کارآفرینی در ساسکاچوان

مهاجرت کارآفرینی ساسکاچوان کانادا

کانادا اقتصادی رو به ‌رشد دارد و سیاست‌های حمایتی خوبی را برای کارآفرینان در نظر گرفته است. یکی از استان‌هایی که در این زمینه قوی عمل کرده است، ساسکاچوان است. این استان برای اینکه بتواند استعدادهای کارآفرینی را به خود جذب کند، برنامه‌های حمایتی متنوعی را اجرا کرده است که یکی از آن‌ها، برنامه کارآفرینی ساسکاچوان است و به‌وسیله آن می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

شرایط کارآفرینی ساسکاچوان کانادا چگونه است و ایرانی‌ها چگونه می‌توانند برای مهاجرت به کانادا از این برنامه مهاجرتی استفاده کنند؟ در ادامه این مقاله بیشتر با شرایط و چگونگی دریافت برنامه کارآفرینی ساسکاچوان آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: کار در ساسکاچوان و اقامت کانادا

دلیل رونق کارآفرینی در ساسکاچوان چیست

 ساسکاچوان استانی است که در میانه و متمایل به غرب کانادا واقع‌شده است. اقتصاد این استان در وضعیت رو به ‌رشدی قرار دارد. کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد ساسکاچوان بازی می‌کند به‌نحوی‌که شاید بتوان گفت دهه‌هاست کشاورزی پایه اصلی اقتصادی این استان را تشکیل می‌دهد. ساسکاچوان دارای مزارع و زمین‌های کشاورزی گسترده است و همچنین معادن مختلفی در این استان کانادا قرار دارد. اطلاعات بیشتری از وضعیت اقتصادی این استان را از طریق آمار می‌توانید در اینجا بخوانید.

ساسکاچوان یکی از استان‌های کانادا است که برنامه‌های مهاجرتی خوب و قوی در قالب برنامه‌های نامزدی استانی ساسکاچوان و یا اختصار انگلیسی آن SINP در اختیار متقاضیان قرار داده است. تمرکز این برنامه‌ها سرمایه‌گذاری، افزایش نیروی فنی و مهارتی و جذب استعدادهای مختلف کاری و کارآفرینی به کانادا و این استان است. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

مهاجرت به ساسکاچوان از طریق کارآفرینی

شما اگر بتوانید در استان ساسکاچوان کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید، می‌توانید از برنامه‌های مختلف کارآفرینی در ساسکاچوان استفاده کنید و از طریق آن‌ها اقامت دائم کانادا را بگیرید. برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان و همچنین برنامه کارآفرینی در کشاورزی و برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ازجمله مسیرهایی است که می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به ساسکاچوان

کتاب بازار کار کانادا
مراحل اقدام برنامه‌ های کارآفرینی در ساسکاچوان

مراحل اقدام برنامه‌ های کارآفرینی در ساسکاچوان

برای دریافت و استفاده از برنامه‌های کارآفرینی در ساسکاچوان باید سه مرحله را انجام دهید. این مراحل برای هر سه مسیر مهاجرتی که معرفی شدند، یکسان هستند. هرکدام از این مراحل اهمیت دارند و تأثیر مستقیمی در انتخاب کاندید نهایی و دریافت اقامت دائم کانادا خواهند داشت.

 1. ارسال Expression of Interest (EOI)

  افرادی که دارای حداقل شرایط برای استفاده از این برنامه مهاجرتی هستند باید EOI خود را به برنامه نامزدی استان ساسکاچوان (SINP) ارسال کنند. EOI باید شامل اطلاعات جامعی از دارایی‌ها، طرح راه‌اندازی کسب‌وکار، تجربه‌های کارآفرینی و سوابق کاری مربوطه باشد. کسانی که حداقل شرایط را داشته باشند در فهرست کاندیدهای EOI قرار می‌گیرند و بر اساس امتیازی که دریافت خواهند کرد رتبه‌بندی می‌شوند.

 2. برای ارسال درخواست دعوت می‌شوید

  کاندیدها بر اساس امتیازهای EOI که دریافت کرده‌اند بر اساس رتبه‌بندی و از بالاترین رتبه‌ها انتخاب می‌شوند. کسانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند و در رتبه بالاتری قرار گیرند، دعوت می‌شوند تا برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان، درخواست رسمی خود را ارسال کنند. نحوه امتیازدهی این شیوه در ادامه مقاله توضیح داده خواهد شد.

 3. کاندید شدن

  هنگامی‌که درخواست شما مورد تأیید واقع شد و کسب‌وکارتان در مدت تعیین‌شده، شرایط توافقنامه اجرای بیزینس‌ها را به دست آورد، می‌توانید برای کاندید شدن در برنامه نامزدی استان ساسکاچوان و دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند.

برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان چیست

برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان شرایطی را فراهم آورده است تا کسانی که قصد دارند تا در کانادا کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنند، بتوانند برای خود و خانواده‌شان اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. این برنامه مهاجرتی به هدف جذب استعدادهای کارآفرینی و رونق دادن به کسب‌وکار استان ساسکاچوان ایجادشده است.

برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان بخشی از برنامه‌های نامزدی استانی ساسکاچوان (SINP) است و شرایط مناسبی را برای کسانی که می‌خواهند کسب‌وکار خودشان را در خاک کانادا راه‌اندازی کنند فراهم آورده است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: کارآفرینی کانادا و ویزای استارتاپ کانادا

مزایای استفاده از برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان کانادا

با استفاده از این برنامه مهاجرتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده‌تان دریافت کنید. افرادی که متقاضی برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان هستند، برای اینکه بتوانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و آن را گسترش دهند می‌توانند اقامت موقت کانادا را مدت 2 سال دریافت کنند.

در این دو سال فرد متقاضی و خانواده او از تمامی خدمات و امکانات کانادا مانند خدمات درمانی و آموزش رایگان بهره‌مند خواهند بود. علاوه بر این، فرد در این مدت فرصت دارد تا حرفه و شغلی را که ایجاد کرده است گسترش داده و رونق دهد. بعد از مدت 6 ماه که از راه‌اندازی شغل گذشت، اگر کسب‌وکارتان فعال باشد و موفق عمل کند، می‌توانید از طریق برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

شرایط دریافت برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان

شما برای اینکه بتوانید برای این برنامه مهاجرتی اقدام کنید باید حداقل شرایطی را داشته باشید. این شرایط به شرح زیر هستند:

حداقل شرایط برای ارسال EOI در برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان

 • سرمایه و دارایی اولیه شما باید حداقل 500 هزار دلار کانادا باشد. باید خاطرنشان کرد که سرمایه حتماً نباید نقدی باشد و دارایی‌هایی مانند ملک نیز قابل‌قبول است. تمامی این سرمایه باید توسط کارشناسی که مورد اعتماد دولت کاناداست، تأیید شوند.
 • سرمایه شما باید از شیوه‌های قانونی به‌دست‌آمده باشد.
 • در ده سال گذشته، حداقل سه سال، سابقه کارآفرینی داشته باشید.
 • اگر در دو شهر رجینا و یا ساسکاتون برای راه‌اندازی کسب‌وکار اقدام می‌کنید، باید حداقل 300 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنید و اگر در مناطق دیگر این استان باشد، باید مبلغ سرمایه‌گذاری شما 200 هزار دلار کانادا باشد.
 • باید دید کاملی از برنامه راه‌اندازی بیزینس خود داشته باشید و بتوانید آن را ارائه دهید.
 • حداقل 33 درصد کسب‌وکار راه‌اندازی شده باید در اختیار و در مالکیت شما باشد. در غیر این صورت باید حداقل سرمایه‌گذاری شما در کسب‌وکار مربوطه 1 میلیون دلار کانادا باشد.
 • اگر در رجینا یا ساسکاتون کسب‌وکار را راه انداخته‌اید، باید حداقل برای دو شهروند کانادا و یا دو نفر که اقامت دائم این کشور را دارند، کار ایجاد کنید.
 • اگر کسب‌وکاری را در رجینا یا ساسکاتون خریداری کرده‌اید باید موقعیت شغلی کارمندان و کارکنان آن‌ها را حفظ کنید.
 • باید فرد متقاضی و خانواده او در استان ساسکاچوان ساکن شوند.
 • درنهایت باید قرارداد حسن انجام کار را امضا کنید. این توافقنامه توسط SINP بعد از قبول شدن درخواست شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.

حداقل شرایط کسب‌ و کار برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان

برای اینکه کسب‌وکاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید موردقبول این مسیر مهاجرتی واقع شود باید حداقل شرایط زیر را داشته باشد.

 • کسب‌وکار که توسط شما راه‌اندازی می‌شود باید بتواند اقتصاد استان ساسکاچوان را بهبود بخشد، تأثیر مثبتی در آن داشته باشد و به تأیید کارشناسان SINP برسد.
 • کسب‌وکار موردنظر می‌تواند به‌صورت شخصی راه‌اندازی شود و یا به‌صورت مشارکتی و با همکاری فرد دیگری ایجاد شود. در هر دو حالت کار شما باید کاملاً قانونی باشد.
 • کسب‌وکار شما باید به‌صورت انتفاعی باشد و بر اساس هدف اصلی درآمدزایی از طریق تولید کالا و یا ارائه خدمات برنامه‌ریزی شود.
 • راه‌اندازی کسب‌وکار شما باید به‌منظور فعالیت دائمی در این استان باشد.

حداقل شرایط کسب و کار خریداری شده برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان

اگر تمایل دارید تا کسب‌وکاری در این استان خریداری کنید، برای استفاده از برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان این کسب‌وکار باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • در سه سال گذشته، بیزینش و کسب و کاری که قصد خریداری آن را دارید باید تحت مالکیت یک فرد و یا گروه خاصی از افراد باشد و مالکیتش تغییر نکرده باشد.
 • خریدار نیاز دارد تا یک سفر اکتشافی برای دیدن کسب‌وکار و منطقه آن انجام دهد.
 • فرد باید با نرخ معقول، قابل‌قبول و متناسب با عرف منطقه کسب‌وکار را خریداری کند.
 • هنگامی‌که فرد درخواست خود را برای برنامه کارآفرینی ساسکاچوان ارسال می‌کند، باید انتقال مالکیت کامل صورت گرفت باشد و او مالک کامل بیزینس باشد.
 • فرد باید متعهد شود تا شهروندان کانادا و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند و در کسب‌وکار خریداری‌شده مشغول به کارند، بتوانند موقعیت شغلی خود را حفظ کنند. علاوه بر این فرد باید تلاش کند تا وضعیت شغلی این افراد را بهبود ببخشد.

اگر بخواهید کسب‌وکاری را از فردی که خود او نیز کاندید برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان باشد، خریداری کنید باید شرایط زیر برای آن بیزینس محیا باشد.

 • بیزینس و کسب‌وکار در سه سال گذشته به‌صورت مستمر و پیوسته در حال فعالیت باشد.
 • حداقل در دو سال از این سه سال کسب‌وکار انتخابی باید سودآور باشد و باید اسناد و مدارک مالیاتی این دوران ارائه شوند.
 • مالک قبلی باید اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
 • فرد باید یک سفر اکتشافی برای ملاقات با مالک قبلی انجام دهد.
 • متقاضی باید تلاش کند تا کسب‌وکار را به قیمت معقول و متناسب با عرف منطقه خریداری کند.
 • باید قبل از اقدام به درخواست پذیرش در برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان، انتقال مالکیت به‌صورت کامل انجام‌شده باشد.
 • کارفرمای جدید باید متعهد شود تا تمامی شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا موقعیت شغلی خود را در کسب‌وکار خریداری‌شده حفظ کنند.

راهنمای کامل برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان را می‌توانید به‌صورت فایل پی‌دی‌اف در این آدرس پیدا کنید.

حداقل سرمایه‌ گذاری لازم در کسب‌ و کار برای کارآفرینی در ساسکاچوان

سرمایه‌گذاری شما هنگامی مورد تأیید قرار خواهد گرفت که به‌اندازه‌ای باشد که برای راه‌اندازی، اداره و توسعه کسب‌وکار موردنظر، حیاتی و موردنیاز است. این میزان کاملاً به نوع بیزینس و کسب‌وکاری بستگی خواهد داشت که قصد دارید راه‌اندازی کنید.

بیشتر بخوانید: سرمایه ‌گذاری در ساسکاچوان و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان

مهاجرت از طریق کارآفرینی در ساسکاچوان در حوزه کشاورزی

استان ساسکاچوان در زمینه کشاورزی بسیار در حال پیشرفت است و به این حوزه بسیار اهمیت می‌دهد. به همین خاطر برنامه سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی را به‌عنوان مسیر مهاجرتی جداگانه‌ای به‌صورت زیرمجموعه مسیر مهاجرتی برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان در نظر گرفته است.

در این برنامه تیم و کارشناسان مستقل و متفاوتی از برنامه کارآفرینی، آن را مدیریت می‌کنند تا مهاجرین متخصص و ماهر در این زمینه با ظرفیت بالاتری پذیرش شوند. تمامی این مسیرهای مهاجرتی جزو برنامه‌های کاندید استانی ساسکاچوان به‌حساب می‌آیند.

هدف از این برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینانی از تمامی نقاط جهان در حوزه کشاورزی است. استان ساسکاچوان می‌خواهد با در اختیار قرار دادن این مسیر مهاجرتی افراد مستعد و با استعداد در این زمینه، جذب این استان شود و صنعت کشاورزی این استان هر چه بیشتر بهبود دهند.

همچنین بخوانید: فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا

شرایط اقدام از طریق کارآفرینی در ساسکاچوان در حوزه کشاورزی

افراد برای اینکه بتوانند در این برنامه پذیرش شوند مانند برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان باید شرایط حداقلی داشته باشند. این شروط به شرح زیر است:

 • دارایی و یا سرمایه اولیه فرد باید حداقل 500 هزار دلار کانادا باشد و این مقدار توسط کارشناس موردقبول کانادا و مقامات این استان تأیید شود.
 • متقاضی باید بتواند توسط کارشناس مورد تأیید این استان و SIPN ثابت کند که دارایی‌ها و سرمایه اولیه او و همسرش از راه‌های قانونی به‌دست‌آمده‌اند و مشروع می‌باشند.
 • باید بتواند با مدارکی که ارائه می‌دهد، دانش و تجربه خود را در زمینه کشاورزی نشان دهد. برای این کار باید نشان دهد که:
  • درگذشته مالک مزرعه کشاورزی بوده و در آن با استفاده از شرایط و شیوه‌ای مشابه روش‌های کشاورزی در ساسکاچوان به زراعت در آن زمین مشغول بوده است.
  • متقاضی با رزومه و طرح راه‌اندازی مزرعه خود باید نشان دهد که در این حوزه متخصص است و از تجربه کافی برای فعالیت در بخش کشاورزی استان ساسکاچوان برخوردار است.
 • رزومه فرد باید به‌صراحت تجربه کاری او را نشان دهد و در آن عنوان شغل، سمت کاری، مسئولیت‌پذیری، مهارت و تخصص او بیان شود.
 • باید یک پروپوزال و برنامه دقیق، منسجم و کاملی برای راه‌اندازی مزرعه خود ارائه دهد. این پروپوزال و برنامه باید کاملاً عملی بوده و تمامی جنبه‌های مختلف فعالیت او در این حوزه را شامل شود. علاوه بر این در پروپوزال خود باید نشان دهد که قصد دارد تا به‌طور دائمی مزرعه‌ای را در این استان راه‌اندازی کند.
 • واریز مبلغ 75 هزار دلار به دولت و فرمانداری استان ساسکاچوان که بعد از تحقق شرایط توافق‌نامه عملکرد با استان، به شما برگردانده خواهد شد.

شرایط مسیر مهاجرتی کارآفرینی در ساسکاچوان در حوزه کشاورزی برای کشاورزان جوان

اگر سنی پایین‌تر از 40 سال داشته باشید، می‌توانید از این مسیر مهاجرتی استفاده کنید. البته برای اینکه بتوانید برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان برای کشاورزان جوان شرکت کنید، حداقل باید دارای شرایط زیر باشید:

 1. سرمایه و دارایی اولیه شما باید حداقل 300 هزار دلار کانادا باشد و توسط کارشناسان این استان مورد تأیید قرار گیرد.
 2. باید بتوانید اثبات کنید که تمامی این دارایی و سرمایه از راه‌های قانونی و مشروع به‌دست‌آمده باشد.
 3. با مدارک و شواهدی که ارائه خواهید داد باید نشان دهید که در این زمینه مهارت و تجربه کافی را دارا هستید.
 4. باید حداقل 3 سال در زمینه مالکیت مزرعه کشاورزی و یا مدیریت آن تجربه کاری داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسیر مهاجرتی به اینجا مراجعه کنید.

برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان برای فارغ التحصیلان بین المللی

برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان برای فارغ التحصیلان بین المللی

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که در موسسه‌ها و دانشگاه‌های واجد شرایط در استان ساسکاچوان تحصیل‌کرده‌اند، اگر قصد راه‌اندازی و یا شراکت یک کسب‌وکاری را در این استان دارند، می‌توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

داوطلبان این برنامه مهاجرتی باید فارغ‌التحصیل بین‌المللی در دیپلم، کارشناسی ارشد و یا مقاطع بالاتر باشند و حداقل دو سال درس‌خوانده باشند. این دسته از افراد باید EOI خود را نیز برای برنامه کاندید استانی ساسکاچوان SINP ارسال کرده باشند.

برای اطلاعات بیشتر کار پس از تحصیل در کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا را بخوانید.

 شرایط برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان برای فارغ التحصیلان بین المللی

برای اینکه بتوانید از این برنامه مهاجرتی ساسکاچوان استفاده کنید باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

1.باید حداقل 21 سال داشته باشید.
2. باید مدرک کامل کارشناسی ارشد و یا دیپلم را داشته باشید و حداقل به مدت دو سال در آن مقطع تحصیل‌کرده باشید. علاوه بر این موسسه‌ای که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اید باید جزو موسسه‌های آموزشی ساسکاچوان و مورد تأیید دولت فدرال کانادا باشد. لیست این موسسه‌های مورد تأیید واقع در ساسکاچوان را می‌توانید در اینجا بخوانید.
3. باید اجازه کار بعد از فارغ‌التحصیلی با حداقل اعتبار دو سال داشته باشد.
4. در طول مدت تحصیل خود باید در داخل ساسکاچوان سکونت داشته باشید.
5. باید CLB شما حداقل 7 باشد.
6. توجه داشته باشید که کاندیدهایی که حداقل شرایط را دارند و دعوت می‌شوند تا تقاضای خود را ارسال کنند. باید ثابت کنند که درک عمیقی از برنامه راه‌اندازی کسب‌وکار خوددارند.

برای اینکه فرد بتواند با استفاده از این برنامه موردقبول SINP قرار گیرد و اقامت دائم کانادا را به دست آورد باید یکی از شرایط زیر را به دست آورد:

1.ساکن ساسکاچوان باشد.
2. باید حداقل یک سال مدیریت کسب‌وکار را به عهده داشته باشد و سپس اقدام به کاندید شدن و درخواست اقامت دائم کند.
3. باید مالک یک‌سوم کسب‌وکار و بیزینس باشد و سرمایه‌گذاری مستقیمی بر روی کسب‌وکار انجام داده باشد. علاوه بر این 4. باید در مدیریت و گرداندن این کسب کار نقش فعال ایفا کرده باشد.
5. اگر درخواست او پذیرفته شد باید قرارداد حسن انجام کار، با دولت و فرمانداری استان ساسکاچوان امضا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

امتیازبندی برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان

همان‌طور که در مراحل اقدام این برنامه‌های مهاجرتی اشاره شد، کاندیدها بر اساس امتیازبندی انتخاب می‌شوند و این انتخاب از رتبه‌های بالا صورت می‌گیرد. امتیازبندی برای تمام برنامه‌های کارآفرینی در ساسکاچوان که قبلاً آن‌ها را معرفی کردیم بر اساس معیارهای خاصی صورت می‌گیرد.

سه معیار نیروی انسانی، طرح راه‌اندازی کسب‌وکار و تجربه کاری فرد در رابطه با کارآفرینی و حرفه انتخاب‌شده، امتیازدهی می‌شوند. جداول زیر اطلاعات دقیق و کاملی در این رابطه در اختیارتان قرار می‌دهند.

 1. عواملی که مربوط به نیروی انسانی هستند و امتیاز هرکدام از آن‌ها در جداول زیر قابل‌مشاهده است.
 • سن متقاضی
توضیحاتامتیاز
20 سال یا پایین‌تر داشته باشید.0
بین 21 تا 29 سال داشته باشید10
بین 30 تا 39 سال داشته باشید.15
بین 40 تا 54 سال داشته باشید10
سن شما 55 سال و بالاتر باشد.0
 • سفر اکتشافی
توضیحاتامتیاز
شما باید به منطقه‌ای که کسب‌وکار شما در آن راه‌اندازی می‌شود حداقل 5 روز کاری یک سفر اکتشافی انجام دهید. در این حالت فرد باید با متخصصین و شرایط کاری انتخابی ملاقات کند و باید بتواند از این دیدارها مدارکی در اختیار SINP قرار دهد.15
 • دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی
توضیحاتامتیاز
بدون داشتن مدارک زبان و آزمون‌های شناخته‌شده0
نمره 4 در Canadian Language Benchmark (CLB) داشته باشد.5
نمره 5 در Canadian Language Benchmark (CLB) داشته باشد.10
نمره 6 و بالاتر در Canadian Language Benchmark (CLB) داشته باشد.15
 • تحصیلات و تخصص
توضیحاتامتیاز
گواهی مهارتی ارائه دهد و حداقل یک سال سابقه آموزشی یا کارورزی داشته باشد.10
مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های تجارت، کشاورزی و یا علم و تکنولوژی داشته باشد.15
 • سرمایه و دارایی شخصی
توضیحاتامتیاز
500 هزارتا 550 هزار دلار کانادا0
550 هزارتا 750 هزار دلار کانادا5
750 هزارتا یک‌میلیون دلار کانادا10
بالاتر از یک‌میلیون دلار کانادا15

2. عوامل مربوط به تجربه کاری در زمینه کارآفرینی و امتیاز هرکدام از آن‌ها در جداول زیر قابل‌مشاهده است.

 • تجربه کاری در حوزه کارآفرینی
توضیحاتامتیاز
4 الی 7 سال10
8 سال و بالاتر15
4 الی 7 سال تجربه در حوزه کارآفرینی + 50 درصد، سهم از کسب‌وکار15
8 سال و بالاتر تجربه در حوزه کارآفرینی + 50 درصد، سهم از کسب‌وکار20
 • درآمد و سود حاصله از بیزینس و کسب‌وکار
توضیحاتامتیاز
50 هزارتا 100 هزار دلار کانادا5
100 هزارتا 250 هزار دلار کانادا10
250 هزارتا 500 هزار دلار کانادا15
500 هزار دلار کانادا و بالاتر20
 • نوع آوری هایی که بشود آن‌ها را اثبات کرد.
توضیحاتامتیاز
در زمینه تجارت و صادرات10
ثبت اختراع10
در زمینه تجارت‌های سودآور10

3. مؤلفه‌های مربوط به طرح راه‌اندازی کسب‌وکار و امتیاز هرکدام از آن‌ها در جداول زیر قابل‌مشاهده است.

 • میزان سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار
توضیحاتامتیاز
200 هزارتا 350 هزار دلار کانادا0
350 هزارتا 500 هزار دلار کانادا5
500 هزارتا 750 هزار دلار کانادا10
750 هزارتا یک‌میلیون دلار کانادا15
بالاتر از 1 میلیون دلار کانادا20
 • سرمایه گذاشتن در کسب‌وکارها و بیزینس های کلیدی
توضیحاتامتیاز
در حوزه علوم و فناوری15
در حوزه تولید15
در حوزه صادرات15
راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها مناطق کم‌جمعیت15
توسعه کسب‌وکارها و بیزینس های مناطق کم‌جمعیت15

بیشتر بدانید: مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان و دوره زبان در کانادا

کسب و کارهای مجاز برای برنامه های کارآفرینی در ساسکاچوان

برخی از کسب‌وکارها جز بیزینس های موردقبول استان ساسکاچوان برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان نیستند. این مشاغل شامل موارد زیر هستند:

 • بنگاه‌ها و شرکت‌های املاک و مستقلات و بیزینس هایی مرتبط با خریدوفروش خانه، اجاره دادن ملک و …
 • کسب‌وکارها و بیزینس های خانگی
 • کسب‌وکارهای مربوط به امور مالی مانند صرافی و …
 • تعاونی
 • سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهایی که با هدف کسب درآمد منفعل از آن سرمایه انجام گیرد.

جمع بندی

همان‌طور که در مقاله اشاره‌شده است، برنامه‌های کارآفرینی در ساسکاچوان فرصت خوبی را فراهم آورده‌اند تا با راه‌اندازی یک کسب‌وکار و یا مزرعه کشاورزی در این استان، بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. برای این کار دو سال فرصت دارید و باید بتوانید در این مدت حداقل به مدت یک سال کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و به بهره‌برداری و سودآوری رسانده باشید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

از کجا شروع کنم؟

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

اخذ ویزای کارآفرینی در ساسکاچوان چه مدت طول می‌کشد؟

بر اساس گفته سایت رسمی این استان، مدت‌زمانی که برای کاندید شدن در برنامه‌های کارآفرینی در ساسکاچوان طول خواهد کشید، 14 هفته است.

هزینه کارآفرینی ساسکاچوان چقدر است و از کجا باید آن را شروع کرد؟

این روش فقط مختص افرادی است که واقعا در زمینه دامداری یا کشاورزی تجربه قابل اثبات دارند. هزینه آن ۷۵ هزار دلار است و در ابتدا باید بیزینس پلن خود را ارائه دهید.
در صورت پذیرفته شدن، مبلغ مورد نیاز یعنی همان ۷۵ هزار دلار را پرداخت می کنید. سپس اقامت دائم خواهید گرفت و با حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار سرمایه، بیزینس پلن را به اجرا خواهید گذاشت. در صورت عدم سرمایه گذاری، اقامت دائم خود را از دست نخواهید داد، اما ۷۵ هزار دلارتان را نمی توانید پس بگیرید.

برای درخواست کاندید برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان کسب‌وکار شما چه مدت باید فعال باشد؟

شرط لازم برای اینکه بتوانید برای کاندید شدن اقدام کنید این است که باید از فعالیت کسب‌وکار شما حداقل شش ماه گذشته باشد.

حداقل تجربه کاری برای درخواست ویزای کارآفرینی در ساسکاچوان چقدر است؟

شما برای اینکه بتوانید برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان درخواست دهید باید حداقل سه سال تجربه کاری در زمینه کارآفرینی داشته باشید.

چه میزان سرمایه گذاری در کسب و کار برای درخواست ویزای کارآفرینی در ساسکاچوان نیاز است؟

اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در دو شهر ساسکاتون یا رجینا را دارید باید حداقل 300 هزار دلار کانادا در کسب‌وکار مربوطه سرمایه‌گذاری کنید. برای سایر مناطق ساسکاچوان این مبلغ 200 هزار دلار کاناداست.

هزینه بررسی کاندید شدن برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان چه قدر است؟

متقاضیانی که برای درخواست برنامه کارآفرینی ساسکاچوان دعوت می‌شوند،20 روز کاری فرصت دارند تا 2500 دلار کانادا برای پروسه آن پرداخت کنند. همچنین باید درخواست کامل خود را تا 90 روز کاری ارسال کنند.

متوسط امتیازی که برای دعوت شدن برای برنامه کارآفرینی در ساسکاچوان نیاز چقدر است؟

بر اساس سابقه پذیرش تا دوم می 2019، متوسط امتیاز 125، کمترین امتیاز 120، بیشترین امتیاز 135 و تعداد انتخاب شوندگان 45 نفر بود.

دیدگاهتان را بنویسید