ثبت شرکت در اتاوا

ثبت شرکت در اتاوا

ثبت شرکت در اتاوا کانادا

کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا است و هر ساله عده بسیار زیادی از مردم در کشورهای دیگر دنیا به دلایل مختلف به کانادا مهاجرت یا سفر می‌کنند. در بین آن‌ها، عده بسیار زیادی از مهاجران، سرمایه گذارانی هستند که قصد راه اندازی یک کسب و کار یا ثبت شرکت در بزرگ‌ترین شهرهای کانادا را دارند. یکی از این شهرها که هر ساله میزبان عده بسیار زیادی از سرمایه گذاران از سراسر دنیا است، اتاوا نام دارد که پایتخت کانادا هم به شمار می‌رود.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

اتاوا در استان آنتاریو کانادا واقع شده و به خاطر صنعت پیشرفته و مدرن خود و همینطور هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی مورد توجه عده بسیار زیادی از مهاجران قرار گرفته است. این موضوعات باعث می‌شود که شهرهای مختلف آنتاریو از جمله اتاوا، محل بسیار مناسب و خوبی برای شروع یک کسب و کار جدید باشند. چرا که اول از همه، اونتاریو دارای غنی‌ترین بازار اقتصادی در سراسر کانادا می‌باشد که با وجود جمعیت ۱۴.۵ میلیون نفری خود، بیشترین حقوق را به نیروهای کاری انفرادی در سراسر این کشور پرداخت می‌کند. دلیل دوم هم این است که این استان با فراهم کردن اطلاعات لازم برای سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی کسب و کار در این منطقه را دارند، کار آن‌ها را برای ثبت شرکت در اتاوا یا سایر شهرهای این استان بسیار ساده و راحت کرده است. درباره اقتصاد کانادا و مهاجرت به اتاوا در هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

 در صورتی که شما هم جزو یکی از افرادی هستید که توجه‌تان به سمت این شهر جلب شده و قصد دارید اطلاعات تکمیلی بیشتری در رابطه با سرویس‌ها یا خدمات ثبت شرکت در اتاوا یا سایر شهرهای استان آنتاریو به دست بیاورید، می‌توانید تا انتهای این مطلب با ما در تراست همراه باشید تا از ریزترین جزئیات ثبت شرکت در اتاوا اطلاع پیدا کنید. تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت در کانادا و یا مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف دیگر همراه شما هستند. شما همین الان می‌توانید وقت مشاوره تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما رزرو کنید.

همچنین بخوانید: برنامه های مهاجرت استانی کانادا ، سرمایه‌ گذاری در آنتاریو ، کارآفرینی کانادا

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در اتاوا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در اتاوا دارند، باید این نکته را به خوبی در نظر داشته باشند که سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی یک کسب و کار یا ثبت شرکت در این شهر و یا هر یک از شهرهای دیگر آنتاریو را دارند، می‌توانند شرکت خود را به صورت فدرال و یا استانی ثبت کنند. هر یک از روش‌های فدرال یا استانی، نیاز به مجوزهای خاص خودشان دارند و روند درخواست ثبت شرکت یا نام تجاری برای آن‌ها هم کمی با یکدیگر متفاوت است. اشخاص متقاضی برای ثبت یک شرکت در اتاوا، می‌توانند هم این کار را به صورت حضوری انجام دهند و هم به صورت غیر حضوری. در روش حضوری، می‌توانند از کمک یک وکیل مهاجرت که با دفتر ثبت تجارت آنتاریو آشنایی کافی دارد، استفاده کنند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که ثبت شرکت در اتاوا و یا هر یک از شهرهای دیگر کانادا در استان‌های مختلف این کشور، به عنوان یک روش منحصر به فرد برای مهاجرت به کانادا شناخته نمی‌شود. در واقع، ثبت شرکت می‌تواند حتی پس از رسیدن افراد به کانادا هم انجام شود. در هر صورت، انجام این کار نیاز به پشت سر گذاشتن چند مرحله‌ی از پیش تعیین شده و مشخص دارد که در ادامه این مطلب به طور کامل به آن‌ها خواهیم پرداخت. اما قبل از آن، قصد داریم توضیح دهیم که ثبت شرکت در اتاوا چه مزیت‌هایی دارد.

همچنین درباره وکیل مهاجرت به کانادا و موسسه مهاجرت به کانادا بخوانید.

مزایای ثبت شرکت در اتاوا

مزایای ثبت شرکت در اتاوا

اگرچه پروسه ثبت شرکت در هیچ یک از شهرها یا استان‌های مختلف کانادا پروسه چندان سخت یا پیچیده‌ای نیست که طاقت فرسا و خسته کننده باشد، اما هنوز هم ممکن است که سرمایه گذاران خارجی در هنگام ثبت شرکت در شهر اتاوای آنتاریو دچار یک سری از مشکلات و سختی‌های خاصی شوند. اما به طور کلی، اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت به شمار می‌رود که مزیت‌های بسیار زیادی به صاحبان مشاغل یا کسب و کارهای کوچک می‌دهد. برخی از مزایای ثبت شرکت در اتاوا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آگاهی از بهترین نوع کسب و کار برای ثبت شرکت
 • امکان انتخاب نوع ثبت شرکت (فدرال و یا استانی)
 • حمایت و پشتیبانی برای آماده سازی اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت
 • تشکیل پرونده و ثبت اسناد در دفتر ثبت نام تجاری آنتاریو
 • ثبت خودکار برای امور مالیاتی و GST

قدم اول برای ثبت شرکت انحصاری یا همکاری در اتاوا

ممکن است شما قصد راه اندازی یک شرکت انحصاری با استفاده از نام خود و بدون اضافه کردن هیچ نام یا صفت دیگری به آن در اتاوا داشته باشید. در این صورت،‌ نیازی نیست که کسب و کار یا شرکت خود را به طور رسمی به ثبت برسانید. اما باید توجه داشته باشید که اگر اسم شرکت خود را چیز دیگری انتخاب کنید، نام تجاری آن حتما باید به طور رسمی به ثبت رسیده باشد تا بتوانید مجوز انجام کسب و کار را به دست بیاورید. لازم است که بدانید بر اساس قانون نام‌های تجاری آنتاریو، جریمه‌های نقدی می‌توانند تا سقف ۲ هزار دلار برای افراد و تا ۲۵ هزار دلار برای شرکت‌ها به دلیل عدم ثبت شرکت به صورت رسمی و انجام کسب و کار بدون انجام این کار یا حتی ثبت اطلاعات نادرست و گمراه کننده صادر شوند. با توجه به این موضوع، علیرغم این که ثبت کردن نام تجاری کسب و کار شما به طور رسمی، استفاده‌ی انحصاری از آن را برایتان به ارمغان نخواهد آورد و تضمین کننده‌ی محافظت از آن هم نخواهد بود، اما قطعا ارزش صرف وقت و پیگیر بودن برای انجام این کار را دارد.

انتخاب کردن یک اسم مناسب برای کسب و کارتان می‌تواند انبوهی از مشتری را به سمت شرکت شما جذب کند. اگرچه برای انتخاب اسم شرکت خود باید تا جایی که می‌توانید خلاقیت داشته باشید، اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که یک نام تجاری مناسبی انتخاب کنید تا از نظر قانونی هم قابل قبول باشد و مشکل قانونی خاصی نداشته باشد. به عنوان نمونه، شما نمی‌توانید از کلمه‌هایی در نام تجاری شرکت انحصاری خود استفاده کنید که نشان دهنده ادغام و یا سهامی بودن آن باشد. کلمه‌هایی از قبیل Limited و یا Inc از این دست هستند. کلمه‌هایی که حاکی از انجام تجارت با هر شاخه‌ای از دولت هستند نیز شامل این موضوع می‌شوند. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک تمام جزئیات در رابطه با کلمات یا اصطلاحاتی که نمی‌توانند به عنوان نام تجاری شرکت انحصاری شما انتخاب شوند را به دست بیاورید.

قدم دوم برای ثبت شرکت انحصاری در اتاوا

پس از این که از نام‌های قانونی که می‌توانید برای کسب و کار خود انتخاب کنید آگاهی پیدا کردید، باید یک یا چند جست و جو انجام دهید تا بدانید که آیا شخص یا شرکت دیگری هم با اسم مورد نظر شما و یا چیزی شبیه به آن در حال انجام دادن کسب و کار خاصی هست یا خیر. نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که ثبت کردن یک نام تجاری از آن محافظت نمی‌کند و تضمین کننده‌ی این که در انحصار شما باقی خواهد ماند نیز نخواهد بود. در صورتی که تمایل دارید نام تجاری مورد نظرتان فقط در انحصار شرکت خودتان باشد، باید برای ثبت یک علامت تجاری اقدام کنید که پروسه کاملا متفاوت و مجزایی دارد و می‌توانید با مراجعه به این لینک از نحوه انجام این کار آگاهی پیدا کنید.

بر اساس قانون نام‌های تجاری، شما می‌توانید یک نام تجاری که توسط یک شرکت در استان دیگری در حال استفاده شدن هست را برای شرکت خود ثبت کنید. البته، باید به خاطر داشته باشید که اگر چنین کاری انجام دهید و یا نام تجاری خاصی انتخاب کنید که شباهت زیادی به یک نام تجاری دیگر داشته باشد، ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید. زیرا صاحب آن کسب و کار حق این را دارد که از شرکت شما شکایت کند. بنابراین، بهترین کار این است که جست و جو کنید که آیا فرد دیگری هم در حال استفاده از نام مورد نظر شما هست یا خیر. برای جست و جوی نام تجاری روش‌های مختلفی وجود دارد که در بخش زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • برنامه خدمات تجاری یکپارچه‌ی ServiceOntario. این روش، فقط نام‌های تجاری که در اونتاریو ثبت می‌شوند را جست و جو می‌کند و هزینه استفاده از آن بین ۸ تا ۲۶ دلار به ازای هر گزارش است (ممکن است به چند گزارش نیاز پیدا کنید). مقدار دقیق آن به نوع جست و جو بستگی دارد.
 • وبسایت جست و جوی نام شرکت‌های دولتی NUANS کانادا. NUANS (یا New Upgraded Automated Name Search) یک سرویس ثبت اسم تجاری برای شرکت‌ها در سراسر کانادا است. جست و جوی NUANS، شرکت‌های انحصاری و سهامی، نام‌های تجاری و علامت‌های تجاری شبیه به نامی که شما برای کسب و کار خود در نظر دارید را نمایش می‌دهد. هزینه استفاده از این سرویس در حال حاضر ۱۳.۸۰ دلار کانادا به ازای هر گزارش است.

قدم سوم برای ثبت شرکت انحصاری در اتاوا

در این مرحله باید نام تجاری مورد نظرتان که برای شرکت خود در نظر دارید را به طور رسمی به ثبت برسانید. برای انجام این کار، نیاز به فراهم کردن یک سری اطلاعات دارید که در قسمت زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • نام و آدرس کسب و کار
 • یک توضیح درمورد فعالیت تجاری مورد نظرتان که قرار است انجام دهید.
 • نام و آدرس منزلتان به عنوان شخص متقاضی. شما باید برای دریافت نامه‌های قانونی یک آدرس داشته باشید تا این اوراق یا نامه‌ها به آن ارسال شوند. توجه داشته باشید که ارائه کد پستی به تنهایی کافی و قابل قبول نیست. در صورتی که قصد ثبت کردن نام تجاریِ یک همکاری با ۱۰ یا کم‌تر از ۱۰ شریک را دارید، باید نام و آدرس منزل همه‌ی این ۱۰ نفر را ارائه کنید.
 • یک آدرس ایمیل معتبر (در صورتی که از طریق ایمیل اقدام کرده‌اید)

زمانی که شرکت خود را با موفقیت به ثبت رساندید، یک MLB (یا Master Business License) دریافت خواهید کرد که به عنوان اثبات ثبت نام تجاری شرکت شما برای موسسه‌های مالی شناخته می‌شود. برای ثبت شرکت شما در اتاوا یا هر یک از شهرهای دیگر آنتاریو روش‌های مختلفی وجود دارد که در بخش زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • به صورت آنلاین از طریق ServiceOntario (با ۶۰ دلار هزینه برای ثبت یا تمدید نام تجاری). پس از ثبت کردن شرکت خود، در عرض ۲ روز کاری MLB منحصر به فرد آن را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. یکی از مزایای ثبت شرکت از طریق وبسایت ServiceOntario این است که می‌توانید سایر فرم‌های تجاری لازم را به صورت الکترونیکی تکمیل کنید.
 • از طریق هر یک از ارائه دهندگان خدماتی که با وزارت دولت و خدمات مصرف کننده قرارداد دارند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دسته از ارائه دهندگان خدمات، به این لینک مراجعه کنید.
 • از طریق خدمات آنلاین ثبت شرکت Canada Revenue Agency. با انجام این کار می‌توانید برای سایر حساب‌های CRA که ممکن است به آن‌ها نیاز پیدا کنید نیز ثبت نام کنید.
 • به صورت حضوری از طریق دفتر عمومی خدمات تولید و تایید مرکزی و یا از طریق پست. هزینه ثبت یک نام تجاری به صورت حضوری و یا از طریق پست ۸۰ دلار است. در صورتی که به صورت حضوری این کار را انجام دهید، MLB شرکت خود را فورا دریافت خواهید کرد و در صورتی هم که از طریق پست اقدام کنید، آن را در عرض ۲۰ روز کاری به دست خواهید آورد.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که MLB خود را هر پنج سال یک بار باید تمدید کنید. همچنین، باید توجه داشته باشید که دولت کانادا انجام این کار را یادآوری نخواهد کرد. این یعنی ثبت مجدد شرکت یا تمدید آن مسئولیت خود شما خواهد بود. علاوه بر این، در صورتی که نام تجاری شرکت شما و یا مالکیت آن در طی این مدت تغییر کند، باید نام تجاری آن را مجددا ثبت کنید (و طبیعتا هزینه‌های این کار را نیز یک بار دیگر باید پرداخت کنید).

قدم چهارم برای ثبت شرکت انحصاری در اتاوا

قدم چهارم برای ثبت شرکت انحصاری در اتاوا

اکنون که شرکت خود و نام تجاری آن را ثبت کردید، در این مرحله باید تمامی مجوزها یا گواهینامه‌های دیگری که برای انجام کسب و کارتان ضروری هستند را دریافت کنید. یعنی بسته به ساختار شرکت و یا نوع کسب و کاری که انجام می‌دهید، ممکن است به داشتن یک سری مجوزهای دیگر هم نیاز داشته باشید. هدف از انجام این کار، این است که فعالیت خود را طبق قوانین استانی یا فدرال پیش ببرید تا هیچ مشکل قانونی خاصی در حین انجام تجارت خود پیدا نکنید.

قدم اول برای ثبت شرکت سهامی در اتاوا

تا کنون درمورد ثبت شرکت انحصاری در اتاوا و مراحل انجام این کار صحبت کردیم. اما اکنون قصد داریم این روند را برای ثبت شرکت سهامی در این شهر نیز توضیح دهیم. بدیهی است که ادغام کسب و کار، یک سری مزایا و معایب خاص خودش را دارد. همچنین، شما باید تصمیم بگیرید که شرکت سهامی خود را به صورت استانی ثبت کنید یا فدرال. ادغام استانی، فقط یک نهاد قانونی در استان آنتاریو به وجود می‌آورد و از نام تجاری شما هم فقط در محدوده همین استان محافظت می‌کند. اما از سوی دیگر، ادغام فدرال به شما اجازه می‌دهد که در هر جایی از کشور کانادا فعالیت کنید و از نام شما هم در سراسر این کشور محافظت می‌کند.

مانند ثبت شرکت انحصاری، برای ثبت کردن شرکت سهامی هم باید در ابتدا یک اسم انتخاب کنید. همچنین، درست مانند شرکت‌های انحصاری، نمی‌توانید بدون موافقت کتبی مقامات مربوطه از اسم‌هایی استفاده کنید که نشان دهند شرکت شما با دولت کانادا، یکی از استان‌ها یا ایالت‌های این کشور، شهرداری‌های آن و یا نهادهای قانونی دیگر در ارتباط است.

درباره بهترین بیزنس در کانادا و ویزای بیزینس کانادا بخوانید.

قدم دوم برای ثبت شرکت سهامی در اتاوا

در این مرحله باید نام تجاری مورد نظرتان که برای شرکت سهامی خود در نظر دارید را جست و جو کنید. البته، در صورتی که اسم شرکت خود را مجموعه‌ای از اعداد انتخاب کرده باشید، نیازی به جست و جو نخواهید داشت. این جست و جو که توسط Searcher of Records انجام می‌شود، تایید می‌کند که هیچ نام تجاری یا علامت تجاری یکسان یا شبیه به نام مورد نظر شما وجود ندارد و هیچ کس با چنین اسمی به انجام کسب و کار نمی‌پردازد. شما باید گزارش NUANS که انجام داده‌اید را برای ثبت شرکت سهامی خود ارائه کنید.

قدم سوم برای ثبت شرکت سهامی در اتاوا

در سومین مرحله‌ی انجام این کار، باید اقدام به تکمیل کردن Articles of Incorporation کنید. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک اطلاعات تکمیلی بیشتری در این زمینه به دست بیاورید. تکمیل کردن فرم‌های Articles of Incorporation به دو روشِ آنلاین و یا حضوری قابل انجام است. در صورتی که قصد انجام این کار را به صورت آنلاین داشته باشید، می‌توانید به وبسایت خدمات دهندگان مختلفی از قبیل OnCorp Direct Inc و یا ESC Corporate Services Ltd مراجعه کنید. در صورتی هم که به انجام این کار به صورت حضوری تمایل داشته باشید، می‌توانید فرم‌های مربوطه را از وکلا و یا فروشگاه‌های نوشت افزار قانونی خریداری کنید.

اقدام بعدی در جهت ثبت شرکت سهامی در اتاوا این است که یک Cover Letter تهیه کنید. Cover Letter می‌تواند نام، آدرس محل سکونت و همینطور شماره تلفن شرکت شما برای برقراری ارتباط با آن را مشخص کند. در صورتی که شرکت خود را به صورت الکترونیکی ثبت می‌کنید، باید Cover Letter را هم به صورت آنلاین تکمیل کنید.

قدم چهارم برای ثبت شرکت سهامی در اتاوا

در چهارمین یا آخرین مرحله برای ثبت شرکت سهامی در اتاوا باید یک پرونده تشکیل دهید. پرونده‌ای که برای ثبت شرکت خود تشکیل می‌دهید، باید شامل تمامی Articles of Incorporation به صورت تکمیل شده، Cover Letter، جست و جوی NUANS که اخیرا برای کسب و کارتان انجام شده، شماره مرجع رزرو NUANS، اطلاعات NUANS و همینطور هزینه‌های پرداخت شده برای انجام این کار باشد. تشکیل پرونده به صورت حضوری و یا از طریق پست ۳۶۰ دلار است.

هزینه ثبت شرکت انحصاری یا مشارکت در اتاوا

هزینه ثبت شرکت انحصاری یا مشارکت در اتاوا

علیرغم این که در بخش‌های مختلف این مطلب به صورت جسته و گریخته درمورد هزینه‌های ثبت شرکت در اتاوا صحبت کردیم، اما بهتر است توجه بیشتری روی این موضوع داشته باشیم و کمی با جزئیات بیشتر به آن بپردازیم. در صورتی که قصد داشته باشید شرکت انحصاری خود را به طور رسمی ثبت کنید و یا آن را تمدید کنید، باید یک سری هزینه‌هایی که در مراحل مختلف این کار وجود دارد را پرداخت کنید که هر یک از آن‌ها برای آیتم‌ها یا خدمات مختلفی در نظر گرفته شده‌اند.

اما به طور کلی، هزینه ثبت یک شرکت انحصاری یا مشارکت عمومی به صورت حضوری و یا از طریق پست، ۶۰ دلار است و انجام این کار به صورت آنلاین نیز ۸۰ دلار هزینه دارد. برای ثبت کردن مشارکت محدود نیز باید ۲۱۰ دلار هزینه کنید. همچنین، یک هزینه دیگر برای جست و جوی نام تجاری هم وجود دارد که همانطور که در بخش‌های قبل اشاره کرده بودیم، هزینه آن از ۸ تا ۲۶ دلار متغیر است و میزان دقیق آن به نوع جست و جویی که انجام می‌شود، بستگی دارد.

هزینه ثبت شرکت سهامی در اتاوا

راه اندازی یک شرکت سهامی در اتاوا توسط خود شما به طور مستقیم و ثبت آن در استان آنتاریو ۳۰۰ دلار برایتان هزینه خواهد داشت و علاوه بر این، هزینه جداگانه‌ی جست و جوی NUANS را هم باید به آن اضافه کنید. پروسه انجام این کار ممکن است زمانبر و کمی هم گیج کننده باشد و دقیقا به همین علت است که عده بسیار زیادی از مردم که قصد ثبت یک شرکت سهامی را دارند، از این پروسه انصراف می‌دهند و انجام آن را به افراد متخصصی می‌سپارند که در این کار تجربه و تبحر بیشتری دارند تا از صحت و دقت انجام آن اطمینان کامل داشته باشند. بنابراین، بدیهی است که با افزایش دقت، هزینه‌های انجام این کار هم افزایش پیدا می‌کند. ادغام یک شرکت و راه اندازی آن از طریق یک وکیل ممکن است تا ۱۵۰۰ دلار و یا حتی بیشتر از این هم برایتان هزینه داشته باشد.

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین ساختار کسب و کار برای شخص شما مهم‌ترین و حیاتی‌ترین قدم برای ثبت شرکت در اتاوا و انجام یک کسب و کار در این شهر به شمار می‌رود. در صورتی که بهترین نوع کسب و کار را برای خود انتخاب کنید، به سرعت می‌توانید تجارت خود را رشد دهید و به سودآوری بسیار زیادی دست پیدا کنید. دقیقا به همین علت است که بهترین گزینه برای شما، گرفتن راهنمایی و مشاوره از وکلا و مشاوران حرفه‌ای تراست است که سال‌های سال در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا مهارت دارند. شما می‌توانید از طریق این لینک وارد کانال تلگرام تراست شوید و یا به صفحه اینستاگرام تراست مراجعه کنید تا علاوه بر آگاهی از آخرین تغییر و تحولات در پروسه مهاجرت به کانادا، از تجربه افرادی که از طریق روش‌های مختلف به این کشور مهاجرت کرده‌اند نیز برخوردار شوید.

همچنین بخوانید: خرید بیزینس در کانادا ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ، بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چطور می‌توان در اتاوا یک شرکت ثبت کرد؟

یکی از اولین مراحل ثبت شرکت در اتاوا و تمام شهرهای دیگر کانادا، ثبت کردن نام تجاری است که برای شرکت خود در نظر دارید. برای انجام این کار در اتاوا باید نام تجاری شرکت خود را در استان آنتاریو به ثبت برسانید.
سه روش مختلف برای ثبت نام تجاری در آنتاریو وجود دارد:
۱. به صورت آنلاین از طریق
ServiceOntario .۲. از طریق هر یک از ارائه دهندگان خدمات که با وزارت دولت و خدمات مصرف کننده قرار داد دارند
۳. از طریق سرویس آنلاین ثبت شرکتِ Canada Revenue Agency

ثبت شرکت در اتاوا چقدر هزینه دارد؟

برای ثبت یک شرکت در اتاوا و یا هر یک از شهرهای دیگر استان اونتاریو، شما باید نام تجاری کسب و کار خود را ثبت کنید که برای شرکت‌های انحصاری و مشارکت عمومی، ۶۰ دلار به صورت آنلاین و ۸۰ دلار هم به صورت حضوری و یا از طریق پست هزینه دارد. هزینه ثبت نام تجاری برای مشارکت محدود هم ۲۱۰ دلار است و همچنین، یک سری هزینه‌های اضافی دیگر از قبیل جست و جوی نام تجاری هم وجود دارد که بین ۸ تا ۲۶ دلار بسته به نوع جست و جو هزینه دارد.

آیا برای تجارت در اتاوا نیازی به ثبت شرکت هست؟

اغلب کسب و کارهایی که در اتاوا و یا هر یک از شهرهای دیگر استان آنتاریو فعالیت می‌کنند و فروش سالیانه یا درآمد آن‌ها به بیش از ۳۰ هزار دلار در سال می‌رسد، باید شرکت خود را در این استان ثبت کنند و مالیات‌های آن را هم بپردازند. در صورتی هم که فروش کلی شما کم‌تر یا معادل ۳۰ هزار دلار باشد، به عنوان یک فروشنده خرد شناخته خواهید شد و نیازی به ثبت نام برای HST و پرداخت آن نخواهید داشت.

چطور می‌توان کسب و کار خود را در اتاوا راه اندازی کرد؟

برای انجام این کار باید چند مرحله مختلف را پشت سر بگذارید:
۱. برنامه ریزی برای راه اندازی یک کسب و کار. انتخاب ساختار کسب و کار. تحقیق درمورد بازار و تهیه یک بیزینس پلن
۲. انتخاب یک نام تجاری برای شرکت خود
۳. ثبت اسم تجاری به صورت قانونی
۴. اقدام برای دریافت مجوز و گواهینامه‌های مورد نیاز دیگر
۵. دریافت حمایت مالی و اسپانسر تجاری

اگر درآمد شرکت من کم‌تر از ۳۰ هزار دلار در سال باشد، نیازی به پرداخت مالیات و ثبت نام برای HST خواهم داشت؟

در صورتی که درآمد شرکت یا کسب و کار شما کم‌تر از ۳۰ هزار دلار در سال باشد، به عنوان یک فروشنده خرد شناخته خواهید شد و تا زمانی که درآمدتان از این حد تجاوز نکرده باشد، نیازی به ثبت نام برای GST و HST نخواهید داشت.

آیا برای انجام تجارت در کانادا نیازی به ثبت شرکت هست؟

همه‌ی کسب و کارها هم نیازی به ثبت شدن برای انجام تجارت در کانادا ندارند. در صورتی که با اسم قانونی و رسمی خود یک شرکت انحصاری در کانادا راه اندازی کنید، نیازی به ثبت کردن شرکت خود در استان محل اقامت‌تان نخواهید داشت. با این وجود، ممکن است که در هر استان یا ایالتی که قرار دارید، نیاز داشته باشید که شرکت خود را در شهرداری محل اقامت‌تان ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.