اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

مهاجرت و دریافت اقامت کشور کانادا دارای روش‌های متنوعی است که با توجه به شرایط هر یک از متقاضیان متفاوت است. مهاجرت به کانادا از طریق تمکن مالی، یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور است و افراد بعد از اثبات تمکن مالی می‌توانند اقامت کانادا را دریافت کنند. اقامت از طریق تمکن مالی، یکی از آسان­‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. این روش برای افرادی مناسب است که از توانایی مالی خوبی برخوردارند. توانایی مالی متقاضی باید به شکلی باشد که اعضای خانواده بدون نیاز به کار کردن بتوانند از پس هزینه‌ها و مخارج زندگی برآیند و تنها با هدف زندگی در کانادا برای اخذ اقامت اقدام کنند. در ادامه با تیم تراست همراه شوید تا با چند و چون اقامت در کانادا از طریق تمکن مالی آشنا شوید.

 روش اقامت از طریق تمکن مالی دربسیاری از کشورها اجرا می شود و روش تمکن مالی نیازی به خارج کردن سرمایه­‌ی داخل ندارد، به همین علت کم‌ترین ریسک را در مقایسه با روش‌های دیگر دارد و این باعث شده نسبت به سایر روش‌ها شرایط متفاوتی داشته باشد.

این نکته حائز اهمیت است که با مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری در کانادا ممکن است که سرمایه­‌ی شما در خطر باشد و این برای شما ریسک بزرگی است؛ افرادی که اقدام به کسب اقامت کانادا از طریق تمکن مالی می­‌کنند، می‌­توانند این کار را بدون سرمایه‌گذاری انجام دهند. اقامت کانادا از راه تمکن مالی برای افرادی مناسب است که سرمایه­‌ی کافی داشته باشند تا بتوانند در کانادا اقدام به خرید خانه، ماشین و یا موارد دیگر کنند. در این نوع از اقامت نیازی به سرمایه‌گذاری و انتقال وجه به کشور مقصد وجود ندارد و فقط داشتن توان مالی بدون داشتن شغل در کانادا توسط اداره اقامت کشور بررسی می‌‌­شود و فرد موفق به اخذ اقامت می‌شود.

افرادی که از طریق تمکن مالی به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، اجازه‌­ی کار در این کشور را ندارند، ولی باید قادر به پرداخت تمام هزینه‌های زندگی خود باشند و در پرداخت هزینه­‌ها مشکلی نداشته باشند. در روش اقامت از طریق تمکن مالی، افراد باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهد که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند. مدارکی که دارند، ثابت می­‌کنند که از تمکن مالی خوبی در کشورشان برخوردار هستند. متقاضیان با ارائه سند ملکی و حساب بانکی در کشورشان، می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت این کشور را از طریق تمکن مالی اخذ کنند.

همچنین شما میتوانید در صفحه تمکن مالی ویزای کانادا توضیحات دقیقی در مورد تمکن ویزا نیز میتوانید دریافت کنید

 • برای اثبات تمکن مالی چه مدارکی ارائه بدیم؟ (شروین مدنی مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا)

گواهی تمکن مالی چیست

گواهی تمکن مالی، یکی از مدارک مهم در پروسه­‌ی دریافت ویزای هر کشور است که از سوی بانک صادر می‌شود. این گواهی‌، میزان توانایی شما را از نظر مالی در کشور مقصد مشخص می‌کند. افسر صدور ویزا با مشاهده‌ی گواهی تمکن مالی صادرشده از سوی بانک، به این نتیجه می‌رسد که شما هیچ مشکلی از نظر هزینه‌ در کشور مقصد نخواهید داشت.

در گواهی تمکن مالی چه مواردی آمده است

گواهی تمکن مالی، نامه‌ای رسمی و مهرشده از طرف بانک برای ارائه به سفارت‌خانه است و گواهی تمکن مالی حاوی وضعیت حساب و میزان توانایی مالی دارنده‌ی حساب است.

مزایای اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

مزایای اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

اقامت کانادا از روش تمکن مالی دارای مزایای بسیاری است که افرادی که قصد مهاجرت به کانادا با استفاده از این روش را دارند، می‌­توانند از این مزایا برخوردار شوند. و به همین دلیل افرادی که تمکن مالی خوبی دارند، این روش را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می‌کنند.

 • روش تمکن مالی کانادا، ساده‌ترین روش اخذ اقامت در کانادا است .
 • اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تمکن مالی فاقد ریسک است .
 • در روش اقامت از طریق تمکن مالی به ثبت شرکت و پرداخت مالیات احتیاج نیست .
 • نیاز به حضور دائمی در کشور کانادا نیست.
 • در روش اخذ اقامت از طریق تمکن مالی نیازی به پرداخت مالیات نیست.
 • در این روش هیچ نوع ممنوعیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.
 • امکان کار، تحصیل رایگان و بیمه خدمات درمانی از ابتدای ورود به کانادا وجود دارد.
 • در روش تمکن مالی کانادا نیاز به داشتن به حضور مستمر در کشور مقصد نیست.
 • در این روش، نیازی به اخذ مدرک زبان انگلیسی و زبان فرانسه نیست.
 • در این روش مهاجرتی نیازی به سرمایه‌گذاری، ایجاد کسب و کار و تاسیس شرکت نیست.
 • تمدید کارت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی کار آسانی بوده و فرد متقاضی می­‌تواند به راحتی کارت اقامت خود را تمدید کند.
 • در روش اخذ اقامت از راه تمکن مالی، متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی نیست.
 • تمدید کارت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی ساده است و فرد متقاضی می­‌تواند کارت اقامت خود به راحتی را تمدید کند.
 • افرادی که با انتخاب این روش می­‌خواهند مقیم کانادا شوند، نیازی به تاسیس شرکت و بعد، پرداخت عوارض و جذب نیروی کار ندارند.
 • سرمایه یا پول­تان با اخذ اقامت از این روش در خطر نیست.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی

متقاضیان برای اخذ اقامت کانادا از طریق تمکن مالی باید اثبات کنند که می‌­توانند هزینه­‌های زندگی خود را بدون داشتن منبع درآمد و کار و شغل پرداخت کنند. متقاضیان برای اثبات تمکن مالی باید گردش بانکی خود را به عنوان مدرک به سفارت کانادا ارائه دهند. گواهی تمکن مالی می­‌تواند از چندین حساب بانکی تشکیل شده باشد که متعلق به متقاضی و همسرش است. همه‌­ی اطلاعات از جمله آدرس، شماره تماس و آدرس ایمیل باید در گواهی تمکن مالی ذکر شوند. در گواهی تمکن مالی باید تاریخ باز شدن حساب بانکی، شماره حساب بانکی و آخرین موجودی ذکر شود. به منظور اثبات تمکن مالی، متقاضیان علاوه بر گردش حساب باید مدارکی مانند سود سهام شرکت بورسی، اجاره نامه ملک، سود سپرده بانکی و حقوق بازنشستگی را ارائه دهند تا بتوانند از طریق تمکن مالی اقامت کشور کانادا را اخذ و به کشور کانادا مهاجرت کنند.

نحوه ­ی اثبات تمکن مالی به چه صورت است

تمکن مالی به این معنی است که شخص در کشورش آنقدر از نظر مالی تمکن دارد که با اقامت طولانی مدت در کشور کانادا  با مشکل مالی مواجه نمی‌شود. این ادعا باید طوری باشد در کشور مقصد اثبات شود:

 • اگر فرد دارای املاک نیست، با اجاره دادن املاک و ارائه اجاره‌نامه ملک به کشور کانادا، می‌­تواند تمکن مالی خود را اثبات کند.
 • ارائه‌ی مدارکی که نشان دهنده­‌ی سهام شرکت‌ها، واریز سود شرکت، خرید سهام شرکت باشد، یک راه دیگر اثبات تمکن مالی است.
 • داشتن سپرده‌های بانکی بلند مدت می‌تواند اثبات کننده­ی تمکن مالی فرد متقاضی باشد.
شرایط موردنیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی در کانادا

شرایط موردنیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی در کانادا

امروزه، به علت بحران کار در بسیاری از کشورها، دولت­ها از ورود نیروهای کار به کشورشان ممانعت می­‌کنند و از افراد استقبال نمی­‌کنند. به همین دلیل در کشور کانادا که تمایلی به پذیرش مهاجران به صورت نیروی کار را ندارد، اقامت از طریق تمکن مالی یکی از بهترین روش‌ها است. در روش اقامت از طریق تمکن مالی، دولت و سازمان‌­های مهاجرتی کشور کانادا باید مطمئن شوند که متقاضیان و اعضای خانواده­‌ی آنها برای زندگی در کاناد به اندازه‌­ی کافی تمکن مالی دارند و اصلاً قصد اشتغال در کانادا را ندارند. پس از این که دولت متوجه شود که قصد افراد فقط زندگی در کانادا است و منابع مالی و هزینه‌های زندگی آنها از جای دیگری تامین می­‌شود، با اقامت آنها موافقت شده و بعد از اثبات تمکن مالی خود می‌­توانند به راحتی به کشور کانادا مهاجرت کنند. افرادی که به دولت اثبات کنند که برای خود و اعضای خانواده درآمد ثابت دارند و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا را دارند و می‌توانند در این کشور بدون داشتن کار و شغل زندگی کنند، موفق به اخذ اقامت کشور کانادا خواهند شد.

به منظور اثبات تمکن مالی، شخص باید مدارک گردش حساب بانکی خود را  ارائه دهد و حساب فرد باید در مدت زمان معین دارای مبلغ مشخصی باشد. گواهی تمکن مالی می‌تواند دربردارنده­‌ی اطلاعات چندین حساب بانکی، تاریخ افتتاح حساب بانکی، شماره‌حساب، آخرین موجودی، آدرس، شماره تماس و آدرس ایمیل باشد.

برای دریافت اقامت کانادا از طریق تمکن مالی، چه شرایطی باید داشت

 • درآمد ماهیانه مناسب
 • داشتن سپرده مناسب در حساب بانکی
 • نداشتن سابقه کیفری در کشوری که در آن اقامت داشتید.

اخذ اقامت کانادا از روش تمکن مالی مناسب چه افرادی است

اقامت از طریق تمکن مالی برای افرادی مناسب است که بدون این که نیاز به داشتن شغل داشته باشند، درآمد ماهانه کافی برای اداره زندگی خود و خانواده دارند و تمایل دارند برای تنوع به مدت یک یا چند سال در کشور کانادا زندگی کنند.

مراحل اخذ اقامت در کانادا

برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی باید این مراحل را طی کنید:

 • عقد قرار داد
 • تحویل مدارک به شرکت
 • دعوتنامه سفارت
 • تهیه آدرس اقامتی در کانادا
 • تهیه پوشش بیمه ای درمانی در کانادا
 • دریافت ویزای نشنال.

مدارک مورد نیاز برای اقامت کانادا از راه تمکن مالی چیست

مدارکی که باید به منظور انجام مراحل اخذ اقامت کانادا از روش تمکن مالی ارائه شوند، عبارتند از: فرد باید محل سکونت و اقامت خود را در کشور کانادا مشخص کند و آدرس دقیق را ارائه دهد. همچنین، فرد باید با مراجعه به سازمان‌ها و موسسه‌های بیمه، بیمه درمانی دریافت کند تا بتواند از خدمات درمانی کشور کانادا استفاده کند.

استفاده از سند خانه یا سند ماشین به عنوان تمکن مالی کانادا امکان پذیر است؟

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید