مهاجرت

مهاجرت

دلایل مهاجرت

 • تشکیل خانواده و زندگی با شخصی که در حال حاضر در آن کشور زندگی می کند.
 • مشکلات سیاسی جامعه
 • مشکلات اقتصادی کشور
 • مهاجرت به دلایل اجباری مانند ماموریت شغلی یا حتی تبعید
 • استفاده از خدمات بهتر آن کشور مانند سیستم آموزشی کشور مد نظر، رفاه، سیستم درمان
 • درگیر بودن کشور خودتان با جنگ
 • در خطر بودن جان
 • مشکلات مربوط به آب و هوا و عدم سازگاری شما با شرایط آب و هوایی کشورتان
 • علاقه مند بودن به کشور مد نظر از هر نظر مانند تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، اقتصاد و …
 • پیوستن به خانواده خود در کشور مقصد

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف و دلایل مهاجرت به این کشورها را با هم بررسی کنیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت

کانادا برای مهاجرت

زیرساخت ‌ها و اقتصاد کانادا با هماهنگی کاملی کار می‌کنند تا کشوری با مدیریت خوب داشته باشند. کانادا همچنین در میان ثروتمندترین کشورهای جهان در رتبه یازدهم قرار دارد و همچنین یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) است.

راه های مهاجرت به کانادا

روشتوضیحات
اکسپرس اینتری کانادااکسپرس اینتری سریع ترین و محبوب ترین برنامه مهاجرتی کانادا است. داوطلبانی که از طریق چارچوب اکسپرس اینتری درخواست می دهند، می توانند در اسرع وقت اقامت کانادا به صورت دائم را دریافت کنند. چارچوب اکسپرس اینتری شامل درست کردن پروفایل آنلاین است که توسط سیستم رتبه بندی جامع کانادا (CRS) امتیاز داده شده است. برای ارائه پروفایل اکسپرس اینتری، در ابتدا باید حداقل در یکی از سه جریان فدرال کانادا واجد شرایط باشید. سپس، دولت کانادا، در آن مرحله، دعوت نامه هایی را برای درخواست اقامت دائم برای قابل توجه ترین کاندیداهای رتبه بندی در استخر اکسپرس اینتری صادر می کند.
برنامه های نامزد استانیجدیدا کانادا قصد دارد از طریق PNP مهاجران جدید بیشتری را دعوت کند. بسیاری از برنامه های نامزدی توسط ده استان و سه منطقه کانادا ارائه شده است. هر PNP معیارهای واجد شرایط منحصر به فرد خود را دارد و بسیاری از PNP ها برای درخواست نامزدی باید واجد شرایط آن استان باشند. در هر صورت، چند برنامه وجود دارد که از داوطلبان خارج از کشور منحصراً بر اساس توانایی آن ها در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان دعوت می کند.  هر PNP زمان پردازش برنامه خاص خود را دارد. پس از دریافت نامزدی، نامزدهای PNP باید برای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهند. زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست اقامت دائم بستگی به این دارد که آیا PNP با استفاده از چارچوب اکسپرس انتری عمل می کند یا خیر. از طریق (PNP) و (CEC) برای اقامت دائم درخواست دهید تا فرصت های بیشتری برای آینده خود داشته باشید.
ویزای بازدید کنندهویزای بازدید کننده یک سند رسمی است که در پاسپورت شما می ماند. این موضوع نشان می دهد که شما نیازهای مورد انتظار برای ورود به کانادا را برآورده می کنید.
اجازه تحصیلمجوز تحصیل سابقه ای است که به اتباع خارجی اجازه می دهد در موسسات آموزشی تعیین شده (DLIs) در کانادا تحصیل کنند.
IECاگر یک ساکن کانادایی 18 تا 35 ساله هستید، International Experience Canada (IEC) به شما این فرصت را می دهد که کار کنید و به خارج از کشور سفر کنید.
اجازه کارمجوز کار یک سند قانونی است که به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تا در تجارت کانادا نقش داشته باشد. هر ساله، کانادا مجوزهای کار بسیاری را برای کارگران خارجی موقت در سراسر جهان صادر می کند.
قراردادهای تجاریموافقتنامه‌ های تجارت آزاد بین‌المللی (FTA) شامل مقرراتی برای ورود موقت برای افراد تجاری است.
برنامه فدرالبرنامه تجارت ماهر فدرال یکی از سه برنامه مهاجرت فدرال است که توسط چارچوب اکسپرس انتری مدیریت می شود.
کسب و کار یا سرمایه گذارکانادا معتبرترین و رایج ترین برنامه های مهاجرتی مبتنی بر سرمایه گذاری را ارائه می دهد که وضعیت اقامت دائم را اعطا می کند.
بدون LMIA در کانادا کار کنیدیک تبعه خارجی که قصد دارد بیاید و در کانادا کار کند ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار بدون تاییدیه LMIA باشد.
سیستم مهاجرت کبکسیستم مهاجرت کبک با برنامه نامزد استانی متفاوت است، اگرچه بخشی از روند آن یکسان است. کبک کانادا قوانین مهاجرتی خود را برای طبقات مهاجرتی خود دارد که با قوانین دولت فدرال متفاوت است.  کبک مشتاق است کسانی که از نظر اقتصادی می توانند به استان کمک کنند و می توانند با زندگی در کبک سازگار شوند را جذب کند. برنامه های مهاجرتی موجود در کبک شامل برنامه کارگر ماهر، برنامه کلاس تجربه کبکی، برنامه سرمایه گذار، برنامه کارآفرین، حمایت از خانواده و برنامه خوداشتغالی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به کانادا

 • مهاجرت به کانادا، به رشد فرهنگ کانادا کمک می کند.

هنگامی که مهاجران به کشور جدیدی نقل مکان می کنند، فرهنگ و سنت های منحصر به فرد خود را با خود می آورند و این امر، موضوع شگفت انگیزی است. مهاجران جدید زمانی که آداب و رسوم فرهنگی خود را به کانادا می آورند، آن را گسترش می دهند.

در کانادا صدها گروه قومی با هم زندگی می کنند و به سنت های یکدیگر احترام می گذارند. مردمی که در این کشور هستند بسیار خوش شانس هستند که در مکانی زندگی می کنند که در آن عقاید، تجربیات، آداب و رسوم فرهنگی، مذاهب، غذاها و هنرهای زیادی وجود دارد. همه این چیزها با هم ترکیب می شوند و به فرهنگ کانادایی تبدیل می شوند.

 • مهاجرت به کانادا به اقتصاد این کشور کمک می کند.

هنگامی که یک مهاجر به کشور جدیدی نقل مکان می کند، نه تنها آداب و رسوم و سنت های خود را با خود می برد، بلکه سخت کوشی و امید به کارآفرینی را نیز منتقل می کند. در واقع، تحقیقات فراوانی در مورد تأثیر مالی مثبت اقتصاد پس از مهاجرت به کانادا انجام شده است و اثبات شده مهاجران به شدت در اقتصاد کانادا و بهبودی آن موثر هستند.

یک تصور غلط رایج وجود دارد که مهاجران، مشاغل شهروندان کانادایی را می دزدند. در واقع این ادعا درست نیست. مهاجران اغلب برای مشاغل شهروندان کانادا رقابت نمی کنند بلکه آن ها با توجه به سوابق تحصیلی و تجربه کاری خاص خود در کشورهای خود، اغلب به دنبال مشاغل بسیار مهم هستند.

در مقیاس وسیع تر، تحقیقات نشان داده است که مهاجران اغلب به دو دسته شغلی تقسیم می شوند. اولین مورد شامل درخواست برای نقش های بسیار خاص است که شامل دانش تخصصی و آموزش گسترده است. دو نمونه بارز آن پزشکی و مهندسی هستند.

دومین جایگاهی که مهاجران به طور موقت برای آن درخواست می دهند، نقش های کم درآمد و اغلب ناخواسته مانند مشاغل سرایداری، صنایع غذایی یا خرده فروشی است. بدون مهاجران، این مشاغل اغلب خالی می ماندند.

 • مهاجران به حمایت از خدمات اجتماعی کمک می کنند.

برخلاف تصور رایج که مهاجران از خدمات اجتماعی محروم می‌شوند، مهاجران در واقع به پرداخت هزینه آن کمک می‌کنند. همه مهاجران موظف به پرداخت مالیات در کانادا هستند که این مالیات به تامین مالی خدمات کلیدی مانند توسعه و نگهداری جاده ها، مدارس، مراقبت های بهداشتی و بسیاری از خدمات ضروری دیگر کمک می کند.

 • مهاجران باعث می شوند که کانادا با جهان ارتباط برقرار کند.

مهاجران فرهنگ موجود را از طریق وارد کردن سنت ‌ها، زبان ‌ها، دانش و فرهنگ جدید تقویت می‌کنند. وقتی مهاجران با هم ترکیب شوند، به شکل گیری دیدگاه بین المللی بزرگ تری کمک می کنند.

 • مهاجران به مقابله با نژادپرستی کمک می کنند.

نژادپرستی اغلب از فقدان دانش ناشی می شود. با این حال، زمانی که مهاجران از فرهنگ های مختلف به کانادا نقل مکان می کنند، به نمایش فرهنگ ها و تجربیات منحصر به فرد خود کمک می کنند. این آموزش به کانادایی ها کمک می کند تا مسائل را از دیدگاه خود ببینند، که در دراز مدت در کاهش نژادپرستی مهم است.

این تضاد فرهنگی به کانادا کمک می‌کند در کنار هم زندگی کنند و در نهایت درک عمیق‌تر، بردباری و دوستی را ترویج کنند.

 • کانادایی ها کیفیت زندگی بالایی دارند.

طبق آمارهای اخیر، متوسط ​​کانادایی ها تا سن 81 سالگی زندگی می کنند. تحقیقات نشان می دهد که هوای تازه و فضاهای باز و  وسیع به کیفیت بالای زندگی کانادا کمک می کند.

 • کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است.

نرخ جرم و جنایت در کانادا در میان کمترین میزان در کل جهان است، که این امر نیز سهم عمده‌ ای در کیفیت بالای زندگی مردم دارد. کانادایی ها به شدت نسبت به جرم و جنایت آگاه هستند و برای بسیاری از مسائل اجتماعی مانند آزار و خشونت خانگی، اهمیت قائل هستند. علاوه بر این، کانادا از سال 1984 هیچ سلاح کشتار جمعی نداشته است.

 • اکثر مؤسسات در کانادا توسط دولت تأمین مالی می شوند.

از آنجایی که دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی یک حق اولیه بشر است، کانادا این امکانات را برای همه شهروندان قانونی رایگان کرده است. بنابراین کانادایی ها می توانند در هر یک از موسسات دولتی تحصیل کنند و همچنین مراقبت های پزشکی مورد نیاز خود را بدون هیچ هزینه ای دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

کانادا رتبه اول را در جهان دارد.

در یک نظرسنجی که اخیرا توسط PRNewswire-USNewswire انجام شده است، بر اساس Millennials، کانادا به عنوان بهترین کشور جهان رتبه بندی شده است. از هزاران نفر خواسته شد تا بر اساس طیف وسیعی از معیارها، از فرهنگ دوستیابی گرفته تا پیشرفت شغلی، به کشورهای مختلف جهان امتیاز بدهند و دریافتند که کانادا به طور کلی بهترین کشور است. این مطالعه نشان داد که کانادا بهترین گزینه برای بررسی شرایط زندگی است و همچنین گزینه مناسبی برای شروع یک شغل است.

آیا می شود برای دو برنامه مهاجرتی کانادا به صورت هم زمان اقدام کرد؟

استرالیا برای مهاجرت

سیاست مهاجرت استرالیا یکی از بازترین سیاست ها در جهان است. استرالیا اول از همه به رفاه جامعه خود اهمیت می دهد و از مهاجرت تجار و متخصصان و همچنین دانشجویان با استعداد استقبال می کند. علاوه بر این، قانون مهاجرت این کشور، به مهاجران و خانواده ‌هایشان اجازه می‌دهد تا به لطف یک سیستم ویزا در این کشور زندگی و کار کنند. مهاجران این امکان را دارند که اقامت دائم دریافت کنند و پس از انطباق با تعدادی از معیارها، تابعیت خود را دریافت کنند.

راه های مهاجرت به استرالیا

روشتوضیحات
مهاجرت دانشجویی به استرالیابرای مهاجرت به استرالیا می توانید با ویزای تحصیلی به آنجا بروید و بعد از فارغ التحصیلی کار پیدا کنید و به طور دائم در آنجا بمانید. ویزای دانشجویی به دانش آموزان مدارس متوسطه، مدارس حرفه ای و دانشگاه ها داده می شود. پس از فارغ التحصیلی، یک دانشجوی خارجی می تواند ویزای فارغ التحصیلی موقت برای استخدام دریافت کند.
 برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ابتدا باید به موسسه آموزشی خود مراجعه کرده و تاییدیه پذیرش را دریافت کنید. دانشجو پس از اخذ ویزا می تواند وارد کشور شده و شروع به تحصیل کند. هزینه ویزای دانشجویی از 423 دلار شروع می شود و به سطح آموزش و عوامل دیگر بستگی دارد.
مهاجرت حرفه ای به استرالیابرای جذب متخصصان واجد شرایط از سراسر جهان، استرالیا یک روش مهاجرت جداگانه برای متخصصان با استفاده از ویزای مستقل ماهر (۱۸۹)ایجاد کرد. تفاوت اصلی بین مهاجرت حرفه ای و کاری این است که متقاضی برای دریافت ویزا نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ثابت ندارد. سرویس مهاجرت، ابراز علاقه متقاضی در مورد Skill Select را ارزیابی می کند، جایی که او خود و شرایطش را توصیف می کند.
یک متخصص همچنین ممکن است از کشور، ایالت یا منطقه درخواست حمایت کند. اگر او انتخاب شود، می تواند برای ویزای نامزد ماهر (190) درخواست دهد. نامزد باید حداقل 65 امتیاز در یک آزمون ویژه (189، 190) کسب کند تا برای درخواست ویزا دعوت شود. برای مهاجرت حرفه ای به استرالیا باید زبان انگلیسی در سطح B2+ را بلد باشید و مدرک و سابقه کار مرتبط هم داشته باشید.
مهاجرت نیروی کار به استرالیااگر در استرالیا کار پیدا کردید، می توانید با یک طرح نامزدی کارفرما (186) به آنجا مهاجرت کنید. بررسی ویزا 12 تا 15 ماه با هزینه 2765 دلار طول می کشد.
مهاجرت به استرالیا برای نوآوری و سرمایه گذاری تجاریمهاجرت کارآفرینان و سرمایه گذاران برای استرالیا و همچنین برای بسیاری از کشورهای دیگر مهم است: کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی سرمایه استرالیا را فراهم می کنند، شغل ایجاد می کنند و کمبود کالاها و خدمات را در بازار پر می کنند.
قبل از مهاجرت، تاجر باید بازار محلی را تجزیه و تحلیل کند، با شرکای بالقوه، ایالت ها و مناطق مذاکره کند، در صورت لزوم، یک طرح تجاری ارائه دهد. وقتی همه چیز آماده شد، باید یک ابراز علاقه ارسال کنید و منتظر دعوت نامه برای درخواست ویزا باشید.
ویزای مهاجرت از طریق ازدواج و پیوستن به خانواده در استرالیااین ساده ترین راه برای مهاجرت به استرالیا است که نیازی به مهارت زبان، تحصیلات یا تجربه حرفه ای ندارد. برای مهاجرت از طریق ازدواج، باید ویزای مخصوص عروس و داماد دریافت کنید. اخذ چنین ویزایی برای ورود به کشور و ازدواج با یک شهروند یا مقیم آن کشور مورد نیاز است. پس از آن به راحتی می توانید ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به استرالیا

 • استرالیا شادترین مردم را دارد.

استرالیا در میان ۱۰ کشور برتر با شادترین مردم روی کره زمین بر اساس رتبه‌ بندی سازمان ملل متحد قرار دارد. این رتبه بندی عواملی مانند سطح حمایت اجتماعی، کم بودن فساد، امید به زندگی و آزادی بیان را در نظر گرفته است.

 • استرالیا از مهاجران استقبال می کند.

حدودا یک سوم از جمعیت استرالیا را مهاجران تشکیل داده اند و از هر پنج نفر، یک نفر در ۷ سال گذشته به استرالیا مهاجرت کرده است. مردم از فرهنگ های مختلف از سراسر جهان به استرالیا می روند و دولت نیز از مهاجران به خوبی استقبال می کند.

 • جامعه بردبار استرالیا

به لطف تنوع فرهنگی باورنکردنی جامعه استرالیا، تبعیض نژادپرستانه در این کشور تقریبا صفر است و این کشور به افراد پناهندگی نیز می دهد.

 • آب و هوای مناسب زندگی در استرالیا

استرالیایی ها بیش از هر کسی در جهان از کیفیت آب و هوا در این کشور رضایت دارند و این یکی از دلایل مهمی است که مهاجران استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. استرالیا آب و هوای معتدلی دارد و تعداد ساعات آفتابی در سال در برخی مناطق به 3000 ساعت می رسد.

 • فرصتی برای لذت بردن از طبیعت بی نظیر

استرالیا دارای 6000 گونه جانوری است که بسیاری از آن ها در هیچ جای دیگر این سیاره زندگی نمی‌کنند. به دلیل تراکم کم جمعیت و مراقبت استرالیایی ها از طبیعت، استرالیا مکان های بکر بی نظیری دارد.

 • مراقبت های پزشکی رایگان و با کیفیت برای شهروندان و ساکنان

استرالیا دارای سیستم مراقبت های بهداشتی مختلط است: بیمه های پزشکی دولتی و خصوصی به صورت رایگان در دسترس هستند. در عین حال، نه تنها شهروندان، بلکه مهاجران دارای وضعیت اقامت دائم نیز می توانند از خدمات پزشکی رایگان استفاده کنند. پزشکی در استرالیا در کنار کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی یکی از بهترین ها در جهان است.

 • احساس امنیت بالا در استرالیا

استرالیا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. این بدان معناست که سطح جنایات خشونت‌ آمیز و همچنین مرگ و میر در تصادفات رانندگی در استرالیا به حداقل رسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آلمان برای مهاجرت

آلمان یکی از ابرقدرت های جهان در زمینه اقتصاد است. مردم به دلایل مختلف کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری تصمیم می گیرند که به آلمان مهاجرت کنند.

راه های مهاجرت به آلمان

همانطور که دلایل متعددی برای مهاجرت افراد به آلمان وجود دارد، راه های مختلفی نیز برای انجام آن وجود دارد. روند مهاجرت تا حد زیادی به دلیل انتخاب فرد برای مهاجرت به آلمان بستگی دارد.

 • مهاجرت کاری به آلمان

نمی توان به آلمان رفت و سپس به دنبال کار بود. برای مهاجرت به آلمان به عنوان یک کارگر ماهر، ابتدا باید کاری در آلمان پیدا کنید که مهاجران را بپذیرد. سپس می توانید برای ویزای کار آلمان اقدام کنید.

برای این کار به مدارک زیر نیاز دارید:

 • دو نسخه از فرم های درخواست تکمیل شده
 • دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی
 • پاسپورت معتبر
 • نامه ای از کارفرمای آلمانی یا قرارداد کار
 • مدرک اقامت در منطقه ای که قصد اقامت در آن را دارید
 • بیمه سفر

هزینه ویزا 60 یورو است و هنگام درخواست برای این ویزا قابل پرداخت است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز پس از رسیدن به آلمان باید برای مجوز کار اقدام کنند. متقاضیان بسته به نوع شغلی که در آن به کار گرفته شده اند، می توانند بین مجوزهای کار عمومی، مجوزهای کار حرفه ای تخصصی و مجوزهای کار خوداشتغالی انتخاب کنند.

 • مهاجرت به آلمان به عنوان یک کارآفرین

برای مهاجرت به آلمان به عنوان یک کارآفرین، متقاضی باید یک ایده تجاری داشته باشد که نیازهای آلمان را برآورده کند و تأثیر مفیدی بر اقتصاد آن داشته باشد. همچنین متقاضیان باید تاییدیه کتبی مبنی بر پوشش کامل وام بانکی یا سرمایه خود را داشته باشند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای یک کارآفرین مهاجر 1 میلیون یورو است. شما در این تجارت همچنین باید حداقل 10 شهروند آلمانی را استخدام کنید. کارآفرینان می توانند برای ویزای کار آلمان و مجوز کار خوداشتغالی درخواست دهند.

 • مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای ادامه تحصیلات عالی در آلمان ویزای دانشجویی آلمان الزامی است. این ویزا معمولا برای یک دوره 3 ماهه صادر می شود. در بیشتر موارد، دانشجویانی که به آلمان مهاجرت می کنند، در صورتی که طول دوره بیش از سه ماه باشد، باید در هنگام رسیدن به آلمان برای اجازه اقامت اقدام کنند. پس از اتمام دوره، فرد ممکن است برای مدت معینی در آلمان بماند که در طی آن ممکن است به دنبال کار در آلمان باشد.

برای درخواست ویزای دانشجویی آلمان، متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • دو نسخه از فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • دو عکس پاسپورتی که به تازگی گرفته شده است.
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا مکاتبه از دانشگاه که احتمال پذیرش را اثبات می کند.
 • گواهینامه های تمام مقاطع تحصیلی زودتر تکمیل شده است.
 • بیمه سلامت
 • هزینه ویزا 60 یورو
 • مهاجرت به آلمان برای پیوستن به خانواده

در بسیاری از موارد، تنها یک عضو از یک خانواده ممکن است در ابتدا به آلمان مهاجرت کند. طبق قوانین فعلی ویزای آلمان، همسر و فرزندان زیر 16 سال مقیم آلمان می توانند برای پیوستن به خانواده خود در آلمان درخواست مهاجرت کنند. برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، متقاضی باید ثابت کند که با فردی که در حال حاضر در آلمان زندگی می کند یا از والدینی که در آلمان زندگی می کنند ازدواج کرده است.

لازم نیست کودکان زیر 16 سال آلمانی صحبت کنند اما کودکان بالای 16 سال باید به زبان آلمانی مسلط باشند. همسری که می خواهد به آلمان مهاجرت کند تا در کنار سایر اعضای خانواده خود باشد، باید حداقل مدرک A1 را به زبان آلمانی داشته باشد. ویزا برای همسران دارای شرایط یکسانی است.

 • تابعیت آلمان

هر مهاجری که حداقل 8 سال به طور قانونی در آلمان زندگی کرده باشد، می تواند برای شهروندی آلمان درخواست دهد تا زمانی که چند پیش نیاز دیگر را نیز داشته باشد. این شامل:

 • فرد باید حداقل زبان آلمانی استاندارد B1 را بلد باشد.
 • فرد باید در آزمون شهروندی قبول شود مگر اینکه به دلیل کهولت سن، بیماری یا ناتوانی معاف شود.
 • فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • فرد باید به قانون اساسی آلمان سوگند وفاداری بدهد.

فرد باید تمام تابعیت های قبلی خود را رها کند مگر اینکه:

 • او شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است.
 • او شهروند کنفدراسیون سوئیس است.
 • او یک پناهنده است و دارای سند سفر کنوانسیون 1951 است.
 • او به کشوری تعلق دارد که ترک تابعیت در آن بسیار دشوار است.
 • او نمی تواند به دلایل سیاسی یا اقتصادی از تابعیت قبلی خود چشم پوشی کند.
 • انصراف از تابعیت قبلی باعث آسیب مالی خواهد شد.
 • کودکانی که پس از سال 1990 در آلمان متولد می شوند، به طور خودکار تابعیت آلمان را همراه با تابعیت والدین خود دریافت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این سایت مراجعه فرمایید.

دلایل مهاجرت به آلمان

 • آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است.

بر اساس رتبه بندی کشورهای US News، BAV و Wharton در سال 2016، آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است. این رتبه به دلیل عوامل متعددی از جمله اقتصاد بازار اجتماعی آلمان، قدرت واردات و صادرات آلمان، نیروی کار بسیار ماهر و مرفه، میراث فرهنگی و بسیاری دیگر از دلایل است.

 • نوآوری در آلمان همه جا هست!

یکی از برجسته ترین ادعاهای آلمان برای شهرت، تمرکز آن بر نوآوری است.. چه به دنبال الهامات خلاقانه و چه به دنبال نوآوری در فناوری باشید، متوجه خواهید شد که اگر روحیه کارآفرینی دارید، آلمان بهترین مکان برای زندگی است.

 • اقتصاد قوی در آلمان

آلمان بزرگترین اقتصادها در کل اروپا است. در واقع، بر اساس گزارش Investopedia، آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است. اقتصاد آلمان، صرف نظر از چندین بحران مالی و سیاسی، به سادگی همیشه موفق شده است سریعتر از هر کشور دیگری که به نظر می رسد قادر به مدیریت آن باشد، به عقب بازگردد و خود را به عنوان یک رهبر بازار جهانی دوباره تثبیت کند.

 • سایر دلایل مهاجرت به آلمان عبارت اند از:
 • آلمان دارای میراث فرهنگی غنی است و مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند.
 • پیشرفت و دستاوردهای فناورانه، دستیابی به مشاغل را هم در بخش ماهر و هم در بخش غیرماهر راحت می کند. کسانی که دارای صلاحیت حرفه ای هستند مانند مهندسان، پزشکان و غیره می توانند به طور جدی به مهاجرت به آلمان فکر کنند.
 • صنعت معدن همیشه مشاغل زیادی برای مهاجران دارد زیرا منابع طبیعی زیادی مانند زغال سنگ، سنگ معدن پتاس، چوب، مس، گاز طبیعی، نمک نیکل، زمین های زراعی آب و غیره وجود دارد. کسانی که مایل به جستجوی شغل در صنعت معدن هستند قطعا می توانند به شرط اینکه واجد شرایط باشند یا مهارت های لازم را داشته باشند، به مهاجرت به آلمان فکر کنند.
 • صنعت خودرو نیز در آلمان به خوبی جا افتاده است و مشاغل زیادی برای پر کردن این موقعیت های شغلی دارد.
 • آلمان آب و هوای مطبوعی دارد زیرا زمستان‌ ها معتدل و تابستان ‌ها خنک است. برای گردشگران جو بسیار دلپذیر است.
 • طبیعت دارای جلوه های باشکوهی مانند یخچال های طبیعی، چندین پارک ملی محبوب مانند پارک ملی جاسموند، پارک ملی موریتز، پارک ملی هارز و غیره است.
 • آلمان نیروی کار بسیار خوبی دارد و مهاجران در محیطی بسیار چالش برانگیز کار می کنند. کسانی که قصد مهاجرت دارند در یک فضای بسیار حرفه ای کار می کنند.
 • فرصت های شغلی در آلمان بسیار زیاد است و می توان حرفه ای را انتخاب کرد که با صلاحیت و تجربه خود مناسب باشد.
 • همچنین از آنجایی که دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی آلمان به رشد شخصیتی دانشجویان اعتقاد دارند، به بهترین آموزش در جهان دسترسی دارد.
 • آلمان همچنین یک مرکز حمل و نقل و شبکه حمل و نقل مدرن دارد. مردم محلی با قطارهای سریع تر سفر می کنند. این بخش از اقتصاد بدیهی است که از نظر اشتغال بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 • صنعت فناوری سبز در آلمان شامل بهره وری مواد و مدیریت زباله است. سیستم مدیریت آب در آلمان بسیار مورد توجه است و می توان انتظار اشتغال متنوع در این بخش را داشت.
 • آلمان یک اقتصاد اشتغال محور است و دارای یک اقتصاد متنوع است که زمینه را برای مهارت های متنوع فراهم می کند. مهاجرت به آلمان به دلیل صنایع آن بسیار مورد توجه است و گردشگران برای تعطیلات در آنجا ویزای توریستی دریافت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آمریکا برای مهاجرت

به لطف سیستم مهاجرت آمریکا راه های مختلفی برای اقامت دائم در ایالات متحده وجود دارد. در آن جا، خارجی ها می توانند به سرعت خود را وفق دهند در اهداف خود موفق شوند. در ادامه اطلاعات دقیقی در مورد کلیه راه های قانونی مهاجرت به آمریکا‌ آورده شده است.

راه های مهاجرت به آمریکا

 • برنده شدن در قرعه کشی های گرین کارت

هر سال ایالات متحده 50000 گرین کارت DV  در قرعه کشی می کند. علاوه بر این، اقوام نزدیک برندگان (همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال) نیز این گرین کارت را دریافت می کنند. هنگام برنده شدن در لاتاری، داشتن اسپانسر در ایالات متحده ضروری نیست. گرین کارت حق مهاجرت به کشور را بدون شرایط اضافی می دهد.

 • مهاجرت خانوادگی به آمریکا

نزدیکترین اعضای خانواده یک شهروند ایالات متحده یا شخصی با وضعیت LPR( مقیم دائم قانونی ایالات متحده) حق نقل مکان به ایالات متحده را دارند.

 • زن و شوهر
 • فرزندان (بزرگسالان، متاهل و مجرد زیر 21 سال)، از جمله فرزند خواندگان
 • والدین
 • برادران و خواهران خونی
 • مدت زمان انتظار برای اخذ ویزا بستگی به نزدیکی خویشاوندی دارد.

ترتیب اولویت ها به صورت زیر است:

 • F1 : فرزندان متاهل شهروندان آمریکایی
 • F2 : شوهران/زنان، فرزندان خردسال مقیم قانونی آمریکا و همچنین فرزندان بالغ مجرد. همسر و فرزندان خردسال در اولویت هستند.
 • F3 : فرزندان بالغ متاهل شهروندان ایالات متحده با همسر و فرزندان زیر 21 سال.
 • F4 : خواهر و برادر متاهل شهروندان ایالات متحده با خانواده (همسر، شوهر و فرزندان زیر سن ۲۱ سال)
 • ازدواج با یک شهروند آمریکایی

ازدواج در چند مورد حق مهاجرت به ایالات متحده را می دهد:

 • ویزای نامزد (e) (K1) : متقاضی باید طی 90 روز به کشور سفر کند، با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کند و اقامت دائم مشروط (حداکثر 2 سال) را دریافت کند. سپس، آن ها می توانند  اقامت دائم را دریافت کنند.
 • ویزای همسر (C1/IR1) : اگر ازدواج با یک شهروند آمریکایی در خارج از ایالات متحده انجام شده است، باید برای ویزای C1/IR1 درخواست دهید.
 • ازدواج با یک مقیم دائم قانونی ایالات متحده (LPR)

بر اساس ازدواج یک خارجی با یک مقیم دائم قانونی ایالات متحده، همسران، فرزندان مجرد آن ها (اولویت اول F2A ) و همچنین فرزندان بالای 21 سال (اولویت دوم F2B ) حق مهاجرت به این کشور را دارند.

 • مهاجرت به آمریکا از طریق کار

برای دریافت ویزای کار، معمولاً باید ابتدا در ایالات متحده با ویزای کار H-1 برای حداقل 3 سال تقویمی کار کنید.

ویزای کار راه مهاجرت را برای چندین گروه از افراد در نظر گرفته است:

سطح اولویت اول (E1):

 • دانشمندان برجسته، صاحب نظران، تحصیل، ورزش یا تجارت با تأیید رسمی تقاضا و شایستگی در زمینه حرفه ای در سطح محلی یا بین المللی.
 • اساتید و محققان بین المللی با حداقل سه سال سابقه تدریس یا تحقیق.

سطح اولویت دوم (E2):

 • افراد با استعداد با مدرک علمی (لیسانس یا بالاتر) با حداقل 5 سال فعالیت حرفه ای برجسته.
 • دانشمندان، تاجران و هنرمندان با استعداد با سطحی از شایستگی در حد نبوغ، که به معنای مهارت بسیار بالاتر از سطح استاندارد در آن حوزه است. در برخی موارد افراد این دسته حتی برای دریافت ویزای کار نیازی به درخواست کارفرما ندارند. این گروه حدود 30 درصد از سهمیه سالانه مهاجرت نیروی کار را به خود اختصاص می دهد.

سطح اولویت سوم (E3):

 • نمایندگان با صلاحیت حرفه ای که حداقل به 2 سال آموزش نیاز دارند (شرط مهم: کار انجام شده توسط این گروه از افراد باید غیر فصلی و دائمی باشد).
 • نمایندگان حرفه هایی که نیاز به مدرک دارند مانند مدرک لیسانس آمریکایی و معادل های خارجی آن.
 • نمایندگان حرفه هایی که در بازار کار آمریکا مورد تقاضا هستند و حداقل به 2 سال آموزش نیاز دارند. در این مورد، سطح مهارت مهم نیست، بلکه ماهیت کار انجام شده باید دائمی باشد و فصلی نباشد.

سطح اولویت چهارم (E4):

 • کلیساها و طیف خاصی از کارگران شاغل در سازمان های مذهبی.
 • برخی از کارمندان و کارمندان سابق دولت آمریکا.
 • بیوه ها و فرزندان افرادی که در سازمان های بین المللی مانند ناتو کار می کردند.
 • مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای L1

صاحبان و نمایندگان شرکت های بین المللی که باید در خاک ایالات متحده مستقر باشند، فرصتی برای مهاجرت تجاری به ایالات متحده دارند. این فقط برای افرادی اعمال می شود که در شرکت هایی با شعبه هایی در کشور مبدا و در ایالات متحده کار می کنند. باید شعبه آن در یک کشور و دفتر مرکزی در کشوری دیگر وجود داشته باشد.

ویزای L1 برای 1 سال صادر می شود. اگر دفتر نمایندگی یک شرکت واقع در ایالات متحده موفق باشد و منجر به اقامت مالک در ایالات متحده شود، ویزا برای 3 سال تمدید می شود. گاهی اوقات، ویزای L1 را می توان از همان ابتدا به مدت 3 سال دریافت کرد.

 • مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری

تجار بزرگ که می توانند حداقل 500000 دلار در ایالات متحده بدون نقض قانون سرمایه گذاری کنند، می توانند با ویزای الکترونیکی به ایالات متحده مهاجرت کنند.

 • قرارداد کار، کارآموزی یا تحصیل در ایالات متحده آمریکا

افرادی که تحصیلات آکادمیک را در دانشگاه های ایالات متحده دریافت می کنند، می توانند به دلایل ذکر شده به این کشور مهاجرت کنند. پس از چهار سال تحصیل در دانشگاه یا دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، یک فارغ التحصیل خارجی می تواند برای کسب تجربه عملی و آموزش بیشتر در کشور بماند.

در اصل، این امتیاز به مدت 12 تا 17 ماه پس از فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزشی، حق کار و کارآموزی در ایالات متحده را می دهد. این مدت به زمانی اضافه می شود که فرد می تواند با ویزای تحصیلی در ایالات متحده بماند.

اگر در این مدت شخصی کارفرمایی را علاقه مند به خدمات خود بیابد، می تواند برای وضعیت تخصصی H-1B اقدام کند. پس از 1-3 سال از این کار، می توان از قبل برای اقامت دائم بر اساس کار در ایالات متحده آمریکا درخواست دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به آمریکا

 • فرصت های بهتر برای یافتن کار

ایالات متحده هنوز هم مقصد شماره یک افرادی است که به دنبال تحقق رویاهای خود هستند. علیرغم رکود اقتصادی که سال ها پیش کشور با آن مواجه بود، همچنان فعال ترین اقتصاد جهان را دارد. اکنون که این کشور تقریباً در حال بهبود است، تعداد فرصت های شغلی به حالت عادی باز می گردد. ایالات متحده هنوز جایی برای تحقق آرزوهاست.

 • شرایط زندگی بهتر

آمریکا هنوز جایی است که بسیاری از مردم آرزوی زندگی در آن را دارند، به خصوص شهرهای بزرگی مانند نیویورک و لس آنجلس. ایالات متحده بهترین های جهان را از نظر سرگرمی، فناوری، زندگی شبانه و غیره ارائه می دهد. معمولاً از مردم مناطق استوایی می شنوید که می گویند می خواهند برای دیدن مقداری برف به آمریکا بروند. ایالات متحده همچنین دارای دولتی است که از طریق کوپن غذا و مراقبت های بهداشتی به فقرا کمک می کند.

 • ازدواج

وقتی دو نفر که در کشورهای مختلف زندگی می کنند می خواهند ازدواج کنند، معمولاً یکی به وطن دیگری نقل مکان می کند. این به دلیلی رایج برای مهاجرت با افزایش دوستیابی آنلاین و از راه دور تبدیل شده است. در ایالات متحده، زن و شوهر می توانند برای ویزای K-1 درخواست دهند که به نامزد اجازه می دهد تا زمانی که ظرف 90 روز ازدواج کنند، وارد کشور شود.

در آن مرحله، شهروندان غیر آمریکایی می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. این یک روش رایج مهاجرت است که افراد خاصی این مسیر را به عنوان یک راه آسان در اطراف سیستم طی می کنند. با این حال، ازدواج صرفاً برای دریافت گرین کارت تقلب محسوب می شود و می تواند منجر به پنج سال زندان و شامل 250000 دلار جریمه شود.

 • دریافت بهترین آموزش

ایالات متحده دارای برخی از معتبرترین موسسات آموزشی در جهان است. این آرزوی هر مرد و زن جاه طلبی است که مدرک خود را از یکی از دانشگاه ها و کالج های برتر آمریکا دریافت کند، بنابراین دانشجویان زیادی هر ساله برای ویزای دانشجویی اقدام می کنند. آن ها یا با مدرک دیپلم خود به کشورهایشان باز می گردند یا در آمریکا می مانند تا در اینجا تشکیل خانواده بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انگلستان برای مهاجرت

سالانه تعدادی از مردم از سراسر جهان به انگلستان مهاجرت می کنند. این کشور جذابیت و تاریخ دنیای قدیم را با پیشرفت های تکنولوژیکی دنیای جدید متعادل می کند.

راه های مهاجرت به انگلستان

 • مهاجرت به انگلستان با مجوز کار Tier 2

برنامه ویزای مهارت عمومی Tier 1 در سال 2011 بسته شد و فقط برای تمدید ویزا و در چند موقعیت دیگر قابل استفاده است. برای افرادی که می خواهند برای کار به انگلستان مهاجرت کنند، می توان مجوزهای کاری Tier2را درخواست کرد. معمولاً برای یک دوره 3 ساله اعطا می شود و ممکن است بعداً تمدید شود. این ویزا در 4 دسته اعطا می شود:

برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، داشتن یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای قانونی انگلستان و اینکه کارفرما بتواند ثابت کند که یک شهروند انگلیسی نمی تواند موقعیت پیشنهادی به شما را پر کند، اهمیت دارد. متقاضی باید واجد شرایط مناسب برای این موقعیت باشد و یکی از موارد زیر را داشته باشد:

 • مدرک معادل مدرک انگلستان
 • مدرک دیپلم مرتبط با موقعیت
 • اگر مدرک تحصیلی مربوط به موقعیت شغلی نیست، متقاضی باید حداقل 1 سال تجربه مرتبط تمام وقت داشته باشد.
 • 3 سال سابقه کار که ثابت می کند متقاضی دارای مهارت های مورد نیاز برای کار است.

برای مهاجرت به انگلستان با این ویزا، متقاضی باید حداقل 70 امتیاز در آزمون Tier 2 را کسب کند. این آزمون متقاضی را بر اساس مهارت در زبان انگلیسی، صلاحیت، بودجه در دسترس، درآمدهای احتمالی و گواهی حمایت مالی ارزیابی می کند.

 • مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای دانشجویی Tier 4

دانشجویان بین المللی که پذیرش در یک موسسه آموزشی در انگلستان را دریافت کرده اند می توانند برای مهاجرت به انگلستان ویزای دانشجویی Tier 4 درخواست دهند. معیارهای واجد شرایط بودن برای این ویزا عبارتند از:

 • پذیرش در یک دوره آموزشی تمام وقت یعنی حداقل 15 ساعت مطالعه کلاسی در روز
 • متقاضی باید بتواند از نظر مالی، هزینه دوره و خوابگاه را پرداخت کند.
 • متقاضی نباید در موقعیتی باشد که ممکن باشد مجبور به استفاده از بودجه عمومی شود.
 • متقاضی باید پس از اتمام دوره قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشد.
 • این ویزا معمولا در ابتدا برای یک دوره 1 ساله اعطا می شود.
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کاری Tier 5 انگلستان

در این ویزا 5 دسته وجود دارد:

 • دسته کارگران داوطلب: افرادی که برای کار داوطلبانه موقت به انگلستان می آیند و پولی بابت کاری که می کنند دریافت نمی کنند، می توانند در این دسته درخواست دهند.
 • دسته کارگران خلاق و ورزشی: ورزشکاران حرفه ای، هنرمندان خلاق و سرگرمی ها می توانند در این دسته درخواست دهند.
 • دسته کارمندان مذهبی: این دسته برای افرادی است که می خواهند در زمان استراحت از کار عادی خود در انگلستان به انجام کارهای مذهبی بپردازند.
 • دسته مبادلات دولتی: افرادی که بخشی از طرح‌های مبادله کارگران دولتی هستند می‌توانند برای ویزا در این دسته درخواست دهند.
 • دسته بندی قراردادهای بین المللی: این دسته برای افرادی است که به طور موقت برای ارائه خدمات تحت پوشش قوانین بین المللی به  انگلستان می آیند.
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای نامزد انگلستان

فردی که با یک شهروند یا مقیم دائم انگلستان نامزد کرده است، می تواند برای مهاجرت به انگلستان برای این ویزا اقدام کند. برای واجد شرایط بودن این ویزا لازم نیست که زوجین با هم زندگی کرده باشند. معیارهای واجد شرایط بودن که باید رعایت شود به شرح زیر است:

 • این زوج باید ظرف 6 ماه برای ازدواج برنامه ریزی کنند.
 • زوج باید برای زندگی دائمی با هم برنامه ریزی کنند.
 • متقاضی باید بتواند از خود حمایت کند یا باید توسط همسرش حمایت شود تا مجبور نباشد به بودجه عمومی متکی باشد.
 • مقدمات اسکان باید انجام شده باشد.
 • این ویزا معمولا به مدت 6 ماه اعطا می شود. متقاضی اجازه ندارد با این ویزا در انگلستان کار کند.
 • مهاجرت کارآفرینان به انگلستان از طریق ویزای Tier 1

کارآفرینانی که می خواهند برای تاسیس شرکت به انگلستان مهاجرت کنند می توانند برای این ویزا اقدام کنند. برای واجد شرایط بودن باید:

 • حداقل 200000 پوند برای کسب و کار در دسترس داشته باشید
 • بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشند
 • به صورت تمام وقت در تجارت کار کنید
 • ایجاد اشتغال برای حداقل 2 شهروند منطقه اقتصادی اروپا
 • قبولی در سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS)
 • این ویزا معمولا برای یک دوره 2 ساله اعطا می شود و تا زمانی که شرایط واجد شرایط بودن رعایت شده باشد، ممکن است برای 3 سال دیگر تمدید شود. شریک زندگی و فرزندان تحت تکفل متقاضی نیز می توانند در این درخواست ویزا قرار گیرند.
 • مهاجرت سرمایه گذاران به انگلستان از طریق ویزای Tier 1

این ویزا برای افرادی که می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند، در دسترس است. آن ها باید مایل به سرمایه گذاری باشند. برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، سرمایه گذار باید:

 • حداقل 1 میلیون پوند در دسترس داشته باشید
 • مایل باشید حداقل 750000 پوند در یک شرکت خصوصی سرمایه گذاری کنید.
 • حداقل 50 درصد از وقت خود را در انگلستان بگذرانید.
 • 250000 پوند باقیمانده را به هر نحوی در انگلستان سرمایه گذاری کنید.
 • قبولی در سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS)
 • این ویزا معمولاً برای 3 سال اعطا می شود و ممکن است برای 2 سال دیگر تمدید شود.
 • اقامت دائم انگلستان

در انگلستان، اقامت دائم به عنوان (ILR) شناخته می شود. این به افرادی تعلق می گیرد که تعهد خود را به انگلستان در حالی که با ویزای موقت در اینجا زندگی می کنند، ثابت کرده اند. ILR به فرد اجازه می دهد تا زمانی که مایل است در انگلستان زندگی کند و پس از مدت معینی برای شهروندی اقدام کند.

الزامات و زمان پردازش برای IRL به ویزایی که متقاضی از قبل دارد بستگی دارد. آن ها باید دانش کافی در مورد زندگی در انگلستان داشته باشند و باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. متقاضیانی که زیر 18 سال و بالای 65 سال می خواهند به انگلستان مهاجرت کنند از این امر مستثنی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به انگلستان

 • انگلستان سیستم آموزشی عالی دارد.

بسیاری از شهروندان هستند که برای تحصیل در این کشور و به دلیل انتخاب های زیادی که دارند، برای انگلستان تصمیم می گیرند. کالج دانشگاهی در لندن UCL، کالج سلطنتی موسیقی، دانشگاه کینگستون در لندن و دانشگاه متروپولیتن لندن تنها تعدادی از کالج‌ های معتبر و دارای رتبه بالا در انگلستان هستند. خارجی ها باید شرایط ویزای تحصیلی انگلستان را در نظر بگیرند، مانند:

 • آنها باید بودجه کافی برای حمایت از خود در دوران کالج داشته باشند.
 • دانش مکتوب و گفتاری انگلیسی هنگام درخواست ویزای دانشجویی الزامی است.
 • بیمه درمانی و دوره ها باید پرداخت شود.
 • عدم تبعیض نژادی در انگلستان

این یک واقعیت شناخته شده است که مقامات انگلستان در حال مبارزه با نژادپرستی و هرگونه پیش داوری مرتبط با آن هستند. علاوه بر این، بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی وجود دارند که از طریق انواع پروژه‌ ها، برنامه‌ ها و کمپین‌ ها به خارجی‌ ها کمک می‌کنند تا به راحتی به انگلستان مهاجرت کنند. شهروندان خارجی این امکان را دارند که زبان انگلیسی را بیاموزند و در جامعه ای که در آن زندگی می کنند کار پیدا کنند یا تحصیل کنند.

 • بهره گیری از سیستم مراقبت های بهداشتی عالی در انگلستان

همه مهاجران در انگلستان که اقامت دائم در این کشور دارند، در صورت ثبت نام در سیستم بهداشت ملی NHS می توانند از یک سری درمان های پزشکی بهره مند می شوند. دسترسی به سیستم بهداشتی یک حق مهم برای افراد محلی و شهروندان خارجی مقیم انگلستان است. همچنین، شهروندان با هر ملیت و موقعیتی در انگلستان باید بدانند که در موارد اضطراری با اولویت در انگلستان درمان می‌شوند.

 • مجوزهای کار در انگلستان به راحتی بدست می آید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا اگر بخواهند در انگلستان زندگی و کار کنند می توانند برای مجوز کار درخواست دهند. این روند پیچیده ای نیست و شرایط اخذ مجوز کار توسط مشاوران ما قابل توضیح است. به عنوان مثال، افراد تجاری خارج از کشور می توانند برای ویزای کارآفرینی Tier1 درخواست دهند اگر بخواهند یک شرکت راه اندازی کنند و حداقل سرمایه 50000 پوند را ارائه دهند.

در مورد شهروندانی که علاقه مند به سایر زمینه ها هستند، می توانند برای ویزای Tier 2 برای ورزشکاران، ویزای Tier 5 برای کارگران موقت یا برای افرادی که در زمینه دیپلماتیک کار می کنند، درخواست دهند. در صورت وجود تمامی شرایط، اتباع خارجی می توانند مجوز کار لازم برای مشاغلی را که درخواست کرده اند دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نیوزلند برای مهاجرت

برای مهاجرت به نیوزلند ابتدا باید روش مهاجرت را انتخاب کنید و سپس ویزای اقامت دریافت کنید. می توانید با استفاده از حساب RealMe به صورت آنلاین برای ویزا درخواست دهید، اما در برخی موارد در صورت درخواست، ارسال پاسپورت به مرکز ویزا در کشورتان نیز ضروری است.

تسلط به زبان انگلیسی یکی از الزامات اساسی برای همه مهاجران به جز متقاضیان ویزای همسر است. داوطلب باید مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه دهد. اگر درخواست تأیید شود، ویزا را می توان به عنوان یک صفحه در گذرنامه یا از طریق پست به عنوان eVisa دریافت کرد.

راه های مهاجرت به نیوزلند

 • Skilled Migration Visa

بهترین ویزا برای دریافت ویزای کاری است که به افراد ماهر در صنایع مورد تقاضا اعطا می شود. قبل از اینکه ویزای کاری به شما اعطا شود، پیدا کردن کارفرما اولین قدم است. یا با یک کارفرما از نیوزلند تماس مستقیم بگیرید یا در سایت های شغل یابی شروع به جست و جو برای کار کنید. فقط در صورتی می توانید برای این ویزا اقدام کنید که کاری به شما پیشنهاد شود.

 • Business Residence

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت نیوزلند از طریق ویزای اقامت تجاری است. این فقط برای افرادی که در کسب و کار در نیوزلند شرکت کرده اند و کسانی که سرمایه ای برای سرمایه گذاری در این کشور دارند اعمال می شود. افرادی که واجد شرایط دریافت این ویزا هستند، اقامت دائمی در نیوزلند را دریافت خواهند کرد.

 • Sibling and Adult Child Visa

متقاضیان تنها در صورتی می توانند برای این ویزا اقدام کنند که یک ساکن نیوزلند، والدین، برادر یا خواهر درخواست آن ها را حمایت کنند. پس از درخواست، شخص علاقه مند باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نیوزیلندی برای حفظ اقامت خود در این کشور داشته باشد. اقامت تنها در صورتی اعطا می شود که متقاضی این شرایط را داشته باشد.

 • Study to Work Visa

در برخی موارد، متقاضی می تواند در نیوزلند تحصیل کند، شغلی پیدا کند و پس از اینکه شغلش از قبل تثبیت شد، برای اقامت اقدام کند. راهی که باید طی کرد از طریق ویزای Study to Work است که به متقاضیانی اعطا می شود که می خواهند در این کشور تحصیل کنند و همزمان کار کنند. هیچ پیشنهاد کاری برای واجد شرایط بودن برای این دسته مورد نیاز نیست. با این حال، متقاضی باید تمام شرایط ویزا، از جمله تحصیل و زندگی در نیوزلند را برآورده کند.

 • Work to Residence Visa

این دسته نیز یک روش واجد شرایط برای مهاجرت به نیوزلند است. به متقاضیان ویزای کار یا مجوز موقت به عنوان گام اولیه برای اقامت دائم در کشور ارائه می شود.

چهار جریان زیر این دسته وجود دارد که عبارتند از کار با استعداد برای متقاضیان دارای مهارت های مورد نیاز کارفرمای نیوزلند. استعداد (هنر، فرهنگ و ورزش) برای متقاضیان دارای استعداد استثنایی در هنر، ورزش و فرهنگ؛ کمبود مهارت بلند مدت برای متقاضیانی که تحت طرح های بلند مدت کار می کنند و ویزای تجاری بلند مدت برای متقاضیانی که واقعاً مشتاق ایجاد یک تجارت در کشور هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به نیوزلند

 • اقتصاد قوی و رو به رشد

گردشگری و تولید اولیه بزرگترین صنایع اقتصادی در نیوزلند هستند و صنایع با فناوری متوسط و پیشرفته به سرعت در حال رشد هستند و افزایش جمعیت نیازمند ایجاد زیرساخت است. مهاجرانی که سرمایه گذاری و مهارت را به همراه دارند مورد نیاز است.

 • نیوزلند یک جامعه چندفرهنگی فراگیر و متنوع است.

نیوزلند اولین کشوری بود که به زنان رای داد، 2 نخست وزیر زن داشت، به طور قابل توجهی با مائوری های بومی برای اصلاح اشتباهات تاریخی درگیر شد و به طور کلی از مهاجران با پیشینه های مختلف در جامعه خود استقبال کرد.

 • نیوزلند زیبایی منخصر به فردی دارد.

نیوزلند دارای سواحل، کوه ها و دریاچه های عالی است و به اندازه کافی کوچک است و می توانید به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنید. سفر در حومه شهر برای رسیدن به آن جا اغلب یک سفر فوق العاده زیبا به خودی خود است. آب و هوا معتدل است بنابراین به ندرت خیلی سرد یا خیلی گرم است.

 • کیفیت زندگی بالا

نیوزلند از نظر کیفیت زندگی در بین تمام کشورهای جهان رتبه هشتم را دارد.

 • فرصتی برای زندگی طولانی تر

میانگین امید به زندگی یک نیوزلندی 82 سال است. برای مقایسه: در سوئیس – 83 سال، ایالات متحده – 79 سال، روسیه – 72 سال، ژاپن، هنگ کنگ و ماکائو حداکثر 84 سال جهان را دارند.

 • بوم شناسی

نیوزلند یکی از تمیزترین کشورهای جهان از نظر محیط زیست است. علاوه بر این، ساکنان از محیط اطراف خود بسیار مراقبت می کنند. غیرممکن است که زباله ها را در وسط خیابان ببینید.

 • آب و هوای متنوع در جنوب، آب و هوا معتدل و خنک، در شمال

دما در کوه‌ ها تغییر می‌کند و ساکنان نیوزلند هم به تعطیلات ساحلی و هم به پیست‌های اسکی دسترسی دارند.

 • نسبت درآمد به هزینه

براساس شاخص قدرت خرید محلی، نیوزلند در جایگاه هفدهم قرار دارد. اگرچه این کشور در این فهرست از سوئیس، نروژ، سنگاپور، استرالیا، فرانسه، ژاپن و برخی دیگر پایین‌تر است، اما همچنان از ایالات متحده، بلژیک، اتریش، بریتانیا، فنلاند، آلمان و بسیاری جاهای دیگر جلوتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فرانسه برای مهاجرت

آمار به ما نشان می دهد که جمعیت فرانسه در حال حاضر حدود 67.3 میلیون نفر تخمین زده می شود. بزرگترین گروه قومی فرانسوی است. فرانسه همچنین میزبان خارجی های زیادی از اسپانیا و ایتالیا است. همچنین مهاجران زیادی از الجزایر و مراکش به اضافه سایر مستعمرات سابق فرانسه در شمال آفریقا وجود دارند. زبان رسمی فرانسه است.

دلایل مهاجرت به فرانسه

فرانسه تعادل خوبی بین کار و زندگی دارد و بر زندگی خانوادگی و شغلی تأکید دارد. فرانسه دارای مدارس خوب فراوان، دانشگاه های عالی، فرهنگ بی نظیر و هزینه زندگی مقرون به صرفه است.

از سوی دیگر، وقتی صحبت از مشاغل به میان می‌آید، بسیاری از برندهای چند ملیتی برتر در فرانسه شعبه دارند. در فرانسه، هر کارمندی حق 5 هفته مرخصی با حقوق را دارد. این موضوع به آن ها زمان زیادی می دهد تا سواحل، کلیساها و کاخ های مشهور فرانسه را کشف کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

پرتغال برای مهاجرت

پرتغال یکی از خوش‌آمدترین کشورهای اروپایی برای خارجی‌ها است و قوانین مهاجرتی آن‌ها این را نشان می‌دهد.

راه های مهاجرت به پرتغال

 • با یک کارفرمای پرتغالی کار کنید.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، باید برای ویزای ورود بر اساس کار در کنسولگری یا سفارت پرتغال محلی خود درخواست دهید. ویزای ورود شما را قادر می سازد تا به پرتغال سفر کرده و وارد آن شوید. پروسه دریافت ویزای ورودی می تواند تا 3 ماه طول بکشد.

درخواست مجوز کار شما ممکن است توسط خودتان یا کارفرمای پرتغالی تان انجام شود و معمولاً رسیدگی به آن حدود 60 روز طول می کشد.

 • ازدواج با یک تبعه پرتغالی

 اگر حداقل 3 سال با یک تبعه پرتغالی ازدواج کرده باشید، می توانید از طریق ازدواج برای شهروندی پرتغال درخواست دهید. همچنین اگر بتوانید ثابت کنید که حداقل به مدت 3 سال با یک شهروند پرتغالی زندگی مشترک داشته اید، می توانید بر اساس شراکت زندگی درخواست دهید، اگرچه شرایط سخت تر است.

 • راه اندازی یک شرکت پرتغالی ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی D2 را نباید با ویزای استارت آپ پرتغال اشتباه گرفت. این برنامه که اغلب به عنوان ویزای کارآفرین پرتغال نیز نامیده می شود، به شما امکان می دهد یک کسب و کار جدید یا شعبه ای از تجارت خارج از کشور خود را در پرتغال ایجاد کنید.

در حالی که این برنامه معمولاً برای صاحبان مشاغل معمولی جذاب و منحصر به فرد است، شما همچنین می توانید یک تجارت متمرکز بر فناوری راه اندازی کنید و در این فرآیند اقامت D2 را دریافت کنید.

یکی از مزایای اصلی این برنامه ویزای اقامت این است که نیازی به سرمایه گذاری قابل توجهی نیست. با این حال، سرمایه گذاری در کسب و کار جدید پرتغالی خود با حدود 20000 یورو می تواند اعتبار بیشتری به طرح کسب و کار شما بدهد، بنابراین انجام این کار توصیه می شود.

جنبه دیگری که پرتغال را برای کارآفرینان جذاب می کند، ساختار مالیاتی نسبتاً ساده است. مالیات شرکت با نرخ 21 درصد بر سود خالص قابل پرداخت است و کدهای مالیاتی نسبتاً ساده هستند. از دسامبر 2020، درآمد حاصل از اجاره املاک تنها 10٪ مشمول مالیات است.

مقامات پرتغالی قابلیت بالقوه مالی و تأثیر اجتماعی-اقتصادی کسب و کار را ارزیابی خواهند کرد. روند درخواست تقریباً 4 تا 5 ماه طول می کشد و پس از دریافت اقامت پرتغال، می توانید همسر و فرزندان تحت تکفل خود را بر اساس قوانین اتحاد مجدد خانواده اتحادیه اروپا به پرتغال بیاورید.

نکته منفی این است که از شما انتظار می رود مالیات پرتغالی بپردازید و حداقل 6 ماه (183 روز) در سال را در این کشور بگذرانید. اگر به گزینه های بیشتری نیاز دارید، ویزای طلایی یا ویزای راه اندازی HQA ممکن است برای نیازهای شما مناسب تر باشد.

 • راه اندازی یک استارتاپ پرتغالی

ویزای راه اندازی HQA پرتغال یک گزینه جذاب برای کارآفرینان فناوری است که مایلند یک استارتاپ جدید در پرتغال راه اندازی کنند یا ردپای یک استارت آپ خارجی موجود را در بازار پرتغال گسترش دهند.

استارتاپ موجود یا پیشنهادی شما باید پتانسیل قوی تجاری و ایجاد شغل را نشان دهد. به طور خاص، استارتاپ شما باید پتانسیل تولید حداقل 325000 یورو در سال یا دارایی به ارزش بیش از 325000 یورو در سال را در طی 5 سال از شروع قرارداد شما با انکوباتور فناوری انتخابی شما داشته باشد.

 • درخواست شهروندی پرتغال بر اساس اصل و نسب

معیارهای زیر برای واجد شرایط بودن برای شهروندی پرتغال از طریق تبار قابل اجرا هستند (این لیست کامل و جامع نیست):

 • فرزندانی که از مادر یا پدر پرتغالی متولد شده اند.
 • فرزندانی که در کشور پرتغال یا خارج از کشور از والدینی که پس از تولد فرزند تابعیت پرتغالی را کسب کرده اند متولد می شوند.
 • فرزندان یک مادر یا پدر پرتغالی که در خارج از کشور متولد شده اند، مشروط بر اینکه تولد آن ها در اداره ثبت احوال پرتغال ثبت شده باشد.
 • کودکان دارای حداقل ۱ پدربزرگ و مادربزرگ پرتغالی که به اندازه کافی به زبان پرتغالی تسلط دارند.
 • پرتغال اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، بنابراین برای درخواست تابعیت پرتغالی از طریق تبار، لازم نیست تابعیت فعلی خود را رها کنید.
 • درخواست ویزای طلایی پرتغال ویزا سرمایه گذار

برنامه ویزای طلایی پرتغال که گاهی اوقات به آن “برنامه ویزای سرمایه گذار طلایی” نیز گفته می شود، یکی از برترین برنامه های اقامت سرمایه گذاری در جهان است.

مزیت اصلی ویزای طلایی این است که شما می توانید شرایط اقامت را برای واجد شرایط شدن برای درخواست شهروندی پرتغال برآورده کنید در حالی که هیچ زمانی را در این کشور سپری نمی کنید.

با این حال، برای اینکه بتوانید تابعیت خود را دریافت کنید، باید ثابت کنید که با این کشور روابط واقعی در دنیای واقعی برقرار کرده‌اید، و در زبان پرتغالی مهارت اولیه دارید. (شرایط اخیر را می توان با گذراندن دوره پایه زبان پرتغالی با یک مدرسه آموزش زبان به صورت آنلاین برآورده کرد).

حداقل نیاز سرمایه گذاری “استاندارد” برای این برنامه 500000 یورو است، اما بر اساس دستورالعمل های رسمی مربوط به تولید ناخالص داخلی سرانه، سن دارایی و تراکم جمعیت، حداقل گزینه مورد نیاز کمتری نیز در 350،000 یورو تعیین شده است.

اگر خرید یک ملک قدیمی واجد شرایط را در یک منطقه کم جمعیت و کم درآمد انتخاب کنید، این مبالغ را می توان با 20٪ تخفیف اضافی تخفیف داد. این در واقع به این معنی است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز برای ویزای طلایی پرتغال تنها 280000 یورو است. با این حال، باید انتظار داشته باشید که حداقل 10٪ -15٪ اضافی در هزینه ها، مالیات ها و هزینه های مربوطه متحمل شوید.

مجدداً، اگر واقعاً به دنبال مهاجرت به پرتغال هستید، ویزای D7 می تواند گزینه بهتر و بسیار مقرون به صرفه تر  باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

آیا مهاجرت از فرانسه به کانادا آسان است؟

اتباع فرانسوی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند از این واقعیت قدردانی می کنند که بیش از 95 درصد از جمعیت این کشور به عنوان زبان اول یا دوم خود فرانسوی صحبت می کنند. بین سال های 2008 تا 2012، بیش از 34000 شهروند فرانسوی اقامت دائم کانادا را به دست آوردند که نشان دهنده رشد چشمگیر 38 درصدی نسبت به دوره پنج ساله قبلی است.

چرا مهاجرت یک موضوع مهم در فرانسه است؟

مهاجرت بخش مهمی از هویت فرانسه از قرن نوزدهم بوده است، اما در سال های اخیر چالش های سختی را با خود به همراه داشته است. مثل سال ها پیش نیست. پیشرفت های تکنولوژی، جنگ با تروریسم و چندین عامل دیگر نظر فرانسوی ها را در مورد مهاجرت شکل داده است.

بیشتر مهاجران فرانسه از کجا آمده اند؟

مردم مناطق فرانسوی یا سابق فرانسه در آفریقای مرکزی، آسیا و قاره آمریکا منبع دیگری برای مهاجران فراهم کردند. با افزایش تعداد مهاجران، حوادث تبعیض نژادی در مسکن و اشتغال و نیز فعالیت اجتماعی در میان گروه های مهاجر افزایش یافت.

چه عواملی در مهاجرت تحصیلی دانشجویان اروپایی تاثیرگذار است؟

تجربه کاری و سن متقاضی
سابقه کاری متقاضی
انگیزه نامه
مدرک زبان
معدل مقطع تحصیلی قبلی
کشور مقصد
دانشگاه مقصد

آیا دانستن زبان آلمانی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان ضروری است؟

بله. دانش زبان آلمانی ضروری است. مگر اینکه یک دوره تحصیلی بین المللی را انتخاب کنید که به زبان انگلیسی تدریس می شود. با این حال، یادگیری زبان کشور برای نیازهای اولیه شما همیشه مفید است. شما می توانید آلمانی را در کشورتان یاد بگیرید یا در یک دوره زبان در دانشگاه خود ثبت نام کنید.

ویزای بلند مدت فرانسه چه مدت است؟

این ویزا می تواند بین یک تا پنج سال اعتبار داشته باشد و به دارنده آن این حق را می دهد که چندین سفر به فرانسه برای اقامت حداکثر 90 روز در هر دوره 6 ماهه داشته باشد. این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که به طور مکرر به فرانسه سفر می کنند.
اگر قصد سفر به چندین کشور شینگن را دارید، باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری کشوری که قصد دارید طولانی ترین مدت در آن اقامت داشته باشید ارسال کنید. در صورتی که مدت اقامت در تمامی کشورهای مورد بازدید یکسان باشد، ویزا توسط سفارت یا کنسولگری کشوری که ابتدا وارد آن می شوید صادر می شود.

آیا الزامی برای واجد شرایط بودن هر آزمونی قبل از مهاجرت به فرانسه برای تحصیل وجود دارد؟

اغلب ممکن است GMAT برای MBA و برخی برنامه های مدیریتی دیگر مورد نیاز باشد(چندین MBA وجود دارد که بدون نمره GMAT نیز قبول می کنند. GRE قطعاً مورد نیاز نیست).

آیا می توانم در طول دوره تحصیلم در فرانسه کار کنم؟

دانشجویان می توانند در طول تحصیل نیز در اینجا شروع به کار کنند. دانشجویان بین المللی حق دارند تا 20 ساعت در هفته در خارج از محوطه دانشگاه به صورت پاره وقت کار کنند. حداقل حقوق تضمین شده در فرانسه طبق قوانین دولتی 8.71 یورو در ساعت است.

آیا می توانم بعد از فارغ التحصیلی در فرانسه بمانم و کار کنم؟

برای اینکه پس از فارغ التحصیلی در فرانسه بمانید و کار کنید، باید برای تغییر وضعیت اقامت اقدام کنید. پس از دریافت و پذیرفته شدن پیشنهاد استخدام، این کار را می توان از طریق استان محلی انجام داد. از طرف دیگر، دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا بالاتر می توانند مجوز تمدید مجوز اقامت دانشجویی خود را تا یک سال دریافت کنند.
 در طول این مدت، آن ها می توانند تا 60٪ از هفته کاری قانونی بدون درخواست تغییر وضعیت کار کنند، مگر اینکه درآمد آنها از 150٪ حداقل دستمزد (9.61 یورو در ساعت از ژانویه 2015) تجاوز کند. در این صورت باید برای وضعیت استخدام تمام وقت اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.