سرمایه گذاری در مونترال

سرمایه گذاری در مونترال

سرمایه گذاری در مونترال کانادا

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا سرمایه گذاری در مونترال مورد توجه سرمایه گذاران خارجی است؟ اگر درباره سرمایه گذاری در شهرهای کانادا تحقیق کرده باشید، احتمالاَ شهر مونترال را به عنوان یکی از گزینه های خود، برای سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته اید. در حقیقت، مونترال شهری فرانسوی زبان واقع در شرق کشور کانادا است که به عنوان یکی از پایدارترین و پویاترین محیط های اقتصادی در دنیا نیز شناخته می شود. برخورداری از امنیت اجتماعی و اقتصادی، قدرت خرید بالا و کیفیت بالای زندگی در شهر مونترال موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا را به عنوان گزینه ای ایده آل در نظر بگیرند. هر چند در ادامه به طور کامل به مولفه های اقتصادی و مزایای سرمایه گذاری در این کلان شهر کانادایی اشاره شده است، اما در همین ابتدا خوب است بدانید که امن ترین شهر در بین 20 شهر بزرگ از کشورهای کانادا و ایالات متحده امریکا، شهر مونترال در کانادا است. بی دلیل نیست که شرکت های هواپیمایی، 90 درصد از ترافیک هوایی جهان را به سمت مونترال کانادا هدایت می کنند. چرا که این شهر به عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان برای زندگی و سرمایه گذاری شناخته شده است.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

درباره سرمایه ‌گذاری در کبک ، اقتصاد کانادا و امن ‌ترین شهرهای کانادا بیشتر بدانید.

اگر به دنبال آگاهی از ظرفیت ها و جذابیت های اقتصادی مونترال برای سرمایه گذاری هستید، با مطالعه این مطلب می توانید اطلاعات بسیار خوبی را درباره سرمایه گذاری در مونترال بدست آورید. همچنین در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از وکلای برجسته مهاجرتی در تیم تراست مشورت کنید. موسسه مهاجرتی تراست با برخورداری از وکلای رسمی مهاجرت، سابقه ای طولانی و درخشان در انجام کلیه امور مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور کانادا دارا است. همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی در این لینک، کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

مولفه های اقتصادی تأثیرگذار برای سرمایه گذاری در مونترال

اقتصاد مونترال کانادا با شاخص های اقتصادی مثبت به سرعت در حال رشد است.به شکلی که در سال های اخیر، اکثر فاکتورهای مهم و تعیین کننده در اقتصاد مونترال، رشد قابل توجهی را تجربه کرده اند. با رشد 3.6 درصدی در شاخص GDP یا تولید ناخالص داخلی، اقتصاد کلان شهر مونترال به یکی از بهترین دستاوردهای خود در طی 20 سال اخیر رسیده است. به شکلی که شهر مونترال از بیشترین رشد اقتصادی در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو، ونکوور، کلگری و اتاوا برخوردار بوده است. بنابراین، اقتصاد قدرتمند این کلان شهر کانادایی، می تواند تضمینی برای سودآور بودن سرمایه گذاری در مونترال کانادا باشد.

همچنین، بازار کار مونترال نیز شرایط بسیار خوبی را تجربه می کند. چرا که در سال های اخیر، میزان بیکاری در این منطقه رو به کاهش بوده است. جالب است بدانید که در سال 2018 میلادی، شهر مونترال کانادا با آمار 6.1 درصد میزان بیکاری، پایین ترین میزان بیکاری را در تاریخ خود ثبت کرده است. خرده فروشی نیز در شهر مونترال با رشد 7.3 درصدی، بیشترین افزایش سالانه را در بین شهرهای بزرگ کانادا تجربه کرده است. در جدول زیر، برخی از شاخص های اقتصادی تأثیرگذار برای سرمایه گذاری در مونترال کانادا آورده شده است:

شاخص های اقتصادی درصد تغییرات در بازه زمانی بین سال های 2018 الی 2019 میلادی
تولید ناخالص داخلی حقیقی (Real gross domestic product)+3.6 %
میزان استخدام (Employment)+ 1.9 %
نیروی کار (Labour force)+ 1.6 %
خرده فروشی (Retail sales)+ 7.3 %
درآمد یکبار مصرف خانگی (Household disposable income)+ 3.9 %
ترافیک هوایی بر اساس تعداد مسافران (Air traffic)+ 6.9 %
ترافیک دریایی (Marine traffic)+ 9.2 %
میزان بیکاری (Unemployment rate)6.1 %
میزان مشارکت (participation rate)67.5 %

درباره بازار کار کانادا بیشتر بدانید.

 اما یکی از دلایلی که موجب شده است تا اقتصاد ونکوور کانادا عملکرد خوبی را در سال های اخیر از خود نشان دهد، رشد سرمایه گذاری خارجی در این منطقه و ورود استعدادهای خارجی به مونترال کانادا بوده است. به شکلی که در سال 2018 میلادی، تعداد دانشجویان بین المللی در شهر مونترال بیش از 6 درصد افزایش یافته است. با توجه به افزایش در میزان ترافیک دریایی و هوایی در شهر مونترال کانادا، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که تمایل برای سفر به مونترال نیز افزایش یافته است.

درباره تحصیل در کانادا ، بورسیه تحصیلی کانادا و همچنین تحصیل رایگان در کانادا بیشتر بدانید.

هر چند بخش های اقتصادی متنوعی در مونترال کبک برای سرمایه گذاری وجود دارد، اما با توجه به آماری که از سرمایه گذاری در مونترال منتشر شده است، اکثر سرمایه گذاران خارجی تمایل دارند تا در بخش های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، بازی های ویدیویی، جلوه های بصری، هوافضا، فین تک یا فناوری مالی (Financial technology)، علوم زیستی و فناوری های مرتبط با بخش بهداشت و درمان، سرمایه گذاری کنند. به همین دلیل است که شهر مونترال، از بیشترین تعداد مشاغل مرتبط با فناوری در کشور کانادا برخوردار است. اما سایر بخش های اقتصادی مهم در مونترال کبک عبارت هستند از: فناوری های مرتبط با ارتباطات و اطلاعات، بیوتکنولوژی و بخش های مرتبط با صنایع داروسازی.  

به طور کلی، شهر مونترال به عنوان محرک اقتصادی استان کبک شناخته می شود. موفقیت در جذب مستقیم سرمایه گذاری خارجی در کنار جذب افراد نخبه از سایر کشورها، موجب رشد فعالیت های اقتصادی در بخش های پیشرفته و فناورانه اقتصاد مونترال کانادا شده است. به شکلی که، این عوامل در کنار هم موجب پایداری و پویایی اقتصاد در منطقه مونترال کانادا و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر نیز شده است. بنابراین دولت کانادا و مقامات دولت محلی این کشور در استان کبک، برای حفظ و توسعه رشد اقتصادی در سال های آینده نیز، خط مشی خود را برای جذب کارآفرینان خارجی جهت سرمایه گذاری در مونترال حفظ خواهند کرد.

درباره سیستم سیاسی در کانادا بیشتر بدانید.

مزایای سرمایه گذاری در مونترال

مزایای سرمایه گذاری در مونترال

مونترال کانادا یکی از مهم ترین مراکز تجاری و مالی در کشور کانادا است. بیش از 65 سازمان بین المللی از جمله 4 دفتر اصلی از سازمان ملل متحد در شهر مونترال کانادا واقع شده است. جالب است بدانید که شهر مونترال به عنوان سومین شهر در منطقه امریکای شمالی محسوب می شود که از بیشترین تعداد نهادها و سازمان های بین المللی نیز برخوردار است. سازمان بین المللی هوانوردی کشوری (ایکائو)، موسسه آمار یونسکو، دبیرخانه کنوانسیون تنوع بیولوژیکی و آژانس جهانی ضد دوپینگ، از جمله سازمان های بین المللی بسیار مهمی هستند که در مونترال کانادا واقع شده اند.  

اما دلیل حضور این تعداد از سازمان ها و شرکت های بین المللی در مونترال کانادا چیست؟ چرا باید در مونترال کانادا سرمایه گذاری کرد؟ یکی از دلایلی که موجب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی اقدام به سرمایه گذاری در مونترال کانادا کنند، اخذ اقامت دائم این کشور است. اما این تنها مزیت قابل توجه برای سرمایه گذاری در مونترال کانادا محسوب نمی شود. در ادامه درباره مزیت های مختلف سرمایه گذاری در مونترال، توضیحات بیشتری آورده شده است:

 • اخذ اقامت دائم کانادا: آیا می دانستید که یکی از روش های مطمئن برای اخذ اقامت کانادا سرمایه گذاری در مونترال است؟ در حقیقت، سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. با سرمایه گذاری در شهر مونترال نه تنها امکان سرمایه گذاری در یک محیط اقتصادی پویا و رو به رشد را بدست می آورید، بلکه می توانید اقامت دائم کانادا را نیز به راحتی دریافت کنید. با توجه به این موضوع که زبان رسمی در استان کبک و شهر مونترال زبان فرانسوی است، دولت محلی کبک برنامه های مهاجرتی متفاوت و مجزایی را برای پذیرش مهاجران و سرمایه گذاران در نظر گرفته است. با شرکت در هر یک از این برنامه های مهاجرتی می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

چنانچه تمایل به دریافت راهنمایی جهت سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا را دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید. دریافت راهنمایی از یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا می تواند ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه متقاضیان، بهترین راه سرمایه گذاری در مونترال را که مناسب با شرایط متقاضیان باشد، در اختیار داوطلبان سرمایه گذاری مونترال قرار دهد. با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست می توانید اولین وقت مشاوره را از کارشناسان خبره تراست دریافت کنید. همچنین، در بخش های بعدی نیز درباره روش های مختلف سرمایه گذاری در مونترال که منجر به دریافت اقامت کانادا می شوند، توضیحات بیشتری آورده شده است.

درباره آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

 • مهاجرت خانوادگی به مونترال کانادا: یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در مونترال کانادا، مهاجرت خانوادگی به این کشور است. اخذ اقامت دائم کانادا این فرصت را به مهاجران و کارآفرینان خارجی می دهد تا بتوانند همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور منتقل کنند. چرا که دولت کانادا اهمیت بسیار زیادی برای مهاجرت خانوادگی به این کشور قائل شده است. به همین دلیل روش های مختلفی مانند مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی و مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا به گونه ای طراحی شده اند که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا را برای مهاجران امکان پذیر کرده اند. اما یکی از بهترین روش هایی که مهاجرت به همراه همسر و فرزندان به کانادا را برای شما تضمین می کند، سرمایه گذاری در مونترال است. در ادامه،درباره سرمایه گذاری در مونترال کبک اطلاعات بیشتری آورده شده است.  
 • تضمین آینده فرزندان: آیا می خواهید فرزندان شما در رفاه و آسایش کامل زندگی کنند؟ سرمایه گذاری در مونترال این فرصت را به شما می دهد تا به همراه خانواده خود، به یکی از بهترین شهرهای کانادا مهاجرت کنید و آینده درخشانی را برای فرزندان خود رقم بزنید. با اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در مونترال کبک، فرزندان شما می توانند در یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان به رایگان تحصیل کنند. امکانات آموزشی بسیار مدرن در مدارس کانادا، خیال شما را از بابت تحصیل فرزندان در کانادا آسوده می کند. سرمایه گذاری در مونترال به معنای دستیابی فرزندان شما به فرصت های کم نظیر آموزشی و شغلی است.
 • دسترسی به بازارهای جهانی: کانادا با بسیاری از کشورهای جهان توافق نامه تجاری امضا کرده است. این موضوع موجب شده است تا صاحبان کسب و کارهای مختلف در کانادا به راحتی بتوانند به بازارهای بسیاری از کشورها دسترسی داشته باشند. همچنین کشور کانادا به عنوان یک کشور صنعتی، یکی از اعضای گروه 7 (G7) و  یکی از اعضای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) است. کانادا روابط اقتصادی بسیار فعال و پویایی با سایر کشورهای جهان دارا است. در حقیقت، با سرمایه گذاری در مونترال در یکی از بهترین کشورهای جهان برای توسعه کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده اید.
 • برخورداری از موقعیتی راهبردی: آیا می دانستید که شهر مونترال کانادا با برخی از مراکز بزرگ تجاری و مالی در منطقه امریکای شمالی فاصله بسیار کمی دارد؟ به شکلی که سرمایه گذاران می توانند به وسیله هواپیما و در زمانی در حدود 90 دقیقه، از شهر مونترال در کانادا به شهرهای نیویورک و بوستون، و در زمانی در حدود 1 ساعت و 45 دقیقه به شهر واشینگتن در کشور امریکا سفر کنند.همچنین از شهر مونترال کانادا می توانید پروازهای مستقیمی به بیش از 110 مقصد خارجی داشته باشید.
 • جذاب برای کسب و کارهای مختلف: شهر مونترال کانادا را می توان یک رهبر جهانی در بخش های اقتصادی با ارزش افزوده بالا دانست. بزرگترین بخش اقتصادی مرتبط با صنعت انیمیشن و جلوه های بصری در کانادا را می توانید در مونترال کانادا بیابید. همچنین، سومین منطقه ایده آل در کل منطقه امریکای شمالی برای سرمایه گذاری در بخش هوش مصنوعی، شهر مونترال کانادا است. به علاوه، ششمین مرکز بزرگ در بخش های مرتبط با فناوری های بهداشت و علوم زیستی در امریکای شمالی،دومین شهر مهم در امریکای شمالی برای سرمایه گذاری در بخش های مرتبط با صنعت هوافضا و پنجمین شهر پیشتاز در صنعت بازی های ویدیویی در جهان، شهر مونترال در کانادا است.

سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی شهر مونترال به اندازه ای برای سرمایه گذاران و شرکت های بین المللی دارای جذابیت است که تعداد بسیار زیادی از شرکت های بزرگ و صاحب نام جهان اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا کرده اند. شرکت های گوگل، آمازون، رولز-رویس موتور کارز، ایرباس و فیسبوک، تنها برخی از شرکت های مهمی هستند که شعبه های کسب و کار خود را در شهر مونترال کانادا راه اندازی کرده اند.

 • جذاب برای استارتاپ های مختلف: بر طبق آماری که سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) منتشر کرده است، کانادا جذاب ترین کشور جهان برای کارآفرینان است.بر این اساس، مونترال کانادا با برخورداری از بیش از 30 مرکز شتاب دهنده و حمایت کننده از محیط های استارتاپی در کانادا، یکی از بهترین شهرهای جهان برای راه اندازی یک استارت آپ محسوب می شود.
 • هزینه کمتر برای اجرای یک کسب و کار: آیا می دانستید که با سرمایه گذاری در مونترال کانادا می توانید در بسیاری از هزینه های مرتبط با کسب و کار خود صرفه جویی کنید؟ چرا که شهر مونترال کبک در مقایسه با 20 شهر بزرگ در کشورهای امریکا و کانادا، از کمترین هزینه برای اجرای یک کسب و کار برخوردار است. همچنین، هزینه های مرتبط با برق و انرژی در مونترال نیز در مقایسه با سایر کلان شهرهای امریکا و کانادا، از کمترین میزان برخوردار است.
 • برخورداری از نیروهای کاری متخصص: یکی از ویژگی هایی که مناطق مختلف کانادا از جمله شهر مونترال در کبک را برای سرمایه گذاری جذاب و ایده آل کرده، وجود نیروهای کاری ماهر و متخصص در این کشور است. وجود روش های مختلف مهاجرتی موجب شده است تا نیروهای ماهر و متخصص فراوانی، از کشورهای مختلف برای مهاجرت به مونترال کانادا اقدام کنند و این شهر را به عنوان محلی برای زندگی جدید خود در نظر بگیرند. با توجه به این موضوع که شرایط در نظر گرفته شده در برنامه های مهاجرتی در مونترال کانادا، به گونه ای است که افراد دارای تجربه و تخصص برای مهاجرت به مونترال پذیرفته می شوند، در نتیجه کسب و کارهای موجود در این منطقه نیز، نگرانی از بابت تأمین نیروهای کاری متخصص نخواهند داشت.
 • برخورداری از نخبه های دانشگاهی: از آنجایی که شهر مونترال کانادا میزبان موسسات آموزشی و دانشگاهی بسیار معتبری است، این شهر کانادایی یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل نیز محسوب می شود. به شکلی که، هر ساله شهر مونترال کانادا میزبان بیش از 18 هزار دانشجوی خارجی از بیش از 150 کشور جهان است. جالب است بدانید که در سال 2013 میلادی، شهر مونترال به عنوان برترین شهر جهان برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی انتخاب شد.

در حدود 11 موسسه آموزش عالی در مونترال کانادا وجود دارد که 4 دانشگاه مونترال در ردیف برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. دانشگاه مک گیل (McGill University)، دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)، دانشگاه مونترال (University of Montreal) و دانشگاه کبک مونترال، از جمله موسسات آموزشی بسیار معتبر در شهر مونترال کبک هستند.بنابراین با وجود 11 موسسه آموزش عالی در شهر مونترال کانادا، حضور بیش از 200 هزار دانشجو و نیز تحصیل نزدیک به 36 هزار دانشجوی بین المللی در این شهر، مونترال کانادا را می توان پایتخت دانشگاهی کشور کانادا نامید.

درباره دانشگاه های کبک ، کالج‌ های کبک و همچنین کالج ‌های مونترال بیشتر بدانید.

 • برخورداری از حمل و نقل شهری بسیار مناسب: اگر به شهر مونترال کانادا سفر کرده باشید، حتما متوجه این موضوع شده اید که سیستم حمل و نقل شهری مانند خطوط مترو در این شهر کانادایی از کارایی بسیار بالایی برخوردار است. جالب است بدانید که طول خطوط مترو در این شهر بیش از 32 کیلومتر است! خطوط مترو مونترال توانسته است تا بیش از 2 هزار فروشگاه و مراکز خرید مهم در این شهر را به یکدیگر متصل کند. دانشگاه ها، موزه ها، رستوران ها، بانک ها و اداره های شهر مونترال به راحتی با استفاده از خطوط مترو در دسترس شهروندان مونترال قرار گرفته اند.  
 • مهاجرپذیری و تنوع نژادی: کانادایی هامردمانی مهاجرپذیر و مهاجر دوست هستند. شاید این ویژگی کانادایی ها را بتوان یکی از علل مورد توجه مهاجران، برای مهاجرت دائمی به این کشور دانست. آیا می دانستید که در شهر مونترال کانادا به بیش از 140 زبان دنیا صحبت می شود؟ درست است که شهر مونترال کانادا از بیشترین تعداد فرانسوی زبانان دنیا بعد از شهر پاریس در فرانسه برخوردار است! اما بسیاری از افرادی که در این شهر زندگی می کنند، به زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند. به شکلی که در حدود 55 درصد از ساکنان این شهر کانادایی می توانند به 2 زبان صحبت کنند. حتی گفته می شود در حدود 20 درصد از شهروندان در شهر مونترال کانادا، به بیشتر از 2 زبان نیز آشنایی دارند. به علاوه با سرمایه گذاری در مونترال کانادا، نه تنها مانعی برای راه اندازی کسب و کار شما وجود نخواهد داشت، بلکه وجود قوانین حمایتی نیز موجب شده است تا از سرمایه گذاری در این شهر کانادایی به خوبی استقبال شود.
 • کیفیت بالای زندگی در شهر مونترال: مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در شهر مونترال، برخورداری از مدرن ترین امکانات رفاهی و آموزشی، دسترسی راحت به خدمات درمانی و تعداد زیاد فرصت های شغلی در شهر مونترال کانادا، این شهر را به یکی از ایده آل ترین مناطق جهان برای زندگی تبدیل کرده است.همچنین، زیبایی بصری و قدرت معماری شهری در مونترال، همواره مورد توجه بازدیدکنندگان این شهر کانادایی بوده است. به شکلی که، مونترال اولین شهر در کل منطقه امریکای شمالی است که به عنوان یکی از برترین شهرهای جهان از لحاظ طراحی شهری معرفی شده است. سازمان یونسکو در سال 2006 میلادی شهر مونترال را از نظر طراحی شهری به عنوان الگویی ارزشمند برای سایر شهرهای جهان معرفی کرده است. جالب است بدانید که برترین شهر در منطقه امریکای شمالی نیز برای میزبانی از رویدادهای بین المللی، شهر مونترال در کانادا است. به همین دلیل شهر مونترال کانادا در سال 1976 میلادی، میزبانی بازی های المپیک تابستانی را برعهده داشته است.

درباره هزینه زندگی در کانادا و هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

روش های سرمایه گذاری در مونترال

روش های سرمایه گذاری در مونترال

مزایای سرمایه گذاری در مونترال کانادا و جذابیت های زندگی در مونترال، این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در کانادا تبدیل کرده است. با توجه به تمایل سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی برای سرمایه گذاری در مونترال، روش های مختلفی نیز از طرف نهادهای دولتی در کشور کانادا برای پذیرش سرمایه گذاران و مهاجران در نظر گرفته شده است. از آنجایی که شهر مونترال در استان فرانسوی زبان کبک کانادا واقع شده است، قوانین و روش های مهاجرتی متفاوتی نیز در مقایسه با سایر استان های کانادا، برای پذیرش سرمایه گذاران در مونترال تعیین شده است.

مسیر مهاجرتی با عنوان مهاجرت کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration) به عنوان مسیر مهاجرتی در نظر گرفته شده، برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا است. این مسیر مهاجرتی 3 برنامه سرمایه گذاری مجزا را برای متقاضیان سرمایه گذاری در مونترال کانادا فراهم کرده است. این برنامه ها عبارت هستند از: برنامه کارآفرین کبک (Quebec Entrepreneur Program)، برنامه سرمایه گذار کبک (Quebec Investor Program) و برنامه نیروی کار خود اشتغال (Self Employed Worker Program). هر برنامه مهاجرتی نیز شرایط مخصوص به خود را دارا است. با پذیرش در هر یک از برنامه های مهاجرتی، داوطلبان یک گواهی انتخاب کبک (Certificate of Selection of Quebec) را دریافت خواهند کرد. دریافت CSQ یا همان گواهی انتخاب کبک از این جهت دارای اهمیت است که، متقاضیان سرمایه گذاری در مونترال کانادا می توانند با دریافت این گواهی برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال ، برنامه های مهاجرت استانی کانادا و مهاجرت به کبک

به شکلی که سرمایه گذارانی که تمایل دارند مبلغی را در این منطقه از کانادا سرمایه گذاری کنند، می توانند از برنامه ای که برای سرمایه گذاری تهیه شده است، جهت مهاجرت به مونترال کانادا استفاده کنند. این در حالی است که داوطلبانی که علاوه بر سرمایه گذاری تمایل دارند تا به کارآفرینی در مونترال نیز بپردازند، می توانند از مسیری که برای کارآفرینی در کبک در نظر گرفته شده است، برای سرمایه گذاری در مونترال درخواست خود را ارائه دهند. همچنین، امکان خود اشتغالی در کبک نیز از طریق برنامه نیروی کار خود اشتغال کبک فراهم شده است. نکته ای که متقاضیان مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری باید به آن توجه داشته باشند این است که، برخورداری از حداقل دارایی خالص شخصی به عنوان یک شرط مهم برای سرمایه گذاری مونترال کانادا است.

در این مسیر مهاجرتی، برنامه کارآفرین کبک گزینه ای ایده آل برای آن گروه از سرمایه گذارانی است که از تجربه مالکیت یک کسب و کار برخوردار هستند. به منظور ارائه درخواست جهت شرکت در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال نیاز است تا از یک ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود در مونترال کانادا برخوردار باشند. به شکلی که جهت حمایت مالی از کسب و کار مناسب پیشنهادی، داوطلبان باید مبلغی حداقل به اندازه 200 هزار دلار کانادا را برای سرمایه گذاری در مونترال کبک در نظر بگیرند. ذکر این نکته ضروری است که جهت حمایت مالی از ایده پیشنهادی، داوطلبان می توانند از حمایت مالی یک شتاب دهنده در استان کبک نیز برخوردار باشند.

اما برنامه سرمایه گذاری کبک امکان سرمایه گذاری کلان را برای سرمایه گذاری در مونترال کانادا فراهم کرده است. به شکلی که، با برخورداری از دارایی خالص شخصی حداقل برابر با 2 میلیون دلار کانادا و سرمایه گذاری به اندازه حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا در شهر مونترال کبک، امکان مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری وجود خواهد داشت. در ادامه درباره هر یک از روش های سرمایه گذاری در مونترال و شرایط هر یک از برنامه های مهاجرتی، توضیحات بیشتری آورده شده است.

قیمت دلار کانادا مونترال

سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی

برنامه کارآفرین کبک گزینه ای ایده آل برای کارآفرینی در مونترال کانادا است. چرا که سرمایه گذاران خارجی می توانند با خریداری و یا راه اندازی یک کسب و کار جدید در این شهر، برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی اقدام کنند. در حقیقت، این برنامه مهاجرتی برای آن گروه از مهاجران و سرمایه گذارانی مناسب است که از تجربه و مهارت مورد نیاز برای راه اندازی و مدیریت یک کسب و کار در مونترال کانادا برخوردار باشند. با پذیرش در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. به شکلی که داوطلبان سرمایه گذاری مونترال از طریق کارآفرینی می توانند از دو مسیر تعیین شده درخواست خود را برای سرمایه گذاری در این شهر کانادایی ارائه دهند.

مسیر اول برای آن گروه از کارآفرینانی مناسب است که تمایل دارند با دریافت حمایت مالی، کسب و کار جدیدی را در مونترال کانادا راه اندازی نمایند. این در حالی است که مسیر دوم، برای کارآفرینانی که قصد خرید یک کسب و کار موجود در مونترال را دارند نیز، در نظر گرفته شده است. به شکلی که حداقل سپرده های مورد نیاز برای شرکت در این مسیر مهاجرتی، مبلغی به ارزش 200 هزار دلار کانادا و 300 هزار دلار کانادا است. همچنین، برخورداری از حداقل دارایی خالص به ارزش 900 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مونترال کانادا از طریق مسیر دوم و جهت کارآفرینی مورد نیاز است. در ادامه درباره شرایط سرمایه گذاری در مونترال از طریق شرکت در برنامه کارآفرین کبک، توضیحات بیشتری آورده شده است.

سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک

هر چند دولت کبک برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک (Quebec Immigrant Investor Program) را حداقل تا اول ماه آوریل سال 2023 میلادی به حالت تعلیق درآورده است، اما از آنجایی که این مسیر مهاجرتی به عنوان یکی از برنامه های اصلی سرمایه گذاری در مونترال مطرح بوده است، در این قسمت به معرفی این برنامه مهاجرتی می پردازیم. در حقیقت این برنامه مهاجرتی دولت کبک، به گونه ای است که سرمایه گذاری در این روش، به شکل غیر مستقیم و یا به اصطلاح پَسیو (passive) انجام می شود. در این مدل از سرمایه گذاری، داوطلبان نیازی نیست تا به صورت فعالانه در مدیریت یک کسب و کار شرکت داشته باشند.

این در حالی است که برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک، از داوطلبان درخواست می شود تا در یک سرمایه گذاری ضمانت شده از طرف دولت، مبلغی به ارزش حداقل 1.2 میلیون دلار کانادا را سرمایه گذاری کنند. مدت زمان تعیین شده برای این نوع سرمایه گذاری به مدت 5 سال می باشد. به شکلی که داوطلبان برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک، باید تمایل به اقامت در این استان فرانسوی زبان و سکونت در شهر مونترال را نیز داشته باشند. همچنین، برخورداری از تجربه در مدیریت یک کسب و کار حداقل به مدت 2 سال نیز، یکی دیگر از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است.

برای داوطلبان پذیرش شده جهت سرمایه گذاری در مونترال کبک، یک گواهی انتخاب از طرف دولت محلی کبک جهت مهاجرت به مونترال کانادا صادر خواهد شد. متقاضیان سرمایه گذاری مونترال با در اختیار داشتن این گواهی می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنند. در ادامه درباره شرایط پذیرش در برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک، توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می توانید اطلاعات بسیار خوبی درباره این برنامه مهاجرتی کبک بدست آورید.

سرمایه گذاری در مونترال از طریق خود اشتغالی

اما علاوه بر برنامه هایی که برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در مونترال مورد اشاره قرار گرفت، افراد خود اشتغال نیز می توانند برای سرمایه گذاری مونترال درخواست خود را ارائه دهند. بنابراین، یکی دیگر از برنامه هایی که برای سرمایه گذاری در مونترال در نظر گرفته شده است، برنامه نیروی کار خود اشتغال (Self Employed Worker Program) در مونترال کبک است. برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق خود اشتغالی، داوطلبان نیاز است تا مبلغی بین 25 هزار دلار الی 50 هزار دلار را به عنوان سپرده، برای راه اندازی یک کسب و کار در مونترال کانادا در نظر بگیرند. همچنین، برخورداری از حداقل دارایی خالص به ارزش 100 هزار دلار نیز یکی دیگر شرایط سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی در مونترال کبک است. به علاوه، متقاضیان سرمایه گذاری در مونترال کانادا باید از حداقل 2 سال تجربه خود اشتغالی در زمینه مرتبط نیز برخوردار باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرتی خود اشتغالی کبک، می توانید به مطلب موجود در این لینک مراجعه کنید. 

شرایط سرمایه گذاری در مونترال

شرایط سرمایه گذاری در مونترال

برای پذیرش آن گروه از متقاضیانی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری در مونترال، به این منطقه از کانادا مهاجرت کنند، شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. همان‌طور که در بخش های قبلی نیز بیان شد، روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری مونترال در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است. در نتیجه با توجه به مسیرهای مهاجرتی، شرایط تعیین شده نیز ممکن است متفاوت باشند. در این قسمت قصد داریم تا به شرایط ذکر شده در هر برنامه مهاجرتی، جهت مهاجرت به مونترال از طریق سرمایه گذاری بپردازیم. بنابراین، در ادامه شرایط سرمایه گذاری در مونترال کانادا برای برنامه های کارآفرین کبک و سرمایه گذار کبک، آورده شده است.

شرایط سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک

بر طبق سایت رسمی دولت کبک در این لینک، شرایط سرمایه گذاری در مونترال کانادا از طریق برنامه سرمایه گذار کبک، عبارت است از:  

 • برخورداری از حداقل دارایی خالص شخصی به ارزش 2 میلیون دلار که به شکل قانونی بدست آمده باشد
 • سرمایه گذاری حداقل به ارزش 1.2 میلیون دلار در یک سرمایه گذاری ضمانت شده از طرف دولت که برای یک دوره 5 ساله انجام می شود
 • برخورداری از تجربه مدیریت در یک کسب و کار حداقل به مدت 2 سال در 5 سال قبل از ارائه درخواست جهت سرمایه گذاری در مونترال
 • و تمایل برای اقامت در مونترال کبک
 • سرمایه گذاری: داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال نیاز است تا مدارکی مبنی بر این موضوع که دارایی کنونی به مقدار تعیین شده و به اندازه حداقل 2 میلیون دلار است را ارائه دهند. با توجه به این موضوع که دارایی های متقاضیان باید به شکل قانونی بدست آمده باشند، درآمد گذشته داوطلبان، کسب و کارهایی که در آن فعالیت داشته اند، شرایط بازار محلی، دارایی های به ارث رسیده و کمک های مالی نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. سرمایه متقاضیان نیز بعد از یک دوره 5 ساله و بدون بهره به داوطلبان بازگردانده می شود. به شکلی که دوره 5 ساله سرمایه گذاری در مونترال کانادا بعد از صدور گواهی انتخاب، شروع خواهد شد. به گونه ای که ممکن است قبل از اقامت متقاضیان نیز، این دوره 5 ساله شروع شود.
 • تجربه کاری: از دیگر شرایط شرکت در برنامه سرمایه گذار کبک، برخورداری از تجربه مدیریتی است. به شکلی که این تجربه می تواند در یکی از بخش های کشاورزی، تجاری و یا کسب و کارهای صنعتی بدست آمده باشد.همچنین، تجربه های مدیریت در یک کسب و کار با حداقل 2 کارمند تمام وقت، تجربه مدیریت در نمایندگی های بین المللی و یا نهاد های دولتی نیز می تواند به عنوان تجربه کاری ارائه شود.   

از آنجایی که انجام امور مهاجرتی مانند جمع آوری و تهیه مدارک مالی گذشته متقاضیان، باید به دقت و با جزئیات زیادی انجام شود، دریافت راهنمایی از یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا می تواند فرآیند ارائه درخواست را سریع تر نماید. وکلای خبره مهاجرتی در تیم تراست می توانند با انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری در مونترال از جمله جمع آوری مدارک مورد نیاز، شما را به خوبی در این زمینه یاری نمایند. بنابراین پیشنهاد می کنیم همین الان با مراجعه به سایت تراست در این لینک، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما  دریافت کنید.

شرایط سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه کارآفرین

بر طبق سایت رسمی دولت کبک در این لینک، برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی دو مسیر سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است. بنابراین با شرکت در هر یک از دو مسیر کارآفرینی در مونترال کبک، کارآفرینان می توانند برای دریافت گواهی انتخاب کبک (CSQ) درخواست خود را ارائه دهند. بدین منظور لازم است تا داوطلبان تمام فرم های مورد نیاز را که در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کبک نیز موجود است، تکمیل و ارسال نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی نیاز است تا پروژه کسب و کار مورد نظر خود را در قالب یک طرح کسب و کار و یا به اصطلاح یک بیزینس پلن، به اداره مهاجرت کبک ارائه دهند. همچنین داوطلبان نیاز است تا در یک مصاحبه، از طرح کسب و کار پیشنهادی خود نیز دفاع کنند. پروژه پیشنهادی باید از ارتباط مناسبی با بخش های اقتصادی کبک برخوردار باشد. همچنین، امکان سنجی طرح پیشنهادی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ممکن است نیاز باشد تا داوطلبان از شرایط بازار در مونترال کبک نیز، یک بازید میدانی انجام دهند.

اما در هر دوره، تعداد محدودی از متقاضیان برای کارآفرینی در کبک پذیرفته می شوند. این در حالی است که داوطلبانی که آشنایی خوبی به زبان فرانسوی دارند، از این محدودیت معاف خواهند بود و می توانند درخواست خود را بدون محدودیت ارائه دهند. به شکلی که با ارائه نمره معادل با سطح B2 در مهارت های شنیداری و گفتاری از آزمون زبان فرانسوی، امکان ارائه درخواست در هر زمانی وجود خواهد داشت. همچنین، متقاضیان در هر دو مسیر مهاجرتی در نظر گرفته شده برای کارآفرینی در مونترال، بر اساس پارامترهای مشخصی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به شکلی که، هر داوطلب نیاز است تا از حداقل امتیاز در نظر گرفته شده برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی برخوردار باشد. در بخش بعدی درباره چگونگی امتیازدهی به متقاضیان، مطالب بیشتری آورده شده است. اما در ادامه، درباره شرایط سرمایه گذاری در مونترال از طریق هر یک از مسیرهای مهاجرتی در برنامه کارآفرین کبک، توضیحات بیشتری آورده شده است:

 • مسیر اول: راه اندازی یک کسب و کار با کمک یک شتاب دهنده-  در حالت اول می توان برای راه اندازی یک کسب و کار در مونترال کبک اقدام کرد. ذکر این نکته ضروری است که در این مسیر مهاجرتی برای کارآفرینی در مونترال کبک، داوطلبان نیاز است تا در این منطقه از کانادا اقامت داشته باشند. در این صورت داوطلبان سرمایه گذاری مونترال می توانند از حمایت یک مرکز کار آفرینیِ دانشگاهی و یا یک مرکز شتاب دهنده نیز برخوردار شوند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که استان کبک دارای لیست مشخصی از مراکز کارآفرینی و مراکز شتاب دهنده، برای کسب و کارهای پیشنهادی از طرف کارآفرینان مهاجر، نیست.

همچنین، معیار خاصی نیز در این استان برای بهره گیری از یک مرکز شتاب دهنده معرفی نشده است. بنابراین، کارآفرینان آزادی عمل بیشتری برای انتخاب یک مرکز شتاب دهنده کسب و کار و یا یک مرکز کارآفرینی دانشگاهی، جهت حمایت از کسب و کار مورد نظر خود خواهند داشت. به علاوه، این امکان نیز وجود دارد که داوطلبان بتوانند حداکثر با 3 شریک خارجی که در برنامه مهاجرتی مشابه شرکت کرده اند، کسب و کار خود را در مونترال کبک راه اندازی نمایند. البته امکان شراکت با افراد کانادایی نیز در این مسیر مهاجرتی وجود دارد.

 • مسیر دوم: خریداری یا راه اندازی یک کسب و کار در مونترال– در این مسیر مهاجرتی نیز متقاضیان باید در مونترال کبک اقامت داشته باشند. بدین منظور، می توان برای خرید یک کسب و کار موجود در این منطقه از کانادا و یا ایجاد یک کسب و کار جدید در مونترال اقدام کرد. در صورت خریداری یک کسب و کار، داوطلبان نیاز است تا حداقل 51 درصد از سهام کسب و کار خریداری شده را در کنترل خود داشته باشند. اما در صورت ایجاد یک کسب و کار جدید، متقاضیان سرمایه گذاری در مونترال باید حداقل 25 درصد از سهام کسب و کار جدید را نیز در اختیار خود داشته باشند. همچنین، داوطلبان باید در مدیریت روزانه کسب و کار مورد نظر، حضوری فعال داشته باشند.

به علاوه، داوطلبان باید ثابت نمایند که از دارایی خالصی حداقل به ارزش 900 هزار دلار کانادا برخوردار هستند. به شکلی که این دارایی باید به شکل قانونی بدست آمده باشد. دارایی همسر یا شریک زندگی متقاضیان نیز می تواند به عنوان دارایی خالص، در نظر گرفته شود. در صورت خریداری یک کسب و کار در مونترال کبک، داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که کسب و کار مورد نظر باید حداقل به مدت 5 سال قبل از ارائه درخواست متقاضیان، مشغول به فعالیت بوده باشد.

درباره خرید بیزینس در کانادا و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بدانید.

اما برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی و در مسیر دوم، داوطلبان نیاز است تا دو سپرده مالی را در نظر بگیرند. سپرده اول به مبلغ 200 هزار دلار کانادا به منظور تضمینی برای ایجاد کسب و کار پیشنهادی است. به شکلی که با اجرای موفقیت آمیز طرح کسب و کار، سپرده مورد نظر بازگردانده خواهد شد. سپرده دوم نیز به منظور راه اندازی کسب و کار پیشنهادی در نظر گرفته شده است. به منظور راه اندازی یک کسب و کار در شهر مونترال، مبلغی به اندازه 300 هزار دلار کانادا برای این نوع سپرده تعیین شده است.

در جدول زیر به طور خلاصه، مقایسه شرایط سرمایه گذاری در مونترال از طریق مسیرهای کارآفرینی آورده شده است:

حداقل شرایط در برنامه کارآفرین کبک
پارامترحداقل شرایط در مسیر اولحداقل شرایط در مسیر دوم
سطح تحصیلاتدیپلم متوسطهدیپلم متوسطه
توانایی مالینیاز داردنیاز دارد
طرح کسب و کارنیاز داردنیاز دارد
دریافت حمایت از یک مرکز شتاب دهنده و یا یک مرکز کارآفرین دانشگاهینیاز دارد
مالکیت در کسب و کارمالکیت و کنترل حداقل 25 درصد از سهام یک شرکت ایجاد شده و 51 درصد از سهام یک شرکت خریداری شده در مونترال کبک.
حداقل دارایی خالص900 هزار دلار کانادا
اقامت در مونترال کبکنیاز داردنیاز دارد
چگونگی امتیازدهی در برنامه های سرمایه گذاری در مونترال

چگونگی امتیازدهی در برنامه های سرمایه گذاری در مونترال

 • برنامه کارآفرین کبک: بر اساس پارامترهایی مانند سن، تحصیلات، سطح آشنایی به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی، توانایی مالی، حضور بستگان در مونترال کبک و بازدیدهای انجام شده از منطقه مونترال کبک، به داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال از طریق کارآفرینی امتیاز مشخصی اختصاص داده می شود. به شکلی که در مسیر اول برای کارآفرینی در مونترال کبک، داوطلبان نیاز است تا حداقل 41 امتیاز از پارامترهای تعیین شده در سیستم امتیازدهی را بدست آورند. این در حالی است که برای پذیرش در مسیر دوم از برنامه کارآفرین کبک، داوطلبان نیاز است تا حداقل 81 امتیاز را بدست آورند.
 • برنامه سرمایه گذار کبک: برای پذیرش داوطلبان سرمایه گذاری در مونترال که از طریق برنامه سرمایه گذار کبک درخواست خود را ارائه کرده اند، پارامترهایی مانند تحصیلات، سابقه کاری، سن، تسلط به زبان های فرانسوی و انگلیسی، سکونت در مونترال کبک، تطابق پذیری و توافق نامه سرمایه گذاری، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در جدول های زیر، چگونگی امتیازدهی بر اساس پارامترهای ذکر شده آورده شده است:
تحصیلات
شرایطامتیاز
دیپلم متوسطه2
دیپلم فنی و حرفه ای6
مدرک دانشگاهی از دوره ای 2 ساله4
مدرک دانشگاهی فنی از دوره ای 2 ساله6
مدرک دانشگاهی فنی از دوره ای 3 ساله8
مدرک کارشناسی10
مدرک کارشناسی ارشد12
مدرک دکتری14
حداکثر امتیاز از پارامتر تحصیلات، برابر با 14 امتیاز است.
تجربه کاری در امور مرتبط با مدیریت در یک کسب و کار
شرایطامتیاز
تجربه به مدت کمتر از 2 سال0
تجربه به مدت 2 سال یا بیشتر10
حداکثر امتیاز از پارامتر تجربه کاری در امور مرتبط با مدیریت در یک کسب و کار، برابر با 10 امتیاز است.
سن
شرایطامتیاز
18 سال الی 45 سال10
46 سال8
47 سال6
48 سال4
49 سال2
50 سال یا بیشتر0
حداکثر امتیاز از پارامتر سن، برابر با 10 امتیاز است.
مهارت زبانی
شرایطحداکثر امتیاز
آشنایی به زبان فرانسوی16
آشنایی به زبان انگلیسی6
حداکثر امتیاز از پارامتر مهارت زبانی، برابر با 22 امتیاز است.
اقامت بستگان یا سکونت متقاضی در مونترال کبک
سکونت متقاضی در مونترال کبک
شرایطامتیاز
برخورداری از سابقه تحصیل برای یک دوره تمام وقت و حداقل به مدت 1 ترم. به شکلی که تحصیل به عنوان فعالیت اصلی متقاضی بوده است.5
برخورداری از تجربه کار تمام وقت حداقل به مدت 3 ماه. به شکلی که کار به عنوان فعالیت اصلی متقاضی بوده است.5
سکونت در مونترال کبک برای مقاصد کاری و حداقل به مدت 1 هفته2
سکونت در مونترال کبک برای مقاصد دیگر و حداقل به مدت 2 هفته1
سکونت در مونترال کبک برای مقاصد دیگر و حداقل به مدت 3 ماه2
اقامت بستگان در مونترال کبک
سکونت بستگانی مانند همسر، پدر، مادر، برادر، خواهر، پسر، دختر، مادربزرگ، پدربزرگ3
حداکثر امتیاز از پارامتر اقامت بستگان یا سکونت متقاضی در مونترال کبک، برابر با 8 امتیاز است.
انطباق پذیری
توضیحاتامتیاز
سازگاری کلی با محیط فرانسوی زبان در مونترال کبک0 یا 5
حداکثر امتیاز از پارامتر انطباق پذیری، برابر با 5 امتیاز است.
توافق نامه سرمایه گذاری
توضیحاتامتیاز
کسب و کار با مقررات رسمی تطابق داشته باشد.0 یا 25
حداکثر امتیاز از پارامتر توافق نامه سرمایه گذاری، برابر با 25 امتیاز است.
مراحل سرمایه گذاری در مونترال از طریق کار آفرینی

مراحل سرمایه گذاری در مونترال از طریق کار آفرینی

در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که برای پذیرش درخواست متقاضیان کارآفرینی در مونترال، دوره های زمانی مشخصی تعیین شده است. در مسیر اول از کارآفرینی در مونترال که در آن برای راه اندازی یک کسب و کار از کمک یک شتاب دهنده استفاده می شود، حداکثر تا 25 درخواست و در بازه زمانی بین یکم ماه نوامبر سال 2020 میلادی الی 30 سپتامبر سال 2021 میلادی پذیرفته می شود. همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره شد، افرادی که از دانش مناسبی از زبان فرانسوی برخوردار باشند، از این محدودیت معاف خواهند بود. اما مسیر دوم از برنامه کارآفرین کبک، که با ارائه طرحی از کسب و کار داوطلبان می توانند برای راه اندازی یا خرید یک کسب و کار در مونترال کبک اقدام کنند، حداقل تا تاریخ یکم ماه نوامبر سال 2021 میلادی، متوقف شده است. اما استان کبک جهت پذیرش متقاضیان دریافت اقامت دائم در مونترال کبک، از یک فرآیند دو مرحله ای استفاده می کند. این مراحل عبارت هستند از:

 • فرآیند انتخاب: این مرحله در سطح استانی اتفاق می افتد. به شکلی که، تمام متقاضیان مهاجرت به مونترال کانادا باید درخواست خود را به دولت محلی کبک به منظور دریافت یک گواهی انتخاب (CSQ) ارائه دهند.
 • فرآیند پذیرش: اما پذیرش متقاضیان در سطح دولت فدرال اتفاق می افتد. زمانی که متقاضیان از یک گواهی انتخاب برخوردار باشند، می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را به دولت فدرال ارائه دهند. به شکلی مانند تمام درخواست هایی که برای اخذ اقامت دائم کانادا به دولت این کشور ارائه می شود، داوطلبان باید موارد درخواست شده مانند آزمایشات پزشکی را نیز ارائه دهند.

بنابراین، در صورتی که متقاضیان سرمایه گذاری در مونترال هم در سطح استانی و هم در سطح فدرال پذیرفته شوند، می توانند اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند. به منظور ارائه درخواست برای شرکت در برنامه کارآفرین کبک، داوطلبان می توانند درخواست خود را بر روی کاغذ مطرح کنند. بدین منظور، داوطلبان باید بیزینس پلن پیشنهادی خود را با جزئیات کامل به همراه مدارک مورد نیاز ارائه دهند. از جمله این مدارک عبارت هستند از: مدارکی مبنی بر برخورداری از حداقل دارایی خالص شخصی، مدارک تحصیلی و مدرک زبان. برای دریافت فرم های مورد نظر و فهرست مدارک درخواستی، می توانید به اداره مهاجرت کبک در این لینک مراجعه کنید.  

مراحل سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک

داوطلبانی که تمایل به سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک را دارند نیز، می توانند درخواست خود را برای دریافت گواهی انتخاب (CSQ)، ارائه دهند. مراحل سرمایه گذاری مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک نیز مانند برنامه کارآفرین، از دو مرحله فرآیند انتخاب و فرآیند پذیرش تشکیل شده است. بدین منظور لازم است تا داوطلبان درخواست خود را بر روی کاغذ به همراه مدارک و فرم های مورد نیاز، به اداره مهاجرت در مونترال کبک ارسال نمایند. برای دریافت آدرس پستی می توانید به این لینک مراجعه کنید. افسر اداره مهاجرت معمولاَ به دنبال مدارکی است که تمایل داوطلبان برای اقامت در مونترال کبک را اثبات نماید. همچنین، مدارکی مبنی بر تجربه مدیریتی و دارایی شخصی نیز از دیگر مدارکی هستند که مورد بررسی قرار خواهند گرفت. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مدارک و فرم های مورد نیاز، می توانید به سایت دولت کبک در این لینک مراجعه کنید.  

نشانی برخی از سایت های مفید

 • نقشه سازمان ها و کسب و کارها در کلان شهر مونترال در این لینک.
 • وبسایت رسمی دولت محلی کبک در این لینک.
 • وبسایتی مفید برای گردشگری در شهر مونترال در این لینک.
 • آگاهی از وضعیت آب و هوا در شهر مونترال در این لینک.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا امکان سرمایه گذاری در مونترال از طریق شرکت در برنامه نامزد استانی نیز وجود دارد؟

آیا تمایل دارید با شرکت در یکی از برنامه های نامزد استانی، در مونترال کانادا سرمایه گذاری کنید؟ در حقیقت، برنامه نامزد استانی (Provincial Nominee Program) یکی از مسیرهای رایج برای مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در استان های مختلف این کشور است. این برنامه ها در کنار برنامه هایی که دولت فدرال برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته است، کانادا را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. به شکلی که هر استان با توجه به نیازها و اهدافی که در بازه های زمانی کوتاه مدت، بلند مدت و در سطح کلان برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته است، اقدام به تدوین و ارائه برنامه های مهاجرتی به مهاجران کرده است. این مسیرهای مهاجرتی یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت دائم در کانادا نیز محسوب می شوند. 
اما از آنجایی که شهر مونترال در استان کبک کانادا واقع شده است، این استان برخلاف سایر استان های کانادا، برنامه ای با نام برنامه نامزد استانی ندارد. بلکه استان کبک به صورت مستقل، اقدام به تعیین شرایطی ویژه برای جذب مهاجران، نیروهای کاری و  پذیرش سرمایه گذاران در این منطقه از کانادا کرده است. یکی از مسیرهای مهاجرتی که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در مونترال ارائه شده است، برنامه مهاجرت کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration) است که در این مطلب نیز به طور کامل به آن اشاره شد.

آیا می توان از طریق برنامه ویزای استارت آپ فدرال برای کارآفرینی در مونترال کبک اقدام کرد؟

خیر. متأسفانه استان کبک در برنامه ویزای استارتاپ فدرال (Federal Start-up Visa Program) مشارکت نمی کند. آن گروه از کارآفرینان و سرمایه گذارانی که قصد دارند تا از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری در مونترال، به این منطقه از کانادا مهاجرت کنند، می توانند از طریق یکی از برنامه های دولت محلی کبک درخواست خود را ارائه دهند. برنامه سرمایه گذار کبک و برنامه کارآفرین کبک دو مسیر اصلی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در مونترال کانادا محسوب می شوند. چنانچه برای سرمایه گذاری در مونترال نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از وکلای برجسته مهاجرتی در تیم تراست مشورت کنید.
درباره ویزای استارت آپ کانادا بیشتر بدانید.

تفاوت کارآفرینی با سرمایه گذاری در مونترال چیست؟

از جمله تفاوت هایی که بین کار آفرینی و سرمایه گذاری در مونترال وجود دارد این است که، داوطلبان کارآفرینی در مونترال نیاز است تا در مدیریت روزانه کسب و کار پیشنهادی خود حضوری فعال داشته باشند. بنابراین، داوطلبانی که تمایل دارند به شکل فعالانه در اقتصاد مونترال کبک سرمایه گذاری کنند و در توسعه کسب کار پیشنهادی نیز مشارکت داشته باشند، می توانند از طریق برنامه کارآفرین کبک درخواست خود را برای سرمایه گذاری ارائه دهند. در حالی که در برنامه سرمایه گذار کبک، داوطلبان در یک مدل سرمایه گذاری پسیو شرکت می کنند که سرمایه گذاری مورد نظر از طرف دولت ضمانت شده است. این بدان معنا است که با شرکت در برنامه سرمایه گذار کبک، نیازی به مدیریت فعالانه داوطلبان در کسب و کار نیست.
به علاوه، برای کارآفرینی در مونترال به سرمایه کمتری نیاز است. به شکلی که داوطلبان می توانند با شرکت در برنامه کارآفرین کبک نسبت به دریافت حمایت مالی از یکی از مراکز شتاب دهنده اقدام کنند. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در مونترال از طریق برنامه سرمایه گذار کبک، داوطلبان نیاز است تا سرمایه قابل توجهی را برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا در نظر بگیرند. با توجه به این موضوع که هر یک از روش های سرمایه گذاری مونترال از شرایط و مزایای خاص خود برخوردار است، پیشنهاد می کنیم جهت دریافت راهنمایی بیشتر، حتما با یکی از وکلای برجسته مهاجرتی در تیم تراست مشورت کنید.

آیا سرمایه گذاری در مونترال تنها راه مهاجرت به این منطقه از کانادا است؟

خیر. دولت محلی کبک برنامه های متنوعی را برای مهاجرت به این استان در اختیار مهاجران قرار داده است. به شکلی که با شرکت در هر یک از این برنامه ها، داوطلبان می توانند برای اخذ اقامت کانادا نیز اقدام کنند. این برنامه ها عبارت هستند از: برنامه تجربه کبک (Quebec Experience Program)، مهاجرت کسب و کار کبک (Quebec Business Immigration) و برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program). به شکلی که، هر یک از مسیرهای مهاجرتی ذکر شده برای پذیرش گروه خاصی از مهاجران در نظر گرفته شده است. همچنین برخی از مسیرهای مورد اشاره، چندین برنامه مهاجرتی را نیز شامل می شوند. بنابراین، سرمایه گذاری در مونترال به عنوان یکی از روش های پیشنهادی برای مهاجرت به مونترال کبک است.
به گونه ای که سرمایه گذاران و کارآفرینانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار و سرمایه گذاری در مونترال کانادا را دارند، می توانند درخواست خود را از طریق یکی از برنامه های در نظر گرفته شده در مسیر مهاجرت کسب و کار کبک ارائه دهند. بنابراین داوطلبان نیاز است تا با توجه به شرایط خاص خود، نسبت به شرکت در هر یک از برنامه های مهاجرتی اقدام کنند. با توجه به تنوع مسیرهای مهاجرتی به مونترال کانادا، پیشنهاد می کنیم برای انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در مونترال و انتخاب مناسب ترین روش برای مهاجرت به این منطقه از کانادا، حتما با یکی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید.

آیا برای سرمایه گذاری در مونترال شرط سنی وجود دارد؟

برای سرمایه گذاری در مونترال، سن متقاضیان به عنوان یکی از شرایط اصلی در نظر گرفته نشده است. اما یکی از معیارهای مورد توجه جهت امتیازدهی به داوطلبان، سن متقاضیان است.

آیا با سرمایه گذاری در مونترال می توان پاسپورت کانادا گرفت؟

در حقیقت با پذیرش در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در مونترال، امکان دریافت حق اقامت دائم در کانادا وجود خواهد داشت. به شکلی که داوطلبان می توانند بعد از اخذ اقامت دائم در کانادا، برای دریافت حق شهروندی و اخذ پاسپورت کانادا نیز اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.