سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

چرا سرمایه گذاری در کشور کانادا برای صاحبان کسب و کارهای مختلف در جهان، تا این اندازه جذاب است؟ چرا بهترین راه مهاجرت به کانادا برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، سرمایه گذاری در کانادا است؟ همانطور که می دانید، شرکت های بزرگ به دلیل برخورداری از سرمایه های بیشتر، در صورتی که ضرر مالی نیز متحمل شوند، زیانی به مراتب بیشتر از شرکت های کوچک خواهند داشت. بنابراین، هنگامی که شرکت بزرگ و صاحب نامی اقدام به سرمایه گذاری در یک منطقه یا بخش اقتصادی خاصی می کند، حتماَ تمام ریسک های احتمالی آن را نیز با وسواس فوق العاده ای در نظر گرفته است. به شکلی که، مطمئن ترین گزینه سرمایه گذاری را همراه با بیشترین سود دهی انتخاب کرده است. در نتیجه، یکی از نشانه هایی که می تواند به عنوان علامت مثبت برای سرمایه گذاری سایر شرکت ها از جمله کسب و کارهای کوچک محسوب شود، توجه به عملکرد شرکت های بزرگ و خوش نام در جهان است. با توجه به این موضوع، چرا شرکت های بزرگی مانند آمازون، گوگل، میتسوبیشی و نتفلیکس، برای سرمایه گذاری در شرایط رکود مالی، کانادا را به سایر کشورهای جهان ترجیح داده اند؟

پادکست بشنوید!

هر چند در ادامه به مزیت های فراوان سرمایه گذاری در کانادا اشاره شده است، اما قصد داریم در ابتدا به یکی از مزیت های بسیار مهم سرمایه گذاری کانادا بپردازیم. مزیت ویژه ای که سرمايه گذاري در كانادا می تواند برای سرمایه گذاران و کار آفرینان بین المللی به همراه داشته باشد، دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری است. خوب است بدانید که کشور کانادا، سیستم بسیار جامع و کاملی برای ارزیابی و پذیرش سرمایه گذاران دارد. به شکلی که برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در این کشور نیز محسوب می شوند. این شیوه ی پذیرش کار آفرینان و سرمایه گذاران خارجی موجب شده است تا اقامت سرمایه گذاری کانادا نیز در دسترس باشد. به شکلی که بعد از 3 سال سکونت در کشور کانادا، می توانید به راحتی برای دریافت حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنید.

ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت نیازمند آگاهی کامل از تمامی شرایط و روش های مهاجرتی است. این موضوع برای کشوری مانند کانادا که متنوع ترین، سریع ترین و کارآمدترین روش های مهاجرتی را به مهاجران در سرتاسر دنیا پیشنهاد می دهد، از اهمیت بیشتری برخوردار است. طبیعتا مهاجرت هزینه هایی را به همراه خود خواهد داشت. حال اگر قصد سرمایه گذاری در یک کشور را نیز داشته باشید، حتما باید ضمن آگاهی کامل از همه روش های سرمایه گذاری کانادا و شرایط مربوط به هر روش، از جدیدترین اخبار و قوانین مرتبط با سرمايه گذاري در كانادا نیز مطلع باشید. این موضوع نیز خود نیازمند صرف زمان بسیار زیادی است. به همین دلیل و به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه های احتمالی و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در فرآیند مهاجرت، توصیه می کنیم حتما از مشاوره یک وکیل مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

موسسه مهاجرتی تراست ضمن برخورداری از کادری مجرب و متخصص، از وکلای رسمی مهاجرت به کانادا نیز برای انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا استفاده می کند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی همواره می توانید از طریق تماس با یکی از راه های ارتباطی مجموعه تراست، از خدمات مشاوره ای وکلای خبره تراست، که تجربه ای طولانی در ارائه مشاوره سرمایه گذاری در نقاط مختلف کانادا دارند، بهره مند شوید.

بنابراین، در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل به معرفی تمامی روش ها و راه های سرمایه گذاری در کانادا بپردازیم. در ابتدا به مزیت های بسیار زیاد سرمایه گذاری کانادا اشاره شده است. با مطالعه بخش مزایای مرتبط با مهاجرت سرمایه گذاری کانادا متوجه خواهید شد که دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، یک فرصت طلایی برای زندگی فردی و حرفه ای شما خواهد بود. در ادامه ضمن آشنایی با انواع روش های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، منابع بسیار مفیدی نیز برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هر یک از انواع راه های سرمایه گذاری در کانادا، به شما معرفی شده است. در نهایت، پاسخ برخی از پرسش های متداول درباره سرمايه گذاري در كانادا نیز ارائه شده است. همچنین، در هر زمان می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان سرمایه گذاری کانادا در سایت تراست، کارشناسان مجرب تیم تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.

همچنین درباره موسسه مهاجرت به کانادا و ویزای سرمایه گذاری کانادا، با مراجعه به هر لینک اطلاعات کسب کنید.

سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

هر گاه مطلبی در ارتباط با سرمایه گذاری باشد، طبیعتا اولین موضوعی که اهمیت پیدا می کند، میزان سود دهی طرح و برنامه سرمایه گذاری است. هنگامی که قصد سرمایه گذاری در داخل کشور را داشته باشید شاید بیشترین موضوعات مورد توجه، زمان بازگشت سرمایه، سود حاصل از سرمایه گذاری و میزان ریسک مرتبط با سرمایه گذاری باشد. هر چند در سرمایه گذاری در خارج از کشور نیز این موضوعات دارای اولویت هستند، اما موضوعات قابل توجه دیگری نیز برای سرمایه گذاران خارجی مطرح می شود که سرمایه گذاری در کانادا را برای کار آفرینان، تاجران و مالکان شرکت ها جذاب تر کرده است.

جالب است بدانید که کشور کانادا به عنوان دهمین اقتصاد برتر دنیا، سهم بیش از 2.4 درصدی از کل تجارت جهانی را دارا است. اما تنها کمتر از 0.5 درصد از کل جمعیت جهان، یعنی کمتر از 40 میلیون نفر در این کشور پهناور زندگی می کنند. این به این معناست که اقتصاد کانادا در تناسب با جمعیت کانادا، فوق العاده است. اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید، کارشناسان و وکلای مهاجرتی تراست در انجام فرآیند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا، همراهانی امین و قابل اطمینان برای شما خواهند بود. اگر شما هم کنجکاو هستید تا از تمام مزیت های مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری مطلع شوید، در ادامه می توانید فهرستی از مهم ترین دلایل و مزیت های سرمایه گذاری در کانادا را مشاهده کنید:  

 • دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در ابتدای همین مطلب نیز به آن اشاره شد، یکی از مهم ترین مزیت های سرمايه گذاري در كانادا، دریافت اقامت دائم در کانادا و حق شهروندی این کشور است. اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را به شکلی مطمئن و به راحتی دریافت کنید، سرمایه گذاری در کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

 • مهاجرت خانوادگی به کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و پذیرش در یکی از برنامه های سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا، این فرصت را برای شما فراهم می کند تا همراه با خانواده خود بتوانید به کانادا مهاجرت کنید.

 • فرآیند آسان و راحت برای سرمایه گذاری در کانادا

کانادا به عنوان یکی از 10 کشوری در جهان شناخته می شود که ایجاد کسب و کارها در آن به راحتی انجام می شود. به منظور ایجاد یک کسب و کار در کانادا، همواره می توانید از مشاوره و راهنمایی وکلای خبره تراست در امور سرمایه گذاری کانادا استفاده کنید.

 • دسترسی راحت به بازارهای جهانی

با سرمایه گذاری در یکی از مناطق و بخش های اقتصادی کانادا می توانید به راحتی به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنید. چرا که کشور کانادا با 51 کشور جهان توافق نامه تجاری امضا کرده است. این یعنی دسترسی آسان به حدود یک و نیم میلیارد مشتری بالقوه! فضای اقتصای باز و تعاملات بین المللی آسان با جهان، موجب دسترسی راحت شما به این بازارهای سود آور خواهد شد. اگر از دانستن این موضوع هیجان زده شده اید، می توانید همین الان با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، از یکی از وکلای مهاجرتی ما برای سرمایه گذاری در کانادا، راهنمایی مناسب با شرایط خود را دریافت کنید.

 • برخورداری از حمل و نقل مناسب

در حقیقت، کانادا را می توان یکی از مراکز اقتصادی و تجاری جهان دانست. حمل و نقل هوایی در کانادا بی نظیر است و این کشور از طریق سواحل خود به طور مستقیم به آسیا، اروپا و امریکای جنوبی دسترسی دارد. همچنین، منطقه ای به نام Great Lakes نیز دسترسی راحتی را به بازارهای ایالات متحده امریکا فراهم کرده است. کشور کانادا با برخورداری از 24 فرودگاه بین المللی، 17 بندرگاه و 117 گذرگاه مرزی با کشور امریکا، راه های تجاری بسیار امن و گزینه های متنوع حمل و نقلی را برای کسب و کارهای مختلف ارائه کرده است.

 • تضمین آینده سرمایه و کسب و کار

با توجه به ثبات اقتصادی موجود در کشور کانادا، می توان راه اندازی و یا خرید یک کسب و کار را در این کشور، به عنوان یک گزینه مناسب اقتصادی دانست. قوانین حمایتی از کسب و کارهای کوچک و دانش بنیان در این کشور در کنار درآمدهای دلاری، تضمینی برای رشد کسب و کارهای مختلف محسوب می شود.

درباره خرید فرانچایز در کانادا بخوانید.

 • هزینه های کمتر، ریسک کمتر

با سرمایه گذاری در کانادا می توانید نسبت به برخی دیگر از کشورهای پیشرفته، پرداخت مالیات کمتر را نیز تجربه کنید. چرا که کشور کانادا در بین تمام کشورهای صنعتی عضو گروه 7، پایین ترین میزان مالیات را برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید دارا است. به شکلی که میزان مالیات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای جدید در حدود 13.7 درصد است، که این میزان پایین ترین مقدار مالیات در بین تمام کشورهای صنعتی گروه 7 و پایین تر از متوسط میزان مالیات در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیز محسوب می شود. طبق آماری که در سال 2017 میلادی منتشر شد، در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، کشور کانادا مالیات کمتری را در مقایسه با کشورهای دیگر مانند سوئد، ژاپن، دانمارک، فرانسه و یونان داشته است.

درباره مالیات در کانادا با مراجعه به لینک، بیشتر بخوانید.

 • فضای بسیار مثبت اقتصادی

اگر قصد ایجاد یک کسب و کار جدید را دارید، اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. کانادا فضای اقتصادی پایدار و امنی را تجربه می کند. این ثبات اقتصادی به اندازه ای است که حتی یک بانک کانادایی از سال 1983 میلادی تا به امروز، دچار ورشکستی مالی نشده است! همچنین، چنانچه شاخص تولید ناخالص داخلی را به عنوان معیاری برای عملکرد اقتصادی یک کشور بدانیم، کانادا در سال 2019 میلادی تولید ناخالص داخلی به ارزش 1.74 هزار میلیارد دلار را تجربه کرده است که رقم قابل توجهی است.

 • تنوع فرصت های سرمایه گذاری

نکته بسیار جالبی که در مورد سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد این است که، شما با خیالی آسوده می توانید در هر صنعتی سرمایه گذاری کنید. تنوع بخش های اقتصادی در این کشور موجب شده است تا فرصت های سرمایه گذاری در کانادا در بخش های مختلفی مانند فناوری، کشاورزی یا خودروسازی برای سرمایه گذاران خارجی وجود داشته باشد. همچنین، جالب است بدانید که سود آورترین منطقه در جهان به منظور انجام سرمایه گذاری بلند مدت در بازار مسکن و املاک، شهر تورنتو کانادا معرفی شده است.

درباره سرمایه گذاری در تورنتو بیشتر بدانید.

 •  برخورداری از نیروهای کاری نخبه و تحصیل کرده

کانادا معتبرترین موسسات آموزشی در جهان را دارا است. هر سال هزاران دانشجو از سرتاسر جهان کانادا را به عنوان مقصد اصلی خود برای ادامه تحصیل در نظر می گیرند. این موضوع موجب شده است تا تعداد زیادی از نخبه ها و استعدادهای برتر، مشغول به تحصیل در کانادا شوند. به شکلی که کانادا، به عنوان کشوری با بیشترین تعداد نیروهای کاری تحصیل کرده در جهان نیز شناخته شده است. جالب است بدانید که در حدود 58 درصد از کانادایی هایی که در سنی بین 25 الی 64 سال قرار دارند، از یک مدرک دانشگاهی و آکادمیک برخوردار هستند.

درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، کارشناسی ارشد در کانادا و تحصیل دکتری در کانادا بدانید.

 • جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص

وجود برنامه های مختلف مهاجرت اقتصادی مانند برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا نیز، زمینه را برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی، متخصصان، نیروهای کاری ماهر و فنی به کشور کانادا فراهم کرده است. در نتیجه، شرکت ها و صاحبان کسب و کارهای مختلف، دغدغه ای از بابت تأمین نیروهای کاری خود نخواهند داشت.

 • برخورداری از خلاقیت و فناوری

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری و کار آفرینی در یک استارت آپ و یا یک کسب و کار نو آورانه هستید، خوب است بدانید که در کشور کانادا، برای ورود فناوری های جدید به بازار مصرف، هیچ مانع و محدودیتی وجود ندارد. همچنین، در صورتی که نیاز به دسترسی آسان به تجهیزات مدرن برای کسب و کار خود دارید، با اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا، به روز ترین تجهیزات و ماشین آلات را می توانید به راحتی در کانادا تهیه کنید.

درباره ویزای استارتاپ کانادا و وکیل ویزای استارتاپ کانادا بیشتر بخوانید.

 • قدرت پاسپورت کانادا

یکی دیگر از مزیت های بسیار مهم برای هر سرمایه گذاری این است که بتواند به راحتی به هر نقطه دلخواهی از جهان سفر کند. اخذ پاسپورت کانادا با سرمایه گذاری، این امکان را به راحتی برای شما فراهم خواهد کرد. جالب است بدانید که اعتبار‌ پاسپورت کانادا به شکلی است که بر اساس سایت معتبر Henley، این گذرنامه در لیست 10 پاسپورت با ارزش جهان قرار گرفته است. از مزایای پاسپورت کانادا این است که با این گذرنامه، امکان سفر به بیش از 180 کشور جهان بدون نیاز به ویزا وجود خواهد داشت.

 • تضمین آینده فرزندان تان

در حقیقت، مهاجرت به کانادا سرمایه گذاری برای آینده فرزندان شما است. با توجه به این موضوع که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا برای خانواده شما نیز وجود دارد، سرمایه گذاری کانادا می تواند دسترسی خانواده و فرزندان شما را به یکی از بهترین امکانات آموزشی در جهان فراهم کند. مدارس دولتی در کانادا رایگان هستند و تعداد بسیار زیادی از مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا به شکل خصوصی اداره می شوند.

به شکلی که تنوع آموزشی در کنار امکانات مدرن و تجهیزات به روز آزمایشگاهی، این فرصت را به شما می دهد تا در هر مدرسه ای که برنامه های آموزشی آن مطابقت بیشتری با ویژگی ها و استعداد فرزندان شما دارد، با خیالی آسوده فرزندان خود را ثبت نام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نظام آموزشی کشور کانادا و شرایط شرکت در دوره های موسسات آموزشی این کشور، می توانید مطلب تحصیل در مدارس کانادا را مطالعه کنید.

همچنین درباره تحصیل فرزندان در کانادا و تحصیل زیر 18 سال در کانادا بدانید.

 • کیفیت بالای زندگی

بر طبق گزارش وب سایت معتبر Usnews در سال 2020 میلادی، کانادا رتبه نخست را در برخورداری از یک زندگی با کیفیت در بین تمامی کشورهای جهان از آن خود کرده است. همچنین در این فهرست، کشورهای مهاجرپذیر و پیشرفته دانمارک و سوئد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. همچنین، شهرهای کلگری، ونکوور و تورنتو کانادا در بین 10 شهر برتر جهان از نظر کیفیت زندگی قرار دارند.

درباره مزایای زندگی در کانادا، معایب زندگی در کانادا و هزینه زندگی در کانادا بیشتر بخوانید.

 • رفاه و آسایش همراه با زندگی کم هزینه

با اخذ ويزاي سرمايه گذاري كانادا، آسایش و رفاه را به خانواده خود هدیه می دهید. جالب است بدانید که متوسط هزینه های زندگی در یکی از گران ترین مناطق کانادا مانند شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال، از متوسط هزینه های زندگی در بسیاری از شهرهای جهان به مراتب کمتر است.

به شکلی که به عنوان مثال، در حالی که متوسط هزینه ماهانه زندگی برای یک نفر در شهر ونکوور کانادا 2752 دلار کانادا، و در شرایط مشابه در شهر تورنتو 2838 دلار کانادا و در مونترال 1920 دلار کانادا تخمین زده شده است، متوسط هزینه ماهانه زندگی برای یک نفر در نیویورک امریکا 5081 دلار کانادا، در لندن انگلیس 4035 دلار کانادا و در سیدنی استرالیا 3433.6 دلار کانادا برآورد شده است. بنابراین، می توانید برخورداری از بهترین امکانات را در یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان با کمترین هزینه تجربه کنید.

اقتصاد کانادا با برخورداری از منابع طبیعی فراوان، نرخ بیکاری بسیار پایین و حضور فعال در عرصه تجارت بین الملل، توانسته است به یکی از اقتصادهای مطرح و قدرتمند در جهان تبدیل شود. فناوری اطلاعات و ظهور کسب و کارهای خلاقانه و دانش بنیان در این کشور نیز، بر قدرت اقتصادی کانادا افزوده است. کانادا یکی از کشورهای عضو گروه جی 7 است که اعضای آن را 7 کشور صنعتی جهان تشکیل می دهند. اگر می خواهید مهاجرت به یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان را از طریق سرمایه گذاری تجربه کنید، می توانید با وکلای خبره تراست در امور مهاجرتی و سرمایه گذاری کانادا مشورت کنید.

اکنون که با مزیت های فراوان سرمایه گذاری در کانادا آشنا شدید می توانید به خوبی به این موضوع پی ببرید که چرا رهبران اقتصادی و مدیران شرکت های بزرگ و کوچک، پیوسته در حال رشد کسب و کار خود در کانادا و سرمایه گذاری بیشتر در این کشور هستند. به شکلی که، شرکت های موجود در فهرست معروف فورچون 500، که فهرستی از 500 شرکت بزرگ امریکایی و فعال در صنایع مختلف اقتصادی را شامل می شود، در حال سرمایه گذاری و گسترش کسب و کار خود در کشور کانادا هستند. غول های خودروسازی امریکایی مانند شرکت های فورد موتور و جنرال موتورز در کنار غول های فناوری جهان مانند مایکروسافت، اینتل و اپل از جمله شرکت هایی هستند که سرمایه گذاری در کانادا را گزینه ای مطمئن و سود آور می دانند.

اگر در کنار همه مزیت های ذکر شده در این مطلب، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن را برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است. با ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری، انعطاف پذیری کشور کانادا در جذب سرمایه گذاران خارجی مثال زدنی و کم نظیر است. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست. همین الان می توانید با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، ضمن دریافت مشاوره رایگان، از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا، اطلاعات کاملی بدست آورید.

درباره آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا، دلایل مهاجرت از ایران و مهاجرت به کانادا در کرونا بدانید.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

انواع سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا سرمایه گذاری را از طریق روش های مختلفی برای متقاضیان امکان پذیر کرده است. بنابراین، انواع مختلفی از سرمایه گذاری در کانادا که منجر به اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا نیز می شوند، برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است. به شکلی که در یک روش سرمایه گذاری در کانادا ممکن است از سرمایه گذار درخواست شود تا نقشی فعالانه در مدیریت و اداره کسب و کار مورد نظر داشته باشد. در حالی که در یک روش دیگر ممکن است نیازی به حضور فعالانه فرد سرمایه گذار نباشد. بلکه سرمایه گذار مبلغ مشخصی را تحت شرایط در نظر گرفته شده در برنامه مهاجرتی، برای سرمایه گذاری در یک طرح ضمانت شده دولتی ارائه می دهد.

با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز می توانید با روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا آشنا شوید. همچنین، می توان این گونه نیز بیان کرد که سرمایه گذاری در کانادا از چند شیوه امکان پذیر است. برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا یا منجر به راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار جدید در یکی از مناطق این کشور می شوند، و یا یک کسب و کار موجود در یکی از استان های کانادا، از طرف فرد سرمایه گذار خریداری می شود. همچنین، روش های خود اشتغالی، کار آفرینی و اخذ ویزای استارتاپ کانادا برای سرمایه گذاری کانادا نیز در نظر گرفته شده است. 

بنابراین، از آنجایی که روش های بسیار متنوعی برای سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا وجود دارد، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، بهتر است از مشاوره تخصصی وکلای مهاجرتی تراست استفاده کنید. چرا که با توجه به اهداف مهاجرتی شما، وکیل با تجربه در تیم تراست می تواند بهترین برنامه مهاجرتی و سرمایه گذاری را به شما ارائه دهد. بدین منظور می توانید همین الان از طریق یکی از راه های ارتباطی، با مجموعه تراست تماس بگیرید و ضمن دریافت مشاوره تخصصی، از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا نیز با خبر شوید.

در ادامه، با توجه به اینکه شرایط سرمایه گذاری در هر یک از روش های در نظر گرفته شده و برای استان ها و مناطق مختلف کانادا ممکن است متفاوت باشند، در بخش های بعدی، روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا به همراه روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی آورده شده است. همچنین، با مراجعه به مطلب دیگری با عنوان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال، می توانید از شرایط کامل شرکت در هر یک از برنامه های سرمایه گذاری استانی و فدرال کانادا مطلع شوید.

همچنین بخوانید

خرید بیزینس در کانادا

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه ‌گذاری در استان کبک کانادا

کبک به عنوان دومین استان پر جمعیت در کانادا از نظر کیفیت بالای زندگی در بین مهاجران شهرت فراوانی دارد. پارک ها و فضاهای سبز در این منطقه از کانادا مناظر طبیعی چشم نوازی را برای ساکنان آن ایجاد کرده است. همچنین، هزینه های تهیه مسکن نیز در مونترال کبک پایین تر از متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا است. با توجه به جمعیت بیش از 8 میلیون نفری کبک، کمبود نیروی کاری در این استان معنایی نخواهد داشت. میزان بیکاری در این استان در ماه ژانویه 2021 میلادی نیز در حدود 4.7 درصد گزارش شده است. تولید ناخالص داخلی کبک در سال 2018 میلادی به اندازه 365.6 میلیارد دلار کانادا بوده است، که این یعنی این استان کانادایی، رشد 2.4 درصدی را در اقتصاد خود تجربه می کند. جالب است بدانید که برای سال 2019 میلادی، میزان تورم در کبک کانادا برابر با 1.5 درصد اعلام شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد کبک می توانید به این لینک مراجعه کنید.

در صورتی که قصد مهاجرت به کبک را دارید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در این استان، همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید. برنامه های سرمایه گذاری و کار آفرینی در استان کبک کانادا را می توان به سه نوع کلی تقسیم بندی کرد. در ادامه به برنامه سرمایه گذاری کانادا در کبک اشاره شده است. همچنین، توضیحات مرتبط با سایر برنامه های مرتبط با کار آفرینی و خود اشتغالی در کبک، در بخش های بعدی آورده شده است. به علاوه، برای دریافت اطلاعات بیشتر و کامل درباره سرمایه گذاری در این استان فرانسوی زبان، می توانید به مطلب دیگری با عنوان سرمایه ‌گذاری در کبک نیز مراجعه کنید.

 • برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک

 در برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Investor Program) نیازی نیست تا فرد سرمایه گذار به صورت فعالانه در مدیریت یک کسب و کار شرکت داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری در کانادا را که فرد سرمایه گذار نقشی فعالانه در مدیریت سرمایه گذاری ندارد، به اصلاح سرمایه گذاری از نوع پَسیو (passive) نیز می گویند. بدین صورت که در این روش نیاز است تا داوطلب سرمایه گذاری در کانادا مبلغی به اندازه 1,200,000 دلار را در یک طرح ضمانت شده از طرف نهاد دولتی، برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد. متقاضیان سرمایه گذاری از این روش باید قصد سکونت در این استان فرانسوی زبان کانادایی را داشته باشند.

برای داوطلبان انتخاب شده، یک گواهی پذیرش از طرف نهاد دولتی کبک برای مهاجرت به کانادا صادر می شود.‌ با استفاده از این گواهی، فرد متقاضی سرمایه گذاری در کبک می تواند اقامت دائم کانادا را بدست آورد. البته انجام آزمایشات پزشکی و بررسی عدم سوء پیشینه نیز مورد نیاز خواهد بود. برخی از شرایط اولیه برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری عبارت هستند از:

 • برخورداری از 2 سال تجربه مفید مدیریت کسب و کار در 5 سال قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری کانادا
 • سرمایه گذاری مبلغی به اندازه 1,200,000 دلار در یک سرمایه گذاری ضمانت شده دولتی، به مدت 5 سال.
 • سکونت در استان کبک

چنانچه قصد مهاجرت به استان کبک از طریق سرمایه گذاری را دارید، و یا می خواهید کسب و کار خود را در این استان راه اندازی کنید، توصیه می کنیم در اولین گام حتما از مشاوره یک فرد آگاه و متخصص در زمینه سرمایه گذاری در کانادا استفاده کنید. با توجه به اینکه موسسه مهاجرتی تراست به صورت کاملاَ تخصصی تمامی امور مرتبط با مهاجرت به کانادا را بر عهده دارد، می توانید از مشاوره های تخصصی کارشناسان تراست استفاده کنید. کارشناسان با تجربه ما ضمن آگاهی کامل از تمامی قوانین و برنامه های مهاجرتی کانادا، می توانند بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهند.

همچنین درباره کارآفرینی کبک و کارآفرینی کانادا بدانید.

سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا کانادا

استان آلبرتا در کانادا در کنار استان های آنتاریو و کبک، از بیشترین تولید ناخالص داخلی برخوردار است. کشاورزی به عنوان یک بخش کلیدی در اقتصاد این استان کانادایی است. همچنین، این استان با برخورداری از میدان های نفتی و گازی یکی از قطب های اقتصادی کانادا نیز محسوب می شود. بنابراین، این استان از نظر برخورداری از منابع طبیعی منطقه ای ثروتمند در کانادا است. اما اقتصاد این منطقه دارای بخش های متنوعی است. به شکلی که شرکت های مختلفی در زمینه های بیوتکنولوژی، فرآوری محصولات غذایی، فعالیت های مرتبط با تولید و معدن در این استان مشغول به کار هستند.

در نتیجه، از آنجایی که یکی از روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی، سرمايه گذاري در آلبرتا است، سرمایه گذاری در آلبرتا می تواند راهی مطمئن برای افزایش سرمایه و نیز اخذ اقامت کانادا محسوب شود. چنانچه قصد مهاجرت به آلبرتا کانادا را دارید و می خواهید کسب و کار خود را نیز در حوزه کشاورزی راه اندازی کنید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در کانادا استان آلبرتا، برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید. به شکلی که، با راه اندازی و احداث یک مزرعه در ایالت آلبرتا و سکونت در این منطقه از کانادا، می توانید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را تجربه کنید.

بدین منظور، نیاز است تا داوطلبان از حداقل شرایطی برای شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار باشند. به عنوان مثال، داوطلبان باید بتوانند میزان مهارت خود را در بخش کشاورزی از طریق معیارهای در نظر گرفته شده برای این موضوع نشان دهند. همچنین، برخورداری از حداقل سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار در بخش کشاورزی و انجام مصاحبه از دیگر شرایط تعیین شده برای سرمایه گذاری کانادا آلبرتا است.

از آنجایی که شرکت در این شیوه سرمایه گذاری به شکل رقابتی است و داوطلبان با امتیاز بالاتر برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری پذیرفته خواهند شد، توصیه می کنیم حتما از مشاوره وکلای متخصص و با تجربه تراست برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان آلبرتا کانادا استفاده کنید. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر از شرایط سرمایه گذاری در استان آلبرتا، می توانید مطلب دیگری با عنوان سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا از سایت تراست را مطالعه کنید.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا بیشتر بدانید.

سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا کانادا

سرمایه ‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا کانادا

یکی از روش های مطمئن برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا است. شاید بتوان منطقه ای در کانادا را که در مقایسه با سایر استان های این کشور از بهترین شرایط اقتصادی برخوردار است، استان بریتیش کلمبیا کانادا دانست. هر سال بیش از 100 داوطلب شرکت در برنامه استانی مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا، از این طریق به استان بریتیش کلمبیا مهاجرت می کنند. برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیاز است تا ابتدا متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا، برنامه سرمایه گذاری و اقتصادی خود را ارائه دهند، تا اجازه ثبت نام داده شود. در گام بعدی، در صورت پذیرش شرایط پیشنهادی، متقاضیان سرمایه گذاری کانادا در بریتیش کلمبیا می توانند به مدت 2 سال در این استان مشغول به کار شوند. در نهایت و با پذیرش شرایط کسب و کار مورد نظر، ویزای اقامت دائم کانادا در بریتیش کلمبیا به متقاضیان سرمایه گذاری و کار آفرینی داده خواهد شد.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، سرمایه‌گذاری به اندازه حداقل 200.000 دلار کانادا در کسب ‌و کار ایجاد ‌شده در این استان است. همچنین، به منظور تشکیل پرونده شرایط دیگری نیز ذکر شده است. به عنوان مثال، ارائه مدرکی مبنی بر آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی که معادل با CLB 4 باشد، یکی از شرایط تشکیل پرونده برای این برنامه سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و توضیحات کامل درباره موضوعات مختلف مرتبط با این شیوه سرمایه گذاری، مانند مراحل و شرایط لازم برای تشکیل پرونده‌ مهاجرتی از این طریق و پیش نیازهای سرمایه ‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا، حتما مطلب دیگری با عنوان سرمایه ‌گذاری در بریتیش کلمبیا را مطالعه کنید.

 با توجه به پیچیدگی هایی که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استان بریتیش کلمبیا کانادا دارد، استفاده از راهنمایی های یک فرد متخصص در این زمینه می تواند از بروز اشتباهات احتمالی در پرونده متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا جلوگیری کند. چرا که در برخی از موارد رعایت نکردن برخی از قوانین مهاجرتی و یا عدم آگاهی کامل به شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در کانادا بریتیش کلمبیا، موجب به تعویق افتادن مهاجرت متقاضیان و بروز مشکلاتی در صدور ویزای سرمایه گذاری کانادا خواهد شد. بنابراین، صمیمانه از شما درخواست می کنیم به منظور جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه و نیز صرفه جویی در زمان و هزینه، حتما از مشاوره وکلای مجرب مهاجرتی در تیم تراست استفاده کنید.

همچنین درباره کارآفرینی بریتیش کلمبیا و کار در بریتیش کلمبیا بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در استان مانیتوبا کانادا

با توجه به آماری که برای رشد اقتصادی استان مانیتوبا در کانادا برای سال 2008 میلادی ارائه شده است، اقتصاد این منطقه رشدی به اندازه 2.4 درصد را تجربه کرده است. می توان گفت ذخایر طبیعی در استان مانیتوبا کانادا نقشی اساسی در پیشبرد اهداف اقتصادی این استان دارند. این استان فعالیت های قابل توجهی نیز در زمینه کشاورزی و دام پروری دارد. به شکلی که 12 درصد از کل مزارع کانادا در این منطقه واقع شده است. همین موضوع کافی است تا کانادا برای جذب سرمایه های خارجی، اقدام به تدوین برنامه ای ویژه جهت سرمایه گذاری در بخش مزارع استان منیتوبا کانادا نماید. به شکلی که برای سرمایه گذاری در بخش های روستایی مانیتوبا کانادا، می توانید برای برنامه سرمایه‌ گذاری در بخش مزرعه‌ داری (FIP) درخواست خود را ارائه دهید.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت دامداری در کانادا بیشتر بخوانید.

برای دریافت اقامت سرمايه گذاري كانادا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در منیتوبا، نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا و در بخش مزرعه‌داری منیتوبا، از حداقل شرایط مشخصی برخوردار باشند. از جمله این شرایط برخورداری از تجربه کاری در حوزه های مرتبط با کشاورزی و مزرعه داری است. همچنین، آشنایی کافی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی، از دیگر شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است. به منظور دریافت جزئیات بیشتر از شرایط سرمایه گذاری در مانیتوبا، می توانید به مطلب دیگری با عنوان سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا مراجعه کنید.

ذکر این نکته ضروری است که برنامه های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال، علاوه بر برنامه سرمایه گذاری ذکر شده در استان مانیتوبا، متقاضیان مهاجرت به مانیتوبا کانادا می توانند از طریق سرمایه‌ گذاری در بخش کارآفرینی این استان، درخواست خود را برای مهاجرت و سرمایه گذاری ارائه دهند. از آنجایی که مهاجرت از این طریق به سرمایه کمتری نیاز دارد، در نتیجه مهاجرت به مانیتوبا و دریافت اقامت دائم کانادا با هزینه و سرمایه گذاری کمتری نیز امکان پذیر است. بنابراین، مشاوره با یکی از وکلای با تجربه و خبره تراست می تواند ضمن تضمین مهاجرت آسان به کانادا، بهترین گزینه های مهاجرتی و سرمایه گذاری را متناسب با شرایط منحصر به فرد شما در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

سرمایه ‌گذاری در استان نیوبرانزویک کانادا

یکی دیگر از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا در ارتباط با سرمایه گذاری استانی در ایالت نیوبرانزویک کانادا است. از آنجایی که مقامات دولتی نیوبرانزویک قصد دارند تا سال 2024 میلادی، سالانه بیش از 7500 مهاجر را پذیرش کنند، بنابراین تقاضا برای رونق بخشیدن به بازار کار در این استان وجود دارد. به شکلی که برآورد می شود تا سال 2027 میلادی، بیش از 120 هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شود. بنابراین، با توجه به نیاز این استان کانادایی به جذب سرمایه در بخش های اقتصادی خود، مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از گزینه های مناسب برای دریافت اقامت کانادا محسوب شود.

 برای سرمایه گذاری در نیوبرانزویک، داوطلبان می توانند کسب و کار خود را در این استان کانادایی راه اندازی کنند. به علاوه، امکان خریداری یک کسب و کار موجود در این استان و یا مشارکت در یک کسب و کار فعال نیز برای متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. به شکلی که با برخورداری از حداقل شرایط اعلام شده در برنامه سرمایه گذاری نیوبرانزویک، داوطلبان می توانند در این برنامه مهاجرتی پذیرفته شوند.

چنانچه قصد خریداری و یا مشارکت در یکی از کسب و کارهای فعال در نیوبرانزویک را داشته باشید، کسب و کار خریداری شده نیاز است تا متعلق به فردی باشد که حق اقامت دائم در کانادا را دارد. به شکلی که در مدت زمانی در حدود 3 سال قبل از ارائه درخواست، وی مالک کسب و کار مورد نظر بوده است. ذکر این نکته ضروری است که جهت سرمایه گذاری در نیوبرانزویک داوطلبان سرمایه گذاری در این استان باید علاوه بر شرایط تعیین شده، کسب و کارهای خود را از لیست کسب و کارهای مجاز برای سرمایه گذاری در نیوبرانزویک انتخاب کنند.

با توجه به پیچیدگی های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، توصیه می کنیم حتما از مشاوره وکلای متخصص تراست که در امور مرتبط با سرمایه گذاری در این کشور خبره هستند استفاده کنید. چرا که همواره برای سرمایه گذاری، آگاهی همه جانبه از شرایط و قوانین منطقه مورد نظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال، افرادی که در حال تحصیل هستند نمی توانند در برنامه مهاجرتی کارآفرینان ایالت نیوبرانزویک ثبت نام کنند. بنابراین، برای جلوگیری از بروز هر گونه اتلاف وقت و هدر رفتن هزینه، صمیمانه توصیه می کنیم برای راهنمایی و دریافت اطلاعات کامل، حتما از راهنمایی های کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید.     

سرمایه ‌گذاری در استان نیوبرانزویک کانادا

سرمایه ‌گذاری در استان نوا اسکوشیا کانادا

اگر قصد مهاجرت یا سرمایه گذاری در کانادا استان نوا اسکوشیا را دارید، خوب است بدانید که نوا اسکوشیا استانی با آب و هوایی نسبتاَ معتدل است که با توجه به رشد اقتصادی این استان، مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا برای متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا گزینه ای منطقی به نظر می رسد. بخش عمده ای از اقتصاد استان نوا اسکوشیا متکی بر بخش های کشاورزی و منابع طبیعی است. به شکلی که تعداد فرصت های شغلی موجود در این بخش در حدود 40 الی 50 هزار موقعیت شغلی تخمین زده شده است. در سال های اخیر، رشد اقتصادی نوا اسکوشیا کانادا به طور متوسط در حدود 2 درصد بوده است.

اما همانند سایر برنامه های سرمایه گذاری در کانادا که شرایط مشخصی را برای داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته اند، جهت پذیرش در مسیر مهاجرت کارآفرینی نوا اسکوشیا نیز شرایطی عنوان شده است. به شکلی که با برخورداری از حداقل شرایط اعلام شده، داوطلبان می توانند ضمن ارائه درخواست برای سرمایه گذاری در کانادا نوا اسکوشیا، برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز اقدام کنند.

برخی از معیارهای در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا عبارت هستند از: برخورداری از حداقل 21 سال سن و برخورداری از حداقل سرمایه اعلام شده به اندازه 600 هزار دلار کانادا. همچنین، چنانچه قصد خریداری یک کسب و کار در این استان کانادایی را دارید، باید دقت کنید که در مدت زمانی به اندازه 5 سال، کسب و کار مورد نظر باید در مالکیت شخص فروشنده بوده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت سرمایه گذاری کانادا در نوا اسکوشیا، حتما به مطلب دیگری با عنوان سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا مراجعه کنید.

سرمایه ‌گذاری در استان انتاریو کانادا

خبر خوب برای متقاضیان سرمایه گذاری در انتاریو این است که، چنانچه علاوه بر سرمایه گذاری قصد دریافت اقامت دائم کانادا در استان انتاریو را نیز دارید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در این استان مهاجرت به انتاریو کانادا را نیز تجربه کنید. به شکلی که ابتدا با دریافت یک ویزای کاری به مدت 2 سال به کانادا مهاجرت می کنید و سپس می توانید برای اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

اما چرا باید در انتاریو کانادا سرمایه گذاری کنید؟ در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عرض کنیم که دلایل متعددی برای سرمایه گذاری در انتاریو وجود دارد. یکی از این دلایل این است که انتاریو در کانادا از بیشترین میزان مهاجرپذیری در بین تمامی استان های کانادا برخوردار است. با توجه به وضعیت اقتصادی بسیار خوب انتاریو، امکان رشد کسب و کارها و سود آوری قابل توجه آن ها نیز به خوبی فراهم شده است. یکی از مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در انتاریو در ارتباط با منطقه تورنتو در این استان است که به عنوان مرکز انتاریو و پر جمعیت ترین شهر کانادا نیز شناخته می شود. با توجه به این که تورنتو کانادا در فهرست 10 مرکز مالی بزرگ جهان قرار گرفته است، و عنوان دومین مرکز بزرگ مالی در منطقه امریکای شمالی نیز، به منطقه تورنتو در انتاریو تعلق دارد، مهاجرت به تورنتو از طریق سرمایه گذاری کانادا می تواند بسیار جذاب و سود آور باشد.  

مانند سایر برنامه های مهاجرتی مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا، برای سرمایه گذاری در منطقه انتاریو نیز لازم است تا داوطلبان از حداقل شرایط تعیین شده برای سرمایه گذاری در این استان برخوردار باشند. به عنوان مثال، متقاضیان شرکت در برنامه سرمایه گذاری انتاریو نیاز است تا حداقل از تجربه مدیریتی به مدت 2 سال در 60 ماه قبل از ارائه درخواست برخوردار باشند. همچنین، برخورداری از نقش مستقیم در تصمیم گیری ها و مدیریت کسب و کار مورد نظر نیز، از دیگر شرایط تعیین شده است. به علاوه، سرمایه گذاری در تمام بخش ها امکان پذیر نیست و کسب و کار مورد نظر نباید در فهرست کسب و کارهای غیر قابل قبول باشد.

ذکر این نکته ضروری است که به منظور سرمایه گذاری در انتاریو، متقاضیان سرمایه گذاری در این استان باید مصاحبه ای را با مقامات دولتی استان انجام دهند. به علاوه، در انتها نیز با توجه به قرارداد، فرد سرمایه گذار متعهد به انجام پروژه کاری می شود. بنابراین، با توجه به حساسیت سرمایه گذاری در کانادا انتاریو و پیچیدگی هایی که سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا دارد، توصیه می شود که قبل از انجام هر کاری ابتدا با یک وکیل مهاجرت و متخصص در امور سرمایه گذاری در کانادا مشورت کنید. بدین منظور، می توانید با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن اولین مشاوره تخصصی را از وکلای با تجربه تراست دریافت کنید.

سرمایه ‌گذاری در جزیره پرنس ادوارد کانادا

یکی از برنامه های مهاجرت استانی در منطقه پرنس ادوارد آیلند به جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان اختصاص داده شده است. این برنامه که با عنوان Work Permit Stream نیز شناخته می شود، به سرمایه گذاران برای رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه از کانادا اجازه سرمایه گذاری و مهاجرت به پرنس ادوارد را می دهد. برای سرمایه گذاری در این منطقه، ابتدا شرایط داوطلبان با توجه به سیستم امتیاز دهی که برای این برنامه سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است، مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس، در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در کانادا در جزیره پرنس ادوارد بتواند از امتیاز مناسبی برخوردار شود، برای انجام مصاحبه دعوت خواهد شد. درنهایت نیز با اعطای یک ویزای کار موقت به مدت 2 سال از متقاضی درخواست می شود تا کسب و کار خود را در این منطقه راه اندازی نماید. در صورتی که کسب و کار متقاضی بتواند انتظارات تعیین شده را برآورده نماید، به فرد متقاضی سرمایه گذاری در پرنس ادوارد اقامت دائم در کانادا اعطا خواهد شد.

با توجه به این موضوع که مراحل و شرایط مختلفی برای سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد وجود دارد، می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب دیگری با عنوان سرمایه‌ گذاری در پرنس ادوارد مراجعه کنید. از جمله دشواری ها و پیچیدگی های این روش مهاجرت به کانادا، انجام مصاحبه حضوری متقاضی سرمایه گذاری در کانادا است. با توجه به هزینه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا و زمانی که برای رسیدن به این مرحله از برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است، حتما نیاز است تا از مشاوره فردی آگاه، با تجربه و دلسوز در این زمینه استفاده کنید. موسسه مهاجرتی تراست با در اختیار داشتن وکلای مهاجرتی مجرب، شما را برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری به بهترین شکل کمک خواهد کرد.

سرمایه ‌گذاری در ایالت ساسکاچوان کانادا

با سرمایه گذاری در ساسکاچوان می توانید اقامت دائم کانادا را نیز در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده بدست آورید. بدین منظور، مراحل مشخصی برای شرکت در این مسیر مهاجرتی جهت سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان در نظر گرفته شده است. به شکلی که نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری ابتدا از طریق ثبت یک پروفایل ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه و در صورت پذیرش شرایط متقاضیان و با تکمیل پرونده مهاجرتی، یک ویزای کاری 2 ساله برای داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا ساسکاچوان صادر خواهد شد.

با اخذ ویزای کار کانادا به مدت 2 سال، داوطلب سرمایه گذاری در کانادا می تواند به کانادا مهاجرت کند. ذکر این نکته ضروری است که سرمایه گذاران پس از دریافت این ویزا، تنها به مدت 20 ماه فرصت خواهند داشت تا کسب و کار خود را در استان ساسکاچوان کانادا راه اندازی نمایند. با توجه به این موضوع که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است، توصیه می کنیم برای آگاهی از شرایط خود جهت شرکت در این برنامه مهاجرتی، فرم ارزیابی رایگان در سایت تراست را تکمیل کنید. با دریافت مشاوره از وکلای خبره ما در تیم تراست، می توانید شانس خود را برای پذیرش در این برنامه سرمایه گذاری نیز افزایش دهید. بنابراین، به منظور تأیید اداره مهاجرت استان ساسکاچوان جهت پذیرفته شدن در این برنامه مهاجرتی و نیز، دریافت اقامت دائم در کانادا، پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره ها و راهنمایی های وکلای با تجربه ما در تیم تراست استفاده کنید.

یکی دیگر از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی، برخورداری از حداقل سرمایه شخصی به اندازه 500 هزار دلار کانادا است که مدارک آن نیاز است تا به وسیله حسابداران مورد اعتماد اداره ی مهاجرتی استان ساسکاچوان مورد تأیید واقع شود.

همچنین درباره مهاجرت به ساسکاچوان و کار در ساسکاچوان بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در ایالت ساسکاچوان کانادا

سرمایه ‌گذاری در استان یوکان کانادا

یکی از روش های مهاجرت یوکان کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا است. این برنامه مهاجرتی به گونه ای است که در آن از سرمایه گذاران درخواست می شود تا برای رونق اقتصادی منطقه، کسب و کار جدیدی را راه اندازی و یا به توسعه یک کسب و کار فعال در استان یوکان کانادا کمک نمایند.

برای سرمایه گذاری در یوکان مانند سایر برنامه های مهاجرتی شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. از جمله این شرایط این است که متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا منطقه یوکان باید از حداقل 3 سال تجربه کار مدیریتی برخوردار باشند. همچنین، برخورداری از حداقل نمره تعیین شده از یکی از امتحان های در نظر گرفته شده برای زبان انگلیسی یا فرانسوی از دیگر شرایط شرکت در این برنامه سرمایه گذاری کانادا است.

روش ها و برنامه های متنوعی برای سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است. این موضوع نشان می دهد که نهادهای دولتی در کانادا تصمیم جدی برای جذب سرمایه گذاران بین المللی و رونق بخشیدن به اقتصاد بخش های مختلف این کشور دارند. برای سرمایه گذاری در کانادا بهتر است ابتدا تمامی شرایط ذکر شده برای هر روش مهاجرتی به طور کامل بررسی شوند. سپس با توجه به شرایط متقاضی، و در نظرگیری منطقه ای که داوطلب سرمایه گذاری کانادا برای سکونت در آن تمایل دارد، می توان برای بهترین برنامه سرمایه گذاری در کانادا که متناسب با نیازها و شرایط متقاضی سرمایه گذاری نیز باشد، اقدام کرد. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره تخصصی برای سرمایه گذاری در کانادا دارید می توانید با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، از راهنمایی و مشاوره یکی از وکلای برجسته تیم تراست بهره مند شوید.

درباره زبان کانادا، دوره زبان در کانادا و مهاجرت کاری به کانادا بدون مدرک زبان، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا می تواند از طریق شرکت در یکی از برنامه های خود اشتغالی باشد. به شکلی که خود اشتغالی در اکثر مشاغل مرتبط با حوزه های ورزشی و هنری در این روش مهاجرتی در نظر گرفته شده است. بنابراین، برای خود اشتغالی در سایر مشاغل بهتر است از طریق روش های سرمایه گذاری در کانادا، که پیش تر به انواع آن نیز اشاره شد و نیز، مسیرهای مهاجرتی در نظر گرفته شده با عنوان کار آفرینی در کانادا، برای مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور اقدام شود. به طور کلی می توان انواع روش های مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کانادا را به دو گروه مسیر خود اشتغالی تعریف شده در سازمان مهاجرت دولت محلی کبک و برنامه مهاجرت خود اشتغالی دولت فدرال کانادا تقسیم بندی کرد. در ادامه، به معرفی این مسیرهای مهاجرتی می پردازیم:

 • برنامه مهاجرت خود اشتغالی دولت فدرال کانادا

چنانچه در یکی از زمینه های کشاورزی، ورزشی یا هنری از توانایی خود اشتغالی برخوردار باشید، می توانید برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی درخواست خود را ارائه دهید. بدین منظور می توانید به آدرس موجود در این لینک مراجعه کنید. نکته جالب توجه در این روش مهاجرتی این است که متقاضیان شرکت در برنامه خود اشتغالی دولت فدرال کانادا، ملزم به ارائه حداقل سرمایه نخواهند بود. با این وجود شرایط مختلفی برای شرکت و پذیرش در این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال، برخورداری از حداقل تجربه کاری به اندازه 24 ماه در حوزه ای که قصد خود اشتغالی در آن وجود دارد، یکی از شرایط تعیین شده برای درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا است.

درباره مهاجرت خوداشتغالی کانادا و ویزای خود اشتغالی کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • برنامه خود اشتغالی کبک

این برنامه ی سرمایه گذاری در کانادا و در کبک، از طریق خود اشتغالی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیان شود. برای پذیرش در برنامه خود اشتغالی کبک، تمامی داوطلبان بر اساس معیارهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورتی که از حداقل امتیاز در نظر گرفته شده برخوردار باشند، می توانند برای خود اشتغالی در استان کبک درخواست خود را ارائه دهند.

اگر قصد دارید تا از طریق یکی از برنامه های خود اشتغالی در کانادا برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا اقدام کنید، می توانید از مشاوره کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید. کارشناسان تیم تراست ابتدا با بررسی کامل و دقیق شرایط شما، امکان موفقیت مهاجرت از طریق خود اشتغالی را برای شما مورد بررسی قرار می دهند. در این صورت، می توانید با خیالی آسوده همراه با ریسک بسیار کمتر، برای شرکت در یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا اقدام کنید. با راهنمایی وکلای خبره تراست نه تنها روند مهاجرتی شما در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد، بلکه شانس پذیرش شما نیز با هزینه به مراتب کمتری افزایش خواهد یافت. بنابراین، همین الان از طریق تماس با یکی از شماره تلفن های موسسه مهاجرتی تراست، می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در سریع ترین زمان ممکن اقدام کنید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی استارت آپ ها

سرمایه گذاری در کانادا فقط مخصوص افراد ثروتمند و سرمایه دار نیست! چرا که دولت کانادا برای نخبه های دانشگاهی و ایده های جدید آن ها که سرشار از خلاقیت و نوآوری است، ارزش بسیار زیادی قائل است. بنابراین، در صورت برخورداری از این ویژگی ها، کانادا منتظر شما و ایده های شما است. به شکلی که، به منظور بررسی طرح و ایده پیشنهادی، شما به شرکت های خصوصی و شتاب دهنده وصل خواهید شد. جالب است بدانید که در صورت سود آور بودن طرح پیشنهادی، می توانید ضمن اخذ ویزای استارتاپ کانادا، اقامت کانادا را نیز همراه با خانواده خود به راحتی بدست آورید.

از جمله شرایطی که برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت آپ تعریف شده است، می توان به برخورداری از مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره ای معادل با CLB 5 و برخورداری از توانایی مالی برای رفتن به کانادا و سکونت در این کشور اشاره کرد.

همچنین، با توجه به این موضوع که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی تمام داوطلبان باید طرح و ایده خود را برای سرمایه گذاری در کانادا ارائه دهند، پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره وکلای با تجربه تراست استفاده کنید. وکلای مهاجرتی تراست با آگاهی کامل از شرایط و قوانین سرمایه گذاری کانادا می توانند ضمن بررسی ایده شما، میزان موفقیت آمیز بودن آن را، برای ارائه جهت سرمایه گذاری در کانادا به شما اعلام کنند. در این صورت، ضمن کاهش هزینه های احتمالی، شانس پذیرش شما برای دریافت اقامت کانادا نیز افزایش خواهد یافت.

درباره تمکن مالی ویزای کانادا بخوانید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی استارت آپ ها

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به مطالب عنوان شده، حتما به این موضوع توجه کرده اید که شرایط سرمایه گذاری در کانادا با توجه به برنامه مهاجرتی ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، چنانچه بخواهید از طریق برنامه‌ مهاجرتی کارآفرینی بریتیش کلمبیا برای دریافت اقامت با سرمایه گذاری در کانادا اقدام کنید، به مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت کانادا به اندازه ای حداقل برابر 600.000 دلار کانادا نیاز است. این در حالی است که برای سرمایه گذاری کبک، سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به ارزش حداقل برابر با دو میلیون دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین، مبلغ سرمایه گذاری در کبک نیز حداقل برابر با 1.200.000 دلار کانادا تعیین شده است.

اما شرایط اقامت سرمایه گذاری در کانادا فقط مربوط به سرمایه شما نمی شود. بلکه علاوه بر حداقل سرمايه جهت خريد بيزينس در كانادا و یا راه اندازی یک کسب و کار در این کشور، ممکن است شرایط دیگری نیز با توجه به روش سرمایه گذاری در کانادا مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، برای خرید یک کسب و کار در استان نیوبرانزویک کانادا، کسب و کار مورد نظر باید حداقل در مدت 3 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرتی، به مدت 2 سال در مسیر سود آوری قرار داشته باشد. همچنین، شرایط سنی، سطح تحصیلات و برخورداری از حداقل نمره زبان طبق برنامه مهاجرتی نیز ممکن است از دیگر شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری باشد. با مشاهده فیلم موجود در این لینک می توانید درباره مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا اطلاعات بیشتری بدست آورید.

اگر قصد گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، شرایط مربوط به هر یک از برنامه های مهاجرتی را مطالعه کنید. اما پیشنهاد می کنیم جهت کاهش هزینه های احتمالی و سرعت بخشیدن به روند مهاجرتی خود، و نیز مهاجرت با حداقل سرمایه برای اقامت کانادا، حتما از مشاوره وکلای مجرب تراست نیز استفاده کنید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از دیگر موضوعات مهمی است که می تواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب مسیر مهاجرتی داوطلبان مهاجرت به کانادا داشته باشد. با توجه به این موضوع که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای شرکت در هر برنامه مهاجرتی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین نمی توان عدد ثابتی را به عنوان هزینه سرمایه گذاری کانادا بیان کرد. اما به منظور مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا هزینه هایی نیز، به عنوان هزینه های ارائه درخواست نیاز است تا به دولت کانادا پرداخت شوند. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، این هزینه ها را به منظور بررسی فرآیند مهاجرتی داوطلبان بدون توجه به ملیت آن ها در نظر گرفته است. به شکلی که، داوطلبانی که قصد دارند از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری، کار آفرینی یا برنامه های خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنند، نیاز است تا هزینه های فرآیند درخواست مهاجرت را، که در ادامه به آن ها اشاره شده است، بپردازند:

نوع هزینه درخواستمبلغ به دلار کانادا
متقاضی اصلی1575
همسر یا شریک زندگی825
هر کودک وابسته با سن کمتر از 22 سال و هر فرزند با سن بیشتر از 22 سال که به دلیل شرایط خاص ذهنی یا فیزیکی، توانایی حمایت مالی از خود را نداشته باشد.225

ذکر این نکته ضروری است که متقاضیانی که برای شرکت در یکی از برنامه های مهاجرت استانی درخواست خود را ارائه می دهند، ممکن است هزینه های دیگری را نیز که از طرف نهاد مهاجرت استانی تعیین شده است، علاوه بر هزینه های ذکر شده بپردازند. بنابراین، هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز یکی از انواع هزینه هایی است که چنانچه اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری مورد نظر باشد، نیاز است تا مورد توجه قرار گیرد. چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های مرتبط با ویزای کانادا دارید، مطلب هزینه ویزای کانادا را مطالعه کنید. همچنین، در صورتی که تمایل به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا دارید، توصیه می کنیم برای کاهش هزینه های احتمالی حتما از مشاوره کارشناسان مجرب تراست که در امور مرتبط با مهاجرت به کانادا و سرمایه گذاری در این کشور خبره هستند، استفاده کنید.

درباره اداره مهاجرت کانادا، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری بدانید.

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

درست است که مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا دشوار و زمان بر هستند، اما اصلاَ نگران نباشید! چرا که تمام مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا به وسیله کارشناسان مجرب تراست انجام می شود. کافی است تا از طریق یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید، تا به راحتی و در سریع ترین زمان، ویزای سرمایه گذاری در کانادا را به همراه اقامت دائم این کشور دریافت کنید. اما در ادامه، به مراحل مورد نیاز برای سرمایه گذاری کانادا اشاره شده است:

 • مرحله اول- دریافت مشاوره اولیه

با دریافت یک وقت مشاوره، می توانید اولین گام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا را بردارید. با توجه به این موضوع که روش ها و فرصت های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارند، شرایط شرکت در هر یک از برنامه های سرمایه گذاری نیز ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، با توجه به شرایط مهاجرتی شما، بهترین روش سرمایه گذاری کانادا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • مرحله دوم- تنظیم قرار داد

با آگاهی از بهترین و ارزان ترین روش سرمایه گذاری در کانادا، می توانید صفر تا صد انجام مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را، به وکلای برجسته تراست بسپارید. بنابراین، با تنظیم یک قرارداد، کارشناسان مجموعه تراست همه مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را برای شما انجام خواهند داد. در نتیجه، تمام دغدغه های شما برای بروز هر نوع اشتباه و دشواری های اخذ ویزای کانادا برطرف خواهد شد.

 • مرحله سوم- دریافت مدارک اولیه

مدارک مورد نیاز با توجه به برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا از شما دریافت خواهد شد. برخی از مدارکی که ممکن است از شما دریافت شوند عبارت هستند از: تجربه کار مدیریتی، برخورداری از حداقل دارایی مطابق با شرایط اعلام شده در برنامه سرمایه گذاری مورد نظر و نیز، مدارک مرتبط با برخورداری از حداقل نمره زبان از یکی از امتحان های معتبر.  

 • مرحله چهارم- ارائه درخواست سرمایه گذاری و دریافت دعوت نامه

اظهار علاقه مندی و یا به اصلاح Expression of Interest برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری استانی در کانادا انجام می شود. با توجه به درخواست و شرایط اعلام شده داوطلب سرمایه گذاری کانادا، یک دعوتنامه ارائه درخواست سرمایه گذاری (ITA) برای شما از طرف اداره مهاجرت صادر خواهد شد.

 • مرحله پنجم- تهیه پروپوزال برای کسب و کار

اگر در برنامه سرمایه گذاری به ارائه یک طرح اقتصادی نیاز باشد، یک پروپوزال و یا به اصطلاح یک بیزینس پلن تدوین خواهد شد. کارشناسان با تجربه تراست در تهیه این طرح اقتصادی با جزئیات کامل، به شما کمک می کنند.

 • مرحله ششم- ارسال مدارک به همراه طرح اقتصادی

طرح پیشنهادی به همراه مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت کانادا ارائه می شود. در صورت نیاز به انجام مکاتبات و امور اداری، وکلای مجرب مجموعه تراست به بهترین شکل این امور را برای شما انجام خواهند داد.

 • مرحله هفتم- امضای توافق نامه

بعد از ارزیابی مدارک و پذیرش طرح، نیاز است تا داوطلب سرمایه گذاری در کانادا، توافق نامه ای به منظور اجرای تعهدات کسب وکار با اداره مهاجرت کانادا به امضا برساند.

 • مرحله هشتم- دریافت نامه حمایتی

در این مرحله، یک نامه حمایتی و یا یک تأییدیه از طرف اداره مهاجرت کانادا برای فرد متقاضی سرمایه گذاری و کار آفرینی در کانادا صادر می شود.

 • مرحله نهم- ارائه درخواست صدور ویزا

برای اخذ مجوز کاری موقت، جهت سرمایه گذاری کانادا تمام اقدامات مورد نیاز انجام خواهد شد. همه مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا به وسیله کارشناسان با تجربه تراست انجام می شود.

 • مرحله دهم- دریافت ویزا

در نهایت، ویزای سرمایه گذاری در کانادا به شما تقدیم می گردد.

همچنین بدانید: طولانی شدن جواب ویزای کانادا ، بک ‌گراند چک ویزای کانادا ، رفع ریجکتی ویزای کانادا

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا

حال که با سرمایه گذاری در برنامه های مختلف استانی و مهاجرتی کانادا آشنا شدید، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که بهترین راه سرمایه گذاری برای مهاجرت خانوادگی به کانادا و دریافت اقامت کانادا با سرمایه گذاری، کدام روش است؟ در حقیقت، بهترین سرمایه گذاری در کانادا ممکن است برای همه متقاضیان سرمایه گذاری کانادا، یک مسیر مشخص نباشد. بلکه با توجه به شرایط ویژه هر داوطلب نیاز است تا مناسب ترین روش مهاجرتی نیز در نظر گرفته شود. در این قسمت قصد داریم تا 2 مسیر ایده آل برای سرمایه گذاری در کانادا را به شما معرفی کنیم. به شکلی که هر روش سرمایه گذاری می تواند برای گروه خاصی از سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری کانادا ایده آل تلقی شود. این روش های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری عبارت هستند از:

برنامه سرمایه گذار مهاجرتی استان کبک

با سرمایه گذاری به اندازه ای در حدود 1,200,000 دلار که با همکاری نهاد دولتی در استان کبک و به مدت 5 سال انجام می شود، در مدت زمانی در حدود 24 الی 36 ماه می توانید اقامت دائم در کانادا را بدست آورید. در این صورت شما به همراه خانواده خود می توانید به کانادا مهاجرت کنید. نکته جالب توجه این است که بعد از 5 سال، تمام پولی که به عنوان سرمایه گذاری در کانادا پرداخته کرده اید از طرف دولت کبک به شما بازگردانده خواهد شد.

مزیت اصلی در این نوع سرمایه گذاری این است که، در این روش مهاجرتی لازم نیست حضوری فعالانه در سرمایه گذاری داشته باشید و مشکلات مرتبط با آن نیز مورد توجه شما نخواهد بود. به شکلی که از سرمایه شما به منظور توسعه اقتصادی کبک استفاده خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که شما باید این موضوع را بپذیرید که حاضر به زندگی در یکی از مناطق استان کبک مانند شهر کبک یا مونترال خواهید بود. اما به عنوان یک سرمایه گذار همواره می توانید به هر نقطه ای از کانادا رفت و آمد داشته باشید. مزیت دیگری که این شیوه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارد این است که، می توانید برای این مبلغ سرمایه گذاری از وام تخصیص داده شده برای سرمایه گذاری نیز استفاده کنید.

همچنین درباره بهترین بیزنس در کانادا و خدمات به تازه واردان کشور کانادا بخوانید.

برنامه نامزد استانی

برنامه نامزد استانی که برنامه های  سرمایه گذاری در کانادا را نیز به عنوان بخشی از برنامه های مهاجرتی، به داوطلبان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا ارائه می دهد، به وسیله استان های مختلفی در کانادا در دسترس متقاضیان است. همانطور که در این مطلب نیز به این برنامه ها اشاره شد، هر روش سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط مشخص و متفاوتی است. بنابراین، داوطلبان سرمایه گذاری کانادا می توانند بر اساس تمایل خود برای سکونت در یک استان، و نیز با توجه به شرایط خود، برای شرکت در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا درخواست خود را ارائه دهند.  

به عنوان مثال، اگر به دنبال کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا هستید، خوب است بدانید که یکی از مناسب ترین برنامه های استانی، که سرمایه کمی نیز جهت سرمایه گذاری از داوطلبان درخواست می کند، برنامه سرمایه گذاری در مانیتوبا است. به شکلی که حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا مبلغی برابر با 300 هزار دلار عنوان شده است. همچنین، این برنامه مهاجرتی به دلیل هزینه های پایین زندگی در این استان یکی از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری کانادا نیز محسوب می شود.  

در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره برای انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی دارید، می توانید با مراجعه به سایت تراست، فرم ارزیابی اولیه مهاجرتی را تکمیل نمایید. با تکمیل این فرم، اطلاعات کلی شما به منظور بررسی بهترین مسیر مهاجرتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. به شکلی که بعد از بررسی اولیه، به منظور انتخاب بهترین مسیر مهاجرت به کانادا، که کمترین هزینه‌ و بیشترین مزیت را با توجه به شرایط شما داشته باشد، می توانید یک مشاوره تخصصی از کارشناسان باتجربه تراست دریافت کنید.

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا

تمامی روش های معرفی شده برای سرمایه گذاری در کانادا از محبوبیت خاص خود در بین متقاضیان سرمایه گذاری کانادا برخوردار هستند. اما به طور کلی می توان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در یک استارت آپ در کانادا و مهاجرت از طریق کار آفرینی در کانادا را به عنوان متداول ترین روش های سرمایه گذاری و دریافت اقامت کانادا از این طریق دانست. همچنین، با توجه به این موضوع که سرمایه گذاری در استان کبک نیازی به حضور فعالانه در فعالیت های مرتبط با سرمایه گذاری ندارد، این روش مهاجرتی نیز برای آن گروه از متقاضیانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند، بسیار مناسب است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر، روش مهاجرتی مشخصی برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک وجود ندارد. بنابراین، اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را دارید، توصیه می کنیم حتما برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، ابتدا از راهنمایی های یکی از وکلای خبره تراست استفاده کنید تا هر گونه ریسک احتمالی در این زمینه را کاهش دهید. وکلای مجموعه تراست با برخورداری از سال ها تجربه و دریافت تعداد بسیار زیادی از انواع ویزای کانادا، می توانند بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا و مناسب ترین راه اخذ اقامت کانادا را به شما پیشنهاد دهند.

درباره خرید خانه در کانادا، با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

در برخی از برنامه های مهاجرتی می توانید از طریق ایجاد یک کسب و کار جدید در یکی از مناطق کانادا و یا خرید یک کسب و کار موجود در استان های کانادا، با دریافت ویزای کانادا به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنید. بنابراین، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور را دارید، می توانید از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا که در این مطلب نیز به آن ها اشاره شد اقدام نمایید.

درباره ثبت شرکت در کانادا بیشتر بخوانید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ويزاي سرمايه گذاري در كانادا یکی از انواع ویزاهایی است که برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، چنانچه قصد ورود کوتاه مدت به کشور کانادا برای مقاصد تجاری و سرمایه گذاری را دارید، می توانید برای اخذ ویزای بیزینس کانادا درخواست خود را ارائه دهید. اما اقامت سرمایه گذاری در کانادا می تواند به صورت دائمی نیز باشد. به شکلی که با سرمایه گذاری در یکی از بخش های اقتصادی این کشور، خرید و یا راه اندازی یک کسب و کار جدید، می توانید ویزای اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

درباره اقامت موقت کانادا و اسکان موقت در کانادا بخوانید.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری برای سال ۲۰۲۱

برای هر یک از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، ممکن است شرایط و مدارک متفاوتی برای متقاضیان سرمایه گذاری کانادا در نظر گرفته شده باشد. اما به طور کلی، برای سرمايه گذاري در كانادا بعد از ارسال مدارک و پذیرش در یکی از برنامه های اعلام شده، ابتدا یک ویزای موقت کانادا به مدت 24 ماه برای متقاضی سرمایه گذاری صادر می شود. فرد داوطلب سرمایه گذاری عموماَ نیاز است تا در این مدت کسب و کار خود را ایجاد کند و آن را به شرایط تعیین شده در موافقت نامه امضا شده با اداره مهاجرت برساند.

سرمایه گذاری در کانادا، چرا با تراست؟

شاید مهم ترین دلیل برای اینکه با موسسه مهاجرتی تراست همکاری کنید این باشد که، تراست از تجربه ای طولانی در نمایندگی متقاضیان مهاجرت به کانادا برخوردار است. به شکلی که، با کمک مشاورین خبره و وکلای مجرب خود، موفق به ثبت صدها پرونده موفق مهاجرتی شده است. همچنین، عضویت در انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC)، این اجازه را به تیم تراست داده است تا به شکل قانونی، ارائه تمامی درخواست های مهاجرتی را برای همه سناریو های مهاجرتی فراهم کند. خوب است بدانید که تراست، نماینده قانونی و رسمی دانشگاه ها و کالج های مختلف در سرتاسر کانادا نیز می باشد.

از طرف دیگر، روش های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع هستند. تعداد بسیار زیاد برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری کانادا موجب شده است تا گزینه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا در دسترس متقاضیان مهاجرت به این کشور باشد. به شکلی که علاوه بر برنامه های دولت فدرال کانادا برای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور، برنامه های بسیار متنوعی نیز از طرف نهادهای دولتی استانی برای سرمایه گذاران خارجی و متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا در نظر گرفته شده است.

در نتیجه، برای انتخاب مناسب ترین روش سرمایه گذاری در کانادا نیاز است تا اشراف کاملی به تمامی راه های مهاجرتی و نیز، آگاهی همه جانبه از شرایط و مراحل سرمایه گذاری در هر یک از روش ها وجود داشته باشد. کارشناسان تراست با برخورداری از سال ها تجربه در انجام موفقیت آمیز تعداد زیادی از پرونده های مهاجرتی، می توانند شرایط کامل و منحصر به فرد شما را به خوبی دریافت و مورد ارزیابی قرار دهند. سپس، آن گروه از روش های مهاجرتی و سرمایه گذاری کانادا را که مناسب با شرایط ویژه شما باشند، در اختیار شما قرار خواهند داد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی در افزایش شانس موفقیت شما در اخذ ویزای کانادا خواهد داشت. به علاوه، با توجه به اطلاع همه جانبه از شرایط برنامه های مهاجرتی، ریسک شرکت در فرآیند مهاجرت به کانادا به حداقل خواهد رسید.  

وکلای با تجربه تراست ضمن بررسی شانس پذیرش شما در مقایسه با سایر پرونده های مهاجرتی، میزان موفقیت شما را مورد بررسی قرار داده و شما را با اطمینان برای سرمایه گذاری در کانادا راهنمایی خواهند کرد. با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی تراست، روند کار مهاجرت و اخذ اقامت کانادا سریع‌تر و شانس پذیرش شما به شکل قابل توجهی افزایش خواهد یافت. چنانچه در یک مسیر مهاجرتی خاص، نیاز باشد تا سازمان مهاجرت کانادا نسبت به سودآوری کسب و کار مورد نظر اطمینان یابد، وکلای خبره تیم تراست، با انجام مکاتبات و افزایش شانس پذیرش شما، خیال شما را از این بابت نیز آسوده خواهند کرد.

دلایلی که تراست بهترین انتخاب شما برای انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا است:

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری ویزا شده

آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال‌های اخیر، بسیار چشم گیر و به اندازه ۹۰ درصد بوده است. این بدان معنا است که از هر ۱۰ داوطلب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری که با شرکت تراست همکاری داشته ‌اند، ۹ متقاضی در همان بار اول موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا شده اند.

 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه

صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.  

 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت

تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح از کسب و کار و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح اقتصادی شما را نیز افزایش دهد. وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزینس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، از طریق تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، همین الان کارشناسان مجرب ما را از شرایط خود برای اخذ تابعیت خاک کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

سوالات متداول

برای سرمایه گذاری در کانادا باید از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، نیاز به جمع آوری اطلاعات فراوان و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. همچنین، تکمیل فرم های مهاجرتی و انجام مکاتبات در صورت لزوم، انجام پرداخت های مالی به شکلی که مورد قبول اداره مهاجرت کانادا نیز باشد، از دیگر مواردی هستند که نیاز است تا به دقت انجام شوند. در صورت بروز هر گونه خطا و یا ارسال ناقص مدارک مهاجرتی، ممکن است فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دچار اختلال شود و زمان بیشتری نیز برای اخذ ویزای کانادا متحمل شوید. در صورتی که انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری کانادا را به موسسه تراست بسپارید، تمامی این مراحل را کارشناسان مجرب تراست بر عهده خواهند گرفت و تمام دغدغه های شما نیز برطرف خواهد شد. به کمک مشاوران خبره و با تکیه بر تجربه سالیان اخیر تراست، می توانید بهترین خدمات مورد نیاز خود را جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا دریافت کنید. برای دریافت خدمات مهاجرتی کافیست فرم اولیه ارزیابی مهاجرتی رایگان را برای ما ارسال کنید.

برای سرمایه گذاری در کانادا، تراست چه کمکی می تواند به من بکند؟

از آنجایی که اداره مهاجرت کانادا درخواست های مهاجرتی را از طرف موسسات مجاز حقوقی (شرکت های وکالت مهاجرتی رسمی کانادا) نیز می پذیرد، شما می توانید در همه مراحل، برای انجام اقدامات مهاجرتی خود از مشاوره و راهنمایی وکلای برجسته و خبره تراست استفاده کنید. با توجه به تنوع و پیچیدگی قوانین و روش های مهاجرت به کانادا، انجام فرآیند مهاجرت نیازمند صرف زمان زیادی است، که این موضوع می تواند احتمال بروز خطا در انجام روندهای قانونی را نیز افزایش دهد. اما با استفاده از خدمات مشاوره ای تراست، علاوه بر جلوگیری از وقوع اشتباه در روند مهاجرت، شما نیز از فرایند مهاجرتی خود آگاه تر خواهید شد. به علاوه، روند کار نیز سریع تر و احتمال موفقیت مهاجرت به میزان زیادی افزایش خواهد یافت. موسسه مهاجرتی تراست، با برخورداری از سال ها تجربه و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات اداره مهاجرت کانادا، شما را در تحقق آینده ی دلخواه خود در کانادا، به بهترین شکل کمک خواهد کرد.

روند استفاده از خدمات مهاجرتی تراست چگونه است و اولین قدم چیست؟

برای استفاده از خدمات تراست ، کافی است به یکی از روش‌های مطلوب خود، با تراست  تماس بگیرید. اوپراتورهای تراست پس از ارسال فرم‌های مشاوره و اخذ اطلاعات کلی و شرایط و تمایلات شما، مشاور تخصصی حوزه‌ی مهاجرتی مناسب را برای به شما متصل خواهند کرد. سپس، طی جلسات مشاوره، بهترین طرح از مسیر مهاجرتی خود را ترسیم خواهید کرد و تقویم اجرایی دقیقی برای شما تدوین خواهد شد. از آن پس شما و پرونده شما وارد فاز اجرا خواهد شد که طبق برنامه زمانی، اقدامات مهاجرتی با همکاری شما و متخصصین تراست  پیش برده خواهند شد.

آیا ارائه مدرک تحصیلی برای سرمایه گذاری در کانادا الزامی است؟

معمولاَ مدرک تحصیلی متقاضیان مهاجرت به کانادا در کنار عواملی مانند برخورداری از حداقل نمره زبان از یکی از امتحان های معتبر زبان و تجربه کاری، جزء شرایطی هستند که برای دریافت امتیاز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با توجه به این موضوع که شرایط شرکت در هر یک از روش های مهاجرتی به کانادا ممکن است متفاوت باشد، توصیه می کنیم برای آگاهی از مناسب ترین و راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا با توجه به شرایط خود، حتما از مشاوره و راهنمایی یکی از کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید.

برای مهاجرت به کانادا، تا چه میزان سرمایه گذاری نیاز است؟

اگر سرمایه شما در یک صندوق مشارکت کانادایی باشد، حداقل این مبلغ 200 هزار دلار است. اگر در گروه سرمایه گذاری ملک باشد، حداقل 75 هزار دلار نیاز است.

برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول لازم است؟

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با توجه به روش سرمایه گذاری در کانادا و برنامه مهاجرتی مورد نظر شما، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای دریافت ویزای استارت آپ به اندازه 75,000 دلار تعیین شده است که این مبلغ از طرف سازمان های مورد تأیید تأمین خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این سازمان ها می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید. همچنین، به منظور دریافت راهنمایی بیشتر، می توانید با یکی از وکلای خبره تراست مشورت کنید.  

آیا شرط سنی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد؟

عموماَ یکی از عواملی که بر اساس آن داوطلبان می توانند امتیاز بیشتری در برنامه های مهاجرتی به کانادا بدست آورند، سن متقاضیان است. به عنوان مثال، برای برنامه سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا کانادا برخورداری از حداقل سن 21 سال، یکی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است. همچنین، در برنامه سرمایه گذاری یوکان کانادا نیز، شرط سنی به عنوان یکی از شرایطی در نظر گرفته شده است که به موجب آن، امتیاز بیشتری به متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا تعلق می گیرد.

روش های سرمایه گذاری در استان کبک کدام است؟

به طور کلی برای سرمایه گذاری در کبک کانادا 3 روش مختلف تعریف شده است:
1. برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Investor Program)
2. برنامه خود اشتغالی کبک (Quebec Self-Employed Program)
3. برنامه کار آفرین مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Entrepreneur Program)
به منظور آشنایی شما با سرمایه ‌گذاری در کبک، در ادامه به معرفی یکی از این برنامه های مهاجرتی می پردازیم. در صورتی که از مهارت و تجربه کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در این استان برخوردار هستید، می توانید در برنامه کار آفرین مهاجرت کبک شرکت کنید. با توجه به اینکه دو شیوه سرمایه گذاری طبق این راه سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است، شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی نیز با توجه به هر یک از گزینه ها متفاوت است.
در حالت اول، چنانچه قصد مدیریت کسب و کار خودتان را در استان کبک کانادا دارید، می توانید کسب و کار ایجاد شده را به تنهایی و یا همراه با شریکان خود اداره نمایید. به شکلی که، تنها 3 نفر از شرکای شما می توانند ملیت خارجی داشته باشند. مزیت سرمایه گذاری کبک کانادا از این طریق این است که، فرد سرمایه گذار می تواند از حمایت یک شتاب دهنده کسب و کار و یا حمایت یک مرکز کار آفرینی دانشگاهی نیز بهره مند شود. در حالت دوم، فردی که قصد کار آفرینی در استان کبک را دارد، باید حداقل 25 درصد از سهام کسب و کار ایجاد شده را در کنترل خود داشته باشد. همچنین، در صورتی که کسب و کاری در کبک خریداری شده باشد، باید فرد کار آفرین حداقل 51 درصد از آن را در اختیار خود داشته باشد.
اما برای شرکت در این برنامه کار آفرینی و در هر دو حالت، شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان شرکت در این برنامه های مهاجرتی باید بتوانند حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را بدست آورند. معیارهایی مانند سن، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی و برخورداری از توانایی مالی از جمله شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق این روش ها است. به عنوان مثال، در حالی که برای سرمایه گذاری در خارج از منطقه شهری مونترال به سرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار نیاز است، برای سرمایه گذاری در یک کسب و کاری که در منطقه شهری مونترال قرار دارد، سرمایه ای به مبلغ 300 هزار دلار مورد نیاز است.
ذکر این نکته ضروری است که هر سال تنها تعداد محدودی کار آفرین از طریق این برنامه مهاجرتی برای سرمایه گذاری در کانادا پذیرش می شوند. چنانچه قصد اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور را دارید، با دریافت مشاوره از وکلای خبره ما در تیم تراست می توانید شانس خود را برای پذیرش در این برنامه سرمایه گذاری افزایش دهید.

آیا متقاضیان ایرانی می توانند از طریق سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را دریافت کنند؟

با توجه به این موضوع که دولت کانادا در برنامه های مهاجرتی، ملیت و محل تولد فرد متقاضی مهاجرت را به عنوان معیاری برای جذب و پذیرش مهاجران قرار نداده است، می توان گفت همه افرادی که در سرتاسر جهان از شرایط شرکت در یکی از برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری در کانادا برخوردار باشند، می توانند برای سرمایه گذاری کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شرایط مهاجرتی خود حتما با یکی از وکلای خبره تراست در زمینه مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

آیا در صورت خود اشتغالی می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

بله. اگر دارای حداقل 2 سال تجربه کار در یکی از زمینه های ورزشی، هنری و یا کشاورزی هستید، می توانید برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

یک خارجی می تواند در کانادا سرمایه گذاری کند؟

برای سرمایه گذاران خارجی، کانادا انتخاب هوشمندانه ایست. اما در بعضی شهر ها مثل اونتاریو، نیاز است که حداقل 25 درصد سرپرستان بنگاه مقیم کانادا باشند. به استثنای مواردی که خود شرکت کانادایی نیست.

من شرایط یکی از مسیر های مهاجرت سرمایه گذاری را دارم، دیگر چه نیازی به خدمات تراست برای من وجود دارد؟

الزامی برای استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی تراست وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید سرمایه گذاری در یک کشور نیازمند مشورت و مطالعه بسیار زیادی است. استفاده از خدمات حرفه ای مشاوره ای تراست در این راه تصمیم عاقلانه ای برای شما می تواند باشد. در پاره ای موارد، مشاورین برای افرادی که مسیر سرمایه گذاری را در نظر دارند، مسیر های دیگر را پیشنهاد می دهند. به عنوان مثال، ویزای کار موقت، ویزای توریستی برای سفر کاری یا حتی ویزای تحصیلی برای دوره های آموزشی کوتاه مدت. اشراف بر تمامی امکانات و قوانین به شما قدرت انتخاب بیشتر و تصمیمی مطمئن تر در جهت منافعتان خواهد داد که این مطلوب به کمک تراست به بهترین نحو انجام خواهد شد.

آیا برای مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی نیاز به وکیل و اقدامات قضایی وجود دارد؟ آیا تراست این خدمات را ارائه می دهد؟

دقت نمایید که مهاجرت سرمایه گذاری و کار آفرینی علی رغم امتیازات فراوان نهایی، دارای ظرافت ها و پیچیدگی های فراوانی در انجام پروسه ی آن است. علی الخصوص که از جمله اقدامات این پروسه، انتقال پول، ثبت های متعدد در ادارات کانادا و تنظیم قرار داد ها و تعهد نامه های متعدد است. باید توجه داشت که اگر با روال کار های اداری در کانادا آشنایی کامل نداشته باشید، و همینطور دسترسی به اداره های کانادا نداشته باشید، اگر انجام این روال های اداری و قضایی برای اشخاص مهاجر غیر ممکن نباشد بسیار سخت و پر ریسک خواهد بود. وکلای خبره ی تراست دارای اجازه ی فعالیت در تمامی ایالت های کانادا و همین طور دولت فدرال هستند و با تجربه ی فراوان، بیشترین شانس موفقیت و به مطمئن ترین شکل امورات مهاجرتی شما را به سرانجام خواهند رساند.

من سرمایه قابل توجهی دارم و می خواهم بخشی از آن را در کشور کانادا سرمایه گذاری کنم، آیا می توانم برای مهاجرت اقدام کنم؟

شما با توجه به مقدار سرمایه ای که قصد دارید به کانادا انتقال دهید گزینه های متنوعی دارید. اگر تنها مایل به انتقال پول و سرمایه گذاری در یک واحد اقتصادی در کانادا را دارید، ایالت کبک این امکان را برای شما فراهم دیده تا به صرف بلاک کردن مقدار مشخصی پول و یا پرداخت بلاعوض اقامت به شما دهد. اگر می خواهید قسمتی از سرمایه را در کسب و کار حال حاضر خود در کانادا سرمایه گذاری کنید، ویزا های کار آفرینی و برنامه های استانی می توانند گزینه های مناسبی برای مهاجرت در قالب احداث شرکت شما باشند. همینطور مسیر دیگر برای شما می تواند ویزای کارآفرینی استارت آپ باشد. دقت نمایید که هریک از این مسیر های داری شرایط و مزایا منحصر به فردی است و ممکن است با تطبیق خود با شرایط یک ویزا، نسبت به ویزایی که در حال حاضر شرایط اولیه اش را دارید از مزایای بیشتری منتفع شود. توصیه ما استفاده از خدمات مشاوره ای تراست برای طراحی بهترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط خود می باشد. کافیست فرم رایگان مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرین را تکمیل نمایید تا اولین فرصت مشاورین ما پس از ارزیابی اولیه با شما تماس برقرار نمایند.

من کسب و کار شخصی خودم را دارم و در این کار سابقه ی زیادی دارم، آیا می توانم به کانادا مهاجرت کنم و همین کسب و کار را در آنجا ادامه دهم؟

کشور کانادا به دنبال افزایش واحد های اقتصادی هر چه بیشتر و ظرفیت اشتغال است. لذا راه های متنوعی برای افرادی که صاحب مشاغل اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند راه اندازی شده است. شما می توانید از ویزای احداث شرکت و یا برنامه های استانی با توجه به نیاز کسب و کار شما، و یا مسیر های دیگر و با تطبیق شرایط خود برای مهاجرت اقدام نمایید. برای انتخاب بهترین مسیر  باید گزینه های محتمل را به بهترین نحو بررسی و مطالعه نمایید. پیشنهاد ما، تکمیل فرم مهاجرت کار آفرینی و سرمایه گذاری تراست است تا از خدمات مشاوره ای و وکالتی حرفه ای تراست  بهره مند شوید.

به‌عنوان مهاجر سرمایه‌گذار، باید کار کنم و در فعالیت‌های تجارتی کانادا شرکت کنم؟

می‌توانید پس از ورود به کانادا مشغول به کار و فعالیت‌های تجاری شوید اما هیچ الزام و بایدی برای آن وجود ندارد.

آیا کانادا جای مناسبی برای سرمایه گذاریست؟

کانادا بهترین کشور برای سرمایه گذاری جهانیست. در این جهان پر از آشوب، یافتن فرصت ها و جلوگیری از ریسک، کار بسیار مشکلیست. برای رشد و موفقیت، کمپانی های جهان باید به دنبال جایی امن در این آشفته بازار باشند.

کدام صنایع و بازار های کانادا بیشتر رونق دارند و آینده ی مطمئن تری برای سرمایه گذاری محسوب می شوند؟

کشور کانادا اقتصادی بسیار پویا و همه جانبه ای دارد و سیاست های حمایتی بسیار بلند نظرانه ای در سالهای اخیر اجرا کرده است. به همین علت، صنایع و بازار های بسیاری در کانادا فعالیت و رونق دارند که وجود منابع طبیعی و انسانی غنی و همین طور سیاست اتصال به اقتصاد جهانی نیز مزید به علت شده اند. می توان گفت برای تمامی کسب و کار های خرد و میانی، کانادا محلی بسیار امن برای سرمایه گذاری و سود آوری می باشد. مهم ترین صنایع فعال در کانادا شرکت های خدمات مالی، شرکت های تولیدی، صنایع فولاد و فلزات، انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی و کشاورزی هستند.

به‌عنوان مهاجری سرمایه‌گذار، چه زمانی می‌توانم سرمایه‌گذاری کنم؟

توجه: برنامه‌ی سرمایه‌گذاران فدرال در 14 ژوئن 2014 به‌پایان رسید.
طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، فقط زمانی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد که درخواست داوطلب قبول شده باشد. اطلاعات درباره‌ی مدیریت صندوق، شرایط و مقررات در توافق‌نامه‌ای که با اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا وجود دارد، به مهاجر سرمایه‌گذار ارائه خواهد شد. این توافق‌نامه پیش از اینکه متقاضیان 2میلیون دلار در سرمایه‌گذاری، بدون ضمانت، ریسک کنند باید امضا شود.
آن دسته از سرمایه‌گذارانی که ازطریق برنامه‌ی استان کبک مهاجرتشان را پیش می‌برند، باید 800هزار دلار از مقدار سرمایه‌ی خود را قبل از تأیید نهایی دفتر مهاجرت کبک، سرمایه‌گذاری کنند.

حداقل سرمایه برای مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

روش های متعددی برای مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و هر یک از این روش ها میزان سرمایه گذاری متفاوتی را به عنوان حداقل تعیین کرده اند. برای سرمایه گذاری در استان های کانادا، معمولاً حداقل سرمایه گذاری پیش نیاز حدود 200.000 دلار کانادا است، البته این میزان برای برخی از استان های حداقل 500.000 دلار است. اما این امکان در بیشتر استان ها وجود دارد که سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت تر (کمتر از 20.000 نفر) انجام شود و در این صورت، میزان سرمایه گذاری به حدود نصف تقلیل پیدا می کند. برای چند استان در کانادا، مبلغ 100 یا 150 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت قابل قبول است و می توان با این کار به این استان های مهاجرت کرد. اما باید مد نظر داشته باشید اقامت دائم اعطا شده همراه با تعهد به سکونت و کار در حوزه ی معین شده می باشد.

چگونه می‌توان اثبات کرد که دارایی‌ها به‌شکل قانونی کسب شده‌اند؟

باید منبع و مقدار ثروتی را که در اختیار دارید به‌صورت شفاف و مستدل ازطریق شواهد مستند شخص ثالث ارائه کنید؛ مثل اظهارنامه‌ی مالیاتی، برگه‌های پرداخت، اسناد خریدوفروش، اظهارات دلال‌های سهام، ارزیابی‌های املاک تجاری و مسکونی و… . باید نشان داده شود دارایی‌هایتان را به‌علت توانایی‌تان به‌دست آورده‌اید یا مثلاً ازطریق هدیه و یا ارث به‌شکل قانونی کسب کرده‌اید.

اگر برنامه‌ی سرمایه‌گذاری رد شود، سرمایه بازگردانده می‌شود؟

این به خود برنامه مربوط است.
طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، متقاضیان زمانی موظف به سرمایه‌گذاری‌اند که درخواست آن‌ها قبول شود.
متقاضیانی که طبق برنامه‌ی بالا قبول می‌شوند باید در صندوق سرمایه‌گذاری، به‌میزان 2میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری تقریباً به مدت پانزده سال انجام خواهد شد. این سرمایه‌گذاری پرریسک است، بنابراین این امکان وجود دارد که متقاضیان بخشی از سرمایه‌شان یا همه‌ی آن را ازدست بدهند. با این حال مانند سایر سرمایه‌گذاری‌های پرخطر دیگر، افراد توانایی دریافت درآمد به‌مرور زمان یا در پایان دوره‌ی سرمایه‌گذاری را خواهند داشت. این روند به عملکرد صندوق IIVC بستگی دارد.
در برنامه‌ی کبک، دولت کبک سرمایه‌گذاری 800هزار دلار کانادا را تضمین می‌کند و بعد از پنج سال به‌طور کامل برگشت داده می‌شود.

در صورتی که به پرونده من مورد موافقت قرار نگیرد، تراست چه کمکی به من می تواند بکند؟

اگر در دریافت ویزای کارآفرینی و یا هر نوع دیگری از ویزای کانادا پرونده شما مورد موافقت قرار نگیرد، شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به کانادا از این حق برخوردار هستید که به افسر اصلی یا افسران داوری کننده ی پرونده مهاجرت خود اعتراض کنید. این اعتراض باید به دادگاه مهاجرت کانادا وارد شود؛ کما اینکه سالانه تعداد زیادی از این قبیل اعتراض ها به رای های صادر شده صورت می گیرد و پس از بررسی مجدد بسیاری از آن ها تایید خواهند شد. بنابراین حتی پس از رد شدن پرونده خود بدون هیچگونه نگرانی اعتراض خود به رای صادره را اعلام کنید. اگر پرونده شما نیز به هر علتی رد شده و شما به آن اعتراض دارید، وکلای حرفه ای تراست پرونده شما را به عهده خواهند گرفت و از حق شما به بهترین نحو دفاع خواهند کرد.

آیا می توان پس از مهاجرت سرمایه گذاری مکان زندگی و کار خود را تغییر داد؟

مسیر های مهاجرتی به گونه ای طراحی شده اند که این کار را انجام ندهید. اما در صورتی که تغییر مکان، شغل و محل زندگی شما اجنتاب پذیر باشد، می توانید با ارائه ی دلیل مناسب ادارات مهاجرتی کانادا را برای این امر متقاعد کنید. ممکن است برای این کار تعهد نامه های جدید، قرار دادهای متفاوت و یا حتی درخواست مجدد از مسیر های مهاجرتی دیگر مورد نیاز باشد.

آیا با سرمایه گذاری در خرید املاک می توان اقامت دائم کانادا دریافت نمود؟

پاسخ به این سوال منفی است. به طور کل این نکته را باید بدانید که کشور کانادا سیاست های توسعه طلبانه ی اقتصادی خود را سیاست های مهاجرتی اعمال نموده است و که می توان به صورت کوتاه گفت، متقاضیان مهاجرت این کشور باید بسیار برای این کشور سود آور باشند. طبق این گذاری کلی صرف خرید املاک برای متقاضیان اقامت به همراه نخواهد آورد. اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا را دارید، باید بدانید که ایجاد شغل و کسب و کار جدید است که می تواند برگ برنده ی شما برای پذیرش اداره مهاجرت کانادا خواهد بود.

آیا برای تاسیس شرکت استارت آپ نیاز به سرمایه گذاری شخصی وجود دارد؟

خیر، مبنای مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ، سرمایه گذاری صنعت کانادا بر روی ایده شما و دو طرف است. در این مسیر مهاجرتی شما نیاز نخواهید داشت سرمایه ی اولیه ای برای شروع کار به صورت شخصی داشته باشید. اما برای دریافت ویزا، باید مدرک توانایی مالی برای ورود و اسکان یک‌ساله در کانادا را ارائه دهید. این مبلغ 13.000 دلار برای یک نفر و 4000 دلار برای هر نفر همراه است.

شخصی در کانادا به من پیشنهاد ارسال نامه مبنی بر سرمایه گذاری در شرکت استارت آپ به ازای مبلغی پول داده است، آیا این کار عملی است؟

این کار خلاف قوانین مهاجرتی و خط و مشی سازمان مهاجرت کانادا است. تمام تلاش پلیس مهاجرت کانادا بر کمتر کردن تمامی تخلفات مهاجرتی است و در سال های اخیر، با تجربه تخلفات قبلی، ساز و کار های بسیار جدی برای جلوگیری از هر گونه تخلف مهاجرتی انجام گرفته است. این اقدامات به قدری پیش گیرانه است که در پاره ای از موارد به سخت گیری های پیش از اندازه نیز منتهی می شود. لذا از تمام پیشنهاد های اغوا کننده در ازای پول عبور کنید چرا که احتمال موفقیت آنها بسیار کم بوده و ریسک کلاه برداری و تنبیهات قانونی آن بسیار زیاد است.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برنامه مرتبط با ویزای استارت آپ کانادا به کار آفرینان در سرتاسر جهان این اجازه را می دهد تا ضمن مهاجرت به کانادا بتوانند کسب و کار جدیدی را نیز در این کشور ایجاد نمایند. بدین منظور نیاز است که کار آفرینان متقاضی مهاجرت به کانادا نشان دهند که، کسب و کار خلاقانه ای دارند، فرصت های شغلی جدیدی برای کانادایی ها ایجاد خواهند کرد و نیز، می توانند در سطح جهانی به رقابت با سایر رقبا بپردازند. چنانچه قصد دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید، توصیه می کنیم جهت آگاهی کامل از شرایط، تدوین نمونه طرح استارت آپ کانادا، کاهش ریسک و هزینه های احتمالی، حتما با یکی از وکلای برجسته در تیم تراست مشورت کنید.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های زبان معتبر که معادل با CLB 5 باشد و برخورداری از توانایی مالی جهت اقامت در کانادا، از شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا است.

برای ویزای استارت آپ، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای دریافت ویزای استارت آپ یا ویزای کارآفرینی کانادا، لازم است تا طرحی مناسب که به خوبی بتواند نظر مسئولان صنایع کانادا را جلب کند، ارائه دهید. بخش عمده ای از درصد موفقیت شما در این مسیر مهاجرتی، مربوط به درخشان بودن همین طرح و ایده شماست. اما در این میان، شما به عقد قرار داد های متعدد، نامه نگاری های بسیار دقیق و بی نقص و به احتمال بسیار زیاد سفر توریستی کاری پیش از درخواست، احتیاج خواهید داشت. در حوزه ی خدمات حقوقی، وکلای تراست در بخش مسائل مرتبط با عقد قرار داد ها و پیگیری های مختلف به نیابت شما، به بهترین نحو به شما کمک خواهند کرد و در تمامی مراحل، برای انجام امورات مهاجرتی و نامه نگاری ها، مشاورین خبره تراست همراه شما خواهند بود.

استفاده از خدمات تراست چه فوایدی در مسیر تاسیس استارت آپ دارد؟

خدمات تراست نوعی سرمایه گذاری برای رسیدن به دستاوردهای بیشتری که در مسیر مهاجرتی خود با آن رو به رو خواهید شد، به شمار می رود. خدمات تراست دانش شما برای تصمیم گیری های جدی تر و هشیارانه تر را افزایش می دهد. همیشه وجود یک مشاور خبره و امین در گرفتن تصمیم های حیاتی و مهم به موفقیت شما کمک شایان ذکری خواهد کرد.
روند مهاجرت دارای جزئیات و پروسه های پیچیده ای است که ممکن است برای بسیاری متقاضیان خسته کننده و گیج کننده باشد. وجود خدمات حرفه ای تراست در آگاهی به این مسیر ها و چالش های پیش رو و ایجاد حس اعتماد به نفس در متقاضی و در نتیجه پیمودن مسیر موفقیت به شما کمک خواهد کرد.
وجود وکلای با تجربه ی تراست در تنظیم اسناد و قراردادها، احتمال خطا را کاهش داده و با مشاوره ی حقوقی حرفه ای به شما، روند سرمایه گذاری و کارآفرینی شما را بهبود می بخشند. همچنین وکلای تراست درغیاب شما می توانند امورات لازم را در کانادا پیگیری کنند که این امر هزینه های مالی و زمانی شما را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد. فواید خدمات تراست به همین موارد ختم نمی شوند، اما در کل می توان بیان کرد که خدمات تراست شانس مهاجرت شما را افزایش می دهد، مسیر مهاجرتی شما را کوتاه تر می کند و آینده پس مهاجرت شما را بهبود می بخشد.

اگر کسب و کار استارتآپ من در کانادا شکست بخورد اقامت کانادای من نیز لغو می شود؟

خوشبختانه نه. اگر شما این توانایی را داشته اید که با یک ایده ی ناب کار سرمایه های کانادایی را جذب کنید، سازمان مهاجرت کانادا شما را به عنوان یک فرد توانا خواهد شناخت و به شما اقامت دائم کانادا را می دهد. دولت کانادا می داند که همه ی کسب و کار ها لزوماً به نتیجه ی مطلوب نخواهند رسید اما این امکان از افراد توانا صلب نخواهد شد که تلاش مجدد در احداث کسب و کار در کانادا را داشته باشند.

آیا حداقلی برای دارایی خالص متقاضی خوداشتغالی وجود دارد؟

دارایی لازم برای برنامه‌ی خوداشتغالی به محلی که فرد می‌خواهد در آن سرمایه‌گذاری کند بستگی دارد. افرادی که می‌خواهند در استان کبک مستقر شوند باید حداقل 100هزار دلار کانادا دارایی به‌طور قانونی در اختیار داشته باشند.

افراد خوداشتغال چگونه می‌توانند شرایط لازم را کسب کنند؟

افراد خوداشتغال برای کسب شرایط باید تجربیات خود، اهدافشان و توانایی تأسیس یا خرید کسب‌وکار در کانادا را نشان دهند، کسب‌وکاری که فرد در آن مشغول شده است و سهم مهمی در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی کانادا خواهد داشت. این شغل باید درآمد کافی برای رفع نیازهای فرد و خانواده‌اش را داشته باشد.
اگر مقصد و هدف شما در استان کبک است، باید:
حداقل دارایی خالص شما 100هزار دلار کانادا باشد که به‌طور قانونی به‌دست آورده‌اید.
حداقل دو سال تجربه‌ی خوداشتغالی در شغلی که مایلید در استان کبک پیگیری کنید داشته باشید.
لازم‌به‌ذکر است طبق معیارهای انتخاب استان کبک، زمینه‌ی فعالیت شما به زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی محدود نمی‌شود.

آیا متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و فرهنگ و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

آیا در برنامه‌ی کارآفرین، شرایطی برای گرفتن ویزای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

بله، کارآفرین باید در کمتر از سه سال از وقتی که به کانادا آمد، باید این شرط‌ها را انجام دهد:
کنترل ارزش سهام برابر یا بزرگ‌تر از یک‌سوم یک تجارت کانادایی واجد شرایط
فعال‌بودن در مدیریت یک تجارت کانادایی واجد شرایط
ایجاد حداقل یک شغل تمام‌وقت برای یک شهروند کانادایی یا کسی که اقامت دائم دارد، به‌غیر از خود شخص و اعضای خانواده‌اش.
اگر کارآفرین تمام شرایط بالا را انجام ندهد، ممکن است شرایط اقامت دائم در کانادا را ازدست بدهد.

چگونه می‌توان شرایط برنامه‌ی کارآفرین را کسب کرد؟

توجه: برنامه‌ی کارآفرین فدرال تا اطلاع ثانوی درحال تعلیق است.
اگر با درخواست کارآفرین شما قصد اقامت در هر جایی به‌جز استان کبک را دارید، باید:
حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب کردید، داشته باشید.
باید تجربه‌ی مدیریتی و یا مالکیت در مشاغلی که واجد شرایط هستند داشته باشید؛ آن‌طور که در قوانین نوشته شده است.
ایجاد یا تأسیس تجارتی که واجد شرایط در کانادا باشد به‌طوری‌که شما در آن مدیر باشید و حداقل 33.33درصد از سهام آنجا را هم در اختیار داشته باشید.
حداقل یک شغل جدید برای یک کانادایی یا کسی که اقامت دائمی دارد در کار خود ایجاد کنید.
اگر با درخواست کارآفرین قصد اقامت در استان کبک را دارید، باید:
باید حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب شده، داشته باشید.
حداقل دو سال از پنج سال آخر تجربه‌ی مدیریتی داشته باشید و حداقل 25درصد از ارزش سرمایه در یک تجارت پرسود، صنعتی و یا کشاورزی را مدیریت کنید.
ارسال پروژه‌ای تجاری با هدف ایجاد یک تجارت در کبک که شما مدیریت آن را برعهده دارید و حداقل صاحب 25درصد سهام آن، با ارزش حداقل 100هزار دلار کانادا، باشید و یا یک تجارت در کبک ایجاد کنید که همان شرایط را داشته باشد.
متقاضیان استارت‌آپ باید کارهای زیر را انجام دهند:
حداقل مهارت و توانایی را در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند. (CLB5 در همه‌ی زمینه‌ها)
حداقل یک سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشند که طی آن در مؤسسه‌ی آموزشی وضعیت خوبی داشته‌اند.
بودجه‌ی کافی برای اقامت در کانادا داشته باشند.
برنامه‌ی استقرار در استان یا منطقه‌ای غیر از استان کبک را داشته باشند.
مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا را دریافت کرده باشند.

آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین باید برنامه‌ی خود را ارسال نماید؟

ارسال جزئیات طرح الزامی نیست، به‌جز زمانی که فرد بخواهد کسب‌وکاری در استان کبک ایجاد کند.

آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی کارآفرین این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

کلاس تجاری کانادایی چیست؟

کلاس تجاری کانادا آن دسته از مهاجرت‌هاست که تحت آن افراد با تجربیات تجاری یا مدیریتی این فرصت را دارند که ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را دریافت کنند. این کلاس به سه بخش تقسیم می‌شود: سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، افراد خوداشتغال.

چه مدارکی را باید برای شرکت در کلاس تجاری کانادا تهیه کنم؟

علاوه‌بر فرم‌های درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، مدارک تحصیل و مدارک شناسایی (گذرنامه، شناسنامه و…)، به مدارکی که سابقه‌ی تجارت، مدیریت و یا سرمایه‌ی شما را نشان می‌دهد نیاز خواهید داشت.

آیا براساس کلاس تجاری کانادا، باید در استان مشخصی زندگی کنم؟

پس از اقامت دائمی در کانادا، بدون درنظر گرفتن اینکه در فرم درخواست کجا را برای اقامت اعلام کرده باشید، می‌توانید در هرکدام از استان‌ها یا مناطق زندگی و کار کنید و مشغول فعالیت‌های تجاری شوید. با این حال، کارآفرینانی که قصد اقامت در استان کبک را دارند، باید شرکت تجاری‌ای را مدیریت کنند که بخشی از آن در آن استان تأسیس شده باشد.

من قصد مهاجرت به ایالت کبک را دارم، چه گزینه هایی پیش روی من است؟

ایالت کبک تمرکز زیادی بر جذب سرمایه و احداث کسب و کار های جدید در برنامه های مهاجرتی خود قرار داده است و اگر از این حیث چیزی برای ارائه داشته باشید با استقبال و ارائه تسهیلات جذاب مواجه خواهید شد. توجه به این موضوع داشته باشید که کبک بازار کار بسیار خوبی برای نیرو ها متخصص و همینطور محل تحصیل فوق العاده ای هم می باشد و بررسی این گزینه ها هم برای بسیاری از افراد توصیه می شود. برای انتخاب شهر مورد نظر باید به زبان رسمی شهر هم توجه کنید. برخی از شهر های کبک فرانسوی زبان هستند و دانستن زبان فرانسوی از ملزومات هر گونه مهاجرت به این شهر ها می باشند. از جمله گزینه های پیش روی شما، مهاجرت سرمایه گذاری با انتخاب های متنوع مخصوص به ایالت کبک، کار آفرینی و تاسیس شرکت، خرید کل یا مشارکت در یک کسب و کار، کار تخصصی یا تحصیل و انتخاب های دیگری می باشند که بررسی تمامی این موارد به شما توصیه می شود.

آیا می توان با دریافت ویزای استارت آپ فدرال به کبک سفر کرد؟

بله، اما شما نمی توانید به مدت طولانی در کبک ساکن شوید و یا مجوز کار یا تاسیس شرکت دریافت کنید. اگر تمایل به تاسیس شرکت استارت آپ خود در کبک هستید، مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ دولت محلی کبک برای شما وجود دارد.

سرمایه گذاری در کبک به چه صورت است؟

ایالت کبک تنها ایالتی در کانادا است که از طریق سرمایه گذاری صرف مهاجر می پذیرد. برای این منظور شما باید دارایی شخصی به ارزش بیش از 2 میلیون دلار کانادا داشته باشید و 1.2 میلون دلار در این ایالت به مدت 5 سال سپرده ی سرمایه گذاری بدون سود انجام دهید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به شرکت های سرمایه گذاری کانادایی مبالغی معادل 300 تا 350 هزار دلار پرداخت نمایید تا آنها این مبلغ 1.2 میلیون دلاری را برای شما سرمایه گذاری کنند. در صورت چنین سرمایه گذاری ای، به شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌ی فدرال و کبک وجود دارد؟

برنامه‌ی سرمایه‌گذاری کبک به تجربه‌ی مدیریتی در دولت، سازمان دولتی یا سازمان بین‌المللی توجه دارد و به‌همین‌خاطر طیف متنوع‌تری از افراد را جذب می‌کند.
علاوه‌بر این، دارایی و شرایط سرمایه‌گذاری در برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری سنگین‌تر و سخت‌تر است.

برنامه‌ی مهاجرتی جذب کارآفرینان صنعت کشاورزی استان مانیتوبا چیست و به چه کسانی توصیه می‌شود؟

محصولات کشاورزی بخش بسیار مهمی از تولید ناخالص یا منطقه محسوب می‌شود و از صنایع بسیار پراهمیت برای رشد و رونق یک اقتصاد پیشرفته است.  بسیاری از دولت‌های جهان بنا به اهمیت فراوان این موضوع، طرح‌های حمایتی متعدد و متنوعی برای توسعه‌ی صنعت کشاورزی حوزه‌ی استحفاظی خودکرده‌اند. در کشور کانادا و الاخصوص دولت محلی مانیتوبا نیز این برنامه‌های حمایتی وجود دارند و در بخش برنامه‌های مهاجرتی نیز گنجانده‌شده‌اند. بدین واسطه، دولت استان مانیتوبا، این مسیر مهاجرتی کشاورزی را برای افرادی تعبیه کرده است که به توانند با احداث یک مزرعه‌ی جدید و پویا به اقتصاد و تولید ناخالص محلی کمک کنند.
اما این برنامه‌ی مهاجرتی برای متقاضیان طراحی‌شده است که بتوانند در ابعاد بزرگ دست به اشتغال‌زایی بزنند و توانایی و مهارت‌های تعریف‌شده‌ای برای حصول این مطلوب را داشته باشند. عنوان مثال، تجربه‌ی بیش از 3 سال مالکیت و موفقیت‌آمیز یک مزرعه‌ی کشاورزی و داشتن حداقل سرمایه‌ی شخصی به ارزش 500.000 دلار کانادا جزئی از پیش‌نیازهای این مسیر مهاجرتی است که نشان‌دهنده‌ی کلان بودن فعالیت‌های قبلی متقاضی است. لذا درصورتی‌که پیش‌نیازهای اولیه این مسیر مهاجرتی را داشته باشید، می‌توانید برای این مسیر مهاجرتی اقدام و از پاداش‌های مهاجرتی آن بهره‌مند شوید.

برای مهاجرت از طریق طرح اقتصادی در حوزه‌ی کشاورزی به مقصد ایالت مانیتوبا، چه اقداماتی لازم است و چه خدماتی از تراست می‌توان دریافت کرد؟

در تمامی برنامه‌های مهاجرتی، لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، شما باید، عمدتاً به‌صورت کتبی، بتوانید به افسران بررسی پرونده‌های مهاجرتی این موضوع را تفهیم کنید که شما یک فرد مفید و مؤثر برای مانیتوبا و کشور کانادا هستید. برای این منظور، خدمات تراست  تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایان برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست  به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم نمایید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید.
یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پیش از ارائه مدارک خود برای ثبت‌نام انجام دهید، مستندسازی ریز جزئیات کسب‌وکار خود در حوزه‌ی کشاورزی است. به‌عنوان‌مثال اطلاعات مالی و دفترهای ثبت وقایع روزانه، گزارش‌های مالیاتی و حسابداری‌های حقوق و دستمزد کارگران بسیار مورد اهمیت است. این موضوع را باید در نظر بگیرید که بهترین کاندیداها اگر اطلاعات کافی و تبلیغ مناسب از توانایی‌های خود ارائه ندهند، دیده و انتخاب نخواهند شد. برای این منظور، مشاورین تراست  با داشتن فهم عمیق از دیدگاه ادارات مهاجرتی کانادا، برای چشمگیر کردن هر چه بیشتر پرونده مهاجرتی شما کمک خواهند کرد.

آیا اقامت دائم پس از پذیرفته شدن برای برنامه‌ی مهاجرتی جذب کشاورزان مانیتوبا داده خواهد شد؟

خیر، این مسیر مهاجرتی و بسیاری دیگر از مسیرهای مهاجرتی که به‌واسطه‌ی انجام کاری و ای کارآفرینی تدوین‌شده‌اند، برای اطمینان یافتن از عملکرد متقاضی و اجرایی شدن اهداف برنامه‌ی مهاجرتی، در چند مرحله پاداش‌های مهاجرتی متقاضیان را خواهند داد. بدین‌صورت که ابتدا پس از پذیرفته شدن پرونده، متقاضی باید یک قرارداد تضمینی برای اجرای مدت‌دار طرح خود با ایالات امضا نماید و بنابراین قرارداد، تنها درصورتی‌که به مفاد قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر اجراشدن طرح خود در مدت معین عمل نماید می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند. در غیر این صورت، ویزای اقامت موقت متقاضی نیز باطل خواهد شد و مجبور به ترک کشور می‌شود.

آیا می‌توان پس از انتقال سرمایه به مانیتوبا، محل خود را تغییر دهیم و یا به استانی دیگر سفر کنیم؟

تحت برنامه‌ی مهاجرتی‌ای که در ابتدا اقدام کرده‌اید خیر. مگر آنکه برنامه‌ی مهاجرتی خود را تغییر دهید که این مستلزم انجام مجدد دوباره‌ی تمامی پروسه‌ی انجام داده‌شده و یا حتی خروج از خاک کانادا است. دقت نمایید انجام چنین کاری می‌تواند نقطه‌ی منفی از برای پرونده شما باشد و قبول شدن تلاش مجدد شمارا نیز ریسکی‌تر کند. لذا به تمام متقاضیان توصیه می‌شود مطالعات جامع و کامل در مورد تمامی شرایط مهاجرتی از قبیل مقصد، مسیر مهاجرتی و تمامی احتمالات پیش رو را انجام دهند.
دقت نمایید که بخشی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدیریت و کنترل جمعیت اختصاص دارد و به همین واسطه، قوانین مشخص و  غیرقابل تغییری درزمینه تغییر مکان و شناوری جمعیت اجرا می شود. در اکثر موارد، از متقاضیان خواسته می شود که سه چهار از زمان خود را در محدوده ی 100 کیلومتری محدوده ی از پیش تعیین‌شده مستقر باشند که البته آزادی عمل متقاضیان تا حد قابل قبولی در این شرط حفظ می‌شود و امکان مسافرت و تغییر مکان‌های موقتی برای ایشان وجود خواهد داشت.

چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کار آفرینی نوا اسکوشیا، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

در مرحله اعلام تمایل (EOI)، به پرونده متقاضیان تا سقف 150 امتیاز قابل داده می‌شود. امتیاز حداقلی برای پذیرش در قوانین قید نشده است اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش و طبق نتایجی که اداره مهاجرت از پذیرش‌های اخیر اعلام می‌کند، حداقل نمره 120، نمره خوبی به پذیرش متقاضیان است. لذا به تمامی متقاضیان توصیه اکید می‌شود که نمره خود را حداقل به این سطح برسانند.
باید فاکتورهایی که برای نمره‌دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شدند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر، بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم‌هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح مهارت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر تعیین شده است که می‌تواند با شرکت در کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه‌ی کم، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نوا اسکوشیا، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت.
نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی
انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی (در صورت خرید کسب و کار)
دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی (در صورت خرید کسب و کار)
نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان
جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آن‌ها
جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی
نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی
مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی
این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر است. تراست، در انجام تمامی این اقدامات، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره‌ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.   

مسیر مهاجرتی کارآفرینی نیوبرانزویک در کل چه مقدار هزینه ی مالی نیاز دارد؟

این مسیر مهاجرتی در وهله اول نیاز حداقل به 250.000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری و 100.000 دلار سپرده‌گذاری تضمینی برای حسن انجام کار دارد. به این دو مبلغ کلان، مبالغ خردتر از قبیل بیش از 3600 دلار هزینه ثبت‌نام، هزینه‌های سفر توریستی تحقیقاتی پیش از ثبت‌نام، حدود 22.000 دلار مبلغ مورد نیاز برای خودکفایی مالی خانواده‌ی 3 نفره برای سال اول و هزینه‌های جانبی دیگر هم اضافه می‌شود. لذا حدودا می‌توان گفت حداقل سرمایه حدودی 400.000 دلار است که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی استان نیوبرانزویک لازم است.

آیا اعضای خانواده ام را نیز می توانم از این طریق با خود به نیوبرانزویک ببرم؟ آیا پدر و مادرم را نیز می توانم به کانادا ببرم؟

برای میسرهای مهاجرتی که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می‌تواند اعضای خانواده را نیز ضمیمه پرونده خود کند که به همین واسطه به آن‌ها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده فقط شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزندخواندگان وابسته می‌شود.
اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهد، بردار/ خواهرزاده‌ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه به پرونده مهاجرتی نیستند. اگر می‌خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می‌تواند از مسیرهای مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام کنید.

چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی نوبرانزویک، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

100 امتیاز برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک قابل دریافت است که حداقل باید 65 نمره از آن را دریافت کنید. بنا بر رقابتی بودن انتخاب متقاضیان، به تمامی متقاضیان توصیه‌ی اکید می‌شود حداقل تا 10 نمره از کف حداقلی پذیرش نمره خود را افزایش دهند. چرا که قبولی در مرحله ثبت‌نام اولیه به معنی دریافت اقامت دائم نخواهد بود اما هزینه‌های زمانی و مالی را در بر خواهد گرفت.
باید فاکتورهایی که بر نمره دهی در این مسیر مهاجرتی تعیین شده‌اند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر وی تعیین شده است که می‌تواند با برگزاری کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه کم امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نیوبرانزویک، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد بود:
نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی
انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی کاری
دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی
نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان
جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی کردن آن‌ها
جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی
نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی
مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی
این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر هستند. تراست، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهند داد. 

با خرید ملک یا دارایی، می شود اقامت دائمی گرفت؟

نمی توان با خرید ملک و دارایی، مقیم دائم یا شهروند کانادا شد. کانادا استاندارد های بالاتری برای سرمایه گذاران متقاضی اقامت دائمی دارد.

مهم ترینهای
مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.

مطالب اختصاصی

آخرین اخبار مهاجرتی را در لحظه دریافت کنید.

شهرهای کانادا

کانادا شهر ها و ایالت های مختلف با شرایط زندگی متفاوتی دارد و بهتر است شما قبل از مهاجرت به کانادا در مورد این مناطق اطلاعات کافی کسب کنید تا بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از شهرهای مختلف کانادا را برایتان فراهم آورده ایم.

همه شهرها
تورنتو
ونکوور
مونترال
اتاوا
هلیفکس
ویکتوریا

اخبار مهاجرت

بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.

همه مشاغل
پرستاری در کانادا
مهندسی عمران در کانادا
حسابداری در کانادا
مهندس مکانیک در کانادا