هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

امروزه کانادا به عنوان یک کشور مهاجر‌پذیر و پیشرفته به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرین تبدیل شده است. برای هر فردی، دوری از خانواده و غربت قابل تحمل نیست اما حضور تعداد زیادی از مهاجرین و به خصوص هم‌وطنان ایرانی در ایالات مختلف کانادا، تصمیم‌گیری را در این مورد آسان‌تر خواهد کرد. شما می‌توانید با سفر به کانادا در میان مردمانی مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی اوقات خوشی را سپری کنید و از امکانات موجود درآن استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به کشوری دیگر با فراز و نشیب‌هایی همراه است که بخش عمده آن با مسائل مالی در ارتباط است و در واقع یکی از مسائلی که ذهن متقاضیان مهاجرت به کانادا را مغشوش می‌کند و ممکن است آن‌ها را در تصمیم خود در مورد مهاجرت به کانادا مردد سازد، هزینه مهاجرت است. اگر اطلاعات لازم را در مورد هزینه مهاجرت به کانادا به دست بیاورید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای مهاجرت به کانادا خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با واقعیات راجع به هزینه مهاجرت به کانادا آشنا کنیم. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

عوامل تعیین کننده در هزینه مهاجرت به کانادا

پارامترهای مختلفی در تعیین هزینه مهاجرت به کانادا نقش دارند. به شکلی که هزینه رفتن به کانادا ممکن است از یک فرد به فرد دیگر و یا از یک خانواده به خانواده دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه وکیل مهاجرت به کانادا یکی از هزینه هایی است که معمولاَ متقاضیان مهاجرت، برای اطمینان از چگونگی انجام مراحل مهاجرت به کانادا در نظر می گیرند. هزینه ترجمه مدارک، هزینه سفارت و هزینه مرتبط با ارزیابی مدارک از دیگر هزینه های در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا هستند.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به قیمت ارز در ایران، ممکن است در بازه های زمانی مختلف هزینه مهاجرت به کانادا از نظر ریالی نیز متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه رفتن به کانادا مانند هزینه های مرتبط با حمل و نقل و تهیه بلیت هواپیما در بازه های زمانی مختلف و با توجه به شرایط مختلف متغیر است. بنابراین، وكيل مهاجرتي كانادا می تواند با ارائه راهنمایی بسیار مفید، نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های مهاجرتی متقاضیان ایفا نماید. در ادامه، در مورد انواع هزینه های مهاجرت به کانادا به طور کامل توضیحات مفیدی ارائه خواهد شد.

هزینه دریافت ویزای کانادا

هزینه دریافت ویزای کانادا

برای مهاجرت به کانادا هر یک از متقاضیان از طریق شرکت در یکی از برنامه‌های مهاجرتی اقدام می‌کنند. متقاضیان مهاجرت، اگر در یکی از برنامه‌های مهاجرتی که از سوی دولت کانادا تعیین شده است موفق بشوند باید ویزای کانادا را دریافت کنند. هزینه‌ای که برای صدور ویزا و بررسی مدارک از سوی سفارت باید پرداخت شود یکسان نیست. برای دریافت هر یک از انواع ویزا، مبالغ زیر دریافت می‌شود:

 • ویزای تحصیلی: 150 دلار
 • ویزای کاری: 155 دلار
 • ویزای توریستی: 100 دلار
 • ویزای توریستی ( در صورت سفر خانوادگی): 500 دلار
 • آزمایشات پزشکی: 100 تا 500 دلار
 • گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس: 20 دلار

به شکلی که برای مهاجرت به کانادا 2020 میلادی، مجموع هزینه های مورد نیاز برای تهیه مدارک مرتبط با آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس، برای هر نفر مبلغی در حدود 160 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. بنابراین، برای یک خانواده دو نفره که فرد متقاضی به همراه شریک زندگی یا همسر خود درخواست مهاجرت به کانادا را ارائه دهد، هزینه های ذکر شده در حدود 320 دلار کانادا خواهد بود. همچنین، برای یک خانواده سه نفره که یک کودک همراه نیز داشته باشند، مجموع هزینه های نام برده در حدود 470 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

درباره هزینه ویزای کانادا بیشتر بدانید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن است که با برخورداری از منابع طبیعی و جذب نیروی انسانی متخصص به یکی از قدرت‌های اقتصادی تبدیل شده است. بازار کار باثبات و پر رونق در کانادا برای هر مهاجری که به کسب درآمد بالا علاقه دارد یک هدف جذاب محسوب می‌شود به همین دلیل هم سالانه تعداد زیادی از هم‌وطنان با شرکت در برنامه‌های مهاجرتی skilled worker  و express entry برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام می‌کنند اما سوالی که برای تمام متقاضیان ایجاد می‌شود این است که با چه مقدار هزینه می‌توان در برنامه مهاجرتی کانادا از طریق کار شرکت کرد؟ و یا اینکه هزینه مهاجرت کاری به کانادا چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که ابتدا باید از طریق ارسال مدارک خود که شامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و… می‌گردد امتیاز لازم را برای ورود به مرحله هزینه به دست بیاورید. در واقع با کسب امتیازی که مجوز ورود به مرحله دوم می‌گردد باید مبلغی معادل 2 تا 3 هزار دلار پرداخت کنید.

اگرچه در سایر مطالب مرتبط با مهاجرت به کانادا در سایت تراست، مطالب بسیار مفید و کاملی در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری ارائه شده است، اما برای دریافت اطلاعات مرتبط با برنامه نیروی کار ماهر فدرال، که یکی از روش های مهاجرت به کانادا از این طریق محسوب می شود، می توانید فیلم موجود در این لینک را نیز مشاهده کنید. همچنین، با تماشای فیلم موجود در این لینک نیز می توانید اطلاعات خوبی از سیستم اکسپرس اینتری و نحوه ارائه درخواست مهاجرت از این طریق را بدست آورید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، تحصیل در این کشور را به عنوان یکی از راه های مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند. چرا که به نوعی تحصیل در این کشور، به عنوان آسان ترین راه مهاجرت به کانادا در بین تمامی راه های مهاجرت به کانادا تلقی می شود. کانادا در تمام مقاطع تحصیلی از مدرسه تا دانشگاه، دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی را می‌پذیرد. اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مدارس را داشته باشید باید به طور سالانه بین 16000 تا 45000 دلار کانادایی را به عنوان شهریه پرداخت کنید. شهریه تحصیل در مدارس کانادا با توجه به نوع مدرسه از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن، مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید و منطقه‌ای که مدرسه در آن قرار گرفته است متغیر خواهد بود. برخی از مدارس نیز شبانه‌روزی هستند به این معنا که دانش‌آموزان خارجی در خوابگاه متعلق به مدرسه اسکان پیدا می‌کنند. در این نوع مدارس، هزینه اسکان نیز همراه با شهریه از دانش‌آموز دریافت می‌گردد. اگر اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید از تحصیل رایگان در مدارس کانادا برخوردار خواهید شد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

عده‌ای از متقاضیان مهاجرت به کانادا نیز قصد دارند برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا ویزای تحصیلی دریافت کنند و با استفاده از این برنامه، به کانادا مهاجرت کنند. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها بسیار متغیر است و اصلأ نمی‌توان مبلغ مشخصی را به صورت کلی بیان کرد. به این دلیل که با توجه به رشته تحصیلی که قصد ثبت‌نام در آن را دارید و با توجه به نوع دانشگاه، شهریه نیز متفاوت خواهد بود.

مثلاً دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های کانادا باید بین 7000 تا 20000 دلار بابت شهریه هر سال تحصیلی پرداخت کنند. همچنین متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی در کانادا باید بین 30000 تا 125000 دلار کانادایی را بابت شهریه در هر سال تحصیلی با توجه به نوع دانشگاه پرداخت کنند. شهریه تحصیل در رشته‌های هنر نیز تقریباً بین 5000 تا 20000 دلار کانادایی با توجه به نوع رشته و دانشگاه خواهد بود. به منظور ارائه جزئیات بیشتر و در جدول زیر، هزینه مهاجرت به کانادا 2019 میلادی که در رابطه با شهریه شرکت در دوره های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، و برای برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کانادا است، آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که شهریه اعلام شده در ارتباط با شرکت در دوره های تمام وقت و مرتبط با رشته های هنر و علوم انسانی در کانادا است.

نام موسسه آموزشیشهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی (دلار کانادا)شهریه مقاطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی (دلار کانادا)استان محل تحصیل
دانشگاه آکادیا17,88418,058نوا اسکوشیا
دانشگاه بیشاپ17,530 – 19,58117,530کبک
دانشگاه براندون9,341 – 14,6854,280 – 5,992منیتوبا
دانشگاه براک26,55823,504آنتاریو
دانشگاه مموریال نیوفاندلند11,4603,222 – 4,833نیوفاندلاند و لابرادور

به عنوان مثال و طبق جدول بالا، شهریه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در دانشگاه آکادیا، به عنوان بخشی از هزینه زندگی در نوا اسکوشیا برای دانشجویان بین المللی، در حدود 17,884 دلار کانادا است. بنابراین، شهریه و هزینه های تحصیلی با توجه به عوامل مختلف مانند دوره تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل ممکن است متفاوت باشند.

اما چنانچه بخواهیم به متوسط هزینه های تحصیلی در کانادا اشاره کنیم، این هزینه ها به شکلی است که به طور میانگین، شهریه سالانه مورد نیاز برای تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی در سال تحصیلی 2019-2020 میلادی، در حدود 29714 دلار کانادا بوده است. همچنین، متوسط شهریه سالانه برای تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی در کانادا، در حدود 17744 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. متوسط شهریه سالانه شرکت در دوره های MBA در کانادا نیز، مبلغی در حدود 56328 دلار کانادا عنوان شده است. اما چنانچه می خواهید از اخبار جدید مهاجرت به کانادا در رابطه با مهاجرت تحصیلی با خبر شوید، مطالب مرتبط در سایت تراست را دنبال کنید. همچنین، برای آگاهی از جزئیات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در کانادا، حتما مطلب موجود در این لینک را مطالعه کنید.

هزینه ارائه درخواست تحصیل به دانشگاه های کانادا

برای تحصیل در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی در کانادا، ابتدا نیاز است تا درخواست خود را برای بررسی مدارک و شرایط ارسال کنید. بدین منظور، هزینه هایی جهت بررسی درخواست های ارسالی از داوطلبان دریافت می شود. هزینه ارائه درخواست و یا اپلیکیشن فی (Application Fees) با توجه به موسسات آموزشی در کانادا ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی می توان این هزینه را مبلغی در حدود 100 دلار الی 500 دلار در نظر گرفت. اما موسسات آموزشی نیز وجود دارند که از دانشجویان بین المللی، هزینه ای را بابت ارائه درخواست تحصیلی دریافت نمی کنند.

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

یکی از هزینه هایی که ممکن است برای مهاجرت به کانادا مورد توجه قرار گیرد، هزینه مربوط به ارزیابی مدارک تحصیلی است. عموماَ هزینه مربوط به این ارزیابی جهت دریافت کارت اقامت دائم کانادا یا PR به عنوان بخشی از هزینه اقامت دائم کانادا مورد نیاز است. هر چند این ارزیابی مدارک می تواند از طریق روش های مختلفی انجام شود، اما یکی از این روش ها که در این مطلب قصد داریم به آن اشاره کنیم، ارزیابی مدارک از طریق سایت (WES) World Education Services است. ارزیابی مدارک تحصیلی از طریق این وب سایت علاوه بر اینکه محبوبیت زیادی در بین متقاضیان برای دریافت این خدمت دارد، یکی از سریع ترین روش ها برای ارزیابی مدارک نیز محسوب می شود.

به عنوان مثال، چنانچه بخواهید مدارک تحصیلی خود را از طریق این وب سایت برای مهاجرت به کانادا مورد ارزیابی قرار دهید، با توجه به گزینه های پیشنهادی و خدمات ارائه شده، هزینه ای به اندازه حداقل 220 دلار کانادا مورد نیاز است. به شکلی که ارزیابی مدارک تحصیلی و گزارش مربوطه را می توانید در مدت 35 روز کاری دریافت کنید. اما چنانچه مجموع هزینه های مرتبط با ارزیابی مدارک و ارسال آن را به موسسه آموزشی و یا اداره مهاجرت، برای یک نفر به اندازه ای در حدود 300 دلار کانادا در نظر بگیریم، این مقدار هزینه برای یک خانواده دو نفره مبلغی به اندازه 600 دلار کانادا خواهد بود. برای مراجعه به این وب سایت و مشاهده جزئیات بیشتر درباره این هزینه ها، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه امتحان زبان برای مهاجرت به کانادا

برای شرکت در برنامه های مهاجرت به کانادا، یکی از امتحان های معتبر زبان که مورد تأیید اداره مهاجرت این کشور نیز است، امتحان آیلتس می باشد. هزینه شرکت در امتحان آیلتس در ایران به اندازه 61,510,400 ریال تعیین شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر از مراکز برگزار کننده آزمون و دریافت هزینه به روز شرکت در آزمون آیلتس، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

ذکر این نکته ضروری است که عموماَ برای مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا، نیاز است تا دانشجویان نتایج بدست آمده از امتحان آیلتس آکادمیک را به دانشگاه محل تحصیل، کالج ها یا موسسات آموزشی در کانادا ارسال کنند. این در حالی است که برای شرکت در اکثر برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا، نتایج بدست آمده از امتحان آیلتس جنرال مورد نیاز است. به شکلی که برنامه استان کبک برای جذب نیروهای کاری ماهر، تنها برنامه مهاجرتی کانادا است که نسخه آکادمیک از امتحان آیلتس را مورد پذیرش قرار می دهد. بنابراین، با توجه به روش مهاجرتی که از طریق آن برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنید، می توانید برای شرکت در یکی از امتحان های زبان ثبت نام کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری با توجه به بخشی که برای وارد کردن سرمایه خود در نظر گرفته‌اید متفاوت خواهد بود. هزینه سرمایه گذاری در کانادا به شکلی است که شما برای سرمایه‌گذاری در کانادا، باید 100000 دلار داشته باشید. البته اگر واقعاً قصد سرمایه‌گذاری و تجارت در کانادا را دارید این مبلغ کافی نیست اما اگر فقط قصد دریافت مجوز اقامت دائم را داشته باشید با همین مبلغ نیز می‌توانید به هدف خود برسید. اگر برای مهاجرت کانادا سرمایه گذاری انتخاب شود، مانند سرمایه‌گذاری در ایالت کبک به، 1200000 دلار کانادا نیاز دارید. لازم به ذکر است که برنامه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در ایالات مختلف کانادا وجود دارد. شما با توجه به شرایط مالی خود می‌توانید در یکی از برنامه‌ها شرکت کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا قصد دارند با شرکت در برنامه‌های کارآفرینی و عرضه علم و تخصص خود در یک عرصه شغلی، به گسترش و رونق بازار کار در کانادا و سرمایه گذاری کانادا کمک کنند. بنابراین، می توان یکی از روش های اخذ اقامت کانادا را سرمایه گذاری در این کشور عنوان کرد. در این روش مهاجرتی معمولاً به سرمایه‌ای که برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری تعیین شده است نیاز ندارید. اکثر اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی را دارند با قصد راه‌اندازی استارت‌آپ وارد رقابت با سایر متقاضیان می‌شوند.

هزینه‌ای که برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی به آن نیاز دارید شامل چند مرحله می‌شود:

 1. پروسه ایجاد بیزینس
 2. هزینه‌های راه‌اندازی اولیه
 3. هزینه تحقیقات و استفاده از تکنولوژی
 4. هزینه ارتقای بیزینس

هزینه مهاجرت به این شیوه نیز با توجه به حیطه‌ای که قصد ورود به آن را دارید متغیر خواهد بود. چنانچه بخواهیم برای هزینه ویزای استارتاپ کانادا مثالی را عنوان کنیم، برای مهاجرت به کانادا جهت کارآفرینی در حیطه استارت‌آپ رستوران، شما تقریباً باید 300000 دلار کانادا هزینه کنید. چنانچه قصد دارید از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنید، پیشنهاد می کنیم از یک مشاوره مهاجرت به کانادا جهت انتخاب بهترین گزینه و کاهش هزینه های احتمالی استفاده کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

خبر خوشحال کننده برای متقاضیان مهاجرت به کانادا که قصد دارند از طریق یکی از برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند این است که، برای ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری یا به عبارتی ایجاد فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا، نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست و انجام این کار به صورت کاملاَ رایگان است. بدین منظور، نیاز است تا داوطلبان به سایت رسمی دولت کانادا در این لینک مراجعه کنند و پروفایل کاربری خود را ایجاد نمایند. در نتیجه، برای مهاجرت بیشتر هزینه‌ای که برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری پرداخت می‌کنید بابت درخواست‌های ارسالی است:

 1. 1.325 دلار برای متقاضی اصلی و پرداخت 1.325 دلار دیگر در صورتی که قصد مهاجرت با همسر خود را داشته باشید.
 2. 225 دلار بابت هر فرزندی که در درخواست نام او ذکر شده است
 3. 85 دلار بابت هزینه‌های بیومتریک متقاضی اصلی و 170 دلار برای موردی که متقاضیان دو نفر یا بیشتر باشند.
هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا

از برخی از افراد خارجی که برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه می دهند، اثبات توانایی مالی برای سکونت در کانادا نیز درخواست می شود. در حالی که اثبات توانایی مالی در همه برنامه های مهاجرتی مورد نیاز نیست، در اغلب درخواست های صورت گرفته از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی، ارائه مدارکی مبنی بر برخورداری از توانایی مالی لازم است.  

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی تعریف شده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا را داشته باشید، اثبات برخورداری از حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا یا به اصطلاح Proof of funds مورد نیاز است. این مقدار سرمایه از این بابت درخواست می شود که اطمینان حاصل شود فرد متقاضی به همراه افراد همراه، از توانایی مالی کافی برای سکونت و اقامت در کانادا برخوردار هستند و از حداقل هزینه مهاجرت به کانادا برخوردارند. بنابراین، ارائه مدارکی مبنی بر توانایی مالی افراد متقاضی مهاجرت به کانادا ضروری است. به شکلی که، چنانچه از طریق یکی از برنامه های نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program) و یا برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program) برای مهاجرت اقدام شود، اثبات توانایی مالی مورد نیاز است.

اما در صورتی که داوطلبان دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر و یا به اصطلاح دارای یک جاب آفر باشند، و از نظر قانونی نیز منعی برای کار در کشور کانادا نداشته باشند، نیازی به ارائه مدارک جهت اثبات توانایی مالی نخواهند داشت. در این صورت و با برخورداری از یک پیشنهاد شغلی معتبر، حتی اگر داوطلبان تحت یکی از برنامه های ذکر شده یعنی برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا برنامه اسکیلد تریدز فدرال در سیستم اکسپرس اینتری درخواست خود را ارائه کرده باشند، از ارائه مدارک جهت اثبات توانایی مالی معاف خواهند بود. همچنین، در صورتی که از طریق کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، ارائه درخواست مهاجرت انجام شود، نیازی به ارائه مدارک مبنی بر برخورداری از توانایی مالی نخواهد بود. در جدول زیر، طبق اطلاعاتی که در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا آورده شده است، حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا با توجه به تعداد افراد متقاضی نشان داده شده است:

تعداد اعضای خانوادهسرمایه مورد نیاز به دلار کانادا
یک نفر12,960
دو نفر16,135
سه نفر19,836
چهار نفر24,083
پنج نفر27,315
شش نفر30,806
هفت نفر34,299
برای هر عضو اضافه تر خانواده3,492

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

برای مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی باید در برنامه Business Immigration Application شرکت کنید و هزینه‌های زیر را پرداخت کنید:

 1. هزینه شرکت در برنامه: 1.575 دلار
 2. هزینه دریافت اقامت دائم: 500 دلار
 3. هزینه تکمیل درخواست برای مهاجرت همسر: 825 دلار
 4. هزینه مهاجرت هر یک از اشخاص وابسته به متقاصی اصلی: 225 دلار

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تولد

چون کانادا جزء کشورهایی است که ویزاهای توریستی بلند مدت صادر می‌کند و از طریق این ویزا می توان در این کشور به صورت موقت حضور داشت، برخی از خانواده ها این مسیر را جهت تولد فرزند خود انتخاب می کنند و مهاجرت به کانادا را از طریق زایمان انتخاب می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که از طریق تولد فرزند در کانادا، والدین موفق به دریافت اقامت یا تابعیت نمی شوند تا زمانی که فرزند به سن 18 سال برسد و بتواند از طریق اسپانسرشیپ برای والدین خود درخواست نماید.

درباره زایمان در کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تولد

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی و دریافت ویزای اسپانسری کانادا، یکی دیگر از انواع روش های مهاجرتی به این کشور است که برای شرکت در این برنامه، داوطلبان مهاجرت نیاز است تا هزینه های مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت از این طریق را پرداخت نمایند. هزینه های مرتبط با اسپانسرشیپ خانوادگی در جدول زیر آورده شده است:

نوع حمایت هزینه هامبلغ به دلار کانادامجموع
حمایت برای بستگان با سن 22 سال و یا بیشترهزینه اسپانسرشیپ751,050 دلار کانادا
 حمایت برای بستگان با سن 22 سال و یا بیشترهزینه فرآیند درخواست475 1,050 دلار کانادا
 حمایت برای بستگان با سن 22 سال و یا بیشترهزینه دریافت حق اقامت دائم500 1,050 دلار کانادا
حمایت یا اسپانسر برای هر کودک وابستههزینه اسپانسرشیپ75150 دلار کانادا
 حمایت یا اسپانسر برای هر کودک وابستههزینه فرآیند درخواست75 150 دلار کانادا
حمایت برای بستگان با سن کمتر از 22 سال که کودک وابسته محسوب نمی شوندهزینه اسپانسرشیپ75650 دلار کانادا
 حمایت برای بستگان با سن کمتر از 22 سال که کودک وابسته محسوب نمی شوندهزینه فرآیند درخواست75 650 دلار کانادا
 حمایت برای بستگان با سن کمتر از 22 سال که کودک وابسته محسوب نمی شوندهزینه دریافت حق اقامت دائم500 650 دلار کانادا
حمایت از همسر یا شریک زندگی بستگانهزینه فرآیند درخواست5501,050 دلار کانادا
 حمایت از همسر یا شریک زندگی بستگانهزینه دریافت حق اقامت دائم500 1,050 دلار کانادا

اما امکان مهاجرت والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ نیز از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی کانادا وجود دارد. بدین منظور، لازم است تا برای حمایت این افراد مبلغی به اندازه 1050 دلار کانادا برای ارائه درخواست مهاجرت پرداخت شود. به شکلی که 75 دلار کانادا بابت هزینه اسپانسرشیپ، 475 دلار کانادا بابت هزینه  فرآیند درخواست و 500 دلار کانادا نیز به منظور هزینه دریافت حق اقامت دائم کانادا مورد نیاز است. بنابراین، چنانچه برای پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ درخواست مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی داده شود، هزینه ارائه درخواست برای هر نفر به اندازه 1050 دلار کانادا در نظر گرفته می شود. اگر به همراه این افراد یک کودک وابسته نیز وجود داشته باشد، هزینه ارائه درخواست برای هر کودک مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا خواهد بود که به مبالغ ذکر شده اضافه می گردد.

در نهایت، چنانچه قصد داشته باشید همسر و کودک خود را به کانادا نیز منتقل کنید، هزینه حمایت از شریک زندگی یا همسر مبلغی به اندازه 1050 دلار کانادا تعیین شده است. همچنین، هزینه اسپانسرشیپ برای هر کودک نیز مبلغی به اندازه 75 دلار کانادا و هزینه فرآیند درخواست نیز 75 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. به شکلی که، در مجموع مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا برای اسپانسرشیپ هر کودک مورد نیاز است.

هزینه درخواست اقامت موقت کانادا

هزینه های مرتبط با دریافت اقامت موقت را می توان در 6 نوع مختلف تقسیم بندی کرد. مبلغ مورد نیاز برای پرداخت این هزینه ها، که به عنوان بخشی از شرایط مهاجرت به کانادا نیز در نظر گرفته می شود، در ادامه آورده شده است:

 1. مجوز سفر الکترونیکی (eTA)

هزینه ارائه درخواست از این طریق برابر با 7 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

 1. تجربه بین المللی کانادا

این هزینه از یکم ماه دسامبر سال 2020 میلادی، به اندازه 3 دلار کانادا افزایش داشته است. به شکلی که، متقاضیان نیاز است تا برای ارائه درخواست از این طریق، مبلغی به اندازه 156 دلار کانادا را پرداخت نمایند.

 1. مجوزهای تحصیلی (شامل تمدید مجوز)

به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا، مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا برای ارائه درخواست مجوز تحصیلی برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

 1. مجوز اقامت موقت

هزینه ارائه درخواست برای دریافت مجوز اقامت موقت به اندازه 200 دلار کانادا برای هر فرد تعیین شده است.

 1. ویزای بازدید کننده (شامل سوپر ویزا) یا تمدید اقامت در کانادا

هزینه ویزای بازدید کننده برای هر فرد به اندازه 100 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین، هزینه ارائه درخواست برای دریافت ویزای بازدیدکننده به ازای هر خانواده 5 نفره و یا بیشتر، 500 دلار کانادا عنوان شده است.به علاوه، به منظور ارائه درخواست برای تمدید ویزای بازدید کننده، نیاز است تا 100 دلار کانادا به ازای هر فرد پرداخت شود.

 1. مجوزهای کاری (شامل تمدید مجوز)

یکی از شرایط ویزای کاری کانادا مرتبط با پرداخت هزینه های آن است. هزینه ارائه درخواست جهت دریافت ویزا کار کانادا برای مجوز کاری، برای هر نفر به اندازه 155 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. اما هزینه ارائه درخواست برای مجوز کاری مرتبط با گروه های هنری 3 نفره و یا بیشتر، مبلغی به اندازه 465 دلار کانادا تعیین شده است.

هزینه درخواست اقامت دائم کانادا

همچنین، برای ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم کانادا نیز هزینه های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط مختلف برای متقاضیان مهاجرت، متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه در نظر گرفته شده به عنوان هزینه استارت آپ کانادا با هزینه ای با عنوان هزینه جاب افر کانادا متفاوت است. در ادامه، به هزینه های مرتبط با ارائه درخواست برای اقامت دائم کانادا اشاره شده است:

 • مهاجرت از طریق کسب و کار (Business immigration)

هزینه هایی که برای ارائه درخواست مهاجرت از طریق ایجاد یک کسب و کار مورد نیاز است، چنانچه مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت از طریق ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار در استان کبک، ویزای خوداشتغالی کانادا و یا ویزای استارت آپ باشد، مبلغی به اندازه 2075 دلار کانادا تعیین شده است. به شکلی که، هزینه فرآیند درخواست مبلغی به اندازه 1575 دلار کانادا و هزینه درخواست برای دریافت حق اقامت دائم از این طریق نیز به اندازه 500 دلار کانادا می باشد.

چنانچه در درخواست اعلام شده، همسر و یا شریک زندگی فرد نیز در نظر گرفته شود، مبلغی به اندازه 825 دلار کانادا بابت هزینه فرآیند درخواست و مبلغی به اندازه 500 دلار کانادا بابت هزینه ارائه درخواست حق اقامت دائم کانادا مورد نیاز است. بنابراین، مجموع هزینه ارائه درخواست همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت کسب و کار، به اندازه 1325 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. به علاوه، هزینه ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم کانادا برای هر کودک وابسته از این طریق نیز، مبلغی به اندازه 225 دلار کانادا ذکر شده است. 

 • مهاجرت مراقبان یا پرستاران (Caregivers)

یکی از شرایط مهاجرت پرستار به کانادا، پرداخت هزینه ارائه درخواست است. مجموع هزینه ارائه درخواست مهاجرت از این طریق مبلغی به اندازه 1050 دلار کانادا عنوان شده است. چنانچه شریک زندگی و یا همسر متقاضی نیز در نظر گرفته شود، همین مبلغ به مبلغ ذکر شده اضافه می گردد. به علاوه، هزینه ارائه درخواست برای مهاجرت از این طریق و به ازای هر کودک وابسته، مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا خواهد بود.

 • مهاجرت به دلایل بشر دوستانه (Humanitarian and compassionate)

هزینه فرآیند درخواست مبلغی به اندازه 550 دلار کانادا و هزینه ارائه درخواست برای دریافت حق اقامت دائم کانادا از طریق دلایل بشر دوستانه به اندازه 500 دلار کانادا عنوان شده است. بنابراین، مجموع هزینه ها برابر با 1050 دلار کانادا خواهد بود. برای ارائه درخواست همسر فرد متقاضی نیز هزینه ای برابر با 1050 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین، هزینه ارائه درخواست برای هر کودک وابسته مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

 • کارت اقامت دائم

کارت اقامت دائم یا به اختصار کارت PR (permanent resident)، فقط به آدرسی در کشور کانادا ارسال خواهد شد. هزینه ارائه درخواست برای دریافت این کارت مبلغی به اندازه 50 دلار کانادا تعیین شده است.

 • اسناد مسافرتی اقامت دائم (Permanent resident travel document)

هزینه ارائه درخواست برای اسناد مسافرتی اقامت دائم نیز به اندازه 50 دلار کانادا است.

هزینه ارائه درخواست شهروندی کانادا

افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند، علاوه بر پرداخت هزینه اقامت دائم در کانادا، در صورت برخورداری از شرایط اعلام شده، برای دریافت حق شهروندی این کشور نیز لازم است تا هزینه هایی را پرداخت نمایند. بنابراین، مانند سایر درخواست های دولتی، هزینه هایی نیز برای ارائه درخواست حق شهروندی کانادا برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. به شکلی که هزینه ارائه درخواست شهروندی کانادا برای افراد بزرگ‌سال و بالای 18 سال، مبلغی به اندازه 630 دلار کانادا عنوان شده است. این هزینه برای افراد زیر 18 سال مبلغی به اندازه 100 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

پناهنده شدن به کانادا و قاچاق رفتن به کانادا روشی است که برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، به اشتباه آن را انتخاب می‌کنند و به همین دلیل در دام افراد سودجو گرفتار می‌شوند. این روش مهاجرتی خطرات زیادی را به همراه دارد به همین دلیل استفاده از این روش اصلاً توصیه نمی‌شود. بنابراین، توصیه اکید تیم تراست به شما عزیزان این است که به هیچ وجه فریب شعارهای اغوا کننده مانند “پناهندگی در کانادا ۲۰۲۰” را نخورید. اما چنانچه در بین دوستان یا آشنایان شما افرادی به اشتباه در این مسیر قرار گرفته اند، می توانید از مشاوره های یک وکیل ایرانی در کانادا در این زمینه، مانند وکیل پناهندگی در ونکوور کانادا استفاده کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا و میزان درآمد در آن

درآمد مهاجرین در کانادا ممکن است در اوایل ورود به این کشور به دلیل نداشتن آشنایی کافی در مورد نحوه کاریابی از آنچه مورد انتظار شما است پایین‌تر باشد. در واقع یکی از مشکلاتی که مهاجرین در اوایل ورود به کانادا با آن مواجه می‌شوند این است که موقعیت خود را در کانادا با سمت یا موقعیتی که در ایران داشته‌اند مقایسه می‌کنند. شما باید این واقعیت را بپذیرید که در کانادا شما یک تازه‌وارد هستید و باید برای یافتن شغل مورد نظرتان با صبر و شکیبایی به دنبال آشنایی با کارفرمایان کانادایی و ارائه رزومه باشید. بعد از گذشت مدتی و با به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد محیط کار در کانادا در صورت داشتن شایستگی و مهارت می‌توانید به شغل مورد نظر خود در کانادا دست پیدا کنید.

درآمد مهاجرین در کانادا با شهروندان کانادایی که در یک سطح شغلی فعالیت می‌کنند تفاوتی ندارد. بدین معنا که در کانادا بین مهاجرین و کانادایی‌ها از این لحاظ تبعیضی اعمال نمی‌شود همان طور که در سایر زمینه‌ها، دولت کانادا بین مهاجرین و شهروندان خود تبعیضی قائل نمی‌شود البته به جز در مواردص خاص مثل انتصابات سیاسی.

درآمد مهاجرین در کانادا با شغل آن‌ها در ارتباط است. برخی از مشاغل مانند پزشکی و گرایش‌های مهندسی از درآمد بهتری برخوردار هستند. مثلاً یک پزشک در کانادا، 281000 دلار به طور سالانه درآمد دارد. مهندسین نیز در کانادا به طور سالانه، 119000 دلار درآمد دارند. لازم به ذکر است که با گذشت زمان شما می‌توانید مشاغل بهتر و با درآمد بالاتر برای خود پیدا کنید. در جدول زیر، متوسط درآمد برخی از مشاغل در کانادا در سال 2021 میلادی آورده شده است:

فرصت شغلیدرآمد سالانه به دلار
حسابدار58,500
مدیر حسابداری87,500
معمار83,360
طراح داخلی50,622
تحلیل گر کسب و کار78,457
مشاور سرمایه گذاری52,000
مدیر مدرسه113,034
کتابدار68,415
پرستار کودک29,250
استاد دانشگاه105,000
نجار52,650
تکنسین برق66,300
مهندس هوافضا89,700
مهندس شیمی73,750
مهندس طراح80,000
مهندس پزشکی68,699
مهندس عمران60,000
مهندس برق75,000
مدیر رستوران42,088
سرآشپز35,100
مترجم54,500
نویسنده54,000
وکیل103,428

کم هزینه ‌ترین روش‌ ها برای مهاجرت به کانادا

 1. توافقات تجاری. توافقات تجاری دولت کانادا با سایر کشورها که از طریق آن، اتباع آن کشور می‌توانند به راحتی به کانادا مهاجرت کنند به عنوان NAFTA شناخته می‌شود. به دلیل منعقد نشدن چنین توافقی بین دولت ایران و کانادا، ایرانی‌ها نمی‌توانند از این روش مهاجرتی استفاده کنند.
 2. دریافت ویزای کاری کانادا همراه با دریافت پیشنهاد کار از کانادا. اگر نیروی کار ماهر یا نیمه ماهر باشید، مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای کاری، یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی به کانادا خواهد بود.
 3. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز، می تواند به عنوان کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شود.
 4. مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای تحصیلی. به شکلی که دانشجویان بین المللی، مهاجرت به کانادا با کمترین هزینه را تجربه خواهند کرد.
کم هزینه ‌ترین روش‌ ها برای مهاجرت به کانادا

هزینه وکیل برای مهاجرت به کانادا

بعضی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، برای انجام امور مهاجرتی و دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه، به مشاورین مهاجرت به کانادا مهاجرت می‌کنند. مشاورین، با دریافت هزینه کم‌تری در مقایسه با وکیل، اطلاعاتی را برای مهاجرت به کانادا در اختیار متقاضی قرار می‌دهند اما در صورت رد شدن پرونده در سفارت کانادا، حق اقامه دعوا در دادگاه‌های این کشور را ندارند. در حالی که اگر بهترین وکیل مهاجرتی کانادا را استخدام کنید، این فرد به دلیل داشتن پروانه وکالت، می‌تواند در دادگاه کانادا نسبت به رد شدن پرونده، اقامه دعوا کند. برای گرفتن مشاوره از وکیل مهاجرت باید 150 تا 300 دلار بابت هر ساعت مشاوره بپردازید. اگر شخصی که فرم‌های مربوط به مهاجرت را تکمیل می‌کند دستیار وکیل باشد باید 250 تا 800 دلار به او بپردازید و اگر دستیار دارای کارت سبز باشد باید مبلغی بین 800 تا 5000 دلار پرداخت کنید.

هزینه آغاز زندگی در کانادا

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا این سوال به وجود می‌آید که چه مقدار پول برای آغاز زندگی در کانادا نیاز دارند؟ آغاز زندگی در کانادا به این معناست که شما باید در کانادا بتوانید منزل مسکونی اجاره کنید و بتوانید هزینه‌های خوراک، پوشاک، حمل و نقل، اینترنت، تحصیل وغیره را پرداخت کنید.  بهتر است برای شروع زندگی، مقداری پول و سرمایه به اندازه زندگی یک ساله با خود ببرید. تا در اوایل سکونت در کانادا دچار مشکل نشوید.

مقدار پول لازم بعد از مهاجرت به کانادا برای شروع یک زندگی یک نفره، مبلغی در حدود ۱۰۰۰۰دلار و تقریبا ۲۳۰۰۰دلار برای پنج نفر است.

 در زمان اقدام برای مهاجرت هزینه‌ای را به صورت نقد و یا چک بانکی کانادا همراه خود داشته باشید. زیرا ممکن است در فرودگاه، افسر سازمان مهاجرت این مبلغ را از شما درخواست کند. در چنین شرایطی نمی‌توانید این پول را قرض کنید یا سند ملکی  ارائه دهید بلکه باید پول نقد به همراه خود داشته باشید.

هزینه مرحله مصاحبه حضوری برای مهاجرت به کانادا

از آن‌جایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل است، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید برای انجام مصاحبه حضوری در سفارت کانادا به یکی از کشورهای همجوار مانند ترکیه یا امارات مراجعه کنند. هزینه بلیط هواپیما با توجه به نوع پرواز متفاوت خواهد بود. معمولأ نیازی به رزرو هتل نیست چون در طی یک روز مصاحبه انجام می‌شود.

هزینه لازم برای ورود به کانادا

مهاجرانی که برای تجارت، سرمایه‌گذاری و در زمینه اقتصادی و تحصیلی به کانادا مهاجرت می‌کنند باید مبلغی در حدود 490 دلار پرداخت کنند.

هزینه لازم برای ورود به کانادا

مقایسه هزینه مهاجرت به کانادا با سایر کشورها

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا این موضوع که هزینه مهاجرت آن‌ها به کانادا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا کم‌تر یا بیشتر خواهد بود، اهمیت زیادی دارد. برای کسب اطلاع لازم در مورد هزینه مهاجرت لازم است با هزینه‌هایی که یک مهاجر به صورت ماهانه برای زندگی در کشورهای مختلف باید بپردازد آشنا بشوید:

 • انگلستان: 2500 پوند
 • فرانسه: 2500 یورو
 • ایتالیا: 1400 یورو
 • سوییس: 2500 یورو
 • آمریکا: 1100 دلار ( بدون احتساب اجاره خانه)
 • آلمان: 1500 یورو

کانادا: هزینه زندگی در کانادا با توجه به خدمات و تسهیلاتی که در اختیار مهاجرین قرار می‌گیرد، مقرون به صرفه است. با توجه به این که کدام روش مهاجرتی را انتخاب می‌کنید، هزینه مهاجرت به کانادا متغیر می‌شود.

درباره هزینه زندگی در کانادا بیشتر بدانید.

هزینه برنامه های استانی مهاجرت به کانادا

چنانچه از طریق یکی از برنامه های استانی کانادا قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، هزینه های جداگانه ای برای ارائه درخواست مهاجرت از این طرق مورد نیاز است. به شکلی که در ادامه، این هزینه ها برای هر یک از برنامه های استان آورده شده است.

 • هزینه مربوط به برنامه نامزد مهاجرت انتاریو

هزینه ای در حدود 1500 دلار کانادا به عنوان هزینه ای مازاد بر هزینه های اصلی برای مهاجرت به کانادا، از طریق این برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده است.

 • هزینه مربوط به برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان

این هزینه به اندازه مبلغی در حدود 300 دلار کانادا تعیین شده است.

 • هزینه مربوط به برنامه نامزد استانی منیتوبا

این هزینه تقریباَ به اندازه 500 دلار کانادا عنوان شده است.

 • هزینه مربوط به برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا

برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیز علاوه بر هزینه های اصلی، مبلغی در حدود 700 دلار کانادا باید در نظر گرفته شود.

هزینه های دولتی برای مهاجرت به کانادا چقدر است

این هزینه ها در زمان فرستادن پرونده به اداره مهاجرت کانادا دریافت می شود. این مبلغ برای هر نوع پرونده مهاجرتی و یا ویزا متفاوت خواهد بود و معمولأ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا برای هر فرد هزینه دارد. هزینه  کودکان نصف هزینه ی بزرگسالان است.

هزینه بیمه و خدمات درمانی بعد از مهاجرت به کانادا

ارائه خدمات درمانی در کشور کانادا به شکل رایگان انجام می شود. به عنوان مثال، هزینه مراجعه به دکتر و ویزیت پزشک در کانادا برای اموری مانند بررسی وضعیت عمومی فرد رایگان است. اما جهت تهیه دارو نیاز است تا هزینه مربوط به آن نیز در نظر گرفته شود. نکته جالب توجه در این مورد این است که، تعدادی از شرکت ها در کانادا این هزینه ها را برای برخی از فرصت های شغلی بر عهده می گیرند و به عنوان بخشی از مزایای کاری به متقاضیان شغل مورد نظر پیشنهاد می دهند. چنانچه می خواهید حقایق جالبی از زندگی در کانادا و هزینه های مربوط به آن بدانید، پیشنهاد می شود فیلم موجود در این لینک را مشاهده کنید.

روش‌های کم کردن هزینه مهاجرت به کانادا

 • اپلیکیشن فی

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در این کشور را دارید؛ خوب است بدانید که اپلیکیشن فی یکی از هزینه‌ها در فرایند اپلای است. اما گاهی اوقات می توان دانشگاه‌هایی را که اپلیکیشن فی ندارند یا این هزینه را از ایرانی‌ها دریافت نمی‌کنند انتخاب کنید. همچنین جهت کم کردن هزینه اپلیکیشن می‌توان به دانشگاه‌هایی که چنین هزینه‌ای را دریافت می‌کنند، در مورد وضعیت اقتصادی ایران توضیح بدهید.

 • ریپورت تافل

یکی از هزینه‌های مهاجرت به کانادا، ریپورت رسمی نمره تافل است. البته بسیاری از دانشگاه‌ها برای دادن پذیرش، ریپورت رسمی تافل را درخواست نمی‌کنند. اما برای دانشگاه‌هایی که ریپورت می‌خواهند شما می‌توانید تا ساعت 10 شب قبل از روز آزمون تافل، با ورود به سایت ETS و کلیک روی بخش view order و سپس در قسمت  order numberنام چهار دانشگاه را وارد کنید و از پرداخت این هزینه معاف بشوید. با انجام این فرایند، تقریباً دو میلیون تومان در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید. بهتر است که قبل از انتخاب 4 دانشگاه به سایت آن‌ها مراجعه کنید و از ریپورت خواستن دانشگاه مطلع شوید. همچنین توصیه می‌شود، دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که احتمال گرفتن پذیرش از آن‌ها بالاتر باشد.

اما چنانچه قصد داشته باشید که برای بیشتر از 4 موسسه آموزشی نتایج امتحان تافل را ارسال نمایید، و یا اگر بخواهید محل ارسال نمرات آزمون را بعد از ساعت 10 شب قبل از روز آزمون تافل تغییر دهید، به ازای هر گزارش امتحان تافل، مبلغی به اندازه 19 دلار مورد نیاز است.

 • ریپورت GRE

ریپورت نمره GRE را نیز می توانید به صورت رایگان برای چهار دانشگاه ارسال کنید. برای این مورد باید در جلسه آزمون، نام دانشگاه‌ها را به همراه داشته باشید و پس از پایان آزمون، آن‌ها را وارد کنید و هزینه خود را برای ریپورت نمره GRE کاهش بدهید. در حالی که، چنانچه قصد داشته باشید برای بیش از 4 دانشگاه و موسسه آموزشی نمرات خود را ارسال کنید و یا بخواهید نتایج حاصل از امتحان را در سریع ترین زمان و در روز بعد از امتحان گزارش دهید، پرداخت هزینه ای در حدود 34 دلار کانادا برای ارسال به هر موسسه آموزشی مورد نیاز خواهد بود.

نتیجه ‌گیری

هزینه مهاجرت به کانادا برای هر شخصی با توجه به شرایطی که در آن قرار دارد و برنامه مهاجرتی که می‌خواهد در آن شرکت کند؛ ممکن است پر هزینه یا کم‌هزینه باشد. شما می‌توانید با در نظر داشتن تمام شرایط و توانایی‌های خود برای ورود به برنامه‌های مهاجرتی، کم‌هزینه‌ترین روش را برای خود انتخاب کنید. 

علاوه بر زمان بر بودن ارائه درخواست برای دریافت ویزای کانادا، ممکن است این فرآیند تا اندازه ای نیز متقاضیان مهاجرت را دچار سردرگمی نماید. چرا که وجود مهلت های تعیین شده برای تکمیل درخواست، فرآیندهای مختلف درخواست ویزا و نیز شرایط متفاوتی که شرکت در برنامه های مختلف مهاجرتی دارد، هر کدام می توانند پیچیدگی ها و دشواری هایی را برای داوطلبان مهاجرت به کانادا به همراه داشته باشند. به شکلی که، در صورت بروز برخی از اشتباهات، حداقل مشکل ایجاد شده می تواند اختلال در روند طبیعی برای دریافت ویزا باشد. در نتیجه بروز این اشتباهات، احتمالاَ طولانی شدن زمان دریافت ویزا و اتلاف بخشی از بودجه فرد متقاضی، اجتناب ناپذیر خواهد بود. 

اما لازم نیست نگران بروز اشتباه های احتمالی در فرآیند درخواست مهاجرت به کانادا باشید. چرا که انجام تمامی مراحل مهاجرت به کانادا به وسیله کارشناسان خبره و با تجربه در تیم تراست، از بروز چنین اشتباهاتی جلوگیری خواهد کرد. به علاوه، چنانچه امور مرتبط با مهاجرت به کانادا را به کارشناسان ما در مجموعه تراست بسپارید، از خدمات متنوعی بهره‌مند خواهید شد. به شکلی که با انتخاب بهترین وکیل مهاجرت کانادا از تیم تراست:

 • ارزیابی بسیار دقیق و جامعی از شرایط شما برای شرکت در برنامه های مهاجرتی انجام خواهد شد.
 • راهنمایی ها و مشاوره های کاملی به منظور شرکت در برنامه یا برنامه های مهاجرت به کانادا، که متناسب با شرایط شما هستند، از طرف وکیل مهاجرت به کانادا ارائه خواهد شد.
 • با توجه به شرایط منحصر به فردی که دارید، یک راهبرد مهاجرتی برای شما ارائه می شود. در نتیجه، ضمن انتخاب بهترین مسیر مهاجرت به کانادا، هزینه ی مهاجرت به کانادا کاهش یافته و از اتلاف زمان و انجام هر گونه هزینه های اضافی جلوگیری می شود.
 • تمامی مدارک و اسناد شما به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.
 • در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا به طور کامل تحت حمایت وکلای مجرب تراست و کارشناسان خبره ما قرار خواهید گرفت. گروه مهاجرت به کانادا در تراست به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده، از مراحل دشوار مهاجرتی عبور کنید و یک زندگی بدون دغدغه را در کشور مورد علاقه تان آغاز نمایید.

بنابراین، اگر می‌خواهید در کم‌ترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهند ماند.

سوالات متداول

متوسط هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، حداقل هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا مبلغی به اندازه 10 هزار دلار کانادا الی 15500 دلار کانادا خواهد بود. به شکلی که هزینه اسکان دانشجویی در محیط دانشگاه در حدود 3 هزار دلار کانادا الی 7500 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
اما چنانچه قصد داشته باشید از خانه های اشتراکی در خارج از محوطه دانشگاه استفاده کنید، به طور میانگین مبلغی در حدود 8400 دلار کانادا برای سکونت و تهیه مسکن مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که هزینه های مربوط به امکانات جانبی مسکن نیز به مقدار ذکر شده اضافه می شود.

امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

ذکر این نکته ضروری است که فرصت های بسیار زیادی جهت دریافت بورسیه تحصیلی، برای دانشجویان بین المللی در کانادا وجود دارد. به شکلی که فرصت های دریافت کمک هزینه تحصیلی، با توجه به عواملی مانند ملیت دانشجویان خارجی و یا رشته تحصیلی در کانادا در دسترس متقاضیان تحصیل در کانادا هستند. حتی در برخی از موارد، این بورسیه ها می توانند بخش قابل توجهی از هزینه ها و شهریه تحصیلی دانشجویان را پوشش دهند.

روش های پرداخت هزینه های ارائه درخواست مهاجرت به کانادا کدام است؟

گزینه های پرداخت هزینه های ارائه درخواست مهاجرت، با توجه به محل پرداخت و موضوع پرداخت ممکن است متفاوت باشند. برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد روش های پرداخت هزینه های درخواست، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه زندگی روزانه در کانادا چقدر است؟

چنانچه قصد سفر به کانادا را دارید و می خواهید برای هزینه های زندگی روزانه خود یک برنامه ریزی داشته باشید، می توانید مبلغی در حدود 184 دلار کانادا را برای هر نفر به عنوان متوسط هزینه های روزانه در این کشور، در نظر بگیرید. به شکلی که در حدود 39 دلار کانادا برای هزینه های مرتبط با غذا در یک روز مورد نیاز است.

هزینه اقامت در یک هتل در کانادا چقدر است؟

در صورت سفر به کانادا، متوسط هزینه اقامت در یک هتل در کشور کانادا در حدود 199 دلار کانادا برای دو نفر عنوان شده است.

شرایط دریافت ویزای کانادا کدام است؟

مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در کانادا، ارائه درخواست جهت شرکت در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا، و یا مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر فدرال، برخی از برنامه های مهاجرتی هستند که از طریق آنها می توان برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرد. با توجه به برنامه مهاجرتی مورد نظر، شرایط دریافت ویزا نیز متفاوت است. به عنوان مثال، عموماَ شرایطی مانند برخورداری از حداقل سرمایه جهت اثبات توانایی مالی برای زندگی در کانادا، برخورداری از گذرنامه معتبر و برخورداری از عدم سوء پیشینه، از جمله شرایط دریافت ویزای بازدید کننده کانادا هستند. برای مشاهده شرایط کامل مربوط به ویزای بازدیدکننده کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا برای یک خانواده سه نفره چقدر است؟

شاید یکی از سوالات مهمی که در رابطه با مهاجرت به کانادا برای خانواده ها مطرح می شود این باشد که مهاجرت به کانادا چقدر هزینه دارد؟ حقیقت این است که هزینه های مهاجرت به کانادا بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع ویزای درخواستی، برنامه مهاجرتی که برای شرکت در آن درخواست می دهید، تعداد اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت می کنند و هزینه امتحان آیلتس متفاوت است. بنابراین، نمی توان یک عدد ثابت به عنوان مجموع هزینه های مهاجرتی برای همه افراد در نظر گرفت. اما برای اینکه یک ایده کلی از میزان هزینه های مهاجرت به کانادا ارائه شود، این هزینه ها برای یک نفر در حدود 1500 دلار کانادا، برای یک خانواده دو نفره در حدود 3 هزار دلار کانادا، برای یک خانواده سه نفره (با یک کودک همراه) در حدود 3150 دلار کانادا و برای یک خانواده چهار نفره (با 2 کودک همراه) در حدود 3300 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر هزینه های اعلام شده، برای شرکت در یکی از برنامه های استانی نیز، ممکن است مبلغی مجزا از متقاضیان دریافت شود. به علاوه، اثبات توانایی مالی (Proof of Funds) جهت دریافت ویزای PR نیز، از دیگر هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

آیا کانادا مهاجر می پذیرد؟

در حقیقت، می توان کشور کانادا را به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان در نظر گرفت. به شکلی که با ارائه انواع روش های مهاجرتی به داوطلبان مهاجرت به کانادا و اعطای حق اقامت دائم کانادا به افراد خارجی، این کشور به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است.
بهتر است بدانید که کشور کانادا در نظر دارد تا بیش از یک میلیون مهاجر را تنها در مدت 3 سال، یعنی در بین سال های 2021 الی 2023 میلادی پذیرش نماید. اگر تمایل دارید از برنامه های مهاجرتی برای پذیرش مهاجر در کانادا بیشتر بدانید و از شرایط جدید مهاجرت به کانادا با خبر شوید، می توانید علاوه بر مطالعه مطالب مفید در سایت تراست، فیلم موجود در این لینک را نیز مشاهده کنید.

چگونه از اخبار مهاجرت کانادا با خبر شویم؟

برای آگاهی از اخبار مهاجرت کانادا و شرایط اقامت در کانادا، می توانید همواره مطالب موجود در سایت تراست را مطالعه کنید. چرا که جدیدترین موضوعات مرتبط با مهاجرت به کانادا به همراه اطلاعات جامع و دقیق در سایت تراست ارائه می شود. همچنین، در صورت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا در سایت تراست، همکاران ما با مطالعه شرایط شما در سریع ترین زمان ممکن، به بررسی شرایط شما خواهند پرداخت.

هزینه مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا چقدر است؟

نکته جالب توجه در مورد هزینه تحصیل در کشور کانادا و هزینه اقامت کانادا از طریق تحصیل این است که، این کشور در مقایسه با برخی دیگر از کشورها، هزینه های به مراتب کمتری دارد. در نتیجه، اقامت کانادا با کمترین هزینه نسبت به برخی از کشورها، برای دانشجویان ممکن خواهد بود. در جدول زیر، میانگین هزینه زندگی به همراه شهریه سالانه تحصیل در کانادا و برخی دیگر از کشورها آورده شده است:
هزینه مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا چقدر است؟

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات