هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه های مهاجرت به کانادا در یک نگاه

عنوانهزینه
هزینه ویزای تحصیلی کاناداثبت پرونده: 150 دلار کانادا
شهریه تحصیل کارشناسی در کانادامتغیر بین 15 هزار تا 35 هزار دلار کانادا در سال
شهریه مقطع کارشناسی ارشد در کانادامتغیر بین 8 تا 20 هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل دکتری در کانادامتغیر بین 6 تا 9 هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل در کالج های کانادامتغیر بین 5 تا 11 هزار دلار کانادا در سال
شهریه تحصیل در مدارس کانادامتغیر بین 10 تا 35 هزار دلار کانادا در سال
هزینه ویزای کار کاناداهزینه ثبت پرونده: 155 دلار کانادا
هزینه ویزای توریستی کاناداثبت پرونده: 100 دلار کانادا
هزینه مهاجرت به کانادا ثبت نام اکسپرس اینتری825 + 500 دلار کانادا
هزینه ویزای استارتاپ کانادا1575 + 500 دلار کانادا
حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کاناداحداقل 100 هزار تا 200 هزار دلار کانادا
هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا85 دلار کانادا برای یک نفر
175 دلار کانادا هر نفر برای خانواده
255 دلار کانادا برای درخواست گروهی

امروزه کانادا به عنوان یک کشور مهاجر‌پذیر و پیشرفته به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرین تبدیل شده است. برای هر فردی، دوری از خانواده و غربت قابل تحمل نیست؛ اما حضور تعداد زیادی از مهاجرین و به خصوص هم‌وطنان ایرانی در ایالات مختلف کانادا، تصمیم‌گیری را در این مورد آسان‌تر خواهد کرد. شما می‌توانید با مهاجرت به کانادا، در میان مردمانی مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی اوقات خوشی را سپری کنید و از امکانات این کشور استفاده کنید.

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت به کشوری دیگر با فراز و نشیب‌هایی همراه است که بخش عمده آن با مسائل مالی در ارتباط است. در واقع یکی از مسائلی که ذهن متقاضیان مهاجرت به این کشور را مغشوش می‌کند و ممکن است آن‌ها را در تصمیم خود در مورد مهاجرت مردد سازد، هزینه مهاجرت به کانادا است. اگر اطلاعات لازم را در مورد هزینه مهاجرت به کانادا به دست بیاورید، برنامه‌ریزی دقیق‌تری خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با واقعیات راجع به هزینه مهاجرت به کانادا آشنا کنیم. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

هزینه دریافت ویزای کانادا

 • برای مهاجرت، هر یک از متقاضیان از طریق شرکت در یکی از برنامه‌های ارائه شده اقدام می‌کنند. متقاضیان، اگر در یکی از برنامه‌های مهاجرتی که از سوی دولت این کشور تعیین شده است، موفق شوند باید ویزای کانادا خود را دریافت کنند. هزینه‌ای که برای صدور ویزا و بررسی مدارک از سوی سفارت باید پرداخت شود، یکسان نیست.

برای هر یک از انواع ویزا، مبالغ زیر دریافت می‌شود:

 • هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی: 150 دلار
 • ویزای کاری کانادا: 155 دلار
 • ویزای توریستی کانادا: 100 دلار
 • ویزای توریستی کانادا (در صورت سفر خانوادگی): 500 دلار
 • آزمایش مدیکال ویزای کانادا: 100 تا 500 دلار
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا از پلیس: 20 دلار
 • هزینه بیومتریک: 85 دلار برای یک نفر
 • مجموع هزینه‌های مورد نیاز برای تهیه مدارک مرتبط با آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس، برای هر نفر مبلغی در حدود 160 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
 • بنابراین، برای یک خانواده دو نفره که فرد متقاضی به همراه شریک زندگی یا همسر خود درخواست را ارائه دهد، هزینه‌های ذکر شده در حدود 320 دلار کانادا خواهد بود.
 • برای یک خانواده سه نفره که یک کودک همراه نیز داشته باشند، مجموع هزینه‌های نام برده در حدود 470 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

درباره هزینه ویزای کانادا در تراست بیشتر بخوانید.

عوامل موثر بر هزینه مهاجرت به کانادا

پارامترهای مختلفی در تعیین هزینه مهاجرت به کانادا نقش دارند. به شکلی که هزینه مهاجرت به کانادا ممکن است از یک فرد به فرد دیگر یا از یک خانواده به خانواده دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه وکیل مهاجرت یکی از مواردی است که معمولا متقاضیان برای اطمینان از چگونگی انجام مراحل ویزا در نظر می‌گیرند. ترجمه مدارک، سفارت و هزینه مرتبط با ارزیابی مدارک از دیگر موارد هستند.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به قیمت ارز در ایران، ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف هزینه مهاجرت به کانادا از نظر ریالی نیز متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل و تهیه بلیط هواپیما در بازه‌های زمانی مختلف و با توجه به شرایط مختلف متغیر است. بنابراین، وكيل مهاجرتي می‌تواند با ارائه راهنمایی بسیار مفید، نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های مهاجرتی متقاضیان ایفا نماید.

در ادامه، در مورد انواع هزینه مهاجرت به کانادا به طور کامل توضیحات مفیدی ارائه خواهد شد.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

 • توافقات تجاری

  توافقات تجاری دولتی با سایر کشورها که از طریق آن، اتباع آن کشور می‌توانند به راحتی به کانادا مهاجرت کنند به عنوان NAFTA شناخته می‌شود. (به دلیل منعقد نشدن چنین توافقی بین دولت ایران و کانادا، ایرانی‌ها نمی‌توانند از این روش مهاجرتی استفاده کنند.)

 • دریافت ویزای کاری همراه با دریافت پیشنهاد کار

  اگر نیروی کار ماهر یا نیمه ماهر باشید، مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری، یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی خواهد بود.

 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

  این روش نیز می‌تواند به عنوان کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شود.

 • مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی

  دانشجویان بین المللی، مهاجرت به این کشور با کمترین هزینه را تجربه خواهند کرد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برخی از متقاضیان، تحصیل در کانادا را به عنوان یکی از راه های مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند. چرا که به نوعی تحصیل در این کشور، به عنوان آسانترین راه مهاجرت به کانادا بین تمامی راه‌ها تلقی می‌شود.

این کشور در تمام مقاطع تحصیلی از مدرسه تا دانشگاه، دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی را می‌پذیرد. اگر قصد مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در مدارس را داشته باشید، باید به طور سالانه بین 10 تا 35 هزار دلار کانادایی را به عنوان شهریه پرداخت کنید.

هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا در مورد مدارس با توجه به نوع مدرسه از لحاظ دولتی یا خصوصی بودن، مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید و منطقه‌ای که مدرسه در آن قرار گرفته است، متغیر خواهد بود.

برخی از مدارس نیز شبانه‌روزی هستند؛ به این معنا که دانش‌آموزان خارجی در خوابگاه متعلق به مدرسه اسکان پیدا می‌کنند. در این نوع مدارس، هزینه اسکان نیز همراه با شهریه از دانش‌آموز دریافت می‌گردد. اگر اقامت کانادا را به صورت دائم به دست بیاورید از تحصیل رایگان در کانادا برخوردار خواهید شد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا و مدارس شبانه روزی کانادا با مراجعه به هر لینک بیشتر بخوانید.

عده‌ای از متقاضیان نیز قصد دارند برای تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا ویزای تحصیلی دریافت کنند و با استفاده از این برنامه، به این کشور مهاجرت کنند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها بسیار متغیر است و اصلا نمی‌توان مبلغ مشخصی را به صورت کلی بیان کرد. با توجه به رشته تحصیلی که قصد ثبت‌نام در آن را دارید و با توجه به نوع دانشگاه، شهریه نیز متفاوت خواهد بود.

 • دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های این کشور باید بین 7 تا 35 هزار دلار بابت شهریه هر سال تحصیلی پرداخت کنند.
 • متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی باید بین 30 تا 125 هزار دلار کانادایی را بابت شهریه در هر سال تحصیلی با توجه به نوع دانشگاه پرداخت کنند.
 • شهریه تحصیل در رشته‌های هنر نیز تقریبا بین 5 تا 20 هزار دلار کانادایی با توجه به نوع رشته و دانشگاه خواهد بود.

جدول شهریه شرکت در دوره‌ های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

برای ارائه جزئیات بیشتر هزینه مهاجرت به کانادا، در جدول زیر شهریه شرکت در دوره‌های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که شهریه اعلام شده در ارتباط با شرکت در دوره‌های تمام وقت و مرتبط با رشته‌های هنر و علوم انسانی است.

موسسه آموزشیشهریه کارشناسی
دانشجویان بین المللی
شهریه تحصیلات تکمیلی
برای دانشجویان بین المللی
استان محل تحصیل
دانشگاه آکادیا18 هزار دلار کانادا18 هزار دلار کانادانوا اسکوشیا
دانشگاه بیشاپ17 تا 19.5 هزار دلار کانادا17.5 هزار دلار کاناداکبک کانادا
دانشگاه براندون9 تا 14.5 هزار دلار کانادا4 تا 6 هزار دلار کانادامنیتوبا
دانشگاه براک26.5 هزار دلار کانادا23.5 هزار دلار کاناداآنتاریو
دانشگاه مموریال نیوفاندلند11.5 هزار دلار کانادا3 تا 5 هزار دلار کانادانیوفاندلاند و لابرادور
 • چنانچه بخواهیم به طور متوسط به هزینه های تحصیلی در کانادا اشاره کنیم، این هزینه‌ها به همراه شهریه سالانه برای تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی در حدود 30 هزار دلار کانادایی است.
 • همچنین، متوسط شهریه سالانه برای تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی در حدود 15 تا 20 هزار دلار کانادایی در نظر گرفته شده است.
 • متوسط شهریه سالانه شرکت در دوره های MBA در این کشور نیز، مبلغی در حدود 40 تا 55 هزار دلار کانادایی عنوان شده است.

هزینه ارائه درخواست تحصیل به دانشگاه های کانادا

برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی در این کشور، ابتدا نیاز است تا درخواست خود را برای بررسی مدارک و شرایط ارسال کنید. برای این کار هزینه‌هایی جهت بررسی درخواست‌های ارسالی از داوطلبان دریافت می‌شود. هزینه ارائه درخواست یا اپلیکیشن فی (Application Fees) با توجه به موسسات آموزشی ممکن است متفاوت باشد.

 • به طور کلی می‌توان این هزینه را مبلغی در حدود 100 دلار الی 300 دلار در نظر گرفت.
 • موسسات آموزشی نیز وجود دارند که از دانشجویان بین المللی، هزینه‌ای را بابت ارائه درخواست تحصیلی دریافت نمی‌کنند.

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

عموما هزینه مربوط به این ارزیابی جهت دریافت کارت اقامت دائم کانادا یا PR به عنوان بخشی از مراحل اقامت دائم مورد نیاز است.

 • یکی از این روش‌های ارزیابی که در این مطلب قصد داریم به آن اشاره کنیم، ارزیابی مدارک از طریق سایت (WES) World Education Services است.
 • ارزیابی مدارک تحصیلی از طریق این وب سایت علاوه بر این که محبوبیت زیادی بین متقاضیان دارد، یکی از سریع‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود.
 • اگر بخواهید مدارک تحصیلی خود را از طریق این وب سایت برای مهاجرت به کانادا مورد ارزیابی قرار دهید، با توجه به گزینه‌های پیشنهادی و خدمات ارائه شده، هزینه‌ای به اندازه حداقل 220 دلار کانادایی مورد نیاز است.
 • ارزیابی مدارک تحصیلی و گزارش مربوطه را می‌توانید در مدت 35 روز کاری دریافت کنید.
 • چنانچه مجموع هزینه‌های مرتبط با ارزیابی مدارک و ارسال آن را به موسسه آموزشی یا اداره مهاجرت کانادا، برای یک نفر در حدود 300 دلار کانادایی در نظر بگیریم، این مقدار هزینه برای یک خانواده دو نفره مبلغی به اندازه 600 دلار کانادایی خواهد بود.
 • برای مراجعه به این وب سایت و مشاهده جزئیات بیشتر درباره این هزینه مهاجرت به کانادا، می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.

حداقل تمکن مالی مهاجرت تحصیلی به کانادا

 • حداقل تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی باید برای یک سال اثبات شود.
 • این مبلغ هزینه شهریه سالانه به اضافه هزینه‌های زندگی یک سال برای فرد دانشجو است.
 • شهریه در وب سایت دانشگاه و برای رشته‌های مورد نظر بیان شده است و در کنار آن، شما باید برای هزینه‌های زندگی مبلغ ده هزار دلار را برای خارج از استان کبک در نظر بگیرید.
 • در صورت ارائه تمکن مالی بیشتر مطمئنا این نکته مثبتی در پرونده خواهد بود.

هزینه زندگی در ایالت‌ های مختلف کانادا به جز کبک

 • هزینه زندگی حداقلی برای یک نفر دانشجو: سالانه 10 هزار دلار کانادا
 • هزینه زندگی برای یک نفر اضافی از اعضای خانواده: سالانه 4 هزار دلار کانادا
 • هزینه زندگی برای نفر دوم عضو خانواده: سالانه 3 هزار دلار کانادا

هزینه زندگی در ایالت کبک کانادا

 • هزینه زندگی حداقلی برای یک نفر دانشجو: سالانه 11 هزار دلار
 • هزینه زندگی برای یک نفر اضافی از اعضای خانواده: سالانه 5.1 هزار دلار
 • هزینه زندگی برای نفر دوم عضو خانواده: سالانه 5.125 هزار دلار

بیشتر بخوانید: هزینه زندگی در کانادا ، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

این کشور یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن است که با برخورداری از منابع طبیعی و جذب نیروی انسانی متخصص به یکی از قدرت‌های اقتصادی تبدیل شده است. بازار کار کانادا با ثبات و پر رونق است و برای هر مهاجری که به کسب درآمد بالا علاقه دارد یک هدف جذاب محسوب می‌شود و در این بین، هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار از جمله مهم‌ترین موضوعات قابل بحث است.

اما سوالی که برای تمام متقاضیان ایجاد می‌شود این است که با چه مقدار هزینه می‌توان در برنامه مهاجرتی کانادا از طریق کار شرکت کرد؟ یا اینکه هزینه مهاجرت به کانادا با برنامه شغلی چقدر است؟

سالانه تعداد زیادی از هم‌وطنان با شرکت در برنامه‌های مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا و اکسپرس اینتری کانادا برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام می‌کنند.

باید گفت که ابتدا باید از طریق ارسال مدارک خود که شامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و… می‌گردد امتیاز لازم را برای ورود به مرحله هزینه به دست بیاورید.

در واقع با کسب امتیازی که مجوز ورود به مرحله دوم است، باید مبلغی معادل 2 تا 3 هزار دلار پرداخت کنید.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری

عنوانهزینه مهاجرت
با ویزای کاری
هزینه درخواست پرونده نفر اصلی825 دلار کانادا
هزینه اقامت دائم نفر اصلی500 دلار کانادا
هزینه اقدام به همراه همسر1325 دلار کانادا
هزینه به ازای هر فرزند225 دلار کانادا

در این روش باید تمکن مالی مورد نظر برای تامین هزینه زندگی خود و اعضای خانواده را نیز نشان دهید که در این لینک نیز بیان شده است:

تمکن مالی
به ازای
تعداد نفرات
میزان تمکن مالی اکسپرس اینتری
یک نفر13213 دلار کانادا
دو نفر16449 دلار کانادا
سه نفر20222 دلار کانادا
چهار نفر24553 دلار کانادا
پنج نفر27847 دلار کانادا
شش نفر31407 دلار کانادا
هفت نفر34967 دلار کانادا
به ازای هر نفر بیشتر از هفت نفر3560 دلار کانادا

در سایر مطالب سایت تراست، مطالب کاملی در رابطه با مهاجرت از طریق برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری ارائه شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات مرتبط با برنامه نیروی کار ماهر فدرال، که یکی از روش های مهاجرت به کانادا، می‌توانید فیلم موجود در این لینک را نیز مشاهده کنید. همچنین، با تماشای فیلم موجود در این لینک نیز می‌توانید اطلاعات خوبی از سیستم اکسپرس اینتری و نحوه ارائه درخواست مهاجرت از این طریق را به دست آورید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری کانادا نیز فرآیند مشابه اسکیل ورکر دارد و در آن باید طی فرآیند ثبت نام مدارک شما بررسی شود.

هزینه مهاجرت به کانادا در این روش مانند اسکیل ورکر است و به بیان بهتر، این دو مفهوم یک نوع ویزای مهاجرتی هستند.

متقاضیان مهاجرت که قصد دارند از طریق یکی از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنند، برای ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. انجام این کار به صورت کاملا رایگان است.

نیاز است تا داوطلبان به سایت رسمی دولتی در این لینک مراجعه کنند و پروفایل کاربری خود را ایجاد نمایند.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری بابت درخواست‌های ارسالی و بررسی پرونده به صورت زیر است:

عنوانهزینه
هزینه درخواست پرونده نفر اصلی825 دلار کانادا
هزینه اقامت دائم نفر اصلی500 دلار کانادا
هزینه اقدام به همراه همسر1325 دلار کانادا
هزینه به ازای هر فرزند225 دلار کانادا

تمکن مالی در این روش به صورت جدول زیر است:

تمکن مالی
به ازای تعداد نفرات
میزان تمکن مالی
اکسپرس اینتری
یک نفر13213 دلار کانادا
دو نفر16449 دلار کانادا
سه نفر20222 دلار کانادا
چهار نفر24553 دلار کانادا
پنج نفر27847 دلار کانادا
شش نفر31407 دلار کانادا
هفت نفر34967 دلار کانادا
به ازای هر نفر بیشتر از هفت نفر3560 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ، امتیازبندی مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی یا روش PNP

چنانچه از طریق یکی از برنامه های مهاجرت استانی کانادا قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، هزینه‌های جداگانه‌ای برای ارائه درخواست مهاجرت از این طریق مورد نیاز است.

جدول هزینه‌ های اختصاصی برای هر یک از برنامه‌ های استانی

این هزینه‌ های اختصاصی برای هر یک از برنامه‌های استانی در جدول آورده شده است. تمکن مالی نیز در این برنامه مورد نیاز است که براساس استان‌های مختلف متفاوت است.

برنامه استانیهزینه
هزینه مربوط به برنامه نامزد مهاجرت انتاریو1500
هزینه مربوط به برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان350
هزینه مربوط به برنامه نامزد استانی منیتوبا500
هزینه مربوط به برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا700

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با روش پایلوت آتلانتیک

در برنامه پایلوت آتلانتیک، استان‌های مورد نظر شامل نیوفاندلند و لابرادور، پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک است.

این برنامه مربوط به استان‌های کم جمعیت است و شرط اصلی برای انتخاب در آن، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است.

هزینه مهاجرت به کانادا برای بررسی پرونده و ویزای دائم در این برنامه مشابه اسکیل ورکر است.

تمکن مالی روش پایلوت آتلانتیک

برای این برنامه داشتن تمکن مالی از مهم‌ترین موارد است که در جدول زیر بیان شده است و در این لینک نیز می‌توانید آن را مشاهده کنید:

عنوانحداقل تمکن
یک نفر3303 دلار کانادا
دو نفر4112 دلار کانادا
سه نفر5055 دلار کانادا
چهار نفر6138 دلار کانادا
پنج نفر6962 دلار کانادا
شش نفر7852 دلار کانادا
هفت نفر8742 دلار کانادا
به ازای هر نفر اضافه بر هفت890 دلار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با برنامه پایلوت؛ مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی (RNIP)

 • برای تقویت جوامع کوچک در این کشور برنامه پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی تدوین شده است.
 • در این برنامه نیز لازم است تا تمکن مالی اثبات شود و هزینه آن مانند اسکیل ورکر یعنی 1325 دلار است.
 • استان‌های مشارکت کننده در این برنامه شامل انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و … هستند.

جدول تمکن مالی مهاجرت به کانادا با برنامه پایلوت؛ مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی (RNIP)

تمکن مالی در این برنامه به صورت زیر است که در این لینک نیز ارائه شده است:

عنوانحداقل تمکن مالی
یک نفر9096
دو نفر11323
سه نفر13920
چهار نفر16902
پنج نفر19169
شش نفر21621
هفت نفر24071
به ازای هر نفر اضافی از هفت2450

هزینه برنامه مهاجرت کاری ویژه برای پرستاران کودک و مراقبت از افراد ناتوان

برنامه مهاجرت پرستاران کودک و مراقبت از سالمندان از بهترین برنامه‌های این کشور برای مهاجرت است. در این برنامه نیاز است تا شما پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشید و شرایط آن احراز شود.

هزینه مهاجرت به کانادا در این برنامه نیز مانند اسکیل ورکر در حد 1325 دلار است که برای بررسی پرونده و ویزا اخذ می‌شود.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری در کانادا با توجه به منطقه‌ای که برای وارد کردن سرمایه خود در نظر گرفته‌اید متفاوت خواهد بود.

اگر برای مهاجرت روش سرمایه گذاری انتخاب شود، مانند سرمایه‌ گذاری در کبک به 1200000 دلار کانادا نیاز دارید.

لازم به ذکر است که برنامه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در ایالات مختلف کانادا وجود دارد. شما با توجه به شرایط مالی خود می‌توانید در یکی از برنامه‌ها شرکت کنید:

ایالتهزینه مهاجرت در برنامه سرمایه گذاری
(دلار کانادا)
کبکحداقل دارایی: 2 میلیون دلار
سرمایه گذاری: 1.2 میلیون دلار
بریتیش کلمبیاحداقل دارایی: 600 هزار دلار
سرمایه گذاری: 200 هزار دلار
منیتوباحداقل دارایی: 500 هزار دلار
سرمایه گذاری: 250 هزار دلار
نیوبرانزویکحداقل دارایی: 600 هزار دلار
سرمایه گذاری: 250 هزار دلار
نوا اسکوشیاحداقل دارایی: 600 هزار دلار
سرمایه گذاری: 150 هزار دلار
ساسکاچوانحداقل دارایی: 500 هزار دلار
سرمایه گذاری:200 یا 300 هزار دلار

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال

حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با تمکن مالی

از برخی از افراد خارج‍ی که برای دریافت اقامت دائم درخواست خود را ارائه می‌دهند، اثبات توانایی مالی برای زندگی در کانادا نیز درخواست می‌شود.

در حالی که اثبات توانایی مالی در همه برنامه های مهاجرتی مورد نیاز نیست، در اغلب درخواست‌های صورت گرفته از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی، ارائه مدارکی مبنی بر برخورداری از تمکن مالی ویزای کانادا لازم است.

چنانچه قصد مهاجرت به این کشور از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی تعریف شده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا را داشته باشید، اثبات برخورداری از حداقل سرمایه برای مهاجرت یا به اصطلاح Proof of Funds مورد نیاز است.

این مقدار سرمایه از این بابت درخواست می‌شود که اطمینان حاصل شود فرد متقاضی به همراه افراد خانواده، از توانایی مالی کافی برای سکونت و اقامت در این کشور برخوردار هستند.

 • چنانچه از طریق یکی از برنامه های نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program) یا برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program) برای مهاجرت اقدام شود، اثبات توانایی مالی مورد نیاز است.
 • در صورتی که داوطلبان دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر یا به اصطلاح جاب آفر کانادا باشند و از نظر قانونی نیز منعی برای کار در کشور نداشته باشند، نیازی به ارائه مدارک جهت اثبات توانایی مالی نخواهند بود. در این صورت حتی اگر داوطلبان تحت یکی از برنامه‌های ذکر شده یعنی برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا برنامه اسکیلد تریدز فدرال در سیستم اکسپرس اینتری درخواست ارائه کرده باشند، از ارائه مدارک اثبات توانایی مالی معاف خواهند بود.
 • در صورتی که از طریق کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) در سیستم اکسپرس اینتری، درخواست مهاجرت ارائه شود، نیازی به ارائه مدارک تمکن مالی نخواهد بود.

جدول حداقل تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا با توجه به تعداد افراد متقاضی

در جدول زیر، طبق اطلاعاتی که در وب سایت رسمی اداره مهاجرت آورده شده است، حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور با توجه به تعداد افراد متقاضی نشان داده شده است:

تعداد اعضاسرمایه
یک نفر13213 دلار کانادایی
دو نفر16449 دلار کانادایی
سه نفر20222 دلار کانادایی
چهار نفر24553 دلار کانادایی
پنج نفر27847 دلار کانادایی
شش نفر31407 دلار کانادایی
هفت نفر34967 دلار کانادایی
برای هر عضو اضافه تر خانواده3560 دلار کانادایی

حداقل سرمایه گذاری در کانادا

 • سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا در روش سرمایه گذاری در بسیاری از ایالت‌ها زیاد است.
 • این روش برای افرادی است که تمکن مالی لازم را دارند.
 • در ایالت‌های مختلف حداقل هزینه مهاجرت به کانادا حدود 500 یا 600 هزار دلار برای دارایی نقدی و غیر نقدی و بین 100 یا 150 هزار دلار برای سرمایه گذاری است.
 • در بعضی از برنامه‌ها دارایی 500 هزار دلاری مورد نیاز نیست.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

برخی از متقاضیان مهاجرت قصد دارند با شرکت در برنامه های کارآفرینی کانادا و عرضه علم و تخصص خود در یک عرصه شغلی، به گسترش و رونق بازار کار و سرمایه گذاری در این کشور کمک کنند. بنابراین، می‌توان یکی از روش های اخذ اقامت را کارآفرینی در این کشور عنوان کرد.

 • در این روش مهاجرتی معمولا به سرمایه‌ای خالص که برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تعیین شده است، نیاز ندارید.
 • اکثر اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق کارآفرینی را دارند، با قصد راه‌اندازی استارت‌آپ وارد رقابت با سایر متقاضیان می‌شوند.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی شامل چند مرحله می‌شود:

 • پروسه ایجاد بیزینس

 • هزینه های راه اندازی اولیه

 • هزینه تحقیقات و استفاده از تکنولوژی

 • هزینه ارتقای بیزینس

جدول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

هزینه مهاجرت به کانادا در این روش به صورت جدول زیر است:

عنوانهزینه
هزینه استارت بیزینس حداقلیحداقل 100 تا 150 هزار دلار
هزینه ثبت شرکتانتاریو: 360
کبک: 326
بریتیش کلمبیا: 350
آلبرتا: 450
نوا اسکوشیا: 336

این هزینه‌ها به صورت دقیق‌تر در جدول زیر آمده است:

منطقهحداقل هزینه مهاجرت کارآفرینی
ایالت انتاریوحداقل دارایی: 300 تا 600 هزار دلار
حداقل سرمایه: 100 هزار دلار
ایالت پرنس ادواردحداقل دارایی: 600 هزار دلار
حداقل سرمایه: 150 هزار دلار
ایالت نوا اسکوشیاحداقل دارایی: 600 هزار دلار
حداقل سرمایه: 150 هزار دلار
ایالت نیوبرانزویکحداقل دارایی: 500 هزار دلار
حداقل سرمایه: 150 هزار دلار

 • هزینه مهاجرت به کانادا در این شیوه نیز با توجه به حیطه‌ای که قصد ورود به آن را دارید، متغیر خواهد بود.
 • چنانچه بخواهیم برای هزینه ویزای استارتاپ کانادا مثالی را عنوان کنیم، برای مهاجرت جهت کارآفرینی در حیطه استارت‌آپ رستوران، شما تقریبا باید 300000 دلار کانادا هزینه کنید.
 • چنانچه قصد دارید از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از یک مشاوره مهاجرت جهت انتخاب بهترین گزینه و کاهش هزینه مهاجرت به کانادا استفاده کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

 • ویزای استارتاپ کانادا یکی از بهترین ویزاهای اقامت این کشور است که در صورت داشتن شرایط، می‌توان به سرعت برای آن اقدام کرد.
 • این برنامه برای کارآفرینان خوش ذوق با مهارت بالا است که می‌توانند در این کشور یک استارت آپ را شروع کنند.
 • ایده‌های مورد نظر باید دارای پتانسیل بالایی برای ایجاد شغل و رقابت در سطح کشوری و جهانی باشند.
 • هزینه مهاجرت به کانادا در این برنامه شامل بررسی پرونده، اخذ اقامت دائم و هزینه‌های سرمایه گذاری است.

جداول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

محل هزینهمیزان هزینه
تشکیل پرونده برای ویزای استارت آپ1575 دلار کانادایی
اقامت دائم500 دلار کانادایی
بیومتریک برای یک نفر85 دلار کانادایی
هزینه اضافی در صورت اقدام با همسر1325 دلار کانادایی
به ازای هر فرزند225 دلار کانادایی

هزینه شرکت‌های سرمایه گذار در استارتاپ

شرکت مورد نظرمیزان هزینه
شرکت‌های Venture Capital یا Angel Investorمعمولا هزینه‌ای ندارند و هزینه مشخصی را به استارتاپ تزریق می‌کنند
شرکت‌های Incubatorsمعمولا بین پنجاه تا صد هزار دلار هزینه مشاوره‌های تخصصی و راهنمایی استارتاپ

مبلغ تمکن مالی در ویزای استارتاپ کانادا

تعداد نفراتمیزان تمکن
یک نفر13213
دو نفر16449
سه نفر20222
چهار نفر24553
پنج نفر27847
شش نفر31407
هفت نفر34967
به ازای هر نفر اضافه بر هفت3560

بیشتر بخوانید: استارتاپ های موفق کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

شرکت‌ها در این کشور براساس حوزه شغلی و نوع فعالیت تفاوت زیادی در سرمایه مورد نیاز دارند.

برای ثبت شرکت در کانادا هزینه زیادی مورد نیاز نیست و این میزان از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

ثبت شرکت در کانادا نیازمند هزینه ثبت آن و هزینه سرمایه گذاری اولیه است که این میزان سرمایه در قسمت‌های قبلی بیان شد.

ایالتهزینه
انتاریو360
آلبرتا450
بریتیش کلمبیا350
کبک326
نوا اسکوشیا336

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

 • ویزای خود اشتغالی کانادا از بهترین ویزاهای این کشور است که برای افراد خود اشتغال با سابقه کاری حداقل دو سال اعطا می‌شود.
 • پروسه این ویزا کمی طولانی است اما در صورت پذیرش در همان ابتدا می‌توان اقامت دائم دریافت کرد.
 • هنرمندان و ورزشکاران خود اشتغال شامل این برنامه هستند.

جدول هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

برای مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی باید در برنامه Business Immigration Application شرکت کنید و هزینه‌های زیر را پرداخت کنید:

محل هزینهمبلغ
هزینه ثبت پرونده1575 دلار کانادا
اقامت دائم500 دلار کانادا
بیومتریک یک نفر85 دلار کانادا
هزینه پرونده برای همسر1325 دلار کانادا
هزینه به ازای هر فرزند225 دلار کانادا

بیشتر بخوانید: مهاجرت خوداشتغالی کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

 • ویزای توریستی کانادا از معروف‌ترین ویزاهای این کشور است که به مدت شش ماه اعتبار دارد.
 • هزینه‌های مربوط به این ویزا شامل ثبت و بررسی مدارک هستند که در کنار آن باید هزینه بیومتریک را نیز در نظر بگیرید.

این هزینه‌ها شامل موارد زیر است که در این لینک نیز بیان شده است:

محل هزینههزینه
ثبت پرونده یک نفر100 دلار کانادا
ثبت و بررسی پرونده خانواده500 دلار کانادا
هزینه بیومتریک یک نفر85 دلار کانادا
هزینه بیومتریک خانواده170 دلار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا و دریافت ویزای اسپانسری کانادا، یکی دیگر از انواع روش‌های مهاجرتی به این کشور است.

برای شرکت در این برنامه، داوطلبان مهاجرت نیاز است تا هزینه‌های مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت از این طریق را پرداخت نمایند و فرد اسپانسر باید دارای اقامت دائم و تمکن مالی باشد.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا مرتبط با اسپانسرشیپ خانوادگی

محل هزینهمیزان هزینه
ثبت درخواست اسپانسرشیپ75 دلار کانادایی
هزینه فرآیند بررسی475 دلار کانادایی
اقامت دائم500 دلار کانادایی
بستگان یا همسر فرد اسپانسر شونده1050 دلار کانادایی
هر فرزند تحت حمایت اسپانسر شونده150 دلار کانادایی

درآمد مورد نیاز در برنامه اسپانسرشیپ برای فرد اسپانسر کننده در سه سال مالیاتی گذشته به صورت زیر است که در این لینک نیز ارائه شده است:

تعداد افراد
اسپانسر شده
202020192018
دو نفر328994100740379
سه نفر404455041449641
چهار نفر491066120960271
پنج نفر556956942368358
شش نفر628147829677095
هفت نفر699358717285835
هر نفر اضافه بر هفت712188768740

 • امکان مهاجرت والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ نیز از طریق برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی وجود دارد.
 • لازم است تا برای حمایت این افراد مبلغی به اندازه 1050 دلار کانادا برای ارائه درخواست مهاجرت پرداخت شود. 75 دلار بابت هزینه اسپانسرشیپ، 475 دلار بابت هزینه  فرآیند درخواست و 500 دلار نیز به منظور هزینه دریافت حق اقامت دائم کانادا مورد نیاز است.
 • چنانچه برای پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ درخواست مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی داده شود، هزینه ارائه درخواست برای هر نفر به اندازه 1050 دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود.
 • اگر به همراه این افراد یک کودک وابسته نیز وجود داشته باشد، هزینه ارائه درخواست برای هر کودک مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا خواهد بود که به مبالغ ذکر شده اضافه می‌گردد.
 • چنانچه قصد داشته باشید همسر و کودک خود را به این کشور منتقل کنید، هزینه حمایت از شریک زندگی یا همسر مبلغی به اندازه 1050 دلار تعیین شده است.

همچنین بخوانید: اسپانسرشیپ والدین کانادا ، اسپانسرشیپ همسر کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کانادا جزء کشورهایی است که ویزاهای توریستی بلند مدت صادر می‌کند و از طریق این ویزا می‌توان در این کشور به صورت موقت حضور داشت. برخی از خانواده‌ها این مسیر را جهت تولد فرزند خود انتخاب کرده و مهاجرت به کانادا را از طریق زایمان در کانادا دنبال می‌کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که از طریق تولد فرزند در کانادا، والدین موفق به دریافت اقامت یا تابعیت نمی‌شوند تا زمانی که فرزند به سن 18 سال برسد و بتواند از طریق اسپانسرشیپ برای والدین خود درخواست نماید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

 • پناهنده شدن و قاچاق رفتن به کانادا روشی است که برخی از متقاضیان مهاجرت، به اشتباه آن را انتخاب می‌کنند و به همین دلیل در دام افراد سودجو گرفتار می‌شوند.
 • این روش مهاجرتی خطرات زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل استفاده از این روش اصلا توصیه نمی‌شود.
 • بنابراین، توصیه اکید تیم تراست به شما عزیزان این است که به هیچ وجه فریب شعارهای اغوا کننده مانند “پناهندگی در کانادا” را نخورید.
 • اگر بین دوستان یا آشنایان شما افرادی به اشتباه در این مسیر قرار گرفته‌اند، می‌توانید از مشاوره‌های یک وکیل ایرانی در کانادا در این زمینه، مانند وکیل پناهندگی در ونکوور کانادا استفاده کنید.

هزینه های حمایت مالی خانواده در کانادا

 • حمایت مالی از خانواده در این کشور یکی از بهترین قوانین دریافت ویزای مستقیم است.
 • دولت این کشور از مهاجرت خانواده افراد مقیم با اقامت دائم استقبال می‌کند که شامل پدر، مادر، پدر بزرگ و همسر است.
 • هزینه مهاجرت به کانادا در این روش اقامتی شامل ثبت و بررسی پرونده و اخذ اقامت هستند.

جدول هزینه های حمایت مالی خانواده در کانادا

محل هزینههزینه
ثبت درخواست اسپانسرشیپ75 دلار کانادا
هزینه فرآیند بررسی475 دلار کانادا
اقامت دائم500 دلار کانادا
بستگان یا همسر فرد اسپانسر شونده1050 دلار کانادا
هر فرزند تحت حمایت اسپانسر شونده150 دلار کانادا

برای اسپانسر شدن اعضای خانواده باید حداقل درآمد لازم طبق جدول زیر در سه سال مالیاتی گذشته ارائه شود:

تعداد افراد
اسپانسر شده
202020192018
دو نفر328994100740379
سه نفر404455041449641
چهار نفر491066120960271
پنج نفر556956942368358
شش نفر628147829677095
هفت نفر699358717285835
هر نفر اضافه بر هفت712188768740

هزینه سوپر ویزای کانادا

 • سوپر ویزای کانادا از بهترین ویزاها است که به پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ فرد مقیم این کشور تعلق می‌گیرد.
 • این نوع ویزا دارای اعتبار دو ساله است و در این مدت نیازی به تمدید آن نیست.
 • از مزایای این نوع ویزا سرعت بررسی پرونده آن است.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سوپر ویزا

محل هزینههزینه
ثبت پرونده یک نفر100 دلار کانادا
حداکثر هزینه برای خانواده500 دلار کانادا
بیومتریک یک نفر85 دلار کانادا
بیومتریک گروهی170 دلار کانادا

درآمد لازم دعوت کننده برای اثبات تمکن مالی به شرح زیر است که در این لینک نیز بیان شده است:

تعداد افراد
دعوت شده
میزان
درآمد فرد دعوت کننده
سالانه
1 نفر25921 دلار کانادا
2 نفر32270 دلار کانادا
3 نفر39672 دلار کانادا
4 نفر48167 دلار کانادا
5 نفر54630 دلار کانادا
6 نفر61613 دلار کانادا
7 نفر68598 دلار کانادا
به ازای نفرات اضافی بر هفت نفر6985 دلار کانادا

هزینه حمایت مالی همسر

 • برای افرادی که دارای اقامت دائم در این کشور هستند، امکان اخذ اقامت برای همسرشان مهیا شده است.
 • هزینه مهاجرت به کانادا در این روش نیز مطابق اسپانسرشیپ محاسبه می‌شود و شامل ثبت پرونده و اقامت دائم است.
 • نشان دادن تمکن مالی نیز برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های همسر مطابق بندهای ویزای اسپانسرشیپ الزامی است.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج و اسپانسرشیپ همسر قانونی یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

این روش مهاجرتی نیز در دسته اسپانسرشیپ تقسیم بندی شده و هزینه مهاجرت به کانادا در آن مطابق جدول مربوطه محاسبه می‌شود.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

هزینه مهاجرت به کانادا در این برنامه برای ثبت پرونده و اقامت دائم به صورت زیر است:

محل هزینههزینه
ثبت درخواست اسپانسرشیپ75
هزینه فرآیند بررسی475
اقامت دائم500
بستگان یا همسر فرد اسپانسر شونده1050
هر فرزند تحت حمایت اسپانسر شونده150

هزینه درخواست اقامت موقت کانادا

هزینه‌های مرتبط با دریافت اقامت موقت کانادا را می‌توان در 6 نوع مختلف تقسیم بندی کرد. مبلغ مورد نیاز برای پرداخت این هزینه‌ها، که به عنوان بخشی از شرایط مهاجرت در نظر گرفته می‌شود، در ادامه آورده شده است:

مجوز سفر الکترونیکی (eTA)

هزینه ارائه درخواست از این طریق برابر با 7 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

تجربه بین المللی کانادا

این هزینه از یکم ماه دسامبر سال 2020 میلادی، به اندازه 3 دلار کانادا افزایش داشته است. متقاضیان نیاز است برای ارائه درخواست از این طریق، مبلغی به اندازه 156 دلار کانادا را پرداخت نمایند.

مجوزهای تحصیلی (شامل تمدید مجوز)

به منظور مهاجرت تحصیلی به کانادا، مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا برای ارائه درخواست مجوز تحصیلی برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

مجوز اقامت موقت

هزینه ارائه درخواست برای دریافت مجوز اقامت موقت به اندازه 100 دلار کانادا برای هر فرد تعیین شده است.

ویزای بازدید کننده شامل سوپر ویزا یا تمدید اقامت کانادا

هزینه ویزای بازدید کننده هر فرد به اندازه 100 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین، هزینه ارائه درخواست برای دریافت ویزای بازدیدکننده به ازای هر خانواده 5 نفره یا بیشتر، 500 دلار کانادا عنوان شده است. به منظور ارائه درخواست برای تمدید ویزای بازدید کننده، باید تا 100 دلار کانادا به ازای هر فرد پرداخت شود.

مجوزهای کاری (شامل تمدید مجوز)

یکی از شرایط ویزای کاری مرتبط با پرداخت هزینه‌های آن است. هزینه ارائه درخواست جهت دریافت ویزا کار برای مجوز کاری، برای هر نفر به اندازه 155 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. اما هزینه ارائه درخواست برای مجوز کاری مرتبط با گروه‌های هنری 3 نفره یا بیشتر، مبلغی به اندازه 465 دلار کانادا تعیین شده است.

هزینه درخواست اقامت دائم کانادا

برای ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم نیز هزینه‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط مختلف برای متقاضیان مهاجرت، متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه در نظر گرفته شده به عنوان هزینه استارت آپ کانادا با هزینه‌ای با عنوان جاب افر کانادا متفاوت است.

در ادامه، به هزینه مهاجرت به کانادا مرتبط با ارائه درخواست برای اقامت دائم اشاره شده است:

مهاجرت از طریق کسب و کار (Business Immigration)

هزینه‌های ارائه درخواست مهاجرت از طریق ایجاد یک کسب و کار چنانچه مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت از طریق ایجاد کسب و کار در استان کبک، ویزای خوداشتغالی کانادا یا ویزای استارت آپ باشد، مبلغی به اندازه 2075 دلار کانادا تعیین شده است. هزینه فرآیند درخواست مبلغی به اندازه 1575 دلار کانادا و درخواست برای دریافت حق اقامت دائم از این طریق نیز به اندازه 500 دلار کانادا است.

چنانچه در درخواست اعلام شده، همسر یا شریک زندگی فرد نیز در نظر گرفته شود، مبلغی به اندازه 825 دلار کانادا بابت هزینه فرآیند درخواست و مبلغی به اندازه 500 دلار کانادا بابت هزینه ارائه درخواست حق اقامت دائم مورد نیاز است.

بنابراین، مجموع هزینه ارائه درخواست همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت کسب و کار، به اندازه 1325 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. به علاوه، هزینه ارائه درخواست جهت دریافت اقامت دائم کانادا برای هر کودک وابسته از این طریق نیز، مبلغی به اندازه 225 دلار کانادا ذکر شده است.

مهاجرت مراقبان یا پرستاران (Caregivers)

یکی از شرایط مهاجرت پرستار به کانادا، پرداخت هزینه ارائه درخواست است. مجموع هزینه مهاجرت به کانادا در این روش مبلغی به اندازه 1050 دلار عنوان شده است. چنانچه شریک زندگی یا همسر متقاضی نیز در نظر گرفته شود، همین میزان به مبلغ ذکر شده اضافه می‌شود. به علاوه، هزینه ارائه درخواست برای مهاجرت از این طریق و به ازای هر کودک وابسته، مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا خواهد بود.

درباره مهاجرت پرستاران به کانادا بیشتر بخوانید.

مهاجرت به دلایل بشر دوستانه (Humanitarian and compassionate)

هزینه فرآیند درخواست مبلغی به اندازه 550 دلار کانادا و هزینه ارائه درخواست برای دریافت حق اقامت دائم از طریق دلایل بشر دوستانه به اندازه 500 دلار کانادا عنوان شده است. بنابراین، مجموع هزینه مهاجرت به کانادا در این روش برابر با 1050 دلار خواهد بود. برای ارائه درخواست همسر فرد متقاضی نیز مبلغی برابر با 1050 دلار کانادا در نظر گرفته شده است. همچنین، مبلغ ارائه درخواست برای هر کودک وابسته مبلغی به اندازه 150 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

کارت اقامت دائم

کارت اقامت دائم یا به اختصار کارت PR (permanent Resident)، فقط به آدرسی در کشور کانادا ارسال خواهد شد. هزینه ارائه درخواست برای دریافت این کارت مبلغی به اندازه 50 دلار کانادا تعیین شده است.

اسناد مسافرتی اقامت دائم (Permanent Resident Travel Document)

هزینه ارائه درخواست برای اسناد مسافرتی اقامت دائم نیز به اندازه 50 دلار کانادا است.

هزینه ارائه درخواست شهروندی کانادا

افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم می‌شوند، علاوه بر پرداخت هزینه اقامت دائم در کانادا، برای دریافت حق شهروندی کانادا نیز لازم است تا هزینه‌هایی را پرداخت نمایند. بنابراین، مانند سایر درخواست‌های دولتی، هزینه‌هایی نیز برای ارائه درخواست حق شهروندی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

هزینه ارائه درخواست شهروندی کانادا برای افراد بزرگسال و بالای 18 سال، مبلغی به اندازه 630 دلار کانادا عنوان شده است. این هزینه برای افراد زیر 18 سال مبلغی به اندازه 100 دلار در نظر گرفته شده است.

هزینه مهاجرت به کانادا برای امتحان زبان

برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی، یکی از امتحان‌های معتبر زبان که مورد تایید اداره مهاجرت این کشور نیز است، امتحان آیلتس خواهد بود. هزینه شرکت در امتحان آیلتس در ایران به اندازه 61,510,400 ریال تعیین شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر از مراکز برگزار کننده آزمون و دریافت هزینه به روز شرکت در آزمون آیلتس، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

آزمونهزینه
آیلتس245-255 دلار آمریکا
تافل245-255 دلار آمریکا
آزمون PTE170 دلار آمریکا
آزمون دولینگو49 دلار آمریکا
آزمون CAEL210 دلار آمریکا
آزمون فرانسوی TEF200 دلار آمریکا

ذکر این نکته ضروری است که عموما برای مهاجرت از طریق تحصیل، نیاز است تا دانشجویان نتایج بدست آمده از امتحان آیلتس آکادمیک را به دانشگاه محل تحصیل، کالج‌ها یا موسسات آموزشی ارسال کنند.

این در حالی است که برای شرکت در اکثر برنامه‌های مهاجرت اقتصادی، نتایج بدست آمده از امتحان آیلتس جنرال مورد نیاز است.

برنامه استان کبک برای جذب نیروهای کاری ماهر، تنها برنامه مهاجرتی کانادا است که نسخه آکادمیک از امتحان آیلتس را مورد پذیرش قرار می‌دهد.

با توجه به روش مهاجرتی که از طریق آن اقدام می‌کنید، می‌توانید برای شرکت در یکی از امتحان‌های زبان ثبت نام کنید.

هزینه بیمه و خدمات درمانی بعد از مهاجرت به کانادا

ارائه خدمات بهداشت و درمان در کانادا به شکل رایگان انجام می‌شود. به عنوان مثال، هزینه مراجعه به دکتر و ویزیت پزشکی در کانادا برای اموری مانند بررسی وضعیت عمومی فرد رایگان است. با این حال، برای تهیه دارو نیاز است تا هزینه مربوط به آن نیز در نظر گرفته شود.

نکته جالب توجه در این مورد این است که، تعدادی از شرکت‌ها در این کشور این هزینه‌ها را برای برخی از فرصت‌های شغلی بر عهده می‌گیرند و به عنوان بخشی از مزایای کاری به متقاضیان شغل مورد نظر پیشنهاد می‌دهند.

چنانچه می‌خواهید حقایق جالبی از زندگی در کانادا و هزینه‌های مربوط به آن بدانید، پیشنهاد می‌شود فیلم موجود در این لینک را مشاهده کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا مرحله بیومتریک

 • بیومتریک ویزا برای تمامی ویزاهای این کشور مورد نیاز است.
 • این مرحله در یکی از دفاتر مورد تایید انجام می‌شود و شامل انگشت نگاری و ثبت تصویر فرد است.
 • در صورتی که در ده سال گذشته ویزای این کشور را دریافت کرده و مرحله بیومتریک را طی کرده باشید، برای ویزای جدید نیازی به انجام دوباره نیست.

هزینه مهاجرت به کانادا در این مرحله در زمان درخواست دریافت می‌شود و به صورت زیر است:

 • یک نفر: 85 دلار کانادا
 • خانواده دو نفر یا بیشتر: 170 دلار کانادا
 • برای گروه‌های سه نفره یا بیشتر: 255 دلار کانادا

هزینه مرحله مصاحبه حضوری برای مهاجرت به کانادا

از آن‌جایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل است، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید برای انجام مصاحبه حضوری در سفارت کانادا به یکی از کشورهای همجوار مانند ترکیه یا امارات مراجعه کنند.

هزینه مهاجرت به کانادا در مورد بلیط هواپیما با توجه به نوع پرواز متفاوت خواهد بود. معمولا نیازی به رزرو هتل نیست، چون در طی یک روز مصاحبه انجام می‌شود.

هزینه لازم برای ورود به کانادا

 • برای ورود به این کشور هزینه شامل بلیط هواپیما، اسکان اولیه و هزینه‌های زندگی فرد است.
 • براساس شرایط مختلف قیمت بلیط هواپیما متفاوت است و هزینه‌های زندگی نیز براساس سبک زندگی بین 1000 تا 2000 دلار در ماه متغیر است.
 • مهاجرانی که برای تجارت، سرمایه‌گذاری و در زمینه اقتصادی و تحصیلی به کانادا مهاجرت می‌کنند، باید مبلغی در حدود 490 دلار پرداخت کنند.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید بلیط هواپیمای کانادا

هزینه شروع زندگی در کانادا

هزینه‌های شروع زندگی نیز جزء مهم‌ترین موارد در هزینه مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت این سوال به وجود می‌آید که چه مقدار پول برای آغاز زندگی در این کشور نیاز دارند؟ آغاز زندگی در این کشور به این معناست که شما باید در کانادا بتوانید منزل مسکونی اجاره کنید و بتوانید هزینه‌های خوراک، پوشاک، حمل و نقل، اینترنت، تحصیل و غیره را پرداخت کنید.

بهتر است برای شروع زندگی، مقداری پول و سرمایه به اندازه زندگی یک ساله با خود ببرید تا در اوایل سکونت دچار مشکل نشوید.

مقدار پول لازم بعد از مهاجرت به کانادا برای شروع یک زندگی یک نفره، سالانه مبلغی در حدود 10 هزار دلار و تقریبا 30 تا 40 هزار دلار برای خانواده چهار نفره است.

در زمان اقدام برای مهاجرت هزینه‌ای را به صورت نقد یا چک بانکی همراه خود داشته باشید. زیرا ممکن است در فرودگاه، افسر سازمان مهاجرت مدرک مورد نظر را از شما درخواست کند. در چنین شرایطی نمی‌توانید این پول را قرض کنید یا سند ملکی ارائه دهید؛ بلکه باید پول نقد به همراه خود داشته باشید.

مقایسه هزینه مهاجرت به کانادا با سایر کشورها

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به این کشور این موضوع که هزینه مهاجرت به کانادا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکا کم‌تر یا بیشتر خواهد بود، اهمیت زیادی دارد. برای کسب اطلاع لازم در مورد هزینه مهاجرت لازم است با هزینه‌هایی که یک مهاجر به صورت ماهانه برای زندگی در کشورهای مختلف باید بپردازد آشنا بشوید:

 • انگلستان: 2500 پوند
 • فرانسه: 2500 یورو
 • ایتالیا: 1400 یورو
 • سوئیس: 2500 یورو
 • آمریکا: 1100 دلار ( بدون احتساب اجاره خانه)
 • آلمان: 1000-1500 یورو

هزینه زندگی در کانادا با توجه به خدمات و تسهیلاتی که در اختیار مهاجرین قرار می‌گیرد، مقرون به صرفه است. با توجه به این که کدام روش را انتخاب می‌کنید، هزینه مهاجرت به کانادا نیز متغیر است.

هزینه وکیل مهاجرت به کانادا

بعضی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، برای انجام امور مهاجرتی و دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه، به مشاورین مهاجرتی نیاز دارند. مشاورین، با دریافت هزینه کم‌تری در مقایسه با وکیل، اطلاعاتی را برای مهاجرت به کانادا در اختیار متقاضی قرار می‌دهند. اما در صورت رد شدن پرونده در سفارت کانادا، حق اقامه دعوا در دادگاه‌های این کشور را ندارند.

در حالی که اگر بهترین وکیل مهاجرت به کانادا را استخدام کنید، این فرد به دلیل داشتن پروانه وکالت، می‌تواند در دادگاه نسبت به رد شدن پرونده، اقامه دعوا کند.

تیم مهاجرتی تراست از بهترین مشاوران و وکلا تشکیل شده است که کارنامه درخشانی در حوزه مهاجرت به این کشور دارند. با نگاهی به آمار پرونده‌های موفق مهاجرتی می‌توانید از حسن انجام کار وکلای تراست اطمینان حاصل کنید.

هزینه زندگی در کانادا در 2021

 • مخارج زندگی از جمله هزینه مهاجرت به کانادا است و برای یک نفر در این کشور به طور کلی بین 1000 تا 2000 دلار کانادا است.
 • سبک زندگی تاثیر بسیاری در این مبالغ دارد و با صرفه جویی می‌توان آن را تا حدود زیادی کم کرد.
 • درآمد ماهانه در این کشور با کسر مالیات و برای یک نفر حدود 2800 تا 3500 دلار است که این مقدار به صورت میانگین محاسبه شده است.

جدول هزینه مهاجرت به کانادا برای زندگی در شهر تورنتو

در جدول زیر هزینه مهاجرت به کانادا برای زندگی در شهر تورنتو ایالت انتاریو قابل مشاهده است که در این لینک نیز بیان شده است:

موارد هزینه CA$
وعده غذایی یک نفر در رستوران ارزان20
وعده غذایی دو نفر رستوران معمولی80
مک دونالد11.3
نوشابه 300 میلی لیتری2.5
آب 300 میلی لیتری1.9
شیر یک لیتری2.9
قرص نان 500 گرمی2.8
برنج یک کیلوگرمی3.4
تخم مرغ دوازده عددی3.4
گوشت قرمز یک کیلوگرم15.4
سیب یک کیلوگرم4
سیب زمینی یک کیلوگرم2.8
بلیط یک طرفه3.25
مجوز عبور و مرور ماهانه156
شروع تاکسی4.25
یک کیلومتر اضافی تاکسی2
یک ساعت انتظار تاکسی31
بنزین یک لیتر1.21
خرید یک خودرو معمولی25000
آب، برق و … ماهانه165
اینترنت پر سرعت74
باشگاه فیتنس ماهانه57
باشگاه تنیس یک ساعت آخر هفته22.8
بلیط سینما15
پیش دبستانی تمام وقت خصوصی1700
دبستان بین المللی سالانه24500
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر1970
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر1650
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر3300
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر2570
خرید آپارتمان هر متر مربع مرکز شهر11300
خرید آپارتمان هر متر مربع خارج از مرکز شهر9000
درآمد ماهانه با کسر مالیات در کانادا4600

روش های کم کردن هزینه مهاجرت به کانادا

اپلیکیشن فی

اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور را دارید؛ خوب است بدانید که اپلیکیشن فی یکی از هزینه‌ها در فرایند اپلای است. اما گاهی اوقات می‌توان دانشگاه‌هایی را که اپلیکیشن فی ندارند یا این هزینه را از ایرانی‌ها دریافت نمی‌کنند، انتخاب کرد. همچنین جهت کم کردن هزینه اپلیکیشن فی می‌توان به دانشگاه‌هایی که چنین هزینه‌ای را دریافت می‌کنند، در مورد وضعیت اقتصادی ایران توضیح بدهید.

ریپورت تافل

یکی از موارد مهم در هزینه مهاجرت به کانادا، ریپورت رسمی نمره تافل است. البته بسیاری از دانشگاه‌ها برای دادن پذیرش، ریپورت رسمی تافل را درخواست نمی‌کنند. اما برای دانشگاه‌هایی که ریپورت می‌خواهند شما می‌توانید تا ساعت 10 شب قبل از روز آزمون تافل، با ورود به سایت ETS و کلیک روی بخش view order و سپس در قسمت  order numbers نام چهار دانشگاه را وارد کنید و از پرداخت این هزینه مهاجرت به کانادا معاف بشوید.

با انجام این فرایند، تقریبا دو میلیون تومان در هزینه مهاجرت به کانادا صرفه‌جویی می‌کنید. بهتر است که قبل از انتخاب 4 دانشگاه به سایت آن‌ها مراجعه کنید و از ریپورت خواستن دانشگاه مطلع شوید. همچنین توصیه می‌شود، دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که احتمال گرفتن پذیرش از آن‌ها بالاتر باشد.

اما چنانچه قصد داشته باشید که برای بیشتر از 4 موسسه آموزشی نتایج امتحان تافل را ارسال نمایید؛ یا اگر بخواهید محل ارسال نمرات آزمون را بعد از ساعت 10 شب قبل از روز آزمون تافل تغییر دهید، به ازای هر گزارش امتحان تافل، مبلغی به اندازه 19 دلار مورد نیاز است.

ریپورت GRE

ریپورت نمره GRE را نیز می‌توانید به صورت رایگان برای چهار دانشگاه ارسال کنید. برای این مورد باید در جلسه آزمون، نام دانشگاه‌ها را به همراه داشته باشید و پس از پایان آزمون، آن‌ها را وارد کنید و هزینه خود را برای ریپورت نمره GRE کاهش بدهید.

چنانچه قصد داشته باشید برای بیش از 4 دانشگاه و موسسه آموزشی نمرات خود را ارسال کنید یا بخواهید نتایج حاصل از امتحان را در سریع‌ترین زمان و در روز بعد از امتحان گزارش دهید، پرداخت هزینه‌ای در حدود 34 دلار کانادا برای ارسال به هر موسسه آموزشی مورد نیاز خواهد بود.

هزینه مهاجرت به کانادا و میزان درآمد در آن

درآمد در کانادا ممکن است در اوایل ورود به این کشور به دلیل نداشتن آشنایی کافی در مورد نحوه کاریابی در کانادا از آنچه مورد انتظار شما است پایین‌تر باشد. در واقع یکی از مشکلاتی که مهاجرین در اوایل ورود به این کشور با آن مواجه می‌شوند این است که موقعیت خود را در آن با سمت یا موقعیتی که در ایران داشته‌اند مقایسه می‌کنند.

شما باید این واقعیت را بپذیرید که در کانادا یک تازه‌وارد هستید و باید برای یافتن شغل مورد نظرتان با صبر و شکیبایی به دنبال آشنایی با کارفرمایان کانادایی و ارائه رزومه باشید. بعد از گذشت مدتی و با به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد محیط کار در کانادا، در صورت داشتن شایستگی و مهارت می‌توانید به شغل مورد نظر خود در این کشور دست پیدا کنید.

درآمد مهاجرین در کانادا با شهروندان کانادایی که در یک سطح شغلی فعالیت می‌کنند تفاوتی ندارد. بدین معنا که در این کشور بین مهاجرین و کانادایی‌ها از این لحاظ تبعیضی اعمال نمی‌شود. همان طور که در سایر زمینه‌ها، دولت این کشور بین مهاجرین و شهروندان خود تبعیضی قائل نمی‌شود؛ البته به جز در موارد خاص مثل انتصابات سیاسی.

درآمد مهاجرین در کانادا با شغل آن‌ها در ارتباط است. برخی از مشاغل مانند پزشکی و گرایش‌های مهندسی از درآمد بهتری برخوردار هستند. مثلا یک پزشک در کانادا، بیش از 250 هزار دلار به طور سالانه درآمد دارد. مهندسین نیز در کانادا به طور سالانه، بیش از صد هزار دلار درآمد دارند. لازم به ذکر است که با گذشت زمان شما می‌توانید مشاغل بهتر و با درآمد بالاتر برای خود پیدا کنید.

متوسط درآمد برخی از مشاغل در کانادا

فرصت شغلیدرآمد سالانه به دلار
حسابدار58,500
مدیر حسابداری87,500
معمار83,360
طراح داخلی50,622
تحلیل گر کسب و کار78,457
مشاور سرمایه گذاری52,000
مدیر مدرسه113,034
کتابدار68,415
پرستار کودک29,250
استاد دانشگاه105,000
نجار52,650
تکنسین برق66,300
مهندس هوافضا89,700
مهندس شیمی73,750
مهندس طراح80,000
مهندس پزشکی68,699
مهندس عمران60,000
مهندس برق75,000
مدیر رستوران42,088
سرآشپز35,100
مترجم54,500
نویسنده54,000
وکیل103,428

نتیجه ‌گیری

هزینه مهاجرت به کانادا برای هر شخصی با توجه به شرایطی که در آن قرار دارد و برنامه مهاجرتی که می‌خواهد در آن شرکت کند؛ ممکن است زیاد یا کم باشد. شما می‌توانید با در نظر داشتن تمام شرایط و توانایی‌های خود برای ورود به برنامه‌های مهاجرتی، کم‌هزینه‌ترین روش را برای خود انتخاب کنید.

علاوه بر زمان بر بودن ارائه درخواست برای دریافت ویزا، ممکن است این فرآیند تا اندازه‌ای نیز متقاضیان مهاجرت را دچار سردرگمی نماید. چرا که وجود مهلت‌های تعیین شده برای تکمیل درخواست، فرآیندهای مختلف درخواست ویزا و نیز شرایط متفاوتی که شرکت در برنامه‌های مختلف مهاجرتی دارد، می‌توانند دشواری‌هایی را برای داوطلبان به همراه داشته باشند.

در صورت بروز برخی از اشتباهات، حداقل مشکل ایجاد شده می‌تواند اختلال در روند طبیعی برای دریافت ویزا باشد. در نتیجه بروز این اشتباهات، احتمالا طولانی شدن زمان دریافت ویزا و اتلاف بخشی از بودجه فرد متقاضی، اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اما لازم نیست نگران بروز اشتباه‌های احتمالی در فرآیند درخواست مهاجرت به این کشور باشید. چرا که انجام تمامی مراحل مهاجرت به کانادا توسط کارشناسان خبره و با تجربه تیم تراست، از بروز چنین اشتباهاتی جلوگیری خواهد کرد. به علاوه، چنانچه امور مرتبط با مهاجرت را به کارشناسان ما در مجموعه تراست بسپارید، از خدمات متنوعی بهره‌مند خواهید شد. به شکلی که با انتخاب بهترین وکیل مهاجرت کانادا از تیم تراست:

 1. علاوه بر کاهش هزینه مهاجرت به کانادا، ارزیابی بسیار دقیق و جامعی از شرایط شما برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی انجام خواهد شد.
 2. راهنمایی‌ها و مشاوره‌های کاملی به منظور شرکت در برنامه یا برنامه های مهاجرت به کانادا متناسب با شرایط شما از طرف وکیل مهاجرت به کانادا ارائه خواهد شد.
 3. با توجه به شرایط منحصر به فردی که دارید، یک راهبرد مهاجرتی برای شما ارائه می‌شود. در نتیجه، ضمن انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی، هزینه مهاجرت به کانادا کاهش یافته و از اتلاف زمان و هر گونه هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌شود.
 4. تمامی مدارک و اسناد شما به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.
 5. در تمامی مراحل مهاجرت به طور کامل تحت حمایت وکلای مجرب تراست و کارشناسان خبره ما قرار خواهید گرفت. گروه مشاور مهاجرت در تراست به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده، از مراحل دشوار مهاجرتی عبور کنید و یک زندگی بدون دغدغه را در کشور مورد علاقه‌تان آغاز نمایید.

بنابراین، اگر می‌خواهید در کم‌ترین زمان ممکن و صرف کمترین هزینه مهاجرت به کانادا، فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهند ماند.

فرصت مشاوره معتبر!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ معتبر بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

هزینه مهاجرت به کانادا در ویزای تحصیلی چقدر است؟

این هزینه برای ثبت پرونده در سیستم بررسی 150 دلار است.

هزینه ویزای کاری کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای کاری در این کشور برای ثبت پرونده 155 دلار و برای مرحله بیومتریک 85 دلار است.

حداقل سرمایه مورد نیاز در مورد هزینه مهاجرت به کانادا از طریق روش سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟

تمکن مالی حداقلی بسته به شرایط استان مورد نظر 100 هزار تا 200 هزار دلار است.

هزینه مرحله بیومتریک برای ویزا چقدر است؟

این هزینه برای یک نفر 85 دلار و برای خانواده 175 دلار است.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ چقدر است؟

این هزینه برای یک نفر 575 دلار برای بررسی پرونده و برای اقامت دائم نیز 500 دلار است.

متوسط هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، حداقل هزینه مورد نیاز برای زندگی در کانادا مبلغی به اندازه 10 هزار دلار کانادا الی 15500 دلار کانادا خواهد بود. به شکلی که هزینه اسکان دانشجویی در محیط دانشگاه در حدود 3 هزار دلار کانادا الی 7500 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
اما چنانچه قصد داشته باشید از خانه های اشتراکی در خارج از محوطه دانشگاه استفاده کنید، به طور میانگین مبلغی در حدود 8400 دلار کانادا برای سکونت و تهیه مسکن مورد نیاز است. ذکر این نکته ضروری است که هزینه های مربوط به امکانات جانبی مسکن نیز به مقدار ذکر شده اضافه می شود.

امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

ذکر این نکته ضروری است که فرصت های بسیار زیادی جهت دریافت بورسیه تحصیلی، برای دانشجویان بین المللی در کانادا وجود دارد. به شکلی که فرصت های دریافت کمک هزینه تحصیلی، با توجه به عواملی مانند ملیت دانشجویان خارجی و یا رشته تحصیلی در کانادا در دسترس متقاضیان تحصیل در کانادا هستند. حتی در برخی از موارد، این بورسیه ها می توانند بخش قابل توجهی از هزینه ها و شهریه تحصیلی دانشجویان را پوشش دهند.

روش های پرداخت هزینه های ارائه درخواست مهاجرت به کانادا کدام است؟

گزینه های پرداخت هزینه های ارائه درخواست مهاجرت، با توجه به محل پرداخت و موضوع پرداخت ممکن است متفاوت باشند. برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد روش های پرداخت هزینه های درخواست، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه زندگی روزانه در کانادا چقدر است؟

چنانچه قصد سفر به کانادا را دارید و می خواهید برای هزینه های زندگی روزانه خود یک برنامه ریزی داشته باشید، می توانید مبلغی در حدود 184 دلار کانادا را برای هر نفر به عنوان متوسط هزینه های روزانه در این کشور، در نظر بگیرید. به شکلی که در حدود 39 دلار کانادا برای هزینه های مرتبط با غذا در یک روز مورد نیاز است.

هزینه اقامت در یک هتل در کانادا چقدر است؟

در صورت سفر به کانادا، متوسط هزینه اقامت در یک هتل در کشور کانادا در حدود 199 دلار کانادا برای دو نفر عنوان شده است.

شرایط دریافت ویزای کانادا کدام است؟

مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در کانادا، ارائه درخواست جهت شرکت در یکی از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا، و یا مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر فدرال، برخی از برنامه های مهاجرتی هستند که از طریق آنها می توان برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرد. با توجه به برنامه مهاجرتی مورد نظر، شرایط دریافت ویزا نیز متفاوت است. به عنوان مثال، عموماَ شرایطی مانند برخورداری از حداقل سرمایه جهت اثبات توانایی مالی برای زندگی در کانادا، برخورداری از گذرنامه معتبر و برخورداری از عدم سوء پیشینه، از جمله شرایط دریافت ویزای بازدید کننده کانادا هستند. برای مشاهده شرایط کامل مربوط به ویزای بازدیدکننده کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا برای یک خانواده سه نفره چقدر است؟

شاید یکی از سوالات مهمی که در رابطه با مهاجرت به کانادا برای خانواده ها مطرح می شود این باشد که مهاجرت به کانادا چقدر هزینه دارد؟ حقیقت این است که هزینه های مهاجرت به کانادا بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع ویزای درخواستی، برنامه مهاجرتی که برای شرکت در آن درخواست می دهید، تعداد اعضای خانواده که به کانادا مهاجرت می کنند و هزینه امتحان آیلتس متفاوت است. بنابراین، نمی توان یک عدد ثابت به عنوان مجموع هزینه های مهاجرتی برای همه افراد در نظر گرفت. اما برای اینکه یک ایده کلی از میزان هزینه های مهاجرت به کانادا ارائه شود، این هزینه ها برای یک نفر در حدود 1500 دلار کانادا، برای یک خانواده دو نفره در حدود 3 هزار دلار کانادا، برای یک خانواده سه نفره (با یک کودک همراه) در حدود 3150 دلار کانادا و برای یک خانواده چهار نفره (با 2 کودک همراه) در حدود 3300 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر هزینه های اعلام شده، برای شرکت در یکی از برنامه های استانی نیز، ممکن است مبلغی مجزا از متقاضیان دریافت شود. به علاوه، اثبات توانایی مالی (Proof of Funds) جهت دریافت ویزای PR نیز، از دیگر هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

آیا کانادا مهاجر می پذیرد؟

در حقیقت، می توان کشور کانادا را به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان در نظر گرفت. به شکلی که با ارائه انواع روش های مهاجرتی به داوطلبان مهاجرت به کانادا و اعطای حق اقامت دائم کانادا به افراد خارجی، این کشور به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است.
بهتر است بدانید که کشور کانادا در نظر دارد تا بیش از یک میلیون مهاجر را تنها در مدت 3 سال، یعنی در بین سال های 2021 الی 2023 میلادی پذیرش نماید. اگر تمایل دارید از برنامه های مهاجرتی برای پذیرش مهاجر در کانادا بیشتر بدانید و از شرایط جدید مهاجرت به کانادا با خبر شوید، می توانید علاوه بر مطالعه مطالب مفید در سایت تراست، فیلم موجود در این لینک را نیز مشاهده کنید.

چگونه از اخبار مهاجرت کانادا با خبر شویم؟

برای آگاهی از اخبار مهاجرت کانادا و شرایط اقامت در کانادا، می توانید همواره مطالب موجود در سایت تراست را مطالعه کنید. چرا که جدیدترین موضوعات مرتبط با مهاجرت به کانادا به همراه اطلاعات جامع و دقیق در سایت تراست ارائه می شود. همچنین، در صورت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا در سایت تراست، همکاران ما با مطالعه شرایط شما در سریع ترین زمان ممکن، به بررسی شرایط شما خواهند پرداخت.

هزینه مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا چقدر است؟

نکته جالب توجه در مورد هزینه تحصیل در کشور کانادا و هزینه اقامت کانادا از طریق تحصیل این است که، این کشور در مقایسه با برخی دیگر از کشورها، هزینه های به مراتب کمتری دارد. در نتیجه، اقامت کانادا با کمترین هزینه نسبت به برخی از کشورها، برای دانشجویان ممکن خواهد بود. در جدول زیر، میانگین هزینه زندگی به همراه شهریه سالانه تحصیل در کانادا و برخی دیگر از کشورها آورده شده است:
کانادا: 38000 دلار
انگلستان: 45000 دلار
آمریکا: 46000 دلار
استرالیا: 53 هزار دلار

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
2 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات