کارآفرینی در ونکوور

کارآفرینی در ونکوور

کارآفرینی در ونکوور از برنامه های مهاجرتی است که در دسته مهاجرت های بیزینسی دسته بندی می شود. باید گفت، این برنامه بیشتر با نام برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا شناخته می شود که فرصتی جذاب در اختیار افرادی قرار می دهد که قصد مهاجرت به کانادا و مهاجرت به بریتیش کلمبیا دارند.

در این برنامه مهاجرت تجاری شما باید بر اساس جدول امتیازبندی، موفق به اخذ حداقل امتیازها شوید که در سال های مختلف متغیر است. برای نمونه، آخرین دراو این برنامه با حداقل امتیاز ۱۲۲ پذیرش انجام داده است که این حداقل ها وابسته به تعداد و رزومه سایر شرکت کنندگان است.

مطمئنا شما باید برای پذیرش در برنامه کارآفرینی در ونکوور دارای سوابق شغلی و مدیریتی حرفه ای باشید. در واقع، یکی از اصلی ترین شروط قبولی در این برنامه این است که شما توانسته باشید یک بیزینس را رهبری کرده باشید و مستندات آن را ارائه دهید.

باید اشاره کرد که شما به عنوان یک کارآفرین می توانید بیزینس جدید خود را شروع کنید یا این که یک بیزینس را خریداری کرده و مدیریت آن را بر عهده بگیرید. این حالت ها هر کدام دارای شرایطی هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.

در تراست بخوانید : کارآفرینی در کانادا ، ویزای استارتاپ کانادا

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

راهنمای ثبت انواع شرکت در کانادا

بررسی کلی برنامه مهاجرتی کارآفرینی در ونکوور

بر اساس اعلام برنامه مهاجرت به ونکوور در این لینک، شما باید دارای شرایطی باشید تا بتوانید در برنامه پذیرفته شوید. از جمله مهم ترین و اولین شرایط باید به داشتن سابقه کاری اشاره کرد که در برنامه اصلی این سابقه کاری در بازه ده ساله قبل از ثبت درخواست بررسی خواهد شد.

شما باید حداقل 3 سال سابقه شغلی ارائه دهید که در آن باید وظیفه مدیریت ارشد یا صاحب بیزینس را بر عهده داشته باشید. البته، در صورتی که سابقه مدیریت سطح بالا در بیزینس مورد نظر را داشته باشید، این مدت زمان باید ۴ سال باشد.

در برنامه مهاجرت کارآفرینی ونکوور، ترکیبی از این دو نیز مورد قبول است که می توان یک سال سابقه کاری به عنوان صاحب بیزینس و دو سال سابقه کاری به عنوان مدیریت سطح بالا و در مجموع ۳ سال را ارائه داد.

مجموع دارایی هایی که شما باید ارائه دهید تا در این برنامه مهاجرتی پذیرش شوید، به صورت ۶۰۰ هزار دلار است و افرادی که برای برنامه اصلی تقاضا دارند، باید حداقل سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری را داشته باشند.

باید گفت، برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا به دو دسته تقسیم بندی می شود که برنامه اصلی و منطقه ای هستند. شما می توانید در برنامه اصلی که برای تاسیس بیزینس جدید یا خرید بیزینس موجود فراهم شده است، با دارایی ۶۰۰ هزار دلاری و میزان سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری اقدام کنید.

این میزان برای برنامه منطقه ای که برای رشد و توسعه کسب و کارهای جوامع اقتصادی این ایالت ارائه شده است به ترتیب ۳۰۰ هزار دلار و ۱۰۰ هزار دلار است.

همچنین بخوانید : هزینه زندگی در ونکوور ، تورنتو یا ونکوور ، کار در ونکوور

شرایط مهم در برنامه کارآفرینی در ونکوور

برنامه کارآفرینی در ونکوور و ایالت بریتیش کلمبیا دارای شرایطی است که فرد متقاضی باید آن ها را داشته باشد. در جدول زیر می توانید شرایط این برنامه را در دو زیر دسته بندی برنامه اصلی و برنامه منطقه ای مشاهده کنید.

هزینه ثبت درخواست در برنامه کارآفرینی در ونکوور و بررسی پرونده به ترتیب ۳۰۰ دلار و ۳۵۰۰ دلار است که طی دو مرحله پرونده شما بررسی خواهد شد.

شرایط کارآفرینی
در ونکوور
برنامه
اصلی
برنامه
منطقه ای
سوابق شغلی۳ سال در ده سال گذشته۳ سال در پنج سال گذشته
دارایی۶۰۰ هزار دلار۳۰۰ هزار دلار
سطح تحصیلاتمدرک بالاتر از دیپلم یا مالکیت صد در صدی کسب و کارمدرک بالاتر از دیپلم یا مالکیت صد در صدی کسب و کار
پروپوزال بیزینسالزامی استالزامی است
درصد مالکیت از بیزینس مورد نظرحداقل ۳۳.۳ درصدحداقل ۵۱ درصد
میزان سرمایه گذاری۲۰۰ هزار دلار۱۰۰ هزار دلار
تعداد شغل ایجاد شدهحداقل یک شغل تمام وقت برای فرد کاناداییحداقل یک شغل تمام وقت برای فرد کانادایی
سطح زبانحداقل CLB 4 یا معادل آنحداقل CLB 4 یا معادل آن
امتیاز از سیستم امتیازبندیحداقل ۱۲۰ امتیاز از ۲۰۰ امتیازحداقل ۱۴۰ امتیاز از ۲۰۰ امتیاز

شما می توانید مدارک مورد نیاز مربوط به میزان دارایی خود را به نام خود یا همسر خود ارائه دهید. البته، مقدار سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری شما نیز می تواند از مقدار دارایی خالص تان مشتق شود. برای پذیرش در این برنامه ممکن است مدارکی دال بر قانونی بودن محل دارایی نیز تقاضا شود.

در واقع، شما باید اثبات کنید که دارایی تان از محل قانونی و صحیح به دست آمده باشد. در این بین، تمامی دارایی های نقدی، ملک و سایر دارایی ها برای اثبات دارایی ۶۰۰ هزار دلاری مورد قبول است.

در مورد مدرک زبان، فرد متقاضی می تواند مدارک معادل نمره CLB 4 را نیز ارائه دهد که می تواند مدرک آیلتس یا مدرک زبان فرانسوی باشد. داشتن بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا یا پروپوزال بیزینس که نشان دهنده شرح بیزینس مورد نظر، اهداف و هزینه های شروع و تجاری سازی ایده است نیز از مهم ترین مواردی است که در این برنامه مورد نیاز است.

درباره ی سرمایه گذاری در ونکوور و مهاجرت به کانادا از طریق زبان فرانسه بیشتر بخوانید .

ویدیو معرفی شهر ونکوور کانادا

جدول امتیاز بندی برنامه کارآفرینی در ونکوور

جدول امتیازبندی که یکی از اصلی ترین پایه های برنامه کارآفرینی در ونکوور و ثبت شرکت در ونکوور است، متقاضیان را بر اساس فاکتورهای مختلف دسته بندی می کند. در این جدول، شما می توانید حداکثر امتیاز ۲۰۰ را اخذ کنید که به اندازه افزایش امتیاز شما در آن، شانس تان نیز برای قبولی در برنامه افزایش خواهد داشت. میانگین امتیازها در سال های مختلف ممکن است متغیر باشد و این به دلیل تعداد زیاد افرادی است که هر ساله در این برنامه ثبت نام می کنند.

با این حال، بر اساس اعلام رسمی وب سایت این برنامه مهاجرتی، امتیاز حداقلی شما باید ۱۲۰ از ۲۰۰ باشد که واجد شرایط پذیرش در آن شوید.

جدول امتیازبندی این برنامه مهاجرت تجاری به صورت زیر است که اطلاعات آن در این لینک نیز ارائه شده است:

فاکتور مهم
برای کارآفرینی
در ونکوور
امتیاز
حداکثر
امتیازهای اجرایی و مختص به سرمایه گذاری 
سوابق شغلی و مدیریت کسب و کار۲۴
دارایی خالص۱۲
میزان سرمایه گذاری۲۰
تعداد شغل ایجاد شده۲۰
محل تاسیس بیزینس۱۲
تطبیق پذیری۳۲
مجموع۱۲۰
امتیازهای مرتبط با نوع بیزینس 
مدل بیزینس۳۰
مهارت های اختصاصی۲۰
مزایای بیزینس بر سیستم اقتصادی۳۰
مجموع۸۰

در بخش تعداد شغل ایجاد شده، باید دقت داشته باشید که حداقل تعداد آن یک شغل تمام وقت است اما در صورتی که بیزینس شما تعداد شغل بیشتری ایجاد کند امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. امتیاز یک شغل تمام وقت در این سیستم امتیازبندی ۸ است و در صورت ایجاد ۲۰ شغل یا بیشتر در طرح پیشنهادی شما، موفق به اخذ ۲۰ امتیاز خواهید شد. همچنین، محل تاسیس بیزینس نیز در برنامه کارآفرینی ونکوور از اهمیت بسیاری برخوردار است.

باید اشاره کرد که در این برنامه هر اندازه محل انتخابی شما دارای جمعیت کمتری باشد، امتیاز اخذ شده نیز افزایش خواهد داشت و این به دلیل حمایت دولت کانادا از بیزینس هایی است که به اقتصاد مناطق کم جمعیت کمک می کنند.

تطبیق پذیری که شامل ۳۲ امتیاز در سیستم امتیازبندی برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا است، دارای بخش های متعددی است. برای نمونه، سطح زبان و سطح تحصیلات دو بخش مهم در این برنامه هستند. شما می توانید در این دو بخش و با ارائه سطح مناسبی از زبان و مدرک تحصیلی امتیاز مناسبی کسب کنید که در کنار آن، تعداد سفر به بریتیش کلمبیا، سن و تجربه کانادایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

چند نکته در برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا و ونکوور

در برنامه کارآفرینی در ونکوور شما با محدودیت سنی مواجه نیستید. در واقع، امکان ثبت درخواست برای سنین قانونی در این برنامه وجود دارد. داشتن سن معقول برای این که شما یک بیزینس را ایجاد کنید یا آن را خریداری کنید از اهمیت بالایی در اخذ امتیاز این بخش دارد.

نکته مهم برای امتیاز بخش تطبیق پذیری، داشتن تجربه کانادایی است که به عنوان مزیت رقابتی برای شما به شمار خواهد رفت. باید اشاره کرد که این تجربه شامل دو قسمت است که شما می توانید مدارک آن را ارائه دهید.

تحصیل در کانادا یا کار در کانادا دو مورد هستند که برای امتیازدهی در بخش تجربه کانادایی مورد توجه قرار خواهند گرفت. همچنین، تعداد سفرهای اخیر شما به ایالت بریتیش کلمبیا نیز در سیستم امتیازبندی مهم هستند چرا که نشان دهنده آشنایی شما با تجارت در ایالت مورد نظر و سیستم اقتصادی و زندگی آن است.

 • سطح زبان حداکثر دارای ۴ امتیاز است که به مدرک CLB 5 یا بالاتر و معادل آن تعلق خواهد گرفت.
 • سطح تحصیلات دارای حداکثر ۸ امتیاز است که به افراد دارای مدرک دکتری تعلق می گیرد.
 • سن دارای حداکثر ۸ امتیاز است و بهترین بازه سنی در این برنامه ۳۵ تا ۴۴ سال بیان شده است.
 • تعداد سفرهای اکتشافی دارای حداکثر ۴ امتیاز است که به فردی تعلق می گیرد که در یک سال گذشته این سفر را انجام داشته باشد.
 • دارنده تجربه کانادایی نیز موفق به اخذ ۸ امتیاز در این سیستم خواهد شد که شامل تحصیل در این کشور یا کار در آن است.

همچنین بخوانید : خرید بیزینس در ونکوور ، خرید بیزینس در کانادا

سرمایه لازم برای پذیرش در برنامه کارآفرینی در ونکوور

سرمایه لازم برای کارآفرینی

میزان سرمایه لازم و دارایی خالص از جمله مهم ترین بخش های برنامه کارآفرینی در ونکوور و ایالت بریتیش کلمبیا است. باید اشاره کرد که در این برنامه شما نیاز به حداقل میزان ۶۰۰ هزار دلار دارایی خالص دارید. در صورتی که نتوانید مدارک این میزان دارایی را ارائه دهید، موفق به پذیرش در این برنامه نخواهید شد و امتیاز آن نیز صفر است.

دارایی خالصی که مدارک آن را ارائه خواهید داد، می تواند مربوط به خود شما، همسر و فرزندان باشد. این میزان شامل دارایی نقدی در حساب بانکی یا سرمایه گذاری هایی است که شما دارید. البته، ملک و املاک و هر سرمایه ای که دارای ارزش است و متعلق به شما است در این برنامه مد نظر قرار خواهد گرفت. توجه داشته باشید که میزان قرض ها از این دارایی ها کسر خواهد شد.

در جدول زیر باید حداقل ۵ امتیاز را اخذ کنید تا مشمول برنامه کارآفرینی در ونکوور شوید.

فاکتورامتیاز
نقدینگی 
کمتر از ۵۰ هزار دلار۰
بین ۵۰ هزار دلار تا ۱۹۹ هزار دلار۲
بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۳۹۹ هزار دلار۳
۴۰۰ هزار دلار و بیشتر۴
دارایی کلی شامل نقدینگی و ملک و املاک 
کمتر از ۶۰۰ هزار دلار۰
بین ۶۰۰ هزار دلار تا ۷۹۹ هزار دلار۵
بین ۸۰۰ هزار دلار تا ۱.۹ میلیون دلار۶
بین ۲ میلیون دلار تا ۴.۹ میلیون دلار۷
۵ میلیون دلار و بیشتر۸
مجموع امتیاز قابل اخذ۱۲

همچنین میزان سرمایه گذاری در سیستم امتیاز بندی مورد نظر دارای حداکثر ۲۰ امتیاز است. شما باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار در این برنامه سرمایه گذاری داشته باشید تا موفق به اخذ حداقل امتیاز مورد نظر یعنی ۸ امتیاز از ۲۰ امتیاز شوید. اطلاعات این بخش به صورت جدول زیر است.

میزان سرمایه گذاری
برای کارآفرینی در ونکوور
امتیاز
کمتر از ۲۰۰ هزار دلار۰
بین ۲۰۰ هزار دلار تا ۳۹۹ هزار دلار۸
بین ۴۰۰ هزار دلار تا ۵۹۹ هزار دلار۱۰
بین ۶۰۰ هزار دلار تا ۹۹۹ هزار دلار۱۱
بین ۱ میلیون دلار تا ۱.۹ میلیون دلار۱۲
بین ۲ میلیون دلار تا ۳.۹ میلیون دلار۱۴
بین ۴ میلیون دلار تا ۷.۹ میلیون دلار۱۶
۸ میلیون دلار و بیشتر۲۰
حداکثر امتیاز۲۰

سوابق شغلی در بیزینس قبلی برای برنامه کارآفرینی در ونکوور

سوابق شغلی و مدیریتی نکته اول در ثبت درخواست برای برنامه کارآفرینی در ونکوور است. این سوابق در یک بازه ده ساله (برای برنامه اصلی) بررسی خواهد شد که این بازه درست قبل از ثبت درخواست مد نظر است. در این برنامه شما باید در جدول زیر موفق به کسب حداقل ۸ امتیاز شوید تا در برنامه مورد نظر پذیرش شوید.

سابقه شغلی برای کارآفرینی در ونکوورامتیاز
به عنوان صاحب یک بیزینس 
کمتر از ۱۲ ماه۰
بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه۴
بین ۲۵ ماه تا ۳۶ ماه۶
بین ۳۷ ماه تا ۴۸ ماه۱۲
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه۱۵
۶۰ ماه یا بیشتر۲۰
به عنوان مدیر ارشد بیزینس 
کمتر از ۲۴ ماه۰
بین ۲۵ ماه تا ۴۸ ماه۴
بین ۴۹ ماه تا ۵۹ ماه۸
۶۰ ماه یا بیشتر۱۲
حداکثر امتیاز ممکن۲۰

در کنار این موضوع، شما موفق به اخذ ۴ امتیاز اضافی خواهید شد در صورتی که بیزینس مورد نظر به کلی در اختیار شما بوده باشد و شما، همسر یا فرزندان تان صاحب صد در صد آن باشید.

در تراست بخوانید : ویزای خود اشتغالی کانادا ، زندگی در کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

مراحل مهم برای کارآفرینی در ونکوور

شروع و به موفقیت رساندن یک بیزینس نیازمند توجه به مراحلی است که طی آن شما باید اهداف و ایده خود را تبیین کنید. بررسی دارایی ها و انجام تحقیقات عمیق در بازار جزء مهم ترین مواردی است که شما باید به آن ها توجه داشته باشید و در حقیقت، ایده تجاری شما باید بر اساس نیاز بازار و شرایط تقاضا در آن توسعه داده شود.

در شروع و توسعه یک بیزینس مراحل زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند که طی آن می توانید به یک برنامه مدون و جامع دست پیدا کنید.

ایده تجاری

ایده تجاری می تواند نکته اساسی در شروع یک بیزینس به شمار رود و دقت در آن می تواند شما را با سرعت بیشتری به موفقیت نزدیک کند. شما می توانید با یک جستجوی کلی، ایده خود و تعداد رقبا را بررسی کنید و میزان موفقیت آن را در بازار کنونی تحلیل کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که چرا مشتریان باید محصول شما را بخرند و چرا یک سرمایه گذار باید روی ایده تجاری شما سرمایه گذاری کند. جواب به این سوال می تواند قدرت ایده تجاری شما را مشخص کند.

بیزینس پلن

بیزینس پلن جامع و کامل از الزامات تمامی برنامه های کارآفرینی است که شما باید در برنامه کارآفرینی در ونکوور نیز آن را آماده کنید. یک بیزینس پلن قوی نشان دهنده اهداف شما است و در آن به صورت دقیق نیازهای مالی بیان شده است.

همچنین، شما باید به صورت دقیق شرایط بازار و میزان تقاضا را در آن برای محصول خود مشخص کنید.

میزان دارایی و سرمایه

محل دارایی ها و میزان سرمایه گذاری خود را مشخص کنید. مطمئنا اگر یک ایده تجاری داشته باشید، می دانید میزان سرمایه مورد نیاز چه مقدار است و با چه میزان از دارایی ها می توانید ایده خود را عملی کنید.

باید گفت، در پروسه تهیه بیزینس پلن، میزان دقیق سرمایه مورد نیاز مشخص خواهد شد و بر اساس آن می توانید ایده خود را شروع کنید.

تعیین نوع شرکت تجاری

انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارند که شما می توانید شرکت خود را به صورت انفرادی ثبت کنید. البته، شرکت همکاری Partnership یا Corporation نیز در قانون کشور کانادا وجود دارند که بر اساس قوانین، دارای شرایط مالیاتی مختلفی هستند.

همچنین، در هر کدام از این شرکت ها، نوع و میزان مسئولیت شما نیز متغیر خواهد بود که قبل از شروع بهتر است با یک متخصص مهاجرت و کسب و کار مشورت کنید.

ثبت شرکت و مجوزها

ثبت شرکت و اخذ مجوزهایی که احتمالا به آن ها نیاز خواهید داشت، از نکات مهم تاسیس یک شرکت و کارآفرینی در ونکوور است. در این مرحله، به احتمال زیاد شما باید مدارک مختلفی را به دولت کشور ارائه دهید تا شرکت به نام شما ثبت شود یا حق امتیاز آن به نام شما تغییر پیدا کند.

همچنین، مجوزهای مورد نیاز از موارد مهم هستند که برای بسیاری از شغل ها الزامی است. شما با مراجعه به این لینک می توانید از مجوزهای مورد نیاز در هر شغل در کشور کانادا مطلع شوید.

بیمه و تعیین وضعیت ها

خرید و تهیه بیمه از نکات با اهمیت برای تاسیس یک شرکت و کارآفرینی در ونکوور است. پلن های پایه بیمه می توانند بخش بزرگی از مشکلات شما را حل کنند اما می توانید پلن های متعدد و متنوع را نیز در این حوزه بررسی کنید. در صورتی که بیزینس شما با یک مشکل جدی روبرو شود، بیمه می تواند در حرکت تجارت شما و پیشبرد آن نقش مهمی داشته باشد.

اعضای تیم

حتما برای شروع بیزینس و به موفقیت رساندن آن نیاز به تاسیس تیم خود دارید. در بخش بیزینس پلن می توانید اعضای تیم و تعداد آن را مشخص کنید و پس از موفقیت در پذیرش برنامه کارآفرینی در ونکوور، زمان تاسیس تیم خواهد رسید.

محصول یا خدمات ارائه شده شما توسط تیم اختصاصی طراحی و تولید خواهد شد و مطمئنا باید در انتخاب و گزینش نفرات آن دقت زیادی داشته باشید. در برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا، حداقل باید برای یک نفر شغل تمام وقت ایجاد کنید. همچنین، یکپارچه بودن افراد تیم که از بین متخصصان انتخاب شده باشند، نکته اساسی در موفقیت ایده تجاری شما خواهد بود.

شرکای تجاری

شرکای تجاری و شرکای فروش B2B نقش مهمی در معرفی و فروش محصولات تولیدی شما دارند. در واقع، پیشبرد یک بیزینس در دنیای کنونی وابسته به شراکت با فروشندگانی است که به عنوان شرکای B2B شناخته می شوند و می توانند در زمانی کوتاه بیزینس شما را به رشد مناسبی برسانند.

باید گفت، این شرکای تجاری مشتریان احتمالی شما را می شناسند و در کنار آن، آشنایی مناسبی با بازار و تقاضای آن دارند. بنابراین، بهتر است تمرکز شما روی یافتن آن ها برای توسعه بیشتر بیزینس تان باشد.

برندینگ و تبلیغات

بخش برندینگ و بازاریابی از بخش های مهم بیزینس پلن کارآفرینی در ونکوور است که باید در آن، به صورت دقیق بودجه های بازاریابی و تبلیغات مشخص شده باشد. شما می توانید در بیزینس پلن خود محل هزینه ها و روش برندینگ را توضیح دهید که نقش آن در رشد و توسعه یک کسب و کار بر کسی پوشیده نیست.

داشتن وب سایت شرکت، تمرکز روی شبکه های اجتماعی، داشتن یک سیستم مدیریت مشتریان و داشتن یک لوگوی حرفه ای از فاکتورهای مهم برندینگ و بازاریابی محصولات است.

توسعه کسب و کار

پس از شروع کارآفرینی در ونکوور و طی کردن مراحل اولیه، شما باید روی توسعه کسب و کار تمرکز کنید. باید گفت، این کار نیازمند زمان است و روش های مختلفی برای رشد بیزینس و شناساندن آن در بازار وجود دارد.

تامین صحیح منابع، شناخت بازار، دقت در تغییرات بازار و توجه به نیاز مشتریان و تقاضای آن ها از موارد مهم در توسعه کسب و کار است که طی زمان می توانید به بهترین راه حل برای آن ها برسید.

مراحل تنظیم بیزینس پلن برای برنامه کارآفرینی در ونکوور

مراحل تنظیم بیزینس پلن

مراحل تنظیم بیزینس پلن برای برنامه کارآفرینی در ونکوور

شما بدون داشتن بیزینس پلن نخواهید توانست ایده تجاری خود را در برنامه کارآفرینی در ونکوور معرفی کنید. در واقع، بیزینس پلن یک طرح رسمی از ایده شما است که در آن به صورت جزئی و دقیق تمامی موارد بیان شده است.

اکثریت فعالان بیزینس و کارآفرینان بر این عقیده هستند که تنظیم دقیق یک بیزینس پلن قبل از شروع کسب و کار و تاسیس استارتاپ نقش اساسی در شروع و پیشبرد اهداف دارد. شما می توانید در این مدرک اهداف، پتانسیل بازار، محصولات و خدمات، بودجه های بازاریابی و نحوه توسعه کسب و کار را مشخص کنید.

شرایط تنظیم بیزینس پلن به صورت زیر است که اطلاعات آن را می توانید در این لینک نیز مشاهده کنید.

 • خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی شامل اطلاعات اساسی و مهم در مورد ایده تجاری شما برای کارآفرینی در ونکوور است. یک خلاصه اجرایی در حالت معمول یک صفحه یا حتی کمتر است و می تواند شامل محصول، اهداف کلی، مشکلی که وجود دارد و راه حل ارائه شده شما شود.

همچنین، اشاره به شرایط بازار و تقاضا در مورد محصول یا خدمات مورد نظر در بخش خلاصه اجرایی کمک کننده است.

 • شرح شرکت و اهداف

بیان اهداف بخش بعدی بیزینس پلن است و شما می توانید در این بخش در مورد شرکت خود و تاریخچه فعالیت ها نیز توضیح دهید.

باید دقت داشته باشید که این بخش می تواند دید عالی به افرادی دهد که پرونده شما را بررسی می کنند و حتی این بخش یک قسمت مهم برای سرمایه گذارانی است که قصد سرمایه گذاری روی استارتاپ ها را دارند.

 • محصولات و خدمات

شاید شما محصولی رقابتی داشته باشید که دارای ویژگی های اختصاصی باشد؛ شاید هم هدف شما ارائه خدمات به مشتریان است و در واقع هدف شما تاسیس یک شرکت توسعه یافته خدماتی است. در هر صورت، بهتر است روی مشخصات مهم محصولات یا خدمات خود تمرکز کنید و صرفه اقتصادی آن را روی اقتصاد کشور مورد نظر بیان کنید.

پروسه تولید محصول و چرخه آن از مواردی است که توضیح آن مزیت رقابتی در پرونده شما برای کارآفرینی در ونکوور به شمار خواهد رفت.

 • تحقیقات بازار و پتانسیل آن

تحقیقات بازار و آنالیز دقیق تقاضا در آن برای محصول شما، نشان دهنده تسلط به ایده تجاری تان و موفقیت آن است. در این بین، شما می توانید به صورت جزئی اطلاعاتی در مورد محل تجارت، میزان درآمد ایده، سن مخاطبان و جنسیت مشتریان ارائه دهید تا دید مناسبی برای موفقیت ایده شما به دست آید.

همچنین، در بخش تحقیقات بازار است که شما می توانید تقاضای مشتریان و علائق آن ها را به دست آورید و با خیال راحت کسب و کار خود را شروع کنید.

 • استراتژی فروش و بازاریابی

تمرکز روی بازاریابی مهم ترین نکته در کارآفرینی در ونکوور و توسعه تجارت شما است. در این مسیر شما نیاز به یک استراتژی جامع دارید و مطمئنا باید از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. در بخش استراتژی فروش و بازاریابی می توانید به روش های بازاریابی که مد نظر شما است اشاره کنید و میزان بودجه مورد نیاز را نیز مشخص کنید.

البته، باید دقت داشته باشید که رسیدن به یک استراتژی جامع در بازاریابی نیازمند صرف زمان و کسب تجربه است و برای هر کسب و کاری با دیگران تفاوت دارد.

 • آنالیز رقبا

رقبای احتمالی شما شرکت هایی هستند که محصول یا خدمات مشابهی ارائه می دهند. این رقبا می توانند در جهت رشد و پیشرفت شرکت شما موثر باشند اما باید اطلاعات جامعی از آن ها قبل از شروع کسب و کار خود به دست آورید. به دست آوردن اطلاعاتی در مورد نوع محصولات رقبا، نحوه فروش و بازاریابی و خدمات مشتریان و اضافه کردن این اطلاعات در بیزینس پلن تسلط شما به بازار و رقبا را نشان خواهد داد.

بهتر است محصول و خدمات خود را به صورتی معرفی کنید که تجارت شما را از رقبا متمایز کند که این تمایز وابسته به محصولات و راه حل های شما برای مشکلات مشتریان است.

 • اجرای عملیات و بخش اجرایی

در این بخش باید به صورت جزئی و دقیق نحوه اجرای برنامه ها و تولید محصولات را شرح دهید. یک بیزینس پلن خوب شامل توضیح دقیقی از امور لازم و ساختار سازمانی است که بتواند نحوه تولید محصول و ارتباط با مشتریان را شرح دهد. هدف از تنظیم این بخش اثبات سودمند بودن ایده تجاری برای اقتصاد و موفق بودن استراتژی فروش و بازاریابی شما است.

 • تیم مدیریتی

بسیاری از متخصصان کسب و کار و سرمایه گذاران توجه زیادی روی بخش مدیریتی بیزینس پلن دارند. در حقیقت، تیم مدیریتی خوب یک فاکتور اساسی در رشد موفقیت آمیز تجارت و توسعه آن است. در طی تنظیم این بخش برای کارآفرینی در ونکوور شما می توانید از مهارت ها و تخصص های مورد نیاز مطلع شوید و به دید مناسبی در مورد وظایف اعضای تیم دست پیدا کنید.

 • آنالیز مالی

با ارائه اعداد و بودجه های مورد نیاز، می توانید به بهترین شکل ممکن موفقیت بیزینس خود را تحلیل کنید. استفاده از دیاگرام ها و اعداد بخش مهم آنالیز مالی است که با بررسی دقیق آن ها می توان از توسعه کسب و کار اطمینان داشت. در این بخش می توانید یک تحلیل جزئی از شرایط ایده تجاری تان در سال های قبل داشته باشید و دید خود نسبت به آینده آن را در کشور مقصد بیان کنید.

 • ضمیمه ها

در صورتی که نیاز به توضیحات اضافی یا ارائه منابعی در بیزینس پلن دارید، بخش ضمیمه ها بهترین محل برای این کار است. برای نمونه می توانید بعضی از چارت ها، مجوزها و پتنت هایی را که امکان آوردن آن در بیزینس پلن نیست، به بخش ضمیمه ها اضافه کنید.

باید گفت، ضمیمه ها در بیزینس پلن کارآفرینی در ونکوور به عنوان پوشش دهنده اطلاعاتی است که شما در بخش های مختلف آن ارائه داده اید و برای بسیاری از سرمایه گذاران روی استارتاپ ها، اطلاعات موجود در ضمیمه ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

در تراست بخوانید : ویزای کانادا ، ویزای بیزینس کانادا

اخذ اقامت و شهروندی با برنامه کارآفرینی در ونکوور

پس از ثبت درخواست در برنامه کارآفرینی در ونکوور، پرونده متقاضی به صورت رسمی در مراجع مورد نظر ثبت خواهد شد. دولت بریتیش کلمبیا به ترتیب امتیازها افراد را انتخاب خواهد کرد و در بازه بررسی پرونده، شما باید منتظر رای نهایی باشید.

با تایید مدارک و قبول شدن پرونده در سیستم مورد نظر، موفق به اخذ ویزای کار کانادا خواهید شد که با استفاده از آن می توانید در این ایالت حضور داشته باشید و برای شروع بیزینس خود اقدام کنید.

مدت زمانی که برای شما در نظر گرفته خواهد شد تا بیزینس و ایده تجاری خود را شروع کنید، ۲۰ ماه است که در این مدت باید مفاد قرارداد و برنامه کارآفرینی در ونکوور را رعایت کنید. یکی از مهم ترین این مفاد که جزء شرایط اصلی است، استخدام یک فرد کانادایی در شغل تمام وقت است.

در صورتی که موفق به شروع بیزینس خود شوید، پرونده شما وارد پروسه اخذ اقامت کانادا خواهد شد که باید مدارک مورد نظر را ارائه دهید. باید اشاره کرد که پس از این کار، فرزندان زیر ۲۲ سال و همسر شما نیز می توانند از مزایای اقامت دائم استفاده کنند.

در صورتی که در طول بازه ۲۰ ماهه یا پس از آن، شرایط قرارداد کارآفرینی نقض شود یا نادیده گرفته شود، پرونده شما به مشکل خواهد خورد. بنابراین، بهتر است در تمامی طول مدت شروع و توسعه کسب و کار خود به موارد قانونی دقت کنید و این مسیر را با مشاوره یک متخصص پیش ببرید.

در مورد ایده تجاری خود بهتر است این ایده شما شامل موارد زیر باشد تا پرونده شما با سرعت بیشتری مسیر موفقیت را طی کند.

 • خدمات یا محصولات جدید و خلاقانه ارائه دهید
 • تکنولوژی جدیدی ارائه دهید و از آن در محصول خود استفاده کنید
 • ایده شما منجر به رشد اقتصادی ایالت شود
 • ایده شما شغل های تمام وقت ایجاد شود
 • ایده شما منجر به رشد علم در استان شود

در مورد شهر ونکوور کانادا بیشتر بدانید

ونکوور کانادا یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است که در یکی از مناطق غربی آن واقع شده است. جمعیت منطقه ونکوور به ۲.۶ میلیون نفر می رسد و این شهر یکی از توسعه یافته ترین شهرهای بریتیش کلمبیا به شمار می رود. باید اشاره کرد که ونکوور کانادا یکی از شهرهایی است که تراکم بالای جمعیتی دارد و وجود امکانات متعدد و متنوع در آن منجر به حضور سرمایه گذاران و متخصصان در حوزه های مختلف شده است.

این شهر علاوه بر داشتن امکانات متنوع زندگی و شناخته شدن به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر شاخص های کیفیت، دارای محیطی پاک و فضای سبز منحصر به فرد است. به همین دلیل، در سال های اخیر، ونکوور به یکی از قطب های گردشگری و اجرای بازی های جهانی المپیک و قهرمانی تبدیل شده است.

به دلیل داشتن امکانات فراوان، این شهر همواره میزبان مراسم های بین المللی و ورزشی بوده است و منابع طبیعی آن، مسیر را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران هموار کرده است.

همچنین بخوانید :خرید خانه در ونکوور ، اجاره خانه در ونکوور

مشاغل مهم و اساسی در ونکوور

 • تجارت بین الملل
 • فیلم و تلویزیون
 • فناوری
 • توریسم
 • بانکداری و سیستم های مالی
 • هوانوردی
 • مسکن و مستغلات
 • زیست و سلامت

مکان های دیدنی در ونکوور کانادا

 • پارک استنلی
 • گرنویل آیلند
 • موزه انسان شناسی
 • ساحل کیتسیلانو
 • موزه ونکوور
 • پارک کویین الیزابت
 • گالری هنرهای ونکوور

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

در برنامه کارآفرینی در بریتیش کلمبیا، آیا امکان شروع کسب و کار در مناطق غیر از ونکوور وجود دارد؟

بله. در این برنامه شما می توانید در بسیاری از مناطق این ایالت کسب و کار خود را شروع کنید. باید گفت، در صورتی که مناطق و شهرهای کم جمعیت را انتخاب کنید، می توانید از امتیاز بیشتری نیز بهره ببرید. در واقع، هدف برنامه حمایت از شهرهایی با جمعیت کمتر و کمک به سیستم اقتصادی آن ها است.

میزان سرمایه لازم برای شروع کسب و کار در ونکوور و کارآفرینی در ونکوور چقدر است؟

برای این برنامه شما نیاز به حداقل دارایی خالص ۶۰۰ هزار دلاری(برنامه اصلی) دارید. از این میزان باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار را در کسب و کار مورد نظر خود سرمایه گذاری کنید. در برنامه منطقه ای شما نیاز به سرمایه خالص ۳۰۰ هزار دلاری دارید که از این مقدار باید سرمایه گذاری حداقلی ۱۰۰ هزار دلاری داشته باشید.

چه لزومی برای نوشتن بیزینس پلن وجود دارد؟

بیزینس پلن از الزامات برنامه کارآفرینی در ونکوور است که به صورت جزئی اهداف شما و محصولات و خدمات ارائه شده را نشان می دهد. تنظیم دقیق این مدرک و ارائه مستندات در آن می تواند نقش مهمی در موفقیت و پذیرش پرونده شما داشته باشد.

چه زمانی می توان اقامت دائم را در پرونده کارآفرینی در ونکوور دریافت کرد؟

پس از پذیرش پرونده شما، موفق به اخذ اقامت با ویزای شغلی خواهید شد. با این کار، شما باید در یک بازه ۲۰ ماهه بیزینس خود را شروع کنید. در صورتی که تمامی مفاد قرارداد رعایت شود، می توانید مدارک اخذ اقامت دائم را تحویل مراجع مورد نظر دهید و از مزایای اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده استفاده کنید.

سفر اکتشافی در برنامه کارآفرینی در ونکوور چیست؟

سفر اکتشافی به سفرهایی گفته می شود که شما در زمان اخیر به ایالت مورد نظر انجام داده اید. با این سفر شما می توانید از شرایط کسب و کار و تجارت در ایالت و شهر مورد نظر مطلع شوید که ارائه مدارک آن منجر به افزایش امتیاز در سیستم امتیازبندی برنامه کارآفرینی در ونکوور خواهد شد.

هزینه زندگی در شهر ونکوور کانادا چقدر است؟

در زمان ثبت درخواست کارآفرینی در ونکوور بهتر است به هزینه های زندگی نیز توجه داشته باشید. معمولا این هزینه برای یک نفر و بدون اجاره بها بین ۹۰۰ دلار کانادا تا ۱۲۰۰ دلار کانادا در ماه است. این مقدار برای خانواده های چهار نفره و بر اساس شرایط زندگی بین ۳۰۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار کانادا در ماه متغیر است. هزینه اجاره بها نیز برای آپارتمان یک خوابه در شهر ونکوور و در مناطق مرکزی ۲۰۰۰ دلار کانادا است. این میزان در مناطق خارج از مرکز شهر حدود ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید