ویزای توریستی کانادا

نمونه ویزای توریستی کانادا

نمونه ویزای توریستی کانادا

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، لطفا آن را در زبانه جدید باز کنید.

ویزای توریستی کانادا در دسته ویزاهای موقت این کشور تقسیم بندی می شود و به افرادی تعلق می گیرد که می خواهند بنا به دلیلی مانند دیدن بستگان، بازدید، انجام امور تجاری و … به کانادا سفر کنند.

در واقع ویزای توریستی کانادا برای افرادی است که می خواهند اقامت موقت کانادا را داشته باشند.

در ادامه این متن درباره شرایط ورود به کانادا با ویزای توریستی و مدارک لازم صحبت می کنیم.

جدید: قانون مهاجرتی برای حمایت از ایرانیان

امکان دریافت سریع و ارزان ویزای کار

با توجه به قانون جدید مهاجرتی ایرانیان ساکن کانادا که ویزای توریستی یا تحصیلی دارند، می توانند درخواست Open Work Permit بدهند. این بدان معنی است برای تبدیل اقامت موقت خود به اجازه کار، دیگر نیازی به داشتن جاب آفر نیست! این قانون شامل کسانی می شود که از تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۳ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۴ درخواست خود را ثبت کنند.

در گذشته تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری تنها با داشتن جاب آفر ممکن بود. که در این صورت نیز فرد Close Work Permit دریافت می کرد که موظف بود تنها برای همان کارفرما کار کند و تغییر شغل وی بسیار مشکل یا ناممکن بود.

اگر ویزای توریستی کانادا داشته باشید، با حضور در خاک کانادا می توانید از این فرصت ویژه مهاجران ایرانی استفاده کنید و با هزینه بسیار کمتر نسبت به دریافت Close Work Permit مشغول به کار شوید. در ادامه با توجه به شرایط خود می توانید اضافه کردن امتیاز سابقه کار کانادایی بعد از حداقل یک سال برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

مزایای دریافت Open Work Permit

 • برای دریافت اجازه کار نیاز به جاب آفر ندارید
 • می توانید در هر شغلی که نیاز به مجوز کاری نداشته باشد مشغول شوید
 • می توانید از خدمات بیمه درمانی بهره مند شوید
 • تحصیل فرزندان تان در مدارس دولتی رایگان می شود
 • برای همسر شما هم اجازه کار باز صادر میگردد
 • روند رسیدن به اقامت دائم برای شما ساده تر می شود

این فرصت ویژه برای دریافت ویزای کار کانادا و سپس اقامت دائم را از دست ندهید و اگر شرایط شما برای دریافت ویزای توریستی مناسب است همین حالا با ما تماس بگیرید.

موسسه مهاجرتی تراست با مدیریت آقای شروین مدنی، کارشناس رسمی اداره مهاجرت کانادا با ده سال سابقه فعالیت و آفیسر سابق اداره مهاجرت در خدمت شماست.

چک لیست ویزای توریستی کانادا

مواردتوضیحات
نوع ویزاویزای موقت کانادا
شرایط اصلی ورود به کانادا با ویزای توریستیداشتن هدف موجه
نداشتن سوء پیشینه یا مشکلات خاص پزشکی
ارائه تمکن مالی کافی برای زندگی شش ماهه
مدارک الزامی برای ویزای توریستی کاناداترجمه مدارک هویتی به صورت رسمی
پاسپورت معتبر
عکس جدید متقاضی
اسناد ازدواج (در صورت وجود)
گواهی تمکن مالی
دعوت نامه‌ (در صورت وجود)
گواهی واکسیناسیون
اسناد املاک و دارایی ها
اسنادی که ثابت کنند فرد در کشور مبدا شغل و درآمد دارد
فرم اپلیکیشن ویزا
تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی کاناداسرمایه برای زندگی در این کشور در مدت زمان تعیین شده، حدود ۱۳ هزار دلار برای یک نفر
مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادامهم نیست
سطح تحصیلاتمهم نیست
محدودیت منطقه ایوجود ندارد
نوع اقامتموقت، حداکثر تا ۶ ماه برای ویزای یک بار ورود و چند بار ورود، حداکثر 5 سال برای سوپر ویزای والدین
مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کاناداتا پایان اعتبار گذرنامه، اعتبار دارد.
ویزای سینگل: 6 ماه (باید پس از خروج از خاک کانادا برای اخذ ویزا، مجددا اقدام کنند)
ویزای مولتیپل: 10 سال (هر 6 ماه یک بار باید از خاک کانادا خارج شوند)

ویزای توریستی کانادا از زبان مشاور ارشد موسسه مهاجرتی تراست

مزیت های ویزای توریستی کانادا از زبان شروین مدنی، مشاور ارشد موسسه مهاجرتی تراست

 • اخذ ویزای کار کانادا با استفاده از ویزای توریستی
 • اخذ ویزای تحصیلی کانادا با استفاده از ویزای توریستی
 • رفت و آمد به کانادا بدون محدودیت با استفاده از ویزای توریستی مولتیپل کانادا

راهنمای کامل ویزای توریستی کانادا!

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

 • داشتن پاسپورت با اعتبار مناسب و بالاتر از ۶ ماه
 • داشتن سلامت جسمی و نبود سوء سابقه
 • داشتن تمکن مالی برای زندگی شش ماهه در این کشور
 • تعهد به توریستی بودن ویزا
 • تعهد به ترک خاک این کشور پس از پایان اعتبار ویزا
 • نشان دادن این که هدف شما کار و کسب درآمد در این کشور نیست

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

درخواست ویزای توریستی کانادا بسیار ساده است و شما می توانید با داشتن آشنایی با زبان انگلیسی خودتان این کار را انجام بدهید. در این قسمت به طور بسیار مختصر با هر مرحله آشنا می شویم، و در ادامه متن جزییات هر مرحله ذکر می شود:

مرحله اول) بررسی شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

مهم ترین شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا برای سفر به کانادا داشتن تمکن مالی ویزای کانادا، تای یا وابستگی به کشور مبدا و توجیه پذیر بودن سفر است. اگر این سه فاکتور را دارید، شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا برای شما محیا است.

 1. تمکن مالی: یکی از شرایط گرفتن ویزای توریستی کانادا ، تمکن مالی است که نشان می دهد شما در کشور خودتان اوضاع اقتصادی خوبی دارید و قصد پناهنده شدن و بدست آوردن موقعیت کاری را ندارید. مثال: نامه تمکن مالی از بانک، گردش حساب
 2. تای یا وابستگی: نشان می دهد که شما پس از اتمام دلیل اقامتتان به کشور خودتان باز می گردید. مثال: تک فرزند بودن، پرونده پزشکی والدین، نامه مرخصی از محلی که شاغل هستید، اسناد املاک و دارایی ها
 3. داشتن دلیل موجه: داشتن بستگان یا شرکت در یک نمایشگاه یا دوره آموزشی خوب نیز یکی دیگر از شرایط گرفتن ویزای توریستی است که نشان می دهد شما بی هدف به دنبال آمدن به کانادا نیستید. به علاوه سابقه سفر خوب نیز بیانگر علاقه شما به بحث گردشگری است.

مرحله دوم) آماده سازی مدارک

مرحله سوم) ایجاد حساب کاری در سایت canada.ca

مرحله چهارم) درخواست ویزا و بارگزاری مدارک

دولت کانادا لیستی از مدارک و فرمهای مورد نیاز را برای شما ارسال می کند که باید آنها را بارگزاری نمایید. در ادامه این متن مفصلا به این بخش پرداخته می شود و نحوه تکمیل فرم ویزای توریستی توضیح داده می شود.

با تکمیل اپلیکیشن ویزا در وب سایت دولتی کانادا، شما می توانید هزینه اپلیکیشن را پرداخت کنید. دقت داشته باشید که در صورت پرداخت نشدن هزینه ویزا درخواست شما بررسی نخواهد شد و پرداخت هزینه ۱۰۰ دلاری برای ویزای ویزیتوری کانادا یکی از مراحل مهم کار است.

پس از پرداخت این هزینه، شما می توانید در سیستم مورد نظر درخواست را نهایی کنید تا مراحل پرونده تان شروع شود.

مرحله پنجم) انگشت نگاری

بیومتریک به معنی انگشت نگاری ویزای کانادا و ثبت اطلاعات این چنینی برای متقاضی در سیستم ادراه مهاجرت کانادا است و پس از تایید اولیه باید این مرحله را در یک دفتر مورد تایید در یکی از کشورهای مجاور انجام دهید.

هزینه بیومتریک برای یک نفر ۸۵ دلار کانادا تعیین شده است که در زمان اخذ هزینه اپلیکیشن از متقاضی دریافت خواهد شد.

مرحله ششم) پیکاپ ویزا

در صورت موافقت با درخواست ویزای توریستی شما، باید پاسپورتتان را به دفتر سفارت ارسال نمایید تا ویزا در آن الصاق شود.

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

مزیت اخذ ویزای توریستی کانادا
مدت اقامت با ویزای توریستی کانادا
اخذ آنلاین ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه

مهمترین مسئله برای دریافت ویزای توریستی کانادا توجیه هدف از سفر به کانادا است که می بایست منطقی باشد. هدف از سفر می تواند به خاطر خرید یک بیزینس باشد یا برای گردش در کانادا. اگر قصد دارید برای گردش به کانادا بروید بهتر است مواردی از قبیل رزرو هتل ، سابقه سفر ، برنامه ای برای سفر و گردش حساب بانکی را داشته باشید تا آفیسر از قصد شما اطمینان حاصل کند.

برای درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه، بهتر است هتلی جهت اسکان رزرو کنید و مدرک آن را در پرونده تان قرار دهید. همچنین، سابقه سفر در زمان ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه بسیار می تواند موثر باشد. در صورتی که قصد سفر به کانادا را به عنوان گردشگر داشته باشید، ولی سابقه سفر مناسبی نداشته باشید، معمولا آفیسر پرونده به هدف شما شک می کند؛ چون منطقی تر بود که ابتدا گردشگری را از کشورهای آسیایی و اروپایی که به ایران نزدیک تر هستند شروع می کردید.

در هنگام ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه ، برنامه سفری که قصد دارید انجام دهید را مشخص کنید و در داخل پرونده تان قرار دهید. بصورت کلی، مهمترین مسئله در ویزیتور ویزا ، نشان دادن برگشت به کشور مبدا می باشد که با داشتن شغل، املاک و وابستگی عاطفی در کشور مبدا، می توان این موارد را اثبات کرد. همچنین، در ارسال درخواست ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه باید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه تان در کانادا را دارید.

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه

ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه ، شانس متقاضیان ویزا را افزایش می دهد. بهترین حالت برای ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه ، دریافت دعوت نامه از اشخاص نزدیک و درجه یک است که می تواند منطقی تر باشد. افراد نزدیک می توانند پدر و مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر باشند.

در درخواست ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه نیز مانند نوع بدون دعوت نامه آن ، داشتن سابقه سفر و نشان دادن به برگشت به کشور حائز اهمیت می باشد و ریسک پرونده نسبت به ویزای توریستی کانادا بدون دعوت نامه نیز کمتر است.

سایت ثبت نام ویزای توریستی کانادا

ثبت نام برای ویزای گردشگری کانادا به صورت آنلاین انجام می شود و شما به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید این درخواست را در این لینک انجام دهید. دقت داشته باشید که قبل از ارائه درخواست نیاز است تا مدارک کامل را آماده کنید و فرم اپلیکیشن را نیز می توانید دانلود کرده و اطلاعات مورد نیاز را برای وارد کردن مشاهده کنید.

چک لیست و فرم ها برای ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا در این لینک ارائه شده است.

برای ثبت درخواست تمامی ویزاها شما به عنوان متقاضی باید یک اکانت در سیستم مورد نظر بسازید و در اکانت مورد نظر درخواست جدید را شروع کرده و مدارک مورد نیاز را آپلود کنید. این پروسه به صورت مرحله به مرحله در ادامه توضیح داده می شود.

پروسه ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا در 10 مرحله!

مرحله اول ثبت نام ویزای توریستی کانادا

به این لینک مراجعه کنید و در سیستم دولتی این کشور یک اکانت جدید بسازید. برای ساخت اکانت جدید باید روی دکمه Register کلیک کنید و مراحل بعدی را طی کنید.

دقت داشته باشید در صورتی که دارای اکانت در این سیستم هستید، لازم نیست مراحل ساخت اکانت جدید را طی کنید و می توانید با اکانت قبلی هر درخواستی را برای اخذ ویزای توریستی کانادا شروع کنید.

مرحله اول ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله دوم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

با کلیک روی دکمه رجیستر به مرحله بعدی هدایت خواهید شد که دو گزینه پیش روی شما خواهد بود. شما می توانید برای خودتان درخواست ثبت کنید یا برای دیگر متقاضیان اقدام به شروع درخواست کنید. برای پیش بردن مراحل برای پرونده خودتان می توانید روی دکمه Register with GCKey کلیک کنید که مراحل ساده و آسانی دارد تا یک اکانت بسازید.

مرحله دوم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله سوم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

با کلیک روی دکمه Register with GCKey شما وارد مرحله بعدی خواهید شد که در آن می توانید با اکانت قبلی خود نیز وارد سیستم شوید. با این حال، در صورتی که اکانت جدید نداشته باشید، باید روی دکمه Sign Up کلیک کنید تا وارد قسمت ساخت اکانت جدید در سیستم مورد نظر شوید.

مرحله سوم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله چهارم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

در مرحله بعدی شما باید قوانین مورد نظر را تایید کنید که پس از کلیک روی Accept terms and conditions به صفحه انتخاب نام کاربری هدایت خواهید شد. شما می توانید یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید و این نام کاربری باید حداقل ۸ حرف باشد و آن را باید به خاطر بسپارید چرا که در مراحل بعدی برای ورود به سیستم به آن نیاز خواهید داشت.

مرحله چهارم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله پنجم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

پس از انتخاب یک نام کاربری سیستم مورد نظر از شما درخواست خواهد کرد که یک پسورد برای خودتان انتخاب کنید که این پسورد باید بین ۸ تا ۱۶ کاراکتر باشد. همواره پسوردی را انتخاب کنید که امن باشد و برای افزایش این امنیت می توانید از حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و کاراکترهای خاص نیز استفاده کنید.

مرحله پنجم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله ششم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

در صورتی که پسورد شما مورد تایید قرار گرفت، نیاز دارید تا در مرحله بعدی یک سری از پرسش های امنیتی را پاسخ دهید که برای ورودتان به سیستم در آینده نیاز خواهد بود. برای نمونه، سیستم از شما درخواست می کند که سوالی را به دلخواه انتخاب کرده و پاسخ آن را وارد کنید. تمامی این پرسش ها را در یک محل مطمئن ذخیره کنید چون در مراحل بعدی برای ورود به سیستم آنلاین ویزا به آن ها نیاز خواهید داشت.

مرحله ششم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله هفتم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

در صورتی که پرسش ها و پاسخ های امنیتی شما مورد تایید قرار گرفت، وارد مرحله بعدی ساخت اکانت خواهید شد که در آن از شما ایمیلی درخواست می شود. شما باید یک ایمیل معتبر وارد کنید و این ایمیل برای ارتباط شما با اداره مهاجرت این کشور و سازمان های مربوطه در آینده از الزامات کار است. بنابراین، ایمیلی را وارد کنید که همیشه در دسترس تان است و آن را به صورت همیشگی استفاده می کنید.

مرحله هفتم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله هشتم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

در صورتی که ایمیل شما مورد تایید قرار گرفت، وارد مرحله بعدی خواهید شد و طی آن یک ایمیل تایید برایتان ارسال خواهد شد. شما می توانید ایمیل مورد نظر را تایید کنید و پس از آن امکان وارد شدن با یوزر نیم و پسورد در سیستم دولتی این کشور برای ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا امکان پذیر است.

مرحله هشتم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله نهم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

با وارد شدن به اکانت خود با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، شما به راحتی می توانید در صفحه مورد نظر برای ویزای توریستی کانادا درخواست ثبت کنید. این درخواست را می توانید در همان صفحه اول انجام دهید که امکان ثبت درخواست ویزا برای سیستم اکسپرس اینتری کانادا یا ویزاهای دیگر نیز فراهم شده است.

مرحله نهم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

مرحله دهم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

با یک اسکرول به پایین صفحه می توانید روی دکمه Apply to come to Canada کلیک کنید و پس از آن با انتخاب Visitor Visa برای ویزای توریستی کانادا درخواست ثبت کنید.

مرحله دهم ثبت نام ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا

ویزای توریستی یک بار ورود یا Single یکی از محبوب ترین ویزاها در کشور کانادا است که شما با استفاده از آن می توانید تنها یک بار به خاک این کشور وارد شوید و حداکثر تا ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید.

پس از ترک خاک این کشور، شما نیاز خواهید داشت تا دوباره ویزای جدیدی دریافت کنید و با استفاده از آن در این کشور حضور پیدا کنید.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا

ویزای توریستی چند بار ورود یا ویزای مولتی کانادا از انواع ویزاهای موقت به شمار می رود که فرد می تواند به صورت مکرر وارد خاک این کشور شود. برای نمونه، شما می توانید با ویزای مولتی کانادا سه بار وارد این کشور شوید و هر بار حداکثر به مدت ۶ ماه در آن اقامت موقت داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای چند بار ورود کانادا زمانی تمام خواهد شد که پاسپورت تان منقضی شود که در آن صورت باید پاسپورت تمدید اعتبار شده و ویزا دوباره اخذ شود.

برای این که اقامت شما با ویزای مولتی کانادا به مشکل برخورد نکند، لازم است تا پس از پایان مدت ۶ ماهه چند ساعت از خاک این کشور خارج شوید و دوباره وارد آن شوید.

بهتر است بدانید که پاسپورت های ایرانی حداکثر اعتبار پنج ساله دارند که مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا نیز با استفاده از آن مشخص می شود. بنابراین، ویزای مولتی با نام ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می شود.

تفاوت ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی کانادا

روند اخذ ویزای توریستی سینگل و مالتی کانادا یکسان است و تفاوتی با هم ندارند.

در واقع این شما نیستید که در مورد نوع ویزای دریافتی تصمیم می گیرید! شما برای ویزای توریستی کانادا درخواست می دهید و آفیسر پرونده بعد از بررسی شرایط پرونده تان تصمیم می گیرد که به شما ویزای سینگل بدهد یا ویزای مولتی.

 • مدت زمان اعتبار: مدت مشخص
 • تعداد دفعات ممکن برای ورود و خروج به این کشور: یک بار
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزا: بین دو هفته تا سه ماه
 • امکان ورود و خروج مکرر: ندارد
 • مدت زمان اعتبار: 5 ساله تا 6 ماه اقامت در هر بار سفر
 • تعداد دفعات ممکن برای ورود و خروج به این کشور: چند بار با دریافت ویزا
 • مدت زمان لازم برای دریافت ویزا: بین دو هفته تا سه ماه
 • امکان ورود و خروج مکرر: دارد

سوپر ویزای کانادا چیست؟

سوپر ویزای کانادا نیز در دسته ویزاهای توریستی کانادا تقسیم بندی می شود که شما برای این مورد نیز اقامت موقت دریافت خواهید کرد. افرادی که فرزندان یا نوه هایشان در این کشور اقامت دارند می توانند با دریافت دعوت نامه از آن ها، یک سوپر ویزا دریافت کنند.

اعتبار این ویزا نیز حداکثر ۱۰ سال است اما به دلیل اعتبار ۵ ساله برای پاسپورت های ایرانی، شما حداکثر تا ۵ سال می توانید از سوپر ویزا استفاده کنید. در هر بار ورودتان به خاک این کشور با سوپر ویزا، می توانید تا دو سال در خاک این کشور اقامت موقت داشته باشید و پس از این مدت زمان نیاز است تا چند ساعت خاک این کشور را ترک کنید و سپس وارد آن شوید.

دقت داشته باشید که هزینه ها در این نوع ویزا بر عهده فرزندان یا نوه متقاضی است و این افراد باید اثبات کنند که تمکن مالی برای تامین هزینه های پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ را دارند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

اصل و ترجمه (انگلیسی یا فرانسه) مدارک زیر با مهر تاییدیه دادگستری برای اخذ ویزای کانادا مورد نیاز است:

 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • در صورتی که متقاضی زیر 18 سال سن دارد، شناسنامه و کارت ملی والدین نیز باید ارائه شود.
 • سند ازدواج / طلاق / گواهی فوت همسر
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه گذرنامه های پیشین (برای نشان دادن سابقه سفر)
 • فایل اسکن شده یک عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار / تحصیل  (در صورت وجود). بهتر است عنوان شغلی، میزان درآمد، طول دوره مرخصی و… در این نامه ذکر شود.
 • نامه تمکن مالی صادر شده توسط بانک
 • اسناد املاک و دارایی ها
 • آگهی تاسیس، جواز کسب، اجاره نامه محل کسب، مدارک مالیاتی و بیمه و… که کسب و کار شما در ایران را نشان بدهند.
 • فرم های تکمیل شده مورد نیاز مانند اطلاعات فردی و خانوادگی
 • رضایت نامه محضری از طرف پدر / مادری که فرزندش را در سفر همراهی نمی کند
 • سابمیشن لتر یا نامه دفاعیه وکیل (در صورتی که با یک مشاور / وکیل قانونی ویزای کانادا همکاری دارید)
 • دعوتنامه از اقوام درجه یک
 • بلیط رفت و برگشت

نکات مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اسناد املاک و دارایی ها جزء مدارک لازم نیستند، اما به نوعی وابستگی شما به کشور مبداتان را نشان می دهند و ارائه آنها می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر پرونده تان داشته باشد.
 • نشان دادن وابستگی های خانوادگی و عاطفی (مثل سند ازدواج، پرونده پزشکی والدین و …) نیز می تواند مفید باشد.

دعوتنامه از اقوام درجه یک شامل موارد زیر باشد:

 • نسبت متقاضی با دعوت کننده
 • دلیل سفر متقاضی
 • آدرس و شماره تماس دعوت کننده
 • تاریخ سفر و بازگشت متقاضی
 • مسئولیت های دعوت کننده
 • پاسپورت، کارت PR، ورک پرمیت کانادا / تحصیل دعوت کننده
سابمیشن لتر یا نامه دفاعیه وکیل

نمونه دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا

نمونه دعوتنامه ویزای توریستی کانادا به همراه ترجمه در زیر قرار داده شده است، برای مشاهده هر تصویر در سایز اصلی، آن را در زبانه جدید باز کنید.

نمونه دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا
نمونه دعوتنامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا

خدمات تراست برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • بررسی اختصاصی پرونده و انتخاب بهترین روش مهاجرتی برای شما
 • ارائه چک لیست مدارک و کمک به جمع آوری مدارک
 • تکمیل فرمهای مهاجرتی
 • باز کردن حساب کاربری در وب سایت اداره مهاجرت کانادا
 • ثبت نام برای ویزا
 • دریافت نامه بیومتریک
 • ساختن پروفایل در سایت VAC و انتخاب زمان انگشت نگاری
 • کمک به نگارش دعوتنامه (در صورت نیاز)
 • پیگیری پرونده تا دریافت نتیجه
 • ارتباط مستقیم و بررسی مشکلات با وکیل مهاجرتی
 • نگارش نامه دفاعیه وکیل
 • درخواست نوت آفیسر و بردن پرونده به دادگاه در صورت ریجکتی

تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی کانادا

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا از مهم ترین موارد برای موفقیت در پرونده به حساب می آید. دقت داشته باشید که اکثر ریجکتی پرونده ها به همین دلیل است و در صورت نداشتن تمکن مالی کافی در حساب ممکن است پرونده تان با ریجکتی همراه شود.

میزان هزینه زندگی در کانادا برای یک نفر در حدود ۱۰۰۰ دلار کانادا در ماه است که این میزان بدون اجاره بها محاسبه شده است. شما برای مدت شش ماهه زندگی در این کشور می توانید با این مقدار، تمکن مالی مورد نیاز را محاسبه کنید. برای هزینه اجاره نیز برای آپارتمان یک خوابه در حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا در نظر داشته باشید.

در حالت کلی، میزان تمکن مالی که از طرف دولت این کشور ارائه شده است به صورت ۱۳ هزار دلار برای یک نفر است که با افزایش تعداد خانواده باید هزینه های اضافی را نیز در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که هر اندازه این میزان دارایی در حساب شما بیشتر باشد، امکان موفقیت در پرونده بالاتر است و با شانس بیشتری می توانید به سمت اخذ ویزای توریستی کانادا حرکت کنید.

افراد خانوادهتمکن مالی
۱۱۳۲۱۳
۲۱۶۴۴۹
۳۲۰۲۲۲
۴۲۴۵۵۳
۵۲۷۸۴۷
۶۳۱۴۰۷
۷۳۴۹۶۷
هر نفر بیش از ۷ نفر۳۵۶۰
مقدار تمکن مالی ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

نمونه نامه تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی کانادا

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

رد شدن ویزای توریستی کانادا

 • آفیسر از دلیل سفر شما قانع نشود

دلیل سفر به کانادا مهم ترین بخش پرونده شما است. دلیل سفر باید برای آفیسر واضح و منطقی باشد.

به عنوان مثال فردی که سابقه سفر خوبی ندارد و دلیل سفر خود را بازدید از کانادا معرفی می کند برای آفیسر مشکوک است. چرا که او قاعدتا ابتدا باید کشورهای نزدیک تر را بازدید می کرده تا بعد به کانادا سفر کند! پس این شبهه به وجود می آید که او قصد دیگری از سفر به کانادا دارد. پس داشتن سابقه سفر خوب از این جهت به توجیه پرونده شما کمک می کند.

یکی از مواردی که می تواند علاوه بر سابقه سفر خوب به تقویت پرونده شما کمک کند داشتن دعوتنامه از اقوام درجه 1 است. اینجا منظور از اقوام درجه یک پدر، مادر، فرزند، همسر است و دوستان و اقوام نزدیک (مثل دخترخاله، پسرعمو و…) توجیه آنچنانی ندارند.

 • مدارک بارگزاری شده ناقص، دارای ایراد یا جعلی باشند

توجه داشته باشید که وقتی شما درخواست ویزای مولتیپل کانادا را می دهید چک لیست مدارک توسط اداره مهاجرت به شما ارائه می شود که باید آنها را تهیه و بارگزاری کنید. اما هیچ جای این مدارک از شما خواسته نشده که مثلا اسناد املاک یا نامه اشتغال خود را قرار بدهید! این مدارک را می توانید از طریق جستجو در وب سایتهای مختلف یا مشورت با یک مشاور رسمی مهاجرت به کانادا به پرونده خود اضافه کنید.

گاهی اوقات نیز فرد مدارک را ارائه می دهد اما از استاندارد لازم برخوردار نیستند، به عنوان مثال در دعوتنامه ارسالی هدف فرد از سفر یا تاریخ سفر را ذکر نمی کند. متاسفانه برخی افراد یا موسسات مهاجرتی نیز اقدام به جعل اسناد می کنند.

 • آفیسر از بازگشت شما به کشورتان قانع نشود

در صورتی که شما وضعیت خوبی در کشور خودتان نباشید (از نظر اقتصادی، اجتماعی و …) و آفیسر تصور کند که وابستگی به کشور مبدا ندارید احتمال می دهد قصدتان از ورود به کانادا پناهندگی باشد.

بنابراین ارائه اسناد و مدارک مربوط به املاک و مستغلات، نامه مرخصی و اشتغال، جواز کسب، پرونده پزشکی اعضای درجه یک خانواده، همراهی نکردن همسر یا فرزند در سفر و … می تواند دلایل خوبی باشد که آفیسر را قانع کند که شما به کشور خودتان بازخواهید گشت.

 • گواهی سلامت (در صورت درخواست) نداشته باشید یا یک بیماری خاص داشته باشید.
 • سوابق امنیتی یا ارتکاب جرایم در کشور مبدا داشته باشید.

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

 • درخواست برای ارزیابی دوباره با فرستادن مدارک
 • اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال
 • ثبت نام برای درخواست جدید با در نظر گرفتن مشکلات عنوان شده

عدم دسترسی به اطلاعات حساب کاربری

متقاضیان زیادی با ما تماس می گیرند و اعلام می کنند که مدتها پیش برای ویزای ویزیتوری کانادا از طریق یک موسسه یا وکیل مهاجرت به کانادا درخواست داده اند و متاسفانه آن فرد اطلاعات ورود به حساب کاربری را در اختیارشان قرار نداده، و بعد از مدتی حتی تماسهایشان را پاسخ نداده است. راه حل ما برای این افراد درخواست نوت آفیسر است.

اگر پرونده شما توسط یک فرد نامعتبر در حال پیگیری است و اطلاعات ورود به حساب کاربری به شما داده نشده، برای بررسی دقیق وضعیت پرونده میتوانید درخواست Note Officer بدهید.

برای درخواست نوت آفیسر نیاز است که فردی که دارای اقامت و یا سیتیزن کانادا است این کار را به عنوان نماینده شما انجام دهد که شما بایستی رضایت نامه ای را طبق رضایت شما مبنی بر اینکه اطلاعات شما افشا شود را تاریخ بزنید و امضا کنید.

هزینه نوت آفیسر 5 دلار کانادا و مدت زمان تقریبی دریافت نوت آفیسر بین 30 الی 35 روز است.

ویزای توریستی کانادا تضمینی!

فراموش نکنید که تنها افسر اداره مهاجرت کانادا است که می‌تواند درباره صدور ویزای توریستی کانادا تصمیم‌گیری کند؛ بنابراین، یک وکیل حرفه‌ای مهاجرت به کانادا هرگز درباره اخذ ۱۰۰ درصدی ویزای توریستی کانادا به شما تضمینی نخواهد داد.

تنها کاری که وکیل می تواند بکند این است که شرایط شما را به دقت بررسی کرده و اطلاعات تان را  به درستی سابمیت کند و به خوبی از شما در نامه دفاعیه وکیل دفاع نماید.

داشتن روابط و سابقه کار در اداره مهاجرت، سفارت و… نمی تواند باعث اخذ ویزای توریستی کانادا به صورت تضمینی شود.

ضمانت ویزا از نظر اداره مهاجرت کانادا غیرقانونی است! در همه قراردادهای تضمینی اخذ ویزا فقط ضمانت عودت وجه وجود دارد، که در اغلب آنها شرکت همه هزینه ها و سود خود را برداشته و در نهایت رقمی که به شما برمی گرداند کمتر از چیزی است که به او پرداخت کرده اید.

موسسه مهاجرتی تراست با رعایت اصول حرفه ای، قرارداد تضمینی ویزا ندارد!

دلیل این امر هم این است که از نظر ما، همه مشتری ها عضو خانواده تراست هستند و موفقیت شان برای ما حیاتی است!

ما قبل از قرارداد همه شرایط شما برای ورود به کانادا با ویزای توریستی را بررسی می کنیم و فقط در صورتی پرونده شما را قبول می کنیم که از اخذ ویزای شما 90 درصد مطمئن باشیم و بعد از قرارداد برای موفقیت همه کلاینت های مان نهایت تلاشمان را می کنیم و کوچک و بزرگ بودن پرونده، روی عملکرد ما تاثیری ندارد. پس دلیلی هم ندارد که پول اضافه ای را از فرد دریافت کنیم و فقط شانس خودمان برای دریافت سود بیشتر را محک بزنیم!

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا برای یک نفر ۱۰۰ دلار کانادا است که به علاوه این هزینه شما باید ۸۵ دلار نیز برای بیومتریک یک نفر در نظر داشته باشید.

در صورتی که به صورت خانوادگی اقدام می کنید، هزینه حداکثر بررسی پرونده ویزای گردشگری کانادا تا ۵۰۰ دلار خواهد بود و برای بیومتریک خانوادگی هزینه ۱۷۰ دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

توجه! در هر مرحله از درخواست صدور مولتی ویزا اگر سفارت تقاضای شما را رد نماید هزینه‌های پرداخت شده قابل استرداد نیستند. در صورت اقدام برای ویزای مجدد تا ده سال نیازی به انگشت نگاری ویزای کانادا نیست.

محل هزینههزینه
بررسی پرونده ویزای توریستی۱۰۰ دلار کانادا
درخواست به صورت خانوادگی۵۰۰ دلار کانادا
بیومتریک یک نفر۸۵ دلار کانادا
بیومتریک خانواده۱۷۰ دلار کانادا

بیومتریک ویزا برای ویزای توریستی کانادا

 • انگشت نگاری ویزای کانادا از مراحلی است که پس از سال ۲۰۱۳ تصویب شد و تمامی افراد (بالای 14 سال و زیر 80 سال) که با ویزا به این کشور وارد می شوند،‌ باید این مرحله را پشت سر بگذارند.
 • انگشت نگاری به افسران ارائه دهنده ویزا این فرصت را می دهد تا بتوانند در سابقه متقاضیان موضوعاتی مانند تخلفات مهاجرتی کانادا و یا سوابق کیفری احتمالی را بررسی نمایند.
 • هزینه بیومتریک برای ویزای توریستی کانادا برای یک نفر ۸۵ دلار است و این میزان برای خانواده ۱۷۰ دلار کانادا تعیین شده است.
 • این هزینه در همان زمان ثبت درخواست ویزا به صورت آنلاین محاسبه خواهد شد و شما باید آن را بپردازید و نامه درخواست بیومتریک دریافت کنید.
 • این مرحله در یکی از دفاتر تایید شده VAC در کشورهای همسایه ایران انجام می شود و برای حضور در این دفاتر نیاز به وقت قبلی است که این وقت قبلی را می توانید با داشتن نامه درخواست بیومتریک از طریق وب سایت Vfsglobal.com دریافت کنید.
 • پس از دریافت نامه بیومتریک از طریق ایمیل، باید در زمان تعیین شده در دفتر انتخابی با در دست داشتن پرینت برگه تایید وقت بایومتریک، تایید وقت انگشت نگاری و پاسپورت حضور پیدا کنید و مراحل کار را در کمتر از یکی دو ساعت انجام دهید.
 • با گذراندن این مرحله، تا ده سال اطلاعات شما در سیستم اداره مهاجرت این کشور معتبر خواهد بود.

دفاتر انگشت نگاری ویزای توریستی کانادا

انگشت ‌نگاری ویزای توریستی کانادا در استانبول

 • Canada Visa Application Centre Haciahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No:29 Beyoglu-Istanbul 34440

شماره تماس: 902123735810+

انگشت‌ نگاری ویزای توریستی کانادا در آنکارا

Ankara Address Canada Visa Application Centre İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/ Ankara 06530 – Regnum Sky Tower

انگشت نگاری ویزای توریستی کانادا در ارمنستان

No.:10 Vazgen Sargsyan-Yerevan-Armenia

شماره تماس: 37410566762+

انگشت ‌نگاری ویزای توریستی کانادا در گرجستان

۱۹ st Dead end, Tengiz Abuladze St, T’bilisi, Georgia

شماره تماس: ۹۹۵۳۲۲۲۵۲۲۳۰+

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

دقت داشته باشید که…

با دریافت ویزای توریستی کانادا شما حق کار یا تحصیل در این کشور را نخواهید داشت.

ویزای همراه دانش آموزی کانادا نیز از جنس ویزای توریستی است، و طبیعتا والدین دانش آموز حق کار کردن را نخواهند داشت.

اما داشتن ویزای توریستی کانادا این شانس را به شما می دهد تا از نزدیک با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنید و شغلی را انتخاب کنید که می توانید شرایط کاری آن را از نزدیک ببینید. همچنین به دلیل طولانی بودن و پرهزینه بودن استخدام نیروی کار خارجی، احتمال پیدا کردن شغل در کانادا برای شما زمانی که در کانادا اقامت داشته باشید نسبت به زمانی که از ایران اقدام می کنید بیشتر است.

پس تنها راه کار یا تحصیل با داشتن ویزای توریستی کانادا پیدا کردن یک موقعیت شغلی یا تحصیلی و تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا یا ویزای تحصیلی است.

از زبان وکیل ارشد موسسه مهاجرتی تراست

پیکاپ ویزای توریستی کانادا

در صورتی که نتیجه بررسی درخواست ویزای توریستی کانادا برای شما مثبت باشد، اداره مهاجرت با ارسال یک ایمیل از شما درخواست می کند که پاسپورت خود را به سفارت این کشور ارسال کنید تا ویزا در آن الصاق شود. به این مرحله اصطلاحا پاس ریکوئست ویزای توریستی کانادا گفته می شود.

از آنجا که کانادا در ایران سفارت ندارد، شما باید پاسپورت خود را به یکی از کشورهای همسایه ارسال نمایید. در این مرحله نیازی به مراجعه حضور خود شما نیست و می توانید این کار را به یک موسسه یا آژانس مسافرتی بسپارید. به این کار پیکاپ ویزای کانادا می گویند.

معمولا خدمات پیکاپ ویزای توریستی کانادا در کمتر از یک یا دو هفته انجام می شود و پس از این کار شما می توانید پاسپورت آماده خود را به همراه مهرهای لازم در منزل خود تحویل بگیرید.

مزایای ویزای توریستی کانادا

 • سریع بودن پروسه ویزا
 • امکان تمدید
 • امکان یافتن موقعیت های کاری و سرمایه گذاری
 • نبود نیاز به مدارک خاص تحصیلی یا زبان

معایب ویزای توریستی کانادا

 • مدت زمان ویزای توریستی کانادا محدود است.
 • لازم است اهداف سفر به طور کامل اثبات شود.
 • امکان ریجکتی وجود دارد.

نمونه پاس ریکوئست ویزای توریستی کانادا

نمونه نامه ویزیتور ریکورد ویزای توریستی کانادا

نمونه نامه ویزیتور ریکورد ویزای توریستی کانادا

آیا می توان ویزای توریستی کانادا را تمدید کرد؟

یکی از مزایای ویزای توریستی کانادا این است که می توان به راحتی آن را در این کشور تمدید کرد. با مراجعه به این آدرس اینترنتی شما می توانید نحوه تمدید ویزای توریستی کانادا را مشاهده کنید که معمولا و در اکثر شرایط به صورت آنلاین انجام می شود. شما برای تمدید یک ویزا باید قبل از اتمام آن به فکر تمدید باشید و این کار برای تمدید ویزای توریستی کانادا باید حداقل یک ماه قبل از اتمام اعتبار انجام شود.

این بازه زمانی برای این در نظر گرفته می شود که نیاز است تا پروسه تمدید در سازمان مورد نظر انجام شود و ممکن است تعداد درخواست ها در آن بالا باشد. بنابراین، شما لازم است تا در زمان مناسب درخواست دهید تا قبل از اتمام اعتبار ویزا، ویزای جدید به دست تان برسد. با مراجعه به این لینک می توانید مراحل تمدید ویزای توریستی را شروع کنید که اپلای به صورت آنلاین دارای مزایای بی شماری است.

برای تمدید ویزای توریستی کانادا نیز مطمئنا نیاز است تا هزینه تمدید را بپردازید که همان هزینه اخذ ویزا است. به بیان وب سایت دولتی این کشور، پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی شما لازم است تا این کشور را ترک کنید و پس از تمدید دوباره، ویزا را دریافت کرده و به کانادا بروید.

همراهان متقاضی در ویزای توریستی کانادا

در صورتی که قصد اخذ ویزای همراه در ویزای توریستی کانادا را داشته باشید، این امکان فراهم شده است. شما می توانید به همراه خانواده خودتان ویزاهای توریستی این کشور را دریافت کنید اما برای گرفتن آن نیاز است تا مدارک ازدواج و مدارک هویتی در زمان ثبت پرونده ارائه شوند. در این مورد، ارائه تمکن مالی که پوشش دهنده هزینه های زندگی برای خود و اعضای خانواده باشد، از اصول الزامی کار است و دقت داشته باشید که این تمکن مالی باید بر اساس تعداد افراد خانواده متناسب باشد.

برای گرفتن ویزای همراه برای مقاصد توریستی، شما و خانواده تان باید هدف اقامت موقت در این کشور داشته باشید و در این صورت خواهد بود که می توانید تایید ویزا را دریافت کنید. در صورتی که این موضوع به اثبات نرسد و آفیسر نتواند با مدارک موجود به این نتیجه برسد، امکان ریجکتی پرونده بالا است.

همراه شما در ویزای توریستی کانادا می تواند همسرتان باشد و حتی می توانید به همراه فرزندان تان نیز برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. برای اثبات ارتباط خانوادگی نیز لازم است تا مدارکی مانند سند ازدواج و مدارک داشتن فرزندان در زمان ثبت درخواست ارائه شود.

هزینه های زندگی پس از اخذ ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا بخش مهم و اساسی برای موفقیت در این مسیر است و شما باید نشان دهید که تمکن مالی مورد نظر را برای زندگی شش ماهه در این کشور دارید. بر اساس اعلام دولت این کشور، شما برای یک نفر باید حداقل ۱۳ هزار دلار کانادا در نظر داشته باشید که با افزایش همراهان این میزان افزایش خواهد یافت.

جدول زیر نشان دهنده تمکن مالی مورد نیاز برای حضور افراد به عنوان ویزیتور یا توریست در این کشور است.

افراد خانوادهتمکن مالی
۱۱۳۲۱۳
۲۱۶۴۴۹
۳۲۰۲۲۲
۴۲۴۵۵۳
۵۲۷۸۴۷
۶۳۱۴۰۷
۷۳۴۹۶۷
هر نفر بیش از ۷ نفر۳۵۶۰

در حالت کلی هزینه های زندگی برای مدت یک ماه در این کشور به صورت زیر است.

 • هزینه زندگی برای یک نفر بدون اجاره بها:‌ بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار کانادا
 • هزینه های زندگی برای خانواده چهار نفره بدون اجاره بها: بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا

شما می توانید با استفاده از جدول زیر این هزینه ها را بر آورد کنید که به صورت میانگین برای شهرهای بزرگ این کشور محاسبه شده است.

محل هزینهقیمت (دلار کانادا)
رستوران 
وعده غذایی برای یک نفر در رستوران های ارزان۲۰
وعده غذایی برای دو نفر در رستوران های معمولی۸۰
مک دونالد یا مک میل۱۲
نوشابه معمولی ۳۰۰ میلی لیتری۲.۳
کاپوچینو معمولی۴.۵
آب بطری ۳۰۰ میلی لیتری۱.۹
بازار اجناس مختلف 
شیر یک لیتری۲.۶
قرص نان ۵۰۰ گرمی۳
برنج یک کیلوگرم۳.۸
پنیر محلی یک کیلوگرم۱۴.۲
فیله مرغ یک کیلوگرم۱۴
گوشت قرمز یک کیلوگرم۱۷.۴
سیب یک کیلوگرم۴.۵
پرتقال یک کیلوگرم۴.۳
سیب زمینی یک کیلوگرم۳
حمل و نقل 
بلیط یک طرفه محلی۳.۲
مجوز عبور و مرور ماهانه۱۰۰
هزینه شروع تاکسی۴
هزینه یک کیلومتر اضافی تاکسی۲
هزینه یک ساعت انتظار تاکسی۳۴
یک لیتر بنزین۱.۷
خرید یک خودرو معمولیبین ۲۰ تا ۳۰ هزار دلار
هزینه های مختلف منزل 
آب، برق، گاز و …۱۷۰
اینترنت پر سرعت نا محدود۸۰
ورزش و سرگرمی 
باشگاه فیتنس برای یک ماه۵۲
باشگاه تنیس یک ساعت آخر هفته۲۰
بلیط سینما یک صندلی۱۴
پوشاک و کفش 
یک شلوار جین برند۶۵
یک دست لباس تابستانه در فروشگاه زنجیره ای۴۵
یک جفت کفش ورزشی برند۱۰۰
یک جفت کفش چرم مردانه۱۲۸
اجاره بها 
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر۱۵۰۰
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر۱۳۰۰
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر۲۵۰۰
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر۲۱۰۰
خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع۸۸۰۰
خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر هر متر مربع۶۳۰۰

وکیل ویزا چه نقشی در گرفتن ویزای توریستی کانادا دارد

وزیتور ویزا کانادا دارای شرایط آسانی است و شما برای گرفتن آن احتمالا مدارک زیادی را نیاز نخواهید داشت. با این حال، این موضوع به معنی آن نیست که دشواری در مسیر اخذ ویزای توریستی کانادا وجود ندارد و می توان بدون اطلاعات قبلی درخواست را به ثبت رساند. در مراحل ثبت درخواست و ارائه مدارک نیاز است تا به نکات مهمی توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین آن ها پر کردن فرم درخواست به صورت آنلاین است. هر گونه اشتباه یا ارائه اطلاعات نا درست در این بخش منجر خواهد شد تا پرونده شما با مشکل مواجه شود.

شما باید مدارک کاملی ثبت کنید و هر گونه نقصی در مدارک ممکن است درخواست شما را با ریجکتی مواجه کند. وکیل ویزای توریستی کانادا دقیقا در این مراحل به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از قبل مدارک کاملی را آماده کنید و درخواست تان را به صورت کامل و بی نقص به ثبت برسانید. مهم ترین نکته این است که در مراحل پر کردن اپلیکیشن فرم و ثبت مدارک دقت داشته باشید تا اشتباهی در آن رخ ندهد.

با استفاده از خدمات تراست شما می توانید درخواست کامل و مطمئنی به ثبت برسانید و از صفر تا صد مراحل ویزای توریستی کانادا را به متخصصان ویزا در تراست بسپارید.

ویزای توریستی کانادا بدون شینگن

داشتن ویزای شینگن به معنای دریافت قطعی ویزا توریستی کانادا نیست بلکه ریسک ویزا را می تواند کاهش دهد چرا که با سفر به کشورهای شینگن و عدم پناهندگی می توانید نشان دهید قصد پناهنده شدن در کشور کانادا را نخواهید داشت. اگر دریافت ویزای شینگن تان در زمان های مختلف باشد، این امر می تواند باعث تقویت پرونده تان شود.

دریافت ویزای توریستی کانادا بدون شینگن ، ممکن است کمی شانس اخذ ویزا را کاهش دهد. اما به این معنی نیست که شما راه دیگری برای دریافت ویزیتور ویزا نخواهید داشت. پس از درخواست ویزای توریستی کانادا بدون شینگن ، ممکن است آفیسر توجیه نشود که شما پس از اتمام اعتبار ویزای خود قصد بازگشت به کشور مبدا را دارید. اقدامی که شما می توانید برای توجیه پذیر بودن درخواست خود ارائه دهید، این است که با دعوت نامه از اقوام به نسبت نزدیک خود و یا به منظور راه اندازی بیزینس درخواست خود را ارائه دهید.

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا شامل شرایط اخذ ویزا ، مدت زمان اقامت در خاک کانادا و… می شوند که از طریق سایت این کشور اطلاع رسانی می شود.

در حال حاضر ، قوانین جدید ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان اینگونه است که پروسه بررسی ویزا 149 روز پس از انگشت نگاری می باشد.

با ورود به کانادا افیسر مرزبانی می تواند مدت زمان اقامتتان در کانادا را تعیین کند، که می تواند کمتر یا بیشتر از شش ماه باشد که در این صورت تاریخ خروجتان را در پاسپورتتان قید می کند.

در غیر این صورت می توانید حداکثر شش ماه در کانادا ساکن باشید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره بگیرید!

برای همین چه در پاسخ به درخواست شما و چه در پیگیری‌ها تلاش‌می‌کنیم سریع‌ترین باشیم.

سوالات متداول

هزینه صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

هزینه صدور ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار کانادا است که این هزینه برای صدور ویزا در اداره مهاجرت این کشور اخذ می شود.

شرایط ویزای توریستی کانادا چیست؟

شرط مهم اخذ ویزای توریستی کانادا این است که شما قبول کنید به مدت کوتاهی در این کشور حضور پیدا خواهید کرد و قصد اقامت دائم را در آن ندارید. اگر هدف شما بازدید از جاذبه های توریستی این کشور و اقامت موقت به مدت حداکثر شش ماه در این کشور است، می توانید از طریق ویزای توریستی اقدام کنید.

ویزای توریستی کانادا چه انواعی دارد؟

ویزاهای توریستی این کشور در دو نوع کلی یک بار ورود و چند بار ورود صادر می شوند. شما در کنار این موارد می توانید برای سوپر ویزای این کشور نیز اقدام کنید که در دسته ویزاهای توریستی این کشور قرار می گیرد.

آیا با داشتن ویزای توریستی کانادا حتما می توان به خاک این کشور وارد شد؟

دقت داشته باشید که داشتن ویزا الزاما مجوز شما برای ورود به خاک این کشور نیست و مدارک شما در زمان ورود به این کشور و توسط افسر مرزی کنترل خواهد شد. در زمان ورود به خاک این کشور نباید مشکلی به وجود آید و افسر مرزی نیز باید متقاعد شود که مدت زمان حضورتان در این کشور موقتی است و به صورت دائمی قصد حضور در آن را ندارید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

برای ویزای سینگل کانادا اعتبار حداکثری شش ماه تعیین شده است و این میزان در مورد ویزای مولتی حداکثر تا ۱۰ سال تعیین شده است. شما می توانید ویزاهای توریستی این کشور را تمدید کنید اما پس از پایان اعتبار اولیه الزاما نیاز است تا دوباره درخواست ثبت شود.

آیا برای گرفتن ویزای توریستی کانادا نیاز به گذراندن مرحله انگشت نگاری است؟

بله

مدارک مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا چیست؟

مدارک مهم برای این کار شامل پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، عکس متقاضی، مدارک تمکن مالی، دعوت نامه (در صورت وجود) و ترجمه مدارک رضایت نامه برای فرزندان است.

ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا از چه طریقی ممکن است؟

شما با مراجعه به وب سایت دولتی این کشور می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا را مشاهده کنید و در کمترین زمان ممکن برای آن درخواست دهید. در صورتی که مدارک تان کامل باشند و از نظر مدارک مشکلی نداشته باشید، ثبت درخواست تنها در یک ساعت امکان پذیر است. دقت داشته باشید که پس از ارائه درخواست و ثبت مدارک الزاما نیاز دارید تا هزینه اپلیکیشن ویزا را پرداخت کنید و پس از این کار خواهد بود که مدارک تان بررسی خواهد شد.

آیا الزاما نیازی به دعوت نامه داریم تا ویزای توریستی کانادا را دریافت کنیم؟

خیر. شما برای اخذ ویزاهای توریستی کانادا نیازی به دعوت نامه ندارید اما اضافه کردن این مدرک می تواند نکته مثبتی در پرونده تان به حساب آید. اضافه کردن یک دعوت نامه رسمی و قابل اتکا می تواند شانس پذیرش پرونده شما برای ویزای توریستی کانادا را افزایش دهد.

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید از چه مرحله ای شروع به کار کرد؟

در قدم ابتدایی شرایط و مدارک را به صورت کامل مطالعه کنید و پس از آن به دنبال آماده کردن مدارک باشید. در صورتی که مدارک را آماده کردید، می توانید در وب سایت آنلاین دولتی این کشور یک اکانت بسازید و درخواست جدید را در آن به ثبت برسانید. دقت داشته باشید در صورتی که به همراه خانواده یک ویزای توریستی دریافت می کنید، باید الزاما مدارک آن ها نیز آماده شده و در سیستم به ثبت برسد.

پیکاپ ویزا چیست؟

در صورتی که پرونده شما با موفقیت در سیستم مورد نظر به ثبت رسید، شما لازم دارید تا پاسپورت خود را ارائه دهید تا ویزا روی آن ثبت شود. برای این کار یا باید خودتان پاسپورت را به یکی از دفاتر مورد تایید ببرید یا می توانید از طریق روش دوم اقدام کنید که آسان تر است. با خدمات پیکاپ ویزا که موسسه مهاجرتی تراست در اختیار شما قرار می دهد، شما می توانید پاسپورت خود را تحویل دهید و پس از مدت زمان چند روزه کارهای ویزا انجام شده و مهرهای الزامی گرفته خواهد شد.

چه مدت زمانی باید منتظر باشیم تا ویزای توریستی کانادا صادر شود؟

مدت زمان صدور ویزا بسته به زمان بندی دقیق شما در آماده سازی مدارک و ثبت درخواست در سیستم آنلاین است. در صورتی که بتوانید در زمانی کوتاه مدارک را آماده کرده و به ثبت برسانید، امکان صدور ویزا در چند هفته تا ۳ ماه امکان پذیر است. این مدت زمان کاملا وابسته به شلوغی سفارت و کامل بودن مدارک شما است و در مرحله آماده سازی مدارک باید دقت زیادی به خرج دهید.

دلایل مهم ریجکتی پرونده ها در مرحله اخذ ویزای توریستی کانادا چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند پرونده شما را با مشکل مواجه کنند. شما در قدم ابتدایی باید مراقب باشید که مشکلی از نظر کامل بودن مدارک به وجود نیاید. افسر مهاجرت باید قانع شود که شما قصد اقامت موقت را در این کشور دارید و در غیر این صورت امکان ریجکتی بالا است. داشتن اقوام و نزدیکان در کشور کانادا و نبود روابط نزدیک در کشور مبدا از جمله دلایل مهم برای ریجکت شدن پرونده ها به حساب می آید. همچنین، در صورتی که شما تمکن مالی مورد نظر برای حضور در این کشور و زندگی در آن را نداشته باشید، امکان ریجکتی پرونده وجود دارد.

به چه صورتی می توان ویزای توریستی کانادا را تمدید کرد؟

برای تمدید ویزای توریستی کانادا شما باید یک ماه قبل از اتمام اعتبار آن شروع به کار کنید تا قبل از اتمام اعتبار موفق به تمدید مدرک خود شوید. تمدید ویزای توریستی این کشور از همان وب سایت آنلاین انجام خواهد گرفت و برای تمدید آن باید هزینه اپلیکیشن را دوباره واریز کنید.

اگر سابقه سفر نداشته باشیم، ویزای توریستی ریجکت خواهد شد؟

نداشتن سابقه سفر، می تواند یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا باشد. اما تنها دلیل آن نیست. یعنی فقط به واسطه اینکه سابقه سفر خارجی ندارید، درخواست شما ریجکت نخواهد شد. اگر سابقه سفر ندارید، بهتر است ضمن مشورت با مشاورین تراست، پرونده خود را تقویت کنید تا این کمبود، جبران شود.

آیا برای تبدیل ویزای توریستی به ورک پرمیت مدرک زبان لازم است؟

بهتر است حداقل آیلتس ۵.۵ داشته باشید. اما مهم تر از آن، باید جاب آفر داشته باشید که آن هم در اغلب موارد به غیر از یک سری موارد استثنائی، به LMIA نیاز دارد.

من با اعضای خانواده ام برای ویزای توریستی اقدام کردیم. آیا همه ما می توانیم تا ۵ سال در کانادا بمانیم؟

به احتمال زیاد، بله. اما مواردی هم بوده که اعتبار ویزای اعضای یک خانواده با هم فرق داشته.

برای تمکن ویزای توریستی چند فیش حقوقی باید ارائه دهیم؟

فیش های حقوقیِ ۳ تا ۴ ماه اخیرتان می توانند کفایت کنند.

ویزای توریستی من به خاطر عدم اطمینان آفیسر از برگشت به ایران ریجکت شد. برای رفع ریجکتی آن باید چه کار کنم؟

بستگی به شرایطتان دارد. اگر با خانواده تان اقدام کرده اید، شاید بهتر باشد دفعه بعد به تنهایی اقدام کنید یا یکی از اعضای خانواده تان در ایران بماند. شاید پدر و مادرتان نیاز به مراقبت داشته باشند یا شاید ملک و املاک زیادی در ایران داشته باشید. شاید بیزینس مهمی داشته باشید که بتوانید از آن به عنوان تای استفاده کنید. همه این موارد بسته به شرایط افراد قابل انجام هستند.

آیا نداشتن ویزای شینگن در شانس ویزای توریستی تاثیر دارد؟

بله. چون در هر صورت، سابقه سفر محسوب می شود و در ویزای توریستی کانادا هرچه سابقه سفر بیشتری داشته باشید، بهتر است. همچنین، یکی از دلایل عمده و اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی هم دقیقا همین نداشتن سابقه سفر است.

در صورتی که ویزای توریستی داشته باشیم و فرزندی در کانادا به دنیا بیاوریم، آیا امتیاز خاصی دارد؟

در این صورت، فرزند شما شهروند کانادا محسوب خواهد شد و پاسپورت کانادایی خواهد گرفت. اما برای خود شما امتیاز خاصی ندارد.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

مدت زمانی که متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید منتظر باشند تا آن را دریافت کنند، در صورت اپلای و درخواست برای این ویزا از داخل کانادا، ۱۲ روز به زمان نیاز دارد (درخواست های حضوری یا کاغذی هم پس از ۲۷ روز بررسی می شوند). اما معمولا این پروسه می تواند تا 184 روز هم طول بکشد.

من با همسر و فرزندم ویزای توریستی داریم. اما ویزای فرزندم ۳ ماه دیگر منقضی می شود. آیا می توانم از داخل کانادا آن را تمدید کنم؟

اگر مجوز تحصیل یا مجوز کار دارید، بله می توانید از داخل کانادا این کار را انجام دهید.

اگر هیچ اقوامی در کانادا نداشته باشیم، می توانیم ویزای توریستی بگیریم؟

احتمال آن بسیار کم است.

حدود ۱۵ سال پیش به آلمان سفر کرده بودم. آیا تاثیر مثبتی در ویزای توریستی کانادا دارد؟

خیر سفر ۱۵ سال پیش شما تاثیر چندانی ندارد. سفرهایی که در ۵ سال اخیر داشته اید، اهمیت دارند و می توانند در ویزای توریستی کانادا به شما کمک کنند.

من چطور می توانم ویزای توریستی یا ویزیتور کانادا را دریافت کنم؟

برای دریافت ویزای توریستی، گردشگری، ویزیتور، بازدید کننده، ۵ ساله یا هر اسم دیگری که آن را صدا می کنید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
1. اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی را جمع آوری کنید و اگر نیاز به ترجمه دارند، این کار را انجام دهید.
2. مراحل احراز هویت بیومتریک را انجام دهید.
3. منتظر بمانید تا پرونده شما توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شود و نتیجه ی بررسی به شما ابلاغ گردد.
4. جواب بررسی پرونده خود توسط اداره مهاجرت کانادا را دریافت کنید.
5. به کانادا سفر کنید (در صورتی که پرونده شما مورد پذیرش قرار گرفت).
6. اجازه دهید تا هویت شما بررسی شود. اکنون اجازه ورود و اقامت موقت در کانادا از طریق ویزای توریستی خود دارید.

در صورت داشتن پرونده اسپانسرشیپ، می توان برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کرد؟

بله، به خصوص اگر اسپانسرشیپ همسر باشد.

آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام مصاحبه است؟

ویزای توریستی کانادا بصورت آنلاین می باشد و مصاحبه با سفارت ندارد؛ اما زمانی که وارد خاک کانادا می شوید آفیسر مرزبانی می تواند سوالاتی مانند میزان پول همراه، چه مدت قصد ماندن در کانادا را دارید و… را بپرسد؛ اما بصورت کلی مصاحبه حضوری ندارد.

با ویزای توریستی کانادا سالی چند بار می توان به این کشور سفر کرد؟

اگر متقاضی دارای ویزای توریستی سینگل باشد، فقط یک بار می تواند به کانادا سفر کند و امکان سفر مجدد به این کشور برای وی وجود نخواهد داشت. اما دارندگان ویزای مولتیپل تا زمانی که مدت زمان ویزای آن ها اعتبار داشته باشد، می توانند به کانادا سفر کنند و هر بار، تا سقف ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
این کار تا ۱۰ سال (برای ما ایرانی ها، تا ۵ سال) و یا یک ماه قبل از تاریخ انقضای گذرنامه (هر کدام که زودتر رخ بدهد) قابل انجام است و هر تعدادی که تمایل داشته باشند، می توانند آن را تکرار کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا چیست؟


اثبات وابستگی شما به کشور مبداء خود
اثبات تمکن مالی لازم و کافی برای سفر به کانادا
دعوت نامه از سوی فردی که شما را برای سفر به کانادا دعوت کرده است
اثبات این که فقط برای مدت معین و محدودی در کانادا اقامت خواهید کرد

با ویزای توریستی کانادا چقدر می توان در این کشور اقامت داشت؟

۶ ماه. اغلب بازدیدکنندگان از کشور کانادا که با ویزای توریستی به این کشور سفر کرده اند، تا سقف شش ماه می توانند در این کشور بمانند. در هنگام ورود به این کشور، افسر خدمات مرزی ممکن است به شما اجازه دهد کمتر یا بیشتر از 6 ماه اقامت داشته باشید. در این صورت، آن ها تاریخی که شما باید در آن کشور کانادا را ترک کنید، در گذرنامه ی شما قید می کنند.

اگر با ویزای توریستی کانادا بیشتر از شش ماه در این کشور بمانیم، چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر وارد کانادا شده اید و نیازی به ویزا ندارید، اما قصد دارید که مدت طولانی تر و بیشتری را در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید، باید برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنید و هزینه های لازم برای این کار را نیز پرداخت کنید. نکته قابل توجه و بسیار مهمی که وجود دارد، این است که شما حداقل باید ۳۰ روز قبل از به اتمام رسیدن تاریخ انقضای ویزای خود برای تمدید آن اقدام کنید. این بازه زمانی، معمولا ۶ ماه پس از زمانی است که برای اولین بار وارد کانادا شدید.

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود چیست؟

ویزای مولتیپل کانادا که با اسم ویزای پنج ساله هم در بین مردم شناخته می شود، تا زمانی که اعتبار داشته باشد، به شما اجازه می دهد که به کانادا سفر کنید و ۶ ماه در هر بار سفر خود به این کشور در آن اقامت داشته باشید. این کار تا زمان اعتبار ویزا که ۱۰ سال برای برخی از کشورها و ۵ سال برای ما ایرانی ها می باشد، به هر تعدادی که متقاضی تمایل داشته باشد، قابل تکرار است.
البته، این ویزا به طور دقیق، یک ماه قبل از منقضی شدن گذرنامه ی شما اعتبار دارد. شما باید قبل و یا دقیقا در روز انقضای ویزای خود وارد کانادا شوید.

ویزای سینگل یا یک بار ورود چیست؟

همانطور که از اسم ویزای سینگل یا یک بار ورود هم می توانید حدس بزنید، به شما اجازه می دهد که فقط یک بار وارد کانادا شوید.

ویزای اقامت موقت کانادا چیست؟

شهروندان کانادایی و کسانی که دارای اقامت دائم کانادا هستند حق ورود آزادانه به کانادا را دارند. سایر بازدیدکنندگان از جمله گردشگران، دانشجویان و کارگران برای ورود به کانادا ممکن است به  یک ویزای اقامت موقت (TRV) از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) احتیاج داشته باشند.

آیا هرکسی که قصد سفر به کانادا را دارد نیاز به ویزای اقامت موقت دارد؟

خیر اگر از یک کشور معاف از ویزا هستید برای بازدید از کانادا نیازی به ویزای اقامت موقت ندارید. در این حالت، فرد معاف از ویزا که به کانادا پرواز می کند، قبل از سوار شدن به هواپیما باید درخواست و مجوز الکترونیکی سفر (eTA) را دریافت کند. اگر از طریق زمینی به کانادا سفر کند، فرد معاف از ویزا نیازی به ویزای اقامت موقت یا eTA ندارد.
شهروندان سایر کشورها باید قبل از ورود به کانادا برای ویزای اقامت موقت اقدام کنند، مگر اینکه جزء موارد معافی دیگر باشند.

آیا اگر قصد تحصیل در کانادا را داشته باشم به مجوز تحصیل نیاز دارم؟

اگر تحصیل شما در کانادا کمتر از شش ماه طول بکشد، به مجوز تحصیل احتیاجی ندارید. در صورت تحصیل بیش از شش ماه، اگر از کشورهای معافیت از ویزا نیستید، علاوه بر ویزای اقامت موقت، به مجوز تحصیل نیز نیاز دارید.

چگونه می توانم برای کار در کانادا مجوز کار بگیرم؟

روش های زیادی برای دریافت مجوز کار وجود دارد. در برخی شرایط، کارفرمای کانادایی باید نشان دهد که قادر به یافتن شهروندان کانادایی یا مقیم‌های دائم کانادا برای پر کردن آن شغل نیستند.

در صورت عدم پذیرش درخواست TRV من چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر درخواست ویزای اقامت موقت شما رد شود، فرآیندی رسمی برای درخواست تجدیدنظر وجود ندارد. بعلاوه ، شما فقط در صورتی می‌توانید دوباره اقدام کنید که وضعیت شما به طور اساسی تغییر کرده باشد یا اطلاعات جدید قابل توجهی برای ارسال داشته باشید.

برای کمک به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده برای گرفتن ویزای اقامت موقت برای بازدید از کانادا چه کاری می توانم انجام دهم؟

اگر دوست یا عضوی از خانواده شما برای بازدید از کانادا به یک ویزای اقامت موقت نیاز داشته باشد ، درخواست اولیه آنها باید در خارج از کشور، در دفتر ویزا مسئول کشور یا منطقه متقاضی انجام شود. شما می توانید نامه دعوت‌نامه ای در اختیار آنها قرار دهید و در مورد چگونگی کمک به فرد برای بازدید از کانادا توضیح دهید. به عنوان مثال ، ممکن است اعلام کنید که هزینه بلیط هواپیما یا محل اقامت را پرداخت خواهید کرد. اگرچه نامه دعوت نامه می تواند به یک درخواست ویزای اقامت موقت کمک کند، اما دریافت ویزا برای فرد تضمین نمی کند.

چه مدارکی برای درخواست لازم است؟

علاوه بر فرم‌های اپلای و هزینه های مورد نیاز، باید عکس ها، اثبات حمایت مالی، فتوکپی بلیط برگشت یا برنامه سفر (در صورت وجود) و سایر اسناد مورد نیاز را به دفتر مسئول ویزای کشور یا منطقه‌ی خود ارائه دهید.

من ساکن آمریکا و دارای گرین‌ کارت هستم. آیا لازم است برای ویزای اقامت موقت اقدام کنم؟

نه. شما می توانید در صورت مسافرت از طریق زمین، گذرنامه و گرین‌ کارت معتبر خود را در مرز کانادا ارائه دهید. اگر از طریق هوایی به کانادا می‌آیید، به مجوز الکترونیکی سفر (eTA) نیاز دارید.

آیا می توانم یک درخواست برای خانواده ام پر کنم اگر با هم سفر می‌کنیم؟

خیر، هر یک از اعضای خانواده باید فرم های مورد نیاز را تکمیل و امضا کنند. والدین یا سرپرستان می‌توانند به فرزندان خود کمک کنند تا فرم ها را پر کنند همچنین به امضای کودکان زیر 18 سال نیاز خواهید داشت. همه درخواست ها را می توان در یک پاکت، با یک رسید پرداخت برای کل هزینه برای همه برنامه ها ارسال کرد.

چه مدت می توانم با TRV در کانادا بمانم؟

اگر در گذرنامه شما مهر، تاریخ دست نویس یا سندی وجود نداشته باشد که تاریخ انقضا را مشخص کند، وضعیت شما به عنوان یک مقیم موقت پس از شش ماه بعد از ورود به کانادا منقضی می شود.

چگونه می توانم اقامت خود را تمدید کنم؟

برای تمدید وضعیت خود به عنوان مقیم موقت، می‌توانید بصورت آنلاین یا با استفاده از فرم درخواست اقدام کنید. شما باید درخواست خود برای تمدید اقامت در کانادا حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضا ارا‌َٔئه دهید. اگر اقامت موقت شما پس از ارسال درخواست خود برای تمدید منقضی شود، اما هنوز تصمیمی درباره درخواست دریافت نکرده باشید، می توانید تحت شرایطی در کانادا بمانید. این وضعیت تا زمان تصمیم گیری درباره درخواست جدید شما ادامه دارد.

آیا می توانم از طریق ویزای اقامت موقت در کانادا تحصیل کنم؟

دانشجویان خارجی برای دنبال کردن برنامه آموزشی در کانادا نیاز به مجوز تحصیل دارند. با این حال، چندین استثنا در این قانون وجود دارد.
اگر مدت زمان برنامه شما در کانادا کمتر از شش ماه باشد.
اگر عضو خانواده یا کارمند نماینده خارجی معتبر در امور خارجه و تجارت بین‌الملل کانادا باشید.
اگر عضو یک نیروی مسلح خارجی باشید.
اگر با مجوز کار یا ویزای دانشجویی در کانادا هستید، فرزندان خردسال شما می توانند در مقطع متوسطه یا ابتدایی تحصیل کنند.

آیا می توانم با ویزای اقامت موقت در کانادا کار کنم؟

به عنوان یک قاعده کلی، یک تبعه خارجی برای کار در کانادا باید مجوز کار دریافت کند، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد.

آیا برای حضور در کار تجاری به کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت دارم؟

اگر اهل کشوری هستید که برای بازدید از کانادا به ویزا احتیاج دارد، باید مانند هر توریست دیگری برای ویزای اقامت موقت اقدام کنید. این برنامه همانند ویزای توریستی است. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا از صفحه ما درباره‌ی بازدید کنندگان تجاری دیدن کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • مهتاب

  میخوام زیر مجموعه مادرم شم برای اقدام کانادا
  در cicقسمتی برای submit مدارکم پیدا نمیکنم میتونید راهنماییم کنید ؟

 • مهدی بخشی

  با سلام این روزا یه خبری اومده ایا بعد ویزای توریستی کانادا و رفتن به اونجا ایا این حرف درسته که وزارت خارجه کانادا،ویزای توریستی ما رو به ویزای کار رایگان تبدیل میکنند؟

 • رز

  سلام اگر ریجکت بشویم چقدر متضرر می شویم؟
  و آیا تضمینی هست در طول ۶ ماه کار پیدا بکنیم؟ در طی این ۶ ماه باید در هتل اقامت داشته باشیم؟ اجازه برداشت از تمکن را داریم؟

  • مشاور موسسه تراست

   پیدا کردن شغل وابسته به مهارتها و تخصص شماست و در طول این مدت در هتل یا هر اقامتگاه دیگری میتونید اقامت داشته باشید. بله مبلغ تمکن مالی در اختیار خودتان است.

 • زهرا کاشانی

  سلام وقت بخیر
  من ۵ ماه و نیم قبل برای ویزای توریستی اقدام کردم بعد تا الان شده ۱۱۴ روز کاری.تو سایت کانادا هم نوشته ۱۲۷ روز کاری طول میکشه تا جواب توریستی بیاد
  برای من الان تو مرحله چک لیست هستش. به نظرتون ممکنه جواب رو سریعتر بدن یا تا یکسال هم طولش میدن؟ یا ممکنه ریجکت کنن تو این مرحله؟

 • مهدی

  من ۳۷ سالمه مجرد،
  خواهرم ۳۱ سال مجرد،
  اعتبار ویزای توریستی پدر و مادرم هم ۵ ماه دیگه تموم میشه و ۲ بار هم سفر به کانادا داشتن؛

  اگر من و خواهرم همزمان برای ویزا اقدام کنیم، شانسمون رو برای ویزا شدن پایین میاره؟

 • Tayebe

  داشتن دعوت نامه از برادری که پی آر داره اما با پناهندگی، تاثیر منفی برای ویزای توریستی داره یا مشکلی نداره؟

 • رفیعه

  در خصوص بیمه برای ویزای توریستی آیا اجباری هست؟ هزینه حدودی چقدر هست؟ و اینکه برای زایمان چه مقدار هزینه با بیمه کاور میشه؟

 • Mehrdad

  سلام من آلمان هستم و پاس آبی آلمان رو دارم با دعوتنامه‌از کانادا میتونم‌ویزتی کانادا رو بگیرم

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. اگر شرایط ویزتور ویزا را داشته باشید بله، می توانید دریافت کنید. برای بررسی بیشتر بهتر است یک وقت مشاوره دریافت کنید.

 • ali

  سلام مقدار تمكن مالي براي ويزاي توريستي كانادا براي شخص متقاضي چقدر هست؟ و به ازاي هريك از اعضاي خانواده چه مقدار بايد اضافه بشه؟

  • کارشناس تراست

   با سلام.ممنون از همراهیتون.
   حداقل هزینه زندگی برای شش ماه،و مبلغ و دارایی هرچه بیشتر،بهتر.