ثبت شرکت در کبک

ثبت شرکت در کبک

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در کبک، نحوه انجام این کار و همینطور پروسه آن به ساختار کلی کسب و کار بستگی دارد.

تنها کسب و کارهایی که نیازی به ثبت کردن در کبک ندارند، مشاغل سرمایه گذاری مشترک و همینطور مشاغل انحصاری هستند که با استفاده از نام و نام خانوادگی صاحب آن کسب و کار، فعالیت می‌کنند. بنابراین، در صورتی که با استفاده از نام و نام خانوادگی خود قصد راه اندازی یک کسب و کار داشته باشید، نیازی به ثبت کسب و کار خود در کبک نخواهید داشت. اما در صورتی که فقط از نام خود در اسم شرکت استفاده کنید، باید فرایند ثبت آن در کبک را طی کنید.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که ثبت نام تجاری در کبک، اجازه اضافه کردن نام و نام خانوادگی صاحب آن کسب و کار را می‌دهد و این در حالی است که در سایر استان‌ها یا ایالت‌های کانادا، چنین چیزی امکان پذیر نیست. با توجه به این موضوع، ما در تراست پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد دارید کسب و کارتان را در یکی دیگر از استان‌های کانادا ثبت کنید، حتما و حتما شرایط لازم و قوانین ثبت شرکت در آن استان را با دقت مطالعه کنید تا از تمام شرایط انجام این کار آگاهی کامل داشته باشید.

فرض می‌کنیم که در حال راه اندازی و شروع یک کسب و کار در کبک هستید که هنوز باید به ثبت برسد. پروسه انجام این کار، به نوع مالکیت شغلی که شما انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. به عبارت دیگر، ثبت نام تجاری برای یک شرکت انحصاری، همکاری و همینطور انجام فعالیت شغلی به صورت مشارکت در کبک کمی با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه با ما در تراست همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره هر روش به دست آورید.

همچنین درباره مهاجرت به کبک، سرمایه ‌گذاری در کبک و کارآفرینی کبک با مراجعه به هر لینک بخوانید.

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کبک

راه اندازی بیزینس جدید در کبک

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کبک

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کبک

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کبک

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

راهنمای ثبت انواع شرکت در کبک

سرمایه‌گذاری در کبک

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

انواع روش های ثبت شرکت در کبک

نحوه ثبت شرکت انحصاری در کبک

پروسه ثبت شرکت انحصاری در کبک، به طور کامل در وبسایت رسمی که برای این کار در نظر گرفته شده، توضیح داده شده است. شما از طریق این لینک می‌توانید وارد آن شوید. اینجا دقیقا جایی است که پروسه انجام این کار باید آغاز شود. ثبت شرکت انحصاری در کبک نیز از طریق این لینک قابل انجام است. این خدمات فقط به زبان فرانسوی در دسترس قرار دارند.

با این حال، در صورتی که با زبان فرانسوی آشنایی کافی ندارید و قصد تحقیق و جست و جوی بیشتری در این زمینه هم دارید، می‌توانید از یک ابزار ترجمه (مانند گوگل ترنسلیت در مرورگر کروم) استفاده کنید تا کارتان راحت‌تر شود. در هر صورت، شما از طریق لینکی که ارائه شده، هم می‌توانید برای اولین بار ثبت نام کنید و یا (در صورت ثبت نام) وارد حساب کاربری کسب و کارتان شوید.

اظهارنامه ثبت شرکت باید حداکثر ۶۰ روز پس از تاریخی که برای ثبت نام در نظر گرفته شده، به اداره ثبت شرکت در کبک ارسال شود. البته، برخی از مشاغل تجاری از انجام این کار معاف هستند. در هر صورت، شخصی که به عنوان دارنده کسب و کار معرفی شده، باید ۳۰ روز پس از شروع کار خود اظهارنامه ثبت شرکت را ارسال کند.

ثبت شرکت در کبک توسط اشخاص حقیقی

یکی از اولین سوالاتی که در رابطه با این موضوع در ذهن افراد به وجود می‌آید، این است که چه کسانی واجد شرایط ثبت شرکت در کبک هستند؟ همانطور که REQ نیز اظهار کرده، یک شخص حقیقی صرفا به دلیل استفاده از نام مستعار برای انجام یک فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی و یا سایر موارد، مشمول الزام به ثبت اظهارنامه نیست. شرایط ثبت شرکت در کبک توسط اشخاص حقیقی در کبک که دارای یک آدرس در این استان هستند، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • دارای یک محل استقرار در کبک باشد
 • دارای یک صندوق پستی در کبک باشد
 • دارای یک خط تلفن در کبک باشد
 • هر نوع فعالیتی برای هدف درآمدزایی در کبک انجام داده باشد

افراد حقیقی که خودشان و یا نماینده قانونی آن‌ها دارای یکی از شرایط بالا باشند، می‌توانند فعالیت شغلی و یا کسب و کار خود را در کبک راه اندازی کنند و به انجام آن بپردازند. بر اساس اظهاراتی که REQ در این زمینه انجام داده، هر شخص حقیقی که از نام کامل خود برای کسب و کارش استفاده کرده باشد و مشروط به انجام فرایند ثبت شرکت و اظهارنامه آن نباشد، می‌تواند از طریق ثبت اظهارنامه برای آن و پرداخت هزینه‌های لازم، درخواست ثبت شرکت انجام دهد.

نحوه ثبت شرکت در کبک به روش مشارکت

در صورتی که در حال راه اندازی مشارکت با مسئولیت محدود و یا سهامی عام هستید که دارای یک دفتر در کبک می‌باشد، باید در دفتر یا سازمان ثبت شرکت کبک نیز ثبت نام کنید. این لینک فرم‌های مورد نیازتان را بر اساس نوع و ساختار کسب و کاری که انتخاب کرده‌اید، در دسترس قرار داده است. این فرم‌ها به صورت آنلاین قابل تهیه هستند.

یکی از روش‌های دیگری که وجود دارد نیز این است که می‌توانید با برقراری ارتباط و تماس با Revenue Quebec درخواست کنید که این فرم‌ها برایتان ایمیل شوند و همچنین، امکان مراجعه حضوری هم وجود دارد. اما شرایط ثبت همکاری و مشارکت در کسب و کارهای موجود در کانادا و کبک چیست؟ در ادامه این بخش به این موارد خواهیم پرداخت.

 • کسب و کار خود را به صورت فدرال و یا استانی ادغام کنید.
 • از Revenue Agency کانادا یک شماره کسب و کار فدرال و یا حساب مالیات بر درآمد شرکت را دریافت کنید.
 • در سایر حوزه‌های قضایی کانادا که قصد دارید تجارت کنید، به عنوان یک شرکت فرا استانی و یا فرا مرزی ثبت نام کنید.
 • برای هر نوع مجوز یا گواهینامه‌ای که ممکن است کسب و کارتان به آن نیاز پیدا کند، درخواست بدهید.

در برخی از مواقع، ثبت نام برای این حساب‌ها راحت است و به سادگی انجام می‌شود. به عبارت دیگر، گاهی اوقات شما می‌توانید شماره کسب و کار، حساب‌های مالیات بر درآمد شرکت و همینطور ثبت استانی را در پروسه اولیه خود که برای ادغام انجام داده بودید، پشت سر بگذارید.

نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که این موضوع برای تمام استان‌ها و ایالت‌های کانادا صدق نمی‌کند. بنابراین، شما به عنوان شخص متقاضی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در یکی از استان‌ها یا ایالت‌های کانادا دارید، باید دقت بسیار زیادی به قوانین، شرایط و مدارک مورد نیاز در استان‌های این کشور داشته باشید.

شرایط ثبت شرکت در کبک

اکثر کسب و کارها برای ثبت شرکت در کبک، باید با ایجاد یک اظهارنامه در بدو تاسیس خود، در اداره ثبت شرکت‌های این استان ثبت نام کنند.

به طور کلی، هدف از ثبت شرکت در کبک و انجام این کار، جمع آوری اطلاعات مربوط به شرکت‌ها و اشخاص است که در حال انجام یک کسب و کار در این استان می‌باشند. این دسته از اطلاعات، برای افراد حقیقی، شرکای تجاری و همینطور آژانس‌ها و سازمان‌های دولتی که با این شرکت‌ها داد و ستدهای مختلفی در زمینه‌های گوناگون انجام می‌دهند، ضروری است.

در حین انجام پروسه ثبت شرکت، اداره ثبت شرکت‌ها یک NEQ اختصاصی (شماره شرکت در کبک) به آن اختصاص می‌دهد. بدیهی است که شرکت مورد نظر نیز از شماره NEQ اختصاصی خودش برای احراز هویت و شناسایی خود در اداره ثبت شرکت‌های کبک و همینطور سازمان‌ها یا آژانس‌های دولتی دیگری که وجود دارد، استفاده می‌کند.

دارندگان کسب و کار، پس از ثبت شدن شرکت و دریافت یک NEQ اختصاصی، باید در طول دوره فعالیت خود تعهدات قانونی ناشی از ثبت که شامل حالشان می‌شود را رعایت کنند. اما سوال مهمی که اکنون برای دارندگان کسب و کار به وجود می‌آید، این است که چه کسانی باید اظهار نامه ثبت کنند؟ برای دستیابی به پاسخ این سوال، باید به یک نکته بسیار مهم و جدی اشاره کنیم که اشخاص حقوقی که در کبک شروع به فعالیت می‌کنند، نیازی به ثبت اظهارنامه ندارند. زیرا این کار در حین پروسه ثبت آن‌ها در این استان به طور خودکار انجام شده است و نیازی به تکرار آن نیست. با این حال، عده زیادی هم نیاز به انجام این کار دارند و حتما باید اظهارنامه ثبت کنند که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و آگاهی از اشخاص حقوقی یا حقیقی که نیاز به انجام ثبت اظهارنامه دارند، به این لینک مراجعه کنید.

رایج‌ترین مواردی که نیازی به ثبت اظهارنامه ندارند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • افراد حقیقی که بدون نام و نام خانوادگی خود، مالکیت یک شرکت انحصاری در کبک را برعهده دارند.

همانطور که اداره ثبت شرکت در کبک نیز اشاره کرده است، این امکان وجود دارد که کسب و کارهایی که دارای فرم قانونی هستند، به صورت داوطلبانه اقدام به ثبت اظهارنامه کنند. نمونه بارز آن شامل موارد زیر می‌شود:

 • افراد حقیقی که با نام و نام خانوادگی خود، مالکیت یک شرکت انحصاری در کبک را برعهده دارند.

شاید بپرسید که چه دلیلی برای انجام این کار به صورت داوطلبانه وجود دارد؟ در توضیح برای پاسخ این سوال باید اظهار کنیم که مزیت ثبت اظهارنامه به صورت داوطلبانه، این است که حضور و موجودیت شرکت را عمومی می‌کند و همچنین، موجب ارائه یک سری اطلاعات در این رابطه می‌شود. زمانی که شرکت به ثبت رسید، دارای همان تعهدات مشابهی خواهد بود که از شرکت‌های دیگری که در آستانه این امر هستند، انتظار می‌رود. بنابراین، خود شما باید فرم مناسبی را برای ثبت کسب و کارتان انتخاب کنید. در هر صورت، نکته اصلی این است که دارای NEQ باشید و در REQ حضور داشته باشید.

هزینه ثبت شرکت در کبک

هزینه ثبت یک شرکت در اداره ثبت شرکت‌های کبک کاملا مناسب و معقول به نظر می‌رسند. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که هزینه ثبت یک شرکت انحصاری در این استان به ۳۶ دلار می‌رسد و این رقم برای انجام یک همکاری، ۵۳ دلار است. علاوه بر این، یک حالت فورس ماژور یا سرویس فوریتی هم وجود دارد که هزینه‌های انجام این کار را کمی افزایش می‌دهد.

همچنین، باید توجه داشته باشید که هزینه تمدید سالیانه برای یک شرکت انحصاری در کبک نیز ۳۶ دلار است.

ما در تراست هزینه‌های ثبت شرکت در کبک را به دو دسته تقسیم بندی کردیم. دسته اول، هزینه‌های ثبت سالیانه هستند و دسته دوم نیز هزینه‌های اظهارنامه ثبت شرکت می‌باشند که هر یک از آن‌ها را می‌توانید در جدول‌های زیر مشاهده کنید.

هزینه ثبت اظهارنامه برای ثبت شرکت در کبک

هزینه ثبت اظهارنامهحالت عادیحالت فوریتی
شخص حقیقی۳۶ دلار۵۴ دلار
انجمن‌ها و گروه‌های دیگر افراد۳۶ دلار۵۴ دلار
همکاری۵۴ دلار۸۱ دلار
شخص حقوقی یا نماینده مورد اطمینان که دارای منافع مالی است۳۴۳ دلار۵۱۴.۵۰ دلار
شخص حقوقی که فاقد منافع مالی است۳۶ دلار۵۴ دلار
مشارکت۳۶ دلار۵۴ دلار

هزینه ثبت شرکت

هزینه سالیانه ثبت شرکتهزینه
شخص حقیقی۳۶ دلار
انجمن‌ها و گروه‌های دیگر افراد۳۶ دلار
همکاری۵۴ دلار
شخص حقوقی یا نماینده مورد اطمینان که دارای منافع مالی است۹۲ دلار
شخص حقوقی که فاقد منافع مالی است۳۶ دلار
مشارکت۴۲ دلار

نکته: هزینه‌هایی که برای ثبت اظهارنامه و ثبت شرکت در کبک در نظر گرفته شده است، هر سال تغییر می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب آگاهی از آخرین تغییر و تحولات ایجاد شده در این هزینه‌ها، به این لینک مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کبک

درست مانند هر استان دیگری در کانادا، برای اظهارنامه‌ی ثبت شرکت در کبک نیز به یک سری مدارک و اطلاعات نیاز است. اما نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که گاهی اوقات نیازی به برخی از این مدارک نیست. بنابراین، بسته به موقعیت و نوع کسب و کاری که قصد دارید راه اندازی کنید، به مدارک و اطلاعات مختلفی نیاز پیدا خواهید کرد. مدارک و اطلاعات کلی ثبت شرکت در کبک شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نام، نام خانوادگی و آدرس محل سکونت شخص متقاضی
 • نام شخص حقیقی
 • در صورت وجود، هرگونه اسم دیگری که شخص حقیقی استفاده می‌کند و از طریق آن به انجام فعالیت در کسب و کار خود می‌پردازد و برای آن احراز هویت انجام داده است.
 • آدرس دقیق محل زندگی شخص حقیقی
 • آدرس محل مورد نظری که به عنوان دفتر اصلی خود در نظر گرفته و همینطور اسم فردی که به وی وکالت داده شده تا اسناد و مدارک شخص حقیقی را دریافت کند.
 • دو فعالیت اصلی که شخص حقیقی انجام می‌دهد.
 • تعداد دقیق کارمندانی که محل کار آن‌ها در کبک قرار دارد.
 • نام و آدرس موسسه‌ها و سازمان‌هایی که در کبک قرار دارند و نوع فعالیتی که در آنجا انجام می‌دهند.
 • در صورت وجود، نام و آدرس مدیر اموال و دارایی‌های کارمندان، آدرس دفتر وی و همینطور مدت زمان باقی مانده از مسئولیت وی
 • در صورت وجود، نام و آدرس متصدی و مدیر مسئول اصلی
 • اطلاعات تماس تا در صورتی که REQ نیاز به اطلاعات بیشتری پیدا کرد، قابل ارائه باشند و درخواست آن‌ها انجام شود.

زمانی که فرم‌های مربوطه را تکمیل کردید، RDE درخواست شما را مورد بازرسی قرار خواهد داد. یکی از بررسی‌هایی که انجام می‌شود، شایستگی و مناسب بودن نامی است که برای کسب و کارتان انتخاب کرده‌اید.

در صورتی که تمام مدارک و اطلاعاتی که توسط شما ارائه شده است، کامل باشند، یک شماره NEQ به شما اختصاص پیدا خواهد کرد که شماره‌ی ثبت رسمی کسب و کارتان خواهد بود. همچنین، این شماره برای تایید این که شما یک کسب و کار ثبت شده و رسمی هستید نیز به کار برده خواهد شد و قابلیت‌های زیادی از قبیل افتتاح حساب بانکی با استفاده از نام حقوقی و بسیاری از مزیت‌های دیگر برایتان به ارمغان خواهد آورد.

مزایای ثبت شرکت در کبک

علیرغم ریسک‌های احتمالی وابسته به جغرافیای سیاسی، برخی از بخش‌های اقتصاد کانادا از جنگ اقتصادی که میان چین و ایالات متحده آمریکا وجود دارد، منفعت برده‌اند. به عنوان مثال، کانادا در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ حدود ۶۰ درصد از صادرات گندم چین را به خودش اختصاص داده بود. این رقم، تقریبا دو برابر چیزی بود که در سال گذشته‌ی آن وجود داشت و به هزینه صادرکنندگان گندم به آمریکا انجام شده بود.

به طور کلی، جنگ اقتصادی که میان آمریکا و چین در جریان است، بیشتر از هر کشور دیگری برای کانادا منفعت داشته. اما علاوه بر این، داشتن یک شغل در این کشور و به خصوص استان کبک، مزیت‌های دیگری هم دارد که در این بخش قصد داریم به برخی از آن‌ها بپردازیم.

 • شباهت‌ های فرهنگی با آمریکا

دلایل پرشمار و بسیار زیادی وجود دارد که چرا دارندگان کسب و کار تا این حد به کار کردن و سرمایه گذاری در کانادا و یا ثبت شرکت در آن علاقه مند هستند. یکی از واضح‌ترین مزیت‌های انجام این کار و ثبت شرکت در کانادا و کبک، شباهت‌های بسیار زیاد این کشور با فرهنگ حاکم بر جامعه آمریکا است. شباهت‌های فرهنگی بسیار زیادی بین کانادا و آمریکا وجود دارد. به عنوان نمونه، دست دادن، روش رایج و مرسوم مردم هر دو کشور برای سلام و ادای احترام به یکدیگر است. در حالی که انجام این کار در کشورهای اروپایی و یا بسیاری از کشورهای آسیایی به این شدت مرسوم نیست. مهم‌تر از همه، آمریکا و کانادا زبان مشترکی با یکدیگر دارند. به طور کلی، وجود این شباهت‌ها رشد و گسترش کسب و کار شما در کانادا را بسیار ساده و راحت‌تر از هر کشور دیگری در دنیا خواهند کرد.

 • کاهش نرخ مالیات شرکت‌ ها

موارد بسیار زیادی را می‌توان به مزیت‌های ثبت شرکت در کانادا و کبک اضافه کرد. اما شاید یکی از مهم‌ترین، بهترین و بزرگ‌ترین مزیت‌های انجام این کار، پایین‌تر بودن نرخ مالیات شرکت‌ها باشد. در توضیح برای این موضوع باید اعلام کنیم که دولت کانادا در تلاش برای تشویق و جذب کسب و کارهای بین المللی و همینطور شکوفایی اقتصادی بیشتر، نرخ مالیات خود در ۹ سال گذشته را به تدریج از ۱۸ درصد به رقم‌های پایین‌تری کاهش داده است که در حال حاضر به حدود ۱۵ درصد رسیده است. این رقم، یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیات برای شرکت‌ها در سراسر دنیا است که اگر تنها بخواهیم آن را با نرخ مالیات شرکت‌ها در آمریکا مقایسه کنیم، ۶ درصد پایین‌تر است.

 • پیمان‌ های تجاری کانادا

دارندگان کسب و کاری که کار خود را به کانادا می‌آورند و باعث رشد و گسترش آن می‌شوند، از شبکه تجاری پهناور آن نیز بهره مند خواهند شد. انجام این کار، مزیت‌های زیادی برای سازمان‌هایی که در کانادا فعالیت می‌کنند به ارمغان خواهد آورد. زیرا این امکان را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد تا به صورت دلخواه به بازارهای عمیق جهانی هم دسترسی پیدا کنند. پیمان‌های تجاری کانادا شامل توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA)، توافق نامه جامع اقتصادی و تجاری اتحادیه اروپا (CETA) و همینطور توافق نامه جامع و مترقی مشارکت بین کشورهای حوزه اقیانوس آرام (CPTPP) می‌شود.

 • حمایت از مالکیت معنوی

یکی دیگر از مزیت‌های ثبت شرکت و انجام فعالیت‌های شغلی دیگر در کانادا و کبک این است که به نوآوری و خلاقیت متعهد هستند و بهای زیادی برای آن قائل می‌شوند. همچنین، در حمایت و پشتیبانی از این امر، تلاش‌های این کشور برای عیب یابی و بهبود مالکیت معنوی (IP)، به صورت کاهش بارهای اداری و همینطور ساده سازی رویه‌های لازم برای کسب و کارهای کانادایی پیاده سازی و اجرا شده است. کانادا در سال ۲۰۱۸ به توافق نامه لاهه پیوست و علاوه بر این، دولت این کشور متعهد شده که به چندین و چند توافق نامه بین المللی دیگر نیز دست پیدا کند.

نکات قابل توجه مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در کبک

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت در کبک داشته باشید، باید به یک سری از نکته‌ها که در بخش زیر اشاره می‌کنیم، توجه کنید. در واقع، موارد زیر نکاتی هستند که باید قبل از ثبت شرکت در کبک در نظر داشته باشید.

 • مکان و محل استقرار دفتر مرکزی شرکت شما
 • کدام یک از استان‌ها یا ایالت‌های دیگر کانادا می‌توانند برای کسب و کارتان مناسب باشند
 • اسم تجاری مورد نظرتان که برای کسب و کار خود در نظر گرفته‌اید
 • مناسب‌ترین نوع کسب و کاری که با نیازهای شما مطابقت دارد (با کسب دانش و آگاهی بیشتر در رابطه با مالکیت انحصاری، همکاری، مشارکت و شکل‌های دیگر انجام کسب و کار در کانادا، شناخت بهتری از این موضوع به دست خواهید آورد).

نکته مهمی که وجود دارد، این است که ثبت شرکت به خودی خود، یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب نمی‌شود. در اغلب اوقات افراد پس از وارد شدن به خاک کانادا این کار را انجام می‌دهند و یا در صورت تمایل، قبل از رسیدن به این کشور به صورت آنلاین آن را پیگیری می‌کنند. با این حال، در برخی از برنامه‌های مهاجرتی از قبیل روش Intra company transfer یا انتقال درون شرکتی، لازم است که ثبت شرکت هم انجام شود.

سایر روش‌های مهاجرتی نیز به همین شکل هستند و ثبت شرکت به عنوان یک پیش نیاز در آن‌ها انجام می‌شود؛ نه به عنوان یک مسیر مهاجرتی مجزا. شما می‌توانید از طریق این لینک وارد کانال تلگرام تراست شوید تا از تجربه افرادی که از طریق روش‌های مختلف به کانادا مهاجرت کرده‌اند، آگاهی پیدا کنید و همچنین، به صفحه اینستاگرام تراست مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری درمورد مهاجرت به کانادا و روش‌های مختلف آن به دست بیاورید.

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

هزینه ثبت شرکت در کبک چقدر است؟

هزینه دقیق ثبت شرکت برای انجام کسب و کار در کبک به نوع آن بستگی دارد. اما به عنوان مثال، هزینه ثبت یک شرکت سهیم در سود مشارکت در کانادا تا سال ۲۰۱۹ به ۳۳۷ دلار رسید که در حالت فوریتی نیز ۵۰۵.۶۰ دلار بود. هزینه ثبت شرکت در کبک هر سال تغییر می‌کند.

آیا می‌توان بدون ثبت شرکت در کبک یک کسب و کار راه اندازی کرد؟

بدون ثبت کردن کسب و کار، ممکن است در ابتدای فعالیت آن قادر به استفاده از نام تجاری خود نباشید. برای صرفه جویی در وقت و جلوگیری از تلاش بیهوده برای ثبت کسب و کار خود، از یک فرم ثبت شرکت آنلاین استفاده کنید.

شماره کسب و کار برای ثبت شرکت در کانادا چیست؟

شماره کسب و کار، یک شماره منحصر به فرد و اختصاصی برای کسب و کار شما است که نشان دهنده هویت آن می‌باشد و انجام معاملات کالا یا خدماتی شما با موسسه‌ها یا سازمان‌های فدرال، استانی و همینطور وابسته به شهرداری‌ها را بسیار ساده و راحت‌تر می‌کند. در استان کبک یک شماره ۱۰ رقمی به کسب و کار شما اختصاص پیدا می‌کند که با اسم NEQ شناخته می‌شود.

نرخ مالیات بر فروش در کبک چقدر است؟

نرخ مالیات بر فروش در کبک یا همان QTS حدود ۱۰ درصد (دقیقا ۹.۹۷۵ درصد) تعیین شده است.

اگر یک کسب و کار ثبت نشده را در کبک انجام دهید، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

اگر در حال انجام یک شغل ثبت نشده باشید، شخصاً مسئولیت تجارت خود را بر عهده خواهید داشت. همچنین، اگر بدون مجوز مناسب به تجارت مشغول باشید، مشتری می‌تواند در صورت عدم رضایت از یكی از محصولات شما، حتی با کوچک‌ترین بهانه‌ای از شما در دادگاه شکایت كند و دلیل آن را كلاهبرداری عنوان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.