سوالات متداول

این مسیر مهاجرتی به طور کل به صورتی محدود تری نسبت به سایر مسیر های مهاجرتی تقاضا دارد و برای پاسخ به درخواست های متقاضیان، ممیز های بیشتری انجام می شود. در وهله ی اول، مشاورین تراست  به دنبال امکان سنجی برای موفقیت این مسیر مهاجرتی برای شما خواهند بود و ریسک کار مهاجرت شما را به حداقل خواند رساند. در صورتی که احتمال قبولی شما با توجه به کیس های دیگر قابل قبول ارزیابی شد، مشاورین و وکلای تراست  در راستای انجام هر چه بهتر روند مهاجرتی شما دست به کار خواهند شد. استفاده از خدمات مهاجرتی تراست ، روند کار را سریعتر و شانس پذیرش شما را افزایش خواهد داد. در این مسیر بخصوص، نیاز است که سازمان مهاجرت کانادا متقاعد به سود آوری خود برای کانادا هستید که وکلای خبره تراست ، با ارائه ی بهترین مکاتبات، بالاترین شانس پذیرش را برای شما فراهم می آورند.

اولین قدم برای استفاده از خدمات مهاجرتی تراست  پر کردن فرم ارزیابی اولیه مهاجرتی است. این فرم اطلاعات کلی شما را به مشاورین تراست  برای بررسی حدود بهترین مسیر های مهاجرتی برای شما خواهد داد. پس از بررسی اطلاعات اولیه شما، برای طراحی بهترین مسیر مهاجری، با بیشترین بیشترین مزایا و کمترین هزینه ها به جلسه مشاوره ی حظوری دعوت خواهید شد.

مطلقاً خیر. در تمامی مصاحبه های سفارت از سیستم بایومتریک برای احراز هویت متقاضیان استفاده می شود که اطمینان به حضور شخص متقاضی حاصل شود. احتمال دارد که شما برای بررسی صلاحیت اعطای ویزای کانادا به سفارت دعوت شوید و بهترین و تنها راهی که برای موفقیت در پیش دارید، صداقت و آمادگی برای پاسخگویی به سؤالات احتمالی است. به همین منظور مشاورین تراست  جلساتی را برای توانمند سازی شما برای مصاحبه ی سفارت تدارک خواهند دید تا بر اساس تجربه ی سوالات متقاضیان قبلی، بهترین عملکرد را در جلسه ی مصاحبه رقم بزنید.

تمامی تلاش مشاورین تراست  مبنی بر انتخاب بهترین و واقعی ترین مسیر مهاجرتی برای شما است. اما اگر با در خواست شما موافقت نشود، این به معنی پایان کار نیست. شما تنها توسط صلاح دید یکی از افسران سازمان مهاجرت مورد تایید قرار نگرفته اید و می توانید به این رای در دادگاه عالی مهاجرت کانادا اعتراض دهید. دقت نمایید که در این وجود یک وکیل برای بررسی موشکافانه قوانین، گزارش ها و طرح مناسب اعتراض نامه بسیار در موفقیت شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. برای این گونه اقدامات قضایی، تراست  دارای وکلای خبره و با تجربه ای است که دارای مجوز وکالت در تمامی حوزه های قضایی کانادا هستند.

کشور کانادا به دنبال افزایش واحد های اقتصادی هر چه بیشتر و ظرفیت اشتغال است. لذا راه های متنوعی برای افرادی که صاحب مشاغل اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند راه اندازی شده است. شما می تواند از ویزای احداث شرکت و یا برنامه های استانی با توجه به نیاز کسب و کار شما، و یا مسیر های دیگر و با تطبیق شرایط خود برای مهاجرت اقدام نمایید. برای انتخاب بهترین مسیر  باید گزینه های محتمل را به بهترین نحو بررسی و مطالعه نمایید. پیشنهاد ما، تکمیل فرم مهاجرت کار آفرینی و سرمایه گذاری تراست  است تا از خدمات مشاوره ای و وکالتی حرفه ای تراست  بهره مند شوید. 

مهاجرت هم برای شما و هم برای کشور پذیرنده دارای ریسک هایی است. برای کاهش دادن ریسک های پذیرفتن تراست ان نا مطلوب، سازمان مهاجرت کانادا نظارت های زیادی برای پذیرش مهاجرین و همچنین، مدت اقامت موقت آنها پس از ورود به کانادا انجام می دهد. در این مدت، لازم است که از تمامی قوانین کانادا تبعیت نمایید و همچنین عملکرد مناسبی ار خود ارائه دهید. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که اقامت شما لغو شود و یا دستور بر عدم تمدید گیرد.

خیر. از سال 2018 حوزه ی کشاورزی از مسیر مهاجرتی خود اشتغالان دولت فدرال حذف شده است و برای این دسته از افراد، برنامه های مهاجرتی کار آفرینی و سرمایه گذاری وجود دارد. البته کماکان برنامه ی مهاجرت خود اشتغالان کبک بدون محدودیت حوزه ی کاری، می تواند یک گزینه محسوب شود.  

این مسیر در واقع مهم ترین مسیر مهاجرت نیرو های متخصص در کانادا است و تمایل کانادا بر انتخاب مهاجران از افرادی که سابقه ی کار و تحصیل در کانادا را دارند را نشان می دهد. این مسیر مستلزم داشتن یک سال سابقه ی کار در کانادا است. انتخاب این مسیر به بسیاری توصیه می شود. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که می خواهد با استفاده از ویزای سرمایه گذاری با خانواده ی خود به کانادا مهاجرت کند. با توجه به سن و سرمایه، ممکن است توصیه به گذراندن دوره ای تحصیلی در کانادا به اتفاق خانواده و تجربه کردن کار و زندگی کانادا پیش از ریسک سرمایه گذاری شود. این مسیر برای بسیاری از افراد به مراتب مطمئن تر و سریعتر، و مزایای دیگر خواهد بود. اما برای برخی از افراد با توجه به سوابق تحصیلی و کاری، توصیه به چنین کاری نمی شود. چرا که ممکن است هزینه های فرد را افزایش و روند مهاجرتی وی را پیچیده تر کند.

شما برای مهاجرت احتیاج به جمع آوری اطلاعات، بررسی و انتخاب از میان گزینه های موجود، جمع آوری مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم های مهاجرتی و مکاتبات، انجام پرداخت های مالی مورد نیاز، انجام برخی اقدامات حقوقی و رزرو کردن نیاز دارید. با انتخاب تراست، در تمامی این مراحل ما در کنار شما خواهیم بود و بهترین انتخاب ها و بیشترین احتمال قبولی را برای شما به ارمغان می آوریم. کافیست برای اولین قدم، فرم اولیه ارزیابی مهاجرتی رایگان را برای ما ارسال کنید تا از خدمات ارزنده ی ما بهره مند شوید.

تراست تجربه ی سالها نمایندگی متقاضیان مهاجرتی را دارد و توسط مشاورین و وکلای خبره و با تجربه خود، صدها پرونده موفق مهاجرتی را دارد. عضویت در انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC)، اجازه ی قانونی تشکیل درخواست مهاجرتی برای تمامی سناریو های مهاجرتی و حقوقی را می دهد به علاوه تراست، نماینده رسمی دانشگاه ها و کالج های مختلف در سرتاسر کانادا می باشد.

سازمان مهاجرت کانادا امکان درخواست های مهاجرتی را هم از طرف اشخاص حقیقی و هم شرکت های حقوقی (شرکت های وکالت مهاجرتی رسمی کانادا) می پذیرد. شما می توانید به غیر از موارد معدود، تمامی اقدامات مهاجرتی خود را شخصاً انجام دهید. اما با توجه به گستردگی و پیچیدگی قوانین و مقررات مهاجرتی، این کار نیازمند صرف زمان زیاد و احتمال خطا در انجام روند های قانونی است. استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی، شما را آگاه تر، روند کار را سریعتر و احتمال موفقیت مهاجرت شما را بیشتر می کند. تراست، با اتکا به سالها تجربه و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات اداره مهاجرت کانادا، به شما کمک می کند آینده ی زندگی خود در کانادا را آن طور که می خواهید طراحی کنید.

اگر شما مدارک تایید کننده حداقل یک سال سابقه ی کار و همین طور مدرک زبان انگیسی و یا فرانسوی دارید، به صورت بالقوه امکان مهاجرت به کانادا را دارید. شما می توانید از یکی از راههای مهاجرتی کارکنان ماهر (Skilled worker) و برنامه های استانی (Provincial nominee) اقدام به ثبت درخواست مهاجرتی خود کنید. دقت کنید امتیاز شما و به تبع آن شانس موفقیت مهاجرت شما در سیستم های مختلف متفاوت است. می توان اینطور گفت که ممکن است یک جا به شما نیاز نداشته باشند و جایی دیگر به وجود شما نیاز زیادی وجود داشته باشد. ما به شما پیش نهاد می دهیم فرم رایگان مهاجرت کاری را پر نمایید و از بهترین انتخاب های خود توسط مشاوران خبره ی ما اطلاع پیدا کنید.

بله، با وجود تغییرات ویزا های مهاجرت اقتصادی کانادا، هنوز این راه برای ایرانیان باز است و شما می توانید یکی از 15 هزار مهاجر سرمایه گذار کانادا در سال آینده باشید. سرمایه گذاری همواره احتیاج به بررسی و شناخت کافی از شرایط و ملاحظات وجود دارد. این حقیقت برای مهاجرت سرمایه گذاری نیز صدق می کند و با توجه به تعدد راه های مهاجرت سرمایه گذاری، لازم است اطلاع کافی از قوانین مهاجرتی کانادا داشته باشید. به شما پیش نهاد می دهیم با پر کردن فرم رایگان اولیه مهاجرت سرمایه گذاری از خدمات حرفه ای مشاورین و وکلای تراست بهره ببرید.

این امکان با توجه به نوع و وسعت کسب و کار شما به صورت بالقوه وجود دارد. دقت نمایید که شما با چندین سناریو می توانید ویزا های کارآفرینی و کاری کانادا را دریافت نمایید. به عنوان مثال شما می توانید شرکت خود را به کانادا همراه با سرمایه ای معین منتقل نمایید و یا کسب کاری مشابه را در کانادا خریداری کنید. همینطور ممکن است بتوانید در کانادا سرمایه گذاری را برای کسب و کار خود پیدا کنید و همین طور مسیر های متنوع دیگر. باید به این نکته هم توجه نمایید که کسب و کار شما ممکن است در مقاصد مختلف کانادا متفاوت مورد استقبال قرار گیرد. همین حالا فرم رایگان مهاجرت کارآفرینی پر کنید و از مشورت مشاورین و وکلای خبره ی ما سود ببرید.

بله، این امکان برای شما وجود دارد. برای انجام این کار به نکات که به اختصار آمده اند توجه نمایید: شما برای کار بعد از تحصیل باید اجازه ی کار و ویزای اقامت موقت کاری دریافت نمایید. برخی از دانشگاه های کانادا پس از فارغ التحصیلی بلافاصله به شما اجازه کار را می دهند. نحوه ی دریافت ویزای اقامت کاری به محل تحصیل و کار شما ارتباط دارد. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، بهتر است به شرایط کار پس از تحصیل را نیز در نظر بگیرید.

Load More

اگر با در خواست شما موافقت نشود، این به معنی پایان کار نیست. شما تنها توسط صلاح دید یکی از افسران سازمان مهاجرت مورد تایید قرار نگرفته اید و می توانید به این رای در دادگاه عالی مهاجرت کانادا اعتراض دهید. دقت نمایید که در این وجود یک وکیل برای بررسی موشکافانه قوانین، گزارش ها و طرح مناسب اعتراض نامه بسیار در موفقیت شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. برای این گونه اقدامات قضایی، تراست دارای وکلای خبره و با تجربه ای است که دارای مجوز وکالت در تمامی حوزه های قضایی کانادا هستند.

دفاتر وکالتی تراست هم در ایران و هم در کانادا موجود می باشند. ما در تمامی مراحل برای کمک به شما آمادگی داریم. در این مورد، وکلای مستقر در ایران می توانند برای تنظیم مستندات و پیگیری مراحل قانونی، با تنظیم وکالت نامه ی محدود، اقدامات اداری را با شفاف ترین حالت و سریع ترین شکل انجام دهند.

توجه نمایید که پاسخ شما منفی است. نه تراست و نه هیچ یک از شرکت های مهاجرتی رسمی قادر به هیچ گونه تغییر در روال های قانونی سازمان مهاجرت کانادا و سفارت ها نیستند. ممکن است شما با موارد زیادی از پیشنهاد هایی مبنی بر سرعت بخشی به روال بررسی درخواست و یا تضمین 100% اخذ ویزا رو برو شده باشید که باید بدانید تمامی این تبلیغات خلاف واقع است. مراقب کلاهبردارانی در امر مهاجرت باشید که با ادعا های واهی و غیر واقع گرایانه برای شما تبلیغ می کنند. 

خیر، ویزای اسپانسرشیپ خانواده برای اعطای اقامت دائم و شهروندی به خانواده شما است. شما به غیر از این، برای دیدار های کوتاه مدت می توانید از ویزای سوپزویزا، که دائمی نیست و اجازه ی کار ندارد، و همین طور ارسال دعوت نامه برای ویزای توریستی اقدام نمایید.

بعد از تکمیل برنامه و ارسال درخواست باید گواهی پلیس را برای خود و اعضای خانواده بالای 18 سال آماده کنید.

برای مثال در سال 2019، 20.000 برنامه اسپانسر والدین دریافت شده است. بر طبق تغییرات جدید قرعه‌کشی در انتخاب برنامه‌ها منتفی شده و بر اساس ترتیب زمانی فرم‌های دریافت شده، دعوت‌نامه صادر خواهد شد.

حمایت مالی خواهر از برادر تابع شرایطی است که بسیار به‌ندرت امکان استفاده از آن پیش می‌آید. به طور کلی حمایت مالی برای خواهر، برادر، عمه، خاله و یا عمو و دایی در موقعیت بسیار خاص اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید خواهر، برادر، خواهرزاده و یا برادرزاده را با شروطی خاص حمایت کنید. آن‌ها باید از طریق نسبت خونی یا فرزندخواندگی با شما در ارتباط باشند، مادر و پدرشان فوت شده باشد، زیر 18 سال سن داشته و مجرد باشند. دقت کنید که در صورتی که مادر و پدر یکی زنده باشند، در زندان بسر ببرند، توسط والدین دیگری به فرزندخواندگی قبول شده باشد، پدر و مادر فرزند را ترک کرده و یا معلوم نباشد که کجا هستند مشمول حمایت مالی نمی‌شوند.

با توجه به شروط لازم اسپانسر کننده چنانچه او 18 سال به بالا داشته باشد، دارای اقامت دائم کانادا و سیتیزن کانادا باشد، درآمد کافی برای حمایت مالی را داشته باشد می‌تواند برای اسپانسر والدین ثبت‌نام کند.

بعد از ازدواج همسرتان باید برای شرکت شما در برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) شما اقدام کنند. فعلاً مدت زمان لازم برای رسیدگی به درخواست‌های برنامه اسپانسرشیپ عبارت است از 12 ماه بعد از ارسال درخواست. برای یادگیری زبان انگلیسی به دلیل هزینه یادگیری ارزان‌تر در ایران بهتر است همان‌جا زبان را یاد بگیرید. بعلاوه در صورتی که میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی قابل قبول باشد بعد از ورود به کانادا سریع‌تر و بهتر می‌توانید شغل مناسبی را برای خودتان پیدا کنید.

گرفتن گذرنامه کانادایی در حال حاضر تأثیری در وضعیت اقامتی والدین ندارد. البته بعد از رسیدن به سن 18 سال در صورت داشتن سایر شرایط لازم فرزند شما می‌تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ برای گرفتن کارت اقامت دائمی شما اقدام کند.

برای تمام برنامه‌های مهاجرتی معیارهای مشخصی وجود دارد و بنابراین «شانس» یا «رندوم» واژه درستی در انتخاب نیست. البته امکان اینکه نظر افسران مهاجرت با هم متفاوت باشد وجود دارد و در ضمن، سیاست (policy) مهاجرتی کانادا به طور دائمی در حال تغییر است. برای مثال گفته شده که در انتهای سال گذشته به خاطر تعداد زیاد شهروندان ایرانی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده و درخواست پناهندگی دادند تعداد رد شدگان درخواست ویزای شهروندان ایرانی در انتهای سال گذشته افزایش پیدا کرد. از نظر اشخاصی که اطلاعات کافی دربارۀ تغییر سیاست‌های مهاجرتی ندارند البته اقدامات انجام شده ممکن است شانسی یا «رندوم» تلقی شود.

معمولاً داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت یکی از مواردی است که از نظر افسران مهاجرت مثبت تلقی می‌شود برای مثال اگر چند فرزند در کانادا برای اقامت والدین خود اقدام کنند با مجموع درآمدشان می‌توانند نظر افسر مهاجرتی را جلب کنند.

استفاده از برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) برای بیشتر از یک نفر امکان‌پذیر است البته به این شرط که شخصی که تکفل مالی را به عهده می‌گیرد علاوه بر تمکن مالی، شرایط قانونی دیگر را نیز داشته باشد. حداقل درآمدی که اسپانسر کننده باید داشته باشد بر اساس درآمدی که با حروف اختصاری انگلیسی (LICO) شناخته می‌شود محاسبه می‌شود و البته بعد از تعیین این مبلغ، بر اساس نوع تکفل مالی محاسبات پیچیده‌ای باید انجام شود

از آنجا که مدارک لازم برای اثبات ازدواج شامل، گواهی ازدواج و اثبات ثبت ازدواج با مقامات دولتی (محلی، استانی، ایالتی یا کشور) می‌شود، پس به احتمال زیاد موردقبول واقع خواهد شد.

خیر. در مورد تحصیلات در کالج یا دانشگاه درست نیست و در صورت انتخاب برنامه مناسب تحصیلی، امکان دادن درخواست برای گرفتن کارت اقامت دائمی کانادا یا کمک به والدین برای کسب اقامت دائمی کانادا از طریق برنامه تکفل مالی (اسپانسرشیپ) وجود خواهد داشت.

درآمد شما برای مدت سه سال متوالی باید اثبات شود و این اثبات درآمد باید برای خود شما که متقاضی تکفل مالی والدینتان هستید انجام شود.

بعد از ازدواج با شخصی که اقامت کانادا را دارد اگر مدارکی که برای ازدواج و شرایط ازدواج لازم است از نظر قانون کانادا قابل قبول باشد همسر شما می‌تواند برای درخواست اقامت دائمی شما از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام کند. البته برای انجام این کار باید شرایط قانونی مورد نیاز در این درخواست فراهم‌شده باشد. در صورت موفقیت در این درخواست، شما هم کارت اقامت دائمی کانادا را خواهید گرفت که کانادا مانع سفر به ایران نخواهد شد چون شما پناهنده نخواهید بود.

به دنیا آمدن فرزند در کانادا تنها برای دریافت شناسنامه و گذرنامه کانادایی است و در گرفتن اقامت دائم تأثیری ندارد. در صورتی که فرزند به دنیا آمده به 18 سالگی برسد و شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند از طریق اسپانسرشیپ برای اقامت والدین اقدام کند.

 در مورد حمایت مالی شریک زندگی بر طبق حقوق عرفی (کامن لا پارتنر)، مدت زمان دوازده‌ماهه برای اثبات رابطه زندگی مشترک مورد نیاز خواهد بود: بنابراین مدت دوازده‌ماهه‌ای برای مورد اخیر مورد نیاز خواهد بود و نه برای اثبات رابطه زناشویی با همسر.

Load More

صدور ویزا های مختلف زمان ها انتظار متفاوتی دارند و نیز عوامل تاثیر گذاری در زمان انتظار ویزا وجود دارد که شناختن آنها به سرعت بخشیدن این روند کمک می کند. دریافت ویزاهای مهاجرت کاری به عنوان مثال می توانند در صورت پذیرش از چند ماه تا چند سال طول بکشند. در سیستم اکپرس انتری حدود 80% از پرونده ها در طول زمان 6 ماه به نتیجه رسیده اند. اما برای ما ایرانیان ممکن است این زمان به علت نداشتن تعاملات سیاسی بین دو کشور این زمان قدری بیشتر به درازا بکشد و ممکن است تا حدود یک سال طول افزایش یابد. از عوامل بسیار مؤثر در تسریع روند صدور ویزا، کامل و بی نقص بودن تمامی مستندات و مدارک مورد نیاز است. شما باید به جای افسر تأیید کننده فکر کنید و هیچ جای تردید و ابهام در پرونده خود به جای نگذارید. این موضوع بسیار حائز اهمیت است و مستلزم مرور چند باره مدارک و مستندات پیش از ارسال است.

نا گفته نماند که برای ارسال درخواست ویزا های مختلف، سفارت دو روش آنلاین و ارسال نسخه ی چاپی را می پذیرد. ارسال درخواست به صورت آنلاین نه تنها سرعت بررسی آن را تسریع می بخشد بلکه از گم شدن مدارک و احتمال نقصی مدرک خورد پرونده را نیز می کاهد. لذا این روش به همه توصیه می شود.

اگر تصمیم گرفته اید از خدمات مشاوره ای و وکالتی تراست استفاده نمایید، به شما تبریک می گوییم. با همراهی تراست ، شما مقصدی بهتر، مسیر هموار تر و نتیجه ای سریع  تر از مهاجرت کاری به کانادا دریافت خواهید کرد. برای شروع کافی است پل ارتباطی خود با تراست را با تکمیل فرم رایگان مهاجرت کاری احداث کنید. این فرم برای بررسی اولیه شرایط شما است و پس از آن برای مشاوره ی طراحی  روند مهاجرتی با شما تماس گرفته خواهد شد. 

تراست ، خدمات مشاوره ای و وکالتی امورات مهاجرتی را در دستور کار حرفه دارد. پاسخ ساده به این سوال منفی است. اما مشاوران ما بازار های کاری کانادا را به صورت مداوم تحت نظر دارند تا مقصد پرونده های مهاجرتی را به بهترین تقاضای تخصص آنها  ارجاع دهند. شما به دو صورت می توانید مهاجرت کاری نمایید. اول آنکه با توجه به سوابق کاری خود یکی از ویزا های متنوع تخصصی را دریافت نمایید و با اجازه ی اقامت موقت و کار خود در کانادا اقدام به کاریابی کنید. دیگری آنکه از ابتدا دعوت نامه ی کاری از یکی از واحد های اقتصادی کانادا داشته باشید. این مورد مستلزم آن است که شرکت مورد نظر را کاملاً متقاعد کنید که نیروی کار سود آوری برای آنها هستید.

هدف مشاورین تراست طراحی بهینه ترین مسیر مهاجرت و بهترین شرایط اقامت به کمک خود شما است. لذا مشاورین تراست به شما کمک خواهند که برای شرایط کاری خود را در کانادا برنامه ریزی دقیقی انجام نمایید.

Load More

 

برای تحصیل در کانادا، نیاز به به جمع آوری اطلاعات فراوان، جمع آوری مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم های مهاجرتی و مکاتبات، انجام پرداخت های مالی و… وجود دارد. تراست، در تمامی این مراحل در کنار شما خواهد بود تا به کمک مشاوران خبره و با تکیه بر تجربه سالیان اخیر بتواند بهترین خدمات مورد نیاز شما از اخذ پذیرش تا دریافت ویزای تحصیلی برایتان فراهم آورد. برای دریافت خدمات کافیست فرم اولیه ارزیابی مهاجرتی رایگان را برای ما ارسال کنید.

تراست تجربه ی سالها نمایندگی متقاضیان مهاجرتی را دارد و توسط مشاورین و وکلای خبره و با تجربه خود، صدها پرونده موفق مهاجرتی را دارد. عضویت در انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC)، اجازه ی قانونی تشکیل درخواست مهاجرتی برای تمامی سناریو های مهاجرتی و حقوقی را می دهد به علاوه تراست، نماینده رسمی دانشگاه ها و کالج های مختلف در سرتاسر کانادا می باشد.

سازمان مهاجرت کانادا امکان درخواست های مهاجرتی را هم از طرف اشخاص حقیقی و هم شرکت های حقوقی (شرکت های وکالت مهاجرتی رسمی کانادا) می پذیرد. شما می توانید به غیر از موارد معدود، تمامی اقدامات مهاجرتی خود را شخصاً انجام دهید. اما با توجه به گستردگی و پیچیدگی قوانین و مقررات مهاجرتی، این کار نیازمند صرف زمان زیاد و احتمال خطا در انجام روندهای قانونی است. استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی، شما را آگاه تر، روند کار را سریعتر و احتمال موفقیت مهاجرت شما را بیشتر می کند. تراست، با اتکا به سالها تجربه و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات اداره مهاجرت کانادا، به شما کمک می کند آینده ی زندگی خود در کانادا را آن طور که می خواهید طراحی کنید.

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و … ارائه دهید.

پس از فارغ التحصیلی به مدت 9 ماه تا 3 سال به شما فرصت داده می شود تا در کشور کانادا به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن کار پس از 3 سال می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.

Load More

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کانادا بسته به نوع ویزا متغیر است؛ اما می‌توان گفت که بین دو تا چهار هفته یا حتی بیشتر باید منتظر بمانید. همچنین باید توجه داشته باشید که فرایند رسیدگی به درخواست ویزای شما صرفاً بعد از دریافت درخواست کامل شما شروع خواهد شد و طبیعتاً اگر مدارک شما ناقص باشد فرایند رسیدگی طولانی‌تر خواهد شد.

چنانچه شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید و مایلید عضوی از خانواده‌تان که در خارج از کانادا زندگی می‌کند را به نزد خود بیاورید می‌توانید برای او دعوت‌نامه بفرستید؛ اما باید به یاد داشته باشید که دعوت‌نامه هیچ ضمانتی برای دریافت ویزای کانادا نخواهد داشت. در فرم دعوت‌نامه باید اطلاعات زیر را بنویسید:

اطلاعاتی در مورد فرد دعوت شونده:

 • نام کامل و تاریخ تولد وی
 • دلیل آمدن فرد دعوت شونده به کانادا
 • مدت زمانی که فرد دعوت شونده می‌خواهد در کانادا بماند و اینکه چه تاریخی کانادا را ترک خواهد کرد
 • اطلاعات تماس فرد دعوت شونده
 • نوع رابطه‌ی شما و او (مثلاً خواهر و برادر هستید یا مادر و فرزند؟)
 • فرد دعوت شونده کجا ساکن خواهد بود
 • فرد دعوت شونده چگونه هزینه‌های سفر خود را تأمین می‌کند

اطلاعاتی در مورد شخص خودتان:

 • نام کامل و تاریخ تولدتان
 • شغلتان
 • وضعیت اقامتی‌تان در کانادا (شهروند هستید یا صرفاً اقامت دائم دارید؟)
 • جزییاتی در مورد وضعیت خانوادگی‌تان – نام و مشخصات اعضای خانواده‌تان که شامل همسر و فرزندان می‌شود
 • تعداد نفرات خانوارتان

اگر مهلت ویزا به اتمام رسیده و شما همچنان در کانادا هستید چند نکته را باید به خاطر بسپارید. اگر کمتر از 90 روز از اتمام مهلت ویزایتان در کانادا مانده‌اید می‌توانید درخواست داده و وضعیت ویزای توریستی خود را دوباره تمدید کنید؛ اما اگر بیش از 90 روز از اتمام مدت زمان ویزای خود در کانادا هستید نمی‌توانید این کار را انجام دهید و در واقع نخواهید توانست دوباره ویزای کانادا دریافت کنید؛ بنابراین باید سعی کنید بیش از مدت زمان مقرر در کانادا نمانید. اگر فکر می‌کنید که باید بیشتر در کانادا بمانید بهتر است هر چه سریع‌تر تا موعد 90 روزه به سر نرسیده دوباره درخواست تمدید ویزای توریستی دهید.

بد نیست بدانید راهی برای اعتراض نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا وجود دارد اما نه برای هر کسی! چنانچه درخواست ویزای شما مبنی بر مسائل بشردوستانه و نظیر آن باشد قطعاً می‌توان نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزا اعتراض نموده و درخواست تجدیدنظر کرد. اگر علت ریجکت شدن درخواست ویزای شما عدم صلاحیت و یا نقصی مدارک باشد، در این صورت نیز این امکان وجود خواهد داشت که به رای افسر بررسی اعتراض نمایید. اما در صورتی که رای افسر مهاجرتی بر عدم صداقت و یا ارائه ی اطلاعات غلط در پرونده شما باشد، نه تنها امکان اعتراض از شما صلب می شود، بلکه تا 5 سال توسط اداره مهاجرت کانادا تحریم شده و هیچ گونه درخواستی از شما پذیرفته نخواهد شد.

حالا که با هزار امید و آرزو تمام مدارک خود را جمع‌آوری کرده و فرم درخواست را پر کرده‌اید در کمال ناباوری می‌بینید با درخواست شما مخالفت شده است. حس ناخوشایندی است؛ اما چرا با درخواست شما موافقت نشده است؟ مهم‌ترین آن دلایل عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه اسناد و مدارک کافی
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • فقدان شرایط امنیت بین‌الملل نظیر داشتن سوءپیشینه مؤثر
 • عدم برخورداری از سلامت کافی
 • مأمور ویزا نسبت به انگیزه متقاضی از ورود به کانادا مشکوک است

اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشد می‌توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید البته مشروط بر اینکه در نامه ریجکتی شما، محرومیت شما از ارائه درخواست مجدد نوشته نشده باشد؛ اما اگر وضعیتان فرق کرده و اطلاعات بیشتری دارید که مأمور ویزا را متقاعد به ارائه ویزا کند می‌توانید دوباره درخواست ویزا دهید. در رابطه با درخواست تجدیدنظر در مورد ریجکتی ویزای کانادا نیز باید به یاد داشته باشید که هیچ فرایند رسمی در این مورد وجود ندارد. درخواست تجدیدنظر فقط برای پناهندگان و درخواست‌های اقامت دائم است.

خیر. وقتی مبلغی برای رسیدگی به درخواست ویزای کانادا پرداختید دیگر نمی‌توانید استرداد آن را مطالبه کنید. فراموش نکنید که شما این پول را پرداخته‌اید و آن‌ها هم برای رسیدگی آن‌وقت گذاشته‌اند؛ اما در برخی موارد می‌توانید قبل از شروع رسیدگی به درخواست استرداد آن را مطالبه کنید. علاوه بر این اگر با درخواست شما موافقت نشد می‌توانید در موارد زیر پول خود را پس بگیرید:

 • هزینه حق اقامت دائم
 • هزینه حق شهروندی
 • هزینه ویزای کار باز
 • هزینه تجربه بین‌المللی کانادایی
 • هزینه کوتاهی و قصور کارفرما

کانادا در برخی کشورها نظیر ایران دارای کنسولگری و سفارت نیست؛ به همین دلیل ایرانیان برای سفر به کانادا و درخواست ویزای این کشور به کشورهای دیگر می‌روند؛ اما اگر مثلاً فردی ایرانی هستید و دارای اجازه اقامت در سوئد یا ترکیه، باید درخواست ویزای کانادا را از کشور سوئد یا ترکیه ارائه کنید؛ اما اگر صرفاً با ویزای توریستی دارید از سوئد یا ترکیه بازدید می‌کنید نمی‌توانید در این کشورها درخواست ویزای کانادا دهید. باید در کشوری این درخواست را مطرح کنید که به حوزه قضایی کشورتان پاسخگو باشد.

بله. هنگام درخواست ویزای کانادا، صرف نظر از نوع ویزا، ملزم به ارائه اثرانگشت و عکس خود هستید. کانادا در کشورهای سراسر جهان مراکزی را برای جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک (اثرانگشت و عکس متقاضیان ویزا) تدارک دیده است. سفارت کانادا برای شما نامه‌ای خواهد فرستاد و در آن تاریخ مراجعه به یکی از این مراکز را جهت ارائه اطلاعات بیومتریک مشخص خواهد نمود.

همان‌طور که در بالا گفتیم ویزای کانادا برچسبی است که در پاسپورت شما زده می‌شود و شکل خاصی دارد. ویزای کانادا حاوی عکس نیست بلکه شامل اطلاعات زیر است:

 • مکانی که ویزا صادر شده است
 • تاریخ صدور و انقضای ویزا
 • تعداد دفعات ورود مجاز
 • شماره سند
 • نوع ویزا
 • دسته ویزا
 • نام و نام خانوادگی صاحب ویزا
 • شماره پاسپورت

در بخش ویزاهای کانادا با کشورهایی که می‌توانید با ویزای کانادا از آن‌ها بازدید کنید آشنا شدیم؛ اما با اینکه کانادا و ایالات‌متحده آمریکا طولانی‌ترین مرز مشترک جهان را دارند نمی‌توانید با ویزای کانادا به آمریکا سفر کنید و باید در خود کانادا درخواست ویزای آمریکا را ارائه دهید؛ اما اگر شهروند یکی از کشورهای شرکت‌کننده در برنامه Visa Waiver هستید لازم نیست در کانادا درخواست ویزای آمریکا دهید بلکه باید درخواست ویزای ESTA دهید.

مراحل درخواست ویزا برای هر مورد از ویزا ها متفاوت است. اما به طور کل می توان هفت مرحله ی زیر را برای تمامی ویزا ها شمرد. برای اطلاع کامل از شرایط و مراحل دریافت هر ویزا به صفحه ی مربوط به ویزای مورد نظر مراجعه نمایید:

 1. مطمئن شوید که واجد شرایط ویزای مورد نظر خود هستید.
 2. حساب کاربری خود را در سایت سازمان مهاجرت کانادا ایجاد کنید.
 3. مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.
 4. هزینه های بررسی مدارک را پرداخت نمایید.
 5. منتظر ارسال دعوت نامه باشد.
 6. به سفارت کانادا برای انجام مراحل پایانی دریافت ویزا بروید و پاسپورتتان را تحویل دهید.
 7. نتیجه ی درخواست ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرید.

کسب ویزای کانادا علاوه بر فراهم کردن فرصتی برای بازدید از این کشور پهناور و زیبا، برای پاسپورت شما نیز اعتبار ایجاد می کند. به این معنی که 25 کشور جهان دنیا فرایند های بررسی صلاحیت سازمان مهاجرت کانادا را معتبر دانسته و به همین واسطه امکان ورود 90 روزه بدون نیاز به ویزا در اختیار شما خواهد گذاشت. آیا مایل هستید تنها با نشان دادن ویزای کانادا در پاسپورت خود سری هم به کشورهای زیر بزنید؟!

 • مکزیک
 • کاستا ریکا
 • السالوادور
 • گواتمالا
 • هوندوراس
 • پاناما
 • آنتیگوا و باربودا
 • آروبا
 • باهاما
 • کوبا
 • جمهوری دومینکن
 • سینت مارتن
 • شیلی
 • پرو
 • گرجستان
 • بریتانیا
 • مقدونیه
 • عمان
 • قطر
 • فیلیپین
 • سنگاپور
 • کره جنوبی
 • تایوان
 • کوراسائو
 • ویزا های توریستی: برای افرادی که قصد دارند به صورت موقتی به کانادا سفر نمایند و از کشور و یا اقوام و آشنایان بازدید به عمل آورند. این ویزا برای افرادی است که قصد اسکان طولانی مدت یا کار کردن در کانادا را ندارند.
 • ویزای تحصیلی: برای افرادی که قصد دارند دوره های تحصیلی بیش از شش ماهه در یکی از موسسات آموزشی کانادا تحصیل نمایند. افرادی نیز که قصد دریافت فرصت مطالعاتی در دانشگاه های کانادا را دارند باید همین ویزا را دریافت نمایند.
 • ویزا کاری موقت: این ویزا که به صورت اجازه کار (Work permeate) شناخته می شود، برای افرادی که قصد کار موقت در کانادا را دارند تعبیه شده است. به واسطه ی دریافت این ویزا، متقاضی می تواند برای مدت زمان مشخص فعالیت تعیین شده ای در خاک کانادا را انجام دهد.
 • ویزای اقامت دائم: این ویزا ها برای افرادی ایجاد شده است که قصد مهاجرت به کانادا، به تنهایی و یا به همراه خانواده ی خود را دارند. این دسته از افراد قصد اسکان و کار دائمی در کانادا را دارند. دارندگان این ویزا ممکن است محدودیت هایی برای محل اسکان و فعالیت کار خود داشته باشند.
 • شهروندی کانادا: متقاضیان شهروندی کانادا افرادی هستند که دارای اقامت دائم کانادا هستند و قصد دارند تابعیت کانادا را برای خود و یا خانواده ی خود دریافت نمایند. کسانی که موفق به دریافت شهروندی کانادا شوند، بدون هیچ محدودیتی از تمامی حقوق شهروندی کانادا برخوردار خواهد بود.

جدول زیر، انتخاب های ویزا های کانادا و همین طور شرایط مربوط به هر ویزا را با توجه به هدف شما از سفر به کانادا را نشان می دهد. این جدول به صورت مختصر می باشد و ویزا های متداول را نشان می دهد.

 توریستیتحصیلیکاریاقامت دائمشهروندی
انواع ویزاویزا های TRV (اسکان موقت)، eTA (اجازه ورود الکترونیکی)، سوپر ویزا مخصوص والدین و اعضای خانواده و سایر ویزا های موقت خاصویزای تحصیلی معمولی، تبادل مستقیم دانشجوویزا های اجازه ی موقت کاری (LMIA، استعداد های جهانی، مددکاری، کارگران فصلی) تبادل نیروی انسانی (کارکنان موقت، فارغ التحصیلان، افراد مؤثر)اقتصادی (اکسپرس انتری، برنامه های استانی، مهاجرت اقتصادی کبک) اسپانسرشیپ اعضای خانواده اهداف بشردوستانهبومی سازی دارندگان اقامت دائم
جامعه هدف اعطای ویزابازدید کنندگان و توریست هادانشجویان و دانش آموزان خارجیکارگران و کارکنان موقت خارجیمهاجرین جدید خارجیمهاجرینی که مدت هاست در کانادا هستند
مدت زمان اعتبار6 ماه TRV و eTA به ازای هر ورود (یک ورود یا بیشتر) 2 سال سوپر ویزا 1 تا 3 سال برای ویزا های خاصمدت زمان تحصیلی تعیین شده + 90 روز اضافه1 تا 3 سالاقامت دائم با محدودیت در محل اسکان و کاراقامت دائم بدون محدودیت در محل اسکان و کار
اجازه ی کارندارددارددارددارددارد
شرایط اجازه ی کارندارد20 ساعت در هفته در ترم تحصیلی و 40 ساعت در هفته در ایام تعطیلتمامی شرایط کاری از قبل تعیین شده و توسط کارفرما، محل کار و صنعتبدون محدویت شرایط کاری شرایط محدود کننده اسکانی وجود دارندبدون محدویت شرایط کاری
پیش نیاز هااجازه اداره مهاجرت به ورود متقاضیدریافت پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز آموزشی معتبر از کانادادر اکثر موارد نیاز به دعوت نامه ی کاری از طرف کارفرما وجود داردتاییدیه برنامه های مهاجرتی سازمان مهاجرت کانادادارا بودن اقامت دائم به عنوان پیش نیاز
ظرفیت صدور ویزابدون محدودیت ورود در سالهای اخیر برای  بیش از 20 میلیون بازدید کننده ویزا توریستی صادر شده استبدون محدودیت بیش از سالیانه 350 هزار نفر در سالهای اخیربدون محدودیت بیش از سالیانه 340 هزار نفر در سالهای اخیرهمراه با محدودیت به صورت فزاینده سالیانه بیش از 340 هزار نفر در سال های اخیربدون محدودیت اعطای حدود 180 هزار مدرک شهروندی در سال 2018

این نوع ویزا سندی رسمی است که در پاسپورت شما ثبت می‌شود و بیانگر این است که شما موقتاً (خواه برای بازدیدکننده و توریست یا دانشجو و نیروی کار) شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارید. افرادی که شهروند کانادا نیستند و اقامت دائم کانادا را ندارند نیاز به این ویزا خواهند داشت. در این نوع ویزا شما باید به آفیسر مهاجرتی ثابت کنید که قصد ترک کانادا پس از زمان تعیین شده را دارید و در صورتی که نتوانید این را ثابت کنید به شما ویزا تعلق نخواهد گرفت. ثابت کردن این موضوع از طریق بررسی و پرسش از شما در مورد میزان درآمد، مدت زمان درخواستی برای اقامت در کانادا، میزان تعلق به کشورتان، هدف از سفر به کانادا، توانایی ترک کانادا، سابقه ویزای قبلی، سابقه بیماری و شرایط فرد دعوت‌کننده است. در ویزای موقت شرط بر بازگشت از کاناداست حتی اگر برای تحصیل در کانادا باشید. اگر قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارید باید هنگام صدور اقامت دائم خارج از کانادا باشید. در کل نمی‌توانید از این روش برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید زیرا روش‌های مهاجرتی متنوع کانادا وجود دارند.

ویزا های اقامت دائم کانادا که به ویزا های مهاجرتی نیز معروف هستند، برای افرادی که تعبیه شده اند که قصد اسکان و کار در کانادا را دارند. ویزا های مهاجرتی برای متقاضیان به همراه اعضای خانواده ی آنها صادر می شود. اعطای ویزا های مهاجرتی فرایند های زمان بری نسبت به سایر ویزا ها دارند، چرا که اداره ی مهاجرت کانادا با صدور این ویزاها، به یک یا چند نفر اجازه ورود به جامعه ی کانادا را می دهد. لذا تمام تلاش اداره مهاجرت کانادا بر این مبنی خواهد بود که دریافت کنندگان این مجوز، افرادی شایسته و سودمند برای جامعه ی کانادایی باشند. بزرگترین سهم از ویزا های اقامت دائم در کانادا که سالیانه صادر می شوند از مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری تشکیل شده است که چیزی بیش از 200.000 هزار نفر، یا دو سوم از تعداد کل دریافت کنندگان اقامت دائم هستند. اگر با مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آشنایی نداشته باشید، باید بدانید که این مسیر مهاجرتی برای جذب سریع نیرو های متخصص کاری به کانادا است و در حال حاضر، گسترده ترین مسیر مهاجرتی به کانادا محسوب می شود.

همانطور از جدول فوق قابل دریافت است، ویزا های کانادا، برای اهداف کاملاً مشخص شده و مدت زمان های متناسب ایجاد شده اند و بدین واسطه، تردد و فعالیت مسافرین و مهاجرین به کانادا را کنترل می کند. ممکن است شما در طی یک سفر و یا یک مسیر مهاجرتی، در بازه های زمانی مختلف، فعالیت های مختلفی انجام دهید و نیاز به ویزا های مختلفی داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما قصد داشته باشید که در کانادا تحصیل نمایید و پس از اتمام تحصیل در کانادا مشغول به کار شوید، ابتدا لازم است ویزا تحصیلی، سپس ویزا های کار موقت، و نهایتاً ویزا اکسپرس انتری دریافت نمایید. لذا، هدف از دریافت ویزا، می تواند مبنای خوبی برای انتخاب نوع ویزا برای خود باشد.

هزینه درخواست ویزای کانادا بسته به نوع ویزا، هدف از ورود به کانادا و مراحل بررسی ویزا متفاوت است. این هزینه نیز به چند بخش تقسیم می شود که  از قبیل هزینه ی صدور ویزا، هزینه بررسی مدارک و انجام عملیات بایومتریک (احراز هویت) می شود. به صورت میانگین هزینه ی صدور ویزا های کانادا 100 دلار کانادا می باشد و هزینه ی احراز هویت (بیومتریک) 85 دلار کانادا برای هر فرد است. هزینه ی بررسی مدارک برای ویزا های اقامت دائم، با توجه به زمانبر بود فرایند، از حدود 1000 تا 3000 دلار می باشند.

Load More

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کار آفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت.

 • نگارش انگیزه نامه و درخواست نامه های متعدد و نامه نگاری های رسمی و غیر رسمی
 • انجام یک سفر توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی کاری
 • دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی
 • نگارش گزارش های متعدد برای اداره مهاجرت استان
 • جمع آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آنها
 • جمع آوری و مستند سازی مدارک مالی و ارائه گزارش های حسابداری مالی
 • نقل و انتقال های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
 • آمادگی برای مصاحبه و تماس های تلفنی
 • مدیریت و برنامه ریزی دقیق زمانی

این موارد تنها خلاصه ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر هستند. تراست ، در انجام تمامی این اقدامات، توسط مشاورین حرفه ای و وکلای خبره ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.   

سیر مهاجرت و اقدامات مهاجرتی برای بسیاری از متقاضیان پیچیده و بسیار وقت گیر است. این موضوع کاملاً طبیعی است، چرا که سامان های مهاجرتی کشور ها، الالخصوص کشور کانادا، برای اعطای اجازه ی ورود و اقامت بیشترین اقدامات اعتبار سنجی و امنیتی را به کار می گیرند. به همین علت است که مسیر های مهاجرتی به خودی خود تبدیل به فرایند های زمان بر و پر چالش شده اند و در همین راستا، نیاز به خدمات حرفه ای در این حوزه را بوجود آورده اند.

به همین علت است که سازمان مهاجرت کانادا، به عنوان متقاضیان مسیر های مهاجرتی تعریف شده، هم از اشخاص حقیقی و هم از شرکت های مهاجرتی پرونده پذیرش می کند. با توجه به این که بررسی پرونده های مهاجرتی برای افسران مهاجرتی نیز عملیاتی زمانبر و دقیق محسوب می شود، این تمایل از طرف سازمان های مهاجرتی نیز وجود دارد که با شرکت های مهاجرتی حرفه ای و با فهم متقابل بیشتر طرف حساب باشند.

در کل، باید گفت که مهاجرت کاری سخت، زمانبر و پر هزینه است. استفاده از خدمات مهاجرتی، در بهینگی این فرآیند، یعنی کاهش هزینه ها، کوتاه تر شدن زمان انجام امور، کوتاه تر شدن زمان بررسی مدارک، کاهش اشتباهات و خطاهای خطر ساز و افزایش شانس موفقیت مهاجرتی کمک خواهد کرد. علاوه بر فواید خدمات حرفه ای اجرایی، خدمات مشاوره ای نیز به شما کمک خواهد کرد تصمیمات استراتژیک بهتر و سودمند تری برای منافع شخصیات اخذ نمایید و آینده ای بهتر برای خود ترسیم نمایید.

برای استفاده از خدمات تراست ، کافی تنها به یکی از روش های مطلوب خود، با تراست  تماس بگیرید. اوپراتور های تراست  پس از ارسال فرم های مشاوره ای و اخذ اطلاعات کلی از شما و شرایط و تمایلات شما، مشاور تخصصی حوزه ی مهاجرتی مناسب را برای به شما متصل خواهند کرد. سپس، طی جلسات مشاوره، بهترین طرح از مسیر مهاجرتی خود را ترسیم خواهید کرد و یک تقویم اجرایی دقیق برای شما تدوین خواهد شد. از آن پس شما و پرونده شما وارد فاز اجرا خواهد شد که طبق برنامه ی زمانی، اقدامات مهاجرتی با همکاری شما و متخصصین تراست  پیش برده خواهند شد.

100 امتیاز برای مسیر مهاجرتی کار آفرینی استان نیو برانزویک قابل دریافت است که شما حداقل باید 65 نمره از آن دریافت نمایید. بنا به رقابتی بودن انتخاب متقاضیان، به تمامی متقاضیان توصیه ی اکید می شود حداقل تا 10 نمره از کف حداقلی پذیرش نمره ی خود را افزایش دهند. چرا قبولی در مرحله ثبت نام اولیه به معنی دریافت اقامت دائم نخواهد بود اما هزینه های زمانی و مالی خود را در بر خواهد داشت.

شما باید فاکتور هایی که بر نمره دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شده اند را به سه دسته ی غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی نمایید که هزینه های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتور های سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره ی مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم هزینه محسوب می شود، افزایش سطح مهاجرت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت نمایید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر وی تعیین شده است که می تواند با برگزاری کلاس های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه ی کم امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای میسر های مهاجرتی ای که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می تواند اعضای خانواده ی خود را نیز ضمیمه ی پرونده ی خود کند که به همین واسطه با آنها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده تنها شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزند خواندگان وابسته می باشد.

اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهد، بردار/ خواهر زاده ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه کردن به پرونده ی مهاجرتی نمی شود. اگر می خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می تواند از مسیر های مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام نمایید.

این مسیر مهاجرتی در وهله ی اول نیاز حداقل به 250.000 دلار کانادا سرمایه گذاری و 100.000 دلار سپرده گذاری تضمینی حسن انجام کار دارد. به این دو مبلغ کلان، مبالغ خرد تر از قبیل بیش از 3600 دلار هزینه ی ثبت نام، هزینه های سفر توریستی تحقیقاتی پیش از ثبت نام، حدود 22.000 دلار مبلغ مورد نیاز برای خود کفایی مالی یک خانواده ی 3 نفره برای سال اول و هزینه های جانبی دیگر. لذا حدود می توان گفت حداقل سرمایه ی حدودی 400.000 دلار برای مهاجرت از طریق کار آفرینی استان نیو برانزویک لازم است.

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کار آفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت.

 • نگارش انگیزه نامه و درخواست نامه های متعدد و نامه نگاری های رسمی و غیر رسمی
 • انجام یک سفر توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی (در صورت خرید کسب و کار)
 • دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی (در صورت خرید کسب و کار)
 • نگارش گزارش های متعدد برای اداره مهاجرت استان
 • جمع آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آنها
 • جمع آوری و مستند سازی مدارک مالی و ارائه گزارش های حسابداری مالی
 • نقل و انتقال های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
 • آمادگی برای مصاحبه و تماس های تلفنی
 • مدیریت و برنامه ریزی دقیق زمانی

این موارد تنها خلاصه ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر هستند. تراست ، در انجام تمامی این اقدامات، توسط مشاورین حرفه ای و وکلای خبره ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.   

سیر مهاجرت و اقدامات مهاجرتی برای بسیاری از متقاضیان پیچیده و بسیار وقت گیر است. این موضوع کاملاً طبیعی است، چرا که سامان های مهاجرتی کشور ها، الالخصوص کشور کانادا، برای اعطای اجازه ی ورود و اقامت بیشترین اقدامات اعتبار سنجی و امنیتی را به کار می گیرند. به همین علت است که مسیر های مهاجرتی به خودی خود تبدیل به فرایند های زمان بر و پر چالش شده اند و در همین راستا، نیاز به خدمات حرفه ای در این حوزه را بوجود آورده اند.

به همین علت است که سازمان مهاجرت کانادا، به عنوان متقاضیان مسیر های مهاجرتی تعریف شده، هم از اشخاص حقیقی و هم از شرکت های مهاجرتی پرونده پذیرش می کند. با توجه به این که بررسی پرونده های مهاجرتی برای افسران مهاجرتی نیز عملیاتی زمانبر و دقیق محسوب می شود، این تمایل از طرف سازمان های مهاجرتی نیز وجود دارد که با شرکت های مهاجرتی حرفه ای و با فهم متقابل بیشتر طرف حساب باشند.

در کل، باید گفت که مهاجرت کاری سخت، زمانبر و پر هزینه است. استفاده از خدمات مهاجرتی، در بهینگی این فرآیند، یعنی کاهش هزینه ها، کوتاه تر شدن زمان انجام امور، کوتاه تر شدن زمان بررسی مدارک، کاهش اشتباهات و خطاهای خطر ساز و افزایش شانس موفقیت مهاجرتی کمک خواهد کرد. علاوه بر فواید خدمات حرفه ای اجرایی، خدمات مشاوره ای نیز به شما کمک خواهد کرد تصمیمات استراتژیک بهتر و سودمند تری برای منافع شخصیات اخذ نمایید و آینده ای بهتر برای خود ترسیم نمایید.

برای استفاده از خدمات تراست ، کافی تنها به یکی از روش های مطلوب خود، با تراست  تماس بگیرید. اوپراتور های تراست  پس از ارسال فرم های مشاوره ای و اخذ اطلاعات کلی از شما و شرایط و تمایلات شما، مشاور تخصصی حوزه ی مهاجرتی مناسب را برای به شما متصل خواهند کرد. سپس، طی جلسات مشاوره، بهترین طرح از مسیر مهاجرتی خود را ترسیم خواهید کرد و یک تقویم اجرایی دقیق برای شما تدوین خواهد شد. از آن پس شما و پرونده شما وارد فاز اجرا خواهد شد که طبق برنامه ی زمانی، اقدامات مهاجرتی با همکاری شما و متخصصین تراست  پیش برده خواهند شد.

در مرحله ی اعلام تمایل (EOI)، به پرونده ی متقاضیان تا سقف 150 امتیاز قابل داده می شود. امتیاز حداقلی برای پذیرش در قوانین قید نشده است اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش، و طبق نتایجی که اداره ی مهاجرت از پذیرش های اخیر اعلام می کند، حداقل نمره ی 120، حاشیه ی اطمینان خوبی به پذیرش متقاضیان می دهد. لذا به تمامی متقاضی توصیه ی اکید می شود که نمره ی محاسبه شده ی خود را حداقل به این سطح برسانند.

شما باید فاکتور هایی که بر نمره دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شده اند را به سه دسته ی غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی نمایید که هزینه های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتور های سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره ی مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم هزینه محسوب می شود، افزایش سطح مهاجرت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت نمایید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر وی تعیین شده است که می تواند با برگزاری کلاس های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه ی کم امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای میسر های مهاجرتی ای که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می تواند اعضای خانواده ی خود را نیز ضمیمه ی پرونده ی خود کند که به همین واسطه با آنها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده تنها شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزند خواندگان وابسته می باشد.

اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهر، بردار/ خواهر زاده ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه کردن به پرونده ی مهاجرتی نمی شود. اگر می خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می تواند از مسیر های مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام نمایید.

خیر، مبنی مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ، سرمایه گذاری صنعت کانادا بر رو ایده ی شما و دو طرف است. در این مسیر مهاجرتی شما نیاز نخواهید داشت سرمایه ی اولیه ای برای شروع کار به صورت شخصی داشته باشید. اما برای دریافت ویزا، باید مدرک توانایی مالی برای ورود و اسکان یکساله در کانادا را ارائه دهید. این مبلغ 13.000 دلار برای یک نفر و 4000 دلار برای هر نفر همراه است.

این کار خلاف قوانین مهاجرتی و خط و مشی سازمان مهاجرت کانادا است. تمام تلاش پلیس مهاجرت کانادا بر کمتر کردن تمامی تخلفات مهاجرتی است و در سال های اخیر، با تجربه تخلفات قبلی، ساز و کار های بسیار جدی برای جلو گیری از هر گونه تخلف مهاجرتی انجام گرفته است. این اقدامات به قدری پیش گیرانه است که در پاره ای از موارد به سخت گیری های پیش از اندازه نیز منتهی می شود. لذا از تمام پیشنهاد های اغوا کننده در ازای پول عبور کنید چرا که احتمال موفقیت آنها بسیار کم بوده و ریسک کلاه برداری و تنبیهات قانونی آن بسیار زیاد است.

بله، اما شما در کبک نمی توانید طولانی مدت ساکن شوید و یا مجوز کار یا تاسیس شرکت دریافت کنید. اگر تمایل به تاسیس شرکت اسارت آپ خود در کبک هستید، مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ دولت محلی کبک برای شما وجود دارد.

خدمات تراست  سرمایه گذاری ایست برای رسیدن به فواید بیشتری که در مسیر مهاجرتی خود. خدمات تراست  اطلاعات شما را برای تصمیم گیر افزایش می دهد. همیشه وجود یک مشاور خبره و امین در اتخاذ تصمیم ها حیاتی و مهم به موفقیت شما کمک کرد.

روند مهاجر دارای جزئیات و روند های پیچیده ای است که ممکن برای بسیاری متقاضیان خسته کننده و گیج کننده باشد. وجود خدمات حرفه در اشراف یافتن به این مسیر ها و ایجاد اعتماد به نفس و در کل موفقیت پیمایش مسیر به شما کمک خواهد کرد.

وجود وکلای با تجربه ی تراست  در تنظیم اسناد و قرارداد ها احتمالات خطا را پایین برده و با مشاوره ی حقوقی حرفه به شما، سیر کارآفرینی و سرمایه گذاری شما را بهبود می بخشند. همین طور وکلای تراست  در غیاب شما می توانند امورات لازم را در کانادا پیش برند که این هزینه های مالی و زمانی شما را کاهش می دهد. فواید خدمات تراست  به همین موارد ختم نمی شوند، اما در کل می توان بیان کرد که خدمات تراست  شانس مهاجرت شما را افزایش می دهد، مسیر مهاجرتی شما را کوتاه تر می کند و آینده پس مهاجرت شما را بهبود می بخشد.

اگر در این ویزای بخصوص و یا هر نوع ویزای دیگر پرونده شما مورد موافقت قرار نگیرد، شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به کانادا از این حق برخوردار هستید که به راس افسر یا افسران داوری کننده ی مهاجرت اعتراض کنید. این اعتراض باید به دادگاه مهاجرت کانادا وارد شود و سالانه تعداد زیادی اعتراض به رای های جاری انجام می شود. بسیاری از پرونده ها پس از اعتراض و بررسی مجدد موافقت خواهد شد. اگر پرونده شما نیز به هر علتی رد شده و شما به آن اعتراض دارید، وکلای حرفه ای تراست  با پرونده شما را به عهده خواهند گرفت و از حق شما به بهترین نحو دفاع خواهند کرد.

برای دریافت این ویزا، شما به مقدار زیادی به توانایی و پشتوانه شخصی خود در ارائه ی یک طرح مورد تایید صنایع کانادا وابسته هستید. بخش عمده ای از موفقیت شما در این مسیر مهاجرتی مربوط به درخشان بودن ایده شماست. اما در این میان، شما نیاز به عقد قرار داد های متعدد، نامه نگاری ها بسیار دقیق و بی نقص و احتمال بسیار سفر توریستی کاری پیش از درخواست خواهید داشت. در حوزه ی خدمات حقوقی، وکلای تراست  در بخش مسائل مرتبط عقد قرار داد ها و پیگیری های به نیابت شما به بهترین نحو کمک خواهد کرد و در تمامی می مراحل، برای انجام امورات مهاجرتی و نامه نگاری ها، مشاورین خبره ی تراست  همراه شما خواهند بود.

دقت نمایید که مهاجرت سرمایه گذاری و کار آفرینی علی رغم امتیازات فراوان نهایی، دارای ظرافت ها و پیچیدگی های فراوانی در انجام پروسه ی آن است. علی الخصوص که از جمله اقدامات این پروسه، انتقال پول، ثبت های متعدد در ادارات کانادا و تنظیم قرار داد ها و تعهد نامه های متعدد است. باید توجه داشت که اگر با روال کار های اداری در کانادا آشنایی کامل نداشته باشید، و همینطور دسترسی به اداره های کانادا نداشته باشید، اگر انجام این روال های اداری و قضایی برای اشخاص مهاجر غیر ممکن نباشد بسیار سخت و پر ریسک خواهد بود. وکلای خبره ی تراست دارای اجازه ی فعالیت در تمامی ایالت های کانادا و همین طور دولت فدرال هستند و با تجربه ی فراوان، بیشترین شانس موفقیت و به مطمئن ترین شکل امورات مهاجرتی شما را به سرانجام خواهند رساند.

    الزامی برای استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی تراست وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید سرمایه گذاری در یک کشور نیازمند مشورت و مطالعه بسیار زیادی است. استفاده از خدمات حرفه ای مشاوره ای تراست در این راه تصمیم عاقلانه ای برای شما می تواند باشد. در پاره ای موارد، مشاورین برای افرادی که مسیر سرمایه گذاری را در نظر دارند، مسیر های دیگر را پیشنهاد می دهند. به عنوان مثال، ویزای کار موقت، ویزای توریستی برای سفر کاری یا حتی ویزای تحصیلی برای دوره های آموزشی کوتاه مدت. اشراف بر تمامی امکانات و قوانین به شما قدرت انتخاب بیشتر و تصمیمی مطمئن تر در جهت منافعتان خواهد داد که این مطلوب به کمک تراست به بهترین نحو انجام خواهد شد.

شما با توجه به مقدار سرمایه ای که قصد دارید به کانادا انتقال دهید گزینه های متنوعی دارید. اگر تنها مایل به انتقال پول و سرمایه گذاری در یک واحد اقتصادی در کانادا را دارید، ایالت کبک این امکان را برای شما فراهم دیده تا به صرف بلاک کردن مقدار مشخصی پول و یا پرداخت بلاعوض اقامت به شما دهد. اگر می خواهید قسمتی از سرمایه را در کسب و کار حال حاضر خود در کانادا سرمایه گذاری کنید، ویزا های کار آفرینی و برنامه های استانی می توانند گزینه های مناسبی برای مهاجرت در قالب احداث شرکت شما باشند. همینطور مسیر دیگر برای شما می تواند ویزای کارآفرینی استارت آپ باشد. دقت نمایید که هریک از این مسیر های داری شرایط و مزایا منحصر به فردی است و ممکن است با تطبیق خود با شرایط یک ویزا، نسبت به ویزایی که در حال حاضر شرایط اولیه اش را دارید از مزایای بیشتری منتفع شود. توصیه ما استفاده از خدمات مشاوره ای تراست برای طراحی بهترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط خود می باشد. کافیست فرم رایگان مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرین را تکمیل نمایید تا اولین فرصت مشاورین ما پس از ارزیابی اولیه با شما تماس برقرار نمایند.

کشور کانادا به دنبال افزایش واحد های اقتصادی هر چه بیشتر و ظرفیت اشتغال است. لذا راه های متنوعی برای افرادی که صاحب مشاغل اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند راه اندازی شده است. شما می توانید از ویزای احداث شرکت و یا برنامه های استانی با توجه به نیاز کسب و کار شما، و یا مسیر های دیگر و با تطبیق شرایط خود برای مهاجرت اقدام نمایید. برای انتخاب بهترین مسیر  باید گزینه های محتمل را به بهترین نحو بررسی و مطالعه نمایید. پیشنهاد ما، تکمیل فرم مهاجرت کار آفرینی و سرمایه گذاری تراست است تا از خدمات مشاوره ای و وکالتی حرفه ای تراست  بهره مند شوید.

ایالت کبک تمرکز زیادی بر جذب سرمایه و احداث کسب و کار های جدید در برنامه های مهاجرتی خود قرار داده است و اگر از این حیث چیزی برای ارائه داشته باشید با استقبال و ارائه تسهیلات جذاب مواجه خواهید شد. توجه به این موضوع داشته باشید که کبک بازار کار بسیار خوبی برای نیرو ها متخصص و همینطور محل تحصیل فوق العاده ای هم می باشد و بررسی این گزینه ها هم برای بسیاری از افراد توصیه می شود. برای انتخاب شهر مورد نظر باید به زبان رسمی شهر هم توجه کنید. برخی از شهر های کبک فرانسوی زبان هستند و دانستن زبان فرانسوی از ملزومات هر گونه مهاجرت به این شهر ها می باشند. از جمله گزینه های پیش روی شما، مهاجرت سرمایه گذاری با انتخاب های متنوع مخصوص به ایالت کبک، کار آفرینی و تاسیس شرکت، خرید کل یا مشارکت در یک کسب و کار، کار تخصصی یا تحصیل و انتخاب های دیگری می باشند که بررسی تمامی این موارد به شما توصیه می شود.

روش های متعددی برای مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و هر یک از این روش ها میزان سرمایه گذاری متفاوتی را به عنوان حداقل تعیین کرده اند. برای سرمایه گذاری در استان های کانادا، معمولاً حداقل سرمایه گذاری پیش نیاز حدود 200.000 دلار کانادا است، البته این میزان برای برخی از استان های حداقل 500.000 دلار است. اما این امکان در بیشتر استان ها وجود دارد که سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت تر (کمتر از 20.000 نفر) انجام شود و در این صورت، میزان سرمایه گذاری به حدود نصف تقلیل پیدا می کند. برای چند استان در کانادا، مبلغ 100 یا 150 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت قابل قبول است و می توان با این کار به این استان های مهاجرت کرد. اما باید مد نظر داشته باشید اقامت دائم اعطا شده همراه با تعهد به سکونت و کار در حوزه ی معین شده می باشد.

مسیر های مهاجرتی به گونه ای طراحی شده اند که این کار را انجام ندهید. اما در صورتی که تغییر مکان، شغل و محل زندگی شما اجنتاب پذیر باشد، می توانید با ارائه ی دلیل مناسب ادارات مهاجرتی کانادا را برای این امر متقاعد کنید. ممکن است برای این کار تعهد نامه های جدید، قرار دادهای متفاوت و یا حتی درخواست مجدد از مسیر های مهاجرتی دیگر مورد نیاز باشد.

خوشبختانه نه. اگر شما این توانایی را داشته اید که با یک ایده ی ناب کار سرمایه های کانادایی را جذب کنید، سازمان مهاجرت کانادا شما را به عنوان یک فرد توانا خواهد شناخت و به شما اقامت دائم کانادا را می دهد. دولت کانادا می داند که همه ی کسب و کار ها لزوماً به نتیجه ی مطلوب نخواهند رسید اما این امکان از افراد توانا صلب نخواهد شد که تلاش مجدد در احداث کسب و کار در کانادا را داشته باشند.

ایالت کبک تنها ایالتی در کانادا است که از طریق سرمایه گذاری صرف مهاجر می پذیرد. برای این منظور شما باید دارایی شخصی به ارزش بیش از 2 میلیون دلار کانادا داشته باشید و 1.2 میلون دلار در این ایالت به مدت 5 سال سپرده ی سرمایه گذاری بدون سود انجام دهید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به شرکت های سرمایه گذاری کانادایی مبالغی معادل 300 تا 350 هزار دلار پرداخت نمایید تا آنها این مبلغ 1.2 میلیون دلاری را برای شما سرمایه گذاری کنند. در صورت چنین سرمایه گذاری ای، به شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

کشور کانادا اقتصادی بسیار پویا و همه جانبه ای دارد و سیاست های حمایتی بسیار بلند نظرانه ای در سالهای اخیر اجرا کرده است. به همین علت، صنایع و بازار های بسیاری در کانادا فعالیت و رونق دارند که وجود منابع طبیعی و انسانی غنی و همین طور سیاست اتصال به اقتصاد جهانی نیز مزید به علت شده اند. می توان گفت برای تمامی کسب و کار های خرد و میانی، کانادا محلی بسیار امن برای سرمایه گذاری و سود آوری می باشد. مهم ترین صنایع فعال در کانادا شرکت های خدمات مالی، شرکت های تولیدی، صنایع فولاد و فلزات، انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی و کشاورزی هستند.

پاسخ به این سوال منفی است. به طور کل این نکته را باید بدانید که کشور کانادا سیاست های توسعه طلبانه ی اقتصادی خود را سیاست های مهاجرتی اعمال نموده است و که می توان به صورت کوتاه گفت، متقاضیان مهاجرت این کشور باید بسیار برای این کشور سود آور باشند. طبق این گذاری کلی صرف خرید املاک برای متقاضیان اقامت به همراه نخواهد آورد. اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا را دارید، باید بدانید که ایجاد شغل و کسب و کار جدید است که می تواند برگ برنده ی شما برای پذیرش اداره مهاجرت کانادا خواهد بود.

Load More