کار پس از تحصیل در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

 اجازه کار پس از تحصیل در کانادا  

کشور کانادا رویا بسیاری از ما به عنوان مقصد مهاجرت است. دسته ای از مسیرهایی که می توان از طریق آنها به کانادا مهاجرت کرد، مسیرهایی هستند که پس از تحصیل در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان گشوده می شود. این مسیرهای مهاجرتی شرایط بسیار سهل و رقابت بسیار کمتری دارند و به همین علت است که جز مطمئن ترین و کم تشریفات ترین مسیرهای مهاجرتی محسوب می شوند. اما موضوع دیگری نیز وجود دارد که ممکن است برای بسیاری عامل بازدارنده برای پیمودن است مسیرهای است آن هم دریافت پذیرش تحصیلی و هزینه های زندگی در حین تحصیل در کاناداست.

 اجازه کار پس از تحصیل در کانادا

دانشگاه های زیاد و تراز اولی در کانادا وجود دارند که همه ساله بیش از 60 هزار نفر برای تحصیل به کانادا سفر می کنند و در دهه ی گذشته، حدود 14.000 نفر از جوانان ایرانی به کشور کانادا سفر تحصیلی داشته اند. کشور کانادا اعلام کرده است که دانشجویان خارجی سالیان حدود 22 میلیارد دلار برای این کشور سودآوری اقتصادی دارند و سود آوری دانش جویان خارجی پرداخت شهریه ی دانشگاه های خاتمه نمی یابد. کانادا اعلام کرده که طی دهه ی گذشته بیش از 170 هزار فرصت های شغلی کانادا را پس از تحصیل خود در دست گرفته اند و این به معنا سود آوری اقتصادی و سازندگی در این کشور است.

افرادی که در کانادا تحصیل کرده باشند می توانند پس از تحصیل خود مشغول به کار شوند و پس از مدتی کار کوتاه مدت، برای اقامت دائم این کشور اقدام به ثبت نام کنند. طبق آمار های دولت کانادا، بیش از 60 درصد از دانشجویان این کشور پس از تحصیل خود در کانادا مشغول به کار شده و اقامت گزیدند. این روند مهاجرتی از مسیرهای مختلفی امکان پذیر است. کشور کانادا در هر فاز از این مسیرهای مهاجرتی از حضور متقاضیان مهاجرت از مسیرهای تحصیلی سود می برد. لذا تسهیلات فراوانی در راه این مسیرهای مهاجرتی وجود دارند که مهاجرت تحصیلی کانادا را جز جذاب ترین، مطمئن ترین و آسان ترین مسیر مهاجرتی قرار می دهد.

اما برای اینکه بتوانید در کانادا تحصیل کنید باید پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه ها و موسسات تحصیلی کانادا را داشته باشید. اگر بخواهید پس از تحصیل در کار کنید، مجوز کار پس از تحصیل یا PGWP (Post Graduate Work Permit) نیاز خواهید داشت. و اگر بخواهید پس از مدتی کار پس از تحصیل اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید، باید در یکی از برنامه های مهاجرتی فدرال یا استانی مانند سیستم اکسپرس انتری یا برنامه های مهاجرتی استانی اقدام به ثبت نام کنید. در این مقاله قصد داریم با فاز دوم این روال مهاجرتی تمرکز کنیم و مجوز کار پس از تحصیل یا PGWP را معرفی کنیم.

  اجازه کار پس از تحصیل چیست؟

برای اینکه شما بتوانید برای یک دوره ی تحصیلی به کانادا مسافرت کنید، ابتدا باید پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی کانادا که دانشجوی خارجی می پذیرند (DLI: Designated Learning Institution) داشته باشید. پس از دریافت پذیرش تحصیلی شما باید دو مجوز ویزای توریستی (Visitor Visa) و مجوز تحصیل (Study Permit) را از سازمان مهاجرتی کانادا دریافت کنید تا بتوانید برای گذراندن دوره ی تحصیل خود به خاک کانادا وارد شوید. درخواست مجوز های فوق در سایت سازمان مهاجرت کانادا به صورت آنلاین امکان پذیر است.

حال زمانی که تحصیل شما در کانادا با موفقیت به پایان می رسد، مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شما نیز به پایان خواهد رسید و شما باید یا از کشور کانادا خارج شوید و یا ویزای خود را با یکی دیگر از ویزا های کانادا تمدید کنید. یکی از گزینه های بسیار راحت پیش روی شما، تمدید ویزای تحصیلیتان با ویزای اقامت موقت کاری پس از تحصیلی یا ویزای PGWP است. این ویزا به راحتی برای دانشجویان تحصیل کرده در کانادا صادر می شود و امکان پیدا کردن کار و مشغولیت کاری به مدت یک سال یا بیشتر را برای ایشان فراهم می کند.

اجازه کار پس از تحصیل

آیا می توانم پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار شوم؟

بسیاری از دانشجویان خارجی در کانادا دوست دارند پس از تحصیل برای مدتی در کانادا بمانند، به دنبال کار بگردند و مشغول به کار شوند. برخی می خواهند برای مدتی تجربه ی کار در کانادا داشته باشند و برخی دیگر قصد دارند تا به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. دریافت اجازه ی اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان کانادا بسیار آسان است. دانشجو کافیست که ظرف 3 ماه پس از اتمام تحصیل برای مجوز PGWP به سازمان مهاجرت کانادا درخواست دهد و به تناسب مقطع و رشته ی تحصیلی، و شرایط شخصی دانشجو اجازه ی اقامت موقت کاری در کانادا دریافت کند.

 پیش نیازهای دریافت مجوز کار پس از تحصیل کانادا  برای دانش آموختگان کانادا

مجوز PGWP به دانشجو اجازه ی اقامت موقت و کار در خاک کانادا را می دهد و پیش نیاز های متعددی دارد. موارد زیر شرایط و پیش نیاز هایی هستند که متقاضی این ویزا باید داشته باشند:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال تمام داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل برای مدت 8 ماه به صورت تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد.
 • متقاضی باید گواهی اتمام برنامه ی تحصیلی خود را ارائه دهد.
 • متقاضی باید در یکی از مؤسسات آموزشی زیر فارغ التحصیل شده باشد:
  • کالج ها یا دانشگاه های دولتی یکی از ایالت های کانادا یا مدارس آموزش فنی حرفه ای کبک.
  • کالج ها یا دانشگاه های خصوصی یکی از ایالت های کانادا که شرایطی مانند موسسات دولتی دارند.
  • موسسات آموزشی پس از دیپلم کبک که برنامه های آموزشی بیش از 900 ساعته دارند و آموزش کار حرفه ای می دهند.
  • مدارس خصوص کانادایی که برنامه های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری ارائه می دهند.
 • متقاضی باید طی 90 روز پس از اتمام تحصیل خود درخواست اجازه ی کار خود را ارائه دهد.
 • تحصیل متقاضی باید با مجوز قانونی اقامت و تحصیل انجام شده باشد.

شرایط خاصی نیز وجود دارند که حتی در صورتی که شرایط فوق را نداشته باشید می توانید مجوز PGWP را دریافت کنید که به شرح زیر هستند:

 • اگر دوره ی تحصیل خود را به صورت جهشی گذرانده باشید و به عنوان مثال دوره ی تحصیلی 8 ماهه ی خود را ظرف 6 ماه به اتمام رسانده باشید.
 • شما از یکی از موسسات DLI به یک موسسه ی خارج از DLI منتقل شده باشید و مدت زمان تحصیل خود را در آنجا به اتمام رسانده باشید و یا برعکس.
 • شما بخشی از تحصیل خود را به صورت پاره وقت گذرانده باشید.
 • شما در یک مدرسه آموزش هواپیمایی تحصیل کرده باشید و مجوز پرواز تجاری دریافت کرده باشید و یا مجوز آموزش دروس هواپیمایی دریافت کرده باشید.
 • شما در یکی از موسسات حرفه و کار آموزی کبک آموزش دیده باشید.

اگر شما شرایط فوق را نداشته باشید و یا نتوانید ظرف مدت 90 روز تامین نمایید باید پس اتمام این مدت از کشور کانادا خارج شوید.

 کار پس از تحصیل کانادا

اگر تحصیل شما شرایط زیر را داشته باشید نمی توانید مجوز PGWP را دریافت کنید.

 • تحصیل شما کمتر از 8 ماه تمام وقت باشد.
 • شما بیش از 8 ماه تحصیل کرده باشید اما این مدت به صورت پیوسته نبوده باشد.
 • شما از Global Affairs Canada (GAC) اسکالرشیپ دریافت کرده باشید.
 • شما از GAC پاداش یا فاند دریافت کرده باشید.
 • شما یک دوره ی تحصیلی از راه دور در کانادا را شروع شده باشید.
 • شما یک بار مجوز PGWP دریافت کرده باشید.
 • و تعدادی دیگر از موارد غیر قابل قبول که شامل جامعه ی ایرانیان نمی شود.

مراحل ثبت نام مجوز کار کانادا پس از تحصیل 

تکمیل مراحل قانونی ثبت نام مجوز کار پس از تحصیل کانادا بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی به صورت آنلاین یا حضور در کانادا ثبت نام خود را انجام دهید. پیش نهاد می دهیم به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام دهید. شما ابتدا باید در وب سایت رسمی سازمان مهاجرت کانادا ثبت نام کنید و کد GCkey دریافت کنید و اطلاعات بانکی خود را اعلام کنید. فرم های زیر در ثبت نام باید تکمیل شوند و در ارائه شوند.

 • فرم تبدیل و تغییر ویزا کانادا و ادامه ی اقامت (IMM 5710)
 • فرم مشخصات همراه یا همسر متقاضی در صورت وجود (IMM 5409)
 • فرم اعلام وکالت نامه به نماینده متقاضی در صورت وجود (IMM 5476)
 • فرم اجازه ی تحویل و دریافت مدارک توسط نماینده ی متقاضی (IMM 5475)

علاوه بر فرم های بالا باید مدارک زیر نیز در پرونده در خواست تمدید ویزای خود ضمیمه کنید:

 • کپی پاسپورت متقاضی.
 • کپی ویزای تحصیلی و تمامی مستندات موجود آن.
 • مدرک تحصیلی و ریز نمرات دریافت شده.
 • نامه ای شما پایان موفقیت آمیز تحصیل شما را بیان کند.
 • نامه ای موسسه ی آموزشی که مدت زمان تحصیل شما را بیان کند.

زمانی که تمامی مدارک و موارد فوق را در وب سایت ثبت نام ارائه دادید، سیستم ثبت نام درگاه پرداخت اینترنتی هزینه ی ثبت نام را برای شما باز خواهد کرد که پس از پرداخت هزینه ی ثبت نام درخواست شما ثبت خواهد شد. سپس شما باید منتظر بمانید تا پاسخ پرونده ی شما برای ایمیل شما ارسال شود. از زمانی که مجوز PGWP شما به دستتان برسد می توانید شروع به کار کنید.

دریافت مجوز کار پس از تحصیل کانادا چه مدت زمان می برد؟

اگر ثبت نام شما به صورت اینترنتی انجام شده باشد زمان بررسی و پاسخ دهی به درخواست مجوز کار پس از تحصیل کانادا شما حدود 50 روز به طول خواهد انجامید. اما اگر ثبت نام شما به صورت کاغذی و حضوری انجام شود این مدت زمان ممکن است تا 100 روز به دراز بکشد. به همین علت مجدداً توصیه می کنیم تمامی ثبت نام های در سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) را به صورت اینترنتی انجام دهید.

هزینه‌های دریافت ویزای کار کانادا پس از تحصیل چقدر است؟

مجوز PGWP به عنوان اجازه ی کار بدون محدودیت یا Open Work Permit محسوب می شود هزینه ای بیشتر از مجوز کار دانشجویی دارد. در نهایت شما باید 155 دلار کانادا هزینه ی بررسی مدارک در هنگام ثبت نام و 100 دلار کانادا هزینه ی صدور مجوز PGWP را زمان دریافت مجوز بپردازید.

هزینه های دریافت ویزای کار کانادا

مجوز کار پس از تحصیل در کانادا چقدر زمان اعتبار دارد؟

مدت زمان اعتبار مجوز PGWP بسته مدت زمان تحصیل در کانادا متغییر است و حالات زیر برای اعتبار آن تعریف شده است:

 • اگر مدت زمان تحصیل شما کمتر از 8 ماه بوده باشد PGWP برای شما صادر نمی شود.
 • اگر مدت زمان تحصیل شما بین 8 ماه تا 2 سال به صورت تمام وقت بوده باشد، مدت زمان اعتبار PGWP شما به اندازه ی زمان تحصیل شما خواهد بود.
 • اگر مدت زمان تحصیل شما بیش از 2 سال بوده باشد اعتبار PGWP ممکن است تا 3 سال برای شما صادر شود.
 • اگر شما دوره های تحصیلی متعددی در کانادا گذرانده باشید، اعتبار PGWP ممکن است تا 3 سال برای شما صادر شود.

آیا می توان در حین اقامت در کانادا با مجوز کار در کانادا پس از تحصیل برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟

زمانی که مدت زمان اعتبار اقامت کاری پس از تحصیل شما در کانادا به پایان رسد، شما می توانید از مسیر های مهاجرتی متعددی برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. تعدادی از مسیر های مهاجرتی ای که پیش روی شما خواهند بود به شرح زیر هستند.

 • برنامه ی مهاجرتی تجربه کانادایی (Canadian Experience Class).
 • برنامه ی مهاجرتی کارکنان ماهر فدرال (Federal Skilled Workers Program (FSWP)).
 • برنامه ی مهاجرتی بازرگانان فدرال (Federal Skilled Trades Program (FSTP)).
 • برنامه های مهاجرتی استانی کانادا (Provincial Nominee Program).
 • برنامه ی مهاجرتی آزمایش آتلانتیک که شامل حال ایرانیان نمی شود.

شما باید با توجه به شرایط شخصی خود و سابقه ی کاری این که در مدت اقامت خود با PGWP خود در کانادا داشته اید، حوزه ی کاری، داشتن اقوام و اعضای خانواده در کانادا، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، سطح کاری ای دارید (مدیریتی، بازرگانی، تخصصی یا تکنینی یا غیره) و مقصدی که برای کار و زندگی خود انتخاب کرده اید مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنید. تضمینی صدور ویزای اقامت دائم پس از گذاردن کار پس از تحصیل کانادا وجود ندارد اما این نکته نوید بخش شما خواهد بود که نسبت به متقاضیانی که از خارج کانادا اقدام به ثبت نام می کنند شانسی بالا تری را خواهید داشت.

سوالات متداول

PGWP، اجازه کار آزادی است که برای افراد خارجی که از موسسات واجد شرایط در کانادا فارغ التحصیل می شوند، در دسترس است. دارنده این اجازه نامه می تواند برای هر کارفرما و در هر جای کانادا کار کند.

برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، دانشجوی خارجی باید:

 • حداقل 18 سال داشته باشد.
 • بی وقفه در یک برنامه مطالعاتی به مدت حداقل هشت ماه، به طور تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد.
 • مدرکی از محل تحصیل مثل رونوشت، نامه، گواهی یا … برای تایید شرکت در برنامه در اختیار داشته باشد.
 • از موارد زیر فارغ التحصیل شده باشد:
 • پس از متوسطه از موسسات آموزشی دولتی مثل کالج، دانشگاه ها مدارس فنی یا تجاری یا CEGEP در استان کبک
 • مدارس خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانینی مشابه با مدارس دولتی فعالیت می کنند (در حال حاضر تنها تعدادی از موسسات خصوصی پس از متوسطه در کبک وجود دارد)
 • مدارس دوره متوسطه و پس از متوسطه در کبک که برنامه هایی به مدت 900 ساعت یا بیشتر ارائه می دهند که شرکت در آن ها در انتها منجر به اخذ مدرک تحصیلی DEP یا گواهی حرفه ای ASP خواهد شد
 • –         – مدارس خصوصی در کانادا که طبق قوانین استان مدارک تحصیلی مثل لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا، اعطا می کنند. اما اخذ مدرک تنها زمانی که در برنامه آموزشی مجاز توسط استان شرکت شود، ممکن است.
 • پس از به تمام رسیدن برنامه تحصیل، ظرف 180 روز درخواست اجازه کار کنید.
 • در این مدت که هنوز درخواست اجازه کار نداده اید، مجوز معتبر برای تحصیل را در اختیار داشته باشید.

نکته مهم: کانادا به دانشجویان خارجی این امکان را داده که در پاییز سال 2020 میلادی برنامه خود را در موسسه آموزشی به صورت آنلاین آغاز کنند و پس از اتمام تحصیلات در کانادا، مجاز به دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی یا PGWP خواهند بود.

شما نمی توانید توانند اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را دریافت کنید اگر:

 • در برنامه ای تحصیل کرده اید که مدت زمان آن کمتر از 8 ماه بوده است
 • بیش از 8 ماه تحصیل کرده اید اما این تحصیل به طور مداوم نبوده، مثلا یک ترم مرخصی گرفته اید
 • در برنامه بورس تحصیلی کانادا که منافع مشترک را تامین می کند و توسط امور بین المللی کانادا یا GAC تامین می شود، شرکت کرده اید
 • در برنامه جوایز دولتی کانادا که توسط GAC اهدا می شود شرکت کرده اید
 • بودجه ای به هر طریق از GAC دریافت شده باشد
 • از بورس تحصیلی فرصت برابر کانادا-شیلی استفاده کرده اید
 • در برنامه تبادل محقق بین کانادا و چین حضور داشتید
 • در یکی  از برنامه های سازمان بورسیه آمریکا مشارکت داشتید
 • برنامه تحصیلی که گذراندید به صورت آموزش از راه دور چه خارج از کانادا و چه داخل کانادا بوده
 • در گذشته پس از اتمام یک برنامه برنامه تحصیلی دیگر، اجازه کار پس از فارغ التحصیلی دریافت کرده بودید.

به طور کلی باید گفت اگر فرد قصد ماندن و کار در کانادا را نداشته باشد، نیاز هم به PGWP نخواهد داشت.

بسته به مدت زمان دوره تحصیلات تکمیلی در کانادا، PGWP، برای حداکثر سه سال صادر می شود. برای مثال اگر مدت زمان تحصیل یکساله بود، PGWP هم برای مدت یک سال معتبر است. با این حال اگر مدت زمان برنامه تحصیلی دو سال یا بیشتر باشد، احتمال دارد،PGWP  با اعتبار سه سال  صادر گردد.

برای ارسال درخواست، فرد باید دوره تحصیلی را گذرانده و به اتمام رسانده باشد همچنین امکان دریافت گواهی یا مدرک خود را داشته باشد، که با یک رونوشت یا نامه رسمی و معتبر قابل اثبات است.

همچنین درخواست باید در مدت زمان 180 روز پس از دریافت گواهی کتبی مبنی بر اینکه فرد تحصیل خود را به پایان رسانده ارسال شود.

داوطلبان می توانند هم به صورت آنلاین و هم از طریق پست، درخواست خود را به IRCC ارسال کنند.

برای اطلاع از مدت زمان پروسه بررسی درخواست PGWP، از ابزار زمان پردازش ویزای مهاجرت کانادا استفاده کنید. در آنجا درخواست اقامت موقت را انتخاب کرده و سپس یکی از گزینه های: تمدید اجازه کار یا کارفرمای جدید، را که نوع درخواست اقامت موقت را نشان می دهد انتخاب کنید.

تمام هزینه فعلی PGWP، 255 دلار کانادا است. 155 دلار کانادا از این مبلغ صرف هزینه اجازه کار و 100 دلار کانادا از آن هم بهای دارنده اجازه کار آزاد است که باید پرداخت شود.

10. افراد با چه مدرکی واجد شرایط برای دریافت PGWP هستند؟ کدام یک از موسسات آموزشی پس دوره متوسطه برای ارائه برنامه تحصیلی معتبر هستند؟

اولا متقاضی باید تمام معیارها و شرایط PWGP را داشته باشد. علاوه بر این برای اخذ PGWP، داوطلب باید مدرک و گواهی تحصیل خود را از یکی از موسسات آموزشی زیر دریافت کند:

 • یکی از موسسات دولتی پس از دوره متوسطه مثل کالج، مدارس فنی و تجاری، دانشگاه یا CEGEP در استان کبک
 • یکی از موسسات آموزشی خصوصی پس از متوسطه که تحت قوانین و مقررات مشابه با موسسات دولتی فعالیت می کند
 • یکی از موسسات متوسط یا پس از متوسطه در کبک که برنامه هایی به مدت 900 ساعت یا بیشتر ارائه داده و در انتها دانشجو، مدرک تحصیل حرفه ای DEP  (به زبان انگلیسی DVS) یا گواهی تخصص ASP دریافت می کند.
 • موسسات خصوصی کانادا که مجاز اعطای مدرک به دانشجو، در صورت شرکت فرد در یکی از برنامه های دارای مدرک که مورد تایید استان است، هستند

متقاضیان PGWP، باید لیست اسناد و مدارک مورد نیاز که توسط IRCC ارائه می شود را بررسی کنند.

خیر، بر اساس بروزرسانی IRCC در سال 2019، دانشجویان خارجی درصورت تمایل باید تا 180 روز پس از صدور مدرک اتمام دوره آموزشی، برای دریافت PGWP اقدام کنند. مجوز تحصیل باید در تمام این 180 روز معتبر باشد.

PGWP را نمی توان بیشتر از حداکثر مدت زمان مجاز که طبق برنامه تحصیلی تعیین شده است، تمدید نمود. هنگامی که اعتبار PGWP رو به اتمام است متقاضی در صورت تمایل به ادامه کار در کانادا باید برای مجوز یا ویزای دیگری اقدام کند.

14. آیا اگر کسی PGWP را بر اساس مدرک قبلی خود دریافت کرده و سپس مدرک دیگری در کانادا دریافت نموده باشد، می تواند برای دریافت یک  PGWP مجزا اقدام کند؟

در یکسری از موارد دانشجویان در ترم آخر، تنها یک یا دو درس برای اتمام تحصیل خود دارند، بنابراین در ترم آخر به صورت پاره وقت درس می خوانند تا تحصیل خود را به اتمام برسانند. در چنین حالتی دانشجو شرایط تحصیل تمام وقت را نقض نکرده و همچنین صلاحیتشان برای دریافت PGWP را هم از دست نمی دهند.

دارنده PGWP می توان برای هر شغلی و برای هر کارفرمایی در هر کجای کانادا کار کند؛ لذا ممکن است محدودیت های خاصی به فراخور کار اعمال شود.

بله، متقاضی می تواند هر دو را با هم پیش ببرد. PGWP یک راه پرطرفدار و محبوب برای فارغ التحصیلانی است که می خواهند برای کار در کانادا بمانند و در عین حال مراحل و روند درخواست برای اقامت دائم را هم پیگیری کنند.

بله اما در این حالت PGWP فقط برای مدتی برابر با مدت تحصیل در کانادا صادر می شود. مثلا اگر دانشجویی در سال آخر برنامه کارشناسی به یکی از دانشگاه های کانادا منتقل شود، PGWP را با حداکثر یک سال اعتبار می تواند کسب کند.

نه، همسر برای دریافت مجوز کار باید به صورت مجزا در خواست دهد. با این حال برای دریافت مجوز کار آزاد برای همسر همراه دارنده PGWP باید نشان دهد که در یک شغل مدیریتی، فنی یا در کاری که به مهارت خاصی نیاز دارد، مشغول به کار است. در این حالت هر یک از طرفین برای درخواست مجوز کار آزاد، باید مدارک PGWP و اشتغال فارغ التحصیلان خارجی همسر خود را هم ارائه دهند.

همزمان با در خواست فارغ التحصیلان برای PGWP، کودکان می توانند برای بازدیدکننده یا مجوز تحصیل درخواست ارسال کنند. این کار نیازمنده هزینه و مدارک اضافی خواهد بود.

اعضای خانواده باید در خواستی را برای دریافت مجوز مناسب ارسال کنند تا امکان اقامت در کانادا نزد دارنده PGWP فراهم شود.

در این حالت هم برای دریافت PGWP همان معیارها و شرایط برای فارغ التحصیلان خارجی از موسسات آموزشی کبک بر قرار است. برنامه PGWP برنامه های ویژه در سیستم آموزشی کبک را هم به شرطی که طول برنامه حداقل 900 ساعت معادل 8 ماه باشد، به رسمیت می شناسد. موسسات آموزشی ای که به رسمیت شناخته شده اند، به شرط آن که از نظر وزارت آموزش و پرورش معتبر باشند شامل مدارس متوسطه دولتی یا خصوصی و یا مدارس خصوصی پس از متوسطه است. PGWP که پس از فارغ التحصیلی در کبک کسب شده، در سراسر کانادا معتبر خواهد بود.

اجازه تحصیل یا اجازه کار، جایگزین ویزا نیست و امکان بازگشت به کانادا را نمی دهد. اگر TRV یا eTA هنوز معتبر است و اجازه تحصیل منقضی نشده باشد، ممکن است بتوان به کانادا بازگشت. اگر TRV یا eTA منقضی شده باشد، باید برای یک مورد جدید درخواست داد. اگر درخواست برای PGWP در هنگامی که فرد خارج از کانادا است تایید شود،می توان با استفاده ازآن وارد کانادا شد.

ماموران درگاه های مرزی می توانند هنگام بازگشت به کشور مدرکی از درخواست PGWP ارسال شده بخواهند. به عنوان مثال، یک کپی از برنامه، رسید پرداخت هزینه و …

اگر دوره تحصیلی با یادگیری از راه دور یا از خارج از کانادا یا از داخل کانادا به پایان برسانید، برای PGWP واجد شرایط نیستید.

هنگامی که منتظر تصمیم گیری در مورد درخواست کلاس در Canada Experience Class (CEC) هستید و مجوز کار شما پس از فارغ التحصیلی در حال انقضا است، ممکن است بتوانید از این قانون ستفاده کنید.

پر کردن مجوزهای کار آزاد به متقاضیان واجد شرایطی که مجوز کارشان منقضی شده است (ظرف چهار ماه یا کمتر) اجازه می دهد تا زمانی که منتظر تصمیم نهایی در مورد درخواست اقامت دائم خود هستند، به کار خود ادامه دهند.ر

PGWP ها فقط تا تاریخ انقضا گذرنامه معتبر هستند. در غیر این صورت، مهم است که گذرنامه خود را خیلی زودتر از زمان درخواست PGWP تمدید کنید.ر

قبل از انقضاء اجازه تحصیل بیایدکه درخواست PGWP ارسال شود. قبل از اقدام، نیازی نیست منتظر بمانید تا مدرک خود را از نظر فیزیکی دریافت کنید یا در مراسم فارغ التحصیلی خود شرکت کنید. اعلانی که بیانگر واجد شرایط بودن برای دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه است، ممکن است کافی باشد. به عنوان مثال، رونوشت یا نامه رسمی. درخواست در طی 180 روز پس از دریافت تأیید کتبی مبنی بر اینکه شرایط برنامه مطالعه خود را تکمیل کرده اید، مهم است.

وضعیت ضمنی زمانی است که دانشجو یا کارگر درخواست می کند وضعیت خود را قبل از انقضا وضعیت تمدید کند، بنابراین خواهد توانست تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست مجوز جدید در کانادا بمانند.

بنابراین، دانشجویانی که برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده اند می توانند در کانادا باقی بمانند با همان شرایط مجوز تحصیل خود در حالی که منتظر تصمیم در مورد برنامه PGWP خود هستند، به شرطی که دانشجویان در یک موسسه یادگیری تحصیلات تکمیلی مشخص به صورت تمام وقت ثبت نام کنند.

بله. دانشجویان خارجی جدید می توانند دوره های خود را در DLI کانادا به صورت آنلاین در پاییز سال 2020 آغاز کنند و حداکثر 50 درصد دوره را در خارج از کشور به پایان برسانند و پس از اتمام تحصیلات همچنان قادر به دریافت PGWP برای کار در کانادا هستند.

Load More