اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر کانادا

نگاه کلی به اسکیل ورکر کانادا

 • هزینه ی اسکیل ورکر کانادا: ۵۵۰ دلار به ازای هر نفر
 • تمکن مالی مورد نیاز: ۱۳ هزار دلار برای یک نفر و حدود ۳ هزار و ۶۰۰ دلار به ازای هر عضو خانواده
 • تاثیر گذارترین معیارها برای واجد شرایط بودن: میزان تحصیلات، مدرک زبان، شرایط سنی، تجربه ی کار و پیشنهاد شغلی معتبر و همینطور انطباق پذیری با جامعه کانادا
 • حداقل امتیاز مورد نیاز جهت ورود به مرحله دوم: ۶۷ امتیاز

ایستگاه تجربه تراست!

نکات اسکیل ورکر کانادا

 • سطح زبان خوب یعنی CLB9 که برای کسب آن باید در مهارت شنیداری آیلتس نمره 8 و در بقیه مهارت‌ها نمره 7 داشته باشید.
 • نیم نمره کمتر یا بیشتر در هریک از مهارت های زبان 50 امتیاز روی امتیازات CRS شما تاثیر می‌گذارد.
 • در امتیاز دهی CRS داشتن مدرک زبان دوم مثلا زبان فرانسه حدود 50 امتیاز دارد.
 • در امتیاز بندی CRS سن کمتر از 30 و ماکسیمم 32 مطلوب است. افزایش سن از مقدار ماکسیمم امتیاز منفی دارد.
 • با افزایش سن از 45 سال به بعد دیگر امتیاز کاهش نمی‌یابد.
 • مدرک تحصیلی بالاتر، امتیاز CRS شما را افزایش می دهد اگر قصد ادامه تحصیل برای بهبود امتیاز خود دارید گرفتن مدرک ارشد توصیه می‌شود اگر قصد گرفتن مدرک دکتری برای بهبود امتیاز خود دارید به معیار سن هم توجه داشته باشید.
 • در امتیاز‌دهی CRS از خوبی‌ های راه‌اندازی کسب و کار در کانادا، شما پس از یک سال هم امتیاز سابقه کار کانادایی دارید و همچنین با دادن جاب‌ آفر (پیشنهاد کاری) به خودتان امتیاز آن را نیز دریافت می‌ کنید.
 • حدود امتیاز برای شرکت در برنامه استانی ساسکاچوان 70 امتیاز است.
 • در برنامه استانی ساسکاچوان داشتن خویشاوند دورتر مانند پسرخاله هم امتیاز مثبتی دارد.
 • در برنامه‌های استانی شما به استان برای اقامت دائم مراجعه می‌کنید و گاهی هم خود استان‌ها از بین متقاضیان در pool بر اساس معیارهایشان افراد را انتخاب می‌کنند.

ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست

ویزای اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) نوعی ویزای تخصصی برای نیروهای کار ماهر فدرال است که بر اساس توانایی ها و مهارت هایی که در اختیار دارند، به آن ها اعطاء می شود تا کمبود نیروی کار متخصص در کانادا جبران و رفع شود.

افرادی که قصد استفاده از این روش مهاجرتی دارند، به منظور استفاده از این برنامه، باید از طریق برنامه ی اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنند. همچنین، قابل ذکر است که شرایط و مهارت های مورد نیاز برای نیروهای کارمتقاضی، طبق یک سری از عوامل و فاکتورهای خاصی که از پیش تعیین شده هستند، سنجیده و ارزیابی خواهند شد.

بدیهی است که نیروهای کار متقاضی هر چه فاکتورها و معیارهای بیشتری داشته باشند، شانس پذیرفته شدن و اخذ اقامت دائم کانادا نیز برایشان افزایش پیدا می کند.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزای کانادا از طریق اسکیل ورکر کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

انواع برنامه‌ های اسکیل ورکر کانادا

کتاب بازار کار کانادا

چگونه برای اسکیل ورکر کانادا اقدام کنیم

همانطور که تاکنون با برنامه ی اسکیل ورکر آشنایی پیدا کردید، متوجه شدید که برنامه ی نیروی کار ماهر کانادا به نوعی از زیر مجموعه های اکسپرس انتری به شمار می رود.

با توجه به این موضوع، شما در گام اول باید یک پروفایل اکسپرس انتری برای خودتان ایجاد کنید. این پروفایل، می تواند شامل اطلاعات شخصی و فردی شما اعم از رزومه، تحصیلات و مدرک زبانتان باشند. در این مرحله، بسته به وضعیت و شرایطی که در اختیار دارید، امتیازی به شما تعلق می گیرد که حداکثر تا ۱۰۰ امتیاز می تواند افزایش پیدا کند.

این امتیازبندی، CRS و یا سیستم جامع رده بندی (Comprehensive Ranking System) گفته می شود. افرادی که شرایط آن ها به قدر کافی مساعد باشد، حداقل امتیاز لازم یعنی ۶۷ را به دست می آورند و وارد یکی از Pool ها می شوند. این مرحله، تقریبا مانند یک سالن انتظار است و افراد باید منتظر باشند تا نوبت آن ها فرا برسد.

سپس دولت کانادا از بین افرادی که در Pool ها قرار دارند، افرادی که شرایط بهتری دارند را انتخاب می کند و دعوت نامه ای برایشان ارسال می کند. این دعوت نامه، اصطلاحا ITA نامیده می شود. نکته ای که نباید از آن غافل شوید، این است که شما باید پروفایل خود را آپدیت نگه دارید و دائما آن را ارتقاء دهید.

 اگر نمی دانید که دقیقا چطور باید این کار را انجام دهید، پیشنهاد می شود با مشاوران و وکلای با تجربه و حرفه ای ما در تراست مشورت کنید و از آن ها مشاوره بگیرید تا بهترین و دقیق ترین راهنمایی ممکن را در این زمینه به شما ارائه کنند. وکلای ما در تمامی مراحل این پروسه در کنار شما هستند تا قدم به قدم شما را راهنمایی کنند و از اقدامات قابل انجام در مراحل بعدی نیز شما را آگاه کنند.

همچنین بخوانید: امتیازبندی مهاجرت به کانادا

شرایط اسکیل ورکر کانادا

همانطور که از اسم روش نیروی کار ماهر هم می توانید متوجه شوید، لازمه ی مهم آن، داشتن یک مهارت خاص در انجام یک سری از کارهای مشخص می باشد. در صورتی که فکر می کنید می توانید برای این روش فرد مناسبی باشید، باید بدانید که روش نیروی کار ماهر کانادا بر پایه ی امتیاز بندی بنا نهاده شده است.

در ابتدای کار، شما به عنوان شخص متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق روش نیروی کار ماهر، باید حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را به دست بیاورید و بعد از آن در مرحله ی بعد هم باید حدقل ۴۰۰ امتیاز از ۱۲۰۰ امتیاز ممکن را کسب کنید. در این صورت، می توانید واجد شرایط برای اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر کانادا شناخته شوید.

امتیاز افراد بر اساس شرایط زیر تعیین خواهد شد:

 • تجربه ی کاری
 • مدرک تحصیلی
 • تطبیق مهارت ها با نیازهای جامعه ی کانادا
 • فاکتور سازگاری (داشتن توانایی لازم برای زندگی در کانادا)

مدارک لازم برای شرکت در برنامه اسکیل ورکر کانادا

شما می توانید جهت اطمینان از کامل بودن مدارک و اسناد خود برای اپلای از طریق برنامه ی نیروی کار ماهر کانادا، با وکلا و مشاوران ما در تراست مشورت کنید تا از تکمیل بودن آن ها اطمینان پیدا کنید و در صورت وجود هر کمبود یا نقص خاصی، آن ها را برطرف نمایید.

برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا FSWP

برنامه ی اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker Program) یکی از کاربردی ترین برنامه های مهاجرتی کانادا برای نیروهای کاری متخصص به شمار می رود. نیروهای کاری ماهر و متخصص از طریق این برنامه می توانند اجازه اقامت دائم در تمامی استان های کانادا (البته، به غیر از کبک) را به دست بیاورند.

اولین قدم برای استفاده از مزیت های برنامه ی اسکیل ورکر فدرال، ایجاد یک پروفایل اکسپرس انتری است که در نهایت، اگر تمامی شرایط را در اختیار داشته باشید، منجر به اخذ اقامت دائم کانادا برای شما خواهد شد. بنابراین، لازمه ی بهره مندی از این روش، استفاده از سیستم اکسپرس انتری است.

برنامه اسکیل ورکر کانادا و سیستم اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری، یک سیستم پردازشی و مدیریتی است که درخواست نیروهای کار متخصص در اداره مهاجرت کانادا (IRCC) را از طریق برنامه ی مهاجرتی فدرال ارسال می کند تا آن ها بتوانند اقامت کانادا را به صورت دائم به دست بیاورند. نکته قابل توجه، این است که اکسپرس انتری، یک سیستم مهاجرتی رقابتی است که افراد در آن بر اساس امتیازهایی که به دست می آورند، رده بندی می شوند.

افراد واجد شرایطی که بیشترین امتیاز را در سیستم اکسپرس انتری به دست آورده باشند، برای اقامت دائم در کانادا دعوت می شوند. این سیستم، شرایط زیادی را بررسی می کند که برخی از آن ها شامل سن، تحصیلات، مهارت های زبانی، سابقه ی کار و یک سری فاکتورهای دیگر می شوند که در ادامه، همه ی آن ها را به طور کامل شرح خواهیم داد.

افراد و خانواده هایی که تمایل به اقامت در کانادا دارند، با استفاده از برنامه ی اسکیل ورکر کانادا می توانند در عرض فقط چند ماه اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.

همچنین، در رابطه با این موضوع این ویدئو را نیز می توانید مشاهده کنید.

شرایط برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال

برنامه ی اسکیل ورکر فدرال از یک سیستم امتیازدهی مختص خود برای ارزیابی متقاضیان استفاده می کند. این سیستم به منظور مهاجرت متقاضیان واجد شرایط به همراه اعضای خانواده و افراد تحت تکفل آن ها طراحی و اجرا شده است تا بتوانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.

به طور کلی، دو مرحله در امتیازبندی سیستم اسکیل ورکر کانادا وجود دارد که اگر متقاضیان امتیازات لازم در مرحله ی اول را به دست بیاورند، می توانند وارد مرحله ی دوم شوند. در مرحله ی اول، لازم است که متقاضی اصلی حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را به دست بیاورد تا وارد استخر یا Pool اکسپرس انتری شود.

در صورت به دست آوردن ۶۷ امتیاز در مرحله ی اول، متقاضیان در مرحله ی دوم باید یک پروفایل آنلاین در بخش Pool اکسپرس انتری ایجاد کنند تا بر اساس شرایط خود در سیستم جامع رده بندی یا CRS تا سقف ۱۲۰۰ امتیاز به دست بیاورند. افرادی که حداقل امتیاز مورد نیاز در هر دو مرحله را به دست بیاورند، موفق به کسب اقامت دائم کانادا خواهند شد.

الزامات مورد نیاز برای اسکیل ورکر فدرال

برخورداری از سابقه ی کار، داشتن تحصیلات و مدرک دانشگاهی به همراه مدرک زبان معتبر، حداقل الزامات مورد نیاز برای اسکیل ورکر فدرال هستند. اگر این الزامات را در اختیار داشته باشید، درخواست شما بر اساس معیارهای تکمیلی زیر مورد بررسی قرار داده خواهد شد و امتیازاتی به شما تعلق خواهد گرفت. این معیارها عبارت هستند از:

 • داشتن مهارت در یک زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی): حداکثر ۲۸ امتیاز
 • تحصیلات و مدرک دانشگاهی: حداکثر ۲۵ امتیاز
 • سن: حداکثر ۱۲ امتیاز
 • داشتن سابقه کار در کانادا و یا پیشنهاد شغلی: حداکثر ۱۰ امتیاز
 • تطبیق پذیری جهت سکونت در کانادا: حداکثر ۱۰ امتیاز

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

 1. ایجاد حساب کاربری اکسپرس انتری

  افرادی که واجد شرایط هستند، باید در سیستم اکسپرس انتری یک پروفایل ایجاد کنند. سپس بر اساس شرایط خود، به آن ها امتیاز تعلق می گیرد.
  این امتیاز، بر اساس سیستم جامع رده بندی یا CRS به آن ها تخصیص پیدا می کند. متقاضیان امکان افزایش دادن امتیاز خود از طریق ارتقاء مهارت هایشان را نیز در اختیار دارند و هر چه آن را بیشتر افزایش دهند، شانس به دست آوردن دعوت نامه یا ITA نیز برایشان بیشتر خواهد شد.
  داشتن نامزدی استانی و یا پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی به شدت در ارتقاء و افزایش شانس متقاضیان تاثیر گذار است.

 2. دریافت دعوت نامه ITA

  به طور معمول، دولت کانادا به فاصله ی هر دو هفته یک بار برای متقاضیانی که دارای بالاترین و بیشترین امتیاز در سیستم جامع رده بندی CRS هستند، دعوت نامه ارسال می کند. این افراد در هر مرتبه که این قرعه کشی برگزار می شود، برای دریافت اقامت دائم کانادا دعوت می شوند.
  در صورت به دست نیاوردن دعوت نامه، حساب کاربری متقاضی پس از ۱۲ ماه منقضی می شود و باید یک حساب کاربری جدید ایجاد کند.

 3. ارائه درخواست برای اقامت دائم

  در صورتی که موفق به کسب کردن ITA شوید، ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا درخواست اقامت دائم خود را به طور کامل ارائه و ثبت کنید. پس از ارسال درخواست برای اقامت دائم، باید منتظر باشید تا تصمیم نهایی به شما ابلاغ شود.
  درخواست ۸۰ درصد از متقاضیان برنامه ی اسکیل ورکر فدرال طی مدت شش ماه و یا کم تر بررسی می شود. در صورت تایید درخواست شما، اقامت دائم کانادا را برای خود و همراهانتان به دست خواهید آورد.

 4. ارائه مدارک تمکن مالی

  تمامی افراد متقاضی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی اسکیل ورکر فدرال کانادا دارند، باید ثابت کنند که تمکن مالی کافی برای زندگی در کانادا را در اختیار دارند و می توانند هزینه ی زندگی خودشان و اعضای خانواده یا افراد تحت تکفل که آن ها را همراهی می کنند، متقبل شوند.

 5. تکمیل و ارسال درخواست

  بخش عمده ی مشخصاتی که در حساب کاربری خود وارد می کنید، به طور خودکار به برنامه ی اقامت دائم کانادا منتقل می شوند. اما باید توجه داشته باشید که ارتکاب هر گونه اشتباهی می تواند برنامه ی اسکیل ورکر متقاضی را به خطر بیاندازد. بنابراین، لازم است که دقت کافی برای درج تمامی اطلاعات خود به خرج دهید و همه ی مواردی که از شما درخواست می شود را با صداقت کامل وارد کنید.

در رابطه با مراحل درخواست برای اسکیل ورکر فدرال این ویدئو و همینطور این ویدئو را نیز می توانید مشاهده کنید.

امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا

همانطور که در بخش های قبلی این مطلب نیز اشاره شد، افراد متقاضی بر اساس شرایطی که در اختیار دارند رده بندی می شوند. این شرایط بر اساس معیارهای مختلفی سنجیده می شوند که اصلی ترین و پایه ای ترین آن ها شامل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، تحصیلات، تجربه ی کاری، سن، پیشنهاد شغلی و سازگار پذیری افراد هستند.

شرایط افراد در دو مرحله سنجیده می شود و در صورتی که بر اساس معیارهای ذکر شده، در مرحله ی اول واجد شرایط شناخته شوند، وارد مرحله ی دوم می شوند تا بتوانند با در اختیار داشتن یک سری معیارهای دیگر، امتیازات اضافی بیشتری نیز در سیستم اکسپرس انتری به دست بیاورند. در ادامه، امتیازهای قابل کسب در هر مرحله را شرح خواهیم داد.

امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا (مرحله اول)

امتیاز زبان انگلیسی و فرانسه در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

امتیازات مربوط به مهارت در زبان فرانسوی و انگلیسی را می توانید در جدول های زیر مشاهده کنید:

امتیاز
بخش
CLB 9
و بالاتر
CLB 8CLB 7پایین تر از
CLB 7
Speaking۶۵۴۰
Listening۶۵۴۰
Reading۶۵۴۰
Writing۶۵۴۰

نحوه ی معادل سازی نمرات IELTS با CLB:

CLBSpeaking
IELTS
Listening
IELTS
Writing
IELTS
Reading
IELTS
۱۰۷.۵۸.۵۷.۵۸
۹۷۸۷۷
۸۶.۵۷.۵۶.۵۶.۵
۷۶۶۶۶
۶۵.۵۵.۵۵.۵۵
۵۵۵۵۴
۴کم تر از ۵۴۴۳.۵

نحوه ی معادل سازی نمرات آزمون TEF (برای زبان فرانسوی) با CLB:

سطح
CLB
TEF
Speaking
TEF
Listening
TEF
Writing
TEF
Reading
۱۰۳۹۳ – ۴۱۵۳۱۶ – ۳۳۳۳۹۳ – ۴۱۵۲۶۳ – ۲۷۷
۹۳۷۱ – ۳۹۲۲۹۸ – ۳۱۵۳۷۱ – ۳۹۲۲۴۸ – ۲۶۲
۸۳۴۹ – ۳۷۰۲۸۰ – ۲۹۷۳۴۹ – ۳۷۰۲۳۳ – ۲۴۷
۷۳۱۰ – ۳۴۸۲۴۹ – ۲۷۹۳۱۰ – ۳۴۸۲۰۷ – ۲۳۲
۶۲۷۱ – ۳۰۹۲۱۷ – ۲۴۸۲۷۱ – ۳۰۹۱۸۱ – ۲۰۶
۵۲۲۶ – ۲۷۰۱۸۱ – ۲۱۶۲۲۶ – ۲۷۰۱۵۱ – ۱۸۰
۴کم تر از ۲۲۵۱۴۵ – ۱۸۰۱۸۱ – ۲۲۵۱۲۱ – ۱۵۰

امتیاز تحصیلات در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

افرادی که دارای سطح تحصیلات مناسبی باشند، می توانند تا سقف ۲۵ امتیاز به پروفایل کاربری خود اضافه کنند. داشتن هر سطحی از تحصیلات نمره ی به خصوص خودش را دارد که در جدول زیر مشاهده می کنید (لازم به ذکر است که اگر خارج از کانادا تحصیل کرده باشید، باید مدرک تحصیلی آکادمیک خود را معادل سازی کنید):

سطح تحصیلاتامتیاز
مدرک دکترا و یا معادل آن۲۵
مدرک فوق لیسانس در مشاغل تخصصی از قبیل پزشکی، دندان پزشکی، دامپزشکی، اپتومتری، کایروپراتیک، داروسازی، حقوق و یا مشاغل مرتبط با این رشته ها باید در سطح A در لیست مشاغل ملی یا NOC سال ۲۰۱۱ باشند و در سازمان تنظیم مقررات استانی هم تایید شده باشند.۲۳
۲ مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان (یکی از مدارک، حتما باید متعلق به یک دوره ی سه ساله و یا بیشتر مانند دوره ی کارشناسی باشد)۲۲
کارشناسی۲۱
فوق دیپلم۱۹
تحصیل بعد از دوره ی دبیرستان برای مدت ۱ سال۱۵
دیپلم۵

امتیاز تجربه کاری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

شما به ازای سال هایی که در زمینه ی تخصصی خودتان کار کرده اید، امتیاز به دست خواهید آورد (نکته قابل توجه، این است که شما حتما باید حداقل ۳۰ ساعت در هفته کار کرده باشید. همچنین، توجه داشته باشید که کارهای داوطلبانه و بدون حقوق شامل امتیاز نمی شوند). امتیاز تجربه ی کاری شما در برنامه ی اسکیلد ورکر کانادا بر اساس جدول زیر محاسبه می شود:

تجربه کارامتیاز
۱ سال۹
۲ تا ۳ سال۱۱
۴ تا ۵ سال۱۳
۶ سال و یا بیشتر۱۵

امتیاز سن در برنامه اسکیل ورکر کانادا

همانطور که می دانید، سن شما هم در برنامه ی اسکیل ورکر کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است و شامل امتیاز می شود. امتیاز سن شما، بر اساس جدول زیر محاسبه می شود:

سنامتیاز
زیر ۱۸ سال۰
۱۸ تا ۳۵ سال۱۲
۳۶ سال۱۱
۳۷ سال۱۰
۳۸ سال۹
۳۹ سال۸
۴۰ سال۷
۴۱ سال۶
۴۲ سال۵
۴۳ سال۴
۴۴ سال۳
۴۵ سال۲
۴۶ سال۱
۴۷ سال و بیشتر۰

امتیاز پیشنهاد شغلی در کانادا در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

افرادی که دارای پیشنهاد شغلی باشند، می توانند تا سقف ۱۰ امتیاز در برنامه ی اسکیلد ورکر کانادا به حساب کاربری خود اضافه کنند تا شانس بیشتری به دست بیاورند.

امتیاز سازگار پذیری در برنامه اسکیلد ورکر کانادا

سازگار پذیری افراد برای زندگی در استان مورد نظر خود در کانادا بر اساس یک سری فاکتورهای معین مشخص می شود که عبارت هستند از:

آیتم هاامتیاز
سطح زبان همسر۵
تحصیلات قبلی در کانادا (در صورتی که حداقل ۲ سال سابقه ی تحصیل در کانادا داشته باشید)۵
سابقه ی کار معتبر قبلی در کانادا۱۰
سابقه ی کار قبلی همسر در کانادا۵
پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا۵
داشتن اقوام یا همسر در کانادا (اقوام می توانند والدین، پدر بزرگ یا مادر بزرگ، فرزند، خواهر، برادر، نوه، عمه، عمو، دایی، خاله، خواهر زاده یا برادر زاده ای که بالای ۱۸ سال سن دارند و شهروندی کانادا و یا اقامت دائم این کشور را در اختیار دارند، باشند)۵

امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا (مرحله دوم)

در دومین مرحله از امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا، مهم ترین بخش ها شامل فاکتورهای سرمایه انسانی (A و B)، قابلیت انتقال مهارت (C) و همینطور سایر امتیازات (D) می شوند که جزئیات کامل درمورد هر یک از آن ها را می توانید در جدول های زیر مشاهده کنید :

بخش فاکتورهای سرمایه انسانی (A و B)

فاکتورحداکثر امتیاز CRS
به همراه همسر
حداکثر امتیاز CRS
بدون همسر
سن۱۰۰۱۱۰
مدرک تحصیلی۱۵۰۱۵۰
دانش زبانی۱۷۰۱۶۰
سابقه ی کار در کانادا۸۰۸۰
حداکثر امتیاز بخش A و B۵۰۰۵۰۰

بخش قابلیت انتقال مهارت (C)

فاکتورهاحداکثر امتیاز CRS
به همراه همسر
حداکثر امتیاز CRS
بدون همسر
ترکیب تحصیلات و دانش زبانی یا سابقه ی کار در کانادا۵۰۵۰
ترکیب سابقه ی کار غیر کانادایی و مهارت زبان خارجه یا سابقه ی کار در کانادا۵۰۵۰
ترکیب مدرک فنی حرفه ای و مهارت زبان خارجی۵۰۵۰
حداکثر امتیازهای بخش C۱۰۰۱۰۰

بخش سایر امتیازات (D)

فاکتورهاحداکثر امتیاز CRS
به همراه همسر
حداکثر امتیاز CRS
بدون همسر
داوطلب استانی۶۰۰۶۰۰
پیشنهاد شغلی معتبر۲۰۰۲۰۰
مهارت های زبان فرانسوی۳۰۳۰
خواهر یا برادر در کانادا (دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا)۱۵۱۵
حداکثر امتیاز بخش D۶۰۰۶۰۰
حداکثر امتیاز لازم در تمام بخش ها برای کسب صلاحیت اخذ دعوت نامه۱۲۰۰۱۲۰۰

جدول امتیاز همسر

فاکتورهاامتیاز (حداکثر ۴۰ امتیاز)
تحصیلات۱۰
مدرک زبان۲۰
تجربه ی کار در کانادا۱۰

هزینه برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

شرحمقدار
هزینه رسیدگی به درخواست متقاضی اصلی۵۵۰ دلار
هزینه رسیدگی به درخواست برای همسر یا نامزد متقاضی اصلی۵۵۰ دلار
هزینه رسیدگی به درخواست فرزند زیر ۲۲ سال و مجرد شخص متقاضی۱۵۰ دلار به ازای هر فرزند
هزینه اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضی اصلی و همسر ویهر کدام ۴۹۰ دلار

تمکن مالی لازم برای برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا

تمکن مالی، مقدار پولی است که شما باید ثابت کنید در اختیار دارید تا قادر به برآورده کردن هزینه های زندگی خودتان و همراهیانتان در مدت زمانی که در کانادا زندگی می کنید، باشید. مقدار آن، به تعداد اعضای خانواده ی شما بستگی دارد و بر اساس جدول زیر محاسبه می شود:

تعدادحداقل مبلغ
مورد نیاز جهت
اثبات تمکن مالی
۱۱۳ هزار و ۲۱۳ دلار
۲۱۶ هزار و ۴۴۹ دلار
۳۲۰ هزار و ۲۲۲ دلار
۴۲۴ هزار و ۵۵۳ دلار
۵۲۷ هزار و ۸۴۷ دلار
۶۳۱ هزار و ۴۰۷ دلار
۷۳۴ هزار و ۹۶۷ دلار
هر عضو اضافی خانواده۳ هزار و ۶۵۰ دلار

لطفا توجه داشته باشید که تمامی مبالغ فوق، به دلار کانادا ذکر شده است.

مزایای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال

 • می توانید به طور دائمی در کانادا مشغول به کار و یا تحصیل شوید.
 • می توانید برای اعضای خانواده ی خود نیز دعوتنامه کانادا ارسال کنید تا آن ها به راحتی قادر به بدست آوردن ویزای توریستی کانادا شوند و از این طریق در کنار شما باشند.
 • می توانید پس از گذراندن سه سال زندگی در کانادا (۱۰۹۵ روز) نسبت به اخذ شهروندی دائم این کشور اقدام کنید.
 • پس از به دست آوردن شهروندی کانادا می توانید پاسپورت کانادا به دست بیاورید و به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
 • می توانید در دانشگاه های کانادا به عنوان دانشجوی بومی و با هزینه ای بسیار کمتر از دانشجویان بین المللی به تحصیل بپردازید و همچنین، مقدار قابل توجهی از شهریه ی دانشگاه خود را نیز از طریق وام دانشجویی کانادا جبران کنید.
 • می توانید از امکانات بهداشت و درمان در کانادا به صورت رایگان برای تمامی اعضای خانواده ی خود بهره مند شوید.
 • می توانید اسپانسر یکی از اعضای خانواده ی خود شوید تا اقامت دائم کانادا را به دست بیاورد.
 • امکان تحصیل رایگان در کانادا برای فرزندان شما در مدارس دولتی کانادا وجود خواهد داشت.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

برنامه اسکیل ورکر کبک

کبک کانادا جهت جذب نیروهای کاری ماهر مد نظر خود، یک برنامه ی جداگانه در نظر گرفته است که معیارهای خاص خودش را دارد و با سایر استان های کانادا متفاوت است. برای این که واجد شرایط برای این برنامه شناخته شوید، نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارید. همچنین، برای این برنامه لیست مشاغل مورد نیاز هم اعلام نشده.

باید دقت داشته باشید که مهاجرت به کبک از طریق برنامه ی اسکیل ورکر این استان، خارج از سیستم اکسپرس انتری صورت می پذیرد. بنابراین، افراد باید دارای گواهی انتخابی Certificat de sélection du Québec (CSQ) باشند که از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی این استان به دست آورده می شود.

نکته قابل توجه بعدی، این است که برای دریافت ویزای اسکیل ورکر کبک، باید ابتدا یک حساب کاربری در پورتال Arrima ایجاد کنید و ابراز علاقه (EI) خود را ارسال کنید. همچنین، توجه کنید که شما به عنوان متقاضی برنامه اسکیل ورکر کبک، باید امتیاز کافی را به دست بیاورید تا پرونده ی شما وارد مرحله ی بعد شود. مانند برنامه ی اسکیل ورکر فدرال، فاکتورهایی از قبیل سن، تحصیلات، مدرک زبان، تجربه ی کار و داشتن پیشنهاد شغلی معیارهایی هستند که به آن ها امتیاز تعلق می گیرد.

در صورتی که امتیاز کافی را به دست آورده باشید، باید درخواست خود را تکمیل کنید. برای این منظور، باید از طریق پورتال Mon Projet درخواست دهید و پرونده ی خود را تکمیل کنید و همچنین، هزینه بررسی پرونده را نیز پرداخت نمایید. این پروسه می تواند تا شش ماه طول بکشد.

نحوه درخواست برنامه اسکیلد ورکر کبک

با توجه به وجود تفاوت های آشکار میان برنامه ی اسکیلد ورکر کبک با سایر برنامه های نیروی کار ماهر کانادا، شیوه ی درخواست برای آن نیز دارای تفاوت های زیادی با سیستم فدرال می باشد.

درخواست برای این برنامه نیز با ایجاد پروفایل آغاز می شود، اما تفاوتی که وجود دارد، این است که ایجاد حساب کاربری فقط در سیستم انحصاری استان کبک صورت می پذیرد.

مراحل درخواست برنامه اسکیل ورکر کبک

ایجاد حساب کاربری در پورتال Arrima

در سال ۲۰۱۸ بود که استان کبک یک سیستم جدید تحت عنوان Arrima رونمایی و معرفی کرد. این سیستم، به نوعی جایگزین سیستم اکسپرس انتری برای استان کبک به شمار می رود و در ابتدا هم برای همین منظور طراحی و پیاده سازی شد. از آن زمان تاکنون، افرادی که علاقه به مهاجرت کاری در استان کبک از طریق برنامه ی نیروی کاری ماهر کبک دارند، در ابتدا باید یک حساب کاربری EI یا Expression of Interest در این پورتال ایجاد کنند تا نشان دهند که تمایل به کار در این استان دارند.

ارائه درخواست در پورتال Mon Projet

پس از این که پروفایل متقاضیان بررسی شد، تعدادی از آن ها جهت تکمیل درخواست خود دعوت خواهند شد. متقاضیانی که جزو این دسته قرار داشته باشند و جهت ارائه ی درخواست برای مهاجرت کاری به استان کبک دعوت شوند، باید از طریق پورتال Mon Projet درخواست خود را ارائه نمایند. این پورتال به افراد برگزیده اجازه می دهد تا درخواست خود را برای صدور گواهی انتخابی کبک یا CSQ تکمیل کنند، هزینه درخواست خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند، تغییرات مورد نیاز را در درخواست خود اعمال کنند و در طی فرایند بررسی نیز آن را پیگیری و دنبال نمایند.

ارائه درخواست اقامت دائم کانادا

پس از به دست آوردن CSQ توسط شخص متقاضی، وی واجد شرایط برای درخواست اقامت دائم کانادا خواهد بود. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، CSQ همان نقشی را ایفا می کند که ITA در برنامه ی نیروی کار ماهر فدرال دارد. پس از این که درخواست اقامت دائم خود را ارائه کردید، اکنون نوبت دولت کانادا است تا به پرونده ی شما رسیدگی کند و یک سری فاکتورهای دیگر از قبیل سابقه ی پزشکی و کیفری را نیز مورد بررسی قرار دهد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسکیل ورکر کبک

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه به همراه ترجمه ی آن که مورد تایید وزارت دادگستری قرار گرفته باشد.
 • سند ازدواج (برای افراد متاهل) و یا مدارک مربوط به طلاق (برای افراد مطلقه)
 • عکس ۳.۵ × ۴.۵ با زمینه ی سفید که در طی شش ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • آدرس محل سکونت تا ۱۰ سال اخیر
 • گواهی عدم سوء پیشینه (به خصوص در زمینه ی امور مهاجرتی)
 • گواهی سلامت و معاینات پزشکی
 • مدارک بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • مدارک شناسایی اقوام در کبک شامل اسکن شناسنامه، کارت اقامت دائم و گواهی سلامت (در صورت داشتن اقوامی در کبک)
 • مدارک معتبر پیشنهاد کاری از استان کبک (در صورت وجود)
 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه ی آن ها با مهر وزارت دادگستری (شامل مقاطع دیپلم، پیش دانشگاهی و دانشگاهی)
 • مدرک زبان
 • گواهی اشتغال به کار در ایران

هزینه ویزای اسکیل ورکر کبک

شرح هزینهمقدار
هزینه ی بررسی درخواست متقاضی اصلی برای برنامه ی اسکیل ورکر کبک۷۸۵ دلار
هزینه ی بررسی درخواست همسر و فرزندان متقاضی۱۶۸ دلار به ازای هر نفر

نحوه امتیاز دهی برای ویزای اسکیل ورکر کبک

متقاضیانی که بدون همراهی همسر خود درخواست می دهند، باید حداقل ۴۳ امتیاز مربوط به عوامل استخدام و ۵۰ امتیاز هم در مجموع به دست بیاورند. همچنین، لازم به ذکر است افرادی که با همراهی همسر خود درخواست می دهند نیز باید ۵۲ امتیاز مربوط به عوامل استخدام و در مجموع ۵۹ امتیاز کل را به دست بیاورند. در جدول زیر، می توانید نحوه ی امتیاز بندی هر بخش را به همراه حداقل امتیاز مورد نیاز برای آن را مشاهده کنید.

مواردبا همراهی
همسر
بدون
همراهی
همسر
تحصیلات۲۶۲۶
تجربه ی کاری۸۸
سن۱۶۱۶
مهارت در زبان۲۲۲۲
داشتن اقوامی در کبک۸۸
امتیاز همسر۱۷۱۷
داشتن پیشنهاد شغلی معتبر۱۴۱۴
واجد شرایط بودن برای اشتغال۵۲۴۳
امتیاز فرزند۸۸
تمکن مالی۱۱
حداقل امتیاز افراد واجد شرایط۵۹۵۰

امتیاز مربوط به فاکتور سن در ویزای اسکیل ورکر کبک

سنمتقاضیهمسر
متقاضی
بیشتر از ۴۲ سال۰۰
۴۲ سال۲۱
۴۱ سال۴۱
۴۰ سال۶۱
۳۹ سال۸۲
۳۸ سال۱۰۲
۳۷ سال۱۲۲
۳۶ سال۱۴۲
۱۸ تا ۳۵ سال۱۶۳

امتیاز مربوط به سابقه کاری در ویزای اسکیل ورکر کبک

سابقه کارامتیاز
بیشتر از ۴۸ ماه۸
۳۶ تا ۴۸ ماه۶
۲۴ تا ۳۶ ماه۶
۱۲ تا ۲۴ ماه۴
۶ تا ۱۲ ماه۴
کم تر از ۶ ماه۰

امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک

مدرکامتیاز
متقاضی
اصلی
امتیاز
همسر
متقاضی
دکترا۱۴۴
کارشناسی ارشد۱۲۴
کارشناسی۱۰۳
فوق دیپلم۶۲
دانشگاهی (یک سال)۴۱
فنی حرفه ای (حداقل ۳ سال)۸۳
فنی حرفه ای (بین ۱ تا ۲ سال)۶۲
مدرک پس از دیپلم (حداقل ۲ سال)۴۱
دیپلم فنی حرفه ای۶۲
دیپلم دبیرستان۲۰

امتیاز مربوط به رشته تحصیلی در ویزای اسکیل ورکر کبک

رشته تحصیلیامتیاز
متقاضی
رشته های گروه های E  و F و G۰
رشته های گروه D۲
رشته های گروه C۶
رشته های گروه B۹
رشته های گروه A۱۲

امتیاز مربوط به نمره زبان فرانسه در ویزای اسکیل ورکر کبک

آیتمC2C2C1C1B2B2
 متقاضی اصلیهمسرمتقاضی اصلیهمسرمتقاضی اصلیهمسر
Listening۱۰۱۰۱۰
Speaking۱۰۱۰۱۰
Writing۷۳۶۳۵۲
Reading۷۳۶ ۵۲

امتیاز مربوط به نمره زبان انگلیسی در ویزای اسکیل ورکر کبک

آیتمنمره ۹ تا ۱۲نمره ۵ تا ۹زیر ۵
Reading۱۱۰
Listening۲۱۰
Speaking۲۱۰
Writing۱۱۰

تمکن مالی برای ویزای اسکیل ورکر کبک

علیرغم این که ویزای اسکیل ورکر کبک به عنوان یک ویزای کاری کانادا شناخته می شود، اما یکی از مهم ترین مدارکی که متقاضیان باید برای آن ارائه کنند، برخورداری از تمکن مالی جهت زندگی در این استان است. این تمکن مالی، به جهت اثبات این است که شما قادر به برآورده کردن نیازهای مالی خود در کبک هستید. مبالغ مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی برای ویزای اسکیل ورکر کبک در جدول زیر ذکر شده است:

تعداد اعضامبلغ مورد نیاز
(به دلار کانادا)
متقاضی مجرد۳ هزار و ۱۶ دلار
متقاضی به همراه همسر و یک فرزند۴ هزار و ۹۵۴ دلار
متقاضی به همراه همسر و دو فرزند۵ هزار و ۳۴۷ دلار
متقاضی به همراه همسر و سه فرزند۵ هزار و ۷۳۹ دلار

توجه داشته باشید که فرزند متقاضی باید زیر ۱۸ سال سن داشته باشد.

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: بانوی موفق و کارآفرین ایرانی در کانادا

برنامه های مهاجرت استانی برای ویزای اسکیلد ورکر کانادا

برنامه ی مهاجرتی کاندیداهای استانی کانادا که با نام PNP نیز شناخته می شوند، برای جذب افراد متخصص و با استعداد طراحی و اجرا شده است تا کمبود نیروهای کاری متخصص در کانادا را جبران نمایند. این برنامه، هر ساله هزاران نفر را به کانادا جذب می کند و اقامت دائم این کشور را در اختیارشان قرار می دهد.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی کانادا

هر یک از استان های کانادا به غیر از کبک، دارای برنامه ی نامزدی استانی خاص خودش می باشد. با توجه به این موضوع، روش اقدام برای هر یک از استان های این کشور با سایر استان ها متفاوت است و به شکل خاصی انجام می شود. لازم به ذکر است که برنامه ی نامزدی استانی هر یک از استان های کانادا دارای چندین دسته بندی مختلف هم هست.

با وجود تفاوت هایی که در جزئیات برنامه های استانی سراسر کانادا وجود دارد، اما می توان گفت که تقریبا تمامی آن ها یکی از دسته های برنامه ی نامزدی نیروی کار خود را به سیستم اکسپرس انتری اختصاص داده اند. بنابراین، می توان گفت که سیستم اکسپرس انتری در برنامه های نامزدی استانی کانادا کاملا متداول و پرکاربرد است و برنامه ی نامزدی اکثر استان های کانادا هم با این سیستم مطابقت زیادی دارد.

جهت ارسال درخواست برای برنامه های استانی کانادا، باید مراحل زیر را دنبال کنید و اقدامات لازم را نیز به انجام برسانید:

 • ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری
 • تایید نامزدی
 • اخذ دعوتنامه به منظور درخواست برای اقامت دائم

انواع برنامه ‌های استانی کانادا

هر یک از استان های کانادا اجرا کننده ی برنامه ی نامزدی استانی منحصر به فرد خود است تا قادر به برطرف کردن نیازهای اقتصادی و جمعیتی منطقه ی مورد نظر باشد. این موضوع، هدف اصلی طراحی و اجرای برنامه های استانی کانادا است.

نکته بسیار مهم درمورد برنامه های استانی کانادا این است که الزامات هر یک از برنامه های استان ها و روش های درخواست برای آن ها در هر استان با استان دیگر بسیار متفاوت است. بنابراین، لازم است که متقاضیان به خوبی با مقامات استانی مورد نظر خود، مکاتبه کنند و تمامی جوانب را در نظر داشته باشند.

همچنین بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

الزامات مورد نیاز برنامه نامزدی استانی کانادا

درست مانند برنامه ی فدرال، برای نامزدی در برنامه ی استانی نیروی کار ماهر کانادا نیز باید یک سری شرایط را در اختیار داشته باشید که در هر یک از استان ها متفاوت هستند. عمده ی تفاوت در برنامه های نامزدی استانی کانادا، اولا به دلیل نوع معیارهای هر یک از آن ها و دوما، اولویت های هر یک از استان های کانادا می باشد.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه ‌های استانی در ایالت آلبرتا

استان آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده، قطب تولید محصولات کشاورزی در این کشور به شمار می رود. این استان دارای ذخایر نفتی گسترده ای است و بنابراین، صنعت نفت در آن بسیار پر رونق است. استریم آلبرتا در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد که از طریق آن، نیروهای کار ماهر خارجی در این استان مشغول به کار هستند. این جریان، افرادی را که دارای یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای ساکن این استان هستند را مورد هدف قرار داده است.

متقاضیان استریم آلبرتا می بایست فاکتورهایی از قبیل سابقه ی کاری، پیشنهاد شغلی، تسلط به زبان و همینطور تحصیلات را در اختیار داشته باشند تا قادر به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه ی مهاجرتی باشند. استریم های برنامه ی مهاجرت استانی به آلبرتا (AINP) شامل موارد زیر می شوند:

استریم استخدام استراتژیک (Strategic Recruitment Stream): متقاضیانی که فاقد پیشنهاد شغلی معتبر هستند، می توانند از این استریم استفاده کنند.

این استریم دارای چند زیر مجموعه ی دیگر هم هست که عبارت هستند از:

 • دسته ی کسب و کار اجباری و اختیاری
 • دسته ی مشاغل حوزه ی مهندسی
 • دسته ی کارکنان دارای تحصیلات تکمیلی
 • استریم کارفرما محور (Employer Driven Stream)
 • استریم کشاورز خویش فرما (Self Employed Farmer Stream)

در تراست بخوانید: مهاجرت به آلبرتا ، کار در آلبرتا

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا در ساحل غربی کانادا واقع شده است. رشد اقتصادی و فرصت های شغلی بی شماری که در این استان وجود دارد، آن را به یکی از اصلی ترین مقصدهای مهاجران جویای کار تبدیل کرده است. متقاضیان می توانند با استفاده از سیستم ثبت درخواست EIR برای استریم های این استان اقدام کنند. برنامه های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا شامل دو جریان اصلی هستند که شامل استریم مهاجرت محور به همراه استریم کار آفرینی می شوند.

جریان مهاجرتی مهارت محور شامل چند زیر مجموعه ی مختلف است که هر کدام از آن ها شرایط و معیارهای خاص خودشان را دارند. این زیر مجموعه ها شامل موارد زیر می شوند:

 • نیروهای کار متخصص (Skilled Worker)
 • متخصصین حوزه ی بهداشت و سلامت (Healthcare Professional)
 • فارغ التحصیلان بین المللی مقطع کارشناسی (International Graduate)
 • فارغ التحصیلان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد (International Post Graduate)
 • نیروهای کاری نیمه متخصص (Entry Level and Semi Skilled Worker ELSS)

زیر مجموعه های استریم کارآفرینی هم شامل موارد زیر می شوند:

 • جریان کارآفرینی (Enterpreneur)
 • پایلوت منطقه ای کارآفرینی (Enterpreneur Regional Pilot)
 • پروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا (Strategic Projects)

درباره مهاجرت به بریتیش کلمبیا و کار در بریتیش کلمبیا بیشتر بخوانید.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت مانیتوبا

استان مانیتوبا در غرب کانادا واقع شده است و اقتصاد آن بر پایه ی کشاورزی بنا نهاده شده. برنامه ی مهاجرت استانی مانیتوبا (MPNP) شامل جریان های زیر می شود‌:

 • نیروهای کار ماهر در مانیتوبا (SWM)
 • نیروهای کار ماهر در خارج از کشور (SWO)
 • جریان آموزش بین المللی‌ (IES)
 • جریان سرمایه گذاران تجاری (BIS)

بیشتر بخوانید: مهاجرت به مانیتوبا ، کار در مانیتوبا

نحوه ارسال درخواست برای برنامه ‌های استانی در ایالت نیوبرانزویک

موقعیت مکانی استان نیوبرانزویک، ساحل شرقی کانادا است. این استان هم مانند تمامی استان های دیگر کانادا دارای تعدادی از برنامه های نامزدی استانی منحصر به فرد برای خود است که هدف اصلی از طراحی و اجرای آن ها، حفظ و جذب نیروهای تازه وارد است تا قادر به پر کردن شکاف نیروهای کار در این استان باشند و باعث رونق اقتصاد آن شوند. جریان های مهاجرت به این استان شامل موارد زیر می شود:

 • جریان نیروی بازار کار نیوبرانزویک اکسپرس انتری
 • جریان کارآفرینی نیوبرانزویک
 • جریان کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی نیوبرانزویک
 • نیروهای کار ماهر نیوبرانزویک با پشتیبانی کارفرما
 • نیروهای کار ماهر نیوبرانزویک با پشتیبانی خانواده (متوقف شده است)

درباره مهاجرت به نیوبرانزویک و کار در نیوبرانزویک بخوانید.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

به لطف وجود منابع طبیعی و انرژی سرشار در استان نیوفاندلند و لابرادور، این استان رشد اقتصادی چشمگیری در طی سال های اخیر تجربه کرده است. همچنین، این استان از طریق برنامه ی مهاجرت استانی خود به دنبال جذب فارغ التحصیلان، نخبگان و همینطور نیروهای کاری متخصص است تا روند صعودی اقتصاد خود را همچنان و به همین شکل ادامه دهد. جریان های مهاجرت به این استان شامل موارد زیر می شوند:

 • استریم اکسپرس انتری نیروی کار ماهر (نیروی متخصص): نیروهای کار ماهر و متخصصی که در گروه های شغلی 0 و A و B فعالیت می کنند، ممکن است با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر واجد شرایط برای درخواست Express Entry Skilled Worker NLPNP در Express Entry Pool شناخته شوند.
 • استریم نیروی کار ماهر
 • استریم فارغ التحصیلان بین المللی
 • استریم کارآفرینان بین المللی
 • استریم فارغ التحصیلان کارآفرین بین المللی

همچنین بخوانید: مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور ، کار در نیوفاندلند و لابرادور

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت سرزمین های شمال غربی

سرزمین های شمال غربی با دارا بودن مساحتی به اندازه ی بیش از ۱ میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از ۴۰ هزار نفر، پرجمعیت ترین منطقه در شمال کشور کانادا تبدیل شده است. این امر، فرصت مهاجرت تعداد زیادی از نیروهای کار و کارآفرینان خارجی به این منطقه را فراهم کرده است.

برنامه ی مهاجرت استانی به مناطق شمال غربی (NTNP) شامل موارد زیر می شود. این برنامه ها، مجموعه ای از مسیر های مهاجرتی به این منطقه هستند که فرصت بسیار خوبی برای اقامت دائم اتباع خارجی فراهم کرده اند. NTNP به دنبال جذب کارآفرینان و صاحبان کسب و کار در همه ی بخش ها برای ایجاد مشاغل جدید از طریق جریان های مهاجرتی، کارفرماها، نیروهای کار ماهر، نیمه ماهر و کم مهارت در این منطقه است.

 • سیستم اکسپرس انتری سرزمین های شمال غربی (Northwest Territories Express Entry System): این جریان، فرصت هایی برای اتباع خارجی که دارای تجربه در مشاغل سطح 0 و A و B و C و D هستند و پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط هم دارند، به وجود می آورد تا اقامت دائم این استان را به دست بیاورند.
 • برنامه ی کارفرما محور  (Employer Driven Program)
 • برنامه ی تجارت محور (Business Driven Program)

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت نوا اسکوشیا

استان نوااسکوشیا در ساحل شرقی کانادا واقع شده و میزبان تعدادی از برنامه های نامزد استانی منحصر به فرد برای خود است که شامل موارد زیر می شوند:

 • جریان تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری (Nova Scotia Demand Express Entry)
 • جریان تجربه ی نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری (Nova Scotia Experience Express Entry)
 • جریان نیروهای کار ماهر (Skilled Worker Stream)
 • جریان کارآفرینی (Enterpreneur Stream)
 • جریان کارآفرین با تحصیلات تکمیلی بین المللی (International Graduate Enterpreneur Stream)

بیشتر بخوانید: مهاجرت به نوا اسکوشیا ، کار در نوا اسکوشیا

نحوه ارسال درخواست برای برنامه ‌های استانی در ایالت آنتاریو

استان آنتاریو که در مرکز کشور کانادا واقع شده، یکی از محبوب ترین، پرطرفدارترین و با پتانسیل ترین مقصدها برای مهاجران جدید به کانادا است. این استان، از شهر تورنتو، مرکز اقتصادی و قلب تپنده ی کانادا و همینطور پایتخت این کشور یعنی شهر اتاوا میزبانی می کند. جریان های مهاجرتی استان اونتاریو نیز شامل موارد زیر می شود:

 • سرمایه انسانی اونتاریو (Ontario Human Capital): این جریان، شامل زیرمجموعه های دیگری از قبیل اولویت های سرمایه های انسانی، اکسپرس انتری، نیروی کار ماهر فرانسوی زبان، معاملات ماهر و همینطور سیستم اکسپرس انتری برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا نیز می باشد.
 • پیشنهاد شغلی در اونتاریو (Ontario Employer Job Offer): این برنامه، شامل زیرمجموعه های نیروی کار خارجی‌، دانشجوی خارجی با پیشنهاد شغلی و همینطور مهارت های درخواستی می باشد.
 • تجارت در اونتاریو (Ontario Business)

در تراست بخوانید: مهاجرت به آنتاریو ، کار در انتاریو

نحوه ارسال درخواست برای برنامه ‌های استانی در ایالت جزیره پرنس ادوارد

با وجودی که پرنس ادوارد آیلند مساحت کوچک و جمعیت کمی دارد، اما دارای موقعیت های خارق العاده و بسیار مساعدی جهت سرمایه گذاری و فعالیت در زمینه های گردشگری، ماهیگری و همچنین، صنایع کشاورزی است. برنامه های نامزدی استانی در جزیره پرینس ادوارد (PEI PNP) مسیر مهاجرت را برای افراد بااستعداد، متخصص و فارغ التحصیلان هموار کرده است.

 برنامه های مهاجرتی جزیره پرینس ادوارد، فرصت بسیار مساعد و مناسبی در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا با استفاده از جریان ها و استریم های مختلف موفق به بدست آوردن اقامت دائم کانادا شوند. این استان دارای چندین جریان مهاجرتی است که آن ها را در غالب سه دسته ی اصلی اجرا می کند. این جریان ها عبارت هستند از :

 • PEI اکسپرس انتری
 • تاثیر کار PEI
 • تاثیر تجاری PEI

درباره مهاجرت به پرنس ادوارد و کار در پرنس ادوارد بخوانید.

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت ساسکاچوان

استان ساسکاچوان در منطقه ی غرب کانادا واقع شده و یکی از قطب های اصلی و مهم تولید محصولات کشاورزی در این کشور به شمار می رود. برنامه های نامزد استانی یا PNP‌ برای جذب متقاضیان مهاجری در نظر گرفته شده که حضورشان دارای منفعت هایی برای آن استان باشد. ساسکاچوان هم مانند تمامی استان های دیگر کانادا دارای جریان های مهاجرتی مختلفی است که آن ها را در غالب سه دسته پیاده سازی و اجرا می کند:

 • نیروی کار ماهر بین المللی ساسکاچوان (Saskatchewan International Skilled Worker)
 • تجربه ی کاری در ساسکاچوان (Saskatchewan Experience)
 • کارآفرینی و کشاورزی در ساسکاچوان (Saskatchewan Enterpreneur and Farm)

بیشتر بخوانید: مهاجرت به ساسکاچوان ، کار در ساسکاچوان

نحوه ارسال درخواست برای برنامه‌ های استانی در ایالت یوکان

بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت در بازار کار منطقه ی یوکان مشغول به کار و فعالیت اقتصادی هستند و با توجه به مساحت گسترده ی این منطقه، می توان گفت نیاز آن به نیروهای متخصص خارجی زیاد است. این استان تنها در این صورت می تواند پاسخگوی تقاضای بالای مشاغل ماهر و نیمه ماهر باشد. برنامه ی نامزدی استان یوکان (YNP) برنامه ی نامزد استانی مختص به این منطقه است که شامل مجموعه ی زیادی از مسیرهای مهاجرتی برای شهروندان خارجی در کانادا است تا اقامت دائم این کشور را برای این استان به دست بیاورند. استان یوکان دارای چند جریان مهاجرتی است که عبارت هستند از:

 • نیروی کار ماهر یوکان (Yukon Skilled Worker)
 • اکسپرس انتری یوکان (Yukon Express Entry)
 • نیروهای کاری با تاثیر حیاتی در یوکان (Yukon Critical Impact Worker)
 • کاندید تجاری در یوکان (Yukon Business Nominee)
 • راهنمای جامع یوکان (Yukon Community Pilot)

بیشتر بخوانید: مهاجرت به یوکان ، کار در یوکان

سطح بندی مشاغل در برنامه نیروی کار ماهر کانادا

تمامی مشاغلی که توسط اداره ی مهاجرت کانادا به عنوان مشاغل مورد نیاز در برنامه نیروی کار ماهر کانادا معرفی شده اند، در یکی از سطوح مشاغل در این کشور طبقه بندی می شوند. جدا از این که این سطوح نشان دهنده ی متوسط درآمد آن ها نسبت به سایر سطوح است، میزان اهمیت شغل مورد نظر در کانادا را نیز مشخص می کند. به طور کلی، طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا به شرح زیر می باشد:

 • سطح صفر: شامل مشاغل مدیریتی است که از این دست می توان به مدیریت سازمان های بزرگ تا مدیر مدرسه، مدیر کلوپ ورزشی، مدیر رستوران و سایر مشاغل حوزه ی مدیریت اشاره کرد.
 • سطح A: شامل مشاغل تخصصی هستند که نیاز به داشتن یک مدرک تحصیلی تخصصی دارند. پزشکی، دندان پزشکی، معماری، مهندسی ساختمان و مشاغلی از این دست، جزو این طبقه هستند.
 • سطح B: مشاغل ماهرانه و فنی هستند که معمولا نیاز به مدرک مربوطه (مانند کالج یا مدرک فنی حرفه ای) دارند. سیم کشی ساختمان، مکانیکی و حتی سرآشپزها و لوله کش ها و برق کارها نیز در این دسته طبقه بندی می شوند.
 • سطح C: مشاغلی هستند که سطح متوسطی دارند و معمولا فقط با داشتن دیپلم دبیرستان و یا با سپری کردن دوره های ساده ی کارآموزی و کارورزی می توان آن ها را انجام داد. رانندگی و یا فروشندگی در مغازه ها جزو این دسته محسوب می شوند.
 • سطح D: مشاغل کارگری که معمولا دوره های آموزشی در حین کار برگزار می کنند، در این طبقه بندی قرار می گیرند. جمع کنندگان میوه در مغازه های میوه فروشی، کارکنان نظافتی و خدماتی و سایر کارگران ساده جزو این طبقه بندی هستند.

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کانادا با تراست

خدمات موسسه مهاجرتی تراست در روش اسکیل ورکر کانادا به طور خلاصه شامل موارد زیر می شود :

 • ارائه مشاوره جهت افزایش نمره CRS و روش های مختلف انجام این کار
 • تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز برای روش نیروی کار ماهر کانادا و اطمینان از انطباق آن ها
 • انجام مراحل و امور مهاجرتی برای روش اسکیلد ورکر کانادا
 • ثبت نام در پورتال و پیگیری پرونده تا اخذ اقامت دائم کانادا

مزیت های برنامه اسکیل ورکر کانادا

 • امکان اخذ اقامت دائم از طریق برنامه ی اسکیلد ورکر کانادا قبل از اولین ورود به این کشور
 • امکان اخذ اقامت دائم برای تمامی اعضای خانواده ی متقاضی
 • امکان اخذ مجوز کار برای همسر متقاضی
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان پس از مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور تا پایان دوره ی متوسطه
 • امکان اخذ شهروندی کانادا پس از سه سال
 • امکان اخذ پاسپورت کانادایی سه سال پس از مهاجرت به این کشور
 • بالا بودن استانداردهای زندگی و کار در کانادا با امکان کسب درآمدهای بالا
 • وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد برای نیروهای ماهر کار کانادا پس از مهاجرت به این کشور
 • ساده بودن مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی اسکیلد ورکر در مقایسه با سایر برنامه های مهاجرتی کانادا و سایر کشورهای جهان
 • دسترسی ساده و رایگان به تمامی امکانات بهداشتی، سلامتی و پزشکی
 • برخورداری از حقوق شهروندی مساوی و برابر با شهروندان کانادایی
 • امکان کار و زندگی در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا با فرصت های اقتصادی بسیار پرشمار با پتانسیل رشد عالی
 • احساس امنیت و آرامش در کنار ایرانیان بسیار زیادی که در کانادا زندگی می کنند و اکثر آن ها از طریق همین برنامه ی اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت کرده اند.

نمونه مشاغل موجود برای اسکیل ورکر کانادا در سال 2021

در آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی بسیاری از کشورهای دنیا سعی کردند دوران پسا کرونا را با قدرت آغاز کنند و پس از گذشت چند ماه هم کاملا در این امر موفق عمل کردند که کانادا هم از این قائده مستثنی نیست. در واقع، این موضوع برای کانادا از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است چرا که اقتصاد کانادا تا حد زیادی متکی به مهاجران و نیروهای کاری ماهر می باشد.

جدولی که در بخش زیر برای شما آماده کرده ایم، فهرستی از ۱۰ شغل در کانادا است که بر اساس برآوردها، با کمبودهای فراوانی در سال ۲۰۲۱ مواجه هستند و برای پر کردن موقعیت های شغلی خالی خود چشم به پذیرش متقاضیان خارجی از طریق برنامه ی اسکیلد ورکر کانادا دوخته اند:

عنوانمیانگین
دستمزد
ساعتی
استان هایی
که بیشترین
نیاز را دارند
حداقل
مدرک
مورد نیاز
پرستان رسمی (Registered Nurse)۳۷.۶۰ دلار کاناداهمه ی استان هالیسانس پرستاری به همراه شماره ی نظام پرستاری از استان مربوطه
راننده کامیون (Truck Drive)۲۱.۶۷ دلار کانادااونتاریو، آلبرتا، کبک، جزیره پرینس ادوارد، بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیاگواهینامه ی رانندگی با کامیون و مجوزهای استانی مورد نیاز
روانشناس (Psychologist)۴۰ دلار کانادااونتاریو، کبک و بریتیش کلمبیاکارشناسی ارشد
مشاور مدیریت کسب و کار (Business Management Consultant)۳۶.۵۵ دلار کانادابریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، اونتاریو، کبک و ساسکاچوانکارشناسی رشته های مرتبط با کسب و کار همراه با سابقه ی کار مرتبط با همان صنعت
جوشکار (Welder)۲۵ دلار کانادابریتیش کلمبیا و جزیره ی پرینس ادواردمدرک فنی حرفه ای و مجوز کار صنعتی
دستیار فیزیوتراپی (Physiotherapy Assistant)۲۳ دلار کاناداآلبرتا، اونتاریو، مانیتوبا، بریتیش کلمبیا و نیوبرانزویکدیپلم دبیرستان
مهندس یا طراح نرم افزار (Software Engineer or Designer)۴۳.۲۷ دلار کانادااونتاریو، کبک، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیاکارشناسی
مهندس هوا فضا (Aerospace Engineer)۳۹.۴۲ دلاراونتاریو، کبک و نوا اسکوشیاکارشناسی مهندسی هوا فضا به همراه مجوزهای استانی مورد نیاز
برقکار صنعتی (Industrial Electrician)۳۳.۱۹ دلاراونتاریو، نوا اسکوشیا و جزیره پرینس ادواردمدرک فنی حرفه ای به همراه مجوزهای استانی مورد نیاز
داروساز (Pharmacist)۵۰.۳۱ دلاراونتاریو، مانیتوبا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیاکارشناسی به همراه مجوزهای استانی مورد نیاز

بهترین شهرها برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا

از نظر کاریابی و نرخ اشتغال، بهترین شهرهای کانادا شامل موارد زیر می شوند. نکته قابل توجه، این است که انتخاب این شهرها بر مبنای گزارش بازار کار BMO تهیه و تنظیم شده است و معیارهای مورد توجه در آن، شامل نرخ بیکاری، نرخ افزایش بیکاری، نرخ اشتغال و همینطور نرخ افزایش اشتغال بوده که در جدول زیر برای هر شهر مطرح شده است.

شهراستاننرخ
بیکاری
نرخ افزایش
بیکاری در
طی ۱۲ ماه
نرخ
اشتغال
نرخ افزایش
اشتغال در
طی ۱۲ ماه
اتاوااونتاریو۴.۴ درصدمنفی ۰.۲ درصد۶۷.۷ درصد۸.۳ درصد
کبککبک۳ درصدمنفی ۰.۹ درصد۶۷ درصد۲.۷ درصد
کلگریآلبرتا۷.۱ درصدمنفی ۰.۱ درصد۶۸.۸ درصد۶.۱ درصد
ساسکاتونساسکاچوان۵.۸ درصدمنفی ۱.۵ درصد۶۵.۲ درصد۲.۸ درصد
هالیفاکسنوا اسکوشیا۵.۷ درصدمنفی ۰.۹ درصد۶۴.۷ درصد۳.۵ درصد
ویکتوریابریتیش کلمبیا۳.۲ درصدمنفی ۰.۷ درصد۶۱.۳ درصد۰.۴ درصد
تورنتواونتاریو۵.۸ درصدمنفی ۰.۳ درصد۶۳.۱ درصد۰.۵ درصد

سوالات مصاحبه های شغلی برنامه اسکیل ورکر کانادا

یکی از اصلی ترین مراحل استخدام در شرکت ها و کشورهای پیشرفته و صنعتی بزرگی نظیر کانادا، مصاحبه ی شغلی است. اما افرادی که از طریق برنامه ی اسکیل ورکر کانادا به این کشور مهاجرت می کنند، احتمالا با مرحله ی مصاحبه ی شغلی آشنایی کافی ندارند.

این مرحله، برای بسیاری از متقاضیان، سخت و استرس آور است. اما با داشتن شناخت و آگاهی کامل نسبت به آن، می توان این مرحله را به سادگی پشت سر گذاشت. هدف کلی از طرح سوالات در این مرحله، آشنایی با شخص متقاضی و مهارت ها، دانش ها و تجربیات وی است.

ما در ادامه ی این مطلب، نمونه های متعددی از این سوالات را در اختیار شما قرار می دهیم تا به یک شناخت کلی از آن ها دست پیدا کنید، به پاسخ آن ها فکر کنید و در صورتی که هر کدام از آن ها از شما پرسیده شد، آمادگی خوبی برایشان داشته باشید.

 • چرا شغل قبلی خود را رها کردید؟
 • چرا به انجام شغل های متعدد پرداخته اید؟
 • چه اطلاعاتی از ما، شرکت ما و نحوه ی کار ما دارید؟
 • چرا از شغل قبلی خود اخراج شدید؟
 • درمورد خودتان و توانایی هایی که دارید صحبت کنید.
 • تا به حال از شما خواسته شده که شغل خود را رها کنید یا از آن استعفا بدهید؟
 • اطلاعات بیشتری درمورد خودتان به ما بدهید.
 • چرا برای مدت زیادی بیکار بودید و بین پایان تحصیلات یا شغل قبلیتان این همه فاصله ایجاد شده؟
 • به نظر خودتان، بزرگ ترین نقطه قوت شما چیست؟
 • آخرین هدفی که به آن رسیدید، چه بود؟
 • اگر قرار باشد برای این شغل انرژی و وقت بیشتری از میزان تعهد رسمی خود بگذارید، چه واکنشی نشان می دهید؟
 • به نظر شما، بزرگ ترین و مهم ترین جنبه ها و ویژگی های شغلتان چیست؟
 • وقت خودتان را چطور مدیریت می کنید؟
 • اگر بخواهید بین همکارانتان به خودتان نمره بدهید، چند خواهید داد؟
 • به دنبال دستیابی به چه چیزی در این شغل هستید؟
 • فکر می کنید که دستاورد این شغل برای شما چیست؟
 • برای پیشرفت شغلی حاضر به انجام چه کارهایی هستید؟
 • بزرگ ترین نقطه ضعف خود را چه می دانید؟
 • به نظر خود شما، شغلتان چه نقشی در دستیابی و تحقق اهداف شرکت ما دارد؟
 • با کار تیمی آشنایی دارید؟
 • آیا می دانید که چطور باید نقش خود را در یک کار تیمی به خوبی بازی کنید؟
 • به نظر شما، جنبه ی آزار دهنده ی این شغل برای شما چیست؟
 • چه چیزی در این شغل را دوست ندارید؟
 • اگر کارها مطابق میل شما یا پیش بینی ها و برنامه ریزی هایتان پیش نرفت، چه کار می کنید؟
 • چه برنامه ای برای بحران های احتمالی در موقعیت شغلی خود دارید و چطور می خواهید بر آن ها غلبه کنید؟
 • هدف شما از انتخاب این موقعیت شغلی چیست؟
 • به نظر شما چه ویژگی های مثبتی در شما وجود دارد که در بقیه پیدا نمی شود؟
 • در چه کار یا کارهایی مهارت دارید؟
 • مدیریت شما در هنگام خوب پیش نرفتن کارها به چه شکل است؟
 • کدام یک از کارهایی که انجام داده اید، باعث ایجاد حس غرور و افتخار در شما شده است؟
 • آخرین هدفی که به آن دست پیدا کردید چه بود؟
 • اگر همین اعلام بگوییم که شما شخص مناسبی برای این موقعیت شغلی نیستید، چه واکنشی نشان خواهید داد؟
 • به نظر شما چقدر طول می کشد تا به این موقعیت شغلی عادت کنید؟
 • سخت ترین پروژه ی کاری که تا به حال انجام دادید چه بوده؟
 • آیا فکر می کنید که در زندگی شغلی و کاری خود پیشرفت داشته اید؟
 • چه حسی نسبت به پیشرفت های شغلی که تا کنون داشته اید دارید؟
 • خانواده خود را مهم تر می دانید یا شغلتان را؟
 • سخت ترین موقعیت کاری یا شغلی که تا کنون با آن رو به رو شده اید چه بوده؟
 • چه کارهایی انجام دادید تا برای این مصاحبه ی شغلی آمادگی پیدا کنید؟
 • اگر همین الان بگوییم که استخدام شدید، چطور واکنش نشان خواهید داد؟
 • این موقعیت شغلی و دستیابی به آن چقدر برایتان اهمیت دارد و چه نقشی در پیشرفت شغلی شما و دستیابی به اهدافتان خواهد داشت؟

مشاغل پرتقاضا برای اسکیل ورکر کانادا در آینده

شغلNOCدرآمد
سالیانه
مشاغل
مورد نیاز
مشابه
توسعه دهنده ی وب (Web Developer)۲۱۷۵۶۹ هزار دلارطراح وب، وب مستر، متخصص بهینه سازی موتور جست و جو (سئو)
مدیر منابع انسانی (Human Resources Manager)۰۱۱۲۸۹ هزار دلارنامشخص
مهندس برق (Electrical Engineer)۲۱۳۳۹۱ هزار دلارمهندسی برق و مهندس الکترونیک
دامپزشک (Veterinarian)۳۱۱۴۹۵ هزار دلارنامشخص
مسئول استخدام و منابع انسانی (Human Resources and Recruitment Officer)۱۲۲۳۶۵ هزار دلارمتخصص منابع انسانی
مشاور مالی (Financial Advisor)۰۱۱۱ و ۰۱۱۴۶۲ هزار دلارمدیر مالی، متخصص امور مالی و نماینده ی فروش مالی
داروساز (Pharmacist)۳۱۳۱۸۹ هزار دلارنامشخص
مهندس هوا فضا (Aerospace Engineer)۲۱۴۶۹۸ هزار دلارمهندس طراح فضا پیما مهندس هواپیما
دستیار اجرایی (Administrative Assistant)۱۲۴۱۴۵ هزار دلارنامشخص
مدیر پروژه (Project Manager)۰۲۱۱ و ۰۲۱۳ و ۰۷۱۱ و ۱۲۲۱۹۱ هزار دلارنامشخص
مدیر حسابداری (Account Manager)۴۱۶۳۸۶ هزار دلارنامشخص
مدیر توسعه کسب و کار (Business Developer Manager)۴۱۶۳۸۴ هزار دلارمشاور، کارشناس و مدیر بازاریابی و توسعه ی کسب و کار
حسابدار (Accountant)۰۱۱۱ و ۱۱۱۱۵۹ هزار دلارنامشخص
پرستار رسمی (Registered Nurse)۳۰۱۲۷۸ هزار دلارنامشخص
استاد دانشگاه (University Professor and Lecturer)۴۰۱۱۹۲ هزار دلارنامشخص
مهندس نرم افزار (Software Engineer)۲۱۷۳۱۰۰ هزار دلارنامشخص
برق کار صنعتی (Industrial Electrician)۷۲۴۲۸۴ هزار دلارنامشخص
مکانیک ماشین آلات سنگین (Heavy Duty Equipment Mechanic)۷۳۱۲۸۲ هزار دلارتکنسین ماشین آلات سنگین و تکنسین ماشین آلات کشاورزی
دستیار فروش (Sales Associate)۶۴۱۱۵۲ هزار دلارنامشخص
عینک ساز (Optician)۳۲۳۱۴۷ هزار دلارنامشخص

کارفرمایان برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا

یکی از روش های پیشنهادی دولت کانادا برای پیدا کردن کار برای اسکیل ورکر کانادا، جست و جوی کارفرمایان برتر این کشور و تماس مستقیم با آن ها است.

 یکی از بهترین منابعی که دولت کانادا برای این منظور معرفی کرده است، وبسایتی به اسم Canada’s Top 100 Employers و یا ۱۰۰ کارفرمای برتر کانادا است که هر ساله، ۱۰۰ نفر از کارفرمایان برتر کشور کانادا را (بدون در نظر گرفتن نوع و حوزه ی کاری آن ها) معرفی می کند. در واقع، معیارهای اصلی این وبسایت برای انتخاب کارفرمایان برتر کانادایی برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • مدیریت عملکرد
 • آموزش و توسعه ی مهارت ها
 • فضای فرهنگی و اجتماعی کار
 • مزایای بهداشتی، درمانی، مالی و خانوادگی
 • میزان فعالیت کارفرما در امور اجتماعی
 • میزان ارتباط کارمندان با یکدیگر
 • میزان مرخصی ها و تعطیلی ها
 • محل فیزیکی کار

معرفی 100 کارفرمای برتر برای کاریابی اسکیل ورکر کانادا

طبق گزارش وبسایت Canada’s Top 100 Employers برترین کارفرمایان این کشور برای کاریابی اسکیل ورکر در سال ۲۰۲۱ (بر اساس حروف الفبا) عبارت هستند از:

 • 3M Canada Company
 • ABB Canada
 • Aboriginal Peoples Television Network Inc. / APTN
 • Accenture Inc.
 • Adobe Systems Canada Inc.
 • Agriculture Financial Services Corporation / AFSC
 • Alberta Health Services / AHS
 • ArcelorMittal Dofasco G.P.
 • Bank of Canada
 • BASF Canada Inc.
 • BC Public Service
 • Bell Canada
 • Best Buy Canada Ltd.
 • British Columbia Investment Management Corporation / BCI
 • Business Development Bank of Canada
 • Canada Energy Regulator
 • Canada Life Assurance Company, The
 • Canada Mortgage and Housing Corporation / CMHC
 • Canada Revenue Agency / CRA
 • Canadian National Railway
 • Capital One Canada
 • Cargill Limited
 • Cascades
 • CBC / Radio-Canada
 • CIBC
 • Cisco Systems Canada Co.
 • Citi Canada
 • College of Physicians and Surgeons of British Columbia, The
 • CWB National Leasing Inc.
 • Danone Canada
 • Desjardins Group / Mouvement Desjardins
 • Diamond Schmitt Architects Inc.
 • Digital Extremes Ltd.
 • Emera Inc.
 • Employment and Social Development Canada
 • Enbridge Inc.
 • ESIT Advanced Solutions Inc.
 • Export Development Canada
 • Fidelity Canada
 • Ford Motor Company of Canada, Limited
 • FreshBooks
 • Galvanize
 • GlaxoSmithKline Inc. / GSK
 • Greater Vancouver Food Bank
 • Hatch Ltd.
 • Health Canada / Santé Canada
 • Hospital for Sick Children, The
 • House of Commons Administration
 • Imperial Oil Limited
 • Innovation, Science and Economic Development Canada
 • Irving Oil
 • Ivanhoé Cambridge Inc.
 • Kellogg Canada Inc.
 • Keurig Canada Inc.
 • KPMG LLP
 • K+S Potash Canada GP
 • Labatt Brewing Company Limited
 • Laurentide Controls Ltd.
 • Loblaw Companies Limited
 • L’Oréal Canada Inc.
 • Mars Inc.
 • McCarthy Tétrault LLP
 • Medtronic Canada ULC
 • Mondelēz International
 • Mott MacDonald Canada Limited
 • Novo Nordisk Canada Inc.
 • Nutrien Inc.
 • Oppenheimer Group
 • PCL Construction
 • Pembina Pipeline Corporation
 • PepsiCo Canada
 • Pomerleau Inc.
 • Procter & Gamble Inc.
 • ResMed Halifax ULC
 • Rio Tinto
 • Rogers Communications Inc.
 • Royal Bank of Canada
 • RSA Canada Group
 • Salesforce
 • Samsung Electronics Canada Inc.
 • SAP Canada Inc.
 • SaskTel
 • Schneider Electric Canada Inc.
 • Sekisui Diagnostics PEI Ltd.
 • Shopify Inc.
 • Simon Fraser University
 • Stryker Canada ULC
 • Suncor Energy Inc.
 • TD Bank Group
 • Teck Resources Limited
 • TELUS Communications Inc.
 • Thomson Reuters Canada Limited
 • Toyota Motor Manufacturing Canada Inc. / TMMC
 • Université de Montréal
 • University of New Brunswick / UNB
 • University of Toronto
 • Verafin Inc.
 • West Fraser Timber Co. Ltd.
 • World Vision Canada
 • Yukon, Government of

مهاجرت با اسکیل ورکر کانادا بدون داشتن شغل

کانادا یکی از کشورهای انگشت شمار دنیا است که نیروهای کار ماهر یا همان اسکیلد ورکرز بدون داشتن شغل هم می توانند به آن مهاجرت کنند. این موضوع به معنی این است که در بسیاری از برنامه ها و روش های مهاجرتی به کانادا از جمله اسکیل ورکر، متقاضیان نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی از قبل ندارند و بدون آن هم می توانند اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند.

به عنوان مثال، در برنامه ی اعطای اقامت دائم به نیروهای کار ماهر کانادا نیازی نیست که متقاضی از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر داشته باشد. اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم، داشتن مهارت و تخصص در برنامه ی اسکیل ورکر کانادا ضروری ترین فاکتور برای به دست آوردن اقامت دائم به شمار می رود و جز آن فاکتور دیگری به این اندازه اهمیت ندارد.

صد البته، فاکتورها و معیارهای دیگری هم در کنار تخصص و مهارت کاری اهمیت دارند که از این قبیل می توانیم به مهارت زبانی، سن مناسب، مدرک تحصیلی مرتبط با تخصص خود و یک سری از معیارهای دیگر اشاره کنیم. اما درجه ی اهمیت تخصص و مهارت کاری از همه ی آن ها بیشتر است.

تغییرات جدید در امتیاز‌بندى اسکیل ورکر کانادا

از مدتی قبل قوانین جدیدی برای سهولت مهاجرت متقاضیان اسکیل ورکر کانادا تصویب شد تا بتوانند امتیاز بیشتری در سیستم اکسپرس انتری به دست بیاورند. تمرکز اصلی این تغییرات بر روی سه فاکتور تعیین کننده و مهم گذاشته شده که عبارت هستند از داشتن خواهر و برادر یا همسر در کانادا، دانستن و مسلط بودن به زبان فرانسوی و همینطور داشتن قرارداد و یا دارا بودن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی

بر اساس قوانین و تغییرات جدید در امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا، افرادی که دارای خواهر، برادر و یا همسر بالای ۱۸ سال در کانادا باشند، می توانند از این طریق ۱۵ امتیاز اضافی به پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری اضافه کنند. همچنین، افرادی هم که آگاهی و تسلط خوبی به زبان فرانسوی در سطح متوسط و یا حتی بالاتر داشته باشند نیز می توانند ۱۵ تا ۳۰ امتیاز دیگر هم به حساب کاربری خود در اکسپرس انتری اضافه کنند.

افرادی هم که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای ساکن کانادا باشند، می توانند تا سقف ۵۰ امتیاز بیشتر و تا سقف ۲۰۰ امتیاز هم برای مشاغل مدیریتی به دست بیاورند.

نقش سازنده نیروی کار مهاجر در اقتصاد کشور کانادا

رده بندی قدرتمندترین اقتصادهای دنیا در سال گذشته نشان می دهد که کانادا مجددا به جمع ده اقتصاد برتر دنیا بازگشته است. در حالی که برای مدت چند سالی، از جمع ۱۰ کشور برتر دنیا در این زمینه دور مانده بود. اگر بخواهیم دقیق تر اشاره کنیم، این رده بندی که توسط مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی انگلستان صورت پذیرفته، نشان می دهد که اگرچه اقتصاد کانادا از سال ۲۰۰۶ رو به افول بود و جایگاه خود در رده ی دهم را به کره جنوبی واگذار کرده بود، اما در سال گذشته ی میلادی مجددا جزو ۱۰ اقتصاد برتر دنیا شناخته شده است.

بخش دیگری از گزارش مرکز تحقیقات تجاری و اقتصادی انگلستان نشان می دهد که رشد اقتصادی کانادا از امسال با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد و تا پایان دهه ۲۰ میلادی جایگاه هشتم دنیا را به دست خواهد آورد. اما جالب است که حتی در گزارش مذکور هم قید شده که بخش زیادی از رشد اقتصادی پرسرعت و شدید کانادا به واسطه ی مهاجرپذیر بودن این کشور و همینطور نیروهای کاری که از طریق برنامه هایی از قبیل اسکیلد ورکر به این کشور مهاجرت کرده اند اتفاق افتاده.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چه کسانی به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا شناخته می شوند؟

فاکتورهایی که صلاحیت یک نیروی کار ماهر در کانادا را تعیین می کنند، عبارت هستند از تحصیلات، سابقه ی کار، دانش و مهارت زبان خارجی (انگلیسی و یا فرانسوی) و یک سری از فاکتورهای دیگر از قبیل شرایط سنی و…
این شرایط باعث می شوند تا صلاحیت یک نیروی کار ماهر تعیین شود تا قادر به بدست آوردن اقامت دائم کانادا باشد. همچنین، این افراد با در اختیار داشتن این ویژگی ها معمولا موفق به کسب موفقیت در کانادا می شوند و زندگی خوبی برای خودشان به وجود می آورند.

برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا از طریق روش اسکیل ورکر به چند امتیاز نیاز داریم؟

۶۷ امتیاز. متقاضیانی که قصد به دست آوردن اقامت دائم کانادا از طریق روش اسکیل ورکر دارند، باید حداقل ۶۷ امتیاز بر اساس معیارهای مختلفی که در اختیار دارند، به دست بیاورند تا واجد شرایط برای اپلای جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق این روش شناخته شوند. کاندیداهای واجد شرایط احتمالی اکنون می توانند درخواست آنلاین خود را در Express Entry Online Pool که محبوب ترین و پرطرفدارترین برنامه ی مهاجرت به کانادا به شمار می رود، به ثبت برسانند.

من ۱۸ سال سابقه کار حسابداری دارم، شغل دوم هم به صورت پاره وقت دارم، مدرک زبانم آیلتس ۶ است و ۳۹ سال هم سن دارم. آیا شرایط خوبی برای اسکیل ورکر دارم؟

تنها فاکتور شما که چندان مساعد نیست، شرایط سنی تان است. توصیه می کنیم آیلتس بالاتر بگیرید و یک جاب آفر واقعی داشته باشید. در صورتی هم که برایتان امکان پذیر نیست، می توانید برای روش تحصیلی اقدام کنید.

من چطور می توانم به عنوان یک نیروی کار ماهر فدرال در کانادا شناخته شوم؟

برای این که به عنوان یک نیروی کار ماهر فدرال در کانادا شناخته شوید، باید شرایطی که در بخش زیر اشاره می کنیم را در اختیار داشته باشید :
برای هر چهار بخش رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ در آزمون زبان فرانسوی و یا انگلیسی خود نمره ی مورد نیاز را به دست بیاورید.
حداقل نمره ی CLB 7 که مخفف Canadian Language Benchmark می باشد، را برای هر چهار بخش اصلی این آزمون که در مورد قبلی نام بردیم، به دست بیاورید.
نتیجه یا نمره ی آزمون زبان خود را در پروفایل Express Entry خود وارد کنید.

برای مهاجرت به کانادا چقدر باید پول داشته باشیم؟

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا دارید، باید به اداره ی مهاجرت این کشور ثابت کنید که از تمکن مالی کافی جهت زندگی در این کشور برخوردار هستید و می توانید هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در کانادا زندگی می کنید، برآورده کنید. اگر بخواهیم به صورت کلی صحبت کنیم، شما به عنوان یک متقاضی تنها یا مجرد به چیزی حدود ۱۵ هزار دلار پول جهت مهاجرت به کانادا نیاز دارید.
همچنین، تخمین زده می شود که در صورتی که قصد مهاجرت به همراه همسر خود دارید نیز باید ۲۰ هزار دلار پول داشته باشید. اما اگر دارای فرزند هم باشید، به چیزی حدود ۲۴ تا ۳۰ هزار دلار کانادا پول نیاز دارید تا بتوانید تمکن مالی خود را ثابت کنید و واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شوید. این هزینه ها، صرف خرج و مخارج زندگی شما و اعضای خانواده تان در مدت زمان زندگی تان در کانادا خواهند شد.

چگونه بدون داشتن جاب آفر می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

در حال حاضر تا زمانی که این مطلب در حال تهیه شدن هست، بهترین گزینه برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، اما جاب آفر و یا همان پیشنهاد کاری ندارند، این است که برای برنامه های اکسپرس انتری اپلای کنند. در اینجا، لازم است که توضیح دهیم اکسپرس انتری یک سیستم مبتنی بر امتیاز بندی است که متقاضیانی را که می خواهند اقامت دائم داشته باشند و می توانند شغل هایی را که در آنجا کمبود کارگر ماهر کانادایی وجود دارد پر کنند، مدیریت می کند.

برنامه اسکیل ورکر کبک چیست؟

برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیلد ورکر کبک (QSW) یک برنامه مهاجرتی است که توسط استان کبک برای نامزدهایی که دارای تجربه کار تخصصی و ماهرانه هستند اجرا می شود. افرادی که قصد استفاده از این برنامه ی مهاجرتی را دارند، به عنوان اعضای نیروی کار قادر به کمک به اقتصاد کبک خواهند بود.

درخواست برای برنامه ی اسکیل ورکر کبک به چه شکل باید انجام شود؟

افرادی که قصد ارائه درخواست برای برنامه ی اسکیل ورکر کبک دارند، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارند:
ایجاد حساب کاربری در پورتال Arrima
ارائه درخواست در پورتال Mon Projet
ارائه درخواست اقامت دائم کانادا
توجه داشته باشید که وکلا و مشاوران تراست با تکیه بر تجربه و دانش خود در امور مهاجرت، افراد متقاضی را در تمامی مراحل اپلای برای برنامه ی اسکیل ورکر کبک همراهی می کنند تا در نهایت، موفق به اخذ اقامت دائم کانادا در این استان شوند. لازم به ذکر است که همراهی و همیاری وکلا و مشاورن تراست در سایر برنامه های مهاجرتی به کانادا نیز به همین شکل است و همیشه دقیق ترین و بهترین مشاوره های ممکن را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

آیا به دست آوردن اقامت دائم در استان کبک کار ساده ای است؟

کبک اکنون به 36 ماه سابقه کار برای TFW ها و بین 12 تا 24 ماه تجربه کار از دانشجویان خارجی (بسته به برنامه تحصیل آن ها در کبک) نیاز دارد. این موضوع به معنی این است که در طی سال های پیش رو، به دست آوردن اقامت دائم کانادا در استان کبک برای نیروهای کار خارجی و همینطور دانشجویان و دانش آموزان، سخت تر از اکنون خواهد شد.
 بنابراین، توصیه ی ما در تراست این است که اگر اکنون از شرایط مساعد و خوبی برای اپلای از طریق برنامه ی اسکیل ورکر کبک برخوردار هستید، بهتر است هر چه زودتر برای آن اپلای کنید. چرا که احتمال سخت تر شدن شرایط برای این استان در آینده وجود دارد. جهت مشاوره و اطمینان از این که آیا شرایط مساعد را در اختیار دارید یا خیر نیز می توانید با مشاوران و وکلای حرفه ای و با تجربه ی ما در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید و کمک بگیرید.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق روش اسکیل ورکر فدرال چیست؟

برنامه ی اسکیل ورکر فدرال از یک سیستم امتیازدهی مختص خود برای ارزیابی متقاضیان استفاده می کند. این سیستم به منظور مهاجرت متقاضیان واجد شرایط به همراه اعضای خانواده و افراد تحت تکفل آن ها طراحی و اجرا شده است تا بتوانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.
به طور کلی، دو مرحله در امتیازبندی سیستم اسکیل ورکر کانادا وجود دارد که اگر متقاضیان امتیازات لازم در مرحله ی اول را به دست بیاورند، می توانند وارد مرحله ی دوم شوند. در مرحله ی اول، لازم است که متقاضی اصلی حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن را به دست بیاورد تا وارد استخر یا Pool اکسپرس انتری شود.
در صورت به دست آوردن ۶۷ امتیاز در مرحله ی اول، متقاضیان در مرحله ی دوم باید یک پروفایل آنلاین در بخش Pool اکسپرس انتری ایجاد کنند تا بر اساس شرایط خود در سیستم جامع رده بندی یا CRS تا سقف ۱۲۰۰ امتیاز به دست بیاورند. افرادی که حداقل امتیاز مورد نیاز در هر دو مرحله را به دست بیاورند، موفق به کسب اقامت دائم کانادا خواهند شد.

پرتقاضاترین شغل ها برای اسکیل ورکر کانادا چیست؟

شغل هایی که دارای بیشترین تقاضای برای اسکیل ورکر کانادا هستند، شامل موارد زیر می شوند :
توسعه دهنده ی وب
مدیر منابع انسانی
مهندس برق
دامپزشک
مسئول استخدام و منابع انسانی
مشاور مالی
داروساز
مهندس هوا فضا
دستیار اجرایی
مدیر پروژه
مدیر حسابداری
مدیر توسعه کسب و کار
حسابدار
رستار رسمی
استاد دانشگاه
مهندس نرم افزار
برق کار صنعتی
مکانیک ماشین آلات سنگین
دستیار فروش
عینک ساز

پروسه ی اپلای برای برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا به چه شکل است؟

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی اسکیل ورکر فدرال دارند، باید مراحل و قدم های زیر را پشت سر بگذارند تا در نهایت، موفق به کسب اقامت دائم کانادا شوند :
ایجاد حساب کاربری اکسپرس انتری
دریافت دعوت نامه ITA
ارائه درخواست برای اقامت دائم
ارائه مدارک تمکن مالی
دقت کافی در وارد کردن مشخصات و اطلاعات

برنامه های مهاجرت استانی کانادا چیست؟

برنامه ی مهاجرتی کاندیداهای استانی کانادا که با نام PNP نیز شناخته می شوند، برای جذب افراد متخصص و با استعداد طراحی و اجرا شده است تا کمبود نیروهای کاری متخصص در کانادا را جبران نمایند. این برنامه، هر ساله هزاران نفر را به کانادا جذب می کند و اقامت دائم این کشور را در اختیارشان قرار می دهد.

چطور می توانم از طریق برنامه ی مهاجرت استانی اقامت دائم کانادا را به دست بیاورم؟

افراد متقاضی می توانند مراحل و قدم هایی که در بخش زیر اشاره می کنیم را پشت سر بگذارند تا از طریق سیستم اکسپرس انتری برای برنامه های مهاجرت استانی و یا همان PNP اپلای کنند.
ایجاد یک حساب کاربری در سیستم اکسپرس انتری
به دست آوردن نامزدی یک استریم اکسپرس انتری (و یا به تایید رساندن نامینیشن قبلی که به دست آورده اید)
به دست آوردن دعوتنامه جهت اپلای برای اخذ اقامت دائم (در زمانی که نامینیشن شما مورد پذیرش قرار گرفت)
تکمیل کردن درخواست خود

آیا PNP اقامت دائم کانادا را تضمین می کند؟

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید، این است که در فرایند مهاجرت به کانادا هیچ چیز از قبل تضمین شده ای وجود ندارد. اما زمانی که متقاضی از هر یک از استان های کانادا نامزدی آن را تحت PR به دست آورد، این یعنی اکنون به دست آوردن مهر اقامت دائم کانادا برای وی تا حد بسیار زیادی تضمین شده است. اما با این وجود، هنوز هم یک سری نکته ی کلیدی و بسیار مهم دیگر هم وجود دارد که باید به آن ها توجه بسیار زیادی داشت. شما می توانید جهت کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید.

چطور می توان برای برنامه های نامزدی کانادا درخواست کرد؟

هر یک از استان های کانادا به غیر از کبک، دارای برنامه ی نامزدی استانی خاص خودش می باشد. با توجه به این موضوع، روش اقدام برای هر یک از استان های این کشور با سایر استان ها متفاوت است و به شکل خاصی انجام می شود. لازم به ذکر است که برنامه ی نامزدی استانی هر یک از استان های کانادا دارای چندین دسته بندی مختلف هم هست.
با وجود تفاوت هایی که در جزئیات برنامه های استانی سراسر کانادا وجود دارد، اما می توان گفت که تقریبا تمامی آن ها یکی از دسته های برنامه ی نامزدی نیروی کار خود را به سیستم اکسپرس انتری اختصاص داده اند. بنابراین، می توان گفت که سیستم اکسپرس انتری در برنامه های نامزدی استانی کانادا کاملا متداول و پرکاربرد است و برنامه ی نامزدی اکثر استان های کانادا هم با این سیستم مطابقت زیادی دارد..

آیا ممکن است کسی با نمره زیر 67 بتواند در برنامه اسکیلد ورکر کانادا شرکت کند؟

کانادا کارگران و نیروهای ماهر را بر اساس توانایی آن‌ها برای رشد اقتصادی در کانادا می‌پذیرد. اگر افسر ویزای مهاجرت کانادا قانع شود که کل امتیاز به درستی منعکس‌کننده‌ی توانایی متقاضی نیست، می‌تواند از اختیار مثبت خود استفاده کند، که نیاز به ارزیابی جایگزین دارد. ارزیابی جایگزین مستلزم موافقت افسر دوم نیز است.

چه مهارت‌هایی در کانادا بیشترین تقاضا را دارند؟

پرستار
راننده کامیون
استاد یا مربی حرفه‌ای
مشاور مدیریت بازرگانی
جوشکار
کار درمانی یا فیزیوتراپ
مهندس نرم‌افزار یا طراح
مهندس هوا فضا
مهندس برق صنعتی
خلبان
داروساز

آیا برای برنامه اسکیلد ورکر کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

محدودیت سنی وجود ندارد اما سن یکی از فاکتورهای امتیاز دهی است که امتیاز 12 حداکثر آن دارد. به افراد بین 18 تا 35 سال 12 امتیاز تعلق می‌گیرد و در سنین بالاتر به ازاء هر سال 1 امتیاز کم می‌شود بطوریکه به افراد بالای 47 سال هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد. برای اطلاع دقیق‌تر جدول امتیازات مربوط به سن متقاضی را مطالعه کنید

چه مشاغلی در کانادا درآمد خوبی دارند؟

پرستار
مدیر خدمات
پزشک
دندانپزشک
ناظر معدن
مهندس
آمارگیر یا مجری
مدیر ساخت و ساز

چطور می‌توان امتیاز اسکل ورکر را بصورت آنلاین محاسبه کرد؟

برای محاسبه امتیاز اسکیلد ورکر باید در سایت اکسپرس اینتری پروفایلی بسازید و با وارد کردن اطلاعات، امتیاز‌تان محاسبه می‌شود.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • سجاد

  سوالی داشتم در خصوص محاسبه امتیاز سن برای شرکت در اسکیل ورکر کانادا، اگر زمانی که فرد ثبت نام رو انجام میده مثلا ۲۹ سال داشته باشه ولی بعد از مثلا گذشتن ۲ ماه در pool سن فرد ۳۰ سال بشه، آیا امتیاز سن ۳۰ سال براش محاسبه میشه یا همون امتیاز ۲۹ سال که در زمان ثبت نام داشته؟یعنی اینکه آیا امتیاز سن به روز محاسبه میشه یا همون سن وارد شده در زمان ثبت نام ملاک هست؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. موقع دراو از پول مهم می باشد. در پول اکسپرس اینتری قبل از دراو امتیاز می تواند کاهش یابد.