کار در انتاریو

کار در انتاریو

انتاریو یکی از سیزده استان و منطقه‌ی کاناداست. هر دو شهر مهم اتاوا و تورنتو، که به ترتیب پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا هستند، در این استان واقع شده‌اند. شاید بتوان مدعی شد که متقاضیان کار در انتاریو، محبوب‌ترین استان کانادا در میان مهاجران را انتخاب کرده‌اند. اما دلیل محبوبیت انتاریو چیست؟ این استان چه جذابیت‌هایی برای متقاضیان کار در کانادا دارد؟

چرا کار در انتاریو

وجود دو شهر مهم در انتاریو آن را به یکی از مقاصد اصلی و محبوب مهاجران تبدیل کرده است. در واقع، کار در انتاریو مزایایی برای مهاجران دارد که دلایل جذابیت این استان شکل می‌دهد. محبوبیت این استان در میان ایرانیان نیز مشهود است، که می‌توان دلایل آن را به صورت زیر خلاصه کرد.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در انتاریو

در واقع نیمی از بهترین مکان‌های زندگی در کانادا در انتاریو قرار دارند. تورنتو و اتاوا، که از اقتصادی قوی و امنیت فرهنگی – اجتماعی بسیار بالایی برخوردارند، در پرجمعیت‌ترین استان کانادا واقع شده‌اند. در واقع انتاریو را به عنوان استان سازگار، فراگیر و هم‌پیوند توصیف می‌کنند. پس جای تعجب نیست که سالانه هزاران مهاجر برای کار در انتاریو اقدام می‌کنند.

شما می‌توانید در انتاریو خود را سالم‌تر و خوشحال‌تر بیابید. برنامه‌ی بیمه‌ی سلامت انتاریو (OHIP) تمام نیازهای پزشکی اصلی شهروندان را پوشش می‌دهد. در واقع، شما از امکانات رایگان پزشکی بیشتری نسبت به سایر استان‌های کانادا برخوردار خواهید شد.

انتاریو همچنین دارای یکی از مجهزترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی کاناداست. در حالت عادی انتظار می‌رود که شهروندان کشور پهناوری مانند کانادا از خودروی شخصی برای رفت و آمد استفاده کنند. اما جالب است بدانید که یک سوم ساکنان انتاریو با رضایت کامل از سیستم حمل و نقل عمومی این استان استفاده می‌کنند. لبخند رضایتی که کار در انتاریو می‌تواند برای شما هم فراهم آورد.

از سوی دیگر، تربیت فرزندان در محیطی امن و پرامکانات، یکی از دغدغه‌های اصلی والدین محسوب می‌شود. امنیت بالای اجتماعی و فرهنگی جامعه‌ی چندفرهنگی انتاریو شما را از بسیاری از نگرانی‌ها در مورد فرزندان دور خواهد کرد.

علاوه بر آنچه در بالا ذکر شد، می‌توان مواردی مانند امکانات ورزشی، پروژه‌های زیر ساختی روزافزون، مناظر طبیعی و هنری دلربا و … را نیز به خوبی‌هایی افزود که کار در انتاریو برایتان به ارمغان می‌آورد.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

بهترین مکان ‌های زندگی در انتاریو

در بخش بالا اشاره کردیم که نیمی از بهترین مکان‌های زندگی در کانادا در انتاریو واقع شده‌اند. اما رکورددارهای بهترین مکان برای زندگی در این استان کدام‌ها هستند؟

می‌توان اوک‌ویل را به عنوان بهترین مکان برای زندگی در انتاریو معرفی کرد. این شهرستان در جنوب انتاریو واقع شده و بخشی از حریم تورنتوی بزرگ به شمار می‌آید. اوک‌ویل را می‌توان به عنوان بهترین مکان برای کانادایی‌های جدید نیز نام برد، که تا اندازه‌ای به تنوع غنی و رو به رشد این شهرستان بستگی دارد.

پس از اوک‌ویل، اتاوا جایگاه دوم بهترین مکان زندگی و کار در انتاریو را به خود اختصاص می‌دهد. اتاوا همچنین عنوان بهترین مکان برای بازنشستگان را به دست آورده است.

تورنتو در جایگاه سوم فهرست بهترین‌ مکان‌ها برای زندگی قرار دارد. همان طور که احتمالاً حدس خواهید زد، یکی از دلایل پایین آمدن جایگاه تورنتو عبارت است از گرانی مسکن در این شهر. قیمت مسکن در تورنتو، در مقایسه با شهرها و شهرستان‌های اطراف، از رشد بالایی برخوردار است. وضعیت به صورتی که خریداران کم کم از رؤیای صاحب خانه شدن در مرکز شهر دست می‌کشند. بنابراین، می‌توان گفت که عمده‌ترین مشکل مهاجرانی که برای کار در انتاریو، وارد تورنتو می‌شوند، تهیه‌ی مسکن است.

بازار کار در انتاریو

بازار کار در انتاریو

انتاریو صنعتی‌ترین استان کاناداست. کار در قلب تپنده‌ی صنعت کانادا قطعاً متفاوت از هر مکان دیگری خواهد بود. نزدیکی جغرافیایی به ایالات متحده موجب شده است تا بزرگ‌ترین شریک تجاری انتاریو ایالت میشیگان باشد.

محصولات معدنی و جنگلی، به ویژه کاغذ و خمیر کاغذ، نقشی حیاتی در اقتصاد شمال انتاریو دارند. اما صنایع مختلفی در این استان مشغول به فعالیت هستند و بازار کار بزرگی را برای کارجویان و به ویژه جویندگان مشاغل پردرآمد پدید آورده‌اند. نباید فراموش کرد که این استان تنها برای جویندگان کار در انتاریو جذاب نیست، بلکه انتاریو بهشت کارآفرینان نیز هست.

انتاریو تمام امکانات لازم برای شروع و موفقیت یک کسب و کار جدید را دارد. این استان نه فقط بیشترین جمعیت کانادا را در خود جای داده است، بلکه ساکنان آن نیز در شمار باسوادترین مردمان کانادا قرار دارند. بنابراین، شما با هر ایده‌ی بکری خواهید توانست در این استان موفقیت بزرگی به دست آورید.

فعالیت صنایع و شرکت‌های بزرگ و بین المللی در این استان خود نشانی از بازار بزرگ کار در انتاریو و نیز وجود امکانات ایده‌آل برای فعالیت کارآفرینان و شرکت‌های بزرگ و کوچک است.

در هر صورت، صنایع خدماتی بزرگ‌ترین حوزه‌ی کاری انتاریو را تشکیل می‌دهند. درست است که انتاریو محل پرقدرت تولیدات در کاناداست، ولی بخش خدماتی بزرگ‌ترین سهم را از اقتصاد این استان دارد.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجریه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

مشاغل مورد نیاز در استان انتاریو سال

انتاریو دومین استان بزرگ کانادا با مساحتی بیش از مساحت کشورهای اسپانیا و فرانسه روی هم است! استان بزرگ خانه شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا و مقر پارلمان کشور است. انتاریو مقصد مشهوری برای دیگر ملیت‌هایی است که به کانادا مهاجرت می‌کنند. استان نه تنها فرصت‌های شغلی در صنایع متنوع و مشاغل مورد نیاز بسیاری ارائه می‌دهد، بلکه کار کردن در استان با مزیت‌های خاص خود، مانند بیمه درمانی رایگان با پوشش هزینه کامل برای افراد زیر ۲۵ سال و چهارمین نرخ درآمد کشور کانادا، همراه است.

جاذبه های مشهوری که ممکن است بشناسید برج CN در تورنتو و آبشار باشکوه نیاگارا هستند. انتاریو شمالی از اتباع خارجی برای مهاجرت به کانادا و اقامت در جوامع روستایی برای زنده نگه داشتن اقتصاد کشور استقبال می کند. علاوه بر این، کارگران ماهر خارجی می توانند از طریق برنامه انتخابی مهاجرت انتاریو (OINP) به کانادا مهاجرت کرده و اقامت در این استان متنوع و چند فرهنگی را انتخاب کنند.

برنامه انتخابی مهاجرت انتاریو (OINP) چگونه کار می کند

چهار جریان مهاجرتی تحت OINP وجود دارد که می توانید از طریق آنها برای مهاجرت به کانادا و به طور خاص استان انتاریو اقدام کنید. از هر چهار جریان انتاریو سه مورد با سیستم اکسپرس انتری کار می کنند که به این معنی است که نمایه اکسپرس انتری برای اعمال در این جریان های مهاجرتی الزامی است. OINP از اتباع خارجی با مهارت های مختلف برای استفاده از جمله کارگران مزرعه، لوله کش، پرستار و مدیر در مشاغل مختلف استقبال می کند. در زیر درباره مشاغل مورد تقاضا در انتاریو بیشتر بیاموزید:

 • پیشنهاد شغلی کارفرما: جریان مهارت های مورد نیاز
 • جریان اولویت های سرمایه انسانی
 • جریان تاجران ماهر
 • جریان کارگران ماهر فرانسوی زبان (FSSW)

پیشنهاد شغلی کارفرما: جریان مهارت های مورد نیاز

کارگران نیمه ماهر مانند رانندگان کامیون و کارگران مزرعه می توانند از طریق جریان مهاجرت مهارت های مورد نیاز ، در صورت داشتن پیشنهاد شغلی در یک شغل مورد تقاضای کارفرمای در انتاریو، به کانادا مهاجرت کنند.

شغل های مورد نیاز تحت این جریان شامل موارد زیر هستند

کدمشاغل واجد شرایط
3413دستیار پرستار، هماهنگ‌کنندگان و همکاران خدمت بیمار
4412کارگران نگهداشت خانگی و مشاغل مربوطه، بجز خدمتکاران خانگی
7441خدمات و نصاب‌های مسکونی و تجاری
7511رانندگان کامیون‌های تجاری
7521اپراتور تجهیزات سنگین (بجز جرثقیل)
7611کارگران و کمک معاملات ساخت و ساز
8431کارگران عمومی مزرعه
8432کارگران گلخانه
8611کارگران برداشت محصول
9462قصاب‌های صنعتی، تهیه‌کنندگان مرغ و مشاغل مرتبط

جریان اولویت های سرمایه انسانی اکسپرس انتری

این جریان PNP همراه با سیستم اکسپرس انتری کار می‌کند. این بدان معنی است که برای مهاجرت به کانادا باید یک نمایه شخصی اکسپرس انتری ایجاد کنید و تحت برنامه کلاس مهارت کانادا (CEC) یا برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) واجد شرایط باشید. شما همچنین باید دارای مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا PhD کانادا یا معادل آن در کشور دیگری باشید. پیشنهاد کار الزامی نیست.

مشاغل مورد تقاضای انتاریو برای این جریان گسترده است و بنابراین در سه نوع مهارت طبقه بندی می شوند. مشاغل مدیریتی (O)، مشاغل حرفه ای (A) و مشاغل فنی یا مشاغل نیازمند مهارت (B):

نوع مهارتمثال مشاغل
O – شغل در موقعیت های مدیریتیمثل 0111 مدیران مالی
A – مشاغل حرفه ایمثل 3012 پرستاران و پرستاران روان درمانی تأیید شده
B – مشاغل فنی و تجربه در معاملهمثل 7251 لوله کش

جریان کارگران ماهر اکسپرس انتری

برای افراد ماهری که در معاملات خاصی مهارت دارند و واجد شرایط الزامات مورد نیاز برای جریان سرمایه نیستند، ممکن است در جریان تاجرین ماهر اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته شوند. تسهیلات دوره متوسطه الزامی نبوده و نیازی به پیشنهاد شغلی نیست.

مشاغل مورد نیاز تحت جریان تاجران ماهر اکسپرس انتری به شرح زیر است

جریان تاجران ماهر اکسپرس انتری

مشاغل فروش و خدماتی

کدمشاغل واجد شرایط
6332نانوا

تجارت، حمل و نقل و اپراتور تجهیزات و مشاغل مرتبط

کدمشاغل واجد شرایط
7235سازندگان و نصب کنندگان سازه ها و صفحات فلزی
7236آهنگران
7241برق کاران
7244کارگران خطوط کابل و نیرو برقی
7252کمک نصاب لوله های بخار، لوله و آب پاش
7271نجارها
7282کارگران بتن کار
7291سقف ساز (طاق زن)
7302پیمانکاران و سرپرستان، خدمه اپراتور ماشین آلات سنگین
7312مکانیک تجهیزات سنگین
7313کمک مکانیک
7318تعمیرکار و سازنده آسانسور
7371اپراتور جرثقیل
7251لوله کش ها
7203پیمانکار و سرپرستان، معامله گران لوله کشی
7202پیمانکاران و سرپرستان، معاملات برق کاری و مشاغل ارتباطی
7201پیمانکاران و سرپرستان، ماشین کاری، معملات شکل و فرم دهی فلز و مشاغل مرتبط
7312مکانیک ماشین آلات و تجهیزات سنگین
7313تعمیرکار وسایل گرمایشی، سرمایشی و تهویه هوا
7314ارابه ران راه آهن زن/ مرد
7315مکانیک و بازرس هواپیما
7316کمک راننده ماشین های سنگین
7321تکنسین سرویس وسایل نقلیه، مکانیک اتوبوس و کامیون و تعمیرکار مکانیکی
7322تعمیرکار بدنه وسایل نقلیه موتوری
7331تعمیرکار وسایل گرمایشی روغنی و سوخت جامد
7332تعمیرکار و نگهداری لوازم خانگی
7333تعمیرکار وسایل الکتریکی
7334مکانیک موتورسیکلت، وسایل نقلیه همه جا رو[1] و دیگر تعمیرکارهای مرتبط
7335تعمیرکاران دیگر تجهیزات کوچک و تجهیزات با موتور کوچک
7361مهندس لوکوتیو و راه آهن
7362سوزن بان راه آهن و ترمز بان زن/ مرد
7372حفاری و منفجر کننده – معدن کاری سطحی، معدنکاری و ساخت و ساز
7373حفاری چاه آب

مشاغل مختص صنایع اصلی

کدمشاغل واجد شرایط
8211سرپرستان، چوب بری و جنگلداری
8221ساخت و ساز کنندگان و سرپرستان، حفاری نفت و گاز و خدمات مربوط به آن
8231معدنکاران توسعه و ساخت و ساز زیر زمین
8232کارگران حفاری، خدمات و آزمایش چاه های نفت و گاز و دیگر کارگران مرتبط
8241اپراتور دستگاه های چوب بری
8252پیمانکار خدمات کشاورزی، سرپرست مزرعه و کارگر ماهر نگهداری احشام
8255پیمانکاران و سرپرستان، خدمات محوطه و چشم انداز سازی، نگهداری زمین و خدمات باغبانی
8261استادان و مسئولان ماهیگیری
8262ماهیگیران مرد/ زن

جریان اکسپرس انتری کارگران ماهر فرانسوی زبان

آیا به زبان فرانسوی و انگلیسی مهارت دارید؟ اگر بله ، جریان اکسپرس انتری کارگران فرانسوی زبان ماهر ممکن است مسیر عالی شما برای مهاجرت به کانادا باشد. شما باید پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنید و معیارهای واجد شرایط برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) را داشته باشید. شما همچنین باید دارای مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا کتری کانادا یا معادل آن در کشور دیگری باشید. پیشنهاد کار الزامی نیست.

مشاغل مورد نیاز انتاریو برای این جریان مهاجرتی گسترده است و در نتیجه به سه نوع تقسیم بندی می شود: مشاغل مدیریتی (O)، مشاغل تخصصی (A) و مشاغل فنی یا کارگران ماهر (B):

نوع مهارتمثال مشاغل (NOC)
O – شغل در موقعیت های مدیریتی0124 مدیران تبلیغاتی، بازاریابی و روابط عمومی
A – مشاغل حرفه ای5121 نویسندگان و تولید کنندگان محتوا
B – مشاغل فنی و تجربه در معامله7281 مشتقات

استاندارد حقوق کار در انتاریو

استاندارد کار در سراسر کانادا تقریباً مشابه است. لیکن، هر استان نیز شرایط خاص خود را دارد که می‌تواند آن را تا اندازه‌ای از سایر مکان‌های کانادا متفاوت سازد. در اینجا شما را با استاندارد حقوق کار در انتاریو آشنا می‌سازیم.

هر کارمند در انتاریو، اگر بیش از 5 ساعت در روز کار کند، باید زمانی معادل حدأقل 30 دقیقه برای استراحت داشته باشد. معمولاً ساعات کار روزانه در انتاریو نیز 8 ساعت در روز و 48 ساعت در هفته است. تجاوز از ساعات کاری تعیین شده باید اضافه کاری تلقی و در قرارداد مکتوب کاری قید شود. حقوق هر ساعت اضافه کاری در انتاریو معادل یک و نیم برابر ساعات معمول است. البته در صورتی که ساعات کاری از 12 ساعت در روز تجاوز کند، حقوق هر ساعت کار معادل دو برابر ساعات معمول خواهد بود.

طبق قانون کار، حدأقل حقوق دریافتی کار در انتاریو برای هر ساعت کاری حدود 14 دلار است. کارفرما می‌تواند از یکی از روش‌های نقدی، چک یا واریز مستقیم به حساب کارمند، حقوق وی را پرداخت نماید.

در ضمن هر کارمند از حق 2 هفته تعطیلات با حقوق در سال (12 ماه تمام) برخوردار است. در صورتی که به مدت 5 سال برای یک شرکت کار کنید، حق تعطیلات 3 هفته‌ای خواهید داشت.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در انتاریو

میانگین درآمد مشاغل محبوب در انتاریو

درآمد افراد در کانادا به فاکتورهایی مانند سطح تحصیلات، ارشدیت در حوزه‌ی کاری، سابقه‌ی کاری و … بستگی دارد. میانگین درآمد افراد مشغول به کار در انتاریو معمولاً 64 هزار دلار در سال است. البته اگر فاکتورهای مورد اشاره را داشته باشید، درآمد شما می‌تواند بسیار بیشتر از میانگین استانی باشد. در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که درآمدی کمتر از سطح میانگین نیز داشته باشید.

طبیعی است که در استانی صنعتی مانند انتاریو، پزشکی و مشاغل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی درآمد قابل توجهی داشته باشند. همچنین، مشاغل حوزه‌ی مدیریت و فناوری اطلاعات می‌توانند درآمد بالایی را برای ساکنان این استان داشته باشند. در اینجا برخی از مشاغل درآمدزای خارج از حوزه‌ی پزشکی و مشاغل مرتبط را به متقاضیان کار در انتاریو معرفی می‌کنیم.

عنوان شغلحوزه‌ی فعالیتدرآمد سالانه
معاون رئیستجارت، پخش برنامه و سایر خدماتاز 175 هزار تا 200 هزار دلار
مدیرکنترل ترافیک ریلیاز 96 هزار و 900 تا 128 هزار و 110 دلار
مدیر برنامه تمامی حوزه هااز 89 هزار و 823 تا 112 هزار و 279 دلار
متخصص خرید  تمامی حوزه هااز 75 هزار تا 150 هزار دلار
مدیر عمومی  تمامی حوزه هااز 125 هزار تا 140 هزار دلار
متخصص امور قضاییحقوق و و کالتاز 86 هزار تا 128 هزار دلار
بزرگ‌ترین شرکت‌های انتاریو

بزرگ‌ترین شرکت‌های انتاریو

همان طور که قبلاً اشاره شد، انتاریو صنعتی‌ترین استان کانادا به حساب می‌آید. بنابراین شرکت‌های کانادایی و بین المللی بزرگی در این استان مشغول فعالیت هستند. می‌شود گفت که افراد می‌توانند در هر حوزه‌ای مشغول به کار در انتاریو شوند.

تعدادی از بزرگ‌ترین شرکت‌های انتاریو به قرار زیر هستند:

 • Safari land
 • Chariot Travel ware
 • Niagara Bottling
 • Cardenas Markets
 • DPI Specialty Foods

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

نکاتی درباره‌ی جستجوی کار در انتاریو

اگر فرآیند کاریابی را به دقت بررسی نکنید، پیدا کردن کار در انتاریو برای مهاجران می‌تواند امری چالش برانگیز باشد. شما باید مطابق تحصیلات و سابقه کاری خود اطمینان حاصل کنید که می‌توانید صلاحیت کار در انتاریورا به‌دست آورید. همچنین، در حین مهاجرت به تغییر شغل فکر نکنید، این قضیه را به زمانی موکول کنید که به کانادا رسیده و ساکن شده‌اید.

نکته‌ی مهم این است که متقاضیان کار در کانادا به مدرک زبان نیاز دارند. طبیعی است که برای اینکه بتوانید در انتاریو کار و زندگی کنید، باید سطح زبان خوبی داشته باشید. اگر هنوز در سطحی نیستید که بتوانید مدرک معتبر زبان انگلیسی (یا احیاناً فرانسوی) بگیرید، بهتر است که از انواع روش‌های تقویت زبان خارجه استفاده کنید.

فرصت‌های مهاجرت کاری به انتاریو

فرصت‌ های مهاجرت کاری به انتاریو

اغلب ایرانیان قصد مهاجرت از طریق کار در انتاریو را دارند. باید گفت که راه‌های دیگری هم برای مهاجرت به کانادا و انتاریو وجود دارند که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در ضمن به برخی از سؤالات متداولی که در این خصوص وجود دارند، پاسخ خواهیم داد.

برنامه‌های مهاجرتی

متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند از طریق برنامه‌های مهاجرتی زیر برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند:

 • اسکیل ورکر فدرال
 • حمایت خانوادگی
 • سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و خویش‌فرمایی (خوداشتغالی)
 • کلاس تجربه‌ی کانادایی
 • کارگران تجاری ماهر
 • نامزدی استانی
 • پناهندگی

کانادا همچنین برنامه‌هایی برای اقامت موقت این کشور تدارک دیده است، که به شرح زیر هستند:

 • دانشجویان بین‌المللی
 • کارگران خارجی موقت
 • توریست‌ها

سؤالات متداول

 • آیا شرایط مهاجرت به انتاریو را دارم؟

تمام درخواست‌ها برای مهاجرت، از جمله مهاجرت برای کار در انتاریو، بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های خاصی ارزیابی خواهند شد. برای مثال، شاید لازم باشد که برخی شرایط سلامتی و امنیتی را داشته باشید. برای این منظور، احتمالاً به چند آزمایش پزشکی یا سوءپیشینه نیاز خواهید داشت.

همچنین، ممکن است که IRCC بخواهد با شما مصاحبه کند یا سایر مدارک شما را بررسی نماید.

 • چگونه اقدام کنم؟

ممکن است لازم باشد که درخواست‌ها از داخل یا خارج از مرزهای کانادا تقدیم شوند. این نکته به گروه مهاجرتی شما بستگی دارد. افرادی که برای کار در انتاریو اقدام می‌کنند، می‌توانند درخواست خود را از خارج از خاک کانادا ارسال نمایند.

همچنین در اغلب موارد باید هزینه‌ی بررسی درخواست خود را پرداخت کنید. توجه کنید که رد هر درخواستی به معنی عودت هزینه‌ی بررسی آن نیست.

برنامه‌های مهاجرتی انتاریو

برنامه‌ی مهاجرتی استان انتاریو شامل برنامه‌ی نامزدی مهاجرت به انتاریو و اکسپرس انتری انتاریو می‌شود. در اینجا برنامه‌ی نامزدی مهاجرت به انتاریو را بررسی می‌کنیم.

برنامه‌ی نامزدی استانی انتاریو

برنامه‌ی نامزدی استانی انتاریو

این برنامه برای افرادی‌ست که یکی از کارفرمایان انتاریو به آن‌ها پیشنهاد شغلی داده است. به‌این‌ترتیب، کارفرمایان امکان پیدا کردن کارگر موردنیاز خود را برای کار در انتاریو خواهند داشت. در این برنامه کارفرمایان و سرمایه‌گذاران اقدام به استخدام و جذب افراد خارجی یا دارای اقامت موقت می‌کنند. درصورتی‌که استان انتاریو درخواست را تأیید کند، آن‌ها می‌توانند شخص را برای دریافت اقامت دائم کانادا نامزد کنند.

وقتی‌که از جانب استان یا منطقه نامزد شدید، باید برای اقامت دائم از طریق مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کانادا (IRCC) اقدام کنید.

چند گروه مختلف نامزدی استانی وجود دارد:

 • کارفرمایان می‌توانند از طریق جریان پیشنهاد شغل به دانشجویان بین‌المللی دست به استخدام بزنند.
 • افراد می‌توانند از طریق گروه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارشناسی ارشد و گروه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دکتری برای کار در انتاریواقدام کنند.
 • صاحبان مشاغل و کارآفرینان می‌توانند از طریق جریان صنفی و جریان کارآفرینی اقدام کنند.

گروه عمومی

برای کسب صلاحیت اقدام از طریق گروه عمومی، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • در خارج از کانادا یا در کانادا به‌صورت قانونی زندگی کنید (برای مثال اجازه‌ی کار قانونی در انتاریو را داشته باشید)
 • پیشنهاد شغلی کار در انتاریو را دریکی از انواع مهارتی 0، A یا B داشته باشید.
 • کارفرمایی داشته باشید که توسط فرصت‌های انتاریو (Opportunities Ontario) تأییدشده باشد.

سؤالات متداول

 • آیا می‌توانم خود به صورت مستقل برای این برنامه اقدام کنم؟

خیر، توجه داشته باشید که باید کارفرما شما را نامزد و فرآیند درخواست را آغاز کند، شما نمی‌توانید خود اقدام کنید.

پیشنهاد شغلی کارفرما: جریان دانشجویان بین المللی

برای اینکه در گروه دانشجویان بین المللی قرار گیرید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • دیپلم یا مدرک خود را از یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا دریافت کرده باشید.
 • کارفرما در یکی از انواع مهارتی 0، A یا B به شما پیشنهاد شغلی‌ای برای کار انتاریو داشته باشد.
 • کارفرمایی داشته باشید که توسط فرصت‌های انتاریو (Opportunities Ontario) تأیید شده باشد.

سؤالات متداول

 • آیا پیشنهاد شغلی من باید با رشته‌ی تحصیلی دانشگاهیم مرتبط باشد؟

خیر، توجه کنید که لزومی نیست که پیشنهاد شغلی با رشته‌ی تحصیلی شما مرتبط باشد.

فارغ التحصیلان بین المللی تحصیلات تکمیلی

فارغ التحصیلان بین المللی تحصیلات تکمیلی

فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی (دوره‌های ارشد و دکتری) به پیشنهاد شغلی نیاز ندارند. درصورتی‌که از طریق یکی از این گروه‌ها اقدام کنید، به کارفرما نیازی نخواهید داشت.

برای اینکه شرایط شرکت از طریق گروه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد را داشته باشید، به موارد زیر توجه کنید:

 • در طول دو سال مدرک کارشناسی ارشد خود اقدام کنید.
 • به‌صورت قانونی در انتاریو ساکن شوید.
 • در دو سال گذشته یک سال تمام را در انتاریو زندگی کرده باشید و برنامه‌ی زندگی و کار در انتاریو داشته باشید.
 • تسلط کامل خود بر زبان‌های انگلیسی و فرانسوی را نشان دهید.
 • قصد ادامه تحصیل بیشتر در انتاریو نداشته باشید.

برای اینکه شرایط اقدام از طریق گروه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دکتری را داشته باشید، باید به موارد توجه کنید:

 • در مدت دو سال از مدرک دکتری خود اقدام کنید.
 • به‌صورت قانونی در کانادا ساکن باشید (هرچند که می‌توانید از خارج از کانادا هم اقدام کنید).
 • قصد زندگی و کار در انتاریو را داشته باشید.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

کار دانشجویی در انتاریو

پیدا کردن کار دانشجویی در انتاریو چندان دشوار نیست. لیکن، کاری که دانشجویان می‌توانند به آن مشغول شوند، حتماً پاره‌وقت خواهد بود. کارفرما از طریق مشاهده‌ی شماره‌ی سین شما به این موضوع پی خواهد برد.

توجه داشته باشید که پس از ورود به کانادا، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید دریافت شماره‌ی سین است. این شماره نشان می‌دهد که اجازه‌ی چند ساعت کار در هفته را خواهید داشت. مواظب باشید که شماره‌ی سین شما به دست افراد خلاف‌کار نیافتد، امکان سوءاستفاده از این شماره وجود دارد. شماره‌ی سین شما کاربردهای زیادی از قبیل پیدا کردن کار در انتاریو دارد.

ساعت کاری مجاز و درآمد دانشجویی

در کانادا هر کاری که در هفته کمتر از 30 ساعت باشد، کار پاره‌وقت خوانده می‌شود. اما، توجه کنید که کار پاره‌وقت دانشجویی به‌صورت 20 ساعت در هفته تعریف‌شده است.

همچنین، درآمد شما تابع دو عامل اساسی‌ست: نوع کار (میزان تخصص موردنیاز) و ساعات کاری. درآمد شما در انتاریو به‌صورت عددی که برای هر ساعت کار دریافت می‌کنید، محاسبه می‌شود. بنابراین، در قراردادهای کار در انتاریو باید دستمزد ساعتی شما تعیین شود.

دانشجویان همچنین می‌توانند در محیط‌های مختلف مشغول به کار شوند. دانشگاه‌ها در محیط پردیس خودکاره‌ای دانشجویی ارائه خواهند داد و شرایط هم در بازار کار شهری انتاریو برای کار دانشجویی فراهم است. پس شما بنا بر نیاز و تخصص کاری خود می‌توانید یکی از محیط‌ها را برای کسب درآمد دانشجویی در این استان انتخاب کنید.

نحوه‌ی پیدا کردن کار در انتاریو

همان‌طور که قبلاً هم اشاره شد، انتاریو مرکز صنعتی و تجاری کاناداست. پس، شما به‌عنوان یک فرد ماهر قطعاً موردنیاز خواهید بود. اما توجه کنید که برای پیدا کردن کار در انتاریو باید فردی متفاوت با توانایی‌های متفاوت باشید. با توجه به جمعیت استان انتاریو، تعداد متقاضیان هر شغلی که برای آن اقدام خواهید کرد، بالا خواهد بود. بنابراین، اگر نتوانید خود را از انبوه متقاضیان متفاوت سازید، شانس خود را برای به دست آوردن شغل موردنظرتان کاهش خواهید داد.

موارد زیر می‌تواند شما را در پیدا کردن کار کمک کند:

 • با محیط زندگی و به‌ویژه کار در انتاریو سازگار شوید – در غیر این صورت فرصت‌های شغلی بسیاری را از دست خواهید داد.
 • یک رزومه و کاور لتر حرفه‌ای بسازید – در کانادا ارسال کاور لتر بسیار مرسوم است. در ضمن فراموش نکنید که رزومه‌ی خود را کاناداییزه کنید.
 • حساب لینکدین خود را سروسامان دهید و یا یک حساب جدید ایجاد کنید. لینکدین را رزومه‌ی آنلاین خود در نظر بگیرید. توجه کنید که بسیاری از کارفرمایان کانادایی پیشنهادهای شغلی خود را از طریق لینکدین به اشتراک می‌گذارند.
 • سایت‌های کاریابی برای پیدا کردن کار در تورنتو می‌توانند تأثیرگذار باشند:
  • Ca.indeed.com
  • Wowjobs.ca
  • Workopolis
  • Hobsearch.monster.ca
 • و در پایان فراموش نکنید که پیگیر بودن رمز موفقیت شما در هر کاری است.
سرمایه گذاری در انتاریو
سرمایه گذاری در آنتاریو

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

آیا می توانم در انتاریو کار کنم؟

برای کار در هر نقطه از کانادا، باید یک شماره بیمه اجتماعی ( SIN ) از منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا دریافت کنید. اگر مقیم دائم هستید، نیازی به مجوز کار ندارید. اگر قصد دارید پس از فارغ التحصیلی به طور موقت در انتاریو کار کنید، به مجوز کار نیاز خواهید داشت.

چگونه می توان در انتاریو کار پیدا کرد؟

اگر فرآیند کاریابی به دقت بررسی نشود، پیدا کردن کار در انتاریو برای مهاجران می‌ تواند امری چالش برانگیز باشد. شما باید مطابق تحصیلات و سابقه کاری خود، صلاحیت کار در انتاریو را بدست آورید. همچنین، در حین مهاجرت به تغییر شغل فکر نکنید. به علاوه توجه داشته باشید متقاضیان کار در کانادا به مدرک زبان نیاز دارند. طبیعی است که برای اینکه بتوانید در انتاریو کار و زندگی کنید، باید سطح زبان خوبی داشته باشید.

برنامه انتخابی مهاجرت انتاریو ( OINP ) یا برنامه استانی انتاریو چگونه کار می کند؟

چهار جریان مهاجرتی تحت ( OINP )وجود دارد که می توانید از طریق آن ها برای مهاجرت به کانادا و به طور خاص استان انتاریو اقدام کنید. از هر چهار جریان انتاریو سه مورد با سیستم اکسپرس انتری کار می کنند که به این معنی است که نمایه اکسپرس انتری برای اعمال در این جریان های مهاجرتی الزامی است.( OINP ) از اتباع خارجی با مهارت های مختلف برای استفاده از جمله کارگران مزرعه، لوله کش، پرستار و مدیر در مشاغل مختلف استقبال می کند. همچنین مشاغل مورد تقاضا در چهار دسته زیر خلاصه می شود:
پیشنهاد شغلی کارفرما: جریان مهارت های مورد نیاز
جریان اولویت های سرمایه انسانی
جریان تاجران ماهر
جریان کارگران ماهر فرانسوی زبان (FSSW)

مشاغل مورد نیاز در انتاریو کدام است؟

10 تا از پر نیاز ترین مشاغل انتاریو عبارتند از:
دستیاران پرستار، پرستاران و همکاران خدمات بیمار (NOC 3413)
کارگران پشتیبان خانگی و مشاغل مرتبط، به استثنای خانه دارها (NOC 4412)
نصب کنندگان و سرویس دهندگان مسکونی و تجاری (NOC 7441)
رانندگان کامیون حمل و نقل (NOC 7511)
اپراتورهای تجهیزات سنگین (به جز جرثقیل) (NOC 7521)
امدادگران و کارگران صنایع ساختمانی (NOC 7611)
کارگران مزرعه و برداشت (NOCs 8431 و 8611)
قصابی های صنعتی و گوشت
اپراتورهای ماشین آلات، فرآوری مواد معدنی و فلزات (NOC 9411)
نقاشان صنعتی، پوشش‌ها و اپراتورهای تکمیل فرآیند فلز (NOC 9536)

هزینه زندگی و خانه در انتاریو چقدر است؟

در حالی که اجاره درتورنتو در حال حاضر 1938 دلار کانادا برای واحد یک خوابه و 2628 دلار کانادا برای واحد دو خوابه است، گزینه های ارزان تری نیز در اطراف انتاریو وجود دارد. در حال حاضر، مقرون به صرفه ترین شهرها برای اجاره در انتاریو، لندن، ویندزور و کینگستون هستند که قیمت اجاره های واحد یک خوابه در آن ها به ترتیب 1304، 1325 و 1358 دلار کانادا ذکر شده است.
هزینه زندگی در این استان نیز بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، حدود 1243 دلار کانادا در ماه و برای یک نفر است. هزینه زندگی سالیانه برای یک نفر نیز حدود 14904 دلار کانادا در سال (بدون اجاره خانه) می باشد. همینطور هزینه زندگی دانشجو در این استان حدود 880 دلار کانادا در ماه بدون در نظر گرفتن اجاره خانه می باشد.

حداقل حق الزحمه و میانگین درآمد در انتاریو کانادا چقدر است؟

در حال حاضر حداقل دستمزد در انتاریو 14.25 دلار در ساعت است. همچنین میانگین حقوق یک فرد در کانادا در سال 2021 حدود 120000 دلار کانادا در سال پیش بینی می شود. طبق گزارشی که توسط کاوشگر حقوق و دستمزد منتشر شده است، حقوق می تواند از 30200 دلار کانادا تا 534000 دلار کانادا در سال 2021 متغیر باشد. متوسط حقوق شامل مسکن، حمل و نقل و مزایای اضافی است.

بهترین مکان ‌های زندگی در انتاریو کدام مناطق هستند؟

می‌ توان اوک ‌ویل را به عنوان بهترین مکان برای زندگی در انتاریو معرفی کرد. این شهرستان در جنوب انتاریو واقع شده و بخشی از حریم تورنتوی بزرگ به شمار می‌ آید. اوک ‌ویل را می ‌توان به عنوان بهترین مکان برای کانادایی ‌های جدید نیز نام برد، که تا اندازه ‌ای به تنوع غنی و رو به رشد این شهرستان بستگی دارد.
پس از اوک ‌ویل، اتاوا جایگاه دوم بهترین مکان زندگی و کار در انتاریو را به خود اختصاص می ‌دهد. اتاوا همچنین عنوان بهترین مکان برای بازنشستگان را به دست آورده است.
تورنتو در جایگاه سوم فهرست بهترین‌ مکان‌ ها برای زندگی قرار دارد. یکی از دلایل پایین آمدن جایگاه تورنتو گرانی مسکن در این شهر است. قیمت مسکن در تورنتو، در مقایسه با شهرها و شهرستان ‌های اطراف، از رشد بالایی برخوردار است.

چه زمانی می توانید در انتاریو کار پیدا کنید؟

حداقل سن برای کار در انتاریو برای اکثر مشاغل 14 سال است. با این حال، افراد 14، 15، 16 و 17 ساله نباید در ساعات مدرسه به کار گرفته شوند، مگر اینکه طبق مقررات قانون آموزش انتاریو از حضور در مدرسه معاف شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.