ۲۲۵ دلار می‌رسد. علاوه بر این، یک هزینه اضافی دیگر نیز برای دولت آلبرتا وجود دارد که برای ثبت شرکت سهامی فرا استانی درخواست می‌کند که به ۲۷۵ دلار می‌رسد و همچنین، هزینه‌های Corporate Registry نیز وجود دارد که تقریبا ۲۰۰ دلار هستند. با توجه به همه‌ی توضیحاتی که ارائه شد، هزینه کلی ثبت یک شرکت سهامی فدرال در آلبرتا به بیش از ۷۰۰ دلار خواهد رسید (در صورتی که خودتان این کار را انجام دهید).

همچنین درباره اقامت کانادا، هزینه ویزای کانادا و هزینه مهاجرت به کانادا بخوانید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در آلبرتا

برای مهاجرت کردن به کشور پهناور و زیبای کانادا از طریق ثبت شرکت در یکی از استان‌های آن مانند آلبرتا، باید چهار مرحله را پشت سر بگذارید. در مرحله اول، باید فرم کسب و کار خود را انتخاب کنید. مرحله دوم، به دست آوردن صلاحیت قضایی است. مرحل سوم به انتخاب یک اسم برای کسب و کارتان خلاصه می‌شود و در آخرین مرحله نیز باید اسمی که برای شرکت خود انتخاب کردید را به همراه خود آن شرکت به طور رسمی ثبت کنید. این یک خلاصه کلی از تمام موضوعاتی بود که در این مطلب برای شما تهیه کردیم. درمورد تمام این مراحل به طور کامل توضیح دادیم. اما باید توجه داشته باشید که ثبت شرکت در آلبرتا و یا هر یک از استان‌های دیگر کانادا یک روش مهاجرتی مستقیم به این کشور محسوب نمی‌شود. در واقع، ثبت شرکت یک مسیر غیر مستقیم برای مهاجرت به کانادا است که حتی پس از رسیدن شما به این کشور هم قابل انجام است. در هر صورت، شما می‌توانید از طریق این لینک وارد کانال تلگرام تراست شوید و یا به صفحه اینستاگرام تراست مراجعه کنید تا راهنمایی‌های کامل‌تر و بیشتری در رابطه با مسیرهای مهاجرتی به کانادا به دست بیاورید.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

بیشتر بخوانید: سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا ، آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در آلبرتا چقدر است؟

هزینه دولتی ثبت یک شرکت جدید در آلبرتا ۴۴۵ دلار می‌باشد و همچنین، فقط هزینه ثبت شرکت انحصاری در آلبرتا نیز ۶۰ دلار تعیین شده که با هزینه‌های جاری دیگر، ممکن است به مرز ۵۰۰ دلار و یا حتی بیشتر از آن هم برسد.

چطور می ‌توان در آلبرتا یک شرکت ثبت کرد؟

برای انجام این کار، باید چهار مرحله را پشت سر بگذارید. مرحله اول، انتخاب اسم برای کسب و کارتان است. اگرچه برای انتخاب اسم یک شرکت یک سری محدودیت هم وجود دارد، اما شما باید با دقت اسم شرکت خود را انتخاب کنید. در مرحله دوم، باید یک گزارش از اسم مورد نظر خود برای کسب و کارتان تهیه کنید (این مرحله، اجباری و ضروری نیست). مرحله سوم به تکمیل فرم‌های مربوطه برای ثبت شرکت در آلبرتا اختصاص دارد و مرحله چهارم نیز ارائه اطلاعات ثبت شرکت خود در آلبرتا به یک ارائه دهنده خدمات است.

آیا برای راه اندازی یک شرکت انحصاری در آلبرتا باید آن را ثبت کرد؟

ثبت کردن یک نام تجاری برای کسب و کارتان در آلبرتا در جهت راه اندازی یک شرکت انحصاری ضروری است. صد البته، ثبت شرکت برای کسب و کار شرکت‌های سهامی هم ضروری است.

آیا می ‌توان بدون ثبت کردن یک نام تجاری در کسب و کار خود از آن استفاده کرد؟

این احتمال وجود دارد که بدون ثبت نام تجاری کسب و کار خود، قادر به استفاده کردن از آن به عنوان یکی از کسب و کارهای رسمی و شناخته شده در استان محل اقامت خود نباشید و به رسمیت شناخته نشوید.

برای ثبت نام تجاری کسب و کار خود باید چه کار کرد؟

اولین قدم در پروسه ثبت نام تجاری کسب و کار مورد نظر خود، این است که اسمی که برای آن در نظر دارید را جست و جو کنید تا اطمینان پیدا کنید که شخص دیگری در استان یا ایالت شما کسب و کارش را با این اسم ثبت نکرده باشد.

آیا می ‌توان بدون ثبت شرکت به انجام کسب و کار در کانادا پرداخت؟

باید توجه داشته باشید که تمام کسب و کارها نیاز ضروری به ثبت شدن ندارند. در صورتی که یک شرکت انحصاری را در کانادا راه اندازی کنید و فقط از اسم قانونی خود به عنوان نام تجاری آن استفاده کنید، نیازی به ثبت کسب و کارتان در استان خود ندارید. با این وجود، در هر استان یا ایالتی که قرار داشته باشید، ممکن است هنوز لازم باشد که کسب و کارتان را در شهرداری محل اقامت خود ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.