بک ‌گراند چک ویزای کانادا

بک ‌گراند چک ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا برای افرادی که خودشان یا یکی از افراد وابسته به آنها (همسر و فرزندان)، به دلیلی اجازه ورود به کانادا را ندارند، امکان‌پذیر نخواهد بود. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) برای پی بردن به این مسئله از بک‌گراند چک ویزای کانادا یا بررسی سوابق ویزای کانادا استفاده می‌کند. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

بک‌ گراند چک ویزای کانادا چیست

بک گراند چک ویزای کانادا عبارت است از راستی آزمایی نام، تاریخ تولد و کشوری که ادعا می‌کنید اهل آن هستید. اگر درخواست بررسی سوابق ویزای کانادا برای گرفتن شهروندی باشد، اولین مواردی که راستی آزمایی می‌شوند آدرس‌ها، محل‌های کار و راستای آزمایی با پایگاه داده‌های CRA و سرویس کانادا (Service Canada) و محاسبات پایه اقامت است.

بررسی سوابق ویزای کانادا به وسیله پردازش درخواست شما انجام می‌شود، محل تحصیل و مدارک تجربه کاری شما مورد بررسی قرار می‌گیرند تا ادعاها و درستی مدارک اثبات شوند.

پس از آن نوبت به بررسی عدم سوء پیشینیه (Criminality) و بررسی‌های امنیتی (security) در داخل و خارج از کانادا می‌رسد. اگر پرچم قرمز مشاهده شود، دیر یا زود از شما توضیحات بیشتری خواهند خواست.

بک‌ گراند چک ویزای کانادا چیست

بنابراین بررسی عدم سوء پیشینه هر دو با هم بک گراند چک ویزای کانادا را تشکیل می‌دهند. بررسی عدم سوء پیشینه را RCMP انجام می‌دهد و بررسی امنیتی را آژانس‌های اطلاعات و امنیت کانادا (CSIS) با یا بدون همکاری مقامات مربوط در کشورهایی که در آنها زندگی کرده‌اید یا اقامت داشته‌اید، انجام می‌دهد و کاملاً مستقل از IRCC عمل می‌کند. IRCC فقط نتایج را، چه مثبت باشند یا منفی، بدون هیچ توضیحی می‌گیرد (چون محرمانه است).

بررسی سوابق ویزای کانادا به زیر و بم زندگی شما می‌پردازد (LinkedIn و فیس بوک)، فعالیت‌ها و انجمن‌هایی که در آنها فعال بوده‌اید تا ببیند به طریقی در کارهایی مثل جاسوسی، تروریسم، جرایم سازمان یافته، جنبش‌های رادیکال، جرائم علیه بشریت، جرائم جنگی و غیره دخیل یا مرتبط بوده‌اید یا نه.

عدم سوء پیشینه نیز به گواهی‌های پلیس شما نگاه می‌کند و در کشورهای مربوط بررسی می‌کند تا ببیند سابقه جنایی که بتواند مانع پذیرش شما در کانادا شود، داشته‌اید یا خیر.

واجد شرایط بودن یعنی بررسی اینکه آیا ویژگی‌های لازم برای شهروندی را دارید (پرونده‌های مالیاتی، حضور فیزیکی، مدرک زبان و غیره).

بررسی سوابق ویزای توریستی کانادا

بررسی سوابق ویزای کانادا برای این است که دولت کانادا مطمئن شود دلیلی برای ممنوعیت ورود شما یا افراد وابسته، وجود نداشته باشد. بنابراین بررسی سوابق ویزای کانادا برای ویزاهای موقت و کوتاه مدت مثل ویزای توریستی، تحصیلی و کاری نیز انجام می‌شود. با این تفاوت که در این موارد بررسی سبک‌تر از بررسی‌هایی است که برای افرادی انجام می‌شود که به قصد مهاجرت به کانادا تشکیل پرونده داده‌اند.

بررسی سوابق ویزای توریستی کانادا

بررسی سوابق ویزای تحصیلی کانادا

آیا بررسی سوابق ویزای تحصیلی کانادا نیز انجام می‌شود؟ آیا گرفتن اثر انگشتتان و بررسی پیشینه جنایی RCMP برای درخواست ویزای اجازه تحصیل در کانادا لازم است؟

در جواب این سوالات باید گفت که اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) معمولاً گواهی بک گراند چک ویزای کانادا را برای تمام کشورهایی که متقاضی (برای متقاضیان بالای 18 سال) بیش از 6 ماه در آنها اقامت داشته است، مطالبه می‌کند. برای کسانی که بیش از 6 ماه در کانادا زندگی کرده‌اند، ممکن است پلیس سواره نظام کانادا (RCMP) برای تکمیل بررسی پیشینه جنایی از شما اثر انگشت بگیرد.

موارد ممنوعیت ورود در بررسی سوابق ویزای کانادا

مواردی که می‌توانند سبب شوند پرونده مهاجرتی شما پس از بررسی سوابق ویزای کانادا رد شود عبارتند از:

موارد ممنوعیت ورود در بررسی سوابق ویزای کانادا

ممنوعیت به دلایل پزشکی در ویزای کانادا

این ممنوعیت مربوط به زمانی است که بعد از بررسی پیشینه یا همان بک گراند چک ویزای کانادا معلوم شود که فرد بیماری‌ای دارد که می‌تواند سلامت شهروندان این کشور را با خطر مواجه کند، مثلاً ممکن است فرد مبتلا به بیماری‌های واگیر مانند سل باشد.

همچنین اگر فرد، یا یکی از وابستگانش که همراهش خواهند بود، بیماری‌ای داشته باشد یا از نظر سلامتی در وضعیتی باشد که بار مالی زیادی برای خدمات درمانی کانادا ایجاد کند، بک گراند چک ویزای کانادای او رد می‌شود.

شایان ذکر است که اگر این موانع و ممنوعیت‌های ورود به کانادا برطرف شوند، فرد می‌تواند این مرحله از بررسی پرنده را پشت سر بگذارد و پرونده مهاجرتی او پذیرفته می‌شود.

در خصوص بیماری‌هایی که بار مالی زیادی برای خدمات درمانی کانادا ایجاد می‌کنند، در صورتی که برای مهاجرت به کانادا، همسرشان اسپانسر آنها شده باشد یا در صورتی که هزینه‌هایی که برای سیستم درمانی کانادا دارند کمتر از هزینه‌های یک شهروند کانادایی باشد، مشکلی نخواهند داشت و از ورودشان ممانعت به عمل نخواهد آمد.

ممنوعیت به دلیل مسائل امنیتی در ویزای کانادا

همانطور که پیش‌تر گفته شد، مسائل امنیتی مثل عضویت در گروه‌های تروریستی، یا هر گروهی که از نگاه دولت کانادا خطر امنیتی ایجاد کند، باعث ممنوعیت ورود فرد به کانادا می‌شود. بنابراین بک گراند چک ویزای کانادا برای این دسته افراد نتیجه منفی خواهد داشت. برای این دسته از افراد و کلاً کسانی که نامشان در لیست سیاه کانادا باشد، رفع ممنوعیت ورود تقریباً کان لم یکن تلقی می‌شود.

ممنوعیت به دلیل مسائل امنیتی در ویزای کانادا

ممنوعیت به دلیل داشتن سوء پیشینه در ویزای کانادا

کسانی که جرم و جنایت انجام داده‌اند یا در گروه‌های خلافکار و جنایتکار عضو بوده‌اند، در بک گراند چک ویزای کانادا رد می‌شوند و اجازه ورود به این کشور را ندارند.

ممنوعیت به دلیل مغایرت اطلاعات داده شده با واقعیت در ویزای کانادا

دقت کنید به هیچ عنوان در ارائه اطلاعات و مدارک به اشتباه یا به عمد دروغ نگویید. صحت و سقم اطلاعات شما بررسی خواهد شد و اگر خلاف گفته‌های شما ثابت شود، بک گراند چک شما رد شده و ورود شما به کانادا ممنوع خواهد شد. رفع ممنوع الورودی بسیار دشوار است بنابراین، پیشگیری بهتر از درمان است.

ممنوعیت به دلیل عدم تمکن مالی در ویزای کانادا

بک گراند چک ویزای کانادا برای افرادی که تمکن مالی ندارند موقتی و تا زمانی است که مشکلات مالی فرد رفع شده و بتواند از پس مخارج خود در کانادا بر آید. پس از اینکه این مشکل رفع شد، دوباه برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید.

ممنوعیت به دلیل عدم تمکن مالی در ویزای کانادا

برای اطمینان از موفقیت بررسی سوابق ویزای کانادا چه باید کرد

نکته مهم در اقدام برای مهاجرت به کانادا این است که تمام اطلاعات و مدارک به درستی تهیه و ارسال شوند. باید تمام دقت خود را بکنید تا با مشکل ممنوع الورود شدن به کانادا رو به رو نشوید و بک گراند چک ویزای کانادا را نیز به خوبی پشت سر بگذارید. مشاوران و وکلای تراست می‌توانند شما را در پر کردن فرم‌های مهاجرت به کانادا و تقاضای مهاجرت همراهی کنند تا درگیر مسائل پیچیده ممنوعیت ورود نشوید.

آیا بررسی سوابق ویزای کانادا یک بار برای همیشه است

نکته حائز اهمیت این است که حتی اگر بک گراند چک ویزای کانادا با موفقیت انجام شود و فرد وارد کانادا شود و اقامت دائم بگیرد، در صورتی که فرد در زیر مجموعه یکی از موارد بالا قرار گیرد، این احتمال وجود دارد که از کانادا اخراج شود. همچنین ممکن است پس از اینکه فرد تابعیت کانادا را گرفت، به دلیل یکی از موارد ممنوعیت، تابعیت خود را از دست داده و از کشور اخراج شود.

تراست همواره به دنبال جذب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود و برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات