تحصیل در مدارس کانادا

اطلاعات پایه درمورد تحصیل در مدارس کانادا

کانادا یکی از کشورهای پهناور جهان با صنعتی قوی و سطح زندگی بالاست. این کشور که تقریباً 10 برابر ایران وسعت دارد، تنها 37 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. کانادا کشوری سردسیر محسوب می‌شود و طبیعتی بسیار زیبا و بکر دارد. اما یکی از نکاتی که باعث شده است کانادا کشوری پیشرفته شود، سیستم آموزشی عالی آن است. در واقع این کشور دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیاست و همین مساله باعث شده است که والدین بسیاری از سراسر جهان بخواهند فرزندشان را، برای تحصیل، به مدارس این کشور زیبا بفرستند. همچنین مدارس این کشور در مقایسه با مدارس آمریکا و انگلستان هم از کیفیت بهتری برخوردارند و هم به نسبت بالا بودن کیفیت، هزینه‌های کمتری را در پی دارند. ضمن اینکه شرایط تحصیل در کانادا برای تمام پایه‌ها بسیار ساده است:

 • داشتن حداقل چهار سال سن
 • داشتن پشتوانه مالی برای تامین شهریه و هزینه‌های جاری زندگی دانش‌آموز در کانادا
 • همراه داشتن قیم، والدین یا انتخاب خانواده‌ای از طرح Home Stay
 • داشتن ویزای دانش‌آموزی

* برای تحصیل در مدارس این کشور نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.

* برای تحصیل در مدارس کانادا کافیست در حد متوسط باشید.

چالش‌های تحصیل در مدارس کانادا در سنین زیر 18 سال

دوری از والدین همواره یکی از مهمترین چالش‌های هر کودک و نوجوانیست. اگر این فاصله به اندازه فاصله دو قاره در دو طرف جهان باشد قطعاً این چالش بسیار بزرگتر خواهد بود. اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد اینست که فرد در سنین پایین، راحت‌تر با محیط جدید انس می‌گیرد و دوستان جدیدی برای خود می یابد. علاوه بر این با استفاده از طرح گاردین یا قیم، که همراهی یک از خویشاوندان یا دوستان دانش‌آموز است، و همچنین طرح ویزای والدین، دانش‌آموز می‌تواند از حمایت عاطفی کافی در طی دوران تحصیل خویش بهره‌مند شود. این دو مورد در ادامه این نوشته مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

درباره ویزای گاردین کانادا بیشتر بدانید.

چالش مهم دیگر تفاوت فرهنگی است. البته می‌توانید در این باره هم نگرانی‌های بی‌مورد را کنار بگذارید. کانادا کشوری چند فرهنگی است و جمعیت مهاجران در آن بسیار زیاد است و در بسیاری از موارد هم که خود فرد مهاجر نباشد، والدینش مهاجر بوده‌اند. این باعث شده است که نژادها، ادیان و فرهنگ‌های مختلف در کانادا با یکدیگر ممزوج شوند و علاوه بر ایجاد حس صمیمت و نزدیکی بین ملت‌ها، جا افتادن بین مردم این کشور راحت‌تر شود. پس تنها کافیست خودتان باشید و در مواردی که لازم است راجع به فرهنگ کانادا بدانید، بهترین راه سوال کردن است. مطمئن باشید با روی باز پاسخ می‌دهند.

و اما چالش آخر مسئله مالی است. هزینه تحصیل در مدارس کانادا برای کسانی که در ایران زندگی می‌کنند در بسیاری از موارد، بسیار بالاست. اما هنگامی که می‌خواهید در این مورد تصمیم بگیرید، کمی بیشتر تامل کنید. توجه داشته باشید که فرزند شما در صورت تحصیل در کانادا و راه یافتن به بازار کار، تنها طی سه الی چهار سال، می‌تواند تمام هزینه‌ها را جبران نماید.

چگونه برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام کنیم؟

چگونه برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام کنیم؟

دو مرحله مهم برای راه یافتن به مدارس کانادا، اگرچه ساده است اما باید با دقت طی شود؛ اول مرحله دریافت پذیرش و دوم مرحله دریافت ویزای تحصیلی.

ابتدا باید مدرسه‌ای را که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، انتخاب نمایید. با توجه به تفاوت ایالت‌های مختلف در قوانین، مخارج زندگی و حتی آب‌وهوا، بهتر است ابتدا از اینکه چه ایالت و شهری را مد نظر دارید شروع کنید. پس از این مدارس را مورد بررسی قرار دهید و بنا بر نیازتان چند مورد را انتخاب کرده و با مسئولین آنجا مکاتبه انجام دهید و مدارک لازم را ارائه دهید. در صورت انجام درست روال کاری، دریافت پذیرش به آسانی محقق خواهد شد.

پس از دریافت پذیرش، تعیین وقت سفارت کار سختی نیست. توجه داشته باشید که مدارک خود را سر موعد مقرر به سفارت برسانید و از قبل درمورد حساسیت‌های افسر مربوطه آگاهی کسب کنید تا بدانید در مدارکتان باید چه مواردی را لحاظ نمایید.

مدارکی که باید برای دریافت ویزا ارائه شود زیاد نیست، اما دقت در ترجمه، مکاتبه و ارائه صحیح آنها، اهمیت به سزایی در پذیرش شما دارد. بنابراین باید از مراجع ذی‌صلاح و کانال‌های معتبر اقدام نمایید. این مدارک باید به درستی ترجمه شوند و در صورت لزوم مهر وزرات خارجه و دادگستری داشته باشند. همچنین گاهی مهر سازمان خاصی در کانادا نیز مورد نیاز است. مهمترین مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت
 • مدرک تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه شخصی
 • نامه تمکن مالی

مدارج و پایه‌های تحصیلی در مدارس کانادا

کانادا به صورت فدرال اداره می‌شود و جزئیات سیستم آموزشی در هر ایالت متفاوت است. برای مثال در ایالت‌های کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا تحصیلات اجباری برای بچه‌ها از 6 تا 16 سالگی، در ایالت اینتاریو از 6 تا 18 سالگی، در ایالت ساسکاچوان از 7 تا 16 سالگی، در ایالت مینتوبا از 7 تا 18 سالگی و در پرنس ادوارد آیلند از 5 تا 16 سالگی است. همچنین در برخی ایالات دانش‌آموزان 180 روز از سال را به تحصیل اختصاص می‌دهند و در برخی دیگر 190 روز را. اما مثلاً شروع و پایان سال تحصیلی تقریباً در همه‌جا یکسان است؛ از سپتامبر تا ژوئن. همچنین هر سال تحصیلی دو ترم دارد که در ابتدای هر یک ثبت‌نام انجام می‌شود. ابتدای سپتامبر (شهریور-مهر) و ابتدای ژانویه (دی-بهمن). گفتنی است که دانش‌آموزان تنها 5 روز در هفته به تحصیل می‌پردازند. ساعات تحصیل نیز از 8.30 صبح تا 14.30 بعدازظهر است که باتوجه به کلاس‌های اضافه و قوانین ایالات مختلف، می‌تواند بیشتر هم باشد.

بچه‌ها معمولاً از 4 سالگی به مهدکودک می‌روند و بعد در سن 5 یا 6 سالگی، بسته به ایالتی که هستید، وارد مدرسه ابتدایی یا Elementary School که در اصطلاح کانادایی Junior Secondary می‌شوند و تا 13 سالگی این دوره 8 ساله را می‌گذرانند. البته این دوره خود به یک دوره 6 ساله ابتدایی و 3 ساله راهنمایی تقسیم می‌شود. سپس کلاس‌های نهم تا دوازدهم را در دبیرستان یا High School که در اصطلاح کانادایی Senior Secondary می‌گذرانند. البته چنانچه پیش از این اشاره کردیم، تفاوت‌های جزئی در سن ورود به مدرسه و تعداد پایه‌هایی که دانش‌آموز باید بگذراند وجود دارد. مثلاً بعضی مدارس ابتدایی تا پایه هفتم ادامه دارند و برخی تا پایه هشتم. این دوره 12 ساله را اصطلاحاً K-12 می‌نامند. چیزی که بین تمام ایالت‌ها مشترک است، پایه‌ها نهم تا دوازدهم به عنوان دبیرستان است. نهایتاً فارغ‌التحصیلان دبیرستان وارد کالج شده و سپس برای تحصیلات عالیه در یکی از دانشگاه‌های کانادا آماده می‌شوند.

انواع مختلف مدارس در کانادا

مدارس کانادا از نظر نوع  و شیوه مدیریتی، انواع مختلفی دارند. مدارس غیرانتفاعی، مدارس کلیسایی، مدارس مشارکتی، مدارس محلی، مدارس خصوصی، مدارس مونتسوری و … که هر یک از اینها زیرمجموعه این سه صورت کلی هستند: مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس شبانه‌روزی. شرایط، هزینه‌ها و … این سه دسته کلی با هم متفاوت است که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.

مدارس شبانه‌روزی چنانکه از اسمشان پیداست، هم در ساعات تحصیل پذیرای دانش‌آموزان است و هم در ادامه شبانه‌روز. هزینه اینگونه مدارس معمولاً بیشتر از مدارس دیگر است. دانش‌آموزان این مدارس معمولاً در آخر هفته و تعطیلات نزد خانواده‌هایشان بازمی‌گردند. حضور در مدارس شبانه‌روزی کانادا باعث ارتقای سطح مشارکت جمعی در افراد شده و همچنین سطح زبان آنها را تقویت می‌کند. بسیاری از مدارس خصوصی کانادا، شبانه‌روزی هستند. این مدارس برنامه‌های فوق‌برنامه، کلاس‌های ورزشی، غذای مناسب و خوابگاه‌های عالی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. در گرانقیمت‌ترین مدارس شبانه‌روزی تا چهار زبان نیز به افراد آموزش داده می‌شود. همچنین تمام فعالیت‌های دانش‌آموز مرتباً به والدین وی گزارش می‌شوند.

مدارس خصوصی کیفیت بسیار بالا و هزینه بسیار بالایی دارد. افرادی که در این مدارس درس می‌خوانند، معمولاً در پی کسب تخصص در رشته خاصی هستند. به این صورت که برخی مدارس بر هنر و موسیقی تمرکز دارند، برخی بر هوش اجتماعی و برخی بر علوم مختلف. البته فعالیت‌های فوق‌برنامه ورزشی، هنری و اجتماعی در تمام مدارس اجرا می‌شود.

مدارس دولتی برای شهروندان کانادایی رایگانند اما برای کسانی که اقامت ندارند با هزینه‌های نسبتاً بالایی در دسترسند. این مدارس تحت نظارت انجمن‌های استانی هستند و انجمن اولیا و مربیان (PAC) مسئول جمع‌آوری اعتبارات لازم برای تامین مایحتاج مدرسه است. درمورد اهمیت این مدارس تنها کافیست به این نکته اشاره کنیم که مناطق گرانقیمت شهری در کانادا، مناطقیند که دارای مدارس مشهور و معروف دولتی هستند. این مدارس تنها دانش‌آموزانی را می‌پذیرند که ساکن منطقه هستند. نکته دیگر اینکه به علت زیاد بودن متقاضیان ثبت‌نام در مدارس دولتی بهتر است زودتر برای ثبت‌نام در آنها اقدام شود.

انواع مختلف مدارس در کانادا

هزینه مدارس کانادا

هزینه‌های مدارس مختلف، به صورت میانگین و عمومی به این شرح است:

 • مدارس دولتی: 14 هزار دلار.
 • مدارس خصوصی: بین 30 تا 60 هزار دلار.
 • مدارس شبانه‌روزی: بین 30 تا 60 هزار دلار.

  گفتنی است که دانش‌آموزان سالانه بیمه‌ای 1000 دلاری دریافت می‌کنند و لازم نیست نگران هزینه‌های درمانی احتمالی فرزندتان باشید. همچنین از نظر روحیه فرزندتان نیز دلواپس نباشید؛ در تمامی مدارس علاوه بر مشاورانی که به فعالیت مشغولند و تک تک دانش‌آموزان را زیر نظر دارند، دانش‌آموزان خارجی، به علت فراوان بودن آنها در مدارس و آشنایی دانش‌آموزان کانادایی با آنان، اصلاً احساس غریبی نخواهند داشت و معمولاً خیلی زود با محیط وفق پیدا می‌کنند.

شرایط اقامت دانش‌آموزان در کانادا

یکی از نگرانی‌های اکثر والدین درمورد تحصیل در مدارس کانادا بحث زبان است. قاطعانه می‌توان گفت که نگرانی لازم نیست. برای تحصیل در این مدارس به هیچ مدرک زبانی نیاز ندارید. مدارس کانادا دو زبانه هستند و فرانسوی و انگلیسی، هر دو تدریس می‌شوند و برای مکالمات استفاده می‌شوند. دانش‌آموزان خارجی پس از ثبت‌نام و ورود به مدرسه، سطح‌سنجی می‌شوند تا پایه مناسب برایشان در نظر گرفته شود و درمورد زبان نیز دوره‌های فشرده و کاملی برگزار می‌گردد تا دانش‌آموز به سطح خوبی در این مورد برسد. به این برنامه اصطلاحاً ESL (English as second language) یا انگلیسی به عنوان زبان دوم و FSL یا فرانسوی به عنوان زبان دوم، نامیده می‌شود. عنوان زبان دوم، نامیده می‌شود.

شرایط اسکان دانش‌آموزان یکی دیگر از نکات مهم تحصیل در مدارس ایالت‌های مختلف کاناداست. درمورد مدارس شبانه‌روزی که نگرانی از این بابت وجود ندارد. درموارد دیگر نیز قوانین مدون و کاملی وجود دارد. اگر دانش‌آموز بدون والدین خود برای تحصیل عازم کانادا شده باشد تحت قانون Home Stay یا اقامت در خانه، بنا بر شرایط خود، یکی از خانواده‌هایی را که مورد تایید وزرات آموزش پرورش کانادا هستند و از همه نظر قابل اعتمادند، انتخاب کنند و در دوران تحصیل همچون یکی از فرزندان آن خانواده، در خانه آنها زندگی کنند. خانواده میزبان وظیفه نظارت بر رفت‌وآمد و خوردوخوراک دانش‌آموز را برعهده دارند. هزینه این طرح به طور متوسط سالانه تا 10 هزار دلار است. رزرو Home Stay باید پیش از شروع ترم تحصیلی باشد. برای اینکه خیالتان کاملاً راحت شود بهتر است این نکات را درمورد کسانی که داوطلب پذیرش دانش‌آموزان در خانه خود می‌شوند، بدانید:

 • سابقه کیفری آنان بررسی می‌شود.
 • نهایتاً دو دانش‌آموز در یک خانه می‌توانند باشند.
 • باید سه وعده غذای دانش‌آموز را مهیا کنند.
 • کیفیت خدمات آنان دائماً بررسی می‌شود.
 • خدمات اورژانسی یه صورت شبانه‌روزی در اختیار دانش‌آموز است.
 • خانه باید نزدیک به محل تحصیل دانش‌آموز باشد.
 • پیش از پذیرش با خانواده‌ها مصاحبه‌ای کامل انجام می‌شود.
 • از محیط خانه و تمام قسمت‌های آن، عکسبرداری انجام می‌شود.
 • اگر دانش‌آموز مورد خاصی داشته باشد، خانواده براساس نیاز وی انتخاب می‌شوند.
 • بررسی دائم از وضعیت خانه انحام می‌شود.
 • دانش‌آموز یک شماره شبانه‌روزی جهت تماس اضطراری دارد.
 • پرونده خانواده‌ها در اینترنت برای بررسی شما در دسترس است.

غیر از این طرح، تعیین قیم برای دانش‌آموز، راه دیگری است که شما را نسبت به امنیت فرزندتان مطمئن می‌کند. در این مورد معمولاً یکی از اقوام یا دوستان خانواده، قیم دانش‌آموز زیر 17 سال می‌شوند. قیم باید درمورد امور مربوط به مدرسه در کنار دانش‌آموز باشد. همچنین شرایط و وظایف دیگری که مورد توافق طرفین باشد. والدین داشن‌آموز و قیم باید فرم‌های مخصوصی را در این رابطه پر کنند. به قیمی که همراه دانش‌آموز و با ویزای گاردین وارد کانادا می‌شود، گاردین یا  کاستودین می‌گویند. اگر دانش‌آموز کمتر از 10 سال داشته باشد، یکی از والدین بیولوژیکی وی باید همراهش باشند.

روش دیگر همراه بودن والدین با دانش‌آموز است. با داشتن ویزای همراه، والدین می‌توانند تا 6 ماه همراه فرزندشان باشند. این ویزا تا 18 ماه قابل تمدید است. همچنین والدین می‌توانند ویزای مولتیپل توریستی تهیه کنند که 5 ساله است و می‌توانند در طی دوران تحصیل در کنار فرزندشان باشند.

واحدهای درسی در مدارس کانادا

در ادامه بهتر است کمی درمورد دروسی که در مدارس کانادا تدریس می‌شوند نیز بدانیم. این دروس شامل دو دسته کلی اختیاری و اجباری هستند. بعضی دروس مانند ریاضی، علوم، علوم اجتماعی، زبان، کامپیوتر و هنر (در بعضی استان‌ها) اجباری هستند و دروس دیگری نظیر سایر زبان‌های خارجی، تاریخ و جغرافی، شیمی و زیست و فیزیک، برنامه‌نویسی، روزنامه‌نگاری، بازیگری، موسیقی، انواع هنرها، ورزش، مدیریت، آشپزی، حقوق، روانشناسی و بسیاری دیگر از واحدهای جالب و مهیج، جز دروس اختیاری هستند که دانش‌آموز می‌تواند بنا بر علاقه و استعداد خود، از بین آنها تعدادی را انتخاب کند و به مطالعه درباره آنها بپردازد. همچنین چندین زبان دیگر به جز فرانسوی و انگلیسی در بین این دروس اختیاری به چشم می‌خورند؛ زبان‌هایی چون ژاپنی، اسپانیایی، ماندرین و … . با ورود به دبیرستان و طی پایه‌های نهم تا دوازدهم، از تعداد دروس اجباری کاسته شده و بیشتر درس‌ها به صورت اختیاری ارائه می‌شوند. این نکته باعث می‌شود که دانش‌آموزان به مرور و طی دوره چهار ساله دبیرستان، به علایق خود پی برده و راحت‌تر بتوانند مسیر آینده خود را پیدا کنند. برای اینکه متوجه اهمیت واحدهای اختیاری یا انتخابی شوید، کافیست به تعداد آنها در پایه‌های مختلف دبیرستان نگاهی بیندازید:

نهم دبیرستاندهم دبیرستانیازدهم دبیرستاندوازدهم دبیرستان
انگلیسی 9انگلیسی 10انگلیسی 11انگلیسی 12
علوم اجتماعی 9علوم اجتماعی 10علوم اجتماعی 11اختیاری
علوم 9علوم 10علوم 11اختیاری
ریاضی 9ریاضی 10ریاضی 11اختیاری
فیزیک و بهداشت 9فیزیک و بهداشت 10اختیاریاختیاری
اختیاریبرنامه ریزی 10اختیاریاختیاری
اختیاریاختیاریاختیاریاختیاری
اختیاریاختیاریاختیاریاختیاری

چنانکه مشاهده می‌کنید در سال آخر دبیرستان تنها درس اجباری زبان انگلیسی است و هفت درس اختیاری دیگر، به انتخاب خود دانش‌آموز و البته با راهنمایی مشاور مدرسه از بین دروس و مهارت‌های بسیار متنوعی انتخاب می‌شود؛ مهارت‌هایی هم‌راستا با استعداد و علاقه دانش‌آموز که کمک می‌کند راه خود را به دانشگاه راحت‌تر بیابد.

پس از مدرسه

اما پس از اتمام دبیرستان، محصلین می‌توانند یکی از راه‌های زیر را پیش بگیرند:

 • ورود به بازار کار
 • انجام کارهای اکتشافی مانند سفر به دور دنیا و زندگی در کشورهای دیگر
 • کار به صورت داوطلبی برای تقویت رزومه
 • ادامه تحصیلی در کالج، دانشگاه یا موسسات فنی و حرفه‌ای

در این مرحله شما باید با مشاورین مورد اعتماد و کارآزموده مشورت کنید تا بتوانید از آینده فرزندتان اطمینان پیدا کنید. پس مرحله پس از پایان دبیرستان بسیار حساس و مهم است. برای ورود به دانشگاه دانش‌آموز باید دروس دوره دبیرستان را با نمرات قابل قبول گذرانده باشد. البته شرایط ورود به دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف براساس نمرات دروس مربوطه، متفاوت است. مثلاً برای تحصیل در رشته‌ هنر دانشگاه SUF نمرات انگلیسی و سه درس دیگر سال دوازدهم باید بالای 82% باشد. یا برای ورود به دوره هنر دانشگاه UBS باید نمرات بالای 85% کسب شود. البته برای بسیاری از دانشگاه‌ها 60% نمره کافیست. همچنین در صورت پایین بودن نمرات دبیرستان، دانش‌آموز می‌تواند دوره یک یا دو ساله کالج را بگذراند و با تقویت نمره خود در این دوره، شانس خود را برای ورود به یک دانشگاه معتبر و عالی، بالا ببرد. گفتنی است که فارغ‌التحصیلان مدارس کانادا در شرایطی می‌توانند برای ورود به دانشگاه‌های کانادا، بورسیه شوند. به صورت کلی هنگامی که شما دوره دبیرستان را در کانادا طی کرده باشید، شانس بسیار بالاتری نسبت به دیگران، برای ورود به دانشگاه‌های این کشور دارید. برای اطلاع جامع‌تر از شرایط ورود به دانشگاه‌های کانادا به مقاله مرتبط با موضوع در سایت ما مراجعه کنید.

نکته بسیار مهم دیگری که درمورد تحصیل در دوره‌های مختلف مدارس کانادا وجود دارد اینست که دانش‌آموز می‌تواند به راحتی اقامت کانادا را دریافت کند. برنامه‌ها و طرح‌های مختلف فدرالی این کشور برای کسانی که دوره‌ای تحصیلی خود را در این کشور گذرانده باشند بسیار متنوع و جالب است. همچنین دیگر اعضای خانواده با داشتن یک خویشاوند نزدیک در کانادا، می‌توانند با استفاده از طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری در کانادا، اقامت خود را در این کشور دریافت کنند. برای مطلع شدن از این برنامه‌ها و راهنمایی‌های دقیق‌تر در این باره کافیست به قمست مربوطه در سایت ما مراجعه بفرمایید.

درنهایت باید به تحصیل در مدارس کانادا به چشم یک فرصت عالی برای تغییری فوق‌العاده و مثبت در زندگی نگاه کنید؛ فرصتی که می‌تواند آینده فرزند شما و حتی خود شما را کاملاً دگرگون کند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای دانش آموزی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست مدارس

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از بهترین مدارس کانادا در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای مدارس کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز مدرسه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای مدرسه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه مدرسه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در مقاطع تحصیلی بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از مدرسه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای دانش آموزی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از مدرسه، برای صدور ویزای دانش آموزی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

کتاب سوالات متداول تحصیل فرزندان در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.