اداره مهاجرت کانادا

اداره مهاجرت کانادا

آیا شما هم قصد سفر یا مهاجرت دارید اما نمی‌دانید از کجا می‌توانید پاسخ سوالات خود را به درستی بیابید؟ هر چند در این مطلب به شکل اختصاصی به مهاجرت به کانادا و معرفی اداره مهاجرت به کانادا می‌پردازیم، اما پاسخ ما به سوال مطرح شده جنبه کلی دارد و می‌تواند برای سفر به هر کشوری مورد استفاده قرار گیرد. یکی از سوالاتی که در ابتدا ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است که، از کجا می‌توانند اطلاعات درست و دقیق مهاجرتی را پیدا کنند. بهترین منبع برای دریافت پاسخ بسیاری از سوالات شما جایی نیست جز سفارت خانه یا اداره مهاجرت کشور مورد نظر و یا سایت رسمی سفارت خانه یا نمایندگی دولت کشوری که قصد مهاجرت به آنجا را دارید. با این حال برای آشنایی با چند و چون کار در ادامه با تراست همراه باشید.

با این مقدمه به شکل اختصاصی به معرفی سازمان مهاجرت کانادا می‌پردازیم. در مورد کشور کانادا، سایت رسمی دولت کانادا و اداره مهاجرت کانادا بهترین مکان برای پاسخ‌گویی به سوالات مهم افرادی است که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند و یا در حال حاضر، نسبت به مهاجرت به این کشور مراحل درخواست خود را طی می‌کنند. کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی و آموزشی است که هر ساله متقاضیان بسیار زیادی را به این باور می‌رساند که می‌توانند برای مهاجرت به کانادا با عناوین مختلف، درخواست خود را به دولت کانادا ارسال کنند.

اگر دانشجو هستید و رویای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان را در سر می‌پرورانید، یا دوست دارید در کسب و کار خود رونقی داده و در کشوری مطمئن سرمایه گذاری کنید، قصد رفتن به مسافرت خارج از کشور دارید و خواهان دریافت ویزای توریستی کانادا هستید و یا ادامه‌ی مسیر شغلی خود را در کانادا می‌بینید، همه‌ی این شرایط به همراه بسیاری از موقعیت‌های دیگر به شما این فرصت را می‌دهد تا برای اقامت دائم، اقامت موقت یا شهروندی کانادا اقدام کنید.

متأسفانه در هر موضوعی که تمایل عمومی به آن گرایش دارد، همواره افرادی سودجو هستند که از این نیاز متقاضی استفاده و با سوء استفاده از نبود آگاهی برخی، اقدام به کلاه‌برداری کنند. طوری که به گفته سایت رسمی دولت کانادا، هر ساله صدها هزار نفر در سرتاسر جهان که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، در دام افراد سودجو گرفتار می‌شوند و گاهی ضررهای جبران ناپذیر مالی و زمانی را متحمل می‌شوند و در برخی موارد حتی فرصت مهاجرت به کانادا را نیز از دست می‌دهند.

با توجه به دلایلی که اشاره شد، به خوبی در می‌یابیم که یکی از بهترین مکان‌ها برای مراجعه متقاضیان مهاجرت به کانادا، اداره مهاجرت به کانادا و سایت رسمی دولت این کشور است. به همین دلیل دولت کانادا این سایت را راه‌اندازی کرده تا ضمن ارائه اطلاعات به روز و قوانین مهاجرتی برای متقاضیان، اطلاعات مفید و کاملی را نیز در اختیار افرادی که در زمینه امور قانونی و مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند، مانند وکلا و مشاوران امور مهاجرتی یا موسسات فعال در حوزه مهاجرت، قرار دهد. به علاوه، از آنجایی که قوانین و اطلاعات به خوبی در سایت اداره مهاجرت کانادا قرار داده شده‌اند، در صورت مراجعه به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا، در بسیاری از مواقع تمامی تردید و یا ناآگاهی‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا برطرف و امکان سوء استفاده‌های احتمالی به حداقل خواهند رسید.

باید اشاره کرد که سایت اداره مهاجرت کانادا در بسیاری از مواقع، سایتی کامل برای پاسخ‌گویی به تمامی سوالات شماست. به همین دلیل، در ادامه مطلب می‌کوشیم تا شما را بیشتر با این سایت و بخش‌های مختلف آن آشنا کنیم و گوشه‌ای از خدمات و اطلاعات ارائه شده به وسیله اداره مهاجرت کانادا در این سایت را به شما معرفی کنیم. توصیه تیم تراست به شما این است که حتماَ در صورت داشتن هر سوالی ابتدا به این سایت مراجعه کرده و اگر پاسخ خود را نیافتید و یا به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید می‌توانید با موسسه تراست تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره تخصصی از دقیق‌ترین و به روزترین قوانین و اخبار مهاجرتی مربوط به کشور کانادا با خبر شوید.

سایت اداره مهاجرت کانادا

سایت اداره مهاجرت کانادا

سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا چه خدماتی را در اختیار کاربران قرار داده است؟ چه موضوعاتی را می‌توانید در سایت سازمان مهاجرت کانادا بیابید؟ آیا سایت اداره مهاجرت کانادا پاسخ سوالات شما را به خوبی خواهد داد؟ در این بخش قصد داریم تا به طور کامل به بررسی وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا بپردازیم و مطالب مفیدی را در رابطه با این سایت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

موسسه تراست می‌کوشد تا ضمن ارائه خدمات مشاوره‌ای در تمامی امور مهاجرتی مربوط به کشور کانادا، همواره مخاطبان خود را از به روزترین و مفیدترین اطلاعات امور مهاجرتی باخبر کند. آگاه سازی به موقع، صحیح و جامع برای متقاضیان مهاجرت، راهبرد اصلی تیم تراست است که موجب می‌شود تا از حق هر ایرانی که به چالش کشیده شده است و یا نیازمند کمک ‌است، در هر کجا و با هر شرایطی، دفاع و برای فراهم کردن رفاه حال متقاضیان مهاجرت، تمام کوشش خود را به کار بندد. بدین منظور، در این مطلب سعی شده است تا ضمن معرفی اداره مهاجرت کانادا، بهترین منبع برای دریافت اطلاعات درست مهاجرت به کانادا یعنی وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا نیز به شما معرفی شود.

با مراجعه به صفحه نخست سایت سازمان مهاجرت کانادا، در ابتدا مشاهده می‌کنید که از شما برای ورود به سایت اداره مهاجرت کانادا خواسته می‌شود تا زبان مورد نظر خود را که سایت با آن زبان به شما نشان داده خواهد شد انتخاب کنید. احتمالاَ می‌دانید که در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان‌های رسمی در این کشور شناخته می‌شوند. اما این نکته را نباید فراموش کنیم که کانادا ذاتاَ کشوری مهاجر پذیر است و در مناطق مختلف آن مهاجرانی از نقاط مختلف جهان ساکن هستند و به زبان‌های متعددی در این کشور صحبت می‌شود. اما برای استفاده از اطلاعات و خدماتی که در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا درج شده است، لازم است تا به یکی از این دو زبان مسلط باشید.

شغل‌ها و محیط‌های کاری، شهروندی و مهاجرت، مسافرت و گردشگری، صنعت و تجارت و بهداشت و مالیات از جمله مواردی هستند که در بخش منوی سایت به آن‌ها اشاره شده است. همچنین، در صورت ورود به سایت، در قسمت بالا و سمت راست سایت، بخشی برای جستجو در نظر گرفته شده است که می‌توانید عبارت مورد نظر خودتان را در آنجا جستجو کنید. در بخش بیشترین پرسش‌ها، می‌توانید موضوعاتی که بیشترین پرسش درباره‌ی آن از طرف متقاضیان مهاجرت به کانادا مطرح می‌شود را بیابید. به عنوان مثال، سوالات مربوط به دریافت گذرنامه و بخش مربوط به فاندها و گرنت‌ها از محبوب‌ترین موضوعات سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا هستند.

نکته بسیار مفید در این سایت بخش مربوط با عنوان “دولت شما” است که در این بخش می‌توانید اطلاعات تماس نهادها و بخش‌های رسمی دولت کانادا را بیابید. به عنوان مثال، با مراجعه به قسمت مربوط به اطلاعات تماس بانک کانادا، می‌توانید اطلاعاتی مربوط به آدرس، ساعت کاری، ایمیل و فرم‌های مربوطه از این نهاد کانادایی را بیابید. بنابراین، باید گفت که سایت رسمی دولت کانادا بسیار جامع و کامل است و تقریباَ درباره هر موضوعی در ارتباط با کشور کانادا می‌توانید اطلاعات بسیار مفید، به روز و دقیقی پیدا کنید.

از دیگر موارد بسیار مفیدی که در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا می توانید اطلاعات خوبی درباره‌ی آن بیابید، بخش مربوط به شغل‌ها در کانادا است. با مراجعه به این بخش می‌توانید از فرصت‌های موجود شغلی در بخش‌های دولتی و خصوصی دولت کانادا و برنامه‌های پیشنهادی این نهادها با خبر شوید. یا می‌توانید برای شغلی درخواست خود را ارسال کنید. همچنین، دریافت شماره بیمه اجتماعی و دریافت سوء پیشینه از دیگر مواردی است که می‌توانید در بخش مربوط به “پیدا کردن شغل” در صورت لزوم به این قسمت‌ها مراجعه کنید. در زیر سایر خدمات و اطلاعاتی که در بخش شغل‌ها (Jobs) در وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا می‌توانید مشاهده کنید، برای شما آورده شده است:

 • آموزش
 • استخدام
 • راه‌اندازی کسب و کار
 • استانداردهای محیط کاری
 • بازنشستگی
 • بیمه کاری

بنابراین، وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا بسیاری از موضوعات را پوشش داده است. در حقیقت، وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا را می‌توان بسیار جامع و برطرف کننده بسیاری از سوالات اولیه متقاضیان مهاجرت به کانادا دانست. اما در برخی از موارد به دلیل پیچیدگی شرایط مهاجرت و یا سردرگمی متقاضیان مهاجرت به کانادا نیاز است تا از فردی متخصص و خبره برای راهنمایی در امور مهاجرت به کانادا کمک گرفت. تیم تراست ضمن ارائه مشاوره مهاجرتی مناسب، به شما این امکان را می‌دهد تا از مشاوره‌های وکلای باتجربه خود که سابقه طولانی در حوزه مهاجرت به کانادا دارند نیز استفاده کنید.

اداره مهاجرت کانادا در ایران

اداره مهاجرت کانادا در ایران

هرچند کشور کانادا در ایران سفارت‌خانه دارد، اما در سال‌های اخیر هیچ خدماتی برای ایرانیان نداشته است و در حقیقت هیچ مقام رسمی از دولت کانادا در ایران حضور ندارد. بنابراین، ایرانیان برای دریافت خدمات مهاجرتی کشور کانادا باید به سفارت کانادا در کشورهای دیگری مراجعه کنند. در حال حاضر، سفارت کانادا در آنکارا به دلیل ورود راحت‌تر ایرانیان به خاک این کشور و مقرون به صرفه بودن آن خدمات مهاجرتی بسیاری به ایرانیان ارائه می‌کند. با توجه به اینکه سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا تمامی خدمات خود را فقط به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهد، بنابراین، سایتی که به شکل رسمی و به زبان فارسی از طرف دولت کانادا به ارائه خدمات مهاجرتی بپردازد در دسترس نیست. حتی سایتی که عنوان می‌شود مربوط به خدمات مهاجرتی دولت کانادا برای کشور ایران است نیز به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است. اما با مراجعه به صفحه رسمی دولت کانادا برای ایران می‌توانید اطلاعات مفیدی درباره امور مهاجرتی به کانادا بیابید.

از آنجایی که وضعیت مهاجرتی برای همه افراد یکسان نیست و ممکن است شرایط در برخی مواقع برای افراد کاملاَ پیچیده و متمایز با سایرین باشد، وکلای ما در تراست آماده‌اند تا شما را به بهترین شکل در امر مهاجرت به کانادا راهنمایی کنند. همچنین، در صورت داشتن هر نوع سوال در رابطه با مهاجرت به کانادا، می‌توانید با مجموعه تراست تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی در امور مهاجرت به کانادا برخوردار شوید. ممکن است به دلیل ارائه اطلاعات به زبانی غیر از زبان فارسی در سایت اداره مهاجرت کانادا سر در گم شوید و به راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشید. در این صورت به راحتی می‌توانید از مشاوره با وکلای تیم تراست استفاده کنید.

سایت اداره مهاجرت کبک کانادا

دولت فدرال کانادا به ایالت کبک اختیارات بسیار بیشتری در زمینه امور مهاجرتی، خط مشی‌ها و فرآیندهای آن داده است. به همین دلیل برنامه‌های مهاجرتی کبک معمولاَ از سایر ایالت‌های کانادا مجزاست. در حقیقت، کبک تنها ایالت کاناداست که زبان رسمی آن فرانسوی است. به همین دلیل برخی برنامه‌های مهاجرتی کبک کانادا، زبان مورد نیاز برای شرکت در این برنامه‌ها را زبان فرانسوی اعلام کرده‌اند. اما این بدان معنا نیست که برای مهاجرت به کانادا کبک حتماَ باید زبان فرانسه بلد باشید. بلکه راه‌هایی نیز وجود دارد تا بدون تسلط به زبان فرانسوی بتوانید به ایالت کبک مهاجرت کنید!

ایالت کبک برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی را در نظر گرفته است که برای داوطلبین واجد شرایط مهاجرت به کبک، فرصت اقامت در این ایالت را فراهم می‌کند. اگر قصد مهاجرت به کبک کانادا را دارید می‌توانید اطلاعات مخصوص به امور مهاجرتی کبک را در این سایت بیابید:

درخواست‌های مهاجرت به کبک از دو طریق بررسی و پذیرفته می‌شوند. یکی از مراحل که به Selection موسوم است، به صورت جداگانه به وسیله‌ی ایالت و در سطح استانی انجام می‌شود. در حالیکه مرحله دیگر که admission نام دارد از طرف دولت فدرال اجرا می‌شود. به منظور مهاجرت به استان کبک، متقاضی نیاز است تمامی شرایط لازم ذکر شده برای هر دو مرحله را داشته باشد. بنابراین، به منظور پذیرش در سطح استانی باید متقاضی خارجی شرایط اعلام شده از سوی ایالت کبک را نیز مورد توجه قرار دهد.

برنامه‌ های مهاجرتی که اداره مهاجرت کبک ارائه می ‌دهد کدام است

همانطور که اشاره شد، اداره مهاجرت کبک برنامه‌های متنوعی را برای مهاجرت به این منطقه از کانادا در نظر گرفته است. چنانچه سرمایه‌گذار هستید و یا قصد دارید به عنوان نیروی کاری ماهر به کبک کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی متنوع اداره مهاجرت کبک اقدام کنید. با توجه به تجربه‌ی موفق تیم تراست در پرونده‌های مهاجرتی به کانادا، همین الان با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاوره با وکلای متخصص و حرفه‌ای تراست در امور مهاجرت به کانادا استفاده کنید. وکلای تراست در مورد برنامه‌های مهاجرتی ایالت کبک در کانادا که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار داده و با توجه به شرایط خاص شما مسیری منطقی و متناسب با اهدافتان به شما پیشنهاد خواهند داد. در ادامه به برنامه‌هایی که اداره مهاجرت کبک برای متقاضیان مهاجرت به این استان ارائه می‌دهد اشاره می‌کنیم:

برنامه نیروی کار ماهر کبک

برنامه نیروی کار ماهر کبک

در حقیقت یکی از مسیرهای مهاجرتی به کبک برای دریافت اقامت دائم کانادا، شرکت در برنامه نیروی کار ماهر کبک یا (Quebec Skilled Worker Program (QSW)) است. در برنامه نیروی کار ماهر کبک همه شرکت کنندگان موظف هستند حداقل تجربه اعلام شده در این برنامه مهاجرتی را داشته باشند. به یاد داشته باشید که برنامه نیروی کار ماهر کبک برنامه‌ای مهاجرتی بر اساس امتیازبندی متقاضیان است و همه شرکت کنندگان به منظور داشتن صلاحیت شرکت در برنامه نیروی کار ماهر کبک باید حداقل امتیاز اعلام شده را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی به استان کبک کانادا، اگر چه نیازی به ارائه مدرکی دال بر دانش زبان فرانسه از سوی متقاضی نیست، اما دانستن زبان فرانسه می‌تواند امتیاز بیشتری برای متقاضی به همراه داشته باشد. در این آدرس اینترنتی می‌توانید از تمامی شرایط و فاکتورهایی مهاجرت به کبک کانادا اعمال شده از طرف اداره مهاجرت کانادا کبک مطلع شوید.

برنامه تجربه کبک

برنامه تجربه کبک یا (Quebec Experience Program (PEQ)) یکی دیگر از مسیرهای مهاجرتی به کبک و یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم کانادا است. از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که داوطلب مهاجرت به ایالت کبک کانادا باید سابقه و تجربه کار یا حضور در کبک کانادا را داشته باشد. این تجربه می‌تواند به صورت حضور به عنوان نیروی کار ماهر موقت در کبک کانادا باشد و یا به عنوان دانشجوی بین‌المللی این ایالت در کانادا. متقاضیان استفاده از این برنامه مهاجرتی باید تسلط خود به زبان فرانسه به ویژه در مهارت گفتاری را نشان دهند و روی هم رفته از دانش زبانی خوبی برخوردار باشند. ملزومات دیگری نیز برای برخورداری از حق شرکت در این برنامه مهاجرتی ایالت کبک کانادا وجود دارد که از آن جمله می‌توان به سکونت در ایالت کبک کانادا در زمان ارائه و فرآیند رسیدگی به درخواست اشاره کرد.

برنامه سرمایه گذاری کبک  

برای شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری کانادا یا (Quebec Investor Program)، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید دارای سرمایه‌ای خالص به اندازه 2 میلیون دلار کانادا باشند. به علاوه، از متقاضیان مهاجرت به ایالت کبک در کانادا خواسته می‌شود تا 1.2 میلیون دلار کانادا را به سرمایه‌گذاری در برنامه‌های مالی کبک اختصاص دهند. متقاضیانی که این شرط را دارا باشند ممکن است بتوانند برای اقامت دائم در کبک کانادا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری کبک واجد شرایط باشند.

برنامه کارآفرینی کبک

برنامه کارآفرینی کبک یا (Quebec Entrepreneur Program) نیازمند این شرایط است که شخص متقاضی علاوه بر داشتن وضعیت مالی مناسب، تجربه مرتبط و علاقه لازم را برای مدیریت یک کسب و کار در کبک داشته باشد و یا بتواند کسب و کاری را در کبک راه‌اندازی کند.

برنامه خود اشتغالی کبک

برنامه خود اشتغالی کبک کانادا یا (Quebec Self-Employed Program) به عده‌ای خاص از افراد اجازه مهاجرت به کبک کانادا را می‌دهد تا در این ایالت کسب و کار خود را داشته باشند. به منظور اینکه برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه دارای صلاحیت شناخته شوید، باید دارایی خالص متقاضی معادل حداقل 100 هزار دلار کانادا به همراه حداقل 2 سال تجربه کاری مرتبط با کسب و کار مربوطه داشته باشید.

اخذ مدرک پذیرش کبک برای اقامت موقت در کبک کانادا

برخی از برنامه‌های اقامت موقت در کبک نیازمند دریافت گواهی پذیرش کبک (CAQ) هستند. عموماَ دانشجویان بین‌المللی از این روش برای دریافت اقامت موقت کبک کانادا اقدام می‌کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که نباید این مدرک را که درواقع همان اقامت موقت کاناداست با مدرک اقامت دائم کبک کانادا اشتباه بگیرید.  

پیشنهاد شغلی معتبر

چنانچه کارفرمایی در منطقه کبک کانادا بخواهد شخصی با ملیت خارجی را به خدمت بگیرد، می‌تواند پیشنهاد شغلی خود را که از طرف MIDI دارای اعتبار شناخته می‌شود به چنین فردی ارائه دهد. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی در حقیقت امتیازی بسیار مثبت برای برنامه نیروی کاری ماهر (QSW) کانادا که در ابتدای این بخش به آن اشاره شد، محسوب می‌شود. دلیل این موضوع نیز آن است که با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی در مونترال تا 8 امتیاز و خارج از مونترال تا 10 امتیاز به دارنده پیشنهاد شغلی تعلق خواهد گرفت. دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی نیازمند شرایط دیگری نیز است که شامل شرایط و موقعیت شغل مورد نظر و شرایط مربوط به فرد متقاضی می‌شود. برای دریافت اطلاعات کامل و آگاهی از این شرایط می‌توانید با کارشناسان ما در تیم تراست تماس بگیرید.

اداره مهاجرت کانادا در تورنتو

اداره مهاجرت کانادا در تورنتو

تورنتو کانادا را می‌توان محبوب‌ترین مقصد متقاضیان برای مهاجرت به کانادا دانست چرا که اولین نسل از مهاجران حدود 47 درصد از جمعیت این شهر کانادا را تشکیل می‌دهند. محبوبیت تورنتو برای مهاجران نیز قابل درک است از این رو که تورنتو مرکز اقتصادی کاناداست. تیم تراست با آگاهی از مشاغل مورد نیاز مناطق مختلف کانادا از جمله تورنتو، به صورت اختصاصی نیازهای بازار کار تورنتو را بررسی کرده است و با توجه به مهارت‌های شما، مشاوره‌های تخصصی لازم را برای مهاجرت به تورنتو کانادا در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

اداره مربوط به مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در ایالت‌های مختلف از جمله تورنتو خدمات مربوط به امور مهاجرتی را ارائه می‌دهد. اگرچه اداره مهاجرت کانادا پیشنهاد می‌کند تا برای تماس با این اداره و یا یکی از اداره‌های مهاجرتی کانادا مانند اداره مهاجرت کانادا در تورنتو، از فرمی استفاده شود که به صورت آنلاین در سایت قرار گرفته است. با مراجعه به این نشانی نیز می‌توانید، آدرس اداره مهاجرت کانادا در تورنتو را مشاهده کنید.

از جمله خدماتی که موسسه تراست به متقاضیان مهاجرت به کانادا ارائه می‌دهد، انجام کلیه مکاتبات رسمی با نهادهای قانونی در کانادا است. چنانچه نیاز به برقراری تماس با اداره مهاجرت کانادا در تورنتو باشد، وکلای با تجربه تراست می‌توانند به خوبی در ارائه این خدمت شما را راهنمایی کنند.

همچنین، اداره مهاجرت کانادا، 4 روش مهاجرتی به تورنتو کانادا را پیشنهاد داده است که با در نظر گرفتن شرایط هر یک از برنامه‌های اعلام شده از سوی اداره مهاجرت کانادا در تورنتو می‌توانید برای دریافت اقامت دائم تورنتو کانادا اقدام کنید. در ادامه قصد داریم تا مروری بر این چهار روش مهاجرتی داشته باشیم.

برنامه اکسپرس اینتری – نیروی کار ماهر فدرال

برنامه اکسپرس اینتری به طور کلی برنامه‌ای مهاجرتی به کاناداست که به نیروهای کاری ماهر تعلق دارد. طوری که این برنامه مهاجرتی محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی به کاناداست و هر ساله ده‌ها هزار مهاجر از طریق برنامه اکسپرس اینتری وارد خاک کانادا می‌شوند. برنامه نیروی کار ماهر فدرال زیر شاخه‌ای از برنامه اکسپرس اینتری است که از ویژگی‌های آن این است که برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نیازی به تجربه حضور در کانادا در گذشته نیست.

به یاد داشته باشید که برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر فدرال کانادا بسیار رقابتی است و در آن با استفاده از روش امتیازدهی به مقایسه داوطلبان مهاجرت به کانادا می‌پردازند. وکلای مهاجرتی تراست با داشتن تخصص و سابقه درخشان در کلیه امور مهاجرتی از جمله مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر فدرال کانادا، می‌توانند به بهترین شکل شما را برای شرکت و پذیرش در برنامه اکسپرس اینتری کانادا راهنمایی کنند. 

برنامه داوطلب مهاجرت آنتاریو

برنامه داوطلب مهاجرت آنتاریو یا (OINP) برنامه داوطلب استانی است که به ایالت آنتاریو این اجازه را می‌دهد تا به شهروند خارجی برای ارائه اقامت دائم یاری رساند. برنامه داوطلب مهاجرت آنتاریو دارای مشخصات و شرایط متعددی است که هر کدام از روش‌های ارائه شده در این برنامه مهاجرتی به کانادا، فرآیندهای درخواست و ضوابط مورد نیاز خود را می‌طلبند.

 به عنوان مثال، در برنامه کارآفرین آنتاریو که یکی از راه‌های اخذ اقامت کانادا در برنامه داوطلب مهاجرت آنتاریو است، به مالکان کسب و کارهای مختلف که دارای مهارت و شرایط مالی ایجاد کسب و کار در آنتاریو کانادا هستند، اجازه اقامت دائم در کانادا را می‌دهد. می‌توانید برای دریافت تمامی روش‌های ممکن مهاجرت به کانادا تورنتو و آنتاریو، با وکلای حرفه‌ای موسسه تراست تماس بگیرید تا ضمن بررسی صلاحیت شما برای شرکت در هر یک از برنامه‌های مهاجرتی به کانادا، راهنمایی و مشاوره‌های لازم را نیز دریافت کنید.

ادامه تحصیل در تورنتو

ادامه تحصیل در تورنتو

راهی عالی برای مهاجرت به تورنتو کانادا، شرکت در برنامه‌های آموزشی ارائه شده برای دانشجویان بین‌المللی است. برخی برنامه‌های مهاجرتی به کانادا به طور خاص برای فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا در نظر گرفته شده است. حتی تحصیل در کشور کانادا به شما فرصت داشتن امتیازات بیشتر را برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا خواهد داد. اغلب دانشجویان بین‌المللی که از کالج یا دانشگاه در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای برنامه‌ی “اجازه کار مخصوص فارغ‌التحصیلان (PGWP)” اپلای کنند. این برنامه به داوطلبان اجازه اقامت در کانادا را تا حداکثر به مدت 3 سال می‌دهد، طوری که در این مدت حق کار در کانادا را خواهند داشت. این موضوع از آن رو بسیار اهمیت دارد که داشتن تجربه کار در کانادا امتیاز بسیار خوبی است که می‌تواند به موفقیت متقاضی در برنامه اکسپرس اینتری و اخذ اقامت دائم کانادا کمک فراوانی کند.

ذکر این نکته ضروری است که تعدادی از بهترین دانشگاه‌های کانادا در تورنتو قرار دارند. دانشگاه تورنتو (University of Toronto) به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است و دانشگاه‌های دیگر مانند دانشگاه یورک (York University) و دانشگاه رایرسون (Ryerson University) به عنوان دانشگاه‌های برتر و دانشگاه‌های شناخته شده‌ای در جهان هستند. وکلای تحصیلی تیم تراست با شناخت دقیق دانشگاه‌های کانادا می‌توانند در اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌ها و کالج‌های تورنتو کانادا شما را یاری کنند. به علاوه، وکلای حرفه‌ای تراست با درنظرگیری شرایط متقاضی اقامت در کانادا ضمن ارائه تمامی فرصت‌های مهاجرتی به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، مناسب‌ترین شیوه را برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا که متناسب با شرایط و مهارت‌های داوطلب است به او پیشنهاد خواهند داد.

کار در کانادا

تجربه کار کانادایی یکی از روش‌های عالی برای دریافت اقامت دائم کانادا است. اگرچه دریافت اجازه کار در کانادا تورنتو می‌تواند چالشی و دشوار باشد، اما وکلای تیم تراست با برخورداری از تجربه‌ای درخشان در ارائه مشاوره‌های موفق مهاجرت کاری به کانادا شما را در این مسیر نیز یاری خواهند کرد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن بررسی تمامی شرایط شما به شکلی تخصصی، با بهره‌مندی از تمامی اطلاعات دقیق و به روز اداره مهاجرت کانادا در تورنتو می‌توانند بهترین راهنمایی را با توجه به شرایط و خواسته‌های شما ارائه دهند. بدین منظور می‌توانید با مراجعه به سایت تراست و پُر کردن فرم ارزیابی رایگان، ضمن ارائه اطلاعات اولیه خود برای مهاجرت به کانادا، کارشناسان ما را در جریان درخواست خود قرار دهید تا در اولین فرصت، پس از بررسی اطلاعات، برای ارائه مشاوره مهاجرتی به کانادا با شما تماس گرفته شود.

وزارت مهاجرت کانادا

تمامی مسائل مرتبط با مهاجرت به کانادا از جمله درخواست سفر به کانادا، ادامه تحصیل در کانادا، درخواست کار یا مهاجرت به کانادا و درخواست اقامت دائم، موقت و شهروندی کانادا در رابطه مستقیم با وزارت مهاجرت کانادا است. با مراجعه به این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری در رابطه با وزارت مهاجرت کانادا و شخص مسئول بیابید.

در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی اداره مهاجرت کانادا بپردازیم. همچنین، به شکل ویژه به معرفی سایت اداره مهاجرت کانادا کبک و اداره مهاجرت کانادا در تورنتو پرداختیم. به علاوه، با معرفی روش‌ها و برنامه‌های مهاجرتی که سایت اداره مهاجرت کانادا برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است، کوشیدیم تا شما را با این برنامه‌ها آشنا کنیم. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت راهنمایی می توانید ضمن مراجعه به سایت تراست و دریافت آخرین اخبار مهاجرت به کانادا و اطلاعات مربوط به برنامه‌های مهاجرتی به کانادا، با مشاوران ما در مجموعه تراست تماس بگیرید و درخواست و شرایط خود را برای بررسی بیشتر و تخصصی‌تر اعلام کنید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

اداره مهاجرت کانادا چه وظایفی را بر عهده دارد؟

فرآیند تمامی امور مرتبط با مهاجرت به کانادا در این اداره پیگیری می‌شود و شما برای دریافت انواع ویزاها باید درخواست خود را به این اداره تقدیم کنید. گفتنی است، برای اقامت دائم یا موقت، ویزای تحصیلی، مهاجرت کاری، سفر موقت به این کشور یا هر گونه ویزای دیگر، شما باید مدارک خود را برای تایید به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید.

آیا برای دریافت ویزاهای مختلف نیاز به مراجعه حضوری به سفارت یا دفتر مربوطه است؟

بر اساس شرایط بیان شده از طرف مقامات دولتی کشور کانادا، شما می‌توانید درخواست ویزای خود را به همراه مدارک کامل از طریق وب سایت آنلاین به این نشانی پیگیری کنید. باید گفت، در صورت تکمیل بودن مدارک و بارگذاری کامل آن‌ها، تنها نیاز به گذراندن مرحله بیومتریک برای ویزا خواهید داشت.

آیا اداره مهاجرت کانادا در کشور ایران نیز خدماتی را ارائه می‌دهد؟

به دلیل مشکلات موجود، فعلا این اداره در داخل کشور ایران خدماتی را ارائه نمی‌دهد و متقاضیان برای دریافت خدمات مرتبط باید به سفارت این کشور در کشورهای همسایه مراجعه کنند. با این حال، به دلیل وجود خدمات آنلاین ویزای کانادا، شما روشی آسان و بدون دردسر را برای ثبت درخواست و تکمیل فرآیند آن در پیش رو دارید.

از کدام طریق می‌توان اطلاعات جامع و کاملی در مورد روش‌های مهاجرتی به این کشور دریافت کرد؟

وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا به این آدرس، بهترین منبع برای اطلاع از روش‌های مختلف مهاجرتی است. شما می‌توانید در این وب سایت از آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی اطلاع پیدا کنید و بر اساس شرایط خود، در مورد روش مهاجرت مختص به خودتان اطلاعات جامع و کاملی را به دست بیاورید.

چه اطلاعاتی مرتبط با شغل و کسب و کار در وب سایت اداره مهاجرت کانادا موجود است؟

شما می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز مرتبط با مهاجرت کاری و ویزای شغلی کانادا را در این وب سایت به دست آورید. اطلاعاتی مانند یافتن شغل، شرایط بازنشستگی، شرایط بیمه، فهرست شغل‌های مورد نیاز، شرایط راه اندازی کسب و کار، قوانین استخدام و … در سایت اداره مهاجرت موجود است.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید