ثبت شرکت در مونترال

ثبت شرکت در مونترال

ثبت شرکت در مونترال کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای حال حاضر دنیا به شمار می‌رود و همچنین، جزو ۱۰ کشور تجاری برتر دنیا هم هست. در بین تمامی شهرهای این کشور، مونترال به عنوان دومین شهر اقتصادی بزرگ کانادا شناخته می‌شود. طبق پیش بینی انجمن مهارت و سرمایه گذاری در کانادا، اقتصاد پیشرو در شهرهای مختلف استان کبک از جمله مونترال، بر اساس تولید ناخالص داخلی است. شهر مونترال به غیر از داشتن صنایع غنی و بزرگی از قبیل الکترونیک و توسعه نرم افزار، ارتباطات از راه دور و همینطور مهندسی هوافضا، به خاطر در اختیار داشتن بندر بزرگی که در آن وجود دارد هم شناخته می‌شود؛ بنابراین، شهر بندری مونترال به خاطر داشتن این ویژگی منحصر به فرد، توجه اغلب استارت آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک دیگری که قصد انجام تجارت در اینچنین زمینه‌هایی در کانادا دارند را به خودش جلب می‌کند. این ویژگی، بزرگ‌ترین مزیت و نقطه قوت مونترال است که به عنوان یک فاکتور قابل توجه و مهم برای صاحبان مشاغل خرد نیز در نظر گرفته می‌شود.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

شما به عنوان شخص متقاضی سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا، باید برای برخورداری از مزایای جو اقتصادی حاکم بر مونترال، شرکت خود را در این شهر ثبت کنید. ما در تراست کنار شما هستیم تا مراحل و نحوه انجام این کار را قدم به قدم برایتان توضیح دهیم. تراست برای صرفه جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، شرایط شما برای مهاجرت به کانادا و راه اندازی یک کسب و کار جدید در مونترال را به طور رایگان بررسی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت و ثبت شرکت در مونترال بررسی کنند. نتیجه این بررسی، از طریق یک ایمیل خدمت شما اعلام خواهد شد.

درباره اقتصاد کانادا، ثبت شرکت در کبک و ثبت شرکت در کانادا بیشتر بخوانید.

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در مونترال

برای این که از طریق ثبت شرکت در مونترال موفق به مهاجرت کردن به کانادا شوید، باید تصمیم بگیرید که دقیقا قصد راه اندازی چه نوع شرکت یا کسب و کاری را دارید و تمامی ترفندها و روش‌های انجام این کار را نیز بدانید. برای آگاهی از این موضوع می‌توانید از راهنمایی و مشاوره وکلای تراست بهره مند شوید. اما به طور کلی، در مونترال و همینطور سایر شهرهای کبک ثبت شرکت با هر ساختاری از کسب و کار، مراحل و نیازمندی‌های خاص خودش را لازم دارد. به عنوان مثال، مراحل، نیازمندی‌ها و حتی هزینه‌های ثبت یک شرکت انحصاری با انجام این کار به صورت مشارکت یا شرکت سهامی تفاوت دارد.

برخی از فرم‌ها یا ساختارهای کسب و کار نیازی به ثبت شرکت در مونترال برای انجام تجارت ندارند. بنابراین، شما باید بدانید که آیا شرکت شما نیاز به انجام چنین کاری خواهد داشت یا خیر. و یا این که شرایط انجام کسب و کار بدون ثبت شرکت دراین شهر به چه شکل است. برای آگاهی از این موضوعات تا انتهای این مطلب با ما در تراست همراه باشید. اما قبل از آن، قصد داریم توضیح دهیم که ثبت شرکت در مونترال چه مزیت‌هایی برای صاحبان مشاغل خواهد داشت.

مزایای ثبت شرکت در مونترال

مزایای ثبت شرکت در مونترال

معمولا اغلب کار آفرینان تازه کار که می‌خواهند یک کسب و کار یا تجارت کوچک راه اندازی کنند یا به صورت خود اشتغالی فعالیت کنند (چه به صورت پاره وقت و چه به صورت تمام وقت)، نمی‌دانند که از کجا باید شروع کنند و حتی برای این کار اطمینان خاطر کافی هم ندارند. شما و کسب و کارتان در هر کجای کانادا که قرار داشته باشید، باید از نحوه ثبت شرکت در شهر یا استان محل اقامت خود آگاهی داشته باشید. ما در تراست نحوه انجام دادن این کار در شهرها و استان‌های بزرگ و مهم کانادا را به طور کامل برایتان توضیح داده‌ایم.

درباره کارآفرینی کانادا و مهاجرت خوداشتغالی کانادا با مراجعه به هر لینک، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اگر مطالب ما در تراست درمورد نحوه راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در شهرها و استان‌های مختلف کانادا را دنبال کرده باشید، می‌دانید که ثبت شرکت در هر یک از آن‌ها دارای یک سری مزیت است. به همین منوال، ثبت شرکت در مونترال و یا شهرهای دیگر استان کبک نیز مزایای خاص خودش را دارد. پروسه‌ای که برای ثبت شرکت یا کسب و کار خود در مونترال طی می‌کنید، بسته به شرایط شما و شرکت‌تان، می‌تواند کاملا سر راست و راحت باشد. البته، به شرطی که از مشاوره و راهنمایی افراد باتجربه‌ای همچون متخصصین تراست بهره مند باشید. برای این که کمی بیشتر با موقعیت‌ها و امتیازهایی که ثبت شرکت در مونترال در اختیارتان قرار می‌دهد آشنا شوید، در بخش زیر به شرح مزایای راه اندازی یک تجارت جدید در این شهر می‌پردازیم:

 • آگاهی از کل پروسه و مراحل ثبت شرکت و یا اولویت‌های این مسیر برای شروع یک کسب و کار جدید یا تبدیل شدن به خویش فرما
 • جلوگیری و کاهش خطرات یا ریسک‌های احتمالی که ممکن است منجر به جریمه‌های مالی و تجاری برای شرکت شما شوند
 • ذخیره و نگهداری از هزینه‌هایی که برای مشاوره با حسابداران در نظر گرفته شده‌اند
 • آگاهی از مقدار دقیق مالیات‌هایی که در مسیر تجاری شرکت شما قرار دارند که می‌توانند مالیات فروش، مالیات بر درآمد و حتی حقوق و دستمزد نیروهای کاری باشند
 • آگاهی از این که چه نوع هزینه‌هایی برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک قابل کسر می‌باشد
 • آگاهی از انواع مختلف فرم‌های مالیاتی که باید توسط صاحبان مشاغل کوچکِ خود اشتغال که خارج از چهارچوب‌های شرکت فعالیت می‌کنند، تکمیل شوند
 • کسب اطلاعات درمورد این که آیا کسب و کار منحصر به فرد شخص شما به استخدام یک حسابدار هم نیاز خواهد داشت یا خیر
 • آگاهی از نحوه تهیه فاکتور فروش برای مشتریانتان
 • صرفه جویی در زمان و اتلاف وقت و انرژی برای جست و جوی پاسخ سوالات در کل فضای اینترنت و تمرکز کردن بر روی رشد و توسعه کسب و کارتان به جای هدر دادن وقت

درباره مهاجرت به مونترال، کار در مونترال و درآمد در کانادا بخوانید.

کسب و کارهایی که نیاز به ثبت شرکت در مونترال دارند

از نظر فنی، اگر قصد راه اندازی و شروع یک کسب و کار جدید در غالب چیزی به غیر از شرکت سهامی، مانند یک شرکت انحصاری دارید، که به موجب آن فقط و فقط از نام و نام خانوادگی خود برای معامله کردن با مشتریانتان استفاده کنید، نیازی به ثبت شرکت ندارید. یعنی اگر یک شرکت انحصاری فقط تحت نام و نام خانوادگی مالک آن به انجام تجارت مشغول باشد، نیازی به این که حتما و حتما به ثبت برسد، ندارد و بدون انجام این کار هم می‌تواند به کسب و کار خود ادامه دهد. این موضوع، شامل حال طیف متنوع و گسترده‌ای از صاحبان مشاغل و یا افراد خود اشتغال نیز می‌شود. از این دست، می‌توانیم به هنرمندان، نویسندگان، فروشندگانی که از طریق eBay فعالیت می‌کنند و تعداد زیادی از کسب و کارهایی از این قبیل اشاره کنیم که به طور کلی، لزوما نیازی به داشتن یک نام تجاری برای کسب و کارشان ندارند و بدون آن هم می‌توانند درآمد کسب کنند.

اما در صورتی که شما تصمیم داشته باشید کسب و کاری راه اندازی کنید که نام تجاری آن حتی مقدار اندک و کمی با نام و نام خانوادگی خودتان تفاوت داشته باشد، باید شرکت خود را در مونترال به طور رسمی به ثبت برسانید. بنابراین، اگر در حال انجام هر نوع فعالیت تجاری تحت اسمی هستید که حتی کمی با نام خودتان تفاوت دارد، ثبت شرکت در مونترال برایتان ضروری و لازم خواهد بود. تعداد بسیار زیادی از صاحبان مشاغل از یک نام متفاوت از اسم واقعی خودشان برای راه اندازی و لانچ وبسایت شرکت خود استفاده می‌کنند و یا حتی از یک نام غیر رسمی برای آن استفاده می‌کنند که برای برقراری ارتباط با مشتریانشان آن را انتخاب کرده‌اند. اگر بخواهیم مثال بزنیم، می‌توانیم بگوییم که هر شخصی که قصد راه اندازی یک فروشگاه خرده فروشی دخانیات و یا حتی یک سالن برنزه داشته باشد، باید حتی در صورت استفاده از نام و نام خانوادگی خود، در اداره ثبت شرکت‌های کبک (Enterprise Register) ثبت نام کند.

می‌توانید درباره مشاغل خانگی در کانادا و بهترین بیزنس در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

ثبت شرکت انحصاری در مونترال

موضوعی که در این بخش قصد داریم به آن بپردازیم، مراحل یا نحوه ثبت شرکت در مونترال نیست. بلکه اکنون در این قسمت از مطلب امروز خود، قصد داریم نکات مهمی که باید در طی کل این پروسه در نظر داشته باشید را برای شما توضیح دهیم. با این حال، شما می‌توانید با مراجعه به این لینک وارد وبسایت Enterprise Register شوید و از پروسه ثبت شرکت در مونترال و یا سایر شهرهای استان کبک آگاهی پیدا کنید. لازم به ذکر است که پروسه ثبت شرکت در مونترال هم از طریق همین وبسایت باید آغاز شود.

در حال حاضر، ثبت شرکت انحصاری در مونترال به صورت آنلاین از طریق این لینک قابل انجام است. خدمات این وبسایت به زبان فرانسوی است. اما می‌توانید با استفاده از ابزارهای ترجمه مختلفی از قبیل Google Translate آن‌ها را به زبان انگلیسی تبدیل کنید. به طور کلی، در یک شرکت انحصاری، مسئولیت تمامی بدهی‌ها و تعهدات مالی دیگری که به کسب و کار ارتباط دارند، به عهده مالک آن است. اما از سوی دیگر، تمامی منافع و سودهای مالی ناشی از انجام تجارت هم فقط به همین شخص می‌رسد و شریک دیگری وجود ندارد که در سود یا درآمد شرکت سهیم باشد. نکته قابل توجه دیگری که برای ثبت شرکت انحصاری در مونترال و یا هر یک از شهرهای دیگر کانادا باید در نظر داشته باشید، این است که طلبکاران هم حق این را دارند تا پس از رای دادگاه، برای وصول مطالبات خود ادعای مالکیت مال و اموال شرکت یا مالک آن را مطرح کنند. در ادامه به برخی از مزایا و معایت ثبت شرکت انحصاری در مونترال می‌پردازیم.

مزایای ثبت شرکت انحصاری در مونترال

 • راحت و ساده بودن پروسه راه اندازی و ثبت شرکت انحصاری و هزینه‌های کم‌تر آن نسبت به سایر فرم‌های کسب و کار (فقط کافی است که نام تجاری مورد نظرتان را به صورت استانی ثبت کنید)
 • هزینه‌های نسبتا کم نسبت به سایر فرم‌های کسب و کار برای شروع تجارت
 • نظارت کم‌تر بر روی نحوه فعالیت شرکت نسبت به سایر فرم‌های کسب و کار
 • کنترل مستقیم، بدون واسطه و بدون نیاز به مشورت با شرکای دیگر برای تصمیم گیری در امور شرکت
 • حداقل سرمایه در گردش مورد نیاز برای راه اندازی یک استارت آپ
 • معافیت یا مزایای مالیاتی در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی در فعالیت کسب و کار شما
 • انتقال مستقیم تمامی درآمدها و سودهای ناشی از انجام تجارت به مالک شرکت و بدون نیاز به تقسیم آن با شرکاء

معایب ثبت شرکت انحصاری در مونترال

 • مسئولیت نامحدود (با چنان شدت زیادی که اگر شرکت شما بدهی به بار بیاورد، حتی ممکن است از اموال شخصی خود شما برای پرداخت این بدهی‌ها استفاده شود)
 • ممکن است امور مالیاتی بر درآمد یا حتی سود شخصی خود شما اعمال شوند و همچنین، در صورتی که تجارت شما سودآور باشد، ممکن است شما را در یک گروه مالیاتی رده بالاتر قرار دهد که منجر به پرداخت مالیات‌های سنگین‌تری می‌شود
 • در صورتی که حضور فیزیکی نداشته باشید، ممکن است کسب و کارتان از فعالیت متوقف شود که در مواقع اضطراری احتمالا مشکل ساز خواهد شد
 • جذب سرمایه یا گسترش کسب و کار به تنهایی مشکل‌تر از حالتی است که یک یا چند شریک دیگر هم وجود داشته باشند

درباره مالیات در کانادا بیشتر بخوانید.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت انحصاری در مونترال

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت انحصاری در مونترال

برای ثبت کردن اظهارنامه ثبت شرکت در مونترال و یا شهرهای دیگر استان کبک باید اطلاعاتی که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم را ارائه کنید. اما نکته قابل توجهی که باید به آن اشاره کنیم، این است که برخی از این اطلاعات یا مدارک ممکن است بسته به موقعیت یا نوع فعالیت تجاری شما متفاوت باشند. بنابراین، وجود برخی از مواردی که اشاره می‌کنیم، ممکن است برای شخص شما ضرورت نداشته باشند.

 • نام و آدرس امضاء کننده درخواست
 • نام شخص حقیقی
 • هر اسم دیگری که شخص حقیقی از آن استفاده می‌کند و یا تحت آن هویت خودش را در حین انجام فعالیت‌های تجاری احراز می‌کند (در صورت وجود)
 • آدرس منزل شخص حقیقی
 • آدرس محل اقامتی که انتخاب کرده به همراه نام شخصی که به وی اختیار داده شده تا اسناد و مدارک شخص حقیقی را دریافت و یا نگهداری کند
 • دو فعالیت کاری یا شغلی اصلی شخص حقیقی که با آن‌ها امرار معاش می‌کند
 • مشخص کردن تعداد کارمندان و نیروهای کاری که محل کارشان در مونترال مواقع شده است
 • نام و آدرس موسساتی که در مونترال واقع شده‌اند به همراه نوع فعالیت تجاری که در این شهر انجام می‌دهند
 • نام و آدرس مدیر اموال یا حسابدار، نقش و عملکرد وی در پیش برد فعالیت‌های تجاری شرکت به همراه مدت ماموریت وی (در صورت وجود)
 • نام و آدرس نماینده مجاز (در صورت وجود)
 • اطلاعات تکمیلی تماس شخص متقاضی تا در صورتی که سازمان ثبت شرکت به اطلاعات بیشتری برای پیشبرد این پروسه نیاز پیدا کرد، آن‌ها را در اختیارش قرار دهد

ثبت شرکت در مونترال به صورت همکاری یا مشارکت

در صورتی که فکر می‌کنید مسئولیت‌های نامحدود شرکت انحصاری برایتان مناسب نیست و یا به هر دلیل دیگری قصد راه اندازی یک کسب و کار با یک شریک را دارید، اما در عین حال، قصد ندارید که کسب و کار خود را ادغام کنید و یک شرکت سهامی ثبت کنید، همکاری یا مشارکت یکی از ساختارهای کسب و کاری مناسب و خوب برای شخص شما به شمار می‌رود. شما می‌توانید با ثبت یک شرکت به صورت همکاری، منابع مالی کسب و کار خود را با شریک خود ترکیب کنید. شما می‌توانید شرایط تجارت خود را با شرایط شریک خود تنظیم و هماهنگ کنید و در صورت بروز هرگونه اختلاف در امور مختلف و یا حتی انحلال شرکت، می‌توانید با تنظیم یک توافق نامه کاری خاص، از خودتان محافظت کنید. شما به عنوان یک شریک یا همکار، درآمد و سودهای حاصل از کسب و کارتان را بر اساس شرایط و مفاد توافق نامه‌ای که با شریک خود تنظیم کرده‌اید، به دست خواهید آورد.

یکی دیگر از انواع مشارکت، همکاری با مسئولیت محدود در کسب و کار می‌باشد که ممکن است به آن علاقه پیدا کنید. این نوع از همکاری به این شیوه‌ است که شما در کنترل و یا مدیریت کسب و کار، مشارکت یا هر نوع دخالت دیگری نخواهید داشت و به جای آن، فقط در قبال برخی از بدهی‌ها تا یک حد محدود و معینی مسئولیت خواهید داشت. بدیهی است که این فرم از کسب و کار هم مانند تمام فرم‌های دیگر، مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

مزایای ثبت شرکت به صورت همکاری یا مشارکت در مونترال

 • راحت بودن انجام همکاری و ثبت شرکت به صورت مشارکتی
 • هزینه‌های راه اندازی ثبت شرکت به صورت همکاری بین شما و شریک‌تان به طور یکسان تقسیم می‌شود
 • سهم برابر و یکسان بین شرکاء برای مدیریت، سود و دارایی‌های شرکت
 • مزیت‌های مالیاتی در صورتی که درآمد حاصل از مشارکت کم باشد و یا به ضرر دهی رسیده باشد (شما و شریک تجاری‌تان باید سهم مشارکت خود را در اظهارنامه مالیاتی فردی خود عنوان کنید)
معایب ثبت شرکت به صورت همکاری یا مشارکت در مونترال

معایب ثبت شرکت به صورت همکاری یا مشارکت در مونترال

 • شباهت زیاد به شرکت انحصاری (چرا که بین شما و کسب و کارتان هیچ تفاوت خاصی از نظر قانونی وجود ندارد)
 • مسئولیت نامحدود (اگر شرکت شما بدهی به بار بیاورد، حتی ممکن است از اموال شخصی خود شما برای پرداخت این بدهی‌ها استفاده شود)
 • سخت بودن پیدا کردن یک شریک قابل اعتماد و مناسب
 • احتمال زیاد به وجود آمدن اختلاف و تنش بین شما و شریک تجاری‌تان
 • ممکن است مسئولیت و تبعات مالی تصمیمات تجاری که شریک‌تان اتخاذ می‌کند هم بر گردن شما گذاشته شود (مانند قراردادهایی که فسخ می‌شوند)

ثبت شرکت سهامی در مونترال

شرکت‌های سهامی هم یکی دیگر از ساختارهای کسب و کار به شمار می‌روند که ثبت آن‌ها هم می‌تواند به صورت استانی انجام شود و هم فدرال. زمانی که شما کسب و کار خود را ادغام می‌کنید و یا به عبارت دیگر، یک شرکت سهامی راه اندازی می‌کنید، به عنوان یک نهاد قانونی به رسمیت شناخته خواهد شد که از دارندگان، مالکان و حتی سهامداران خود جدا است. شما به عنوان یکی از سهامداران یک شرکت سهامی، شخصا به عنوان مسئول در قبال بدهی‌ها، تعهدات و یا فعالیت‌های این شرکت شناخته نخواهید شد که می‌تواند یک مزیت بزرگ نسبت به سایر فرم‌های کسب و کار به شمار بیاید. اما باید توجه داشته باشید که وقتی چنین تصمیماتی می‌گیرید، همیشه عاقلانه‌ترین کار این است که قبل از ادغام و سهامدار شدن در یک شرکت سهامی، از مشاوره و راهنمایی افراد متخصصی که در این زمینه مهارت و تجربه دارند، استفاده کنید. دقیقا به همین علت متخصصان و وکلای تراست در کل این مسیر با شما همراه هستند تا بهترین و دقیق‌ترین مشاوره‌های ممکن را در اختیارتان قرار دهند. اکنون قصد داریم به برخی از مزایا و معایب ثبت شرکت سهامی در مونترال بپردازیم. پس همچنان با ما در تراست همراه باشید.

مزایای ثبت شرکت سهامی در مونترال

 • مسئولیت محدود
 • قابل انتقال بودن مالکیت
 • تداوم حضور
 • شناخته شدن به عنوان نهاد قانونی مجزا
 • راحت‌تر بودن جذب سرمایه و گسترش کسب و کار
 • مزایای احتمالی در امور مالیاتی چرا که مالیات‌های شرکت‌های سهامی ممکن است کم‌تر از سایر فرم‌های کسب و کار باشد
معایب ثبت شرکت سهامی در مونترال

معایب ثبت شرکت سهامی در مونترال

 • مشارکت نزدیک سهامداران در مدیریت
 • بیشتر بودن هزینه‌های راه اندازی نسبت به سایر فرم‌های کسب و کار مانند شرکت انحصاری و یا مشارکت
 • احتمال ایجاد اختلاف نظر و حتی مناقشه میان سهامداران و مدیران اجرایی
 • وجود مشکلات احتمالی برای محل اقامت مدیران

ثبت شرکت تعاونی در مونترال

آخرین شیوه کسب و کار که می‌توانید به عنوان ساختار شرکت خود در مونترال انتخاب کنید، شرکت تعاونی است. شما با راه اندازی و یا ثبت یک شرکت تعاونی در مونترال و یا هر یک از شهرهای دیگر استان کبک، کسب و کاری ایجاد خواهید کرد که مالک آن مجموعه‌ای از اعضاء هستند که طبق مذاکرات و توافقات، برگزیده می‌شوند. این نوع از ساختار کسب و کار، کم‌تر از ساختارهای دیگر (شرکت انحصاری، همکاری، مشارکت و یا شرکت سهامی) رایج است و این یعنی تعداد شرکت‌های تعاونی نسبت به فرم‌های دیگر تجاری کم‌تر است. اما می‌تواند در یک سری از شرایط به خصوص یا ویژه مورد استفاده قرار بگیرد و حتی کارایی بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است گروهی از افراد و یا حتی کسب و کارها تصمیم بگیرند که منابع خود را با یکدیگر ترکیب کنند تا به یک سری از نیازهای مشترک دسترسی پیدا کنند و آن‌ها را برطرف کنند. این نیازها ممکن است تحویل محصولات یا خدمات، فروش محصولات یا خدمات، استخدام و بسیاری از مسائل دیگر باشند. برای این که بیشتر و بهتر با این نوع از کسب و کار و ساختار کلی آن آشنا شوید، برخی از مزایا و معایب آن را برایتان شرح می‌دهیم.

مزایای ثبت شرکت تعاونی در مونترال

 • مالکیت، مدیریت و کنترل توسط تمامی اعضاء
 • کنترل دموکراتیک (هر نفر، یک حق رای)
 • مسئولیت محدود
 • توزیع عادلانه سود

معایب ثبت شرکت تعاونی در مونترال

 • احتمال ایجاد اختلاف نظر و حتی مناقشه میان اعضاء
 • طولانی‌تر بودن پروسه تصمیم گیری درمورد امور تجاری و مسائل مختلف دیگر (چرا که تمامی امور باید با تمامی اعضاء در میان گذاشته شوند)
 • لازم و ضروری بودن مشارکت تمامی اعضاء در کلیه امور برای موفقیت شرکت و توسعه کسب و کار
 • ضروری بودن سوابق گسترده برای اعضاء
 • انگیزه کم‌تر اعضاء برای سرمایه گذاری و افزودن به منابع مالی

همچنین بخوانید: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ، خرید بیزینس در کانادا

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

ثبت شرکت در مونترال چقدر هزینه دارد؟

هزینه‌های لازم برای ثبت شرکت در Enterprise Register برای شرکت انحصاری ۳۶ دلار و برای ثبت یک همکاری هم ۵۶ دلار است که کاملا مقرون به صرفه و مناسب است. همچین، یک سرویس فوریتی برای هر کدام از آن‌ها هم وجود دارد که هزینه‌های مورد نیاز برای ثبت هر یک از این فرم‌های کسب و کار را کمی بیشتر می‌کند. هزینه تمدید سالیانه ثبت شرکت در مونترال و یا هر یک از شهرهای دیگر کبک نیز ۳۶ دلار است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

چطور می‌توان یک کسب و کار کوچک در مونترال راه انداخت؟

ثبت شرکت یا راه اندازی یک کسب و کار در مونترال نیز مانند تمام شهرهای دیگر کانادا نیاز به طی کردن یک پروسه معین دارد که از چند مرحله مختلف تشکیل شده است. این مراحل عبارت هستند از:
۱. تهیه یک بیزینس پلن
۲. ثبت شرکت
۳. تصمیم گیری درمورد این که آیا به ثبت نام برای امور مالیاتی مختلف نیاز دارید یا خیر
۴. افتتاح یک حساب مجزا برای شرکت به همراه حساب کارت‌های اعتباری
۵. راه اندازی یک وبسایت
۶. راه اندازی حساب در شبکه‌های اجتماعی مختلف
۷. ایجاد یک برنامه بازاریابی

آیا می‌توان بدون ثبت شرکت در مونترال به انجام کسب و کار مشغول شد؟

اگر تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار بگیرید اما آن را به ثبت نرسانید، به عنوان یک مالک انفرادی و یا شخصی که به طور فردی به انجام امور تجاری می‌پردازد، شناخته خواهید شد. با این حال، تا زمانی که تمامی مجوزها و گواهینامه‌های مورد نیاز خود برای انجام تجارت را در اختیار داشته باشید و تمامی شرایط و نیازمندی‌های مالیاتی خود را نیز دنبال کنید، انجام فعالیت تجاری به صورت انفرادی هیچ منع قانونی خاصی ندارد.

آیا می‌توان بدون ثبت شرکت در کانادا یک کسب و کار راه اندازی کرد؟

همه‌ی کسب و کارها هم نیازی به ثبت شدن ندارند. در صورتی که یک شرکت انحصاری در کانادا راه اندازی کنید و فقط از نام و نام خانوادگی خودتان به عنوان اسم شرکت تان استفاده کنید، نیازی به ثبت کردن‌ آن در استان محل اقامت خود نخواهید داشت. با این حال، همچنان ممکن است در هر استان یا ایالتی از کانادا که قرار داشته باشید، نیاز پیدا کنید که شرکت خود را در شهرداری محل اقامت خود ثبت کنید.

انجام فعالیت تجاری با شرکتی که به ثبت نرسیده است، چه خطراتی دارد؟

عده بسیار زیادی از مردم دوست دارند بدانند که اگر با یک شرکت ثبت نشده به راه اندازی یک کسب و کار بپردازند و به فعالیت تجاری مشغول باشند، چه اتفاقی رخ خواهد داد. در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر یک کسب و کار ثبت نشده انجام دهید، خود شما شخصا در قبال فعالیت‌های کسب و کارتان مسئولیت خواهید داشت. همچنین، در صورتی که شما به انجام هر نوع فعالیت تجاری بدون به دست آوردن مجوز یا گواهینامه‌های مورد نیاز آن مشغول باشید، مشتریان به راحتی می‌توانند به خاطر نارضایتی از محصولات یا خدمات شما با کوچک‌ترین دلیلی شما را در دادگاه محکوم کنند و شما را به کلاه برداری متهم کنند. برای آگاهی از سایر تبعات ناشی از فعالیت تجاری بدون ثبت شرکت، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.