ثبت شرکت در کلگری

ثبت شرکت در کلگری

شهر کلگری در ایالت آلبرتا در غرب کشور پهناور کانادا واقع شده است که به عنوان یکی از مراکز اصلی نفت و دامپروری این کشور شناخته می‌شود. با توجه به این موضوع، زندگی و راه اندازی یک کسب و کار در کلگری برای افرادی که در صنعت نفت، دامداری و هر نوع تجارت دیگری که در جهت تامین مایحتاج ساکنین این شهر فعالیت کند، سودآوری بسیار زیادی خواهد داشت. اما برای ثبت شرکت در کلگری چگونه باید اقدام کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال از شما دعوت می‌کنیم که همچنان تا انتهای این مطلب با ما در تراست همراه باشید. اما قبل از این که به اصل ماجرا بپردازیم، باید توضیح دهیم که شما برای راه اندازی کسب و کار و ثبت یک شرکت در کلگری باید آن را در دولت ایالتی آلبرتا به ثبت برسانید و همچنین، ممکن است که ادامه این مسیر به اخذ یک گواهینامه یا مجوز از سوی شهرداری کلگری هم نیاز پیدا کنید.

پادکست بشنوید!

در سال ۱۹۹۸ یک سیستم جدید راه اندازی و اجرا شد که به شرکت‌ها اجازه می‌داد بسیار راحت‌تر از گذشته، کسب و کارشان را با یکدیگر ادغام کنند و به مشارکت مشغول شوند. از زمانی که این سیستم اجرا شده، ارائه دهندگان خدمات معتبر، قادر هستند که اسناد و مدارک شما را بررسی کنند تا کاملا تکمیل باشند و همچنین، با تمام قوانین و مقرراتی که برای این کار وجود دارد، تطابق داشته باشند. پس از انجام این کار، اطلاعات شما به صورت الکترونیک در سیستم‌های دولتی به تایید و ثبت خواهند رسید. به طور خلاصه، باید اظهار کنیم روندی که در گذشته چندین روز به طول می‌انجامید، اکنون در حین زمانی که در انتظار هستید، قابل تکمیل است.

دولت کانادا دیگر خدمات ثبت شرکت‌ها را انجام نمی‌دهد و در واقع، انجام این کار برعهده دولت‌های ایالتی گذاشته شده است. با این حال، دولت همچنان مالکیت تمامی این اطلاعاتی که جمع آوری می‌شوند را در اختیار دارد. اما آن‌ها را در یک دیتابیس جدید ذخیره سازی و نگهداری می‌کند. اقدامات امنیتی سفت و سختی اعمال شده تا از تمامیت و امنیت کامل تمامی اطلاعاتی که جمع آوری می‌شوند، محافظت کامل انجام شود.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کلگری ، کار در کلگری ، اقامت کانادا

مزیت ثبت شرکت در کلگری

شهر کلگری می‌تواند به کسب و کار شما کمک بزرگی کند تا گواهینامه و مجوزهای مورد نیازی که برای راه اندازی یک کسب و کار و ثبت شرکت در این شهر نیاز دارید را به بهترین شکل ممکن تشخیص دهید تا بتوانید شرکت خود را راه اندازی کنید و به انجام تجارت بپردازید. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک از برخی اسناد و مدارک مورد نیاز برای انجام این کار اطلاع پیدا کنید.

علاوه بر کسب آگاهی از نیازمندی‌های لازم برای ثبت شرکت در کلگری و مراحل انجام این کار، شما باید به اندازه کافی وقت صرف کنید تا کارهایی که در کسب و کارتان باید انجام شوند را طبقه بندی و برنامه ریزی کنید و همچنین، نحوه مالکیت آن را تعیین کنید. البته، در این میان نباید فراموش کنید که باید به خوبی برنامه ریزی کنید تا کسب و کار خود را حفظ کنید و در عین حال نیز آن را رشد دهید. انجام این کار، باعث ذخیره زمان شما برای آینده خواهد شد و در نهایت، موفقیت بیشتری برای کسب و کارتان به ارمغان خواهد آورد.

همچنین بخوانید

کارآفرینی کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در آلبرتا

مراحل ثبت شرکت در کلگری

برای ثبت شرکت در کلگری نیز درست مانند انجام این کار در هر یک از شهرها یا استان‌های دیگر کانادا باید یک روند از پیش تعیین شده که گاهی اوقات هم خسته کننده و یکنواخت می‌شود را پشت سر بگذارید. ما در تراست، تمامی این مراحل را با جزئیات کامل برای شما توضیح می‌دهیم تا از نحوه انجام این کار کاملا آگاهی پیدا کنید.

مرحله اول ثبت شرکت در کلگری

در مرحله اول ثبت شرکت در کلگری باید از محل استقرار کسب و کار خود آگاهی پیدا کنید. در واقع، باید بدانید که قصد دارید شرکت خود را در چه منطقه‌ای راه اندازی کنید. انتخاب محلی که قصد دارید کسب و کار خود را در آن انجام دهید، یک مرحله کلیدی و بسیار مهم در شروع کردن یک تجارت است. محل استقرار و انجام کسب و کارها به چند نوع مختلف تقسیم می‌شوند که در بخش زیر به انواع آن‌ها می‌پردازیم:

 • محل استقرار تجاری

در این نوع از مکان‌هایی که برای راه اندازی یک کسب و کار انتخاب می‌شوند، شرکت شما از طریق یک محل تجاری یا صنعتی در کلگری به فعالیت خواهد پرداخت.

 • شرکت‌ های خانگی

همانطور که از اسم این نوع از کسب و کارها هم می‌توانید حدس بزنید، از منزل شما در کلگری اداره خواهند شد.

 • محل خارج از شهر

در این نوع از مکان‌هایی که برای راه اندازی و انجام یک کسب و کار انتخاب می‌شوند، شرکت شما در خارج از شهر کلگری واقع خواهد بود، اما تجارت آن در داخل این شهر انجام خواهد شد.

 • مشاغل سیار

در این نوع از کسب و کارها، شما به صورت سیار به انجام تجارت خود خواهید پرداخت. نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که کسب و کارهای سیار هم چه به صورت خانگی اداره شوند و چه به صورت تجاری، هنوز هم نیاز به داشتن یک مکان استقرار پایه دارند.

درباره مشاغل خانگی در کانادا، کار در کانادا و مهاجرت به کانادا در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

مرحله دوم ثبت شرکت در کلگری

در دومین قدمی که برای ثبت شرکت خود و انجام کسب و کار در کلگری برمی‌دارید، باید محل استقرار شرکت خود را بازرسی کنید. اغلب کسب و کارها، موقعیت محور هستند و همچنین، هر موقعیت مکانی که برای راه اندازی یک کسب و کار و ثبت شرکت در نظر گرفته می‌شود، در ابتدا باید تاییدیه کاربری اراضی آن منطقه را نیز به دست بیاورد تا افتتاح، بهره برداری و راه اندازی آن به تایید برسد (البته، به استثنای کسب و کارهایی که محل استقرار دفتر مرکزی آن‌ها خارج از کلگری قرار داده شده است). لازم به ذکر است که تاییدیه کاربری اراضی مورد نظر که برای راه اندازی و ثبت شرکت در کلگری در نظر گرفته شده‌‌اند، از طریق یک یا چند روشی که در ادامه اشاره می‌کنیم، قابل انجام می‌باشد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره کنیم، نوع دقیق مجوزهایی که کسب و کار شما به اخذ آن‌ها نیاز دارد، به فضایی که در نظر گرفتید تا تجارت خود را در آن انجام دهید، و همینطور نوع فعالیت تجاری که قرار است انجام شود، بستگی دارد. برای دریافت تمامی تاییدیه‌های مورد نیازی که برای انجام کسب و کارتان به آن‌ها نیاز دارید، ممکن است به چندین و چند مجوز و گواهینامه مختلف نیاز پیدا کنید. برای تعیین این که شما به کدام یک از برنامه‌های موجود در جهت تایید کاربری اراضی مورد نظر خود نیاز دارید، تعدادی متغیر مختلف وجود دارد که سازمان‌های مربوطه آن‌ها را بررسی می‌کنند. این متغیرها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آیا در ناحیه یا منطقه‌ی استفاده از زمین، ذکر شده که استفاده از آن مجاز است یا خیر؟
 • تغییر نیازمندی‌های محل استقرار کسب و کار
 • آیا کسب و کار مورد نظر، پیشنهاد ایجاد تغییرات خاصی را در اراضی داده و یا قصد بازسازی فضای آن را دارد یا خیر؟
 • آیا تغییر فعالیت تجاری، به بازبینی ایمنی ساختمان هم نیاز دارد یا خیر؟

پیشنهاد ما در تراست برای کمک به اشخاص متقاضی در جهت تشخیص این که به چه مجوزهایی نیاز پیدا خواهند کرد، این است که با مشاوران و وکلای باتجربه و ماهر تراست تماس بگیرید. دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرت خوب به شما کمک خواهد کرد تا منطقه‌ای که قصد استفاده کردن از آن را دارید، فعالیت‌های تجاری پیشنهادی مناسب برای آن و همینطور تاییدیه‌های لازم برای موارد دیگر را به خوبی بشناسید.

مرحله دوم ثبت شرکت در کلگری

مرحله سوم ثبت شرکت در کلگری

در مرحله سوم برای ثبت شرکت در کلگری باید نوع کسب و کار و نحوه مالکیت آن را تعیین کنید. تشخیص دادن و مشخص کردن نحوه مالکیت کسب و کارتان، مرحله‌ای است که باید قبل از ثبت شرکت در کلگری آن را تکمیل کنید. همانطور که احتمالا در جریان هستید، یک یا چند نفر می‌توانند مالکیت یک کسب و کار را در اختیار داشته باشند و تجارت خود را به صورت همکاری، ثبت شرکت سهامی و یا ترکیبی از این دو به انجام برسانند. با این حال، ما در بخش‌های بعدی این مطلب، نحوه ثبت شرکت در غالب هر یک از این روش‌های مالکیت کسب و کار (شرکت انحصاری، همکاری، شرکت سهامی و همینطور شرکت فرا استانی) را برای تان توضیح خواهیم داد.

مرحله چهارم ثبت شرکت در کلگری

پس از این که در مرحله سوم به نوع مالکیت کسب و کار خود فکر کردید، اکنون برای برداشتن چهارمین قدم در این مسیر، باید به یک آگاهی بسیار خوب از تجارت خود دست پیدا کنید و جنبه‌های مختلف آن را بشناسید. دانستن جزئیات این که شما چطور قصد مدیریت و اجرای کسب و کار خود را دارید، یک قدم بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود. زیرا یک شناخت بسیار خوب از گواهینامه‌ها و مجوزهای مورد نیازی که شرکت شما برای انجام تجارت به آن‌ها نیاز پیدا خواهد کرد، در اختیارتان قرار خواهد داد. به عنوان مثال، شرکت شما به عنوان یک کسب و کار خانگی، باید انتظار مراجعه و ملاقات با چه تعداد مشتری را در هفته داشته باشد؟ و یا این که افراد از چه سنی می‌توانند به عنوان پیش خدمت در رستوران شما مشغول به کار شوند؟ آگاهی از این جزئیات، در جهت تشخیص و دانستن تاییدیه‌های مورد نیاز برای کسب و کارتان ضروری هستند.

مرحله پنجم ثبت شرکت در کلگری

آخرین مرحله برای ثبت شرکت در کلگری این است که نام تجاری مورد نظر خود که برای شرکت خود نظر دارید را به طور رسمی ثبت کنید. اسم شرکت یا همان نام تجاری، برای معرفی کسب و کار شما به عموم مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. ثبت یک نام تجاری به طور رسمی، به معنی این است که این اجازه را به استان محل اقامت خود می‌دهید تا بداند که شما از این نام استفاده می‌کنید. نام‌های تجاری که افراد برای کسب و کارهای خود در نظر دارند، در هر یک از دفاتر ثبت شرکت در سرتاسر استان آلبرتا قابل انجام می‌باشند.

نکته قابل توجهی که در این میان باید به آن اشاره کنیم، این است که اگرچه برای به دست آوردن پروانه شهرداری نیازی به ثبت شرکت و نام تجاری آن وجود ندارد، اما ممکن است نیاز به افتتاح یک حساب بانکی به اسم شرکت خود داشته باشید. نکته بعدی این است که بدانید شرکت‌های سهامی به همراه همکاری‌های ثبت شده، در زمانی که شرکت سهامی و یا همکاری خود را در استان محل اقامت خود ثبت می‌کنند، به طور خودکار نام تجاری خود را نیز رسمی می‌کنند.

اگرچه ثبت یک نام تجاری به خودی خود مالکیت آن اسم را به همراه نمی‌آورد و اثبات کننده‌ی آن نیست، اما به شما اجازه می‌دهد ثابت کنید نامی که برای کسب و کارتان انتخاب کردید، با تجارتی که انجام می‌دهید، مرتبط است.

درباره خدمات بانکی در کانادا بخوانید.

ثبت شرکت انحصاری در کلگری

ثبت شرکت انحصاری، ساده‌ترین راه برای شروع یک کسب و کار است. از سوی دیگر، مالک انحصاری که دارنده‌ی این کسب و کار شناخته می‌شود، مسئولیت کامل تمام بدهی‌ها و تعهدات مالی و غیر مالی که به کسب و کار وی ارتباط پیدا می‌کنند را برعهده دارد. دارنده‌ی این نوع از فعالیت‌های تجاری که ادعای مالکیت انفرادی در برابر تمامی دارای‌هایی خود اعم از تجاری یا شخصی دارد، تنها مسئول آن‌ها محسوب می‌شود. با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، این نوع از کسب و کار، به عنوان مسئولیت نامحدود هم شناخته می‌شود.

شرکت‌های انحصاری، دارای صلاحیت‌های قضایی استانی هستند. یعنی حوزه اختیارات آن‌ها در قلمرو یا محدوده‌ی همان استان خلاصه می‌شود. بنابراین، افرادی که در استان‌های دیگر قصد راه اندازی یک کسب و کار با استفاده از نام تجاری آن‌ها در کلگری را دارند، مشکل خاصی برای انجام این کار پیدا نخواهند کرد. همچنین، در صورتی که مالک شرکت انحصاری قصد انجام یک کسب و کار با اسمی به غیر از نام خودش را داشته باشد، باید نام تجاری شرکت خود را که برای آن در نظر گرفته است، به صورت استانی به ثبت رسمی برساند. لازم به ذکر است که کسب و کارهایی که به این شیوه به طور رسمی ثبت می‌شوند، برای چندین سال اعتبار خواهند داشت و اجازه فعالیت رسمی با استفاده از آن نام را حفظ خواهند کرد. همچنین، در صورتی که یک شرکت انحصاری کسب و کاری را بدون اضافه کردن هیچ اسم و کلمه دیگری به نام خودش راه اندازی کند، لازم نیست که حتما آن را در اداره ثبت شرکت استان خود به طور رسمی ثبت کند.

ثبت شرکت در کلگری به صورت همکاری

ثبت شرکت به صورت همکاری، یک توافق بین دو یا چند شخص است که قصد ترکیب منابع خود را برای راه اندازی و انجام یک کسب و کار دارند. برای فراهم کردن شرایط ایجاد شرکت تجاری و محافظت از حق و حقوق شرکاء یا سهامداران، باید بین آن‌ها یک توافق نامه با کمک یک وکیل یا مشاور حرفه‌ای تنظیم شود. پس از تنظیم این توافق نامه، هر یک از شرکاء بر اساس شرایط آن، درآمدها یا سودهای حاصل از کسب و کارشان را با یکدیگر تقسیم خواهند کرد. اما همکاری برای ثبت شرکت در کلگری، شکل و فرم‌های مختلفی دارد که در هر یک از آن‌ها، جزئیات متفاوتی حکم فرما است.

 • مشارکت عمومی

در این نوع از همکاری، مدیریت کسب و کار بین تمامی اعضاء تقسیم می‌شود و هر یک از آن‌ها شخصا مسئولیت تمامی بدهی‌ها و تعهدات شرکت را برعهده دارد. این یعنی هر یک از اعضاء در قبال فعالیت‌های شرکت مسئول است و همچنین، باید عواقب فعالیت‌های سایر اعضای شرکت را نیز متقبل شود.

 • همکاری محدود

در این نوع از همکاری، برخی از اعضاء شرکای عمومی هستند که کار کنترل، هدایت و مدیریت کسب و کار را برعهده می‌گیرند و ممکن است سهم بیشتری از سود شرکت به دست بیاورند. این در حالی است که سایر شرکاء همکاری محدودی دارند و فقط به صورت مالی و با فراهم کردن سرمایه به این کسب و کار کمک می‌کنند. شرکایی که همکاری محدود دارند، هیچ نقشی در کنترل، هدایت و مدیریت کسب و کار ندارند و فقط تا حد مشخصی مسئولیت بدهی‌ها را برعهده دارند.

 • همکاری با مسئولیت محدود

این نوع از همکاری، متشکل از شرکایی است که در برخی از زمینه‌های شغلی تخصص یا مهارت بسیار زیادی دارند. تخصص آن‌ها می‌تواند در هر زمینه‌ای اعم از بینایی سنجی، پزشکی، حقوق و یا حتی حسابداری باشد. شرکایی که با مسئولیت‌های محدود با کسب و کارهای دیگری همکاری می‌کنند، هم ممکن است افرادی با تخصص و مهارت‌های حرفه‌ای باشند و هم این همکاری را در غالب یک شرکت دیگر انجام دهند.

ثبت شرکت سهامی در کلگری

 شرکت سهامی، یک نهاد قانونی می‌باشد که از مالکان آن یعنی سهامداران، جدا است. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که هیچ یک از سهامداران یک شرکت سهامی، برای بدهی‌ها، تعهداد و یا اقدامات این شرکت مسئولیت شخصی ندارد. کسب و کارهایی که به صورت شرکت سهامی راه اندازی می‌شوند و به فعالیت تجاری می‌پردازند، می‌توانند در سطح استانی و یا به صورت استانی فعالیت کنند. یک شرکت سهامی، معمولا با ذکر کلمه‌هایی از قبیل Limited (Ltd), Incorporated (Inc) و یا Corporation (Corp) در انتهای نام تجاری خود متمایز می‌شود. شرکت سهامی نیز دارای انواع مختلفی است که در بخش زیر آن‌ها را نام می‌بریم:

 • شرکت سهامی خصوصی
 • شرکت سهامی عمومی
 • شرکت سهامی فدرال

درباره سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا و ویزای سرمایه گذاری کانادا، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک بخوانید.

ثبت شرکت سهامی در کلگری

هزینه ثبت شرکت در کلگری

اگرچه هر کسب و کاری قاعده و قانون منحصر به فرد خودش را دارد، اما هزینه‌های اداری ثبت شرکت در کلگری یک روند ثابت و یکسان دارند که همه‌ی کسب و کارها با هر شکل و فرمی، باید این روند را طی کنند. ما در تراست تصمیم گرفتیم برای این که شما آشنایی بیشتر و بهتری با این مقوله پیدا کنید و با هزینه‌هایی که در مسیر ثبت شرکت در برابرتان هستند آشنا شوید، آن‌ها را به چند دسته مختلف تقسیم کنیم که در بخش زیر می‌توانید مشاهده کنید:

 • ادغام یا ثبت یک نام تجاری برای یک شرکت انحصاری و یا همکاری

۵۲ تا ۴۵۳.۵۰ دلار

ثبت کردن یک نام تجاری برای شرکت انحصاری و یا همکاری، یک روند روتین و سرراست می‌باشد که هزینه اندکی هم دارد که فقط ۵۲ دلار است. اما با اضافه شدن آپشن‌های مختلف، این هزینه ممکن است به شدت افزایش پیدا کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید انتخاب کنید که در طی این روند یک گزارش NUANS هم انجام شود تا بررسی کنید که شخص یا شرکت دیگری هم با نام تجاری مورد نظرتان در حال انجام کسب و کاری هست یا خیر. انجام این کار، ۴۷.۲۵ دلار هزینه دارد.

از سوی دیگر، ادغام کردن یک شرکتِ شماره گذاری شده در Registries Plus فقط ۳۸۴.۵۰ دلار هزینه دارد (با احتساب GST). اما در صورتی که از نیازمندی‌های لازم خود به طور کامل آگاهی و اطمینان ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که با ۴۵۳.۵۰ دلار هزینه پکیج Deluxe Incorporation را انتخاب کنید که دارای یک سری راهنمایی‌های جامع و کامل است که به خوبی در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

 • دریافت شماره کسب و کار از CRA

بدون هزینه

خبر خوب، این است که انجام این کار هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. علاوه بر این، می‌توانید یک اکانت GST یا Payroll هم بدون هیچ هزیه‌ای به آن اضافه کنید. وبسایتی که برای ثبت نام این کار در نظر گرفته شده، جزئیات بسیار دقیق و کاملی درمورد این که شما به کدام یک از این حساب‌ها نیاز دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد. پیشنهاد ما در تراست این است که این جزئیات را با دقت کامل بررسی و مطالعه کنید.

 • دریافت مجوز کسب و کار در شهر کلگری

از ۴۰۰ تا بیش از ۲ هزار دلار

اداره ثبت شرکت کلگری از شما درخواست می‌کند که کسب و کارتان را یا شخصا با شماره تلفن و یا با استفاده از پرتال آنلاین آن‌ها که بسیار هم ساده و راحت می‌باشد، به ثبت برسانید. نوع مجوز و گواهینامه‌های مورد نیاز شما، به فاکتورهای مختلف و بسیار زیادی بستگی دارند که از این دست می‌توانیم به نوع و زمینه فعالیت کسب و کار، تعداد مشتریانی که از محل استقرار آن دیدن می‌کنند، نوع وسایل نقلیه‌ای که در مجوز ثبت شرکت قید شده‌اند، تعداد کارکنان و فاکتورهای مختلف دیگر اشاره کنیم.

 • هزینه‌ های بازاریابی و تبلیغات

از ۳۰۰ تا بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ دلار

برند شرکت شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همچنین، این که چقدر برای آن سرمایه گذاری می‌کنید نیز بستگی به نوع کسب و کارتان دارد. این یکی از پرهزینه‌ترین مراحل برای ثبت شرکت در کلگری است که به عنوان مثال، فقط برای طراحی لوگوی کسب و کار خود، باید از ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه کنید. البته، در صورتی که بودجه محدودی دارید، می‌توانید از طریق سایت‌های فریلنسری مختلفی از قبیل Fiverr هزینه طراحی لوگوی شرکت خود را به طور چشمگیری کاهش دهید. البته، خودتان هم می‌توانید با اختصاص زمانی اندک، با اصول اولیه طراحی لوگو آشنا شوید و لوگوی خودتان را طراحی کنید.

علاوه بر این، طراحی یک وبسایت شخصی سازی شده‌ی مخصوص برای شرکت شما با یک طراحی حرفه‌ای، می‌تواند تا سقف ۵ هزار دلار هم برای تان هزینه داشته باشد. بهترین روش برای پیدا کردن یک توسعه دهنده وبسایت در شهر یا استان محل اقامت خود، این است که با کسب و کارهای محلی که وبسایت آن‌ها را دوست داشته‌اید، مذاکره و صحبت کنید. البته، همیشه هم راه کارهای اقتصادی‌تری وجود دارد که هزینه‌های شما را کاهش دهند. به عنوان مثال، در صورتی که بودجه کمی دارید، می‌توانید با استفاده از پلتفرم‌هایی از قبیل Word Press که قابلیت‌های شخصی سازی بسیار زیادی دارد و حتی می‌تواند یک طراحی شیک و مدرن هم پیدا کند، هزینه‌های خود را کاهش دهید. در هر صورت، مهم‌ترین هدف این است که یک فضای آنلاین ایجاد کنید تا مشتریان کارهای شما را مشاهده کنند، از سرویس‌ها و خدمات شما آگاهی پیدا کنند و مهم‌تر از همه، اطلاعات تماس با شما را پیدا کنند.

همچنین بخوانید

خدمات به تازه واردان کشور کانادا

بهترین بیزنس در کانادا

مالیات در کانادا

سوالات متداول

ثبت شرکت در کلگری چقدر هزینه دارد؟

به طور کلی، میزان دقیق هزینه ثبت شرکت در کلگری به نوع کسب و کاری که در نظر دارید، بستگی دارد. اما اگر بخواهیم به یک محدوده قیمت اشاره کنیم، می‌توانیم بگوییم که هزینه انجام این کار از ۴۴۵ دلار تا بیش از ۵ هزار دلار متغیر است.

چطور می‌توان یک کسب و کار کوچک در کلگری راه اندازی کرد؟

قدم اول برای انجام این کار، این است که محل استقرار شرکت خود را تعیین کنید. در مرحله بعدی باید از قوانین انجام این کار آگاهی پیدا کنید. مرحله سوم به اقدام برای انجام این کار و شروع یک کسب و کار به صورت آنلاین خلاصه می‌شود و در مرحله آخر نیز باید تاییدیه‌های لازم را به دست بیاورید. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

دریافت مجوز کسب و کار در کلگری چقدر هزینه دارد؟

هزینه دریافت گواهینامه‌های لازم برای اخذ مجوز کسب و کار در کلگری بین ۴۰۰ تا بیش از ۲ هزار دلار است که مقدار دقیق آن به نوع کسب و کاری که انجام می‌دهید، بستگی دارد.

آیا برای راه اندازی کسب و کار در آلبرتا باید ثبت شرکت انجام داد؟

برای راه اندازی یک شرکت انحصاری تحت هر اسمی به غیر از نام خودتان در آلبرتا، باید یک نام تجاری ثبت کنید. همچنین، انجام این کار برای همکاری، همکاری محدود و یا همکاری با مسئولیت محدود نیز ضروری است.

آیا می‌توان بدون ثبت یک نام تجاری از آن استفاده کرد؟

بدون این که در ابتدا یک نام تجاری را ثبت کنید، ممکن است قادر به استفاده کردن از آن به صورت قانونی نباشید.

آیا کسب و کارهای آنلاین هم به مجوز کسب و کار نیاز دارند؟

همه‌ی شرکت‌ها باید مجوز کسب و کار داشته باشند و مهم نیست که محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند و یا از طریق یک فروشگاه یا دفتر فیزیکی.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات