سرمایه گذاری در کلگری

سرمایه گذاری در کلگری

اگر قصد سرمایه گذاری در شهر کلگری و مهاجرت به این منطقه از کانادا را دارید، بهتر است بدانید که تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران نیز با شما هم عقیده هستند. چرا که بر اساس گزارشی که در سال 2015 میلادی منتشر شد، شهر کلگری کانادا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ در این کشور، از بیشترین تعداد افراد ثروتمند برخوردار بوده است. این در حالی است که مهاجرت به سایر مراکز بزرگ مالی و تجاری کانادا مانند تورنتو، ونکوور و مونترال، دارای جذابیت های زیادی برای سرمایه گذران خارجی است. بنابراین، هنگامی که در یک کشور پیشرفته، مرفه و ثروتمند مانند کشور کانادا، اکثر سرمایه گذاران، تاجران و صاحبان کسب وکارهای مختلف، زندگی و سرمایه گذاری در شهر کلگری را به سایر مناطق کانادا مانند تورنتو، ونکوور و مونترال ترجیح می دهند، این موضوع می تواند بیانگر اهمیت بسیار زیاد این شهر کانادایی باشد.

پادکست بشنوید!

جالب است بدانید که از نگاه 800 شرکت بزرگ و مهم در کشور کانادا در سال 2020 میلادی، شهر کلگری در استان آلبرتا به عنوان بهترین منطقه ای در این کشور انتخاب شده است که برای راه اندازی دفاتر اصلی کسب وکار، بسیار مناسب ارزیابی می شود. یکی از دلایل جذابیت شهر کلگری برای سرمایه گذاران و مالکان کسب وکارهای مختلف، می تواند در ارتباط با هزینه راه اندازی کسب وکارها در این منطقه از کانادا باشد. همچنین، هر چند اقتصاد کلگری از بخش های متنوعی تشکیل شده است، اما یکی از دلایل اصلی برای جذابیت اقتصادی در شهر کلگری، وجود بخش انرژی در این شهر کانادایی است.

کلگری کانادا شهری جوان و سرشار از زیبایی های طبیعی است. با وجود بخش های اقتصادی مهم و کلیدی در شهر کلگری و مزایای بسیار زیادی که سرمایه گذاری و کار آفرینی در کنار زندگی بسیار با کیفیت در این منطقه از کانادا دارد، اصلا مایه تعجب نیست که کانادایی ها نیز ضمن سرمایه گذاری در کلگری کانادا، تمایل به سکونت در این منطقه کانادایی داشته باشند. چنانچه قصد سرمایه گذاری کلگری کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها و با دقت مطالعه کنید. چرا که علاوه بر ارائه اطلاعات بسیار مفید درباره مزایای سرمایه گذاری در کلگری، درباره روش های مختلف و شرایط سرمایه گذاری در این شهر کانادایی نیز اطلاعات مفیدی آورده شده است. همچنین، چنانچه برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در کلگری نیاز به دریافت راهنمایی دارید، پیشنهاد می کنیم حتما با یکی از وکلای خبره در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید.

همچنین درباره سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا، مهاجرت به آلبرتا و مهاجرت به کلگری با مراجعه به هر لینک، اطلاعات کاملی کسب کنید.

مولفه های اقتصادی برای سرمایه گذاری در کلگری

کلگری شهری در استان آلبرتا است که در بخش غربی کشور کانادا واقع شده است. کلگری با جمعیتی بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر، به عنوان پنجمین شهر بزرگ در کشور کانادا شناخته می شود. یکی از مولفه های تأثیرگذار در اقتصاد کلگری، توانایی بالای این شهر کانادایی در جذب مهاجران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی است. با توجه به این موضوع که شهر کلگری، سریع ترین رشد جمعیت شهری در کانادا را به خود اختصاص داده است، به خوبی می توان دریافت که تمایل بسیار زیادی برای زندگی در این شهر کانادایی از طرف مهاجران و شهروندان کانادایی وجود دارد.

شهر کلگری برای مهاجران وارد شده به این شهر، جذابیت های خاص خود را دارا است. به شکلی که بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، شهر کلگری به عنوان دومین شهر جذاب برای مهاجرانی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده اند، معرفی شده است. به علاوه، این شهر از نظر اقتصادی و معیار خلاقیت نیز به عنوان برترین شهر کانادا از دید مهاجران شناخته می شود. این موضوع نه تنها نیاز به تأمین نیروهای متخصص برای فعالیت در کسب وکارهای مختلف این شهر را برطرف می کند، بلکه کمک فراوانی به جذب سرمایه های داخلی و خارجی جهت رونق بخشیدن به اقتصاد کانادا در شهر کلگری نیز کرده است. 

اما کلگری از اقتصاد متنوعی نیز برخوردار است. به شکلی که می توان آینده سرمایه گذاری در کلگری را بسیار روشن ارزیابی کرد. بخش های مهم اقتصادی در شهر کلگری را می توان بخش های انرژی، خدمات مالی، فیلم و تلویزیون، حمل و نقل و هوافضا دانست. البته سایر بخش های اقتصادی مانند فناوری، بهداشت و سلامت، خرده فروشی و گردشگری نیز از اهمیت ویژه ای در اقتصاد کلگری برخوردار هستند. اما عموماَ کلگری را با بخش های انرژی، نفت و کشاورزی می شناسند. به شکلی که کلگری همراه با سایر مناطق در استان آلبرتا، به عنوان سومین صادر کننده بزرگ محصولات غذایی و کشاورزی در کشور کانادا شناخته می شود. همچنین بیشترین صادرات از این منطقه از کانادا در سال 2019 میلادی، مربوط به بخش انرژی و استخراج نفت و گاز بوده است. به گونه ای که ارزش صادرات این بخش در همین سال، مبلغی به ارزش بیش از 80 میلیارد دلار گزارش شده است.

همچنین، جالب است بدانید که کلگری آلبرتا از ارتباطات بین المللی بسیار خوبی نیز برخوردار است. چرا که 39 دفتر کنسولگری بین المللی در این شهر واقع شده است. تنوع نژادی و فرهنگی در شهر کلگری یکی دیگر از مزیت های زندگی در منطقه کلگری است. آیا می دانستید که ساکنان شهر کلگری به بیش از 120 زبان مختلف صحبت می کنند؟ این موضوع کلگری را به عنوان سومین شهر بزرگ در کانادا از نظر تنوع نژادی و فرهنگی تبدیل کرده است. این ویژگی نه تنها موجب شده است تا ایده های مختلف در کسب وکارها به راحتی شکل بگیرند، بلکه زمینه را برای ایجاد خلاقیت در اقتصاد این منطقه از کانادا نیز فراهم کرده است.

به منظور دریافت اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد کلگری، در این قسمت قصد داریم تا یک سایت مفید را در این زمینه به شما معرفی کنیم. گروه پژوهشی در بخش اقتصاد کلگری به صورت منظم و ماهانه، اطلاعات مربوط به اقتصاد این شهر را در اختیار عموم قرار می دهد. به شکلی که، معمولاَ گزارش منتشر شده به مقایسه اطلاعات اقتصادی شهر کلگری با سایر شهرهای بزرگ در کشور کانادا مانند ونکوور، ادمونتون، تورنتو، اتاوا و مونترال می پردازد. با مراجعه به این لینک می توانید اطلاعات کامل و جدیدی را درباره اقتصاد شهر کلگری دریافت کنید.

همچنین درباره سرمایه گذاری در کانادا و ویزای سرمایه گذاری کانادا بخوانید.

مزایای سرمایه گذاری در کلگری

شهر کلگری برتری خود را در ارائه یک زندگی با کیفیت به شهروندان و ساکنان خود به اثبات رسانده است. همچنین، مولفه های برجسته اقتصادی در این شهر نیز، دلیلی بر تضمین سرمایه گذاری در کلگری است. اما سرمايه گذاري در کلگری کانادا از مزیت های قابل توجهی برای سرمایه گذاران خارجی برخوردار است. در ادامه، به مزیت های مختلف سرمایه گذاری در کلگری اشاره شده است:   

 • اخذ اقامت دائم کانادا

آیا می دانستید که با سرمایه گذاری در کلگری می توانید نسبت به دریافت حق اقامت دائم در کانادا اقدام کنید؟ چرا که سرمایه گذاری در این منطقه به عنوان یکی از روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود. به شکلی که، یکی از مزیت های مهم در نظر گرفته شده برای این روش مهاجرتی، اعطای حق اقامت کانادا به سرمایه گذاران، کارآفرینان و صاحبان کسب وکارهای مختلف است. با شرکت در یکی از برنامه های سرمايه گذاري در کلگری، نه تنها شانس اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد، بلکه سرمایه گذاران می توانند بعد از دریافت اقامت دائم در کانادا، برای اخذ حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنند.    

 • مهاجرت خانوادگی به کانادا

روش های مختلفی برای مهاجرت خانوادگی به کشور کانادا وجود دارد. یکی از این روش ها که امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان را به کانادا فراهم می کند، مهاجرت به کلگری از طریق سرمایه گذاری است. با سرمایه گذاری در کلگری نه تنها متقاضیان می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند، بلکه می توانند همراه با خانواده خود نیز به راحتی و بدون دغدغه به کلگری کانادا مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: دعوت همسر به کانادا

 • برخورداری از نیروهای کاری جوان

آیا می دانستید که بیشترین میزان مهاجرت به کشور کانادا از بین گروه سنی 20 سال الی 40 سال بوده است؟ به شکلی که متوسط سن ساکنان شهر کلگری تنها 37 سال برآورد شده است. درست است که رشد جمعیت شهری در کلگری بسیار زیاد ارزیابی می شود، اما با توجه به این موضوع که بیشتر مهاجرانی که از داخل و خارج از کشور کانادا به این منطقه مهاجرت می کنند را افراد جوان تشکیل می دهند، می توان دسترسی شرکت ها و صاحبان کسب وکارهای مختلف به نیروهای کاری جوان را، به عنوان یک مزیت مهم برای سرمایه گذاری در کلگری کانادا دانست.

این در حالی است که کشور کانادا به شدت با کمبود نیروهای کاری جوان و ماهر مواجه است. وجود برنامه های مختلف مهاجرتی از جمله برنامه های نامزد مهاجرت استانی نیز، یکی از دلایل جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص به کشور کانادا است. درست است که مناطق کانادا برای جذب نیروهای کاری متخصص و جوان از روش های مختلف مهاجرتی استفاده می کنند، اما شهر کلگری در کانادا توانسته است جذابیت کافی را برای جذب مهاجران ایجاد نماید. بنابراین شما به عنوان یک سرمایه گذار و کار آفرین در کلگری کانادا، دغدغه ای از بابت تأمین نیروهای کاری ماهر برای کسب وکار خود نخواهید داشت.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال بخوانید.

 • مناسب برای کسب و کارهای کوچک

بر اساس گزارشی که سایت بسیار معتبر Statistics Canada در دسامبر سال 2019 میلادی منتشر کرده است، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای راه اندازی و ایجاد یک کسب وکار کوچک، شهر کلگری کانادا است. به شکلی که، در بین تمام شهرهای بزرگ کانادا، کلگری به عنوان دومین شهر جذاب در کانادا برای کسب وکارهای کوچک معرفی شده است.

همچنین درباره مشاغل خانگی در کانادا بخوانید.

 • برخورداری از سیستم حمل و نقل مناسب و کارآمد

یکی دیگر از معیارهای تشویق کننده برای سرمایه گذاری در کلگری، وجود سیستم حمل و نقل شهری بسیار کارآمد در این منطقه از استان آلبرتا است. چرا که کلگری از یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در جهان برخوردار است. به شکلی که شهر کلگری در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا، از سریع ترین خدمات مرتبط با سیستم حمل و نقل شهری برخوردار است. با برخورداری از 169 مسیر اتوبوسرانی و وجود چندین شرکت ارائه دهنده خدمات تاکسی شهری، بدون شک یکی از در دسترس ترین و راحت ترین خدمات حمل و نقل شهری در کشور کانادا، متعلق به شهری کلگری است. همچنین، جالب است بدانید که کلگری کانادا از گسترده ترین مسیر حمل و نقل شهری و سیستم دوچرخه سواری، در تمام منطقه امریکای شمالی برخوردار است.

میانگین زمان سفرهای درون شهری در شهر کلگری در حدود 26 دقیقه ارزیابی می شود. همچنین، کلگری دومین شهر در کشور کانادا است که از کمترین میزان ترافیک شهری برخوردار است. این آمارها نشانگر این واقعیت هستند که شما به راحتی و بدون اتلاف وقت می توانید، در زمان مناسب سفرهای درون شهری خود را انجام دهید.

 • تضمین آینده فرزندان

همانطور که اشاره شد، امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کلگری برای سرمایه گذاران بین المللی فراهم شده است. با سرمایه گذاری کلگری می توانید آینده فرزندان خود را نیز تضمین کنید. تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای شهروندان این کشور و افراد دارای اقامت دائم کانادا رایگان است. همچنین، مدارس کلگری همواره در بین تمام مدارس استان آلبرتا از بهترین عملکرد برخوردار بوده اند. به علاوه، این شهر دارای تعداد قابل توجهی مدارس خصوصی است که هر مدرسه امکانات خاص خود را به دانش آموزان ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید که با سرمايه گذاري در کلگری و اخذ اقامت دائم کانادا، فرزندان شما می توانند در یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان مشغول به تحصیل شوند. به شکلی که با برخورداری از بهترین و مدرن ترین امکانات آموزشی، می توانند مسیر تحصیلی متناسب با استعدادهای خود را به خوبی پیدا کنند. همچنین بعد از فارغ التحصیلی از مدارس کانادا، امکان ادامه تحصیل برای فرزندان شما در بهترین کالج ها و دانشگاه های کانادا نیز وجود دارد. در حقیقت، سرمایه گذاری در کلگری کانادا، به معنای سرمایه گذاری در آینده فرزندان شما است.

درباره مزایای زندگی در کانادا و معایب زندگی در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

 • کیفیت بالای زندگی

یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی، شهر کلگری در کانادا است. بر اساس گزارشی که واحد اطلاعات اکونومیست برای معیار کیفیت زندگی منتشر کرده است، از بین 140 شهر جهان و بر اساس بیش از 30 فاکتور کیفی و کمی، شهر کلگری کانادا به عنوان بهترین شهر در کل منطقه امریکای شمالی و به عنوان پنجمین شهر در جهان، برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت معرفی شده است. همچنین، سایت mercer، مجله معتبر Forbes و سایت MoneySense، برخی دیگر از منابع معتبر در سطح جهانی هستند که شهر کلگری را به عنوان تمیزترین و بهترین شهر کانادا، برای زندگی معرفی کرده اند.  

برخی از معیارهای در نظر گرفته شده جهت انتخاب بهترین شهر جهان برای زندگی عبارتند از: ارائه خدمات درمانی، محیط زیست و فرهنگ، آموزش و زیرساخت های شهری. همچنین، بر اساس گزارشی که در سال 2019 از طرف موسسه US News منتشر شده است، کلگری به عنوان سومین شهر برتر کانادا از نظر معیارهای آموزشی و چهارمین شهر کانادایی برای پرورش کودکان معرفی شده است.

نکته جالب توجه دیگر در مورد شهر کلگری مربوط به آب و هوای این منطقه از کانادا است. چرا که شهر کلگری با برخورداری از حدود 333 روز آفتابی در طول سال، بیشترین تعداد روزهای آفتابی را در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ در کشور کانادا دارا است. به علاوه، وجود مناظر طبیعی شگفت انگیز و بسیار زیبا در این منطقه نیز، بر جذابیت های زندگی در کلگری کانادا افزوده است. به شکلی که تنها با حدود یک ساعت رانندگی می توانید، به مناظر بسیار شگفت انگیز منطقه بَنف و کوه های راکی در کانادا دسترسی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم با مشاهده فیلم موجود در این لینک، با جذابیت های شهر کلگری کانادا بیشتر آشنا شوید.

مزیت های فراوانی که سرمایه گذاری در کلگری برای صاحبان کسب وکارهای مختلف دارد، نه تنها سرمایه گذاری در این شهر کانادایی را به عنوان یک گزینه ایده آل و سودآور برای کسب وکارها معرفی کرده است، بلکه ریسک سرمایه گذاری را نیز به شکل قابل توجهی برای سرمایه گذاران کاهش داده است. به علاوه، به عنوان یک کارآفرین خارجی، سرمايه گذاري در کلگری می تواند منجر به دریافت اقامت دائم کانادا نیز بشود. چنانچه قصد سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا را دارید، توصیه می کنیم ابتدا با یکی از کارشناسان خبره در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید. وکلای رسمی مهاجرت در تیم تراست ضمن بررسی شرایط مهاجرتی شما، می توانند در انتخاب بهترین مسیر سرمایه گذاری و مهاجرت به کلگری کانادا شما را به خوبی یاری دهند. با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست می توانید کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید. در ادامه، به معرفی روش های سرمایه گذاری در کلگری کانادا اشاره شده است.

مزایای سرمایه گذاری در کلگری

روش های سرمایه گذاری در کلگری

روش های مهاجرتی مختلفی برای مهاجرت به کلگری در نظر گرفته شده است. یکی از این روش های مهاجرتی، سرمایه گذاری در کلگری است. به طور کلی، دو روش اصلی برای سرمایه گذاری کلگری وجود دارد. به شکلی که، متقاضیان سرمايه گذاري در کلگری می توانند از طریق برنامه مهاجرت استانی و نیز، از طریق برنامه های دولت کانادا، درخواست خود را برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا ارائه دهند. در ادامه، درباره هر یک از روش های سرمایه گذاری، توضیحات بیشتری آورده شده است.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه نامزد استانی

دولت کانادا مسیرهای مهاجرتی مختلفی را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. این موضوع موجب ایجاد یکی از انعطاف پذیرترین سیستم های مهاجرتی در جهان شده است. به شکلی که علاوه بر برنامه های مهاجرت فدرال (دولت کانادا)، برنامه های نامزد استانی نیز مسیر جذب مهاجران، نیروهای متخصص و سرمایه گذاران را به این کشور هموار کرده است. در حقیقت، هر استان کانادایی با در نظرگیری نیازها و اهداف استان، برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری مخصوص به خود را تدوین کرده است. به همین دلیل، برنامه های مهاجرت استانی مختلفی در کانادا برای جذب مهاجران در نظر گرفته شده است. به شکلی که، ممکن است برنامه های مهاجرت استانی از نظر شرایط و مراحل پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا، با یکدیگر متفاوت باشند.

از آنجایی که شهر کلگری کانادا در استان آلبرتا واقع شده است، بنابراین، یکی از راه های مهاجرت و سرمایه گذاری در کلگری، می تواند از طریق برنامه های استانی تعریف شده در استان آلبرتا کانادا باشد. چرا که، استان آلبرتا نیز با توجه به نیازهای بازار کار و اهداف تعیین شده در استان، برنامه های مهاجرتی ویژه ای را در اختیار مهاجران قرار داده است. این برنامه نامزد استانی با عنوان برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program) معرفی شده است.

همچنین، می توان برنامه های نامزد استانی را یکی از مسیرهای اصلی دریافت اقامت دائم کانادا برای مهاجران دانست. ذکر این نکته ضروری است که هر چند دولت محلی در استان آلبرتا می تواند اقدام به ارائه نامزد استانی به متقاضیان جهت دریافت اقامت دائم کانادا نماید، اما تصمیم گیری نهایی برای اعطای حق اقامت دائم در کانادا بر عهده دولت فدرال است. اما برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا یک برنامه اقتصادی محسوب می شود. بنابراین، استان آلبرتا افرادی را به عنوان نامزد دریافت اقامت کانادا معرفی می کند که بتوانند نیازهای استان را در بخش تأمین نیروهای کاری متخصص و کارآفرین تأمین نمایند. به شکلی که حتی ممکن است با توجه به تغییرات صورت گرفته در اقتصاد استان آلبرتا، شرایط کارآفرینی و نیروهای کاری مورد نیاز استان نیز تغییر کند. به طور کلی، برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا، سه مسیر مختلف سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است. این مسیرهای کارآفرینی در کلگری آلبرتا عبارت هستند از:

 • مسیر مهاجرت کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی آلبرتا
 • مسیر ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی
 • مسیر کشاورز خود اشتغال

در ادامه، درباره هر یک از برنامه های سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق مسیر نامزد مهاجرت آلبرتا، توضیحات بیشتری آورده شده است.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا، ادامه تحصیل در کانادا است. هر چند با اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی در کانادا و تحصیل در یکی از مراکز آموزشی این کشور، به شکل مستقیم به دانشجویان اقامت دائم کانادا اعطا نمی شود، اما تحصیل در یکی از موسسات آموزشی و دانشگاهی کانادا می تواند منجر به دریافت اقامت دائم در کانادا شود. به شکلی که، معمولاَ یکی از اهداف تعیین شده در برنامه های استانی کانادا، جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در این کشور است. استان آلبرتا نیز برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی که قصد سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا را دارند، برنامه ویژه ای را در نظر گرفته است.    

یکی از برنامه های مهاجرت استانی برای سرمايه گذاري در کلگری، برنامه مهاجرت کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی در آلبرتا است. در حقیقت، این مسیر سرمایه گذاری برای آن گروه از فارغ التحصیلان خارجی مناسب است که از یکی از دانشگاه ها در استان آلبرتا و شهر کلگری فارغ التحصیل شده اند. همچنین، این افراد باید تمایل خود را برای راه اندازی یک کسب وکار جدید در کلگری آلبرتا و یا خرید یک کسب وکار موجود در این منطقه از کانادا، به دولت محلی آلبرتا نشان دهند. چرا که با توجه به برنامه مهاجرت استانی در آلبرتا، کارآفرین به فردی گفته می شود که به منظور دستیابی به سود، تمایل دارد تا یک کسب وکار مشخصی را راه اندازی نماید. به شکلی که یک فرد کارآفرین به عنوان یک فرد خلاق، منبعی از ایده ها و دلیل اصلی برای تولید محصولات و ارائه خدمات در یک کسب وکار شناخته می شود. در ادامه، به معرفی شرایط و مراحل پذیرش متقاضیان از طریق شرکت در این برنامه کارآفرینی اشاره شده است.

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

به طور کلی، مراحل سرمايه گذاري در کلگری از طریق کارآفرینی را می توان به 5 مرحله مختلف تقسیم بندی کرد. در ادامه، توضیحات بیشتری درباره هر یک از این مراحل آورده شده است.

 • ثبت اظهار علاقه مندی برای شرکت در برنامه کارآفرینی

چنانچه متقاضیان شرکت در این برنامه مهاجرتی از شرایط اعلام شده برخوردار باشند، می توانند نسبت به ثبت اظهار علاقه مندی (Expression of Interest) جهت سرمایه گذاری در کلگری اقدام کنند. در ادامه، شرایط شرکت در برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی آورده شده است. داوطلبان نیاز است تا با مراجعه به پورتال برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. به شکلی که بعد از ایجاد درخواست اولیه، داوطلبان به مدت 120 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به تکمیل درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند. توجه داشته باشید که بعد از مدت زمان تعیین شده، چنانچه اطلاعات به صورت کامل وارد نشود و درخواستی ثبت نگردد، داوطلبان نیاز است تا دوباره نسبت به ایجاد یک اظهار علاقه مندی اقدام نمایند.

همچنین، داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری می توانند قبل از ثبت درخواست، اطلاعات خود را در صورت لزوم به روز رسانی نمایند. بعد از ثبت درخواست و در مدت زمانی در حدود 30 روز و بر اساس درخواست ارائه شده، امتیاز مشخصی به هر داوطلب اختصاص می یابد. به شکلی که از متقاضیان با بیشترین امتیاز برای ثبت یک درخواست کسب وکار (Business Application) دعوت خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که فرم درخواست کسب وکار به شکل آنلاین در دسترس متقاضیان قرار ندارد. بلکه تنها در صورت پذیرش اولیه از طرف دولت محلی آلبرتا، داوطلبان می توانند جهت تکمیل مراحل و ثبت درخواست کسب وکار اقدام نمایند.    

 • ثبت درخواست کسب و کار

با دریافت یک درخواست مبنی بر اینکه جهت ثبت درخواست کسب وکار اقدام شود، می توانید برای ارائه درخواست خود اقدام کنید. این بدان معنا است که شرایط شما برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی، مورد قبول واقع شده است. بنابراین، با مراجعه به پورتال برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا، می توانید نسبت به ثبت درخواست کسب وکار اقدام کنید. با توجه به اطلاعاتی که قبلاَ در اظهار علاقه مندی خود وارد کرده اید، یک پیش نویس از درخواست شما در پورتال وجود دارد. چنانچه نیاز به به روز رسانی و یا تغییر اطلاعات پیش نویس وجود داشته باشد، می توانید این کار را انجام دهید.

همچنین، هزینه ای معادل با 3,500 دلار برای ثبت درخواست کسب وکار در این مرحله از متقاضیان سرمايه گذاري در کلگری دریافت می شود. ذکر این نکته ضروری است که داوطلبان از زمان ثبت درخواست کسب وکار، تنها 24 ساعت فرصت دارند تا هزینه اعلام شده را بپردازند. در صورتی که این هزینه در مدت تعیین شده پرداخت نشود، روند درخواست متقاضیان متوقف خواهد شد. در این صورت داوطلبان باید مجدداَ نسبت به ارسال اظهار علاقه مندی خود اقدام کنند.

به علاوه، فهرست کاملی از تمام مدارک مورد نیاز در این مرحله را نیز می توانید از این لینک دریافت کنید. متقاضیان سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی نیاز است تا بعد از دریافت ایمیل از اداره مهاجرت آلبرتا، درخواست کسب وکار خود را در مدت 90 روز از طریق پورتال ثبت نمایند. همچنین، تمامی ایمیل های ارسال شده از طرف برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا از آدرس [email protected] برای متقاضیان ارسال خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که دولت محلی آلبرتا از ایمیل هایی مانند Yahoo، Gmail یا Hotmail برای ارتباط با داوطلبان سرمايه گذاري در کلگری استفاده نمی کند.

 • ارزیابی درخواست کسب وکار، انجام مصاحبه و امضای توافق نامه عملکرد

زمانی که مدارک مورد نیاز و اطلاعات لازم از طرف متقاضیان سرمایه گذاری در کلگری برای اداره مهاجرت آلبرتا ارسال شود، شرایط و مدارک داوطلبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر باشد، افسر اداره مهاجرت از طریق ایمیل و یا تلفن با متقاضیان تماس خواهد گرفت. چنانچه داوطلبان از معیارهای در نظر گرفته شده برای پذیرش در برنامه مهاجرتی برخوردار باشند، برای انجام یک مصاحبه دعوت خواهند شد. مصاحبه می تواند به شکل حضوری و یا از طریق ویدیو کنفرانس انجام شود. در زمان مصاحبه، داوطلبان باید از توانایی ارائه بیزینس پلن و یا طرح کسب وکار پیشنهادی خود برخوردار باشند. به شکلی که، دو حالت ممکن است بعد از ارزیابی درخواست کسب وکار برای متقاضیان رخ دهد. در ادامه به این سناریوها اشاره شده است:

 • حالت اول: درخواست کسب وکار شما مورد پذیرش واقع شود؛ چنانچه با درخواست و شرایط کسب وکار شما موافقت شود، یک توافق نامه عملکرد کسب وکار (BPA) برای شما ارسال می شود. داوطلبان نیاز است تا ضمن بررسی توافق نامه نسبت به امضای آن اقدام نمایند. در حقیقت توافق نامه عملکرد، یک موافقت نامه قانونی بین شما و اداره مهاجرت آلبرتا است. در توافق نامه موضوعاتی مانند صنعتی که کسب وکار شما در آن بخش مشغول به کار خواهد شد و مدت زمان توافق نامه ذکر می شود.

همچنین، اطلاعات دیگری مانند ایجاد شغل در کسب وکار و محل کسب وکار نیز در توافق نامه بیان خواهد شد. معمولاَ شرایط ذکر شده در توافق نامه بر اساس اطلاعاتی است که شما در درخواست کسب و کار و بیزینس پلن خود جهت سرمایه گذاری در کلگری بیان کرده اید. شما به مدت 14 روز فرصت خواهید داشت تا اسکن توافق نامه امضا شده را، به آدرس ایمیل برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارسال نمایید. ذکر این نکته ضروری است که بعد از امضای توافق نامه عملکرد کسب وکار، داوطلبان نمی توانند نسبت به تغییر شرایط ذکر شده در توافق نامه، درخواستی را ارائه دهند.

 • حالت دوم: با درخواست کسب وکار شما موافقت نشود؛ چنانچه با درخواست کسب وکار شما برای سرمايه گذاري در کلگری کانادا موافقت نشود، از طریق ایمیل، نامه ای برای شما ارسال می شود. در این نامه، به دلایل مردود اعلام شدن درخواست کسب وکار شما اشاره شده است.   
 • راه اندازی کسب و کار در کلگری آلبرتا

بعد از دریافت نامه تأیید درخواست کسب وکار، نیاز است تا داوطلبان نسبت به رفتن به کلگری آلبرتا و اقامت در کانادا اقدام کنند. به شکلی که، داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری کانادا باید به طور فعال کسب وکار مورد نظر خود را در کلگری آلبرتا، با حداقل 34 درصد مالکیت و برای حداقل 12 ماه، راه اندازی نمایند. همچنین، شرایط ذکر شده در توافق نامه عملکرد نیز باید رعایت شوند. به علاوه بعد از 1 سال از راه اندازی کسب وکار، داوطلبان باید با تولید محصولات و ارائه خدمات نشان دهند که کسب و کار مورد نظر، به خوبی راه اندازی شده است. زمانی که شرایط ذکر شده در توافق نامه عملکرد اجرا شد، به منظور دریافت نامزدی از برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا، داوطلبان نیاز است تا گزارش نهایی خود را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا

 • ارائه گزارش نهایی برای دریافت نامزدی از برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا

همانطور که بیان شد، چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری بتوانند به خوبی شرایط ذکر شده در توافق نامه عملکرد کسب وکار را اجرا نمایند، می توانند برای دریافت نامزدی استانی و اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را ارائه دهند. بدین منظور لازم است تا داوطلبان همراه با ارائه گزارش نهایی برای دریافت نامزدی برنامه مهاجرت استانی، مدارک مورد نیاز را نیز ارسال نمایند. برای دریافت جزئیات بیشتر درباره چگونگی ارسال گزارش پیشرفت کسب وکار و گزارش نهایی، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دولت محلی آلبرتا گزارش نهایی ارسال شده را برای اعطای نامزدی استانی به داوطلبان، مورد بررسی قرار می دهد. در اینجا دو سناریو ممکن است برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی رخ دهد. در حالت اول، گزارش نهایی پذیرفته خواهد شد. در این صورت برای داوطلبان ایمیلی شامل یک نسخه از گواهی نامزدی استانی ارسال می شود. داوطلبان با دریافت این گواهی می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه دهند. همچنین، این امکان نیز وجود دارد تا داوطلبان از طریق دریافت این گواهی نامزدی استانی، برای تمدید مجوز کاری خود نیز اقدام کنند.  

در حالت دوم، گزارش نهایی برای سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا مورد قبول واقع نمی شود. در این حالت متقاضیان با دریافت یک ایمیل، از دلایل رد شدن طرح کسب وکار خود آگاه می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جزئیات مراحل این برنامه مهاجرتی، می توانید به این لینک مراجعه کنید.  

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی

با توجه به میزان تقاضایی که از طریق این برنامه مهاجرتی در دوره های زمانی مختلف تعریف می شود، استان آلبرتا با تعیین شرایط مشخصی، اقدام به جذب و پذیرش مهاجران و کارآفرینان می کند. بنابراین، قبل از اقدام به ارائه درخواست برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان نیاز است تا ابتدا به طور کامل شرایط ذکر شده برای این برنامه سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا را به دقت مطالعه کنند. ذکر این نکته ضروری است که، کسب وکار پیشنهادی نیز باید در فهرست کسب وکارهای مجاز قرار داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کسب وکارهای مجاز و غیر مجاز جهت سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، می توانید به این لینک مراجعه کنید. 

برای اینکه بتوانید در برنامه سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی پذیرفته شوید، نیاز است تا معیارهای در نظر گرفته شده در این برنامه مهاجرتی را مورد توجه قرار دهید. یادآوری این نکته ضروری است که این مسیر کارآفرینی در کلگری آلبرتا، برای آن گروه از متقاضیانی مناسب است که از یکی از موسسات آموزش عالی در آلبرتا کانادا فارغ التحصیل شده اند. در ادامه، درباره هر یک از معیارهای در نظر گرفته شده توضیحات کاملی آورده شده است.

 • تحصیلات: از آنجایی که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیاز است تا داوطلبان سرمايه گذاري در کلگری کانادا در این منطقه تحصیل کرده باشند، از متقاضیان درخواست می شود تا حداقل به مدت 2 سال و به صورت تمام وقت در یکی از موسسات آموزش عالی دولتی در استان آلبرتا تحصیل کرده باشند. برای دریافت لیست موسسات آموزشی دولتی در استان آلبرتا، می توانید به این لینک مراجعه کنید. همچنین درباره تحصیل در آلبرتا در تراست بخوانید.
 • مجوز کاری: داوطلبان باید از یک مجوز کار فارغ التحصیلی (PGWP) برای سرمایه گذاری در کلگری برخوردار باشند. به علاوه، این مجوز کاری نیاز است تا حداقل به مدت 2 سال از زمان ارسال اظهار علاقه مندی جهت سرمایه گذاری، دارای اعتبار باشد.
 • مهارت زبانی: داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری لازم است تا در هر چهار مهارت خواندن، نوشتاری، شنیداری و گفتاری، حداقل نمره معادل با CLB 7 از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی را ارائه دهند. همچنین، در صورت ارائه نمره از یکی از امتحان های معتبر برای سنجش مهارت زبان فرانسوی، داوطلبان نیاز است تا حداقل نمره در هر 4 مهارت که معادل با NCLC 7 باشد را، ارائه دهند.  ذکر این نکته ضروری است که در هنگام ثبت اظهار علاقه مندی، نتایج آزمون های رسمی زبان باید در مدتی حداکثر برابر با 2 سال قبل از ارائه درخواست بدست آمده باشند. در ادامه، لینک صفحه رسمی امتحان های معتبر زبان آورده شده است. همچنین، می توانید راهنمایی ارائه شده از طرف اداره مهاجرت کانادا را برای ارائه نمره از هر یک از امتحان های معتبر زبان، در این لینک مشاهده کنید.
 • آزمون جنرال سلپیپ در این لینک.
 • آزمون جنرال آیلتس در این لینک.
 • آزمون TEF کانادا در این لینک.
 • آزمون TCF کانادا در این لینک.
 • راه اندازی کسب وکار: داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری کانادا لازم است تا یک کسب وکار جدید را در این منطقه کانادایی راه اندازی کنند و یا یک کسب وکار موجود در این منطقه را خریداری نمایند. در این صورت داوطلبان باید حداقل به اندازه 34 درصد از مالکیت کسب وکار مورد نظر را در اختیار داشته باشند. دقت داشته باشید که کسب وکار مورد نظر نباید از فهرست کسب وکارهای غیر مجاز باشد. با مراجعه به این لینک می توانید فهرست کسب وکارهای غیر مجاز را مشاهده کنید. همچنین، داوطلبان نیازی نیست تا قبل از تأیید درخواست کسب وکار از طرف اداره مهاجرت آلبرتا، اقدام به راه اندازی کسب وکار نمایند.

چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری درباره چگونگی راه اندازی یک کسب وکار در کلگری آلبرتا دریافت کنید، می توانید ضمن مراجعه به این لینک، از خدمات ارائه شده در رابطه با توسعه طرح کسب وکار و وام های در نظر گرفته شده نیز با خبر شوید. ذکر این نکته ضروری است که چنانچه در کسب وکار خود از یک شریک استفاده می کنید، شرکای شما باید شهروندان کانادایی و یا افرادی دارای اقامت دائم کانادا باشند.

درباره خرید فرانچایز در کانادا و بهترین بیزنس در کانادا بخوانید.

 • تجربه کاری: داوطلبان نیاز است تا برای سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا حداقل به اندازه 6 ماه و به صورت تمام وقت و فعال، تجربه کار مدیریتی و یا مالکیت در یک کسب وکار را داشته باشند. در مورد تجربه کاری محدودیتی از نظر محل کسب سابقه کار وجود ندارد. داوطلبان می توانند تجربه کاری خود را که در کشور کانادا و یا خارج از این کشور بدست آمده است، ارائه دهند. همچنین، این تجربه کاری می تواند قبل از فارغ التحصیلی و یا بعد از زمان فارغ التحصیلی از موسسه آموزش عالی در آلبرتا کانادا باشد. نکته دیگری که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند این است که، در زمان ارائه اظهار علاقه مندی برای کارآفرینی در کلگری، ارائه یک مدرک تحصیلی به مدت تحصیل حداقل 2 سال در یکی از موسسات آموزشی آلبرتا و نیز ارائه تجربه کاری حداقل به اندازه 6 ماه، الزامی است.

سایر شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی

برخورداری از حداقل شرایط مورد اشاره در بخش قبل، برای شرکت در برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی مورد نیاز است. اما علاوه بر این شرایط، پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که امکان افزایش شانس پذیرش را برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری کانادا، فراهم می کنند. این پارامترها را پارامترهای انطباق پذیری می نامند. با در نظرگیری این پارامترها، داوطلبان از شانس بیشتری برای دریافت درخواست کسب وکار (Business Application) از طرف اداره مهاجرت آلبرتا، برخوردار خواهند شد. در جدول زیر، پارامترهای مرتبط با معیار انطباق پذیری آورده شده است. همچنین، داوطلبان می توانند با استفاده از ابزار خود ارزیابی در این لینک، نسبت به ارزیابی شرایط مهاجرتی خود برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری اقدام کنند. 

معیارپارامترهای انطباق پذیری
مزایای اقتصادیاز طریق پارامترهای زیر کسب وکار مورد نظر می تواند برای شهر کلگری آلبرتا دارای مزایا تشخیص داده شود:
ایجاد شغل (جاب آفر کانادا)
بخش اقتصادی
محل کسب وکار
جایگزین برای کسب وکار
سرمایه گذاری
مالکیت فکری
دریافت حمایت و یا شراکت با یکی از شتاب دهنده های کسب وکار
سن21 سال الی 49 سال
همسرشریک زندگی و یا همسر متقاضی باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:
برخورداری از حداقل 1 سال تجربه کار به صورت تمام وقت و به شکل پیوسته در کلگری
فارغ التحصیلی از یک برنامه آموزشی تمام وقت به مدت حداقل 2 سال و از یکی از موسسات آموزش عالی در آلبرتا
ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های زبان انگلیسی معتبر معادل با CLB 5 و یا ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان فرانسوی معادل با NCLC 5 در هر 4 مهارت
خویشاوندان ساکن کلگری آلبرتاچنانچه متقاضی و یا همسر داوطلب سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا دارای خویشاوندانی ساکن این منطقه از کانادا باشند نیز، امتیاز بیشتری به داوطلبان اختصاص داده می شود. این بستگان می توانند پدر، مادر، پدرخوانده یا مادر خوانده، فرزند، فرزند خوانده، خواهر، برادر، خواهر خوانده یا برادر خوانده باشند.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی

برای ارسال اظهار علاقه مندی جهت سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، داوطلبان نیاز است تا فرم های مشخصی را برای اداره مهاجرت آلبرتا ارسال نمایند. برای سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، مدارک و فرم های مورد نیاز خود را می توانید از طریق لینک های زیر دریافت کنید:

 • خلاصه پروپوزال کسب و کار در این لینک.
 • دریافت فرم دارایی خالص از این لینک.
 • فرم نماینده در این لینک.
 • مجوز جمع آوری و مطالعه اطلاعات شخصی همسر، شریک زندگی و افراد وابسته به فرد متقاضی در این لینک. همچنین، ذکر این نکته ضروری است که ممکن است تنها نیاز به ارسال برخی از فرم های ذکر شده باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره مدارک مورد نیاز و دریافت سایر فرم ها، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کلگری از طریق سرمایه گذاری، مسیر ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی (Foreign Graduate Start-Up Visa Stream) است. در حقیقت این مسیر مهاجرتی، یک برنامه مهاجرت اقتصادی محسوب می شود که به فارغ التحصیلان با استعدادی که به تازگی از یکی از موسسات آموزشی در خارج از کشور کانادا فارغ التحصیل شده اند، نامزدی استانی اعطا می کند. به شکلی که نیاز است تا این فارغ التحصیلان از مهارت و ابزارهای مالی کافی برای راه اندازی یک استارت آپ خلاقانه در کلگری آلبرتا برخوردار باشند. در نهایت، داوطلبان شرکت کننده در این مسیر مهاجرتی نیز می توانند اقامت دائم در کانادا را دریافت کنند.

اما فارغ التحصیلان خارجی که قصد دارند از طریق برنامه ویزای استارت آپ در کلگری سرمایه گذاری کنند، باید با یکی از نمایندگی های تعیین شده همکاری کنند. چنانچه فارغ التحصیل خارجی از شرایط ذکر شده در برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا برخوردار باشد، نمایندگی مورد نظر اقدام به ارائه یک توصیه نامه (letter of recommendation) خواهد کرد. در این صورت داوطلبان نیاز است تا توصیه نامه را به همراه اظهار علاقه مندی خود برای سرمایه گذاری در کلگری، از طریق پورتال برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارسال نمایند.  

ذکر این نکته ضروری است که، نمایندگی مورد نظر شرایط طرح های کسب وکار متقاضیان را بر اساس پارامترهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می دهد. پارامترهایی مانند توانایی فارغ التحصیلان خارجی در برآورده کردن نیاز و تقاضای بازار کلگری آلبرتا، پتانسیل موفقیت آمیز بودن کسب وکار در کوتاه مدت و بلند مدت، میزان جذب مشتری، توسعه کسب وکار و نیز طرح های مالی برای توسعه و راه اندازی کسب وکار، از طرف نمایندگی برنامه مهاجرتی مورد بررسی قرار می گیرند. بعد از بررسی های انجام شده، نمایندگی مورد نظر اقدام به ارائه یک گزارش کتبی از ارزیابی های انجام شده درباره کسب وکار پیشنهادی می نماید. فارغ التحصیلان خارجی باید این گزارش را نیز به همراه درخواست کسب وکار، ارسال کنند. در ادامه، مراحل  سرمايه گذاري در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، آورده شده است.

همچنین درباره ویزای استارتاپ کانادا بخوانید.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

در ادامه، مراحلی که متقاضیان نیاز است تا برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی مورد توجه قرار دهند، آورده شده است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر درباره هر یک از مراحل، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • ثبت اظهار علاقه مندی برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ

با مراجعه به پورتال اداره مهاجرت آلبرتا در این لینک، می توانید برای ثبت اظهار علاقه مندی (Expression of Interest) اقدام کنید. مسئولان برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا نسبت به بررسی و اختصاص امتیاز بر اساس شرایط اعلام شده شما اقدام می کنند. عموماَ زمان این فرآیند در حدود 30 روز در نظر گرفته شده است. مانند برنامه سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی، در این برنامه مهاجرتی نیز برای داوطلبان دارای بیشترین امتیاز، یک دعوتنامه درخواست کسب وکار ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است که شرایط شرکت در برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیلان خارجی، در بخش بعدی آورده شده است.

داوطلبان به منظور ارائه درخواست لازم است تا از یک ایمیل معتبر برخوردار باشند. همچنین، متقاضیان نیاز است تا مدارک و فرم های درخواست شده را اسکن کرده و در پورتال اداره مهاجرت آپلود نمایند. قبل از تکمیل درخواست و ارائه اطلاعات در سایت، داوطلبان می توانند با مراجعه به این لینک، راهنمای ثبت درخواست در پورتال اداره مهاجرت آلبرتا را نیز مطالعه نمایند. همچنین، با مراجعه به این لینک نیز داوطلبان می توانند موارد درخواست شده را که نیاز است در بیزینس پلن پیشنهادی در نظر بگیرند، مشاهده نمایند.

بعد از ایجاد اظهار علاقه مندی در پورتال، داوطلبان 120 روز فرصت خواهند داشت تا درخواست خود را ثبت و مدارک لازم را ارسال نمایند. چنانچه در مدت مشخص شده نسبت به ثبت اطلاعات درخواست شده اقدام نشود، متقاضیان نیاز است تا مجددا نسبت به ایجاد یک اظهار علاقه مندی جدید اقدام کنند. همچنین، امکان به روز رسانی اطلاعات داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری نیز در این مدت از طریق پورتال اداره مهاجرت آلبرتا، وجود خواهد داشت. به علاوه، برای ثبت اظهار علاقه مندی از داوطلبان هیچ مبلغی دریافت نمی شود و داوطلبان می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت رایگان، نسبت به ثبت اظهار علاقه مندی خود اقدام کنند.

شرایط داوطلبان در یک دوره 1 ساله بعد از ثبت اظهار علاقه مندی با یکدیگر مورد مقایسه قرار می گیرد. چنانچه در این مدت داوطلبان برای سرمايه گذاري در کلگری کانادا از طریق برنامه ویزای استارتاپ انتخاب نشوند، می توانند مجدداَ یک اظهار علاقه مندی جدید را ایجاد کنند. اما از داوطلبان دارای بیشترین امتیاز، برای ارائه یک درخواست کسب وکار دعوت خواهد شد.     

 • ثبت درخواست کسب و کار

در صورتی که بعد از ثبت اظهار علاقه مندی، یک دعوتنامه جهت ثبت درخواست کسب وکار برای متقاضیان ارسال شود، داوطلبان می توانند درخواست کسب وکار خود را از طریق پورتال برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا، ثبت نمایند. در این مرحله داوطلبان باید فرم های مورد نیاز و مدارک لازم را ارسال نمایند. ذکر این نکته ضروری است که گزارش حاصل از ارزیابی نمایندگی اداره مهاجرت آلبرتا، باید به همراه درخواست کسب وکار ارسال شود. برای دریافت فهرست مدارک مورد نیاز جهت ثبت درخواست کسب وکار، می توانید به این لینک مراجعه کنید. هزینه ارسال درخواست کسب وکار مبلغی به اندازه 3500 دلار تعیین شده است. همچنین، از زمان دریافت ایمیل برای ثبت درخواست کسب وکار، داوطلبان به مدت 90 روز فرصت خواهند داشت تا درخواست خود را ارسال کنند.

 • ارزیابی درخواست کسب و کار و امضای توافق نامه عملکرد

در این مرحله درخواست کسب وکار متقاضیان برای سرمایه گذاری در کلگری به همراه مدارک و شرایط ارسالی مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی دیگری نیز باشد، افسر اداره مهاجرت با داوطلبان برای دریافت مدارک و اطلاعات بیشتر از طریق تلفن یا ایمیل تماس خواهد گرفت. اگر با طرح کسب وکار متقاضیان موافقت شود، داوطلبان باید ضمن امضای توافق نامه عملکرد کسب وکار (Business Performance Agreement)، از این توافق نامه یک اسکن تهیه کرده و آن را به ایمیل اداره مهاجرت آلبرتا در مدت 14 روز بعد از تأیید طرح، ارسال نمایند.  

 • اخذ مجوز کار در کانادا

زمانی که توافق نامه عملکرد کسب وکار یا BPA، به امضای شخص متقاضی و اداره مهاجرت آلبرتا رسید، یک نسخه از توافق نامه امضا شده به همراه نامه تأیید درخواست کسب وکار و نیز یک نامه حمایتی به نام 205(a) از طرف اداره مهاجرت آلبرتا برای داوطلبان ارسال می شود. با دریافت این نامه حمایتی، داوطلبان می توانند برای اخذ مجوز کار 2 ساله، درخواست خود را به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارائه دهند.

 • راه اندازی کسب و کار در کلگری کانادا

بعد از دریافت مجوز کار کانادا، داوطلبان نیاز است تا برای راه اندازی کسب وکار مورد نظر خود به کلگری آلبرتا سفر کنند. بدین منظور لازم است تا متقاضیان سرمایه گذاری در کلگری از مالکیت کسب وکار به اندازه حداقل 34 درصد در مرکز شهر، یا مالکیت کسب وکار حداقل به اندازه51 درصد در سایر مناطق، برخوردار باشند. مدت زمان راه اندازی و مالکیت کسب وکار نیز باید حداقل به مدت 12 ماه و به صورت فعالانه باشد. در این مدت داوطلبان نیاز است تا شرایط تعیین شده در توافق نامه عملکرد کسب وکار را اجرایی کنند. به شکلی که بعد از 1 سال، متقاضیان باید از طریق تولید محصولات و خدمات نشان دهند که کسب وکار مورد نظر، به خوبی راه اندازی شده است.

 • ارائه گزارش نهایی و اخذ اقامت دائم کانادا

زمانی که داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارت اپ فارغ التحصیل خارجی بتوانند شرایط موجود در توافق نامه عملکرد کسب وکار را اجرا کنند، می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه دهند. در ابتدا، داوطلبان نیاز است تا گزارش نهایی را برای نامزدی در برنامه استانی آلبرتا ارسال کنند. گزارش نهایی داوطلبان به وسیله اداره مهاجرت البرتا مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چنانچه گزارش نهایی ارسال شده برای دریافت نامزدی استانی مورد قبول واقع شود، اداره مهاجرت آلبرتا نامزدی متقاضیان را به اداره مهاجرت کانادا اعلام خواهد کرد. در این صورت، داوطلبان می توانند برای دریافت اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی ارائه درخواست شرکت در این برنامه مهاجرتی، می توانید به این لینک مراجعه کنید. سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه های استانی نیازمند صرف زمان و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. همچنین، عدم آگاهی از برخی از شرایط و چگونگی ارائه درخواست، می تواند منجر به بروز اشتباهات احتمالی و در نتیجه به تأخیر افتادن مهاجرت به کلگری کانادا شود. به همین دلیل، دریافت مشاوره از یکی از وکلای خبره در امور مهاجرتی کانادا، نه تنها می تواند از بروز این اشتباهات جلوگیری کند، بلکه موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شما نیز خواهد شد. چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی برای سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب تراست مشورت کنید.

شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارتاپ، داوطلبان باید از شرایطی که در جدول زیر آورده شده است، برخوردار باشند.

شرایطتوضیحات
تجربه کاریبرخورداری از حداقل 6 ماه تجربه کار تمام وقت. این تجربه کاری می تواند به شکل مالکیت یا مدیریت فعال در یک کسب وکار باشد.
تحصیلاتمتقاضیان سرمایه گذاری در کلگری لازم است تا از یک موسسه آموزش عالی در خارج از کشور کانادا و در مدت 2 سال قبل از ارائه درخواست، یک مدرک تحصیلی دریافت کرده باشند. به شکلی که، سوابق تحصیلی متقاضیان باید به وسیله یکی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا، مورد ارزیابی قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به این لینک مراجعه کنید. همچنین، برای دریافت فهرستی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا برای ارزیابی مدارک، می توانید به این لینک مراجعه کنید.
طرح کسب وکارطرح کسب وکار پیشنهادی و یا به اصطلاح بیزینس پلن باید همراه با مسائل مالی کسب وکار ارائه شود.
Pitch Deck یا ارائه استارت آپیکسب وکار مورد نظر نیاز است تا به صورت اسلاید در مدت زمانی در حدود 10 دقیقه ارائه شود. به شکلی که، در این ارائه باید فعالیت تجاری کسب وکار و نیز مواردی که سرمایه گذار باید بر آنها متمرکز شود، مورد اشاره قرار گیرند.
آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویداوطلبان لازم است تا مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی حداقل معادل با CLB 7 در هر مهارت ارائه دهند. همچنین، داوطلبان می توانند مدرکی معادل با حداقل NCLC 7 برای هر مهارت از یکی از امتحان های معتبر زبان فرانسوی را نیز ارائه دهند. 
راه اندازی کسب وکارکسب و کار با حداقل مالکیت 34 درصد در مرکز شهر و یا حداقل مالکیت به اندازه 51 درصد در سایر مناطق کلگری راه اندازی شود.
سرمایه گذاری در کسب وکارسرمایه گذاری انجام شده می تواند از طرف متقاضیان و یا همسر یا شریک زندگی آنها و یا از طرف یک شرکت سرمایه گذاری کانادایی انجام شود. به شکلی که، حداقل سرمایه گذاری لازم برای یک کسب وکار در مرکز شهر به اندازه 100 هزار دلار و حداقل سرمایه گذاری لازم برای یک کسب وکار در سایر مناطق، به اندازه 50 هزار دلار تعیین شده است. به سرمایه گذاری های بیشتر امتیاز بیشتری نیز تعلق خواهد گرفت.
توصیه نامهداوطلبان باید یک توصیه نامه از طرف یکی از نمایندگی های تعیین شده برای سرمایه گذاری در کلگری داشته باشند.
برخورداری از سرمایه لازمداوطلبان باید مدرکی مبنی بر برخورداری از سرمایه لازم برای اقامت در کلگری و راه اندازی یک کسب وکار را ارائه دهند.

‌در جدول زیر، حداقل سرمایه لازم آورده شده است. این حداقل سرمایه تعیین شده بر اساس تعداد اعضای خانواده متقاضی و نیز، جمعیت منطقه ای که کسب وکار در آن راه اندازی می شود، در نظر گرفته شده است.  به شکلی که این مبلغ از سرمایه اعلام شده برای حداقل 6 ماه اقامت در کلگری آلبرتا در نظر گرفته شده است. همچنین، مبلغ های ارائه شده در جدول زیر، بر اساس دلار کانادا آورده شده اند. به علاوه، برای اطمینان یافتن از این موضوع که از شرایط لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار هستید، می توانید از ابزار خود ارزیابی برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا که در این لینک قرار دارد، استفاده کنید.

 • سرمایه مورد نیاز بر اساس جمعیت منطقه
کمتر از 1000 نفربین 1000 الی 30 هزار نفربین 30 هزار الی 99,999 نفربین 100 هزار الی 499,999 نفر500 هزار نفر و بیشترتعداد اعضای خانواده
8,92210,15111,09312,96112,9601
11,10712,63613,81016,13516,1352
13,65515,53416,97719,83619,8363
16,57918,86120,61324,08424,0834
18,80321,39223,37927,31527,3155
21,20824,12726,36730,80730,8066
23,61126,86129,35634,29934,2997

یکی دیگر از شرایطی که داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری کانادا باید مورد توجه قرار دهند، راه اندازی کسب و کار در یکی از بخش های کلیدی و یا در یکی از اولویت های تعیین شده در این منطقه از کانادا است. به شکلی که، حتماَ بیزینس پلن یا ارائه استارتاپی باید نشان دهنده ارتباط کسب وکار مورد نظر با یکی از بخش های کلیدی در اقتصاد کلگری آلبرتا باشد. این بخش های اصلی در اقتصاد کلگری آلبرتا عبارت هستند از:

 • فناوری
 • هوافضا
 • خدمات مالی
 • انرژی
 • کشاورزی
 • گردشگری
 • داروسازی
 • علوم زیستی

همچنین، برای دریافت شرایط کسب وکارهای مجاز و غیر مجاز برای سرمايه گذاري در کلگری، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ

برای ثبت یک اظهار علاقه مندی جهت شرکت در برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی، داوطلبان نیاز است تا مدارک درخواست شده را در پورتال اداره مهاجرت آلبرتا آپلود نمایند. این مدارک عبارت هستند از:

 • طرح کسب وکار و یا به اصطلاح بیزینس پلن
 • ارائه کوتاه یا ارائه استارت آپی: داوطلبان نیاز است تا طرح کسب وکار خود را در چند اسلاید و به صورت مختصر بیان نمایند.
 • توصیه نامه از یک نمایندگی تعیین شده
 • فرم ارزش دارایی خالص
 • فرم استفاده از یک نماینده در صورت نیاز
 • مجوز جمع آوری و استفاده از اطلاعات وارد شده برای همسر، شریک زندگی و یا افراد وابسته

برای دریافت فرم ها و اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

برای سرمایه گذاری در کلگری برنامه دیگری به نام مسیر کشاورز خود اشتغال (Self-Employed Farmer Stream) در نظر گرفته شده است. با شرکت در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان سرمايه گذاري در کلگری کانادا می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا نیز درخواست خود را ارائه دهند. در حقیقت، کشاورزان با تجربه که تمایل دارند یک مزرعه را در آلبرتا کانادا خریداری و یا راه اندازی کنند، می توانند برای مهاجرت به کلگری کانادا از طریق این برنامه سرمایه گذاری اقدام کنند.  

به شکلی که، کار آفرینان خارجی با برخورداری از منابع مالی و تجربه مدیریت در مزرعه، می توانند اقدام به راه اندازی یک مزرعه جدید و یا خریداری یک مزرعه موجود در استان آلبرتا نمایند. برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری در کلگری کانادا، داوطلبان نیاز است تا درخواست خود را همراه با طرح کسب وکار پیشنهادی به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP) ارائه دهند. در این صورت و به منظور ارزیابی از درخواست ارائه شده، مقامات مسئول در برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا با نهاد کشاورزی و جنگلداری آلبرتا در رابطه با شرایط متقاضیان و طرح کسب وکار پیشنهادی، مشورت خواهند کرد.

نکته ای که داوطلبان باید مورد توجه قرار دهند این است که، چنانچه برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا متوجه هر گونه تقلب و یا معرفی نادرست در یک درخواست شود، ممکن است متقاضیان حداکثر تا مدت 5 سال از ارائه درخواست به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا منع شوند. بنابراین، با توجه به حساسیت های موجود توصیه می شود تا متقاضیان سرمايه گذاري در کلگری حتما از راهنمایی های یک وکیل مهاجرت به کانادا برای امور مربوط به سرمایه گذاری در این کشور استفاده کنند. موسسه مهاجرتی تراست با در اختیار داشتن تیمی از وکلای برجسته در امور مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا، می تواند در انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در کلگری کانادا به خوبی شما را یاری کند. بنابراین، همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان در این لینک، کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید. در ادامه درباره مراحل و شرایط سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال، مطالب بیشتری آورده شده است.

مراحل سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

در ادامه مراحل ارائه درخواست برای سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال، آورده شده است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر از چگونگی ارائه درخواست برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • دانلود و تکمیل فرم ها

با مراجعه به صفحه برنامه مهاجرت کشاورز خود اشتغال که لینک آن در پاراگراف بالا آورده شده است، می توانید فرم های مورد نیاز را دانلود کنید و نسبت به تکمیل آنها اقدام نمایید.

 • پرداخت هزینه ارائه درخواست

بابت همه درخواست هایی که بعد از تاریخ اول اکتبر سال 2020 میلادی ارسال شده اند، هزینه مشخصی دریافت می شود. هزینه ارائه درخواست جهت سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال، مبلغی به اندازه 500 دلار تعیین شده است.

 • ارسال درخواست به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا

برای سرمايه گذاري در کلگری، داوطلبان نیاز است تا درخواست خود را به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارسال نمایند. همراه با ارائه درخواست، مدارک مربوط به پرداخت هزینه نیز باید ارسال شوند. ذکر این نکته ضروری است که درخواست ها باید به صورت پستی به آدرس برنامه مهاجرت آلبرتا ارسال شوند. بنابراین، به درخواست هایی که از طریق فکس یا ایمیل ارسال شوند، رسیدگی نخواهد شد.

 • ارزیابی درخواست

افسر اداره مهاجرت آلبرتا در برنامه نامزد مهاجرتی این استان، اقدام به ارزیابی درخواست های ارسال شده بر مبنای شرایط ذکر شده برای این برنامه مهاجرتی می کند. در بخش بعدی، درباره شرایط سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال، اطلاعات بیشتری آورده شده است. اما در گام بعدی، طرح کسب وکار پیشنهادی یا بیزینس پلن به سازمان کشاورزی و جنگلداری آلبرتا ارسال می شود. سازمان کشاورزی و جنگلداری آلبرتا نیز تعیین می کند که آیا طرح کسب وکار پیشنهادی می تواند نیازهای صنعت کشاورزی این استان را برطرف نماید یا خیر. در این صورت، این سازمان به صورت کتبی نظر خود را درباره بیزینس پلن به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا اعلام می کند. افسر اداره مهاجرت نیز در صورت لزوم برای دریافت مدارک یا اطلاعات بیشتر با متقاضیان از طریق ایمیل یا تلفن، تماس خواهد گرفت.

 • پذیرش درخواست

چنانچه با درخواست متقاضیان جهت سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا موافقت شود، متقاضیان به عنوان نامزد استانی معرفی خواهند شد. در این صورت متقاضیان از طریق ایمیل، اطلاعات بیشتر و مدارک مربوطه را دریافت خواهند کرد. بر اساس ایمیل ارسال شده، داوطلبان می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

 • درخواست تجدید نظر

چنانچه با درخواست داوطلبان برای سرمايه گذاري در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال موافقت نشود، ابتدا بهتر است متقاضیان دلایل رد درخواست خود را مطالعه کنند. چنانچه در ارزیابی درخواست خطایی وجود داشته باشد، ممکن است متقاضیان سرمایه گذاری کلگری بتوانند برای تجدید نظر درباره رأی صادر شده، درخواست خود را ارائه دهند. هزینه در نظر گرفته شده برای ارسال درخواست تجدید نظر نیز، مبلغی به اندازه 100 دلار است. معمولاَ در مدتی برابر با 30 روز بعد از ارسال درخواست تجدید نظر، به درخواست ها پاسخ داده می شود.

شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

در ادامه، شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال آورده شده است.

 • مهارت های مدیریت مزرعه- یکی از شرایط تعیین شده برای پذیرش در برنامه کشاورز خود اشتغال، برخورداری از مهارت های مرتبط با مدیریت مزرعه است. برای اثبات برخورداری از این مهارت ها داوطلبان می توانند یکی از مواردی را که در ادامه آورده شده است، ارائه دهند:
 • اسناد مالی مرتبط با یک کسب وکار موجود در زمینه مزرعه داری
 • مدارک مرتبط با تجربه کاری، آموزشی و تحصیلی
 • بیزینس پلن پیشنهادی برای کسب وکار کشاورزی در کلگری آلبرتا
 •  اسنادی مبنی بر این موضوع که یک موسسه مالی در کانادا تمایل به حمایت مالی از کسب وکار پیشنهادی در کلگری دارد.
 • منابع مالی کافی: داوطلبان برای سرمایه گذاری در کلگری باید از حداقل مبلغی به اندازه 500 هزار دلار کانادا، جهت تولید اولیه در کسب وکار پیشنهادی برخوردار باشند. در نتیجه، اسناد مالی ارائه شده باید نشان دهنده دارایی خالصی به ارزش حداقل 500 هزار دلار کانادا باشند. به علاوه، داوطلبان می توانند مدارکی مبنی بر این موضوع که می توانند این مقدار سرمایه را از منابع دیگری نیز تأمین کنند، ارائه دهند. همچنین، ممکن است از متقاضیان سرمايه گذاري در کلگری درخواست شود تا توانایی مالی خود را برای انجام سرمایه گذاری به اندازه ای بیشتر از مقدار حداقل تعیین شده نیز، نشان دهند.
 • سرمایه گذاری برای تولید اولیه: داوطلبان سرمايه گذاري در کلگری باید طرح های سرمایه گذاری خود را برای کسب وکار پیشنهادی به همراه درخواست سرمایه گذاری، به برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارائه دهند.

همچنین بخوانید

فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا

مدارک سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

برای دریافت فرم ها و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در برنامه کشاورز خود اشتغال، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مدارک سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کشاورز خود اشتغال

چگونگی امتیاز دهی در برنامه های استانی سرمایه گذاری در کلگری

چگونگی امتیاز دهی برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرینی 

با توجه به این موضوع که برای انتخاب داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، یک سیستم امتیازدهی در نظر گرفته شده است، داوطلبانی که از بیشترین امتیاز برخوردار باشند برای دریافت نامزد استانی و اخذ اقامت دائم در کانادا انتخاب خواهند شد. به شکلی که، داوطلبان با بیشترین امتیاز می توانند برای ثبت درخواست کسب وکار مورد نظر خود اقدام کنند. بدین منظور، پارامترهای راه اندازی کسب وکار (75 امتیاز)، پارامترهای مرتبط با سرمایه انسانی (25 امتیاز) و پارامترهای انطباق پذیری (25 امتیاز)، برای امتیازدهی به داوطلبان در نظر گرفته شده است. در جدول زیر، نحوه امتیازدهی به داوطلبان بر اساس پارامترهای راه اندازی کسب وکار، آورده شده است:

 پارامتر های راه اندازی کسب وکار 
معیارتوضیحاتامتیاز
 مدیریت در یک کسب وکار یا تجربه مالکیت در یک کسب وکار یا برخورداری از تجربه معادلبرخورداری از تجربه حداقل به مدت 6 ماه الزامی است.5
مدیریت در یک کسب وکار یا تجربه مالکیت در یک کسب وکار یا برخورداری از تجربه معادلبرخورداری از تجربه به مدت 1 سال10
 مدیریت در یک کسب وکار یا تجربه مالکیت در یک کسب وکار یا برخورداری از تجربه معادلبرخورداری از تجربه بیشتر از 1 سال15
مزایای اقتصادیبخش توسعه اقتصادی (به عنوان مثال: انرژی، کشاورزی، فناوری، داده، مخابرات، هوا فضا، خدمات مالی و فینتک)15
مزایای اقتصادیجایگزینی5
مزایای اقتصادیایجاد شغلحداکثر 15 امتیاز
سرمایه گذاری کلی در کسب وکار25 هزار دلار یا کمتر5
سرمایه گذاری کلی در کسب وکار 25001 دلار الی 50 هزار دلار10
سرمایه گذاری کلی در کسب وکار50001 دلار الی 75 هزار دلار15
سرمایه گذاری کلی در کسب وکار75001 دلار یا بیشتر20

همچنین، امتیاز دیگری نیز به اندازه 5 امتیاز برای مناطق روستایی در برنامه کارآفرینی آلبرتا در نظر گرفته شده است. با توجه به این موضوع که در این مطلب سرمایه گذاری در شهر کلگری مورد توجه است، این امتیاز به داوطلبان سرمایه گذاری کلگری تعلق نمی گیرد. نکته ای که در مورد ایجاد شغل وجود دارد این است که، شغل ایجاد شده یا جاب افر کانادا باید برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم در کانادا باشد. به شکلی که حتی فامیل و بستگان متقاضی سرمایه گذاری در کلگری کانادا را نیز شامل نمی شود. برای ایجاد یک جاب آفر کانادا 5 امتیاز، 2 فرصت شغلی 10 امتیاز و تعداد 3 یا بیشتر، 15 امتیاز به داوطلبان اختصاص داده خواهد شد. در ادامه، نحوه امتیازدهی بر اساس پارامترهای سرمایه انسانی آورده شده است:

معیارتوضیحاتامتیاز
میزان آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره در هر 4 مهارت معادل با CLB 7 یا NCLC 7 الزامی است.5
میزان آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره در هر 4 مهارت معادل با CLB 8 یا NCLC 812
میزان آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره در هر 4 مهارت معادل با CLB 9 یا NCLC 9 یا بیشتر15
تحصیلات در آلبرتا  ارائه یک مدرک لیسانس و یا یک مدرک دیپلم 2 ساله الزامی است.5
تحصیلات در آلبرتا  ارائه بیشتر از یک مدرک تحصیلی7
تحصیلات در آلبرتا  ارائه مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر10

همچنین، با توجه به معیارهای انطباق پذیری که در بخش شرایط سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی بیان شد، برای پارامتر سن حداکثر 5 امتیاز و برای پارامتر مشخصات همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی، در صورت برخورداری از یکی از شرایط اعلام شده، حداکثر 10 امتیاز در نظر گرفته شده است. همچنین، چنانچه خویشاوندان متقاضی سرمايه گذاري در کلگری و یا بستگان همسر متقاضی، ساکن کلگری آلبرتا باشند نیز، حداکثر 10 امتیاز به متقاضی اختصاص داده خواهد شد.

چگونگی امتیاز دهی برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارتاپ

 داوطلبان با مراجعه به پورتال برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا، یک اظهار علاقه مندی برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری در کلگری از طریق ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی ارسال می کنند. با توجه به نحوه امتیاز دهی که در جدول زیر آورده شده است، به هر داوطلب یک امتیاز مشخص اختصاص داده می شود. بنابراین، از داوطلبانی که از بیشترین امتیاز برخوردار باشند، برای ثبت یک درخواست کسب وکار دعوت خواهد شد.

 • پارامترهای سرمایه انسانی
معیارتوضیحاتامتیاز
آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره معادل با CLB 7 در هر 4 مهارت الزامی است.10
آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره معادل با CLB 8 در هر 4 مهارت20
آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسویارائه حداقل نمره معادل با CLB 9 یا بالاتر در هر 4 مهارت30
تحصیلاتارائه حداقل یک مدرک معادل با کارشناسی الزامی است.5
تحصیلاتکارشناسی ارشد10
تحصیلاتدکتری15
تحصیلاتچنانچه رشته تحصیلی در یکی از گرایش های علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات باشد.10
تحصیلاتچنانچه رشته تحصیلی بازرگانی باشد.10
مدیریت یا مالکیت کسب وکار یا تجربه معادلارائه حداقل 6 ماه تجربه کاری الزامی است.5
مدیریت یا مالکیت کسب وکار یا تجربه معادلبیشتر از 6 ماه و کمتر از 1 سال10
مدیریت یا مالکیت کسب وکار یا تجربه معادلبین 1 سال الی 2 سال15
مدیریت یا مالکیت کسب وکار یا تجربه معادلبیشتر از 2 سال20
 برخورداری از تجربه مالکیت کسب وکار15
 • آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی

برخورداری از حداقل نمره اعلام شده از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی، برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا الزامی است. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده نیز از این پارامتر، به اندازه 30 امتیاز تعیین شده است.

 • تحصیلات

ارائه حداقل مدرک از یک موسسه آموزش عالی در خارج از کانادا برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری کانادا الزامی است. به شکلی که، این مدرک تحصیلی در 2 سال قبل از ارائه درخواست دریافت شده باشد. همچنین، ذکر این نکته ضروری است که مدرک ارائه شده باید از طرف یکی از سازمان های تعیین شده، مورد ارزیابی قرار گرفته باشد. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای پارامتر تحصیلات نیز، 35 امتیاز است.

 • تجربه کاری

برخوداری از حداقل سابقه مدیریت، مالکیت و یا تجربه مشابه در کسب وکار پیشنهادی الزامی است. به عنوان مثال، داوطلبان می توانند تجربه کاری با مراکز شتاب دهنده کسب وکار را نیز ارائه دهند. همچنین، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده از این پارامتر به اندازه 35 امتیاز می باشد.

 • پارامترهای کسب وکار
معیارتوضیحاتامتیاز
طرح کسب وکارطرح کسب وکار با ذکر اطلاعات مالی40
سرمایه گذاری در مرکز شهر قبل از رفتن به کلگری آلبرتاحداقل به مبلغ 100 هزار دلار5
سرمایه گذاری در مرکز شهر قبل از رفتن به کلگری آلبرتابین 100,001 دلار الی 150 هزار دلار11
سرمایه گذاری در مرکز شهر قبل از رفتن به کلگری آلبرتابین 150,001 دلار الی 200 هزار دلار18
سرمایه گذاری در مرکز شهر قبل از رفتن به کلگری آلبرتابیش از 200 هزار دلار25
سرمایه گذاری در مناطق حاشیه ای قبل از رفتن به کلگری آلبرتاحداقل به مبلغ 50 هزار دلار5
سرمایه گذاری در مناطق حاشیه ای قبل از رفتن به کلگری آلبرتابین 50,001 دلار الی 100 هزار دلار11
سرمایه گذاری در مناطق حاشیه ای قبل از رفتن به کلگری آلبرتابین 100,001 دلار الی 150 هزار دلار18
سرمایه گذاری در مناطق حاشیه ای قبل از رفتن به کلگری آلبرتابیش از 150 هزار دلار25
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ در مرکز شهر کلگری آلبرتابین 100 هزار دلار الی 150 هزار دلار5
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ در مرکز شهر کلگری آلبرتابین 150,001 دلار الی 200 هزار دلار10
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ در مرکز شهر کلگری آلبرتابین 200,001 دلار الی 250 هزار دلار15
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ در مرکز شهر کلگری آلبرتابیش از 250 هزار دلار20
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ (در مناطق حاشیه ای)بین 50 هزار دلار الی 100 هزار دلار5
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ (در مناطق حاشیه ای)بین 100,001 دلار الی 150 هزار دلار10
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ (در مناطق حاشیه ای)بین 150,001 دلار الی 200 هزار دلار15
سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارتاپ (در مناطق حاشیه ای)بیش از 200 هزار دلار20
ایجاد شغل1 شغل5
ایجاد شغل2 شغل10
ایجاد شغل3 شغل یا بیشتر15
 • طرح کسب و کار

حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای پارامتر طرح کسب وکار یا بیزینس پلن، 40 امتیاز است. ارائه بیزینس پلن برای تمامی متقاضیان سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی، الزامی است. همچنین، در طرح کسب وکار ارائه شده، داوطلبان باید اطلاعات مالی را نیز بیان کنند. راهنمای تهیه و ارائه بیزینس پلن در وبسایت اداره مهاجرت آلبرتا آورده شده است.   

 • سرمایه گذاری قبل از رفتن به کلگری آلبرتا

برای این پارامتر نیز حداکثر 25 امتیاز در نظر گرفته شده است. در حقیقت، این پارامتر به حداقل سرمایه گذاری انجام شده قبل از رفتن به کلگری آلبرتا که از محل دارایی های شخصی متقاضیان و یا از طرف یک موسسه مالی کانادایی تأمین می شود، اشاره دارد. این سرمایه گذاری برای تمامی متقاضیان الزامی است.

 • سرمایه گذاری پیشنهادی بعد از راه اندازی استارت آپ

سرمایه گذاری دیگری نیز بعد از راه اندازی کسب وکار در نظر گرفته شده است. این سرمایه گذاری می تواند از محل دارایی های شخص متقاضی سرمایه گذاری در کلگری کانادا و یا از طرف یک موسسه مالی در کانادا تأمین شود. اما این سرمایه گذاری برای داوطلبان الزامی نیست. در صورت سرمایه گذاری بعد از راه اندازی استارتاپ، داوطلبان می توانند تا حداکثر 20 امتیاز را نیز دریافت کنند.  

 • ایجاد شغل در کلگری آلبرتا

برای دریافت امتیاز از پارامتر ایجاد شغل در کلگری آلبرتا و یا جاب افر کانادا، نیاز است تا داوطلبان حداقل یک فرصت شغلی را برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا ایجاد کنند. به شکلی که، فرصت های شغلی ایجاد شده برای بستگان مورد قبول نیست. همچنین، این فرصت های شغلی باید حداقل در یک دوره زمانی 6 ماهه وجود داشته باشند. حداکثر امتیاز بدست آمده از این پارامتر به اندازه 15 امتیاز در نظر گرفته شده است. ذکر این نکته ضروری است که ایجاد شغل در کسب وکار برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارتاپ، الزامی نیست.

چگونگی امتیاز دهی در برنامه های استانی سرمایه گذاری در کلگری

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه های فدرال

علاوه بر برنامه های نامزد استانی که از طرف اداره مهاجرت آلبرتا برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در کلگری کانادا در نظر گرفته شده است، دولت کانادا نیز برنامه های مهاجرتی ویژه ای را برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی فراهم کرده است. این برنامه ها با عنوان برنامه های مهاجرت کسب وکار (Business immigration programs) معرفی شده اند. به شکلی که با پذیرش در این برنامه های مهاجرتی، امکان دریافت اقامت دائم کانادا نیز برای کارفرماها و افراد خود اشتغال وجود خواهد داشت. برنامه های دولت کانادا برای کارآفرینی در کانادا عبارت هستند از: برنامه ویزای استارتاپ فدرال (Start-up visa) و برنامه افراد خود اشتغال (Self-employed persons program). در ادامه، درباره هر یک از این برنامه ها نیز توضیحاتی آورده شده است. 

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال

علاوه بر برنامه ویزای استارتاپ فارغ التحصیل خارجی که به عنوان یکی از برنامه های استانی برای مهاجرت کارآفرینان در نظر گرفته شده است، برنامه دیگری نیز برای راه اندازی استارتاپ در کانادا از طرف دولت کانادا معرفی شده است. این برنامه که برنامه ویزای استارت آپ فدرال (Start-up Visa Program) نام دارد، به افراد خود اشتغال اجازه سرمایه گذاری در کلگری کانادا را نیز می دهد. بنابراین، چنانچه از یک ایده خلاقانه برای راه اندازی یک کسب وکار در کلگری کانادا برخوردار هستید، می توانید با درنظرگیری شرایط اعلام شده برای این برنامه مهاجرتی، در کلگری کانادا سرمایه گذاری کنید.

سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک، درباره شرایط و چگونگی ارائه درخواست سرمایه گذاری در کلگری کانادا از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال توضیحات لازم را ارائه کرده است. به عنوان مثال، تمامی مدارک ارسالی باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی ترجمه رسمی شوند. همچنین، یکی از شرایط اختصاصی برای شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که کسب و کار پیشنهادی باید به تأیید اداره مهاجرت کانادا برسد. به علاوه، متقاضیان نیاز است تا از حداقل سرمایه لازم برای رفتن به کانادا و اقامت در این کشور برخوردار باشند.

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه افراد خود اشتغال

یکی دیگر از برنامه های دولت کانادا که به افراد خود اشتغال اجازه کارآفرینی در کلگری آلبرتا را می دهد، برنامه افراد خود اشتغال (Self-employed person) است. به شکلی که، داوطلبانی که دارای تجربه مرتبط در یکی از زمینه های فرهنگی یا ورزشی هستند، می توانند برای خود اشتغالی از طریق این برنامه مهاجرتی به کلگری کانادا مهاجرت کنند. در این صورت متقاضیان سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا نیز درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. بر اساس معیارهایی که در سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک، برای متقاضیان شرکت کننده در این برنامه مهاجرتی آورده شده است، داوطلبان بر طبق پارامترهای تجربه، تحصیلات، سن، مهارت های زبانی و انطباق پذیری، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

متقاضیان سرمايه گذاري در کلگری کانادا که قصد دارند از طریق برنامه افراد خود اشتغال به کارآفرینی در کانادا بپردازند، نیاز است تا حداقل 35 امتیاز را بعد از ارزیابی پارمترهای مورد نظر، بدست آورند. به شکلی که، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای تحصیلات، 25 امتیاز است. همچنین، حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای پارامتر تجربه کاری به اندازه 35 امتیاز، حداکثر امتیاز برای پارامتر سن به اندازه 10 امتیاز، حداکثر امتیاز برای مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی به اندازه 24 امتیاز و حداکثر امتیاز برای معیار انطباق پذیری نیز به اندازه 6 امتیاز است. بنابراین، داوطلبان می توانند حداکثر 100 امتیاز را از این برنامه مهاجرتی بدست آورند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیاز دهی در برنامه افراد خود اشتغال دولت فدرال کانادا و مشاهده لیست مشاغل مورد نظر در این برنامه مهاجرتی، می توانید مطلب موجود در صفحه مهاجرت خوداشتغالی کانادا را نیز مطالعه کنید.  

سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه افراد خود اشتغال

شرایط سرمایه گذاری در کلگری

با توجه به مطالبی که در بخش های قبلی بیان شد، برای سرمایه گذاری در کلگری کانادا روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا می توانند از طریق یکی از برنامه های نامزد استانی و یا از طریق یکی از برنامه های دولت کانادا برای کارآفرینی در کلگری درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. این در حالی است که هر یک از برنامه های مهاجرتی در نظر گرفته شده، برای جذب گروه خاصی از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی است.

به عنوان مثال در برنامه کشاورز خود اشتغال که یکی از چندین برنامه نامزد استانی در آلبرتا است، آن گروهی از کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند برای سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا اقدام کنند که علاوه بر توانایی مالی، از تجربه مرتبط در بخش کشاورزی نیز برخوردار باشند. در حالی که در مسیر مهاجرتی مربوط به کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، آن گروهی از متقاضیان مهاجرت به کلگری را هدف قرار داده است که از سابقه تحصیل در یکی از موسسات آموزش عالی در استان آلبرتا برخوردار باشند.

بنابراین، با توجه به اهداف متفاوتی که ممکن است برای برنامه های مختلف مهاجرتی در نظر گرفته شده باشد، و نیز با توجه به نیازهایی که در تهیه هر یک از برنامه های مهاجرتی دیده شده است، شرایط سرمایه گذاری در کلگری کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل تجربه کاری مرتبط در یک کسب وکار، برخورداری از حداقل سرمایه لازم و نیز ارائه یک طرح از کسب وکار مورد نظر، از جمله شرایطی هستند که برای شرکت در برنامه های نامزد مهاجرت استانی آلبرتا مورد توجه قرار گرفته اند. در این مطلب، شرایط سرمایه گذاری کلگری کانادا با توجه به هر یک از برنامه های مهاجرتی آورده شده است.

 • برخی از سایت های مفید
 • اطلاعات مفیدی که قبل از رفتن به کلگری آلبرتا باید بدانید، در این لینک.
 • اطلاعات جانبی جهت مهاجرت به کانادا، در این لینک.
 • سایت مفید درباره کلگری. به عنوان مثال، برای آگاهی از هزینه اسکان در هتل ها و اقامت گاه های شهر کلگری می توانید به این لینک نیز مراجعه کنید.

سوالات متداول

چگونه می توانم برای سرمایه گذاری در کلگری آلبرتا اقدام کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به هر کشوری، آگاهی کامل از شرایط شرکت در برنامه های مهاجرتی است. با توجه به این موضوع که کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و نیز، تعداد بسیار زیاد مسیرهای مهاجرت به کانادا، نیاز به بررسی کامل شرایط و آگاهی از ویژگی های هر برنامه مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، امری ضروری به نظر می رسد. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در کلگری نیز روش های مختلفی در نظر گرفته شده است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در وقت و هزینه های احتمالی، پیش از انجام هر کاری ابتدا با یکی از وکلای رسمی مهاجرت در تیم تراست مشورت کنید. در این صورت، ضمن آگاهی کامل از شانس پذیرش خود برای شرکت در هر برنامه مهاجرتی، می توانید گام های خود را برای مهاجرت به کلگری کانادا و سرمایه گذاری در این شهر، محکم تر بردارید.
اما چنانچه بخواهید از طریق یکی از برنامه های استانی برای سرمايه گذاري در کلگری آلبرتا اقدام کنید، می توانید درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا در این لینک ارائه دهید. بدین منظور، نیاز است تا یک ایمیل معتبر داشته باشید. همچنین می توانید به شکل آنلاین، اطلاعات و مدارک مورد تقاضا را ارسال کنید. به علاوه با مراجعه به این لینک، می توانید درباره چگونگی ارائه درخواست خود از طریق این پورتال، راهنمایی های لازم را نیز دریافت کنید.

آیا در صورت ریجکتی، امکان درخواست مجدد برای سرمایه گذاری در کلگری وجود دارد؟

بله. در حقیقت، هنگامی که داوطلبان درخواست اولیه خود را برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق پورتال آنلاین برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا ارائه می دهند، بعد از مدت زمانی در حدود 30 روز، نسبت به امتیازدهی به داوطلبان اقدام می شود. چنانچه در این مدت داوطلبان برای شرکت در برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی مجاز شناخته نشوند، می توانند دوباره درخواست خود را ارائه دهند. همچنین، در صورتی که داوطلبان برای شرکت در برنامه مهاجرت استانی مجاز شمرده شوند، شرایط متقاضیان به مدت 12 ماه از زمان ثبت درخواست با شرایط سایر داوطلبان مورد مقایسه قرار می گیرد. در صورتی که بعد از این مدت نیز داوطلبان برای شرکت در برنامه مهاجرتی پذیرفته نشوند، اظهار علاقه مندی متقاضیان برای سرمایه گذاری متوقف می شود. در این صورت نیز امکان ارسال درخواست مجدد برای داوطلبان وجود دارد.  

آیا برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی شرط سنی وجود دارد؟

یکی از شرایط ذکر شده در برنامه کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی، شرط سنی است. البته شرط سنی به عنوان یک شرط محدود کننده و اجباری در نظر گرفته نشده است. بلکه داوطلبانی که در محدوده سنی بین 21 سال الی 49 سال قرار داشته باشند، می توانند از 5 امتیاز اختصاص داده شده برای پارامتر سنی، جهت افزایش شانس پذیرش در برنامه مهاجرتی استفاده کنند. اما شرایطی مانند ارائه حداقل 6 ماه تجربه مدیریت یا مالکیت در یک کسب وکار و ارائه حداقل یک مدرک تحصیلی 2 ساله از یکی از موسسات آموزش عالی در استان آلبرتا، به عنوان شرایط اجباری برای داوطلبان سرمایه گذاری در کلگری از طریق کارآفرینی، در نظر گرفته شده است.   

آیا برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه کارآفرینی، ارائه مدرک زبان لازم است؟

عموماَ برای شرکت در برنامه های مهاجرتی مانند برنامه های سرمایه گذاری در کلگری، نیاز به ارائه حداقل نمره اعلام شده از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی است. برای شرکت در برنامه کارآفرینی در کلگری نیز ارائه حداقل نمره معادل با CLB 7 از امتحان زبان انگلیسی و یا ارائه حداقل نمره معادل با NCLC 7 از یکی از امتحان های معتبر زبان فرانسوی، اجباری است. با ارائه حداقل سطح تعیین شده برای میزان آشنایی به زبان انگلیسی، به داوطلبان 5 امتیاز اختصاص داده می شود.

منظور از Pitch Deck چیست؟

معمولاَ برای معرفی کوتاه و مختصر یک کسب وکار به سرمایه گذاران، از چندین اسلاید استفاده می شود. به شکلی که برای متقاعد کردن سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در بیزینس پلن پیشنهادی، مسائل مرتبط با کسب وکار در حدود 10 الی 20 اسلاید بیان می شوند. این ارائه را معمولا ارائه استارتاپی و یا Pitch deck می نامند. برای سرمایه گذاری در کلگری از طریق برنامه ویزای استارت آپ فارغ التحصیل خارجی نیز، از داوطلبان درخواست می شود تا ایده کسب وکار خود را به همراه مسائل مالی در چند اسلاید ارائه دهند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات