سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

چرا سرمایه گذاری در کشور کانادا برای صاحبان کسب و کارهای مختلف در جهان، تا این اندازه جذاب است؟

چرا بهترین راه مهاجرت به کانادا برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، سرمایه گذاری در کانادا است؟

اگر شما هم به دنبال تحقق اهداف تجاری خود هستید و می خواهید با صرف کمترین هزینه، بیشترین سوددهی را داشته باشید، ما به شما سرمایه گذاری در کشور کانادا را پیشنهاد می کنیم. با این کار می توانید علاوه بر سرمایه گذاری در کانادا به گرفتن ویزای کار کانادا، مجوز کاری (work permit) و یا حتی اقامت کانادا به صورت دائم نیز فکر کنید.

سرمایه گذاری در استان های کانادا

دولت کانادا مسیر کارآفرینی برنامه های مهاجرت استانی کانادا را برای جذب سرمایه ‌گذاران و کارآفرینان خارجی ارائه داده است.

خرید بیزنس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا یکی از بهترین راه‌ های ورود به این کشور است، اما اصولا با چالش های بسیاری مواجه خواهید شد.

کارافرینی کانادا

به دست گرفتن مالکیت مشاغل و بیزنس ‌ها به عنوان سرمایه گذار یکی از بزرگترین تعهداتی است که می ‌توانید بر عهده بگیرید.

استارت اپ کانادا

برای پیاده کردن ایده های خود و یا پیوند دادن ایده خود به یک بیزنس، شما می توانید از طریق استارتاپ اقدام نمایید.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با حمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

چرا سرمایه گذاری در کانادا؟

هر گاه پای سرمایه گذاری در میان باشد، طبیعتا اولین موضوعی که اهمیت پیدا می کند، میزان سود دهی است. کشور کانادا امروزه توانسته به یکی از کشورهای مهاجرپذیر تبدیل شود. نکته قابل توجه این است که این کشور بسیار مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است.

جالب است بدانید که کشور کانادا به عنوان دهمین اقتصاد برتر دنیا، سهم بیش از 2.4 درصدی از کل تجارت جهانی را دارا است. اما تنها کمتر از 0.5 درصد از کل جمعیت جهان، یعنی کمتر از 40 میلیون نفر در این کشور پهناور زندگی می کنند. این به این معناست که اقتصاد کانادا در تناسب با جمعیت کانادا، فوق العاده است.

برخی از علت های سرمایه گذاری در کانادا عبارت است از:

 • وضعیت خوب اقتصادی
 • پایین بودن نرخ تورم
 • دهمین قدرت اقتصادی دنیا
 • حاشیه سود بسیار زیاد
 • وضعیت پایدار در اقتصاد

اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید، کارشناسان و وکلای مهاجرتی تراست در انجام فرآیند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، همراهانی امین و قابل اطمینان برای شما خواهند بود.

سرمایه گذاری در کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

 • دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین اهداف سرمايه گذاران در كانادا، دریافت اقامت دائم و گرفتن حق شهروندی از این کشور است. اگر می خواهید اقامت دائم کانادا را به شکلی مطمئن و به راحتی دریافت کنید، سرمایه گذاری در کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

 • تضمین آینده سرمایه و کسب و کار

با توجه به ثبات اقتصادی موجود در کشور کانادا، می توان راه اندازی یا خرید یک کسب و کار را در این کشور، به عنوان گزینه ای مناسب و اقتصادی دانست. گفتنی است که قوانین حمایتی از کسب و کارهای کوچک و دانش بنیان در این کشور تضمینی برای رشد کسب و کارها در کنار درآمدهای دلاری است.

 • هزینه های کمتر، ریسک کمتر

سرمایه گذاری در کانادا نسبت به برخی دیگر از کشورهای پیشرفته، هزینه های نسبتا کمتری دارد. کشور کانادا در بین تمام کشورهای صنعتی عضو گروه 7 بوده و پایین ترین میزان مالیات را برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید داراست.

میزان مالیات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای جدید در حدود 13.7 درصد است، که این میزان پایین ترین مقدار مالیات در بین تمام کشورهای صنعتی گروه 7 و پایین تر از متوسط میزان مالیات در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نیز محسوب می شود.

درباره مالیات در کانادا با مراجعه به لینک، بیشتر بخوانید.

 • فضای بسیار مثبت اقتصادی

کانادا دارای فضای اقتصادی پایدار و امنی است. این ثبات اقتصادی به اندازه ای است که حتی یک بانک کانادایی از سال 1983 میلادی تا به امروز، دچار ورشکستی مالی نشده است!

همچنین، چنانچه شاخص تولید ناخالص داخلی را به عنوان معیاری برای عملکرد اقتصادی یک کشور بدانیم، کانادا در سال 2019 میلادی، تولید ناخالص داخلی به ارزش 1.74 هزار میلیارد دلار را داشته که رقم قابل توجهی است.

نکته بسیار جالبی که در مورد سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد این است که، شما با خیالی آسوده می توانید در هر صنعتی سرمایه گذاری کنید. تنوع بخش های اقتصادی کانادا موجب شده تا فرصت های سرمایه گذاری در کانادا در بخش های مختلفی مانند فناوری، کشاورزی، خودروسازی و … شکل گیرد.

اگر قصد ایجاد کسب و کار جدیدی را دارید، اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. همچنین، جالب است بدانید که سود آورترین منطقه در جهان برای سرمایه گذاری های بلند مدت در بازار مسکن و املاک، شهر تورنتو است.

درباره سرمایه گذاری در تورنتو بیشتر بدانید.

 •  تضمین آینده فرزندان

در حقیقت، بخشی از اهداف مهاجرت به کانادا، سرمایه گذاری برای آینده فرزندان شماست! با توجه به این موضوع که امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد، می توان گفت که علاوه بر صدور اجازه خانواده برای ورود به خاک این کشور، دسترسی به امکانات نیز برای آن ها امکان پذیر است.

از بهترین امکانات موجود می توان به امکانات آموزشی در کانادا اشاره کرد. به طوری که در صورت داشتن اقامت دائم، فرزندان شما می توانند به تحصیل در مدارس کانادا بپردازند.

تنوع آموزشی در کنار امکانات مدرن و تجهیزات به روز آزمایشگاهی، این فرصت را به فرزندان شما می دهد تا در هر مدرسه ای که برنامه های آموزشی آن مطابقت بیشتری با ویژگی ها و استعداد آن ها دارد، ثبت نام شوند.

درباره تحصیل فرزندان در کانادا و تحصیل زیر 18 سال در کانادا بیشتر بخوانید.

اکنون که با مزیت های فراوان سرمایه گذاری در کانادا آشنا شدید می توانید به خوبی به این موضوع پی ببرید که چرا رهبران اقتصادی و مدیران شرکت های بزرگ و کوچک، پیوسته در حال تلاش برای رشد کسب و کار خود در کانادا و سرمایه گذاری بیشتر در این کشور هستند.

غول های خودروسازی امریکایی مانند شرکت های فورد موتور و جنرال موتورز در کنار غول های فناوری جهان مانند مایکروسافت، اینتل و اپل از جمله شرکت هایی هستند که سرمایه گذاری در کانادا را گزینه ای مطمئن و سود آور می دانند.

انواع سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا سرمایه گذاری را از طریق روش های مختلفی برای متقاضیان امکان پذیر کرده است. بنابراین، انواع مختلفی از سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت اپ

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزنس فعال

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق مزرعه داری

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید املاک و مستغلات

 • سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی

با مشاهده فیلم موجود در این لینک می توانید با روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا آشنا شوید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ

خبر خوش برای افرادی که قصد راه اندازی بیزنس در کشور کانادا را دارند این است که سرمایه گذاری در کانادا فقط مخصوص افراد ثروتمند و سرمایه دار نیست! چرا که دولت کانادا برای نخبه های دانشگاهی و ایده های جدید آن ها که سرشار از خلاقیت و نوآوری است، ارزش بسیار زیادی قائل است.

بنابراین، در صورتی که ایده جدیدی در سر دارید که فکر می کنید توانایی به اجرا در اوردن آن را خواهید داشت، کانادا منتظر شما و ایده های جذاب شماست! چنانچه ایده ها و طرح های شما مورد تایید واقع شوند، قطعا شما به شرکت های خصوصی وصل خواهید شد.

جالب است بدانید که در صورت سود آور بودن طرح پیشنهادی، می توانید ضمن اخذ ویزای استارتاپ کانادا، اقامت دائم کانادا را نیز همراه با خانواده خود دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: استارتاپ های موفق کانادا

حداقل شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارتاپ

مزایای سرمایه گذاری در کانادا به روش استارت اپ

 • مدیریت صفر تا صدی بیزنس
 • پیاده ساختن تمام ایده ها و طرح های ذهنی
 • پرداخت هزینه ها به صورت مقطعی

ویزای استارتاپ کانادا

برای اینکه بتوانید موفق به دریافت ویزای استارتاپ شوید لازم است تا واجد الشرایط دریافت این نوع ویزا قرار گیرید. برای این کار می بایست موارد زیر را رعایت کنید:

 • در درجه اول بیزنس شما باید مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قرار گیرد.
 • برای شروع سفر مهاجرتی خود لازم و ضروری است تا طرحی را مبنی بر کسب و کار خود، سکونت و سایر موارد ارئه دهید.
 • مهارت های شما در سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی و حتی گاهی هر دو باید تایید شود.
 • شما باید از طرف یک شرکت معتبر که طرح و ایده شما را تایید کرده است، معرفی نامه ای داشته باشید تا تعهدتان را به سرمایه گذاری نشان دهد.

هزینه سرمایه گذاری در استارت اپ کانادا

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، اگرچه ممکن است شرکت های سرمایه گذاری برای حمایت از طرح های و ایده های خلاقانه شما مبلغی را به شما بپردازند، اما این شرکت ها تعهدی در برابر حمایت مالی از شما و افراد همراهتان نخواهند داشت. بنابراین حتی برای راه اندازی یک استارتاپ نیز باید از تمکن مالی برخوردار باشید.

طبق پیش بینی های صورت گرفته، هزینه زندگی در کانادا به ازای هر سال برای یک نفر حدود 12 هزار 960 دلار کانادا است و هزینه اضافی به ازای هر عضو خانواده 3 هزار و 492 دلار کانادا است که به این مبلغ اضافه خواهد شد.

اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ

بسیاری از سرمایه گذاران با هدف گرفتن اقامت دائم از طریق استارتاپ وارد کانادا می شوند. گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق راه اندازی یک بیزنس معمولا بعد از سال 5 امکان پذیر است.

برای گرفتن اقامت دائم از این طریق نیز باید واجدالشرایط قرار گیرید که برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • در طی 5 سال اخیر حداقل باید به مدت 1095 روز یا 3 سال کامل در کانادا زندگی کرده باشید.
 • لازم است تا کلیه تعهدات ثبت مالیات بر درآمد شخصی خود در سه سال مالیاتی گذشته را نیز ارائه کرده باشید.
 • باید در یک آزمون زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی) مبنی بر اثبات مهارت های زبانی نیز شرکت کنید.
 • شرکت در یک آزمون دیگر در رابطه با ارزش های کانادا از قبیل تاریخ، نمادها، موسسات، قوانین مسئولیت ها و همینطور امتیازات شهروندی این کشور نیز الزامی است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی

یکی از راه های رایج و قانونی مهاجرت برای کارآفرینان به کشور کانادا، مهاجرت از راه کارآفرینی در این کشور است. امروزه بسیاری از کارآفرینان برای بهبود رونق کسب و کار خود و همچنین رفاه حال خود و خانواده شان، ترجیح می دهند به کشور کانادا مهاجرت کنند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی

 • راه‌اندازی یک بیزنس جدید یا خرید یک بیزنس فعال
 • همراه داشتن نامه پشتیبانی از سازمان یا مجموعه مورد نظر مبنی بر حمایت از شما
 • تسلط به زبان انگلیسی و گاهی زبان فرانسه
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سکونت و زندگی در کانادا برای خود و سایر همراهانتان

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی

 • پایین بودن نرخ تورم
 • ثبات اقتصادی
 • امکانات رفاهی و شغلی
 • همراه داشتن اعضای خانواده
 • نظام اقتصادی قوی
 • استفاده از حداقل مدرک مورد نیاز (دیپلم)
 • نرخ پایین بیکاری در کانادا
 • اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا
 • مالیات بر درامد و هزینه های تجاری مطلوب
 • تنوع فرهنگی و دوری از تعصبات قومی و نژادی

ویزای کارافرینی در کانادا

 • برای گرفتن ویزای کارافرینی شرایطی لازم است که می توان به طور کلی به موارد زیر اشاره کرد.
 • شما باید سابقه مدیریتی و مالکیت یک بیزنس را بر عهده داشته و به عنوان یک مدیر فعال در 5 سال گذشته فعالیت کرده باشید.
 • باید نشان دهید که با ورود به کانادا فرصت های شغلی متفاوتی ایجاد خواهید کرد.
 • همچنین می توانید برای یک شهروند کانادایی اشتغال زایی کنید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی

میزان سرمایه شما در سرمایه گذاری از طریق کارافرینی در استان ها و مناطق مختلف، متفاوت خواهد بود. طبیعتا این مبالغ در مراکز شهرها و پایتخت به مراتب بالاتر از شهر های کوچک و حومه کانادا خواهد بود.

مثلا این ارقام می تواند از حداقل 100 هزار دلار کانادا در شهرهای کوچک و یا حداقل 600 هزار دلار کانادا در شهرهای بزرگ متغیر باشد.

همچنین بخوانید: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

اخذ اقامت دائم از طریق کارافرینی در کانادا

کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی با خرید یا راه‌اندازی یک کسب و کار می توانند موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شوند که با گرفتن ورک پرمیت (work permit) یا مجوز کاری امکان پذیر است.

یکی از برنامه های محبوب در میان کارافرینان برنامه owner operator است که از طرف دولت فدرال به سرمایه گذاران اعطا می شود. این برنامه به دلیل نداشتن سهمیه و شانس برابر کارافرینان برای گزینش بسیار شهرت یافته است.

مهاجرت از طریق کارآفرینی قطعا تصمیمی جدی و پرریسک خواهد بود، چرا که در این راه شما علاوه بر خانواده خود، سرمایه ای را که حاصل تمام دست رنجتان در تمام سال‌ های زندگی است را نیز با خود همراه می‌کنید. بنابراین بهتر است پیش از شروع این فرایند و برای پیشگیری از به خطر افتادن جایگاه خود، خانواده و حتی سرمایه تان، با متخصصان این حوزه مشورت کنید.

وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست در خدمت شما مشتریان عزیز هستند تا این مسیر پر مخاطره را برای شما هموار کرده و چراغ راه شما باشند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت در این مورد با مشاوران ما وقت مشاوره تخصصی رزرو کرده و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزنس فعال

بیشتر سرمایه گذاران حرفه ای برای شروع کار خود به جای راه اندازی یک کسب و کار جدید و به دست گرفتن مدیریت صفر تا صدی آن بیزنس، به سراغ کسب و کارهای فعال می روند تا بتوانند از مزایای این نوع مشاغل بهره مند شوند.

درباره بهترین بیزنس در کانادا در تراست بخوانید.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزنس فعال

 • مهارت زبانی در زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 4 یا معادل آن را داشته باشید.
 • تمکن مالی خود را اثبات کنید، تا حدی که بتوانید هزینه های بالای یک بیزنس فعال را نسبت به یک استارتاپ و همچنین هزینه سکونت و زندگی در کانادا را بپردازید.

مزایای بیزنس های فعال در کانادا

 • کسب اعتماد و راحتی در تامین بودجه
 • رشد سریع تر
 • کاهش خطرات احتمالی (مثل ورشکستگی، متحمل شدن ضرر و …)
 • درآمدزایی از اولین روزهای کاری
 • دسترسی به خدمات،امکانات و سرمایه ای ارزشمند
 • داشتن مجموعه ای حرفه ای و کاربلد
 • ارتباط با دیگر کسب و کارها
 • صرفه جویی در زمان

ویزای بیزنس فعال کانادا

 • اثبات مهارت های زبانی در زبان انگلیسی و گاهی فرانسوی
 • داشتن سابقه مدیریتی یا رهبری یک کسب و کار
 • محدودیت سنی در برخی از مناطق کانادا
 • داشتن مدرک تحصیلی در برخی از مناطق کانادا
 • اثبات تمکن مالی

هزینه خرید بیزنس فعال در کانادا

اگرچه بیزنس های فعال از مزایای بسیاری برخوردارند اما در این بیزنس ها در همان ابتدا لازم است تا برای خرید آن، هزینه های زیادی که در واقع هزینه سال ها یا ماه ها تلاش و مبالغ پرداختی است را متحمل شوید و در همان ابتدای کار نمی توانید ساختار بیزنس مورد نظر را به طور کل تغییر دهید چرا که ایجاد چنین تغییراتی، قطع به یقین زمان بر و پر هزینه خواهد بود.

اخذ اقامت کانادا از طریق بیزنس فعال

در این نوع سرمایه گذاری نیز، دقیقا مانند راه اندازی یک کسب و کار و یا استارتاپ پس از گذشت حداکثر 5 سال به شخص سرمایه گذار و اعضای خانواده وی اقامت دائم کانادا به شرط واجدالشرایط بودن داده می شود.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری از طریق شرکت در برنامه های خود اشتغالی است که معمولا مرتبط با حوزه های ورزشی در نظر گرفته شده است.

درباره مهاجرت خوداشتغالی کانادا بخوانید.

انواع روش های مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کانادا

برنامه مهاجرت خود اشتغالی دولت فدرال کانادا

چنانچه در یکی از زمینه های کشاورزی، ورزشی یا هنری از توانایی خود اشتغالی برخوردار باشید، می توانید برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی درخواست خود را ارائه دهید. بدین منظور می توانید به آدرس موجود در این لینک مراجعه کنید.

نکته جالب توجه در این روش مهاجرتی این است که متقاضیان شرکت در برنامه خود اشتغالی دولت فدرال کانادا، ملزم به ارائه حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا نخواهند بود! با این وجود شرایط مختلفی برای شرکت و پذیرش در این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل تجربه کاری به اندازه 24 ماه در حوزه ای که قصد خود اشتغالی در آن وجود دارد، یکی از شرایط تعیین شده برای درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا است.

بیشتر بخوانید: ویزای خود اشتغالی کانادا ، اقامت از طریق ورزش

برنامه خود اشتغالی کبک

این برنامه سرمایه گذاری در کانادا و در کبک، از طریق خود اشتغالی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیان شود.

برای پذیرش در برنامه خود اشتغالی کبک، تمامی داوطلبان بر اساس معیارهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورتی که از حداقل امتیاز در نظر گرفته شده برخوردار باشند، می توانند برای خود اشتغالی در استان کبک درخواست خود را ارائه دهند.

حداقل شرایط لازم برای خوداشتغالی در کانادا

در این روش شرایط سرمایه گذار بر اساس سیستم امتیازدهی محاسبه می شود و حداقل امتیازات باید به عدد 35 برسد. معیار های امتیازدهی عبارت هستند از:

 • تجربه مدیریتی و مهارت کافی
 • سطح تحصیلات
 • سن متقاضی
 • مهارت های زبانی
 • معیار انطباق پذیری

مزایای ویزای خود اشتغالی در کانادا

ویزای خود اشتغالی در کشور کانادا بیشتر به ورزشکاران و هنرمندان داده می شود. از مهم ترین مزایای این ویزا در کشور کانادا می توان به دریافت اقامت دائم این کشور اشاره کرد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

اخذ اقامت دائم کانادا از این راه نیز امکان پذیر است و افراد پس از 5 سال زندگی اگر به مدت 3 سال کامل در کانادا زندگی کرده باشند می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.

چنانچه قصد سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی در کانادا را دارید، می توانید به کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست مراجعه فرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن فرایند مهاجرتی شما انجام شود و شانس پذیرش شما نیز با هزینه ای به مراتب کمتر افزایش یابد.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

در سال های اخیر به دلیل پایین بودن نرخ تورم در کشور کانادا و همچنین به دلیل ثبات افتصادی این کشور، بسیاری از تجار و سرمایه گذاران از سراسر جهان به فکر ثبت شرکت در کانادا افتادند و این کشور را به یکی از مقاصد اقتصادی برای سرمایه گذاری تبدیل کردند.

حداقل شرایط لازم برای ثبت شرکت در کشور کانادا

 • ارائه یک بیزنس پلن یا طرح تجاری حرفه ای
 • متقاعد کردن دولت کانادا برای مفید بودن و سودآوری شرکت مورد نظر برای کشور کانادا
 • برآورد کردن شرایط ایالتی که قصد ثبت شرکت در آن را دارید. (با توجه به متفاوت بودن قوانین ایالت های مختلف کانادا)
 • اثبات مهارت زبانی (به یکی از دو زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو بر اساس ایالت مورد نظر)
 • داشتن مدرک تحصیلی
 • متعهد شدن به تعهدات قانونی در رابطه با شرکت ظرف مدت تقریبا 3 سال
 • به امضا رساندن تعهدنامه ای که در آن شرایط تاسیس شرکت در آن آمده است.
 • داشتن سابقه مدیریتی و رهبری در سال های اخیر (به خصوص 3 سال اخیر)

بیشتر بخوانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا ، ویزای کانادا بدون مدرک زبان

مزایای ثبت شرکت در کانادا

 • مالیات تعیین شده برای شرکت در کانادا نسبت به دیگر کشورها کم تر است
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت به دلیل میزان سوددهی بالا و ثبات اقتصادی روشی مورد تایید و مطمئن است.
 • در صورت فوت صاحب شرکت، این سرمایه از بین نمی رود در حالت انحصار ورثه قرار می گیرد.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

هزینه ثبت شرکت نیز مانند سایر روش های سرمایه گذاری از قیمت های متغیری برخوردار خواهد بود.

در شهرهای بزرگ مثل تورنتو و ونکوور طبیعتا این هزینه ها بالاتر است.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت

برای کسب مجوز اقامت دائم کانادا و ثبت شرکت، مهم ترین کار ارائه بیزنس پلن حرفه ای است که در آن باید دولت کانادا را مجاب کرد که به شما مجوز ورود و ثبت شرکت داده شود. شما باید به مسئولین اطمینان بدهید که کسب و کار شما در کانادا به نفع اقتصاد این کشور است.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کشاورزی و مزرعه داری

مزرعه داری نیز یکی از روش هایی است که کشاورزان، باغداران، مهندسان کشاورزی و سایر افرادی که در این زمینه تخصص دارند را می تواند به اهدافشان برساند. کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد کانادا به حساب می آید و این صنعت از سال 2018 حدود 269000 شغل جدید در بخش های کشاورزی ایجاد کرده است.

گفتنی است که کانادا در سال های اخیر در بین برترین صادرکننده گان محصولات کشاورزی قرار گرفته است و توانسته ارزش صادرات خود را در سال 2016 به بیش از 60 میلیارد دلار برساند.

به دلیل اهمیت حوزه کشاورزی در کانادا، دولت فدرال کانادا و دولت های استانی این کشور به حمایت از این صنعت و تامین بودجه در قسمت های مختلف پرداخته اند. دولت کانادا علاوه بر حمایت از حوزه صادرات و تجارت کشاورزی، به کشاورزان کمک می کنند تا به تحقیق در مورد شیوه ها و فن آوری های جدید پرداخته و از آن ها بهرمند شوند.

چنین پیشرفت هایی می تواند اثرات زیست محیطی را کاهش داده و کارایی را افزایش دهد. نقش های دیگری که دولت ها ایفا می کنند، شامل تنظیم مقررات و نظارت بر ایمنی و بازرسی مواد غذایی است.

همچنین بخوانید: فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا

حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاری از طریق کشاورزی و مزرعه داری

 • داشتن حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته در زمینه مزرعه داری یا کشاورزی
 • اثبات تمکن مالی
 • آشنایی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • گاهی محدودیت سنی امتیاز دارد.
 • گاهی مدرک تحصیلی امتیاز دارد.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید املاک و مستغلات

جالب است بدانید که بر خلاف تصور بسیاری از مهاجران باید گفت که شما به عنوان یک مهاجر یا شخصی که اقامت دائم کانادا را ندارید، می توانید به راحتی با هزینه ای نسبتا بیشتر، با دارا بودن سن قانونی و برآورد شرایط عمومی، صاحب ملک و املاک شوید اما از طریق خرید ملک نمی توانید اقامت دائم خود را بگیرید.

در واقع به طور واضح تر می توان گفت که خرید خانه در کانادا فقط راهی برای سرمایه گذاری در این کشور است نه گرفتن اقامت دائم کانادا. راه های دیگری مثل کارآفرینی، ازدواج، تحصیل، کار و… وجود دارد که می توانید از طریق آن ها اقامت دائم بگیرید و این روش ها را جایگزین خرید املاک برای گرفتن حق اقامت دائم کنید.

سرمایه گذاری های استانی در کانادا

دولت های استانی در کانادا هر کدام قوانین مخصوص به خود را دارند. بنابراین برای سرمایه گذاری به این کشور و مهاجرت به هر کدام از استان ها باید شرایط و قوانین آن استان را رعایت کرد.

در قسمت های بعد با ما همراه شوید تا به قوانین مختلف سرمایه گذاری در هر کدام از استان ها و شرایط هر کدام از آن ها آشنا شوید.

سرمایه ‌گذاری در کبک کانادا

کبک دومین ایالت پرجمعیت کانادا است که از کیفیت بالای زندگی برخوردار است. به همین علت این استان سبب شده تا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گیرد. استان کبک حدود 8 میلیون نفر جمعیت دارد و همین موضوع سبب شده تا کمبود نیروی کار در این استان زیاد نباشد.

نرخ بیکاری در این استان در ماه ژانویه 2021 میلادی حدود 4.7 درصد گزارش شده است. تولید ناخالص داخلی کبک در سال 2018 میلادی به اندازه 365.6 میلیارد دلار کانادا بوده است، که این یعنی این استان کانادایی، رشد 2.4 درصدی را در اقتصاد خود تجربه کرده است. جالب است بدانید که برای سال 2019 میلادی، میزان تورم در کبک کانادا برابر با 1.5 درصد اعلام شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد کبک می توانید به این لینک مراجعه کنید.

خبر خوب برای سرمایه گذارانی که قصد مهاجرت به کبک را دارند، این است که شما می توانید از طریق سرمایه ‌گذاری در کبک، همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید.

برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی کبک کانادا را می توان به 3 نوع کلی تقسیم بندی کرد:

 • کارآفرینی در کبک
 • خود اشتغالی در کبک
 • برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک

کارآفرینی در کبک

برنامه های کارآفرینی در ایالت کبک به این صورت هستند که شما علاوه بر ایجاد شغل و کسب درامد برای خود، برای دیگران نیز اشتغال زایی کنید و در واقع به چرخه اقتصادی این استان کمک کنید. صنعت گردشگری، طراحی، توسعه نرم افزار و تجارت در این ایالت فرانسوی زبان به ویژه در شهر مونترال که به “پایتخت فرهنگی” کانادا معروف است، بسیار رونق یافته است.

اگر علاقه مند به مهاجرت به ایالت کبک هستید، باید توجه داشته باشید که این استان برنامه های مهاجرتی و قوانین مجزایی را در این راستا برای خود ایجاد کرده است که معمولا با برنامه های دولت فدرال برای مهاجرت متفاوت است.

شرایط کارافرینی در کبک کانادا چگونه است؟

 • سابقه مدیریتی امتیاز محسوب می شود.
 • مدرک زبان امتیاز محسوب می شود.
 • تحصیلات دانشگاهی امتیاز محسوب می شود.
 • حداقل سرمایه در کبک یک میلیون و 200 هزار دلار و حداقل دارایی 2 میلیون دلار باشد.

خوداشتغالی در کبک

یکی دیگر از برنامه های سرمایه گذاری در کبک، برنامه خود اشتغالی در این استان است که در آن سرمایه گذار پس از مهاجرت به کبک به ایجاد کسب و کار خود در این استان می پردازد.

حداقل شرایط خوداشتغالی در کبک کانادا

 • اقامت در استان کبک
 • داشتن حداقل سرمایه 50 هزار دلاری در مونترال و حداقل سرمایه 25 هزار دلاری در دیگر شهر ها
 • حداقل 2 سال سابقه خوداشتغالی در طی سال های اخیر
 • مدرک زبان امتیاز محسوب می شود.

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک

در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک (Quebec Immigrant Investor Program) نیازی نیست تا فرد سرمایه گذار به صورت فعالانه در مدیریت یک کسب و کار شرکت کند. این نوع سرمایه گذاری در کانادا را که فرد سرمایه گذار نقشی فعالانه در مدیریت سرمایه گذاری ندارد، به اصلاح سرمایه گذاری از نوع پَسیو (passive) نیز می گویند.

در این روش شخص سرمایه گذار مبلغی به اندازه 1,200,000 دلار را در یک طرح پشتیبانی شده از طرف نهادهای دولتی، برای سرمایه گذاری در نظر می گیرد.

در این برنامه برای داوطلبان انتخاب شده، یک گواهی پذیرش از طرف نهاد دولتی کبک برای مهاجرت به کانادا صادر می شود.‌ با استفاده از این گواهی، فرد متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را بدست آورد.

حداقل شرایط لازم برای شرکت در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به کبک

 • برخورداری از 2 سال تجربه مفید مدیریت کسب و کار در 5 سال قبل از ارائه درخواست سرمایه گذاری در کانادا
 • سکونت در استان کبک
 • اثبات تمکن مالی
 • انجام آزمایشات پزشکی
 • عدم سوء پیشینه

در تراست بخوانید: ثبت شرکت در کبک ، خرید بیزینس در کبک

سرمایه ‌گذاری در آلبرتا کانادا

استان آلبرتا در کنار استان های دیگر مثل انتاریو و کبک، از بیشترین تولید ناخالص داخلی برخوردار است. کشاورزی از صنایع اصلی و به عبارتی از بخش های کلیدی در اقتصاد این استان کانادایی به شمار می رود. چنانچه قصد مهاجرت به آلبرتا  را دارید و می خواهید کسب و کار خود را نیز در حوزه کشاورزی راه اندازی کنید، می توانید از طریق سرمایه ‌گذاری در استان آلبرتا، برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنید. به شکلی که، با راه اندازی و احداث یک مزرعه در ایالت آلبرتا و سکونت در این منطقه از کانادا، می توانید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور را تجربه کنید.

 همچنین، این استان با برخورداری از میدان های نفتی و گازی یکی از قطب های اقتصادی کانادا نیز محسوب می شود. بنابراین، این استان از نظر برخورداری از منابع طبیعی منطقه ای ثروتمند در کانادا است. اما اقتصاد این منطقه دارای بخش های متنوعی است و فقط به این چند صنعت محدود نمی شود.

به شکلی که شرکت های مختلفی در زمینه های بیوتکنولوژی، فرآوری محصولات غذایی، فعالیت های مرتبط با تولید و معدن در این استان مشغول به کار هستند. بنابراین سرمایه گذاری در آلبرتا می تواند راهی مطمئن برای افزایش سرمایه و نیز اخذ اقامت دائم کانادا محسوب شود.

برای این که بتوانید در آلبرتا سرمایه گذاری کنید، به عنوان یک داوطلبان باید از حداقل شرایط برای شرکت در این برنامه مهاجرتی برخوردار باشید. به عنوان مثال، داوطلبان باید بتوانند میزان مهارت خود را در بخش کشاورزی از طریق معیارهای در نظر گرفته شده نشان دهند. همچنین، برخورداری از حداقل سرمایه برای راه اندازی یک کسب و کار در بخش کشاورزی و انجام مصاحبه از دیگر شرایط تعیین شده برای سرمایه گذاری کانادا آلبرتا است.

حداقل شرایط لازم برای سرمایه گذاری در آلبرتا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • برای مشغول شدن در صنعت کشاورزی، حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته در زمینه مزرعه داری یا کشاورزی
 • مدرک تحصیلی امتیاز محسوب می شود
 • مدرک زبان امتیاز محسوب می شود
 • حداقل سرمایه گذاری در آلبرتا 300 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار

از آن جایی که شرکت در این شیوه سرمایه گذاری به شکل رقابتی است و داوطلبان با امتیاز بالاتر برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری پذیرفته خواهند شد، توصیه می کنیم حتما از مشاوره افراد متخصص در این زمینه بهرمند شوید.

درباره ثبت شرکت در آلبرتا، خرید بیزینس در آلبرتا و کارآفرینی در آلبرتا بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا

یکی از روش های مطمئن و قانونی برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری در این منطقه است. بریتیش کلمبیا در مقایسه با سایر استان های این کشور، از بهترین شرایط اقتصادی برخوردار است.

هر ساله بیش از 100 داوطلب شرکت در برنامه استانی مهاجرت کارآفرینان بریتیش کلمبیا، از این طریق به استان بریتیش کلمبیا مهاجرت می کنند. برای شرکت در این برنامه مهاجرتی لازم است تا ابتدا متقاضیان سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، برنامه سرمایه گذاری و اقتصادی خود را ارائه دهند، تا اجازه ثبت نام داده شود.

در گام بعدی، در صورت پذیرش شرایط پیشنهادی، متقاضیان سرمایه گذاری کانادا در بریتیش کلمبیا می توانند به مدت 2 سال در این استان مشغول به کار شوند. و در نهایت با پذیرش شرایط کسب و کار مورد نظر، ویزای اقامت دائم کانادا در بریتیش کلمبیا به متقاضیان سرمایه گذاری و کار آفرینی داده خواهد شد.

حداقل شرایط برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 • داشتن حداقل 200.000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا
 • ارائه مدرکی مبنی بر آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی معادل با CLB 4
 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 4 سال گذشته
 • داشتن سفر به کانادا حداقل یکبار
 • حداقل سرمایه گذاری در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا 100 هزار دلار و حداقل دارایی 300 هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا 200 هزار دلار و حداقل دارایی 600 هزار دلار
 • ارائه مدرک تحصیلی
 • محدودیت سنی (زیر 64 سال امتیازی ندارد)

بیشتر بخوانید: کارآفرینی بریتیش کلمبیا ، ثبت شرکت در بریتیش کلمبیا ، خرید بیزینس در بریتیش کلمبیا

سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا کانادا

با توجه به آماری که برای رشد اقتصادی استان مانیتوبا در کانادا برای سال های اخیر ارائه شده، اقتصاد این منطقه رشدی به اندازه 2.4 درصد را تجربه کرده است. می توان گفت ذخایر طبیعی در استان مانیتوبا کانادا نقشی اساسی در پیشبرد اهداف اقتصادی این استان دارد.

این استان فعالیت های قابل توجهی نیز در زمینه کشاورزی و دامپروری دارد. به شکلی که 12 درصد از کل مزارع کانادا در این منطقه واقع شده است. همین موضوع کافی است تا کانادا برای جذب سرمایه های خارجی، اقدام به تدوین برنامه ای ویژه جهت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری استان منیتوبا کانادا نماید. به شکلی که برای سرمایه گذاری در بخش های روستایی مانیتوبا کانادا، می توانید برای برنامه سرمایه‌ گذاری در بخش مزرعه‌ داری (FIP) درخواست خود را ارائه دهید.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت دامداری در کانادا بیشتر بخوانید.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در مانیتوبا

 • داشتن حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • داشتن حداقل مدرک زبان معادل CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • محدودیت سنی (سن بین 25 تا 49 سال)
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های کوچک منیتوبا 150 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های بزرگ منیتوبا 250 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار

ذکر این نکته ضروری است که برنامه های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال، علاوه بر برنامه سرمایه گذاری ذکر شده در استان مانیتوبا، متقاضیان مهاجرت به مانیتوبا کانادا می توانند از طریق سرمایه‌ گذاری در بخش کارآفرینی این استان، درخواست خود را برای مهاجرت و سرمایه گذاری ارائه دهند.

درباره کارآفرینی در مانیتوبا بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در نیوبرانزویک کانادا

یکی دیگر از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا در ارتباط با سرمایه گذاری استانی در ایالت نیوبرانزویک کانادا است. از آنجایی که مقامات دولتی نیوبرانزویک قصد دارند تا سال 2024 میلادی، سالانه بیش از 7500 مهاجر را پذیرش کنند، بنابراین تقاضا برای رونق بخشیدن به بازار کار در این استان وجود دارد.

به شکلی که برآورد می شود تا سال 2027 میلادی، بیش از 120 هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شود. بنابراین، با توجه به نیاز این استان به جذب سرمایه در بخش های اقتصادی خود، مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از گزینه های مناسب برای دریافت اقامت دائم کانادا محسوب شود.

برای سرمایه گذاری در نیوبرانزویک، داوطلبان می توانند کسب و کار خود را در این استان کانادایی راه اندازی کنند. به علاوه، امکان خریداری یک کسب و کار موجود در این استان و یا مشارکت در یک کسب و کار فعال نیز برای متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. به شکلی که با برخورداری از حداقل شرایط در برنامه سرمایه گذاری نیوبرانزویک، داوطلبان می توانند در این برنامه مهاجرتی پذیرفته شوند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در نیوبرانزوییک کانادا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • محدودیت سنی (سن زیر 59 سال)
 • حداقل مدرک زبان CLB 5
 • حداقل یکبار سفر به کانادا
 • حداقل سرمایه گذاری در نیوبرانزوییک 150 هزار دلار و حداقل دارایی 500 هزار دلار

چنانچه قصد خریداری و یا مشارکت در یکی از کسب و کارهای فعال در نیوبرانزویک را داشته باشید، کسب و کار خریداری شده باید متعلق به فردی باشد که حق اقامت دائم در کانادا را دارد. به شکلی که ظرف مدت 3 سال قبل از ارائه درخواست، وی مالک کسب و کار مورد نظر بوده باشد. ذکر این نکته ضروری است که جهت سرمایه گذاری در نیوبرانزویک داوطلبان سرمایه گذاری در این استان باید علاوه بر شرایط تعیین شده، کسب و کارهای خود را از لیست کسب و کارهای مجاز برای سرمایه گذاری در نیوبرانزویک انتخاب کنند.

سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا کانادا

اگر قصد مهاجرت به نوا اسکوشیا یا سرمایه ‌گذاری در نوا اسکوشیا کانادا را دارید، خوب است بدانید که نوا اسکوشیا استانی با آب و هوایی نسبتاَ معتدل است که با توجه به رشد اقتصادی این استان، مهاجرت به نوا اسکوشیا کانادا برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور گزینه ای منطقی به نظر می رسد.

بخش عمده ای از اقتصاد استان نوا اسکوشیا متکی بر بخش های کشاورزی و منابع طبیعی است. به شکلی که تعداد فرصت های شغلی موجود در این بخش در حدود 40 الی 50 هزار موقعیت شغلی تخمین زده شده است. در سال های اخیر، رشد اقتصادی نوا اسکوشیا کانادا به طور متوسط در حدود 2 درصد بوده است.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در نوااسکوشیا کانادا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • محدودیت سنی (سن بین 21 تا 55 سال)
 • حداقل مدرک زبان CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • حداقل سرمایه گذاری در نوااسکوشیا 150 هزار دلار و حداقل دارایی 600 هزار دلار

چنانچه قصد خریداری یک کسب و کار در این استان کانادایی را دارید، باید دقت کنید که در مدت زمانی به اندازه 5 سال، کسب و کار مورد نظر باید در مالکیت شخص فروشنده بوده باشد.

درباره کارآفرینی نوا اسکوشیا بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در انتاریو کانادا

خبر خوب برای متقاضیان سرمایه‌ گذاری در آنتاریو این است که، چنانچه علاوه بر سرمایه گذاری قصد دریافت اقامت دائم کانادا در استان انتاریو را نیز دارید، می توانید از طریق سرمایه گذاری در این استان اقدام نمایید. به شکلی که ابتدا با دریافت یک ویزای کاری به مدت 2 سال به کانادا مهاجرت می کنید و سپس می توانید برای اخذ اقامت دائم در کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

چرا باید در انتاریو کانادا سرمایه گذاری کنید؟

 • انتاریو از بیشترین میزان مهاجرپذیری در بین تمامی استان های کانادا برخوردار است
 • وضعیت اقتصادی بسیار خوب انتاریو، امکان رشد کسب و کارها و سود آوری قابل توجه آن ها را به خوبی فراهم کرده است.
 • ارتباط نزدیکی با تورنتو در این استان وجود دارد که به عنوان مرکز انتاریو و پر جمعیت ترین شهر کانادا نیز شناخته می شود
 • مرکز این استان یا همان تورنتو در فهرست 10 مرکز مالی بزرگ جهان قرار گرفته است، و عنوان دومین مرکز بزرگ مالی در منطقه امریکای شمالی را نیز به خود اختصاص داده است.
 •  مهاجرت به تورنتو از طریق سرمایه گذاری کانادا می تواند بسیار جذاب و سود آور باشد.

مانند سایر برنامه های مهاجرتی مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا، برای سرمایه گذاری در منطقه انتاریو نیز لازم است تا داوطلبان از حداقل شرایط تعیین شده برای سرمایه گذاری در این استان برخوردار باشند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در انتاریو کانادا

 • حداقل 2 سال سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس در 5 سال گذشته
 • حداقل مدرک زبان CLB 4
 • عدم وجود محدودیت سنی برای سرمایه گذار
 • حداقل سرمایه گذاری در کل استان انتاریو (به جز تورنتو) 200 هزار دلار و حداقل دارایی 400 هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در تورنتو 600 هزار دلار و حداقل دارایی 800 هزار دلار
 • برخورداری از نقش مستقیم در تصمیم گیری ها و مدیریت کسب و کار مورد نظر

توجه

سرمایه گذاری در تمام بخش ها امکان پذیر نیست و کسب و کار مورد نظر نباید در فهرست کسب و کارهای غیر قابل قبول باشد.

به منظور سرمایه گذاری در انتاریو، متقاضیان سرمایه گذاری در این استان باید مصاحبه ای را با مقامات دولتی استان انجام دهند. به علاوه، در انتها نیز با توجه به قرارداد، فرد سرمایه گذار متعهد به انجام پروژه کاری می شود. بنابراین، با توجه به حساسیت سرمایه گذاری در کانادا انتاریو و پیچیدگی هایی که سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا دارد، توصیه می شود که قبل از انجام هر کاری ابتدا با یک وکیل مهاجرت و متخصص در امور سرمایه گذاری در کانادا مشورت کنید. بدین منظور، می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست وقت مشاوره رایگان رزرو کنید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید تا شرایط شما در سریع ترین زمان ممکن بررسی شود.

همچنین درباره مهاجرت به آنتاریو، کارآفرینی در آنتاریو و خرید بیزینس در انتاریو بخوانید.

سرمایه ‌گذاری در جزیره پرنس ادوارد کانادا

یکی از برنامه های مهاجرت استانی در منطقه پرنس ادوارد آیلند به جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان اختصاص داده شده است. این برنامه که با عنوان Work Permit Stream نیز شناخته می شود، به سرمایه گذاران برای رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه، اجازه سرمایه گذاری و مهاجرت به پرنس ادوارد را می دهد.

برای سرمایه گذاری در این منطقه، ابتدا شرایط داوطلبان با توجه به سیستم امتیاز دهی که برای این برنامه سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است، مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس، در صورتی که متقاضی واجدالشرایط باشد، برای انجام مصاحبه دعوت خواهد شد.

درنهایت نیز با اعطای یک ویزای کار موقت به مدت 2 سال از متقاضی درخواست می شود تا کسب و کار خود را در این منطقه راه اندازی نماید. در صورتی که کسب و کار متقاضی بتواند انتظارات تعیین شده را برآورده نماید، به سرمایه گذار در پرنس ادوارد آیلند اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در پرنس ادوارد ایلند کانادا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • محدودیت سنی (سن بین 21 تا 59 سال)
 • حداقل مدرک زبان CLB 5
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • حداقل سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند 150 هزار دلار و حداقل دارایی 600 هزار دلار

بیشتر بخوانید: کارآفرینی در پرنس ادوارد ، سرمایه‌ گذاری در پرنس ادوارد

سرمایه ‌گذاری در ایالت ساسکاچوان کانادا

با سرمایه گذاری در ساسکاچوان می توانید اقامت دائم کانادا را نیز در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده بدست آورید. بدین منظور، مراحل مشخصی برای شرکت در این مسیر مهاجرتی برای سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان در نظر گرفته شده است. به شکلی که نیاز است تا داوطلبان سرمایه گذاری ابتدا از طریق ثبت یک پروفایل ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه و در صورت پذیرش متقاضی و با تکمیل پرونده مهاجرتی، یک ویزای کاری 2 ساله برای داوطلبان سرمایه گذاری در ساسکاچوان صادر خواهد شد.

با اخذ ویزای کار کانادا به مدت 2 سال، داوطلب سرمایه گذاری در کانادا می تواند به کانادا مهاجرت کند. ذکر این نکته ضروری است که سرمایه گذاران پس از دریافت این ویزا، تنها به مدت 20 ماه فرصت خواهند داشت تا کسب و کار خود را در استان ساسکاچوان کانادا راه اندازی نمایند

حداقل شرایط سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در زمینه کشاورزی
 • حداقل مدرک زبان CLB 4
 • نیاز به مدرک تحصیلی نیست
 • محدودیت سنی (سن بین 20 تا 54 سال)
 • سفر کردن حداقل یکبار به کانادا
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های کوچک ساسکاچوان 200 هزار دلار و حداقل دارایی 550 هزار دلار
 • حداقل سرمایه گذاری در شهر های بزرگ ساسکاچوان 300 هزار دلار و حداقل دارایی 550 هزار دلار

همچنین بخوانید: مهاجرت به ساسکاچوان ، کارآفرینی در ساسکاچوان

سرمایه ‌گذاری در استان یوکان کانادا

یکی از روش های مهاجرت به یوکان کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در یوکان است. این برنامه مهاجرتی به گونه ای است که در آن از سرمایه گذاران درخواست می شود تا برای رونق اقتصادی منطقه، کسب و کار جدیدی را راه اندازی و یا به توسعه یک کسب و کار فعال در استان یوکان کانادا کمک نمایند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در یوکان کانادا

 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته
 • حداقل مدرک زبان CLB 4

روش ها و برنامه های متنوعی برای سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است. این موضوع نشان می دهد که نهادهای دولتی در کانادا تصمیم جدی برای جذب سرمایه گذاران بین المللی و رونق بخشیدن به اقتصاد بخش های مختلف این کشور دارند.

برای سرمایه گذاری در کانادا بهتر است ابتدا تمامی شرایط ذکر شده برای هر روش مهاجرتی به طور کامل بررسی شود و سپس با توجه به شرایط و در نظرگرفتن منطقه ای که قصد سکونت و سرمایه گذاری را در آن را دارید، بهترین برنامه سرمایه گذاری در کانادا که متناسب با نیازها و شرایط شماست انتخاب شود.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

همانطور که پیش تر هم ذکر شد، حتما به این موضوع توجه کرده اید که شرایط سرمایه گذاری در کانادا با توجه به برنامه مهاجرتی و استان های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

به عنوان مثال، چنانچه بخواهید از طریق برنامه‌ مهاجرتی کارآفرینی بریتیش کلمبیا برای دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید، لازم است تا سرمایه ای به ارزش حداقل 600.000 دلار کانادا داشته باشید. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در ایالت کبک، این مبلغ باید حداقل برابر با 2 میلیون دلار کانادا باشد.

جالب است بدانید که شرایط لازم برای گرفتن اقامت دائم از راه سرمایه گذاری در کانادا فقط مربوط به سرمایه شما نمی شود!

بلکه علاوه بر حداقل سرمايه جهت خريد بيزينس در كانادا و یا راه اندازی یک کسب و کار در این کشور، ممکن است شرایط دیگری نیز با توجه به روش سرمایه گذاری در کانادا مورد توجه قرار گیرد.

به عنوان مثال، برای خرید یک بیزنس در استان نیوبرانزویک کانادا، کسب و کار مورد نظر باید حداقل در مدت 3 سال قبل از ارائه درخواست شما، به مدت 2 سال در مسیر سود آوری قرار داشته باشد.

از دیگر شرایط مورد نیاز برای سرمایه گذاری در استان های مختلف کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه مدیریتی
 • شرایط سنی یا محدودیت سنی
 • سطح تحصیلات و مدرک تحصیلی
 • برخورداری از حداقل نمره زبان برای اثبات مهارت های زبانی در زبان فرانسوی یا انگلیسی
 • سابقه سفر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا می توانید با کلیک بر روی این لینک فیلمی را در این خصوص مشاهده فرمایید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری از دیگر موضوعات مهمی است که می تواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب مسیر مهاجرتی داوطلبان داشته باشد. با توجه به این موضوع که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای شرکت در هر برنامه مهاجرتی ممکن است متفاوت باشد، بنابراین نمی توان عدد ثابتی را به عنوان هزینه سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفت.

برای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا لازم است تا هزینه هایی نیز به عنوان هزینه های ارائه درخواست به دولت کانادا پرداخته شود. اداره مهاجرت کانادا، این هزینه ها را به منظور بررسی فرآیند مهاجرتی داوطلبان بدون توجه به ملیت آن ها در نظر گرفته است. در واقع داوطلبانی که قصد دارند از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری، کار آفرینی یا برنامه های خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنند، نیاز است تا هزینه های فرآیند درخواست مهاجرت را، که در ادامه به آن ها اشاره شده است، بپردازند.

فرد مهاجرهزینه درخواست
هزینه درخواست متقاضی اصلی1575 دلار کانادا
هزینه درخواست همسر یا شریک زندگی825 دلار کانادا
هزینه درخواست هر فرزند زیر سن قانونی
(فرزندان کمتر از 22 سال و هر فرزند با سن بیشتر از 22 سال که به دلیل شرایط خاص ذهنی یا فیزیکی، توانایی حمایت مالی از خود را نداشته باشد، واجدالشرایط برای پرداخت این هزینه خواهد بود.)
225 دلار کانادا

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا نیز یکی دیگر از انواع هزینه هایی است که چنانچه قصد گرفتن اقامت دائم کانادا، از طریق سرمایه گذاری را دارید، ملزم به پرداخت آن هستید.

درباره هزینه ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

مراحل سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از پیچیده ترین راه ها برای ورود به خاک این کشور است که می تواند با ریسک بالا همراه باشد. اما اگرچه مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا ممکن است کمی دشوار و زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد!

در ادامه با ما همراه باشید تا به مراحل سرمایه گذاری در کشور کانادا بپردازیم.

مراحل سرمایه گذاری در کانادا با موسسه مهاجرتی تراست

دریافت مشاوره اولیه

با دریافت یک وقت مشاوره، می توانید اولین گام برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا را بردارید. با توجه به این موضوع که روش ها و فرصت های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارند، شرایط شرکت در هر یک از برنامه های سرمایه گذاری نیز همانطور که گفتیم ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، با توجه به شرایط مهاجرتی شما، بهترین روش سرمایه گذاری کانادا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تنظیم قرار داد

با آگاهی از بهترین و ارزان ترین روش سرمایه گذاری در کانادا، می توانید صفر تا صد انجام مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را، به وکلای برجسته ما در موسسه مهاجرتی تراست بسپارید و سپس با تنظیم یک قرارداد، کارشناسان مجموعه ما همه مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا را برای شما انجام خواهند داد. در نتیجه، تمام دغدغه های شما برای بروز هر نوع اشتباه و دشواری های اخذ ویزای کانادا برطرف خواهد شد.

دریافت مدارک اولیه

مدارک مورد نیاز با توجه به برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری مورد نظر در کانادا از شما دریافت خواهد شد. برخی از مدارکی که ممکن است از شما دریافت شوند عبارت است از:

 • تجربه کار مدیریتی
 • برخورداری از حداقل سرمایه و دارایی مورد نیاز مطابق با شرایط اعلام شده در برنامه سرمایه گذاری
 • مدارکی مبنی بر اثبات حداقل نمره زبان از یکی از آزمون های معتبر مثل آیلتس و تافل

ارائه درخواست سرمایه گذاری و دریافت دعوت نامه

در مرحله چهارم، پس از جمع آوری مدارک؛ اظهار علاقه مندی و یا به اصلاح Expression of Interest برای شرکت در برنامه های سرمایه گذاری استانی در کانادا انجام می شود. با توجه به درخواست و شرایط اعلام شده برای داوطلب سرمایه گذاری در کانادا، یک دعوتنامه ارائه درخواست سرمایه گذاری (ITA) از طرف اداره مهاجرت صادر خواهد شد.

ارائه بیزنس پلن

اگر در برنامه سرمایه گذاری به ارائه یک طرح تجاری نیاز باشد، یک پروپوزال و یا به اصطلاح یک بیزینس پلن تدوین خواهد شد. کارشناسان با تجربه ما در موسسه مهاجرتی تراست در تهیه این طرح تجاری با جزئیات کامل، به شما کمک می کنند و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار خواهند داد.

ارسال مدارک به همراه بیزنس پلن

در این مرحله بیزنس پلن به همراه مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت کانادا ارائه می شود. در صورت نیاز به انجام مکاتبات و امور اداری نیز اصلا نگران نباشید چرا که وکلای باتجربه تراست به بهترین شکل ممکن در انجام این کارها به شما کمک خواهند کرد.

امضای توافق نامه

بعد از ارزیابی مدارک و پذیرش طرح، لازم است تا داوطلب سرمایه گذاری در کانادا، توافق نامه ای به منظور اجرای تعهدات کسب وکار با اداره مهاجرت کانادا به امضا برساند.

دریافت نامه حمایتی

در این مرحله، یک نامه حمایتی و یا یک تأییدیه از طرف اداره مهاجرت کانادا برای فرد سرمایه گذار و یا کار آفرین در کانادا صادر می شود.

ارائه درخواست صدور ویزا

برای اخذ مجوز کاری موقت، به منظور سرمایه گذاری در کانادا، تمام اقدامات مورد نیاز توسط این موسسه مهاجرتی انجام خواهد شد. شما می توانید همه مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا را نیز با خیالی آسوده به کارشناسان ما در خانواده تراست بسپارید.

دریافت ویزا

در نهایت، ویزای سرمایه گذاری در کانادا به شما تقدیم می گردد.

دقت داشته باشید که کشور کانادا در ایران سفارت ندارد. بنابراین شما باید برای گرفتن ویزا به یکی از کشورهای همسایه مثل دبی، امارات، ابوظبی، استانبول، آنکارا و …. سفر کنید.

اگر زمان و هزینه کافی برای این سفر را ندارید، جای نگرانی نیست! چرا که آژانس همکار موسسه مهاجرتی تراست پیکاپ ویزای کانادا را در کمترین زمان ممکن برای شما تدارک خواهد دید. در ضمن خبر خوب برای همراهان تراست این است که این آژانس همکار برای مشتریانی که از طرف موسسه مهاجرتی تراست معرفی شوند، تخفیفات ویژه ای را در نظر گرفته است.

بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا

حال که با سرمایه گذاری در برنامه های مختلف استانی و مهاجرتی کانادا آشنا شدید، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که “بهترین راه سرمایه گذاری برای مهاجرت خانوادگی به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا از این طریق، کدام است؟”

در حقیقت، بهترین راه سرمایه گذاری در کانادا ممکن است برای همه متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا، یک مسیر مشخص نباشد و نتوان برای همه یک نسخه واحد پیچید. در واقع بهترین راه با توجه به شرایط ویژه هر داوطلب مشخص می شود.

اگرچه هر روش سرمایه گذاری می تواند برای گروه خاصی از سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری کانادا ایده آل تلقی شود اما در قسمت زیر قصد داریم تا شما را با 2 برنامه مهاجرتی نسبتا ایده آل برای سرمایه گذاری در کانادا آشنا کنیم.

این روش های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر اند:

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری در استان کبک

برای سرمایه گذاری در این برنامه که با همکاری نهاد دولتی در استان کبک و به مدت 5 سال انجام می شود، شما می بایست، حداقل سرمایه ای به ارزش 1 میلیون و 200 هزار دلار داشته باشید. همچنین می توانید از طریق این برنامه، پس از 2 تا 3 سال اقامت دائم خود را در کشور کانادا بگیرید. با این برنامه شما حتی می توانید خانواده را نیز با خود همراه کنید.

نکته جالب توجه این است که بعد از 5 سال، تمام پولی که به عنوان سرمایه گذاری در کانادا پرداخته کرده اید از طرف دولت کبک به شما بازگردانده خواهد شد.

مزیت اصلی این نوع سرمایه گذاری نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری این است که، لازم نیست حضوری فعالانه داشته باشید و مشکلات احتمالی نیز مورد توجه شما واقع نخواهد بود. در واقع از سرمایه شما به منظور توسعه اقتصادی کبک استفاده خواهد شد.

 ذکر این نکته ضروری است که با مهاجرت از طریق این برنامه، شما ملزم به زندگی در یکی از مناطق استان کبک مانند شهر کبک یا مونترال خواهید بود. اما به عنوان یک سرمایه گذار همواره می توانید به هر نقطه ای از کانادا رفت و آمد داشته باشید.

مزیت دیگری که این شیوه مهاجرتی دارد این است که می توانید از وام تخصیص داده شده برای سرمایه گذاری نیز استفاده کنید.

برنامه نامزد استانی در کانادا

برنامه نامزد استانی که از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا به حساب می آید، از طریق استان های مختلفی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

از آن جایی که برنامه های سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت اند، داوطلبان سرمایه گذاری در کانادا می توانند بر اساس تمایل خود برای سکونت در یک استان و یا با توجه به شرایطشان، برای شرکت در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

به عنوان مثال، اگر به دنبال کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا هستید، خوب است بدانید که یکی از مناسب ترین برنامه های استانی، برنامه سرمایه گذاری در استان مانیتوبا است. به شکلی که حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه ‌گذاری در مانیتوبا تقریبا برابر با 300 هزار دلار عنوان شده است.

 همچنین، این برنامه مهاجرتی به دلیل هزینه های پایین زندگی در این استان یکی از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری کانادا نیز محسوب می شود.

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا

همه روش های معرفی شده برای سرمایه گذاری در کانادا از محبوبیت خاص خود در بین متقاضیان سرمایه گذاری کانادا برخوردار هستند. اما به طور کلی می توان مهاجرت از طریق 2 روش زیر را متداول ترین نوع سرمایه گذاری در کانادا دانست.

 • راه اندازی یک بیزنس یا یک استارت آپ در کانادا

 • مهاجرت از طریق کار آفرینی در کانادا

همچنین، با توجه به این موضوع که سرمایه گذاری در استان کبک نیازی به حضور فعالانه در فعالیت های مرتبط با سرمایه گذاری ندارد، این روش مهاجرتی نیز برای آن گروه از متقاضیانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند، بسیار مناسب است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ويزاي سرمايه گذاري در كانادا یکی از انواع ویزاهایی است که برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، چنانچه قصد ورود کوتاه مدت به کشور کانادا برای مقاصد تجاری و سرمایه گذاری را دارید، می توانید برای اخذ ویزای بیزنس کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

اما اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا می تواند به صورت دائمی باشد. به شکلی که با سرمایه گذاری در یکی از بخش های اقتصادی این کشور یا خرید و راه اندازی یک کسب و کار جدید، می توانید اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: اقامت موقت کانادا

7 صنعت مهم کانادا برای سرمایه گذاری

صنعت حمل و نقل کانادا (به خصوص حمل و نقل هوایی)

 • ایجاد حدود 42132 موقعیت شغلی
 • صنعت حمل و نقل هوایی کانادا طی 5 سال گذشته تاکنون عملکرد بسیار خوبی داشته است و در بین مشاغلی قرار گرفته که با افزایش سطح درآمد قابل توجه همراه بوده است و برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

صنعت تفریح و سرگرمی در کانادا

 • ایجاد حدود 14570 موقعیت شغلی
 • ایجاد مشاغل و به خصوص استارتاپ هایی با ایده های نو و خلاقانه می تواند با صنعت خلاق و مقرون به صرفه سرگرمی و تفریح کانادا گره بخورد و با بهترین نتایج همراه شود.

آژانس های مسافرتی و صنعت توریسم در کانادا

 • ایجاد حدود 17653 موقعیت شغلی
 • آژانس های مهاجرتی طی 5 سال گذشته تاکنون با رشد 93.2 درصدی همراه بوده اند. گفتنی است که خدمات اینترنتی در این زمینه جای خدمات حضوری را به طور قابل توجهی گرفته است و ایجاد یک کسب و کار در این زمینه می تواند بسیار کارساز باشد.

صنایع تولیدی در کانادا

 • ایجاد حدود 1.7 میلیون موقعیت شغلی
 • کشور کانادا در بین قطب های تولیدی بسیار قوی در جهان قرار دارد که در صنایع مختلف به خصوص صنعت خودروسازی (ساخت SUV ، کامیون سبک و ….) و پرورش هوش مصنوعی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. صنعت تولید توانسته ظرفیت بسیاری را برای اشتغال ایجاد کند.

صنعت کشاورزی و مزرعه داری در کانادا

 • ایجاد 2.3 میلیون موقعیت شغلی
 • کشاورزی و مزرعه داری در کانادا از صنایع پر رونق این کشور است. این گرایش تخصصی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که در دانشگاه های برتر این کشور نیز مثل دانشگاه مک گیل، دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا و … این رشته تدریس می شود. ازمهم ترین محصولات تولیدی کانادا می توان به تولید حبوبات و سایر دانه های روغنی اشاره کرد.

صنعت منابع طبیعی

 • ایجاد بیش از 1.8 موقعیت شغلی
 • کانادا رتبه 6 جهان را در تولید انرژی به خود اختصاص داده است. اگرچه اقتصاد این کشور روز به روز در حال افزایش است اما بهره گیری از انرژی سبب شده تا این کشور با کمترین سطح آلودگی همراه باشد.
 • گفتنی است که صنعت معدن نیز از اهمیت بسیاری در این کشور برخوردار است.

صنعت هتل داری در کانادا

 • ایجاد 145472 موقعیت شغلی
 • مدیریت هتل یا صنعت هتلداری علاوه بر هتل ها به متل‌ها، تفریحگاه‌ ها، اقامتگاه ‌های دانشجویی و دیگر موسسات اقامتی مرتبط می شود که با توجه به جذب جمعیت کثیری از گردشگران و مهاجران به این کشور، این صنعت به قدرت رسیده است و می تواند با حاشیه سود بسیار همراه باشد.

درباره صنعت کانادا در تراست بیشتر بخوانید.

صنایع پولساز در هر یک از استان های کانادا برای سرمایه گذاری

 • ایالت انتاریو

  صنعت خودروسازی، ساخت وسایل نقلیه، صنعت جنگل داری، صنعت هنر

 • ایالت کبک

  صنعت گردشگری، طراحی، توسعه نرم افزار، صنعت معدن، صنعت جنگلداری

 • ایالت بریتیش کلمبیا

  صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، استخراج معادن (راه اندازی اسارتاپ در این استان پیشنهاد می شود.)

 • ایالت ساسکاچوان

  صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی، تولید ماشین آلات، تولید محصولات چوبی

 • ایالت آلبرتا

  استخراج معادن، صنعت کشاورزی، صنعت جنگل داری، لوله کشی، فلزکاری، صنعت ماشین سازی، تولید انرژی

 • ایالت مانیتوبا

  صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید ماشین آلات، تولید پوشاک، صنعت معدن

 • ایالت نوااسکوشیا

  صنعت ماهیگیری، صنعت حمل و نقل، صنعت معدن

 • ایالت نیوفاندلند و لابرادور

  صنعت گردشگری، تولید انرژی، بهداشت، شیلات، استخراج معادن

 • ایالت نیوبرانزویک

  صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، صنعت جنگل داری، صنعت معدن، تولید انرژی

 • پرنس ادوارد آیلند

  صنعت کشاورزی، صنعت گردشگری، (راه اندازی اسارتاپ در این استان پیشنهاد می شود.)

سرمایه گذاری در کانادا، چرا با تراست؟

این موسسه مفتخر است که توانسته در سال های اخیر با کمک مشاورین خبره و وکلای مجرب خود، موفق به ثبت صدها پرونده موفق مهاجرتی شود.

همچنین، عضویت در انجمن مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC)، این اجازه را به تیم تراست داده است تا به شکل قانونی، ارائه تمامی درخواست های مهاجرتی را در تمام سناریو های مهاجرتی فراهم کند. خوب است بدانید که تراست، نماینده قانونی و رسمی دانشگاه ها و کالج های مختلف در سرتاسر کانادا نیز می باشد.

کارشناسان تراست با برخورداری از سال ها تجربه می توانند شرایط کامل و منحصر به فرد شما را به خوبی دریافت و مورد ارزیابی قرار دهند. سپس، آن روش مهاجرتی و سرمایه گذاری کانادا را که مناسب با شرایط ویژه شما باشد، در اختیارتان بگذارند. این موضوع اهمیت بسیار زیادی در افزایش شانس شما و کاهش ریسک های احتمالی در طول این فرایند خواهد داشت.

چنانچه در یک مسیر مهاجرتی خاص، نیاز باشد تا سازمان مهاجرت کانادا نسبت به سودآوری کسب و کار مورد نظر اطمینان یابد، وکلای خبره تیم تراست، با انجام مکاتبات و افزایش شانس پذیرش شما، خیال شما را از این بابت نیز آسوده خواهند کرد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

حداقل سرمایه لازم سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در کانادا می تواند از حداقل 100 هزار دلار تا 800 هزار دلار متغیر باشد. واضح است که هر چه بیزنس مورد نظر به شهرهای بزرگتر و مراکز شهر مثل تورنتو ونکوور نزدیک تر باشد، رقم حداقل سرمایه لازم بالاتر خواهد رفت.

چه عواملی می تواند بر هزینه های سرمایه گذاری در کانادا تاثیر گذار باشد؟

عوامل بسیاری می توانند بر سرمایه گذاری در این کشور تاثیر گذار باشند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:
موقعیت جغرافیایی
امکانات بیزنس
مجموعه و کارکنان بیزنس (در صورت وجود)
نوع یا ساختار بیزنس (بیزنس فعال، استارتاپ، خوداشتغالی، ثبت شرکت و …)

آیا می توان با خرید خانه در کانادا اقامت دائم گرفت؟

اگرچه می توانید به عنوان یک مهاجر در این کشور خانه و ملک بخرید و سرمایه گذاری کنید اما از این طریق شما نمی توانید اقامت دائم بگیرید. چرا که کشور کانادا برای روش های سرمایه گذاری که از طریق آن ها می توان اقامت دائم گرفت، چارچوب ها و استانداردهایی قائل است که خرید خانه در این بین جایگاهی ندارد.

سرمایه گذاری در کانادا چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت هایی که سرمایه گذاری در كانادا می تواند برای سرمایه گذاران و کار آفرینان بین المللی داشته باشد، دریافت اقامت کانادا  است. خوب است بدانید که کشور کانادا، سیستم بسیار جامع و کاملی برای ارزیابی و پذیرش سرمایه گذاران دارد. به شکلی که برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی در این کشور نیز محسوب می شوند. این شیوه ی پذیرش کار آفرینان و سرمایه گذاران خارجی موجب شده است تا اقامت سرمایه گذاری کانادا نیز در دسترس باشد.

آیا سن عامل مهمی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا است؟

در برخی از برنامه های سرمایه گذاری محدودیت سنی وجود دارد و در واقع سن مناسب می تواند یک معیار امتیاز آور برای سرمایه گذار باشد.

آیا مدرک تحصیلی عامل مهمی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا است؟

در بیشتر برنامه های سرمایه گذاری نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نیست اما با این وجود در برخی از برنامه ها سطح تحصیلات می تواند یک معیار امتیاز آور برای سرمایه گذار باشد.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

سابقه مدیریتی یا رهبری یک کسب و کار
حداقل دارایی لازم
حداقل سرمایه لازم
مدرک تحصیلی
محدودیت سنی
مهارت های زبانی (انگلیسی یا فرانسه)
سوابق سفر

میزان مالیات کسب و کارها در کانادا نسبت به دیگر کشورها چگونه است؟

میزان مالیات در نظر گرفته شده برای کسب و کارهای جدید در حدود 13.7 درصد است، که این میزان پایین ترین مقدار مالیات در بین تمام کشورهای صنعتی گروه 7 است. طبق آماری که در سال 2017 میلادی منتشر شد، در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی کشور کانادا مالیات کمتری را در مقایسه با کشورهای دیگر مانند سوئد، ژاپن، دانمارک، فرانسه و یونان داشته است.

انواع سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

سرمایه گذاری در کانادا از طریق استارت اپ
سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارافرینی
سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزنس فعال
سرمایه گذاری در کانادا از طریق خود اشتغالی
سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت
سرمایه گذاری در کانادا از طریق مزرعه داری
سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید املاک و مستغلات
سرمایه گذاری های استانی

مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

سرمایه گذاری در سطح بین المللی و مهاجرت از این طریق نسبت به دیگر شیوه های مهاجرتی پیچیده تر است بنابراین معمولا 1 الی 2 سال زمان لازم است تا این ویزا صادر شود.

روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟

در یک روش سرمایه گذاری در کانادا ممکن است از سرمایه گذار درخواست شود تا نقشی فعالانه در مدیریت و اداره کسب و کار مورد نظر داشته باشد. در حالی که در یک روش دیگر ممکن است نیازی به حضور فعالانه فرد سرمایه گذار نباشد. بلکه سرمایه گذار مبلغ مشخصی را تحت شرایط در نظر گرفته شده در برنامه مهاجرتی، برای سرمایه گذاری در یک طرح ضمانت شده دولتی ارائه دهد.

آیا دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت سرمایه گذاری ممکن است؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های قانونی و رایج برای سرمایه گذاران و کارآفرینان است که با دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری همراه خواهد بود و در واقع یک فرصت طلایی برای زندگی فردی و حرفه ای شخص به حساب می آید.

آیا برای ثبت کمپانی یا شرکت در کانادا باید در کشور خود هم شرکت ثبت کنیم؟

خیر چنین نیست شما حتی می توانید از ایران هم در کشور کانادا شرکت ثبت کنید. اما در صورتی که بخواهید فعالیت خود را آغاز کنید لازم است تا کد مالیاتی داشته باشید و برای این کار می توانید از یک شریک که در کشور کانادا زندگی می کند کمک بگیرید.

آیا برای خرید بیزنس می توان از یک شخص به عنوان واسطه استفاده کرد؟

اگرچه این کار امکان پذیر است اما به شما توصیه می کنیم که یا این کار را نکنید و یا یک شخص مطمئن را برای این کار انتخاب کنید چرا که در صورت انتخاب یک فرد اشتباه حتما متحمل ضررهای مالی بسیار خواهید شد.

تمکن مالی برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری با دلار دولتی محاسبه می شود یا دلار آزاد؟

تمکن مالی برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری معمولا به پرونده مهاجرتی شما بستگی دارد. اما از آن جایی که ارزش دلار در ایران چندین برابر ارزش ارز ملی است، امکان اثبات تمکن مالی با دلار آزاد بسیار است. بنابراین راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با سپردن پرونده مهاجرتی خود به ما در موسسه مهاجرتی تراست آن ها را پیاده کرده و از اثبات تمکن مالی خود با دلار دولتی بهرمند شوید.

آیا ایالت کبک گزینه خوبی برای مهاجرین سرمایه گذار است؟

کبک به عنوان دومین استان پر جمعیت کانادا معرفی شده و همچنین از نظر کیفیت بالای زندگی در بین مهاجران شهرت فراوانی دارد. پارک ها و فضاهای سبز در این منطقه مناظر طبیعی چشم نوازی را برای ساکنان این استان ایجاد کرده است. همچنین، هزینه های تهیه مسکن نیز در مونترال کبک پایین تر از متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا است.
کبک نسبت به دیگر استان های کانادا قوانین متفاوت تری دارد و هزینه سرمایه گذاری در این ایالت نسبتا بالاتر است. اما باید گفت که سرمایه گذاری در این استان ارزشش را دارد. پس اگر از حداقل دارایی لازم برای شروع کسب و کار در این ایالت برخوردار هستید، کبک گزینه ی بسیار خوبی خواهد بود.

چرا باید از همه روش های سرمایه گذاری اطلاع داشت؟

ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت نیازمند آگاهی کامل از تمامی شرایط و روش های مهاجرتی است. این موضوع برای کشوری مانند کانادا که متنوع ترین، سریع ترین و کارآمدترین روش های مهاجرتی را به مهاجران در سرتاسر دنیا پیشنهاد می دهد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استارتاپ بهتره یا سرمایه گذاری در یک بیزنس فعال؟

در واقع برای شروع هر کدام از روش های بالا باید شرایط هر فرد به صورت شخصی بررسی و تحلیل شود و به طور کلی نمی توان یک نسخه کلی برای همه پیچید. برای پاسخ دقیق تر به این سوال شما می توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی کارشناسان ما با توجه به شرایط شخصیتان برخوردار شوید.

هزینه سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست متقاضی اصلی: 1575 دلار کانادا
هزینه درخواست همسر یا شریک زندگی: 825 دلار کانادا
هزینه درخواست هر فرزند زیر سن قانونی یا فرزندان با شرایط خاص مثل بیماری: 225 دلار کانادا

آیا داشتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ضروری است؟

در واقع داشتن وکیل مهاجرت از الزامات نیست و شما می توانید فرایند مهاجرت خود را بدون وکیل مهاجرت طی کنید.  شاید در نگاه اول داشتن وکیل کمی هزینه بر به نظر برسد اما طبیعتا مهاجرت هزینه هایی را به همراه خود خواهد داشت. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در یک کشور را دارید، حتما باید ضمن آگاهی کامل از همه روش های سرمایه گذاری کانادا و شرایط مربوط به هر روش، از جدیدترین اخبار و قوانین مرتبط با سرمايه گذاري در كانادا نیز مطلع باشید.
این موضوع نیز خود نیازمند صرف زمان بسیار زیادی است. به همین دلیل و به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه های احتمالی و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در فرآیند مهاجرت، توصیه می کنیم حتما از مشاوره یک وکیل مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

چه مدت پس از سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه گذار حق شهروندی داده می شود؟

تقریبا می توان گفت که بعد از 3 سال سکونت در کشور کانادا و سرمایه گذاری در این کشور، می توانید به راحتی برای دریافت حق شهروندی کانادا اقدام کنید.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت خانوادگی به کانادا
فرآیند آسان و راحت برای سرمایه گذاری در کانادا
دسترسی راحت به بازارهای جهانی
برخورداری از حمل و نقل مناسب
تضمین آینده سرمایه و کسب و کار
هزینه های کمتر، ریسک کمتر
فضای بسیار مثبت اقتصادی
برخورداری از نیروهای کاری نخبه و تحصیل کرده
جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص
برخورداری از خلاقیت و فناوری
تضمین آینده فرزندان
رفاه و آسایش همراه با زندگی کم هزینه
نرخ پایین بیکاری

حداقل شرایط برای سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چیست؟

داشتن حداقل 200.000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری در آلبرتا
ارائه مدرکی مبنی بر آشنایی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی که معادل با CLB 4
حداقل 3 سال سابقه مالکیت بیزنس یا سابقه مدیریتی در 4 سال گذشته
داشتن سفر به کانادا حداقل یکبار
حداقل سرمایه گذاری در شهرهای کوچک بریتیش کلمبیا 100 هزار دلار و حداقل دارایی 300 هزار دلار
حداقل سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ بریتیش کلمبیا 200 هزار دلار و حداقل دارایی 600 هزار دلار
ارائه مدرک تحصیلی
محدودیت سنی (زیر 64 سال امتیازی ندارد)

حداقل شرایط سرمایه گذاری در انتاریو کانادا چیست؟

حداقل 2 سال سابقه مدیریتی یا مالکیت بیزنس در 5 سال گذشته
حداقل مدرک زبان CLB 4
عدم وجود محدودیت سنی برای سرمایه گذار
حداقل سرمایه گذاری در کل استان انتاریو (به جز تورنتو) 200 هزار دلار و حداقل دارایی 400 هزار دلار
حداقل سرمایه گذاری در تورنتو 600 هزار دلار و حداقل دارایی 800 هزار دلار
برخورداری از نقش مستقیم در تصمیم گیری ها و مدیریت کسب و کار مورد نظر
توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در تمام بخش ها امکان پذیر نیست و کسب و کار مورد نظر نباید در فهرست کسب و کارهای غیر قابل قبول باشد.

حداقل شرایط سرمایه گذاری در کبک کانادا چگونه است؟

سابقه مدیریتی امتیاز محسوب می شود.
مدرک زبان امتیاز محسوب می شود.
تحصیلات دانشگاهی امتیاز محسوب می شود.
حداقل سرمایه در کبک یک میلیون و 200 هزار دلار و حداقل دارایی 2 میلیون دلار باشد.

آیا سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند امکان پذیر است؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند نیز مانند سایر استان های کانادا امکان پذیر است.  از جمله دشواری ها و پیچیدگی های سرمایه گذاری در پرنس ادوارد آیلند می توان به انجام مصاحبه حضوری متقاضی سرمایه گذار اشاره کرد. وکیل مهاجرت در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چرا موسسه مهاجرتی تراست را انتخاب کنیم؟

درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا
متعهد به مشتری، مقید به نتیجه
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

راه اندازی یک بیزنس یا یک استارت آپ در کانادا
مهاجرت از طریق کار آفرینی در کانادا

صنایع پولساز در هر یک از استان های کانادا کدام است؟

ایالت انتاریو
صنعت خودروسازی، ساخت وسایل نقلیه، صنعت جنگل داری، صنعت هنر
ایالت کبک
صنعت گردشگری، طراحی، توسعه نرم افزار، صنعت معدن، صنعت جنگل داری
ایالت بریتیش کلمبیا
صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، استخراج معادن
ایالت ساسکاچوان
صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی، تولید ماشین آلات، تولید محصولات چوبی
ایالت آلبرتا
استخراج معادن، صنعت کشاورزی، صنعت جنگل داری، لوله کشی، فلزکاری، صنعت ماشین سازی، تولید انرژی
ایالت مانیتوبا
صنعت کشاورزی، تولید مواد غذایی، تولید ماشین آلات، تولید پوشاک، صنعت معدن
ایالت نوااسکوشیا
صنعت ماهیگیری، صنعت حمل و نقل، صنعت معدن
ایالت نیوبرانزویک
صنعت گردشگری، صنعت ماهیگیری، صنعت جنگل داری، صنعت معدن، تولید انرژی
ایالت نیوفاندلند و لابرادور
صنعت گردشگری، تولید انرژی، صنعت بهداشت، شیلات، استخراج معادن
جزیره پرنس ادوارد
صنعت کشاورزی، صنعت گردشگری

چرا در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

وضعیت خوب اقتصادی
پایین بودن نرخ تورم
دهمین قدرت اقتصادی دنیا
حاشیه سود بسیار زیاد
وضعیت پایدار در اقتصاد

صنایع پرطرفدار با حاشیه سود بالا برای سرمایه گذاری در کانادا کدام اند؟

صنعت حمل و نقل کانادا (به خصوص حمل و نقل هوایی)
صنعت تفریح و سرگرمی در کانادا
آژانس های مسافرتی و صنعت توریسم در کانادا
صنایع تولیدی در کانادا
صنعت کشاورزی و مزرعه داری در کانادا
صنعت هتل داری در کانادا
صنعت منابع طبیعی

برای سرمایه گذاری در کانادا باید از کجا شروع کنم؟

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، نیاز به جمع آوری اطلاعات فراوان و جمع آوری مدارک مورد نیاز است. همچنین، تکمیل فرم های مهاجرتی و انجام مکاتبات در صورت لزوم، انجام پرداخت های مالی به شکلی که مورد قبول اداره مهاجرت کانادا نیز باشد، از دیگر مواردی هستند که نیاز است تا به دقت انجام شوند. در صورت بروز هر گونه خطا و یا ارسال ناقص مدارک مهاجرتی، ممکن است فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دچار اختلال شود و زمان بیشتری نیز برای اخذ ویزای کانادا متحمل شوید. در صورتی که انجام کلیه امور مرتبط با سرمایه گذاری کانادا را به موسسه تراست بسپارید، تمامی این مراحل را کارشناسان مجرب تراست بر عهده خواهند گرفت و تمام دغدغه های شما نیز برطرف خواهد شد. به کمک مشاوران خبره و با تکیه بر تجربه سالیان اخیر تراست، می توانید بهترین خدمات مورد نیاز خود را جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا دریافت کنید. برای دریافت خدمات مهاجرتی کافیست فرم اولیه ارزیابی مهاجرتی رایگان را برای ما ارسال کنید.

برای سرمایه گذاری در کانادا، تراست چه کمکی می تواند به من بکند؟

از آنجایی که اداره مهاجرت کانادا درخواست های مهاجرتی را از طرف موسسات مجاز حقوقی (شرکت های وکالت مهاجرتی رسمی کانادا) نیز می پذیرد، شما می توانید در همه مراحل، برای انجام اقدامات مهاجرتی خود از مشاوره و راهنمایی وکلای برجسته و خبره تراست استفاده کنید. با توجه به تنوع و پیچیدگی قوانین و روش های مهاجرت به کانادا، انجام فرآیند مهاجرت نیازمند صرف زمان زیادی است، که این موضوع می تواند احتمال بروز خطا در انجام روندهای قانونی را نیز افزایش دهد. اما با استفاده از خدمات مشاوره ای تراست، علاوه بر جلوگیری از وقوع اشتباه در روند مهاجرت، شما نیز از فرایند مهاجرتی خود آگاه تر خواهید شد. به علاوه، روند کار نیز سریع تر و احتمال موفقیت مهاجرت به میزان زیادی افزایش خواهد یافت. موسسه مهاجرتی تراست، با برخورداری از سال ها تجربه و اطلاع دقیق از قوانین و مقررات اداره مهاجرت کانادا، شما را در تحقق آینده ی دلخواه خود در کانادا، به بهترین شکل کمک خواهد کرد.

روند استفاده از خدمات مهاجرتی تراست چگونه است و اولین قدم چیست؟

برای استفاده از خدمات تراست ، کافی است به یکی از روش‌های مطلوب خود، با تراست  تماس بگیرید. اوپراتورهای تراست پس از ارسال فرم‌های مشاوره و اخذ اطلاعات کلی و شرایط و تمایلات شما، مشاور تخصصی حوزه‌ی مهاجرتی مناسب را برای به شما متصل خواهند کرد. سپس، طی جلسات مشاوره، بهترین طرح از مسیر مهاجرتی خود را ترسیم خواهید کرد و تقویم اجرایی دقیقی برای شما تدوین خواهد شد. از آن پس شما و پرونده شما وارد فاز اجرا خواهد شد که طبق برنامه زمانی، اقدامات مهاجرتی با همکاری شما و متخصصین تراست  پیش برده خواهند شد.

آیا ارائه مدرک تحصیلی برای سرمایه گذاری در کانادا الزامی است؟

معمولاَ مدرک تحصیلی متقاضیان مهاجرت به کانادا در کنار عواملی مانند برخورداری از حداقل نمره زبان از یکی از امتحان های معتبر زبان و تجربه کاری، جزء شرایطی هستند که برای دریافت امتیاز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. با توجه به این موضوع که شرایط شرکت در هر یک از روش های مهاجرتی به کانادا ممکن است متفاوت باشد، توصیه می کنیم برای آگاهی از مناسب ترین و راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا با توجه به شرایط خود، حتما از مشاوره و راهنمایی یکی از کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید.

برای مهاجرت به کانادا، تا چه میزان سرمایه گذاری نیاز است؟

اگر سرمایه شما در یک صندوق مشارکت کانادایی باشد، حداقل این مبلغ 200 هزار دلار است. اگر در گروه سرمایه گذاری ملک باشد، حداقل 75 هزار دلار نیاز است.

برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر پول لازم است؟

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با توجه به روش سرمایه گذاری در کانادا و برنامه مهاجرتی مورد نظر شما، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای دریافت ویزای استارت آپ به اندازه 75,000 دلار تعیین شده است که این مبلغ از طرف سازمان های مورد تأیید تأمین خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این سازمان ها می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید. همچنین، به منظور دریافت راهنمایی بیشتر، می توانید با یکی از وکلای خبره تراست مشورت کنید.  

آیا شرط سنی برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد؟

عموماَ یکی از عواملی که بر اساس آن داوطلبان می توانند امتیاز بیشتری در برنامه های مهاجرتی به کانادا بدست آورند، سن متقاضیان است. به عنوان مثال، برای برنامه سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا کانادا برخورداری از حداقل سن 21 سال، یکی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی است. همچنین، در برنامه سرمایه گذاری یوکان کانادا نیز، شرط سنی به عنوان یکی از شرایطی در نظر گرفته شده است که به موجب آن، امتیاز بیشتری به متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا تعلق می گیرد.

روش های سرمایه گذاری در استان کبک کدام است؟

به طور کلی برای سرمایه گذاری در کبک کانادا 3 روش مختلف تعریف شده است:
1. برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Investor Program)
2. برنامه خود اشتغالی کبک (Quebec Self-Employed Program)
3. برنامه کار آفرین مهاجرت کبک (Quebec Immigrant Entrepreneur Program)
به منظور آشنایی شما با سرمایه ‌گذاری در کبک، در ادامه به معرفی یکی از این برنامه های مهاجرتی می پردازیم. در صورتی که از مهارت و تجربه کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در این استان برخوردار هستید، می توانید در برنامه کار آفرین مهاجرت کبک شرکت کنید. با توجه به اینکه دو شیوه سرمایه گذاری طبق این راه سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته شده است، شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی نیز با توجه به هر یک از گزینه ها متفاوت است.
در حالت اول، چنانچه قصد مدیریت کسب و کار خودتان را در استان کبک کانادا دارید، می توانید کسب و کار ایجاد شده را به تنهایی و یا همراه با شریکان خود اداره نمایید. به شکلی که، تنها 3 نفر از شرکای شما می توانند ملیت خارجی داشته باشند. مزیت سرمایه گذاری کبک کانادا از این طریق این است که، فرد سرمایه گذار می تواند از حمایت یک شتاب دهنده کسب و کار و یا حمایت یک مرکز کار آفرینی دانشگاهی نیز بهره مند شود. در حالت دوم، فردی که قصد کار آفرینی در استان کبک را دارد، باید حداقل 25 درصد از سهام کسب و کار ایجاد شده را در کنترل خود داشته باشد. همچنین، در صورتی که کسب و کاری در کبک خریداری شده باشد، باید فرد کار آفرین حداقل 51 درصد از آن را در اختیار خود داشته باشد.
اما برای شرکت در این برنامه کار آفرینی و در هر دو حالت، شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است. به شکلی که داوطلبان شرکت در این برنامه های مهاجرتی باید بتوانند حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را بدست آورند. معیارهایی مانند سن، سطح تحصیلات، مهارت های زبانی و برخورداری از توانایی مالی از جمله شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق این روش ها است. به عنوان مثال، در حالی که برای سرمایه گذاری در خارج از منطقه شهری مونترال به سرمایه گذاری به اندازه 200 هزار دلار نیاز است، برای سرمایه گذاری در یک کسب و کاری که در منطقه شهری مونترال قرار دارد، سرمایه ای به مبلغ 300 هزار دلار مورد نیاز است.
ذکر این نکته ضروری است که هر سال تنها تعداد محدودی کار آفرین از طریق این برنامه مهاجرتی برای سرمایه گذاری در کانادا پذیرش می شوند. چنانچه قصد اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور را دارید، با دریافت مشاوره از وکلای خبره ما در تیم تراست می توانید شانس خود را برای پذیرش در این برنامه سرمایه گذاری افزایش دهید.

آیا متقاضیان ایرانی می توانند از طریق سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را دریافت کنند؟

با توجه به این موضوع که دولت کانادا در برنامه های مهاجرتی، ملیت و محل تولد فرد متقاضی مهاجرت را به عنوان معیاری برای جذب و پذیرش مهاجران قرار نداده است، می توان گفت همه افرادی که در سرتاسر جهان از شرایط شرکت در یکی از برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری در کانادا برخوردار باشند، می توانند برای سرمایه گذاری کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از شرایط مهاجرتی خود حتما با یکی از وکلای خبره تراست در زمینه مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

آیا در صورت خود اشتغالی می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

بله. اگر دارای حداقل 2 سال تجربه کار در یکی از زمینه های ورزشی، هنری و یا کشاورزی هستید، می توانید برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

یک خارجی می تواند در کانادا سرمایه گذاری کند؟

برای سرمایه گذاران خارجی، کانادا انتخاب هوشمندانه ایست. اما در بعضی شهر ها مثل اونتاریو، نیاز است که حداقل 25 درصد سرپرستان بنگاه مقیم کانادا باشند. به استثنای مواردی که خود شرکت کانادایی نیست.

من شرایط یکی از مسیر های مهاجرت سرمایه گذاری را دارم، دیگر چه نیازی به خدمات تراست برای من وجود دارد؟

الزامی برای استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی تراست وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید سرمایه گذاری در یک کشور نیازمند مشورت و مطالعه بسیار زیادی است. استفاده از خدمات حرفه ای مشاوره ای تراست در این راه تصمیم عاقلانه ای برای شما می تواند باشد. در پاره ای موارد، مشاورین برای افرادی که مسیر سرمایه گذاری را در نظر دارند، مسیر های دیگر را پیشنهاد می دهند. به عنوان مثال، ویزای کار موقت، ویزای توریستی برای سفر کاری یا حتی ویزای تحصیلی برای دوره های آموزشی کوتاه مدت. اشراف بر تمامی امکانات و قوانین به شما قدرت انتخاب بیشتر و تصمیمی مطمئن تر در جهت منافعتان خواهد داد که این مطلوب به کمک تراست به بهترین نحو انجام خواهد شد.

آیا برای مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی نیاز به وکیل و اقدامات قضایی وجود دارد؟ آیا تراست این خدمات را ارائه می دهد؟

دقت نمایید که مهاجرت سرمایه گذاری و کار آفرینی علی رغم امتیازات فراوان نهایی، دارای ظرافت ها و پیچیدگی های فراوانی در انجام پروسه ی آن است. علی الخصوص که از جمله اقدامات این پروسه، انتقال پول، ثبت های متعدد در ادارات کانادا و تنظیم قرار داد ها و تعهد نامه های متعدد است. باید توجه داشت که اگر با روال کار های اداری در کانادا آشنایی کامل نداشته باشید، و همینطور دسترسی به اداره های کانادا نداشته باشید، اگر انجام این روال های اداری و قضایی برای اشخاص مهاجر غیر ممکن نباشد بسیار سخت و پر ریسک خواهد بود. وکلای خبره ی تراست دارای اجازه ی فعالیت در تمامی ایالت های کانادا و همین طور دولت فدرال هستند و با تجربه ی فراوان، بیشترین شانس موفقیت و به مطمئن ترین شکل امورات مهاجرتی شما را به سرانجام خواهند رساند.

من سرمایه قابل توجهی دارم و می خواهم بخشی از آن را در کشور کانادا سرمایه گذاری کنم، آیا می توانم برای مهاجرت اقدام کنم؟

شما با توجه به مقدار سرمایه ای که قصد دارید به کانادا انتقال دهید گزینه های متنوعی دارید. اگر تنها مایل به انتقال پول و سرمایه گذاری در یک واحد اقتصادی در کانادا را دارید، ایالت کبک این امکان را برای شما فراهم دیده تا به صرف بلاک کردن مقدار مشخصی پول و یا پرداخت بلاعوض اقامت به شما دهد. اگر می خواهید قسمتی از سرمایه را در کسب و کار حال حاضر خود در کانادا سرمایه گذاری کنید، ویزا های کار آفرینی و برنامه های استانی می توانند گزینه های مناسبی برای مهاجرت در قالب احداث شرکت شما باشند. همینطور مسیر دیگر برای شما می تواند ویزای کارآفرینی استارت آپ باشد. دقت نمایید که هریک از این مسیر های داری شرایط و مزایا منحصر به فردی است و ممکن است با تطبیق خود با شرایط یک ویزا، نسبت به ویزایی که در حال حاضر شرایط اولیه اش را دارید از مزایای بیشتری منتفع شود. توصیه ما استفاده از خدمات مشاوره ای تراست برای طراحی بهترین مسیر مهاجرتی با توجه به شرایط خود می باشد. کافیست فرم رایگان مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرین را تکمیل نمایید تا اولین فرصت مشاورین ما پس از ارزیابی اولیه با شما تماس برقرار نمایند.

من کسب و کار شخصی خودم را دارم و در این کار سابقه ی زیادی دارم، آیا می توانم به کانادا مهاجرت کنم و همین کسب و کار را در آنجا ادامه دهم؟

کشور کانادا به دنبال افزایش واحد های اقتصادی هر چه بیشتر و ظرفیت اشتغال است. لذا راه های متنوعی برای افرادی که صاحب مشاغل اند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند راه اندازی شده است. شما می توانید از ویزای احداث شرکت و یا برنامه های استانی با توجه به نیاز کسب و کار شما، و یا مسیر های دیگر و با تطبیق شرایط خود برای مهاجرت اقدام نمایید. برای انتخاب بهترین مسیر  باید گزینه های محتمل را به بهترین نحو بررسی و مطالعه نمایید. پیشنهاد ما، تکمیل فرم مهاجرت کار آفرینی و سرمایه گذاری تراست است تا از خدمات مشاوره ای و وکالتی حرفه ای تراست  بهره مند شوید.

به‌عنوان مهاجر سرمایه‌گذار، باید کار کنم و در فعالیت‌های تجارتی کانادا شرکت کنم؟

می‌توانید پس از ورود به کانادا مشغول به کار و فعالیت‌های تجاری شوید اما هیچ الزام و بایدی برای آن وجود ندارد.

آیا کانادا جای مناسبی برای سرمایه گذاریست؟

کانادا بهترین کشور برای سرمایه گذاری جهانیست. در این جهان پر از آشوب، یافتن فرصت ها و جلوگیری از ریسک، کار بسیار مشکلیست. برای رشد و موفقیت، کمپانی های جهان باید به دنبال جایی امن در این آشفته بازار باشند.

کدام صنایع و بازار های کانادا بیشتر رونق دارند و آینده ی مطمئن تری برای سرمایه گذاری محسوب می شوند؟

کشور کانادا اقتصادی بسیار پویا و همه جانبه ای دارد و سیاست های حمایتی بسیار بلند نظرانه ای در سالهای اخیر اجرا کرده است. به همین علت، صنایع و بازار های بسیاری در کانادا فعالیت و رونق دارند که وجود منابع طبیعی و انسانی غنی و همین طور سیاست اتصال به اقتصاد جهانی نیز مزید به علت شده اند. می توان گفت برای تمامی کسب و کار های خرد و میانی، کانادا محلی بسیار امن برای سرمایه گذاری و سود آوری می باشد. مهم ترین صنایع فعال در کانادا شرکت های خدمات مالی، شرکت های تولیدی، صنایع فولاد و فلزات، انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی و کشاورزی هستند.

به‌عنوان مهاجری سرمایه‌گذار، چه زمانی می‌توانم سرمایه‌گذاری کنم؟

توجه: برنامه‌ی سرمایه‌گذاران فدرال در 14 ژوئن 2014 به‌پایان رسید.
طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، فقط زمانی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد که درخواست داوطلب قبول شده باشد. اطلاعات درباره‌ی مدیریت صندوق، شرایط و مقررات در توافق‌نامه‌ای که با اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا وجود دارد، به مهاجر سرمایه‌گذار ارائه خواهد شد. این توافق‌نامه پیش از اینکه متقاضیان 2میلیون دلار در سرمایه‌گذاری، بدون ضمانت، ریسک کنند باید امضا شود.
آن دسته از سرمایه‌گذارانی که ازطریق برنامه‌ی استان کبک مهاجرتشان را پیش می‌برند، باید 800هزار دلار از مقدار سرمایه‌ی خود را قبل از تأیید نهایی دفتر مهاجرت کبک، سرمایه‌گذاری کنند.

حداقل سرمایه برای مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

روش های متعددی برای مهاجرتی سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد و هر یک از این روش ها میزان سرمایه گذاری متفاوتی را به عنوان حداقل تعیین کرده اند. برای سرمایه گذاری در استان های کانادا، معمولاً حداقل سرمایه گذاری پیش نیاز حدود 200.000 دلار کانادا است، البته این میزان برای برخی از استان های حداقل 500.000 دلار است. اما این امکان در بیشتر استان ها وجود دارد که سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت تر (کمتر از 20.000 نفر) انجام شود و در این صورت، میزان سرمایه گذاری به حدود نصف تقلیل پیدا می کند. برای چند استان در کانادا، مبلغ 100 یا 150 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت قابل قبول است و می توان با این کار به این استان های مهاجرت کرد. اما باید مد نظر داشته باشید اقامت دائم اعطا شده همراه با تعهد به سکونت و کار در حوزه ی معین شده می باشد.

چگونه می‌توان اثبات کرد که دارایی‌ها به‌شکل قانونی کسب شده‌اند؟

باید منبع و مقدار ثروتی را که در اختیار دارید به‌صورت شفاف و مستدل ازطریق شواهد مستند شخص ثالث ارائه کنید؛ مثل اظهارنامه‌ی مالیاتی، برگه‌های پرداخت، اسناد خریدوفروش، اظهارات دلال‌های سهام، ارزیابی‌های املاک تجاری و مسکونی و… . باید نشان داده شود دارایی‌هایتان را به‌علت توانایی‌تان به‌دست آورده‌اید یا مثلاً ازطریق هدیه و یا ارث به‌شکل قانونی کسب کرده‌اید.

اگر برنامه‌ی سرمایه‌گذاری رد شود، سرمایه بازگردانده می‌شود؟

این به خود برنامه مربوط است.
طبق برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری، متقاضیان زمانی موظف به سرمایه‌گذاری‌اند که درخواست آن‌ها قبول شود.
متقاضیانی که طبق برنامه‌ی بالا قبول می‌شوند باید در صندوق سرمایه‌گذاری، به‌میزان 2میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری تقریباً به مدت پانزده سال انجام خواهد شد. این سرمایه‌گذاری پرریسک است، بنابراین این امکان وجود دارد که متقاضیان بخشی از سرمایه‌شان یا همه‌ی آن را ازدست بدهند. با این حال مانند سایر سرمایه‌گذاری‌های پرخطر دیگر، افراد توانایی دریافت درآمد به‌مرور زمان یا در پایان دوره‌ی سرمایه‌گذاری را خواهند داشت. این روند به عملکرد صندوق IIVC بستگی دارد.
در برنامه‌ی کبک، دولت کبک سرمایه‌گذاری 800هزار دلار کانادا را تضمین می‌کند و بعد از پنج سال به‌طور کامل برگشت داده می‌شود.

در صورتی که به پرونده من مورد موافقت قرار نگیرد، تراست چه کمکی به من می تواند بکند؟

اگر در دریافت ویزای کارآفرینی و یا هر نوع دیگری از ویزای کانادا پرونده شما مورد موافقت قرار نگیرد، شما به عنوان یک متقاضی مهاجرت به کانادا از این حق برخوردار هستید که به افسر اصلی یا افسران داوری کننده ی پرونده مهاجرت خود اعتراض کنید. این اعتراض باید به دادگاه مهاجرت کانادا وارد شود؛ کما اینکه سالانه تعداد زیادی از این قبیل اعتراض ها به رای های صادر شده صورت می گیرد و پس از بررسی مجدد بسیاری از آن ها تایید خواهند شد. بنابراین حتی پس از رد شدن پرونده خود بدون هیچگونه نگرانی اعتراض خود به رای صادره را اعلام کنید. اگر پرونده شما نیز به هر علتی رد شده و شما به آن اعتراض دارید، وکلای حرفه ای تراست پرونده شما را به عهده خواهند گرفت و از حق شما به بهترین نحو دفاع خواهند کرد.

آیا می توان پس از مهاجرت سرمایه گذاری مکان زندگی و کار خود را تغییر داد؟

مسیر های مهاجرتی به گونه ای طراحی شده اند که این کار را انجام ندهید. اما در صورتی که تغییر مکان، شغل و محل زندگی شما اجنتاب پذیر باشد، می توانید با ارائه ی دلیل مناسب ادارات مهاجرتی کانادا را برای این امر متقاعد کنید. ممکن است برای این کار تعهد نامه های جدید، قرار دادهای متفاوت و یا حتی درخواست مجدد از مسیر های مهاجرتی دیگر مورد نیاز باشد.

آیا با سرمایه گذاری در خرید املاک می توان اقامت دائم کانادا دریافت نمود؟

پاسخ به این سوال منفی است. به طور کل این نکته را باید بدانید که کشور کانادا سیاست های توسعه طلبانه ی اقتصادی خود را سیاست های مهاجرتی اعمال نموده است و که می توان به صورت کوتاه گفت، متقاضیان مهاجرت این کشور باید بسیار برای این کشور سود آور باشند. طبق این گذاری کلی صرف خرید املاک برای متقاضیان اقامت به همراه نخواهد آورد. اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا را دارید، باید بدانید که ایجاد شغل و کسب و کار جدید است که می تواند برگ برنده ی شما برای پذیرش اداره مهاجرت کانادا خواهد بود.

آیا برای تاسیس شرکت استارت آپ نیاز به سرمایه گذاری شخصی وجود دارد؟

خیر، مبنای مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ، سرمایه گذاری صنعت کانادا بر روی ایده شما و دو طرف است. در این مسیر مهاجرتی شما نیاز نخواهید داشت سرمایه ی اولیه ای برای شروع کار به صورت شخصی داشته باشید. اما برای دریافت ویزا، باید مدرک توانایی مالی برای ورود و اسکان یک‌ساله در کانادا را ارائه دهید. این مبلغ 13.000 دلار برای یک نفر و 4000 دلار برای هر نفر همراه است.

شخصی در کانادا به من پیشنهاد ارسال نامه مبنی بر سرمایه گذاری در شرکت استارت آپ به ازای مبلغی پول داده است، آیا این کار عملی است؟

این کار خلاف قوانین مهاجرتی و خط و مشی سازمان مهاجرت کانادا است. تمام تلاش پلیس مهاجرت کانادا بر کمتر کردن تمامی تخلفات مهاجرتی است و در سال های اخیر، با تجربه تخلفات قبلی، ساز و کار های بسیار جدی برای جلوگیری از هر گونه تخلف مهاجرتی انجام گرفته است. این اقدامات به قدری پیش گیرانه است که در پاره ای از موارد به سخت گیری های پیش از اندازه نیز منتهی می شود. لذا از تمام پیشنهاد های اغوا کننده در ازای پول عبور کنید چرا که احتمال موفقیت آنها بسیار کم بوده و ریسک کلاه برداری و تنبیهات قانونی آن بسیار زیاد است.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برنامه مرتبط با ویزای استارت آپ کانادا به کار آفرینان در سرتاسر جهان این اجازه را می دهد تا ضمن مهاجرت به کانادا بتوانند کسب و کار جدیدی را نیز در این کشور ایجاد نمایند. بدین منظور نیاز است که کار آفرینان متقاضی مهاجرت به کانادا نشان دهند که، کسب و کار خلاقانه ای دارند، فرصت های شغلی جدیدی برای کانادایی ها ایجاد خواهند کرد و نیز، می توانند در سطح جهانی به رقابت با سایر رقبا بپردازند. چنانچه قصد دریافت ویزای استارتاپ کانادا را دارید، توصیه می کنیم جهت آگاهی کامل از شرایط، تدوین نمونه طرح استارت آپ کانادا، کاهش ریسک و هزینه های احتمالی، حتما با یکی از وکلای برجسته در تیم تراست مشورت کنید.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، برخورداری از حداقل نمره از یکی از امتحان های زبان معتبر که معادل با CLB 5 باشد و برخورداری از توانایی مالی جهت اقامت در کانادا، از شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا است.

برای ویزای استارت آپ، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای دریافت ویزای استارت آپ یا ویزای کارآفرینی کانادا، لازم است تا طرحی مناسب که به خوبی بتواند نظر مسئولان صنایع کانادا را جلب کند، ارائه دهید. بخش عمده ای از درصد موفقیت شما در این مسیر مهاجرتی، مربوط به درخشان بودن همین طرح و ایده شماست. اما در این میان، شما به عقد قرار داد های متعدد، نامه نگاری های بسیار دقیق و بی نقص و به احتمال بسیار زیاد سفر توریستی کاری پیش از درخواست، احتیاج خواهید داشت. در حوزه ی خدمات حقوقی، وکلای تراست در بخش مسائل مرتبط با عقد قرار داد ها و پیگیری های مختلف به نیابت شما، به بهترین نحو به شما کمک خواهند کرد و در تمامی مراحل، برای انجام امورات مهاجرتی و نامه نگاری ها، مشاورین خبره تراست همراه شما خواهند بود.

استفاده از خدمات تراست چه فوایدی در مسیر تاسیس استارت آپ دارد؟

خدمات تراست نوعی سرمایه گذاری برای رسیدن به دستاوردهای بیشتری که در مسیر مهاجرتی خود با آن رو به رو خواهید شد، به شمار می رود. خدمات تراست دانش شما برای تصمیم گیری های جدی تر و هشیارانه تر را افزایش می دهد. همیشه وجود یک مشاور خبره و امین در گرفتن تصمیم های حیاتی و مهم به موفقیت شما کمک شایان ذکری خواهد کرد.
روند مهاجرت دارای جزئیات و پروسه های پیچیده ای است که ممکن است برای بسیاری متقاضیان خسته کننده و گیج کننده باشد. وجود خدمات حرفه ای تراست در آگاهی به این مسیر ها و چالش های پیش رو و ایجاد حس اعتماد به نفس در متقاضی و در نتیجه پیمودن مسیر موفقیت به شما کمک خواهد کرد.
وجود وکلای با تجربه ی تراست در تنظیم اسناد و قراردادها، احتمال خطا را کاهش داده و با مشاوره ی حقوقی حرفه ای به شما، روند سرمایه گذاری و کارآفرینی شما را بهبود می بخشند. همچنین وکلای تراست درغیاب شما می توانند امورات لازم را در کانادا پیگیری کنند که این امر هزینه های مالی و زمانی شما را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد. فواید خدمات تراست به همین موارد ختم نمی شوند، اما در کل می توان بیان کرد که خدمات تراست شانس مهاجرت شما را افزایش می دهد، مسیر مهاجرتی شما را کوتاه تر می کند و آینده پس مهاجرت شما را بهبود می بخشد.

اگر کسب و کار استارتآپ من در کانادا شکست بخورد اقامت کانادای من نیز لغو می شود؟

خوشبختانه نه. اگر شما این توانایی را داشته اید که با یک ایده ی ناب کار سرمایه های کانادایی را جذب کنید، سازمان مهاجرت کانادا شما را به عنوان یک فرد توانا خواهد شناخت و به شما اقامت دائم کانادا را می دهد. دولت کانادا می داند که همه ی کسب و کار ها لزوماً به نتیجه ی مطلوب نخواهند رسید اما این امکان از افراد توانا صلب نخواهد شد که تلاش مجدد در احداث کسب و کار در کانادا را داشته باشند.

آیا حداقلی برای دارایی خالص متقاضی خوداشتغالی وجود دارد؟

دارایی لازم برای برنامه‌ی خوداشتغالی به محلی که فرد می‌خواهد در آن سرمایه‌گذاری کند بستگی دارد. افرادی که می‌خواهند در استان کبک مستقر شوند باید حداقل 100هزار دلار کانادا دارایی به‌طور قانونی در اختیار داشته باشند.

افراد خوداشتغال چگونه می‌توانند شرایط لازم را کسب کنند؟

افراد خوداشتغال برای کسب شرایط باید تجربیات خود، اهدافشان و توانایی تأسیس یا خرید کسب‌وکار در کانادا را نشان دهند، کسب‌وکاری که فرد در آن مشغول شده است و سهم مهمی در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی کانادا خواهد داشت. این شغل باید درآمد کافی برای رفع نیازهای فرد و خانواده‌اش را داشته باشد.
اگر مقصد و هدف شما در استان کبک است، باید:
حداقل دارایی خالص شما 100هزار دلار کانادا باشد که به‌طور قانونی به‌دست آورده‌اید.
حداقل دو سال تجربه‌ی خوداشتغالی در شغلی که مایلید در استان کبک پیگیری کنید داشته باشید.
لازم‌به‌ذکر است طبق معیارهای انتخاب استان کبک، زمینه‌ی فعالیت شما به زمینه‌های فرهنگی، ورزشی و کشاورزی محدود نمی‌شود.

آیا متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی خوداشتغال این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و فرهنگ و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

آیا در برنامه‌ی کارآفرین، شرایطی برای گرفتن ویزای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

بله، کارآفرین باید در کمتر از سه سال از وقتی که به کانادا آمد، باید این شرط‌ها را انجام دهد:
کنترل ارزش سهام برابر یا بزرگ‌تر از یک‌سوم یک تجارت کانادایی واجد شرایط
فعال‌بودن در مدیریت یک تجارت کانادایی واجد شرایط
ایجاد حداقل یک شغل تمام‌وقت برای یک شهروند کانادایی یا کسی که اقامت دائم دارد، به‌غیر از خود شخص و اعضای خانواده‌اش.
اگر کارآفرین تمام شرایط بالا را انجام ندهد، ممکن است شرایط اقامت دائم در کانادا را ازدست بدهد.

چگونه می‌توان شرایط برنامه‌ی کارآفرین را کسب کرد؟

توجه: برنامه‌ی کارآفرین فدرال تا اطلاع ثانوی درحال تعلیق است.
اگر با درخواست کارآفرین شما قصد اقامت در هر جایی به‌جز استان کبک را دارید، باید:
حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب کردید، داشته باشید.
باید تجربه‌ی مدیریتی و یا مالکیت در مشاغلی که واجد شرایط هستند داشته باشید؛ آن‌طور که در قوانین نوشته شده است.
ایجاد یا تأسیس تجارتی که واجد شرایط در کانادا باشد به‌طوری‌که شما در آن مدیر باشید و حداقل 33.33درصد از سهام آنجا را هم در اختیار داشته باشید.
حداقل یک شغل جدید برای یک کانادایی یا کسی که اقامت دائمی دارد در کار خود ایجاد کنید.
اگر با درخواست کارآفرین قصد اقامت در استان کبک را دارید، باید:
باید حداقل 300هزار دلار کانادا، که به‌طور قانونی کسب شده، داشته باشید.
حداقل دو سال از پنج سال آخر تجربه‌ی مدیریتی داشته باشید و حداقل 25درصد از ارزش سرمایه در یک تجارت پرسود، صنعتی و یا کشاورزی را مدیریت کنید.
ارسال پروژه‌ای تجاری با هدف ایجاد یک تجارت در کبک که شما مدیریت آن را برعهده دارید و حداقل صاحب 25درصد سهام آن، با ارزش حداقل 100هزار دلار کانادا، باشید و یا یک تجارت در کبک ایجاد کنید که همان شرایط را داشته باشد.
متقاضیان استارت‌آپ باید کارهای زیر را انجام دهند:
حداقل مهارت و توانایی را در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند. (CLB5 در همه‌ی زمینه‌ها)
حداقل یک سال تحصیلات متوسطه را گذرانده باشند که طی آن در مؤسسه‌ی آموزشی وضعیت خوبی داشته‌اند.
بودجه‌ی کافی برای اقامت در کانادا داشته باشند.
برنامه‌ی استقرار در استان یا منطقه‌ای غیر از استان کبک را داشته باشند.
مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا را دریافت کرده باشند.

آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین باید برنامه‌ی خود را ارسال نماید؟

ارسال جزئیات طرح الزامی نیست، به‌جز زمانی که فرد بخواهد کسب‌وکاری در استان کبک ایجاد کند.

آیا متقاضی برنامه‌ی کارآفرین لازم است یک سفر توریستی به کانادا داشته باشد؟

متقاضی برنامه‌ی کارآفرین این انگیزه را پیدا خواهد کرد که با سفر به کانادا، محیط و شرایط منطقه‌ای که قصد زندگی و کسب‌وکار در آنجا را دارد، ارزیابی کند.

کلاس تجاری کانادایی چیست؟

کلاس تجاری کانادا آن دسته از مهاجرت‌هاست که تحت آن افراد با تجربیات تجاری یا مدیریتی این فرصت را دارند که ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را دریافت کنند. این کلاس به سه بخش تقسیم می‌شود: سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، افراد خوداشتغال.

چه مدارکی را باید برای شرکت در کلاس تجاری کانادا تهیه کنم؟

علاوه‌بر فرم‌های درخواست مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، مدارک تحصیل و مدارک شناسایی (گذرنامه، شناسنامه و…)، به مدارکی که سابقه‌ی تجارت، مدیریت و یا سرمایه‌ی شما را نشان می‌دهد نیاز خواهید داشت.

آیا براساس کلاس تجاری کانادا، باید در استان مشخصی زندگی کنم؟

پس از اقامت دائمی در کانادا، بدون درنظر گرفتن اینکه در فرم درخواست کجا را برای اقامت اعلام کرده باشید، می‌توانید در هرکدام از استان‌ها یا مناطق زندگی و کار کنید و مشغول فعالیت‌های تجاری شوید. با این حال، کارآفرینانی که قصد اقامت در استان کبک را دارند، باید شرکت تجاری‌ای را مدیریت کنند که بخشی از آن در آن استان تأسیس شده باشد.

من قصد مهاجرت به ایالت کبک را دارم، چه گزینه هایی پیش روی من است؟

ایالت کبک تمرکز زیادی بر جذب سرمایه و احداث کسب و کار های جدید در برنامه های مهاجرتی خود قرار داده است و اگر از این حیث چیزی برای ارائه داشته باشید با استقبال و ارائه تسهیلات جذاب مواجه خواهید شد. توجه به این موضوع داشته باشید که کبک بازار کار بسیار خوبی برای نیرو ها متخصص و همینطور محل تحصیل فوق العاده ای هم می باشد و بررسی این گزینه ها هم برای بسیاری از افراد توصیه می شود. برای انتخاب شهر مورد نظر باید به زبان رسمی شهر هم توجه کنید. برخی از شهر های کبک فرانسوی زبان هستند و دانستن زبان فرانسوی از ملزومات هر گونه مهاجرت به این شهر ها می باشند. از جمله گزینه های پیش روی شما، مهاجرت سرمایه گذاری با انتخاب های متنوع مخصوص به ایالت کبک، کار آفرینی و تاسیس شرکت، خرید کل یا مشارکت در یک کسب و کار، کار تخصصی یا تحصیل و انتخاب های دیگری می باشند که بررسی تمامی این موارد به شما توصیه می شود.

آیا می توان با دریافت ویزای استارت آپ فدرال به کبک سفر کرد؟

بله، اما شما نمی توانید به مدت طولانی در کبک ساکن شوید و یا مجوز کار یا تاسیس شرکت دریافت کنید. اگر تمایل به تاسیس شرکت استارت آپ خود در کبک هستید، مسیر مهاجرتی ویزای استارت آپ دولت محلی کبک برای شما وجود دارد.

سرمایه گذاری در کبک به چه صورت است؟

ایالت کبک تنها ایالتی در کانادا است که از طریق سرمایه گذاری صرف مهاجر می پذیرد. برای این منظور شما باید دارایی شخصی به ارزش بیش از 2 میلیون دلار کانادا داشته باشید و 1.2 میلون دلار در این ایالت به مدت 5 سال سپرده ی سرمایه گذاری بدون سود انجام دهید. این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به شرکت های سرمایه گذاری کانادایی مبالغی معادل 300 تا 350 هزار دلار پرداخت نمایید تا آنها این مبلغ 1.2 میلیون دلاری را برای شما سرمایه گذاری کنند. در صورت چنین سرمایه گذاری ای، به شما و خانواده شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

چه تفاوت‌هایی بین برنامه‌ی فدرال و کبک وجود دارد؟

برنامه‌ی سرمایه‌گذاری کبک به تجربه‌ی مدیریتی در دولت، سازمان دولتی یا سازمان بین‌المللی توجه دارد و به‌همین‌خاطر طیف متنوع‌تری از افراد را جذب می‌کند.
علاوه‌بر این، دارایی و شرایط سرمایه‌گذاری در برنامه‌ی آزمایشی سرمایه‌گذاری سنگین‌تر و سخت‌تر است.

برنامه‌ی مهاجرتی جذب کارآفرینان صنعت کشاورزی استان مانیتوبا چیست و به چه کسانی توصیه می‌شود؟

محصولات کشاورزی بخش بسیار مهمی از تولید ناخالص یا منطقه محسوب می‌شود و از صنایع بسیار پراهمیت برای رشد و رونق یک اقتصاد پیشرفته است.  بسیاری از دولت‌های جهان بنا به اهمیت فراوان این موضوع، طرح‌های حمایتی متعدد و متنوعی برای توسعه‌ی صنعت کشاورزی حوزه‌ی استحفاظی خودکرده‌اند. در کشور کانادا و الاخصوص دولت محلی مانیتوبا نیز این برنامه‌های حمایتی وجود دارند و در بخش برنامه‌های مهاجرتی نیز گنجانده‌شده‌اند. بدین واسطه، دولت استان مانیتوبا، این مسیر مهاجرتی کشاورزی را برای افرادی تعبیه کرده است که به توانند با احداث یک مزرعه‌ی جدید و پویا به اقتصاد و تولید ناخالص محلی کمک کنند.
اما این برنامه‌ی مهاجرتی برای متقاضیان طراحی‌شده است که بتوانند در ابعاد بزرگ دست به اشتغال‌زایی بزنند و توانایی و مهارت‌های تعریف‌شده‌ای برای حصول این مطلوب را داشته باشند. عنوان مثال، تجربه‌ی بیش از 3 سال مالکیت و موفقیت‌آمیز یک مزرعه‌ی کشاورزی و داشتن حداقل سرمایه‌ی شخصی به ارزش 500.000 دلار کانادا جزئی از پیش‌نیازهای این مسیر مهاجرتی است که نشان‌دهنده‌ی کلان بودن فعالیت‌های قبلی متقاضی است. لذا درصورتی‌که پیش‌نیازهای اولیه این مسیر مهاجرتی را داشته باشید، می‌توانید برای این مسیر مهاجرتی اقدام و از پاداش‌های مهاجرتی آن بهره‌مند شوید.

برای مهاجرت از طریق طرح اقتصادی در حوزه‌ی کشاورزی به مقصد ایالت مانیتوبا، چه اقداماتی لازم است و چه خدماتی از تراست می‌توان دریافت کرد؟

در تمامی برنامه‌های مهاجرتی، لازم است مستندات قانع‌کننده و تبلیغ مناسب از توانایی‌ها و شرایط کاری خود ارائه دهید. در این مسیر مهاجرتی به‌خصوص، شما باید، عمدتاً به‌صورت کتبی، بتوانید به افسران بررسی پرونده‌های مهاجرتی این موضوع را تفهیم کنید که شما یک فرد مفید و مؤثر برای مانیتوبا و کشور کانادا هستید. برای این منظور، خدمات تراست  تمامی مراحل از قبیل جمع‌آوری مستندات، تنظیم نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات کمک شایان برای شما خواهد بود. خدمات حقوقی تراست  به شما کمک خواهد کرد قراردادهای دقیق‌تر و سودمندتری تنظیم نمایید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری نمایید.
یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پیش از ارائه مدارک خود برای ثبت‌نام انجام دهید، مستندسازی ریز جزئیات کسب‌وکار خود در حوزه‌ی کشاورزی است. به‌عنوان‌مثال اطلاعات مالی و دفترهای ثبت وقایع روزانه، گزارش‌های مالیاتی و حسابداری‌های حقوق و دستمزد کارگران بسیار مورد اهمیت است. این موضوع را باید در نظر بگیرید که بهترین کاندیداها اگر اطلاعات کافی و تبلیغ مناسب از توانایی‌های خود ارائه ندهند، دیده و انتخاب نخواهند شد. برای این منظور، مشاورین تراست  با داشتن فهم عمیق از دیدگاه ادارات مهاجرتی کانادا، برای چشمگیر کردن هر چه بیشتر پرونده مهاجرتی شما کمک خواهند کرد.

آیا اقامت دائم پس از پذیرفته شدن برای برنامه‌ی مهاجرتی جذب کشاورزان مانیتوبا داده خواهد شد؟

خیر، این مسیر مهاجرتی و بسیاری دیگر از مسیرهای مهاجرتی که به‌واسطه‌ی انجام کاری و ای کارآفرینی تدوین‌شده‌اند، برای اطمینان یافتن از عملکرد متقاضی و اجرایی شدن اهداف برنامه‌ی مهاجرتی، در چند مرحله پاداش‌های مهاجرتی متقاضیان را خواهند داد. بدین‌صورت که ابتدا پس از پذیرفته شدن پرونده، متقاضی باید یک قرارداد تضمینی برای اجرای مدت‌دار طرح خود با ایالات امضا نماید و بنابراین قرارداد، تنها درصورتی‌که به مفاد قرارداد یا به‌عبارت‌دیگر اجراشدن طرح خود در مدت معین عمل نماید می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند. در غیر این صورت، ویزای اقامت موقت متقاضی نیز باطل خواهد شد و مجبور به ترک کشور می‌شود.

آیا می‌توان پس از انتقال سرمایه به مانیتوبا، محل خود را تغییر دهیم و یا به استانی دیگر سفر کنیم؟

تحت برنامه‌ی مهاجرتی‌ای که در ابتدا اقدام کرده‌اید خیر. مگر آنکه برنامه‌ی مهاجرتی خود را تغییر دهید که این مستلزم انجام مجدد دوباره‌ی تمامی پروسه‌ی انجام داده‌شده و یا حتی خروج از خاک کانادا است. دقت نمایید انجام چنین کاری می‌تواند نقطه‌ی منفی از برای پرونده شما باشد و قبول شدن تلاش مجدد شمارا نیز ریسکی‌تر کند. لذا به تمام متقاضیان توصیه می‌شود مطالعات جامع و کامل در مورد تمامی شرایط مهاجرتی از قبیل مقصد، مسیر مهاجرتی و تمامی احتمالات پیش رو را انجام دهند.
دقت نمایید که بخشی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدیریت و کنترل جمعیت اختصاص دارد و به همین واسطه، قوانین مشخص و  غیرقابل تغییری درزمینه تغییر مکان و شناوری جمعیت اجرا می شود. در اکثر موارد، از متقاضیان خواسته می شود که سه چهار از زمان خود را در محدوده ی 100 کیلومتری محدوده ی از پیش تعیین‌شده مستقر باشند که البته آزادی عمل متقاضیان تا حد قابل قبولی در این شرط حفظ می‌شود و امکان مسافرت و تغییر مکان‌های موقتی برای ایشان وجود خواهد داشت.

چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کار آفرینی نوا اسکوشیا، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

در مرحله اعلام تمایل (EOI)، به پرونده متقاضیان تا سقف 150 امتیاز قابل داده می‌شود. امتیاز حداقلی برای پذیرش در قوانین قید نشده است اما با توجه به رقابتی بودن پذیرش و طبق نتایجی که اداره مهاجرت از پذیرش‌های اخیر اعلام می‌کند، حداقل نمره 120، نمره خوبی به پذیرش متقاضیان است. لذا به تمامی متقاضیان توصیه اکید می‌شود که نمره خود را حداقل به این سطح برسانند.
باید فاکتورهایی که برای نمره‌دهی این مسیر مهاجرتی تعیین شدند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر، بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم‌هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح مهارت زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر تعیین شده است که می‌تواند با شرکت در کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه‌ی کم، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نوا اسکوشیا، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

شما برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد داشت.
نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی
انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی (در صورت خرید کسب و کار)
دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی (در صورت خرید کسب و کار)
نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان
جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی نمودن آن‌ها
جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی
نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی
مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی
این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر است. تراست، در انجام تمامی این اقدامات، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره‌ی خود، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهد داد.   

مسیر مهاجرتی کارآفرینی نیوبرانزویک در کل چه مقدار هزینه ی مالی نیاز دارد؟

این مسیر مهاجرتی در وهله اول نیاز حداقل به 250.000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری و 100.000 دلار سپرده‌گذاری تضمینی برای حسن انجام کار دارد. به این دو مبلغ کلان، مبالغ خردتر از قبیل بیش از 3600 دلار هزینه ثبت‌نام، هزینه‌های سفر توریستی تحقیقاتی پیش از ثبت‌نام، حدود 22.000 دلار مبلغ مورد نیاز برای خودکفایی مالی خانواده‌ی 3 نفره برای سال اول و هزینه‌های جانبی دیگر هم اضافه می‌شود. لذا حدودا می‌توان گفت حداقل سرمایه حدودی 400.000 دلار است که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی استان نیوبرانزویک لازم است.

آیا اعضای خانواده ام را نیز می توانم از این طریق با خود به نیوبرانزویک ببرم؟ آیا پدر و مادرم را نیز می توانم به کانادا ببرم؟

برای میسرهای مهاجرتی که همراه با دریافت اقامت دائم کانادا هستند، متقاضی می‌تواند اعضای خانواده را نیز ضمیمه پرونده خود کند که به همین واسطه به آن‌ها نیز اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد. اما اعضای خانواده فقط شامل همسر قانونی یا عرفی، فرزندان وابسته (کمتر از 22 سال) و یا فرزندخواندگان وابسته می‌شود.
اعضای خانواده از قبیل والدین، والدین بزرگ، برادر و خواهد، بردار/ خواهرزاده‌ها و خاله و عمو و دایی و عمه جز موارد ضمیمه به پرونده مهاجرتی نیستند. اگر می‌خواهید این دسته از عزیزانتان را با خود به کانادا ببرید، پس از دریافت اقامت دائم می‌تواند از مسیرهای مهاجرتی اسپانسرشیپ (Sponsorship) اقدام کنید.

چگونه می توانم برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی نوبرانزویک، امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهم؟

100 امتیاز برای مسیر مهاجرتی کارآفرینی استان نیوبرانزویک قابل دریافت است که حداقل باید 65 نمره از آن را دریافت کنید. بنا بر رقابتی بودن انتخاب متقاضیان، به تمامی متقاضیان توصیه‌ی اکید می‌شود حداقل تا 10 نمره از کف حداقلی پذیرش نمره خود را افزایش دهند. چرا که قبولی در مرحله ثبت‌نام اولیه به معنی دریافت اقامت دائم نخواهد بود اما هزینه‌های زمانی و مالی را در بر خواهد گرفت.
باید فاکتورهایی که بر نمره دهی در این مسیر مهاجرتی تعیین شده‌اند را به سه دسته غیر قابل تغییر، سخت تغییر و سهل تغییر بر اساس شرایط شخصیتان تفکیک کنید. پس از آن باید بررسی کنید که هزینه‌های تغییر در هر فاکتور چگونه است و از فاکتورهای سهل تغییر و کم هزینه شروع به افزایش نمره مهاجرتی خود کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. یکی از اقداماتی که برای بسیاری از متقاضیان سهل و کم هزینه محسوب می‌شود، افزایش سطح زبان انگلیسی برای متقاضی و همسر متقاضی است. دقت کنید تا 30 نمره در این مسیر مهاجرتی برای فاکتور مهارت زبان متقاضی و همسر وی تعیین شده است که می‌تواند با برگزاری کلاس‌های خصوصی فشرده و افزایش مهارت در زمانی نسبتاً کوتاه و هزینه کم امتیاز مهاجرتی خود را افزایش دهید.

برای مهاجرت از مسیر کار آفرینی ایالت نیوبرانزویک، تراست چه خدماتی ارائه می دهد؟

برای دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا، نیاز به انجام اقدامات زیر، به اختصار، خواهد بود:
نگارش انگیزه‌نامه و درخواست نامه‌های متعدد و نامه‌نگاری‌های رسمی و غیر رسمی
انجام سفری توریستی کاری به منظور تحقیقات اجرایی کاری
دریافت ویزای توریستی کاری برای سفر تحقیقاتی
نگارش گزارش‌های متعدد برای اداره مهاجرت استان
جمع‌آوری مستندات شخصی و رسمی کردن آن‌ها
جمع‌آوری و مستندسازی مدارک مالی و ارائه گزارش‌های حسابداری مالی
نقل و انتقال‌های مالی خرد و کلان در چندین مرحله
آمادگی برای مصاحبه و تماس‌های تلفنی
مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق زمانی
این موارد فقط خلاصه‌ای از اقدامات مورد نیاز برای انجام مهاجرت به کانادا از این مسیر هستند. تراست، با استفاده از مشاوران حرفه‌ای و وکلای خبره، بهترین عملکرد و نتیجه را به شما ارائه خواهند داد. 

با خرید ملک یا دارایی، می شود اقامت دائمی گرفت؟

نمی توان با خرید ملک و دارایی، مقیم دائم یا شهروند کانادا شد. کانادا استاندارد های بالاتری برای سرمایه گذاران متقاضی اقامت دائمی دارد.

مهم ترینهای
مهاجرت به کانادا

اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند.

مطالب اختصاصی

آخرین اخبار مهاجرتی را در لحظه دریافت کنید.

شهرهای کانادا

کانادا شهر ها و ایالت های مختلف با شرایط زندگی متفاوتی دارد و بهتر است شما قبل از مهاجرت به کانادا در مورد این مناطق اطلاعات کافی کسب کنید تا بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از شهرهای مختلف کانادا را برایتان فراهم آورده ایم.

همه شهرها
تورنتو
ونکوور
مونترال
اتاوا
هلیفکس
ویکتوریا

اخبار مهاجرت

بازار کار مشاغل در کانادا

کانادا کشوری آزاد، پویا و مملو از فرصت‌های شغلی است. بازارهای کاری کانادا بسیار گسترده هستند و تقریباً تمامی صنایع روز دنیا در این کشور فعال اند. کشور کانادا از نظر شاخص‌های کیفیت زندگی، ثبات سیاسی و بازار کار در رده‌ی بهترین کشورها در جهان قرار دارد. برای ورود به بازارهای کاری کشور کانادا باید شناخت کافی از شرایط استخدام هر رشته و فرصت های شغلی موجود کسب کرد. در این بخش از سایت تراست اطلاعات جامعی از بازار کار مشاغل مختلف در کانادا برایتان فراهم آورده ایم.

همه مشاغل
پرستاری در کانادا
مهندسی عمران در کانادا
حسابداری در کانادا
مهندس مکانیک در کانادا