کار در ادمونتون

کار در ادمونتون

ادمونتون، مرکز استان غربی آلبرتا، نقطه‌ی شروع کشف و استخراج نفت و معادن الماس عظیم در شمال این استان است. آلبرتا به دلیل برخورداری از منابع طبیعی فراوان قوی‌ترین اقتصاد کانادا را دارد. این استان کانون انرژی کاناداست و همین موجب رشد سریع اقتصادی آن شده است. به همین دلیل، ادمونتون، به عنوان مرکز استان، دارای اقتصادی شکوفاست و سالانه مهاجران زیادی برای کار در ادمونتون اقدام می‌کنند.

ادمونتون شمالی‌ترین شهر آمریکای شمالی نیز به حساب می‌آید و بیش یک میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. البته، هرچند که ادمونتون مرکز استان آلبرتاست، اما دومین شهر بزرگ استان به حساب می‌آید. این شهر همیشه به عنوان قطب صنایع پتروشیمی آلبرتا شناخته شده است؛ به طوری که در دهه‌ی 1940 لقب “پایتخت نفت کانادا” را به خود اختصاص داد. برای آشنایی با شرایط کار شهر ادمونتون با تراست در ادامه همراه باشید.

ویدیو معرفی شهر ادمونتون کانادا

چرا کار در ادمونتون

ادمونتون از شهرهایی است که شهروندان آن سطح زندگی بالایی دارند. مواردی مانند اقتصاد شکوفا، امکانات رفاهی، بازار پر رونق و درآمد بالا از دلایل افزایش روزافزون متقاضیان کار در ادمونتون هستند. در ادامه نگاهی به شرایط کاری و زندگی مردم در ادمونتون می‌اندازیم.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در ادمونتون

اگر می‌خواهید برای کار در ادمونتون اقدام کنید، حتماً آب و هوا را مد نظر قرار دهید. اینجا آب و هوا نسبتاً خشک و سرد، با دمای هوای شدید فصلی، است. هرچند که زمستان‌های ادمونتون از زمستان‌های مثلاً وینیپگ قابل تحمل‌تر است، لیکن ادمونتون شمالی‌تر از وینیپگ است. لیکن به نظر می‌رسد که زندگی در این شهر ارزش تحمل سرمای آن را دارد.

سیستم حمل و نقل عمومی ادمونتون شامل خط حمل و نقل ریلی درون شهری و سازمان اتوبوس‌رانی می‌شود. حمل و نقل ریلی کمک شایانی به آسایش شهروندان در امر رفت و آمد کرده و دسترسی از هر نقطه‌ای به تمام شهر کاملاً تسهیل شده است. البته گفتنی است که شما، به عنوان متقاضی کار در ادمونتون، می‌توانید مانند سایر شهروندان از پایین‌ترین قیمت بنزین در کانادا نیز لذت ببرید.

امکانات تفریحی و گردشگری فراوانی در ادمونتون فراهم شده‌اند، که گزینه‌های زیادی را برای گذراندن اوقات فراغت در اختیار شهروندان قرار می‌دهند. در مجموع، ادمونتون بیشترین میزان فضای سبز برای هر شهروند را در سراسر کانادا داراست. لیکن بسیاری از نوجوانان ادمونتون مرکز خرید و تفریح غرب ادمونتون (West Edmonton Mall) را ترجیح می‌دهند. در این مرکز تعدادی فعالیت فوق العاده برای نوجوانان و جوانان تدارک دیده شده است.

از دیگر مزایای زندگی و کار در ادمونتون پرداخت مالیات اندک است. همان طور که می‌دانید، آلبرتا پایین‌ترین میزان پرداخت مالیات در سراسر کانادا را دارد. همچنین نباید سیستم آموزشی مدرن ادمونتون را فراموش کرد. این شهر یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در سطوح مختلف تحصیلی را دارد. به نحوی که فرزندان شهروندان از بهترین امکانات آموزشی حال حاضر جهان برخوردار خواهند شد.

یکی دیگر از مزایای زندگی در ادمونتون عبارت است جامعه‌ی چندفرهنگی و مردمان خوش‌برخورد و مهربان آن. در شهری که به عنوان شهر فستیوال کانادا هم شناخته می‌شود، هر مهاجری که برای کار در ادمونتون در آنجا زندگی می‌کند، می‌تواند در کنار سایر شهروندان زندگی شاد و سرشار از رقص و پایکوبی را داشته باشد.

جای خود دارد که به قیمت‌ مناسب مسکن در ادمونتون هم اشاره شود. میزان اجاره‌بها و خرید خانه در اینجا کمتر از تورنتو و ونکوور و حتی کلگری است. پس تهیه‌ی مسکن در ادمونتون به چالشی برای به ویژه مهاجران تازه وارد تبدیل نخواهد شد.

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

حقایق زندگی در ادمونتون

 • ادمونتون در تمام طول سال میزبان جشنواره‌ هایی است که با نام مستعار «شهر جشنواره کانادا» منعکس شده است. در اولین روز تابستان، ادمونتون از 17 ساعت و سه دقیقه نور روز لذت می برد.
 • آبشار Great Divide در سال 1980 برای جشن گرفتن 75 سالگی ادمونتون نصب شد.
 • ادمونتون دارای تعدادی تیم ورزشی حرفه ای از جمله اسکیموهای ادمونتون از لیگ فوتبال کانادا، ادمونتون اویلرز از لیگ ملی هاکی و اف سی ادمونتون از لیگ فوتبال آمریکای شمالی است.
 • پارک فورت ادمونتون بزرگترین موزه تاریخ زنده کانادا است. پارک فورت ادمونتون شامل سازه های تاریخی اصلی و بازسازی شده است که نشان دهنده تاریخ منطقه ادمونتون است. پارک فورت ادمونتون همیشه در طول تابستان تعداد زیادی مورخ با لباس محلی تاریخی دارد تا به افرادی که از این منطقه بازدید می کنند کمک کنند. مورخان افرادی هستند که تورها را انجام می‌دهند، شخصیت‌های تاریخی را به تصویر می‌کشند و فضا را تفسیر می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از قطار بخار، کالسکه‌های اسب‌کشی یا اتومبیل‌های مناسب برای هر دوره به پارک فورت ادمونتون دسترسی پیدا کنند.
 • ادمونتون به طور سنتی مرکز صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده و در دهه 1940 به آن لقب “پایتخت نفت کانادا” داده است.
 • گالری هنری آلبرتا در سال 1924 تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه فرهنگی در آلبرتا است.

بازار کار در ادمونتون

برای توصیف اقتصاد ادمونتون می‌توانیم از عباراتی مانند بسیار قوی، متنوع، با درصد استخدامی بالا و … استفاده کنیم. در واقع وقتی که بازار کار در ادمونتون را بر اساس سه فاکتور میزان بیکاری، مشارکت نیروی کار و نسبت استخدام به جمعیت بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که بازار کار ادمونتون به ویژه در سال‌های اخیر رشد بسیار بزرگی را به خود دیده است.

البته باید اشاره کرد که در مدت اخیر اقتصاد ادمونتون به دلیل ظهور بیماری کرونا با مشکلات زیادی روبرو شد. ولی مسئولان شهر دید مثبتی نسبت به آینده دارند و هنوز، حتی در دوران کرونا، مشاغل زیادی هستند که باید با متخصصان و کارگران ماهر پر شوند.

این شهر اقتصادی بسیار قوی دارد و پشتوانه‌ی نفت و گاز و معادن الماس آن را به بازاری بزرگ تبدیل کرده، که کار در ادمونتون را به آرزوی بسیاری تبدیل کرده است. درست است که انرژی نقش بزرگی در اقتصاد ادمونتون ایفا می‌کند، لیکن اقتصاد این شهر کاملاً متنوع است و مسئولان در صدد ایجاد تعادلی حتی متوازن‌تر هستند. به این ترتیب بازار کار پردرآمدی در انتظار افرادی است که برای مهاجرت کاری به ادمونتون اقدام می‌کنند.

ساکنان استان آلبرتا، و مرکز آن ادمونتون، بالاترین میزان درآمد در سراسر کانادا را دارند. بدون تردید تأثیر نفت، گاز و معادن گوناگون بر اقتصاد و رفاه مردم مشغول به کار در ادمونتون را نباید نادیده گرفت. اینجا از معدود مکان‌هایی است که انرژی نه فقط تأثیرات مثبتی بر زندگی مردم گذاشته، بلکه حاکمیت مردم بر مردم را نیز به هیچ عنوان تحت شعاع قرار نداده است. بنابراین‌، کار در این شهر هم اقتصادی قوی و هم لذت حاکمیت بر زندگی فردی و مشارکت در حیات اجتماعی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

استاندارد حقوق کار در ادمونتون

طبق قانون، تأمین تمام نیازهای محیط کار به عهده‌ی کارفرماست. بنابراین، برای مثال، افرادی که لازم است با یونیفرم ویژه در محیط کار حاضر شوند، نباید نگران تهیه‌ی آن باشند. کارفرما باید تمام امکانات لازم برای انجام کار در ادمونتون را در اختیار کارمندان قرار دهد و تأمین و دیگر هزینه‌های جانبی آن از قبیل استهلاک، نظافت، ترمیم یا … را بر عهده بگیرد.

در ادمونتون، میزان درآمد مردم از تمام شهرهای دیگر کانادا، از قبیل تورنتو و ونکوور، بالاتر است. ساعات کاری معمول در این شهر 8 ساعت در روز و 44 ساعت در هفته می‌باشد که باید طبق حدأقل حقوق دریافتی، که برابر است با 15 دلار برای هر ساعت کاری، پرداخت شود. تسویه حساب کارمندان در ادمونتون نیز مانند سایر شهرهای کانادا هر دو هفته یک بار انجام می‌شود.

از سوی دیگر، اگر کارمندی روزانه بیش از 5 ساعت در شرکتی مشغول کار در ادمونتون باشد، باید نیم ساعت وقت استراحت داشته باشد. کارمندان همچنین حق استفاده از تعطیلات 2 هفته‌ای با حقوق در سال (12 ماه تمام) را دارند. شرکت‌ها همچنین مؤظف‌اند که به کارمندانی که 5 سال خدمت در شرکت را پر کرده‌اند، مرخصی با حقوق 3 هفته‌ای بدهند.

لازم است به این نکته هم اشاره شود که حقوق کارمندان بر اساس ساعات حضور و فعالیت آنها در محیط کار محاسبه می‌شود. بنابراین، کارفرما حق ندارد از کارمندان بخواهد که پیش از موعد مقرر در شرکت حاضر شوند یا دیرتر محیط کار را ترک کنند. اگر در هنگام کار در ادمونتون با چنین مواردی روبرو شدید، می‌توانید بدون دلهره آن را رد کنید.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ادمونتون

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ادمونتون

در ادمونتون می‌شود درآمد 60 تا 80 هزار دلار در سال را درآمدی خوب تلقی کرد. با این درآمد و مقداری صرفه‌جویی می‌توانید به راحتی برای خرید خانه اقدام کنید، یک اتومبیل خریداری کنید، مقداری برای دوران بازنشستگی پس‌انداز کنید و در تعطیلات سالانه‌ی خود به مسافرت بروید.

خوب است که این خبر را به متقاضیان کار در ادمونتون بدهیم که بازار کار ادمونتون به سرعت در حال رشد است. اگر می‌خواهید در این بازار بزرگ و در حال رشد درآمدی بالا کسب کنید، لازم است قبل از هر کاری سطح تحصیلات و مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهید. در اینجا هم محبوب‌ترین شغل‌های ادمونتون را به شما معرفی می‌کنیم؛ اگر در این حوزه‌ها مشغول فعالیت هستید، شانس زیادی برای کسب درآمدهای بالا خواهید داشت:

عنوان شغلدرآمد سالانهشرکت استخدام کننده
ناظر معدن165 تا 170 هزار دلارتجهیزات SMS
مدیریت، حسابداری و گزارش مالی101 تا 151 هزار دلارCity f Edmonton
مدیر فروش120 هزار دلارExecutrade
نماینده‌ی فروش120 هزار دلارL.A. Mazda
نماینده‌ی فروش فنی70 تا 200 هزار دلارDCZ Technical Inc.

بزرگ‌ ترین شرکت‌ های ادمونتون

متقاضیانکار در ادمونتون می‌توانند از مزیت حضور شرکت‌های بزرگ در این شهر بهره‌مند شوند. تعداد شرکت‌های زیادی در ادمونتون فعالیت دارند، لیکن شرکت‌هایی که در اینجا معرفی می‌کنیم دو ویژگی را دارند: در محیط شهری ادمونتون قرار دارند، و هر کدام بیش از 1000 کارمند را در استخدام دارند.

عنوان شرکتموقعیت جغرافیاییحوزه‌ی فعالیت
Alberta Health Servicesادمونتونمراقبت‌های بهداشتی
Alberta Motor Associationادمونتونخدمات مشتریان
Alcannaادمونتونغذا و دارو
All Weather Windowsادمونتونبهسازی خانه
ATB Financialادمونتونبانکداری
Aurora Cannabis Inc.ادمونتونداروسازی
AutoCanada Inc.ادمونتونفروشندگان خودرو
Bee-Clean Building Maintenance (Gingras Enterprises)ادمونتونخدمات تسهیلاتی
Brick Warehouse Corporationادمونتونفروش وسایل خانگی
Canadian Western Bankادمونتونبانک
نکاتی درباره‌ی جستجوی شغل در ادمونتون

نکاتی درباره‌ی جستجوی شغل در ادمونتون

قبل از مهاجرت به منظور کار در ادمونتون باید اطلاعات لازم درباره‌ی شرایط و بازار کار آن را به دست آورید. مهاجرت تصمیمی آینده‌ساز است که بر کلیت زندگی فرد تأثیر می‌گذارد. اقدام به مهاجرت بدون اطلاع کافی نه تنها تأثیر مثبتی بر زندگی فرد نخواهد داشت، بلکه حتی این احتمال نیز وجود دارد که او را از زندگی عقب اندازد. بنابراین، قبل از اقدام مطمئن شوید که شغل و مهارت‌های شما در ادمونتون مورد نیاز است و می‌توانید با موفقیت وارد بازار کار شوید.

یکی دیگر از نیازهای اساسی مهاجران عبارت است از سطح زبان انگلیسی. شما نه تنها برای زندگی و کار در ادمونتون به سطح زبان مطلوب نیاز دارید، بلکه این گزینه می‌تواند تأثیر به‌سزایی در افزایش امتیاز و احتمال دریافت دعوت نامه برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز خواهد داشت. پس بهتر است که پیش از اقدام مشاوره‌های لازم را از وکلا و افراد حرفه‌ای در زمینه‌ی مهاجرت دریافت کنید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

فرصت‌ های مهاجرت کاری به ادمونتون – آلبرتا

در حالی که برخی شهرهای اصلی کانادا از رقابت شدید بازار کار رنج می‌برند، بازار کار در ادمونتون در دسترس مهاجران است. همین واقعیت باعث شده تا بسیاری از مهاجرانی که از طریق برنامه‌ی استانی و فرآیند کارگران ماهر وارد کانادا می‌شوند، ادمونتون را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به ادمونتون وجود دارد، اما برنامه‌ی استانی آلبرتا می‌تواند فرآیند دریافت اقامت دائم کانادا را سرعت بخشد. فرصت‌های شغلی در آلبرتا و ادمونتون گزینه‌های ایده‌آلی را در اختیار مهاجرانی قرار می‌دهند که در جستجوی استخدامی پایدار و طولانی مدت هستند. این برنامه برای کسانی است که می‌خواهند به صورت دائم وارد بازار کار در ادمونتون شوند و البته شرایط لازم برای این منظور را دارا هستند. بنابراین در اینجا جریان اکسپرس انتری استان آلبرتا را توضیح می‌دهیم که از محبوبیت زیادی در بین مهاجران برخوردار است.

جریان اکسپرس اینتری آلبرتا – ادمونتون

افرادی که موفق به کسب نامزدی از طریق جریان اکسپرس انتری آلبرتا می‌شوند، دعوت نامه‌ی اقدام رسمی برای اخذ اقامت کانادا را دریافت می‌کنند. این برنامه با سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری فدرال مطابقت دارد. برای اینکه صلاحیت متقاضی برای کار در ادمونتون ارزیابی شود، باید قبل از هر کاری پروفایل فعال خود را در یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری پایین ایجاد کند:

 • برنامه‌ی اسکیل ورکر فدرال (FSW)
 • برنامه‌ی تاجران ماهر فدرال (FST)
 • برنامه‌ی کلاس تجربه‌ی کانایی (CEC)

این برنامه تنها از طریق دعوت نامه عمل می‌کند و نمی‌توانید به صورت مستقیم برای برخورداری از امکانات آن اقدام کنید. تمام نامزدهایی که پروفایل خود را ایجاد کرده‌اند، به صورت خودکار از این برنامه بهره‌مند خواهند شد. استان آلبرتا اظهارنامه‌ی علاقمندی را به طور مستقیم در حساب اکسپرس انتری متقاضیانی قرار می‌دهد که صلاحیت لازم را کسب کرده‌اند.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای کار در ادمونتون

در این بخش شرایط و مدارک لازم برای برخورداری متقاضیان کار در ادمونتون از برنامه‌ی اکسپرس انتری آلبرتا را توضیح می‌دهیم. برای این منظور به جدول پایین مراجعه کنید.

مدارک مورد نیازوضعیت (بله / خیر)
پروفایل اکسپرس انتریبله
ارتباط با استانخیر
پیشنهاد شغلیخیر
مهارت زبانیبله (طبق مدارک مورد نیاز اکسپرس اینتری)
سطح تحصیلاتبله (طبق مدارک مورد نیاز اکسپرس اینتری)
سابقه‌ی کاریبله (طبق مدارک مورد نیاز اکسپرس اینتری)
سرمایه‌گذاریخیر
پروفایل اکسپرس اینتری

پروفایل اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری آلبرتا با سیستم اکسپرس انتری فدرال مطابقت دارد. اگر می‌خواهید درخواست شما برای ورود به بازار کار در ادمونتون ارزیابی شود، لازم است که در یکی از برنامه‌های کارگران ماهر فدرال، کلاس تجربه‌ی کانادایی یا تاجران ماهر فدرال یک پروفایل فعال داشته باشید.

 • برنامه‌ی کارگران ماهر (اسکیل ورکر): در این برنامه حدأقل مدرک تحصیلی مورد قبول، دیپلم دبیرستان و حدأقل سابقه‌ی کاری، یک سال به صورت تمام وقت در نظر گرفته شده است. سابقه‌ی کاری هنگامی مورد قبول است که در سطح مهارتی صفر یا یک از طبقه‌بندی شغلی ملی (NOC) قرار گیرد. توجه کنید که نامزدها باید مدرک مهارت زبانی خود را نیز ارائه دهند.  
 • برنامه‌ی کلاس تجربه‌ی کانادایی: محدودیت تحصیلی برای ورود به بازار کار در ادمونتون از طریق این برنامه در نظر گرفته نشده است. نکته‌ی این برنامه آن است که نامزدها باید حدأقل یک سال تجربه‌ی کاری تمام وقت در داخل مرزهای کانادا را داشته باشند. پس این برنامه مناسب افرادی است که قبلاً به صورت موقت در آلبرتا کار کرده‌اند.
 • برنامه‌ی تاجران ماهر فدرال: این برنامه مخصوص کسانی است که گواهی‌های لازم برای شروع کسب و کار خود را در ادمونتون دارند. این برنامه شرایط بسیار تخصصی‌تری نسبت به سایر برنامه‌ها دارد و بیش از هر برنامه‌ی دیگری نیازمند مشاوره‌ی تخصصی است.
قرعه ‌کشی ‌های اخیر اکسپرس اینتری آلبرتا

قرعه ‌کشی ‌های اخیر اکسپرس اینتری آلبرتا

در جدول پایین آخرین قرعه‌کشی‌های جریان اکسپرس انتری آلبرتا را مشاهده می‌کنید. در این جدول همچنین شما را با تعداد متقاضیان پذیرش شده برای کار در ادمونتون (آلبرتا) و پایین‌ترین امتیاز اکتسابی آنها نیز آشنا می‌سازیم:

تاریخ قرعه‌کشیتعداد دعوت نامه‌های صادر شدهآخرین امتیاز نامزدهای پذیرش شده
17 ژوئن 2020187303
13 می 2020191300
29 آوریل 2020200322
14 آوریل 2020200353
1 آوریل 2020120381
18 مارس 2020136300
2 مارس 2020100300
20 فوریه 2020150300
29 فوریه 2020150300
22 ژانویه 2020201350

شغل‌ های مورد نیاز در ادمونتون – آلبرتا

در حالی که بیشتر مشاغل تحت AINP واجد شرایط هستند، مشاغلی وجود دارد که تقاضای بیشتری در استان دارند و کارگران با مهارت و صلاحیت در این مشاغل شانس بیشتری برای زندگی و کار در کانادا دارند.

مشاغل با نیاز بسیار بالا در آلبرتا شامل موارد زیر هستند:

مشاغل مدیریتی در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
0113مدیران خرید
0621مدیران فروش عمده و خرده فروشی
0822مدیران باغداری

مشاغل مربوط به امور تجاری، مالی و اداری در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
1313پذیره نویسان بیمه
علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط در ادمونتون

علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
2121زیست شناسان و دانشمندان مرتبط
2171تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
2173مهندسین و  طراحان نرم افزار
2283تکنسین های آزمایش سیستم های اطلاعاتی

مشاغل درمانی در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
3112پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی
3113دندانپزشکان
3122متخصصان جراحی
3216سونوگراف های تشخیص پزشکی
3231چشم پزشکان
3236ماساژ درمانگران
3414دیگر مشاغل پشتیبانی در حیطه خدمات درمانی

مشاغل علوم اجتماعی ، آموزش ، خدمات دولتی و دین در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
4011پروفسور و سخنران دانشگاه
4412کارگران خدمات خانگی، خانه داران و مشاغل مرتبط

مشاغل حیطه هنر ، فرهنگ ، سرگرمی و ورزش در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
5241طراحان و تصویرگران گرافیک
مشاغل فروش و خدمات در ادمونتون

مشاغل فروش و خدمات در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
6311سرپرستان خدمات غذایی
6312خانه داران
6321آشپزها
6341آرایشگر و پیرایشگران
6512متصدی بار

تجارت ، حمل و نقل و اپراتور تجهیزات و مشاغل مرتبط در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
7204پیمانکاران و سرپرستان، نجاری
7244کارگران خطوط و کابل های برقی
7272کابینت سازان
7281آجر چین ها (بنا)
7282بتن کاران
7283کاشی کاران
7284گچ کاران، نصاب دیوارهای پیش ساخته و کف ساز
7291طاق زن و تخته کوب
7292شیشه بر
7302پیمانکاران و سرپرستان، خدمه تجهیزات سنگین
7313تعمیرکاران یخچال و تهویه هوا
7321تکنسین سرویس وسایل نقلیه، مکانیک و تعمیرکار اتوبوس و کامیون
7511راننده کامیون

مشاغل منحصر به فرآوری ، تولید و تجهیزات در ادمونتون

کدمشاغل واجد شرایط
9536نقاشان، پوشکاران صنعتی و اپراتورهای فلزکاری
کار دانشجویی در ادمونتون

کار دانشجویی در ادمونتون

اغلب دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول تحصیل می‌شوند به کار دانشجویی اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. دانشجویان نیز می‌توانند وارد بازار کار در ادمونتون شوند و کسب درآمد کنند. حتی امروزه بسیاری از دانشگاه‌های کانادا ارتباط خود را با صنایع گسترش داده و فرصت‌های کاری گوناگونی را برای دانشجویان خود فراهم می‌آورند.

دانشجو نه فقط می‌تواند بخشی از هزینه‌های خود را با کار دانشجویی پوشش دهد، بلکه می‌تواند رزومه‌ی خود را نیز به این طریق تقویت کنند.

تنها نکته‌ای که در مورد کار دانشجویی وجود دارد، این است که دانشجویان فقط به صورت پاره وقت می‌توانند به کار در ادمونتون بپردازند. هر فردی در هنگام ورود به کانادا یک شماره سین دریافت می‌کند، و کارفرما با مشاهده‌ی شماره‌ی سین دانشجویان به سادگی تشخیص می‌دهد که متقاضی تنها به صورت پاره وقت حق کار دارد. همچنین باید در نگهداری از کارت خود (که شماره‌ی سین روی آن است) کوشا باشید، این کارت، اگر در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، می‌تواند برای کلاهبرداری استفاده شود.

ساعات کاری مجاز و درآمد کار دانشجویی در ادمونتون

همان طور که اشاره شد، دانشجویان تنها به صورت پاره وقت می‌توانند کار کنند. کار پاره وقت دانشجویی معمولاً به صورت 20 ساعت کار در هفته تعریف شده است. البته توجه کنید که درآمد کار دانشجویی اختلافی با سایر مشاغل ندارد، یعنی دانشجو برای هر ساعت کار در ادمونتون می‌تواند 15 دلار درآمد داشته باشد.

نحوه‌ ی پیدا کردن کار در ادمونتون

در واقع تمام فرآیند کاریابی به خود شخص و دیدگاه وی نسبت به محیط بستگی دارد. هر فردی توانایی‌ها و مهارت‌ها خاص خود را دارد و می‌تواند در زمینه‌ای موفق شود. به هر حال، مواردی هم هستند که بر فرآیند پیدا کردن کار در ادمونتون تأثیرگذارند، برای مثال می‌توان به نکات پایین اشاره کرد:

 • رزومه و کاور لتر قوی داشته باشید – رزومه‌ی شما باید کاناداییزه شده باشد؛ همچنین، ارسال کاور لتر در کانادا بسیار مرسوم است.
 • امروزه اغلب کارفرمایان به ارسال آگهی‌های استخدامی در لینکدین تمایل پیدا کرده‌اند. بنابراین، با حساب لینکدین خود به عنوان رزومه‌ی آنلاین خود برخورد کنید.
 • به سایت‌های کاریابی سر بزنید:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • با محیط کاری و فرهنگ کار در ادمونتون سازگار باشید. همین نکته می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.
 • پیگیر باشید تا به هدف خود دست یابید.

بیشتر بخوانید

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

من مدرکم را در رشته‌ی (مهندسی، پرستاری، برنامه‌نویسی، …) دریافت کرده‌ام. بهتر است از کدام برنامه‌ی استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه‌ی استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره‌ی هر کدام از برنامه‌ها بهتر با وکیل یا مشاور خود تماس بگیرید.

برای اینکه گواهی تمکن مالی‌ام تأیید شود باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی کار در ادمونتون باید توانایی اثبات داشتن آن را داشته باشد، به تعداد افراد خانواده‌ی وی بستگی دارد. برای مثال، این مبلغ برای یک فرد مجرد معادل 12 هزار و 960 دلار کانادایی است، برای یک خانواده‌ی دو نفره، 16 هزار 135 دلار کانادایی و برای یک خانواده‌ی سه نفره، حدود 20 هزار دلار کانادایی.

اگر پروفایلم منقضی شود باید چکار کنم؟

می‌توانید یک پروفایل جدید ایجاد کنید. شما می‌توانید، تا زمانی که صلاحیت لازم را دارید، پروفایل جدید ایجاد و در قرعه‌کشی‌ها شرکت کنید.

پروفایل متقاضیان کار در ادمونتون برای چه مدتی اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر، به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید. اما اگر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی دارید که از نظر سیستم اکسپرس انتری دارای اعتبار است، حتماً آن را قید کنید.

من به مشاوره‌ی تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

سازمان تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد حوزه‌ی مهاجرت است و در طول سال‌ها به افراد فراوانی برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ست که می‌توانید برای مشاوره‌ی تخصصی درباره‌ی مهاجرت و ورود به بازار کار در ادمونتون به آن سر بزنید.
قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید