ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا
 • مدت زمان اعتبار ویزا: شش ماه
 • مدت زمان صدور ویزا: حدود سه ماه
 • هزینه سرویس اداره مهاجرت: ۱۰۰ دلار
 • انواع ویزا: سینگل، مولتیپل، سوپر ویزا
 • امکان اخذ ویزای همراه:‌ وجود دارد
 • امکان اخذ ویزای کار پس از ورود: وجود ندارد

هدف اخذ ویزای توریستی کانادا

 • تعطیلات
 • انجام بیزینس
 • دیدار خانواده

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل کانادا

به شما اجازه می دهد که فقط یک بار به مدت ۶ ماه و یا کمتر به کانادا سفر کنید. در صورت ترک این کشور، مجددا باید برای این ویزا درخواست بدهید.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتی کانادا به شما اجازه می دهد که تا زمان اعتبار ویزای خود، هر بار تا سقف شش ماه در کانادا حضور داشته باشید.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا به شما اجازه می دهد که بتوانید تا سقف ۱۰ سال چندین بار وارد خاک کانادا شوید. تفاوت کلیدی آن با ویزای مولتیپل این است که به جای شش ماه، می توانید تا سقف دو سال در هر بار ورود خود به این کشور، اقامت موقت کانادا داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی کانادا

مواردهزینه
 ویزای توریستی یک یا چند بار ورود۱۰۰ دلار
ویزای توریستی – حداکثر هزینه برای خانواده۵۰۰ دلار
تمدید سابقه توریستی۷۵ دلار

هزینه احراز هویت بیومتریک، ۸۵ دلار به ازای هر فرد و ۱۷۵ دلار برای یک خانواده دو نفره به بالا است.

بیشتر بخوانید: هزینه ویزای کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

 • یک مدرک معتبر برای سفر مانند گذرنامه یا پاسپورت
 • توانایی متقاعد کردن افسر پرونده برای این که دارای تعلقات لازم و کافی برای برگشت به کشور خودتان هستید. این تعلقات می توانند یک شغل با توانایی درآمدزایی برای شما، ملک، زمین، خانه، دارایی های مالی و حتی تعلقات عاطفی مانند اعضای خانواده تان باشند.
 • توانایی لازم برای متقاعد کردن افسر پرونده که پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای توریستی خود کشور کانادا را ترک خواهید کرد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای حضور و اسکان در کانادا در طی مدتی که در آن سکونت دارید.
  • میزان دقیق تمکن مالی مورد نیاز برای شما، به مدت زمان حضور و زندگی شما در کانادا بستگی دارد (چرا که ممکن است در یک هتل اقامت داشته باشید و یا در منزل یکی از اقوام، دوستان، آشنایان یا خانواده خود). در این صورت، هزینه های شما هم به شدت متغیر خواهد بود.
  • در صورتی که قصد زندگی با اقوام خود را دارید، باید یک دعوتنامه کانادا هم از آن ها داشته باشید و آن را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.
 • شرایط سلامتی مساعدی داشته باشید و معاینات پزشکی و مدارک لازم برای آن را در اختیار داشته باشید. سابقه انجام هیچ جرمی (در امور مهاجرتی و یا امور دیگر) نداشته باشید (با ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا می توانید این موارد را اثبات کنید).

بیشتر بخوانید: تمکن مالی ویزای کانادا ، آزمایش مدیکال ویزای کانادا ، بک ‌گراند چک ویزای کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

 • اصل گذرنامه که شش ماه و یا بیشتر اعتبار داشته باشد.
 • شخص متقاضی باید فیلدهای وظایف خود را ارائه کند و فرم درخواست ویزای کانادا را نیز تکمیل و امضاء کند.
 • دو قطعه عکس جدید با سایز مناسب برای گذرنامه با رنگ مات یا نیمه مات و پوشش صورت ۶۰ تا ۸۰ درصدی، پس زمینه سفید و بدون حاشیه (اندازه دقیق: ۳۵ میلی متر در ۴۵ میلی متر). عکس ها باید دارای شرایط زیر باشند:
  • متقاضی باید نام و تاریخ تولد خود را در پشت عکس ها بنویسد.
  • نباید بیشتر از ۳ ماه از گرفتن عکس ها گذشته باشد. همچنین، نباید به صورت اسکن شده باشند، منگنه شده باشند و در ویزاهای قبلی مورد استفاده قرار گرفته باشند.
 • کاور لتر اصلی از سوی مدیر شرکتی که شخص متقاضی مشغول به کار و فعالیت  در آن می باشد (باید نام و نام خانوادگی شخص متقاضی، شماره گذرنامه هدف از بازدید و ورود به کانادا به همراه مدت زمان حضور وی در این کشور را ذکر کند).
 • ارائه اسناد و مدارکی برای اثبات این که متقاضی دارای تعلقات (مالی یا عاطفی) کافی جهت برگشت به کشور مبدا خود پس از اتمام تاریخ ویزای خود می باشد.
 • ارائه اسناد و مدارک مالی برای اثبات این که متقاضی از تمکن مالی کافی برای حمایت و پشتیبانی مالی از خودش در طی مدت زمان حضور در کانادا برخوردار است و می تواند نیازهای زندگی خود را برطرف کند.
 • ارائه دعوتنامه از سوی اقوام (در صورتی که متقاضی قصد زندگی کردن با آن ها را داشته باشد).
 • ارائه مدارک معاینات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه.

مراحل دریافت ویزای مسافرتی کانادا

جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز

در صورتی که خارج از کانادا هستید، چک لیست اسناد و مدارک موردنیاز می تواند به شما کمک کند تا تمامی مواردی که نیاز دارید را برای ارائه درخواست ویزای توریستی خود جمع آوری کنید.

تکمیل درخواست برای ویزای توریستی و ثبت آن

در این مرحله باید تمامی فرم ها و مدارکی که در اختیارتان قرار داده می شود را با دقت تکمیل کنید تا قادر به ثبت کردن درخواست ویزای توریستی خود شوید.

پرداخت تمامی هزینه های لازم

به طور کلی، هزینه هایی که باید در این پروسه پرداخت کنید، دو نوع هستند:

۱. هزینه های پروسه ی ویزای توریستی

۲. هزینه های احراز هویت بیومتریک.

درمورد نوع اولِ هزینه ها پیش از این توضیح دادیم.

هزینه احراز هویت بیومتریک نیز ۸۵ دلار به ازای هر فرد، و یا ۱۷۰ دلار به ازای هر خانواده (۲ نفر و یا بیشتر) می باشد.

ثبت و ارسال درخواست ویزای توریستی

شما برای این کار هم به صورت آنلاین می توانید اقدام کنید و هم از طریق نزدیک ترین VAC در محل زندگی خود.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا معمولا ۹۰ روز است. طبق آخرین بروز رسانی سایت canada.ca مدت زمان تقریبی ویزای توریستی برای ایرانیان 184 روز می باشد که با احتساب تاخیرهای احتمالی به دلیل بررسی بیشتر مدارک، در نظر گرفته شده است.

اما در صورتی که تمایل دارید هر چه زودتر به ویزای توریستی کانادا دست پیدا کنید، می توانید با متخصصان ماهری که در انجام این کار تجربه و مهارت کافی دارند، مشورت کنید تا بهترین راهکارهای ممکن جهت کاهش مدت زمان این پروسه را به شما ارائه کنند.

به هر حال، اگرچه پروسه دریافت این ویزا یک پروسه مشخص است که مدت زمان آن از قبل معین می باشد، اما می توان یک سری اقدامات در جهت کاهش این پروسه و یا جلوگیری از طولانی شدن بیش از حد آن انجام داد. به همین دلیل، توصیه اکید ما در تراست این است که حتما با مشاوران و وکلای ما در تراست مشورت کنید تا با راهنمایی های جامع و کاملی که در اختیارتان قرار می دهند، از طولانی شدن این پروسه جلوگیری کنند.

درباره جواب ویزای کانادا و طولانی شدن جواب ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

ویزای توریستی کانادا و نحوه پیگیری جواب

 شما به عنوان متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا، می توانید از طریق حساب کاربری که در سایت رسمی سفارت کانادا ایجاد کرده اید و یا از طریق ایمیلی که در این پروفایل ثبت کردید، وضعیت ویزای توریستی خود را پیگیری کنید و بدانید که در چه مرحله ای قرار دارد.

در واقع، انجام این کار پس از ثبت پرونده و تکمیل کردن تمامی مراحلی که در بخش های قبلی این مطلب توضیح دادیم، امکان پذیر می باشد. شما با چک کردن حساب کاربری و ایمیل خود می توانید از آخرین وضعیت ویزای توریستی خود آگاهی پیدا کنید.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا، به نوع آن بستگی دارد و شامل موارد زیر می شود:

۶ ماه اعتبار دارد (افرادی که ویزای توریستی شش ماهه دریافت می کنند، باید حداقل به مدت ۱۵ روز خارج از کانادا باشند و مجددا برای این ویزا اقدام کنند).

۵ سال اعتبار دارد

مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل (ویزای چند بار ورود)، در اصل ۶ ماهه می باشد اما نکته قابل توجه این است که دارندگان این ویزا باید هر شش ماه یک بار، از کانادا خارج شوند. این کار تا سقف ۵ سال قابل تکرار است.

۲ سال اعتبار دارد. (نکته قابل توجه این است که مدت زمان اعتبار گذرنامه ی دارندگان این ویزا، ۱۰ سال می باشد).

به طور کلی، ویزای توریستی کانادا تا پایان مدت زمان اعتبار گذرنامه، اعتبار دارد.

ویزای کانادایی یکبار ورود یا چندبار ورود

همانطور که از اسم ویزای توریستی یک بار ورود نیز می توانید حدس بزنید، به شما اجازه می دهد که فقط یک بار وارد کانادا شوید. اما با ویزای چند بار ورود، می توانید به این کشور رفت و آمد داشته باشید.

به طور کلی، اینچین تصور می شود که تمامی متقاضیان ویزای توریستی، جهت رفت و آمد به این کشور برای ویزای چند بار ورود یا مولتیپل درخواست می دهند و این یعنی ویزای توریستی چند بار ورود را در نظر دارند. مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

با داشتن ویزای مولتیپل، شما هر بار می توانید برای مدت ۶ ماه در کانادا اقامت موقت داشته باشید. و هر چند باری که می خواهید، این کار را انجام دهید. اما با ویزای توریستی یک بار ورود، نمی توانید به کانادا رفت و آمد داشته باشید.

نکته!

اینکه ویزای توریستی یک بار ورود برای شما مناسب است و یا چند بار ورود، به موقعیت، قصد و هدف شما از سفر به کانادا بستگی دارد.

افرادی که قصد شرکت در یک رویداد، کنفرانس یا اتفاقات مشابه دیگری دارند، می توانند ویزای توریستی یک بار ورود دریافت کنند. و یا در صورتی که قصد ملاقات کردن خانواده یا اقوام خود را دارند و در طی حضور خود در کانادا هم با آن ها زندگی می کنند و قصد سفر به خارج از کانادا ندارند، ویزای توریستی یک بار ورود برای آن ها مناسب است.

اما در صورتی که قصد دارید از کانادا به کشورهای دیگری سفر کنید و یا برای یک موقعیت اضطراری خانواده خود را ملاقات می کنید و سریعا باید به کشور مبدا خود برگردید و مجددا در زمان دیگری در آینده وارد کانادا شوید، باید ویزای توریستی چند بار ورود را دریافت کنید تا در هر بار ورود، بتوانید تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانید.

در نهایت، در صورتی که نیاز به کمک دارید تا بدانید ویزای کانادایی یک بار ورود برای شما مناسب تر است یا چند بار ورود، می توانید با مشاوران و وکلای ما در تراست مشورت کنید تا به طور دقیق و کامل شما را راهنمایی کنند. همچنین، می توانید یک وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی تراست را تکمیل کنید.

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

یکی از موضوعاتی که توسط اداره مهاجرت کانادا شفاف سازی شده، میزان تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی کانادا است. عوامل و فاکتورهای مختلفی از قبیل هزینه های روزانه ی زندگی در کانادا برای محاسبه دقیق این مبلغ در نظر گرفته شده است. بنابراین، میزان تمکن مالی هر فرد به سبک زندگی و شرایط منحصر به فرد خود او بستگی دارد.

اما به طور کلی، با توجه به هزینه های اقامت و هزینه های زندگی روزمره برای بازدید کنندگان از کانادا، می توان چنین گفت که میزان تمکن مالی لازم برای هر نفر باید 10 هزار دلار کانادا باشد. طبیعتا، اگر در طی مدت زمان حضور خود در کانادا قصد زندگی با یکی از اقوام یا اعضای خانواده خود داشته باشید، این مبلغ به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

یکی از مواردی که می تواند شانس متقاضیان برای دریافت ویزای توریستی کانادا را افزایش دهد، دعوت نامه است. دعوت نامه، مدرکی است که نشان می دهد شخص دعوت کننده، مسئولیت فراهم کردن محل اسکان شما و حتی در صورت لزوم، حمایت مالی از شما را برعهده خواهد گرفت.

 افرادی که می توانند این مدرک مهم و موثر را در اختیار شما قرار دهند، اقوام و اعضای خانواده، دوستان و یا یک آشنا می باشند. بدیهی است که مدت زمان اعتبار دعوت نامه ی متقاضی پس از به پایان رسیدن زمان اقامت وی در کانادا به اتمام می رسد و برای ورود مجدد، باید یک دعوت نامه جدید داشته باشد.

موارد قابل توجه در دعوتنامه و اطلاعاتی که میزبان یا دعوت کننده باید در نظر داشته باشد:

 • اطلاعات شخصی از قبیل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد متقاضی و دعوت کننده.
 • آدرس و شماره تماس متقاضی و دعوت کننده (بدیهی است که آدرس و شماره تماس فرد دعوت کننده باید در کانادا باشد).
 • نسبت متقاضی و دعوت کننده با یکدیگر
 • مدت زمان حضور متقاضی در کانادا
 • محل اقامت متقاضی در کانادا
 • هدف متقاضی برای سفر به کانادا و بازدید از کانادا
 • ارائه مدارکی که نشان دهند دعوت کننده یا میزبان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا است.

ویزای توریستی کانادا بدون داشتن دعوتنامه

همانطور که اشاره کردیم، داشتن دعوتنامه شانس شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا را به طور چشمگیری افزایش می دهد. بنابراین، درخواست ویزای توریستی بدون داشتن این دعوتنامه، در نوع خودش ریسک بزرگی می تواند باشد که قطعا افراد آن را در نظر دارند.

یکی از اصلی ترین موارد کاربردی دعوتنامه این است که نشان می دهد شما حداقل از نظر مالی و محل سکونت در کانادا، تامین هستید و نیازی به پرداخت هزینه برای چنین مواردی ندارید. اما بدون داشتن دعوتنامه، باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید تا افسر پرونده ی شما، متقاعد شود که از پس این کار بر می آیید و می توانید هزینه هایتان را متقبل شوید.

 • یکی از خدمات ارزشمند موسسه مهاجرتی تراست این است که در صورت درخواست متقاضیان، یک دعوتنامه رسمی با کمترین هزینه ممکن جهت افزایش شانس صدور ویزای توریستی کانادا برای افراد تهیه و تنظیم می کند.

تمدید ویزای توریستی کانادا

در بحث تمدید ویزای توریستی کانادا، چیزی که افسران مهاجرتی به آن توجه می کنند، سابقه متقاضی، هدف وی از سفر به کانادا و این که آیا دلیل کافی و قانع کننده ای برای ادامه ی سفر وی به کانادا وجود دارد یا خیر، می باشد. تنها نگرانی جدی افسر مهاجرت، این است که متقاضی قصد اقامت دائم در کانادا نداشته باشد و به کشور خود بازگردد!

مهم ترین نکته ای هم که متقاضیان باید برای تمدید ویزای کانادا خود در نظر داشته باشند این است که حداقل ۳۰ روز قبل از منقضی شدن وضعیت گردشگری یا توریستی آن ها در کانادا، باید برای تمدید ویزای خود اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: تمدید ویزای مولتی کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا

درمورد تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم، ویزای کاری یا ویزای تحصیلی در کانادا، باید توضیح دهیم که اساسا، این که بتوان با ویزای توریستی به کار در کانادا یا تحصیل در کانادا پرداخت و یا اقامت دائم این کشور را دریافت کرد، به هیچ وجه امکان پذیر نیست. بنابراین، باید شرایطی ایجاد کرد که ویزای توریستی، امتیاز یا برتری مضاعفی برای افراد باشد تا به هدف نهایی خود دست پیدا کنند.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

به طور کلی، امکان تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت وجود ندارد، اما اگر متقاضی یک سری شرایط خاص فراهم کند، می تواند به دریافت PR امیدوار باشد. یکی از رایج ترین روش ها برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم این کشور (به صورت غیر مستقیم)، ازدواج با یک فرد کانادایی است که مقیم این کشور و یا دارای اقامت دائم آن باشد. که البته، برای این کار شرایط خاصی هم باید وجود داشته باشد.

سایر روش های غیر مستقیم برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم، شامل سرمایه گذاری در کانادا، پیدا کردن شغل با یک جاب آفر کانادا و همینطور ایجاد شغل و راه اندازی یک کسب و کار یا همان کارآفرینی کانادا می شوند.

بیشتر بخوانید: ازدواج در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در کانادا

افرادی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده اند و به طور موقت در آن ساکن می باشند، اجازه کار و حق انجام آن را ندارند. تنها افراد متاهلی که همسرشان دارای ویزای تحصیلی و یا اجازه کار در کانادا باشد، می توانند جهت دریافت مجوز کار در کانادا اقدام کنند. و افراد مجرد نیز در صورت داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی، می توانند برای مجوز کار اقدام کنند که در شرایط عادی، برای افرادی که ویزای توریستی ندارند هم همینطور است.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

افرادی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده اند و به طور موقت در آن ساکن می باشند، حق تحصیل در این کشور ندارند. اما می توانند در دوره های آموزشی زیر شش ماهه شرکت داشته باشند. در صورتی هم که قصد تحصیل یا سپری کردن دوره های آموزشی طولانی تر و بیشتر از ۶ ماه دارند نیز باید شرایط خاصی داشته باشند.

اولین شرط، این است که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند و دومین شرط هم این است که پذیرش یکی از موسسه ها یا مراکز آموزش عالی در کانادا را دریافت کرده باشند. بنابراین، شرایط تحصیل در کانادا برای دارندگان ویزای توریستی این کشور تفاوتی با افرادی که این ویزا را در اختیار ندارند، چندان متفاوت نیست.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

رد شدن ویزای توریستی کانادا

در این بخش از مطلب امروز خود، قصد داریم نگاهی داشته باشیم به دلایل عمده و اصلی برای رد یا ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا، این که در صورت ریجکت شدن درخواستمان باید چه کار کنیم، چطور می توانیم به آن اعتراض کنیم و این کار چقدر هزینه برایمان خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: ریجکت ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

 • مشخص نبودن قصد و هدف از سفر به کانادا که یکی از مهم ترین موارد محسوب می شود.
 • داشتن پاسپورت سفید و عدم سابقه ی سفر به خارج از کشور. برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی، بهتر است سابقه سفرهای متعددی به خارج از کشور داشته باشید. سفر به کشورهای اروپایی کمک بزرگی به دریافت ویزای توریستی کانادا خواهد کرد.
 • عدم برخورداری از تمکن مالی کافی برای خود متقاضی، همسر وی و فرزندانشان.
 • قرار گرفتن همه ی اعضای خانواده در یک درخواست. چرا که ممکن است تعلق عاطفی خود که تضمین کننده ی برگشت شما به کشورتان هست را از دست بدهید و تضمینی به برگشت شما وجود نداشته باشد.
 • مشخص نبودن و ناآگاهی از مدت زمان حضور خود در کانادا.
 • ریشه ها و تعلقات شما هم در کانادا و هم در کشور محل اقامتتان بررسی می شود. این مورد، شامل تمامی تعلقات مالی، عاطفی و تمامی موارد دیگری از این دست می شود.
 • وضعیت تاهل شما هم بررسی می شود. چرا که اگر ازدواج کرده باشید و همسر و فرزندانتان با شما همراه نباشند، ممکن است درخواست قوی تری داشته باشید تا این که شما را همراهی کنند. چرا که تعلق های عاطفی خود را به همراه ندارید و این، تضمین بزرگ و بسیار خوبی برای برگشت شما به کشورتان محسوب خواهد شد. البته، این موضوع برای تمامی کیس ها صدق نمی کند و به شرایط دقیق هر فرد بستگی دارد.
 • عدم داشتن شرایط سنی مناسب که کاملا به شرایط منحصر به فرد هر کیس بستگی دارد.
 • عدم برخورداری از تمکن مالی کافی برای فراهم کردن نیازهای مالی خود در طی مدت حضورتان در کانادا. این مورد شامل نقدینگی و اندوخته های مالی جهت تامین کردن هزینه های سفرتان به کانادا می شود.
 • نداشتن شغل و بیکار بودن.
 • داشتن سوء پیشینه و سابقه قضایی به خصوص در کانادا. مانند اخراج شدن از این کشور.
 • داشتن پرونده پزشکی و بیماری های خاصی که تعدادشان بسیار اندک و ناچیز است. معمولا، کسی به خاطر داشتن بیماری های رایج مردود نمی شود.
 • عدم شفافیت کامل و سعی بر پنهان کردن حقایق که ممکن است عواقب ناگوار و شدیدی مانند محرومیت طولانی مدت برای ورود به کانادا برای افراد داشته باشد.

در صورت رد شدن ویزای توریستی کانادا چه باید کرد

به شدت توصیه می شود که اگر یک بار برای ویزای توریستی اپلای کردید و درخواست شما رد یا ریجکت شد، تنها در صورتی مجددا برای آن درخواست دهید که موقعیت شما واقعا تغییر کرده باشد و شرایط جدیدی پیدا کرده باشید. و یا قصد اضافه کردن یک سند یا مدرک بسیار مهم و جدید را داشته باشید که تا کنون در پرونده شما قرار نداشت.

برای درخواست مجدد، هیچ دوره ی اجباری برای انتظار وجود ندارد. مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد. بنابراین، شما می توانید در هر زمان و پس از اولین ریجکتی، دوباره برای ویزا درخواست دهید. البته، بدیهی است که ارسال همان درخواست برای مرتبه دوم بدون اضافه کردن اطلاعات یا اسناد و مدارک جدید و تغییر در وضعیت شما، هیچ نتیجه ای به غیر از ریجکتی مجدد در پی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای توریستی کانادا

پیش از این، در گذشته زمانی که افراد دلیل ریجکت شدن درخواست خود را در یک نامه دریافت می کردند، می توانستند به صورت رایگان نسبت به آن اعتراض کنند. اما بر اساس قوانین جدیدی که توسط دولت کانادا تعیین شده است، نامه های اعتراض ایرانی ها دیگر پیگیری نخواهد شد و متقاضیان باید برای رفع کردن ایرادهای پرونده ی خود، مجددا درخواست یک ویزای جدید کنند.

در صورتی که دلیل رد شدن درخواست اولیه شما مشخص شده باشد، شما به راحتی می توانید با رفع آن، مجددا برای ویزای توریستی اقدام کنید. و با توجه به این که یک بار در گذشته هزینه احراز هویت بیومتریک را پرداخت کردید، دیگر نیازی به تکرار این مرحله و هزینه کردن برای آن نخواهید داشت. تنها هزینه های باقی مانده، جهت بررسی پرونده ی شما هستند.

هزینه ویزای توریستی کانادا برای افراد ریجکت شده

هزینه ویزای توریستی کانادا برای افراد ریجکت شده، به اندازه هزینه ای است که مرتبه اول برای این کار پرداخت کرده بودند. البته، با این تفاوت که دیگر نیازی به پرداخت هزیه احراز هویت بیومتریک نخواهند داشت.

باید ها و نباید های درخواست ویزای توریستی کانادا

 •  مشخص کردن هدف و قصدتان از سفر به کانادا
 •  تمکن مالی جهت برآورده کردن هزینه های سفر خود
 •  توانایی متقاعد کردن افسر پرونده برای برگشت به کشورتان
 •  توجه به تاریخ انقضای ویزا در صورت تمایل به تمدید آن

 • عدم صداقت و تلاش برای گمراهی افسر پرونده
 • عدم توجه به توانایی و تمکن مالی لازم برای دریافت ویزا و زندگی در کانادا
 • عدم وجود هیچ تضمینی برای برگشت شما به کشورتان
 • مشخص نبودن هدفتان از سفر به کانادا

جزییات ویزای توریستی کانادا

 • فقط جهت اهداف توریستی و گردشگری می توان از آن استفاده کرد.
 • شما از این ویزا نمی توانید برای کار کردن و یا درخواست برای آن استفاده کنید.
 • می توانید فرزندان و سایر افراد وابسته به خودتان را نیز با خود همراه داشته باشید.
 • اگر در کانادا سکونت داشته باشید، معمولا ویزای توریستی ۲۷ روز پس از ثبت درخواست برای آن صادر می شود (در صورتی که از مدت ها قبل برای آن آمادگی پیدا کرده باشید، شرایط آن و تمامی اسناد و مدارکی که نیاز دارد را نیز فراهم کرده باشید). در غیر این صورت، ممکن است تا 184 روز برای دریافت ویزای خود منتظر بمانید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید.

رایج ترین اشتباهات ویزای توریستی کانادا

چهار مورد از رایج ترین اشتباهاتی که می توانید از آن ها جلوگیری کنید عبارتند از:

 • ارائه درخواست به صورت ناقص با عدم تکمیل فرم ها، و عدم ارائه تمامی اسناد و مدارکی که درخواست می شود.
 • درج اطلاعات اشتباه، نادرست و یا گمراه کننده.
 • عدم نشان دادن تعلق کافی (عاطفی یا غیر عاطفی) به کشور مبدا خود.
 • استفاده از نمایندگان، مشاوران یا وکلای مهاجرتی غیر رسمی که از گواهینامه های معتبر برخوردار نیستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از چهار موردی که در بخش فوق ذکر کردیم، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

میزان دقیق تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا و زندگی در این کشور به چند عامل مختلف بستگی دارد که مهم ترینشان، تعداد اعضای خانواده است. عامل مهم بعدی، سبک زندگی و مهم تر از آن، محل اقامت متقاضی در طی مدت زمان حضور خود در کانادا است. به صورتی که اگر فرد در خانه ی یکی از اقوام یا بستگان خود سکونت داشته باشد، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای سکونت در هتل ندارد و بخش قابل توجهی از هزینه ها از دوش وی برداشته می شوند.

اما میزان تمکن مالی به ازای هر عضو خانواده، بر اساس جدول زیر سنجیده می شود:

تعداد اعضاتمکن مالی
۱۱۲ هزار و ۹۶۰ دلار
۲۱۶ هزار و ۱۳۵ دلار
۳۱۹ هزار و ۸۳۶ دلار
۴۲۴ هزار و ۸۳ دلار
۵۲۷ هزار و ۳۱۵ دلار
۶۳۰ هزار و ۸۰۶ دلار
۷۳۴ هزار و ۲۹۹ دلار
به ازای هر عضو اضافی خانواده۳ هزار و ۴۹۲ دلار

افرادی که در جدول بالا در نظر گرفته شده اند نیز شامل موارد زیر می شوند:

 • خود شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزند یا فرزندان وابسته به شخص متقاضی
 • فرزند یا فرزندان وابسته به همسر شخص متقاضی

خدمات تراست برای اخذ ویزای کانادا

یکی از مهم ترین نکته هایی که باید در نظر داشته باشید، این است که درمورد ویزای توریستی کانادا و به طور کلی، هر نوع ویزای دیگری در این کشور، هیچ تضمینی وجود ندارد. بنابراین، اگر فرد یا شرکتی به شما تضمین داد که می تواند این ویزا را در اختیار شما قرار دهد، بدانید که این ادعا را از روی ناآگاهی مطرح کرده و هیچ اعتباری برای آن نیست.

تنها کاری که می توان کرد، افزایش شانس متقاضیان برای موفقیت در این پروسه است. و این دقیقا کاری است که ما در موسسه مهاجرتی تراست با تکیه بر دانش، آگاهی و تجربه ی بلند مدت وکلا و مشاوران خود انجام می دهیم. موسسه مهاجرتی تراست برای موارد زیر، می تواند شما را در پروسه اخذ ویزای توریستی همیاری و همراهی کند.

 1. تشخیص بهترین مسیر مهاجرتی بر اساس شرایط منحصر به فرد هر پرونده و تعیین استراتژی های موثر بر اساس آن

 2. ارائه راهنمایی و مشاوره درمورد این که چطور باید شرایط کیس خود را مطرح و معرفی کنید تا شانس مصاحبه حضوری و شخصی تا جای ممکن کاهش پیدا کند.

 3. ارائه راهنمایی و مشاوره درمورد هزینه هایی که در مسیر اخذ ویزا در برابرتان وجود دارد.

 4. ارائه راهنمایی و مشاوره درمورد فرم ها، اسناد و مدارکی که باید در پرونده خود قرار بدهید.

 5. نشان دادن و آموزش نحوه ی تکمیل فرم ها با اطلاعات درست و دقیق.

 6. بررسی و تحلیل تمام مدارک پرونده شما و ارائه دقیق ترین و بهترین راهکارها برای مشکلاتی که برایتان به وجود آمده.

به نظر ما وقت طلاست!

برای همین چه در پاسخ به درخواست شما و چه در پیگیری‌ها تلاش‌می‌کنیم سریع‌ترین باشیم.

سوالات متداول

اگر سابقه سفر نداشته باشیم، ویزای توریستی ریجکت خواهد شد؟

نداشتن سابقه سفر، می تواند یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا باشد. اما تنها دلیل آن نیست. یعنی فقط به واسطه اینکه سابقه سفر خارجی ندارید، درخواست شما ریجکت نخواهد شد. اگر سابقه سفر ندارید، بهتر است ضمن مشورت با مشاورین تراست، پرونده خود را تقویت کنید تا این کمبود، جبران شود.

دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر هزینه دارد؟

هزینه صدور ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار است. و حداکثر هزینه برای یک خانواده که قصد دریافت این ویزا را داشته باشد نیز ۵۰۰ دلار می باشد. هزینه دیگری که متقاضیان دریافت ویزای توریستی باید پرداخت کنند، هزینه احراز هویت بیومتریک است که ۸۰ دلار می باشد. در صورتی که دارای این ویزا هستید و قصد تمدید آن برای مدت بیشتری دارید نیز باید ۷۵ دلار برای تمدید آن پرداخت کنید.

آیا برای تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت مدرک زبان لازم است؟

بهتر است حداقل آیلتس ۵.۵ داشته باشید. اما مهم تر از آن، باید جاب آفر داشته باشید که آن هم در اغلب موارد به غیر از یک سری موارد استثنائی، به LMIA نیاز دارد.

من با اعضای خانواده ام برای ویزای توریستی اقدام کردیم. آیا همه ما می توانیم تا ۵ سال در کانادا بمانیم؟

به احتمال زیاد، بله. اما مواردی هم بوده که اعتبار ویزای اعضای یک خانواده با هم فرق داشته.

برای تمکن ویزای توریستی چند فیش حقوقی باید ارائه دهیم؟

فیش های حقوقیِ ۳ تا ۴ ماه اخیرتان می توانند کفایت کنند.

ویزای توریستی من به خاطر عدم اطمینان آفیسر از برگشت به ایران ریجکت شد. برای رفع ریجکتی آن باید چه کار کنم؟

بستگی به شرایطتان دارد. اگر با خانواده تان اقدام کرده اید، شاید بهتر باشد دفعه بعد به تنهایی اقدام کنید یا یکی از اعضای خانواده تان در ایران بماند. شاید پدر و مادرتان نیاز به مراقبت داشته باشند یا شاید ملک و املاک زیادی در ایران داشته باشید. شاید بیزینس مهمی داشته باشید که بتوانید از آن به عنوان تای استفاده کنید. همه این موارد بسته به شرایط افراد قابل انجام هستند.

آیا نداشتن ویزای شینگن در شانس ویزای توریستی تاثیر دارد؟

بله. چون در هر صورت، سابقه سفر محسوب می شود و در ویزای توریستی کانادا هرچه سابقه سفر بیشتری داشته باشید، بهتر است. همچنین، یکی از دلایل عمده و اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی هم دقیقا همین نداشتن سابقه سفر است.

در صورتی که ویزای توریستی داشته باشیم و فرزندی در کانادا به دنیا بیاوریم، آیا امتیاز خاصی دارد؟

در این صورت، فرزند شما شهروند کانادا محسوب خواهد شد و پاسپورت کانادایی خواهد گرفت. اما برای خود شما امتیاز خاصی ندارد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

مدت زمانی که متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید منتظر باشند تا آن را دریافت کنند، در صورت اپلای و درخواست برای این ویزا از داخل کانادا، ۱۲ روز به زمان نیاز دارد (درخواست های حضوری یا کاغذی هم پس از ۲۷ روز بررسی می شوند). اما معمولا این پروسه می تواند تا 184 روز هم طول بکشد.

یکی از دوستانم در کانادا برای من دعوتنامه فرستاده است، آیا می توانم ویزای توریستی این کشور را بگیرم؟

در بحث ویزای توریستی، ارتباط خانوادگی بسیار مهم است و به طور کلی، باید منطقِ خوبی پشت درخواست فرد وجود داشته باشد. دریافت ویزای توریستی برای دیدن پدر و مادر، منطقی تر از دیدن یکی از دوستانتان است؛ به خصوص با شرایطی که سال های اخیر به واسطه ویروس کرونا و مسائل آن وجود داشته است. پس ممکن است شانس چندان زیادی نداشته باشید.

من با همسر و فرزندم ویزای توریستی داریم. اما ویزای فرزندم ۳ ماه دیگر منقضی می شود. آیا می توانم از داخل کانادا آن را تمدید کنم؟

اگر مجوز تحصیل یا مجوز کار دارید، بله می توانید از داخل کانادا این کار را انجام دهید.

اگر هیچ اقوامی در کانادا نداشته باشیم، می توانیم ویزای توریستی بگیریم؟

احتمال آن بسیار کم است.

حدود ۱۵ سال پیش به آلمان سفر کرده بودم. آیا تاثیر مثبتی در ویزای توریستی کانادا دارد؟

خیر سفر ۱۵ سال پیش شما تاثیر چندانی ندارد. سفرهایی که در ۵ سال اخیر داشته اید، اهمیت دارند و می توانند در ویزای توریستی کانادا به شما کمک کنند.

من چطور می توانم ویزای توریستی یا ویزیتور کانادا را دریافت کنم؟

برای دریافت ویزای توریستی، گردشگری، ویزیتور، بازدید کننده، ۵ ساله یا هر اسم دیگری که آن را صدا می کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
1. اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی را جمع آوری کنید و اگر نیاز به ترجمه دارند، این کار را انجام دهید.
2. مراحل احراز هویت بیومتریک را انجام دهید.
3. منتظر بمانید تا پرونده شما توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود و نتیجه ی بررسی به شما ابلاغ گردد.
4. جواب بررسی پرونده خود توسط اداره مهاجرت کانادا را دریافت کنید.
5. به کانادا سفر کنید (در صورتی که پرونده شما مورد پذیرش قرار گرفت).
6. اجازه دهید تا هویت شما بررسی شود. اکنون اجازه ورود و اقامت موقت در کانادا از طریق ویزای توریستی خود دارید.

در صورت داشتن پرونده اسپانسرشیپ، می توان برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کرد؟

بله، به خصوص اگر اسپانسرشیپ همسر باشد.

آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام مصاحبه است؟

پس از پرداخت هزینه ویزا، این برنامه متقاضیان را ملزم به تعیین مصاحبه با سفارت و یا کنسولگری کانادا می کند. مصاحبه ای که با شخص متقاضی انجام می شود، آخرین مرحله از روند درخواست برای صدور یا دریافت ویزای توریستی است که تعیین می کند درخواست متقاضی باید تایید و یا رد شود. بنابراین، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و متقاضیان باید کاملا خود را برای این مرحله ی حساس و مهم آماده کنند. چرا که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با ویزای توریستی کانادا سالی چند بار می توان به این کشور سفر کرد؟

اگر متقاضی دارای ویزای توریستی سینگل باشد، فقط یک بار می تواند به کانادا سفر کند و امکان سفر مجدد به این کشور برای وی وجود نخواهد داشت. اما دارندگان ویزای مولتیپل تا زمانی که مدت زمان ویزای آن ها اعتبار داشته باشد، می توانند به کانادا سفر کنند و هر بار، تا سقف ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
این کار تا ۱۰ سال (برای ما ایرانی ها، تا ۵ سال) و یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای گذرنامه (هر کدام که زودتر رخ بدهد) قابل انجام است و هر تعدادی که تمایل داشته باشند، می توانند آن را تکرار کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا چیست؟

برای این که بتوانید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید، نیاز به داشتن مدارکی دارید که ما در موسسه مهاجرتی تراست، در این بخش از مطلب امروز خود به آن ها اشاره می کنیم. این مدارک، شامل موارد زیر می شوند:
اثبات وابستگی شما به کشور مبداء خود (با نشان دادن این که خانواده ای در ایران دارید و یا کسب و کاری دارید که برایتان درآمد دارد و بدون آن نمی توانید زندگی کنید و موارد دیگری از این دست).
اثبات تمکن مالی لازم و کافی برای سفر به کانادا جهت برآورده کردن هزینه های زندگی روزمره و محل اسکان خود.
کارت شناسایی معتبر از قبیل گذرنامه یا کارت اقامت دائم کشوری که در آن زندگی می کنید.
دعوت نامه از سوی فردی که شما را برای سفر به کانادا دعوت کرده است و یا برای انجام این کار از شما درخواست کرده.
اثبات این که فقط برای مدت معین و محدودی در کانادا اقامت خواهید کرد و پس از اتمام اعتبار ویزای خود این کشور را قطعا ترک خواهید کرد.

با ویزای توریستی کانادا چقدر می توان در این کشور اقامت داشت؟

۶ ماه. اغلب بازدیدکنندگان از کشور کانادا که با ویزای توریستی به این کشور سفر کرده اند، تا سقف شش ماه می توانند در این کشور بمانند. در هنگام ورود به این کشور، افسر خدمات مرزی ممکن است به شما اجازه دهد کمتر یا بیشتر از 6 ماه اقامت داشته باشید. در این صورت، آن ها تاریخی که شما باید در آن کشور کانادا را ترک کنید، در گذرنامه ی شما قید می کنند.

اگر با ویزای توریستی کانادا بیشتر از شش ماه در این کشور بمانیم، چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر وارد کانادا شده اید و نیازی به ویزا ندارید، اما قصد دارید که مدت طولانی تر و بیشتری را در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید، باید برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید و هزینه های لازم برای این کار را نیز پرداخت کنید. نکته قابل توجه و بسیار مهمی که وجود دارد، این است که شما حداقل باید ۳۰ روز قبل از به اتمام رسیدن تاریخ انقضای ویزای خود برای تمدید آن اقدام کنید. این بازه زمانی، معمولا ۶ ماه پس از زمانی است که برای اولین بار وارد کانادا شدید.

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود چیست؟

ویزای مولتیپل کانادا که با اسم ویزای پنج ساله هم در بین مردم شناخته می شود، تا زمانی که اعتبار داشته باشد، به شما اجازه می دهد که به کانادا سفر کنید و ۶ ماه در هر بار سفر خود به این کشور در آن اقامت داشته باشید. این کار تا زمان اعتبار ویزا که ۱۰ سال برای برخی از کشورها و ۵ سال برای ما ایرانی ها می باشد، به هر تعدادی که متقاضی تمایل داشته باشد، قابل تکرار است.
البته، این ویزا به طور دقیق، یک ماه قبل از منقضی شدن گذرنامه ی شما اعتبار دارد. شما باید قبل و یا دقیقا در روز انقضای ویزای خود وارد کانادا شوید.

ویزای سینگل یا یک بار ورود چیست؟

همانطور که از اسم ویزای سینگل یا یک بار ورود هم می توانید حدس بزنید، به شما اجازه می دهد که فقط یک بار وارد کانادا شوید. به عنوان مثال، در صورتی که دارای شرایط زیر باشید، واجد شرایط ویزای سینگل در نظر گرفته خواهید شد و نخواهید توانست برای ویزای مولتیپل اقدام کنید:
1. واجد شرایط برای یک موقعیت معاف از هزینه باشید و هدف شما از سفر کردن به کانادا و وارد شدن به این کشور نیز محدود باشد (به عنوان مثال، فقط قصد دیدن یک کشور خارجی را داشته باشید).
2. قصد شرکت کردن و حضور در یک رویداد خاص در کانادا داشته باشید که فقط یک بار برگزار می شود.
3. رویه ها یا دستورالعمل های خاص کشور تایید شده را در اختیار داشته باشید.
4. در اغلب اوقات، زمانی که کانادا را ترک می کنید، برای ورود مجدد به این کشور، نیاز به داشتن یک ویزای جدید دارید.

ویزای اقامت موقت کانادا چیست؟

شهروندان کانادایی و کسانی که دارای اقامت دائم کانادا هستند حق ورود آزادانه به کانادا را دارند. سایر بازدیدکنندگان از جمله گردشگران، دانشجویان و کارگران برای ورود به کانادا ممکن است به  یک ویزای اقامت موقت (TRV) از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) احتیاج داشته باشند.

آیا هرکسی که قصد سفر به کانادا را دارد نیاز به ویزای اقامت موقت دارد؟

خیر اگر از یک کشور معاف از ویزا هستید برای بازدید از کانادا نیازی به ویزای اقامت موقت ندارید. در این حالت، فرد معاف از ویزا که به کانادا پرواز می کند، قبل از سوار شدن به هواپیما باید درخواست و مجوز الکترونیکی سفر (eTA) را دریافت کند. اگر از طریق زمینی به کانادا سفر کند، فرد معاف از ویزا نیازی به ویزای اقامت موقت یا eTA ندارد.
شهروندان سایر کشورها باید قبل از ورود به کانادا برای ویزای اقامت موقت اقدام کنند، مگر اینکه جزء موارد معافی دیگر باشند.

آیا اگر قصد تحصیل در کانادا را داشته باشم به مجوز تحصیل نیاز دارم؟

اگر تحصیل شما در کانادا کمتر از شش ماه طول بکشد، به مجوز تحصیل احتیاجی ندارید. در صورت تحصیل بیش از شش ماه، اگر از کشورهای معافیت از ویزا نیستید، علاوه بر ویزای اقامت موقت، به مجوز تحصیل نیز نیاز دارید.

چگونه می توانم برای کار در کانادا مجوز کار بگیرم؟

روش های زیادی برای دریافت مجوز کار وجود دارد. در برخی شرایط، کارفرمای کانادایی باید نشان دهد که قادر به یافتن شهروندان کانادایی یا مقیم‌های دائم کانادا برای پر کردن آن شغل نیستند.

در صورت عدم پذیرش درخواست TRV من چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر درخواست ویزای اقامت موقت شما رد شود، فرآیندی رسمی برای درخواست تجدیدنظر وجود ندارد. بعلاوه ، شما فقط در صورتی می‌توانید دوباره اقدام کنید که وضعیت شما به طور اساسی تغییر کرده باشد یا اطلاعات جدید قابل توجهی برای ارسال داشته باشید.

برای کمک به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده برای گرفتن ویزای اقامت موقت برای بازدید از کانادا چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر دوست یا عضوی از خانواده شما برای بازدید از کانادا به یک ویزای اقامت موقت نیاز داشته باشد ، درخواست اولیه آنها باید در خارج از کشور، در دفتر ویزا مسئول کشور یا منطقه متقاضی انجام شود. شما می توانید نامه دعوت‌نامه ای در اختیار آنها قرار دهید و در مورد چگونگی کمک به فرد برای بازدید از کانادا توضیح دهید. به عنوان مثال ، ممکن است اعلام کنید که هزینه بلیط هواپیما یا محل اقامت را پرداخت خواهید کرد. اگرچه نامه دعوت نامه می تواند به یک درخواست ویزای اقامت موقت کمک کند، اما دریافت ویزا برای فرد تضمین نمی کند.

چه مدارکی برای درخواست لازم است؟

علاوه بر فرم‌های اپلای و هزینه های مورد نیاز، باید عکس ها، اثبات حمایت مالی، فتوکپی بلیط برگشت یا برنامه سفر (در صورت وجود) و سایر اسناد مورد نیاز را به دفتر مسئول ویزای کشور یا منطقه‌ی خود ارائه دهید.

من ساکن آمریکا و دارای گرین‌ کارت هستم. آیا لازم است برای ویزای اقامت موقت اقدام کنم؟

نه. شما می توانید در صورت مسافرت از طریق زمین، گذرنامه و گرین‌ کارت معتبر خود را در مرز کانادا ارائه دهید. اگر از طریق هوایی به کانادا می‌آیید، به مجوز الکترونیکی سفر (eTA) نیاز دارید.

آیا می توانم یک درخواست برای خانواده ام پر کنم اگر با هم سفر می‌کنیم؟

خیر، هر یک از اعضای خانواده باید فرم های مورد نیاز را تکمیل و امضا کنند. والدین یا سرپرستان می‌توانند به فرزندان خود کمک کنند تا فرم ها را پر کنند همچنین به امضای کودکان زیر 18 سال نیاز خواهید داشت. همه درخواست ها را می توان در یک پاکت، با یک رسید پرداخت برای کل هزینه برای همه برنامه ها ارسال کرد.

چه مدت می توانم با TRV در کانادا بمانم؟

اگر در گذرنامه شما مهر، تاریخ دست نویس یا سندی وجود نداشته باشد که تاریخ انقضا را مشخص کند، وضعیت شما به عنوان یک مقیم موقت پس از شش ماه بعد از ورود به کانادا منقضی می شود.

چگونه می توانم اقامت خود را تمدید کنم؟

برای تمدید وضعیت خود به عنوان مقیم موقت، می‌توانید بصورت آنلاین یا با استفاده از فرم درخواست اقدام کنید. شما باید درخواست خود برای تمدید اقامت در کانادا حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضا ارا‌َٔئه دهید. اگر اقامت موقت شما پس از ارسال درخواست خود برای تمدید منقضی شود، اما هنوز تصمیمی درباره درخواست دریافت نکرده باشید، می توانید تحت شرایطی در کانادا بمانید. این وضعیت تا زمان تصمیم گیری درباره درخواست جدید شما ادامه دارد.

آیا می توانم از طریق ویزای اقامت موقت در کانادا تحصیل کنم؟

به طور کلی، دانشجویان خارجی برای دنبال کردن برنامه آموزشی در کانادا نیاز به مجوز تحصیل دارند. با این حال، چندین استثنا در این قانون وجود دارد. اگر مدت زمان برنامه شما در کانادا کمتر از شش ماه باشد نیازی به مجوز تحصیل ندارید، اگرچه در صورت تصمیم به ادامه تحصیل بهتر است که برای مجوز تحصیل اقدام کنید.
همچنین، اگر عضو خانواده یا کارمند نماینده خارجی معتبر در امور خارجه و تجارت بین‌الملل کانادا باشید، می‌توانید بدون مجوز تحصیل در کانادا تحصیل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با سفارت خود در کانادا تماس بگیرید.
علاوه بر این، اگر عضو یک نیروی مسلح خارجی باشید، نیازی به دریافت مجوز تحصیل نخواهید داشت. اگر اعضای خانواده شما مایل به تحصیل در کانادا هستند، باید شرایط لازم را داشته باشند.
سرانجام، اگر با مجوز کار یا ویزای دانشجویی در کانادا هستید، فرزندان خردسال شما می توانند در مقطع متوسطه یا ابتدایی تحصیل کنند. آنها ابتدا باید از طریق ویزای بازدید کننده وارد کانادا شوند.

آیا می توانم با ویزای اقامت موقت در کانادا کار کنم؟

به عنوان یک قاعده کلی، یک تبعه خارجی برای کار در کانادا باید مجوز کار دریافت کند، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد.

آیا برای حضور در کار تجاری به کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت دارم؟

اگر اهل کشوری هستید که برای بازدید از کانادا به ویزا احتیاج دارد، باید مانند هر توریست دیگری برای ویزای اقامت موقت اقدام کنید. این برنامه همانند ویزای توریستی است. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا از صفحه ما درباره‌ی بازدید کنندگان تجاری دیدن کنید.

2 thoughts on “ویزای توریستی کانادا

 1. سلام مقدار تمكن مالي براي ويزاي توريستي كانادا براي شخص متقاضي چقدر هست؟ و به ازاي هريك از اعضاي خانواده چه مقدار بايد اضافه بشه؟

  1. با سلام.ممنون از همراهیتون.
   حداقل هزینه زندگی برای شش ماه،و مبلغ و دارایی هرچه بیشتر،بهتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.