ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در یک نگاه (دانشجویی و دانش آموزی)

مهمترین شروط اخذ ویزاداشتن برگه پذیرش از مدرسه، دانشگاه یا کالج- تمکن مالی
حداقل میزان تمکن مالی500 تا 600 میلیون تومان برای هر نفر به همراه شهریه یک سال تحصیلی
مدت زمان اعتبار ویزابر اساس طول دوره مشخص می‌شود.
نحوه اقدام برای یاخذ ویزاآنلاین
مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزا40 روز بعد از انگشت نگاری
رایج ترین دلایل ریجکتیعدم ارائه تمکن مالی مناسب- متقاعد نشدن آفیسر در بازگشت متقاضیان- مشخص نبودن هدف سفر به کانادا

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟

این روزها افراد زیادی را می بینیم که مایل به تحصیل در کانادا هستند. اما این همه شوق و اشتیاق برای ادامه تحصیل در کانادا از کجا ناشی می شود؟ در این قسمت به شما می گوییم چرا باید در کانادا تحصیل کنید:

 1. شهرت کانادا به عنوان کشوری امن و پایدار عامل مهمی است
 2. سیستم آموزشی با کیفیت بالا، که به خاطر تعالی و تنوعش شناخته شده است.
 3. جامعه فراگیر و تحمل‌گرای کانادا نقش کلیدی در فرایند تصمیم‌گیری ایفا می‌کند.
 4. ۷۲.۵ درصد از دانشجویان کانادایی قصد دارند برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی اقدام کنند و  امکان دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی وجود دارد.
 5. در کانادا اجازه کار همراه با تحصیل برای شما فراهم است. تحصیل در کانادا این امکان را به شما می دهد تا تجربه کاری ارزشمندی کسب کنید.
 6. ۶۰ درصد از دانشجویان کانادایی آرزو دارند این کشور را به عنوان خانه دائمی خود انتخاب کنند.

با توجه به این دلایل و شواهد مشخص می شود که کانادا نه تنها مکانی برای تحصیل بلکه کشوری برای ساختن آینده‌ای امیدوارکننده است. با محیطی استقبال‌کننده، سیستم آموزشی برجسته و فرصت‌های متنوع، جذابیت کانادا برای دانشجویان بین‌المللی قابل درک است.

پس اگر شما هم جزو نفراتی هستید که آرزوی تحصیل و بعد از آن آغاز به کار و در نهایت زندگی در کانادا را دارید، تا انتها ما را همراهی کنید تا با شرایط تحصیل در کانادا و روند آن آشنا شوید.

مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا

 • مهدکودک و پیش دبستانی

  مناسب برای کودکان 2 تا 5 سال

 • دوران ابتدایی

  به مدت 6 سال (6 تا 11 سالگی)

 • متوسطه اول

  به مدت 3 سال (12 تا 14 سالگی)

 • متوسطه دوم

  به مدت 4 سال (15 تا 18 سالگی)

 • کالج یا موسسات آموزشی بعد از دوران متوسطه

  به مدت 1 تا 2 سال (اعطای مدرک کاردانی یا دیپلم)

 • مقطع کارشناسی

  به مدت 3 الی 5 سال

 • مقطع کارشناسی ارشد

  به مدت 2 سال

 • مقطع دکتری

  به مدت 3 تا 5 سال

تراست نماینده بیش از 300 مرکز آموزشی معتبر در کانادا است!

ما نماینده بیش از 70 دانشگاه، 100 کالج، و 150 مدرسه در کانادا هستیم. این موضوع باعث می شود موکلین ما گستره وسیعی برای انتخاب رشته در اختیار داشته باشند و بتوانند بدون دغدغه رشته و شهر مورد علاقه و مناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.

پرونده موکلین قبل از بستن قرارداد به طور کامل توسط مشاوران قانونی مهاجرتی تراست بررسی می شود و در صورتی که فرد شرایط لازم برای اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی رو داشته باشد، عقد قرارداد صورت می گردد.

روابط گسترده ما با مراکز آموزشی کانادا، دقت ما در پذیرش موکل و تجربه ما باعث شده تا پذیرش تضمینی را به موکلین خود ارائه بدهیم.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، معمولاً در دو گروه سنی قرار می‌گیرند:

 • دانش‌آموزان در سنین مدرسه
 • دانشجویان در مقاطع دانشگاهی

برای پاسخگویی به نیازهای این دو گروه، اداره مهاجرت کانادا دو نوع ویزای تحصیلی ارائه می‌دهد: ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی.

ویزای دانش‌آموزی کانادا

این ویزا برای متقاضیان زیر 18 سالی طراحی شده که قصد دارند در مدارس کانادایی تحصیل کنند. این ویزا به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در محیط آموزشی کانادا به تحصیل بپردازند و تجربیات فرهنگی و آموزشی متفاوتی کسب کنند.

این نوع ویزا معمولاً برای دانشجویانی صادر می‌شود که در دوره‌های تحصیلی رسمی در مقاطع مختلف تحصیلی مانند دبستان، دبیرستان، کالج، دانشگاه یا مؤسسات آموزشی دیگر پذیرفته شده‌اند.

برای دریافت ویزای دانش‌آموزی، متقاضیان معمولاً باید اثبات کنند که:

 • پذیرش تحصیلی: در یک برنامه تحصیلی معتبر در کشور مورد نظر پذیرفته شده‌اند.
 • تمکن مالی: توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در طول دوره اقامت خود را دارند.
 • قصد بازگشت: قصد دارند پس از پایان تحصیلات به کشور خود بازگردند.

ویزای دانشجویی کانادا

این ویزا برای افرادی است که بالای 18 سال سن دارند و قصد دارند در کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. ویزای دانشجویی به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که از سیستم آموزشی پیشرفته کانادا بهره‌مند شوند و در عین حال، تجربیات فرهنگی و حرفه‌ای ارزشمندی کسب کنند.

برای دریافت این ویزا، متقاضیان باید چندین معیار را برآورده کنند:

 • پذیرش از یک مؤسسه تحصیلی معتبر: باید پذیرش از یک مؤسسه آموزشی معتبر در کانادا داشته باشید.
 • تمکن مالی: باید نشان دهید که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های زندگی برای خود و هر عضو خانواده‌ای که با شما به کانادا می‌آید، و هزینه‌های بازگشت به کشور خودتان را دارید.
 • قصد بازگشت به کشور خود: باید اثبات کنید که قصد دارید پس از پایان تحصیلات به کشور خود بازگردید.
 • سلامتی و کیفری: ممکن است لازم باشد گواهی پزشکی ارائه دهید و یا اثبات کنید که سابقه کیفری ندارید.
 • مصاحبه: در برخی موارد، ممکن است برای ویزای دانشجویی، مصاحبه لازم باشد.

هر دو نوع ویزا شرایط و مدارک خاص خود را دارند که متقاضیان باید برای اخذ ویزا به آن‌ها توجه کنند. در قسمت بعدی به شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

از آنجا که ویزای تحصیلی کانادا در 2 حالت ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی صادر می شود، در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در هر دو مدل دانش آموزی و دانشجویی می پردازیم:

شرایط گرفتن ویزای دانش آموزی کاناداشرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا
داشتن تمکن مالی، یعنی بتوانید هزینه های مدرسه، هزینه های اقامت و زندگی در کانادا را پرداخت کنید.داشتن تمکن مالی، یعنی بتوانید هزینه های دانشگاه یا کالج، هزینه های اقامت و زندگی روزانه در کانادا را پرداخت کنید.
از یکی از مدارس معتبر کانادا در مقطع دبستان یا دبیرستان نامه پذیرش داشته باشید.از یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر کانادا نامه پذیرش دارای شماره DLI داشته باشید.
معدل 3 سال آخر کارنامه باید به اندازه حداقل معدل مد نظر مدرسه باشد.برای اخذ پذیرش قطعی حداقل مدرک زبان 6.5 لازم است. در غیر این صورت می توان از برخی از مراکز آموزشی پذیرش مشروط دریافت کرد.
برای دانش آموزان زیر 17 سال نیاز به همراهی والدین یا فردی به نام کاستودین یا سرپرست استتای یا وابستگی مالی، عاطفی، خانوادگی و شغلی با کشور خود داشته باشید.
سرپرست باید اقامت دائم یا سیتیزین کانادا را داشته باشد.آفیسر را متقاعد کنید که بعد از اتمام تحصیل در کانادا این کشور را ترک می کنید.
سرپرست باید بالای 19 سال سن داشته باشد.آفیسر را متقاعد کنید که تحصیل شما در ادامه تاثیرات مثبت در آینده شما دارد که در کشور خود امکان رسیدن به این اهداف وجود ندارد.
دانش آموز و سرپرست یا کاستودین دارای سلامتی جسمی کامل باشند.باید یک رابطه معقول بین سن و مقطع تحصیلی شما وجود داشته باشد.
_باید سلامتی جسمی کامل داشته و هیچگونه سوپیشینه ای نداشته باشید.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در بخش قبلی به صورت خلاصه به شرایط سنی برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اشاره کردیم و در این قسمت می خواهیم بیشتر در این خصوص صحبت کنیم.

 • شرایط سنی اخذ ویزای دانشجویی

سن یکی از مهمترین فاکتورها برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، مخصوصا ویزای دانشجوی است. با این توضیح که هر چقدر سن شما برای تحصیل در دانشگاه های کانادا کمتر باشد، شانس تان برای گرفتن ویزا کانادا افزایش پیدا می کند.

علاوه بر این باید یک تناسب منطقی بین سن و مقطع تحصیلی شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال فردی که به تازگی کارشناسی خود را اخذ کرده شانس بیشتری نسبت به فردی دارد که گپ تحصیلی زیادی دارد.

 • شرایط سنی اخذ ویزای دانش آموزی

برای اینکه بتوانید برای فرزند خود جهت دریافت ویزای دانش آموزی کانادا درخواست بدهید، باید فرزند شما حداکثر 18 سال (برخی استان ها 19 سال است) سن داشته باشد و همراهی پدر یا مادر یا قیم قانونی یا کاستودین، در طول تحصیل دانش آموز در کانادا الزامی است.

وابستگی یا Tie‌ چیست؟

در جدول فوق اشاره کردیم که یک عامل مهم برای پذیرش درخواست ویزای تحصیلی کانادا این است که تای داشته باشید.

در زمینه مهاجرت، اصطلاح “تای” (Tie) به معنای وابستگی‌ها یا پیوندهای فرد با کشور مبدأ خود اشاره می کند. به عبارت دیگر، “تای” نشان‌دهنده میزان ارتباط و پیوندی است که فرد با کشور خود دارد. تای یا وابستگی مالی، عاطفی، خانوادگی و شغلی در کشور مبدا از جمله مواردی هستند که در سنجش میزان تای شما بررسی می شوند.

به عنوان مثال، اگر گفته شود که “تای شما با ایران ضعیف است”، این بدان معناست که پس از ترک ایران، شما پیوندهای قوی یا دلایل محکمی برای بازگشت به ایران ندارید. هر چقدر میزان وابستگی یا تای شما با کشورتان بیشتر باشد، احتمال متقاعد شدن آفیسر پرونده برای بازگشت شما بعد از تحصیل به کشورتان بیشتر می شود.

آفیسر کیست؟

آفیسرهای اداره مهاجرت کانادا کارکنانی هستند که با درآمد متوسط در این سازمان فعالیت می‌کنند. این افراد عمدتاً از طبقه متوسط جامعه و دارای تحصیلات دانشگاهی در سطح فوق دیپلم یا لیسانس هستند. تنوع ملیتی در میان آفیسرها نیز بازتابی از چندفرهنگی بودن جامعه کانادا است. البته، بدیهی است که تمامی آن‌ها شهروندان کانادایی محسوب می‌شوند.

وظیفه آفیسر این است که پرونده درخواست ویزای کانادا شما را بررسی کند. هر چقدر پرونده شما کامل تر و بی نقص تر باشد، کار آفیسر برای بررسی آن راحت تر خواهد بود. در بخش های بعدی از همین مطلب با دیگر اصطلاحات مهاجرت تحصیلی کانادا آشنا خواهید شد.

چگونه می توان رزومه را برای اپلای تحصیلی کانادا تقویت کرد؟

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

برای ارسال درخواست دریافت ویزای تحصیلی کانادا به یک سری مدارک فردی و مالی نیاز دارید و همچنین باید تعدادی فرم مهم را تکمیل و در اپلیکیشن ارسال کنید. در ادامه به بررسی جزئی تر هر کدام از این مدارک مورد نیاز می پردازیم و در انتها در مورد برخی از مدارک مهم توضیحات تکمیلی را ارائه می دهیم:

مدارک فردی برای اخذ ویزای تحصیلی

مدرک مورد نیازتوضیحات
نامه پذیرش تحصیلی (Letter Of Acceptance)در برخی موارد مدارس، دانشگاه و یا کالج با دریافت مبلغی به عنوان دیپازیت یا ودیعه برای شما نامه پذیرش قطعی را صادر میکنند.
پاسپورت– اصل پاسپورت فعلی به همراه اسکن از تمام صفحات پاسپورت نیاز است.
– برای دریافت ماکسیمم اعتبار ویزا نیاز است مدت پاسپورت با طول دوره یکسان باشدو در غیر این صورت داشتن پاسپورت با 6 ماه اعتبار برای اداره مهاجرت قابل قبول است.
– پاسپورت ارائه شده حداقل یک صفحه خالی داشته باشد
یک قطعه عکس پرسنلی یا پاسپورتی جدید– عکس باید با فورمت jpg آپلود شود.
– عکس نباید ادیت داشته باشد.
– چهره در عکس باید خنثی باشد، بدون لبخند و اخم.
– آرایش در عکس باید طوری باشد که چهره طبیعی شما تغییر نکند.
– پوشاندن مو در عکس قابل قبول است، اما نباید اجزای صورت پوشانده شود.
– سایز عکس مورد قبول در کانادا 3.5 در 4.5 سانت است که از چانه تا بالا پیشانی را بپوشاند.
نامه استادی پلندر این نامه باید اهداف و دلایل شما از تحصیل در کانادا شرح داده شود. (توضیحات بیشتر در ادامه همین متن داده شده است).
مدرک زبانبرای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه بر حسب مینمم های دانشگاه و کالج نیاز است مدرک زبان ارائه داده شود.
برای پذیرش مدارس مدرک زبان اجباری نیست.
برای درخواست ویزا هم ارائه مدرک زبان اجباری نیست ولی وجود آن ریسک پرونده را کاهش می دهد.
مدراک تحصیلی به همراه ریز نمرات– در صورت اقدام برای مدارس کانادا: ریز نمرات 3 سال آخر تحصیل
– در صورت اقدام برای دانشگاه های کانادا: اصل و ترجمه آخرین – – مدرک تحصیلی+ اصل و ترجمه ریز نمرات
نامه اشتغال به کار یا اسناد ثبت شرکت (در صورت شاغل بودن یا داشتن شرکت)– سمت شغلی، مدت زمان اشتغال در آن شرکت، مبلغ حقوق دریافتی و شرح وظایف شغلی باید در سربرگ شرکت ثبت شود.
– نامه باید توسط مدیر شرکت مهر و امضا شده و تاریخ داشته باشد.
– مدیر شرکت باید با مرخصی شما برای ادامه تحصیل در کانادا موافقت کرده باشد.
اگر نامه شغلی به زبان انگلیسی باشد، نیازی به ترجمه ندارد.
نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کشور مبدا– این نامه باید آفیسر را قانع کند که بعد از اتمام تحصیل در کانادا، فرصت شغلی مناسب در کشورتان در انتظار شما است.
– نامه باید توسط مدیر شرکت یا سازمان یا عضو ارشد شرکت نوشته شده باشد.
– در نامه باید به موقعیت شغلی در رده بالاتر و حقوق و مزایای بیشتر اشاره شده باشد.
– نامه جاب آفر باید روی سربرگ شرکت و با مهر، امضا و تاریخ باشد.
فیش حقوقیدر صورت اشتغال در کشور مبدا، باید فیش حقوقی سه ماه اخیر خود را ارائه دهید.
سابقه بیمهدر صورت داشتن بیمه، ارائه سوابق آن الزامی است.
نامه عدم سوپیشینهاز مراکز قضایی کشور مبدا گواهی عدم سوپیشینه بگیرید.
شناسنامه_
کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معایتبرای آقایان ارائه این مدرک ضروی است.
سند ازدواجدر صورت تاهل ارائه این مدرک ضروی است.
رزومهدر حالت معمول ارسال رزومه الزامی نیست، مگر اینکه اداره مهاجرت کانادا از شما درخواست کند.
گواهی پذیرش کبک (CAQ)برای متقاضیان ادامه تحصیل در استان کبک ارائه این مدرک ضروی است. (توضیحات بیشتر در ادامه همین متن داده شده است).
گواهی حضانتاین مدرک فقط برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا ضروری است.
رضایت نامه خروج از کشوراین مدرک فقط برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا ضروری است.

مدارک مالی برای اخذ ویزای تحصیلی

مدرک مورد نیازتوضیحات
نامه تمکن بانکی شما و اسپانسر (در صورت داشتن اسپانسر)اسپانسر فردی از اقوام درجه یک یا وابستگان شما است که تعهد می کند مخارج زندگی تان در کانادا را فراهم کند.
گردش حساب بانکی 4 تا 6 ماه اخیرلازم است خود و اسپانسرتان (در صورت داشتن اسپانسر) این را مدرک برای اثبات تمکن مالی ارائه دهید.
رسید پرداخت دپازیت دانشگاه یا بورسیه تحصیلیدر صورت نیاز به دپازیت یا داشتن بورسیه
مدارک مالی اسپانسر (در صورت داشتن اسپانسر)– نامه شغلی، قرارداد کاری، فیش های حقوقی سه ماه اخیر (در صورت کارمند بودن)
– اسناد ثبت شرکت، روزنامه رسمی، اساسنامه و مدرک اثبات کننده – – مقدار درآمد او (در صورت داشتن شرکت)
– جواز کسب (در صورت خود اشتغال بودن)
– حکم بازنشستگی (در صورت بازنشسته بودن)
اسناد ملکی به نام خود یا اسپانسر (در صورت داشتن اسپانسر)– سند زمین
– سند آپارتمان
– سند مغازه
– اجاره نامه
– سند ماشین
و غیره
تعهدنامه حمایت مالی اسپانسردر صورت داشتن اسپانسر

فرم های لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

فرم های مورد نیازتوضیحات
فرم شماره 1294_
فرم شماره 5257فرم سابقه سفر
فرم شماره 5645فرم خانواده یا فمیلی
فرم شماره 5476فرم وکیل (در صورت داشتن وکیل)
فرم شماره 5713 (در صورت اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا با همسر یا فرزند)برای متقاضی اصلی
فرم شماره e5257 (در صورت اقدام برای ویزا با همسر یا فرزند)برای فرد همراه که درخواست ویزای توریستی همراه دارد.
فرم شماره b5257 (در صورت اقدام برای ویزا با همسر یا فرزند)فرم سابقه سفر برای فرد همراه که درخواست ویزای توریستی همراه دارد.
فرم شماره 5645 (در صورت اقدام برای ویزا با همسر یا فرزند)فرم خانواده یا فمیلی برای فرد همراه که درخواست ویزای توریستی همراه دارد.
فرم 1295 (در صورت اقدام برای ویزا با همسر یا فرزند)برای همسر همراه که درخواست ویزای اپن ورک پرمیت دارد.
فرم شماره b5257فرم سابقه سفر برای همسر همراه که درخواست ویزای اپن ورک پرمیت دارد.
فرم شماره 5707فرم فامیلی یا خانواده برای همسر همراه که درخواست ویزای اپن ورک پرمیت دارد.

چند اصطلاح را بیشتر درک کنید

نامه پذیرش تحصیلی کانادا چیست؟

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، باید نامه پذیرش تحصیلی (LOA) دارای کد DLI را در اپلیکیشن آنلاین آپلود کنید. دانشگاه‌هایی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا مورد قبول هستند که دانشگاه یا موسسه‌ای که در آن پذیرش گرفته‌اید، جزو موسسات آموزشی معین (Designated Learning Institutions – DLI) باشد.

این موسسات توسط اداره مهاجرت کانادا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی تایید شده‌اند. هر DLI دارای یک کد منحصر به فرد است که باید همراه با نامه پذیرش برای درخواست ویزای تحصیلی ارائه شود.

دانشگاه هایی که ودیعه می‌گیرند، ابتدا نامه Offer Letter ارسال می‌کنند که برای ویزا کافی نیست و باید دپوزیت دانشگاه پرداخت شود تا متقاضی بتواند LOA را دریافت کند. رسید دپوزیت نیز باید در بخش اثبات توانایی مالی فایل درخواست ویزا قرار گیرد.

در مورد پذیرش‌های مشروط، اگر شرایط آن‌ها رعایت شود، مشکلی در صدور ویزا نیست. پذیرش‌های مشروط می‌توانند شامل شرایطی چون گذراندن دوره زبان یا دروس پیش‌نیاز باشند. در این حالت، ویزای تحصیلی معمولا برای مدت دوره پیش‌نیاز به علاوه یک سال دیگر صادر می‌شود و برای ادامه تحصیل پس از آن، باید استادی پرمیت و ویزای تحصیلی تمدید شوند.

استادی پلن چیست؟

نامه استادی پلن شما به عنوان یک توضیح مفصل برای آفیسر اداره مهاجرت کانادا عمل کرده و به او کمک می‌کند تا درک بهتری از اهداف و برنامه‌های تحصیلی شما داشته باشد. در این نامه باید توضیح دهید که:

– دلایل شما برای تحصیل در کانادا چیست؛

– چرا این رشته تحصیلی خاص را انتخاب کرده‌اید؛

– برنامه‌های شما برای پیشرفت شغلی و تحصیلی پس از فارغ‌التحصیلی چیست؛

– برنامه‌های شما پس از اتمام تحصیل و ترک کانادا چگونه است؛

– چرا این رشته را در کشور خودتان نمی‌خوانید؛

– چه عواملی باعث می‌شود به کشور خود بازگردید و چه وابستگی‌هایی به کشورتان دارید؛

– منابع مالی شما برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی چیست.

سابمیشن لتر چیست؟

داشتن وکیل یا مشاور قانونی مهاجرت می‌تواند به نفع شما باشد، زیرا علاوه بر کمک در تهیه استادی پلن، وکیل شما می‌تواند با استفاده از دانش خود در قوانین مهاجرتی، از طریق نامه‌ای موسوم به سابمیشن لتر یا نامه دفاعیه وکیل، به طور موثر از شما دفاع کند.

گرچه وجود وکیل به طور مستقیم امتیازی در اداره مهاجرت کانادا به همراه ندارد، اما اهمیت داشتن وکیل مجرب و متخصص در پرونده‌های حقوقی بر کسی پوشیده نیست. تجربه، تخصص و شناخت وکیل (در صورتی که این ویژگی‌ها را داشته باشد) می‌تواند در نتیجه پرونده تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید که افرادی که وکیل یا مشاور قانونی نیستند، نمی تواند چنین نامه‌ای را ارائه دهند.

سابمیشن لتر یا نامه دفاعیه وکیل

CAQ چیست؟

اگر قصد دارید در استان کبک کانادا تحصیل کنید، به گواهی پذیرش کبک یا CAQ (Certificat d’Acceptation du Québec) نیاز دارید. برای درخواست CAQ، ابتدا باید فرم درخواست را از طریق اپلیکیشن آنلاین ارسال و هزینه آن را پرداخت کنید، سپس مدارک لازم را از طریق پورتال آریما ارسال نمایید.

در صورت تایید درخواست CAQ توسط وزارت مهاجرت کبک و در انتظار دریافت نامه CAQ، می‌توانید با تاییدیه اولیه از وزارت مهاجرت کبک، برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید و نیازی به انتظار برای دریافت اصل CAQ نیست. وزارت مهاجرت کبک همزمان با صدور CAQ، یک نسخه از آن را به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند بسیار متغیر باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، بررسی و صدور ویزای دانشجویی کانادا ممکن است از یک روز تا چند ماه طول بکشد و مدت زمان ثابتی ندارد. این تفاوت زمانی به دلیل شلوغی سفارت کانادا و همچنین کشور محل درخواست متغیر است و پرونده‌های ویزا به ترتیب زمانی بررسی نمی‌شوند.

از سوی دیگر، با استفاده از برنامه Student Direct Stream (SDS)، که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه می‌شود، فرآیند دریافت ویزا می‌تواند سریع‌تر باشد. در این برنامه، پس از دریافت مشخصات بیومتریک، درخواست مجوز تحصیل ظرف 20 روز آماده خواهد شد. با این حال، پس از ارسال مشخصات بیومتریک و مجوز کار به IRCC، حدود 8 هفته تا دریافت ویزا طول می‌کشد.

بنابراین، مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسته به روش انتخابی و شرایط خاص هر درخواست متفاوت است.

ویزای دانش آموزی کانادا

برای مهاجرت تحصیلی دانش آموزان به کانادا، ابتدا نیاز است که دانش آموز پذیرش تحصیلی از مقطع مورد نظر خود دریافت کند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس کانادایی، باید برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنند.

سپس، باید یک قیم در کانادا معرفی شود که می‌تواند والدین ساکن در کانادا یا قیم‌های تعیین شده توسط دولت باشند. در صورتی که دانش آموز در مقطع دبستان باشد، معمولاً تا سن ده سال، یکی از والدین یا گاردین (سرپرست قانونی کودکان زیر ۱۸ سال) باید او را در سفر به کانادا همراهی کند. این ویزا گاهی به نام ویزای گاردین کانادا شناخته می‌شود.

طبق قوانین دولت کانادا، در صورتی که والدین یا قیم قادر به همراهی دانش آموزان زیر ۱۸ سال به کانادا نباشند، باید در کانادا فردی را به عنوان کاستودین معرفی کنند.

کاستودین باید اقامت دائم یا پاسپورت کانادایی داشته باشد. این فرد مسئولیت دارد تا فرزند شما را در کانادا مورد حمایت و مراقبت لازم خود قرار دهد. علاوع بر این باید فرم کاستودین را امضا کرده و برای مدرسه در دسترس باشد.

علاوه بر این، والدین یا سرپرست قانونی باید توانایی مالی خود برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی دانش آموز را اثبات کنند، که این امر از طریق ارائه مدارک تمکن مالی صورت می‌گیرد. میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی و تحصیلی در کشورهایی مانند انگلیس و کانادا متفاوت است.

همچنین، دریافت نامه پذیرش از موسسات آموزشی معتبر کانادایی از اهمیت بالایی برخوردار است و خوشبختانه تمامی مدارس کانادا در فهرست مراکز آموزشی معتبر و مورد تایید قرار دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنیم صفحه ویزای دانش آموزی کانادا را مطالعه کنید.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

دولت کانادا یکی از مزایای برجسته‌ای که به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد، ویزای همراه تحصیلی است. این ویزا به اعضای خانواده درجه یک دانشجویان این امکان را می‌دهد که در طول دوره تحصیلی دانشجو در کانادا، در کنار او اقامت داشته باشند و از این طریق، دانشجویان می‌توانند حمایت خانوادگی خود را در طول دوره تحصیلی‌شان در کانادا حفظ کنند.

به طور کلی برای دو دسته از افراد ویزای همراه تحصیلی صادر می شود: 

 • والدین دانش آموز

والدینی که مایل به فرستادن فرزندان خود به کانادا برای تحصیل هستند، می‌توانند برای کودکان خود در سنین ۵ تا ۱۸ سال ویزای دانش‌آموزی دریافت کنند تا فرزندانشان از فرصت‌های تحصیلی در یکی از برترین کشورهای جهان بهره‌مند شوند.

به منظور اینکه والدین بتوانند به طور موثرتری بر پیشرفت تحصیلی فرزندان خود نظارت داشته باشند، دولت کانادا امکانی را فراهم کرده است که به عنوان ویزای همراه دانش‌آموزی یا ویزای والدین شناخته می‌شود. این ویزا به والدین اجازه می‌دهد تا در طول دوره تحصیلی فرزندانشان، به صورت موقت در کانادا در کنار آن‌ها زندگی کنند.

در صورتی که ویزای توریستی همراه دریافت کنید، این ویزا به شما اجازه کار یا تحصیل در کانادا را نمی‌دهد. با این حال، شما این فرصت را دارید که ویزای خود را به ویزای تحصیلی یا کاری تغییر دهید.

اگر شما از یک موسسه آموزشی در کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنید یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کانادا بگیرید. در این حالت، تحصیل فرزند شما در مدارس دولتی کانادا بدون هزینه خواهد بود.

 • همسر دانشجو

دانشجویانی که برای تحصیل به کانادا می‌روند و دارای خانواده هستند، از این فرصت برخوردارند که همسر و فرزندان خود را در طول دوره تحصیلی‌شان در کانادا همراه داشته باشند. همسر دانشجو می‌تواند با دریافت ویزای توریستی یا ویزای کار همراه، در کانادا حضور یابد.

شرایط دریافت ویزای همراه برای همسر فرد دانشجومدارک دریافت ویزای همراه برای همسر فرد دانشجو
دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌توانند درخواست حضور همسر خود را در طول دوره تحصیلی‌شان ارائه دهند.ارائه یک نسخه کپی از تمامی صفحات پاسپورت با اعتباری برابر با مدت زمان اقامت در کانادا در زمان تحصیل متقاضی در این کشور
این درخواست باید در فرم مربوطه ذکر شود.شناسنامه و سایر مدارک هویتی همسر به همراه ترجمه آن ها
در صورت تایید درخواست، همسر دانشجو می‌تواند برای ویزای همراه دانشجویی اقدام کند.نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب چهار ماهه
ویزای همراه دانشجویی به همسر اجازه می‌دهد برای مجوز کار آزاد (Open Work Permit) اقدام کند.مدارک  پیشنهاد کار از سوی کارفرمای کانادایی
این مجوز کار نیازی به پیشنهاد شغلی یا ارزیابی بازار کار توسط کارفرما ندارد.پرینت حسابی نشان دهنده گردش درآمد ماهیانه فرد
با این ویزا، همسر دانشجو می‌تواند به صورت تمام وقت کار کند.تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا
کار تمام وقت همسر کمک قابل توجهی به تامین هزینه‌های زندگی در کانادا خواهد کرد.تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 • فرزند فرد دانشجو

فرزندان فرد دانشجو نیز قادر خواهند بود از داخل کانادا برای مجوز تحصیل اقدام کنند. این امکان، به خانواده‌ها اجازه می‌دهد تا در طول دوره تحصیلی دانشجو، در کنار یکدیگر باشند و از تجربه زندگی در کانادا بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت ویزای همراه برای فرزند دانشجومدارک دریافت ویزای همراه برای فرزند دانشجو
شهریه فرزندان همراه: رایگان در مدارس دولتیگذرنامه با اعتباری برابر با زمان پایان تحصیل والدین وی در این کشور
وضعیف فرزندان همراه پس از سن قانونی: نیاز به دریافت مجوز تحصیلاسناد و مدارک نشان دهنده ی پذیرش از سوی یکی از مراکز آموزشی واجد شرایط و معتبر در کانادا
طول مدت ویزای تحصیلی مدرسه برای فرزندان: تا زمان پایان اعتبار مجوز تحصیل والدینمدارک شناسایی و هویتی فرزندان و پدر و مادر یا سرپرست وی به همراه ترجمه آن ها
شرایط تحصیل فرزندان همراه بدون مجوز تحصیل: قابل اقدم انجام در مقاطع ابتدایی و متوسطهدو قطعه عکس برای گذرنامه با پس زمینه سفید و با ابعاد ۳.۵ × ۴.۵
_تمکیل تمامی فرم های اطلاعات هویتی و خانوادگی به همراه تکمیل درخواست ویزای همراه دانشجویی و ارائه آن ها به اداره مهاجرت کانادا

پیشنهاد جایگزین تراست برای تحصیل فرزندان در کانادا!

پیشنهاد تراست به متقاضیانی که قصد دارند تا با تحصیل فرزندان شان در کانادا اقامت دائم این کشور را بگیرند، راه اندازی بیزنس یا خرید بیزنس در کانادا است. در این روش با هزینه کمتر نسبت به تحصیل فرزندتان می توانید یک کسب و کار در کانادا راه اندازی کنید، و برای کل خانواده اقامت دائم کانادا را کسب کنید. در این صورت تحصیل فرزندان شما رایگان خواهد بود.

برای بررسی شرایط تان می توانید با مشاور بیزنسی موسسه مهاجرتی تراست در تماس باشید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا 235 دلار است که 85 دلار از این مبلغ هزینه انگشت نگاری و 150 دلار آن هزینه بررسی پرنده متقاضی است. اما هزینه های دیگری نیز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز هستند:

هزینه های کلی (بررسی پرونده) ویزای تحصیلی کاناداتوضیحات
استادی پرمیت به ازای هر نفر150 دلار
تمدید استادی پرمیت150 دلار
بازیابی وضعیت دانشجو350 دلار
ویزای کار همراه دانشجو255 دلار
ویزای توریستی همراه دانشجو100 دلار
ویزای همراه دانش آموز100 دلار
هزینه های جانبی ویزای تحصیلی کاناداتوضیحات
آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی300 دلار
ترجمه مدارک250 دلار
انگشت نگاری به ازای هر نفر85 دلار
انگشت نگاری به ازای هر خانواده (دو نفر بیشتر)170 دلار
استخدام وکیل مهاجرتبین 1500 تا 3000 دلار

تراست نماینده بیش از ۳۰۰ مرکز آموزشی معتبر در کانادا است!


 • موسسه مهاجرتی تراست را آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، مدیریت می کند.
 • ما نماینده بیش از ۷۰ دانشگاه، ۱۰۰ کالج، و ۱۵۰ مدرسه در کانادا هستیم. این موضوع باعث می شود موکلین ما گستره وسیعی برای انتخاب رشته در اختیار داشته باشند و بتوانند بدون دغدغه رشته و شهر مورد علاقه و مناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، شما باید توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های یک سال تحصیل و یک سال زندگی در کانادا را داشته باشید. این مبلغ به طور معمول بین ۲۵ تا ۴۵ هزار دلار کانادا تخمین زده می‌شود. اگر همراهانی دارید، باید هزینه‌های آن‌ها را نیز برای یک سال در نظر بگیرید.

برای محاسبه این تمکن مالی، ابتدا شهریه یک سال تحصیلی خود را از نامه پذیرش یا وب‌سایت موسسه آموزشی استخراج کنید و آن را با هزینه‌های یک سال زندگی در کانادا جمع بزنید. به عنوان مثال، اگر شهریه سالانه شما بیست هزار دلار است و شما مجرد هستید و قصد دارید به استان انتاریو بروید، محاسبه به این صورت خواهد بود:

۲۷,۰۰۰ = ۱۷,۰۰۰ + ۱۰,۰۰۰

در این مثال، شما باید حداقل بیست و هفت هزار دلار در حساب بانکی خود نشان دهید. هرچه این مبلغ بیشتر باشد، اطمینان بیشتری به آفیسر مهاجرت می‌دهد که شما قادر به تامین هزینه‌های خود خواهید بود. مهم است که منبع این پول مشخص باشد و نباید از وام یا بدهی باشد، زیرا این موارد می‌توانند نگرانی‌هایی را ایجاد کنند.

میزان تمکن مالی در خارج از استان کبکهزینه زندگی سالانههزینه زندگی ماهانه
میزان تمکن مالی در خارج از استان کبک برای اولین دانشجو10 هزار دلار کانادا833 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در خارج از استان کبک برای اولین عضو از خانواده4 هزار دلار کانادا333 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در خارج از استان کبک برای هر عضو دیگری از خانواده3 هزار دلار کانادا255 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در استان کبک برای 1 نفر زیر 18 سال6.500 دلار کانادا550 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در استان کبک برای 1 نفر زیر 18 سال13 هزار دلار کاناداهزار دلار کانادا
میزان تمکن مالی در استان کبک برای 2 نفر با 18 سال سن یا بیشتر19 هزار دلار کانادا1600 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در استان کبک برای 2 نفر با 18 سال سن یا بیشتر و 1 نفر زیر 18 سال21 هزار دلار کانادا1700 دلار کانادا
میزان تمکن مالی در استان کبک برای 2 نفر با 18 سال سن یا بیشتر و 2 نفر زیر 18 سال23 هزار دلار کانادا1900 دلار کانادا

موضوع: تمکن مالی از طریق همسر یا والدین امکان پذیر است؟

موضوع:استفاده از سند خانه یا ماشین به عنوان تمکن مالی کانادا

نکات طلایی در رابطه با تمکن مالی

 • مدارک مالی: متقاضی باید مدارک مالی معتبری ارائه دهد که شامل گواهی‌های بانکی، سرمایه‌گذاری‌ها، و یا حمایت مالی از طرف اسپانسرها می‌شود.
 • منبع درآمد: باید مشخص شود که منبع درآمد و پس‌انداز متقاضی قانونی و پایدار است. این می‌تواند شامل حقوق و دستمزد، درآمد حاصل از کسب و کار یا حمایت مالی از طرف خانواده باشد.
 • اعتبار مدارک: مدارک مالی باید به روز و دارای اعتبار باشند. معمولاً مدارکی که بیش از سه تا شش ماه قدمت داشته باشند، پذیرفته نمی‌شوند.
 • شهریه دانشگاه: علاوه بر هزینه‌های زندگی، متقاضی باید بتواند شهریه دانشگاه را نیز پوشش دهد. میزان شهریه بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت است.
 • هزینه‌های اضافی: باید در نظر داشت که هزینه‌های اضافی مانند بیمه درمانی، کتاب‌ها و لوازم تحصیلی و هزینه‌های سفر نیز باید در محاسبه تمکن مالی لحاظ شوند.
 • اعتبار مالی در طول تحصیل: متقاضی باید نشان دهد که توانایی مالی برای پشتیبانی از خود و خانواده‌اش در طول دوره تحصیل را دارد، نه فقط برای سال اول.
 • تمکن مالی برای دریافت ویزای دانش آموزی در کانادا: تمکن مالی برای دریافت ویزای دانش آموزی در کانادا نیز بر اساس همین معیارها محاسبه می‌شود. اهمیت تمکن مالی در فرآیند اخذ ویزای دانشجویی بسیار بالا است و عدم ارائه مدارک مالی کافی می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا توسط افسر مهاجرت شود.

برای افزایش شانس پذیرش، به متقاضیان ایرانی توصیه می‌شود که مبلغی بیشتر از حداقل مورد نیاز را به عنوان تمکن مالی ارائه دهند.

در نهایت، این موارد به افسر مهاجرت کمک می‌کند تا از توانایی متقاضی برای مقابله با هزینه‌های زندگی در کانادا اطمینان حاصل کند. این اطمینان بخش مهمی از فرآیند تصمیم‌گیری برای صدور ویزای تحصیلی است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اینکه ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، باید مراحل زیر را بگذرانید:

گام اول: مدارک مورد نیاز را تهیه کنید

همانطور که در بخش مدارک مورد نیاز درخواست ویزای تحصیلی کانادا گفتیم، مدارکی که باید آماده کنید عباتند از:

 • فایل Personal Information که شامل اطلاعات شخصی شما است
 • فایل Proof of Means of Financial Support که مدارک مالی شما را برای نشان دادن توانایی مالی برای پشتیبانی از خود در کانادا نشان می‌دهد
 • نامه پذیرش
 • نامه CAQ (در صورت نیاز)
 • پاسپورت
 • فرم‌های مربوط به ویزای تحصیلی
 • و عکس

توجه داشته باشید که تمام فایل‌ها به جز عکس باید در فرمت PDF باشند و حجم هر فایل نباید بیشتر از 4 مگابایت باشد. این مدارک را برای بارگذاری در بخش مربوطه اپلیکیشن آنلاین ویزا آماده نگه دارید.

گام دوم: در اپلیکیشن درخواست ویزای تحصیلی کانادا ثبت نام کنید

برای اقدام به درخواست ویزای دانشجویی کانادا، ابتدا به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، به بخش Apply Online بروید و به دو سوال مهم پاسخ دهید:

 1. اولین سوال این است که آیا درخواست شما از داخل کانادا، خارج از کانادا، یا در مرز کانادا انجام می‌شود. گزینه‌ای که به شرایط شما مربوط می‌شود را انتخاب کنید.
 2. سپس، در سوال دوم باید تعیین کنید که آیا درخواست شما به صورت آنلاین است یا کاغذی.

پس از پاسخ به این سوالات، دستورالعمل‌های مربوطه برای شما نمایش داده می‌شود. در ادامه، بر روی گزینه Create an Account or Sign in در پایین صفحه کلیک کنید تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

در این صفحه، بر روی گزینه Don’t have an account کلیک کرده و اقدام به ساخت حساب کاربری کنید. سپس، اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

در ادامه، مجموعه‌ای از سوالات به شما نمایش داده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخ دهید. بر اساس پاسخ‌های شما، فرم‌ها و مدارک لازم برای درخواست شما نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که پاسخ‌های نادرست ممکن است منجر به نمایش اطلاعات نادرست شود.

گام سوم: مدارک مورد نیاز را آپلود کنید

در این مرحله از فرآیند درخواست ویزا، شما باید فایل‌هایی که پیشتر آماده و نام‌گذاری کرده‌اید را در بخش‌های مربوطه در اپلیکیشن بارگذاری کنید. اگر هنوز فرم‌های ویزا را تکمیل نکرده‌اید، می‌توانید این فرم‌ها را از طریق بخش مربوطه در اپلیکیشن دانلود کرده، پر کرده، امضا نمایید و سپس در مکان تعیین شده در اپلیکیشن آپلود کنید.

گام چهارم: هزینه های مربوطه را پرداخت کنید

پس از اتمام تمام مراحل مورد نیاز در اپلیکیشن، در مرحله پایانی باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید و سپس بر روی دکمه ‘Submit’ کلیک نمایید. کلیک بر روی ‘Submit’ به معنای ارسال نهایی درخواست ویزای شما به اداره مهاجرت کانادا است. برای انجام پرداخت، شما به یک کارت اعتباری مانند Master Card یا Visa Card نیاز خواهید داشت.

گام پنجم: برای انگشت نگاری اقدام کنید

پس از ارسال درخواست ویزای خود، شما ظرف چند ساعت تا چند روز نامه‌ای به نام “Biometric Instruction Letter” دریافت خواهید کرد. این نامه حاوی اطلاعات لازم برای تعیین وقت در یکی از مراکز انگشت‌نگاری کانادا است. در روز مقرر، شما باید به این مرکز مراجعه کرده و فرآیند انگشت‌نگاری را انجام دهید.

از آنجایی که سفارت کانادا در ایران فعالیت نمی‌کند، ایرانیان برای انجام این فرآیند باید به کشورهای همسایه که دارای سفارت یا دفاتر VAC کانادا هستند، سفر کنند.

توجه داشته باشید که انجام فرآیند بیومتریک تنها در صورتی لازم است که شما طی ده سال گذشته برای ویزاهای کانادا هیچ انگشت‌نگاری انجام نداده باشید.

گام ششم: پاسپورت خود را ارسال کنید

پس از بررسی و تایید پرونده شما توسط اداره مهاجرت کانادا، شما نامه‌ای با عنوان “Pass Request” دریافت خواهید کرد. این نامه درخواست ارسال اصل پاسپورت شما به سفارت کانادا برای الصاق برچسب ویزا است.

برای ارسال پاسپورت خود، شما می‌توانید شخصاً اقدام کنید یا از خدمات شرکت‌های معتبری که خدمات پیکاپ ویزای کانادا را ارائه می‌دهند، استفاده کنید. فرآیند پیکاپ ویزا معمولاً چند هفته به طول می‌انجامد.

گام هفتم: نامه POE را دریافت کرده و برای سفر به کانادا آماده شوید

پس از دریافت نامه “Pass Request” و ارسال پاسپورت به سفارت کانادا، اداره مهاجرت کانادا نامه‌ای به نام POE به شما ارسال خواهد کرد.

نامه POE، که مخفف Port of Entry است، نامه‌ای است که پس از تایید درخواست ویزای تحصیلی شما صادر می‌شود. با این نامه، شما می‌توانید پس از ورود به کانادا، مجوز تحصیلی خود را دریافت کنید.

در نامه POE، بخشی با عنوان “Permit validity” وجود دارد که تاریخی را مشخص می‌کند که شما باید پیش از آن به کانادا وارد شوید. در صورت عدم ورود تا تاریخ مشخص شده، لازم است درخواست جدیدی ثبت کنید، زیرا این تاریخ قابل تمدید نیست. اعتبار نامه POE معمولاً با اعتبار مجوز تحصیلی شما برابر است.

مطمئن شوید که تمام مدارک لازم به همراه نامه POE را برای ارائه به مامورین مهاجرت در فرودگاه کانادا آماده کرده‌اید. پس از آماده‌سازی مدارک، بلیط هواپیما تهیه کنید و برای سفر به کانادا آماده شوید.

چرا درخواست ویزای تحصیلی کانادا رد می‌شود؟

معمولا جزئیات دلیل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا به شما اعلام نمی شود. اکثر ریجکتی های ویزای تحصیلی به دلیل فاصله یا کپ تحصیلی زیاد بین مقطع قبلی و فعلی، عدم تمکن مالی، نداشتن مدرک زبان، نقص در مدارک، قانع کننده نبودن اهداف تحصیلی و عدم اطمینان از برگشت دانشجو پس از تحصیل به کشور مبدا است.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای نحصیلی کاناداراهکارهای پیشنهادی برای رفع ریجکتی
منطقی نبودن دلایل شما برای مهاجرت به کانادادرخواست برای نت آفیسر
متقاعدکننده نبودن برنامه های شغلی و تحصیلی آینده تاندرخواست مجدد برای ویزا یا ریسابمیت
کافی نبودن تمکن مالی برای تامین هزینه های یک سال تحصیل و زندگی در کانادادرخواست تجدید نظر یا ریکانسیریشن
ضعیف بودن تای یا وابستگی شما به کشور مبدا یا داشتن وابستگانی در کشور کانادااعتراض در دادگاه فدرال کانادا یا کورت

موضوع: اقدام دوباره پس از ریجکت ویزای کانادا

چگونه برای نت آفیسر درخواست دهیم؟

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل رد شدن پرونده ویزای خود هستید و می‌خواهید بر اساس آن تصمیمات آگاهانه‌ای برای مراحل بعدی بگیرید، می‌توانید درخواستی برای دریافت یادداشت‌های افسر (نت آفیسر) ارائه دهید.

برای انجام این کار، باید درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. توجه داشته باشید که این امکان فقط برای افرادی که شهروند یا مقیم دائم کانادا هستند یا دارای ویزای موقتی مانند ویزای کار، توریستی یا تحصیلی کانادا هستند، فراهم است.

اگر شما این شرایط را ندارید، ما در تراست می‌توانیم این درخواست را برای شما انجام دهیم. برای دانلود نمونه نت آفیسر روی لینک کلیک کنید.

چگونه شانس خود را در دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر کنیم؟

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد دلایل رد شدن پرونده ویزای خود هستید و می‌خواهید بر اساس آن تصمیمات آگاهانه‌ای برای مراحل بعدی بگیرید، می‌توانید درخواستی برای دریافت یادداشت‌های افسر (نت آفیسر) ارائه دهید.

برای انجام این کار، باید درخواست خود را به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. توجه داشته باشید که این امکان فقط برای افرادی که شهروند یا مقیم دائم کانادا هستند یا دارای ویزای موقتی مانند ویزای کار، توریستی یا تحصیلی کانادا هستند، فراهم است.

اگر شما این شرایط را ندارید، ما در تراست می‌توانیم این درخواست را برای شما انجام دهیم. برای دانلود نمونه نت آفیسر روی لینک کلیک کنید.

چگونه شانس خود را در دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر کنیم؟

به راهکارهای زیر عمل کنید تا شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بیشتر کنید:

 • تقویت تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا: افزایش تمکن مالی، چه از سوی خود دانشجو و چه از سوی سرپرستان، یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش احتمال رد شدن درخواست ویزای تحصیلی است. ارائه مدارک مالی قوی نشان‌دهنده توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا است.

 • اهمیت مدرک زبان در ویزای تحصیلی کانادا: داشتن نمره زبان بالاتر از حداقل مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا، نه تنها شرط لازم برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادایی است، بلکه شانس شما را برای دریافت ویزا نیز افزایش می‌دهد.

 • زمان‌بندی درخواست ویزای تحصیلی کانادا: ارسال به موقع درخواست ویزا، حداقل سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی، برای جلوگیری از تاخیرهای احتمالی حیاتی است. اجتناب از ارسال درخواست‌ها در زمان‌های شلوغ می‌تواند به روند سریع‌تر ویزا کمک کند.
 • توجیه گپ‌های تحصیلی در ویزای تحصیلی کانادا: در صورت وجود گپ تحصیلی، ارائه توضیحات معتبر در مورد فعالیت‌های انجام شده در طول این دوره می‌تواند به تقویت پرونده شما کمک کند.
 • ارتباط رشته تحصیلی با سابقه آکادمیک در ویزای تحصیلی کانادا: انتخاب رشته‌ای که با سابقه تحصیلی قبلی شما مرتبط است، می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش دهد. با این حال، این به معنای عدم پذیرش متقاضیان با رشته‌های غیرمرتبط نیست.
 • اهمیت نوشتن یک Study Plan قوی برای ویزای تحصیلی کانادا: یک استادی پلن خوب نوشته شده نشان‌دهنده اهداف و برنامه‌های واضح تحصیلی است و می‌تواند به شدت بر شانس دریافت ویزای تحصیلی تاثیر بگذارد.

اگر درخواست ویزای تحصیلی من رد شد چکار کنم؟

تمدید ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

برای اطمینان از ادامه تحصیل بدون وقفه در کانادا، توجه به تاریخ انقضای ویزای تحصیلی و استادی پرمیت بسیار مهم است. در این راهنما، گام‌های لازم برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا را بررسی می‌کنیم:

اولین و مهم‌ترین گام، توجه به تاریخ انقضای ویزای تحصیلی است. شما باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای ویزای فعلی خود، برای تمدید آن اقدام کنید. این کار را می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا به صورت آنلاین انجام دهید.

در صورتی که درخواست تمدید ویزای شما پذیرفته شود، نیاز است که اصل پاسپورت خود را برای درج لیبل ویزای جدید به سفارت کانادا ارسال کنید. مطمئن شوید که تاریخ انقضای پاسپورت شما نیز به اندازه کافی دور باشد، زیرا تاریخ اعتبار ویزای جدید بر اساس تاریخ انقضای پاسپورت شما تعیین می‌شود.

توصیه می‌شود که در زمانی که درخواست تمدید ویزای خود را ارسال کرده‌اید، از کانادا خارج نشوید. در صورت خروج، برای ورود مجدد به کانادا به ویزای معتبر نیاز خواهید داشت و ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.

تاریخ انقضای استادی پرمیت نشان‌دهنده پایان دوره تحصیلی شما است. این تاریخ معمولاً معادل با مدت زمان تحصیل شما به علاوه ۹۰ روز اضافی است تا بتوانید برای ترک کانادا آماده شوید یا برای تمدید استادی پرمیت خود اقدام کنید.

اگر قصد دارید تحصیل خود را در کانادا ادامه دهید، باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای استادی پرمیت فعلی برای تمدید آن اقدام کنید. فرآیند تمدید استادی پرمیت کاملاً آنلاین بوده و نیازمند ارائه مدارک مشابهی است که برای اولین بار درخواست استادی پرمیت داده‌اید.

با دنبال کردن این مراحل، می‌توانید از ادامه تحصیل خود در کانادا بدون وقفه اطمینان حاصل کنید.

آیا امکان کار با ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد؟

بله، دانشجویان بین‌المللی در کانادا فرصت‌هایی برای کار در حین تحصیل دارند، که این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تجربه کاری کسب کنند و درآمدی داشته باشند. با این حال، برای این کار باید قوانین خاصی را رعایت کنند:

 • محدودیت زمانی کار

  با داشتن ویزای تحصیلی، دانشجویان می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. این محدودیت در تعطیلات رسمی یا بین ترم‌های تحصیلی به ۴۰ ساعت در هفته افزایش می‌یابد. به علاوه، از تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، دانشجویان اجازه دارند بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

 • شرایط لازم برای کار

  دانشجو باید در یک برنامه تحصیلی تمام وقت ثبت نام کرده باشد و ویزای تحصیلی او معتبر باشد. دانشجویانی که در دوره‌های پیش نیاز زبان شرکت می‌کنند یا قبل از شروع ترم تحصیلی نمی‌توانند کار کنند.

 • محل کار

  دانشجویان می‌توانند هم در داخل دانشگاه و هم در خارج از آن کار کنند. اما اگر دوره تحصیلی شامل دوره کارورزی یا کوآپ باشد، دریافت ورک پرمیت کوآپ الزامی است.

 • ثبت نام برای سین نامبر

  برای کار در کانادا، داشتن شماره تأمین اجتماعی (SIN Number) ضروری است. دانشجویان باید پس از ورود به کانادا برای دریافت این شماره اقدام کنند.

توضیح مسائل چالش برانگیز در مراحل اخذ ویزای کانادا

آشنایی با آفیسرهای کانادا و نحوه تصمیم گیری آنها

موضوع: آشنایی با آفیسرهای کانادا و نحوه تصمیم گیری آنها

آیا داشتن گپ تحصیلی در نتیجه ی اخذ ویزای تحصیلی کانادا تاثیر دارد؟

موضوع: تاثیر گپ تحصیلی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مشکل ساز خواهد شد؟

موضوع: نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

قانع کردن آفیسر برای ارشد مجدد در کانادا

موضوع: قانع کردن آفیسر برای ارشد مجدد در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

آیا امکان گرفتن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا وجود دارد؟

کانادا با ارائه برنامه‌هایی مانند Post Graduate Work Permit (PGWP)، امکانات ویژه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است تا پس از پایان تحصیلات خود در این کشور، بتوانند به کار و زندگی خود ادامه دهند و در نهایت برای اقامت دائم اقدام کنند.

مدت زمان اعتبار PGWP بسته به طول دوره تحصیلی متفاوت است:

 • دوره‌های کمتر از ۸ ماه: این دوره‌ها شامل PGWP نمی‌شوند.
 • دوره‌های ۸ تا ۲۴ ماه: مدت اعتبار PGWP معادل با طول دوره تحصیلی است.
 • دوره‌های بیشتر از ۲۴ ماه: اعتبار PGWP تا سقف ۳ سال خواهد بود.

شرایط لازم برای دریافت PGWP شامل موارد زیر است:

 • دانشجو باید در یک برنامه تمام وقت و حضوری تحصیل کرده باشد.
 • فارغ‌التحصیل یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های دولتی کانادا با شماره DLI باشد.

تغییرات مرتبط با دوران خاص پاندمی کرونا:

در دوران پاندمی، دانشجویانی که بخشی از تحصیلات خود را به صورت آنلاین انجام داده‌اند، همچنان می‌توانند برای PGWP اقدام کنند. این شرایط برای دانشجویانی که بین ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۲ تحصیلات خود را به صورت آنلاین دنبال کرده‌اند، اعمال می‌شود. همچنین، این قانون تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۳ تمدید شده است.

این برنامه فرصت‌های بی‌نظیری را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا پس از تحصیل، تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنند و مسیر خود را به سمت اقامت دائم هموار سازند.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا را به ویزای کاری

بله، شما می توانید بعد از پایان دوران تحصیل خود و از طریق یکی از روش های زیر با توجه به شرایط داده شده برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری اقدام کنید:

روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کاریتوضیحات
Post-Graduation Work Permit (PGWP)این مجوز به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادایی اجازه می‌دهد تا به مدت ۳ سال در کانادا کار کنند. باید ظرف ۹۰ روز پس از فارغ‌التحصیلی درخواست داده شود.
گرفتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلیدریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان کانادایی و اخذ مجوز LMIA از سازمان کار کانادا، که باید شغل پیشنهادی در سطوح TEER 0, 1, 2, 3 باشد، می‌تواند به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری منجر شود.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در کانادا می توانند از طریق یکی از روش های زیر برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا اقدام کنند:

روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائمتوضیحات
Canadian Experience Class (CEC) در Express Entryبرای دانشجویانی که حداقل یک سال تجربه کاری در کانادا دارند. این افراد باید امتیازات کافی در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) برای دریافت دعوت‌نامه برای اقامت دائم را دریافت کنند.
برنامه‌های استانی (PNP)این برنامه‌ها به دانشجویانی که در یک استان خاص تحصیل کرده یا کار کرده‌اند، امکان اقامت دائم را می‌دهند. البته به دریافت نامزدی از استان مربوطه نیاز دارد.
دریافت مجوز کار (work permit)دریافت مجوز کار پس از تحصیل، که مدت آن متناسب با طول دوره تحصیلی است، یکی از راه‌های تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در کانادا می‌باشد، اما برای دوره‌های کمتر از ۸ ماه یا افراد زیر ۱۸ سال اعطا نمی‌شود.
ازدواجازدواج با یک شهروند کانادایی در طول دوره تحصیل می‌تواند به محصلین امکان دریافت اقامت دائم کانادا را پس از گذراندن دو سال تحصیل و دو سال زندگی مشترک بدهد.
برنامه PEQدانشجویان فارغ‌التحصیل از موسسات آموزشی کبک می‌توانند از طریق برنامه Quebec Experience Program برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند، به شرطی که مدرک تحصیلی معتبر و تسلط به زبان فرانسه داشته باشند.

تفاوت ویزای تحصیلی کانادا و استادی پرمیت

ویزای تحصیلی کانادا و استادی پرمیت دو مدرک متفاوت هستند که برای تحصیل در کانادا مورد نیازند:

 • ویزای تحصیلی کانادا: این ویزا به عنوان مجوز ورود دانشجویان بین‌المللی به کانادا عمل می‌کند. این ویزا به تنهایی اجازه اقامت و تحصیل در کانادا را نمی‌دهد و شرایط ورود توسط افسر مرزی در هنگام ورود به کانادا بررسی می‌شود.
 • مجوز تحصیلی (استادی پرمیت): این مجوز برای دانشجویانی که قصد دارند در دوره‌های تحصیلی به مدت شش ماه یا بیشتر در کانادا تحصیل کنند، الزامی است. استادی پرمیت جزئیاتی مانند هدف اقامت، محدودیت‌های کاری، دلیل تحصیل و سطح دوره تحصیلی را مشخص می‌کند و برای مدت دوره تحصیل به علاوه ۹۰ روز پس از پایان تحصیل معتبر است.

اصطلاحاتی که برای مهاجرت تحصیلی باید بدانید

آفیسر

آفیسر به کارمندان اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) اشاره دارد که وظیفه بررسی و تصمیم‌گیری در مورد درخواست‌های ویزا را دارند.

اپلای

اپلای به فرایند ارسال درخواست برای ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت اشاره دارد و شامل تکمیل فرم‌ها، ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های مربوطه است.

اپلیکیشن فی

هزینه‌ای است که متقاضیان برای بررسی درخواست ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت خود به دولت کانادا پرداخت می‌کنند.

دیپازیت فی

مبلغی است که برخی دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی برای تضمین ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند.

نامه POE (Port of Entry Letter)

نامه‌ای است که پس از تایید درخواست استادی پرمیت صادر می‌شود و به دانشجو اجازه ورود به کانادا را می‌دهد.

استادی پرمیت

مجوزی است که به دانشجویان بین‌المللی اجازه تحصیل در کانادا را می‌دهد و برای دوره‌های تحصیلی بیشتر از شش ماه لازم است.

دی ال آی (Designated Learning Institution)

به موسسات آموزشی در کانادا اشاره دارد که مجاز به پذیرش دانشجویان بین‌المللی هستند.

سی وی (Curriculum Vitae)

رزومه‌ای است که جزئیات تحصیلی، تجربه کاری و مهارت‌های فردی متقاضی را نشان می‌دهد.

کاور لتر (Cover Letter)

نامه‌ای است که هدف و انگیزه‌های متقاضی برای تحصیل در کانادا را توضیح می‌دهد.

پورتفولیو

مجموعه‌ای از کارها و پروژه‌هایی که متقاضی در زمینه تحصیلی یا حرفه‌ای خود انجام داده است.

انگیزه نامه (Statement of Purpose)

نامه‌ای است که دلایل و اهداف متقاضی برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر در کانادا را توضیح می‌دهد.

گپ تحصیلی

به دوره‌ای از زمان اشاره دارد که متقاضی در آن مشغول به تحصیل نبوده است و باید در اپلیکیشن توضیح داده شود.

تای (Tie)

به ارتباطات و پیوندهای متقاضی با کشور خود یا کانادا اشاره دارد که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای صدور ویزا تاثیرگذار باشد.

نامه CAQ (Certificate of Acceptance of Quebec)

مدرکی است که برای تحصیل در استان کبک کانادا لازم است و توسط دولت کبک صادر می‌شود.

دفتر وک

مرکز درخواست ویزا (VAC)، یک نهاد تحت نظارت اداره مهاجرت و سفارت کانادا است که وظایفی مانند انگشت‌نگاری، تحویل مدارک و ارائه ویزا را بر عهده دارد. از آنجایی که در ایران سفارت یا مرکز VAC کانادا وجود ندارد، ایرانیان برای انجام این امور باید به یکی از مراکز VAC در کشورهای همسایه مراجعه کنند.

پیکاپ ویزا

به فرایند دریافت ویزای فیزیکی که پس از تایید درخواست ویزا در پاسپورت متقاضی درج می‌شود، اشاره دارد.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلا و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

داشتن گپ تحصیلی در نتیجه ویزای تحصیلی تاثیرگذار است؟

قطعا بله. اما دقت کنید که گپ تحصیلی در بسیاری از موارد قابل پوشش است. یعنی شما می توانید با تجربه کاری مرتبط، تهیه مقاله در زمینه رشته مورد نظر یا مواردی که مشاوران تراست به شما توصیه خواهند کرد، تاثیر منفی گپ تحصیلی بر پرونده خود را کاهش دهید.

آیا با ۴۴ سال سن می توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

در روش تحصیلی، سن اهمیت زیادی دارد. با ۴۴ سال سن هم ممکن است ویزای تحصیلی بگیرید. اما به مقطع تحصیلی و سایر شرایط شما نظیر میزان سابقه کار، مقالات و کارهای تحقیقاتی و پژوهشی که تاکنون انجام داده اید و عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد.

برای ویزای تحصیلی حتما باید مدرک زبان داشته باشیم؟

بهتر است داشته باشید. ممکن است بتوانید با پذیرش مشروط هم ویزا بگیرید، اما با مدرک زبان شرایط قوی تر و بهتری خواهید داشت.

من قصد دارم ویزای دانشجویی بگیرم. آیا اینکه یکی از برادرانم ورک پرمیت کانادا دارد و یکی دیگر از برادرانم هم مقیم دائم است، در پرونده من تاثیر منفی دارد؟

اگر برادرانتان پناهنده شده بودند، احتمال آن زیاد بود. اما با این شرایط در ویزای دانشجویی شما تاثیری ندارد.

آیا می توانم قبل از اینکه با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوم، همسر و فرزندم را هم به کانادا بیاورم؟

توصیه می کنیم که ابتدا خودتان وارد کانادا شوید و سپس بعد از آن برای همسر و فرزندتان اقدام کنید.

آیا با مدرک زبان تافل هوم ادیشن هم می توان ویزای تحصیلی کانادا گرفت؟

بستگی به دانشگاه مورد نظرتان دارد. به طور کلی، مدرک زبان و نمره مورد نیاز در دانشگاه های مختلف کانادا، متفاوت است.

اگر برای یک دوره ۳ ماهه ویزای تحصیلی بگیریم، اما آن را به ۲ سال بکشانیم، آیا واجد شرایط PGWP سه ساله خواهیم شد؟

خیر. برای post graduate work permit زمان اصلی دوره در نظر گرفته می شود، نه مدت زمانی که طول کشیده.

آیا شانس اخذ ویزای تحصیلی در دوره های ارشد ۱۲ ماهه کم تر از دوره های ۲۴ ماهه است؟

به طور کلی، در مهاجرت تحصیلی، آفیسر باید از بازگشت شما مطمئن شود و اینکه شما این همه وقت و هزینه خود را صرف می کنید، باید منطق قوی و محکمی داشته باشد. پس از نظر تئوری، شاید شانس هر دوره ای برای ویزای تحصیلی یکسان باشد و این به کیس شما و اینکه چقدر قوی است، بستگی داشته باشد.

آیا با مدرک زبان دولینگو هم می توان برای مقطع ارشد در کانادا ویزای تحصیلی گرفت؟

بله، ممکن است. اما در کل، به اندازه آیلتس، تافل یا مدارک شناخته شده و معتبر دیگر اعتبار ندارد.

افیسر را چگونه برای اخذ ارشد دوم باید قانع کنیم؟

در این حالت معمولا افیسر را باید از نظر شغلی توجیه کنید. در این مورد دو حالت به وجود می آید
ارشد با پایان نامه
توضیح اینکه موضوعی که می خواهم در ایران کار کنم شرایط و امکانات کافی را ندارد و من برای ارتقاء شغلم در ایران به این ارشد نیاز دارم
ارشد بدون پایان نامه
توضیح اینکه چرا کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده اید، چرا این مقطع تحصیلی، چرا این رشته را در کشور خودتان نمی خوانید و …

شرایط درخواست ویزای همراه تحصیلی چگونه است؟

در مواردی متقاضی تحصیل در دانشگاه کانادا درخواست صدور ویزای همراه برای همسر یا یکی از اعضای خانواده را همراه با درخواست دریافت ویزای تحصیلی برای سفارت کانادا ارسال می‌کند. صدور ویزای همراه منوط به دارا بودن مدارک زیر است که سفارت کانادا برای همراه در نظر گرفته است.
-پاسپورت دارای اعتبار
-عکس جدید
-پرداخت هزینه صدور ویزا
-گواهی عدم سوء سابقه

چه مدت بعد از ریجکت شدن ویزا می توان اقدام کرد؟

زمان مشخصی ندارد فقط باید علت آن را برطرف کنید.

در فرم IMM1294، معنی FUNDS AVAILABLE FOR MY STUDIES چیست ؟

مجموع هزینه ای که خودتان تامین می کنید و پولی که دانشگاه به عنوان فاند به شما می دهد.

آیا افرادی که شاغل بوده اند، حتما باید سابقه بیمه ارائه کنند؟

نشان دادن سابقه بیمه الزامی نیست ولی شما می توانید با مدارک مختلفی مانند نامه از کارفرما، فیش حقوقی و گردش حساب سابقه کاری خود را اثبات کنید.

در صورت اقدام برای ویزای تحصیلی و متاهل بودن، بهتر است برای همسر از طریق ویزیتور ویزا اقدام کرد یا ورک پرمیت؟

بهتر است از طریق ورک پرمیت اقدام کنید زیرا ویزیتور ویزا هدف را به خوبی نشان نمی دهد و ریسک دارد، منطقا همسر شما می خواهد در کنار شما بماند پس ورک پرمیت منطقی تر است!

مدارک مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

موجودی حساب، گردش حساب (4 ماهه)، سند خانه، جواز کسب، تعهد محضری از ساپورتر، نامه شغلی

در قسمت CLIENT INFORMATION چه چیزهایی باید آپلود کنیم؟

شناسنامه و کارت ملی، گواهی سوپیشینه، LETTER OF EXPLANATION (Study plan) ،CV

استادی پلن باید شامل چه مواردی باشد؟

باید به سوالات زیر پاسخ داده شود:
رشته ای که می خواهید بخوانید.
تز یا ریسرچی که قرار است کار انجام دهید.
استادی که قرار است با او در کانادا کار کنید.
استادهایی که در ایران با آنها کار می کردید.
منبع فاند شما
بعد از برگشتن به ایران، برنامه شما چیست؟

چطور باید افیسر را قانع کنیم که به ایران برمیگردیم؟

تمکن مالی خوب
جاب آفر
وابستگی عاطفی

چگونه می توانیم ارشد دوم خود را توجیه کنیم؟

باید با استفاده از شغلی که دارید توضیح دهید، این ارشد دوم می تواند به شما در شغل کمک کند و موجب ارتقا شغلی شود.

در چه سایتی می توان پرونده های کیس های ریجکت شده و شرایط آنها را دید؟

CANLYCANADA

آیا حساسیت سربازی ارگان های نظامی می تواند موجب ریجکت ویزای تحصیلی شود؟

بله ولی تاثیر کمی دارد.

آیا می توان بعد از ورود به کانادا دانشگاه را تغییر داد؟

بله، امکان پذیر است ولی پیشنهاد ما این است که به هنگام ورود به کانادا به همان ایالتی که دانشگاه اولیه در آن واقع است ورود کنید.

اگر دانشگاه از ما مدرک زبان نخواهد، برای سفارت باید حتما مدرک زبان داشته باشیم؟

خیر

نوع ویزای پست داک به چه صورت است؟

اگر مدت زمان پست داک کمتر از 6 ماه باشد، ویزای ویزیتوری تعلق می گیرد ولی اگر بیش از شش ماه باشد ورک پرمیت تعلق می گیرد.

اگر travel history نداشته باشیم، برای ویزا مشکل ساز خواهد بود؟

اگر کیس شما قوی باشد تفاوتی ندارد ولی اگر ضعیف باشد داشتن تراول هیستوری مفید خواهد بود.

تفاوت زمان ویزا شدن دانشجویی و ورک پرمیت همراه چقدر است؟

بیشترین تفاوت دو هفته است.

پذیرش کاندیشنال چه تاثیری در اخذ ویزا دارد؟

اگر به دلیل نرسیدن مدارک افیشیال دانشگاه های قبلی باشد، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

کدام سفارت برای کارهای بایومتریک ویزا بهتر است؟‌

هیچ تفاوتی ندارد ولی آنکارا جایی است که ما توصیه می کنیم.

آیا داشتن مدرک دولینگو به عنوان مدرک زبان، برای گرفتن استادی پرمیت اشکال دارد؟

در استادی پرمیت، مدرک زبان به عنوان مدرک مورد نیاز برای گرفتن ویزا، در نظرگرفته نشده است ولی افیسر به مدرک زبان شما توجه می کند زیرا اگر بدون مدرک زبان یا با دولینگو بخواهید به کانادا بروید، احتمالا از دانشگاه های با رنک پایین پذیرش گرفتید و صرفا می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و قصد تحصیل ندارید و روی تصمیم او تاثیر می گذارد ولی در کل صرفا به خاطر دولینگو کسی را ریجکت نمی کنند.

اگر برای اکسپرس انتری پروفایل داشته باشیم و برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم، مشکل ساز خواهد شد؟

الزاما مشکل ساز نیست (دوال اینتنت را باید اثبات کرد!) ولی تاکید می کنیم که اینکار را نکنید زیرا وقتی شما پرونده اکسپرس انتری دارید می خواهید در کانادا بمانید و این با ویزای دانشجویی هم خوانی ندارد.

چگونه می توانیم ارشد مجدد با رشته ی یکسان را توجیه کنیم؟

می توانید به کورس ها و امکانات پروگرم جدید و تفاوت های آن اشاره کنید که در پروگرم قبلی نبوده است و شما می توانید با آن ریسرچ جدیدی بکنید.

ایا تمکن مالی برای فردی که فول فاند می گیرد مورد نیاز است؟

الزامی نیست ولی اگر با تمکن هزینه یک ماه اول و پرواز را نشان دهید بهتر است.

ایا قرابت زمانی ازدواج و اپلای کردن برای ویزا مشکل ساز است؟

می توانید مدارکی ارائه دهید که نشان دهید ازدواج صوری نیست مانند عکس های قدیمی و مراسم ازدواج

رنک دانشگاه در اخذ ویزا تاثیر دارد یا خیر؟

خیر ولی همه موارد باهم سنجیده می شود و افیسر باید قانع شود که شما برای تحصیل به کانادا می روید.

آیا زمانی که برای ویزای ورک پرمیت همسر اقدام می کنیم، نیاز به مدرک زبان یا مدرک شغلی برای همسر می باشد؟

خیر

آیا می توان همزمان ویزای کانادا و آمریکا را با هم پیش برد؟

بله، هیچ تاثیری بر روی هم ندارند.

کی برای ویزای کانادا اپلای کنیم؟

به محض اینکه ادمیشن خود را دریافت کردید.

چگونه می توان سن بالا را برای گرفتن ویزای تحصیلی توجیه کرد؟

با استفاده از استادی پلن با توضیح اهداف و دلایل و تاثیر آن بر شغل و اینده خود، افیسر را توجیه کنید.

در تمکن مالی، آفیسر بر روی چه مواردی تمرکز می کند؟

مبلغ کافی و اینکه این پول برای خود شماست. میزان آن برای هزینه یک سال درنظر گرفته شود. شما نمی توانید بر روی کار کردن خود و همسرتان در کانادا حساب کنید.

در تمکن مالی پول به چه مدت باید در حساب بماند؟

بهترین تایم، یک مدت 4 ماهه است ولی خب اگر تازه پول واریز شده می توان با توضیح اینکه این پول از کجا امده ان را توجیه کرد.

کدوم نرخ ارز برای محاسبه ی تمکن محاسبه می شود؟

افیسر ها از موضوع ارز دولتی مطلع هستند و باید با نرخ آزاد تمکن ارائه شود.

اگر نزدیک به تاریخ Submit‌ کردن مدارک، سرپرست ملک یا زمینی به ناممان بزند مشکلی به وجود می آید؟

بهتر است این تاریخ خیلی نزدیک به Submit‌ کردن مدارک نباشد. مثلا ۱ سال زودتر اشکالی ندارد اما مثلا دو روز زودتر از Submit‌ کردن مدارک باعث شک افیسر می شود.

آیا باید در مورد سوابق ریجت شدن ویزاهای قبلی صحبت کرد؟

اگر ریجکت شدن ویزا مربوط به زمان دورتری باشد کلا در مورد آن صحبت نکنید! اما در مورد ویزاهایی که اخیرا ریجت شده اند توضیح دهید که علت ریجت شدن چه بوده است.

اگر فرد سن پایینی داشته باشد برای اثبات تمکن مالی پول باید در حساب خودش باشد یا حساب سرپرستش؟

به طور کلی پولی که در حساب است حتما باید از نظر عقلی، منطقی باشد و حتما منبع این درآمد مشخص شده باشد. فرقی نمی کند این پول در حساب خود شخص متقاضی باشد یا در حساب کسی که مخارج او را تامین می کند اما بهترین حالت این است که بخشی از پول در حساب خود فرد باشد و بخش دیگر در حساب سرپرست.

نقش پذیرش مشروط در روند اخذ ویزای تحصیلی چیست؟

خود پذیرش مشروط دلیل اصلی برای ریجت شدن ویزا نمی شود. در حالت کلی پذیرش مشروط یا مربوط به مدرک زبان است یا مربوط به پیش نیازهای تحصیلی در رشته مورد نظر مثلا گذراندن چندین واحد درسی

آیا می توانم بعد از تحصیل برای اقامت دائم کانادا اقدام کنم؟

در صورت واجد شرایط بودن بعد از تحصیل می توانید کار کنید و سپس با تجربه کاری به دست آمده می توانید برای اخذ اقامت دائم کاناد اقدام کنید.

ایا امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

در صورتی که واجد شرایط باشید بله. معمولا بورسیه ها به دانشجویان برتر با نمرات عالی اعطا می شود.

آیا صدور ویزای همراه به معنای صدور مجوز تحصیل برای همراه است؟

صدور ویزای همراه به معنای صدور مجوز تحصیل برای همراه نیست بلکه با صدور ویزای همراه شخص مورد نظر فقط می‌تواند همراه با شما در کانادا زندگی کند. اگر پس از ورود به کانادا او نیز تصمیم به تحصیل گرفت باید برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا اقدام کند. در واقع شروع به تحصیل بدون داشتن ویزای تحصیلی امری غیرقانونی است که می‌تواند منجر به دیپورت همراه شما از کانادا شود.

اگر یک یا چند تا از فرم های لازم برای اخذ ویزا به ما نشان داده نشد به چه معناست؟

فرم های گفته شده در ابتدای مقاله، جزء فرم های اصلی و الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی است و اگر هر یک از این فرم ها برای شما نمایش داده نشد یا به صورت دیگری بود به معنای این است که شما در فرم های قبلی که پر کرده اید، جایی مرتکب اشتباه شده اید و اطلاعاتی را اشتباه وارد کردید. شما باید برگردید و اطلاعات فرم های قبلی خود را مجددا نگاه کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا چگونه است؟

اولین مرحله برای دریافت ویزای تحصیلی شرکت در آزمون زبان آیلتس یا تافل و کسب نمره حد نصاب است.
باید بتوانید با یکی از اساتید در دانشگاه کانادا و در رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. اگر استاد مربوطه شما را به عنوان دانشجو بپذیرد از دانشگاه درخواست می‌کند تا برای شما نامه پذیرش صادر کند. این نامه برای شما ایمیل خواهد شد.
باید مدارک مورد نظر را که در قسمت‌های قبلی به آن‌ها اشاره شد برای سفارت کانادا ارسال کنید. ارسال مدارک به صورت اینترنتی از طریق سایت CIC صورت می‌گیرد.
پس از تایید سفارت کانادا زمانی جهت مصاحبه حضوری تعیین می‌شود که در این مرحله باید به سفارت کانادا مراجعه کنید. کانادا در ایران سفارت ندارد و دانشجویان معمولا جهت مصاحبه حضوری به سفارت این کشور در ترکیه مراجعه می‌کنند.
اگر مصاحبه موفقیت‌آمیز باشد بعد از گذشت تقریبا سه تا چهار هفته ویزا صادر می‌شود.

پس از ورود به کانادا با ویزای تحصیلی باید به چه مواردی توجه کرد؟

به این نکته توجه داشته باشید که با همان پاسپورتی که در زمان درخواست صدور ویزا تحصیلی ارائه کردید باید به کانادا سفر کنید. در زمان ورود به فرودگاه کانادا باید تمام مدارکی را که در زمان درخواست صدور ویزا تحصیلی ارائه کردید به همراه داشته باشید.

تعداد کلمات Study Plan‌ باید چقدر باشد؟

معمولا Study Plan‌ باید در ۱ یا ۲ صفحه نوشته شود و سعی کنید همه چیز به صورت خلاصه و در عین حال کامل باشد.

در صورت رد شدن ویزا می توانم دوباره اقدام کنم؟

 متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا می توانند پس از رد شدن دوباره درخواست دهند. ارزیابی کنید که چرا برنامه قبلی رد شده است و اطمینان حاصل کنید که همان اشتباه دوباره تکرار نشده است. ویزای دانشجویی کانادا طبق دستورالعمل های جدید صادر شده در برنامه SDS حداکثر 45 روز کاری طول می کشد.

آیا گرفتن PR کانادا پس از اتمام تحصیلات آسان است؟

 فرصت های زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که می توانند پس از تحصیل در کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند. با شرکت در سیستم Federal Express Entry ، شبکه گسترده ای از برنامه های مهاجرت که تابعیت کانادا را ارائه می دهند وجود دارد.

آیا امکان کار کردن در کنار تحصیل در کشور کانادا وجود دارد؟

بله شما می توانید تحت شرایط خاصی ۲۰ ساعت در هفته هم در پردیس دانشگاهی و هم در خارج از پردیس دانشگاهی کار کنید و حتی این ساعت را در روزهای تعطیل و آخر هفته ها افزایش دهید.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی چقدر است؟

زمان دقیقی را نمی‌توان برای صدور ویزای تحصیلی کانادا ذکر نمود ولی معمولا در صورت کامل بودن مدارک، صدور ویزا یک ماه به طول می‌انجامد. اگر نامه پذیرش را از دانشگاه کانادا دریافت کرده باشید ویزا در مدت زمان معمول، صادر خواهد شد. روند صدور ویزا به کشوری هم که درخواست در آن مطرح شده بستگی دارد.

هزینه مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

هزینه صدور ویزای تحصیلی کانادا تقریبا 150 دلار است که این مبلغ را باید به صورت آنلاین پرداخت کنید.

نامه POE چیست؟

اگر درخواست شما برای ویزای تحصیل، کار یا سوپر ویزا ( تنها از کشور هایی که به ویزای ویزیتور نیاز ندارند ) پذیرفته شده باشد، این نامه را از IRCC دریافت می کنید.
گاهی اوقات نامه ی مطابقت ( Correspondence letter )، مقدمه یا معرفی نامیده می شود. اما به طور رسمی، نامه ی معرفی ورود ( POE ) نام دارد.
نامه را نگه دارید. باید هنگام ورود به مرز کانادا، برای دریافت ویزای کار یا تحصیل خود، آن را به مقامات نشان دهید.

نامه POE ما چه مدت اعتبار دارد؟

روی نامه ی POE بخشی به نام Permit Validity وجود دارد. باید قبل از آن تاریخ وارد کانادا شوید. اگر این تاریخ گذشت و همچنان وارد کانادا نشدید، باید درخواست جدیدی ارسال کنید. نمی توانید تاریخ اعتبار نامه ی POE را تمدید کنید.
نامه ی ورود شما در مدت درخواست ویزای کار، تحصیل یا سوپر ویزا معتبر خواهد بود. ممکن است بتوانید به محض ورود به کانادا، ویزای کار خود را تمدید کنید.
فقط شرکت کنندگان International Experience Canada:
نامه ی POE شما به صورت معمول 12 ماه معتبر است. اگر تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید، این اعتبار تا تاریخ اعتبار معاینه شما خواهد بود یا همان 12 ماه ( هر کدام کمتر باشد )
ویزای کار IEC خود را فقط تحت شرایط خیلی خاصی می توانید تمدید کنید. درباره ی تمدید ویزا بیشتر بخوانید.

نامه POE من گم یا حذف شده یا آسیب دیده است. باید چه کنم؟

با استفاده از وبسایت تماس گرفته و درخواست ارسال دوباره ی نامه ی POE را بدهید. اگر آنلاین درخواست داده باشید، معمولا نامه ی POE دوباره به اکانتتان ارسال می شود. اگر به آن دسترسی ندارید یا نمی توانید درخواست خود را به اکانت لینک کنید، حتما داخل تماس خود این مورد را توضیح دهید.

چگونه می توانم در مورد مدارس مناسب دانش آموزان بین المللی در کانادا اطلاعات کسب کنم؟

کانادا مدارس مختلفی برای دانش آموزان خارجی دارد که شامل مدارس ابتدایی، متوسطه، موسسات دانشگاهی (کالج و دانشگاه)، مدارس فنی و حرفه ای و مدارس زبان می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، به سایت انتخاب مدرسه مراجعه کنید.
پس از انتخاب مدرسه، باید مطمعن شوید که این مدرسه در لیست موسسات آموزشی معتبر است. در این لیست نام مدارسی که دانش آموزان خارجی را پذیرش می کنند ذکر شده است. برای دانش آموزانی که برای تحصیل در مدارس آموزشی معتبر پذیرش شده اند استادی پرمیت صادر می شود.

چگونه می توانم به عنوان دانش آموز بین المللی در کبک تحصیل کنم؟

برای تحصیل در کبک، به نامه پذیرش موسسه آموزشی معتبر نیاز دارید. علاوه بر این، باید گواهینامه پذیرش دریافت کنید که توسط استان کبک صادر می شود. و پس از آن، می توانید برای دریافت استادی پرمیت اقدام کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کبک، باید با موسسه آموزشی و یا دولت کبک تماس بگیرید.

آیا برای تحصیل در کانادا نیاز به استادی پرمیت دارم؟

بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل در کانادا نیاز به استادی پرمیت دارند. و برخی افراد در وضعیت های خاص نیاز به استادی پرمیت ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت چه کسانی به استادی پرمیت نیاز دارند مراجعه کنید.

چگونه می توانم برای دریافت استادی پرمیت اپلای کنم؟

در اکثر موارد، باید قبل از ورود به کانادا برای دریافت استادی پرمیت اپلای کنید. باید قبل از اپلای، از یک موسسه آموزشی معتبر نامه پذیرش دریافت کنید.
نحوه اپلای استادی پرمیت بستگی به این دارد که از کجا اپلای می کنید. با پاسخ دادن به چندین سوال می توانید با نحوه اپلای استادی پرمیت آشنا شوید!

چه زمانی باید برای دریافت استادی پرمیت اپلای کنم؟

به محض دریافت نامه پذیرش. زمان لازم برای پردازش درخواست شما بسته به دفاتر صدور ویزا متغیر است. جزئیات زمان پردازش درخواست ها را چک کنید.

اگر در کانادا باشم، آیا می توانم برای دریافت استادی پرمیت اپلای کنم؟

بستگی دارد. فقط برخی افراد در چنین شرایطی می توانند برای دریافت مجوز تحصیلی اپلای کنند. باید بررسی کنید که آیا شرایط دریافت مجوز تحصیلی را دارید و چگونه می توانید برای دریافت مجوز تحصیلی اپلای کنید.
برخی افراد برای تحصیل در کانادا نیازی به مجوز تحصیلی ندارند. اگر واحدهای درسی شما کمتر از 6 ماه طول بکشد، و یا مورد شما یکی از استثناء ها باشد، نیازی به دریافت مجوز تحصیلی ندارید. به وب سایت چه زمانی مجوز تحصیلی نیاز دارید مراجعه کنید.
اگر نیاز به مجوز تحصیلی نداشته باشید، می توانید در کلاس ها شرکت کنید.

قصد تغییر مدرسه و برنامه درسی دارم. چگونه می توانم مجوز تحصیلی را تغییر دهم؟

در صورت تغییر مدرسه و برنامه درسی نیازی به تغییر مجوز تحصیلی نیست.
اگر دانش آموز دبیرستان هستید:
اگر قصد ورود به دانشگاه داشته و دوست دارید همزمان با درس خواندن کار کنید، باید برای تغییر وضعیت مجوز تحصیلی اپلای کنید. تغییر وضعیت هزینه دارد. برای انجام این کار، باید برای دریافت مجوز تحصیلی جدید از کانادا اپلای کنید.
اگر دانشجو هستید:
در حالی که نیاز به تغییر مجوز تحصیلی نیست، باید تغییر موسسه آموزشی را اطلاع دهید.
اگر قصد دارید در مدرسه ای در کبک تحصیل کنید:
اگر قصد دارید به مدرسه ای جدید در کبک رفته (و مدرسه قبلی شما خارج از کبک است)، باید گواهی پذیرش کبک دریافت کنید. برای تمامی سطوح تحصیلی از جمله ابتدایی باید گواهی پذیرش کبک دریافت کنید.
در حالی که نیاز به تغییر مجوز تحصیلی نیست، باید تغییر موسسه آموزشی را اطلاع دهید.

آیا کودکان خردسال می توانند بدون مجوز تحصیلی در کانادا به مدرسه بروند؟

معمولا کودکان خردسال باید خارج از کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی اپلای کنند. اما، کودکان خردسال در شرایط زیر می توانند در کانادا به مدرسه بروند:
– یکی از والدین (اصلی و یا پدرخوانده و مادرخوانده) شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائم داشته باشد،
– یکی از والدین (اصلی و یا پدر خوانده و مادر خوانده) مجاز به تحصیل و کار در کانادا باشد
– پدر و مادر در کانادا حضور فیزیکی نداشته باشند

آیا می توانم در طول تعطیلات مدرسه کار کنم؟

معمولا بله. البته در صورتی که مجوز تحصیلی شما همچنان معتبر است و باید تمامی شرایط لازم را داشته باشید.
اگر خارج از دانشگاه کار می کنید:
می توانید در طول تعطیلات مدرسه تمام وقت کار کنید، مثلا در طول تابستان و تعطیلات بهار. باید تمامی شرایط کار کردن خارج از دانشگاه را داشته باشید. و پس از شروع مجدد سال تحصیلی، فقط 20 ساعت در هفته می توانید کار کنید.
اگر داخل دانشگاه کار می کنید:
می توانید در طول تعطیلات تمام وقت کار کنید، مثلا در طول تابستان و تعطیلات بهار. باید تمامی شرایط کار کردن داخل دانشگاه را داشته باشید.

در صورت داشتن شرایط کار کردن خارج از دانشگاه، آیا می توانم هر میزان که دوست دارم کار کنم؟

خیر. در طول مدرسه فقط 20 ساعت در هفته می توانید کار کنید. در طول تعطیلات تابستان، زمستان و بهار می توانید بیش از 20 ساعت در هفته کار کنید.
فقط با شروع برنامه های درسی می توانید کار کردن در کانادا را شروع کنید. نمی توانید قبل از شروع دوره های درسی کار خود را شروع کنید.
اگر تحصیلات خود را تکمیل کرده باشید، می توانید تمام وقت کار کنید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی چیست؟

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به دانشجویانی که از موسسه دانشگاهی کانادا فارغ التحصیل شده اند کمک می کند تا در کانادا تجربه کاری کسب کنند.
نکته: تجربه کاری حاصل از برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی به شما کمک می کند تا بتوانید اقامت دائم بگیرید.

چگونه می توانم برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اپلای کنم؟

نحوه اپلای بستگی به مکانی دارد که از آنجا اپلای می کنید. بسیاری از افراد باید به صورت آنلاین اپلای کنند.
قبل از اپلای مطمعن شوید که شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را دارید. پس از اینکه مدرسه نمرات نهایی شما را صادر کرد، باید طی 180 روز برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اپلای کنید.
هنگام اپلای باید هزینه مجوز کار باز و هزینه مجوز کار استاندارد نیز پرداخت کنید.
اگر مجوز کار منقضی شده باشد، باید:
– درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را تا 90 روز قبل از پایان مهلت اقامت ارسال کرده و هر 2 هزینه را پرداخت کنید (مجوز کار باز و مجوز کار استاندارد)
 – هزینه حفظ وضعیت شما به عنوان دانشجو معادل 350 دلار است. به دلیل محدودیت های سیستم، متقاضیان باید هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کرده تا بتوانند وضعیت دانشجویی خود را حفظ کنند و یک کپی از رسید پرداخت را به درخواست آنلاین مجوز کار پس از فارغ التحصیلی پیوست کنند. برای حفط وضعیت دانشجویی خود نیازی به درخواست جداگانه ندارید.
– باید شرایط حفظ اقامت خود در کانادا را داشته باشید.
– باید تمامی شرایط ذکر شده در مجوز را داشته باشید.
اگر قصد دارید شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را تغییر داده و یا تمدید کنید:
باید به صورت کاغذی اپلای کنید. فقط در صورتی می توانید مجوز را تمدید کنید که پاسپورت شما قبل از پایان اعتبار مجوز کار پس از فارغ التحصیلی منقضی شود.
و در صورتی که قصد دارید اسناد بیشتری همچون معاینات پزشکی را پس از اپلای کردن ارسال کنید، باید شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را تغییر دهید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی تا چه مدت معتبر است؟

بین 8 ماه و حداکثر 3 سال. مدت زمان اعتبار آن بستگی به طول مدت برنامه درسی در کانادا دارد. و قطعا بیش از طول مدت برنامه درسی نخواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت تا چه مدت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی معتبر است مراجعه کنید.
اگر پاسپورت شما قبل از مجوز کار پس از فارغ التحصیلی منقضی شود:
باید اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما تا مدت زمانی که واجد شرایط اقامت در کانادا هستید معتبر است. و اگر پاسپورت شما زودتر منقضی شود:
– تا زمان انقضای پاسپورت یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی برای شما صادر می شود.
– و در صورت نیاز به تمدید پاسپورت برای اعتبار کامل به شما اطلاع خواهیم داد.
فقط در صورتی که ما به شما اطلاع دهیم می توانید مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را تمدید کنید. در این صورت، باید به صورت کاغذی درخواست داده و مجوز تا زمان لازم تمدید می شود.

هزینه دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی چقدر است؟

155 دلار کانادا. هم چنین باید هزینه 100 دلاری ویزای کار آزاد را نیز بپردازید.

آیا می توانم قبل از دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام به کار کنم؟

فقط در شرایط زیر:
– دانشجوی تمام وقت یکی از موسسات آموزشی معتبر بوده و در برنامه های فنی و حرفه ای و آموزشی شرکت کرده باشید.
– برنامه درسی را اخیرا تکمیل کرده باشید
– بیش از ساعات مجاز در داخل و خارج دانشگاه کار نکرده باشید.
در صورت رد درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، باید فورا دست از کار کردن بکشید.

آیا می توانم تحت برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در هر مکان و شغلی که دوست دارم مشغول به کار شوم؟

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ویزای کار آزاد است و به این معنی است که می توانید در هر حرفه ای که دوست دارید در کانادا مشغول به کار شده و هر زمان که دوست داشتید کارفرمایان خود را تغییر دهید.
البته نمی توانید برای کارفرمایانی که نام آنها در لیست کارفرمایان واجد شرایط ذکر نشده است کار کنید.

شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی چیست؟

فارغ التحصیلی از یک موسسه دولتی و برنامه معتبر در یک موسسه خصوصی. این موسسات شامل دانشگاه، کالج، و کالج عمومی و فنی حرفه ای (موسسه آموزشی در کبک که کلاس های پیش دانشگاهی و برنامه های مشاغل فنی ارائه می دهد) هستند.

آیا می توانم تا زمان دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی کار کنم؟

در صورت داشتن شرایط زیر می توانید تمام وقت کار کنید: اگر در زمان ارسال درخواست:
– مجوز تحصیلی معتبر داشته باشید
– برنامه درسی را تکمیل کرده باشید
– واجد شرایط کار در خارج دانشگاه بدون مجوز باشید
– در طول فصول تحصیلی بیش از 20 ساعت در هفته، خارج از دانشگاه کار نکرده باشید.

منتظر دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستم. آیا می توانم با داشتن مجوز تحصیلی به خارج از کانادا سفر کرده و دوباره مراجعه کنم؟

بله. تا زمانی که ویزا و یا اتا همچنان معتبر است. مجوز (تحصیل و کار) ویزا محسوب نشده و نمی توانید با داشتن مجوز تحصیل دوباره به کانادا مراجعت کنید.
اگر ویزا و یا اتا منقضی شده باشد، باید قبل از بازگشت به کانادا ویزا و یا اتای جدید دریافت کنید.
هنگام بازگشت به کانادا:
– اگر مجوز تحصیلی همچنان معتبر است می توانید به عنوان دانشجو وارد کانادا شوید.
– و اگر در نبود شما درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی تایید شود، می توانید به عنوان کارگر وارد کانادا شوید.
– اگر ما همچنان در حال بررسی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی باشیم، می توانید به عنوان بازدید کننده وارد کانادا شده و تا زمان بررسی نهایی درخواست بدون مجوز کار کنید.
هنگام ورود به کانادا افسر مرزی از شما چندین سوال می پرسد. باید کپی درخواست و یا رسید پرداخت هزینه را به افسر نشان دهید.
و اگر افسر دلیل موجهی برای رد درخواست شما داشته باشد، نمی توانید وارد کانادا شوید.

چگونه می توانم در مدت انتظار برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، کارفرما را متقاعد کنم که اجازه کار کردن دارم؟

باید کپی تمامی اسناد زیر را به آنها نشان دهید:
– مدرک تکمیل برنامه های درسی همچون
– نامه رسمی مدرسه مبنی بر اینکه برنامه درسی شما کامل شده است
– رونوشت رسمی و یا کپی آن از وب سایت مدرسه
– کپی مجوز تحصیلی
– برای اینکه بتوانید بلافاصله پس از تکمیل برنامه های درسی کار کنید باید در مجوز شما چنین قید شده باشد”مادامی که طبق بند R186 (f), (v), (w) واجد شرایط باشند می توانند کار کنند و در غیر این صورت حق کار کردن ندارند”
– کپی اعلام وصول درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در صورتی که آنلاین اپلای کرده باشید
– و برای اینکه بتوانید بلافاصله کار کنید، اعلام وصول باید قبل از منقضی شدن مجوز تحصیلی دریافت شده باشد.
می توانید از این اسناد تا زمان تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست خود استفاده کنید.
و در صورت رد درخواست شما، باید به محض اطلاع کار کردن را متوقف کنید.
و اگر همچنان به کار کردن ادامه دهید، مجوز تحصیلی و کاری آینده تایید نخواهد شد و ممکن است مجبور به ترک کشور شوید.
زمان لازم برای بررسی مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را چک کنید.

چگونه اقامت خود را به عنوان دانشجو تمدید کنم؟

باید مجوز تحصیلی خود را تمدید کنید.
باید حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی، مجوز تحصیلی خود را تمدید کنید. اما توصیه ما این است که خیلی زودتر از 30 روز برای تمدید مجوز اقدام کنید.
اگر قصد دارید شماره بیمه اجتماعی یا بیمه سلامت را تمدید کنید، نیاز به مجوز تحصیلی معتبر دارید. اگر در 30 روز باقیمانده اقدام کنید، ممکن است در تمدید شماره بیمه مشکل پیدا کنید زیرا مجوز تحصیلی شما ممکن است منقضی شود.
بررسی کنید که پردازش مجوز تحصیلی چه مدت طول می کشد.
و اگر مجوز تحصیلی شما منقضی شده است:
اگر قبل از منقضی شدن مجوز تحصیلی برای تمدید آن اپلای کرده و هنوز جواب نهایی ارسال نشده باشد، می توانید تحت وضعیت ضمنی در کانادا بمانید. وضعیت ضمنی به این معناست که تا زمان تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست شما، اقامت موقت دارید. و می توانید در این مدت به تحصیل خود ادامه دهید.
اگر برای تمدید مجوز تحصیلی اپلای نکرده باشید، وضعیت اقامت خود در کانادا را از دست داده اید. و در این صورت تا زمان تمدید مجوز تحصیلی نمی توانید درس خود را ادامه دهید. 90 روز وقت دارید که برای تمدید مجوز خود اپلای کنید. هزینه آن 200 دلار کانادا به علاوه 150 دلار کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی جدید است. به وب سایت زیر مراجعه کنید: در صورتی که مجوز تحصیلی شما منقضی شده و برای تمدید آن اپلای نکرده اید چه باید بکنید؟
اگر قصد دارید به خارج از کانادا سفر کنید:
باید اطمینان حاصل کنید که برای مراجعه مجدد به کانادا نیاز به اسناد سفر دارید. اسناد سفر باید معتبر باشند.
اگر برای مجوز متفاوتی اپلای کرده باشید:
اگر دانشجو هستید و برای دریافت مجوز کار اپلای کرده اید، تا زمان بررسی نهایی درخواست نمی توانید به تحصیلات خود ادامه دهید. و تا زمان تایید درخواست حق کار کردن ندارید. و می توانید تا آن مدت در کانادا به عنوان شهروند موقت زندگی کنید.

آیا می توانم پس از منقضی شدن مجوز تحصیلی و در حالی که برای دریافت مجوز جدید اپلای کرده ام در کانادا بمانم؟

بله. می توانید به عنوان شهروند موقت در کانادا بمانید، درصورتی که درخواست تمدید ویزا قبل از تمدید مجوز فعلی ارسال شده باشد.
اگر درخواست جدید برای تمدید مجوز تحصیلی شما ارسال شده باشد:
– می توانید در کانادا مانده و همچنان به تحصیل ادامه داده تا زمانی که در مورد درخواست شما تصمیم گیری شود.
اگر درخواست جدید برای تغییر مجوز ارسال شده باشد (به عنوان مثال مجوز کاری):
– با منقضی شدن مجوز تحصیلی باید تمامی فعالیت های ذکر شده در مجوز قبلی را متوقف کنید. به عنوان مثال، ممکن است به عنوان دانشجو به کانادا آمده و سپس برای دریافت مجوز کار اقدام کنید. در این صورت، پس از منقضی شدن مجوز تحصیلی باید از تحصیل دست بکشید. و پس از آن، حق کار کردن و تحصیل ندارید تا زمانی که مجوز جدید دریافت کنید.

آیا می توانم در صورت نیاز به زمان بیشتر برای تمدید مجوز کار، وضعیت اقامتی خود به بازدید کننده را تغییر دهم؟

بله، اما در صورتی که مجوز کار و تحصیل شما منقضی شده باشد نمی توانید از کانادا برای دریافت مجوز تحصیلی و کار جدید اپلای کنید. و به این معنی است که زمان بیشتری به شما برای تمدید مجوز داده نمی شود.
بیشتر بازدید کنندگان، واجد شرایط اپلای مجوز کار و تحصیل از درون کانادا نیستند. اگر وضعیت خود را به بازدید کننده تغییر دهید، ممکن است برای اپلای مجوز جدید مجبور شوید از کانادا خارج شوید.
و به همین دلیل ما توصیه می کنیم که در صورت نیاز به زمان بیشتر برای اپلای مجوز وضعیت خود را به بازدید کننده تغییر ندهید.
باید تاریخ انقضای مجوز فعلی را دانسته و حداقل 30 روز قبل اپلای کنید.

به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا، چگونه می توانم برای دریافت اقامت دائم اپلای کنم؟

برنامه های زیادی برای اقامت دائم وجود دارد و ممکن است بتوانید واجد شرایط اپلای از طریق یکی از این برنامه ها باشید:
کلاس تجربه کانادایی
برنامه کارگر ماهر فدرال
برنامه نامزدی استانی
برای شرکت در برخی از این برنامه ها نیاز به تجربه کاری در کانادا دارید.

چگونه می توانم اقامت خود در کانادا را تمدید کرده و یا وضعیت مهاجرتی خود را تغییر دهم؟

به عنوان مثال برای تغییر وضعیت مهاجرت از دانشجوی تمام وقت به کارگر تمام وقت، و یا تمدید مدت اقامت خود در کانادا، باید درخواست ارسال کنید.

اخیرا به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا فارغ التحصیل شده ام. آیا می توانم برای دریافت اقامت دائم اپلای کنم؟

ممکن است بتوانید به عنوان کسی که به تازگی فارغ التحصیل شده در برنامه تجربه بین المللی کانادا شرکت کنید. باید تمامی شرایط زیر را داشته باشید:
– باید خارج از استان کبک زندگی کنید
– در 3 سال قبل از اپلای، حداقل 12 ماه تمام وقت (یا معادل آن پاره وقت) در مشاغلی با سطح 0, A, B در کانادا کار کرده باشید.
– پس از فارغ التحصیلی، در مشاغل قانونی کانادا کار کرده باشید
– باید مهارت های زبانی شما مطلوب باشد (در تمامی مهارت ها)
باید تجربه کار را پس از فارغ التحصیلی کسب کرده باشید. کارهایی که طی دوران دانشجویی انجام داده اید جزء تجربه کاری محسوب نمی شوند. و نیازی نیست که هنگام اپلای کردن مشغول به کار باشید.
ممکن است واجد شرایط شرکت در دیگر برنامه های اقامت دائم باشید. می توانید به وب سایت ابزار ورود به کانادا مراجعه کرده تا بدانید واجد شرایط شرکت در کدام برنامه ها هستید.
نکته: تکمیل پروفایل سیستم اکسپرس انتری اولین قدم مهاجرت دائم به کانادا به عنوان کارگر ماهر است. اما تکمیل این پروفایل به این معنی نیست که شما دعوتنامه اپلای برای شهروندی دائم دریافت می کنید. دعوتنامه اپلای اقامت دائم بستگی به رتبه و امتیاز شما در استخر اکسپرس انتری دارد که توسط سیستم جامع رتبه بندی محاسبه می شود. 

در صورت داشتن تجربه کاری در کانادا چگونه می توانم برای مهاجرت اپلای کنم؟

ابتدا باید پروفایل اکسپرس انتری را به صورت آنلاین پر کرده تا مطمئن شوید که حداقل شرایط برای پول اکسپرس انتری را دارید.
اگر برای شما دعوتنامه اپلای ارسال شود:
– باید درخواست آنلاین را طی 90 روز تکمیل کرده
– تمامی اسناد لازم را ارسال کرده
– و هزینه را بپردازید.
– معاینات پزشکی را انجام داده
– و بازرسی های امنیتی و قضایی را انجام دهید.

اخذ ویزای تحصیلی چقدر زمان می برد؟

بعد از درخواست، تا 90 روز طول می کشد. اما معمولا کمتر از این مقدار است.

برای درخواست ویزای تحصیلی به چه مدارکی نیاز داریم؟

– مدرک پذیرش در یکی از آموزشگاه های کانادا.
– پاسپورت معتبر و مدرک بودجه ی مالی مورد نیاز برای سفر.
– مدرک نشان دهنده ی تمایل شما برای ترک کانادا پس از تحصیل.
به علاوه ی این، مدرک عدم وجود سابقه ی کیفری و مشکلات پزشکی، مورد نیاز است. باید تست های پزشکی خاصی را بگذرانید.

استادی پرمیت کانادا چیست؟

اجازه تحصیل یک سند رسمی است که توسط دولت کانادا صادر شده و به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا در کانادا تحصیل کنند. اجازه تحصیل ویزای غیر اقامتی محسوب می‌شود ، بدین معنی که:
– شما باید در یک موسسه یادگیری تعیین شده ثبت نام کنید.
– شما می‌توانید ویزا خود را مطابق با شرایط مطالعه خود تمدید کنید.
– شما باید شرایط ذکر شده در مجوز تحصیل خود را رعایت کنید.

چگونه باید برای مجوز تحصیل در کانادا درخواست ثبت کرد؟

قبل از درخواست مجوز تحصیل، شما به موارد زیر نیاز دارید:
– نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده در کانادا
– گذرنامه معتبر
– اثبات توانایی مالی کافی برای پرداخت شهریه، هزینه‌های زندگی و بودجه کافی برای بازگشت به خانه پس از اتمام دوره تحصیلی.
– گزارش سلامت
– گواهی عدم سو پیشینه
– در زمان ورود به کانادا نیز باید به افسر مهاجرت اثبات کنید که پس از اتمام تحصیل از این کشور خارج خواهید شد.
توجه: اگر قبولی مشروط دریافت کرده‌اید و قبل از پذیرش در دوره اصلی باید یک دوره کوتاه مدت را بگذرانید، اجازه تحصیل شما فقط برای طول این دور‌ ها معتبر خواهد بود. در صورت ادامه تحصیل می‌توانید برای اقامت طولانی اقدام کنید.

آیا افراد زیر سن قانونی هم باید مجوز تحصیل بگیرند؟

خیر. فرزندان خردسال که نیاز به شرکت در دبستان یا دبیرستان دارند و همراه والدینی هستند که دارای مجوزهای معتبر کار یا تحصیل هستند، نیازی به درخواست مجوز تحصیل ندارند.
اگر فرزند شما زیر 19 سال است و شما بصورت تمام وقت در یک موسسه تحصیل می‌کنید، ممکن است فرزند شما واجد شرایط برای تحصیل در یکی از مدارس دولتی ابتدایی یا متوسطه رایگان کانادا باشد.

چگونه می‌‌ توان خانواده خود را در حین تحصیل به کانادا برد؟

اگر می‌خواهید شریک زندگی و یا عضوی از خانواده خود را در حین تحصیلتان به کانادا ببرید، با مجوز تحصیل معتبر شما همسر یا اعضای دیگر خانواده شما می‌توانند درخواست اجازه کار آزاد بدهند. اجازه کار آزاد، به یک فرد خارجی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و نیاز به یک پیشنهاد شغلی از پیش تایید شده نخواهید داشت.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • مجله مهاجرت

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد ویزای تحصیلی کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

 • سحرناز

  سلام وقت بخیر. 17 ساله هستم رشته تجربی. سوالم این هست برای تحصیل در این رشته در کانادا شهر مونترال براش بهتره که سال دوازدهم رو اونجا بخونه یا دیپلم ایران رو بگیره بعد اقدام کنیم ؟ آیا برای رشته فیزیوتراپی نیاز به کالج رفتن داره یا خیر ؟

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. رشته های زیرشاخه علوم پزشکی در کانادا شرایط خاص خودشان را دارند و مانند ایران مقوله ای به عنوان رشته های پیراپزشکی نداریم، اما یک دوره پرستاری را می گذرانند و بعد وارد این حیطه می شوند.
   شما می توانید برای رشته های مرتبط با حیطه فیزیوتراپی، پذیرش کالج بگیرید. گذراندن این دوره در ایران یا جای دیگر زیاد تفاوتی ندارد و به بقیه شرایط شما وابسته می باشد. گذراندن سال آخر در شهر مونترال با جاهای دیگر، زیاد تفاوتی ایجاد نمیکند؛ چیزی که مهم است، نمرات و سطح زبان شما برای پذیرش کالج و یا دانشگاه می باشد.

 • محسن سلطانی

  برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا میخاستم بدانم شرایط گردش مالی برای تمکن به چه صورت هست؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. براساس شهریه دانشگاه یا کالج و هزینه زندگی می باشد. به عنوان مثال اگر شهریه سالانه 20هزار دلار است، این مبلغ باید با هزینه های زندگی جمع زده شود که اگر هزینه های زندگی را هم 20هزار دلار در نظر بگیریم، در مجموع 40هزار دلار خواهد شد. باید یک یا چند حساب بانکی که مجموع موجودی هایشان به اندازه این مبلغ است و گردش حساب ایده آلی هم دارد، داشته باشید (برای شش ماه).

 • نیما زمانی

  سلام
  مزاحم شدم بپرسم آیا اپلای برای پسادکتری در دانشگاه های کانادا محدودیت فاصله زمانی فراغت از تحصیل دوره دکتری تا شروع دوره پسادکتری دارد؟

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. در این زمینه قاعده خاصی وجود ندارد؛ ولی اگر گپ تحصیلی زیاد باشد ولی رزومه پژوهشی خوبی داشته باشید شانس پذیرش پستداک را دارید.

 • شکیبا

  جهت ویزای تحصیلی کانادا چنانچه شخص دانش آموز سال دوازدهم تیژهوشان باشه باید صبر کنه دیپلم را بگیره یا با گواهی تحصیلی در سال دوازدهم با گواهی تحصیلی میتونه اقدام کنه و بعدا مدرک دیپلم را ارائه بده یا حتما بعد از گرفتن دیپلم باید اقدام کند؟

  • مشاور موسسه تراست

   با لسام و وقت بخیر
   می توانند ابتدا پذیرش مشروط را دریافت کرده و سپس مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند

 • مسعود.م

  دخترم پذیرش تحصیلی داشتن ویزاشون دیر اومده و باعث شده پذیرششون لغو بشه حالا میخوام بدونم میتونن با نامه پذیرش قبلی وارد کانادا بشن و آیا افیسر ریجکتشون نمیکنه ؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام وقت بخیر. آفیسر مرزی نامه پذیرش ایشان را چک می کنند و می توانند ایشان را دیپورت کنند. باید مجددا برای پذیرش اقدام کنند.

 • مریم

  سلام وقت شما بخیر من ۳۵ سال دارم، دانشجوی دکتری بیوفیزیک دانشگاه تربیت مدرس هستم.
  میخواستم بدونم با توجه رزومه ای که دارم میتونم برای پزشکی در کانادا اقدام کنم.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای پذیرش پزشکی در کانادا شرایط خاصی وجود دارد که برای افراد خارج از کانادا سخت می باشد.

 • سارا کریمی

  من خانومم ویزای تحصیلی گرفته خودم صبر میکنم وارد خاک کانادا بشند بعد اقدام کنم برای ریسکی که برای ریجکت شدن وجود داره ولی برای دخترم که شش سالش هست و امسال اولین سالی هست که میخواد بره مدرسه و میخوام اونجا حتما بره و میخوام حتما همراه خانومم بره و اقدام بشه در این خصوص سوال داشتم که ایا شدنی ریسکش به مدت زمانی که خانومم فرصت داره برای ورود به کانادا ویزای دخترم هم میرسه

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. اگر همسر و دخترتان با هم درخواست ویزا دادند به عنوان همراه همسرتان می‌تواند دو هفته بیشتر زمان ببرد تا به درخواست دخترتان پاسخ دهند.

 • الهام

  سلام. اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم خب باید هزینه ی یک سال کالج مورد نظر رو پرداخت کنیم در صورت ریجکت شدن ویزا اون هزینه پرداخت شده به حساب برمیگرده یا کلا سوخت میشه؟

 • Tannaz

  من در حال حاضر در ایران شاغلم و می خوام از روش تحصیلی مهاجرت کنم اگر از کارم استعفا بدم برای اینکه وقت بیشتری برای یادگیری زبان بذارم آیا استعفای من ریسک ویزا رو بالا می بره؟

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. شاغل بودن و یا حتی داشتن مرخصی از مواردی است که برای پرونده خوب است ولی اگر استعفا می دهید باید این گپ را بتوانیم توضیح بدهیم، مثلا مدرک شرکت در یک دوره آموزشی حتی زبان.

 • سینا علی زاده

  بنده اگه بخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم، چون کارت پایان خدمتم برای سپاه هست امکان داره که ویزا صادر نشه؟

 • حسن

  سلام.من همزمان که برای ویزا تحصیلی سابمیت کردم تحصیلم را هم بصورت آنلاین شروع کردم و ۲ترم را تمام کردم.بعد از ریجکتی و در سابمیت مجدد آفیسر شروع تحصیل بدون استادی پرمیت رو ایراد گرفت و گفت که به قوانین پایبند نیستم و مجددا ریجکت شدم.آیا نمیبایست تحصیلم رو شروع میکردم؟؟؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. درخصوص سوال شما نمی توان نظر مشخصی داد. درکل تحصیل آنلاین نیازی به استادی پرمیت ندارد. ولی اینکه چه موقع و با چه پذیرش و شرایطی برای استادی پرمیت درخواست داده اید، می تواند در نظر افیسر تاثیر داشته باشد.

 • سمانه مسعودنیا

  من ۱۹ سالمه و رشتم گرافیکه با معدل ۱۸ میخوام به همراه همسرم برای کانادا اقدام کنیم
  همسرم ۲۷ سالشه و وضع مالی خوبه بهترین روش برای ویزا شدنمون چه روشیه ؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   پرونده شما بایستی بررسی دقیق تر بشود. بصورت کلی برای پذیرش دانشگاه بایستی حداقل های دانشگاه را داشته باشید که شامل مدرک زبان و مدارک تحصیلی می باشد.

 • محمود فیروزنیا

  سلام، قصد دارم برای فرزند 16 ساله ام ویزای دانش آموزی برای پایه یازدهم دریافت کنم؛ که نیاز به یک custodian هست، امّا متاسفانه کسی را برای قبول این مسئولیت در نظر ندارم؛ آیا موسسه شما خدماتی در رابطه با guardianship انجام میدهد و یا راه آسان تری برای انجام این کار وجود دارد ؟

 • سعیده

  بسیار سپاسگزار از این همه اطلاعات کامل که در هیچ سایتی به این واضحی وجود ندارد.
  آیا ۸ماه دوره کارآموزی بصورت فول تایم ،
  (Co-op) در زمان تحصیل و همزمان بصورت پارت تایم در زمان تحصیل جزو کار کانادایی محاسبه میگردد.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام و ممنون از همراهی شما.
   تجربه کار محسوب می‌شود؛ اما نه بصورت تجربه کار کانادایی

 • مارال

  سلام وقت بخیر
  باری مهاجرت تحصیلی با مدرک دیپلم / بدون گپ / معدل سه پایه ی متوسطه ی اول 20 / پایه دهم 19/98 . یازدهم و دوازدهم 20 رشته ی تجربی / ایلتس 7 / تمکن مای هم حدود 600 میلیون / الانم دارم مدرک ای تی رو می گیرم .
  چقدر شانس دارم برای تحصیل در رشته ی داروسازی ؟ حداقل و حداکثر هزینه چقدر هست برای من ؟ اولین قدم تا اخرین قدم این پروسه چقدر طول می کشه حدودا ؟
  تشکر .

  • مشاور موسسه تراست

   سلام
   برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی ابتدا شما بایستی یک لیسانس علوم پایه دریافت کنید تا بتوانید وارد رشته شوید.

 • سجاد

  آیا می توان تنها برای نشان دادن تمکن مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی، مبلغی را درون حساب گذاشته و پس از تمام شدن فرایند بررسی تمکن مالی آن را از حساب بیرون بیاورم؟

  • کارشناس تراست

   سلام وقت بخیر ممنون از همراهیتون.
   .در این حالت آفیسر به واقعی بودن تمکن مالی شک میکند و این شانس صدور ویزا را کاهش میدهد، پس توصیه نمیشود که پول یکجا واریز شود و یا از حسابی که جدیدا به این منظور باز شده است گزارش گرفته بشود.