سرمایه گذاری در تورنتو

سرمایه گذاری در تورنتو

سرمایه گذاری در تورنتو کانادا

با توجه به اینکه تورنتو کانادا به عنوان دومین مرکز بزرگ مالی در منطقه امریکای شمالی شناخته می شود، سرمایه گذاری در تورنتو برای سرمایه گذاران می تواند بسیار جذاب باشد. به شکلی که از سال 2009 به طور سالانه، رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در این منطقه با میانگین 2.4 درصد، از میانگین رشد تولید ناخالص داخلی در کشور کانادا، که به اندازه 1.8 درصد است، نیز بالاتر است. در حقیقت، تورنتو را می توان پایتخت مالی کشور کانادا نامید. چرا که تورنتو در فهرست 10 مرکز مالی بزرگ در جهان قرار دارد.

سرمایه گذاری در انتاریو
سرمایه گذاری در آنتاریو

فرصت های سرمایه گذاری در تورنتو کانادا بسیار گسترده هستند. از سرمایه گذاری در بخش های مرتبط با فناوری و انرژی پاک تا سرمایه گذاری در صنایع مرتبط با غذا، از جمله بخش های اقتصادی هستند که برای سرمایه گذاران در این منطقه گزینه های سود آوری محسوب می شوند. در این مطلب به معرفی موضوعاتی مانند روش های سرمایه گذاری، شرایط و مراحل سرمایه گذاری، کار آفرینی و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. بنابراین، چنانچه در فکر راه اندازی یک کسب و کار در شهر تورنتو کانادا هستید، موضوعات ارائه شده در این مطلب را به دقت مطالعه کنید.  

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

درباره قیمت دلار کانادا در تورنتو بدانید!

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

راه اندازی بیزینس جدید در کانادا

 • هزینه: کم (بیش از ۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): بالا
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه
 • دشواری انجام بیزینس: دشوار
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن در کانادا، داشتن دفتر تجاری، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی، ۱۲ ماه فعالیت

خرید بیزینس در کانادا

 • هزینه: بالا (بیش از ۱۵۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: متوسط
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: دارا بودن حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت، فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی

خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): متوسط
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: حداقل ۱۲ ماه از تاسیس شرکت گذشته باشد، فعال بودن شرکت، وجود سرمایه کافی در شرکت

خرید فرانچایز در کانادا

 • هزینه: متوسط (بیش از ۱۰۰ هزار دلار)
 • ریسک (سود احتمالی): کم
 • زمان فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم: حداقلی تعیین نشده
 • دشواری انجام بیزینس: آسان
 • شرایط اقدام برای اقامت دائم: فعال بودن شرکت، به کارگیری حداقل ۱ کارمند کانادایی
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

سرمایه گذاری در تورنتو و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

اولویت های اقتصادی برای سرمایه گذاری در تورنتو انتاریو، مربوط به بخش هایی می شوند که از آن ها به عنوان بخش های کلیدی در اقتصاد انتاریو، یاد می شود. بخش های هوافضا، خودروسازی، شیمی و بیوشیمی، فناوری های پاک، خدمات مالی، صنایع غذایی، رباتیک و اتوماسیون صنعتی، فناوری اطلاعات، معدن و گردشگری از جمله بخش هایی هستند که به عنوان بخش های کلیدی (key sectors) برای سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا در نظر گرفته شده اند.

بنابراین، چنانچه طرح های پیشنهادی برای سرمایه گذاری، مرتبط با یکی از این حوزه ها باشند، با توجه به امتیازات ارائه شده در بخش مزایای اقتصادی کسب و کار که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد، طرح پیشنهادی و یا به اصطلاح بیزینس پلن، از اولویت بیشتری برخوردار خواهد شد. همچنین، در جدول زیر می توانید برخی از مهم ترین شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در جذب سرمایه جهت سرمایه گذاری در تورنتو کانادا را مشاهده کنید.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در تورنتو

شاخصتوضیحات
جمعیتجمعیت تورنتو در حدود 2.8 میلیون نفر است که این موضوع تورنتو را به چهارمین شهر بزرگ در منطقه امریکای شمالی تبدیل کرده است. بیش از 60 درصد از جمعیت ایالات متحده امریکا در فاصله ای به اندازه یک پرواز 90 دقیقه ای از این منطقه قرار دارند.
سرمایه5 بانک از 6 بانک بزرگ کانادایی شعبه های اصلی خود را در تورنتو کانادا و در همسایگی شلوغ ترین بازار سهام کانادا ایجاد کرده اند. همچنین، عنوان دومین مرکز بزرگ ارائه دهنده خدمات مالی در منطقه امریکای شمالی که دارنده 75 درصد از بانک های خارجی در کشور کانادا است، به منطقه تورنتو کانادا تعلق دارد.
تولید ناخالص داخلی11 درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا از طریق اقتصاد منطقه تورنتو تأمین می شود. به شکلی که در سال 2012، تولید ناخالص داخلی در تورنتو به اندازه 151 میلیارد دلار اعلام شده است.
بازار رقابتیطبق مطالعه انجام شده در سال 2012، شهر تورنتو در بین 44 کلان شهر دارای بیش از 2 میلیون نفر جمعیت، یکی از مقرون به صرفه ترین فضاهای کسب و کار و سرمایه گذاری را ارائه می دهد. به شکلی که منطقه تورنتو در این فهرست، مقام دوم را از آن خود کرده است.
نیروی کاریدر حدود 87 هزار کسب و کار موجود در تورنتو کانادا، نیروهای کاری خود را از بین 1.4 میلیون متقاضی تحصیل کرده، آشنا به چندین زبان و با مهارت های بالا تأمین می کنند.
آموزشتورنتو با برخورداری از 3 دانشگاه صاحب نام و 5 کالج معتبر، آموزش های مناسبی را به دانشجویان ارائه می دهد. به شکلی که این شهر تنها بیش از 15 هزار پژوهشگر در حوزه های پزشکی و زیست فناوری دارد.
موقعیت مکانیدر حدود 150 میلیون مشتری و تأمین کننده بالقوه، در فاصله نزدیکی از شهر تورنتو قرار دارند. فرودگاه بین المللی تورنتو که در بخش مرکزی و تجاری شهر قرار دارد، پروازهایی را به بیش از 300 مقصد در 54 کشور جهان فراهم می کند. همچنین، فرودگاه Billy Bishop تورنتو، نهمین فرودگاه پر تردد در کشور کانادا محسوب می شود که تنها در فاصله ای چند دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد. این فرودگاه در سال به بیش از 2 میلیون مسافر خدمت رسانی می کند. به شکلی که به بیش از 18 شهر در کانادا و ایالات متحده امریکا و به بیش از 80 مقصد بین المللی متصل است.
ارتباطاتتورنتو کانادا شبکه گسترده محلی از تأمین کنندگان خاص، شرکت های مشاور و حرفه ای را در اختیار دارد. به شکلی که تقریبا همه شرکت های بزرگ حسابداری و دفاتر اصلی وکالت در کانادا، در این شهر واقع شده است.
حمل و نقلبزرگراه های اصلی، امکانات ریلی، فرودگاه های شهری و بین المللی تورنتو از جمله امکانات حمل و نقل در شهر تورنتو کانادا محسوب می شود.

مزایای سرمایه گذاری در تورنتو

شاید بتوان بهترین تعریف از مزیت برخورداری از یک کسب کار در شهر تورنتو را در این جمله از ساتیش کانوار، مدیر محصول شرکت کانادایی شاپیفای خلاصه کرد که، تعریف خود را از سرمایه گذاری در تورنتو این گونه بیان می کند: “آن چیزی که تورنتو را منحصر به فرد می سازد، اشتیاق به اشتراک گذاری و ارتباط با سایر افراد در فضای کاملا باز اقتصادی است. این در حالی است که همزمان، نیم نگاهی نیز به سهم جهانی وجود دارد که می توانیم در کنار هم به آن دست یابیم”. اما سرمایه گذاری در تورنتو چه مزیت هایی را می تواند برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد؟ در ادامه به برخی از مزیت هایی که با سرمایه گذاری در این شهر کانادایی در انتظار شما خواهد بود، اشاره شده است:

 • بهترین شهر جهان برای زندگی تورنتوی کانادا است

در سال 2015، مجله بسیار معتبر اکونومیست، تورنتو کانادا را بهترین نقطه از جهان برای زندگی معرفی کرده است. همچنین، بر اساس شاخص شهرهای جوان که در سال 2015 معرفی شد، تورنتو کانادا در فهرست 10 شهر جذاب برای کار و زندگی انتخاب شده است. بنابراین، در هر بخشی از اقتصاد تورنتو که سرمایه گذاری انجام شود، فرصت های قابل توجه فراوانی در انتظار سرمایه گذاران خواهد بود.

 • میزان پرداخت مالیات در تورنتو برای صاحبان کسب و کار مناسب است

به طور کلی ایجاد کسب و کار و اداره آن در شهر تورنتو آسان است. این موضوع به این دلیل است که مقامات شهر تورنتو به دنبال فراهم آوردن محیط رشد مناسب، برای کسب و کارهای تازه راه اندازی شده در این منطقه از کانادا هستند.

سرمایه گذاری در تورنتو به اندازه ای دارای جذابیت است که هزینه های سالانه اداره کسب و کار در تورنتو، نسبت به برخی از مناطق اقتصادی در دنیا کمتر است. به شکلی که مالیات بر درآمد شرکت ها در تورنتو به اندازه 26.5 درصد است. این بدان معنا است که این میزان در حدود 13 درصد از میانگین مالیات بر درآمد شرکت ها در کشور امریکا کمتر می باشد.

 • بهترین منطقه برای سرمایه گذاری بلند مدت در بخش املاک در جهان، شهر تورنتو در کانادا است

رشد جمعیت در شهر تورنتو کانادا با افزایش سرمایه گذاری و توسعه این شهر همراه بوده است. همین دلیل است که در سال 2014، تورنتو در کانادا به عنوان بهترین شهر برای سرمایه گذاری در بخش املاک معرفی شده است. نیاز به توضیح نیست که ساخت و ساز در تورنتو به شکل باورنکردنی در حال افزایش است. در مدت 40 سال گذشته، جمعیت مرکز شهر تورنتو دو برابر شده است و یک سوم شغل های شهر نیز در بخش مرکزی آن قرار دارند.

 • تورنتو یکی از مقاصد اصلی در جذب نخبه ها از سرتاسر جهان است

هر سال تعداد زیادی از افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و متخصص، کانادا و تورنتو را به عنوان خانه جدید خود انتخاب می کنند. حضور نیروهای کاری متخصص و با استعداد، یکی از دلایل اصلی رشد و ایجاد خلاقیت در بخش اقتصادی تورنتو محسوب می شود.

 • فضای بسیار مثبت در تورنتو کانادا برای ایجاد یک کسب و کار جدید

محیط کاری در تورنتو، بهترین محیط برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا است. به شکلی که تورنتو در فهرست 20 شهر برتر برای راه اندازی یک کسب و کار فعال در جهان قرار گرفته است. در حقیقت، وجود عوامل مختلفی مانند نیروهای کاری متخصص و با استعداد و نیز، برنامه های حمایتی منحصر به فرد در تورنتو زمینه را برای رشد کسب و کارهای جدید فراهم کرده است.

ویدیو معرفی شهر تورنتو

روش های سرمایه گذاری در تورنتو

اگرچه مجموعه ای از روش های مهاجرتی به تورنتو، از روش سرمایه گذاری و از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو به افراد خارجی پیشنهاد شده است، در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در شهر تورنتو انتاریو امکان پذیر می باشد. بنابراین، چنانچه یک فرد با تجربه در یک کسب و کار هستید و سابقه مدیریت و مالکیت کسب و کاری را دارید، می توانید در صورت برخورداری از شرایط، برای سرمایه گذاری در تورنتو اقدام کنید. انواع سرمایه گذاری در تورنتو را می توان به دو روش تقسیم کرد که در ادامه توضیحاتی درباره آنها ارائه شده است.

 • سرمایه گذاری در تورنتو از طریق ایجاد یک کسب و کار

در روش اول داوطلبان می توانند برای ایجاد یک کسب و کار جدید در شهر تورنتو اقدام نمایند. به شکلی که در 5 سال قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری، نیاز است تا فرد داوطلب از تجربه مدیریتی بیش از 2 سال برخوردار باشد. همچنین برخورداری از ارزش دارایی و نیز سرمایه گذاری به میزان حداقل تعیین شده، از دیگر شرایطی است که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است. شرایط بیشتر جهت سرمایه گذاری در تورنتو شامل برخورداری از حداقل نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی، فعالیت مداوم در کسب و کار ایجاد شده و ایجاد شغل های تمام وقت دائمی در کسب و کار راه اندازی شده است.

 • سرمایه گذاری در تورنتو از طریق خرید یک کسب و کار

در روش دوم، داوطلبان می توانند یک کسب و کار موجود در تورنتو را خریداری نمایند. علاوه بر تمامی شرایط ذکر شده برای سرمایه گذاری از طریق روش اول، در این روش سرمایه گذاران لازم است تا اقدام به خرید کسب و کاری را نمایند که حداقل در مدت 5 سال قبل از ارائه درخواست به شکل فعال و مستمر مشغول به فعالیت بوده است. با خرید کسب و کار مورد نظر، نیاز است تا تمامی مالکیت از صاحبان قبلی کسب و کار به سرمایه گذار یا سرمایه گذاران جدید انتقال داده شود. نکته ای که در این روش از سرمایه گذاری نیاز است تا به آن توجه شود این است که، ضمن حفظ تمامی فرصت های شغلی تمام وقت و دائمی که در کسب و کار خریداری شده موجود بوده است، حداقل دو موقعیت شغلی جدید و تمام وقت دائمی نیز نیاز است تا به کسب و کار جدید اضافه گردد. در بخش های بعدی جزئیات بیشتری از شرایط و مراحل سرمایه گذاری در تورنتو ارائه شده است.

سرمایه گذاری در تورنتو از طریق برنامه استانی

سرمایه گذاری استانی در تورنتو از طریق یکی از برنامه های نامزد استانی (PNP) امکان پذیر است. از آنجایی که شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا واقع شده است، از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP) می توان برای سرمایه گذاری در تورنتو و در نتیجه کسب اقامت دائم کانادا اقدام کرد. بیزینس انتاریو (Ontario Business) نام مجموعه کاملی از روش های سرمایه گذاری است که به سرمایه گذاران خارجی اجازه ایجاد و اداره کسب کارهای مختلف را در تورنتو می دهد.

بیزینس یا کسب و کار انتاریو در گذشته 3 پیشنهاد متفاوت برای سرمایه گذاری در تورنتو را شامل می‌ شد. برنامه شرکت انتاریو (Ontario Corporate) و برنامه سرمایه گذاران انتاریو (Ontario Investors)، دو برنامه ای بودند که در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق آن ها امکان پذیر نمی باشد. برنامه شرکت انتاریو که از ماه جولای سال 2019 میلادی بسته شده است، به سرمایه گذاران این اجازه را می داد تا یکی از شعبه های شرکت خود را در تورنتو کانادا افتتاح نمایند. برای سرمایه گذاری از این طریق از شرکت ها درخواست می شد تا مبلغی حداقل به اندازه 5 میلیون دلار کانادا را در تورنتو سرمایه گذاری کنند و برخی از اعضای اصلی شرکت را برای مدیریت کسب و کار به تورنتو انتاریو انتقال دهند.

اما برنامه سرمایه گذاران انتاریو نیز از سال 2015 بسته شده و جای خود را به برنامه کار آفرین انتاریو داده است. طبق این برنامه مهاجرتی از افراد خارجی درخواست می‌شد تا مبلغی حداقل به اندازه 3 میلیون دلار کانادا را در تورنتو انتاریو سرمایه گذاری کنند. با توجه به در دسترس نبودن سرمایه گذاری از دو برنامه استانی ذکر شده در تورنتو کانادا، علاقه مندان به سرمایه گذاری می توانند از طریق برنامه سوم در بیزینس انتاریو کانادا اقدام نمایند.   

برنامه سومی که افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در تورنتو می توانند از طریق آن اقدام کنند، ارائه درخواست از طریق برنامه کار آفرین انتاریو (Ontario Entrepreneur) است. برنامه کار آفرین انتاریو برنامه ای است که از طریق آن، افراد تحت شرایط مشخصی می توانند از فرصت سرمایه گذاری در منطقه تورنتو کانادا بهره مند شوند. در بخش بعدی در مورد این روش سرمایه گذاری توضیحات بیشتری ارائه شده است. 

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در تورنتو

سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در تورنتو

یکی از چندین برنامه بیزینس انتاریو برنامه کار آفرین انتاریو است. این برنامه برای افرادی است که به عنوان صاحبان یک کسب و کار شناخته می شوند و از تجربه مدیریتی قابل قبولی نیز برخوردار هستند. چنانچه این افراد از دارایی قابل توجه، توانایی و تمایل کافی برای راه اندازی کسب و کاری تازه در انتاریو تورنتو برخوردار باشند، می توانند برای سرمایه گذاری در تورنتو کانادا درخواست خود را ارائه دهند. البته همان طور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره شد، فرد متقاضی سرمایه گذاری می تواند یک کسب و کار موجود در تورنتو انتاریو را نیز خریداری کرده و به صورت روزانه وظایف مدیریتی آن را بر عهده بگیرد.  

شرایط عمومی مهاجرت با روش سرمایه گذاری در تورنتو

شرایط کلی مهاجرت با روش کار آفرینی در تورنتو بدین صورت است که داوطلبان نیازی به ثبت پروفایل اکسپرس اینتری کانادا ندارند. برخورداری از سطح مهارت زبان به اندازه حداقل برابر با CLB4 یکی دیگر از شرایط ذکر شده است. با توجه به اینکه حداقل سطح تحصیلات برای داوطلبان سرمایه گذاری به عنوان یک شرط در نظر گرفته نشده است، می توان گفت تجربه داوطلبان از اهمیت بیشتری در این رابطه برخوردار است. چرا که از مالکان کسب و کار و مدیران ارشد کسب و کارها درخواست می شود تا در 60 ماه قبل از ارائه درخواست، از حداقل 24 ماه تجربه برخوردار باشند. به علاوه، حداقل سرمایه گذاری به مبلغ 200 هزار دلار کانادا و برخورداری از حداقل دارایی خالص شخصی به ارزش 400 هزار دلار کانادا از شرایط کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستند. در ادامه جزئیات بیشتری در مورد شرایط عمومی مهاجرت با روش سرمایه گذاری در تورنتو آورده شده است.

 • تجربه کاری مورد نیاز برای سرمایه گذاری در تورنتو

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد داوطلبان جهت پذیرش نیاز است تا حداقل در 60 ماه قبل از ارائه درخواست تجربه کاری تمام وقت به اندازه حداقل 2 سال را ارائه دهند. ذکر این نکته ضروری است که این تجربه کاری باید به صورت کاملا فعالانه در مدیریت روزانه کسب و کار باشد. به شکلی که تنها انجام سرمایه گذاری در یک کسب و کار ملاک ارزیابی نخواهد بود و مشارکت فعالانه در توسعه کسب و کار نیز مورد توجه قرار گرفته است. چرا که از داوطلبان سرمایه گذاری در تورنتو درخواست می شود تا این نقش فعالانه را در مدیریت کسب و کاری که قرار است در این منطقه از کانادا بر عهده بگیرند، نیز ادامه دهند.

 • ارائه مدرک زبان

از داوطلبان مهاجرت از روش سرمایه گذاری حداقل نمره معادل با CLB4 جهت ارائه مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان درخواست می شود. ذکر این نکته ضروری است که ارائه مدرک زبان در هنگام ارسال فرم اظهار علاقه الزامی نیست. بلکه داوطلبان نیاز است تا در هنگام ارائه درخواست رسمی در برنامه نامزد مهاجرت انتاریو، مدرک زبان خود را ارائه دهند.

 • تجربه سکونت در تورنتو

از داوطلبان درخواست می شود تا حداقل 75 درصد از زمانی را که به راه اندازی کسب و کار در تورنتو اختصاص می دهند را، در استان انتاریو و یا شهر تورنتو حضور داشته باشند.

 • شریک تجاری

سرمایه گذاری در تورنتو می تواند به همراه یک شریک تجاری نیز انجام شود. اما باید توجه داشت که، شریک تجاری نیز لازم است تا از حداقل شرایط تعیین شده برخوردار باشد. همچنین، شما می توانید تنها یک شریک برای کسب و کار مورد نظر خود معرفی کنید.

شرایط خاص مهاجرت با روش کار آفرینی در تورنتو

همانطور که در بخش قبل بیان شد، برای سرمایه گذاری در تورنتو نیاز است تا داوطلبان از مقدار قابل توجهی دارایی شخصی و مبلغی برای سرمایه گذاری برخوردار باشند. این مقدار با توجه به موقعیت کسب و کار مورد نظر و نوع آن ممکن است متفاوت باشد. به همین منظور، در ادامه شرایط سرمایه گذاری در داخل منطقه تورنتو و خارج از این شهر، مورد بررسی قرار گرفته است. ذکر این نکته ضروری است که تمامی کسب و کارهای پیشنهادی نباید در فهرست مشاغل غیر قابل قبول باشند. در بخش های بعد فهرست مشاغل غیر مجاز برای سرمایه گذاری نیز آورده شده است.  

سرمایه گذاری داخل شهر تورنتو

ایجاد کار در تورنتو با این شرط قابل انجام است که داوطلبان سرمایه گذاری در تورنتو از حداقل دارایی با ارزش خالص 800 هزار دلار کانادا برخوردار باشند. به علاوه، فرد متقاضی ایجاد کسب و کار نیاز است تا حداقل مبلغی برابر با 600 هزار دلار کانادا را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد. به شکلی که حداقل یک سوم از ارزش سهام کسب و کار نیز لازم است تا در کنترل شخص سرمایه گذار باشد.  

سرمایه گذاری خارج شهر تورنتو

ایجاد کار خارج از تورنتو نیاز به برخورداری از دارایی و سرمایه گذاری به نسبت کمتری دارد. به شکلی که چنانچه کسب و کار پیشنهادی در خارج از منطقه تورنتو واقع شود، نیاز است تا حداقل دارایی با ارزش خالص 400 هزار دلار کانادا ارائه گردد. همچنین، حداقل مبلغ درخواست شده برای سرمایه گذاری خارج از شهر تورنتو مبلغی به اندازه 200 هزار دلار کانادا است.

نکته قابل توجه دیگر این است که چنانچه سرمایه گذاران تمایل داشته باشند تا در یکی از بخش های مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات و بخش های مربوط به ارتباطات دیجیتال سرمایه گذاری کنند، نیاز است تا حداقل دارایی با ارزش خالص 400 هزار دلار کانادا و حداقل مبلغی برای سرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار کانادا ارائه کنند.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو چه شرایطی دارد؟ بعد از اینکه کسب و کار خود را در تورنتو انتاریو راه اندازی کردید، می توانید بعد از گذشت حداقل 18 ماه از راه اندازی کسب وکار، برای دریافت اقامت دائم تورنتو درخواست خود را ارائه دهید. ذکر این نکته ضروری است که این روش مهاجرتی تنها از طریق دریافت یک دعوتنامه از طرف مقامات دولتی امکان پذیر است.

بدین منظور لازم است تا سرمایه گذاران اظهار علاقه خود را برای اخذ اقامت دائم تورنتو کانادا، از طریق پورتال الکترونیکی برنامه نامزد مهاجرت انتاریو، ارسال نمایند. از آنجایی که اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در تورنتو رقابتی است، بعد از ارسال درخواست، داوطلبان به وسیله یک سیستم امتیاز دهی در برنامه کار آفرین انتاریو، امتیاز مشخصی را با توجه به اطلاعات ارسال شده دریافت می کنند. داوطلبانی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشند، جهت اخذ اقامت دائم کانادا دعوت خواهند شد.   

در این صورت بعد از دریافت دعوتنامه داوطلبان به مدت 90 روز فرصت خواهند داشت تا تمامی مدارک و اطلاعات درخواست شده را ارسال و تکمیل نمایند. از جمله این مدارک عبارت هستند از بیزینس پلن یا طرح پیشنهادی برای کسب و کار مورد نظر در تورنتو و ارائه مدارک مالی مبنی بر ارزش دارایی خالص فرد.

برای ارائه درخواست از طریق برنامه کار آفرین انتاریو از هر متقاضی مبلغی به اندازه 3500 دلار کانادا دریافت خواهد شد. به یاد داشته باشید که بعد از تکمیل درخواست، در مرحله بعد، از متقاضی درخواست می شود تا برای انجام یک مصاحبه حضوری در اداره مربوط به برنامه نامزد مهاجرت انتاریو حاضر شود. همچنین، هزینه سفر و اقامت برای انجام مصاحبه بر عهده شخص متقاضی سرمایه گذاری در تورنتو خواهد بود.

چنانچه مراحل بالا با موفقیت پشت سر گذاشته شوند، نیاز است تا شخص متقاضی یک توافق نامه عملکرد کسب و کار را با اداره مهاجرت انتاریو به امضا برساند. در این هنگام و با درخواست سرمایه گذار، اداره مهاجرت انتاریو اقدام به صدور مجوز کسب و کار برای متقاضی خواهد کرد. چنانچه تمامی شرایط مرتبط با برنامه کار آفرین انتاریو از طرف دولت فدرال کانادا نیز مورد تأیید قرار گیرد، یک مجوز کار موقت به متقاضی سرمایه گذاری در تورنتو اعطا می شود.

بعد از مهاجرت به تورنتو سرمایه گذاران حداکثر به مدت 20 ماه فرصت خواهند داشت تا طرح پیشنهادی کسب و کار مورد نظر خود را اجرا کنند. به شکلی که بعد از گذشت 18 ماه، داوطلبان باید گزارش نهایی را به اداره مهاجرت انتاریو تحویل دهند. این گزارش به عنوان درخواست برای نامزدی سرمایه گذاری در تورنتو در نظر گرفته خواهد شد.

چگونگی امتیاز دهی در برنامه سرمایه گذاری در تورنتو

برنامه کار آفرین انتاریو از یک سیستم امتیاز دهی برای انتخاب داوطلبان سرمایه گذاری در تورنتو استفاده می کند. بنابراین، داوطلبانی که از بیشترین امتیاز برخوردار باشند، می توانند دعوتنامه ثبت درخواست در برنامه کار آفرین انتاریو را دریافت نمایند. در مجموع داوطلبان می توانند از پارامترهای تجربه کاری، پارامترهای مربوط به سرمایه گذاری و پارامترهای سرمایه انسانی، حداکثر 170 امتیاز را کسب نمایند. در ادامه به طور کامل پارامترهای مورد نظر در این برنامه مهاجرتی به همراه امتیازات تخصیص داده شده به هر معیار، آورده شده است.

 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر تجربه کاری برای مالکان کسب و کار
تجربه کاریامتیاز
کمتر از 24 ماهمجاز نیست
24-47 ماه13
48-59 ماه19
60 ماه25
حداکثر امتیاز25
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر تجربه کاری برای مدیران ارشد
تجربه کاریامتیاز
کمتر از 24 ماهمجاز نیست
48-59 ماه19
60 ماه25
حداکثر امتیاز25
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر تجربه کاری خاص
تجربه کاریامتیاز
برخورداری از 1 مورد تجربه کاری خاص در گذشته15
برخورداری از 2 مورد تجربه کاری خاص در گذشته25
برخورداری از 3 مورد تجربه کاری خاص در گذشته35
حداکثر امتیاز35
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر ارزش دارایی خالص شخصی، برای یک کسب و کار در شهر تورنتو
دارایی خالص شخصیامتیاز
کمتر از 800 هزار دلارمجاز نیست
بین 800 هزار دلار تا 2,499,999 دلار5
2,500,000 دلار یا بیشتر10
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر ارزش دارایی خالص شخصی، برای یک کسب و کار خارج از شهر تورنتو و یا کسب و کار در حوزه ارتباطات دیجیتال
دارایی خالص شخصیامتیاز
کمتر از 400 هزار دلارمجاز نیست
بین 400 هزار دلار تا 999,999 دلار10
1,000,000 دلار یا بیشتر15
حداکثر امتیاز15
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر مقدار سرمایه گذاری برای یک کسب و کار در شهر تورنتو
مقدار سرمایه گذاریامتیاز
کمتر از 600 هزار دلارمجاز نیست
بین 600 هزار دلار تا 1,499,999 دلار10
بین 1,500,000 دلار تا 2,999,999  دلار15
3 میلیون دلار یا بیشتر20
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر مقدار سرمایه گذاری برای یک کسب و کار خارج از شهر تورنتو و یا کسب و کار در حوزه ارتباطات دیجیتال
مقدار سرمایه گذاریامتیاز
کمتر از 200 هزار دلارمجاز نیست
بین 200 هزار دلار تا 499,999 دلار15
بین 500 هزار دلار تا 799,999 دلار20
800 هزار دلار یا بیشتر25
حداکثر امتیاز25
 • نحوه امتیاز دهی بر اساس پارامتر ایجاد شغل در کسب و کار
ایجاد شغلامتیاز
ایجاد 1 شغل خارج از منطقه تورنتو و یا ایجاد 1 شغل در بخش ارتباطات دیجیتال/ICT3
ایجاد 2 شغل در منطقه تورنتو3
ایجاد 3 الی 4 شغل5
5 شغل یا بیشتر7
حداکثر امتیاز7

در مورد پارامتر تجربه کاری خاص، داوطلبان سرمایه گذاری در تورنتو چنانچه تجربه رشد قابل توجه در یک کسب و کار را در رزومه حرفه ای خود داشته باشند، و یا تجربه صادرات کالا و خدمات در کارنامه حرفه ای آنها وجود داشته باشد، می توانند از امتیازات تجربه کاری خاص بهره مند شوند. منظور از رشد قابل توجه در یک کسب و کار این است که به مدت 2 سال و به شکل پیوسته، سودآوری در یک کسب و کار حداقل به اندازه 20 درصد را تجربه کرده باشند. همچنین، منظور از تجربه صادراتی این است که حداقل 20 درصد از مجموع کالاها و یا خدمات در کسب و کاری که مدیریت و مالکیت آن را بر عهده داشته اند، به یک بازار مصرف خارجی صادر شده باشد. در این صورت است که داوطلبان می توانند از امتیازهای مربوط به پارامتر تجربه کاری خاص استفاده نمایند.

علاوه بر معیارهای ذکر شده در جدول هایی که در بالا آورده شده است، معیارهای دیگری نیز برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری در تورنتو مورد توجه است. به عنوان مثال، چنانچه فرد متقاضی سرمایه گذاری، بازدیدهای مرتبط با کسب و کار از انتاریو داشته باشد، 6 امتیاز را کسب خواهد کرد. همچنین، با توجه به مزایای اقتصادی طرح پیشنهادی، داوطلبان می توانند تا حداکثر 10 امتیاز را بدست آورند. به شکلی که چنانچه متقاضی بتواند دلایلی مبنی بر مزایای اقتصادی قابل توجه در کسب و کار پیشنهادی برای سرمایه گذاری در تورنتو انتاریو ارائه دهد، می تواند از امتیازات این پارامتر نیز استفاده کند.

چنانچه منطقه ای که در آن کسب و کار مورد نظر راه اندازی می شود بین 100 هزار الی 175 هزار نفر جمعیت داشته باشد، 5 امتیاز و در صورت داشتن جمعیتی کمتر از 100 هزار نفر نیز، 10 امتیاز به داوطلبان تعلق خواهد گرفت. بنابراین، برای مناطقی که بیش از 175 هزار نفر جمعیت دارند و موقعیت کسب و کار در این مناطق باشد، هیچ گونه امتیازی در نظر گرفته نشده است.

در بحث سرمایه گذاری در تورنتو، با توجه به فهرست مشاغل ملی کانادا امتیازاتی به داوطلبان داده خواهد شد. به شکلی که، چنانچه مشاغل ایجاد شده در کسب و کار در یکی از کد های شغلی 0، A یا B باشد، با توجه به تعداد مشاغل ایجاد شده و تعداد کد های شغلی، تا حداکثر 7 امتیاز به داوطلبان تعلق می گیرد.

سطح تحصیلات از جمله دیگر شرایطی است که در این برنامه سرمایه گذاری به آن توجه شده است. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده از این بخش نیز برابر با 10 امتیاز خواهد بود که به عنوان مثال، داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی می توانند از آن برخوردار شوند. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده در بخش نمره زبان نیز 10 امتیاز است. برای مدرک معادل با CLB4، 5 امتیاز و برای  مدرک معادل با CLB5 و یا بیشتر، 10 امتیاز در نظر گرفته شده است، که داوطلبان سرمایه گذاری در تورنتو می توانند از آن برای کسب امتیاز بیشتر استفاده کنند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

کمترین مبلغ برای سرمایه گذاری در تورنتو چقدر است؟

حداقل میزان درخواست شده برای سرمایه گذاری در تورنتو مبلغی به اندازه 200 هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است. البته این مقدار سرمایه گذاری برای آن گروه از کسب و کارهایی است که موقعیت آن ها در خارج از منطقه تورنتو باشد. چنانچه کسب و کار مورد نظر در داخل منطقه تورنتو باشد، حداقل مبلغی برابر با 600 هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری مورد نیاز خواهد بود.

چه افرادی می توانند از طریق سرمایه گذاری در تورنتو به کانادا مهاجرت کنند؟

در برنامه کار آفرین آنتاریو، برخی از اعضای خانواده ی اعضای اصلی کسب و کار نیز می توانند همراه با این افراد برای مهاجرت به شهر تورنتو درخواست خود را ارائه دهند. شریک زندگی و همسر کارمندان در کسب و کار و نیز فرزندان زیر 22 سال این افراد در صورت مجرد بودن می توانند تحت این برنامه مهاجرتی درخواست خود را ارائه دهند. در صورتی که فرزندان بالای 22 سال دارای بیماری فیزیکی و یا ذهنی مشخصی باشند، می توانند در این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شوند.

کسب و کارهای غیر قابل قبول در تورنتو کدامند؟

توجه به این نکته ضروری است که همه انواع کسب و کارها نمی توانند در برنامه کار آفرین انتاریو در نظر گرفته شوند. بنابراین، در ادامه فهرستی از بیزینس های غیر قبل قبول در تورنتو انتاریو ارائه شده است. مشاغلی که اجازه راه اندازی و مدیریت آنها در منطقه تورنتو وجود ندارد:
پمپ بنزین
بازیافت مواد پلاستیکی
بازیافت مواد فلزی
کارگزاران بازرگانی
هتل و مسافرخانه
شرکت های هولدینگ که تنها سهامدار شرکت های دیگر هستند و تولید کالا یا خدماتی ندارند.
لباسشویی ها
کارواش هایی که در آن شستشو خودرو به صورت اتوماتیک انجام می شود.
کسب و کارهایی که قبلا برای مدیریت و یا اداره آنها، از نامزدهای برنامه کسب و کار انتاریو استفاده شده است.
همچنین، تمامی مشاغل ذکر شده در فهرست بالا به غیر از کسب و کار مرتبط با پمپ بنزین و هتل و مسافرخانه، جزء مشاغلی محسوب می شوند که اجازه راه اندازی و مدیریت آن ها در خارج از منطقه تورنتو نیز وجود ندارد.

شرایط بیزینس پلن مهاجرت به تورنتو کدام است؟

مهاجرت از روش سرمایه گذاری در تورنتو نیاز به ارائه یک بیزینس پلن یا طرح کسب و کار از طرف متقاضیان سرمایه گذاری در کشور کانادا است. بدین منظور لازم است تا شخص متقاضی سرمایه گذاری یک طرح پیشنهادی با جزئیات کامل از کسب و کار خود در تورنتو انتاریو ارائه دهد. کسب و کار پیشنهادی باید به شکلی باشد که حداقل دو موقعیت شغلی تمام وقت و به صورت دائم در آن کسب و کار، برای شهروندان کانادایی یا افرادی که دارای اقامت دائم کانادا هستند، در نظر گرفته شده باشد.
همچنین ذکر این نکته ضروری است که در طرح کسب و کار پیشنهادی، لازم است تا توسعه آتی کسب و کار نیز مورد توجه قرار گیرد. چنانچه کسب و کاری را در تورنتو انتاریو خریداری نمایید اما برای گسترش آن برنامه و تمایلی از خود نشان ندهید، اجازه سرمایه گذاری از روش برنامه کار آفرین انتاریو را نخواهید داشت. در نهایت، چنانچه قصد خرید یک کسب و کار موجود در تورنتو انتاریو را داشته باشید، توصیه می شود که حداقل 12 ماه قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری در تورنتو، یک سفر به این شهر برای بررسی وضعیت کسب و کار انجام دهید.

آیا ارائه مدرک زبان برای سرمایه گذاری در تورنتو الزامی است؟

برای سرمایه گذاری در تورنتو، در صورت برخورداری از شرایط، ابتدا یک مجوز کار موقت به داوطلبان سرمایه گذاری داده می شود، که در این مرحله نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما برای شرکت در برنامه کار آفرین انتاریو که یکی از چندین برنامه مهاجرتی به استان انتاریو شهر تورنتو است، نیاز است تا داوطلبان جهت دریافت اقامت دائم حداقل نمره درخواست شده از یکی از امتحان های زبان مورد نظر را ارائه دهند. چرا که شرکت در این برنامه مهاجرتی حالت رقابتی داشته و داوطلبان بر اساس میزان امتیاز کسب شده با یکدیگر مقایسه می شوند. در نهایت داوطلبی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشد حق دریافت اقامت دائم را خواهد داشت.

آیا سرمایه گذاری در تورنتو محدودیت سنی دارد؟

در برنامه سرمایه گذاری تورنتو و نیز روش دریافت اقامت دائم از طریق برنامه نامزد مهاجرت انتاریو و برنامه کار آفرین، شرطی مبنی بر محدودیت سنی برای داوطلبان در نظر گرفته نشده است. بنابراین، امتیازی نیز به داوطلبان با توجه به سن آنها داده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.