کار در واترلو

کار در واترلو

واترلو ناحیه‌ا‌ی پُر جنب و جوش و پر رونق برای زندگی، کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری است. سالانه مهاجران زیادی برای زندگی و کار وارد واترلو می‌شود. واترلو در جنوب استان انتاریو واقع شده و فقط یک ساعت با تورنتو فاصله دارد. هنگام عزیمت به این ناحیه با ترکیبی از شهرهای مدرن و روستاهای زیبا روبرو خواهید شد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با واترلو با تراست همراه باشید.

چرا کار در واترلو

در مجموع 500 هزار نفر در ناحیه‌ی واترلو زندگی می‌کنند که از سه شهر کمبریج، کیچنر و واترلو به اضافه‌ی چهار شهرستان کوچک تشکیل شده است. اما چرا این ناحیه از استان انتاریو محبوبیت زیادی در بین مهاجران دارد؟ پاسخ مشخص است: زیرا زندگی و کار در واترلو می‌تواند مزایای فراوانی برای مهاجران داشته باشد. در ادامه این موضوع را بیشتر شرح خواهیم داد.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در واترلو

در واترلو می‌توانید طیف گسترده‌ای از خانه‌ها را در متراژها، ویژگی‌ها و اجاره‌های مختلف پیدا کنید. قیمت‌ها در اینجا مقرون به صرفه هستند چنانچه قیمت‌ها از تورنتو و ناحیه‌های اطراف آن پایین‌تراما از برخی نواحی جنوبی‌تر انتاریو که فاصله‌ی زیادی با تورنتو دارند بالاتر است.

تمام بیمارستان‌های واترلو در کیچنر واقع شده‌اند. مشهورترین بیمارستان این ناحیه Grand River Hspital است که شامل مراکز بهداشتی و سلامتی مختلفی است.

مهاجرانی که برای کار در واترلو به این ناحیه آمده‌اند، برای تحصیلات فرزندان خود نگرانی ندارند. در واترلو علاوه بر وجود مدارس و دبیرستان‌های متعدد، دو دانشگاه و یک کالج فنی نیز مشغول فعالیت هستند.  

دانشگاه واترلو: این دانشگاه به سبب رشته‌های علوم کامپیوتری، ریاضی و رشته‌های مختلف مهندسی شناخته شده است.

دانشگاه ویلفرد لوریه: رشته‌های تجارت و اقتصاد موجب کسب شهرت برای این دانشگاه شده‌اند.

کالج کانستوگا: این کالج همیشه به عنوان یکی از بهترین کالج‌های استان انتاریو انتخاب می‌شود.

همچنین، تعداد زیادی پارک و مکان تفریحی در امتداد رودخانه‌ی گرند ساخته شده‌اند. به همین دلیل مهاجرانی که برای کار در واترلو اقدام می‌کنند، نه تنها نگران کمبود امکانات نیستند، بلکه از مزایای شهرهای کوچک و آرامش زندگی در آن نیز بهره‌مند خواهند شد. واترلو داری چهار فصل است، تابستان گرم، زمستان سرد و پاییز و بهار معتدل.

لازم به اشاره است که سیستم حمل و نقل عمومی واترلو متکی به سیستم اتوبوس‌رانی است. در اینجا عواملی از قبیل مسیر، فاصله و … در میزان کرایه تاثیرگذارند. دسترسی به تورنتو نیز از طریق اتوبوس و قطار امکان‌پذیر است.

گفتنی است که ناحیه‌ی واترلو، مانند سایر ناحیه‌های استان انتاریو، به سبب نیاز به پزشک بیشتر، گزینه‌ی بسیار مطلوبی برای پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

بازار کار در واترلو

مهاجران به کار در واترلو علاقمند هستند، چون این ناحیه خانه‌ی شرکت‌های بسیار فعالی است و نرخ استخدام نیز از بهترین‌های سراسر استان انتاریو به شمار می‌آید. در واترلو، همچنین، تولیدات بسیار نیرومند است و سایر صنایع نیز استخدام‌های معناداری را انجام می‌دهند. به همین دلیل می‌توان گفت که واترلو قطب تکنولوژی، نوآوری و بخش‌های دانش‌محور به شمار می‌آید.

اقتصاد ناحیه‌ی واترلو بسیار متنوع است و طیف وسیعی از بخش‌های صنعتی از تولیدات تا صنایع تکنولوژی پیشرفته را شامل می‌شود. نکته‌ی خوشحال کننده برای متقاضیان کار در واترلو این است که این ناحیه از نظر تاریخی پایین‌ترین نرخ بیکاری را در انتاریو دارد.

در شهر واترلو دو بخش مهم بیمه و تکنولوژی پیشرفته در کنار دو دانشگاه فعالیت‌های گسترده‌ای دارند. همچنین، سه اتاق فکر مشهور در این شهر حضور دارند: مؤسسه‌ی فیزیک نظری پریمتر، مؤسسه‌ی کوانتوم رایانشی و مرکز نوآوری حکومتی بین المللی.

گفتنی است که واترلو، همراه با کیچنر و کمبریج، بخشی از مثلث تکنولوژی کانادا (CTT) را تشکیل می‌دهند. این یک ابتکار عمل توسعه‌ی اقتصادی مشترک است که این ناحیه را به بازاری بین المللی تبدیل می‌کند. به همین دلیل است که مهندسان حوزه‌های مختلف تکنولوژی تمایل زیادی به کار در واترلو دارند.

رابین ویبی، اقتصاددان ارشد هیئت کنفرانس کانادا درباره‌ی واترلو می‌گوید که برخی بخش‌های اقتصادی این ناحیه مانند ساخت و ساز، حمل و نقل و انبارداری بالاترین سودها را در واترلو داشته‌اند. به نظر او، سایر حوزه‌های پربازده نیز عبارتند از عمده‌ فروشی و تک فروشی، اطلاعات و فرهنگ، خدمات شخصی و اداره‌ی عمومی.

جالب توجه است که در نوامبر 2020 در واترلو تعداد 2600 شغل تمام وقت بیشتر نسبت به سال گذشته وجود داشته است. نشانه‌ای که عملکرد خوب این ناحیه را در کارآفرینی به نمایش می‌گذارد.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

استاندارد حقوق کار در واترلو

استاندارد حقوق کار در واترلو

استاندارد کار در واترلو تابع قوانین استان انتاریو می‌باشد. البته قوانین کار کانادا تقریباً مشابه هستند، ولی هر استان نیز می‌تواند قوانین خاص خود را داشته باشد. در انتاریو ساعات کاری معمول عبارت است از 8 ساعت در روز و 44 ساعت در هفته. در صورتی که کارمندی بیش از ساعات معمول کار کند، اضافه کاری محاسبه شده و لازم است که دستمزدی معادل یک و نیم برابر ساعات معمول کاری را دریافت کند. البته اگر کارمندی در روز بیش از 12 ساعت کار کند، دستمزد هر ساعت اضافه کاری او معادل دو برابر ساعات معمول خواهد بود.

در ضمن، هر کارمند مشغول به کار در واترلو که بیش از 5 ساعت در روز در محیط کار حاضر باشد، باید زمانی معادل نیم ساعت برای استراحت و احیاناً صرف نهار داشته باشد. حدأقل حقوق دریافتی در انتاریو 14 دلار برای هر ساعت کاری‌ست و کارفرما می‌تواند به صورت نقد، چک یا واریز مستقیم به حساب بانکی کارمند، حقوق و مزایای وی را پرداخت کند.

نکته‌ی دیگر هم اینکه هر کارمند در هر 12 ماه تمام حق استفاده از 2 هفته تعطیلات با حقوق را دارد. در صورت پایداری در یک شرکت برای مدت 5 سال، کارمند می‌تواند از حق تعطیلات 3 هفته‌ای خود استفاده کند.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در واترلو

میانگین درآمد مشاغل محبوب در واترلو

شرکت‌های مختلفی برای کار در واترلو وجود دارند. این شرکت‌ها بازار کار نسبتاً بزرگ و متنوعی را در این ناحیه پدید آورده‌اند. البته واضح است که میزان درآمد هر فردی تا حد زیادی به سطح ارشدیت شخص در حوزه‌ی کاری خود بستگی دارد، ولی به نظر می‌رسد که ناحیه‌ی واترلو بیش از هر شغل دیگری به پزشک و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارد، که درآمد بالایی را نیز برای متقاضیان به همراه دارد.

لیکن، علاوه بر این طیف از مشاغل، شغل‌های دیگری نیز در واترلو هستند که درآمد بالایی را برای متقاضیان آنها در پی دارد. برای مثال به جدول پایین توجه کنید:

عنوان شغلمیانگین درآمد
توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار73 هزار دلار
مهندس نرم‌افزار79 هزار دلار
مدیر پروژه71 هزار دلار
مهندس ارشد نرم‌افزار97 هزار دلار
مهندس ارشد نرم‌افزار / توسعه‌دهنده / برنامه‌نویس95 هزار دلار
مدیر عملیات67 هزار دلار
تحلیلگر مالی56 هزار دلار
بزرگ‌ ترین شرکت ‌های واترلو

بزرگ‌ ترین شرکت ‌های واترلو

متقاضیان کار در واترلو می‌توانند به استخدام شرکت‌های مختلفی درآیند. همان طور که اشاره شد، واترلو یک ناحیه‌ی رو به رشد و پر جنب و جوش است که شرکت‌های مختلفی در آن مشغول فعالیت هستند. برای مثال، می‌توان بزرگ‌ترین کارفرمایان شهر واترلو را طبق جدول پایین دسته‌بندی کرد:

عنوانحوزه‌ی فعالیت
دانشگاه واترلودانشگاه و کالج
Sun Life Financialمجموعه شرکت‌های بیمه
تولیدات تویوتا موتور کاناداتولید تجهیزات حمل و نقل
شهرداری ناحیه‌ی واترلوآژانس‌های فدرال
TDبانک و مؤسسات اعتباری
Manulifeبانکداری و مدیریت دارایی
Linamarتولیدات صنعتی
Tim Hortonsفست فود و رستوران‌های کویک سرویس
دانشگاه ولفرد لوریهدانشگاه و کالج

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

نکاتی درباره‌ی جستجوی کار در واترلو

پیدا کردن کار در واترلو یا هر نقطه‌ی دیگری از کانادا، بدون اطلاع کافی از فرآیندهای کاریابی، می‌تواند امری چالش‌برانگیز باشد. هر متقاضی باید شرایط خود را برای کار در این ناحیه به دقت بررسی کند. برای این منظور لازم است تحصیلات و سابقه‌ی کاری، رزومه و … خود را با شرایط بازار کار شهر یا ناحیه‌ی مقصد مطابقت دهید. سؤال مهم این است که آیا شما شرایط کار در آن منطقه را دارید یا خیر.

برای مثال، نکته‌ی مهمی که در کاریابی در کانادا اهمیت دارد، نیاز به مدرک زبان است. بدیهی است که برای اینکه بتوانید با موفقیت وارد بازار کار در واترلو شوید، باید انگلیسی را مسلط باشید. در صورتی که سطح زبان انگلیسی شما در حد اخذ مدرک زبان مورد نیاز نیست، بهتر است از هم‌اکنون برای تقویت زبان انگلیسی خود اقدام کنید.

فرصت‌ های مهاجرت کاری به واترلو

روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به واترلو وجود دارند. اما در اینجا ترجیح ما شرح چگونگی اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق جریان اکسپرس انتری برنامه‌ی استانی است.

جریان اکسپرس اینتری انتاریو – واترلو

جریان اکسپرس اینتری انتاریو – واترلو

این برنامه برای کارگران ماهر دارای سابقه‌ی کاری خارجی‌ست که می‌خواهند به صورت دائم به کانادا مهاجرت کنند. بنابراین، اگر قصد کار در واترلو را دارید، باید از طریق این جریان اقدام کنید.

اکسپرس اینتری چگونه کار می ‌کند

در این برنامه مجموعه‌ای از شرایط حدأقلی برای موارد پایین در نظر گرفته شده است:

 • سابقه‌ی کاری
 • سطح زبان
 • تحصیلات

هر متقاضی باید حدأقل شرایط را برای موارد بالا داشته باشد.

عوامل مؤثر در انتخاب

اگر تمام شرایط مورد نیاز را داشته باشید، پروفایل شما بر اساس موارد پایین ارزیابی خواهد شد:

 • سن
 • تحصیلات
 • سابقه‌ی کاری
 • داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
 • مهارت‌های زبان انگلیسی
 • تطبیق‌پذیری (احتمال سکونت شما در واترلو چقدر است)

امتیاز پروفایل هر کدام از متقاضیان کار در واترلو بر اساس نحوه‌ی پاسخ‌گویی آن به هر کدام از موارد بالا تعیین می‌شود.

سیستم امتیازدهی در اکسپرس اینتری برای چیست

سیستم امتیازدهی در اکسپرس اینتری برای چیست

امتیازهای متقاضیان به منظور ارزیابی صلاحیت آنها برای استفاده از برنامه‌ی اکسپرس اینتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه کنید که وقتی که به قرعه‌کشی اکسپرس انتری وارد می‌شوید، سیستم متفاوتی برای رتبه‌بندی پرفایل‌ها استفاده خواهد شد. در این مرحله نامزدهایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند، انتخاب شده و دعوت نامه‌ی اقدام برای اخذ اقامت دائم را دریافت خواهند کرد.

حدأقل مدارک مورد نیاز برای اکسپرس اینتری

حدأقل مدارک مورد نیاز برای اکسپرس اینتری

سابقه‌ی کاری

سابقه‌ی کاری یعنی متقاضی کار در واترلو در یکی از طیف‌های شغلی تعیین شده دارای تجربه است. شما باید نشان دهید که در هنگام فعالیت در شغل قبلی خود، وظایف‌تان را به خوبی انجام داده‌اید. این شامل تمام وظایف ضروری و غالب وظایف اصلی نیز می‌شود. توجه کنید که موارد زیر در سابقه‌ی کاری اهمیت دارند:

 • سابقه‌ی کاری مربوط به همان نوع شغلی باشد که برای آن اقدام کرده‌اید.
 • سابقه‌ی کاری مربوط به 10 سال اخیر باشد.
 • زمانی فعالیت شما سابقه‌ی کاری قلمداد می‌شود که برای آن حقوق دریافت کرده باشید.
 • حدأقل مدت یک سال به صورت مداوم در آن شغل مشغول فعالیت بوده باشید.

مهارت زبانی

هر متقاضی کار در واترلو باید مدرک زبان انگلیسی خود را در هر چهار مهارت نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن ارائه دهد. توجه کنید که نمره‌ی متقاضی در هر کدام از مهارت‌های یاد شده نباید کمتر از نمره 7 تست Canadian Language Benchmark یا معادل آن باشد. در نهایت هم فراموش نکنید که باید نتیجه‌ی آزمون را در پرفایل اکسپرس انتری خود درج کنید.

ذکر این نکته هم ضروری می‌نماید که نتیجه‌ی آزمون زبان به مدت 2 سال معتبر است و اعتبار آزمون باید تا روزی که برای اقامت دائم اقدام می‌کنید، منقضی نشود.

تحصیلات

اگر متقاضی کار در واترلو در کانادا به مدرسه رفته‌ است، باید مدرک دیپلم یا گواهی‌ نامه‌ی فارغ التحصیلی خود را داشته باشد. اما در صورتی که متقاضی در خارج از کانادا تحصیل کرده‌ است، باید ارزیابی تحصیلی خود را دریافت و آن را همراه با سایر مدارک در پروفایل خود وارد کند.

گواهی تمکن مالی

توجه داشته باشید که باید اثبات کنید که توانایی مالی کافی برای سکونت در کانادا را دارید. تنها در دو حالت پایین نیازی به ارائه‌ی گواهی تمکن مالی نخواهید داشت.

 • در حال حاضر توانایی کار قانونی در کانادا را دارید.
 • یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی دارید.

مشاغل مورد نیاز در انتاریو – واترلو

جریان اولویت‌های سرمایه انسانی اکسپرس انتری

نوع مهارتمثال مشاغل
O – شغل در موقعیت های مدیریتیمثل 0111 مدیران مالی
A – مشاغل حرفه ایمثل 3012 پرستاران و پرستاران روان درمانی تأیید شده
B – مشاغل فنی و تجربه در معاملهمثل 7251 لوله کش

اغلب دانشجویانی که در کانادا مشغول تحصیل هستند، تمایل دارند بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را نیز تأمین کنند. باید گفت که امکان کار در واترلو برای دانشجویان فراهم است. آنها نه تنها می‌توانند به این صورت بخشی از هزینه‌های خود را پوشش دهند، بلکه سابقه‌ی کاری مطلوبی را نیز به رزومه‌ی خود می‌افزایند.

کار پاره وقت دانشجویی در قانون به صورت 20 ساعت در هفته تعریف شده است. دانشجو می‌تواند به این ترتیب مبلغی معادل حدأقل 14 دلار برای هر ساعت کاری دریافت کند. توجه کنید که کار دانشجویی تنها به صورت پاره وقت امکان‌پذیر است و کارفرما از طریق مشاهده‌ی ویزا و شماره‌ی سین شما به سادگی به این موضوع پی خواهد برد.

نحوه‌ ی پیدا کردن کار در واترلو

می‌توان گفت که تقریباً هر امری به دیدگاه فرد نسبت به آن بستگی دارد. پس دیدگاه شما به کار در واترلو می‌تواند تأثیر زیادی روی هدف شما داشته باشد. به هر حال، موارد پایین نیز می‌توانند در جریان کاریابی به شما کمک کنند:

 • با محیط سازگار باشید – این می‌تواند تبدیل به نقطه قوت شما شود.
 • به رزومه و کاور لتر خود اهمیت دهید – توجه کنید ارسال کاور لتر در کانادا بسیار مرسوم است و فراموش نکنید که رزومه‌ی خود را نیز کاناداییزه کنید.
 • امروزه حساب لینکدین رزومه‌ی آنلاین افراد به شمار می‌آید. پس حساب لینکدین خود را سر و سامان دهید یا یک حساب جدید ایجاد کنید – امروزه بسیاری از کارفرمایان آگهی‌های استخدامی خود را در لینکدین قرار می‌دهند.
 • به سایت‌های کاریابی سر بزنید:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • برای رسیدن به شغل هدف خود پیگیر باشید و خسته نشوید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

چگونه می‌توانم امتیاز خود را برای کار در واترلو افزایش دهم؟

چند روش برای افزایش امتیاز وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها عبارت است از اخذ مدرک مهارت زبان انگلیسی. پس بهتر است زودتر برای این منظور اقدام کنید.

چه زمانی قرعه‌کشی بعدی اکسپرس انتری انجام می‌شود؟

معمولاً قرعه‌کشی اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار انجام می‌شود. به هر حال، نباید انتظار داشت که همیشه قرعه‌کشی در این تاریخ‌ها برگزار شود. گاهی اوقات فاصله‌ی بین قرعه‌کشی‌ها بیشتر و حتی کمتر نیز می‌شود.

آیا از طریق جریان اکسپرس انتری، خانواده‌ام می‌توانند با من به کانادا بیایند؟

اکسپرس انتری به متقاضیان کار در واترلو اجازه می‌دهد تا مشخصات همسر و فرزندان خود را نیز در هنگام ثبت درخواست قید کنند. در صورتی که درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، خانواده‌ی شما نیز با خود شما اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند.

آیا اگر همسر خود را در هنگام ثبت درخواست قید کنم، امتیاز بیشتری کسب خواهم کرد؟

خیر، ضرورتاً چنین نیست.

آیا می‌توانم تنها خودم اقدام کنم و سپس خانواده‌ام را به کانادا بیاورم؟

بله، این امکان فراهم است. شاید فردی بخواهد به تنهایی مهاجرت کند و سپس از طریق برنامه‌ی مهاجرتی حمایت خانوادگی برای آوردن همسر و فرزندانش اقدام کند.

من به مشاوره‌ی تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

سازمان تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد حوزه‌ی مهاجرت است و در طول سال‌ها به افراد فراوانی برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ست که می‌توانید برای مشاوره‌ی تخصصی درباره‌ی مهاجرت به مونترال به آن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.