ویزای کاری

ویزای کاری

افراد زیادی در سر تا سر دنیا  به منظور رسیدن به اهداف مختلفی، تصمیم به مهاجرت می گیرند. هدف از مهاجرت می تواند، تحصیل، کار، سرمایه گذاری، گردشگری و … باشد. اگر متقاضی برای مهاجرت به کشور مد نظرش، هدف کاری را در نظر گرفته باشد، باید ویزای کاری اخذ کند.

کشورهای مختلف با توجه به قوانین و مقررات از پیش تعیین شده و با توجه به شرایطی که متقاضی دارد تصمیم به صدور ویزای کاری فرد می گیرند. با این حال در میان کشورهای مختلف، برخی از کشورها شرایط بهتری برای اخذ ویزای کاری دارند.

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به برخی از بهترین کشورهای جهان برای اخذ ویزای کاری بپردازیم.

بهترین کشورها برای اخذ ویزای کاری

کانادا برای اخذ ویزای کاری

افراد تنها پس از دریافت پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری از یک کارفرما در کانادا باید برای اخذ ویزای کار اقدام کنند. کارفرما باید از ESDC (اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا) یک LMIA(ارزیابی تأثیر بازار کار) دریافت کند، که به آن ها اجازه می ‌دهد تا کارگران ماهر خارجی را برای مشاغلی که شهروندان یا مقیم دائم کانادا نمی‌توانند آن ها را انجام دهند، استخدام کنند.

به عنوان یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان، کانادا مقصدی عالی برای افرادی است که به دنبال کار در خارج از کشور هستند. اخذ ویزای کار کانادا به افراد تجاری، کارگران دائمی، کارگران موقت، دانشجویان و دیگران اجازه می دهد تا در کانادا کار کنند. به طور معمول، متقاضیان برای درخواست ویزای مجوز کار باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشند.

جزئیات اخذ ویزای کار کانادا

هر سال به بیش از 300000 نفر مجوز کار در کانادا اعطا می شود. این یک فرصت بزرگ برای کارگران خارجی است که به دنبال ساخت یک زندگی بهتر هستند. تحت ویزای کار کانادا می توانید:

 • در کانادا تحت نظر کارفرمایی که در درخواست مجوز کار خود ذکر کرده اید کار کنید.
 • توانایی درخواست ویزای وابسته را داشته باشید تا با وابستگان خود در ارتباط باشید.
 • به دلار درآمد کسب کنید.
 • در سراسر کانادا سفر کنید.
 • بعداً برای ویزای PR اقدام کنید.

واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای کار کانادا

متقاضیان باید مدارکی را نشان دهند که اثبات کنند واجد شرایط پذیرش شغل پیشنهادی هستند. برای اخذ ویزای کار کانادا، باید شرایط خاصی را رعایت کنید و مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

اخذ ویزای کار کانادا برای کارگران موقت، فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های کانادا، تاجران و سایر افرادی که نیاز به کار در کانادا دارند ایده آل است.

شرایط عمومی واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای کاری کانادا

 • به افسر بررسی پرونده ثابت کنید که در پایان مدت زمان ویزای کار خود از کانادا به کشور خود خواهید رفت.
 • مدارکی داشته باشید که نشان می دهد در طول اقامت خود در کانادا بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید.
 • سابقه هیچ گونه فعالیت مجرمانه نداشته باشید و نامه عدم سوء پیشینه را ارائه دهید.
 • اثبات کنید خطری برای امنیت کانادا ایجاد نمی کنید.
 • باید از سلامت خوبی برخوردار باشید و در صورت نیاز معاینه پزشکی انجام دهید.
 • باید آماده ارائه هرگونه مدرکی باشید که افسران برای واجد شرایط بودن ورود شما به کانادا از شما درخواست می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه از تاریخ ورود به کانادا.
 • دو عکس جدید به اندازه پاسپورت
 • گواهی صلاحیت تحصیلی
 • اثبات صلاحیت های حرفه ای، از جمله سابقه کار
 • مدرکی دال بر داشتن منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در طول اقامت در کانادا
 • معاینه پزشکی
 • هزینه درخواست
 • متقاضیان همچنین باید بتوانند مقامات مهاجرت را متقاعد کنند که پس از پایان کار خود به کشور خود باز خواهند گشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه اخذ ویزای کاری کانادا

هزینه ها غیر قابل استرداد هستند و بسته به نوع ویزای شما، ملیت، روند درخواست و موارد دیگر می توانند متفاوت باشند. هر دو روش آنلاین و آفلاین با چندین گزینه پرداخت فعال هستند. هزینه های معمول درخواست اخذ  ویزای کار عبارتند از:

 • مجوز کار: 85 دلار برای هر درخواست
 • مجوز کار سه نفر یا بیشتر: 170 دلار
 • دارندگان مجوز کار آزاد: 255 دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا اخذ ویزای کاری در کانادا

علت
انتخاب
کانادا
توضیحات
استخدامبا ایجاد ده ها هزار شغل در هر ماه، کانادا نرخ بیکاری بسیار پایینی در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته دارد. کانادا در فن آوری های مدرن رتبه بالایی دارد و به سرعت در حال پیشرفت است و این کشور را به بهترین مکان برای متخصصان فناوری اطلاعات و دانشمندان کامپیوتر تبدیل می کند.
ارتباطات از راه دور، داروسازی، هوافضا و مهندسی برخی از محبوب ترین صنایع در بسیاری از شهرهای سراسر کانادا هستند.
اگر مجوز کار معتبر دارید، همسر یا شریک زندگی مشترک شما نیز می تواند در کانادا کار کند. آن ها باید مجوز کار خود را دریافت کنند اما نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.
کودکان می توانند به صورت رایگان در مدارس ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند و همه این عوامل در هنگام درخواست اقامت کانادا به صورت دائم به نفع شما خواهد بود.
مزایای کاری در کانادابرخلاف بسیاری از کشورهایی که در آن‌ ها پول زیادی برای مراقبت ‌های بهداشتی می‌پردازید یا مراقبت‌ های بهداشتی رایگان ضعیف است، کانادا مراقبت‌ های بهداشتی با بودجه دولت را برای ساکنان ارائه می‌دهد و شرکت‌ ها برنامه ‌های مراقبت بهداشتی مقرون به صرفه را برای کارمندان ارائه می‌دهند.
هزینه زندگی در کاناداهزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته بسیار مقرون به صرفه است. بسته به منطقه ای که برای اقامت انتخاب می کنید، مسکن مقرون به صرفه است.
غذا، گاز و حتی اتومبیل ارزان تر از سایر کشورهای توسعه یافته است. این کشور همچنین دارای نرخ پایین جرم و جنایت است که آن را به یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی در جهان تبدیل کرده است.
تنوع در کانادادر طول سال‌ ها، افراد زیادی از سراسر جهان به کانادا مهاجرت کرده ‌اند و به دلیل افزایش تنوع، بسیاری از کسب ‌وکارها و شرکت‌ ها این موضوع را در نظر گرفته‌اند و اقداماتی را انجام داده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که فرهنگ کاری آن ها نشان‌دهنده جمعیت متنوع کانادایی است.

برای کار قانونی در کانادا، کارگران باید شهروند، مقیم دائم یا مجوز کار از دولت کانادا باشند. یکی از سریع‌ترین راه ‌های کار در کانادا، دریافت مجوز کار موقت برای موقعیت کانادایی است که ارائه می‌شود. برای برخی از مشاغل ، کارفرمای کانادایی باید ثابت کند که این موقعیت توسط شهروندان یا مقیم دائم کانادا قابل پر کردن نیست.

این تاییدیه از سوی سازمان منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) به منظور اطمینان از دسترسی منصفانه ساکنان کانادا به شغل ارائه شده است. در حال حاضر، مشاغل زیادی وجود دارد که به دلیل کمبود نیروی کار در کانادا، تقاضای بالایی دارند. برای کسانی که قادر و واجد شرایط شغلی با تقاضای بالا هستند، شانس کار در کانادا بسیار بیشتر است.

اخذ مجوز کار کانادا مزایای بسیار دیگری فراتر از استخدام دارد. کار در کانادا به طور قانونی فرصتی برای اقامت دائم در مسیر شهروندی می دهد.

کانادا همچنین دارای قوانین سختگیرانه کار است که از کارگران در برابر بی عدالتی های کاری محافظت می کند. اعضای نیروی کار کانادا تحت حمایت استانداردهای کار کانادا هستند که از حقوق کارمندان دفاع می کند و رفتار منصفانه و عادلانه را در مورد شرایط استخدام تضمین می کند.

آلمان برای اخذ ویزای کاری

شما می توانید در آلمان زندگی و کار کنید، حتی اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، مشروط بر اینکه معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشید. برای اینکه بتوانید به طور قانونی در آنجا زندگی و کار کنید، باید مجوز کار و اقامت آلمان داشته باشید.

لازم نیست برای اجازه کار آلمان جداگانه از مجوز اقامت درخواست دهید. شما هر دو را از طریق یک درخواست در اداره مهاجرت آلمان Ausländerbehörde  دریافت می کنید. اکثر کارگران غیر اتحادیه اروپا نیز باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در خارج از کشور ویزا بگیرند.

دسته بندی ویزاهای کاری در آلمان

 • مجوز کار عمومی: اگر شغلی در آلمان پیدا کرده اید که توسط یک تبعه اتحادیه اروپا نمی توانسته صورت گیرد، می توانید برای این نوع مجوز کار در آلمان درخواست دهید. تا زمانی که برای این کار واجد شرایط هستید، نیازی به داشتن مهارت های خارق العاده ندارید.
 • مجوز کار با مهارت بالا: اگر کارگر بسیار ماهر و با تجربه زیاد و درآمد بالا هستید، می توانید برای اخذ این نوع مجوز کار اقدام کنید.
 • کارت آبی (بلو کارت) اتحادیه اروپا برای آلمان: در صورتی که حقوق شما حداقل 56800 یورو در سال یا 44304 یورو در سال است می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.
 • مجوز کار برای فریلنسرها: اگر شغل آزاد دارید یا خوداشتغال هستید و می توانید ثابت کنید که کار و کاسبی شما خوب پیش می رود، می توانید برای اخذ این نوع مجوز درخواست دهید.

کارگران خارجی واجد شرایط در آلمان

هر کسی که در آلمان کار پیدا می کند می تواند برای اخذ ویزای کار آلمان درخواست دهد، اما روند درخواست و الزامات بسته به اینکه از کجا آمده اید متفاوت است. بسته به ملیت، سه دسته واجد شرایط وجود دارد:

 • اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس
 • ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، اسرائیل، ژاپن یا کره جنوبی
 • سایر اتباع غیر اتحادیه اروپا

درخواست برای اخذ مجوز کاری و اقامت آلمان

پس از ورود به آلمان در اداره مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde) باید برای اخذ مجوز کار و اقامت درخواست دهید. همچنین اکثر افراد برای ورود به این کشور نیاز به ویزای سفارت آلمان دارند. روند درخواست به شرح زیر است:

 • برای اخذ ویزای کار یا ویزای جستجوی کار (جاب سیکر) در سفارت آلمان اقدام کنید.
 • آدرس محل زندگی خود را در اداره ثبت نام شهروندان محلی (Bürgeramt) ثبت کنید.
 • بیمه سلامت بگیرید.
 • یک قرار ملاقات در Ausländerbehörde تنظیم کنید.
 • مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • درخواست اجازه کار و اقامت را در Ausländerbehörde ارسال کنید.

اخذ ویزای کاری آلمان از سفارت آلمان

درخواست ویزا در سفارت آلمان

شما می توانید برای اخذ ویزای کار یا ویزای جستجوی کار آلمان درخواست دهید. نوع ویزای مورد نظر شما بستگی به این دارد که آیا پیشنهاد شغلی دارید یا خیر:

 • اگر قبلاً یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت در آلمان دریافت کرده اید و می خواهید برای اخذ مجوز کار و اقامت وارد کشور شوید، برای ویزای کار درخواست می دهید.
 • اگر می خواهید به آلمان بروید و کار پیدا کنید، برای ویزای جستجوی کار (Job seeker) درخواست می دهید. مدت اعتبار آن شش ماه است و در این مدت باید به دنبال کار بگردید و پیدا کنید. پس از یافتن شغل، می توانید درخواست خود را برای اجازه کار و اقامت ارسال کنید.

تقریباً همه باید برای کار یا جستجوی کار در سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود برای ویزا درخواست دهند.

شما فقط در صورتی از درخواست ویزا معاف هستید که شهروند ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزیلند، سوئیس یا کره جنوبی باشید.

در این صورت، شما می توانید به سادگی وارد آلمان شوید، شغلی پیدا کنید و درخواست خود را برای مجوز کار ارسال کنید، بدون نیاز به ویزای ورود.

شما نمی توانید از طریق ویزای توریستی وارد آلمان شوید و درخواست مجوز کار ارسال کنید!

ثبت محل زندگی در آلمان

پس از یافتن محل اقامت در آلمان و نقل مکان، باید به اداره ثبت نام محلی (Bürgeramt) بروید و آدرس خود را ثبت کنید. این فرایند به شرح زیر است:

 • با Bürgeramt محلی تماس بگیرید و یک قرار ملاقات بگیرید. اگر مطمئن نیستید که محل دقیق آن کجاست می توانید با آن تماس بگیرید، به سادگی( Bürgeramt  + نام شهر خود )را به صورت آنلاین سرچ کنید.
 • تکمیل فرم ثبت نام: می توانید فرم را در یک نسخه فیزیکی در Bürgeramt دریافت کنید یا آن را دانلود کنید.

این اسناد را تهیه کنید:

 • توافق نامه کرایه
 • تأییدیه صاحبخانه مبنی بر اینکه به آدرس نوشته شده نقل مکان کرده اید.
 • گذرنامه
 • مدارک را در تاریخ قرار ملاقات خود در Bürgeramt ارسال کنید.
 • سند ثبت اقامت Meldebescheinigung   خود را دریافت کنید. زمانی که برای اجازه کار و اقامت در Ausländerbehörde درخواست می کنید به این مدرک نیاز دارید. معمولاً در همان روزی که درخواست می کنید آن را دریافت خواهید کرد.

اخذ بیمه سلامت آلمان

پس از دریافت اجازه اقامت برای کار، می توانید در بیمه درمانی قانونی آلمان ثبت نام کنید. با این حال، هنگام ارسال درخواست همچنان به نوعی بیمه نیاز دارید.

از آنجایی که اگر هنوز مجوز اقامت مناسب نداشته باشید، بیمه‌گران سلامت عمومی احتمالاً پوشش شما را نمی‌پذیرند، بهترین گزینه شما در این زمان این است که یک طرح بیمه از یک شرکت خصوصی دریافت کنید.

پس از نهایی شدن درخواست شما، واجد شرایط طرح بیمه درمانی قانونی خواهید بود.

گرفتن وقت در Ausländerbehörde

پس از ثبت آدرس و دریافت بیمه درمانی، باید از اداره مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde) وقت بگیرید. دفاتر Ausländerbehörde در مناطق مختلف وجود دارد، بنابراین فقط وب سایت دفتری را که باید به آن مراجعه کنید پیدا کنید و دستورالعمل های رزرو وقت را دنبال کنید.

پس از رزرو وقت، معمولاً یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد که شامل تاریخ و ساعت قرار، آدرس و همچنین شماره قرار ملاقات است.

گاهی اوقات ممکن است بتوانید مستقیماً (بدون وقت قبلی) به دفتر بروید، شماره بگیرید و در صف منتظر بمانید.

جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری آلمان

مدارکی که هنگام درخواست برای اخذ ویزای کار و اقامت در آلمان نیاز دارید عبارتند از:

 • گذرنامه
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • فرم درخواست برای مجوز اقامت به آلمانی
 • تکمیل بیانیه استخدامی: این به عنوان Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis شناخته می شود و باید توسط کارفرمای شما تکمیل شود. می توانید آن را در وب سایت آژانس فدرال آلمان برای کار پیدا کنید (فرم به زبان آلمانی است).
 • قرارداد کاری یا پیشنهاد شما باید موقعیت شما، مدت زمان استخدام و همچنین حقوق شما را ذکر کند.
 • گواهی ثبت نام (Meldebescheinigung)
 • اجاره مسکن به همراه نامه تاییدیه کتبی اقامت از صاحبخانه شما.
 • نسخه اصلی مدرک دانشگاه یا کالج شما.
 • گواهی بیمه سلامت: در صورت داشتن بیمه نامه قانونی، کارت سلامت الکترونیک و تاییدیه بیمه سلامت را ارائه دهید. اگر بیمه درمانی خصوصی دارید، باید گواهی را از ارائه دهنده بیمه سلامت خود ارائه دهید که ثابت کند هزینه را پرداخت کرده اید و جزئیات بیمه خود را ذکر کنید.
 • رزومه
 • سایر مدارک مورد نیاز که Ausländerbehörde ممکن است درخواست کند.

درخواست اجازه اقامت برای کار در Ausländerbehörde را ارسال کنید

هنگامی که تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کردید، می توانید درخواست تکمیل شده خود را در تاریخ قرار ملاقات خود در Ausländerbehörde ارسال کنید.

مانند همه مسائل اداری، ممکن است مجبور باشید مدتی صبر کنید تا با شما تماس گرفته شود. موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید:

 • لباس مناسب و رسمی بپوشید.
 • همه اسناد خود را در یک پوشه یا کلاسور نگه دارید.
 • همچنین ممکن است مجبور شوید هزینه درخواست را بپردازید، بنابراین مقداری پول نقد یا کارت اعتباری خود را با خود ببرید.
 • از لحظه ارسال درخواست، چند هفته طول می کشد تا نتیجه به شما ابلاغ شود.
 • هنگامی که اجازه اقامت خود را دریافت کردید، می توانید کار در آلمان را شروع کنید!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نیوزلند برای اخذ ویزای کاری

انواع مختلفی از ویزا در نیوزلند وجود دارد که به شما امکان می دهد زندگی جدیدی را در نیوزلند شروع کنید. اکثر مهاجران بسیار ماهر، مهاجرت را برای کار انتخاب می کنند، زیرا نیوزلند فعالانه به دنبال استعدادهای جدید از خارج از کشور است.

نیوزلند تنها تعداد انگشت شماری ویزا را در هر کشور تایید می کند و چارچوب زمانی برای درخواست ویزا بسیار محدود است. ویزایی که برای شما اعمال می شود به مدت زمان اقامت در کشور و نوع پیشنهاد شغلی شما بستگی دارد.

باید بدانید که هزینه اخذ ویزای کاری برخی از ویزاها نسبت به سایرین بیشتر است، ویزای کار Entrepreneur بسیار پرهزینه است. اکثر ویزاهای نیوزلند از فرآیند درخواست آنلاین پیروی می کنند و برخی از شرایط برای همه انواع ویزا یکسان است.

به خاطر داشته باشید که برخی از ویزاها می توانند بازه زمانی درخواستی بسیار کوتاهی داشته باشند و پس از باز شدن، جای خالی آن ها در چند روز اول پر می شوند.

مراحل و فرم های درخواست اخذ ویزای کاری نیوزلند

بیشتر مراحل درخواست اخذ ویزای کاری نیوزلند به صورت آنلاین از طریق وب سایت مهاجرت نیوزلند انجام می شود. این فرآیند آنلاین آسان و سریع است و تکمیل فرم آنلاین نباید بیش از 15 دقیقه طول بکشد. از طرف دیگر، می‌توانید فرم درخواستی را که مطابق با نوع ویزای انتخابی شما و همچنین تمام مدارک پشتیبانی لازم است، به مرکز بررسی درخواست مربوطه ارسال کنید.

بسته به نوع ویزایی که درخواست داده اید، به شما اطلاع داده می شود که آیا باید پاسپورت خود را ارسال کنید یا aneVisa دریافت می کنید. این یک ویزای الکترونیکی است که در سیستم الکترونیکی مهاجرت نگهداری می شود و جایگزین برچسب فیزیکی یا مهر روی پاسپورت شما می شود. این ویزا برای انواع ویزاهای زیر اعمال می شود:

 • Student Visa
 • Work Visa
 • Visitor Visa
 • Business Visitor Visa
 • Group Visitor Visa
 • Partner of a New Zealander Resident Visa
 • Dependent Child Resident Visa

برای دریافت eVisa، باید یک حساب کاربری آنلاین در وب سایت مهاجرت ایجاد کنید و روند درخواست را در آنجا ادامه دهید. به شما توصیه می شود نامه eVisa را پرینت بگیرید و در کلیه مراحل اخذ ویزای کاری خود همراه داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

زمان رسیدگی به درخواست اخذ ویزای کاری نیوزلند

  زمان بررسی فرآیند درخواست اخذ ویزای کار برای نیوزلند به پیچیدگی درخواست شما بستگی دارد. این موضوع بستگی به اطلاعات ارائه شده از طرف شما و تعداد درخواست های دیگر دریافت شده توسط اداره مهاجرت نیوزلند دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

استرالیا برای اخذ ویزای کاری

وقتی تصمیم گرفتید برای جستجوی کار در استرالیا بروید، با مسائلی روبرو خواهید شد که احتمالاً حتی به ذهن شما خطور نکرده است. تاثیر بزرگی که مجوز کاری استرالیا می تواند بر نتیجه پرونده شما داشته باشد را دست کم نگیرید! به عنوان مثال، شما قوانین و شیوه های مختلف مهاجرت، روش های درخواست شغل، روند انتخاب و دیگر مسائل را باید مد نظر داشته باشید.

اخذ ویزای مناسبی که به شما حق کار در استرالیا را می دهد، اهمیت زیادی دارد. در بیشتر موارد، جویندگان کار از خارج از کشور باید کارفرمایی را پیدا کنند که بخواهد از طرف آن ها به مقامات مهاجرت درخواست دهد.

فرآیند اخذ ویزای کاری استرالیا

بسته به شرایط خود می توانید برای تعدادی از انواع ویزای استرالیا اقدام کنید. رایج ترین راه برای دریافت ویزای اقامت (موقت و دائم) در استرالیا از طریق حرفه شما است. شغل شما ممکن است شما را واجد شرایط یکی از چندین ویزای اجازه کار استرالیا کند. ویزا برای کارگران ماهر، افرادی که در فعالیت های خاص شرکت می کنند، کارگران بسیار متخصص و غیره وجود دارد. تجار و سرمایه گذاران باتجربه که معیارهای لازم را دارند، واجد شرایط ویزای خوداشتغالی استرالیا هستند که به عنوان ویزای استعدادهای تجاری شناخته می شود.

فرایند کلی اخذ ویزای کاری استرالیا

 • نوع ویزای کاری که واجد شرایط اخذ آن هستید را مشخص کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که الزامات ارزیابی مبتنی بر امتیاز را برآورده می کنید (Skillselect).
 • قبل از اینکه بتوانید برای ویزا درخواست دهید، مطمئن شوید که کارفرمای شما فرم آنلاین نامزدی و حمایت مالی را تکمیل کرده است.
 • فرم درخواست آنلاین ویزای کاری مد نظر را پر کنید.
 • اطلاعات مربوطه و مدارک تکمیلی را همراه با درخواست خود ارسال کنید.
 • هزینه درخواست خود را برای پردازش ویزای خود بپردازید
 • مدارک تسلط به زبان انگلیسی (IELTS/TOEFL) را ارائه دهید.
 • ارائه مدارک تحصیلی و استخدامی
 • بیمه سلامت

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انواع ویزای کاری استرالیا

 • ویزای طرح نامزدی کارفرما (ENS):به کارگران ماهر که توسط کارفرمای خود معرفی شده اند اجازه می دهد تا به طور دائم در کشور استرالیا زندگی و کار کنند.
 • ویزای طرح مهاجرت حمایت شده منطقه ای (RSMS): به کارگران ماهر که توسط کارفرمای خود در  مناطق استرالیا معرفی شده اند اجازه می دهد تا به طور دائم در این کشور زندگی و کار کنند.
 • ویزای مستقل ماهر: برای کارگران دعوت شده و شهروندان نیوزلند با مهارت هایی که استرالیا برای زندگی و کار دائمی در هر نقطه از استرالیا نیاز دارد.
 • ویزای نامزد ماهر: به کارگران ماهر نامزد شده اجازه می دهد تا به عنوان مقیم دائم در استرالیا زندگی و کار کنند.
 • ویزای موقت کمبود مهارت: ویزای موقتی که کارفرما را قادر می‌سازد در زمانی که استرالیایی در دسترس نیست، از یک کارگر ماهر مناسب حمایت مالی کند.
 • ویزای ماهر منطقه ای (موقت): ویزای موقت برای کارگران ماهری که می خواهند در یکی از مناطق استرالیا زندگی و کار کنند.
 • ویزای کار موقت (متخصص اقامت کوتاه مدت): ویزای موقت که به شما امکان می دهد کارهای کوتاه مدت و بسیار تخصصی را در کشور انجام دهید.
 • ویزای موقت کار (روابط بین‌الملل): ویزای موقت برای کار در شرایط خاص که روابط بین‌المللی استرالیا را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این ویزاها، استرالیا ویزای استعدادهای تجاری (دائمی) نیز دارد که به طور خاص برای ایجاد یا توسعه یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا است. ویزای کار برای مشاغل زیر وجود دارد:

 • کارگران ماهر
 • افرادی که در فعالیت های خاص شرکت می کنند
 • کارگران بسیار متخصص
 • کارآموزان کوتاه مدت
 • تاجران با تجربه
 • سرمایه گذاران

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

 • مهارت های لازم برای کار (ارزیابی مهارت ها، با برخی معافیت ها) مورد نیاز است.
 • در لیست مربوطه از مشاغل ماهر واجد شرایط باشند.
 • توسط یک کارفرمای استرالیایی نامزد شود.
 • برخورداری از سلامت جسمی کامل
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند.
 • سن زیر 45 سال

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا اخذ ویزای کاری استرالیا

 • اقتصاد پایدار با رشد 2.5 درصدی هر سال به طور متوسط
 • فرصت های شغلی در بخش های مختلف
 • حداقل دستمزد بالا و فرصت پس انداز عالی
 • مزایای اجتماعی استثنایی مانند مراقبت های بهداشتی رایگان
 • شهرهای زیبا با زندگی چندفرهنگی پر جنب و جوش

انگلستان برای اخذ ویزای کاری

تعدادی گزینه اخذ ویزای کار و ویزا برای ساکنان غیر انگلستان برای متقاضیان وجود دارد. دریافت ویزای کاری برای انگلستان به عوامل مختلفی از جمله ملیت شما و نوع کاری که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد.

به عنوان یک فرد غیر مقیم انگلستان، شما فقط می توانید در انگلستان برای نوعی از ویزای کار انگلستان یا مجوز کاری که به شما اعطا شده است کار کنید.

انواع مختلف مجوز کار انگلستان چیست

انواع مختلفی از مجوز کار انگلستان وجود دارد، از جمله:

 • Skilled Worker visa
 • Start-up route
 • Innovator route
 • Health & Care Worker visa
 • Intracompany transfer visa
 • Frontier worker permit
 • Global Talent visa
 • Tier 1 investor visa
 • Temporary Worker visa
 • Sole representative visa
نام
ویزا
توضیحات
Skilled Worker visaدسته Skilled Worker که در دسامبر 2020 جایگزین ویزای Tier 2 General شد، برای افرادی است که در مشاغل ماهر فعالیت دارند و از یک حامی دارای مجوز انگلستان پیشنهاد شغلی در انگلستان داشته باشند.
همچنین ارائه هر نوع شغلی برای مسیر Skilled Worker کافی نیست. این شغل باید شرایط حقوق و سطح مهارت خاصی را داشته باشد و شما باید بتوانید توانایی زبان انگلیسی را اثبات کنید.
Global Talent visaدسته استعداد های جهانی برای کسانی است که استعدادی در زمینه های واجد شرایط دارند، مانند علوم، پزشکی، علوم انسانی، مهندسی، هنر یا فناوری دیجیتال. برای واجد شرایط شدن برای ویزای استعدادهای جهانی باید یک رهبر شناخته شده باشید که اثبات شود توانایی مدیریت را دارید.
Start-up visaمقوله استارت‌ آپ برای کارآفرینان احتمالی که می‌خواهند برای اولین بار یک کسب ‌وکار در انگلستان ایجاد کنند، طراحی شده است. شغل مد نظر شما باید نوآورانه باشد تا واجد شرایط اخذ این نوع ویزای کاری شوید.
این بدان معنی است که شما باید یک ایده کسب و کار اصلی داشته باشید که با هر چیز دیگری در بازار متفاوت باشد و پتانسیل رشد داشته باشد. همچنین باید توسط یک مؤسسه آموزش عالی انگلستان یا نهاد صنعتی تأیید شده تأیید شود.
Innovator visaدسته Innovator برای افراد تجاری با تجربه تر است که برای راه اندازی یک تجارت نوآورانه به انگلستان می آیند. همانند ویزای راه اندازی، کسب و کار باید دوباره توسط یک نهاد مجاز تایید شود.
شما همچنین باید حداقل 50000 پوند برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید داشته باشید، اگرچه این سرمایه می تواند از هر منبعی تامین شود. در جایی که تجارت قبلاً تأسیس شده است و برای ویزای قبلی تأیید شده است، به هیچ وجه سرمایه گذاری نیاز ندارید.
Tier 1 Investor visa   اگر از خارج از منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید و به دنبال کار در انگلستان به صورت خوداشتغالی یا آزاد هستید، باید تحت یکی از مسیرهای تجاری برای ویزا درخواست دهید.
شما همچنین می‌توانید تحت ویزای سرمایه‌گذاری به انگلستان بروید و برای سرمایه‌گذاری در یک کسب ‌وکار در انگلستان باید ۲ میلیون پوند پول نقد در دسترس داشته باشید.
Temporary T5 worker visaدسته کارگر ماهر موقت، که به عنوان ویزای Tier5 شناخته می شود، در درجه اول برای کسانی است که پیشنهاد شغلی در انگلستان از یک حامی دارای مجوز برای یک شغل به صورت کوتاه مدت دارند و شامل گروه های زیر است:
کارگران خلاق و ورزشی: اگر به شما پیشنهاد کار در انگلستان به عنوان یک فرد ورزشی یا کارگر خلاق داده شده است.
کارگران خیریه: اگر می خواهید کار داوطلبانه بدون مزد برای یک موسسه خیریه مستقر در انگلستان انجام دهید.
کارگران مذهبی: اگر می خواهید کارهای مذهبی انجام دهید.
قرارداد بین‌المللی: اگر در زمانی که در انگلستان هستید، برای انجام کارهایی که تحت قوانین بین‌الملل است، قرارداد می بندید، برای مثال، برای یک دولت خارجی یا به عنوان کارمند خصوصی در یک خانواده دیپلماتیک کار می‌کنید.
طرح ویزای جوانان: اگر 18 تا 30 ساله هستید و به دنبال سفر به انگلستان برای تعطیلات کاری هستید، اگرچه این به افرادی که دارای انواع خاصی از ملیت بریتانیایی یا از کشورهای خاصی هستند محدود می شود.
Frontier worker permit   مجوز کارگر مرزی به کارگران اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا پس از پایان دوره اجرا در 31 دسامبر 2020 دراچ انگلستان بمانند، مشروط بر اینکه تا این تاریخ در انگلستان کار می کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هلند برای اخذ ویزای کاری

اگر می خواهید در هلند کار کنید، وضعیت اقامت و ملیت شما تعیین می کند که آیا به ویزای کار هلندی نیاز دارید یا خیر. مجوز کار و اقامت هلند ارتباط نزدیکی با هم دارند، بنابراین دلیل مهاجرت شما به هلند به عنوان مثال، به عنوان یک کارگر، کارمند، دانشجو یا عضو خانواده با مهارت بالا، تعیین می کند که برای کار قانونی در هلند به چه نوع مجوزی نیاز دارید.

هلند یکی از متمرکزترین، با انگیزه ترین و چند زبانه ترین نیروهای کار در جهان را دارد و تقاضا برای کارگران بسیار ماهر همچنان بالاست. طرح هایی برای کارمندان بین المللی مانند طرح مزایای مالیاتی و برنامه مهاجران بسیار ماهر با سرعت بالا وجود دارد.

مجوزهای هلندی متعددی برای دریافت ویزای کاری برای کار و زندگی قانونی در هلند وجود دارد، به عنوان مثال، مجوز مهاجرت با مهارت بالا، مجوز انتقال درون شرکتی، مجوز سال تحصیلی برای فارغ التحصیلان خارجی، یا مجوز کار عمومی.

شرایط اخذ ویزای کاری در هلند

شرایط لازم برای ویزای کاری هلند بستگی به نوع کسب و کار شما دارد. شما ممکن است یک مهاجر بسیار ماهر، یا یک دارنده کارت آبی اروپایی باشید. با این حال، برخی از شرایط عمومی وجود دارد که برای درخواست باید رعایت کنید. این ها هستند:

 • داشتن پاسپورت معتبر یا سند مسافرتی دیگر.
 • نامه عدم سوء سابقه
 • انجام آزمایش پزشکی برای سل انجام دهید.

هزینه اخذ ویزای کاری هلند

هزینه درخواست ویزای شما بستگی به نوع ویزای شما دارد. معمولا هزینه های ویزای کار از 300 یورو (330 دلار آمریکا) تجاوز نمی کند.

اخذ ویزای تجاری هلند

اگر ویزای کوتاه مدت نوع C برای ورود به این کشور برای تجارت داشته باشید، می توانید تا 90 روز در هلند به صورت تجاری بمانید. اگر یک تبعه اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، از سوئیس، شهروند یکی از کشورهای حوزه شینگن هستید، یا اگر دارای مجوز اقامت یا ویزای اقامت طولانی مدت هستید، برای ورود تجاری به هلند نیازی به ویزای کوتاه مدت ندارید.

اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری هلند

 • یک دعوت نامه از شرکت هلندی که بازدید خواهید کرد، با ذکر آدرس آن ها و تاریخ بازدید شما.
 • نامه ای از کارفرمای شما که جزئیات سفر کاری شما را شرح می دهد.
 • اثبات روابط تجاری قبلی بین دو شرکت در صورتی که این اتفاق افتاده باشد.
 • اصل و رونوشت اسناد تجاری مانند تفاهم نامه و اساسنامه، اسناد مالکیت شرکت و غیره.
 • صورتحساب بانک تجاری که 6 ماه گذشته را پوشش می دهد.

همچنین باید ثابت کنید که هزینه های کافی برای پوشش اقامت خود (حداقل 55 یورو (65 دلار) در روز) دارید. کارفرما یا شرکتی که بازدید می کنید باید در نامه یا دعوت نامه خود بنویسد که چه مقدار از هزینه های شما تحت پوشش قرار می گیرد.

سوئد برای اخذ ویزای کاری

اولین چیزی که در مورد ویزای سوئد باید بدانید این است که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، نمی توانید هنگام درخواست در این کشور باشید. شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا حق اقامت در سوئد را دارند و بنابراین می توانند با شغل یا بدون شغل به این کشور مهاجرت کنند.

با این حال، اگر قصد دارند طولانی مدت در این کشور بمانند، باید روند درخواست ویزای سوئد را شروع کنند. شهروندان سایر کشورهای شمال اروپا مجبور نیستند کاری انجام دهند.

اخذ ویزای کار و ویزاهای مبتنی بر کار در سوئد

بسته به کشور مبدا خود، برای کار در سوئد به مجوز کار یا ویزای کار نیاز دارید. اگر شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید، این حق را دارید که در سوئد بمانید. این بدان معناست که هیچ الزامی برای ویزای کار وجود ندارد تا بتوانید در آن جا کار کنید. هنگامی که وارد سوئد می شوید یا به دنبال کار می گردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پاسپورت خود را نشان دهید.

به عنوان یک ساکن غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا، برای واجد شرایط بودن برای ویزای کار به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید که برای ورود به سوئد به آن نیاز دارید. قبل از اینکه مجوز کار به شما داده شود، ورود به سوئد یا شروع به کار در سوئد امکان پذیر نیست.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سوئد

 • پاسپورت معتبر داشته باشید.
 • شغلی به شما پیشنهاد شود که با شرایط تعیین شده در قراردادهای سوئد مطابقت داشته باشد.
 • حقوق ماهیانه حداقل 13000 کرون (1480 دلار آمریکا) قبل از کسر مالیات به شما پیشنهاد شود یا حقوقی همتراز با موقعیت شغلی به شما پیشنهاد شود.
 • به شما پیشنهاد شغلی شود که شامل بیمه درمانی، بیمه عمر و تامین اجتماعی شود.
 • هنگامی که برای ویزای کار درخواست می کنید، باید مدارکی از محل اقامت در سوئد و همچنین قصد خروج از کشور پس از اتمام قرارداد کاری خود را ارائه دهید.
 • علاوه بر شرایطی که برای درخواست اخذ ویزای کار سوئد باید داشته باشید، کارفرمای سوئدی شما نیز باید شرایط خاصی را برای استخدام شما داشته باشد.
 • شغل باید حداقل ده روز در اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا آگهی شده باشد.

نحوه درخواست اخذ ویزای کار سوئد

شما می توانید برای اخذ ویزای کار سوئد به صورت حضوری در سفارت سوئد یا به صورت آنلاین درخواست دهید. ساده ترین راه این است که فرم درخواست مجوز کار سوئد را به صورت آنلاین ارسال کنید.

پیشنهاد کاری

کارفرمای سوئدی شما باید یک پیشنهاد شغلی کتبی ارائه کند. پیشنهاد شغلی باید شامل مدت زمان کار باشد، زیرا این مدت به طور مستقیم با مدت اعتبار ویزا مرتبط است.

کارفرما درخواست را آغاز می کند

پس از دریافت و پذیرش یک پیشنهاد شغلی، کارفرمای شما درخواست آنلاین را برای شما با آژانس مهاجرت سوئد (Migrationsverket) آغاز می کند.

برای انجام این کار، آن ها به تاریخ تولد، اطلاعات شهروندی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما نیاز دارند.

ایمیل

هنگامی که کارفرمای شما برنامه را شروع می کند، ایمیلی برای شروع فرآیند شما دریافت خواهید کرد. این زمانی است که باید اعلام کنید که آیا به تنهایی یا با خانواده خود نقل مکان می کنید.

سابمیت کردن مدارک

از آنجایی که علاوه بر مجوز کار به ویزای اقامت نیز نیاز خواهید داشت، تنها مدارکی که باید برای اجازه کار ارائه دهید عبارتند از: گذرنامه شما (مخصوصاً صفحه شناسایی و همچنین هر گونه مهر یا ویزا که قبلاً در گذرنامه وجود دارد). پیشنهاد استخدام بیانیه یک اتحادیه کارگری

هزینه

هزینه ویزای کار فقط باید 2000 کرون (230 دلار آمریکا) باشد. اخذ ویزا برای برخی از مشاغل ممکن است هزینه کمتری داشته باشد.

منتظر بمانید

زمان انتظار برای اخذ ویزای کاری شما بسته به عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد:

اینکه آیا به صورت آنلاین یا حضوری درخواست داده اید،اینکه آیا شما خوداشتغال هستید یا در یک شرکت استخدام می شوید، و همچنین صنعتی که در آن کار خواهید کرد در این امر دخیل است.

رای اکثر مهاجرانی که در یک شرکت سوئدی استخدام می شوند، زمان انتظار یک تا سه ماه است.

دانمارک برای اخذ ویزای کاری

دانمارک در صدر جدول کشورهای اتحادیه اروپا قرار دارد که از کارگران ماهر از سراسر جهان استقبال می کند. چندین مهاجر به دلیل زندگی کاری، محیط تجاری ثابت و فرصت های شغلی عالی در زمینه های مختلف مانند IT، مدیریت، بهداشت و پزشکی، مهندسین و غیره به دانمارک مهاجرت می کنند. علاوه بر این، برای به دست آوردن مزایای اقامت در این مکان شگفت انگیز، استفاده از یک نوع ویزای کاری مناسب مهمترین کاری است که باید انجام شود.

دولت دانمارک طرح ‌های مختلفی را برای آسان ‌تر کردن دریافت مجوز کار دانمارک و همچنین اجازه اقامت برای متخصصان ماهر در خارج از کشور طراحی کرده است. برنامه ویزای کاری در نهایت به ویزای اقامت دائم منتهی می‌شود که به مهاجران اجازه می‌دهد وارد دانمارک شده و در دانمارک مستقر شوند.

انواع ویزای کار در دانمارک

ویزای کار دانمارک برای کارگران ماهر بین المللی طراحی شده است که به دنبال رشد شغلی موفق همراه با زندگی آرام هستند. برای کار در دانمارک می توانید هر یک از دسته بندی های ویزا را بر اساس صلاحیت و شغل خود انتخاب کنید.

دولت مهاجرت دانمارک انواع مختلفی از ویزاها را برای جذب متخصصان خارج از کشور برای کار در دانمارک ایجاد کرده است. برای دریافت مجوز کار در دانمارک باید شغل معتبری پیدا کنید.

نام
ویزا
توضیحات
Denmark Positive Listاین ویزا شامل مشاغلی است که در دانمارک تقاضای بالایی دارند. شما باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشید تا بتوانید واجد شرایط اخذ این نوع ویزای کاری دانمارک شوید.
Pay Limit Schemeدر صورتی که پیشنهادات پردرآمدی در دانمارک داشته باشید، می توانید برای این نوع ویزای کاری برای اجازه کار و اقامت درخواست دهید. برای واجد شرایط بودن برای اخذ مجوز کار و اقامت در دانمارک تحت این طرح، باید از یک کارفرمای دانمارکی پیشنهاد کاری داشته باشید و این مبلغ نباید کمتر از 375000 کرون در سال باشد.
 Green Card Schemeطرح گرین کارت به شما حق زندگی و کار در دانمارک را می دهد. این سیستم کاملاً مبتنی بر امتیاز است و شما باید حداقل 100 امتیاز در سیستم امتیازدهی بر اساس فاکتورهایی مانند سن، زبان، تحصیلات و غیره کسب کنید تا برای این طرح اقدام کنید.

مراحل اخذ ویزای کاری دانمارک

اگر از اتحادیه اروپا نیستید، برای کار در دانمارک باید اقامت و اجازه کار دریافت کنید. اگر می خواهید در شغلی کار کنید که کمبود نیروی کار دارد، گرفتن مجوز کار برای آن شغل خاص آسان تر خواهد بود. می توانید بررسی کنید که آیا شغل شما در لیست ذکر شده است یا خیر. اگر شغل شما در لیست وجود دارد، شانس اخذ مجوز کار دانمارکی زیاد است.

شما می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری در دفتر محلی سفارت دانمارک ارسال کنید. شما باید تمام مدارک مورد نیاز، داده های بیومتریک و اثر انگشت را پیگیری و ارسال کنید. شما باید تمام این موارد را قبل از سفر به دانمارک در سفارت محلی خود تکمیل کنید، با این حال، ممکن است تغییرات خاصی در این روند برای شما به وجود آید زیرا همه این ها به ملیت شما و تاریخ ارسال درخواست شما بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

ژاپن برای اخذ ویزای کاری

ژاپن هیچ محدودیت قانونی برای تعداد افرادی که برای اقامت دائم، مجوز کار یا شهروندی پذیرفته می شوند، ندارد. تعداد مهاجران ژاپن کم است زیرا افراد کمتری مهاجرت به این کشور انتخاب می کنند. این کاهش مهاجرت بر کمبود نیروی کار به دلیل پیری و کاهش جمعیت ژاپن تأثیر می گذارد.

به دلیل این مسائل مهاجرت، مشاغل بین المللی با دفاتر در ژاپن برای پر کردن بسیاری از موقعیت های باز خود به کارگران خارجی مراجعه می کنند. شرکت های بین المللی که به دنبال استخدام نیروی کار در ژاپن هستند باید برای همه کارمندان مجوز کار دریافت کنند.

انواع ویزاهای ژاپن

 • ویزای حرفه ای با مهارت بالا
 • ویزای کاری

ویزای کاری ژاپن

ویزای کار ابتدایی ترین مجوز کار در ژاپن است که برای انواع مختلفي از حرفه ها طراحی شده است.

 • Professor
 • Artist
 • Religious activities
 • Journalist
 • Business manager
 • Legal/Accounting services
 • Medical services
 • Researcher
 • Instructor
 • Engineer/Specialist in humanities/International services
 • Intra-company transfer
 • Entertainers
 • Skilled labor

دوره های مجوز ورود از سه ماه تا پنج سال متغیر است.

ویزای حرفه ای با مهارت بالا

ویزای حرفه ای با مهارت بالا یک سیستم امتیازی است که بر جذب بهترین استعدادها از سراسر جهان برای کار در ژاپن تمرکز دارد. سه نوع ویزا در این برنامه وجود دارد:

 • فعالیت های تحقیقاتی دانشگاهی پیشرفته
 • فعالیت های تخصصی و فنی پیشرفته
 • فعالیت های مدیریت کسب و کار پیشرفته

این ویزا مجوزهای بیشتری نسبت به ویزای کار می دهد:

 • اقامت پنج ساله
 • ویزا برای همسر و فرزندان تحت تکفل
 • ویزای کار برای همسر
 • ویزا برای والدین برای نگهداری از نوه های خود با محدودیت های خاص
 • ویزا برای کارگران خانگی

پس از سه سال اقامت در ژاپن به عنوان یک متخصص با مهارت بالا، متقاضی می تواند به مرحله دوم ویزای حرفه ای با مهارت بالا برود که به دارنده ویزا مدت نامحدودی اقامت می دهد.

 • استاد
 • هنرمند
 • فعالیت های مذهبی
 • روزنامه نگار
 • مدیر تجاری
 • خدمات حقوقی/حسابداری
 • خدمات درمانی
 • محقق
 • مربی
 • مهندس / متخصص علوم انسانی / خدمات بین الملل
 • سرگرمی ها
 • نیروی کار ماهر

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بلژيک برای اخذ ویزای کاری

شرط اخذ مجوز کار برای بلژیک به ملیت متقاضی بستگی دارد. اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و همچنین اتباع سوئیس می توانند بدون این مدرک در این کشور کار کنند در حالی که اتباع غیر اتحادیه اروپا که برای جستجوی کار به یکی از شهرهای بلژیک می آیند باید برای نوع مجوز کار و ویزای طولانی مدت نوع D درخواست دهند.

مهاجرت به بلژیک برای بسیاری از اتباع خارجی چه از داخل منطقه اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و چه خارج از آن گزینه جذابی است. فرصت های شغلی در بسیاری از شرکت های بین المللی که در کشور حضور دارند، از عوامل تعیین کننده برای تصمیم گیری برای نقل مکان می باشد.

اخذ ویزای کاری در بلژیک برای اتباع خارجی غیر اتحادیه اروپا

برخی از مهمترین شرایط برای مجوز کار برای بلژیک، مجوز کار B، به شرح زیر است:

 • تجزیه و تحلیل بازار کار: این می تواند پیش نیازی برای تایید مجوز کار باشد و مستلزم اثبات این است که کارفرما نامزد مناسبی از کارمندان محلی یا اتحادیه اروپا پیدا نکرده است. لازم به ذکر است که این امر برای همه مشاغل اجباری نیست.
 • مدت: اعتبار ویزای کاری یک سال بوده و طبق قرارداد کار قابل تمدید می باشد.
 • تحویل: زمانی که درخواست موفقیت آمیز باشد، ارائه مجوز به کارمند بر عهده کارفرما است.
 • ویزا: زمانی که فردی مجوز کار خود را در بلژیک گرفت، قدم بعدی درخواست ویزای طولانی مدت است.

کسانی که علاقه مند به مهاجرت به بلژیک برای مقاصد کاری هستند باید بدانند که شرایط می تواند به صلاحیت های حرفه ای آن ها نیز بستگی داشته باشد زیرا در برخی موارد ممکن است متقاضی نیاز به بررسی مدارک خود داشته باشد.

برای بسیاری از کسانی که برای کار به این کشور می آیند، رایج است که بخواهند برای اقامت بلژیک اقدام کنند.اتباع خارجی که می خواهند در بلژیک خود اشتغال شوند باید کارت حرفه ای دریافت کنند.

چگونگی اخذ ویزای کاری بلژیک

 • یافتن شغل در بلژیک

  به صورت آنلاین در پورتال های کار بلژیک به دنبال کار بگردید. EURES، پورتال شغلی اروپا، مکانی عالی برای شروع است. پس از تضمین شغل، کارفرمای شما باید قبل از اینکه برای مجوز کار درخواست دهید، یک قرارداد کاری در بلژیک به شما ارائه دهد.

 • درخواست مجوز کار

  پس از استخدام، حق دارید برای مجوز کار درخواست دهید. شما می توانید شخصاً در سفارت یا کنسولگری بلژیک در کشور خود درخواست دهید، یا کارفرمای شما می تواند در مرجع اقامت محلی خود برای شما درخواست دهد.

 • اقدام برای ویزای کار

  مجوز کار به شما اجازه می دهد در بلژیک زندگی و کار کنید، اما برای ورود به ویزای D نیاز دارید. شما باید قبل از مهاجرت برای ویزای طولانی مدت درخواست دهید، در حالی که کارفرما برای اجازه کار شما به اداره مهاجرت در بلژیک درخواست می دهد.

 • سفر به بلژیک

  هنگامی که کار و ویزای طولانی مدت خود را در بلژيک دریافت کردید، می توانید به بلژیک سفر کنید. سپس، پس از چهار تا پنج سال زندگی در بلژیک، حق اقامت دائم در بلژیک را خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، روی این لینک کلیک کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

آیا آیلتس برای صدور مجوز کار در کانادا ضروری است؟

بله، درخواست برای مجوز کار در کانادا مستلزم ارائه نمره آزمون آیلتس است. نمره آیلتس همچنین تاثیر خوبی بر نمره CRS دارد. بنابراین، اخذ مجوز کار کانادا بدون کسب نتیجه خوب در آزمون آیلتس امکان پذیر نیست.

منظور از  اخذ مجوز کار یا ویزای کار در کانادا چیست؟

مجوز کار یک ویزای قانونی است که برای کارفرمایان خارجی که مایل به کار هستند صادر می شود. این مجوزها به کارفرمایان اجازه می دهد تا کارگران ماهر را از کشورهای خارجی برای مشاغلی که شهروندان نمی توانند انجام دهند، استخدام کنند.

مجوز کار کانادا باز به چه معناست؟

این مجوزهای کار برای مشاغل خاصی قابل اجرا نیستند، بنابراین متقاضیان باید شرایط خاصی را که سایر درخواست های ویزاهای شغلی را دارند برآورده کنند. کارمند برای پرداخت هزینه انطباق پرداخت شده به LMIA یا پیشنهاد نامه نیاز ندارد. همچنین، همه افراد واجد شرایط ویزای آزاد نیستند.

آیا دانشگاه های کانادا مجوز کار را تمدید می کنند؟

ابتدا باید بدانید که آیا پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط کار هستید یا خیر. همه کالج ها شما را برای کار پس از تکمیل برنامه PG خود مناسب نمی دانند. به غیر از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه شناخته شده، بهتر است تمام معیارها برای دریافت مجوز کار در کشور رعایت شود.

آیا اخذ ویزای کاری نیوزلند آسان است؟

بستگی به شرایط شخصی شما دارد. این موضوع معمولاً حول محور ترکیبی از عوامل مالی، شغلی، سن و زمانی و نوع اسنادی است که برای موفقیت  درخواست شما آماده می‌شود. به همین دلیل است که همیشه باید درخواست‌ های خود را قبل از شروع آماده ‌سازی درخواست ارزیابی کنید.

آیا برای کارآموزی یا کار داوطلبانه در انگلستان به مجوز کار نیاز دارم؟

اگر برای یک کارفرمای خارج از کشور کار می کنید، می توانید به عنوان کارآموز فارغ التحصیل به شعبه انگلستان منتقل شوید. با این حال، باید برای مسیر انتقال درون شرکتی درخواست دهید.
اگر می خواهید برای تجربه کاری به انگلستان بیایید یا از طریق یک طرح تبادل تایید شده آموزش را انجام دهید، باید برای ویزای کار موقت از طریق مسیر مبادله مجاز دولتی درخواست دهید.
حتی برای کسانی که به دنبال انجام کار داوطلبانه بدون دستمزد برای یک موسسه خیریه مستقر در بریتانیا هستند، به ویزای کار موقت در مسیر Charity Worker نیاز دارند.

چگونه می توانم مجوز کار در انگلستان دریافت کنم؟

اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس معمولاً باید تحت سیستم مهاجرت امتیازی انگلستان برای ویزا درخواست دهند. درخواست‌ ها معمولاً از خارج از انگلستان انجام می‌شوند، یا در برخی موارد می‌توان از یک دسته مهاجرتی متفاوت از داخل انگلستان درخواست داد.

مجوز کار در انگلستان چقدر است؟

هزینه مجوز کار انگلستان بسته به دسته ویزا، محل اقامت شما و اینکه آیا از خارج یا داخل انگلستان درخواست می دهید، متفاوت خواهد بود. شما همیشه باید از راهنمایی های به روز برای دسته ویزای کاری انگلستان خود استفاده کنید.

چقدر طول می کشد تا ویزای کار انگلستان را دریافت کنید؟

مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای کار انگلستان را دریافت کنید به نوع  ویزا و اینکه از خارج یا داخل انگلستان درخواست می دهید بستگی دارد. در مواردی که درخواست شما صحیح و کامل است، باید انتظار داشته باشید که ظرف چند هفته کوتاه خبر درخواست خود را از وزارت کشور دریافت کنید.

آیا شهروندان اتحادیه اروپا به مجوز کار برای انگلستان نیاز دارند؟

از 1 ژانویه 2021، همه اتباع خارجی که به انگلستان می آیند، از جمله شهروندان اتحادیه اروپا، برای آمدن به انگلستان برای کار به ویزا نیاز دارند.

آیا می توانم زمانی که مجوز من در حال بررسی است وارد سوئد شوم؟

پاسخ به این سؤال «شاید» است. تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما اجازه ورود به سوئد را دارید یا خیر، به کنترل مرز بستگی دارد. با این حال، زمانی که افسر پرونده در مورد پرونده شما تصمیم می گیرد، اجازه حضور در سوئد را دارید یا ندارید.
حضور در سوئد در طول پردازش برنامه به طور کلی توصیه نمی شود. می تواند باعث تاخیرهای طولانی شود زیرا بعداً باید ثابت کنید که کشور را ترک کرده اید. همانطور که افسر پرونده منتظر این مدرک است، درخواست شما در انتهای جدول قرار می گیرد و می تواند چندین ماه به زمان پردازش اضافه کند.

آیا راهی برای تسریع روند درخواست اخذ ویزای کاری وجود دارد؟

خیر. پس از ارسال درخواست، راهی برای تسریع روند وجود ندارد. آژانس مهاجرت به دلیل شرایط خاص امکان درخواست زمان پردازش سریعتر را حذف کرده است.

زمان رسیدگی به ویزای کار بلژیک؟

دریافت ویزای کار ممکن است 8 تا 10 هفته طول بکشد. این به شرکتی که در آن کار خواهید کرد و کارفرمای شما بستگی دارد زیرا او باید برای شما درخواست دهد.

هزینه ویزای کار بلژیک چقدر است؟

هزینه ویزای کار 180 یورو است. این هزینه شامل انواع ویزاهای طولانی مدت می شود. هزینه به ازای هر نفر می باشد و کارفرمای شما هنگام ارسال درخواست ویزا در اداره مهاجرت بلژیک پرداخت می کند.

آیا می توانم خانواده ام را با خود بیاورم؟

بله، شما می توانید پس از یافتن مسکن مناسب برای خود و خانواده، خانواده خود را همراه خود بیاورید. شما باید بتوانید ثابت کنید که از نظر مالی توانایی حمایت از آن ها را دارید. اعضای خانواده شما باید برای ویزای نوع D برای الحاق خانواده به سفارت بلژیک در کشور خود درخواست دهند.

چه مدت می توانم با ویزا در بلژیک کار کنم؟

ویزای کار در اکثر کشورهای اروپایی یک سال اعتبار دارد. با این حال، در اکثر آن ها، می توانید آن را تمدید کنید. می توانید ویزای کاری خود را در اداره مهاجرت تمدید کنید. پس از پنج سال زندگی و کار در بلژیک، می توانید برای اقامت دائم یا مجوز کار نوع A اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.