ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت اپ کانادا در یک نگاه

 • تعداد افراد: ۵ نفر (به همراه همه ی اعضای خانواده امکان اخذ اقامت دائم دارند)
 • مدرک زبان مورد نیاز: IELTS 4 یا یک مدرک زبان معتبر دیگر معادل با CLB 5
 • مدت زمان لازم برای اخذ ویزا: حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه
 • وضعیت اقامت: دائم
 • میزان سرمایه گذاری شرکت های حامی: از حداقل ۷۵ هزار دلار تا بیش از ۲۰۰ هزار دلار
 • تمکن مالی مورد نیاز: بین ۷ تا ۱۴ هزار دلار

 این ویدئو را درمورد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ مشاهده کنید.

پادکست بشنوید!

پادکست ویزای استارتاپ کانادا

رادیو تراست

موضوع: ویزای استارتاپ کانادا

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای استارت آپ کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

شرایط اخذ ویزای استارت آپ کانادا

درمورد شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید توضیح دهیم که متقاضیان باید مواردی که در این بخش اشاره می شود را فراهم کنند:

داشتن یک کسب و کار واجد شرایط در کانادا

 • کسب و کار واجد شرایط، کسب و کاری است که دستکم ۱۰ درصد از حق رای آن به همراه عمده ی سهام اصلی آن در اختیار شخص متقاضی قرار داشته باشد.
 • همچنین، شخص متقاضی به همراه شرکت های ذیصلاح که تامین کننده ی بودجه ی وی هستند، می بایست روی هم بیش از ۵۰ درصد حق رای داشته باشند.
 • شخص متقاضی باید در طی مدت زمان اقامت موقت کانادا نیز مدیریت فعالانه ی کسب و کار خود را برعهده داشته باشد.
 • بخش عمده ی فعالیت های خدماتی یا تجاری شرکت استارتاپی مورد نظر باید در داخل خاک کانادا انجام شود.
 • شرکت استارتاپی مورد نظر باید دارای شخصیت حقوقی در کانادا باشد

دریافت نامه ی حمایت یا Letter of Support از یکی از سازمان های حمایت کننده

 • مهم ترین و ضروری ترین مدرک برای اخذ ویزای Startup کانادا نامه ی حمایت یا Letter of Support می باشد.
 • شما برای متقاعد کردن سازمان حمایتی مورد نظر خود، هم می توانید مفاهیم کلی کسب و کارتان را (از طریق بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا) مطرح کنید و هم جنبه های شخصی آن را.
 • برای به دست آوردن Letter of Support باید درمورد الزاماتی که سازمان های حمایت کننده در بررسی طرح ها رعایت می کنند، جست و جو کنید تا بتوانید نظر آن ها را به سمت کسب و کارتان جلب کنید.
 • بر اساس این الزامات، طرح شما باید برای سرمایه گذاری متقاعد کننده باشد.

تسلط به یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی و داشتن مدرک معتبر در آن ها

علیرغم این که داشتن مدرک زبان یکی از الزامات اخذ ویزای استارتاپ کانادا است، اما خوشبختانه، نیاز به مدرک چندان بالایی هم نیست. افراد متقاضی برای این ویزای اقامت دائم، می توانند مدرک زبان معتبری معادل CLB 5 ارائه کنند که معادل IELTS 4 می باشد.

تمکن مالی ویزای استارتاپ کانادا

برای شرکت در ویزای استارتاپ کانادا، دولت این کشور درخواست دارد تا فرد داوطلب گواهی تمکن مالی ارائه دهد. این گواهی نشان دهنده توان مالی داوطلب برای حضور در کشور کانادا و یک سال تامین مالی وی است.

به گفته وب سایت دولتی این کشور در این لینک، دولت کانادا برای داوطلبان جدید ویزای استارت آپ، ساپورت مالی برای تامین هزینه های زندگی ارائه نمی دهد. بنابراین، شما باید خودتان این هزینه ها را متقبل شوید. بر اساس آخرین تغییرات قیمتی، این تمکن مالی ویزای استارتاپ کانادا که باید به صورت نقد در حساب شما باشد طبق جدول زیر است.

تعداد افرادمیزان تمکن
۱۱۳۲۱۳ دلار کانادا
۲۱۶۴۴۹ دلار کانادا
۳۲۰۲۲۲ دلار کانادا
۴۲۴۵۵۳ دلار کانادا
۵۲۷۸۴۷ دلار کانادا
۶۳۱۴۰۷ دلار کانادا
۷۳۴۹۶۷ دلار کانادا
برای هر نفر اضافه تر از هفت نفر۳۵۶۰ دلار کانادا

مدارک لازم اخذ ویزای استارت آپ کانادا

 • مدارک شناسایی و تشخیص هویت متقاضی و همراهیان وی: این مدارک معمولا شامل پاسپورت معتبر به همراهی سند ازدواج (در صورت اپلای به همراه همسر) و سایر مدارک شناسایی و هویتی افراد متقاضی می شوند.
 • مدارک و سوابق علمی، پژوهشی و شغلی: این گروه از مدارک، بسته به شغل فرد متقاضی می توانند بسیار متغیر باشند. اما در هر صورت، موضوعی که اهمیت دارد، این است که برای مهاجرت از طریق استارتاپ اثبات سوابق شغلی، داشتن دانش علمی کافی به همراه ارائه مدارک مناسب، اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • مدارک تحصیلی: مدارک تحصیلی افراد، معمولا شامل آخرین مدرک تحصیلی آن ها است که سخت گیری چندان زیادی هم درمورد آن وجود ندارد و نیاز به مدرک چندان بالایی نیست.
 • مدارک مالی و ملکی: متقاضیان ویزای Startup کانادا باید جهت اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی، مدارک مالی و ملکی قابل قبول برای اداره مهاجرت کانادا ارائه کنند تا نشان دهند که توانایی برآورده کردن نیازهای مالی خودشان و همراهیانشان را در زمان اقامت خود در کانادا در اختیار دارند.
 • مدارک و فرم های اطلاعات فردی: متقاضیان باید به دقت اطلاعات فردی و شخصی خود را در فرم های مربوطه وارد کنند تا درخواستشان مورد بررسی قرار بگیرد.

نکته

بسته به نوع درخواست و شرایط فرد متقاضی و یا اعضای خانواده وی که او را همراهی می کنند، ممکن است به اسناد و مدارک دیگری هم نیاز باشد که در این صورت، اداره مهاجرت، این مدارک و اطلاعات مربوط به آن ها را ذکر خواهد کرد.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

هزینه ویزای استارت آپ کانادا

هزینه های ویزای استارتاپ کانادا شامل مواردی است که در بخش زیر عنوان می کنیم:

 • هزینه های شرکت های سرمایه گذار
 • هزینه دولتی رسیدگی به پرونده های ویزای استارتاپ کانادا
 • هزینه دولتی درخواست اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ کانادا

هزینه های شرکت های سرمایه گذار 

هزینه های شرکت های سرمایه گذار برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا شامل موارد زیر می شود:

گروه های سرمایه گذاری انجل و ونچرها تمایل به سرمایه گذاری بر روی ایده های بزرگ تری دارند که تا حدودی به مرحله ی عملیاتی شدن رسیده اند و فقط مبلغی را برای توسعه ی کسب و کار مورد نظر به آن تزریق می کنند. بنابراین، افرادی که از این دو گروه سرمایه گذاری حمایت گرفته باشند، مجبور به پرداخت مبلغی به آن ها نیستند.

افرادی که با گروه سرمایه گذاران انکوباتورها همکاری کنند، معمولا مبلغی را هم باید پرداخت کنند. این مبلغ بابت برگزاری دوره های آموزش کسب و کار و یا منتورشیپ به انکوباتورها یا مراکز رشد پرداخت می شود.

مبلغ قابل پرداخت به هر یک از مراکز رشد یا انکوباتورها متفاوت است و هر کدام از آن ها مبلغ خاص خودشان را درخواست می کنند. اما معمولا چیزی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار می شود.

هزینه دولتی رسیدگی به پرونده های ویزای استارت آپ کانادا

هزینه هایی که افراد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا باید برای بررسی پرونده های خود بپردازند را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

شرح هزینهمقدار
هزینه جاب آفر به ازای هر متقاضی۲۳۰ دلار
هزینه ورک پرمیت به ازای هر متقاضی۲۵۵ دلار
هزینه ورک پرمیت همسر به ازای هر متقاضی۲۵۵ دلار
هزینه ویزای فرزندان به ازای هر متقاضی100 دلار

هزینه دولتی درخواست اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ کانادا

هزینه هایی که در ازای ارائه درخواست اقامت دائم از طریق ویزای استارتاپ کانادا باید پرداخت شوند، شامل موارد زیر می شوند :

شرح هزینهمقدار
هزینه اقامت دائم به ازای هر متقاضی۲ هزار و ۷۵ دلار
هزینه اقامت دائم همسر به ازای هر متقاضی۱ هزار و ۳۲۵ دلار
هزینه اقامت دائم برای هر فرزند متقاضی۲۲۵ دلار

درباره هزینه ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا با تراست

با ماهیت ویزای استارتاپ کانادا آشنا شوید

قبل از این که برای این برنامه ی مهاجرتی اقدام کنید، لازم است که ماهیت مهاجرت به کانادا از طریق Startup را به خوبی بشناسید و تمامی شرایط آن را هم در نظر داشته باشید. برای این کار میتوانید با مشاوران تراست تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار بدهند.

بیزینس پلن خود را آماده کنید

بیزینس پلن، نقشه ی راه کسب و کار شما است و اگر خودتان قصد اقدام دارید، باید یک بیزینس پلن دقیق برای جذب سرمایه گذاران داشته باشید. در این راه می توانید از راهنمایی تیم مشاوران و وکلای تراست نیز بهره ببرید.

واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

مهم تر از اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا، شناخت خودتان، کسب و کارتان و مهارت هایتان است. شما باید شرایط خود را بشناسید و بدانید که آیا برای این برنامه واجد شرایط خواهید بود یا خیر.

درخواست ویزا بدهید

وکلا و مشاوران تراست با سال ها تجربه و هزاران پرونده موفق، همه فوت و فن کار را می دانند و در تمامی مراحل اخذ ویزا در کنارتان خواهند بود تا با موفقیت ویزای خود را اخذ نمایید.

از فرایند پس از درخواست برای ویزای استارت آپ آگاهی پیدا کنید

مهاجرت به کانادا از طریق روش استارتاپ، تنها به اخذ ویزا و سفر به این کشور ختم نمی شود. کسب و کار شما باید در زمان فعالیت در کانادا نیز شرایط خاصی را حفظ کرده باشد تا مجاز به ادامه ی فعالیت در این کشور بماند.

نامه حمایت یا Letter of Support را از سازمان های حمایت کننده دریافت کنید

این سازمان ها که بر اساس بودجه ای که در اختیار کسب و کارها قرار می دهند، سه نوع مختلف هستند، وظیفه ی حمایت مالی از کسب و کار مورد نظر را برعهده می گیرند و متعهد می شوند که بودجه ی مورد نیاز آن را فراهم کنند (در ادامه، جزئیات بیشتری درمورد هر سه گروه آن ها در اختیار شما قرار می دهیم).

آمادگی های لازم جهت مهاجرت به کانادا را به دست بیاورید

پس از به دست آوردن نامه ی حمایت از سازمان حمایت کننده ی مورد نظر، باید آماده ی مهاجرت به کانادا به همراه اعضای خانواده خود و اقامت دائم در این کشور شوید.


شرکت های سرمایه گذاری مورد تایید کانادا (Designated Organizations)

 • ونچر ها
 • سازمان های عملی تحقیقاتی ناظر یا انکوباتور ها
 • سرمایه گذاران ریسک پذیر یا انجل اینوستر

انکیوباتورها (مراکز رشد)

طرح ها و کسب و کارهای انتخابی انکوباتورها که با نام مراکز رشد هم شهرت دارند، معمولا کسب و کارهای نه چندان بزرگ و توسعه یافته ای هستند که نیاز به سرمایه چندان زیادی برای شروع و راه اندازی کار خود ندارند، اما فعالیت آن ها در کانادا می تواند ارزشمند باشد و منفعت زیادی برای این کشور داشته باشد. انکوباتورها با ارائه ی راهنمایی و مشاوره های کاربردی، سعی بر توسعه و گسترش کسب و کار مورد نظر می کنند.

شما می توانید برای آگاهی از نحوه ی اپلای برای مراکز رشد و یا همان انکوباتورها این ویدئو را نیز مشاهده کنید.

انجل کمپانی ها

گروه های سرمایه گذاری انجل، معمولا سرمایه های خود را در اختیار کسب و کارهایی با ریسک پایین و بازدهی بالا قرار می دهند. بنابراین، چندان ریسک پذیر عمل نمی کنند و محافظه کار هستند. شما می توانید از یک یا چند شرکت فعال در این گروه حداقل ۷۵ هزار دلار سرمایه جذب کنید تا قادر به مهاجرت به کانادا و انجام کسب و کار خود در این کشور باشید.

ونچر کپیتال ها

برخلاف انجل ها، ونچر کپیتال ها ریسک پذیری بالاتری دارند و معمولا بر روی کسب و کارهایی با ریسک بالا، اما احتمال بازدهی عالی و بسیار بالا در صورت موفقیت، سرمایه گذاری می کنند. شما می توانید از یک یا چند شرکت فعال در این گروه، حداقل ۲۰۰ هزار دلار سرمایه جذب کنید تا قادر به مهاجرت به کانادا و انجام کسب و کار خود در این کشور باشید.

شرایط سازمان های حامی (ونچر کاپیتال، انجل اینوستر و انکاباتور) چیست؟

ونچر کپیتال ها : این دسته از گروه های سرمایه گذاری، معمولا به دنبال ایده های بزرگ تری هستند که مراحل اولیه رشد و توسعه ی خود را سپری کرده باشند. بنابراین، باید اطمینان پیدا کنند که کسب و کار مورد نظر، تا حدودی جواب خودش را پس داده و اکنون فقط نیاز به یک کمک مالی دارد تا توسعه پیدا کند. در صورتی که به دنبال جذب سرمایه از سوی آن ها هستید، نباید ایده ای که برای سال ها در ذهن خود داشتید را به آن ها ارائه کنید. چرا که این ایده، باید تا حدی عملی هم شده باشد.

آن ها از همان ابتدا، رکورد فروش کسب و کارتان را جویا می شوند و معمولا به دنبال ایده هایی هستند که پتانسیل فروش یا تولید چند میلیون دلار دارند و در حال حاضر هم چند صد هزار دلاری فروش می کنند.

انجل اینوسترها : انجل ها می توانند سرمایه گذاران شخصی و یا شرکت های متوسطی باشند که شرایط نسبتا راحت تری از ونچرها دارند. انجل ها معمولا در قبال دریافت درصدی از سهام شرکت مورد نظرشان که روی آن سرمایه گذاری می کنند، مبلغی را برای توسعه ی آن در نظر می گیرند تا پیشنهاد کنند. این سرمایه ی تزریق شده، می تواند جان تازه ای به کسب و کار مورد نظر ببخشد و آن را چند پله بالا ببرد.

انکوباتورها: آن ها به عنوان مراکز رشد فعالیت می کنند و مبلغی برای تخصیص به کسب و کار مورد نظر پرداخت نمی کنند بلکه حتی مبلغی را هم از آن ها دریافت می کنند. در واقع، نقش آن ها آماده سازی استارتاپ ها برای شروع کسب و کار و فعالیتشان است تا شروع به کار کنند.

آن ها اطلاعات کاربردی و مفیدی بر اساس بازار کار کانادا درمورد نحوه ی شروع و رشد کسب و کار به مالکان آن ها می دهند و همچنین، آموزش های کاربردی دیگری هم برای افزایش سرمایه و راه های انجام این کار ارائه می دهند. یکی دیگر از نقش های انکوباتورها، منتورشیپ یا نظارت است که روند رشد شرکت ها از ابتدای فعالیتشان تا کنون را بررسی می کنند و سپس،‌ راهکارهایی جهت توسعه ی آن ها در اختیارشان قرار می دهند.

گرفتن نامه از شرکت های حامی استارت اپ کانادا

مهم ترین مدرکی که باید برای اخذ ویزای Startup کانادا در اختیار داشته باشید و اولین قدم در این مسیر، به دست آوردن نامه ی حمایت از شرکت های حامی استارت اپ کانادا است. در این نامه، یکی از سازمان های سرمایه گذاری مورد تایید کانادا حمایت خود را از شما و علاقه شان برای حمایت از ایده یا طرح تجاری شما عنوان می کنند.

سازمان های حمایت کننده همزمان با صدور نامه ی حمایت برای شما و کسب و کارتان، یک مدرک دیگر به عنوان تعهدشان در قبال شما به اداره ی مهاجرت کانادا نیز ارسال می کنند که نشان دهنده ی تعهد دو طرفه ی آن ها هم در قبال کسب و کار شما و هم در قبال اداره ی مهاجرت کانادا است.

لیست سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا

ونچر کپیتال ها

 • 7 Gate Ventures
 • BCF Ventures
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Venture Partners Fund, LP
 • Impression Ventures
 • Innovation Platform Capital International LP
 • iNovia Capital Inc.
 • Lumira Capital
 • Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
 • OMERS Ventures Management Inc.
 • Pangaea Ventures Ltd.
 • PRIVEQ Capital Funds
 • Real Ventures
 • Relay Ventures
 • ScaleUp Venture Partners, Inc.
 • Top Renergy Inc.
 • Vanedge Capital Limited Partnership
 • Version One Ventures
 • Westcap Management Ltd.
 • Yaletown Venture Partners Inc.
 • York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund

انجل اینوستر ها

 • Canadian International Angel Investors
 • Golden Triangle Angel Network
 • Oak Mason Investments Inc.
 • TenX Angel Investors Inc.
 • Ekagrata Inc.
 • Keiretsu Forum Canada
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • VANTEC Angel Network Inc.

انکوباتورها

 • Alacrity Foundation
 • Alberta Agriculture and Forestry
 • Agrivalue Processing Business Incubator
 • Food Processing Development Centre
 • Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
 • Empowered Startups Ltd.
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc.
 • Innovacorp
 • Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • LatAm Startups
 • Launch Academy – Vancouver
 • Millworks Centre for Entrepreneurship
 • NEXT Canada
 • North Forge Technology Exchange
 • Platform Calgary
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Futures Inc.
 • Spark Commercialization and Innovation Centre
 • Spring Activator
 • The DMZ at Ryerson University
 • Toronto Business Development Centre (TBDC)
 • TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
 • VIATEC
 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute
 • LaunchPad PEI Inc.

حداقل سرمایه گذاری برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

برای این که قادر به مهاجرت به کانادا از طریق Startup باشید و ویزای آن را به دست بیاورید، باید در ابتدا یک طرح تجاری که نقشه ی راه کسب و کار شما است، داشته باشید و آن را به سازمان های مشخصی در کانادا ارائه دهید. سپس آن ها حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی یا توسعه ی کسب و کار شما را در اختیارتان قرار می دهند.

شرکت سرمایه گذاری مورد تایید کاناداحداقل سرمایه
Designated Canadian Venture Capital Fund۲۰۰ هزار دلار
Designated Canadian Angel Investor Group۷۵ هزار دلار
Canadian Business Incubator Programمبلغی اختصاص نمی دهند

بیشتر بخوانید: حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به اداره مهاجرت

برای این که قادر به اخذ ویزای Startup کانادا شوید، باید به اداره ی مهاجرت این کشور ثابت کنید که از تمکن مالی ویزای کانادا، برخوردار هستید.

سرمایه ی تخصیص یافته به شما، فقط برای کسب و کارتان است و هزینه ی خرج و مخارج زندگی را خودتان باید فراهم کنید. بنابراین، شرکت های حمایت کننده، هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه های زندگی و مخارج شما در کانادا ندارند و تا وقتی که قادر به اثبات تمکن مالی کافی برای زندگی در کانادا نباشید، واجد شرایط ویزای استارتاپ هم نخواهید بود.

مبلغ تمکن مالی لازم جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا

جهت اثبات برخورداری از تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا باید به اداره مهاجرت کانادا نشان دهید که بر اساس شرایط و وضعیت تاهل خود، مبلغ ذکر شده در جدول زیر را در اختیار دارید:

متقاضیمیزان تمکن
فرد مجرد13,213 دلار کانادا
فرد متاهل بدون فرزند16,449 دلار کانادا
فرد متاهل با یک فرزند20,222 دلار کانادا
فرد متاهل با دو فرزند24,553 دلار کانادا

اثبات تمکن مالی برای ویزای استارت اپ کانادا

مواردی که اداره ی مهاجرت کانادا به عنوان اثبات تمکن مالی برای ویزای استارتاپ می پذیرد:

 • پول نقد   
 • اسنادی که تضمین کننده ی پرداخت مبلغ مشخصی از پول هستند و قابل پرداخت توسط شخص متقاضی می باشند. مانند :
  • چک های بانکی
  • چک های مسافرتی
  • حواله
  • پیش نویس بانکدار
 • اسناد و مدارکی که نشان دهنده ی ملک و املاک و یا سرمایه های قابل پرداخت هستند. مانند :
  • اوراق خزانه
  • اوراق قرضه
  • سهام
  • بدهی ها

تعاریف مهم در ویزای استارت آپ کانادا

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ Letter of Support

این مدرک مهم، که تحت عنوان نامه ی ساپورت یا Letter of Support شناخته می شود، مهم ترین مدرک برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا محسوب می شود. در این نامه، یکی از سازمان های مورد تایید کانادا از بین سه گروهی که معرفی کردیم، به حمایت از کسب و کار شما و تامین بودجه مورد نیاز برای آن می پردازد و با این کار،‌ نشان می دهد که به سرمایه گذاری در طرح تجاری شما علاقه مند است.

گواهینامه تعهد در برنامه استارتاپ کانادا Commitment certificate

شرکت های حمایت کننده، همزمان با صدور Letter of Support برای کسب و کار شما، مدرکی تحت عنوان گواهینامه ی تعهد، تعهد نامه و یا Commitment Certificate برای اداره مهاجرت کانادا نیز صادر می کنند که نشان دهنده ی تعهد دو طرفه ی آن ها در قبال شما و دولت کانادا است. این مدرک، شامل اطلاعاتی درمورد توافق بین شخص متقاضی و سازمان سرمایه گذاری مورد نظر می باشد.

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در استارت اپ

اعضای کلیدی و یا Essential Applicants افرادی هستند که عضو جدایی ناپذیر پروژه ی استارتاپی مورد نظر می باشند. به عنوان مثال، برای طرح هایی که در زمینه ی اپلیکیشن های موبایلی هستند، توسعه دهنده ی نرم افزار، جزو افراد ضروری گروه محسوب می شود و پروژه ی مورد نظر بدون وجود او قابل اجرا نیست. لطفا توجه داشته باشید که رد شدن درخواست اعضای کلیدی پروژه، منجر به رد شدن درخواست سایر اعضای پروژه هم می شود.

از سوی دیگر، اعضای غیر کلیدی یا Non essential Applicants افرادی هستند که پروژه بدون وجود آن ها هم قابل تحقق است. اگر بخواهیم مجددا به مثال قبلی رجوع کنیم، باید اظهار کنیم که در چنین گروهی، مدیر بازاریابی یا فروش می تواند جزو اعضای غیر ضروری پروژه در نظر گرفته شود.

مدت زمان اخذ ویزای استارت اپ کانادا

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا به نوع طرحی که شخص متقاضی و اعضای تیم او ارائه می دهند، بستگی دارد. اما با این وجود، تجربه ی بالای وکلا و مشاوران حرفه ای و متخصص ما در موسسه ی تراست نشان داده که معمولا افراد باید ۴ تا ۶ ماه زمان برای این پروسه در نظر داشته باشند تا به سرانجام برسد.

مدت زمان صدور ویزای استارت آپ کانادا

بر اساس چیزی که توسط اداره ی مهاجرت کانادا اعلام شده است، متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ را دارند، باید پس از ثبت درخواست خود چیزی حدود ۱۲ تا ۱۶ منتظر باشند تا پرونده ی آن ها مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و پاسخ آن ابلاغ شود.

اخذ اقامت با ویزای استارت اپ کانادا

در طی مدت زمانی که درخواست اقامت دائم شما بررسی می شود، می توانید درخواست صدور مجوز کار بدهید و پس از آن هم اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

ویزای استارت آپ کانادا و اقامت دائم

 • شما با طی کردن مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا و دریافت ویزای خود، می توانید وارد کانادا شوید. اکنون باید برای اخذ اقامت دائم خود در این کشور اقدام کنید. برای این منظور، لازم است که به نکات زیر توجه داشته باشید :
 • به دست آوردن اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ به ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد.
 • تعداد افرادی که از طریق یک ایده ی نوآورانه می توانند ویزای استارتاپ و اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند، حداکثر ۵ نفر (به همراه اعضای خانواده شان) می تواند باشد.
 • در صورتی که درخواست یکی از افراد ریجکت شود، منجر به ریجکت شدن کل پرونده و رد شدن درخواست سایر اعضای ایده ی استارتاپی مورد نظر هم می شود.

بیشتر بخوانید: ریجکت ویزای کانادا ، /canada-visa-refusal-resolutions/رفع ریجکتی ویزای کانادا

مهاجرت اعضای خانواده در ویزای استارت آپ کانادا

یکی از بزرگ ترین مزیت های ویزای استارتاپ کانادا این است که امکان مهاجرت خانوادگی از طریق استارت آپ را هم فراهم کرده است. انجام این کار، طبق شرایط زیر انجام می شود:

 • تمامی اعضای خانواده ی ۵ عضو ایده ی استارتاپ امکان درخواست برای ویزای همراه کانادا دارند. بنابراین، همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال آن ها هم شامل این قانون می شوند.
 • در صورتی که شخص متقاضی جزو اعضای ضروری یا کلیدی کسب و کار قرار داشته باشد، امکان درخواست برای ویزای کار برایش وجود خواهد داشت. در عین حال، همسر وی هم امکان درخواست برای ویزای کار آزاد یا Open Work Permit خواهد داشت. این ویزا به همسر متقاضی اجازه می دهد تا بدون هیچ محدودیت خاصی، در کانادا کار کند.
 • تحصیل در مدارس کانادا هم بزرگ ترین مزیتی است که در اختیار فرزندان شخص متقاضی قرار می گیرد.
 • طبیعی است که در هنگام درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا، همسر و فرزند یا فرزندان شخص متقاضی نیز وی را همراهی می کنند. خوشبختانه، امکان درخواست اقامت دائم برای به طور همزمان برای آن ها هم وجود خواهد داشت.

مزایا و معایب برنامه ویزای استارت آپ کانادا

مزایای برنامه ویزای استارتاپ کانادا

 • یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور برای افراد واجد شرایط است.
 • امکان درخواست برای ۵ عضو از تیم استارتاپ وجود دارد.
 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای اعضای تیم استارتاپ و تمامی اعضای خانواده ی آن ها وجود دارد.
 • پایین بودن هزینه ی ویزای استارتاپ
 • قدرتمند بودن اقتصاد کانادا و ایجاد فرصت های بین المللی برای انجام کسب و کار و تجارت
 • اقامت دائمی که در این برنامه اعطاء می شود، منوط به موفقیت کسب و کار مورد نظر نیست و حتی در صورت عدم موفقیت آن نیز وضعیت اقامت دائم اعضای پروژه حفظ خواهد شد

معایب برنامه ویزای استارتاپ کانادا

 • عدم امکان مهاجرت به استان کبک از طریق این برنامه
 • دشوار بودن پذیرفتن طرح نوآورانه توسط شرکت های حمایت کننده ی کانادایی
 • عدم امکان سرمایه گذاری بدون اجازه ی سازمان های معرفی شده
 • محدودیت در تعداد پرونده های انتخاب شده در سال
 • ریجکت شدن درخواست تمامی اعضا در صورت رد شدن درخواست و عدم صلاحیت یکی از آن ها
 • دور بودن کانادا از ایران

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

مجوز کاری که از طریق ویزای استارتاپ به افراد داده می شود، این اختیار را به آن ها می دهد تا بتوانند به عنوان یک کارآفرین برای توسعه ی کسب و کار خود تلاش کنند. این مجوز، تنها برای یک سال اعتبار خواهد داشت و طی مدت زمان بررسی درخواست اقامت دائم افراد به آن ها اعطاء می شود. این مجوز، فقط در اختیار افرادی قرار داده می شود که نامه ی حمایت را از سازمان های مورد تایید دولت کانادا دریافت کرده باشند.

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا

 • شخص متقاضی و سایر اعضای تیم استارتاپ باید قصد زندگی در یکی از استان ها و یا ایالت های کانادا به غیر از کبک داشته باشند.
 • آن ها باید هزینه ی توافق با کارفرما که ۲۳۰ دلار می باشد را پرداخت کنند.
 • کسب و کار استارتاپی مورد نظر باید تعهد نامه و نامه ی حمایت را از سازمان های مورد تایید دولت کانادا دریافت کرده باشند.
 • هر یک از اعضای پنج نفره ی تیم استارتاپ باید سرمایه و یا توانایی مالی کافی جهت تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده شان را برای مدت ۵۲ هفته در کانادا داشته باشند.

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ کانادا

 • کسب و کار مورد نظر باید در کانادا تاسیس شده باشد و فقط در همین کشور فعالیت کند.
 • متقاضی باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای در شرکت استارتاپی مورد نظر را در اختیار داشته باشد.
 • هیچ شخص دیگری نمی تواند ۵۰ درصد و یا مقدار بیشتری از حق رای در این شرکت را در اختیار داشته باشد.

درباره ثبت شرکت در کانادا بخوانید.

تفاوت استارت آپ کانادا با کارآفرینی کانادا

 • در روش کارآفرینی کانادا، استخدام حداقل یک فرد کانادایی الزامی است. در صورتی که در روش استارتاپ، چنین الزامی وجود ندارد.
 • روش استارتاپ کانادا، نسبت به کارآفرینی در این کشور سرمایه کم تری لازم دارد.
 • روش کارآفرینی در کانادا، افراد را ملزم به راه اندازی کسب و کار مورد نظرشان می کند. در صورتی که در روش استارتاپ، چنین الزامی وجود ندارد.
 • کسب و کار مورد نظر در روش کارآفرینی باید حتما سودآوری داشته باشد. در صورتی که در روش استارتاپ، حتی بدون سودآوری و شکست اقتصادی ایده ی استارتاپ، وضعیت اقامت دائم افراد آن پروژه حفظ می شود و هیچ تاثیری در آن ایجاد نمی شود.
 • در روش استارتاپ، امکان اخذ اقامت دائم از ابتدا وجود دارد. اما در روش کارآفرینی، یک اقامت موقت دو ساله به افراد داده می شود که بعد از آن، قابل تبدیل به اقامت دائم کانادا است.
 • در روش استارتاپ، امکان اخذ پاسپورت سریع تر از روش کارآفرینی است و افراد زودتر به آن دست پیدا می کنند.

نمونه استارتاپ های موفق در کانادا

حوزه کشاورزی

 • شرکت Terramera که در صنعت هوشمند سازی گیاهان و با هدف حذف کودهای شیمیایی فعالیت دارد.
 • شرکت skaha remote sensing و معرفی کننده پلتفرمی که شرایط رطوبت خاک برای مزارع را نمایش می دهد.

حوزه صنایع غذایی

 • شرکت Ritual که طراحی کننده پلتفرمی برای سفارش غذا و قهوه است و شاغلین در شرکت ها را هدف قرار داده.
 • شرکت Platterz با امکان سفارش غذا از فروشگاه محلی برای رویدادهای گروهی و یا جلسات هیئت مدیره

حوزه تبلیغات

 • شرکت hootsuite که پلتفرمی برای مدیریت شبکه های اجتماعی است
 • شرکت scribclelive که پلتفرم برای ارائه راهکارهای بازاریابی محتوا است.

حوزه IT

 • شرکت scribcleliveDatabricks که به جمع آوری داده ها و اطلاعات در فضای ابری می پردازد.

دلایل ریجکتی ویزای استارتاپ کانادا

 • عدم برخورداری از مدرک زبان مورد نیاز که برای برنامه ویزای استارتاپ تعیین شده.
 • عدم برخورداری از تمکن مالی مورد نیاز برای برنامه ی ویزای استارتاپ و عدم توانایی پشتیبانی مالی از خودتان و اعضای خانواده تان که شما را همراهی می کنند برای مدت زمانی که در کانادا زندگی می کنید.
 • نقص پرونده و عدم ارائه تمامی مدارک مورد نیاز که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده.
 • بستن قرارداد با شرکت یا یک فرد دیگر برای واگذاری انجام فعالیت کسب و کار مورد نظر به آن ها. برای مهاجرت از طریق برنامه ی Startup کانادا، شما باید به عنوان فرد متقاضی، صفر تا صد مدیریت و اجرای کسب و کارتان را خودتان برعهده داشته باشید و نمی توانید آن را برعهده فرد یا شرکت دیگری قرار دهید.
 • همکاری با نهادها یا شرکت هایی که از دانش کافی در زمینه ی ویزای استارتاپ کانادا برخوردار نیستند و باعث راهنمایی غلط و یا گمراه کردن شما می شوند.

نکات نهایی مهم در مهاجرت استارت آپی به کانادا

 • افراد با استفاده از برنامه ویزای استارتاپ می توانند با کم ترین میزان هزینه کسب و کار خود را در یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر شرایط اقتصادی راه اندازی کنند و یا در آن سرمایه گذاری کنند.
 • این برنامه، امکان اخذ اقامت دائم را به اعضای تیم استارتاپی (که متشکل از ۵ نفر هستند) به همراه تمامی اعضای خانواده ی آن ها می دهد.
 • حتی در صورت عدم سوددهی کسب و کار و شکست اقتصادی کسب و کار مورد نظر نیز همچنان اقامت دائم تیم استارتاپ و اعضای خانواده ی آن ها حفظ خواهد شد.
 • ایده ی استارتاپی شما باید توسط یکی از نهادهای تعیین شده توسط دولت کانادا تایید شود و آن ها باید تضمین بدهند که هزینه ی فعالیت کسب و کار شما در کانادا را پرداخت خواهند کرد.
 • دولت کانادا هر ساله تعداد محدودی از ایده های استارتاپی را می پذیرد (اگرچه که تعداد آن ها اکنون افزایش یافته) و این یعنی ممکن است پرونده هایی وجود داشته باشد که واجد الشرایط تر از شما و ایده ی کسب و کارتان می باشند و در نتیجه، در اولیت قرار بگیرند.
 • یکی از مهم ترین نیازمندی ها، طرح تجاری یا بیزینس پلن می باشد که نشان دهنده ی نقشه راه برای ایده ی نوآورانه ی شما است.
 • ایده ی نوآورانه ی کسب و کار شما باید جدید باشد (تاکنون طرحی مشابه آن در گذشته وجود نداشته باشد) و همچنین، باید به توسعه و پیشرفت اقتصاد کانادا هم کمک کند.
داشتن هم گروهی در روش استارتاپ کانادا، چه مزایا و معایبی دارد؟

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

چشم و گوش بسته انتخاب نکنید!

متخصصین موسسه تراست شرایط شما را به دقت ارزیابی میکنند و مناسب ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد میدهند.

سوالات متداول

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

برنامه ویزای استارت آپ کانادا این فرصت را به کارآفرینان می دهد تا بتوانند به منظور ایجاد یک کسب و کار جدید به کانادا مهاجرت کنند. کارآفرینان مهاجری که قصد استفاده از برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا دارند، باید نشان دهند که کسب و کارشان دارای یک ایده ی نوآورانه و خلاقانه است، فرصت ایجاد موقعیت های شغلی جدید به شهروندان کانادایی می دهد و همچنین، قابل رقابت در مقیاس جهانی است و در سطح بین المللی هم می تواند خلاقیت های خودش را نمایان کند و فرصت های تجاری مناسبی به وجود بیاورد.

داشتن مدرک تحصیلی برای راه اندازی استارتاپ لازم است؟

خیر. اما اگر قصد دارید نظر آفسیر را جلب کنید، می توانید مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه ای که قصد دارید در آن فعالیت کنید را ارائه دهید.

اخذ ویزای استارتاپ بدون تجربه کاری هم امکان پذیر است؟

بله. به شرطی که نمره زبان بالا، توصیه نامه، سابقه انجام کارهای پژوهشی و مقاله، پروژه، مدرک تحصیلی بالا در رشته کاملا مرتبط داشته باشید.

آیا برای ویزای استارتاپ کانادا همه اعضا باید با هم درخواست بدهند یا به صورت جداگانه هم می توانند؟

بهتر است مدارکشان را با هم ثبت کنند، اما در صورت تمایل به اقدام به صورت جداگانه، تا وقتی که letter of support هایشان باطل نشده باشد، می توانند این کار را انجام دهند.

به چه دلایلی ممکن است ویزای استارتاپ صادر نشود؟

دلایل زیادی دارد. مثلا اینکه آفسیر از بازگشت شما مطمئن نیست، حضور فوری و ضروری شما قابل توجیه نیست، طرح تجاری قابل توجیهی ندارید، مرحله ای که بیزینستان در آن قرار دارد، نیازی به حضور فوری شما ندارد و دلایل مختلف دیگر.

آیا ویزای استارتاپ کانادا شرایط سنی دارد؟

خیر. برای ویزای استارتاپ شرایط سنی خاصی وجود ندارد.

برای ویزای استارتاپ در چه شرایطی شانس بیشتری خواهیم داشت؟ بهتر است به صورت تکی اقدام کنیم یا با هم؟

به انکوباتورها و طرح شما بستگی دارد. بعضی از آن ها توصیه می کنند به صورت تکی اقدام کنید و برخی دیگر هم ترجیح می دهند با هم باشید.

اگر ایده استارتاپ خوب و بیزینس پلن قوی داشته باشیم، اما بودجه نداشته باشیم، آیا می توانیم از دولت کانادا وام بگیریم؟

بله ممکن است بتوانید. مشاوران ما می توانند بیشتر شما را درمورد شرایط آن راهنمایی کنند.

آیا ایده استارتاپ می تواند در زمینه ارزهای دیجیتال باشد؟

بله چرا که نه. هر ایده ای در هر زمینه ای که داشته باشید، می تواند در استارتاپ و ویزای آن مورد استفاده قرار بگیرد. اما درمورد ارزهای دیجیتال تنها بحثی که ممکن است وجود داشته باشد، بیزینس پلن و تحقق اهداف آن در بازه های زمانی تعیین شده است که شاید به خاطر نوسانات آن ها، محقق نشوند. از دیگر جنبه ها، با ایده ها و بیزینس های دیگر تفاوتی ندارد.

آیا ایده استارتاپ باید کاملا یونیک باشد؟

اگر یک ایده جدیدِ منحصر به فرد باشد، بهتر است. اما می تواند به شرط داشتن یک سری شرایط خاص، مشابه هم داشته باشد. چون خیلی از ایده ها نیاز به تکامل دارند. دقیقا مثل تپ سی و اسنپ و سایر استارتاپ هایی که در این زمینه وجود دارد و هر کدام شرایط و ویژگی های خاص خودشان را دارند. در صورتی که ایده شما مشابه با یک ایده دیگر است، باید خلاقیت داشته باشید و آن را کمی تغییر دهید تا با ایده های دیگر، تفاوت پیدا کند و کار جدیدی انجام دهد.

آیا داشتن سابقه سفر برای ویزای استارتاپ اهمیت دارد؟

بله در مرحله اخذ ورک پرمیت اهمیت دارد.

من برای استارتاپ، ایده طراحی یک اپلیکیشن دارم. آیا حتما باید طراحی آن تمام و منتشر شده باشد تا بتوانم اقدام کنم؟

لزوما خیر. اما بهتر است از صرف ایده بودن، خارج شده باشد. یعنی باید از ذهن بیرون بیاید و تا حدی هم پیاده سازی شده باشد. اما این بیشتر برای بعد از اخذ Letter of Support صدق می کند. یعنی با یک ایده در ذهن خود هم می توانید نامه حمایتی دریافت کنید. اما توصیه می کنیم که قبل از شروع کل این پروسه، ایده خود را کمی پیش ببرید.

آیا می توان اواخر اعتبار ویزای استارتاپ وارد کانادا شد؟

در هر صورت، ایده باید در حال پیشروی باشد. اگر دلایل محکمی برای ورود با تاخیر دارید، می توانید به کانادا رفت و آمد داشته باشید. اما کارتان را باید پیش ببرید.

در زمان سابمیت مدارک برای ویزای استارتاپ، موفق نشدم مدرک زبانم را هم ارائه کنم. آیا می توانم آن را با پست ارسال کنم؟

خیر، باید وبفرم بزنید. صرف نظر از اینکه پرونده خود را ناقص ارسال کرده اید و متاسفانه احتمال ریجکت شدنتان زیاد است.

در صورتی که با ورک پرمیتِ استارتاپ در کانادا باشیم، می توان به خاطر طولانی شدن پروسه، از طریق روش دیگری اقدام کرد؟

بله. برای هر روشی که واجد شرایط باشید، می توانید اقدام کنید.

در ویزای استارتاپ، بهتر است از انجل letter of support بگیریم یا انکوباتور؟

از دید اداره مهاجرت کانادا، هیچ تفاوتی ندارد که شما از کدام یک از آن ها یا از چه فرد یا سازمانی نامه حمایتی بگیرید و هر دوی آن ها به یک اندازه ارزشمند هستند.

آیا می توان به صورت همزمان برای ویزای استارتاپ و کارآفرینی کانادا اقدام کرد؟

 از نظر تئوری، بله. اما توصیه نمی کنیم.

احتمال ریجکت شدن ویزای استارتاپ برای کسی که آیلتس ۵ دارد، چقدر است؟

متاسفانه، احتمال آن بسیار زیاد است و هرچقدر هم که سایر شرایط خوب باشد، در وضعیت کنونی، راهی به غیر از کسب نمره بالاتر وجود ندارد.

قصد دارم برای ویزای استارتاپ اقدام کنم. در صورت طولانی شدن پروسه اخذ مدرک زبان، ممکن است پرونده ام ریجکت شود؟

بله قطعا ریجکت خواهد شد. چون برای ویزای استارتاپ، داشتن مدرک زبان با نمره خوب واجب و ضروری است و بدون آن، پرونده ریجکت می شود. هر زمانی که مدرک زبانتان را دریافت کردید، پروسه را شروع کنید.

آیا داشتن یک ایده خام برای اقدام جهت اخذ ویزای استارتاپ کافی است؟

به طور کلی در تئوری، با ایده خام هم می توان اقدام کرد. اما برای افزایش شانس، بهتر است حداقل از ذهن بیرون آمده باشد و تا حدی عملی شده باشد.

اگر با روش استارتاپ، ورک پرمیت کانادا را دریافت کنیم، اما نتوانیم اقامت دائم بگیریم، باید چه کار کنیم؟

باید از طریق یک روش دیگر مثل تحصیلی، کارآفرینی، خرید بیزینس، فرانچایز، جاب آفر، ثبت شرکت یا… اقدام کنید. زیرا مجوز کارتان هم تمدید نخواهد شد.

آیا برای ویزای استارتاپ می توان آزمون دیگری به غیر از آیلتس داد؟

خیر. برای ویزای استارتاپ فقط آزمون آیلتس مورد قبول است.

آیا می توانم هم برای ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنم هم برای ویزای استارت اپ آمریکا؟

توصیه نمی شود. زیرا برای پذیرفته شدن درخواست ویزا چه در کانادا و چه در آمریکا، باید نشان دهید که به راه اندازی کسب و کار فقط در آن کشور علاقه دارید و جای دیگری را انتخاب نمی کنید. در غیر این صورت، شانس خود را کاهش خواهید داد. اما برای راهنمایی بهتر و دقیق تر، می توانید با مشاورین حرفه ای موسسه تراست مشورت کنید.

من چطور می توانم ویزای استارتاپ کانادا را به دست بیاورم؟

یک کسب و کار واجد شرایط در کانادا داشته باشید.
Letter of Support را از یکی از سازمان های حمایت کننده دریافت کنید.
تسلط به یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی و داشتن مدرک معتبر زبان.
تمکن مالی کافی برای برآورده کردن نیازهای مالی خودتان و همراهیانتان.

مدارک مورد نیاز برای اخد ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

افرادی که قصد اپلای برای ویزای استارتاپ کانادا دارند، باید مدارک زیر را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنند:
مدارک شناسایی و تشخیص هویت متقاضی و همراهیان وی
مدارک و سوابق علمی، پژوهشی و شغلی
مدارک تحصیلی
مدارک مالی و ملکی
مدارک و فرم های اطلاعات فردی
نکته قابل توجه این است که بسته به نوع درخواست و شرایط فرد متقاضی و یا اعضای خانواده وی که او را همراهی می کنند، ممکن است به اسناد و مدارک دیگری هم نیاز باشد که در این صورت، اداره مهاجرت، این مدارک و اطلاعات مربوط به آن ها را ذکر خواهد کرد.

میزان سرمایه گذاری بر روی ایده ی استارتاپ کانادا چقدر است؟

در پاسخ به این سوال که حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز جهت اپلای از طریق برنامه مهاجرتی ویزای استارتاپ کانادا چقدر می باشد، باید توضیح دهیم که اگر سرمایه گذاری از سوی یکی از شرکت های فعال در گروه های سرمایه گذاری ونچر کپیتال صورت گرفته باشد، شما باید اطمینان داشته باشید که حداقل به اندازه ی ۲۰۰ هزار دلار بر روی کسب و کار شما سرمایه گذاری خواهد شد.
اما اگر موفق به متقاعد کردن یکی از شرکت های انجل اینوستر شده باشید، حداقل ۷۵ هزار دلار سرمایه گذاری بر روی کسب و کار خود به دست خواهید آورد. شرکت های فعال در گروه انکوباتورها هم که سرمایه ای به کسب و کار شما اختصاص نمی دهند و حتی ممکن است مبلغی را هم به ازای آموزش و مسائل دیگر از شما دریافت کنند.

صدور ویزای استارتاپ کانادا چقدر زمان نیاز دارد؟

درمورد مدت زمان مورد نیاز برای بررسی یک پرونده ی استارتاپی، باید توضیح دهیم که این پروسه به حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد. البته، باید توجه داشته باشید که این پروسه به طور حدودی محاسبه و تخمین زده شده و ممکن است طولانی تر و یا کوتاه تر از چیزی که توسط اداره ی مهاجرت کانادا اعلام شده هم طول بکشد.
بنابراین به طور کلی، مدت زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده ی ویزای استارتاپ و پاسخ دادن به آن به شرایط افراد و نوع درخواست آن ها بستگی دارد و با توجه به این که معمولا تعداد افراد اپلای کننده در این برنامه بالا است، این پروسه می تواند بیشتر از چیزی که افراد انتظار دارند، طول بکشد.

چطور می توانم کسب و کار استارتاپی خودم را در کانادا راه اندازی کنم؟

یک ایده ی خوب برای کسب و کار خود پیدا کنید.
یک طرح تجاری یا بیزینس پلن برای کسب و کار خود تهیه کنید.
یک اسم خوب و مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید.
نوع مالکیت کسب و کار خود را مشخص کنید.
بودجه ی مورد نیاز برای کسب و کار خود را فراهم کنید.
مجوز کسب و کار به دست بیاورید.
برای GST و یا HST کسب و کار خود ثبت نام کنید.
برای مالیات استانی بر فروش کسب و کار خود ثبت نام کنید (در صورت نیاز).
مراحل و آماده سازی های لازم برای استخدام نیروهای کاری را انجام دهید.
بیمه ی مشاغل را تهیه کنید.
سوابق فروش کسب و کار خود را به طور مستقیم و هر چه زودتر ثبت و تنظیم کنید.
برای کسب و کار خود بازاریابی و تبلیغات انجام دهید.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درمورد هر یک از موارد فوق به این لینک مراجعه کنید.

روش به دست آوردن ویزای استارتاپ کانادا به چه شکل است؟

ثبت درخواست برای ویزای استارتاپ به صورت مستقیم
ارائه درخواست از طریق یک انکوباتورِ مجاز و واجد شرایط

شرایط راه اندازی یک کسب و کار استارتاپی در کانادا چیست؟

برای راه اندازی یک کسب و کار در کانادا باید یک شرکت در یکی از استان های این کشور ثبت کنید. برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:
برنامه ریزی برای راه اندازی یک کسب و کار، ارزیابی آمادگی خود برای انجام این کار، انتخاب فرم یا ساختار کسب و کار مور نظر خود، انجام تحقیقات درمورد بازار و تهیه بیزینس پلن یا طرح تجاری
انتخاب نام تجاری
ثبت شرکت به صورت قانونی در محل اقامت خود
ارائه درخواست برای گواهینامه و مجوزهای تجاری مورد نیاز دیگر
دریافت حمایت تجاری و مالی

فرایند درخواست برای ویزای استارتاپ کانادا به چه شکل است؟

ابتدا باید ایده ‌ی کسب‌ و کار خود را به سازمان مربوطه بدهید و آن ‌ها را متقاعد کنید تا این کمپانی، استارت ‌آپ شما را حمایت کند. به‌ محض دریافت پذیرش، بنگاه برای اداره ی مهاجرت، گواهی تعهد و برای شما نامه ‌ی حمایت ارسال می کند.
روند ارسال ایده برای هر سازمان متفاوت است. باید با سازمان مورد نظر خود تماس بگیرید و شرایط جلب رضایت آن ‌ها را جویا شوید. اگر شرایط لازم را در اختیار داشته باشید، می ‌توانید درخواست کامل خود را با نامه‌ ی حمایت ارسال کنید.

تعیین صلاحیت افراد برای برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا به چه شکل انجام می شود؟

داشتن یک کسب و کار مورد تأیید یا واجد شرایط
داشتن نامه‌ی پشتیبانی یا Letter of Support
داشتن ملزومات زبانی و مدرک زبان مورد نیاز
داشتن پول کافی برای سکونت در کانادا قبل از یافتن شغل
شرایط عمومی ورود به کانادا نیز عبارت هستند از:
برای اخذ صلاحیت ورود به کانادا، باید این شرایط را داشته باشید که برای همه‌ی متقاضیان (نه ‌فقط استارت ‌آپ) برقرار است.
در صورت عدم برخورداری از صلاحیت لازم برای ورود، درخواست شما رد می ‌شود.

چطور می توان از سازمان های مورد تایید دولت کانادا نامه ی حمایت گرفت؟

برای به دست آوردن حمایت از سوی سازمان های تایین شده، باید با آن ‌ها تماس بگیرید و نحوه‌ ی حمایت آن ها را جویا شوید. همچنین، باید سازمان مورد نظر را متقاعد کنید که ایده‌ ی کاری شما ارزش حمایت آن ‌ها را دارد. روند ارسال ایده در هر سازمان متفاوت است و هرکدام ملزومات خودشان را دارند. به عنوان مثال، ممکن است از شما بخواهند که مفاهیم ایده‌ ی خود را به ‌صورت حضوری هم توضیح دهید و یا جزئیات دقیق طرح خود را برای آن ها ارسال کنید.
اگر با یکی از سازمان‌ های مربوطه به توافق رسیدید، آن ‌ها برایتان نامه‌ ی حمایتی ارسال می ‌کنند. هنگام ارسال درخواست برای اداره ی مهاجرت کانادا، باید این نامه را هم ارائه دهید. این نامه مدرکی است که نشان می ‌دهد صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری ریسک ‌پذیر و یا گروه‌ های سرمایه ‌گذاری فرشته (گروهی که از شرکت‌ های نوپا حمایت می ‌کند) و یا مراکز رشد، از ایده‌ ی کسب و کار شما پشتیبانی می ‌کنند.
سازمان مربوطه یک گواهی تعهد برای اداره ی مهاجرت کانادا نیز ارسال می ‌کند. نامه ‌ی حمایتی و گواهی تعهد برای ارزیابی درخواست شما مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت بین گروه های سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا چیست؟

برای دریافت پشتیبانی از صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری ریسک ‌پذیر و گروه سرمایه‌ گذاری فرشته، باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی در آن ‌ها داشته باشید.
و برای دریافت حمایت از مراکز رشد، باید در یکی از برنامه ‌های این مراکز در کانادا پذیرفته شوید. پذیرش در این برنامه ‌ها رقابتی و با اعمال یک سری از محدودیت‌ های خاص انجام می شود.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

همانطور که احتمالا می دانید، برای این که واجد شرایط برای به دست آوردن ویزای استارتاپ کانادا شناخته شوید، باید بتوانید ثابت کنید که از تمکن مالی کافی برخودار هستید. در واقع، برخورداری از توانایی مالی لازم، یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازمندی های این برنامه به شمار می رود. میزان این تمکن مالی، بر اساس لیست زیر محاسبه و در نظر گرفته می شود:
فرد مجرد: حدود ۷ هزار دلار
فرد متاهل بدون فرزند: حدود ۹ هزار دلار
فرد متاهل با یک فرزند: حدود ۱۱ هزار دلار
فرد متاهل با دو فرزند: حدود ۱۴ هزار دلار

فرد ضروری در ویزای استارتاپ کانادا چه کسی است؟

فرد ضروری، حیاتی و یا Essential فردی است که وجود او برای بیزینس واجب است و از جانب سازمان حمایت کننده در نامه ‌ی حمایت و گواهی تعهد، به ‌عنوان فرد حیاتی یاد می ‌شود. نکته بسیار مهم درمورد فرد ضروری یا حیاتی این است که در صورت رد یا ریجکت شدن درخواست او، درخواست سایر اعضای تیم استارتاپ نیز ریجکت خواهد شد.

دلیل ریجکت شدن درخواست ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

در اختیار نداشتن مدرک زبان مورد نیاز.
عدم ارائه اسناد و مدارک کافی جهت اثبات برخورداری از تمکن مالی مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای مالی خود و اعضای خانواده ی خود.
نقص پرونده و عدم ارائه تمامی مدارک مورد نیاز که توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین شده.
بستن قرارداد با شرکت یا یک فرد دیگر برای واگذاری انجام فعالیت کسب و کار مورد نظر به آن ها. شما به عنوان فرد متقاضی، باید صفر تا صد مدیریت و اجرای کسب و کارتان را خودتان برعهده داشته باشید و نمی توانید آن را برعهده فرد یا شرکت دیگری قرار دهید.
همکاری با نهادها یا شرکت هایی که از دانش کافی در زمینه ی ویزای استارتاپ کانادا برخوردار نیستند و باعث راهنمایی غلط و یا گمراه کردن شما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.