خرید فرانچایز در کانادا

خرید فرانچایز در کانادا

شروع کسب و کار در کانادا می تواند یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا باشد؛ اما راه اندازی یک کسب و کار جدید از صفر بسیار سخت است. در اینجاست که پای فرانچایزها به میان می آید. خرید فرانچایز در کانادا به جای راه اندازی یک کسب و کار کاملاً جدید، راه ساده تری برای ورود به بازار کار کانادا و مهاجرت به این کشور به عنوان صاحب کسب و کار خواهد بود. می خواهید درباره خرید فرانچایز در کانادا بیشتر بدانید؟ پس این مقاله را تا انتها بخوانید.

شرایط خرید فرانچایز در کانادا

خرید فرانچایز در کانادا عبارت است از گرفتن مجوز راه اندازی و گرداندن سیستم کسب و کار فرانچایز دهنده و استفاده از مارک تجاری او بر اساس استاندارد هایش. مدت زمان فرانچایز بین 5 تا ده سال است که بستگی به توافق و اجاره نامه دارد. فرانچایز گیرنده باید در مقابل حق اداره کسب و کار تحت سیستم و نام تجاری فرانچایز دهنده، یک هزینه اولیه برای گرفتن این حقوق (که معمولاً عددی بین 15000 تا 100 هزار دلار کانادا است) و حق امتیازی از فروش ناخالص خود (که بین 5 تا 8 درصد از فروش ناخالص است) بپردازد.

معمولاً فرانچایز گیرنده باید در هزینه تبلیغات منطقه ای یا ملی (بین 1 تا 4 درصد از فروش ناخالص) فرانچایز دهنده شرکت کند.

فرانچایز دهنده ها معمولاً سه چیز را می فروشند، ارزش برند یا مارک تجاری شناخته شده؛ دانش مرتبط با سیستم کسب و کار فرانچایز دهنده و هزینه های واحد پایین تر که به خاطر قدرت خرید گروه بزرگی از خریداران، از آن بهره مند می شود.

خرید فرانچایز در کانادا در واقع مثل کرایه کردن سیستم کسب و کار و برند فرانچایز دهنده برای مدتی محسوب می شود و وقتی مدت زمان قرارداد سر برسد، پایان می یابد. با پایان یافتن مدت قرارداد، حقوق مربوط به فرانچایز دهنده باز می گردد و می تواند آن ها را به دیگری بفروشد.

تقریباً در تمام قرارداد های خرید فرانچایز در کانادا، حق تمدید قرارداد برای حداقل یک دوره محفوظ است. البته تمدید و تخصیص دوباره حقوق، شرایط و هزینه هایی دارد. تمدید قرارداد منوط به تامین این شرایط و هزینه ها خواهد بود.

مزایای خرید فرانچایز در کانادا

کارآفرینان جدید که می خواهند در کانادا کسب و کاری را شروع کنند، اغلب به دنبال خرید فرانچایز در کانادا هستند. بسیاری این فرصت را دوست دارند چون از مزایای خرید فرانچایز در کانادا آگاه اند؛ هم می توانند رییس خود باشند و هم زیر بار ریسک بالای شروع کسب و کاری تازه از ابتدا را متحمل نمی شوند. فرانچایز دهنده، قوانین و مقررات کار، بازاریابی و مدیریت کسب و کار را به خریدار فرانچایز می آموزد. کارآفرین با خرید فرانچایز در کانادا، در واقع برندی شناخته شده را می خرد و همین باعث می شود وارد شدن به کسب و کار از طریق خرید فرانچایز در کانادا، برای بسیاری جذاب باشد. در ادامه مزایای خرید فرانچایز در کانادا را به تفصیل بازگو می کنیم.

 • استقلال

خرید فرانچایز در کانادا، به کار آفرین استقلالِ مالکیت کسب و کاری کوچک را می دهد که در عین حال تحت حمایت شبکه گسترده تری از افراد و منابع است. با خرید فرانچایز، تحت پرچم برندی فعالیت می کنید که قبلاً پا گرفته و جای خود را در بازار پیدا کرده است. کل سیستم کار، از راه اندازی تا کارهای روزمره همگی قبلاً امتحان و آزمایش شده اند و آماده هستند تا در واحد فرانچایز دیگری به کار گرفته شوند. برند شناخته شده و اعتماد بازار را جلب کرده است و بنابراین مشتری خود را خواهید داشت.

 • نیازی به تجربه قبلی ندارید

لازم نیست در بخش صنعتی مربوط به کسب و کاری که قصد خرید فرانچایزش را دارید، تجربه قبلی داشته باشید. این مزیت در مورد 95 درصد موارد خرید فرانچایز در کانادا صدق می کند و فقط برخی فرانچایزها هستند که مستلزم مدرکی خاص یا مجوز هستند، مثل حسابداری. حتی نیاز به تجربه کاری نیز ندارید؛ فرانچایز دهنده تمام آموزش های لازم را به شما خواهد داد.

 • کسب موفقیت بیشتر

موفقیت فرانچایزها در کانادا معمولاً از استارتاپ های مستقل بالاتر است چون سرمایه گذاری مطمئن تری دارد. بنابراین خرید فرانچایز در کانادا سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب می شود چون حمایت و پشتیبانی شرکتی بزرگ تر و استقرار یافته دارد. مدل کسب و کار این شرکت ها قبلاً در بازارهای مختلف کشور امتحان شده و کارآمد بودنشان ثابت شده است.

همچنین درباره ویزای استارت آپ کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استارت آپ ها بخوانید.

 • تامین بودجه ساده تر

از آنجا که فرانچایزها سابقه موفقیتی پشت سر خود دارند، وام گرفتن ساده تر خواهد بود. از نظر بانک ها نیز فرانچایزها به خاطر سابقه موفقیت اثبات شده شان، برای تامین بودجه، کسب و کار های کم خطر تری هستند. سرمایه گذاران نیز بیشتر تمایل دارند در کسب و کارهایی سرمایه گذاری کنند که شبکه ای استقرار یافته، برندی شناخته شده و پشتیبانی مالی و عملیاتی دارند.

 • قدرت خرید جمعی

وقتی اقدام به خرید فرانچایز در کانادا می کنید، بخشی از گروهی از خریداران می شوید که فرانچایز دهنده ایجاد کرده است. فرانچایز دهنده روابطی با تامین کنندگان می سازد که منجر به هزینه های پایین تر برای فرانچایز گیرنده می شود. به این ترتیب به خاطر قدرت خرید جمعی فرانچایز دهنده، در هزینه های موجودی انبارتان صرفه جویی خواهید کرد.

 • شناخت برند

سخت ترین کار در یک کسب و کار جدید، ایجاد مشتری است. به همین دلیل خرید فرانچایز در کانادا این مزیت را دارد که از شناخت و آگاهی ای که فرانچایز دهنده نسبت به برند خود ایجاد کرده است، بهره مند خواهید شد. وقتی فرانچایز می خرید، از خیلی از کارهای مربوط به بازاریابی و برندسازی کسب و کاری جدید و ناشناخته میانبر می زنید. با خرید فرانچایز در کانادا مشتریان وفادار برندی جا افتاده را خواهید داشت و به این ترتیب سریع تر می توانید پول به دست آورید و از همان روز اول سود ببرید.

 • پشتیبانی فرانچایز دهنده

بیشتر فرانچایز دهنده ها در کانادا از خریداران فرانچایز خود حمایت می کنند، به خصوص وقتی تازه کارشان را شروع کرده اند. از جمله کمک هایی که فرانچایز دهنده ها به خریداران فارانچایز در کانادا می کنند، می توان به این موارد اشاره کرد: کمک در عملیات پیش از افتتاح مثل انتخاب، طراحی، ساخت و ساز، امور مالی، آموزش و برنامه های روز افتتاح، اعطای وام و دیگر کمک های مالی.

 • رییس خود خواهید بود

با خرید فرانچایز در کانادا، می توانید رییس خود باشید، بر کار خود کنترل خواهید داشت و حتی از کیفیت زندگی بالاتری برخوردار خواهید شد.

مزایای خرید فرانچایز در کانادا

اخذ اقامت از طریق خرید فرانچایز در کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خرید فرانچایز در کانادا امکان پذیر است. اما بستگی به استانی دارد که فرانچایز را در آن راه اندازی خواهید کرد، چون سرمایه گذاری در استان های مختلف شرایط مختلفی دارد. برای اخذ اقامت کانادا از طریق فرانچایز در کانادا سراغ برنامه فدرال نروید و برنامه های مهاجرت استانی کانادا را امتحان کنید. مبلغ سرمایه گذاری متفاوت است و از 150 هزار دلار کانادا شروع می شود. در ادامه مهاجرت از طریق خرید فرانچایز در کانادا را برای استان های مختلف کانادا بیان می کنیم. همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا به لینک مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

 • ساسکاچوان

جریان کارآفرینی برنامه نامزد استانی مهاجرت به ساسکاچوان برنامه ای است که باید برای خرید فرانچایز در کانادا انتخاب کنید. برای شرکت در برنامه نامزدی استانی از طریق کارآفرینی، باید حداقل سه شرط زیر را داشته باشید:

 • حداقل ارزش خال 500 هزار دلار کانادا که به صورت قانونی به دست آمده باشد؛
 • حداقل سه سال تجربه کارآفرینی یا تجربه مدیریتی مرتبط؛
 • سرمایه گذاری حداقل 300 هزار دلار کانادا در رجاینا یا ساسکاتون یا 200 هزار دلار کانادا در مناطق دیگر ساسکاچوان.

درباره کار در ساسکاچوان بیشتر بخوانید.

 • مانیتوبا

جریان سرمایه گذاری کسب و کار مانیتوبا برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در نظر گرفته شده است و می تواند گزینه ای مناسب برای خرید فرانچایز در کانادا باشد. ابتدا برای متقاضیان مجوز کار موقت ساده می شود و باید در دو سال اول بعد از ورود، اقدام به خرید فرانچایز در مانیتوبای کانادا کنید. بعد از اینکه کسب و کار خود را راه اندازی کردید و شرایط قرارداد اجرای کسب و کار را تامین کردید، می توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. اولویت با کسانی است که کسب و کار فرانچایز خود را در خارج از وینیپگ راه اندازی کنند.

 • نوا اسکوشیا

در نوا اسکوشیا، کسانی که با خرید فرانچایز در کانادا کسب و کار خود را شروع می کنند، شانس بالایی برای گرفتن ویزا خواهند داشت. در ابتدا مجوز کار موقت به متقاضی داده می شود و بعد از یک سال فعالیت در کسب و کار مربوط، امکان درخواست برای اقامت دائم وجود دارد. شرایط لازم برای متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خرید فرانچایز در نوا اسکوشیا به شرح زیر است:

 • سن 21 سال یا بالاتر
 • اقامت در نوا اسکوشیا
 • حداقل ارزش خالص 600 هزار دلار کانادا
 • حداقل 3 سال سابقه تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار (حداقل 33 درصد) یا بیش از 5 سال تجربه مدیریت ارشد
 • کسب نمره زبان 5 در تمام مهارت های زبانی در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه

درباره سرمایه ‌گذاری در استان نوا اسکوشیا و کار در نوا اسکوشیا بخوانید.

 • انتاریو

امکان گرفتن اقامت دائم از طریق برنامه کسب و کار برای استان آنتاریو امکان پذیر است و برای متقاضیانی توصیه می شود که سابقه کسب و کار موفق داشته باشند.

 • نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک برای کسانی که قصد خرید فرانچایز در کانادا دارند، امکان شرکت در جریان کارآفرینی نامزدی استانی را فراهم می کند. شرایط اصلی عبارتند از:

 • ارزش خالص حداقل 600 هزار دلار کانادا
 • حداقل 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری در کسب و کاری در نیوبرانزویک که 33 درصد مالکیت متعلق به خود فرد باشد
 • داشتن سابقه کسب و کار؛ سه سال مالکیت کسب و کار یا پنج سال مدیریت ارشد
 • سن بین 22 تا 55 سال
 • حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی
 • داشتن نمره زبان 5 در تمام مهارت های زبانی در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه.

همچنین درباره سرمایه‌ گذاری در استان نیوبرانزویک و کار در نیوبرانزویک بخوانید.

 • پرنس ادوارد آیلند

برای خرید فرانچایز در کانادا و شروع کسب و کار در پرنس ادوارد آیلند، متقاضیان باید حداقل ارزش خالص 600 هزار دلار کانادا و تجربه کاری مرتبط داشته باشند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری فعال در جزیره پرنس ادوارد نیز باید 150 هزار دلار کانادا باشد.

درباره سرمایه‌ گذاری در جزیره پرنس ادوارد بخوانید.

نکات مهم درباره خرید فرانچایز در کانادا برای مهاجران

 • کسب و کاری فعال بخرید که حداقل 12 ماه سابقه فعالیت داشته باشد
 • کسب و کاری را بخرید که فروش ناخالص آن در دو تا سه سال گذشته خوب بوده باشد
 • کسب و کاری را بخرید که در راستای تجربه ها و سابقه فعالیت قبلی شما باشد
نکات مهم درباره خرید فرانچایز در کانادا برای مهاجران

نکات مهم نوشتن طرح کسب و کار برای خرید فرانچایز در کانادا

 • به سرمایه گذاران خود نشان دهید که محصولات و خدمات شما بازار دارند.
 • توانایی های خود و تیم مدیریتی تان را نشان دهید.
 • ثابت کنید که منابع مالی و فیزیکی مناسبی در اختیار دارید.
 • موانع احتمالی را شناسایی کنید و بگویید که چگونه از پس آن ها بر خواهید آمد.
 • برای فرانچایز خود طرحی بسازید و جدول زمانی کلی تعیین کنید.
 • در نوشتن طرح کسب و کار خود، زبانی شفاف و صریح داشته باشید. از استفاده از زبان فنی خودداری کنید.

اینک که به پایان سخن رسیدیم، وقت آن است که دست به کار شوید و برای مهاجرت از طریق خرید فرانچایز در کانادا اقدام کنید. تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر تراست بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی، می توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا خارجی ها می توانند در کانادا کسب و کار بخرند؟

بله، کارآفرینان خارجی که قصد سرمایه گذاری در کانادا و مهاجرت به این کشور به همراه خانواده خود را دارند، می توانند از طریق خرید فرانچایز در کانادا اقدام کنند. می توانند برای این منظور، درخواست ویزای کار به عنوان کارمند مدیریتی تحت برنامه کارگر موقت خارجی دهند یا از طریق جریان کارآفرینی اقدام کنند.

سودده ترین فرانچایز ها در کانادا کدامند؟

تیم هورتونز (Tim Hortons)
سابوی (Subway)
رستوران های مک دونالد
Circle K
Jan-Pro
خدمات غذایی ای اند دبلیو (A&W Food Services)
Canada Bread

ارزان ترین فرانچایز ها در کانادا کدامند؟

Chimaster با 20 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری
Cracmasters با 30 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری
Detailmasters با 10 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری
Gorilla Property Services با 40 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری
Multi Menu با 5 تا 15 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در فرانچایز تیم هورتونز کانادا چقدر سرمایه لازم است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در فرانچایز تیم هورتونز کانادا 60 هزار دلار کانادا است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات