ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا باید ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند. مراحل دریافت ویزای تحصیلی به نظر ساده می‌آید، اما گاهی ممکن است به دلایلی درخواست شما رد شود؛ بنابراین یکی از مشکلات جدی در مسیر مهاجرت تحصیلی به کانادا، ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است.

دانشجویان بین‌المللی فکر می‌کنند سخت‌ترین مرحله، گرفتن نامه پذیرش تحصیلی کانادا است، اما اخذ ویزای دانشجویی از آن نیز سخت‌تر است. هدف از این مقاله بررسی علت ریجکت ویزای تحصیلی کانادا و رفع این مشکل است. تا انتها با تراست همراه باشید.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان ابتدا باید روی دلایل ریجکت ویزای تحصیلی خود تمرکز کنند، در ادامه مقاله به برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا اشاره‌شده است. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می‌توانید از 5 دلیل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا باخبر شوید.

 • نگرفتن نامه پذیرش و یا ارائه یک نامه پذیرش نامعتبر
 • نداشتن مدارک کافی
 • عدم برخورداری از تمکن مالی ویزا کانادا مناسب
 • نامشخص بودن منابع مالی اعلام‌شده از طرف متقاضی برای پوشش هزینه‌های تحصیلی در کانادا
 • نتوانید کانادا را بعد از پایان تحصیلات خود ترک کنید
 • مخفی نکردن تصمیم اقامت در کانادا بعد از فارغ‌التحصیلی!
 • سوابق تحصیلی ضعیف
 • انتخاب رشته‌ی نامرتبط با رشته تحصیلی قبلی
 • عدم ارائه یک برنامه تحصیلی (Study Plan) مناسب
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی
 • نداشتن وابستگی‌های قابل‌توجه به کشور ایران
 • داشتن برخی از مشکلات جسمی و روحی
 • داشتن سوءپیشینه
 • ارسال مدارک جعلی
 • اشتباه افسر اداره مهاجرت در اعلام ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 • سال 2018 میلادی
تعداد کل تقاضاهادر حدود 9 هزار ویزا  
ویزاهای تأییدشدهدر حدود 6 هزار ویزا
درصد ریجکتی33 درصد
 • سال 2017 میلادی
تعداد کل تقاضاهادر حدود 4 هزار ویزا
ویزاهای تأییدشدهدر حدود 3 هزار ویزا
درصد ریجکتی25 درصد

با توجه به این موضوع که ایران یکی از کشورهایی است که شهروندان آن تقاضای زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند، درنتیجه جای تعجب نیست که آمار ویزاهای اخذشده و نیز تعداد ریجکتی های ویزای تحصیلی کانادا، عدد قابل‌توجهی در مقایسه با سایر کشورها باشد. در نمودار زیر روند تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در طی سال‌های اخیر نشان داده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

همان‌طور که مشاهده می‌شود، با توجه به افزایش درخواست ویزا، طبیعتاً درصد ویزاهای ریجکتی نیز مانند درصد ویزاهای تأییدشده افزایش داشته است. نکته جالب‌توجه در این نمودار این است که بعد از سال 2018 میلادی درحالی‌که روند ویزاهای تأییدشده تقریباً ثابت بوده است، اما درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در مقایسه با سال‌های قبل به شکل چشمگیری افزایش داشته است.

در ادامه، آمار قبولی و ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای سال 2019 میلادی نیز آورده شده است:

تعداد کل درخواست‌ها14,329
(در حدود 60 درصد بیشتر
از سال 2018 میلادی)  
تعداد کل ویزاهای تأییدشده6,257
درصد ریجکتی57 درصد  

با توجه به افزایش ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال‌های اخیر، می‌توان نتیجه گرفت که دلایل رایج ریجکتی ویزا از سوی متقاضیان کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد. یک‌راه حل ساده برای جلوگیری از ریجکتی ویزا، دریافت راهنمایی و مشاوره با یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا قبل از اقدام برای اخذ ویزا است.

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر استان

چنانچه بخواهیم تعداد مجوزهای تحصیلی صادرشده را به تفکیک هر استان در کانادا بررسی کنیم، در سال 2019 میلادی و در بین تمام استان‌های کانادایی، مناطق ساسکاچوان، آلبرتا و نیوبرانزویک از بیشترین میزان مجوز تحصیلی برخوردار بوده‌اند. این در حالی است که بیشترین تعداد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا متعلق به استان کبک بوده است. در جدول زیر، درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال 2019 میلادی برای استان‌های ذکرشده، آورده شده است:

استاندرصد ریجکتی
ساسکاچوان23
آلبرتا24
نیوبرانزویک24
کبک47

همچنین، در شکل زیر درصد مجوزهای تحصیلی صادرشده در استان‌های کانادایی و برای سال 2019 میلادی آورده شده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر استان

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر مقطع تحصیلی

در سال 2019 میلادی، تعداد ریجکتی‌های ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع تحصیلی کارشناسی در مقایسه با سایر مقاطع تحصیلی بیشتر بوده است. در نمودار زیر، درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف آورده شده است:

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در هر مقطع تحصیلی

پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم

وقتی مجوز تحصیلی رد شود، افسر سفارت در نامه‌ای برای متقاضی کلمه ناموفق را می نویسد. در این نامه افسر دلایل خود را برای رد ویزا عنوان می کند. در این مرحله متقاضی ابتدا باید دلایل عنوان شده را به خوبی بررسی کرده و برای رفع مشکل های عنوان شده اقدام کند. او پس از اطمینان از این که می تواند مشکلات را برطرف کند، با فرستادن مدارک کامل تر، اقدام به درخواست تجدیدنظر کند.

همچنین بخوانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

اقدامات بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

حال که با دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا آشنا شدید، در ادامه به معرفی سه روش برای تجدیدنظر ویزای تحصیلی کانادا می‌پردازیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

 • درخواست برای ارزیابی دوباره با فرستادن مدارک کامل‌تر

 • اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال

 • ثبت‌نام برای درخواست جدید با در نظر گرفتن مشکلات عنوان‌شده

در ادامه درباره هر یک از روش‌های رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می‌توانید اطلاعات خوبی درباره اقدامات بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دست آورید.

درخواست تجدیدنظر برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر متقاضی باور دارد تمام شرایط و مدارک درخواست شده را ارائه کرده است، اما ویزای تحصیلی او رد شده است می‌تواند اعتراض کند و درخواست تجدیدنظر دهد.

این گزینه به‌ویژه زمانی که شرایط شما از زمان درخواست قبلی تغییر کرده باشد، بسیار مناسب خواهد بود. با در نظر گرفتن دلایل رد درخواست و تغییرات به وجود آمده، برای یک درخواست بهتر اقدام کنید.

اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

برای بررسی رد درخواست خود می‌توانید در دادگاه فدرال نیز اعتراض کنید که روش عالی برای بررسی مدارک و تصمیم‌گیری بی‌طرفانه در مورد علت رد درخواست است.

اما این نوع اعتراض زمان‌بر خواهد بود و معمولاً حدود 12 ماه طول می‌کشد تا قاضی تصمیم بگیرد. قاضی فقط نظر خود را می‌دهد و در مورد این زمینه نمی‌تواند تصمیم بگیرد یا تأییدیه مجوز تحصیلی را بدهد.

حتی اگر متقاضی حکم مطلوبی را به دست آورد، پس‌ازآن درخواست توسط یک افسر مهاجرت دیگر بررسی خواهد شد. این افسر باید نظرات قاضی را در نظر بگیرد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که حتماً مورد تایید قرار گیرد؛ به‌عبارت‌دیگر عملاً فرصت تحصیل در موسسه موردنظر از دست می‌رود.

درخواست برای ویزای تحصیلی جدید

 اگر متقاضی معتقد است که دلایل رد شدن ویزای تحصیلی او درست است، تنها کاری که می‌تواند انجام دهد، اقدام برای ویزای تحصیلی جدید با در نظر گرفتن دلایل رد شدن درخواست اولیه خود است.

او در درخواست جدید بهتر است دلایل رد شدن ویزای قبلی خود را برطرف کند تا برای بار دوم بتواند پذیرش بگیرد. همچنین هرساله ممکن است شرایط و قوانین کانادا برای پذیرش دانشجو بین‌المللی عوض شود، متقاضی برای جلوگیری از روبرو شدن با مشکل جدید باید آن‌ها را در نظر داشته باشد.

زمان مناسب برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

در حقیقت بعد از ریجکت شدن ویزای کانادا متقاضیان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی برای رفع ریجکتی و یا ارائه درخواست مجدد اقدام کنند. این در حالی است که مشاوران باتجربه تراست همواره به داوطلبان توصیه می‌کنند تا تنها در صورت رفع تمامی نواقص موجود در پرونده خود، نسبت به ارائه درخواست مجدد و رفع ریجکتی ویزا اقدام کنند.

نوشتن نامه برای رد ویزای تحصیلی کانادا

یکی از روش‌های دیگر برای اعتراض یا درخواست تجدیدنظر نوشتن نامه است. نوشتن چنین نامه‌ای ساده نیست. در این نامه باید دلایل قانع‌کننده‌ای را بیاورید که چرا احساس می‌کنید نباید ویزای تحصیلی شما رد می‌شده است. دلایل شما باید واقعی باشند. در صورت داشتن مدارکی در مقابل دلایل رد درخواست شما، بهتر است آن‌ها را نیز ارائه دهید.

روش نامه نوشتن برای رد ویزای تحصیلی کانادا

نوشتن چنین نامه‌ای توانایی بالایی نیاز دارد. باید طوری نوشته شود که قانع‌کننده باشد. نامه احساساتی ننویسید یا جزئیات زندگی خود را بیان نکنید. در نامه‌ای که می‌نویسید باید اطلاعات زیر وارد شوند.

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره گذرنامه
 • آدرس کامل
 • تاریخ تولد
 • محل تولد
 • ایمیل
 • شماره همراه

 علاوه بر اطلاعات بالا، باید در نوشتن نامه به نکات زیر توجه کنید.

 • هدف از مهاجرت خود را کامل‌تر بیان کنید.
 • به تاریخی اشاره‌کنید که ویزا شما رد شده است.
 • زمانی که نامه رد شدن را از کنسولگری گرفتید. به دلایلی اشاره‌کنید که ویزای شما موردقبول قرار نگرفت.
 • دلایلی را توضیح دهید که چرا احساس می‌کنید نباید درخواست شما رد می‌شد و در صورت امکان مدارک موردنیاز برای رفع دلایل عنوان‌شده را ارائه دهید.
 • حتماً پایین نامه را امضا کنید.

نمونه نامه درخواست تجدیدنظر و اعتراض برای ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

نمونه نامه برای درخواست تجدید نظر

– تاریخ
– آدرس سفارت
– آقا یا خانمی که برای او نامه را ارسال می‌کنید.
– پاراگراف اول: این پاراگراف مقدمه نامه است. در این قسمت شما باید خودتان را معرفی و مشخص کنید که هدفتان از نوشتن این نامه چیست. در این قسمت، اسم کامل، آدرس خانه، محل و تاریخ تولد را مشخص کنید. بعد از مشخص کردن هدف نامه تاریخی را بنویسید که برای ویزا درخواست داده‌اید.
– پاراگراف دوم: به دلایلی اشاره‌کنید که برای رد ویزای تحصیلی شما عنوان‌شده است و دلیل بیاورید که چرا با دلایل آن‌ها مخالف هستید. دلایل را با جملات ساده به شکل فهرست بنویسید.
– پاراگراف سوم: در این بخش می‌توانید مشخص کنید که چرا احساس می‌کنید نباید درخواست ریجکت می‌شد. این نکته را در نظر داشته باشید هرچقدر دلایل محکم‌تری بیاورید شانس بهتری برای متقاعد کردن آن‌ها دارید.
– با احترام
– امضا دستی
– اسم کامل
– ایمیل
– شماره همراه

نمونه نامه درخواست تجدید نظر و اعتراض برای ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای نامه اعتراض یا تجدیدنظر برای ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

همراه با نامه باید مدارک دیگری نیز ارائه شود. این مدارک به دلایلی مربوط می‌شود که ویزای شما رد شده است. در زیر مدارکی آمده است که با نامه باید ارسال شوند.

اگر دلیل رد شدن ویزا، مشخص نبودن هدف مهاجرت است

– ارسال دعوتنامه کانادا. دعوت‌نامه‌ای را ارسال کنید که دوست یا موسسه‌ای از کانادا برای شما ارسال کرده است. در این نامه به‌طور واضح بیان‌شده است که چرا شما به کشور کانادا می‌خواهید مهاجرت کنید و در آنجا چه‌کاری می‌خواهید انجام دهید.

– ارسال نامه پذیرش از دانشگاه یا کالجی در کانادا

اگر دلیل قانع‌کننده‌ای نیاورده‌اید که می‌خواهید بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود بازگردید.

– باید نامه‌ای را ارسال کنید که ثابت می‌کند شما پس از اتمام تحصیلات به کشور خود بازخواهید گشت.

اگر نتوانستید تمکن مالی خود را اثبات کنید.

– رسید بانک. اگر می‌توانید مقدار پول را اضافه کنید و ثابت کنید که پول کافی برای هزینه دوران تحصیل خوددارید.

– نامه پشتیبانی. نامه‌ای که مهر رسمی داشته باشد و شخص دیگری تعهد داده باشد که شما را ازنظر مالی پشتیبانی خواهد کرد.

آدرس ارسال نامه اعتراض یا درخواست تجدید نظر

اگر نمی‌دانید که کجا نامه خود را ارسال کنید، باید با سفارت کانادا در کشور خود تماس بگیرید تا آن‌ها شما را کمک کنند. معمولاً خود سفارت این نوع نامه‌ها را دریافت می‌کند.

بیشتر بخوانید: سفارت کانادا در ترکیه، سفارت کانادا در گرجستان، سفارت کانادا در دبی

مراحلی که نامه تجدیدنظر طی می کند

وقتی شما نامه تجدیدنظر خود را ارسال می‌کنید، سفارت آن را به بخش مربوطه می‌فرستد. یک افسر عالی‌مرتبه مسئول این کار است. او به نامه شما نگاه می‌کند و تصمیم می‌گیرد که آیا می‌توانند به درخواست شما رسیدگی کنند یا خیر. روند و گذراندن مراحل، زمان مشخصی ندارد.

چطور شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را پس از ریجکت شدن افزایش دهیم

روش دیگر برای افزایش شانس گرفتن ویزای تحصیلی پس از ریجکت شدن، نت آفیسر است. نت آفیسر فایلی است که در آن متقاضی اطلاعات خود را در وب‌سایت مهاجرتی کانادا وارد کرده و وکیل مهاجرت متقاضی در صورت رد شدن ویزای او، درخواست می‌دهد که مدارک موکلش دوباره بررسی شود.

یکی از ویژگی‌های نت آفیسر این است که شما از تصمیم افسر سفارت مطلع خواهید شد. وکیل شما نیز از تصمیم افسر خبر دارد و می‌تواند مشکلات پرونده شما را حل کند.

نحوه استفاده از نت آفیسر

– به وب‌سایت ATIP مراجعه می‌کنید.
– دکمه next را انتخاب کنید.
– شرایط را بپذیرید و دکمه continue را بزنید.
– از فهرست پیش رو، گزینه مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا را انتخاب کنید.
– سپس روی select کلیک کرده و مشخص کنید چه کسی می‌خواهد درخواست دهد.
– فرم را پرکنید.
– بعد از اتمام فرم‌ها، گزینه continue را بزنید و فایل‌های خود را آپلود کنید.
– در پایان باید 5 دلار پرداخت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورداستفاده ثبت درخواست ATIP (دسترسی به اطلاعات و حفظ حریم خصوصی) می‌توانید سؤالات و جواب‌های رایجی را بررسی کنید که در این صفحه وجود دارد.

خدمات تراست برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

تیم تراست با استفاده از وکلای رسمی مهاجرت در کشور کانادا و مشاوران با تجربه خود، بهترین خدمات مرتبط با رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را به شما هم‌وطنان عزیز ارائه می‌دهد. برخی از این خدمات عبارت‌اند از:

 • بررسی دقیق دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 • بررسی دقیق مدارک موجود در پرونده که برای اداره مهاجرت کانادا ارسال‌شده است.

 • رفع نواقص موجود در پرونده در صورت وجود

 • تدوین یک استراتژی مناسب و منطقی برای رفع ریجکتی ویزا

 • انجام کلیه مکاتبات و پیگیری برای رفع ریجکتی ویزا تا رسیدن به نتیجه مطلوب

سخن پایانی

اگر برای اولین بار می‌خواهید برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید، توصیه می‌شود قبل از روبرو شدن با مشکلاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، با مشاوران با تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا مشورت کنید. گروه تراست نیز مشاوران با تجربه و موفقی در این زمینه دارد که می‌توانند شما را از زمان درخواست ویزا تا دریافت آن و حتی تا زمان ورود به دانشگاه در هر زمینه‌ای راهنمایی و همراهی کنند.

همچنین اگر ویزای تحصیلی شما رد شده است، به کمک تیم تراست می‌توانید برای پیگیری علت آن و همچنین رفع این مشکل اعتماد کنید.

انجام خودسرانه این کار یا اعتماد به شرکت‌های کلاهبردار هیچ نتیجه‌ای جز هدر دادن وقت و هزینه شما ندارد و ممکن است از رویاهای خود برای تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا دور شوید؛ پس با اعتماد به تراست آینده تحصیلی خود را بهتر رقم بزنید و در مسیری بدون دردسر پیش بروید.

لینک های مفید

 • نشانی سایت اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در این لینک.
 • آدرس شورای تنظیم مقررات مشاوران مهاجرت کانادا (ICCRC) در این لینک.
 • تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا در این لینک.
 • نشانی سفارت کانادا در آنکارا در این لینک.
 • نشانی سفارت کانادا در استانبول در این لینک.
 • نشانی سفارت کانادا در گرجستان در این لینک.
 • نشانی سفارت کانادا در امارات در این لینک.
 • آدرس تمام مراکز درخواست ویزا در این لینک.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا رد شدن ویزای تحصیلی برای بار اول، روی درخواست‌های بعدی تأثیر می‌گذارد؟

خیر؛ اما بهتر است متقاضی از اول درخواست خود را به‌درستی ثبت کند. مهم‌ترین مشکلی که پس از ریجکت اولیه با آن روبرو خواهید شد، از دست رفتن زمان خواهد بود.
چون اگر حدوداً یک سال باید برای دریافت جواب ریجکت خود منتظر بمانید، در این فاصله زمان داده‌شده به شما از طرف کالج موردنظرتان به پایان رسیده است و باید مجدداً برای پذیرش جدید از کالج اقدام کنید.

من ۱ سال قبل برای ویزای تحصیلی اقدام کردم و ریجکت شدم. آیا الان می توانم دوباره برای آن اقدام کنم؟

بله حتما. فقط دقت کنید که باید بدانید دفعه قبل چرا ریجکت شده بودید، مشکلی که باعث ریجکت شدنتان شده بود را برطرف کنید و این بار، با یک پرونده قوی تر و بهتر اپلای کنید.

آیا ریجکت شدن ویزای تحصیلی در ویزای توریستی تاثیر دارد؟

بله. چون قصد داشتید تحصیل کنید، اما ناگهان تصمیم خود را عوض کردید و این، منطقی نیست. اما به علت سفر توریستی کنونی شما و اینکه چه مدتی از این موضوع گذشته هم بستگی دارد.

من ۲۱ سال سن دارم. در ۱۷ سالگی برای ویزای دانش آموزی کانادا ریجکت شدم. آیا این در ارشد هم تاثیرگذار خواهد بود؟

بله. اما ریجکتی به این معنی نیست که دیگر هیچ وقت نمی توانید دوباره اقدام کنید. باید ببینید دلیل ریجکت شدنتان چه بوده و سعی کنید آن را برطرف کنید.

آیا درست است که سیستم اداره مهاجرت کانادا دارای هوش مصنوعی شده و کسی که یک بار ریجکت شده، دوباره هم ریجکت خواهد شد؟

لزوما خیر. درست است که هوش مصنوعی باعث دقیق تر شدن این موضوع شده و گاها مشکلاتی را هم به وجود آورده، اما این که یک بار ریجکت شدن، باعث ریجکتی در دفعات بعد هم خواهد شد، درست نیست و پرونده ها در صورت سابقه ریجکتی هم به طور دقیق از اول بررسی خواهند شد.

حداقل نمره قبولی برای آیلتس چند است؟

هر دانشگاهی نمره خاص برای آیلتس در نظر گرفته است، اما در کل حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، 6 است.

اعتبار نت آفیسر چه مدت است؟

اعتبار این نامه، یک سال است. هرچند تنها افراد دارای اقامت کانادا می‌توانند از این روش استفاده کنند.

نت آفیسر چند صفحه است؟

نت آفیسر معمولا حدود 40 صفحه است که باید کاملا پر شود.

آیا اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا لازم است؟

قبل از اپلای کردن برای ویزای کانادا، دانشجو باید از یکی از دانشگاه های کانادا نامه پذیرش را دریافت کند. اگر نامه پذیرش معتبر نباشد، سفارت کانادا آن را رد می‌کند یا تشخیص می‌دهد که او واجد شرایط نیست؛ بنابراین یکی از دلایل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا، نگرفتن نامه پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی در کانادا است.

آیا تمام مدارک درخواست شده برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید هم‌زمان و باهم ارسال شوند؟

بله. به یاد داشته باشید که نداشتن مدارک کافی یکی از دلایل اصلی برای ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است. دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی باید گذرنامه معتبر و عکس جدید داشته باشند و فرم‌هایی را تکمیل کنند. افسر کنسولگری با بررسی این مدارک تصمیم می‌گیرد که شما می‌توانید در کانادا تحصیل کنید یا خیر. اگر مدارک کامل نباشند، درخواست دانشجو برای ویزای تحصیلی رد خواهد شد.

منظور از عدم توانایی مالی در ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

در حقیقت یکی از دلایل بسیار مهم برای ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا مرتبط با مسائل مالی است. چراکه یکی از مدارک مهم برای درخواست ویزای کانادا، این است که متقاضیان باید پشتوانه مالی داشته باشند. این پشتوانه باید با مدارکی به اثبات برسد و نشان دهد که می‌توانید نیاز مالی خود را در دوران تحصیل در این کشور تأمین کنید. اگر قادر به پرداخت هزینه‌های سفر، شهریه و زندگی روزمره نباشید، افسر کنسولگری می‌تواند درخواست شما را رد کند. درباره تمکن مالی ویزای کانادا با مراجعه به لینک می‌توانید اطلاعات کامل‌تری کسب کنید.

چرا باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست خود را برای اقامت دائم در این کشور مطرح نکنم؟

در نظر داشته باشید که ویزای تحصیلی تنها یک ویزا برای اقامت موقت کانادا است و تاریخ انقضا دارد. افسر مربوطه هنگام بررسی درخواست ویزای تحصیلی شما باید مطمئن شود که بعد از پایان تحصیلات به کشور خود بازمی‌گردید. سفرهای قبلی، روابط خانوادگی و هدف از سفر ممکن است افسر مربوطه را متقاعد کند که بعد از پایان تحصیلات به کشورتان بر خواهید گشت؛ بنابراین نشان دادن تمایل برای اقامت دائم در کانادا و در هنگام اخذ ویزای اقامت موقت این کشور، می‌تواند منجر به ریجکتی ویزای کانادا شود.

آیا داشتن رزومه تحصیلی ضعیف می‌تواند منجر به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود؟

بله. چراکه برای سفارت، سوابق تحصیلی دانشجو بسیار با ارزش است. باوجوداین، داشتن نمرات عالی دوران تحصیل در کشور خود، مهم‌ترین فاکتور برای اخذ ویزای تحصیلی نیست. از فاکتورهای دیگری که در نظر می‌گیرند، مهارت در زبان انگلیسی است. آیلتس یکی از چهار آزمون زبان است که دولت کانادا به‌منظور مهاجرت قبول دارد.
با توجه به این‌که چهار آزمون زبان وجود دارد که توسط کانادا به‌منظور ارزیابی مهاجرتی شناخته‌شده و نتیجه هر آزمون بر اساس واحد سنجش و معیار سطح زبان در کانادا CLB معادل 1 تا 10 داده می‌شود، داشتن نمره بالا در زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین دلایل برای صدور ویزای تحصیلی برای دانشجو بین‌المللی است. اگر نمره خوبی در آزمون آیلتس و آزمون تافل برای کانادا نداشته باشید، امکان ریجکت ویزای تحصیلی شما وجود دارد. درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا با مراجعه به هر لینک بیشتر بخوانید.

من فارغ‌التحصیل رشته مهندسی کشاورزی هستم. آیا ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر در مقطع ارشد می‌تواند منجر به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود؟

اگر رشته انتخابی شما با سوابق تحصیلی مطابقت نداشته باشد، می‌تواند دلیل دیگری برای رد شدن درخواست شما باشد. متقاضیان می‌توانند با درج بیانیه شخصی برای انتخاب رشته، در صورت نداشتن تطابق با تحصیلات قبلی این مشکل را برطرف کنند.

من کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارم. آیا تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد در یک‌رشته دیگر می‌تواند منجر به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود؟

بله. در حقیقت یکی از دلایلی که ممکن است منجر به رد شدن ویزای تحصیلی کانادا شود، عدم ارائه یک برنامه تحصیلی مناسب از طرف متقاضیان ادامه تحصیل در کانادا است. چنانچه نتوانید افسر اداره مهاجرت کانادا را برای ادامه تحصیل در یک مقطع تحصیلی تکراری قانع کنید، ممکن است با درخواست ویزای تحصیلی شما موافقت نشود.

آیا ممکن است افسر اداره مهاجرت در ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا دچار اشتباه شود؟

بله. فراموش نکنید که افسر اداره مهاجرت کانادا نیز یک انسان مثل شما است و احتمال اشتباه در تصمیم‌گیری برای هر انسانی نیز وجود دارد. گاهی افسر اداره مهاجرت به‌خوبی با درخواست و طرح پیشنهادی شما آشنایی کافی را ندارد و ممکن است در تصمیم‌گیری نیز دچار اشتباه شود. همچنین، افسر اداره مهاجرت زمان کمی برای تصمیم‌گیری درباره صدور ویزای کانادا دارد.
بنابراین به دلیل حجم پرونده‌های ارسالی و تعداد زیاد مدارک موجود در پرونده‌ها، چنانچه افسر اداره مهاجرت دقت کافی را در رسیدگی به این پرونده‌ها نداشته باشد، ممکن است اشتباهی نیز در صدور ویزای تحصیلی کانادا رخ دهد. درنتیجه امکان بروز اشتباه از طرف افسر اداره مهاجرت نیز وجود خواهد داشت.

آیا ممکن است نداشتن سابقه سفر خارجی منجر به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود؟

سابقه اخذ ویزا از سایر کشورها می‌تواند تأثیر مثبت در صدور ویزای کانادا داشته باشد. به‌هرحال داشتن سابقه سفرهای خارجی مخصوصاً به کشورهای حوزه شینگن یا کشورهای اروپایی می‌تواند تأثیر مثبتی در جلوگیری از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نیز داشته باشد.
چراکه برخورداری از سابقه سفرهای خارجی متعدد می‌تواند این مفهوم را به افسر اداره مهاجرت القا کند که دانشجوی موردنظر تنها برای اقامت موقت و فقط برای اهداف تحصیلی، کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده است. به شکلی که بعد از پایان تحصیل و همانند سفرهای خارجی گذشته، دانشجو به‌احتمال‌زیاد به کشور خود بازخواهد گشت. درنتیجه برخورداری از سابقه سفر به کشورهای دیگر، می‌تواند در جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی کانادا تأثیر زیادی داشته باشد.

چطور می‌توانم به افسر اداره مهاجرت ثابت کنم که بعد از پایان تحصیل کشور کانادا را ترک خواهم کرد؟

یکی از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا عدم اطمینان یافتن افسر اداره مهاجرت کانادا از این موضوع است که متقاضی بعد از پایان تحصیلات، کشور کانادا را ترک خواهد کرد؛ بنابراین، شما باید بتوانید ثابت نمایید که بعد از پایان تحصیلات خود در کانادا، این کشور را ترک خواهید کرد. یکی از روش‌هایی که می‌توانید این موضوع را به افسر اداره مهاجرت ثابت نمایید، برخورداری از سابقه سفرهای خارجی متعدد است.
اما روش دیگری که می‌توانید افسر اداره مهاجرت را از بازگشت به وطن خود بعد از پایان تحصیلات در کانادا مطمئن کنید، برخورداری از پیوندهای عاطفی قوی در ایران و یا داشتن وابستگی‌های قابل‌توجه در ایران است. چنانچه خانواده شما در ایران زندگی می‌کنند و بتوانید وابستگی عاطفی خود را به خانواده‌تان اثبات کنید، می‌توانید افسر اداره مهاجرت کانادا را برای صدور ویزا قانع نمایید.
همچنین، عضویت در یک باشگاه ورزشی خاص، برخورداری از املاک و دارایی‌های مشخص در ایران و یا عضویت در انجمن‌های علمی در ایران نیز، می‌توانند دلایل خوبی برای وابستگی شما به ایران و بازگشت از کشور کانادا بعد از پایان دوره تحصیلی باشند.

آیا در صورت ارائه کامل مدارک بازهم امکان ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟

بله. حتی درصورتی‌که تمامی مدارک داوطلبان به‌دقت و به‌خوبی جمع‌آوری شود بازهم این امکان وجود دارد که داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا با ریجکتی ویزای تحصیلی مواجه شوند. دلیل این موضوع نیز همان قانع نشدن افسر اداره مهاجرت از ترک کشور کانادا بعد از اتمام تحصیل در این کشور به‌وسیله متقاضی است؛ بنابراین، چنانچه نتوانید به افسر اداره مهاجرت کانادا اطمینان دهید که حتماً این کشور را بعد از اتمام تحصیل ترک خواهید کرد، احتمالاً با رد شدن ویزای تحصیلی کانادا مواجه خواهید شد.
به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای انجام کارهای مهاجرتی خود حتماً از مشاوره و راهنمایی یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا استفاده کنید. مشاوران با تجربه تراست می‌توانند ضمن بررسی دقیق از شرایط شما، بهترین مشاوره و راهنمایی را بر طبق تخصص و تجربه‌ای که دارند به شما ارائه دهند. همین‌الان می‌توانید با مراجعه به سایت تراست در این لینک، نسبت به تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرتی اقدام کنید تا کارشناسان مجرب تراست در جریان شرایط مهاجرتی شما قرار بگیرند و بتوانند راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

آیا امکان اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟

بله. در حقیقت می‌توان این‌گونه بیان کرد که رد شدن ویزای تحصیلی کانادا به معنای پایان کار نیست. در صورت ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا امکان اعتراض برای متقاضیان وجود خواهد داشت. با انجام اقدامات اصولی و مناسب می‌توانید نسبت به رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.
چنانچه مدارک داوطلبان به‌درستی جمع‌آوری نشده باشد و نواقص زیادی در پرونده داوطلبان وجود داشته باشد، داوطلبان می‌توانند با رفع این نواقص نسبت به ارائه درخواست جدید برای اخذ ویزا اقدام کنند؛ اما در صورتی مدارک به‌خوبی جمع‌آوری‌شده باشند و ریجکت ویزای تحصیلی کانادا به دلیل اشتباه افسر اداره مهاجرت رخ‌داده باشد، در این صورت می‌توان با ارائه یک نامه اعتراضی و بدون ارسال پرونده‌ای جدید به سفارت، نسبت به رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.
نکته‌ای که در ارسال یک نامه اعتراضی نسبت به نظر افسر اداره مهاجرت وجود دارد این است که بهتر است از یک نامه ساده برای ارائه اعتراض خود استفاده نکنید؛ به‌عبارت‌دیگر تنها ذکر دلایلی که نشان‌دهنده نادرست بودن ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است نمی‌تواند راه گشا باشد. چراکه در این صورت احتمالاً جواب دلخواهی را نخواهید گرفت. بلکه نامه اعتراضی بهتر است در چارچوب قانون و به شکل حقوقی تنظیم شود و به بندهای قانونی نیز استناد گردد.

آیا بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا محدودیتی برای ارائه درخواست مجدد ویزا وجود دارد؟

خیر. چنانچه ویزای تحصیلی شما ریجکت شود، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی دوباره درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه دهید؛ اما ذکر این نکته ضروری است که تنها درصورتی‌که تمام فاکتورهایی که افسر اداره مهاجرت به‌عنوان دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا عنوان کرده است برطرف شوند، ارائه درخواست مجدد برای اخذ ویزای کانادا می‌تواند مفید باشد.
بنابراین، در صورت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا بهتر است قبل از ارائه درخواست مجدد تمام مشکلات و نواقص موجود در پرونده به‌خوبی برطرف شوند. با توجه به شرایطی که برای هر پرونده وجود دارد، روشی که برای رفع ریجکتی ویزای کانادا در نظر گرفته می‌شود نیز متفاوت است. گاهی نیاز است تا پرونده جدیدی برای سفارت ارسال شود و در برخی موارد نیز تنها با ارائه یک اعتراض و پیگیری درست و منطقی می‌توان نسبت به رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.

آیا با ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا دیگر نمی‌توان برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کرد؟

مراکز آموزشی در کانادا به‌خوبی با فرآیندهای اخذ ویزای تحصیلی این کشور آشنایی دارند؛ بنابراین، در صورت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می‌توان با ارائه درخواست جدید نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کرد. همچنین، در برخی دیگر از مؤسسات آموزشی این اجازه را به شما خواهند داد تا در صورت ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا بتوانید برای ترم تحصیلی بعدی نامه پذیرش جدید دریافت کنید.

آیا بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا امکان پیگیری پرونده از طریق دادگاه فدرال وجود دارد؟

بله. در حقیقت یکی از راه‌های رفع ریجکتی ویزای کانادا پیگیری از طریق دادگاه فدرال است.

چه زمانی باید برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دادگاه فدرال مراجعه کرد؟

چنانچه چندین بار برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست خود را مطرح کرده باشید اما با درخواست شما موافقت نشده باشد، می‌توانید برای اثبات اشتباه بودن نظر افسر اداره مهاجرت درخواست خود را به دادگاه فدرال کانادا ارائه دهید.
در این صورت با استخدام یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا می‌توانید به نمایندگی از خود، انجام کارهای مرتبط با پیگیری درخواست خود در کشور کانادا را به وکیل مهاجرتی بسپارید. البته این روش را می‌توان به‌عنوان راه‌حل نهایی انتخاب کرد که طبیعتاً زمان طولانی‌تر و هزینه بیشتری را نیز برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دنبال خواهد داشت.

چه اقداماتی پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا انجام دهیم؟

چنانچه با درخواست ویزای تحصیلی شما موافقت نشود، اولین کار استفاده از منابع اطلاعاتی درست است. همچنین، مطالعه دقیق مواردی که افسر اداره مهاجرت به‌عنوان دلایل رد شدن ویزای کانادا اعلام کرده است نیز، بسیار مهم و سودمند خواهد بود.
با مراجعه به یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا می‌توانید اطلاعات معتبری را دریافت کنید که برای رسیدن به نتیجه دلخواه شما بسیار مفید خواهد بود. در این صورت تخصص، دانش و تجربه وکیل مهاجرتی نیز می‌تواند در رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و ارائه راه‌حل‌های سازنده، بسیار مفید واقع شود.

آیا استخدام یک وکیل رسمی مهاجرت می‌تواند از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا جلوگیری کند؟

ازآنجایی‌که افسر اداره مهاجرت زمان بسیار کمی برای بررسی پرونده‌های متقاضیان دارد، چنانچه پرونده ارسالی از طرف یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا باشد، به‌احتمال‌زیاد کارمند اداره مهاجرت نیز دقت بیشتری را برای مطالعه پرونده به خرج خواهد داد. چراکه پرونده از طرف یک فرد متخصص و آشنا به قوانین مهاجرتی کانادا ارسال‌شده است و این موضوع می‌تواند بر تصمیم‌گیری افسر اداره مهاجرت تأثیر مثبتی داشته باشد و احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را نیز کاهش دهد.
ذکر این نکته ضروری است که هرکدام از مراحل اخذ ویزای کانادا را می‌توانید بدون نیاز به استخدام یک وکیل مهاجرتی و به‌تنهایی نیز انجام دهید؛ اما با توجه به مزایای بسیار زیادی که در سپردن کارها به یک وکیل مهاجرتی وجود دارد، توصیه می‌شود از ابتدا کارهای مهاجرتی خود را به یک فرد متخصص بسپارید.

آیا مدارک ارسالی به دادگاه فدرال باید همان مدارک ارسال‌شده به اداره مهاجرت کانادا باشد؟

بله. در حقیقت اعتراض به نحوه رسیدگی به پرونده شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، باید شامل همان مدارکی باشد که قبلاً برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده‌اید. چراکه افسر اداره مهاجرت بر اساس همان مدارک اقدام به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا کرده است؛ بنابراین در صورت اطمینان به‌درستی مدارک ارسال‌شده، می‌توانید اعتراض خود را نسبت به نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی خود، به دادگاه فدرال اعلام کنید.
در این صورت قاضی دادگاه فدرال اقدام به بررسی نحوه رسیدگی به پرونده مهاجرتی خواهد کرد. تا زمانی که از متقاضیان مدرک جدیدی درخواست نشده است، داوطلبان لازم نیست برای ارسال مدارک جدید اقدام کنند.

در چه صورت شانس بیشتری برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال وجود دارد؟

چنانچه مدارک ارسال‌شده به اداره مهاجرت به‌صورت کامل و بدون نقص باشند و داوطلبان از صحت مدارک ارسالی خود مطمئن بوده و تنها نسبت به نحوه رسیدگی به پرونده اعتراض داشته باشند، می‌توانند پرونده خود را به دادگاه فدرال کانادا نیز ارجاع دهند. در این صورت شانس موفقیت بسیار بالایی برای این‌گونه پرونده‌ها وجود خواهد داشت.

هزینه رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال چقدر است؟

به‌طورکلی استفاده از یک وکیل حقوقی در کانادا هزینه زیادی را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت. میانگین هزینه‌ای که برای انجام مراحل دادگاه فدرال در کانادا موردنیاز است، معمولاً بین 5 هزار دلار کانادا الی 12 هزار دلار کانادا است.

مراحل رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در دادگاه فدرال چگونه است؟

در ابتدا قاضی پرونده با توجه به مستندات و مدارک موجود، نحوه رسیدگی به پرونده به‌وسیله افسر اداره مهاجرت را موردبررسی قرار می‌دهد. چنانچه قاضی دادگاه فدرال نسبت به نحوه رسیدگی به پرونده، به این نتیجه دست یابد که رسیدگی به درخواست ویزای کانادا عادلانه صورت نگرفته است، رأی به بررسی مجدد پرونده در اداره مهاجرت کانادا خواهد داد.
در این صورت مجدداً پرونده متقاضی در اداره مهاجرت کانادا و به‌وسیله یک افسر مهاجرت جدید موردبررسی قرار خواهد گرفت. در اینجا افسر جدید پرونده با توجه به مدارک موجود و نظر افسر قبلی پرونده، نسبت به بررسی درخواست ویزا اقدام می‌کند. توجه داشته باشید که دادگاه فدرال هیچ‌گاه درباره صدور ویزای کانادا نظری نمی‌دهد و تنها عادلانه بودن نحوه رسیدگی به پرونده در اداره مهاجرت را موردبررسی قرار خواهد داد.
اما چنانچه افسر جدید نیز اقدام به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نماید، در این حالت وکیل رسمی مهاجرت کانادا و وکیل اداره مهاجرت به‌صورت حضوری در دادگاه درباره نحوه رسیدگی به پرونده دفاعیات خود را اعلام خواهند کرد.
معمولاً در اکثر پرونده‌ها و در همان مرحله اول، افسر جدید پرونده اقدام به صدور ویزای تحصیلی کانادا می‌نماید. چراکه معمولاً مدارک موجود در پرونده‌ها کامل هستند و افسر قبلی پرونده در تحلیل و تصمیم‌گیری درباره صدور ویزا دچار اشتباه شده است.

آیا در صورت موافقت با رفع ریجکتی ویزای کانادا نیاز است تا نامه پذیرش جدیدی به اداره مهاجرت ارائه دهیم؟

درصورتی‌که با درخواست شما برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا موافقت شود و زمان زیادی نیز از فرآیند رسیدگی به درخواست شما گذشته باشد، ممکن است نیاز باشد تا مدارک جدیدی را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید. به‌عنوان‌مثال برای اینکه ثابت شود شما هنوز هم از توانایی مالی برخوردار هستید، باید مدارک به روزی که نشان‌دهنده وضعیت مالی جدید شما باشند ارائه دهید.
همچنین، در صورت منقضی شدن زمان نامه پذیرش اولیه از دانشگاه، ممکن است نیاز باشد تا نامه پذیرش جدیدی را نیز به پرونده مهاجرتی خود اضافه کنید. به‌طورکلی در فرایند رسیدگی به درخواست متقاضیان برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال، ممکن است زمان رسیدگی به پرونده کمی طولانی شده و نیاز به‌روزرسانی برخی از مدارک مهاجرتی در پرونده باشد.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال چقدر طول خواهد کشید؟

چنانچه برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال اقدام کنید، در مرحله اول فقط قاضی دادگاه نسبت به بررسی مدارک موجود در پرونده و چگونگی رسیدگی به مدارک موجود در آن اعلام نظر می‌کند. این مرحله معمولاً در حدود 1 ماه الی 4 ماه تا رسیدن به رأی دادگاه زمان می‌برد. همچنین، بعد از ارجاع پرونده به اداره مهاجرت کانادا، رسیدگی مجدد به درخواست متقاضی نیز در اداره مهاجرت بین 1 ماه تا 3 ماه طول خواهد کشید. درنتیجه معمولاً و حداکثر در حدود 7 ماه برای رفع ریجکتی ویزای کانادا از طریق دادگاه فدرال زمان نیاز است.
اما در صورت طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده متقاضی در دادگاه فدرال و درخواست برای حضور وکیل رسمی مهاجرت کانادا در دادگاه، ممکن است این روند به زمانی در حدود 1 سال نیز برای رسیدن به نتیجه نیاز داشته باشد.

آیا رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال در سابقه مهاجرتی متقاضیان اثر منفی دارد؟

خیر. چنانچه تصمیم بگیرید که برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا از طریق دادگاه فدرال اقدام کنید، در این صورت مراجعه به دادگاه تأثیر منفی در سابقه مهاجرتی شما نخواهد داشت. این حق قانونی شما است که مدارکی که برای درخواست اخذ ویزا به اداره مهاجرت کانادا تحویل داده‌اید، دیده شود.
بنابراین می‌توانید از این حق قانونی خود در دادگاه فدرال دفاع کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که مراجعه به دادگاه لزوماً به معنای اخذ ویزای کانادا نیست. بلکه با مراجعه به دادگاه می‌توانید مطمئن شوید که مدارک شما به‌طور کامل موردبررسی قرارگرفته است و در صورت بروز اشتباه، شانس مجددی برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و بررسی مجدد پرونده مهاجرتی در اداره مهاجرت کانادا خواهید داشت.

آیا در صورت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شانس کمتری برای دریافت مجدد ویزا خواهیم داشت؟

خیر. حتی در صورت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شما از شانس مساوی با سایر افراد در هنگام درخواست مجدد برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا برخوردار خواهید بود. توجه داشته باشید که تنها در صورت رفع تمام نواقص موجود در پرونده است که می‌توانید شانس خود را بعد از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای اخذ ویزا افزایش دهید.

منظور از ریفیوزی ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

در حقیقت ریفیوزی ویزای تحصیلی کانادا همان ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است. چراکه سفارت کانادا برای ریجکتی ویزا، از عبارت ریفیوزی استفاده می‌کند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • Arsalan

  باسلام بنده حدود ۴ سال پیش در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نام کردم و متاسفانه موفق به اخذ دعوتنامه نشدم. در طی این چندسال هیچگاه ثبت نام اکسپرس اینتری را تمدید نکردم. الان درصدد هستم که بصورت تحصیلی اقدام کنم. میزان موفقیت من در اخذ ویزای تحصیلی چقدر هست؟ آیا با شرایط ذکر شده، قید ویزای تحصیلی را باید بزنم؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. با توجه به این مسئله که در ویزای تحصیلی نیاز است اثبات کنید بعد از تحصیل قصد برگشت به کشورتان را دارید، با داشتن پروفایل اکسپرس اینتری این مسئله میتواند برایتان مشکل ساز باشد.

 • ماندانا

  همسرم ویزای تحصیلی داشتن ریجکت شدن به دلیل قانع نشدن افیسر که ایشون برمیگردن کشورشون بعد از اتمام تحصیل ایراد ۲۱۶میخوان بدونن قابل پیگیری کردن هست یا باید دوباره درخواست بدن؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام و وقت بخیر
   میتوانید درخواست تجدید نظر بدهید و همزمان مدارک را برای سابمیت مجدد اماده کنید.

 • ایمان قربانی

  اگر ربجکتی به خاطر نداشتن سفر خارجی باشه، باید چیکار کرد؟در صورتیکه فاند تحصیلی دارم.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   با دریافت نت آفیسر شما می توانید علت اصلی ریجکتی را متوجه شده و در راستای تقویت پرونده اقدامات لازمه را انجام دهید.