خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزنس در کانادا

در کشورهای پیشرفته به خوبی این واقعیت درک شده است که مسیر پیشرفت روزافزون تا اندازه فراوانی به سرمایه و گردش مالی بیشتر در کشور وابسته است. به همین دلیل، دولت کانادا مسیر کارآفرینی برنامه مهاجرت استانی را برای جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خارجی ارائه داده است. بنابراین، اگر سرمایه کافی دارید و می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، خرید بیزنس در کانادا یکی از بهترین راه‌های ورود به این کشور است. در ادامه با تراست همراه باشید.

شرایط عمومی خرید بیزنس در کانادا

شرایط عمومی خرید بیزینس در کانادا

اگر می‌خواهید از طریق سرمایه گذاری در کانادا مهاجرت کنید، لازم است از طریق مسیر کارآفرینی در مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در برنامه‌های استانی و فدرال اقدام کنید. در این بخش شرایط عمومی خرید بیزنس را شرح می‌دهیم.

 • سرمایه گذاری فعال انجام دهید

پیش از هر نکته دیگری باید گفت که از سال 2015، به بعد دولت کانادا مسیر سرمایه‌گذاری پسیو را لغو کرده است. سرمایه‌گذاری پسیو به این معنی است که شخص سرمایه خود را به طریقی وارد کانادا و به این کشور مهاجرت کند، بدون اینکه کارآفرینی انجام داده باشد. استانی که هنوز خرید بیزنس در کانادا به صورت پسیو را از قانون حذف نکرده است، استان کبک است.

برای اطلاع از ویزای سرمایه گذاری کانادا و ویزای بیزینس کانادا روی لینک‌های مرتبط کلیک کنید.

 • مدیریت فعال داشته باشید

یکی دیگر از شرایط خرید بیزنس این است که باید شخصاً مدیریت کسب و کار خود را عهده دار شوید. به این معنی که خرید بیزنس و واگذاری اداره آن به اشخاص دیگر ممکن نیست. شخص خریدار کسب و کار باید مدیریت روزانه آن را به طور مستقیم در اختیار بگیرد.

 • شغل ایجاد کنید

هدف اصلی از مسیر کارآفرینی برنامه استانی مهاجرت به کانادا، ایجاد شغل بیشتر برای کانادایی‌هاست. بنابراین، شخصی که اقدام به خرید بیزنس در کانادا می‌کند، لازم است که کسب و کار خریداری شده را گسترش دهد و مشاغل جدیدی ایجاد کند. همچنین، کارمندانی که برای فرصت‌های شغلی جدید استخدام می‌کنید، باید شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا باشند.

 • دو سال فرصت راه اندازی کسب و کار دارید

لازم است به این نکته هم اشاره شود که در ابتدا اقامت دائم به متقاضیان مسیر کارآفرینی اعطا نمی‌شود. در مرحله اول، هر کارآفرین دو سال اجازه کار در کانادا دریافت می‌کند تا بیزنس خود را راه‌اندازی کند. در این مرحله، توافق نامه اجرای پروژه (Performance Agreement) بین کارآفرین و دولت کانادا امضا می‌شود.

طبق این قرارداد در یک سال اول متقاضی فرصت دارد تا برای خرید بیزنس در کانادا وارد عمل شود و فعالیت خود را از سال دوم قرارداد آغاز نماید. پس از گذشت دو سال و راه‌اندازی و فعالیت کسب و کار، متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کند.

توجه داشته باشید، وقتی که از طریق مسیر کارآفرینی به کانادا مهاجرت می‌کنید، هدف شما باید راه‌اندازی کسب و کار در این کشور باشد. در غیر این صورت موفق به اخذ اقامت دائم کانادا نخواهید شد. در برخی استان‌ها شرایط سختگیرانه‌تری نیز در نظر گرفته شده است تا کسانی که قصد راه‌اندازی بیزنس ندارند قادر به استفاده از این مسیر نباشند.

برای مثال در برخی استان‌ها از متقاضیان خرید بیزنس در کانادا دیپازیت اخذ می‌کنند. در صورتی که فرد در مدت تعیین شده نتواند کسب و کار خود را راه‌اندازی کند یا به کارهای دیگری مانند خرید و فروش مشغول شود، دولت حق دارد هم دیپازیت را باز نگرداند و هم فرد را از کانادا اخراج کند.

درباره طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) بیشتر بخوانید.

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

روش های خرید بیزنس در کانادا

روش های خرید بیزینس در کانادا

روش‌های گوناگونی برای خرید بیزنس در کانادا در نظر گرفته شده است. در این بخش روش راه‌اندازی بیزنس در کانادا را شرح می‌دهیم:

 • راه اندازی کسب و کار در کانادا

برای استفاده از مسیر کارآفرینی برای مهاجرت به کانادا می‌توانید کسب و کار جدیدی را در این کشور راه‌اندازی کنید. اگر ایده‌پرداز هستید و توانایی نوآوری در حوزه فعالیت خود را دارید، می‌توانید ایده‌های تجاری خود را در کانادا عملی سازید.

 • خرید کسب و کار در کانادا

یکی از روش‌های استفاده از مسیر کارآفرینی برای مهاجرت به کانادا عبارت است از خرید کسب و کاری فعال در این کشور. در این روش، سرمایه‌گذار خارجی در حوزه فعالیت خود اقدام به خرید بیزنس در کانادا می‌کند و آن را گسترش می‌دهد.

 • خرید سرقفلی کسب و کار (فرانچایز)

یکی دیگر از روش‌های کارآفرینی عبارت است از خرید سرقفلی کسب و کاری یا همان فرانچایز. در این روش، سرمایه‌گذار خارجی اقدام به خرید کسب و کار خاصی برای یکی از شهرهای کانادا می‌کند. به این صورت که اگر بیزنسی در یکی از شهرهای کانادا نمایندگی یا شعبه نداشته باشد، سرمایه‌گذار خارجی آن را خریداری و در شهر مورد نظر راه‌اندازی می‌کند.

همان طور که اشاره شد، مسیر کارآفرینی یکی از زیرمجموعه‌های برنامه مهاجرت استانی به شمار می‌آید. بنابراین، اگر می‌خواهید از طریق خرید بیزنس در کانادا برای مهاجرت اقدام کنید، لازم است توجه داشته باشید که هر کدام از استان‌های کانادا قوانین و شرایط خاص خود را برای این منظور دارند. در ادامه شرایطی را که هر کدام از استانها برای مسیر کارآفرینی در نظر گرفته‌اند، توضیح می‌دهیم.

برای اطلاع از 40 بیزینس سودآور برای مهاجران کانادایی روی لینک کلیک کنید.

خرید بیزینس در کانادا – انتاریو

مسیر کارآفرینی انتاریو یکی از جریان‌های برنامه مهاجرت استانی انتاریو به شمار می‌آید. سرمایه‌‌گذاری در استان انتاریو برای ورود صاحبان باتجربه مشاغل یا مدیران تجاری ارشد به کانادا تعریف شده است. متقاضیانی امتیاز لازم را در قرعه‌کشی این مسیر به دست می‌آورند که کسب و کار جدیدی را راه‌اندازی کنند یا برای خرید بیزنس در کانادا اقدام کرده و مدیریت روزانه آن را عهده‌دار شوند.

مدارک مورد نیاز برای خرید بیزینس در کانادا – انتاریو

مدارکی که برای شرکت در مسیر کارآفرینی استان انتاریو نیاز خواهید داشت، به شرح جدول پایین هستند:

مدارک مورد نیازوضعیت (بله/خیر)
پروفایل اکسپرس انتریخیر
روابط فامیلی در استانخیر
سطح تحصیلاتحداقلی در نظر گرفته نشده است.
سطح مهارت زبان انگلیسیCLB4
پیشنهاد شغلیخیر
سابقه کاریمتقاضی باید در 60 ماه گذشته سابقه 24 ماه مالکیت کسب و کار یا مدیریت ارشد آن را داشته باشد.
مبلغ سرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری: 200 هزار دلار کانادا، ارزش شبکه شخصی: 400 هزار دلار کانادا

درباره اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط خرید بیزنس در کانادا – انتاریو

شرایط خرید بیزینس در کانادا – انتاریو

اگر استان انتاریو را برای خرید بیزنس در کانادا انتخاب کرده‌اید، باید شرایط خاص این استان را دارا باشید. در مورد این استان، هر متقاضی به سرمایه‌گذاری و ارزش شبکه‌ای قابل توجهی نیاز دارد. مبلغی که برای سرمایه گذاری باید در نظر گرفته شود، با توجه به نوع و مکان پیشنهادی برای کسب و کار متفاوت است:

 • خرید بیزنس در منطقه تورنتوی بزرگ

اگر کسب و کار پیشنهادی در منطقه تورنتوی بزرگ (GTA) قرار دارد، متقاضی باید دارای حدأقل ارزش شبکه‌ای معادل 800 هزار دلار کانادایی باشد. همچنین، متقاضی باید حدأقل 600 هزار دلار کانادایی سرمایه‌گذاری شخصی انجام دهد، به نحوی که حدأقل یک سوم کسب و کار مربوطه را در اختیار بگیرد.

 • خرید بیزنس در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ

اگر قصد دارید در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ اقدام به خرید بیزنس در کانادا کنید، توجه کنید که هر متقاضی باید دارای حدأقل ارزش شبکه‌ای معادل 400 هزار دلار کانادایی باشد. متقاضی همچنین باید حدأقل 200 هزار دلار کانادایی سرمایه‌گذاری شخصی انجام دهد و حدأقل یک سوم کسب و کار مربوطه را در اختیار داشته باشد.

همچنین لازم است به این نکته اشاره شود که دولت انتاریو شرایط خاصی را برای کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) یا بخش ارتباطات دیجیتال در نظر گرفته است.

انواع بیزینس های غیر مجاز در انتاریو

بعضی از کسب و کارها برای خرید بیزنس در کانادا – انتاریو مناسب نیستند. در این بخش کسب و کارهایی را معرفی می‌کنیم که نمی‌توان از طریق آن‌ها برای مسیر کارآفرینی انتاریو اقدام کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جدول پایین مراجعه کنید.

نوع کسب و کارمکان جغرافیایی
فرانچایزهای موجود در انتاریو (فرانچایزهای خارجی جدیدی که به انتاریو آورده می‌شوند، مورد پذیرش هستند)منطقه تورنتوی بزرگ
پمپ بنزینمنطقه تورنتوی بزرگ
بازیابی لاستیکمنطقه تورنتوی بزرگ
بازیابی فلز باطلهمنطقه تورنتوی بزرگ
کارگزاران تجاریمنطقه تورنتوی بزرگ
شرکتهای هلدینگمنطقه تورنتوی بزرگ
لباسشوییمنطقه تورنتوی بزرگ
کارواش اتوماتیکمنطقه تورنتوی بزرگ
کسب و کارهایی که قبلاً در مالکیت نامزدهای قبلی یا کنونی جریان کارآفرینی انتاریو بوده‌اندمنطقه تورنتوی بزرگ
بازیابی لاستیکخارج از منطقه بزرگ تورنتو
بازیابی فلز باطلهخارج از منطقه بزرگ تورنتو
کارگزاران تجاریخارج از منطقه بزرگ تورنتو
شرکتهای هلدینگخارج از منطقه بزرگ تورنتو
لباسشوییخارج از منطقه بزرگ تورنتو
کارواش اتوماتیکخارج از منطقه بزرگ تورنتو
کسب و کارهایی که قبلاً در مالکیت نامزدهای قبلی یا کنونی جریان کارآفرینی انتاریو بوده‌اندخارج از منطقه بزرگ تورنتو
خرید بیزنس در کانادا – بریتیش کلمبیا

خرید بیزینس در کانادا – بریتیش کلمبیا

برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق خرید بیزنس در کانادا، لازم است معیارهای پایین را در نظر داشته باشید:

 • مکان‌های مورد پذیرش برای خرید بیزنس

متقاضیان می‌توانند در هر نقطه‌ای از استان بریتیش کلمبیا اقدام به خرید کسب و کار کنند. برای این منظور نیازی به بازدید تحقیقی یا ملاقات با جامعه هدف نیست.

 • مبلغ سرمایه‌گذاری

حدأقل مبلغی که هر متقاضی باید برای خرید بیزنس در بریتیش کلمبیا در نظر بگیرد، معادل 200 هزار دلار کانادایی است. توجه داشته باشید که ارزش شبکه متقاضی نیز باید حدأقل برابر 600 هزار دلار کانادایی باشد.

 • ایجاد شغل

هر متقاضی خرید بیزنس در کانادا که استان بریتیش کلمبیا را انتخاب می‌کند، موظف می‌شود که حدأقل یک شغل تمام‌وقت برای شهروندان یا دارندگان اقامت دائم کانادا ایجاد کند.

 • کسب و کارهای مورد پذیرش

متقاضیان خرید بیزنس در استان بریتیش کلمبیا، می‌توانند هر کسب و کار موجود در این استان را خریداری کنند. همچنین، بریتیش کلمبیا درها را برای شروع استارت آپ در هر کدام از بخش‌های اقتصادی این استان باز کرده است.

 • درصد مالکیت کسب و کار

هر متقاضی باید بتواند حدأقل یک سوم کسب و کاری را خریداری کند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استارت آپ ها و ویزای استارت آپ کانادا بیشتر بخوانید.

شیوه امتیازدهی به پرونده ‌های خرید بیزنس در کانادا – بریتیش کلمبیا

شیوه امتیازدهی به پرونده ‌های خرید بیزینس در کانادا – بریتیش کلمبیا

هر متقاضی خرید بیزنس در کانادا که بریتیش کلمبیا را انتخاب می‌کند، لازم است در برنامه مهاجرت استانی شرکت کند. متقاضی از طریق سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا اطلاعات لازم درباره پیشینه و تجربه شخصی و جزئیات مفهومی کسب و کار خود را در بریتیش ارائه می‌دهد.

امتیازدهی بر اساس اطلاعاتی که خود متقاضی ارائه می‌دهد، انجام می‌شود. توجه کنید که اگر امتیاز متقاضی کمتر از 32 باشد، ثبت‌نام او به طور خودکار رد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیازدهی به متقاضیان خرید بیزنس در کانادا به جدول پایین مراجعه کنید.

اطلاعات شخصی اعلام شدهبالاترین امتیاز ممکن
تجربه مالکیت/مدیریت یا مدیریت ارشد کسب و کار20
مالکیت کسب و کار (100 درصد مالکیت به مدت 3 سال در 5 سال گذشته)4
ارزش شبکه شخصی اعلام شده12
کل سرمایه‌گذاری شخصی20
کل مشاغلی که کسب و کار ایجاد می‌کند20
منطقه جغرافیایی تعیین شده در بریتیش کلمبیا (بر حسب تعداد جمعیت)12
سازگاری: سطح مهارت زبانی رسمی4
سازگاری: سطح تحصیلات8
سازگاری: سن8
سازگاری: سفرهای تحقیقاتی تجاری به بریتیش کلمبیا4
سازگاری: کار، تجارت یا تحصیلات در کانادا8
کل امتیاز اطلاعات اعلام شده120
مفهوم کسب و کار 
دوام تجاری: مدل کسب و کار10
دوام تجاری: بازار و محصولات/خدمات4
دوام تجاری: سرمایه‌گذاری شخصی مورد پذیرش4
دوام تجاری: ارزیابی سرمایه‌گذاری پیشنهادی6
دوام تجاری: درصد مالکیت4
دوام تجاری: فاکتورهای ریسک پذیری2
انتقال پذیر بودن مهارت‌ها (بر اساس NAICS سه رقمی)20
منافع اقتصادی: بخش کلیدی/منافع اقتصادی قابل توجه12
منافع اقتصادی: ارزیابی شغلی6
منافع اقتصادی: مشاغل نیازمند مهارت بالا4
منافع اقتصادی: توسعه ناحیه بریتیش کلمبیا8
امتیاز کل مفهوم تجاری80
کل امتیازات قابل اکتساب200

خرید بیزینس در کانادا – آلبرتا

اگر استان آلبرتا را برای خرید بیزنس در کانادا در نظر دارید، باید گفت که این استان در چند سال اخیر اهمیت زیادی به بخش کشاورزی و صنایع این حوزه می‌دهد. برای این منظور نیز مسیر جدیدی تحت عنوان کشاورزان خویش‌فرما یا خودآشتغالی راه‌اندازی شده است. به دلیل اهمیت سرمایه‌گذاری در استان آلبرتا، این بخش را به شرح آن اختصاص می‌دهیم.

درباره فرصت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی و ویزای افراد خود اشتغال کانادا بیشتر بخوانید.

مسیر کشاورزان خویش فرمای آلبرتا

این مسیر به اشخاصی اختصاص دارد که منابع مالی و تجربه مدیریت مزراع کشاورزی را برای خرید و راه‌اندازی مرزعه در آلبرتا دارند. هر متقاضی خرید بیزنس در کانادا که این مسیر را انتخاب می‌کند، باید دو مرحله را برای خرید و راه‌اندازی مزرعه در آلبرتا طی کند:

 1. متقاضیان طرح تجاری خود را به وزارت کشاورزی و جنگلداری آلبرتا آلبرتا تحویل می‌دهند.
 2. وزارت کشاورزی و جنگلداری توصیه نامه وزارتی خود را برای متقاضیان با طرح تجاری قبول شده ارسال می‌کند.

توجه: در حالتی که تقلب در درخواستی صورت گیرد، ممکن است متقاضی برای 5 سال از شرکت در این مسیر محروم شود.

درباره رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط شرکت در مسیر کشاورزان خویش فرما

متقاضیان مسیر کشاورزان خویش‌فرما در هنگام ارسال درخواست و هنگام ارزیابی آن، باید شرایط پایین را برای خرید بیزنس در کانادا در حوزه کشاورزی داشته باشند. توجه کنید که برخورداری از شرایط پایین به معنای تضمین نامزدی یا اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی نیست.

 • مهارتهای مدیریت مزرعه

متقاضیان باید اثبات کنند که دارای مهارت کافی برای مدیریت مزرعه هستند. برای اثبات این موضوع باید شرایط پایین را داشته باشید:

 • اسناد مالی مالکیت تجاری مزرعه‌ای موجود،
 • مدارک تحصیلی، کارورزی و سابقه کاری،
 • طرح تجاری پیشنهادی برای کسب و کار کشاورزی که می‌خواهید در آلبرتا راه‌اندازی کنید،
 • اثبات اینکه یک موسسه مالی کانادایی تمایل به حمایت مالی از کسب و کار شما را دارد.
 • منابع مالی کافی

برای خرید بیزنس در کانادا در حوزه کشاورزی، متقاضیان باید حدأقل 500 هزار دلار کانادایی سرمایه ابتدایی برای راه‌اندازی کسب و کار کشاورزی در آلبرتا داشته باشند. اسناد باید نشان دهند که حدأقل ارزش شبکه‌ای معادل 500 هزار دلار کانادایی است یا توانایی دسترسی به همین مبلغ از طریق منابع دیگر امکان‌پذیر است. توجه کنید که متقاضیان باید نشان دهند که می‌توانند بیش از حدأقل سرمایه را به بیزنس خود تزریق کنند.

 • سرمایه‌گذاری تولید اولیه

متقاضیان باید طرح سرمایه‌گذاری خود را در قالب طرحی تجاری پیشنهادی ارائه دهند. لازم است گفته شود که اگر طرح خرید بیزنس در کانادا در حوزه کشاورزی با اهداف کشاورزی و مواد غذایی استان آلبرتا هم راستا باشد، در اولویت قرار خواهد گرفت.

کدام متقاضیان شرایط لازم را برای مسیر کشاورزان خویش فرما ندارند

متقاضیان پایین شرایط لازم را برای شرکت در مسیر کشاورزان خویش‌فرمای استان آلبرتا ندارند:

 • پناهندگان یا افرادی که در جریان بررسی فرجام خواهی فدرال قرار دارند.
 • کارگران خارجی موقتی که در استانی غیر از آلبرتا کار و زندگی می‌کنند.
 • دانشجویانی بین‌المللی که در کانادا به تحصیل اشتغال دارند.
خرید بیزنس در کانادا – نوا اسکوشیا

خرید بیزینس در کانادا – نوا اسکوشیا

مسیر کارآفرینی نوا اسکوشیا براساس سیستم اظهار علاقه (Express of Interst (EOI)) عمل می‌کند. متقاضیان واجد شرایط برای سرمایه ‌گذاری در استان نوا اسکوشیا باید پروفایل خود را ایجاد و در قرعه‌کشی‌ها شرکت کنند. سپس تمام پروفایل‌هایی که برای خرید بیزنس در کانادا ایجاد شده‌اند، امتیاز خود را بر اساس سیستم رتبه‌بندی کارآفرینی نوا اسکوشیا دریافت می‌کنند. متقاضیان دارای پروفایل‌های با بالاترین امتیاز برای اقدام برای یکی از برنامه‌های فعالیت موقت دعوت می‌شوند. نامزدها باید طرح راه‌اندازی کسب و کار و نیز گزارش معتبر ارزش شبکه‌ای را همراه با درخواست خود برای شرکت در این مسیر نشان دهند.

اگر متقاضیان بتوانند نشان دهند که شرایط لازم را دارا هستند، برای شرکت در مصاحبه با افسر مهاجرت در نوا اسکوشیا دعوت می‌شوند. در صورتی مصاحبه را نیز با موفقیت سپری کنند، نامزد دعوت‌نامه شرکت برای قرارداد اجرای کسب و کار را دریافت خواهد کرد.

اگر متقاضی خرید بیزنس در کانادا که نوا اسکوشیا را انتخاب کرده است، مجوز کار موقت در این استان را دریافت کند، می‌تواند برای راه‌اندازی کسب و کار به نوا اسکوشیا وارد شود. در صورتی هم که بتواند شرایط قرارداد را عملی سازد، می‌تواند برای نامزدی استانی شرکت کند. البته توجه کنید که این در شرایطی امکان پذیر است که بیزنس مورد نظر حدأقل به مدت 12 ماه در نوا اسکوشیا فعالیت داشته باشد. پس از دریافت نامزدی استانی، متقاضی 6 ماه فرصت دارد تا درخواست فدرال خود را برای اخذ اقامت کانادا ثبت نماید.

سیستم رتبه بندی کارآفرینی نوا اسکوشیا

مسیر کارآفرینی نوا اسکوشیا از سیستم پایین برای رتبه‌بندی متقاضیان خرید بیزنس در کانادا استفاده می‌کند. توجه کنید که هیچ امتیاز حدأقلی وجود ندارد، بلکه متقاضیانی که بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند برای شرکت در این برنامه دعوت می‌شوند.

فاکتور انتخابحدأقل امتیاز
زبان35
تحصیلات25
سابقه مالکیت یا مدیریت کسب و کار35
ارزش شبکه10
سن10
تطبیق پذیری10
اولویت اقتصادی10
سرمایه‌گذاری15

شرایط لازم برای شرکت در مسیر کارآفرینی نوا اسکوشیا

متقاضیانی که نوا اسکوشیا را برای خرید بیزنس در کانادا انتخاب می‌کنند، باید شرایط پایین را داشته باشند:

 1. حدأقل 21 سال سن داشته باشند.
 2. حدأقل ارزش شبکه‌ای معادل 600 هزار دلار کانادایی داشته باشند.
 3. بتوانند حدأقل 150 هزار دلار سرمایه‌گذاری شخصی برای راه‌اندازی کسب و کار در نوا اسکوشیا انجام دهند.
 4. حدأقل 3 سال سابقه مالکیت یا مدیریت فعال کسب و کاری را داشته باشند و حدأقل یک سوم مالکیت را دارا بوده باشند یا حدأقل 5 سال سابقه مدیریت ارشد کسب و کاری را در کارنامه خود داشته باشند.
 5. مدرک زبان مربوطه را در یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند.
 6. متقاضیان خرید بیزنس در کانادا باید قصد اقامت، مالکیت، فعالیت و مدیریت یک کسب و کار در نوا اسکوشیا را داشته باشند.

درباره اقتصاد کانادا بیشتر بدانید.

خرید بیزنس در کانادا – مانیتوبا

خرید بیزینس در کانادا – مانیتوبا

متقاضیان استفاده از مسیر کارآفرینی مانیتوبا، پس از اینکه به مدت 12 ماه کسب و کاری را در این استان اداره کردند، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این مسیر هم، مانند سایر استان‌ها، یکی از مسیرهای مهاجرت استانی مانیتوبا به شمار می‌آید.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در مسیر کارآفرینی مانیتوبا

برای کسب اطلاعات در خصوص شرایط مورد نیاز برای شرکت در این مسیر به جدول پایین مراجعه کنید. توجه کنید که متقاضیان خرید بیزنس در کانادا که مانیتوبا را انتخاب می‌کنند، باید شرایط خاص این استان را دارا باشند.

مدارک مورد نیازوضعیت (بله / خیر)
پروفایل اکسپرس انتریخیر
روابط فامیلی در مانیتوباخیر
پیشنهاد شغلیخیر
سطح مهارت زبانیCLB5
سطح تحصیلاتپیش‌دانشگاهی
سابقه کاری3 سال در زمینه مالکیت یا مدیریت ارشد کسب و کار
سرمایه‌گذاری مورد نیازسرمایه‌گذاری: 150 تا 250 هزار دلار کاناد، ارزش شبکه: 500 هزار دلار کانادا

درباره نظام مالیات کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط سرمایه گذاری در مانیتوبا

متقاضیان شرکت در این مسیر باید مبلغ قابل توجهی سرمایه و ارزش شبکه داشته باشند. ارزش شبکه هر متقاضی خرید بیزنس در کانادا باید حدأقل معادل 500 هزار دلار کانادایی باشد. از سوی دیگر، حدأقل سرمایه‌گذاری با توجه به مکانی که برای راه‌اندازی کسب و کار پیشنهاد می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد:

 1. سرمایه گذاری در منطقه مرکز مانیتوبا (وینیپگ)

اگر کسب و کار پیشنهادی در منطقه مرکز مانیتوبا راه اندازی شود، که شامل شهر وینیپگ است، حدأقل مبلغی که باید سرمایه‌گذاری شود معادل 250 هزار دلار کاناداست.

 • سرمایه گذاری در خارج از منطقه مرکز مانیتوبا

اگر کسب و کار پیشنهادی در خارج از منطقه مرکز مانیتوبا راه‌اندازی شود، حدأقل مبلغی که باید سرمایه‌گذاری کرد معادل 150 هزار دلار کانادا است.

سیستم رتبه بندی مسیر کارآفرینی مانیتوبا

متقاضیان خرید بیزنس در کانادا که در استان مانیتوبا اقدام به فعالیت می‌کنند، طبق سیستم کارآفرینی MPNP، امتیاز دریافت خواهند کرد. آن‌ها در این سیستم به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و فقط نامزدهایی که بیشترین امتیاز را دریافت کنند، انتخاب خواهند شد. سیستم رتبه‌بندی این استان مطابق جدول پایین است:

فاکتور انتخابامتیاز
فاکتورهای سرمایه انسانی 
سن10
سطح تحصیلات10
سابقه تجاری30
سطح مهارت زبانی25
فاکتورهای سرمایه‌گذاری 
ارزش شبکه10
سرمایه‌گذاری تجاری بالاتر از سطح حدأقلی15
اولویت‌های اقتصادی5
مسافرت تحقیقات تجاری20
خرید بیزنس در کانادا – ساسکاچوان

خرید بیزینس در کانادا – ساسکاچوان

مسیر کارآفرینی ساسکاچوان نیز مانند سایر استان‌ها زیرمجموعه برنامه نامزدی مهاجرتی استانی است. متقاضیان خرید و سرمایه ‌گذاری در ایالت ساسکاچوان که ساسکاچوان را انتخاب می‌کنند، پس از آنکه حدأقل به مدت 6 ماه کسب و کار فعال خود را اداره کردند، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در مسیر کارآفرینی ساسکاچوان

افرادی که استان ساسکاچوان را برای راه‌اندازی کسب و کار خود انتخاب می‌کنند، لازم است که شرایط و مدارک پایین را داشته باشند.

مدارک مورد نیازوضعیت (بله / خیر)
پروفایل اکسپرس انتریخیر
روابط فامیلی در ساسکاچوانخیر
پیشنهاد شغلیخیر
سطح مهارت زبان انگلیسیحدأقلی در نظر گرفته نشده است
سطح تحصیلاتحدأقلی در نظر گرفته نشده است
سابقه کاریمدیریت کسب و کار یا تجربه کارآفرینی به مدت 3 سال
سرمایه‌گذاری مورد نیازسرمایه گذاری: 200 هزار دلار کانادا، ارزش شبکه شخصی: 500 هزار دلار کانادا

شرایط سرمایه گذاری در ساسکاچوان

این مسیر به ارزش شبکه‌ای و سرمایه‌گذاری قابل توجهی از جانب متقاضی نیاز دارد. ارزش شبکه متقاضی خرید بیزنس در کانادا، که ساسکاچوان را انتخاب کرده است، باید حدأقل 500 هزار دلار کانادا باشد. اما حدأقل سرمایه گذاری شخصی، با توجه به مکان پیشنهادی راه‌اندازی کسب و کار، می‌تواند متفاوت باشد:

 • سرمایه گذاری در رجینا یا ساسکاتون

اگر کسب و کار پیشنهادی در شهر رجینا یا شهر ساسکاتون انجام شود، متقاضی باید حدأقل 300 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری شخصی انجام دهد.

 • سرمایه گذاری در خارج از رجینا یا ساسکاتون

اگر کسب و کار پیشنهادی در خارج از شهر رجینا یا شهر ساسکاتون انجام شود، متقاضی باید حدأقل 200 هزار دلار کانادا سرمایه‌گذاری شخصی انجام دهد.

سیستم رتبه بندی کارآفرینی در ساسکاچوان

سیستم رتبه بندی کارآفرینی در ساسکاچوان

متقاضیان خرید بیزنس در کانادا که ساسکاچوان را انتخاب می‌کنند، لازم است بدانند که این استان از سیستم رتبه‌بندی خاص خود پیروی می‌کند. فقط افرادی می‌توانند دعوت‌نامه اقدام برای استفاده از مزایای این برنامه را دریافت کنند که بیشترین امتیاز را در بین رقبای خود به دست آورند.

برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص به جدول پایین مراجعه کنید:

فاکتور انتخابامتیاز
فاکتور سرمایه انسانی 
سن15
سفر تحقیقی15
سطح مهارت زبانی15
سطح تحصیلات15
شبکه تجاری و دارایی‌های شخصی15
تجربه تجاری 
سابقه کارآفرینی یا کشاورزی20
درآمد تجاری20
نوآوری10
طرح راه‌اندازی کسب و کار 
مبلغ سرمایه‌گذاری20
سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی کلیدی15
مجموع امتیازات160

خرید بیزینس در کانادا – نیوفاندلند و لابرادور

مسیر کارآفرینی بین‌المللی برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور از تجار خارجی برای سرمایه‌گذاری در این استان استقبال می‌کند. اگر قصد خرید بیزنس در کانادا را دارید و می‌خواهید کسب و کار خود را در این استان راه‌اندازی کنید، لازم که شرایط زیر را داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای خرید بیزنس در نیوفاندلند و لابرادور به شرح جدول پایین هستند:

مدارک مورد نیازوضعیت (بله / خیر)
پروفایل اکسپرس انتریخیر
روابط فامیلی در نیوفاندلند و لابرادورخیر
پیشنهاد شغلیخیر
سطح مهارت زبانیCLB 5
سطح تحصیلاتپیش‌دانشگاهی
سابقه کاری2 سال مدیریت/مالکیت کسب و کار یا 5 سال مدیریت ارشد یک کسب و کار
سرمایه‌گذاریارزش شبکه: 600 هزار دلار کانادا، سرمایه گذاری: 200 هزار دلار کانادا

چه کسانی شرایط لازم برای مسیر کارآفرینی نیوفاندلند و لابرادور را ندارند

اشخاصی که شرایط پایین را داشته باشند، نمی‌توانند استان نیوفاندلند و لابرادور را برای خرید بیزنس در کانادا انتخاب کنند:

 • افرادی که به صورت غیرقانونی در کشور خود ساکن هستند،
 • افرادی که طبق قوانین IRCC یا آژانس مرزبانی کانادا از این کشور اخراج شده‌اند،
 • افرادی که اجازه ورود به کانادا را ندارند،
 • سرمایه‌گذاران پسیو (کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری محدودی را در نیوفاندلند و لابرادور انجام دهند یا نمی‌خواهند مدیریت روزانه کسب و کار خود را عهده‌دار شوند)،
 • افرادی که شرایط لازم را ندارند (این افراد تا زمانی که مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری می‌کنند، نمی‌توانند از این مسیر استفاده کنند).

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، به ‌رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت را بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان اعلام خواهد شد.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا با موسسه تراست

دریافت مشاوره اولیه

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارند که هر کدام از این روش ها، پیچیدگی ها و شرایط خاص خود را دارند. مشاوره با وکیلی خبره شما  را در انتخاب بهترین مسیر یاری خواهد کرد.

تنظیم قرار داد

پس از دریافت مشاوره و انتخاب بهترین روش متناسب با اهدافتان، می توانید با تنظیم یک قرارداد تمامی مراحل انجام کار را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا به کارشناسان مجموعه تراست بسپارید.

دریافت مدارک اولیه

با توجه به برنامه سرمایه گذاری انتخاب شده، مدارک درخواستی و حداقل سرمایه اعلام شده نیز ممکن است متفاوت باشد. مدارکی مانند تجربه کار مدیریتی، برخورداری از حداقل دارایی تعیین شده در برنامه سرمایه گذاری موردنظر و نیز مدارک مرتبط با ارزش دارایی های نقدی از جمله این مدارک هستند.

ارائه درخواست سرمایه گذاری و دریافت دعوتنامه

برای سرمایه گذاری در کانادا نیاز است تا ابتدا اظهار علاقه مندی و یا به اصلاح Expression of Interest انجام شود. در ادامه، با توجه به درخواست ارسالی و شرایط اعلام شده متقاضی، یک دعوتنامه ارائه درخواست سرمایه گذاری (ITA) از طرف اداره مهاجرت برای شما صادر می شود.

تهیه پروپوزال برای کسب و کار

از آنجایی که نیاز است تا بیزینس پلن پیشنهادی با جزئیات به موارد سرمایه گذاری و برنامه های آتی کسب و کار مانند تعداد کارمندان، میزان سرمایه گذاری و پیش بینی های آتی برای رشد کسب و کار نیز اشاره شود، کارشناسان با تجربه تراست به خوبی در تهیه این طرح پیشنهادی، شما را یاری خواهند کرد

ارسال مدارک به همراه ارائه بیزینس پلن

در این مرحله طرح پیشنهادی به همراه مدارک و تاییدیه های مالی مورد نیاز به اداره مهاجرت کانادا ارسال می شود و مکاتبات لازم به وسیله وکیل مهاجرتی تراست صورت می گیرد.

امضای توافق نامه عملکرد

بعد از ارزیابی مدارک و تأیید طرح پیشنهادی، از داوطلب سرمایه گذاری در کانادا درخواست می شود تا یک توافق نامه  اجرای تعهدات کسب وکار با اداره مهاجرت به امضا برساند.

دریافت نامه حمایتی

بعد از امضای توافق نامه، یک نامه حمایتی (letter of support) و یا یک تأییدیه (Letter of Confirmation) از طرف اداره مهاجرت برای شما صادر می شود.

ارائه درخواست صدور ویزا

با توجه به نامه حمایتی صادر شده، برای اخذ مجوز کاری موقت، جهت سرمایه گذاری در کانادا اقدامات لازم انجام خواهد شد.

دریافت ویزا

در نهایت، ویزای صادر شده جهت سرمایه گذاری در کانادا تقدیم شما  می گردد.

خرید بیزینس در کانادا با موسسه تراست

 1. دریافت وقت مشاوره رایگان اولیه

  شما در اولین مرحله، می‌توانید به‌صورت تلفنی با کارشناسان و وکلای تراست در ونکوور کانادا و یا دفتر تهران تماس بگیرید و یا در صورت تمایل فرم ارزیابی را در سایت پر کنید تا یک‌وقت مشاوره رایگان برایتان رزرو شود.

 2. تنظیم قرارداد

  کارشناسان ما بر اساس اطلاعات دریافتی از جانب شما و بررسی کامل شرایط و خواسته‌هایتان، راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند و در صورت عقد قرارداد، فرآیند خرید بیزینس از سوی کارشناسان خبره تراست آغاز می‌شود.

 3. دریافت مدارک اولیه

  در این مرحله، شما باید مدارک لازم را به کارشناس تراست ارائه دهید تا بتواند به تحلیل کامل آن‌ها با توجه به شرایط و خواسته‌هایتان بپردازد و درنهایت بهترین گزینه‌ها را در رابطه با هدفتان به شما پیشنهاد دهد. بدین ترتیب، دیگر نیازی نیست شما درگیر تحقیقات پیچیده این فرآیند شوید.

 4. معرفی فهرست بیزینس های مناسب برای خرید

  در این مرحله با توجه به تحقیقات انجام‌شده از سوی کارشناس در رابطه با حوزه کاری موردنظرتان، لیستی از بیزینس های موجود که برای فروش در شهرهای کانادا ارائه‌شده‌اند، به شما پیشنهاد می‌شود.

 5. انتخاب و اعتبارسنجی یک بیزینس برای خرید

  پس‌ازاینکه با کارشناس تراست برای خرید یک بیزینس مشخص از میان فهرست بیزینس های کاندید توافق کردید، حسابداران و خبرگان مالی همکار با تراست، اقدام به تحقیقات کامل راجع به سوابق مالی و عملکردی بیزینس مربوطه می‌نمایند و وکلای تراست، متن قرارداد را به‌طور کامل مطالعه کرده و از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری مطمئن می‌شوند و احتمال ورشکستگی و ضرر ده بودن بیزینس و نظایر این‌ها را بررسی می‌کنند.

 6. خریداری بیزینس

  پس از انجام تحقیقات همه‌جانبه راجع به بیزینس انتخابی از سوی کارشناسان و خبرگان تراست، اقدامات لازم برای خرید بیزینس از سوی تراست برای شما آغاز می‌شود. تیم تراست می‌تواند به شما در بستن قرارداد خرید کمک کند و تمام جوانب را در این رابطه کنترل نماید.

 7. تهیه بیزینس پلن

  مهم‌ترین کاری که باید در رابطه با خرید بیزینس در کانادا انجام شود، تهیه یک بیزینس پلن جامع و کامل است که نظر مساعد افسر ESDC را جلب نماید و او را متقاعد کند که حضور شما برای پیشبرد این بیزینس الزامی است. گفتنی است کارشناسان متخصص در تیم تراست، به‌خوبی شما را در این رابطه حمایت می‌کنند و با توجه به اسناد و مدارک ارائه‌شده از سوی شما، این بیزینس پلن جامع را تهیه خواهند کرد.

 8. ارائه درخواست مجوز کار LMIA

  در این مرحله کارشناسان تیم تراست، درخواست ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) را همراه با یک طرح تجاری مناسب به ESDC ارائه می‌دهند و تلاش می‌کنند تا LMIA مثبت را دریافت کنند تا بتوانند یک مجوز کار 2 ساله با قابلیت تمدید را برایتان اخذ نمایند. در صورت موفقیت، مبلغ کل را با فروشنده بیزینس تسویه خواهید کرد. تبریک می‌گوییم! شما به‌عنوان یک کارآفرین، آماده کار در بیزینس خریداری‌شده‌تان هستید.

 9. حمایت از شما در پیشبرد بیزینس خریداری شده

  شما 2 سال فرصت دارید تا توانمندی‌هایتان را در پیشبرد بیزینس خریداری‌شده در کانادا به اثبات برسانید. البته این مجوز کار، بر اساس عملکرد شما قابل تمدید است و در تمام این مدت از مشاوره و خدمات کارشناسان تراست بهره‌مند خواهید بود تا به‌راحتی چالش‌های موجود را پشت سر بگذارید و به سودآوری موردنظر در کسب‌وکارتان دست‌یابید.

 10. درخواست اقامت دائم

  و درنهایت پس از گذشت یک سال از دریافت LMIA مثبت، در صورت تمایل شما برای اقامت در کانادا، کارشناسان تراست مدارک لازم را آماده کرده و فرم‌های مربوطه را پر می‌کنند و برای ارائه درخواست اقامت دائم شما تحت برنامه اکسپرس اینتری اقدام می‌نمایند.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات