تحصیل در مانیتوبا

 تحصیل در منیتوبا کانادا

منیتوبا یکی از ایالات کانادا است که با جای دادن تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر در خود، به یک ایالت جذاب برای دانشجویان خارجی تبدیل شده است. تدریس رشته‌های مختلف علمی در دانشگاه‌ها و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی با حضور اساتید مجرب و مشهور، باعث شده تا دانشگاه‌های منیتوبا بتوانند در رنکینگ بین‌المللی، رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص بدهند. همچنین برای متقاضیان مهاجرت خانوادگی سوالات متعددی در مورد حضور فرزندشان در مدارس منیتوبا مطرح می‌شود. در این مقاله سعی داریم به سوالات شما در مورد تحصیل در منیتوبا پاسخ بدهیم.

در یک نگاه!

مزایای تحصیل در مانیتوبا

 • سیستم آموزشی حاکم بر مدارس و دانشگاه‌های منیتوبا یکی از بهترین‌ها در کانادا و دنیا است.
 • ساکنین منیتوبا رفتار محترمانه‌ای با مهاجرین دارند و همین ویژگی، باعث می‌شود تا شما بتوانید سال‌های تحصیل در منیتوبا را با آرامش خاطر سپری نمایید.
 • استانداردهای زندگی در منیتوبا بالا است. شما با تحصیل در منیتوبا می‌توانید زندگی در یکی از بهترین ایالات کانادا را تجربه کنید.
 • با در نظر گرفتن وام‌های دانشجویی و امکان اخذ وام از بانک‌های کانادایی، زمینه برای تحصیل آسان در منیتوبا فراهم شده است
 • حضور اساتید برجسته و مشهور در دپارتمان‌های مختلف دانشگاه‌های منیتوبا، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید با راهنمایی اساتید مطرح در رشته تحصیلی خود، پروژه و طرح‌های تحقیقاتی با کیفیتی را در پایان تحصیل خود ارائه نمایید
 • وجود آزمایشگاه‌ها مجهز و مدرن یکی از مزایایی است که دانشجویان در رشته‌های مختلف علمی، آن را یکی از نیازهای مهم خود برای انجام تحقیقات صحیح می‌دانند و این امکان برای دانشجویان به بهترین شکل در دانشگاه‌های منیتوبا فراهم شده است.
 • دانشجویان از دیگر دانشگاه‌های کانادا می‌توانند برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های منیتوبا از امکانات ترنسفر استفاده کنند. برخی از متقاضیان، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های منیتوبا نمی‌شوند اما سیستم ترنسفر دانشگاه‌ها در منیتوبا گذراندن واحدهای درسی در دانشگاه‌های این ایالت را فراهم نموده است.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تحصیل در مدارس مانیتوبا

در منیتوبا، مهاجرین مانند سایر شهروندان کانادایی می‌توانند فرزند خود را در مدارس دولتی ثبت نام کنند. البته تا زمانی که کارت اقامت دائم در منیتوبا را دریافت نکرده باشند باید برای هر سال تحصیلی، شهریه پرداخت کنند.

مدارس در منیتوبا به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. در مداری دولتی که از بودجه دولت فدرال برای اداره آن‌ها استفاده می‌شود دانش‌آموزان از امکانات آموزشی با کیفیت برخوردار هستند. در این مدارس با حضور معلمین کارآزموده، دانش‌آموزان به بهترین شکل، مفاهیم درسی را یاد می‌گیرند  و می‌توانند تصمیم درستی برای ادامه تحصیل در رشته‌ها تخصصی اتخاذ کنند. در مدارس خصوصی نیز امکانات آموزشی بسیار با کیفیت هستند و تفاوت آن‌ها با مدارس دولتی در تعداد کم‌تر دانش‌آموزان است. ممکن است فرزند شما در اوایل سکونت در منیتوبا هنوز به تسلط کافی برای یادگیری دروس به زبان انگلیسی نرسیده باشد و همین نقطه ضعف باعث می‌شود که نتواند همگام با سایر دانش‌آموزان، دروس خود را پیش ببرد. به همین دلیل برخی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند برای مقاطع اول تحصیلی، فرزند خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. شهریه مدارس خصوصی بیشتر از مدارس دولتی است.

تحصیل فرزندان در کانادا
کتاب تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

هزینه تحصیل در مانیتوبا

مسلما تحصیل در دانشگاه‌های درجه اول در منیتوبا که می‌تواند اقامت در کانادا را برای شخص به همراه داشته باشد برای بسیاری از دانشجویان، هدفی بزرگ و البته رویایی خوشایند است. شما با کسب اطلاعات درست در مورد هزینه‌های تحصیل در منیتوبا می‌توانید این رویای را به واقعیت تبدیل کنید. در واقع ذهن بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا با هزینه‌هایی که بعضا برای آن برآورد می‌شود مخدوش شده است اما در این بخش ما با ارائه اطلاعات لازم در مورد هزینه تحصیل در منیتوبا شما را برای اتخاذ تصمیمی درست یاری می‌کنیم.

دانشگاه‌ها در منیتوبا از بودجه دولت فدرال برای جذب دانشجویان مستعد خارجی که هر سال برای دانشگاه‌ها واریز می‌گردد استفاده می‌کنند. این بودجه در میان دانشکده‌های مختلف و اساتید، تقسیم می‌شود. بدین ترتیب هر استاد مجاز به پذیرش یک یا چند دانشجویی می‌شود که می‌توانند به صورت رایگان و در واقع با استفاده از بودجه تعریف شده به تحصیل در دانشگاه بپردازند. ممکن است شما جزء یکی از همین دانشجوها باشید.

اگر موفق به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های منیتوبا از این طریق نشدید باز هم راه تحصیل در این ایالت برای شما بسته نیست و می‌توانید با استفاده از وام‌هایی که بانک‌های کانادایی به دانشجویان پرداخت می‌کنند به هدف خود برای تحصیل در منیتوبا دست پیدا کنید.

در مورد هزینه تحصیل در مدارس نیز لازم به ذکر است که با دریافت کارت اقامت دائم کانادا می‌توانید از آموزش رایگان در مدارس کانادا استفاده کنید در غیر این صورت باید مبلغی را به عنوان شهریه بابت هر سال تحصیلی بپردازید.

زمان ثبت نام در دانشگاه‌ های مانیتوبا

یکی از موضوعات مهم برای اقدام به تحصیل در دانشگاه‌های منیتوبا، اطلاع از زمان شروع هر ترم تحصیلی است. برنامه آموزشی هر دانشگاه ممکن است با دیگری متفاوت باشد که برای آگاهی بیشتر توصیه می‌شود به سایت دانشگاه مراجعه کنید. اما به معمولا شروع ترم تحصیلی در اکثر دانشگاه‌ها به شرح زیر است:

 • برای تحصیل در ترم پاییز باید اول جولای ثبت نام کنید
 • برای تحصیل در ترم ژانویه، باید اول نوامبر ثبت نام کنید
 • برای تحصیل در ترم می باید اول مارچ ثبت نام کنید
 • برای تحصیل در ترم جولای باید اول می ثبت نام کنید.

شرایط لازم برای تحصیل در مانیتوبا

 • معدل شما در مقطع تحصیلی قبل نباید کم‌تر از 15 باشد. البته در برخی از دانشگاه‌ها حداقل معدل معیار برای پذیرش، 16 است.
 • ارائه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه. اکثر دانشگاه‌ها در منیتوبا، مدرک زبان تافل یا آیلتس را به عنوان یکی از شرایط پذیرش دانشجوی خارجی لحاظ می‌کنند. متقاضیان ارائه دهنده مدرک زبان تافل باید با نمره حداقل 86 در این آزمون قبول شده باشند و نمره هیچ یک از مهارت‌ها نیز نباید کم‌تر از 21 باشد و متقاضیان ارائه دهنده مدرک زبان آیلس نیز نباید نمره اکتسابی آن‌ها کم‌تر از 6.5 باشد. همچنین نمره هیچ یک از مهارت‌ها در بخش‌های مختلف آزمون نیز نباید کم‌تر از 5 باشد.
 • باید مدرک و ریز نمرات مربوط به مقطع تحصیلی قبل را برای دانشگاه ارسال کنید. برخی از دانشگاه‌ها مدارک مربوط به مقاطع قبلی را نیز جزء شرایط ثبت نام لحاظ می‌کنند.
 • ارسال انگیزه‌نامه( SOP)، یکی از فرم‌هایی که در زمان تقاضای تحصیل در منیتوبا باید برای دانشگاه ارسال کنید انگیزه‌نامه است. شما باید در این فرم هدف خود را از انتخاب دانشگاه و ادامه تحصیل، تشریح کنید.
 • ارسال توصیه‌نامه. این فرم جزء مدارکی است که ارسال ان برای دانشگاه می‌تواند در پذیرش شما تاثیرگذار باشد. توصیه‌نامه را از استادی که در مقطع قبلی با او همکاری داشته‌اید. در این فرم، ورود شما به مقطع تحصیلی بالاتر تایید می‌شود.
 • ارسال مقالات. معمولا مقالات چاپ شده در مجلات بین‌المللی، امتیاز خوبی را برای متقاضی جهت ورود به دانشگاه‌های منیتوبا به وجود می‌‌آورد. برخی از دانشجویان تصور می‌کنند که با افزایش تعداد مقالات، احتمال پذیرش نیز افزایش می‌یابد اما تجربه نشان داده است که کیفیت مقالات از کمیت آن‌ها مهم‌تر است و دانشجویانی توانسته‌اند با ارائه دو مقاله با کیفیت، موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های منیتوبا بشوند.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های مانیتوبا

در دانشگاه‌های منیتوبا رشته‌های تحصیلی متنوعی در مقطع کارشناسی تدریس می‌شوند. در این مقطع تحصیلی که معمولا 4 سال و در برخی از دانشگاه‌ها با توجه به رشته تحصیلی، 3 سال به طول می‌انجامد، دانشجویان در ترم‌های ابتدایی با مفاهیم مرتبط با گرایش تحصیلی خود آشنا می‌شوند. در چارت تحصیلی مقطع لیسانس، برای رشته‌هایی که تنها جنبه تئوری دارند واحد‌های درسی نظری، در نظر گرفته می‌شود و سایر دانشجویان نیز با توجه به نوع رشته تحصیلی، باید واحدهای عملی و آزمایشگاهی را بگذرانند. به طور کلی در مقطع کارشناسی، دانشجویان به پروژه‌هایی که هدف از آن‌ها جا به جا کردن مرزهای علم و فناوری باشد ورود پیدا نمی‌کنند. در واقع دانشجو می‌تواند این هدف را در مقاطع تحصیلی بالاتر دنبال کند. در دوره لیسانس، پس از گذراندن تمامی دروس مشخص شده در برنامه تحصیلی، مدرک این دوره برای دانشجو صادر می‌شود. لازم به ذکر است که در دانشگاه‌های منیتوبا، آموزش در دوره کارشناسی ارشد به شکلی انجام می‌گیرد که دانشجو با مفاهیم لازم برای ورود به بازار، آشنایی پیدا کرده باشد. دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های منیتوبا  با گذراندن دوره لیسانس، آموزش‌های کافی را برای ورود به بازار کار دریافت می‌کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس مانیتوبا

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های منیتوبا به شکل تخصصی‌تر به موضوعات مختلف در رابطه با رشته تحصیلی خود می‌پردازند. معمولا در این مقطع، واحدهای درسی به گونه‌ای پیش‌بینی می‌شود که دانشجویان در دو ترم اول بر دروس اختصاصی متمرکز می‌شوند.‌ سپس باید برای انتخاب موضوعی که در آن رشته با چالش مواجه است با یکی از اساتید گروه آموزشی، هماهنگ بشوند. در واقع در این مرحله از دانشجو این انتظار وجود دارد تا بتواند یک مشکل علمی را با ارائه ایده، نظریه یا انجام کارهای آزمایشگاهی برطرف نماید. دانشجویان باید این عمل را در قالب یک پایان‌نامه به نتیجه برسانند. در مدت زمانی که دانشجو بر انجام تحقیقات خود متمرکز شده است، اساتید در دپارتمان آموزشی شما را راهنمایی خواهند کرد. در دوره فوق لیسانس، بعد از سپری کردن دروس نظری و دفاع از پایان‌نامه با نمره مورد نظر دانشگاه، مدرک فوق لیسانس برای دانشجو صادر می‌شود.

لازم به ذکر است که بسیاری از دانشجویان خارجی، در این مقطع وارد دانشگاه‌های منیتوبا می‌شوند. زیرا همکاری با اساتید دانشگاه در این مقطع تحصیلی و آشنایی با سیستم آموزشی دانشگاه‌های منیتوبا، کمک موثری به دانشجویان برای ورود به مقطع دکتری می‌نماید. در واقع برخی از دانشجویان پس از اتمام مقطع فوق لیسانس، در مقطع دکتری نیز با استادی که در مقطع قبلی همکاری داشته‌اند به تحصیل خود ادامه می‌دهند.

تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های مانیتوبا

برخی از دانشجویان بین‌المللی، ترجیح می‌دهند مقطع دکتری را در یکی از دانشگاه‌های منیتوبا بگذرانند. در این مقطع تحصیلی، چارت آموزشی که برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود با مقاطع قبلی متفاوت است. در واقع در این مرحله، برای دانشجویان واحد‌های درسی محدودی در نظر گرفته می‌شود با این هدف که بخش عمده وقت دانشجو برای انجام تحقیقات و سرچ‌های پیشرفته اختصاص پیدا کند.

در دوره دکتری، دانشجویان معمولا در دو ترم اول تحصیلی، دروسی را می‌گذرانند و در آزمون جامع دکتری شرکت می‌کنند. در این آزمون، علم و تخصص دانشجو در رشته تحصیلی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. موارد امتحانی در آزمون جامع محدود به دورس گذرانده شده در دوره دکتری نیست بلکه دانشجو باید برای پاسخگویی به تمام دروس تخصصی از دوره لیسانس تا دکتری از آمادگی کامل برخوردار باشد. موفقیت در آزمون جامع، شما را مجاز به ادامه تحصیل در مقطع دکتری می‌کند.

در گام بعدی باید موضوعی را که در رشته تحصیلی مربوطه با چالش مواجه است و شما به تحقیق در مورد آن علاقه‌مند هستید انتخاب کنید و با انجام تحقیقات، به نتیجه نهایی دست پیدا کنید. با دفاع موفقیت آمیز از رساله دکتری، مدرک تحصیلی دکتری، به شما اعطا می‌شود.

اقامت پس از تحصیل در مانیتوبا

اگر به اقامت پس از تحصیل در منیتوبا علاقه‌مند هستید باید برای دریافت مجوزی تحت عنوان pgwp اقدام کنید. شما حداکثر تا 180 روز بعد از اعلام آخرین نمره مربوط به دروس ترمی مجاز به دریافت pgwp هستید. ممکن است در طول مدت زمانی که قرار است نمرات اعلام بشوند اعتبار دوره تحصیلی‌تان منقضی شود در این صورت می‌توانید از طرق زیر اقدام کنید:

 • دریافت گواهی میهمانی ( (visitor record
 • ترک کانادا و اقدام برای دریافت مجوز pgwp از خارج از کانادا.

اگر مجوز دوره تحصیلی منقضی شود و شما به اقامت خود در کانادا ادامه بابت مدت زمانی که به طور غیرقانونی در این کشور حضور داشته‌اید محکوم به پرداخت جریمه خواهید شد.

با دریافت مجوز pgwp این سوال مطرح می‌شود که مجوز مذکور، تا چه زمانی معتبر است. در پاسخ باید گفت که اعتبار مجوز مذکور، به طول دوره تحصیل شما در کانادا بستگی دارد. اگر در دوره‌های تحصیلی کمتر از هشت ماه، شرکت کرده باشید مجوز pgwp برای شما صادر نمی‌شود. اگر برای مدت 8 ماه تا 2 سال در کانادا مشغول به تحصیل باشید معادل مدت مذکور، مجاز به اشتغال در کانادا هستید. مثلا اگر 9 ماه در یکی از دانشگاه‌های منیتوبا تحصیل کرده باشید، مجاز به  انجام کار برای یک دوره 9 ماهه هستید. اگر برای مدتی بیش از 2 سال در کانادا مشغول به تحصیل بوده‌اید مجوز کاری با اعتبار 3 ساله برای شما صادر خواهد شد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای اقامت پس از تحصیل در منیتوبا، پاسپورت شما باید معتبر باشد یا اگر مدت زمان زیادی از اعتبار آن باقی نمانده است برای تمدید آن اقدام کنید.

دانشگاه‌ ها در مانیتوبا

دانشگاه منیتوبا (university of Manitoba): این دانشگاه که در شهر وینیپیگ قرار دارد یکی از بهترین دانشگاه‌ها در غرب کانادا است. این دانشگاه جزء  انجمن دانشگاه‌های مشترک‌المنافع است. این دانشگاه به دلیل اولویت دادن به تحقیقات حوزه نانو و برداشتن گام‌هایی در جهت پیدا کردن درمان بیماری‌هایی مانند ایدز به یکی از دانشگاه‌های معتبر در بین دانشجویان متقاضی تحصیل در منیتوبا تبدیل شده است. دانشکده‌های زیادی از جمله علوم انسانی، حقوق و هنر نیز در این دانشگاه فعالیت دارند.

دانشگاه وینیپیگ (university of Winnipeg): دانشجویان خارجی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. رشته‌های اقتصاد و هنر در این دانشگاه بسیار پر‌طرفدار هستند.

دانشگاه برندون (Brandon university): علاقه‌مندان به هنر و موسیقی با انتخاب این دانشگاه می‌توانند از حضور اساتید مشهور، استفاده کنند.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مانیتوبا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.