کار در مانیتوبا

کار در مانیتوبا

مانیتوبا سرزمین شهرهای امن، آب و هوای پاک و تنوع بالای فرهنگی و زبانی است. در واقع، ساکنان این استان به بیش از 200 زبان زنده جهان صحبت می‌کنند. مانیتوبا بیش از یک قرن است که به منظور ساخت کانادای امروزی از مهاجران سراسر جهان استقبال می‌کند. لیکن، در سالهای اخیر، مهاجران بیش از پیش به کار در مانیتوبا تمایل پیدا کرده‌اند. دلیل این پدیده را می‌توان تعداد بالای مشاغل مورد نیاز و درآمد بالای مردم این استان دانست. در این مقاله قصد داریم دلایل محبوبیت و روش مهاجرت به مانیتوبا را شرح دهیم. برای آشنایی بیشتر با شرایط کار در مانیتوبا با تراست همراه باشید.

چرا کار در مانیتوبا

کار در مانیتوبا می‌تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشد. در واقع، مهاجران با انتخاب مانیتوبا به عنوان مقصد مهاجرتی خود آینده‌ای روشن و زندگی ایده‌آلی را برای خود و خانواده خود ایجاد خواهند کرد. در اینجا دلایل محبوبیت مانیتوبا را از دو منظر زندگی در مانیتوبا و بازار کار در مانیتوبا توضیح می‌دهیم.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در مانیتوبا

مانیتوبا زمستان‌های زیبا و سردی دارد، اما خوشبختانه در طول تابستان آب و هوا گرم و مرطوب می‌شود. در واقع، تابستان‌های گرم و مرطوب مانیتوبا مشهور است؛ که دلیل آن را باید در بادهای گرم خلیج مکزیک یافت که از کیلومترها پایین‌تر به سوی این استان می‌وزند.

زندگی در مانیتوبا مزایایی از قبیل جامعه خوش برخورد، سطح رفاه بالا و آموزش فوق‌العاده به همراه دارد. چهار گزینه ایده‌آل در مقابل دانشجویانی قرار دارد که می‌خواهند تحصیل در مانیتوبا را تجربه کنند: دانشگاه وینیپگ، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه براندون و کالج دانشگاه پراویدنس. بزرگترین مزیت برای فرزندان متقاضیان کار در مانیتوبا این است که می‌توانند در محیطی مدرن و دانشگاه‌های سطح اول جهانی تحصیل کنند.

یکی دیگر از تجارب زیبای زندگی در مانیتوبا لذت از طبیعت بکر و مکان‌های تاریخی آن است. این استان تعدادی از بهترین موزه‌ها و نمایشگاه‌های کانادا را در خود جای داده است. مکان‌های تاریخی مانیتوبا داستان واقعی تبدیل آن به مانیتوبای امروزی را به خوبی بازگو می‌کنند.

مانیتوبا یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های روباز رویدادهای فرهنگی، از قبیل فستیوال‌ها، شرکت‌های گردشگری، رویدادهای هنری و … در کاناداست. می‌توانید از موزه‌ها و پارک‌های ملی در این استان دیدن کنید تا لذت واقعی زندگی را تجربه کنید.

لازم است متقاضیان کار در مانیتوبا را از هزینه‌های پایین زندگی در این استان نیز مطلع ساخت. هزینه‌های زندگی در مانیتوبا بسیار پایین هستند. به طوری که، مطابق آمار سایت expatisan.com، وینیپگ نه تنها سومین شهر ارزان کانادا نیست، بلکه از 81 درصد شهرهای سراسر آمریکای شمالی نیز ارزانتر است.

از سوی دیگر، لازم به گفتن نیست که کانادا برای کیفیت بالای زندگی شناخته شده است. امتیازاتی مانند مراقبت‌های بهداشت و درمان در کانادا و تحصیلات رایگان در کانادا به متقاضیان کار در مانیتوبا کمک می‌کند تا درآمد خود را برای شهریه دانشگاه فرزندان یا هر نیاز دیگری پس‌انداز کنند.

بازار کار در مانیتوبا

بازار کار در مانیتوبا

مانیتوبا قطب صنایع متنوع به شمار می‌آید؛ به همین دلیل توانسته است از سال 2017 تا کنون، جایگاه استان با پایین‌ترین نرخ بیکاری در اقتصاد کانادا را حفظ کند. اگر قصد کار در کانادا را دارید، پس باید با تعدادی از بزرگ‌ترین صنایع مانیتوبا آشنا شوید.

برای اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به کانادا روی لینک کلیک کنید.

قبل از هر چیزی باید به صنعت هوافضای مانیتوبا اشاره کرد که یکی از بزرگ‌ترین صنایع هوافضای غرب کاناداست. گفتنی است که صنعت هوافضای این استان بیش از 5 هزار و 300 متخصص در استخدام دارد و بازار بزرگی برای کار در مانیتوبا به شمار می‌آید.

از سوی دیگر، زمین‌های جنوب مرکزی مانیتوبا بسیار حاصل‌خیزند. به همین دلیل جای تعجب نیست که بخش کشاورزی یکی از صنایع در حال رشد سریع در این استان است. مانیتوبا بیش از 250  شرکت دارد که به صنایع غذایی مختلف اختصاص دارند. اخیراً این استان جریان مهاجرتی جدیدی را به نام مسیر سرمایه گذاری در زمین‌های کشاورزی راه‌اندازی کرده است که با جذب کارگران ماهر بیشتر موجب ترقی هرچه بیشتر صنعت کشاورزی خواهد شد.

یکی دیگر از صنایع اصلی مانیتوبا ساخت و ساز است. گسترش ساخت و ساز باعث شد تا در سال 2017 درآمد کارگران 7/4 درصد افزایش داشته باشد. در این سال، کارگران مشغول به کار در مانیتوبا توانستند 41 هزار دلار کانادایی درآمد داشته باشند. به این ترتیب، به ویژه در سالهای اخیر شاهد رشد بازار مسکن بوده‌ایم، که دلیل آن را باید افزایش تقاضای مهاجران دانست. به نظر می‌رسد که این افزایش تقاضا به زودی فروکش نخواهد کرد.

گفتنی است که مانیتوبا، به دلیل تولید انرژی سالم و توسعه پایدار، به عنوان یکی از استانهای دوستدار محیط زیست کانادا نیز شناخته می‌شود. در این استان تولید انرژی بادی و ژئوترمال در حال توسعه است تا اطمینان حاصل شود که مناطق بیشتری در کانادا به منابع انرژی کم هزینه و طولانی مدت مجهز شده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که بازار کار در مانیتوبا باز هم رشد خواهد کرد، زیرا مسئولان استانی در نظر دارند در پانزده سال آینده 15 میلیارد دلار دیگر را نیز در پروژه‌های هیدروالکتریک خرج کنند.

همچنین، باید طیف دیگری از متقاضیان مهاجرت به مانیتوبا را مطلع ساخت که خرده فروشی یکی دیگر از صنایع مهم این استان است. گفتنی است که بیش از 66 هزار 700 نفر در آن مشغول فعالیت هستند.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

استاندارد حقوق کار در مانیتوبا

قانون امنیت و سلامت محیط کار در مانیتوبا حقوق کارگران و کارمندان را تعریف می‌کند. وقتی که سخن از امنیت و سلامت محیط کار به میان می‌آید، حقوق قانونی کارمندان مطرح می‌شود. توجه کنید که طبق قانون کار کانادا تمام کارمندان چهار حق پایه‌ای پایین را دارند:

 1. حق دانستن
 2. حق مشارکت
 3. حق رد کردن مشاغل ناامن
 4. حق محافظت در برابر تبعیض

در مانیتوبا حدأقل دستمزدی که به هر ساعت کار تعلق می‌گیرد معادل 11 دلار و 90 سنت است. تمام کارمندان باید حدأقل حقوق را دریافت کنند مگر اینکه تحت پوشش استانداردهای استخدام استانی نباشند یا قانون کار در مانیتوبا شامل آن‌ها نشود. چند گروه از کارمندانی که قانون حدأقل حقوق شامل حال آن‌ها نمی‌شوند عبارتند از:

 • کارگران بومی که کمتر از 12 ساعت در هفته کار می‌کنند.
 • در جریان برنامه کارآموزی مورد تأیید استانی یا فدرال.

توجه کنید که استاندارد استخدامی در مورد کارمندان پاره‌وقت نیز قابل اجراست. یعنی، به غیر از موارد بالا، باید تمام کارمندان پاره وقت دیگر نیز حدأقل دستمزد برای هر ساعت کاری را دریافت کنند. این قانون افراد جوان و دانشجویان را نیز شامل می‌شود.

طبق همین قانون، کارمندان حدأقل دو بار در ماه حقوق و مزایای خود را دریافت خواهند کرد. توجه کنید که در قانون استخدامی برای کار در مانیتوبا آمده است که کارفرمایان باید مدرک کتبی پرداخت حقوق و مزایای کارمندان را به آنها تحویل دهند.

از سوی دیگر، ساعات معمول کاری در مانیتوبا برابر با 48 ساعت در هفته و 8 ساعت در روز است. در صورتی که کارمندی بیش از ساعات معمول کار کند، اضافه کاری محسوب شده و باید یک و نیم برابر حقوق و مزایای معمول را دریافت کند.

همچنین، کارمندان حق استفاده از تعطیلات 2 هفته‌ای در سال را دارند؛ اگر بیش از 8 سال برای یک شرکت کار کرده باشید، می‌توانید از حق 3 هفته تعطیلات خود نیز استفاده کنید. به علاوه، هر کارمند مشغول به کار در مانیتوبا در روزهای تعطیلی و عید رسمی مرخصی با حقوق خواهد داشت.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در مانیتوبا

میانگین درآمد مشاغل محبوب در مانیتوبا

باید این مشاوره ضروری را به جویندگان مشاغل پردرآمد داد که اگر می‌خواهید در مانیتوبا موفق باشید، لازم است سطح تحصیلات و ارشدیت خود را در تخصص مورد نظر ارتقا دهید.

درست است که در برخی کشورهای جهان سومی، تحصیل‌کردگان و متخصصان گاهی اوقات در مشاغلی که هیچ ربطی به تخصص آن‌ها ندارد مشغول به کار می‌شوند، یا گاهی اوقات حتی بیکار هستند. لیکن، کانادا یکی از کشورهای پیشرفته جهان به شمار می‌آید، پس هرچه تحصیلات و تخصص بالاتری داشته باشید امکان اخذ جایگاه‌های شغلی پردرآمد در بازار کار در مانیتوبا نیز برای شما افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر، درست است که برخی مشاغل از قبیل پزشکی، مدیریت، استادی دانشگاه، قضاوت، وکالت و … سطح درآمدی بیشتری نسبت به سایر حرفه‌ها دارند. ولی نباید فراموش کرد که ایده پردازی و تلاش می‌تواند درهای فراوانی را در مانیتوبا به روی فرد بگشاید. بنابراین، در هر حرفه‌ای که مشغول فعالیت هستید، می‌توانید به درآمد مطلوب و رضایت بخشی دست یابید.

باید گفت که درآمد بین 30 تا 40 هزار دلار در سال برای فرد مجرد درآمد خوبی برای کار در مانیتوبا به شمار می‌آید. البته توجه کنید که درآمدهای پایین‌تر از این بازه نیز وجود دارد. یک خانواده متوسط در مانیتوبا در سال حدود 76 هزار دلار درآمد دارد. در حالی که 10 درصد افراد ثروتمند بیش از 81 هزار دلار در سال درآمد دارند و درآمد افراد بسیار ثروتمند بیش از 191 هزار دلار در سال است.

در جدول پایین تعدادی از پردرآمدترین مشاغل را گردآوری کرده‌ایم:

عنوان شغلدرآمد
مدیر پروژه153 هزار دلار
مهندس مشاور138 هزار دلار
مدیر املاک153 هزار دلار
مدیر توسعه تکنولوژی189 هزار دلار
مدیر محصول175 هزار دلار
مربی فیتنس86 هزار و 400 دلار
دستیار مربی ورزشی101 هزار دلار
مدیر هتل221 هزار دلار
مدیر منابع انسانی184 هزار دلار
مدیر استخدام180 هزار دلار

برای اطلاع بیشتر از میانگین حقوق کار در کانادا روی لینک کلیک کنید.

بزرگترین شرکت های مانیتوبا

کارمندان همیشه مایلند در شرکت‌های بزرگ مشغول به کار در مانیتوبا شوند. این شرکت‌ها به دلیل اهمیت خاصی که به نیروی انسانی خود می‌دهند، همیشه جذابیت بالایی برای افراد دارند. اما باید این واقعیت را پذیرفت که افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی، متخصص و ایده‌پرداز نیز جذابیت زیادی برای این شرکتها دارند.

بنابراین، مسیر استخدام در چنین شرکتهایی همان ارتقای سطح تحصیلات و تخصصهای حرفه خود است. اما باید توجه داشت که سایر کارگران ماهر نیز می‌توانند به استخدام شرکتهای بزرگ درآیند. این شرکت‌ها برای انجام امور خود به طیف وسیعی از مشاغل نیازمند تخصص بالا تا مشاغل نیازمند مهارت کم احتیاج دارند.

به هر حال، در ادامه تعدادی از شرکت‌های بزرگ و بهترین کارفرماهایی را که برای کار در مانیتوبا می‌توان به استخدام آنها درآمد، فهرست کرده‌ایم:

 • Aboriginal Peoples Televesion Network Inc. / APTN
 • Access Credit Union Limited
 • Arctic Co-operatives Limited
 • Artist REIT
 • Assiniboine Credit Union Limited
 • Birchwood Automotive Group
 • Bold Commerce
سرمایه گذاری در منیتوبا
نکاتی درباره جستجوی شغل در مانیتوبا

نکاتی درباره جستجوی شغل در مانیتوبا

مهاجرت امری سرنوشت ساز است و توصیه می‌کنیم که در تصمیم‌گیری درباره امور حیاتی به هیچ وجه بدون اطلاعات کافی اقدام نکنید. در صورتی که ناآگاهانه وارد فرآیند مهاجرت شوید، نه فقط امکان دارد که به نتیجه دلخواه خود دست نیابید، بلکه این احتمال هم وجود دارد که چند سال خود را از زندگی عقب اندازید. بنابراین، به متقاضیان کار در مانیتوبا توصیه می‌کنیم که پیش از هر اقدامی حتماً با مشاوران و متخصصان امور مهاجرت تماس گرفته و مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

برای مثال، اگر می‌خواهید برای مهاجرت به مانیتوبا اقدام کنید، باید اطلاعات کافی را درباره شغل مورد نظر خود داشته باشید. سؤالاتی از قبیل اینکه آیا شغل شما در بازار کار در مانیتوبا مورد نیاز است یا خیر، آیا با استفاده از شغل و موقعیت خود می‌توانید با موفقیت وارد بازار در این استان شوید یا خیر و … تأثیرات بسیار سرنوشت سازی بر احتمال موفقیت شما می‌گذارند.

از سوی دیگر، فراموش نکنید که برای مهاجرت به کانادا به مدرک زبان انگلیسی (یا فرانسوی) نیاز دارید. مهارت زبان انگلیسی نه فقط برای زندگی و کار در کانادا و مانیتوبا حیاتی است و بدون آن قادر به زندگی و ایجاد روابط در سطح جامعه نخواهید بود، بلکه تأثیر زیادی هم بر امتیاز شما برای دریافت دعوت‌نامه دارد.

بنابراین، اگر قصد دارید برای کار در مانیتوبا اقدام کنید، به دو نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید:

 1. اطلاعات و راهنمایی‌های لازم درباره بازار کار و شرایط شغل خود را دریافت کنید.
 2. اگر سطح زبان انگلیسی مطلوبی ندارید، از همین الان برای تقویت آن دست به کار شوید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان با وکیل مهاجرت در مانیتوبا بهره‌مند شوید.

برای اطلاع از سایت های کاریابی کانادا روی لینک کلیک کنید.

فرصت های مهاجرت کاری به مانیتوبا

استان مانیتوبا با منافعی که مهاجران ماهر به اقتصاد و جامعه تزریق می‌کنند، آشناست. به همین دلیل روش‌های زیادی برای مهاجرت کاری به این استان تعبیه شده است. یکی از راه‌هایی که متقاضیان می‌توانند برای ورود به بازار کار در مانیتوبا استفاده کنند، جریان اکسپرس اینتری برنامه استانی مانیتوبا است. برای اینکه فرد بتواند در قرعه کشی اکسپرس انتری شرکت کند، باید پروفایل شخصی خود را ایجاد نماید.

مدارک مورد نیاز برای اکسپرس اینتری مانیتوبا

در این بخش مدارک و کارهای لازمی را که برای شرکت در ویزای اکسپرس انتری کانادا باید انجام شود، شرح می‌دهیم.

 • پروفایل اکسپرس اینتری مانیتوبا

برای اینکه در قرعه کشی مربوط به اکسپرس انتری برای ورود به بازار کار در مانیتوبا شرکت داده شوید، لازم است که قبل از هر کاری دیگری پروفایل شخصی خود را ایجاد کنید.

 • سابقه کاری برای اکسپرس اینتری مانیتوبا

برای اینکه بتوانید درخواست خود را برای کسب جایگاه شغلی در یکی از مشاغل مورد نیاز استان مانیتوبا تحویل دهید، لازم است حدأقل 6 ماه سابقه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز داشته باشید.

 • مهارت زبانی مورد نیاز برای اکسپرس اینتری مانیتوبا

برای اینکه بتوانید امتیاز لازم را برای شرکت در قرعه‌کشی اکسپرس انتری مانیتوبا به دست آورید، لازم است مدرک زبان داشته باشید. حدأقل مدرک زبانی مورد پذیرش برای ورود به بازار کار در مانیتوبا عبارت است نمره 7 در آزمون CLB یا معادل آن در سایر آزمون‌ها از قبیل آیلتس و … .

 • سطح تحصیلات مورد نیاز برای شرکت در اکسپرس اینتری مانیتوبا

برای شرکت در جریان اکسپرس انتری برنامه استانی مانیتوبا باید حدأقل مدرک کارشناسی یا دیپلم دبیرستان را داشته باشید.

 • شرط سن جریان اکسپرس اینتری مانیتوبا

توجه داشته باشید که افراد زیر 18 سال نمی‌توانند در برنامه اکسپرس انتری مانیتوبا شرکت کنند.

 • فاکتور سازگاری در اکسپرس اینتری مانیتوبا

لازم است متقاضی نشان دهد که هدف او از مهاجرت و توانایی لازم برای سکونت در استان را دارد. هر متقاضی کار در مانیتوبا روش‌های متفاوتی برای اثبات این مهم در اختیار دارد. برای مثال می‌توان به داشتن خویشاوند درجه یک در مانیتوبا، سابقه کاری قبلی در مانیتوبا یا تحصیل در مانیتوبا و … اشاره کرد.

 • گواهی تمکن مالی جریان اکسپرس اینتری مانیتوبا

هر متقاضی لازم است که گواهی تمکن مالی لازم برای سکونت در مانیتوبا را ارائه کند.

فرآیند جریان اکسپرس اینتری مانیتوبا

فرآیند جریان اکسپرس اینتری مانیتوبا

جریان اکسپرس انتری مانیتوبا از فرآیند ساده‌ای برای انتخاب متخصصان و کارگران ماهر استفاده می‌کند. هر متقاضی برای ورود به بازار کار در مانیتوبا باید فرآیند پایین را با موفقیت طی کند:

 • فرد دارای صلاحیت باید حدأقل 60 امتیاز از 100 امتیاز لازم برای شرکت در قرعه کشی اکسپرس انتری مانیتوبا را کسب کند.
 • در صورتی که صلاحیت لازم را داشته باشید، می‌توانید پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد کنید.
 • پروفایل متقاضیان بررسی می‌شود و امتیازدهی به آن‌ها انجام می‌شود. بالاترین امتیازی که به هر پروفایل داده می‌شود، 1000 امتیاز است و باید سعی کنید بیشترین امتیاز را کسب کنید.
 • استان مانیتوبا دعوت‌نامه متقاضیانی را که توانسته‌اند بالاترین امتیاز را برای ورود به بازار کار در مانیتوبا به دست آورند، تهیه می‌کند.
 • متقاضیانی که موفق به اخذ نامزدی شده‌اند، 600 امتیاز دیگر نیز برای امتیازبندی سیستم رتبه بندی جامع کلی دریافت می‌کنند.
 • پس از آنکه نامزدی به طور رسمی در پروفایل اکسپرس انتری بارگذاری شد، دعوت‌نامه برای اقدام به منظور اخذ اقامت دائم کانادا برای نامزدهای قبول شده ارسال می‌شود.
مشاغل مورد نیاز در مانیتوبا

مشاغل مورد نیاز در مانیتوبا

در مانیتوبا مشاغلی که به نیروی کار خارجی نیاز دارند مطابق جداول پایین هستند. در صورتی که در یکی از حرفه‌های یاد شده فعالیت دارید، می‌توانید برای ورود به بازار کار در مانیتوبا اقدام کنید.

توجه: فهرست مشاغل مورد نیاز بیشتر از آنچه است که در جداول پایین مشاهده می‌کنید. برای کسب اطلاع از فهرست کامل مشاغل و مشاوره بیشتر با مشاوران تراست تماس بگیرید.

مشاغل تجاری، مالی و اداری در مانیتوبا

کدمشاغل واجد شرایط
0111مدیران مالی
0112مدیران منابع انسانی
0114دیگر مدیران خدمات اداری
0121مدیران بیمه، معاملات ملکی و کارگزاران مالی
0122مدیران بانکداری، اعتباری و دیگر سرمایه‌گذاری‌ها
0124مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
1111حسابدار و حسابرسان مالی
1112تحلیلگران مالی و سرمایه‌گذاری
1114دیگر کارکنان مالی
1121متخصصان منابع انسانی
1122مشاغل حرفه‌ای در مشاوره مدیریت کسب و کار
1123مشاغل حرفه‌ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
1212سرپرستان، کارگران ادارات مالی و بیمه
1215سرپرستان، مشاغل تأمین زنجیره، ردیابی و هماهنگ کننده برنامه
1221کارکنان اداری
1223مدیران منابع انسانی و استخدام
1224مدیران املاک
1241دستیار مدیران
1242دستیار مدیران حقوقی
1251گزارش کنندگان دادگاه، عریضه نویسان و دیگر مشاغل مرتبط
1311دفترداران و تکنسین‌های حسابداری

علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط در مانیتوبا

کدمشاغل واجد شرایط
0211مدیران مهندسین
0212مدیران علوم و معماری
0213مدیران سیستم‌های کامپیوتری و اطلاعاتی
2121زیست‌شناسان و دانشمندان مرتبط
2123نماینده، مشاور و متخصص کشاورزی
2131مهندسین عمران
2132مهندسین مکانیک
2133مهندسین برق و الکترونیک
2141مهندسین صنایع و تولید
2147مهندسین کامپیوتر (بجز طراحان و مهندسین نرم‌افزار)
2151معماران
2154نقشه کشان
2161ریاضی‌دانان، آماردانان و آمارگیران
2171تحلیلگر و مشاور سیستم‌های اطلاعاتی
2172تحلیلگران و مدیران پایگاه داده
2173مهندسین و طراحان نرم‌افزار
2174برنامه‌نویسان کامپیوتر و توسعه‌دهندگان رسانه‌های تعاملی
2175طراحان و توسعه‌دهندگان وب
2211تکنسین‌ها و متخصصان شیمی
2212متخصصان و تکنسین‌های معدن‌کاوی و زمین‌شناسی
2221متخصصان و تکنسین‌های زیست‌شناسی
2222بازرسان کشاورزی و محصولات شیلاتی

مشاغل علوم اجتماعی، آموزش، خدمات دولتی و دین در مانیتوبا

کدمشاغل واجد شرایط
0423مدیران خدمات اجتماعی و اصلاحی
4112وکلا و دفترداران رسمی کبک
4151روان‌شناسان
4152مددکاران اجتماعی
4153مشاوران خانوادگی، ازدواج و دیگر مشاوران
4161محققان، مشاوران و مدیران برنامه سیاست‌گذاری علوم طبیعی و کاربردی
4163مدیران توسعه کسب و کار و محققین و مشاوران بازاریابی
4164محققین، مشاوران و مدیران برنامه سیاست‌گذاری اجتماعی
4212مددکاران اجتماعی
4214مربیان و مددکاران کودکان
4215مربیان معلولین

مشاغل منحصر به صنایع مادر در مانیتوبا

کدمشاغل واجد شرایط
0821مدیران کشاورزی

مشاغل منحصر به فرآوری، تولید و تجهیزات در مانیتوبا

کدمشاغل واجد شرایط
0911مدیرات خط تولید
0912مدیران تجهیزات
9241مهندسین قدرت و مهندسین سیستم قدرت

کار و درآمد دانشجویی در مانیتوبا

کار دانشجویی نه فقط بخشی از هزینه‌های فرد را پوشش می‌دهد، بلکه مزایای دیگری از قبیل ایجاد رزومه قوی و سابقه کاری کانادایی نیز به دنبال دارد. اگر فرد پس از تحصیل هم متقاضی کار در مانیتوبا شود، شبکه‌ای از روابط مفیدی که در حین کار پاره‌وقت ایجاد کرده است، می‌تواند مشکل‌گشا باشد.

دانشجویان در مانیتوبا می‌توانند وارد بازار کار شوند و تمام مزایای سایر افراد شامل حال آن‌ها نیز می‌شود. در این مورد هیچ تبعیضی در بین استخدامی‌های تمام‌وقت و پاره‌وقت وجود ندارد. تنها اختلاف این است که دانشجویان نمی‌توانند به صورت تمام‌وقت مشغول کار در مانیتوبا شوند. این امر به سادگی از روی شماره سینی که پس از ورود به کانادا دریافت می‌کنید، قابل تشخیص است.

نحوه پیدا کردن کار مانیتوبا

نحوه پیدا کردن کار مانیتوبا

توجه کنید که در واقع همه‌ چیز به خود فرد بستگی دارد. دیدگاه و قابلیت سازگاری فرد با محیط جدید تأثیر زیادی بر میزان موفقیت او در پیدا کردن کار در مانیتوبا خواهد داشت. در هر صورت، موارد پایین هم می‌توانند در این فرآیند به شما کمک کنند:

 • رزومه‌ و کاور لتری قوی تهیه کنید – فراموش نکنید که باید رزومه‌ی خودتان را به سبک و سیاق کانادایی‌ها بنویسید.
 • یک حساب لینکدین ایجاد کنید یا حساب قدیمی خود را سر و سامان دهید. لینکدین می‌تواند نقش رزومه آنلاین شما را داشته باشد.
 • سایت‌های کاریابی می‌توانند مشکل گشا باشند:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • پیگیر باشید، پیگیر باشید، پیگیر باشید. تنها روش برای پیدا کردن کار در مانیتوبا پیگیر بودن است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

اگر پروفایلم منقضی شود باید چکار کنم؟

می‌توانید پروفایل جدیدی برای شرکت در قرعه‌کشی ورود به بازار کار در مانیتوبا ایجاد کنید. تا زمانی که صلاحیت لازم را دارید، می‌توانید پروفایل جدید ایجاد و در قرعه‌کشی‌ها شرکت کنید.

من مدرکم را در رشته‌ی (مهندسی، پرستاری، برنامه‌نویسی، …) دریافت کرده‌ام. بهتر است از کدام برنامه‌ی استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هر کدام از برنامه‌ها بهتر با وکیل یا مشاور خود تماس بگیرید.

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر، به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید. اما اگر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی دارید که از نظر سیستم اکسپرس انتری دارای اعتبار است، حتماً آن را قید کنید.

پروفایل متقاضیان کار در مانیتوبا چه مدت اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

برای اینکه گواهی تمکن مالی‌ام تأیید شود باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی کار در مانیتوبا باید توانایی اثبات داشتن آن را داشته باشد، به تعداد افراد خانواده وی بستگی دارد. برای مثال، این مبلغ برای فرد مجرد حدود 12 هزار و 960 دلار کانادایی است، برای خانواده دو نفره، 16 هزار 135 دلار کانادایی و برای خانواده سه نفره، حدود 20 هزار دلار کانادایی.

من به مشاوره تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

مؤسسه مهاجرتی تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد در حوزه مهاجرت است و در طول سال‌ها به افراد فراوانی برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ است که می‌توانید برای مشاوره‌ تخصصی درباره مهاجرت و ورود به بازار کار در مانیتوبا به آن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید