کارآموزی در خارج از کشور

کارآموزی در خارج از کشور

یکی از بهترین روش‌‌‌ها برای رسیدن به هدف و شغل مورد علاقه‌تان، کارآموزی در آن شغل حین تحصیل است. گذراندن دوره‌‌‌های کارآموزی حین تحصیل با مزایای زیادی همراه است، از جمله کسب تجربه بیشتر در بازار کار مربوط به رشته تحصیلی‌تان.

یکی از دغدغه‌‌‌های دانشجویان حین تحصیل، یافتن شغل مرتبط به رشته آن‌‌‌ها پس از اتمام دوره تحصیلی است. کارآموزی برای محصلان به کشور‌ و محل زندگی آن‌‌‌ها ختم نمی‌‌شود، بلکه کارآموزی در خارج از کشور می‌تواند یکی از انتخاب‌‌های شما برای کسب تجربه بیشتر باشد. شما می‌توانید با زبان‌‌های مختلف آشنا شوید، از فرهنگ مردم آن کشور مطلع شوید و شیوه کاری و قوانین کار در آن کشور را بیشتر بشناسید.

کارآموزی در خارج از کشور می‌تواند فرصت خوبی برای یک ماجراجویی به یادماندنی در زندگی شما باشد و در عین حال به پیشرفت‌تان در زندگی و شغل آینده‌تان کمک بسیاری خواهد کرد. شما می‌‌توانید با اخذ ویزا کارآموزی کشوری دیگر، از جاذبه‌‌های دیدنی آن کشور بهره‌مند شوید و فرهنگ آن را نیز بشناسید.

همچنین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های کارآموزی در کشور‌‌های دیگر امکان ادامه شغل خود به صورت رسمی‌ است که منجر به دریافت ویزا آن کشور خواهد ‌شد. شما می‌توانید بر اساس رشته تحصیلی خود یک کشور خارجی را برای گذراندن دوره کارآموزی انتخاب کنید. به عنوان مثال، رشته‌های مربوط به فناوری در کشو‌ر‌‌‌های آلمان و ژاپن و رشته‌های مربوط به تجارت در کشور چین از اعتبار بیشتری برخوردار هستند و امکان پیشرفت را برای شما فراهم می‌‌کنند. در ادامه با تراست همراه باشید..

مهاجرت از طریق کارآموزی

مهاجرت از طریق کارآموزی

کارآموزی در خارج از کشور شما را با فضای کاری و اقتصاد آن کشور بیشتر آشنا خواهد ‌کرد. توجه داشته باشید که حین گذراندن دوره کارآموزی ممکن است هیچ نوع حقوقی دریافت نکنید. بنابراین بهتر است که در انتخاب کشور برای کارآموزی بیشتر تحقیق کنید و هزینه‌‌‌های زندگی در آن جا را در نظر بگیرید. برای بالا‌تر بودن شانس خود برای انتخاب از طریق شرکت‌‌‌های معتبر و پیدا کردن دوره کارآموزی مورد نظرتان به تجربه کاری یا تحصیلی بیشتر در رشته منتخب خود نیاز دارید.

همچنین این نکته را فراموش نکنید که بعضی از دوره‌‌‌های کارآموزی همراه با حقوق هستند، اما به ویژگی‌‌‌ها و توانایی‌‌‌های خاصی برای دستیابی به این موقعیت‌‌‌ها نیاز دارید. پس از مهاجرت از طریق کارآموزی تجربه بیشتری در کسب‌و‌کار مورد نظرتان پیدا خواهید ‌کرد و با قوانین کشوری که در آن دوره کارآموزی را می‌‌گذرانید بیشتر آشنا می‌شوید.

اگر هدف شما مهاجرت از طریق کارآموزی است این نکته را در نظر داشته باشید که پس از اتمام دوره کارآموزی امکان پیدا کردن شغل در آن کشور بسیار بالاتر خواهد ‌رفت و با تلاش‌‌‌های بیشتر می‌‌توانید به شغل رویایی‌تان برسید و از طریق آن برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

قوانین هر کشور برای دریافت ویزای کار متفاوت است اما مطمئنا پس از مدتی زندگی کردن در آن کشور و تحقیقات بیشتر با آن‌ها آشنا خواهید ‌شد. هر‌چه قابلیت‌‌‌های شما در رشته منتخب‌تان بیشتر باشد، شانس بیشتری در پیدا کردن دوره کارآموزی مورد علاقه‌تان خواهید داشت. بنابراین، می‌‌توانید آینده بهتری در گرفتن ویزا و مهاجرت از طریق کارآموزی داشته باشید.

کارآموزی در اروپا

کارآموزی در اروپا

اگر به کارآموزی در رشته‌هایی مانند سیاست، روابط بین‌الملل، دیپلماسی یا توسعه بین‌المللی علاقه‌مند هستید، فرصت‌‌‌های زیادی در سازمان‌‌‌های بین‌المللی در کشور‌‌هایی مانند بلژیک، آلمان، فرانسه و سوئیس برای شما وجود‌ دارد. پس از گذراندن دوره کارآموزی در کشور‌‌های اروپایی اشتغال دائمی‌ و پیشرفت شغلی در انتظار شما خواهد ‌بود.

دانشجویان و علاقه‌مندان به مد و طراحی می‌‌توانند گذراندن دوره‌های کارآموزی را در پایتخت‌‌‌های هنری اروپا مانند میلان، برلین، پاریس، بارسلونا و کپن‌‌هاگن را در فهرست اهداف خود قرار دهند. فرهنگ غنی این شهر‌‌ها باعث ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی می‌‌شود و کارآموزان زندگی در شهر‌‌‌های اروپایی را بسیار الهام‌بخش می‌‌دانند.

دوره‌های کارآموزی فصلی متعدد در زمینه‌‌‌های جهاانگردی، مهمان‌نوازی، کار در استراحتگاه‌‌‌ها،‌ مهمان‌خانه‌ها یا هتل‌‌‌ها و همچنین به عنوان راهنمای تور یا کارمند اداری در شرکت‌‌‌های جهانگردی در شهر‌‌‌هایی مانند بارسلونا، پاریس، استکهلم، میلان و برلین برای کارآموزان وجود دارد. کارآموزی در اروپا فرصت خوبی برای شناخت بخش بزرگی از جهان است. همچنین فرصت‌‌‌های زیادی برای کارآموزی در شرکت‌‌‌های بین‌المللی برای افراد فراهم می‌کند.

اقدام برای کارآموزی در خارج از کشور

 مدارک مورد نیاز برای کارآموزی در شرکت‌‌‌های مختلف متفاوت است. شما می‌‌توانید از طریق شرکت‌‌‌های معتبر که در این زمینه مشغول به کار هستند اقدام کنید و دنبال موقعیت کارآموزی مورد نظرتان بگردید. این روش برای شما هزینه‌‌‌هایی در بر خواهد داشت که در ازای خدماتی که آن شرکت به شما می‌‌دهد، باید آن را پرداخت کنید. یکی از مزیت‌‌‌های این روش احتمال بیشتر برای پیدا کردن دوره کارآموزی مورد نظرتان است.

همچنین می‌‌توانید از طریق وبسایت‌‌‌های معتبر و بین‌المللی اقدام کنید و پس از ارسال مدارک مورد نیاز منتظر شروع دوره کارآموزی خود باشید. اقدام برای کارآموزی از این طریق هزینه‌هایی برای شما نخواهد داشت اما امکان پذیرش شما از شرکت‌‌‌های برتر پایین‌تر خواهد آمد.

مدارک مورد نیاز برای کارآموزی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز هر شرکت برای پذیرفتن کارآموز متفاوت است. اما بعضی از مدارکی که به طور کلی برای کارآموزی در خارج از کشور نیاز خواهید داشت شامل فرم درخواست کارآموزی، رزومه، مدارک تحصیلی، توصیه نامه از محل کار یا استادان دانشگاه، نامه برای توصیف تجربیات شما و مقاله‌هایی درباره علاقه شما به کارآموزی در آن شرکت است.

قبل از ارسال مدارک خود تمامی‌ قوانین آن کشور را برای اصول نامه‌نویسی مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت نیاز ترجمه مدارک خود به زبان اصلی آن کشور را فراموش نکنید.

بهترین زمان اقدام برای کارآموزی در خارج از کشور

بهترین زمان اقدام برای کارآموزی در خارج از کشور

اگر دنبال اقدام برای کارآموزی در خارج از کشور هستید. این نکته را در نظر داشته باشید که هر یک از پیشنهاد‌‌‌های کارآموزی یک مهلت زمان مشخصی برای ارسال مدارک دارند.

زمان ارسال مدارک برای کارآموزی‌‌‌های تابستانه در اوایل ماه نوامبر شروع می‌‌شوند. ثبت‌نام برای بعضی از برنامه‌‌‌های کارآموزی بزرگ در شرکت‌‌‌های بین‌المللی زودتر از حالت معمول شروع خواهد شد تا متقاضیان بیشتری برای ارسال مدارک خود اقدام کنند. به طور کلی زمان آغاز اکثر درخواست‌های کارآموزی بین ماه‌های ژانویه و آوریل است. ارسال مدارک برای درخواست کارآموزی در خارج از کشور را هر‌چه زودتر شروع کنید، امکان پذیرش بیشتری خواهید داشت.

بهترین کشور‌‌‌ها برای کارآموزی در سال 2021

در حال حاضر 195 کشور در دنیا وجود دارد. اگر به فکر مهاجرت به کشوری دیگر برای کارآموزی هستید، یکی از عواملی که به شما کمک بسیاری می‌‌کند آگاهی از بهترین کشور‌‌‌ها برای کارآموزی است. در ادامه مطلب به بعضی از این کشور‌‌‌ها اشاره شده است. این فهرست بر‌اساس میزان رضایت کارآموزان و وجود فرصت‌‌‌های بیشتر برای کارآموزی انتخاب شد‌‌ه‌اند. قابل به ذکر است که کشور‌‌‌های سنگاپور، آلمان و کلمبیا به تازگی به این فهرست راه پیدا کرد‌‌ه‌اند.

چین، ژاپن، اسپانیا، استرالیا، انگلستان، سنگاپور، کره جنوبی، آفریقا جنوبی، آلمان و کلمبیا به ترتیب 10 کشور برتر برای کارآموزی در خارج از کشور هستند. این فهرست شامل کشور‌‌‌هایی از سراسر دنیا است که انتخاب شما را برای کارآموزی آسان‌تر می‌‌کند. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره این کشور‌‌‌ها اشاره شده است.

کارآموزی در کانادا

کارآموزی در کانادا

کانادا یک بهشت برای افرادی است که دوست دارند دوره کارآموزی را طی کنند. این دوره‌ها که به اسم دوره های کوآپ شناخته می‌شوند به افراد اجازه می‌دهند در حین تحصیل کارآموز شرکت‌ متناسب با رشته خود باشند و حقوق بگیرند.

کارآموزی در چین

کشور چین با بیش از یک میلیارد جمعیت در رتبه اول برای کارآموزی در خارج ار کشور قرار گرفته است. این کشور با فرهنگی غنی و منحصر به فرد محل زندگی افراد بسیاری از سراسر جهان است و همچنین فرصت‌‌‌های کارآموزی فراوانی به صورت بین‌المللی در اختیار افراد قرار می‌دهد.

کارآموزی در رشته‌های تجارت، مدیریت مالی و بازاریابی بعضی از بهترین انتخاب‌‌‌ها برای گذراندن دوره کارآموزی در این کشور هستند. چین یکی از برترین کشور‌‌‌ها در حوزه انرژی سبز  نیز محسوب می‌شود. بنابراین اگر به فعالیت در این رشته علاقه دارید، کشور چین یکی ار بهترین گزینه‌‌‌ها برای شما است.

کارآموزی در ژاپن

کشور ژاپن علاوه بر داشتن طبیعتی زیبا و شهر‌‌های پر جنب‌وجوش، به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فناوری در جهان شناخته می‌‌شود. شما به راحتی می‌‌توانید در مباحث فناوری و الکترونیک دوره کارآموزی مورد نظرتان را در این کشور پیدا کنید.

کارآموزی در اسپانیا

مطمئنا کشور پر جنب‌وجوش اسپانیا تجربه یک زندگی هیجان‌انگیز را به شما هدیه خواهد داد. آب و‌ هوای مطلوب این کشور یکی از مزایای گذراندن زندگی در اسپانیا است و مطمئنا به یکی از مزایای گذراندن دوره کارآموزی در اسپانیا تبدیل شده است.

شما می‌‌توانید از معماری، آشپزی و فرهنگ خیره کننده اسپانیا حین گذراندن دوره کارآموزی خود لذت ببرید. همچنین بسیاری از دوره‌‌‌های کارآموزی در زمینه‌‌‌های تجارت، اقتصاد، گردشگری و مهمان‌نوازی در این کشور وجود دارد. داشتن اندکی مهارت زبان اسپانیایی یک مزیت به حساب می‌‌آید، اما فرصت‌‌‌های کارآموزی زیادی به زبان انگلیسی در کشور اسپانیا برای کارآموزان خارجی فراهم شد‌‌ه‌ است.

کارآموزی در استرالیا

آب و هوای مطلوب، سواحل زیبا و مردم خوش برخورد استرالیا شرایط مطلوبی را برای کارآموزی در این کشور برای متقاضیان فراهم کرده است. از رشته‌‌‌های برتر برای کارآموزی در استرالیا می‌‌توان به رشته‌‌‌های مربوط به محیط‌ زیست، روابط عمومی‌، بازاریابی و اطلاعات فناوری اشاره کرد.

همچنین اگر در زمینه کارآفرینی و استارتاپ‌ها فعالیت دارید، این کشور انتخاب خوبی برای شما است. اقیانوس آرام، تفریحات آبی مانند موج سواری و حیاط وحش منحصر ‌به ‌فرد استرالیا یکی دیگر از دلایل توجه مردم به این قاره زیبا است.

کارآموزی در انگلستان

به دلیل انگلیسی بودن زبان رسمی‌ این کشور، انگلستان یکی از عالی‌ترین گزینه‌‌‌ها برای کارآموزی در خارج از کشور است. پایتخت این کشور لندن، یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی در دنیا است. همچنین وجود شرکت‌‌‌های بین‌المللی در این شهر فرصت خوبی را برای کارآموزی در این شرکت‌‌‌ها فراهم می‌‌کند. بهترین رشته‌‌‌ها برای کارآموزی در انگلستان تجارت و اقتصاد هستند.

کارآموزی در سنگاپور

کارآموزی در سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از بانفوذترین مراکز اقتصادی در جهان، مکان مناسبی برای یک کارآموز بلند پرواز است. این کشور چهار زبان رسمی دارد، اما زبان انگلیسی جایگاه ویژ‌‌ه‌ای در مراکز تجاری این کشور به دست آورده است.

بنابراین، کشور سنگاپور فرصت‌‌‌های زیادی برای کارآموزانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند فراهم کرد‌‌ه‌است. الکترونیک، علوم پزشکی، جهانگردی و رسانه بعضی از محبوب‌ترین رشته‌‌‌ها برای کارآموزی در سنگاپور هستند. هزینه‌‌‌های زندگی در سنگاپور بسیار بالا است، اما اقتصاد این کشور پتانسیل زیادی برای به دست آوردن درآمد بالا دارد.

کارآموزی در کره جنوبی

الکترونیک، بازی‌‌‌های کامپیوتری، صنعت خودرو و البته رسانه جایگاه ویژ‌‌ه‌ای در شکل‌گیری اقتصاد این کشور دارند. زبان انگلیسی در این کشور از ارزش بالایی برخوردار است، به همین دلیل دانستن زبان انگلیسی دوره کارآموزی را در کره جنوبی برای اتباع خارجی آسان‌تر می‌‌کند.

کارآموزی در آفریقای‌ جنوبی

دوره‌‌‌ه‌ای کارآموزی در زمینه‌‌‌های مختلف مانند توسعه بین‌المللی، حفاظت و ارتباطات در آفریقای جنوبی در برگزار می‌شود. به دلیل وجود طبیعت زیبا، حیات‌وحش و فرهنگ غنی، گذراندن دوره کارآموزی در آفریقای جنوبی به یکی از بهترین تجارب زندگی شما تبدیل خواهد ‌شد.

کارآموزی در آلمان

تعدادی از دوره‌‌‌های کارآموزی در زمینه‌‌‌های مختلف مانند بهداشت، بازاریابی و تجارت در این کشور در دسترس متقاضیان است.

مردم آلمان کمتر کار و بیشتر زندگی می‌‌کنند. در نتیجه، زندگی شادتر و رضایت بخش‌تری دارند. وجود بعضی از شرکت‌‌‌های بین‌المللی در این کشور باعث اقتصاد قوی و پر رونق آلمان شده است که کارآموزی در این منطقه از اروپا را به یکی از بهترین انتخاب‌‌‌ها برای کارآموزی در خارج از کشور تبدیل می‌‌کند.

کارآموزی در کلمبیا

کارآموزی در کلمبیا

کلمبیا بین اقیانوس آرام و دریای کارائیب واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این کشور فرصت‌‌‌های زیادی را برای افرادی ایجاد می‌‌کند که دنبال کارآموزی در بخش‌‌‌های توسعه پایدار و محیط زیست هستند.

تجارت و مهندسی نیز بعضی از رشته‌های برجسته برای کارآموزی در کلمبیا هستند. کلمبیا به عنوان یک کشور جدید در این فهرست، یک مقصد جدید و هیجان انگیز برای کارآموزی است.

انواع کارآموزی در خارج از کشور

اجازه دهید انواع کارآموزی در کشورهای مختلف خارجی را بررسی کنیم.

کارآموزی به همراه حقوق

اگر دنبال گذراندن دوره کارآموزی به همراه حقوق هستید، بهتر است سازمان‌‌‌ها و شرکت‌‌‌های بزرگ‌تر را مورد هدف قرار دهید.

اکثر سازمان‌‌‌های بزرگ بودجه بیشتری برای گذراندن روند کاری خود در نظر می‌‌گیرند. بنابراین، پرداخت حقوق به کارآموزان از مزیت‌های کارآموزی در این شرکت‌‌‌ها است. همچنین کارآموزی بدون حقوق شبیه این نوع از کارآموزی است، اما هیچ حقوقی برای انجام کار دریافت نخواهید کرد.

کارآموزی برای دریافت اعتبار و کسب تجربه

این نوع از کارآموزی اغلب برای کسب تجربه و برای رسیدن به هدف یا شغلی خاص ایجاد شد‌‌ه است. اگر برای پذیرفته شدن در شغل مورد نظرتان نیاز به تجربه کاری بیشتری دارید باید این دوره‌ها را بگذارنید. کارآموزی برای دریافت اعتبار و کسب تجربه برای افراد مشغول در رشته‌‌‌های فنی مانند مکانیک بسیار محبوب است.

کارآموزی بدون سود

کارآموزی بدون سود

کارآموزی‌‌‌های بدون سود اغلب مربوط به سازمان‌های غیر خصوصی می‌شوند که دولت آن‌ها را اداره می‌کند. این نوع از کارآموزی اغلب به سازمان‌های خیریه، دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی، سازمان‌های مذهبی و بعضی از بیمارستان‌‌‌ها مربوط می‌‌شود. کارآموزی بدون سود برای اهداف انسان دوستانه انجام می‌شود و اعتبار رزومه شما را افزایش می‌‌دهد.

کارآموزی کوآپ

تفاوت اصلی بین کارآموزی‌های دیگر و کارآموزی کوآپ مدت زمان دوره آن است. در این نوع از کارآموزی مدت زمان همکاری کارآموزان یک سال یا بیشتر است و یکی از مزیت‌‌‌های آن گذراندن وقت و کسب تجربه از افراد مجرب و حرف‌‌های در زمینه مورد نظر برای کارآموزی است.

سخن نهایی

در بین تمام کشورهایی که در بالا نام بردیم، تعداد متقاضیان هرساله برای کانادا به مراتب بیشتر است. کشوری که مقصد ایده‌آل برای مهاجرت چه برای کار و چه زندگی محسوب می‌شود و چه بهتر از این که با کارآموزی شروع کنید.

اما در این بین به کمک شرکتی و تیم بزرگی نیاز دارید که در کنار شما مانند یک دوست بماند و در تک تک مراحلی که باید برای رسیدن به هدف خود طی کنید، شما را راهنمایی کند.

مجموعه بزرگ تراست را گروه از متخصصان و وکلای مجربی شکل دادند که تمام تجربیات خود را به همراه اطلاعاتی که از قوانین کانادا برای کارآموزی دارند، در اختیار شما قرار می‌دهند.

به جای سرگردانی و مراجعه به یک سری افراد شیاد، بهتر است با یک تیم حرفه‌ای کار کنید که تمام هدف و تلاش آن معطوف به کسب رضایت متقاضیان کارآموزی در کانادا است.

با اعتماد به تیم تراست قدم‌های خود را برای یک آینده درخشان در کانادا محکم بردارید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

کدام کشور را برای کارآموزی در خارج از کشور انتخاب کنیم؟

شهر یا کشور مورد نظرتان را بر اساس نیازها، رشته مورد علاقه‌تان و با در نظر گرفتن شرایط زندگی در آن کشور انتخاب کنید.

ویزای کارآموزی چه نوع ویزایی است؟

ویزای کارآموزی نوعی ویزای کاری است که مدت زمان محدود‌تری دارد. با این حال قوانین هر کشور برای صدور ویزای کارآموزی متفاوت است.

پس از پذیرفته شدن برای کارآموزی در خارج از کشور چه کار کنیم؟

باید دنبال محل اقامت بگردید و به مبلغی نیز برای گذراندن در آن کشور نیاز دارید.

هزینه‌‌‌های زندگی برای یک کارآموز در اروپا چگونه است؟

هزینه‌های زندگی در هر یک از کشو‌ر‌های اروپایی متفاوت است، قبل از اقدام برای کارآموزی، درباره هزینه زندگی در کشور مورد نظرتان بیشتر تحقیق کنید.

چگونه بهترین پیشنهاد‌‌‌های کارآموزی را پیدا کنیم؟

می‌توانید بهترین پیشنهاد کارآموزی را با استفاده از وبسایت‌های معتبر و ارائه دادن مدارک لازم پیدا کنید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • مینا برومند؟

  ویزای کاراموزی برای رشته میکروبیولوژی وجود دارد
  ؟
  با توجه به اینکه در ایران کاراموزی نداره؟

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. دوست عزیز اگر بتوانید یک دوره کارآموزی در یک مرکز آموزشی در کانادا برای خود پیدا کنید و شرایط شما مناسب باشد، میتوان برای ویزا اقدام کرد. اما باید اطلاعات بیشتری از شما داشته باشیم. می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.