ویزای کانادا

ویزای کانادا

آیا می دانستید که به عنوان یک ایرانی برای سفر به کانادا، نیاز به اخذ ویزای کانادا دارید؟ هر چند ممکن است دلایل مهاجرت به کانادا متفاوت باشند، اما برای رفتن به کانادا نیاز است تا ویزای مخصوص به مسیر مهاجرتی خود را تهیه کنید. چرا که خط مشی دولت کانادا به این شکل است که برای ورود هر فرد خارجی به این کشور، دریافت ویزای کانادا که از طرف یکی از نهادهای دیپلماتیک کانادا صادر شده باشد، الزامی است. هر چند شهروندان برخی از کشورها از اخذ ويزاي كانادا برای سفر به این کشور معاف هستند، اما اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان متقاضی مهاجرت به این کشور، به عنوان یک ضرورت محسوب می شود. بنابراین، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید، اما مطمئن نیستید که از کدام مسیر می توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید، و یا اگر به دنبال منابع مناسبی برای آگاهی از انواع ویزاهای کانادا هستید، مطالعه کامل این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم. چرا که با مطالعه این مطلب، علاوه بر آگاهی کامل از انواع ویزاهای کانادا، منابع بسیار مفیدی نیز در هر بخش جهت دریافت اطلاعات بیشتر ارائه شده است.  

ویزای کانادا یکی از محبوب ترین انواع ویزا در جهان است. دلیل این موضوع نیز تعداد بسیار زیاد مهاجرانی است که هر سال به منظور مهاجرت به کانادا، برای اخذ ويزاي كانادا اقدام می کنند. به شکلی که کانادا را به عنوان سرزمین مهاجران نیز می شناسند. جالب است بدانید که فقط در ماه ژانویه سال 2021 میلادی، بیش از 26 هزار ویزای اقامت دائم برای متقاضیان مهاجرت به کانادا صادر شده است! همچنین، خوب است بدانید که کانادا قصد دارد تا در مدت 3 سال، یعنی از سال 2021 میلادی الی 2023 میلادی، در هر سال بیش از 400 هزار ویزای اقامت دائم را برای داوطلبان مهاجرت به کشور کانادا صادر کند. این خبری بسیار خوشحال کننده برای متقاضیان اخذ ویزای کانادا محسوب می شود که نشان دهنده میزان مهاجرپذیری بالای کشور کانادا است.

این در حالی است که تنوع روش های مهاجرت به کانادا و تعداد بسیار زیاد مسیرهای مهاجرتی به این کشور، سبب شده است تا برخی از متقاضیان رفتن به کانادا با سردرگمی مواجه شوند. درست است که وجود مسیرهای متعدد مهاجرتی، یک مزیت غیر قابل انکار برای مهاجران محسوب می شود اما از طرف دیگر، انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا نیازمند صرف زمان قابل توجه برای مطالعه دقیق تمامی شرایط، مراحل و ویژگی های مسیرهای مختلف مهاجرتی است. در حالی که معمولاَ متقاضیان مهاجرت تمایل دارند تا کارهای مربوط به امور مهاجرتی خود را، در سریع ترین زمان ممکن به انجام برسانند.

اما خبر خوب دیگر این است که، وکلای خبره مهاجرت در تیم تراست می توانند روند مهاجرت شما را سریع تر نمایند. کارشناسان مجرب تراست با اشراف کامل به تمامی قوانین و مسیرهای مهاجرت به کانادا، ضمن دریافت شرایط منحصر به فرد شما، می توانند آسانترین راه مهاجرت به کانادا را در اختیار شما قرار دهند. در صورتی که نیاز به دریافت راهنمایی برای امور مهاجرتی خود دارید، در هر زمان می توانید با مراجعه به سایت تراست و با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود آگاه کنید. اما به راستی چرا اخذ ويزاي كانادا تا این اندازه مورد استقبال مهاجران در سرتاسر جهان قرار گرفته است؟ به منظور پاسخ به این پرسش، در ادامه به مزیت های فراوان اخذ ویزای کانادا اشاره شده است.

همچنین درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، انگشت نگاری ویزای کانادا و مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

مزایای اخذ ویزای کانادا

قبل از اینکه به مزیت های اخذ ویزای کانادا اشاره کنیم، پیشنهاد می کنیم فیلم موجود در این لینک را که به معرفی کوتاه کشور کانادا می پردازد، مشاهده کنید. اما در مورد ویزای کانادا باید خدمت شما عرض کنیم که با در اختیار داشتن ويزاي كانادا، می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید. هر چند هر یک از انواع ويزاي كانادا امتیازی ویژه را به دارنده آن اعطا می کند، اما به طور کلی در صورت اخذ یکی از ویزاهای کانادا، می توانید به این کشور پیشرفته سفر کنید و از نزدیک، زندگی در بهشتی از فرصت ها را تجربه کنید. در ادامه، به مزایای اخذ ویزای کانادا اشاره شده است:

 • فرآیند راحت و سریع اخذ ویزای کانادا

اولین موضوعی که درباره ویزای هر کشوری ممکن است مورد توجه قرار گیرد، در ارتباط با فرآیند اخذ ویزای آن کشور است. اخذ آسان و سریع ویزا می تواند مهاجرت را از همان ابتدا بسیار شیرین و خاطره انگیز نماید. فرآیند اخذ ویزای کانادا سریع و بدون هر گونه ابهام است. این موضوع یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد ويزاي كانادا در بین تمام مهاجران از سرتاسر جهان است. به عنوان مثال، با شرکت در یکی از برنامه های مهاجرتی موجود در سیستم اکسپرس اینتری، می توانید در زمان کوتاهی ویزای اکسپرس اینتری کانادا را دریافت کنید. چنانچه نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی درباره نحوه گرفتن ویزای کانادا دارید، می توانید با رزرو وقت مشاوره، مشاوره تخصصی برای امور مهاجرتی خود را، از وکلای خبره تراست دریافت کنید.    

 • تحصیل رایگان با اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

آیا می دانستید که افراد دارای ویزای اقامت دائم در کانادا می توانند تا سن 18 سالگی، از حق تحصیل رایگان در یکی از مدارس دولتی کشور کانادا برخوردار باشند؟ چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره ثبت نام فرزندان در یکی از مدارس کانادا بدست آورید، می توانید مطالب مفید دیگری با عنوان تحصیل فرزندان در کانادا و تحصیل در مدارس کانادا را مطالعه کنید.

اما خوب است بدانید که شهریه تحصیل در یکی از دانشگاه های کانادا و هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان کانادایی و افرادی که دارای حق اقامت دائم در این کشور هستند، به مراتب کمتر از هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. به عنوان مثال، شهریه تحصیلی برای دانشگاه مک گیل در سال تحصیلی 2019-2020 میلادی، مبلغی به اندازه 2,544 دلار برای یک دانشجوی مقیم در استان کبک تعیین شده است. این در حالی است که شهریه تحصیل در این دانشگاه برای سایر کانادایی ها مبلغی به اندازه 7,940 دلار و برای دانشجویان خارجی با توجه به برنامه تحصیلی که در آن شرکت می کنند، مبلغی بین 18,110 دلار الی 48,747 دلار اعلام شده است.

درباره تحصیل رایگان در کانادا و اقامت کانادا بیشتر بدانید.

 • آموزش مقرون به صرفه با اخذ ویزای تحصیلی کانادا

درست است که هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی نسبت به افراد دارای اقامت دائم کانادا و افراد دارای حق شهروندی کانادا، تا اندازه ای بیشتر است، اما ذکر این نکته ضروری است که کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با سایر کشورها است. به شکلی که به عنوان مثال، با اخذ ويزاي تحصيلي كانادا و مهاجرت تحصیلی کانادا می توانید به عنوان یک دانشجوی خارجی از هزینه های تحصیلی به مراتب کمتری، برای اقامت دانشجویی کانادا در مقایسه با هزینه های تحصیلی در کشورهایی مانند انگلیس، استرالیا و آمریکا برخوردار شوید. چرا که دانشجویان بین المللی می توانند با اخذ ویزای دانشجویی کانادا تا ۴۰٪ تحصیلی ارزان تر را در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان، تجربه کنند. به همین دلیل است که فقط در سال 2020 میلادی، در حدود 400 هزار دانشجوی خارجی از کشورهای مختلفی مانند ایران، برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند.

با مراجعه به مطلب دیگری با عنوان ارزان ترین دانشگاه های کانادا، می توانید فهرست کاملی از ارزان ترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کانادا را به همراه مشخصات کامل آن ها مشاهده کنید. همچنین، بورسیه های تحصیلی متنوعی نیز برای ادامه تحصیل در کانادا در نظر گرفته شده است. اخذ ويزاي تحصيلي كانادا فرصتی استثنایی برای دانشجویان خارجی است تا بتوانند تحصیلی بسیار ارزان را با اخذ بورسیه تحصیلی کانادا و فاند تحصیلی کانادا تجربه کنند. با توجه به شرایط تعیین شده برای دریافت بورسیه ها و کمک هزینه دانشجویی در کانادا و نیز تنوع بسیار زیاد آن ها، توصیه می کنیم برای بررسی شرایط تحصیلی خود جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در کانادا و اطلاع دقیق از شرایط ویزای تحصیلی کانادا، حتما با یکی از کارشناسان خبره در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید.

چرا که با توجه به تعداد بسیار زیاد موسسات آموزشی، دانشگاهی و کالج در کانادا، تصمیم گیری برای انتخاب بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیل در کانادا تا اندازه ای دشوار است. وجود مراکز مختلف آموزشی که هر کدام مزایای خاص خود را برای تحصیل در کانادا دارند، می تواند علاوه بر زمان بر بودن انتخاب دانشگاه مناسب برای اپلای، موجب سردرگمی دانشجویان نیز بشود. کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست، ضمن برخورداری از آگاهی کامل از شرایط و مشخصات تحصیل در مراکز آموزشی کانادا، می توانند بهترین موسسه آموزشی را در کمترین زمان، به شما پیشنهاد دهند. با دریافت راهنمایی و مشاوره از کارشناسان خبره تراست، که سال ها تجربه در امور مهاجرتی کانادا را در کارنامه حرفه ای خود دارند، از همین الان بهترین مسیر تحصیلی را برای خود انتخاب کنید.

به علاوه، مهاجرت به کانادا از طریق ادامه تحصیل نیز، نیازمند آگاهی کامل از شرایط و مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای تحصیلی کانادا است. با توجه به ددلاین دانشگاه های کانادا و فرصت کمی که برای مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد، انجام هرگونه اشتباه در فرآیند اخذ ویزای کانادا، می تواند تمام زحمات اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا را نیز تحت تأثیر قرار دهد. این در حالی است که با انجام امور مهاجرتی به وسیله کارشناسان مجرب تراست، ریسک مهاجرتی به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد و از بروز اشتباهات احتمالی در فرآیند اخذ ویزای کانادا نیز جلوگیری می شود. بنابراین، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی برای اخذ ويزاي كانادا، ابتدا با یک وکیل مهاجرت خبره در تراست مشورت کنید. بدین منظور، می توانید با مراجعه به سایت تراست و از قسمت ارزیابی رایگان، کارشناسان تراست را از شرایط مهاجرت تحصیلی خود مطلع کنید.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بدانید.

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان با اخذ ویزای تحصیل کانادا

مهاجرت دانشجویی به کانادا یکی از محبوب ترین انواع مهاجرت به این کشور است. چرا که هر ساله هزاران دانشجوی خارجی، برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه ها و کالج ها در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. بسیاری از موسسات آموزشی و دانشگاهی کانادا همواره در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. به شکلی که بر طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2021 میلادی، 26 دانشگاه کانادایی در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند.

بر طبق این نظام رتبه بندی، رنکینگ دانشگاه های کانادا به گونه ای است که به عنوان مثال، دانشگاه تورنتو با کسب رتبه 25، دانشگاه مک گیل با کسب رتبه 31 و دانشگاه بریتیش کلمبیا با کسب رتبه 45 به عنوان بهترین دانشگاه های کانادا معرفی شده اند. کیفیت بالای آموزشی و پژوهشی، امکانات آموزشی و آزمایشگاهی مدرن و برخورداری از اساتید صاحب نام برای تدریس دوره های تحصیلی، از جمله دلایلی هستند که دانشجویان خارجی را به ادامه تحصیل در کانادا و اخذ اقامت تحصیلی کانادا تشویق می کند. چنانچه قصد مهاجرت تحصيلي به كانادا را دارید، کارشناسان تراست می توانند در این زمینه به خوبی به شما کمک کنند.

برای دسترسی به اطلاعات کامل درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا، به لینک مورد نظر مراجعه کنید.

 • دریافت حق شهروندی بعد از اخذ ویزای کانادا

یکی از محبوبیت های اخذ ویزای اقامت دائم در کانادا، امکان دریافت حق شهروندی کانادا بعد از مدت زمان مشخصی است. به شکلی که با اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، در صورتی که حداقل به مدت 3 سال در 5 سال قبل از ارائه درخواست، در این کشور زندگی کرده باشید، می توانید برای دریافت حق شهروندی این کشور به راحتی اقدام کنید. با مراجعه به این لینک می توانید به سادگی درخواست خود را برای دریافت حق شهروندی کانادا ارائه دهید.

 • درآمد بالا با اخذ ویزای کانادا

رفتن به کانادا از طریق کار یا مهاجرت به کانادا از طریق کار، می تواند برای بسیاری از مشاغل بسیار پر درآمد باشد. با توجه به این موضوع که کانادا مهاجرت کاری را از روش های مختلفی امکان پذیر کرده است، مهاجرت به کانادا برای کار یکی از محبوب ترین گزینه های مهاجرتی است. در صورتی که موفق به اخذ ویزای کانادا شوید، با برخورداری از حق کار در کانادا، می توانید درآمدهای مناسبی را به دلار داشته باشید. به عنوان مثال، میانگین درآمد سالانه یک مدیر حسابداری در کانادا برای سال 2021 میلادی، به اندازه 87,500 دلار عنوان شده است. بنابراین، کار در کانادا بالاترین سطح حقوق و مزایای شغلی را به همراه دارد. در بخش های بعدی درباره شرایط رفتن به کانادا برای کار، مطالبی آورده شده است. درباره درآمد در کانادا با مراجعه به لینک، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • کاریابی راحت بعد از اخذ ویزای کانادا

مهاجرت كاري به كانادا گزینه ای ایده آل برای اخذ اقامت کانادا است. با توجه به رشد اقتصاد کانادا و نیاز این کشور به تأمین نیروهای انسانی در مشاغل مختلف، فرصت های شغلی بسیار زیادی برای مهاجران فراهم شده است. به شکلی که، این کشور به شدت با کمبود نیروی کاری مواجه است. این موضوع موجب شده است تا بسیاری از کارفرمایان کانادایی برای جبران کمبود نیروهای خود، از بین مهاجران وارد شده به این کشور افرادی را در شرکت های خود استخدام کنند. به همین دلیل، با اخذ ویزای کانادا و دریافت مجوز کار در این کشور، امکان یافتن شغل مناسب در سریع ترین زمان ممکن وجود دارد.

چنانچه می خواهید مهاجرت کاری به کانادا را تجربه کنید، می توانید قبل از هر اقدامی با یکی از کارشناسان خبره در تیم تراست مشورت کنید. کافی است با مراجعه به سایت تراست، فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان با تجربه تراست را از شرایط مهاجرتی خود آگاه کنید.

درباره سایت های کاریابی کانادا و کاریابی در کانادا بیشتر بدانید.

 • ارتقا و پیشرفت شغلی با اخذ ویزای کانادا

ویزای کانادا تضمینی برای ارتقا و پیشرفت شغلی شما است. کانادا به عنوان یک کشور صنعتی و پیشرفته میزبان شرکت های بسیار بزرگ و مهم بین المللی است. با اخذ برخی از انواع ویزاهای کانادا مانند ویزای کار کانادا و یا اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، می توانید فرصت طلایی کار در یکی از بهترین شرکت های جهان و تجربه کار در محیطی پویا را بدست آورید. شرکت هایی مانند گوگل، نتفلیکس و آمازون تنها بخشی از شرکت های مهمی محسوب می شوند که در کانادا مشغول به فعالیت هستند. بنابراین، اگر از کار کردن در شرکت های کوچک خسته شده اید و دوست دارید کار در یکی از شرکت های صاحب نام بین المللی را تجربه کنید، می توانید برای اخذ ویزای کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

همانطور که اشاره شد، مسیرهای مختلفی برای مهاجرت كاري به كانادا وجود دارد. بنابراین، چنانچه نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی برای انتخاب سریع ترین روش مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا دارید، پیشنهاد می کنیم حتما از راهنمایی یکی از وکلای برجسته در موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید.

 • امکان مهاجرت متخصصان با اخذ ویزای کانادا

بسیاری از برنامه های مهاجرتی به کانادا این امکان را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم کرده اند تا بر اساس تخصص در یک زمینه کاری، بتوانند ويزاي كانادا را دریافت کنند. به عنوان مثال، با اخذ ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا می توانید در یکی از کدهای شغلی موجود در فهرست مشاغل ملی کانادا مشغول به کار شوید. چنانچه آشنایی خوبی به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی دارید و از تحصیلات دانشگاهی نیز برخوردار هستید، می توانید برای اخذ این ويزای كانادا اقدام کنید. چرا که، سریع ترین راه برای کسب اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده، مهاجرت کاری به کانادا است. در ادامه این مطلب، درباره ویزای نیروی متخصص فدرال توضیحاتی آورده شده است.  

 • امکان مهاجرت نیروی کار ماهر با اخذ ویزای کانادا

نیروی کار ماهر و فنی یکی از نیازهای اساسی محیط کار در کانادا است. این نیروها با برخورداری از تجربه ای ارزشمند می توانند در هر کشوری مورد استقبال قرار گیرند. اما کشور کانادا با ایجاد مسیرهای مهاجرتی مانند برنامه اسکیلد تریدز فدرال، یکی از آسانترین راه های مهاجرت به کانادا را برای این گروه از متقاضیان فراهم کرده است. به شکلی که در این مسیر مهاجرتی، شرایط راحتی برای معیارهایی مانند ارائه مدرک تحصیلی و ارائه حداقل نمره از امتحان های معتبر زبان در نظر گرفته شده است. در ادامه همین مطلب، به معرفی بیشتر ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا می پردازیم.

 • امکان سرمایه گذاری در کانادا

اقتصاد کانادا به عنوان دهمین اقتصاد برتر جهان شناخته می شود. این کشور یکی از بهترین فضاهای اقتصادی را برای راه اندازی راحت و آسان یک کسب وکار، فراهم کرده است. همچنین، با وجود زیر ساخت های بسیار مناسب حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی، امکان داد و ستد در بازارهای جهانی، به راحتی برای صاحبان کسب وکارها فراهم شده است. همچنین، وجود توافق نامه های تجاری مختلف نیز دسترسی به بازارهای جهانی را بیش از پیش میسر ساخته است. این مزایا تنها بخشی از دلایلی هستند که کشور کانادا را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، به گزینه ای ایده آل در مقایسه با سایر کشورها تبدیل کرده است. برای دریافت اطلاعات کامل درباره سرمایه گذاری در کانادا، کارآفرینی کانادا و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا، به لینک مرتبط به هر مطلب مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با اخذ ویزای کانادا در دسترس است. به شکلی که، با شرکت در یکی از برنامه های مهاجرت کسب وکار، و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، می توانید علاوه بر دریافت اقامت دائم کانادا، کسب وکار خود را در فضای باز اقتصادی کانادا راه اندازی کنید. با توجه به برنامه های مختلف سرمایه گذاری در کانادا و نیز، لزوم آگاهی کافی از شرایط اقتصادی هر یک از مناطق این کشور جهت راه اندازی و خرید کسب و کار در کانادا، پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره یکی از وکلای مهاجرتی تراست، که تجربه ای طولانی در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا دارند، استفاده نمایید. بدین منظور می توانید از طریق دریافت مشاوره تخصصی، راهنمایی های لازم را برای انجام یک سرمایه گذاری مطمئن، راحت و کم هزینه دریافت کنید.   

 • امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا

کانادا در عمل ثابت کرده است که کشوری مهاجر پذیر است.

با اخذ ویزای اقامت کانادا می توانید همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید. برنامه های موجود در سیستم اکسپرس انتری کانادا، این امکان را به متقاضیان مهاجرت به کانادا می دهند تا در صورت اخذ ویزای اقامت دائم در کانادا، بتوانند همسر و فرزندان خود را نیز به کانادا منتقل کنند. اما مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق مسیرهای دیگر مهاجرتی نیز امکان پذیر است است. به شکلی که به عنوان مثال، از طریق اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا، نه تنها امکان مهاجرت به کانادا با همسر و فرزندان برای افراد دارای اقامت دائم کانادا فراهم شده است، بلکه برخی دیگر از بستگان نیز امکان مهاجرت به کانادا را خواهند داشت.

با توجه به تعداد بسیار زیادی مسیرهای مهاجرت و انواع ویزای کانادا، توصیه می کنیم جهت انتخاب سریع ترین روش مهاجرت به کانادا، حتما با یکی از وکلای خبره موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید. دریافت اطلاعات کامل از یک فرد آگاه، با تجربه و متخصص در امور اخذ ويزاي كانادا، نه تنها مسیر مهاجرت شما را هموار می کند، بلکه از اتلاف وقت و هزینه شما نیز جلوگیری خواهد کرد.

درباره دعوت همسر به کانادا و ویزای تولد فرزند در کانادا بخوانید.

 • تجربه کیفیت بالای زندگی در کانادا

تمامی زحمت هایی که روزانه می کشیم، برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت است. با اخذ ویزای کانادا می توانید زندگی در یکی از مرفه ترین کشورهای جهان را در جامعه ای سالم، امن و مهاجرپذیر تجربه کنید. برخورداری از امکانات تفریحی فراوان، وجود بهترین امکانات تحصیلی، بهداشتی و درمانی، درآمدهای بالا، هزینه های منطقی زندگی و بسیاری دیگر از مزایای زندگی در کانادا موجب شده است تا رفاه و آسایش یکی از نتایج اخذ ويزاي كانادا باشد. هر چند سایت های معتبری مانند Usnews، معیار کیفیت زندگی در کانادا را بسیار بالا ارزیابی می کنند، اما بهتر است با اخذ ويزا كانادا، برخورداری از یک زندگی با کیفیت را در یکی از مناطق کانادا از نزدیک تجربه کنید.

همچنین درباره معایب زندگی در کانادا و خدمات به تازه واردان کشور کانادا بدانید.

 • امکان اخذ پاسپورت کانادا

با اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، مسیر دستیابی به پاسپورت کانادا را برای خود هموار می کنید. هر چند اخذ ویزای این کشور به تنهایی برای دریافت پاسپورت کانادا کافی نیست، اما از طریق مسیرهای مهاجرتی که منجر به اخذ ویزای اقامت دائم کانادا می شوند، می توانید فرصت برخورداری از یک گذرنامه کانادایی را برای خود ایجاد کنید. به شکلی که بعد از دریافت شهروندی کانادا، می توانید برای اخذ ویزای کانادا نیز اقدام کنید. جالب است بدانید که با دریافت پاسپورت کانادا، امکان سفر به 183 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا وجود خواهد داشت!

یکی دیگر از مزایای پاسپورت کانادا این است که، در صورت دریافت یک گذرنامه کانادایی می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی، برای تمامی مشاغل در کانادا درخواست خود را ارائه دهید. چرا که برخی از مشاغل در کانادا به گونه ای هستند که، تنها افرادی که پاسپورت کانادایی دارند می توانند در آن مشاغل استخدام شوند.

 • تضمین آینده فرزندان شما

همه ما آرزو داریم بهترین شرایط زندگی را برای خود و عزیزانمان فراهم کنیم. اخذ ویزای اقامت دائم کانادا می تواند این فرصت را به فرزندان شما بدهد تا در یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان به ادامه تحصیل بپردازند، با استعدادهای خود به خوبی آشنا شوند و در مسیر درست تحصیلی گام بردارند. این موضوع می تواند آینده شغلی آن ها را نیز به خوبی تحت تأثیر قرار دهد. فرصت های شغلی زیاد، تضمین آینده شغلی، مزایای کاری و درآمدهای مناسب، کار در یکی از شرکت های کانادایی و بین المللی در کانادا را لذت بخش می کند. بنابراین، از همین امروز به فکر آینده فرزندان خود باشید.   

 • فرصت زندگی شاد در محیطی پویا

تقریبا همه می دانند که با دریافت ویزای کانادا، زندگی در یکی از شادترین کشورهای جهان را تجربه خواهند کرد. دلیل این موضوع نیز برپایی جشن های مختلف هنری، ورزشی و فرهنگی در تمام فصل های سال در کانادا است. برخورداری از امکانات تفریحی و رفاهی فراوان در مناطق مختلف کانادا موجب شده است تا کانادایی ها هیچ گونه دغدغه ای برای گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند. هر سال گردشگران خارجی با اخذ ویزای توریستی کانادا برای شرکت در یکی از جشن های کانادا به این کشور سفر می کنند.  

 • زندگی کم هزینه در محیطی مدرن

آیا می دانستید که میانگین هزینه زندگی در یکی از گران ترین شهرهای کانادا، از میانگین هزینه زندگی در برخی دیگر از شهرهای جهان کمتر است؟ به عنوان مثال، متوسط هزینه ماهانه زندگی در مونترال کانادا مبلغی در حدود 1920 دلار کانادا برای یک نفر برآورد شده است. این در حالی است که در شرایط مشابه، میانگین هزینه ماهانه زندگی برای یک نفر در منطقه نیویورک ایالات متحده امریکا، مبلغی در حدود 5081 دلار کانادا و در سیدنی استرالیا مبلغی به اندازه 3433.6 دلار کانادا تخمین زده شده است. بنابراین با اخذ ویزای کانادا، تجربه زندگی ارزان در یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان دیگر یک رویا نیست!

 • دریافت خدمات اجتماعی کم نظیر با اخذ ویزای کانادا

افرادی که دارای ویزای اقامت دائم کانادا هستند می توانند از پوشش مراقبت درمانی استانی استفاده کنند. بنابراین با اخذ ویزای اقامت دائم در کانادا می توانید به همراه خانواده خود، از بهترین خدمات درمانی در کانادا بهره مند شوید. آیا می دانستید که کانادا بیش از 50 سال است که طرح پوشش همگانی خدمات درمانی را در نظر گرفته است؟ به شکلی که این کشور تنها برای سال 2017 میلادی، با اختصاص مبلغی در حدود 6300 دلار به ازای هر نفر، خدمات درمانی کم نظیری را برای هر یک از ساکنان خود ایجاد کرده است.

درباره بهداشت و درمان در کانادا و بیمه در کانادا بخوانید.

 • بازدید از مناظر طبیعی شگفت انگیز

کانادا کشوری مرفه، پیشرفته و با هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی است. اما این تنها دلیل برای اخذ ویزای کانادا نیست! اگر به طبیعت گردی علاقه دارید و عاشق طبیعت هستید حتما با مناظر طبیعی بسیار زیبا در کانادا آشنایی دارید. جاذبه های طبیعی در کانادا بسیار منحصر به فرد و شگفت انگیز هستند. تنوع آب و هوایی در کانادا موجب شده است تا هر ساله گردشگران خارجی با اخذ ویزای توریستی کانادا، به بازدید از مناظر حیرت انگیز این کشور بپردازند.

درباره مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا، بیمه مسافرتی کانادا و اسکان موقت در کانادا با مراجعه به هر لینک، اطلاعات کسب کنید.

حال که با مزایای بسیار زیاد اخذ ویزای کانادا آشنا شدید، شاید این سوال برای شما مطرح شود که چطور می توانید برای اخذ ويزاي كانادا اقدام کنید؟ و یا مدارک لازم برای اخذ ويزا كانادا کدام است؟ در حقیقت، قبل از اقدام برای اخذ ويزا كانادا، بهتر است با انواع ویزای کانادا آشنا شوید. همانطور که قبلاَ نیز به آن اشاره شد، کانادا کشوری مهاجرپذیر است که راه های بسیار متنوعی را برای مهاجرت به این کشور، در اختیار مهاجران قرار داده است. با توجه به مسیر مهاجرتی که مورد نظر شما است، ممکن است مدارک، شرایط و هزینه های اخذ ویزای کانادا نیز متفاوت باشد. به همین دلیل در بخش بعدی، به معرفی انواع ويزاي كانادا می پردازیم.

ذکر این نکته ضروری است که قوانین مهاجرت پیچیده و در مواقعی سردرگم کننده هستند، ولی اصلاً نگران نباشید، چراکه وکلای خبره و حرفه‌ای در موسسه مهاجرتی تراست، به تمامی روش‌های قانونی مهاجرت به کانادا آشنایی کامل دارند. بنابراین، می‌توانید با خیالی آسوده کار مهاجرتی خود را به وکلای مجرب در تیم تراست بسپارید. در صورتی که برای انتخاب راحت ترین راه مهاجرت به کانادا نیاز به دریافت راهنمایی دارید، حتما از تجربه و مشاوره وکیل مهاجرت به کانادا در تیم تراست استفاده کنید.

انواع ویزای کانادا

متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می توانند با توجه به دلایل خود برای سفر به این کشور، برای دریافت یکی از انواع ویزای کانادا درخواست خود را ارائه دهند. به همین دلیل و با توجه به اهداف مهاجرتی متقاضیان، انواع مختلفی از ویزاها برای مهاجرت به کانادا صادر می شود. به عنوان مثال، دانشجویان برای ادامه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های کانادا، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنند. تقاضا برای کار در کانادا نیز موجب شده است تا درخواست های زیادی از سرتاسر جهان برای اخذ ويزای کار كانادا وجود داشته باشد. همچنین، ویزای سرمایه گذاری در کانادا نیز یکی از انواع ویزاهای کانادا است که برای اقامت در این کشور در نظر گرفته شده است.

اما موارد اشاره شده تنها برخی از انواع ویزاهای کانادا هستند. از آنجایی که تنوع زیادی برای ویزای کانادا در نظر گرفته شده است، به منظور ایجاد سادگی در تقسیم بندی انواع ویزای کانادا، در این مطلب این ویزا در دو نوع کلی تقسیم بندی شده است. چرا که با توجه به نوع اقامتی که در کشور کانادا برای مهاجران و بعد از صدور ویزا در نظر گرفته می شود، ويزای كانادا را می توان به دو نوع مختلف “ویزاهای اقامت موقت کانادا” و “ویزاهای اقامت دائم کانادا” تقسیم بندی کرد. در ادامه توضیحات بیشتری درباره هر یک از انواع ويزاي كانادا آورده شده است. چنانچه انواع ویزای کانادا موجب سردرگمی شما در انتخاب نوع ویزا شده است، می توانید برای دریافت مشاوره از یکی از کارشناسان زبده در تیم تراست، اقدام کنید. کافی است با مراجعه به سایت تراست و از قسمت مشاوره تخصصی، یک وقت مشاوره برای انجام امور مهاجرتی خود رزرو کنید.   

انواع ویزای کانادا

ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت (TRV) که به عنوان ویزای ویزیتور کانادا نیز شناخته می شود، یک سند رسمی است که به وسیله اداره ویزای کانادا صادر می شود. این ویزا که درگذرنامه شما درج می شود نشان دهنده این موضوع است که با توجه به شرایط تعیین شده، برای اقامت موقت در کانادا پذیرش شده اید. این نوع ویزای کانادا می تواند برای یک دانشجوی بین المللی، یک گردشگر یا یک بازدید کننده، و یا یک نیروی کاری، اجازه اقامت موقت در کانادا را فراهم کند. نکته بسیار مهم درباره ویزای اقامت موقت کانادا این است که، متقاضی این نوع ویزا باید قبل از رفتن به کانادا برای دریافت این نوع ويزاي كانادا اقدام کند.

با مراجعه به این لینک می توانید درباره ویزای اقامت موقت کانادا اطلاعات بیشتری بدست آورید. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز می توانید اطلاعات خوبی درباره این ویزای کانادا بدست آورید. اما ویزای اقامت موقت کانادا دارای انواع مختلفی است. به شکلی که، متقاضیان می توانند با توجه به اهداف مهاجرتی، برای اخذ یکی از انواع ویزای اقامت موقت کانادا درخواست خود را ارائه دهند. به همین دلیل در ادامه، به معرفی انواع ویزای اقامت موقت کانادا می پردازیم. همچنین، با توجه به انواع مختلفی که برای ویزای اقامت موقت کانادا در نظر گرفته شده است، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام برای اخذ ویزا، حتما با یکی از وکلای مهاجرتی تراست مشورت کنید.

درباره بازدید از کانادا و تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی بدانید.

سوپر ویزای کانادا

یکی از انواع ویزاهای اقامت موقت کانادا، سوپر ویزای کانادا است. اما سوپر ویزای کانادا مناسب کدام گروه از داوطلبان سفر به کانادا است؟ در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عرض کنیم که چنانچه شخصی در کانادا زندگی کند و پدر یا مادر وی قصد بازدید از او را داشته باشند، والدین این فرد می توانند با ارائه درخواست ویزای کانادا، جهت بازدید از فرزند خود و مهاجرت به کانادا به صورت موقت اقدام کنند. با توجه به اهمیتی که دولت کانادا برای نظام خانواده قائل است، حتی این امکان نیز وجود دارد تا پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها نیز از طریق دریافت این ويزا كانادا، بتوانند برای دیدار نوه های خود به کانادا سفر کنند. با اخذ سوپر ویزای کانادا والدین شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا می توانند در سریع ترین زمان ممکن به کانادا سفر کنند. با مشاهده فیلم موجود در این لینک می توانید اطلاعات بیشتری درباره سوپر ویزای کانادا بدست آورید.

در حقیقت، می توان Super visa کانادا را نوعی ویزای توریستی دانست که از مزایای خاص خود نسبت به ویزای توریستی کانادا برخوردار است. در ادامه درباره ویزای توریستی کانادا توضیحاتی آورده شده است. یکی از مزیت های اخذ سوپر ویزا کانادا در ارتباط با مدت زمان اقامت کانادا است. چرا که والدین شهروندان کانادایی و یا والدین افرادی که اقامت دائم در کانادا را دارند، در صورتی که برای دریافت سوپر ویزا اقدام کنند، می توانند به مدت 24 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. به منظور دریافت سوپر ویزای کانادا شرایط مشخصی نیز برای متقاضیان این نوع ویزای کانادا در نظر گرفته شده است. برخورداری از یک گذرنامه معتبر که حداقل به مدت 6 ماه اعتبار داشته باشد، یکی از این شرایط است.

با توجه به وجود شرایط و مدارک مختلف برای اخذ سوپر ویزای کانادا و جهت رفاه حال والدین گرامی، کارشناسان مجرب تراست می توانند صفر تا صد مراحل دریافت ویزای کانادا را برای شما انجام دهند. این موضوع می تواند خیال شما متقاضیان عزیز را از بابت انجام دشواری های کار اداری کاملاَ برطرف نماید. کارشناسان خبره تیم تراست ضمن انجام دقیق مراحل ارائه درخواست برای دریافت سوپر ویزا کانادا، تمامی نگرانی های مرتبط با بروز اشتباه در فرآیند درخواست ویزا کانادا را برطرف می کنند. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی می توانید با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید. تراست با سرعت بخشیدن به روند اخذ ویزای کانادا، زمان دیدار شما با فرزندان تان را کوتاه تر می کند.

ویزای بیزینس کانادا

آیا قصد دارید برای آگاهی از شرایط کاری و سرمایه گذاری در کانادا سفری کوتاه مدت به این کشور انجام دهید؟ آیا می خواهید در یکی از نمایشگاه ها، کنفرانس ها و یا همایش های کاری در کانادا شرکت کنید؟ پس بهتر است برای دریافت ویزای بیزینس کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

در حقیقت، ویزای بیزینس ویزیتور کانادا یکی از انواع ویزای کانادا است که برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا به صورت کوتاه مدت و برای مقاصد کاری را دارند، بسیار مناسب است. به عنوان مثال، به منظور مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال، ممکن است انجام سفری کوتاه مدت به کانادا برای انجام تحقیقات محلی و امضای توافق نامه های کاری مورد نیاز باشد. در این صورت می توان از ویزای بیزینس کانادا استفاده کرد. معمولاَ کانادا ویزای بیزینس را به نمایندگان شرکت ها و گروه های تجاری و بازرگانی، برای انجام کارهای سرمایه گذاری و مرتبط با کسب و کار خود اعطا می کند.

مدت زمان اعتبار ویزای بیزینس کانادا 6 ماه تعیین شده است. ذکر این نکته ضروری است که فرد دارنده ویزای بیزینس، اجازه کار در کانادا و ارائه درخواست برای اقامت دائم در کانادا را نخواهد داشت. به شکلی که بعد از اتمام مدت زمان تعیین شده، فرد دارنده ویزای کانادا باید از کشور کانادا خارج شود. از شرایط اخذ ویزای بیزینس کانادا ارائه گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی و نیز برخورداری از توان مالی مورد نیاز برای اقامت در کانادا است. همچنین، از جمله مدارک درخواست شده برای اخذ ویزای بیزینس کانادا می توان به برخورداری از یک گذرنامه معتبر و ارائه رسید پرداخت هزینه ویزای کانادا اشاره کرد.

با توجه به این موضوع که فرآیند اخذ ویزای کانادا نیازمند صرف زمان، رعایت تمامی شرایط و ارائه مدارک به صورت کامل است، می توانید تمامی مراحل اخذ ویزای بیزینس ویزیتور کانادا را به کارشناسان با تجربه تراست بسپارید. در این صورت، تنها نیاز است بر روی امور مرتبط با سرمایه گذاری و کار خود در کانادا تمرکز کنید و دیگر نگران دغدغه های اخذ ویزا کانادا نباشید.

درباره ثبت شرکت در کانادا، در صورت نیاز و با مراجعه به لینک بخوانید.

ویزای تولد فرزند در کانادا

آیا از هم اکنون و پیش از تولد فرزندان خود، نگران آینده آن ها هستید؟ آیا دوست دارید فرزند شما از بالاترین کیفیت زندگی در یکی از کشورهای پیشرفته برخوردار باشد؟ آیا نگران آینده شغلی و زندگی فرزندان خود پیش از تولد آن ها هستید؟ با اخذ ویزای تولد فرزند در کانادا، فرزند شما نیز در صورت تولد در یکی از بیمارستان های کشور کانادا، از حق شهروندی کانادا برخوردار خواهد شد. به شکلی که در این صورت، دریافت گذرنامه کانادا به راحتی برای فرزند شما امکان پذیر خواهد بود. به گونه ای که، با دریافت مدارک مرتبط با تولد از یکی از بیمارستان های کانادا، در آینده فرزند شما می تواند برای دریافت شهروندی کانادا به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کند. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک می توانید اطلاعات خوبی درباره تولد فرزند در کانادا بدست آورید.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که از مادران داوطلب این ویزای اقامت موقت، درخواست می شود تا بعد از تولد فرزند خود در کانادا، این کشور را به همراه کودک خود ترک نمایند. از جمله شرایطی که برای اخذ ویزای تولد فرزند در کانادا عنوان شده است این است که، متقاضی باید بتواند به اداره مهاجرت ثابت نماید که بعد از رفتن به کانادا و تولد فرزند، قصد ماندن در این کشور را نخواهد داشت.‌ از آنجایی که یکی از دلایل ریجکت ویزای کانادا می تواند عدم توانایی در اثبات این ادعا باشد، کارشناسان و وکلای مجرب مهاجرتی تراست می توانند به خوبی شما را در انجام امور مهاجرتی کمک کنند.

اگر یکی از سوالات شما این است که “اخذ ویزای کانادا چقدر طول میکشد؟” باید خدمت شما عرض کنیم که معمولاَ  فرآیند بررسی درخواست های ویزای تولد فرزند در کانادا، در زمان کوتاهی انجام می شود. به شکلی که معمولا در مدت زمانی بین 1 الی 6 هفته طول می کشد تا مدارک متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد. ذکر این نکته ضروری است که برای اخذ ویزای تولد فرزند در کانادا توصیه می شود که با توجه به شرایط، در زمان 4 الی 7 ماهگی از بارداری برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. با توجه به شرایط حساسی که این دوره از زندگی برای متقاضیان سفر به کانادا دارا است، توصیه می کنیم به منظور جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در انجام مراحل مهاجرتی، تمام کار مهاجرت خود را به وکلای برجسته در تیم تراست بسپارید.

بیشتر بدانید

بک ‌گراند چک ویزای کانادا

آزمایش مدیکال ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا

ویزای کار در کانادا

آیا می دانستید که هر سال در حدود 200 هزار نیروی کار خارجی به کانادا مهاجرت می کنند؟ کانادا کشوری پیشرفته محسوب می شود که برای حفظ رشد اقتصادی خود و رونق بخشیدن به بخش اقتصادی، به شدت به نیروی کار نیازمند است. با توجه به کمبود نیروی کار در این کشور، صاحبان کسب وکارهای مختلف در کانادا به شدت به نیروهای کار خارجی جهت برطرف کردن این نیاز خود وابسته هستند. به همین منظور، یکی از انواع ویزای کانادا که برای اقامت کاری کانادا در این کشور در نظر گرفته شده است، ویزای کار در کانادا است. به شکلی که با دریافت ویزای کار کانادا می توانید به مدت 6 ماه در این کشور به صورت موقت مشغول به کار شوید. همچنین، این ويزا كانادا مانند یک ویزای جستجوی کار کانادا یا ویزای job seeker کانادا عمل می کند. چرا که به شما این اجازه را خواهد داد تا در این مدت بتوانید در کشور کانادا به دنبال یک شغل مناسب باشید. با مشاهده فیلم موجود در این لینک می توانید اطلاعات بیشتری درباره مجوز کار در کانادا به دست آورید.

اگر قصد كار در كانادا را دارید باید توجه داشته باشید که مجوز کار در کانادا برای همه افراد صادر نمی شود. به عنوان مثال، کارمندان دولت های خارجی، گزارشگران و کارمندان رسانه ها و نیز، دانشجویان رشته های پزشکی و بهداشتی، نمی توانند مجوز کار در کانادا را دریافت نمایند. اما یکی از مزیت های اصلی ويزاي كاري كانادا به صورت موقت این است که، دارندگان این ویزا می توانند پس از اتمام ویزای کار موقت برای اخذ ویزای دائم کاری در کانادا، درخواست خود را ارائه دهند. بنابراین، می توان این ویزا را مسیری برای دریافت اقامت دائم کانادا دانست. به شکلی که این ویزا به دارندگان آن، این فرصت را می دهد تا از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

چنانچه قصد دارید تا به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید و برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنید، نیاز است تا برای دریافت اجازه کار کانادایی درخواست خود را ارائه دهید. به همین منظور و به دلیل پیچیدگی هایی که روند صدور ویزای کانادا و کسب مجوز کار در این کشور دارد، می توانید تمامی کارهای اخذ ويزاي كار كانادا را به متخصصان مجموعه تراست بسپارید. با توجه به آمار بالای پرونده های موفق ویزا شده در سال های اخیر که کارشناسان مجرب و وکلای مهاجرتی تراست انجام آن را بر عهده داشته اند، دیگر لازم نیست نگران دشواری های فرایند اخذ ويزا كانادا باشید. همین الان با مراجعه به سایت تراست و با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، کارشناسان تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.  

ویزای تحصیلی کانادا

آیا می دانستید که سالانه بیش از 350 هزار دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند؟ کانادا یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان را دارا است. تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر در جهان در کشور کانادا قرار دارند. به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل در کانادا، درخواست خود را برای دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور ارسال می کنند. برخورداری از کیفیت بالای آموزش و پژوهش در کانادا در کنار هزینه های کمتر زندگی دانشجویی در کانادا، موجب شده است تا دانشجویان خارجی تحصیل در کانادا را به برخی دیگر از کشورهای پیشرفته ترجیح دهند. ویزای تحصیلی کانادا تفاوت هایی با ویزاهای اقامت موقت کانادا دارد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره تفاوت بین مجوز تحصیلی کانادا با سایر ویزاهای اقامت موقت کانادا بدست آورید، فیلم موجود در این لینک را مشاهده کنید.

اما برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، شرایط مشخصی عنوان شده است. یکی از اصلی ترین شرایط ادامه تحصیل در کشور کانادا، دریافت یک نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی در کانادا است. تهیه مدارک مورد نیاز جهت ارسال به دانشگاه مورد نظر، مانند تهیه رزومه تحصیلی و تهیه انگیزه نامه عموماَ از دانشجویان درخواست می شود. انتخاب یک موسسه آموزشی که دوره های آن متناسب با نیازها و شرایط دانشجویان باشد، شاید یکی از مهم ترین مراحلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. کارشناسان مجرب تراست با اشراف کاملی که به دانشگاه های کانادا، کالج ها و موسسات آموزشی در این کشور دارند می تواند روند مهاجرت تحصیلی شما را سریع تر و شانس پذیرش شما را از دانشگاه های کانادا افزایش دهند.

اما برای ادامه تحصیل در کانادا علاوه بر توجه به شرایط اعلام شده از طرف موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا، دانشجویان باید به شرایط در نظر گرفته شده از طرف سفارت کانادا نیز توجه ویژه ای داشته باشند. به عنوان مثال، دانشجویان خارجی در زمان مصاحبه با کارمند سفارت کانادا، باید او را متقاعد کنند که قصد اقامت دائم در کانادا را ندارند و بعد از پایان دوره تحصیلی این کشور را ترک خواهند کرد. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که در صورتی که کارمند سفارت از دلایل شما قانع نشود، این موضوع می تواند به عدم صدور ویزای تحصیلی کانادا برای شما منجر شود. از دیگر شرایط، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا است. بنابراین، با توجه به پیچیدگی ها و دشواری های فرآیند مهاجرت تحصیلی به کانادا، چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید توصیه می کنیم برای دریافت مشاوره حتما از راهنمایی یکی از وکلای خبره تراست استفاده کنید.   

همچنین، می توانید تمامی مراحل پذیرش و مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را به کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست بسپارید. جالب است بدانید که درصد پرونده های تحصیلی ویزا شده در تیم تراست و برای سال های اخیر در حدود 90 درصد بوده است. این یعنی از هر 10 دانشجویی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را داشته اند و با موسسه تراست همکاری کرده اند، 9 متقاضی موفق به اخذ ويزاي تحصيلي كانادا شده اند. شما هم می توانید به راحتی، تحصیل خود را در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در کانادا ادامه دهید. کافی است با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان، کارشناسان مجرب تراست را از وضعیت تحصیلی و شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.

درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا، تمدید ویزای تحصیلی کانادا و همچنین کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

ویزای دانش آموزی کانادا

برخی از خانواده ها به دلیل کیفیت بالای آموزش در کانادا، تمایل به اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا دارند. به شکلی که کشور کانادا به عنوان سومین نظام آموزشی برتر در جهان شناخته می شود. مدارس ابتدایی در کانادا در 8 سطح و در استان کبک در 6 سطح اقدام به ارائه برنامه های آموزشی به دانش آموزان می کنند. معمولا سن شرکت در دوره پیش دبستانی نیز از 4 سالگی یا 5 سالگی است. بعد از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس کانادا، جهت ثبت نام در دبیرستان اقدام می کنند. اگر تمایل به اخذ ويزای دانش آموزی كانادا برای فرزند خود دارید، می توانید از راهنمایی های کارشناسان با تجربه تراست استفاده کنید.

درباره تحصیل کودکان در کانادا، دبیرستان در کانادا، تحصیل زیر 18 سال در کانادا و ویزای گاردین کانادا، با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا چیست؟ همانطور که از اسم این ویزای کانادا نیز مشخص است، برای بازدید و گردش در کانادا و سفر توریستی به کانادا می توانید از ویزای گردشگری کانادا یا ویزای توریستی کانادا استفاده کنید. مناظر طبیعی در کانادا همواره یکی از جذابیت های اصلی برای گردشگران خارجی بوده است. کوه های راکی و آبشار نیاگارا تنها برخی از مناظر منحصر به فرد کشور کانادا هستند که هر ساله تعداد بسیار زیادی از توریست ها برای بازدید از آن ها به کانادا سفر می کنند. اما تنها این مناظر طبیعی نیستند که گردشگران خارجی را مجذوب خود کرده اند. کانادا کشور برپایی جشن ها و رویدادهای مختلف است. برگزاری انواع رویدادهای فرهنگی، ورزشی و هنری در فصل های مختلف سال موجب شده است تا ویزای توریستی کانادا یا ویزای تفریحی کانادا، متقاضیان زیادی در جهان داشته باشد.

متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز است تا درخواست خود را به صورت کتبی، برای سفارت کانادا در ترکیه، سفارت کانادا در گرجستان و یا سفارت کانادا در دبی ارسال نمایند. همچنین، ارائه درخواست برای دریافت این نوع از ویزای کانادا می تواند به شکل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا نیز انجام شود. برای درخواست آنلاین ویزای کانادا می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید. چنانچه با درخواست دریافت ویزای شما موافقت شود، برای انجام یک مصاحبه حضوری نیاز است تا به سفارت کانادا مراجعه کنید. با توجه به این موضوع که هنگام مصاحبه سوالاتی مانند دلایل سفر به کانادا و برخورداری از تمکن مالی کانادا از متقاضیان ویزای کانادا پرسیده می شود، متقاعد کردن کارمند سفارت و ارائه پاسخ های مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد.

در صورتی که قصد رفتن به کانادا را دارید و می خواهید برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید، توصیه می کنیم حتما از راهنمایی های کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید. چرا که کارشناسان با تجربه تراست در امور مهاجرت به کانادا می توانند با ارائه راهنمایی های مناسب، به خوبی شما را در فرآیند دریافت ویزای کانادا کمک کنند.

ویزای مولتی کانادا

اگر تمایل دارید هر سال تعطیلات را در یکی از مناطق زیبای کانادا سپری کنید، و یا شعبه ای از شرکت شما در کانادا قرار دارد که قصد دارید به صورت مرتب برای بازدید از آن به کانادا سفر کنید، و یا اینکه می خواهید مدت زمانی بیشتر از 6 ماه را در کنار بستگان خود در کانادا سپری کنید، خوب است بدانید که در چنین شرایطی، شما نیاز به ویزای مولتی کانادا دارید. به طور کلی، چنانچه قصد رفت و آمد های مکرر به کانادا به منظور انجام گردش و تفریح در این کشور را دارید، می توانید برای دریافت ویزای مولتی کانادا اقدام کنید. اما ویزای مولتی کانادا چیست؟ در حقیقت، ویزای مولتی کانادا یا ویزای مالتیپل کانادا را می توان نوعی ویزای توریستی کانادا دانست که، این اجازه را به شما می دهد تا بتوانید چندین بار به صورت موقت به کانادا سفر کنید. معمولاَ ویزای مولتیپل کانادا در بین دانشجویان و تاجران از محبوبیت بیشتری برخوردار است. چرا که این دو گروه از متقاضیان سفر به کانادا، به دلایل تحصیلی و تجاری نیاز دارند تا به دفعات مختلف به کشور کانادا سفر کنند و یا این کشور را ترک نمایند.  

معمولا مدت زمان ویزاهای توریستی در حدود 6 ماه در نظر گرفته می شود که می تواند با توجه به نظر افسر اداره مهاجرت کانادا، این مدت زمان نیز تغییر کند. به شکلی که به ازای هر بار ورود به کشور کانادا، این مدت زمان برای اقامت در نظر گرفته می شود. هر چند می توانید برای هر بار ورود به کشور کانادا جهت اخذ ویزای اقامت موقت در کانادا اقدام کنید، اما چنانچه قصد ورود به کانادا در دفعات مختلف را داشته باشید، بهتر است که برای مولتی ویزای کانادا درخواست خود را ارائه دهید. در این صورت به جای ارائه درخواست مکرر برای رفتن به کانادا، تنها با یک بار درخواست برای ویزای مولتی کانادا، می توانید برای چند سال به صورت مکرر به کانادا سفر کنید.

معمولاَ این نوع ويزای كانادا با اعتباری به اندازه 3 سال، 5 سال و یا 10 سال صادر می شود. به شکلی که در این مدت تعیین شده، فرد دارنده ویزای مالتیپل کانادا می تواند به صورت مکرر به کانادا رفت و آمد داشته باشد و هر بار به اندازه 6 ماه در این کشور اقامت کند. اما برای دریافت ويزاي مولتي كانادا شرایط و دلایل مشخصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، عموماَ برای آن گروه از افرادی که برای اولین بار می خواهند به کانادا سفر کنند، مولتی ویزای کانادا صادر نمی شود.

برای دریافت ویزای مولتی کانادا نیاز است تا داوطلبان دریافت این ویزای کانادا، دلیل سفر خود را به روشنی برای کارمند سفارت بیان کنند. شما باید این اطمینان را به کارمند سفارت كانادا بدهید که بعد از پایان اعتبار ویزا، کانادا را ترک خواهید کرد. از آنجایی که انجام مصاحبه حضوری نیازمند آگاهی کامل از فرآیند مصاحبه و ارائه پاسخ های مناسب است، توصیه می کنیم حتماَ قبل از هر اقدامی با یکی از وکلای برجسته تراست در امور مهاجرت به کانادا مشورت کنید. با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز می توانید اطلاعات خوبی درباره ویزای مولتی کانادا بدست آورید.

ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزاهای اقامت دائم کانادا

گروه دیگری از ویزاهای کانادا از نوع ویزاهای اقامت دائم هستند؛ با اخذ یکی از این ویزاها می توانید به صورت دائم در کانادا اقامت داشته باشید و از مزایای ویزای اقامت دائم کانادا نیز بهره مند شوید. ذکر این نکته ضروری است که مهاجران در هنگام اخذ ویزای اقامت دائم در کانادا، هنوز به عنوان شهروند این کشور شناخته نمی شوند. این بدان معنا است که این افراد، ضمن برخورداری از حق اقامت دائم در کانادا، شهروندی کشوری غیر از کانادا را در اختیار دارند.

اگر این سوال برای شما مطرح است که “چگونه اقامت دائم کانادا بگیریم؟” می توانید از طریق یکی از انواع ویزاهایی که منجر به اخذ اقامت دائم در کانادا می شوند، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید. به شکلی که، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلفی می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. با توجه به این موضوع که هر روش مهاجرتی، گروه خاصی از متقاضیان مهاجرت به کانادا را مورد هدف قرار می دهد، شرایط ذکر شده برای اخذ ویزای کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم به منظور سرعت بخشیدن به روند مهاجرتی خود، حتما با یکی از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی تراست، به منظور انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا، مشورت کنید. در ادامه، به انواع ویزاهایی که منجر به اخذ اقامت دائم در کانادا می شوند، اشاره شده است.

پادکست بشنوید!

ویزای افراد خود اشتغال کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا که برای اقامت دائم در این کشور در نظر گرفته شده است، ویزای افراد خود اشتغال در کانادا است. چنانچه قصد داشته باشید از طریق یکی از مسیرهای مهاجرت خوداشتغالی کانادا برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، می توانید برای دریافت این ویزای کانادا درخواست خود را ارائه دهید. با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا آورده شده است، معمولاَ ویزای خود اشتغالی در کانادا برای هنرمندان و ورزشکارانی که قصد خود اشتغالی در کانادا را دارند، صادر می شود. بنابراین، می توان به نوعی از این ویزا به عنوان ویزای کانادا برای هنرمندان و ورزشکاران نیز نام برد.

یکی از شرایطی که برای اخذ ویزای افراد خود اشتغال در کانادا در نظر گرفته شده است، برخورداری از حداقل 2 سال تجربه کاری در یکی از زمینه های مورد نیاز برای خود اشتغالی در کانادا است. با توجه به این که دریافت این ویزای کانادا بسیار رقابتی است، ممکن است برخورداری از حداقل شرایط، تضمین کننده دریافت این ویزا نباشد. بنابراین، ویزای افراد خود اشتغال کانادا بیشتر می تواند برای افرادی که در یک کسب وکار حرفه ای محسوب می شوند، مناسب باشد. معیارهایی مانند تجربه کاری، سطح تحصیلات و سن متقاضی در سیستم نمره دهی برای پرونده های مهاجرت از طریق خود اشتغالی، مورد توجه هستند. برای آگاهی از شرایط کامل اخذ این ویزای کانادا، می توانید مطلب دیگری با عنوان ویزای خود اشتغالی کانادا را مطالعه کنید.

اگر می خواهید برای دریافت اقامت کانادا از طریق کار و شرکت در یکی از برنامه های خود اشتغالی در کانادا اقدام کنید، توصیه می کنیم به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه های احتمالی حتما با یکی از وکلای برجسته تراست در امور مهاجرت به کانادا مشورت کنید. چرا که مسیرهای مهاجرتی متعددی برای دریافت اقامت کانادا تعریف شده است و آگاهی کامل از شرایط هر یک از روش های مهاجرتی، برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین، می توانید به راحتی از قوانین کار در کانادا از طریق مشاوره با یکی از کارشناسان تراست با خبر شوید. با توجه به اینکه این موضوع می تواند بسیار زمان بر باشد، در صورت عدم انتخاب آگاهانه ممکن است هزینه های اضافی نیز بر متقاضیان تحمیل نماید. در نتیجه، دریافت راهنمایی از یک فرد آگاه، متخصص و با تجربه کاری بسیار منطقی است. با تکمیل فرم ارزیابی رایگان در سایت تراست و یا دریافت یک مشاوره تخصصی، ضمن ارسال شرایط مهاجرتی خود برای کارشناسان مجرب تراست، می توانید با اطمینان در مسیر مهاجرت به کانادا گام بردارید.  

ویزای برنامه مددکاری اجتماعی در کانادا

اگر می خواهید شغل پرستاری در کانادا را تجربه کنید، می توانید برای ویزای مددکاری اجتماعی در کانادا درخواست خود را ارائه دهید. پرستاران و افرادی که در زمینه توان بخشی مشغول به فعالیت هستند می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی، درخواست خود را برای اخذ ویزای کانادا ارائه نمایند. اما ذکر این نکته ضروری است که در سال های اخیر، شرایط دشوارتری برای صدور ویزای برنامه مددکاری اجتماعی کانادا در نظر گرفته شده است. به شکلی که، از سال 2019 میلادی، اخذ ویزای برنامه مددکاری اجتماعی در کانادا برای آن گروه از متقاضیانی که از خارج از کشور کانادا برای ثبت نام اقدام می کنند، دشوارتر شده است. به علاوه، در صورتی که فقط قصد کار و اقامت در کبک کانادا را داشته باشید، می توانید برای دریافت این ویزای کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

بنابراین، توصیه می کنیم اگر قصد اخذ ویزای برنامه مددکاری اجتماعی در کانادا را دارید، حتما با یکی از وکلای مهاجرتی تراست مشورت کنید. وکلای خبره تراست با برخورداری از تجربه طولانی و موفق در اخذ ویزای کانادا، به طور کامل با تمام شرایط و مسیرهای مهاجرتی کانادا آشنایی دارند و می توانند بهترین راهنمایی مهاجرتی را با توجه به شرایط منحصر به فرد شما ارائه دهند. همچنین، چنانچه قصد دارید از خارج از کانادا برای دریافت ویزای مددکاری اجتماعی کانادا اقدام کنید، می توانید برای آگاهی از شرایط کامل، به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

ویزای اکسپرس اینتری کانادا

جالب است بدانید که سریع ترین برنامه های مهاجرتی تحت سیستمی به نام سیستم اکسپرس اینتری کانادا تعریف شده است. کافی است تا درخواست خود را برای مهاجرت به کانادا از طریق یکی از برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ارائه دهید تا به درخواست شما در مدتی در حدود 6 ماه رسیدگی شود! به همین دلیل شاید بتوان یکی از محبوب ترین مسیرهای مهاجرتی در جهان را از طریق شرکت در یکی از برنامه های اکسپرس انتری کانادا عنوان کرد. این مسیر مهاجرتی به شکلی طراحی شده است تا در مدت زمان بسیار کوتاهی این کشور بتواند نیروهای متخصص را از سرتاسر دنیا، با اعطای ویزای کانادا جذب نماید.

با جذب بیش از 200 هزار مهاجر در سال، شاید بتوان ویزای اکسپرس اینتری کانادا را مهمترین ویزای کانادا دانست. در صورتی که در یکی از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا از تخصص و تجربه مناسبی برخوردار باشید، می توانید به راحتی برای اخذ ویزای PR کانادا اقدام کنید. این مسیر مهاجرتی از 4 برنامه مهاجرتی برای اخذ ویزای کانادا تشکیل شده است. یکی از مهمترین ویزاهای موجود در این سیستم مهاجرتی مربوط به ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا است. به شکلی که بدون نیاز به تجربه حضور در کشور کانادا، هر شخصی از هر نقطه ای از جهان می تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا، از طریق این مسیر مهاجرتی درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهد. با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا و تکمیل پرسشنامه موجود در این لینک، می توانید از پیش نیازهای مهاجرتی خود برای شرکت در این مسیر مهاجرتی با خبر شوید.

معیارهایی مانند سن، سطح تحصیلات، میزان مهارت در زبان های انگلیسی یا فرانسوی و سابقه کار برای مهاجرت به کانادا، از جمله معیارهایی هستند که در انتخاب داوطلبان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری تأثیرگذار هستند. همچنین، در صورت برخورداری از جاب آفر کانادا یا دعوتنامه کاری کانادا، امتیاز بیشتری برای متقاضیان در نظر گرفته می شود. با مراجعه به صفحه ی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، می توانید از شرایط مهاجرت به كانادا از طريق كار و نحوه محاسبه امتیاز اکسپرس اینتری، بر اساس معیارهای ذکر شده با خبر شوید. ذکر این نکته ضروری است که جذب مهاجران از طریق سیستم اکسپری اینتری کانادا به شکل رقابتی است. این بدان معنا است که در صورت برخورداری از حداقل شرایط اعلام شده در هر یک از برنامه های اکسپرس انتری کانادا، هر داوطلبی که از امتیاز بیشتری در مقایسه با سایر داوطلبان مهاجرت به کانادا برخوردار باشد، می تواند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند.

با توجه به رقابتی بودن مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، می توانید برای دریافت مشاوره جهت انتخاب آسانترین راه مهاجرت به کانادا، از راهنمایی های وکلای خبره در تیم تراست استفاده کنید. به علاوه، از آنجایی که امکان ارتقای نمره و امتیاز متقاضیان حتی در زمان ارائه درخواست مهاجرت نیز وجود دارد، حتما از طریق مشاوره با یکی از کارشناسان مجرب تراست، برای افزایش امتیاز خود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید. به عنوان مثال، وکلای خبره تراست می توانند در نحوه گرفتن جاب آفر از کانادا به بهترین شکل به شما کمک کنند. بدین منظور می توانید همین الان با مراجعه به سایت تراست و با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، کارشناسان تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع سازید.

ویزای کارکنان ماهر فدرال در کانادا

آیا می دانستید با پذیرفته شدن در یکی از برنامه های اکسپرس اینتری کانادا می توانید به همراه خانواده خود و تنها در یک مرحله، به کانادا مهاجرت کنید. به شکلی که، با دریافت اقامت دائم کانادا می توانید بعد از مدتی نیز برای دریافت حق شهروندی این کشور نیز اقدام کنید! یکی از این برنامه های در نظر گرفته شده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا که در این قسمت قصد داریم به آن بپردازیم، برنامه اسکیلد تریدز فدرال است. مهاجرت به كانادا از طريق كار و شرکت در این مسیر مهاجرتی، به نیروهای کاری ماهر این اجازه را خواهد تا بتوانند در سریع ترین زمان به کانادا مهاجرت کنند.

جالب است بدانید که هر سال، در حدود 3 هزار نفر در یکی از کدهای شغلی تعیین شده بر اساس سیستم طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، به عنوان نیروهای کاری ماهر به کانادا مهاجرت می کنند. برای مشاهده کدهای شغلی در سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید. جهت شرکت در این برنامه مهاجرتی و اخذ ویزای کارکنان ماهر فدرال، برخورداری از شرایطی مانند ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی و ارائه تجربه کاری به مدت حداقل 2 سال به شکل کار تمام وقت مورد نیاز است. با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا می توانید اطلاعات بیشتری درباره شرایط آزمون های زبان، جهت اخذ ویزای کارکنان ماهر فدرال بدست آورید.

چنانچه قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید، می توانید از راهنمایی های وکلای با تجربه تراست استفاده کنید. در صورت مشورت با یکی از کارشناسان مجرب تراست، ضمن آشنایی کامل با برنامه های مهاجرتی که متناسب با شرایط خاص شما است، می توانید در ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود شرکت کنید. بدین منظور کافی است با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، اولین مشاوره را به صورت کاملا رایگان از موسسه مهاجرتی تراست هدیه بگیرید.

ویزای نیروی متخصص فدرال در کانادا

آیا دارای یک مدرک دانشگاهی هستید و می خواهید برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کار اقدام کنید؟ در این صورت می توانید برای دریافت یکی از انواع ویزای کار کانادا یعنی ویزای نیروی متخصص فدرال در کانادا یا ویزای اسكيل وركر كانادا، درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید. این ویزای کانادا یکی از بهترین ویزاهای این کشور است که به دارنده آن اجازه دریافت اقامت دائم در کانادا را در سریع ترین زمان ممکن می دهد. از آنجایی که کشور کانادا به افراد دارای تخصص کاری در مشاغل رده بالا و افراد دارای تحصیلات دانشگاهی نیازمند است، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص گزینه بسیار مناسبی برای این این گروه از متقاضیان دریافت ویزای دائم کانادا است.

 اما برای مهاجرت به كانادا از طريق كار و دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا (ویزای skilled worker کانادا)، متقاضیان باید از پیش نیازهای مورد نظر در برنامه مهاجرتی برخوردار باشند. یکی از این شرایط، برخورداری از توانایی مالی برای رفتن به کانادا و اقامت در این کشور است. به علاوه، داوطلبان مهاجرت به کانادا نیاز است تا حداقل نمره قابل قبول را برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی بدست آورند. بدین منظور داوطلبان نیاز است تا حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز در نظر گرفته شده برای این مسیر مهاجرت به کانادا را بدست آورند. یکی از معیارهای در نظر گرفته شده برای کسب حداقل امتیاز جهت پذیرش در این برنامه مهاجرتی و دریافت ویزای کانادا، برخورداری از آشنایی کافی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی است. با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا، می توانید اطلاعات بیشتری درباره شرط در نظر گرفته شده برای مهارت زبانی، جهت اخذ ویزای کانادا بدست آورید.

چنانچه قصد کار در کانادا را دارید و می خواهید با مهاجرت به کانادا از طریق کار، ویزای اقامت دائم در کانادا را بدست آورید، بهتر است قبل از انجام هر اقدامی، با یک متخصص در زمینه امور مهاجرت به کانادا مشورت کنید. هزینه دریافت راهنمایی از یک فرد خبره و با تجربه در برابر مزایایی که بدست می آورید بسیار ناچیز است. مهاجرت، یکی از موضوعات بسیار مهم در زندگی هر فردی است که در صورت عدم آگاهی کافی از برنامه ها و مسیرهای مهاجرتی، می تواند با بروز اشتباهاتی نیز همراه شود. معمولاَ اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند، تمایل دارند در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه، اما از طریق بهترین روش مهاجرت به کانادا برای سفر به این کشور اقدام کنند. با دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرت به کانادا در تیم تراست، آگاهانه در مسیر مهاجرت گام بردارید.

همچنین درباره هزینه مهاجرت به کانادا و موسسه مهاجرت به کانادا بدانید.

ویزای برنامه های مهاجرت استانی کانادا

با توجه به این موضوع که دولت های محلی در هر یک از استان های کانادا برنامه های ویژه ای را برای جذب مهاجران در نظر گرفته اند، ویزای برنامه های مهاجرت استانی کانادا نیز برای افرادی که موفق به پذیرش در یکی از برنامه های استانی کانادا شوند، صادر می شود. هر استان در کانادا شرایط و روش های متفاوتی را برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته است تا از این طریق بتواند نیازهای اقتصادی استان را برطرف و اهداف تعیین شده را برآورده نماید. با توجه به معرفی نامه هایی که اداره مهاجرت در هر استان، برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند، متقاضیان می توانند ویزای کانادا و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. به منظور مشاهده فهرست استان های کانادا و مراجع تایید صلاحیت مهاجران در هر یک از استان ها، می توانید به سایت سازمان مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید.

یکی از شرایط بسیار مهمی که برای متقاضیان ویزای برنامه های مهاجرت استانی کانادا تعیین شده است این است که، متقاضیان بعد از اخذ ویزای کانادا باید در استانی که در برنامه مهاجرتی آن پذیرفته شده اند، اقامت داشته باشند. البته متقاضیان بعد از دریافت پاسپورت کانادا و حق شهروندی کانادا، دیگر محدودیتی از بابت سکونت و کار در یک منطقه مشخص نخواهند داشت.

بنابراین، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا یکی دیگر از روش های دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور است. به شکلی که هر استان ممکن است در برخی از کدهای شغلی تعریف شده در سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، نیاز به جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص داشته باشد. اما مسیرهای مهاجرتی در برنامه های مهاجرت استانی بسیار متنوع هستند. به شکلی که مهاجرت کاری کانادا تنها یکی از مسیرهای مهاجرتی است که استان های کانادا برای پذیرش مهاجران در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی از دیگر برنامه های مهاجرتی است که شرایط آن ممکن است در استان های مختلف و برای مناطق مختلف متفاوت باشد. در ادامه توضیحات بیشتری درباره اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا آورده شده است.  

با توجه به این موضوع که هر یک از برنامه های مهاجرت استانی در کانادا مسیرهای مهاجرتی بسیار متنوعی را برای جذب مهاجران در نظر گرفته اند، توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات کامل، دقیق و اخبار جدید مهاجرت به کانادا، حتما با یکی از کارشناسان مجرب تیم تراست مشورت کنید. چرا که به عنوان مثال، تنها برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا، دارای بیش از ده مسیر مهاجرتی است! انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا، نیازمند آگاهی کامل از تمام مسیرهای مهاجرت است. مشاوره با یکی از وکلای خبره در موسسه مهاجرتی تراست، نه تنها روند مهاجرتی شما را به شکل قابل توجهی سرعت می بخشد و از اتلاف زمان جلوگیری می کند، بلکه از اتلاف هزینه های احتمالی اضافی و سر درگمی شما نیز جلوگیری خواهد کرد. همین الان می توانید با مراجعه به سایت تراست، ضمن تکمیل فرم ارزیابی رایگان که در کمتر از ده دقیقه انجام می شود، کارشناسان تراست را از شرایط مهاجرتی خود آگاه کنید.

ویزای تجربه کانادایی

اگر حداقل به مدت 1 سال در کشور کانادا تجربه کاری به شکل تمام وقت کسب کرده اید، می توانید برای اخذ ویزای تجربه کانادایی درخواست خود را ارائه دهید. با توجه به برخورداری از سابقه حضور و کار در کشور کانادا، اخذ ویزای کانادا از این طریق می تواند منجر به دریافت اقامت دائم کانادا شود. در حقیقت، کلاس تجربه کانادایی یکی از چندین مسیر مهاجرتی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا است که روشی سریع برای جذب نیروهای انسانی و مهاجرت به کانادا محسوب می شود. چنانچه بعد از فارغ التحصیلی از یکی از مراکز آموزشی در کانادا، در این کشور مشغول به کار شوید، و یا با اخذ ویزای اقامت موقت کاری بتوانید مدتی را در کانادا به شکل قانونی کار کنید، می توانید برای اخذ ویزای تجربه کانادایی و دریافت اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنید.

 تحصیل در کانادا می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت به کانادا باشد. چرا که به نوعی مسیر دستیابی به ویزای تجربه کانادایی نیز محسوب می شود. به شکلی که با دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اخذ این ویزای کانادا، می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در کشور کانادا زندگی کنید و مشغول به کار شوید. چنانچه قصد اخذ ویزای تجربه کانادایی را دارید و یا می خواهید برای مهاجرت به کانادا از راهنمایی های یک فرد آگاه، با تجربه و متخصص در امور مهاجرتی کانادا استفاده کنید، می توانید از طریق یکی از راه های ارتباطی مانند کانال تلگرام مهاجرت به کانادا، واتساپ یا اینستاگرام تراست، و یا از طریق تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، کارشناسان مجرب تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.   

اما علاوه بر برخورداری از حداقل تجربه کار در کانادا، برای اخذ ویزای تجربه کانادایی شرایط دیگری نیز در نظر گرفته شده است. یکی از این شرایط، ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی است. با مراجعه به لینک ویزای تجربه کانادایی می توانید اطلاعات بیشتری درباره شرایط و هزینه های اخذ ویزای تجربه کانادایی دریافت کنید. همچنین، با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا، می توانید شرایط خود را با معیارهای مهاجرتی در نظر گرفته شده برای برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، مانند برنامه تجربه کانادایی مورد ارزیابی قرار دهید.

همچنین درباره تجربه کبکی بخوانید.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

آیا یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی می کند و شما نیز می خواهید به کانادا مهاجرت کنید؟  بنابراین برای مهاجرت از طریق وابستگان، اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم. ویزای اسپانسرشیپ فامیلی کانادا یکی از محبوب ترین و سریع ترین روش های مهاجرتی برای بدست آوردن اقامت دائم در کانادا است. ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا این فرصت را به افراد دارای اقامت دائم در کانادا و یا افرادی که حق شهروندی کانادا را دریافت کرده اند می دهد تا، بتوانند از اعضای خانواده خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند. به شکلی که همسر، شریک زندگی و فرزندان افراد دارای اقامت دائم کانادا می توانند در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده، به راحتی به کانادا مهاجرت کنند.

جالب است بدانید که علاوه بر افراد ذکر شده، والدین و برخی دیگر از بستگان فرد حمایت کننده و یا به اصطلاح اسپانسر نیز، می توانند مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه خویشاوندی را تجربه کنند. یکی از شرایط در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اسپانسری کانادا، برخورداری از توانایی مالی فرد حمایت کننده است. به شکلی که فرد حمایت کننده نباید برای دریافت کمک های مالی از دولت کانادا، درخواستی را ارائه دهد. ذکر این نکته ضروری است که هم فرد حمایت کننده و هم افراد حمایت شونده باید از شرایط اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا برخوردار باشند. به همین دلیل، برای آگاهی کامل از شرایط دریافت این ویزای کانادا و نحوه ثبت نام می توانید به این لینک مراجعه کنید. همچنین، با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک، می توانید از مراحل و فرم های مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ، اطلاعات بیشتری بدست آورید.

با توجه به این موضوع که اخذ ویزای اسپانسرشیپ کانادا نیازمند مراحل زمان بر و جمع آوری مدارک مورد نیاز است، می توانید صفر تا صد فرآیند اخذ ویزای کانادا را به وکلای مهاجرتی در تیم تراست بسپارید. بدین منظور کافی است با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت، کارشناسان با تجربه تراست را از شرایط مهاجرتی خود با خبر کنید. همچنین، از طریق تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، ضمن دریافت اولین مشاوره رایگان در سریع ترین زمان، می توانید از راهنمایی های یکی از وکلای مهاجرتی تراست، برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

همچنین درباره ویزای کانادا برای خواهر یا برادر، با مراجعه به لینک اطلاعات کسب کنید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از مسیرهای مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم در کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا است. به شکلی که صاحبان کسب و کارهای مختلف می توانند در صورت برخورداری از حداقل سرمایه اعلام شده در هر یک از برنامه های مرتبط با ویزای سرمایه گذاری کانادا، درخواست خود را برای راه اندازی و یا خريد بيزينس در كانادا به اداره مهاجرت ارائه دهند. دلایل مختلفی برای اخذ ویزای سرمايه گذاري كانادا وجود دارد که مالکان شرکت های بزرگ و کوچک را به شرکت در یکی از مسیرهای مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری تشویق می کند.

برخورداری از نیروهای کاری ماهر، متخصص و تحصیل کرده یکی از دلایلی است که صاحبان کسب و کارها را به کار آفرینی و اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا تشویق می کند. چرا که وجود برنامه های مختلف مهاجرتی از طریق تخصص، زمینه را برای برای ورود نیروهای کاری ماهر و تحصیل کرده به کانادا هموار کرده است. به علاوه، مهاجرت دانشجویان به کانادا برای ادامه تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی در این کشور، موجب جذب نخبگان دانشگاهی نیز شده است. به همین دلیل می توان اقتصاد کانادا را سرشار از نیروهای کاری توانمند و خلاق دانست که برای هر کسب و کاری یک سرمایه ارزشمند محسوب می شوند.

به علاوه، فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بسیار متنوع هستند. به شکلی که سرمایه گذاران می توانند با خیالی آسوده در بخش های مختلف اقتصادی، سرمایه گذاری در کانادا را تجربه کنند. جالب است بدانید که نهادهای مالی و بانکی در کانادا، بیش از سه دهه است که هیچ گونه ورشکستی مالی را تجربه نکرده اند! همین موضوع باعث شده است تا شرکت های بزرگی مانند جنرال موتورز، میتسوبیشی، مایکروسافت، اینتل، نتفلیکس، گوگل و اپل، سرمایه گذاری در کانادا را تجارتی پر سود در نظر بگیرند. همچنین، امضای توافق نامه های تجاری کانادا با سایر کشورها موجب شده است تا صاحبان شرکت ها و کسب و کارها در کانادا به بیش از یک و نیم میلیارد مشتری در جهان دسترسی پیدا کنند!

ذکر این نکته ضروری است که، با توجه به مزایای بسیار زیادی که سرمایه گذاری در کانادا برای سرمایه گذاران و کار آفرینان دارد، و به دلیل محبوبیت این روش مهاجرتی، دولت کانادا مسیرهای مهاجرتی مختلفی را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا در نظر گرفته است. با توجه به این موضوع، چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزا سرمایه گذاری کانادا را دارید، و می خواهید از حداقل سرمايه جهت خريد بيزينس در كانادا برای مناطق مختلف این کشور آگاهی پیدا کنید، حتما با یکی از وکلای مهاجرتی تراست در امور مرتبط با سرمایه گذاری کانادا مشورت کنید. وکلای خبره تراست ضمن آگاهی کامل از قوانین مهاجرت و شرایط اقتصادی در هر یک از استان های کانادا، با انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا که متناسب با شرایط منحصر به فرد شما است، سرمایه گذاری در کانادا را با کمترین ریسک و هزینه برای شما امکان پذیر می کنند. بنابراین، می توانید با مراجعه به سایت تراست و از قسمت مشاوره تخصصی، یک وقت مشاوره از یکی از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی تراست دریافت کنید.   

ویزاهای اقامت دائم کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

سازمان کانادایی که مسئول مهاجرت در کانادا است با نام اداره امور مرتبط با مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) شناخته می شود. معمولاَ شرایط لازم جهت شرکت در برنامه های مهاجرتی و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا، در سایت اداره مهاجرت کانادا عنوان می شود. با توجه به مسیر مهاجرتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا در آن شرکت می کنند، شرایط اخذ ویزای کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای اخذ ویزای تجربه کانادایی، ارائه مدارکی مبنی بر این موضوع که متقاضی حداقل 1 سال را به صورت تمام وقت در کانادا مشغول به کار بوده است، الزامی است. این در حالی است که ارائه سابقه کار در کانادا برای اخذ ویزای کانادا از طریق برخی دیگر از برنامه های مهاجرتی، مانند برنامه نیروی متخصص فدرال، الزامی نیست. اما در صورت برخورداری از تجربه کار در کانادا، این موضوع می تواند به عنوان امتیاز مثبت در نظر گرفته شود. به شکلی که، برای اخذ ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا، برخورداری از حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت در کانادا تحت شرایط مشخصی، می تواند 10 امتیاز از معیار انطباق پذیری را برای متقاضی به همراه داشته باشد.    

بنابراین، شرایط اخذ ویزای کانادا با توجه به نوع ویزا می تواند متفاوت باشد. اگر از شرایط ویزای کانادا مطمئن نیستید، می توانید از راهنمایی های یکی از وکلای برجسته در موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. کافی است از طریق تماس با یکی از راه های ارتباطی مجموعه تراست، یک وقت مشاوره از کارشناسان مجرب ما دریافت کنید.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

برخورداری از یک گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، ترجمه رسمی مدارک به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی، برخورداری از تمکن مالی مورد نظر برای اقامت در کانادا و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا هستند. همچنین، معمولاَ برای شرکت در برنامه های مهاجرتی، ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که ممکن است مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از انواع ویزای کانادا متفاوت باشد. چنانچه برای اخذ ویزای کانادا نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با رزرو وقت مشاوره از سایت تراست، از راهنمایی های وکلای خبره و با تجربه تراست بهره مند شوید.   

مراحل اخذ ویزای کانادا

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟ برای پاسخ به این سوال باید خدمت شما عرض کنیم که جهت اخذ ویزای کانادا، می توانید درخواست خود را به صورت حضوری و یا به شکل آنلاین ارائه دهید. با توجه به اینکه برای ارائه درخواست از طریق مراجعه حضوری به سفارت، نیاز است تا متقاضیان به سفارت کانادا در خارج از ایران مراجعه کنند، بنابراین بهترین و کم هزینه ترین روش ارائه درخواست، به شکل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا است. به طور کلی، راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا شامل مراحلی است که در ادامه آورده شده است:

 • ابتدا نیاز است یک پروفایل کاربری ایجاد کنید.
 • فرم ویزای کانادا را تکمیل نمایید.
 • هزینه ویزای کانادا و هزینه های اعلام شده را پرداخت کنید.
 • به سفارت کانادا برای انجام مرحله بیومتریک و انگشت نگاری مراجعه کنید.
 • ویزای صادر شده را دریافت کنید.

هزینه اخذ ویزای کانادا

زمانی که برای اخذ ویزای کانادا درخواست خود را ارائه می دهید، نیاز است تا هزینه های مرتبط با ارائه درخواست و سایر هزینه های مرتبط برای صدور ویزا را بپردازید. اما هزینه ویزای کانادا با توجه به نوع ویزایی که برای آن درخواست خود را ارائه می دهید، ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی و با توجه به لیست هزینه های ویزای کانادا که در سایت رسمی دولت کانادا در این لینک آورده شده است، می توان هزینه های مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا را در 5 گروه مختلف تقسیم بندی کرد:

هزینه های اقامت موقت کانادا (Canada Temporary Residence Fees)

در حقیقت هزینه ویزاهای اقامت موقت، برای بازدیدکنندگان خارجی در نظر گرفته شده است که قصد اقامت موقت در کشور کانادا را دارند. هزینه های مرتبط با درخواست ویزای تحصیلی کانادا و هزینه های مرتبط با ویزای توریستی کانادا از نوع هزینه اقامت موقت در کانادا محسوب می شوند. در ادامه، انواع هزینه های مرتبط با اخذ ویزای اقامت موقت کانادا آورده شده است:

 • هزینه مرتبط با اخذ مجوز الکترونیکی سفر (eTA)
 • هزینه مرتبط با تجربه بین المللی کانادا
 • هزینه های مرتبط با اخذ مجوز تحصیل در کانادا
 • هزینه مرتبط با اخذ مجوز اقامت موقت
 • هزینه ویزای ویزیتور کانادا
 • هزینه اخذ اجازه کار در کانادا و هزینه دریافت ویزای کار کانادا (هزینه ویزای کار کانادا)

هزینه های اقامت دائم کانادا (Canada Permanent Residence Fees)

در صورتی که متقاضی تمایل داشته باشد به شکل دائمی در کانادا اقامت کند، هزینه های مرتبط با اقامت دائم باید در نظر گرفته شوند. هزینه دریافت حق اقامت دائم (Right of permanent residence fee) به عنوان یکی از انواع هزینه هایی است که عموماَ در صورت پذیرش درخواست اقامت دائم، باید به دولت کانادا پرداخت شود. به شکلی که بدون پرداخت این هزینه ی ویزای کانادا، متقاضی نمی تواند اقامت دائم کانادا را بدست آورد. در حال حاضر، هزینه دریافت حق اقامت دائم برای اخذ ویزای کانادا در سال 2021 میلادی، مبلغی برابر با 500 دلار کانادا عنوان شده است. در ادامه، فهرست کاملی از انواع هزینه های مرتبط با ارائه درخواست برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا آورده شده است:

 • هزینه های مرتبط با اخذ ویزای کانادا از طریق ایجاد و راه اندازی یک کسب وکار در کانادا (هزینه های برنامه مهاجرتی کسب وکار کبک، هزینه اخذ ویزای افراد خود اشتغال و هزینه اخذ ویزای استارتاپ کانادا یا استارتاپ ویزای کانادا نیز در این گروه از هزینه ها قرار دارند.)
 • هزینه اخذ ویزای کانادا برای پرستاران و مراقبان
 • هزینه اخذ ویزای کانادا از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی (شامل اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا)
 • هزینه اخذ ویزای کانادا به دلایل بشر دوستانه
 • هزینه کارت اقامت دائم کانادا
 • هزینه مدارک مسافرتی اقامت دائم کانادا
 • هزینه مرتبط با کلاس دارندگان مجوز
 • هزینه مرتبط با شخص مورد حمایت
 • هزینه دریافت حق اقامت دائم کانادا

هزینه های اسپانسرشیپ کانادا (Canada Family Sponsorship Fees)

هزینه های مرتبط با اخذ ویزای اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا را می توان در 3 نوع مختلف تقسیم بندی کرد. این هزینه ها عبارت هستند از:

 • هزینه اسپانسرشیپ فرزند خوانده و سایر خویشاوندان
 • هزینه مرتبط با اسپانسرشیپ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
 • هزینه اسپانسرشیپ همسر، شریک زندگی و فرزندان

هزینه ارائه درخواست برای دریافت حق شهروندی (Citizenship application fees)

هزینه های مرتبط با سایر درخواست ها و خدمات (Other applications and services fees)

یکی از هزینه های در نظر گرفته شده برای اخذ ویزای کانادا، هزینه های مرتبط با بیومتریک (اثر انگشت و عکس) است. به شکلی که برای اخذ ویزای ویزیتوری کانادا، اخذ مجوز تحصیلی و یا اخذ مجوز کاری، متقاضیان مهاجرت به کانادا نیاز است تا این هزینه ها را بپردازند. همچنین، با مراجعه به این لینک می توانید از ضرورت پرداخت این نوع از هزینه ها با توجه به شرایط خود، مطمئن شوید. در جدول زیر، هزینه های بیومتریک آورده شده است:

نوع هزینهمبلغ به دلار کانادا
بیومتریک برای هر شخص85
بیومتریک به ازای هر خانواده دو نفره یا بیشتر170
بیومتریک به ازای هر گروه هنری 3 نفره یا بیشتر255
هزینه اخذ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا

شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که پیکاپ ویزای کانادا یا پیکاپ پاسپورت کانادا چیست؟ در حقیقت، به کلیه مراحل ارسال گذرنامه برای اخذ ویزا و دریافت پاسپورت به همراه ویزای کانادا، پيكاپ ويزا كانادا می گویند. درست است که برای انجام مصاحبه و انجام روند انگشت نگاری نیاز به حضور متقاضی وجود دارد، اما بعد از تأیید درخواست صدور ویزا و برای الصاق ویزا به گذرنامه، الزامی به حضور متقاضی نیست. به شکلی که، داوطلب مهاجرت به کانادا می تواند برای اخذ ویزای کانادا، فرد یا موسسه ای را به عنوان نماینده قانونی خود، جهت ارسال گذرنامه و دریافت ویزا، به سفارت کانادا معرفی نماید.

 با توجه به این موضوع که در حال حاضر برای اخذ ویزای کانادا، متقاضیان ایرانی باید به کشورهای دیگر مانند ترکیه و امارات مراجعه کنند، پیک آپ ویزا کانادا به وسیله تیم تراست می تواند خیال شما را از این بابت آسوده کند. چنانچه نیاز به پیگیری ویزای کانادا دارید، موسسه مهاجرتی تراست به عنوان یک موسسه مهاجرتی قانونی در انجام امور مرتبط با مهاجرت به کانادا، می تواند از طرف شما کلیه مراحل پیکاپ ویزای کانادا را بر عهده بگیرد. در این صورت، نه تنها در وقت شما صرفه جویی خواهد شد، بلکه هزینه های شما نیز جهت اخذ ویزای کانادا کاهش خواهد یافت. بنابراین، می توانید پیکاپ ویزای کانادا را به طور کامل به کارشناسان مجرب تراست بسپارید.

ریجکت شدن ویزای کانادا

یکی از مسائلی که در هنگام ارائه درخواست برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد، رد شدن درخواست متقاضیان است. از این مشکل معمولاَ با عنوان ریجکت شدن ویزای کانادا نیز یاد می کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که درخواست صدور ویزا از طرف کارمند سفارت و افسر مهاجرت کانادا مردود و یا اصطلاحاَ ریجکت اعلام می شود. یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا این است که، متقاضیان اخذ ویزای اقامت موقت کانادا نمی توانند دلایل قانع کننده ای مبنی بر اینکه بعد از انقضای اعتبار ویزای موقت کانادا، این کشور را ترک خواهند کرد، برای افسر مهاجرتی ارائه دهند. به عنوان مثال، یکی از علت های ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا این است که چنانچه برای اخذ ویزای تحصیل کانادا اقدام می کنید، حتی اگر قصد اقامت دائم در کانادا را بعد از اتمام تحصیل دارید، هرگز نباید افسر مهاجرت کانادا را از این هدف خود آگاه کنید. دلیل این موضوع نیز بسیار روشن است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا که نوعی ویزای اقامت موقت کانادا محسوب می شود، درخواست خود را ارائه کرده اید!

بنابراین، لازم نیست نگران باشید. در این مورد شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی به راحتی از طریق یکی از برنامه های مختلف مهاجرتی برای اخذ ویزای کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور، درخواست خود را ارائه دهید. اگر برای اخذ ويزاي تحصيلي كانادا و یا هر یک از انواع ویزای کانادا نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید از راهنمایی های یکی از وکلای خبره موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. کافی است از طریق تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، برای رزرو اولین وقت مشاوره خود که به صورت رایگان به شما هدیه می شود، اقدام نمایید. همچنین، از طریق تکمیل فرم ارزیابی رایگان، می توانید کارشناسان با تجربه در تیم تراست را از شرایط مهاجرتی خود آگاه کنید.

اما یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا، ناقص بودن مدارک ارسالی به سفارت کانادا است. شاید از نگاه بعضی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، ارسال کامل مدارک موضوع چندان مهمی محسوب نشود، اما در صورتی که هر یک از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا مطابق با دستورالعمل های اعلام شده نباشد، می تواند منجر به ریجکت شدن درخواست صدور ویزای کانادا شود. به عنوان مثال، هر یک از انواع روش های مهاجرتی هزینه های ارائه درخواست مخصوص به خود را دارند. این هزینه ها باید در زمان اعلام شده و به طور کامل، مطابق با شیوه اعلام شده پرداخت شوند. در صورتی که به این موارد به ظاهر ساده توجه نشود، ممکن است صدور ویزای شما دچار مشکل شود.

رفع ریجکتی ویزای کانادا

آیا جهت اعتراض به رد ویزای کانادا نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی دارید؟ با توجه به تجربه طولانی و تعداد پذیرش بسیار زیاد پرونده های مهاجرتی که کارشناسان مجرب تراست انجام آن را بر عهده داشته اند، پیشنهاد می کنیم حتما از مشاوره یکی از کارشناسان خبره تراست برای ارائه درخواست و اخذ ویزای کانادا، استفاده کنید. با دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان تراست، می توانید درخواست خود را ارائه دهید.

مشاوره ویزای کانادا

اگرچه مهاجرت ممکن است از مسیرهای گوناگون و با توجه به اهداف مختلفی انجام شود، اما می توان گفت هدف نهایی از مهاجرت بهبود وضعیت زندگی افراد و حرکت در مسیر پیشرفت و ترقی است. با این وجود، مهاجرت عمدتاَ با دشواری هایی نیز همراه است. متقاضیان اخذ ویزای کانادا معمولاَ زمان و انرژی زیادی را برای مهاجرت صرف می کنند تا بتوانند به خواسته ی خود برسند. به عنوان مثال، زمان قابل توجهی را به کسب حداقل نمره مورد نیاز از یکی از امتحان های معتبر زبان اختصاص می دهند. هزینه های انجام شده برای مهاجرت مانند هزینه شرکت در آزمون زبان، هزینه شرکت در کلاس های آمادگی آزمون زبان و هزینه جمع آوری مدارک و ترجمه آن ها، تنها بخشی از هزینه هایی هستند که هر داوطلب مهاجرت به کانادا نیاز است تا بودجه ای را برای این هزینه ها در نظر بگیرد. با توجه به حساسیت و اهمیت این دوره از زندگی برای افراد متقاضی مهاجرت، و نیز با توجه به ضرورت اقدام در زمان مناسب و به بهترین شکل برای اخذ ویزا، آیا حاضر هستید مسائل مربوط به امور مهاجرتی خود را به راحتی به هر فرد یا موسسه ای واگذار کنید؟ به احتمال زیاد پاسخ شما “خیر” خواهد بود.  

همانطور که می دانید، موسسات مهاجرتی مختلفی وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات مرتبط با مهاجرت به کشور کانادا می کنند. همین موضوع موجب شده است تا معمولاَ متقاضیان مهاجرت به کانادا که برای انجام امور مهاجرتی خود نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارند، با سردرگمی و مشکلاتی نیز مواجه شوند. چرا که علاوه بر دفاتر قانونی مهاجرتی کانادا، متأسفانه مراکز و موسسات مهاجرتی غیر قانونی نیز وجود دارند که مشغول به فعالیت هستند. به شکلی که افراد فرصت طلب و سودجو با سوء استفاده از برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، نه تنها کمکی به پیشبرد روند مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا برای داوطلبان نکرده اند، بلکه در مواردی نیز موجب اتلاف وقت و هدر رفتن بخشی از سرمایه متقاضیان نیز شده اند.  

اما دریافت مشاوره و راهنمایی از طرف افرادی آگاه، دلسوز، متخصص و با تجربه نه تنها موجب اتلاف وقت، هدر رفتن هزینه و سردرگمی شما نمی شود، بلکه می تواند روند مهاجرتی شما را نیز سریع تر نماید و مهاجرت را از روشی مطمئن تر و ارزان تر امکان پذیر کند. موسسه مهاجرتی تراست به عنوان یکی از موسسات مهاجرتی قانونی، سال ها است که به ارائه مشاوره و راهنمایی به هموطنان عزیز در امور مرتبط با مهاجرت به کانادا فعالیت دارد. شما با خیالی آسوده می توانید تمام کارهای مرتبط با امور مهاجرتی خود را به تیم تراست بسپارید. در ادامه، برخی از مزایای همکاری با تراست آورده شده است:

 • مشاوره اولیه رایگان

با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان، و یا ارائه درخواست از قسمت رزرو وقت مشاوره، و یا تماس از طریق یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، می توانید اولین وقت مشاوره خود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت کاملا رایگان از کارشناسان مجرب تراست دریافت کنید.

 • انجام صفر تا صد فرآیند اخذ ویزای کانادا

در صورتی که انجام امور مرتبط با فرآیند مهاجرت خود را به وکلای خبره تراست بسپارید، تمام مراحل دریافت ویزای کانادا به وسیله تیم تراست انجام خواهد شد. بنابراین، دیگر لازم نیست نگران کارهای مهاجرتی خود باشید.

 • ارائه خدمات کاملا تخصصی

موسسه تراست با برخورداری از وکلای خبره، با تجربه و متخصص در امور مهاجرتی، به شکل اختصاصی شما را در انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا یاری خواهد کرد. تراست با برخورداری از تیمی کاملا حرفه ای و به روز، افتخار دارد که به صورت کاملاَ تخصصی خدمات مرتبط با مهاجرت به کانادا را به متقاضیان ارائه می دهد. کار مهاجرت خود را به متخصص تراست بسپارید! وکلای تراست سال ها است که با قوانین مهاجرتی کانادا آشنا هستند و از آخرین تغییرات آن آگاهی کامل دارند. این موضوع موجب می شود تا وکلای مهاجرتی تراست با توجه به شرایط، آسانترین راه مهاجرت به کانادا را در اختیار متقاضیان اخذ ویزای کانادا قرار دهند.

 • مشاوره دلسوزانه و صادقانه

بهترین وکیل مهاجرت کانادا شخصی است که با متقاضی مهاجرت در هر شرایطی صادق باشد. وکلای مجرب تراست ضمن ارزیابی شرایط شما برای اخذ ویزای کانادا، احتمال موفقیت شما را صادقانه به شما اعلام می کنند. در این صورت، نه تنها از صرف هزینه های اضافی و اتلاف وقت جلوگیری می شود، بلکه نگاهی واقع بینانه به شرایط مهاجرتی خود نیز پیدا خواهید کرد. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که از سر درگمی شما نیز جلوگیری می کند و در صورت برخورداری از شرایط، مناسب ترین مسیر مهاجرتی به شما پیشنهاد می شود.

 • افزایش شانس اخذ ویزای کانادا

شرکت در مسیرهای مهاجرتی نیازمند برخورداری از حداقل شرایط تعیین شده برای متقاضیان اخذ ویزای کانادا است. به شکلی که بسیاری از برنامه های مهاجرت به کانادا از یک سیستم امتیازدهی برای انتخاب داوطلبان مهاجرت به این کشور استفاده می کنند. یک وکیل مهاجرت به کانادا می تواند به راحتی در این زمینه به شما کمک کند. در صورت دریافت راهنمایی و مشاوره از یکی از وکلای زبده در موسسه مهاجرتی تراست، شما را در کسب بیشترین امتیاز برای پذیرش در یکی از برنامه های مهاجرتی یاری خواهند کرد.

 • جلوگیری از بروز اشتباه

در صورت عدم آگاهی متقاضی از شرایط کامل و مدارک مورد نیاز برای شرکت در یک برنامه مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا، ممکن است در روند مهاجرت اشتباهاتی رخ دهد. این موضوع می تواند زمان مهاجرت داوطلب اخذ ویزا را به تعویق بیاندازد. در صورتی که فرآیند مهاجرت خود را به کارشناسان مجرب تراست بسپارید، ضمن جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه، از اتلاف وقت خود نیز جلوگیری می کنید. 

 • ارائه کمک برای انجام مکاتبات و مصاحبه

برخی از اقدامات مهاجرتی مانند انجام مکاتبات اداری، انجام مصاحبه و تعیین وقت سفارت کانادا ممکن است برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ایجاد نگرانی کند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا بیم آن دارند که نتوانند به درستی درخواست خود را برای شرکت در برنامه مهاجرتی ارائه دهند. همچنین، نگرانی از بابت انجام مصاحبه جهت پذیرش در برخی از برنامه های مهاجرتی به کانادا، ممکن است دغدغه ای جدی برای برخی از متقاضیان باشد. وکلای خبره تراست با برخورداری از سال ها تجربه، می توانند در صورت نیاز در انجام کامل مکاتبات اداری شما را یاری کنند و بهترین راهنمایی و مشاوره را جهت انجام مصاحبه در اختیار شما قرار دهند.

همچنین بخوانید

دلایل مهاجرت از ایران

ویزای کانادا برای افغان های مقیم ایران

کانال تلگرام ویزای کانادا

سوالات متداول

آیا برای رفتن به کانادا باید ویزا بگیرم؟

عموماَ افرادی که شهروند کانادا محسوب نمی شوند و یا دارای اقامت دائم کانادا نیستند، نیاز است تا برای ورود به کانادا و با توجه به شرایط، اقدام به اخذ ویزای کانادا و یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) نمایند. برای اطمینان از این موضوع که آیا نیاز به دریافت ویزای کانادا دارید یا خیر، می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید. همچنین، ذکر این نکته ضروری است که چنانچه نیاز به ویزا برای سفر به کانادا نداشته باشید، ممکن است نیاز باشد تا برای اخذ مجوز الکترونیکی سفر اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع، می توانید به این لینک مراجعه کنید.  

ویزا های کانادا برای چه مقاصد و اهدافی صادر می شوند ؟

ویزا های توریستی: برای افرادی که قصد دارند به صورت موقتی به کانادا سفر نمایند و از کشور و یا اقوام و آشنایان بازدید به عمل آورند. این ویزا برای افرادی است که قصد اسکان طولانی مدت یا کار کردن در کانادا را ندارند.
ویزای تحصیلی: برای افرادی که قصد دارند دوره های تحصیلی بیش از شش ماهه در یکی از موسسات آموزشی کانادا تحصیل نمایند. افرادی نیز که قصد دریافت فرصت مطالعاتی در دانشگاه های کانادا را دارند باید همین ویزا را دریافت نمایند.
ویزا کاری موقت: این ویزا که به صورت اجازه کار (Work permeate) شناخته می شود، برای افرادی که قصد کار موقت در کانادا را دارند تعبیه شده است. به واسطه ی دریافت این ویزا، متقاضی می تواند برای مدت زمان مشخص فعالیت تعیین شده ای در خاک کانادا را انجام دهد.
ویزای اقامت دائم: این ویزا ها برای افرادی ایجاد شده است که قصد مهاجرت به کانادا، به تنهایی و یا به همراه خانواده ی خود را دارند. این دسته از افراد قصد اسکان و کار دائمی در کانادا را دارند. دارندگان این ویزا ممکن است محدودیت هایی برای محل اسکان و فعالیت کار خود داشته باشند.
شهروندی کانادا: متقاضیان شهروندی کانادا افرادی هستند که دارای اقامت دائم کانادا هستند و قصد دارند تابعیت کانادا را برای خود و یا خانواده ی خود دریافت نمایند. کسانی که موفق به دریافت شهروندی کانادا شوند، بدون هیچ محدودیتی از تمامی حقوق شهروندی کانادا برخوردار خواهد بود.

آیا ویزاهای متفاوتی برای ورود به کانادا وجود دارد؟

کانادا بیش از 60 نوع ویزا با توجه به مدارک و ویژگی‌های مختلف به مهاجران پیشنهاد می‌دهد. برخی از ویزاهای کانادا با توجه به اینکه برای کدام منطقه هستند با یکدیگر متفاوت می‌باشند.
ورود سریع- برنامه جدید دولت کانادا است که برای ورود نیروی کار ماهر طراحی شده و شامل موارد زیر می‌باشد:
ویزای فدرال نیروی متخصص (FSW) –  در این برنامه کشور کانادا سعی در جذب افراد ماهر دارد.
ویزای فدرال نیروی حرفه‌ای تجارت (FSTP)
برنامه استانی (PNP) – که برای جذب افراد متخصص در سراسر کانادا طراحی شده است.
ویزای دانشجویی – که به دانشجویان اجازه می‌دهد بصورت قانونی در کانادا به تحصیل و کار مشغول شوند، در برخی موارد ممکن است این ویزا تا 3 سال پس از فراغت از تحصیل نیز برای کار تمدید شود.
برنامه استان کبک برای نیروی کار ماهر – که برای جذب افراد متخصص برای کار و زندگی در کبک ایجاد شده است.
برنامه استان کبک برای کارآفرینان – این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که کسب و کار خودتان را در کبک ایجاد کنید.
ویزای مراقبت کننده (Caregiver) – در این ویزا شما بعنوان یک مراقبت کننده توسط فرد دیگری معرفی و حمایت می‌شوید.

آیا می‌توان از کشوری دیگر درخواست ویزای کانادا داد؟

کانادا در برخی کشورها نظیر ایران دارای کنسولگری و سفارت نیست؛ به همین دلیل ایرانیان برای سفر به کانادا و درخواست ویزای این کشور به کشورهای دیگر می‌روند؛ اما اگر مثلاً فردی ایرانی هستید و دارای اجازه اقامت در سوئد یا ترکیه، باید درخواست ویزای کانادا را از کشور سوئد یا ترکیه ارائه کنید؛ اما اگر صرفاً با ویزای توریستی دارید از سوئد یا ترکیه بازدید می‌کنید نمی‌توانید در این کشورها درخواست ویزای کانادا دهید. باید در کشوری این درخواست را مطرح کنید که به حوزه قضایی کشورتان پاسخگو باشد.

ویزای کانادا چه شکلی است؟

همان‌طور که در بالا گفتیم ویزای کانادا برچسبی است که در پاسپورت شما زده می‌شود و شکل خاصی دارد. ویزای کانادا حاوی عکس نیست بلکه شامل اطلاعات زیر است:
مکانی که ویزا صادر شده است
تاریخ صدور و انقضای ویزا
تعداد دفعات ورود مجاز
شماره سند
نوع ویزا
دسته ویزا
نام و نام خانوادگی صاحب ویزا
شماره پاسپورت

آیا داشتن ویزای کانادا، به غیر از اجازه ی سفر به کانادا ارزش دیگری دارد ؟

کسب ویزای کانادا علاوه بر فراهم کردن فرصتی برای بازدید از این کشور پهناور و زیبا، برای پاسپورت شما نیز اعتبار ایجاد می کند. به این معنی که 25 کشور جهان دنیا فرایند های بررسی صلاحیت سازمان مهاجرت کانادا را معتبر دانسته و به همین واسطه امکان ورود 90 روزه بدون نیاز به ویزا در اختیار شما خواهد گذاشت. آیا مایل هستید تنها با نشان دادن ویزای کانادا در پاسپورت خود سری هم به کشورهای زیر بزنید؟!
مکزیک
کاستا ریکا
السالوادور
گواتمالا
هوندوراس
پاناما
آنتیگوا و باربودا
آروبا
باهاما
کوبا
جمهوری دومینکن
سینت مارتن
شیلی
پرو
گرجستان
بریتانیا
مقدونیه
عمان
قطر
فیلیپین
سنگاپور
کره جنوبی
تایوان
کوراسائو

آیا می‌توانم با ویزای کانادا به آمریکا سفر کنم؟

در بخش ویزاهای کانادا با کشورهایی که می‌توانید با ویزای کانادا از آن‌ها بازدید کنید آشنا شدیم؛ اما با اینکه کانادا و ایالات‌متحده آمریکا طولانی‌ترین مرز مشترک جهان را دارند نمی‌توانید با ویزای کانادا به آمریکا سفر کنید و باید در خود کانادا درخواست ویزای آمریکا را ارائه دهید؛ اما اگر شهروند یکی از کشورهای شرکت‌کننده در برنامه Visa Waiver هستید لازم نیست در کانادا درخواست ویزای آمریکا دهید بلکه باید درخواست ویزای ESTA دهید.

پس از صدور ویزای مهاجرت کانادا، تا چه زمانی می‌توانم وارد کانادا شوم؟

شما باید تا زمانی که ویزا منقضی نشده است، وارد کانادا شوید. این تاریخ روی کارت ویزای مهاجرت کانادا نوشته شده است. معمولاً تاریخ انقضا یک سال پس از زمان تکمیل معاینات پزشکی است. البته همیشه این‌طور نیست، اما به‌محض دریافت کارت ویزای مهاجرت کانادا حتماً تاریخ انقضای آن را بررسی کنید.

هزینه ی ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای کانادا بسته به نوع ویزا، هدف از ورود به کانادا و مراحل بررسی ویزا متفاوت است. این هزینه نیز به چند بخش تقسیم می شود که  از قبیل هزینه ی صدور ویزا، هزینه بررسی مدارک و انجام عملیات بایومتریک (احراز هویت) می شود. به صورت میانگین هزینه ی صدور ویزا های کانادا 100 دلار کانادا می باشد و هزینه ی احراز هویت (بیومتریک) 85 دلار کانادا برای هر فرد است. هزینه ی بررسی مدارک برای ویزا های اقامت دائم، با توجه به زمانبر بود فرایند، از حدود 1000 تا 3000 دلار می باشند.

هزینه ثبت درخواست برای صدور ویزا چقدر است؟

هزینه‌های متفاوتی توسط دولت کانادا برای ثبت درخواست صدور ویزا وجود دارد. این هزینه تنها توسط کشور کانادا دریافت نمی‌شود بلکه کشورهای دیگری نیز هستند که برای صدور ویزا از متقاضیان هزینه دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند بین چند صد دلار تا هزار دلار متغیر باشد و بر اساس اینکه فرد از طریق چه برنامه‌ای اقدام کند و به تنهایی یا به همراه خانواده به تعداد و سنین متفاوت (برای کودکان این هزینه کمتر از بزرگسالان است) قصد مهاجرت داشته باشد، متفاوت است‌. بطور معمول این هزینه هنگامی که شما برای درخواست ویزا اقدام می‌کنید و مدارکتان را ارسال می‌کنید از شما دریافت می‌شود اما بسته به اینکه از چه طریقی قصد اقدام دارید متفاوت است. شما می‌توانید با کردیت کارت، حساب بانکی، چک و یا پول نقد به دلار کانادا این هزینه را پرداخت کنید.
یک نکته مهم قابل ذکر این است که این هزینه توسط دولت کانادا غیرقابل بازگشت است. برای همین مهم است که از ثبت درخواست برای برنامه صحیح، اطلاعات درست و دقیق و زمان دقیق برای ثبت، اطمینان کسب کنید. هر گونه اشتباه در زمان ثبت اطلاعات برای درخواست صدور ویزا منجر به رد شدن درخواست شما برای صدور ویزا و از دست دادن هزینه پرداختی شما می‌شود.

چگونه بفهمیم درخواست ویزای مان رد شده؟

اگر هیچ پیوست یا مهری در پاسپورت شما نبود، یعنی درخواست رد شده است.

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا چگونه است؟

بد نیست بدانید راهی برای اعتراض نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا وجود دارد اما نه برای هر کسی! چنانچه درخواست ویزای شما مبنی بر مسائل بشردوستانه و نظیر آن باشد قطعاً می‌توان نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزا اعتراض نموده و درخواست تجدیدنظر کرد. اگر علت ریجکت شدن درخواست ویزای شما عدم صلاحیت و یا نقصی مدارک باشد، در این صورت نیز این امکان وجود خواهد داشت که به رای افسر بررسی اعتراض نمایید. اما در صورتی که رای افسر مهاجرتی بر عدم صداقت و یا ارائه ی اطلاعات غلط در پرونده شما باشد، نه تنها امکان اعتراض از شما صلب می شود، بلکه تا 5 سال توسط اداره مهاجرت کانادا تحریم شده و هیچ گونه درخواستی از شما پذیرفته نخواهد شد.

اگر درخواست مهاجرت رد شود، برای درخواست مجدد باید صبر کنیم؟

درصورت ردشدن درخواست، هر زمانی که بخواهید می‌توانید درخواست مجدد دهید. مگر اینکه در نامه‌ی نتیجه‌ی شما، گفته شود که نمی‌توانید این کار را بکنید. فقط درصورتی می‌توانید درخواست مجدد بدهید که اطلاعاتی را فراهم کنید که در درخواست قبلی فراهم نکرده بودید.
اگر شرایط قانونی خود را ازدست داده باشید (مثلاً ویزای کار شما منقضی شده باشد و آن را تمدید نکرده باشید)، زمان کمی برای درخواست مجدد دارید.

چطور متوجه شویم درخواست ویزای مان پذیرفته شده است؟

اگر درخواست خود را از طریق پست ارسال کرده اید، باید منتظر دریافت پاسپورت باشید. وقتی که پاسپورت به شما رسید، آن موقع بررسی کنید. اگر مهر پذیرش خورده باشد، به آن معناست که ویزای شما پذیرفته شده و می توانید به کانادا سفر کنید.

نامه‌ی POE چیست؟

نامه‌ای است که در صورت پذیرش در موارد زیر، از طرف IRCC دریافت می‌کنید:
جواز تحصیل
جواز کار
سوپرویزا (فقط درصورتی‌که از کشورهای معاف از ویزای توریستی هستید)
گاهی نامه‌ی مطابقت (correspondence letter)، معرفی یا مقدماتی شناخته می‌شود. به‌صورت رسمی نامه‌ی معرفی نامه‌ی ورودی (POE) نامیده می‌شود.
این نامه‌ی معرفی، جواز کار یا تحصیل شما نیست. نامه را نگه دارید. هنگام ورود به کانادا، برای دریافت جواز کار یا تحصیل، باید آن را به دفاتر مرزی نشان دهید.

آیا باید برای ورود به کانادا، ابتدا به مقصدی که در فرم درخواست اشاره کرده‌ام وارد شوم؟

اصولاً دارنده‌ی ویزای کانادا از هر درگاه ورودی‌ای به‌راحتی می‌تواند وارد کانادا شود. با این حال اگر ابتدا از درگاه ورود استان کبک (Quebec) وارد کانادا شوید، باید ازطرف کبک پذیرفته شوید و گواهی معتبر گزینش استان کبک (CSQ) را داشته باشید و یا مدارکی آماده داشته باشید که به‌طور واضح قصد شما برای اقامت در استانی به‌غیر از کبک را نشان دهد.

ویزای همراه چیست؟

همانطور که از اسم این ویزا مشخص است، این ویزا برای همراهان فرد متقاضی اصلی ویزای کانادا صادر می شود. چنانچه فردی برای یکی از انواع ویزای کانادا در خواست خود را ارائه دهد، برخی از اعضای خانواده وی نیز از طریق دریافت ویزای همراه، می توانند به کانادا مهاجرت کنند. ویزای همراه دارای انواع مختلفی است. از انواع ویزای همراه، می توان به ویزای همراه کاری کانادا، ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا و ویزای همراه دانشجویی کانادا اشاره کرد. به عنوان مثال، چنانچه برای ادامه تحصیل در کانادا موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شوید، می توانید همسر یا فرزندان خود را نیز در دوران تحصیل در کنار خود داشته باشیدبرای اخذ ویزای همراه شرایط مشخصی در نظر گرفته شده است. از جمله این شرایط می توان به ارائه گواهی سلامت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اشاره کرد.

چه زمانی وابستگان همراه من باید وارد کانادا شوند؟

وابستگان همراه نمی‌توانند پیش از اقدام اپلای‌کننده‌ی اصلی، وارد کانادا شوند. وابستگان همراه یا باید ابتدا همراه با اپلای‌کننده‌ی اصلی باشند و یا پس از او وارد شوند؛ اما در هردو مورد باید تا تاریخ انقضای ثبت‌شده در ویزای مهاجرت کانادا اقدام کرده باشند.

اگر بیش از مدت زمان درج شده در ویزا در کانادا بمانم چه می‌شود؟

اگر مهلت ویزا به اتمام رسیده و شما همچنان در کانادا هستید چند نکته را باید به خاطر بسپارید. اگر کمتر از 90 روز از اتمام مهلت ویزایتان در کانادا مانده‌اید می‌توانید درخواست داده و وضعیت ویزای توریستی خود را دوباره تمدید کنید؛ اما اگر بیش از 90 روز از اتمام مدت زمان ویزای خود در کانادا هستید نمی‌توانید این کار را انجام دهید و در واقع نخواهید توانست دوباره ویزای کانادا دریافت کنید؛ بنابراین باید سعی کنید بیش از مدت زمان مقرر در کانادا نمانید. اگر فکر می‌کنید که باید بیشتر در کانادا بمانید بهتر است هر چه سریع‌تر تا موعد 90 روزه به سر نرسیده دوباره درخواست تمدید ویزای توریستی دهید.

چگونه می‌توان روند پردازش درخواست مهاجرت را سرعت بخشید؟

زمان موردانتظار برای پردازش درخواست متفاوت است. بستگی به شرایط و مکان درخواست شما دارد. برای جلوگیری از تأخیر:
همه‌ی اطلاعات لازم را به‌صورت کامل وارد کنید.
تغییرات در اطلاعات شخصی، مثل نام، اطلاعات تماس و شرایط خانوادگی را اطلاع دهید.
مدارک و فتوکپی‌ها واضح و خوانا باشند.
اصل مدارک غیرانگلیسی یا غیرفرانسوی خود را با ترجمه‌ی کامل ارائه دهید.
در درخواست خود، صداقت داشته باشید.
موارد زیر باعث تأخیر در روند بررسی درخواست می‌شود:
مشکلات کیفری و امنیتی خود را ذکر نکنید.
شرایط خانوادگی شما به‌دلیل طلاق، فرزندخواندگی ناقص یا مسائل حل‌نشده‌ی مربوط‌به حضانت کودک، مبهم است.
دفتر ویزا باید با سایر دفاتر خارجی یا داخلی کانادا، مشورت کند.

مراحل درخواست ویزای کانادا چیست؟

مراحل درخواست ویزا برای هر مورد از ویزا ها متفاوت است. اما به طور کل می توان هفت مرحله ی زیر را برای تمامی ویزا ها شمرد. برای اطلاع کامل از شرایط و مراحل دریافت هر ویزا به صفحه ی مربوط به ویزای مورد نظر مراجعه نمایید:
مطمئن شوید که واجد شرایط ویزای مورد نظر خود هستید.
حساب کاربری خود را در سایت سازمان مهاجرت کانادا ایجاد کنید.
مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.
هزینه های بررسی مدارک را پرداخت نمایید.
منتظر ارسال دعوت نامه باشد.
به سفارت کانادا برای انجام مراحل پایانی دریافت ویزا بروید و پاسپورتتان را تحویل دهید.
نتیجه ی درخواست ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرید.

چگونه فرم ویزای کانادا را پر کنیم؟

چنانچه در هر یک از مراحل اخذ ویزای کانادا نیاز به دریافت کمک دارید، می توانید از کارشناسان مجرب تیم تراست راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

هر متقاضی ورود به کانادا، باید درخواست جداگانه‌ای را پر کند؟

همه‌ی متقاضیان باید فرم‌های مختص خود را پر کنند و امضا کنند؛ این شامل مهاجرت خانوادگی هم می‌شود. برای متقاضیان زیر 18 سال، والدین یا سرپرست باید فرم را امضا کنند.
اگر اعضای خانواده بخواهند بعداً به دنبال شما مهاجرت کنند، هریک باید فرم درخواست را پر کنند.

اگر بقیه‌ی اعضای خانواده هم همراه ما بیایند، چه مدارکی را برای درخواست لازم داریم؟

باید مدارک ازدواج و گواهی تولد اعضای خانواده را ارسال کنید. اگر شریک قانونی همراهتان می‌آید، ممکن است مجبور شوید فرم اعلامیه‌ی قانونی اتحادیه‌ی شرکای قانونی را پر کنید و مدارک لیست آن را حاضر کنید که ارتباط شما را اثبات کند.

مدرک پاسپورت ما باید به چه زبانی باشد؟

جز در موارد خاص، همه‌ی مدارک پاسپورت باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد. اگر به زبان انگلیسی یا فرانسوی نبود، شما باید آن را با ترجمه به این زبان‌ها ارسال کنید و گواهی‌نامه از شخصی داشته باشید که آن را ترجمه کرده است. ‌یک فتوکپی معتبر از سند اصلی را هم باید بفرستید.

مدارک ویزای کانادا به چه زبانی باید ترجمه شوند؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند. 
چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟
اگر برای اخذ ویزای گردشگری کانادا نیاز به دریافت راهنمایی و کمک دارید، می توانید با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید.

اگر مدارک ما ناقصی داشت، چه کنیم؟

اگر مدارک شما ناقصی داشته باشد، ممکن است درخواست رد شود یا با تأخیر مواجه شود. ممکن است در بعضی از موارد (جنگ یا بلایای طبیعی) نتوانید مدرکی را فراهم کنید.
اگر چنین موردی پیش آمد، نامه‌ای ارسال کنید که توضیح دهد چرا مدرک را نفرستاده‌اید یا در ارائه‌ی آن تأخیر داشته‌اید. سایر مدارک پشتیبانی را هم با نامه بفرستید.
نامه‌ی شما خوانده می‌شود و با شما تماس گرفته می‌شود.
بستگی به درخواست شما دارد؛ پذیرش یا عدم پذیرش درخواست شما باتوجه‌به نقص در مدارک، برعهده‌ی مأمور مسئول می‌باشد.

اگر درخواست به‌دلیل ناقصی برگشت داده شد، چه کنیم؟

اگر چنین اتفاقی بیفتد، همراه با درخواست، نامه‌ای دریافت می‌کنید که چرایی آن را توضیح می‌دهد.
باید مطمئن شوید که:
تمام ناقصی و موارد خواسته‌شده را با نامه‌ی دریافتی ارسال کنید.
نامه‌ای بنویسید و توضیح دهید چرا اطلاعات خود را ویرایش کرده‌اید، یا چرا بعضی از اطلاعات شما ناقصی دارد و نمی‌توانید آن را کامل کنید.
می‌توانید از همان مدارک و رسیدهای پرداخت قبلی، برای درخواست دوباره استفاده کنید. البته امضاها باید معتبر باشند. درخواست شما باید قبل از گذشت نود روز از تاریخ امضا، ارسال شود. تاریخی که امضا کرده‌اید، نمی‌تواند پس از ارسال باشد. اگر نیاز به تاریخ جدید بود، باید فرم‌های جدیدی را پر کنید و دوباره امضا کنید.
پردازش درخواست شما زمانی آغاز می‌شود که به‌صورت کامل دریافت شود. اگر به‌اشتباه به شما عودت داده شد، همان تاریخ قبلی دریافت برای پردازش درخواستتان لحاظ می‌شود.

چگونه بفهمیم درخواست ما دریافت شده است؟

اگر پردازش درخواست شما شروع شود، شماره‌ی درخواست را ازطریق نامه یا پست الکترونیکی دریافت می‌کنید. تا زمان بازنشدن درخواست و اطمینان از کامل‌بودن آن، این نامه را دریافت نمی‌کنید.
ممکن است بین زمان ارسال درخواست و بررسی آن تأخیر وجود داشت باشد.
درخواست شما درصورت وقوع موارد زیر، عودت داده می‌شود:
وجود ناقصی
عدم پرداخت هزینه‌ها
توقف فرایند بررسی به نوع درخواست شما
نکاتی برای پیگیری درخواست:
اگر درخواست شما ایمیلی بود، از سرویس پیک استفاده کنید که هنگام تحویل به امضا نیاز دارد. با این روش، شما تأییدیه تحویل می‌گیرید و امکان ردیابی بسته را خواهید داشت.
اگر درخواست شما ازطریق دفاتر ویزاست، از سرویس VACs برای پیگیری تحویل استفاده کنید.
اگر درخواست آنلاین باشد، پس از ارسال، صفحه‌ی تأییدیه را مشاهده می‌کنید. همچنین ایمیلی، حاوی درخواست بررسی اکانت، دریافت خواهید کرد. پیام و شماره‌ی تأیید، در اکانت شما موجود خواهد بود. این شماره را حفظ کنید. ممکن است دریافت ایمیل تأییدیه از سوی IRCC تا چند ساعت پس از درخواست طول بکشد.

آی‌دی مشتری (Client ID) چیست؟

آی‌دی مشتری که UCI هم نامیده می‌شود، روی تمام مدارکی که دریافت می‌کنید، وجود دارد. یک عدد هشت یا ده‌رقمی به‌شکل زیر است:
0000-0000 یا 00-0000-0000
اگر برای اولین بار است که درخواست می‌دهید، این شماره را ندارید؛ در بخش مربوطه بنویسید Not applicable یا N/A. اگر درخواست شما آنلاین است و سیستم اجازه‌ی نوشتن N/A را نمی‌دهد، آنجا را خالی بگذارید.

آی‌دی مشتری را چه زمانی دریافت می‌کنیم؟

به‌محض درخواست، این عدد هشت یا ده‌رقمی را دریافت خواهید کرد.

هزینه ثبت درخواست برای صدور ویزا چقدر است؟

هزینه‌های متفاوتی توسط دولت کانادا برای ثبت درخواست صدور ویزا وجود دارد. این هزینه تنها توسط کشور کانادا دریافت نمی‌شود بلکه کشورهای دیگری نیز هستند که برای صدور ویزا از متقاضیان هزینه دریافت می‌کنند. این هزینه می‌تواند بین چند صد دلار تا هزار دلار متغیر باشد و بر اساس اینکه فرد از طریق چه برنامه‌ای اقدام کند و به تنهایی یا به همراه خانواده به تعداد و سنین متفاوت (برای کودکان این هزینه کمتر از بزرگسالان است) قصد مهاجرت داشته باشد، متفاوت است‌. بطور معمول این هزینه هنگامی که شما برای درخواست ویزا اقدام می‌کنید و مدارکتان را ارسال می‌کنید از شما دریافت می‌شود اما بسته به اینکه از چه طریقی قصد اقدام دارید متفاوت است. شما می‌توانید با کردیت کارت، حساب بانکی، چک و یا پول نقد به دلار کانادا این هزینه را پرداخت کنید.
یک نکته مهم قابل ذکر این است که این هزینه توسط دولت کانادا غیرقابل بازگشت است. برای همین مهم است که از ثبت درخواست برای برنامه صحیح، اطلاعات درست و دقیق و زمان دقیق برای ثبت، اطمینان کسب کنید. هر گونه اشتباه در زمان ثبت اطلاعات برای درخواست صدور ویزا منجر به رد شدن درخواست شما برای صدور ویزا و از دست دادن هزینه پرداختی شما می‌شود.

پرداخت آنلاین هزینه‌ی درخواست، به چه صورت خواهد بود؟

اگر درخواست شما آنلاین باشد، در انتهای درخواست باید هزینه را پرداخت کنید.
اگر درخواست شما کاغذی باشد، طبق مراحل زیر عمل کنید:
دسته‌بندی خود را انتخاب کنید. (fee Category)
وقتی وارد جدول پرداخت شدید، مبالغی را که می‌خواهید پرداخت کنید، انتخاب کنید و در ستون مقدار (Quantity) یک عدد وارد کنید.
وقتی به صفحه‌ی Summary of fees رسیدید، گزینه‌ی Login and Pay را انتخاب کنید. نیاز است که برای ورود یا ثبت‌نام در اکانت پرداخت اقدام کنید.
پس از ثبت‌نام، وارد صفحه‌ای جداگانه می‌شوید که باید اطلاعات پرداخت را در آن وارد کنید. به‌محض پرداخت، رسید به شما ایمیل می‌شود.
پس از پرداخت، مدارک آن را با درخواست خود ارائه دهید.
1. از رسید خود کپی بگیرید.
2. شماره درخواست یا شماره‌ی مشتری خود را پشت رسید بنویسید. اگر آن‌ها را در اختیار ندارید، به جایش آدرس و نام کاملتان را بنویسید.
3. کپی رسید را با درخواست خود ارائه دهید.

می‌توان هزینه‌ها را از طریق بانکی در کانادا پرداخت کرد؟

در بیشتر موارد خیر. فرم رسید پرداخت (IMM 5401) که در بانک‌ها استفاده می‌شد، دیگر موجود نیست. اگر یکی از آن‌ها را دارید که پیش از 31 مارس 2016 در بانک شما مهر شده است، همچنان می‌توانید برای پرداخت از آن استفاده کنید.

اگر مبالغ موردنیاز را کامل پرداخت نکرده باشیم، باید چه کنیم؟

می‌شود مقدار باقی‌مانده را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. اگر پرداخت کردید، رسید هردو پرداخت را با درخواست خود ارائه دهید. اگر مقدار مبلغ درست باشد، بیش از یک رسید هم پذیرفته می‌شود.
اگر نتوانستید آنلاین پرداخت کنید، درخواست عودت هزینه را بدهید و دوباره آن را پرداخت کنید. حتماً دقت کنید که مبلغ را درست پرداخت کنید و رسید را ارائه داده باشید.

اگر بیش از مبلغ موردنیاز را پرداخت کنیم، باقی عودت داده می‌شود؟

بله، پس از پردازش درخواست شما، زیادبودن آن تعیین می‌شود و به شما عودت داده می‌شود. اما متأسفانه درخواست‌های eTA هیچ‌گونه بازگشت هزینه‌ای ندارند.

اگر از درخواست خود انصراف دهیم، پرداختی‌ها برمی‌گردد؟

در بیشتر موارد، فقط زمانی بازپرداخت دریافت خواهید کرد که قبل از شروع پردازش، انصراف داده باشید.
اگر پردازش درخواست شروع شده باشد، فقط در موارد زیر بازپرداخت دریافت می‌کنید:
هزینه‌ی حق‌وحقوق اقامت دائم (RPRF)
هزینه‌ی حقوق شهروندی
هزینه‌ی جواز کار آزاد (فقط برای کارکنان LMIA)
هزینه‌ی یافتن کارفرما (به خود کارفرما عودت داده می‌شود.)
هزینه‌های IEC
می‌توانید درخواست بازپرداخت آنلاین بدهید. بعد از درخواست، برای موارد موردنیاز و به‌روزرسانی وضعیت، با شما تماس گرفته می‌شود.

اگر درخواست ما عودت داده شود، بازپرداخت دریافت خواهیم کرد؟

بله، درصورت برگشت‌دادن درخواست به دلایل زیر، پرداختی‌ها به شما باز می‌گردد:
ناقص‌بودن درخواست
دریافت درخواست قبل از بازگشایی برنامه‌ی مهاجرتی
بسته‌شدن ظرفیت برنامه
بازپرداخت‌ها ممکن است تا شش هفته زمان ببرند. اگر بیشتر زمان برد، به اینجا مراجعه کنید.
هزینه‌های اثر انگشت و عکس عودت داده نخواهد شد.

اگر درخواست ویزای کانادای من ریجکت شد پولم را پس می‌دهند؟

خیر. وقتی مبلغی برای رسیدگی به درخواست ویزای کانادا پرداختید دیگر نمی‌توانید استرداد آن را مطالبه کنید. فراموش نکنید که شما این پول را پرداخته‌اید و آن‌ها هم برای رسیدگی آن‌وقت گذاشته‌اند؛ اما در برخی موارد می‌توانید قبل از شروع رسیدگی به درخواست استرداد آن را مطالبه کنید. علاوه بر این اگر با درخواست شما موافقت نشد می‌توانید در موارد زیر پول خود را پس بگیرید:
هزینه حق اقامت دائم
هزینه حق شهروندی
هزینه ویزای کار باز
هزینه تجربه بین‌المللی کانادایی
هزینه کوتاهی و قصور کارفرما

درخواستم را ارسال کرده‌ام، اما می‌خواهم برنامه‌ام را تغییر دهم. آیا می‌توانم هزینه‌هایی را که قبلاً پرداخت کرده‌ام، در برنامه‌ی جدید لحاظ کنم؟

خیر، اگر می‌خواهید ازطریق برنامه‌ی جدید درخواست دهید، باید دوباره هزینه‌ها را بپردازید. اگر قبل از شروع پردازش درخواست اول، از آن انصراف دهید، بازپرداخت دریافت خواهید کرد.

چرا به معاینه‌ی پزشکی نیاز داریم؟

شما در سه مورد زیر به این معاینه نیاز دارید:
سفر به‌مدت بیش از شش ماه
درخواست اقامت دائم
کارکردن در بخش سلامت یا کودکان.
این معاینه، برای سلامت عمومی کانادایی‌ها اهمیت دارد و از گسترش بیماری جلوگیری می‌کند. اگر سفر شما کمتر از شش ماه است، به معاینه نیاز ندارید.

من فکر می‌کنم معاف هستم. چرا باید معاینه انجام بدهم؟

برای ارزیابی درخواست شما، ممکن است به معاینه‌ی پزشکی نیاز باشد. حتی اگر:
کمتر از شش ماه در کشور یا سرزمینی خاص زندگی کرده باشید.
بخواهید کمتر از شش ماه در کانادا بمانید.
اگر به معاینه نیاز داشته باشید، کم‌و‌کیف آن برای شما ارسال می‌شود. بعد از ارسال، سی روز فرصت دارید که انجامش دهید وگرنه درخواستتان رد می‌شود.

قوانین مربوط به تست‌های پزشکی چیست؟

بطور قانونی برای گرفتن ویزا نیاز به انجام معاینات پزشکی دارید. سیستم درمانی در کانادا دولتی است و هر فرد هزینه‌ای را برای این سیستم به همراه خواهد داشت بنابراین، کانادا تمائلی به تراشیدن هزینه‌ی اضافی برای سیستم درمانی خود ندارد. در نتیجه، تمامی افراد خواهان دریافت ویزا و اقامت کانادا باید تست پزشکی انجام دهند.

اگر به معاینه‌ی پزشکی نیاز داشته باشیم، درخواست ما چقدر طول می‌کشد؟

برای درخواست‌های اقامت موقت (گردشگری، کار و تحصیل)، دریافت نتایج معاینه چهار هفته زمان می‌برد و برای درخواست اقامت دائم، سه ماه پس از گزارش پزشک زول می‌کشد.

اگر باردار باشیم، می‌توانیم تا به‌دنیا آمدن بچه برای معاینه صبر کنیم؟

خیر، حتی با وجود بارداری هم باید معاینه را انجام دهید. اگرچه بعضی از بخش‌های معاینه ممکن است به بعد از فارغ‌شدن موکول شود. درخواست شما فقط پس از انجام موارد الزامی تأیید خواهد شد.
بهتر است مسائل خود را با پزشکتان درمیان بگذارید.

چطور می‌توانیم برای انجام تست پزشکی دکتر مناسبی پیدا کنیم؟

فقط پزشک پنل مورد تأیید مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) می‌تواند آزمایش پزشکی شما را انجام دهد.
می‌توانید پزشک پنل را در هر جایی پیدا کنید. باید به او محل پردازش پرونده را اطلاع دهید تا نتایج آزمایش به دفتر همان محل ارسال شود. تست پزشکی هزینه‌های خودش را دارد که برای هر پزشکی متفاوت است.
لیست پزشک پنل‌ها را در محل زندگی خود جستجو کنید. اگر پزشک خانواده‌تان خارج از این لیست بود، نمی‌توانید او را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانیم برای معاینه‌ی پزشکی (Medical exam) مهاجرت خود، پزشک پیدا کنیم؟

فقط پزشک تأییدشده می‌تواند معاینه را انجام دهد. این پزشک به‌عنوان پزشک پنل (Panel) انتخاب می‌شود. از این لیست، اسامی پزشکان موردتأیید را ببینید. از پزشک خانواده‌ی خود، درصورتی‌که نامش در این لیست موجود نباشد، نمی‌توانید استفاده کنید.
چند مورد دیگر باید درمورد پزشک و معاینه بدانید:
می‌توانید هر پزشکی که خواستید از لیست انتخاب کنید؛ حتی اگر در محل زندگی شما نباشد.
برای پزشک باید هزینه پرداخت کنید. این هزینه بسته به هر پزشک، متفاوت است.
تحقیق کنید که چه چیزهایی باید هنگام ملاقات با پزشک همراه داشته باشید.
درمورد معاینه‌ی پزشکی بیشتر بخوانید.  

برای انجام آزمونهای پزشکی باید چه مدارکی را همراه خود ببرید؟

اگر برای ویزای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود نیاز به معاینه پزشکی دارید، باید موارد زیر را برای معاینه پزشکی به همراه خود ببرید:
مدارک شناسایی قانونی (گذرنامه، شناسنامه یا گواهینامه رانندگی)
گزارشات پزشکی برای هرگونه موارد موجود
وسایل چشمی بدون نسخه مانند لنز یا عینک (در صورت وجود)
فرم گزارش پزشکی (IMM 1017E)، اگر ویزیت پزشکی مقدماتی را نداشته باشید، این مورد در دفتر ویزا به شما داده می‌شود.
توجه: باید بررسی کنید که پزشک پنل شما دارای سیستم الکترونیکی است یا خیر. اگر دکتر شما این سیستم را ندارد باید 4 عکس با شرایط زیر به همراه خود داشته باشید:
عکس در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
عکس‌ها یکسان باشند.
عکس‌ها باید چاپ شده بر روی کاغذ با کیفیت بالا باشند.
عکس‌ها باید به صورت رنگی یا سیاه و سفید چاپ شده باشند.
چهره شما باید در عکس نمایان باشد. ( از وسایلی مانند لباس‌های مذهبی، لوازم جانبی یا عینک آفتابی استفاده نکنید)
چهره شما در عکس باید خنثی و روبروی دوربین باشد.
ابعاد عکس باید 35 میلی‌متر در 45 میلی‌متر باشد، چهره و شانه‌های فرد باید در عکس مشخص باشد.

چگونه می‌توانیم نتایج معاینات را پیگیری کنیم؟

برای این کار، می‌توانید از این ابزار استفاده کنید. اگر نتوانستید وضعیت خود را ببینید و زمان معمول آن هم سپری شده بود، از این وب‌سایت برای پیگیری وضعیت خود استفاده کنید. برای موارد پیچیده یا اطلاعات اضافی خواسته‌شده، ارسال نتایج معاینه بیشتر طول می‌کشد.
زمان تأخیر به وضعیت پزشکی شما بستگی دارد. پزشک توضیحات لازم را به شما می‌دهد.

چگونه می‌توان یک کپی از مدارک آزمون پزشکی تهیه نمود؟

هنگامی که برای آزمون‌های پزشکی می‌روید باید از دکتر خود بخواهید که یک نسخه از نتایج را به شما بدهد. همه مدارکی که به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شوند دیگر قابل برگشت نیستند و آنجا باقی می‌ماندن.

الزامات مربوط به گواهی‌های قضایی چیست؟

گواهی نبود سوءپیشینه برای کلیه متقاضیان 18 سال و بالاتر الزامی است. این گواهینامه مربو به کشور مبدا است و روند درخواست و صدور آن به کشور مبدا بستگی دارد. این قانون از هر کشوری که متقاضی بیش از شش ماه در آن زندگی کرده باشد چنین گواهینامه‌ای را طلب می‌کنند و برای اخذ ویزای اقامت دائم یا اجازه کار باید این شرایط تحقق یابد.

گواهی پلیس را چه زمانی باید ارائه دهیم؟

به نوع درخواستتان بستگی دارد. از این دستورالعمل استفاده کنید.

اگر نتوانیم گواهی پلیس را تهیه کنیم، چه می‌شود؟

باید توضیح دهید که دلیل آن چه بوده است. برای این کار، باید:
مدارک درخواست گواهی پلیس را ارائه دهید.
نامه‌ای بنویسید که تمام تلاش‌های شما برای گرفتن گواهی را توضیح دهد.
البته ارسال موارد بالا، ضامن پذیرش درخواست شما نیست.

برای پردازش دوهفته‌ای GSS واجد شرایط هستم. می‌توانم خانواده‌ام را هم بیاورم؟

بله، اگر همه‌ی اعضا هم‌زمان درخواست داده باشند، همسر یا شریک قانونی و فرزندان تحت تکفل هم برای پردازش دوهفته‌ای مجاز خواهند بود. دقت کنید که همه درخواست کاملی ارسال کرده باشند تا تأخیری ایجاد نشود.

برای درخواست پردازش دوهفته‌ای از طریق GSS، آزمایش پزشکی را کِی انجام دهیم؟

اگر نیاز به آزمایش پزشکی دارید، قبل از درخواست آن را انجام دهید تا با درخواست ارسالش کنید. این همان upfront exam است.
درباره‌ی upfront exams بیشتر بخوانید.

برای درخواست ویزای کار از طریق GSS، مدرک عدم سوءپیشینه (police certificate) لازم است؟

به محل درخواستتان بستگی دارد. بسیاری از دفاتر ویزا دستورالعمل‌های الزامی خاصی را دارند. برای چک کردن نیازتان به مدرک عدم سوءسابقه:
وارد درخواست ویزای کار خود شوید.
کشور یا منطقه‌ی محل درخواست را انتخاب کنید.
از لیست مدارک (در صورت وجود) فایل visa office requirements مختص کشور خود را دانلود کنید.
دستورالعمل‌های دفتر ویزا مختص محل شماست و نیازتان به مدرک عدم سوءپیشینه را مشخص می‌کند.
اگر مدرک عدم سوءپیشینه‌ی شما انگلیسی یا فرانسوی نیست، باید ترجمه‌ی معتبری ارائه کنید و با درخواست ارسالش کنید، حتی اگر دفتر ویزا سایر زبان‌ها را هم قبول کند.
اگر نمی‌توانید مدرک عدم سوءپیشینه تهیه کنید، علت را توضیح دهید و مدارک مربوطه را با درخواست ارسال کنید. توضیحات شما بررسی می‌شود و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
اگر ارائه‌ی مدرک عدم سوءپیشینه لازم باشد، ولی با درخواست ارسال نشود، پردازش درخواست شما احتمالاً بیش از دو هفته طول می‌کشد.
نحوه‌ی دریافت مدرک عدم سوءپیشینه را بخوانید.

چگونه می‌توانیم اثر انگشت خود را تحویل دهیم و پاسخ بررسی سوابق کیفری (RCMP) را در داخل یا خارج از کانادا دریافت کنیم؟

اگر پس از 18سالگی خود بیش از شش ماه در کانادا زندگی کنید، ممکن است از جانب RCMP از شما تقاضای اثر انگشت شود.
اگر خارج از کانادا هستید:
برای ارسال اثر انگشت به خدمات جنایی RCMP کانادا (CCRTIS)، ابتدا باید با حوزه‌ی قضایی محل سکونتتان تماس بگیرید و شخصی را که بتواند اثر انگشت شما را کپی‌برداری کند بخواهید. حتماً نام و آدرس کامل ایستگاه پلیس و امضای شخصی که اثر انگشت شما را دریافت می‌کند، در اختیار داشته باشید. اثر تمام ده انگشت باید با جوهر سیاه گرفته شود.
قدم بعدی، تماس با شرکتی معتبر در کاناداست که می‌تواند فرم‌های کاغذی اثر انگشت را تحویل بگیرد و آن‌ها را به‌صورت الکترونیکی به CCRTIS تحویل دهد.
اگر داخل کانادا هستید:
سوابق کیفری مجاز که شامل اثر انگشت شما هم می‌شود، از جانب پلیس یا کارفرمای شما تقاضا می‌شود که دو قدم زیر را پیش‌رو دارید:
گرفتن اثر انگشت: برای گرفتن اثر انگشت خود، با خدمات پلیس محلی یا یک شرکت معتبر در این زمینه تماس بگیرید. قبل از این کار، از شما خواسته می‌شود که اطلاعات موجود در درخواست خود را دوباره بررسی کنید.
فراهم‌کردن اطلاعات مربوطه برای شخصی که اثر انگشت شما را می‌گیرد:
که شامل اطلاعات زیر می‌باشد:
فرزندخواندگی (کانادایی یا خارجی)
سفرهای خارجی، ویزا یا عبور از مرز
اشتغال؛ شامل عنوان شغل و نام کارفرما (از اختصارنویسی بپرهیزید.)
مشاغل داوطلبانه؛ ذکر عنوان شغل و نام سازمان یا بنگاه
درخواست‌های مهاجرت به کانادا (در بخش Name and address of contributing Agency/Department نام و آدرس کامل مرکز مهاجرت یا کنسولگری را بنوسید.)
درخواست‌های شهروندی کانادا
درخواست‌های بررسی سوابق کیفری
تغییر نام
اقامت دائم در کشورهای خارجی (جز کانادا)
درخواست‌های تحت قانون حریم خصوصی

قبل از درخواست ویزا، به بلیط هواپیما نیاز داریم؟

خیر، ضرورتی ندارد. به جای آن، بدون پرداخت مبلغ کامل بلیط، آن را رزرو کنید. وقتی که ویزا را دریافت کردید، باقی مبلغ را پرداخت کرده و سفر کنید.

منظور از Surname چیست؟

همان نام خانوادگی یا last name  شماست. باتوجه‌به پاسپورت یا مدرک شناسایی خود آن را بنویسید و از مخفف‌نویسی بپرهیزید.

در بخش تاریخ فرم مهاجرت، چه تاریخ‌هایی را وارد کنیم؟

فرم شامل سه تاریخچه است: تاریخچه‌ی کار، تحصیل و محل زندگی.
هریک تاریخ مقصد (to) دارد. یعنی چه زمانی فعالیت کاری خود را تمام کرده‌اید یا نقل مکان کرده‌اید. اگر هنوز مشغول به کار یا تحصیل هستید یا همچنان در همان محل زندگی می‌کنید، جلوی مقصد کلمه‌ی Today یا تاریخ امضای درخواست را بنویسید. اگر هم تاریخ‌های دقیق را نمی‌دانستید، تخمینی بنویسید. 

تفاوت بین خدمات تغییر آدرس و اعلان آدرس آنلاین چیست؟

اعلان آدرس آنلاین:
از این سرویس زمانی استفاده می‌کنید که به‌عنوان یک مقیم دائم، تازه به کانادا مهاجرت کرده‌اید. در این صورت کارت اقامت دائم خود را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.
اگر پس از 180 روز از زمان ورود به کانادا آدرس خود را دریافت نکردید، باید درخواست مجدد کارت دهید و مبالغ جدیدی پرداخت کنید.
تغییر آدرس:
همه‌ی افراد باید از این سرویس استفاده کنند تا آدرس محل زندگی و آدرس پستی جدید خود را اعلام کنند.

چه کسانی نمی‌توانند از سرویس تغییر آدرس استفاده کنند؟

افرادی که اخیراً به کانادا مهاجرت کرده‌اند و باید آدرس جدید خود را برای دریافت کارت اقامت دائم اعلام کنند، بهتر است از سرویس اعلان آدرس آنلاین استفاده کنند.
اگر درخواست اقامت فعالی ندارید، از اینجا برای اعلان تغییر آدرس خود استفاده کنید.

چگونه می‌توان آدرس یا اطلاعات تماس را برای درخواست‌های مهاجرت و شهروندی تغییر داد؟

برای تغییر آدرس از این لینک و این لینک استفاده کنید.
و برای تغییر اطلاعات تماس، شامل شماره‌ی تلفن و ایمیل، به اینجا مراجعه کنید.

چگونه آدرس سایر افراد موجود در درخواست مهاجرت یا شهروندی خود را تغییر دهیم؟

هنگام مراجعه به سرویس‌های اعلان و تغییر آدرس، از شما پرسیده می‌شود که اسامی سایر افرادی را که با شما به آنجا می‌روند، بنویسید.

آدرس خود را در CAS تغییر داده‌ام. لازم است که در آن دو سرویس هم تغییر دهم؟

خیر، تغییر آدرس به‌تنهایی در CAS کافی است. CAS به شما این امکان را می‌دهد که:
وضعیت درخواست خود را به‌صورت آنلاین پیگیری کنید.
آدرس موجود در پرونده را مشاهده و اصلاح کنید.
البته برای ظاهرشدن تغییرات آدرس در هر سرویس آنلاینی، باید پنج روز کاری صبر کنید.

اگر نتوانیم به دو سرویس اعلان آدرس یا تغییر آدرس دسترسی پیدا کنیم، چه کنیم؟

اقدامات زیر را انجام دهید:
یکی از دو ابزار را ازطریق این صفحه باز کنید.
بررسی کنید که تاریخ و محل تولد واردشده در سیستم تغییر آدرس دقیقاً مطابق با اطلاعات درخواست، گذرنامه و کارت شناسایی شما باشد. از فرمت مشخص‌شده استفاده کنید.
هجی حروف را در نام خود بررسی کنید که با مدارک دفتر ویزا و گذرنامه مطابقت داشته باشد.
در این لینک افراد مجاز برای دسترسی به این دو سرویس را ببینید.
اگر باز هم مشکل داشتید، به این لینک مراجعه کنید.

چگونه وضعیت تغییر آدرس خود را چک کنیم؟

پنج روز کاری منتظر بمانید. سپس از یکی از سرویس‌های اعلان آنلاین آدرس یا تغییر آدرس استفاده کنید.

چقدر طول می‌کشد که آدرس جدید به‌صورت آنلاین ظاهر شود؟

درصورت تغییر آدرس، پنج روز کاری زمان می‌برد تا تغییرات به‌صورت آنلاین ظاهر شود. قبل از آن، آدرس به‌روز نخواهد شد.

UCI خود را فراموش کرده‌ام. آن را از کجا پیدا کنم؟

این عدد هشت یا ده‌رقمی روی تمام نامه‌های دریافتی شما وجود دارد. همچنین روی کارت اقامت دائم و یا جواز تحصیل و کار هم می‌توانید آن را ببینید. اگر هیچ‌کدام از این مدارک را نداشتید و خواستید فرم درخواست را پر کنید، بخش مربوط به UCI را خالی بگذارید.

اگر برای پرکردن کامل فرم جای کافی نداشتیم، چه کنیم؟

اگر فضای بیشتری نیاز داشتید، یک تکه کاغذ اضافه به فرم پیوست کنید. روی کاغذ پاسخ‌ها را کامل بنویسید و شماره‌ی سؤال و فرم را ذکر کنید.

ویزای موقت کانادا چیست؟

ویزای موقت کانادا یک سند رسمی است که ثابت می‌کند شما می‌توانید به عنوان بازدید کننده یا مقیم موقت در کانادا حضور داشته باشید. اگر می‌خواهید برای مدت زمان محدود در کانادا زندگی کنید، ویزای موقت یک گزینه ایده آل برای شما است. افراد ویزای موقت را معمولا برای بازدید از یک کشور به عنوان گردشگر، تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها و یا برای مشاغل موقت دریافت می‌کنند.

ویزای اقامت موقت کانادا چیست ؟

این نوع ویزا سندی رسمی است که در پاسپورت شما ثبت می‌شود و بیانگر این است که شما موقتاً (خواه برای بازدیدکننده و توریست یا دانشجو و نیروی کار) شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارید. افرادی که شهروند کانادا نیستند و اقامت دائم کانادا را ندارند نیاز به این ویزا خواهند داشت. در این نوع ویزا شما باید به آفیسر مهاجرتی ثابت کنید که قصد ترک کانادا پس از زمان تعیین شده را دارید و در صورتی که نتوانید این را ثابت کنید به شما ویزا تعلق نخواهد گرفت. ثابت کردن این موضوع از طریق بررسی و پرسش از شما در مورد میزان درآمد، مدت زمان درخواستی برای اقامت در کانادا، میزان تعلق به کشورتان، هدف از سفر به کانادا، توانایی ترک کانادا، سابقه ویزای قبلی، سابقه بیماری و شرایط فرد دعوت‌کننده است. در ویزای موقت شرط بر بازگشت از کاناداست حتی اگر برای تحصیل در کانادا باشید. اگر قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارید باید هنگام صدور اقامت دائم خارج از کانادا باشید. در کل نمی‌توانید از این روش برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید زیرا روش‌های مهاجرتی متنوع کانادا وجود دارند.

ویزای موقت کانادا تا چه زمانی دارای ارزش است؟

اگر زمانی در هنگام ورود شما در گذرنامه مشخص نشده باشد، قاعده کلی این است که ویزاهای موقت برای مدت 6 ماه اعتبار دارند. با این وجود می‌توانید درخواست تمدید ویزا نیز ثبت کنید. دانشجویان و کارگران بسته به دلایل خود می‌توانند برای مدت زمان متفاوتی در کانادا بمانند.
توجه: برای تمدید اقامت شما باید 3 ماه قبل از انقضای ویزای موقت خود اقدام کنید.

آیا می‌توان با ویزای موقت در کانادا تحصیل کرد؟

بله. شما می‌توانید با ویزای موقت در کانادا تحصیل کنید، اگر برنامه تحصیلات شما کمتر از شش ماه باشد نیازی به اجازه تحصیل ندارید. با این حال، اگر تصمیم به ادامه تحصیل خود گرفتید، بهتر است که درخواست اجازه تحصیل کنید. اگر فرزند دارید، داشتن ویزای اقامت موقت می‌تواند به این معنا باشد که فرزندان شما می‌توانند در مدارس دولتی کانادا (سطح متوسطه و ابتدایی) تحصیل کنند.

شرط اخذ ویزای اقامت موقت کانادا کدام است؟
<!– /* Font Definitions */ @font-face {font-family:”Cambria Math”; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859905 -1073732485 9 0 511 0;} @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520081665 -1073717157 41 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:8.0pt; margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-family:”Calibri”,sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:8.0pt; line-height:107%;} @page WordSection1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 72.0pt 72.0pt 72.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} –>
جهت ارائه درخواست برای دریافت ویزاهای اقامت موقت کانادا، نیاز است تا داوطلبان از شرایط مشخصی برخوردار باشند. برخی از این شرایط عبارت هستند از:
سن متقاضی باید حداقل 18 سال باشد.
برخورداری از یک گذرنامه معتبر که حداقل دارای یک صفحه خالی باشد.
ترجمه رسمی تمام مدارک به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی.
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی درباره اخذ ویزای کانادا دارید، می توانید از طریق تکمیل فرم ارزیابی رایگان در سایت تراست، کارشناسان با تجربه در امور مرتبط با مهاجرت به کانادا را از شرایط خود مطلع سازید.

با ویزای اقامت موقت، می‌توان کانادا را ترک کرد و دوباره برگشت؟

ویزای اقامت موقت یک بار ورود (Single-Entry):
اگر ویزای یک‌بار ورود اقامت موقت دارید، به‌طور کلی برای بازگشت به کانادا به ویزای جدیدی نیاز دارید. می‌توانید از طریق ویزای اورجینال یک‌بار ورود خود، در شرایط زیر درخواست بازگشت دهید:
فقط از ایالات متحده، سنت پیر و میکلون دیدن کرده باشید.
قبل از پایان اعتبار اقامت خود به کانادا برمی‌گردید.
ویزای اقامت موقت چند بار ورود (Multiple-Entry):
اگر ویزای اقامت موقت چند بار ورود دارید و ویزا منقضی نشده است، بله می‌توانید برگردید.
ویزای اقامت موقت منقضی شده:
می‌توانید از طریق ویزای اورجینال اقامت موقت خود، حتی در صورت انقضا، تحت شرایط زیر درخواست بازگشت دهید:
فقط از ایالات متحده، سنت پیر (St. Pierre) و میکلون (Miquelon) دیدن کرده باشید.
قبل از پایان اعتبار اقامت خود به کانادا برمی‌گردید.
مأمور ویزا قبل از بازگشت شما، همه‌ی شرایطتان را بررسی می‌کند. اگر از کشوری غیر از لیست بالا دیدن کرده باشید، به ویزای اقامت موقت جدیدی نیاز دارید.

چگونه باید برای ویزای موقت کانادا اقدام کنیم؟

به طور معمول ویزای اقامت موقت برای 6 ماه صادر می‌شود. شرایطی وجود دارد که بازدید کنندگان می‌توانند بیشتر از یک دوره 6 ماهه در کانادا بمانند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
اخذ ویزای بازدیدکننده:
برخی از مهم‌ترین عواملی که یک مسئول ویزا در ارزیابی درخواست شما در نظر خواهد گرفت ، ارتباط با کشور خود است.
یکی از سوال‌های اصلی در صدور ویزای اقامت موقت (یا ویزای بازدیدکننده) این است: آیا متقاضی پس از پایان وضعیت وی، به کشور خود باز خواهد گشت؟
در تلاش برای پاسخ به این سؤال، افسر ویزا ابتدا به بررسی ارتباطات شما با کشورتان می پردازد.
استخدام
اگر شاغل هستید، این یک ارتباط قدرتمند با وطن شما است. در صورت امکان، حتماً نامه اشتغال را در مدارک درج كنید كه عدم ادامه حضور شما در كانادا را نشان می‌دهد.
خانواده
اگر در کشور محل اقامت خود خانواده دارید، این یک ارتباط مهم است.
در صورت امکان می‌توانید نسخه‌هایی از شناسنامه‌ها را برای نمایش روابط ارائه دهید.
اگر مدارکی برای اثبات رابطه نداشته باشید‌، شهادت اعضای خانواده ایده خوبی است. اعضای خانواده شما می‌توانند سوگند خورده و روابط خود را با شما بیان کنند.
دارا بودن ملک
داشتن ملک در کشور محل تابعیت شما یکی دیگر از ارتباطات قدرتمند شما با کشورتان است.
در صورت امکان، نسخه‌هایی از سند ملک خود را در کشورتان تهیه کرده و ارائه دهید.
تعهدات
آیا در کشور خود تعهداتی دارید؟ شاید شما از والدین سالخورده یا بستگان دیگری مراقبت کنید؟ یا شاید شما رهبر یک جامعه یا یک گروه داوطلب باشید؟
نشان دادن شواهد مربوط به تعهدات در کشور اصلی شما مطمئناً به شما کمک می‌کند تا نشان دهید که پس از بازدید خود به کشور خود باز خواهید گشت.
عامل مهم دیگری که باید در برنامه خود به آن توجه کنید، نحوه حمایت از خود در کانادا است. شما باید در مورد چگونگی ارائه مدارکی در این زمینه فکر کنید.
منابع مالی کافی
چقدر پول برای سفر به کانادا و سپس بازگشت به کشورتان دارید؟ IRCC محاسبه‌ای ناچیز از هزینه‌های غذا و اقامت را برای تعیین حداقل بودجه لازم انجام می‌دهد.
مستنداتی از پول در بانک خود ارائه کنید، و بررسی‌های مسافرتی را در حین عبور از مرز انجام دهید، فقط به کارت‌های اعتباری اعتماد نکنید، یک افسر ویزا ممکن است گمان کند که شما بودجه سفر خود را ندارید.
آیا محدودیت‌های ارزی در کشورتان وجود دارد؟ این موضوع را در نظر بگیرید و راهی برای رفع آن بیابید.
اقامت در کنار خانواده یا دوستان
اگر با دوستان یا خانواده خود اقامت داشته باشید، برای سفر خود به مقدار زیادی پول نقد احتیاج نخواهید داشت. با این وجود به اثبات این امر نیاز دارید که میزبان شما اقامتگاه و غذا را تأمین می‌کند.
میزبان شما در کانادا باید نامه‌ای را امضا کند که می‌گوید شما در کنار آن‌ها خواهید ماند و آن‌ها غذا و اقامتگاه را تهیه می‌کنند.
در نامه باید میزان مدت اقامت شما در کنار آن‌ها ذکر شده باشد و در آنجا می‌توانید یک شماره تلفن و آدرس و شماره تماس داشته باشید.
امکان ترک کانادا
مسئول ویزا باید مشخص کند که آیا شما توانایی ترک کانادا پس از اقامت خود را دارید یا خیر.
حتماً بلیط سفر برگشت به کشور خود را رزرو کنید و حواستان باشد که گذرنامه شما برای کل اقامت و سفر برگشت خود معتبر باشد.
اگر بلیط برگشت ندارید زیرا مطمئن نیستید چه وقتی می‌خواهید به کشور خود بازگردید، حتما پول کافی برای خرید بلیط برگشت به کشور خود داشته باشید.

چگونه باید برای ویزای موقت کانادا اقدام کنیم؟

به طور معمول ویزای اقامت موقت برای 6 ماه صادر می‌شود. شرایطی وجود دارد که بازدید کنندگان می‌توانند بیشتر از یک دوره 6 ماهه در کانادا بمانند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
اخذ ویزای بازدیدکننده:
برخی از مهم‌ترین عواملی که یک مسئول ویزا در ارزیابی درخواست شما در نظر خواهد گرفت ، ارتباط با کشور خود است.
یکی از سوال‌های اصلی در صدور ویزای اقامت موقت (یا ویزای بازدیدکننده) این است: آیا متقاضی پس از پایان وضعیت وی، به کشور خود باز خواهد گشت؟
در تلاش برای پاسخ به این سؤال، افسر ویزا ابتدا به بررسی ارتباطات شما با کشورتان می پردازد.
استخدام
اگر شاغل هستید، این یک ارتباط قدرتمند با وطن شما است. در صورت امکان، حتماً نامه اشتغال را در مدارک درج كنید كه عدم ادامه حضور شما در كانادا را نشان می‌دهد.
خانواده
اگر در کشور محل اقامت خود خانواده دارید، این یک ارتباط مهم است.
در صورت امکان می‌توانید نسخه‌هایی از شناسنامه‌ها را برای نمایش روابط ارائه دهید.
اگر مدارکی برای اثبات رابطه نداشته باشید‌، شهادت اعضای خانواده ایده خوبی است. اعضای خانواده شما می‌توانند سوگند خورده و روابط خود را با شما بیان کنند.
دارا بودن ملک
داشتن ملک در کشور محل تابعیت شما یکی دیگر از ارتباطات قدرتمند شما با کشورتان است.
در صورت امکان، نسخه‌هایی از سند ملک خود را در کشورتان تهیه کرده و ارائه دهید.
تعهدات
آیا در کشور خود تعهداتی دارید؟ شاید شما از والدین سالخورده یا بستگان دیگری مراقبت کنید؟ یا شاید شما رهبر یک جامعه یا یک گروه داوطلب باشید؟
نشان دادن شواهد مربوط به تعهدات در کشور اصلی شما مطمئناً به شما کمک می‌کند تا نشان دهید که پس از بازدید خود به کشور خود باز خواهید گشت.
عامل مهم دیگری که باید در برنامه خود به آن توجه کنید، نحوه حمایت از خود در کانادا است. شما باید در مورد چگونگی ارائه مدارکی در این زمینه فکر کنید.
منابع مالی کافی
چقدر پول برای سفر به کانادا و سپس بازگشت به کشورتان دارید؟ IRCC محاسبه‌ای ناچیز از هزینه‌های غذا و اقامت را برای تعیین حداقل بودجه لازم انجام می‌دهد.
مستنداتی از پول در بانک خود ارائه کنید، و بررسی‌های مسافرتی را در حین عبور از مرز انجام دهید، فقط به کارت‌های اعتباری اعتماد نکنید، یک افسر ویزا ممکن است گمان کند که شما بودجه سفر خود را ندارید.
آیا محدودیت‌های ارزی در کشورتان وجود دارد؟ این موضوع را در نظر بگیرید و راهی برای رفع آن بیابید.
اقامت در کنار خانواده یا دوستان
اگر با دوستان یا خانواده خود اقامت داشته باشید، برای سفر خود به مقدار زیادی پول نقد احتیاج نخواهید داشت. با این وجود به اثبات این امر نیاز دارید که میزبان شما اقامتگاه و غذا را تأمین می‌کند.
میزبان شما در کانادا باید نامه‌ای را امضا کند که می‌گوید شما در کنار آن‌ها خواهید ماند و آن‌ها غذا و اقامتگاه را تهیه می‌کنند.
در نامه باید میزان مدت اقامت شما در کنار آن‌ها ذکر شده باشد و در آنجا می‌توانید یک شماره تلفن و آدرس و شماره تماس داشته باشید.
امکان ترک کانادا
مسئول ویزا باید مشخص کند که آیا شما توانایی ترک کانادا پس از اقامت خود را دارید یا خیر.
حتماً بلیط سفر برگشت به کشور خود را رزرو کنید و حواستان باشد که گذرنامه شما برای کل اقامت و سفر برگشت خود معتبر باشد.
اگر بلیط برگشت ندارید زیرا مطمئن نیستید چه وقتی می‌خواهید به کشور خود بازگردید، حتما پول کافی برای خرید بلیط برگشت به کشور خود داشته باشید.

آیا برای سفر به کانادا برای تعطیلات به ویزای موقت نیاز دارم؟

این مورد بستگی به کشور شما دارد. برای سفر به کانادا ممکن است به ویزای موقت کانادا یا فقط گذرنامه معتبر احتیاج داشته باشید.

می‌توانیم هزینه‌ی اقامت موقت را به پول کشور خود پرداخت کنیم؟

در بیشتر کشورها، بله. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های موردقبول پرداخت از طرف دفاتر ویزای کانادا، صفحه‌ی پرداخت را ببینید.

آیا برای ادامه تحصیل در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی دارم؟

پاسخ به این سوال بستگی به شرایط تحصیلی شما دارد. چنانچه مدت زمان تحصیل شما در کانادا کمتر از 6 ماه باشد، معمولاَ نیازی به اخذ مجوز تحصیلی نخواهد بود. اما چنانچه مدت زمان تحصیل در کانادا بیش از 6 ماه باشد، باید برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنید.

آیا با اخذ ویزای تحصیلی امکان کار هم زمان با تحصیل در کانادا وجود دارد؟

با اخذ مجوز تحصیل در کانادا می توانید تحت شرایط معینی در این کشور کار کنید و درآمد داشته باشید. برخی از این شرایط عبارت هستند از:
محل کار شما در محیط دانشگاه باشد.
کار مورد نظر به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی باشد.
کار مورد نظر شامل پژوهش های دانشگاهی باشد.
ذکر این نکته ضروری است که همسر یا شریک زندگی دانشجوی بین المللی، می تواند به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شود. چنانچه نیاز به دریافت مشاوره ویزای تحصیلی کانادا دارید، می توانید از کارشناسان مجرب تراست راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

چه فعالیتی کار محسوب می‌شود؟

فعالیت‌هایی که با شرایط زیر انجام دهید کار محسوب می‌شوند:
دستمزد دریافت می‌کنید
دستمزد دریافت نمی‌کنید، اما شغلی است که معمولاً حق‌الزحمه دارد یا تجربه‌ی کاری ارزشمندی برای شهروند کانادایی یا مقیم دائم آنجاست. مثلاً کارآموزی بدون حقوق
دستمزد پولی است که:
کارفرما به شما می‌دهد
در ازای نوعی خدمت دریافت می‌کنید
در ازای هر نوع فعالیت دیگری می‌گیرید
معمولاً برای کار در کانادا نیاز به جواز کار دارید. در اینجا بیشتر بخوانید.

به‌عنوان نیروی کار، برای کار در کانادا به eTA یا ویزا نیاز داریم؟

بسته به وضعیت تابعیت شما، علاوه بر ویزای کار، ممکن است به eTA یا ویزای توریستی نیاز پیدا کنید. ویزا یا eTA هم‌زمان با جواز کارتان صادر خواهد شد. نیازی به درخواست جداگانه یا پرداخت هزینه‌ی اضافی نیست.

آیا ویزای کار کانادا شرایط خاصی دارد؟

بعضی از شرایط مستقیماً روی ویزا نوشته می‌شوند؛ مثل:
نوع کار مجاز
کارفرماهای مجاز
محل مجاز برای کار
مدت‌زمان مجاز برای کار
آیین‌نامه‌ی 185 حمایت از مهاجران همه‌ی شرایط احتمالی برای ویزا را لیست کرده است. بعضی از شرایط استانداردها هم هستند که مخصوص همه‌ی دارندگان ویزاست.
مثلاً باید پس از پایان اقامت خود، کانادا را ترک کنید.

برای کار در کانادا، به چه چیزی نیاز داریم؟

به شغل شما، برنامه‌ی درخواستی و نیاز یا عدم نیاز به LMIA بستگی دارد. در بیشتر موارد، به یک یا تعداد بیشتری از مدارک زیر برای کار نیاز دارید:
اگر شغلتان به LMIA نیاز دارد، شماره‌ی LMIA از طرف کارفرما
اثبات اینکه کارفرمایتان پیشنهاد استخدام را از طریق درگاه کارفرما ارائه داده است
قرارداد یا نامه‌ی کار (اگر کارفرمای شما از روند انطباق کارفرما معاف باشد)
اثبات گواهی، اعتبار یا صلاحیت در شغل موردنظر
در برخی موارد، ممکن است از دریافت LMIA معاف باشید:
Mobilité Francophone به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد که فرانسوی زبان‌ها و کارگران دو زبانه را از خارج استخدام کنند، برای کار کردن در مشاغل مدیریتی، حرفه‌ای، فنی و تخصصی خارج از کبک
اگر بین 18 تا 35 ساله هستید، می‌توانید ازطریق IEC ویزای کار موقت دریافت کنید
سایر موارد مستثنا از LMIA

نمی‌دانم در کدام یک از شهرهای کانادا زندگی کنم؛ از کجا شروع کنم؟

کانادا کشوری است بزرگ با فرهنگی متنوع، جوامع و آب‌وهوای گوناگون و فرصت‌های کاری. برای تحقیق درباره‌ی این جزئیات اطلاعاتی کلی درباره‌ی کانادا کسب کنید. نکته‌ی مهمی که باید مدنظر داشت این است که به جایی بروید که موقعیت‌های کاری متناسب با شما را داشته باشد. همچنین باید تحقیقاتی درباره‌ی هزینه‌های زندگی در مناطق و شهرهای مختلف کانادا انجام دهید.

ویزای کار اجازه‌ی کار برای هر کارفرمایی در کانادا را می‌دهد؟

به نوع جواز شما بستگی دارد. بیشتر ویزاهای کاری مربوط‌ به کارفرمای خاصی‌اند و فقط اجازه‌ی کار برای همان کارفرما را می‌دهند.
در بعضی موارد، می‌توانید ویزای کار باز بگیرید که مختص یک کارفرمای خاص نیست. ویزای کار باز به شما اجازه‌ی کار برای هر کارفرمایی را می‌دهد، جز آن‌هایی که در لیست کارفرمایان بدون شرایط و صلاحیت باشند.

چطور می‌توانیم درمورد مشاغل کانادایی تحقیق کنیم؟

می‌توانید ازطریق این لینک درمورد مشاغل بیشتر بخوانید.

چطور می‌توان برای ویزای کار درخواست داد؟

به‌طور معمول، باید قبل از ورود به کشور درخواست جواز کار بدهید. در بعضی موارد، افراد خارجی می‌توانند داخل مرز درخواست دهند.

پردازش درخواست ویزای کار چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش بسته به نوع درخواست شما، متفاوت خواهد بود. اطلاعات زمان‌های پردازش درخواست‌های خارج و داخل کانادا، به‌صورت آنلاین در دسترس است. این اطلاعات معمولاً آپدیت می‌شود؛ پس زودبه‌زود سر بزنید.
این سؤالات متداول را هم بخوانید.

کدام‌یک از هزینه‌های ویزای کاری را باید پرداخت کنیم؟

در بیشتر موارد، قبل از صدور جواز کار، هم کارفرما و هم نیروی کار باید هزینه‌ها را پرداخت کنند. به‌روزترین لیست هزینه‌ها را بررسی کنید.
نیروی کار:
اگر درخواست ویزای مختص کارفرما دارید، باید هزینه‌های پردازش ویزای کار را بدهید. اگر درخواست ویزای کار آزاد دارید، باید علاوه بر هزینه‌های پردازش ویزای کار، هزینه‌ی ویزای کار باز را هم پرداخت کنید.
کارفرمایان:
اگر نیاز به LMIA دارید، باید هزینه‌های پردازش را به استخدام و توسعه‌ی اجتماعی کانادا پرداخت کنید. در این مورد، نیازی به پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما نیست.
اگر به LMIA نیاز ندارید، هنگام ارسال درخواست استخدام از طریق درگاه کارفرما، باید هزینه‌ی انطباق کارفرما را پرداخت کنید. بعضی از کارفرمایان نیازی به پرداخت هزینه‌ی انطباق کارفرما ندارند. اینجا را بخوانید.

همسر یا شریک قانونی ما می‌تواند در کانادا کار کند؟

بله در بیشتر موارد همسر یا شریک قانونی شما می‌تواند در کانادا کار کند. البته معمولاً به ویزای کار نیاز دارند، پس باید برای خودشان درخواست دهند.
در بعضی موارد، ممکن است همسر و شریک قانونی بتواند درخواست ویزای کار باز بدهد که به او اجازه‌ی کار برای هر کارفرمایی را می‌دهد.
برای اطلاعات بیشتر: چه کسانی میتوانند درخواست ویزای کار باز بدهند؟
در سایر موارد، همسر یا شریک قانونی شما باید درخواست ویزای کار مختص یک کارفرما را بدهد. احتمالاً لازم است که کارفرما ارزیابی تأثیر بازار (LMIA) بگیرد. LMIA به کارفرما اجازه می‌دهد که برای مشاغل خاصی نیرو استخدام کند. تحقیق کنید که کارفرمای همسر یا شریک قانونی شما برای استخدام به LMIA نیاز دارد یا خیر.

فرزند تحت تکفل من می‌تواند در کانادا کار کند؟

اگر فرزند تحت سرپرستی شما بخواهد در کانادا کار کند، باید ویزای کار بگیرد. معمولاً همان شرایط موردنیاز شما را لازم دارد.
در بیشتر موارد، درخواست ویزای کار فرزندان باید برای شغل خاصی باشد. ممکن است لازم باشد کارفرمای آن‌ها LMIA (مدرکی که معمولاً هر کارفرمایی باید قبل از استخدام نیروی خارجی از اشتغال و توسعه‌ی اجتماعی کانادا بگیرد) اخذ کند. LMIA به کارفرما اجازه می‌دهد که اشخاصی را برای شغلی مشخص استخدام کند.
در بعضی موارد، فرزند تحت تکفل شما به آزمایش پزشکی نیاز دارد.

هنگام درخواست جواز کار، باید برای eTA یا ویزا هم درخواست دهیم؟

خیر، بسته به وضعیت تابعیت، ممکن است علاوه بر جواز کار، به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) یا ویزای توریستی نیاز پیدا کنید. eTA یا ویزا همراه با جواز کار برایتان صادر می‌شود. نیاز به درخواست جداگانه یا پرداخت هزینه‌ی اضافی نیست.
احتمالاً به عکس و اثر انگشت هم نیاز دارید. از سپتامبر و دسامبر 2013، شهروندان 29 کشور و 1 منطقه، هنگام درخواست ویزا باید بیومتریک (عکس و اثر انگشت) خود را تحویل دهند.

اگر بخواهیم ازطریق پست درخواست ویزای کار دهیم، چطور از تأخیر یا رد درخواست جلوگیری کنیم؟

می‌توانید با اقدامات زیر از تأخیر یا رد درخواست جلوگیری کنید:
فرم‌های درخواست را به‌درستی امضا و پر کنید
همه‌ی مدارک موجود در چک‌لیست مدارک را ارائه دهید (IMM 5556)
هزینه‌های پردازش را به‌صورت آنلاین از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید
اگر بیش از یک نوع درخواست دارید، همه‌ی هزینه‌ها را پرداخت کنید
مدارک پرداخت را ارائه ده