سایت های کاریابی کانادا

کاریابی در کانادا

کشور کانادا به‌عنوان یکی از بهترین کشور­های جهان برای زندگی، دارای یکی از برترین اقتصاد­های جهان با کمترین نرخ بیکاری نیز می­باشد که بسیاری از جوانان و نیرو­های کار تازه‌نفس را برای زندگی در این کشور ترغیب می­کند. فضای مناسب برای کسب­و­کار­های مختلف و اهمیت کارآفرینی در این کشور، موقعیت­های عالی برای مهاجرت افراد پخته­تر باسابقه کاری بیشتر را نیز فراهم کرده است. ازاین‌رو کانادا کشور مطلوب افراد مختلف برای مهاجرت­­های کاری است. مسئله کاریابی در بین افراد متقاضی مهاجرت کاری به کانادا مسئله­ای پر­اهمیت است. در میان روش­های مختلف کاریابی در کانادا، یکی از آسان­ترین و سریع­ترین روش­ها استفاده از سایت­های کاریابی کانادا است. در ادامه این مقاله با تراست همراه باشید تا با سایت­های کاریابی کانادا بیشتر آشنا شویم.

نوشتن رزومه و کاورلتر

نوشتن رزومه و کاورلتر

قبل از اقدام برای یافتن یک کار و شغل مناسب نوشتن رزومه‌ای قوی درجه اهمیت بالاتری دارد. در نگارش رزومه باید نهایت دقت را داشته باشید و توضیحی مناسب و حرفه‌ای از تمام تحصیلات، مهارت­ها و تجربه­های خود ارائه دهید. رزومه بایستی به زبانی کاملاً شفاف و روشن نوشته شود و کوتاه و مختصر باشد. بسیاری از وب­سایت­های معتبر کاریابی کانادا برای نوشتن رزومه به شما کمک خواهند کرد. همچنین شما برای گرفتن مشاوره در این زمینه می‌توانید با مشاوران تراست تماس بگیرید.

کاورلتر نامه‌ای توضیحی که در کنار رزومه برای یافتن کار در کانادا به شما بسیار کمک خواهد کرد. در کاورلتر شما فرصت این را خواهید داشت که با نوشتن متنی تأثیرگذار مسئول استخدام را مجاب کنید که برای کار کردن در سمت شغلی مدنظر در شرکت او بهترین هستید. نوشتن کاورلتر زیره­کاری­های بسیار دارد که در مقاله‌ای دیگر به‌تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

کاریابی و سایت های کاریابی

یکی از متداول­ترین روش­ها برای یافتن کار در کانادا توسط جویندگان کار استفاده از وب­سایت­ ‌های معتبر دولتی و خصوصی کاریابی کانادا است. صدها موقعیت شغلی روزانه در سایت­های کاریابی کانادا قرار داده می­شود که جویندگان کار می­توانند با فرستادن رزومه به‌صورت آنلاین برای گرفتن شغل اقدام کنند. در زیر به تعدادی از سایت­های رسمی کاریابی در کانادا اشاره خواهیم کرد:

 ایندید ، معتبرترین سایت کاریابی کانادا

ایندید ، معتبرترین سایت کاریابی کانادا

این سایت در سال 2004 با هدف کمک کردن به افراد برای یافتن شغل ایجاد شد. اکنون این سایت با 250 میلیون کاربر در ماه و اضافه کردن 10 لیست کاری جدید در هر ثانیه بزرگ‌ترین وب­سایت کاریابی در سراسر جهان و کانادا است. indeed  علاوه بر اینکه بزرگ‌ترین وبسایت کاریابی در کانادا، بهترین وب­سایت کاریابی در کانادا نیز هست. در این وب­سایت مشاغل از هر دسته و هر صنعت، در هر سطحی از تجربه و هر تایم کاری (آزاد، تمام‌وقت، نیمه‌وقت، کارورزی) قرارداده می­شوند.  در این وب­سایت جستجوی مشاغل عنوان شغلی، محدوداحقوق، موقعیت مکانی، سطح تجربه امکان­پذیر خواهد بود.

استفاده از این وب­سایت برای تمام کاربران آن کاملاً رایگان است و حتی اجباری برای ایجاد یک حساب در این سایت وجود ندارد. اما با ایجاد حساب در وب­سایت indeed در صورت ایجاد فرصت­های شغلی جدید شما از طریق ایمیل مطلع خواهید شد. همچنین می‌توانید رزومه خود را در سایت بارگذاری کنید تا فرآیند ارسال درخواست شما برای مشاغل با سرعت بیشتری انجام شود و یا پیام‌هایی از استخدام‌کنندگان و کارفرمایان احتمالی دریافت کنید.

در این سایت همچنین بخش­هایی برای مقایسه حقوق و نظرات کارمندان شرکت­ها وجود دارد که شما می‌توانید با مراجعه به این بخش‌ها نظرات کارمندان در مورد شرکت­ها را بخوانید. این بخش­ها به شما برای انتخاب بهتر کمک خواهند کرد.

مانستر، سایت رسمی کاریابی کانادا

یکی از پیشگامان در عرصه جذب دیجیتال کارمندان سایت کاریابی monster است. این سایت با هدف نزدیک کردن شرکت­ها و استعدادها در سال 1994 راه­اندازی شد. اکنون این سایت با بارگذاری بیش از 29 رزومه در و 7900 درخواست کار در دقیقه، یکی از بزرگ‌ترین سایت­های کاریابی در کانادا و سراسر جهان است.

در این وب­سایت معتبر کاریابی شما می­توانید بر اساس مکان، شرکت، عنوان شغلی، تاریخ ثبت آگهی و مدت‌زمان اعتبار مشاغل موردعلاقه خود را به‌طور رایگان جستجو کنید. برای استفاده از لیست­های شغلی monster.ca  باید در این وب­سایت حساب کاربری ایجاد کنید که البته ساختن حساب کاربری در سایت Monster بسیار ساده و سریع صورت می‌گیرد. با داشتن یک حساب کاربری شما این امکان را خواهید داشت تا مشاغل موردعلاقه خود را ذخیره کنید و در صورت ایجاد فرصت جدید شغلی در زمینه موردعلاقه خود از طریق ایمیل مطلع شوید.

 در این وب­سایت امکان جستجوی مشاغل بر اساس سطح حقوق و تجربه وجود ندارد. اما در این وب­سایت می‌توانید با پرداخت 129 تا 349 دلار از ابزار جستجو و مقایسه مشاغل بر اساس حقوق، پروفایل linked in و رزومه و کاورلتر بهره­مند شوید.

گلس دور، سایت معتبر کاریابی کانادا

این وب­سایت کاریابی در سال 2008 برای ایجاد شفافیت در حقوق و بازبینی صادقانه شرکت­ها برای میلیون کارمند فعلی و کارمندان آینده در سطح جهان ساخته ­شد. اکنون بیش از 60 میلیون نظر و بازبینی در مورد شرکت­ها و 10 میلیون فرصت شغلی و یک‌میلیون کارفرما در این وب­سایت کاریابی وجود دارد. در Glassdoor.ca متقاضیان کاریابی می­توانند هم‌زمان با جستجوی مشاغل به اطلاعات شفافی در مورد مزایا و حقوق هر شرکت، مدیرعامل آن، فضای کاری و .. دست یابند.

برای شروع جستجو در Glassdoor.ca که از بهترین سایت­های کاریابی در کانادا است ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید، رزومه خود را بارگذاری کنید و گزینه دریافت ایمیل را انتخاب کنید تا در صورت ایجاد فرصت­های شغلی جدید از طریق ایمیل مطلع شوید. در هر لیست شغلی فعال در این وب­سایت شما می­توانید اطلاعات مربوط به موقعیت شغلی موجود و نحوه ارسال درخواست برای آن، اطلاعاتی کلی در مورد شرکت، رتبه­بندی و نظرات ناشناس در مورد شرکت، مدیرعامل، حقوق و مزایا را رؤیت کنید.

همچنین شما به‌عنوان متقاضیان کاریابی در کانادا می‌توانید به‌حساب کاربری هر شرکت در Glassdoor.ca مراجعه کنید تا نظرات را در مورد تجربه کارمندان آن شرکت­ها و همچنین تجربه سایر مصاحبه‌شوندگان در این شرکت­ها را ببینید. دیدن این نظرات می­تواند شما را برای مصاحبه بهتر آماده کند. تمامی خدمات در این وب­سایت کاریابی کانادا رایگان است.

فلکس جابز ، وب­سایت کاریابی کانادا

این وب‌سایت در سال 2007 توسط Sara Sutton برای کسانی که از یافتن شغل خانگی انعطاف‌پذیر، قانونی ناامید شده­اند ایجاد شد. از زمان تأسیس این وب­سایت تاکنون با بیش از 25000 لیست از مشاغل 5000 شرکت در سراسر جهان وب­سایت flexjobs بزرگ‌ترین وب­سایت یافتن دورکاری است. 

هزینه عضویت در این سایت برای یک هفته آزمایشی، 6.95 دلار، برای یک ماه عضویت 14.95 دلار و برای هر سه ماه عضویت، 29.95 دلار است. عضویت سالیانه این سایت نیز 49.95 دلار است. این هزینه صرف تحقیقات در مورد اصیل بودن آگهی­های استخدامی خواهد شد تا جویندگان کار با آرامش خاطر به این سایت اعتماد کنند. استفاده‌کنندگان از این وب­سایت به لطف فضای بدون تبلیغات و کلاه‌برداری، صرفه­جویی زیادی در تایم و انرژی خود خواهند کرد.

لینکدین ، سایت معتبر کاریابی کانادا

لینکدین بهترین وب­سایت کاریابی کانادا برای گرفتن ارتباط مستقیم با کارفرمایان است. این وب­سایت که در سال 2003 راه­اندازی شد یک شبکه اجتماعی، یک پایگاه برای فرصت­های شغلی و یک رزومه دیجیتال برای شماست. برخلاف اکثر وب­سایت­های کاریابی LinkedIn به شما این امکان را می­دهد که کارفرمایان و سایر افراد را به شبکه اجتماعی خود اضافه کنید و بتوانید به‌طور مستقیم با آن­ها در ارتباط باشید.

پروفایل شما در LinkedIn مانند یک رزومه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت که در زمان ایجاد فرصت­های شغلی برای کارفرمایان ارسال می‌شود. ازاین‌رو برای ساختن پروفایلی دقیق و بهینه برای دسترسی به کارفرمایان دقت لازم را داشته­باشید. ایجاد پروفایل در LinkedIn و مرور فرصت­های شغلی در این سایت رایگان است اما LinkedIn گزینه‌ای تحت عنوان عضویت برتر ارائه داده است که کاربران با این عضویت می­توانند ببینند چه کسانی پروفایل آن­ها را دیده­اند، اطلاعات افرادی که برای فرصت­های شغلی مشابه و موردعلاقه آن­ها درخواست داده­اند را مشاهده کنند و به افرادی که هنوز به لیست دوستان آن­ها اضافه نشده‌اند پیام دهند.

جاب بانک ، سایت معتبر کاریابی دولتی کانادا

سایت Job Bank یکی از سایت­های کاریابی دولتی کانادا است که در آن شرکت­های کانادایی نیروی کار خارجی خود را به‌آسانی و تحت نظر موسسه مهاجرت کانادا پیدا می‌کنند. ازاین‌رو بررسی و دیدن فرصت­های شغلی در این سایت برای افراد مهاجر می­تواند مفید واقع شود.

ورک پولیس ، سایت معتبر کاریابی کانادا

وب­سایت workopolis نیز از پیشگامان عرصه کاریابی دیجیتال بوده است که از سال 1999 فعالیت خود در این زمینه را آغاز نموده است. در این سایت کاریابی کانادا می‌توانید شغل موردنظر خود، در شرکت مطلوب خود را به دو زبان انگلیسی و کانادایی جستجو کنید.

گوگل فور جاب ، سایت کاریابی کانادا

یکی دیگر از سایت­های کاریابی در کانادا Google for job است که استفاده از آن مانند استفاده از گوگل بسیار آسان است. شما می‌توانید با جستجوی هر کلمه کلیدی مانند شغل موردنیاز خود، یا شرکتی خاصی فهرستی از مشاغل شغلی مرتبط با آن را ببینید و با کلیک روی هر گزینه به سایت اصلی کاریابی وارد می‌شوید. مزیت استفاده از این وب­سایت این است که موارد اضافی و غیر مرتبط را حذف می­کند که باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

الوتا ، سایت کاریابی کانادا

Eluta یک موتور جستجوی کانادایی است که آگهی استخدامی بیش از 10000 وب­سایت از کارفرمایان کانادایی را برای شما نمایش می­دهد. برای دیدن سایت اصلی هر آگهی استخدامی کانادا پیوند به صفحات اصلی کارفرمایان قرار داده‌شده است. همچنین این وب­سایت این امکان را به شما می­دهد تا برای دریافت ایمیل­ از موقعیت­های شغلی جدید ایجادشده ثبت­نام کنید.

رابرت هاف ، سایت کاریابی کانادا

در این سایت می‌توانید رزومه خود را بارگذاری کرده و برای هزاران فرصت شغلی که بسیاری از آن مختص به وب­سایت Roberthalf است درخواست ارسال کنید. مشاغل را بر اساس عنوان شغلی، ساعات کاری جستجو کنید و برای دریافت ایمیل در هنگام ایجاد فرصت­های شغلی جدید ثبت­نام کنید.

 کریر بیلدر ، سایت کاریابی کانادا

تمام فهرست‌های بهترین سایت­های کاریابی کانادا بدون این وب­سایت ناقص خواهند بود. سایت CareerBuilder با داشتن ابزار­های جستجوی پیشرفته، جستجوی مشاغل را بر اساس مکان، سطح مهارت و میزان حقوق، امکان­پذیر می­کند. شما می­توانید رزومه خود را در هر قالب دلخواه در این وب­سایت کاریابی کانادا بارگذاری کنید. این وب­سایت همچنین خدماتی مانند مشاوره­ شغلی و معرفی منابع شغلی به جویندگان کار نیز دارد.

سیمپلی هایرد ، سایت کاریابی کانادا

یکی دیگر از بهترین سایت­های کاریابی کانادا SimplyHired است که یک موتور جستجوی مشاغل است. در این وب­سایت می­توانید هشدار­های ایجاد مشاغل جدید را از طریق ایمیل دریافت کنید و جستجوهای شغلی خود را ذخیره کنید. امکان جستجوی مشاغل در این سایت بر اساس شرکت­هایی که افراد باسابقه بالا را استخدام می­کنند، تنوع بیشتری دارند و شیوه­های سازگار با محیط‌زیست را رعایت می­کنند، وجود دارد.

تلنتگه ، سایت کاریابی کانادا  

وب­سایت کاریابی کانادا talentegg برای دانشجویان و افرادی که به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده­ اند، فرصت­های شغلی تمام‌وقت و نیمه‌وقت، متناسب با میزان مهارت و تحصیلات ارائه می ­دهد.

ای فایننشیال کریر ، سایت کاریابی کانادایی

اگر به دنبال مشاغلی در زمینه مالی، بانکی، حسابداری و تکنولوژی در کانادا هستید، سایت کاریابی کانادایی Efinancialcareer.com می‌تواند گزینه مناسبی برای جستجوی شغل در این زمینه­ ها باشد.

پلنت فور ایت ، سایت کاریابی در کانادا

سایت کاریابی Planet4it.com فرصت‌های شغلی در زمینه آی تی، تکنولوژی و فناوری اطلاعات، برای افراد علاقمند به کار در این زمینه وجود دارد.

 جاب بوم ، سایت کاریابی کانادا استان کبک

سایت jobboom بزرگ‌ترین وب­سایت کاریابی کبک است که خدمات خود را به هر دو زبان اصلی ارائه می­دهد. در این وب­سایت، متقاضیان کاریابی این امکان را دارند، که با بارگذاری رزومه خود، به‌طور مستقیم برای فرصت­های شغلی مدنظر­ خود درخواست ارسال کنند یا به بخش پیشنهادات شغلی که از طریق ایمیل به متقاضیان ارسال می­شود، پاسخ دهند. در این وب­سایت کاریابی در کبک همچنین راهنمای شغلی و مقالاتی درباره موضوعات خودآموزی، روند بازار و مسیر­های شغلی موفق وجود دارد.

سایر وب­سایت های معتبر کاریابی کانادا

کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

چشم و گوش بسته انتخاب نکنید!

متخصصین موسسه تراست شرایط شما را به دقت ارزیابی میکنند و مناسب ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد میدهند.

سوالات متداول

چطور به کارفرمایان در کانادا دست پیدا کنیم؟

از طریق بسیاری از سایت­های کاریابی کانادا می‌توان به کارفرمایان کانادایی دست‌یافت. یکی از بهترین وب­سایت­های کاریابی کانادا برای گرفتن ارتباط مستقیم با کارفرمایان در کانادا LinkedIn است.

چه مشاغلی در کانادا مورد نیاز است؟

بر طبق آخرین آمار­ها مشاغل موردنیاز در کانادا، همکاران فروش، رانندگان، پرستاران، مشاوران اقتصادی، مدیران منابع انسانی، مهندسان برق، تجار، مدیران پروژه، کارگران، مدیران توسعه کسب‌وکار، جوشکاران، منشیان، رانندگان هستند.

لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را از کجا پیدا کنیم؟

با مراجعه به سایت­های کاریابی در کانادا می‌توانید به لیست مشاغل موردنیاز در کانادا دست‌یابید.

هزینه استفاده از یک سایت کاریابی کانادا چقدر است؟

بیشتر سایت­های کاریابی رایگان هستند اما بعضی از آن­ها نیز هزینه اشتراک دریافت می‌کنند. هزینه اشتراک وب­سایت­های کاریابی کانادا بسته به سایت و سطح خدمات ارائه‌شده می‌تواند از 9.99 تا 50 دلار در ماه باشد. هزینه سرویس­های دیگر مانند نوشتن رزومه، بهینه‌سازی مشخصات و پروفایل linkedIn می‌تواند تا 350 دلار باشد.

آیا یافتن شغل از طریق وب­سایت­های کاریابی کانادا امکان­پذیر است؟

بسیاری از سایت­های کاریابی کانادا فرصت­های شغلی فراوان در زمینه‌های مختلف، برای سطوح مختلف تحصیلات و تجربه به‌طور رایگان و آنلاین در اختیار شما قرار خواهند داد. استفاده از این وب­سایت­ها فرصتهایی در اختیار شما قرار می‌دهد که از طرق دیگر قابل‌دسترسی نیست.

بهترین وب­سایت کاریابی کانادا کدام است؟

در این مقاله به بررسی بهترین سایت‌های کاریابی کانادا پرداختیم و به بررسی ویژگی­های آنان پرداختیم. انتخاب بهترین وب­سایت بسته به ویژگی­های مدنظر شما دارد اما یکی از بهترین سایت‌های کاریابی کانادا سایت indeed.com  است. پس از بررسی لیست وب­سایت­های کاریابی در این مقاله ممکن است تصمیم بگیرید در چند وب­سایت کاریابی کانادا حساب کاربری ایجاد کنید. زیرا هر وب­سایت فهرست‌های شغلی متفاوتی برای شما ارائه خواهد داد.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • جعفرایمانی

  با سلام ودرود و تشکر از اطلاعات عالی که دادید 48ساله و متاهل از تبریز هستم کارشناسی تربیت بدنی وراننده پایه 1ترانزیت و اتوبوسهای 18متری شهری هستم ایا میتوانم در کانادا کتر پیدا کنم و درصد موفقیتم چقدر میباشد با تشکر

  • مشاور موسسه تراست

   در صورت داشتن شرایط لازم میشه از طریق ویزای کار براتون اقدام کرد. برای بررسی شرایط میتونید با کارشناسان موسسه مشاوره بگیرید.

 • علیرضا منصوریان

  سلام بنده اتباع افغانستان هستم و اقامت دارم و با یک شهروند ایرانی ازدواج کردم
  شغلم در حال حاضر تکنسین ماشین آلات نایلون و نایلکس هست
  آیا می‌توانید در زمینه پیدا کردن شغل مرتبط در کانادا کمکم کنید؟

 • سارا سلحشور

  درورد – آیا میتوانم از طریق ایران جهت تخصص مدلینگ رشته انیمیشن ( که متخصص آن هستم ) اقدام کنم جهت کار در کانادا ؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. بله امکانش وجود دارد. برای بررسی دقیق تر رزومه تان نیاز است با مشاورین ما یک مشاوره داشته باشید.