کار در کلگری

کار در کلگری

کلگری مرکز انرژی و نفت در کانادا به حساب می‌آید. به عنوان بزرگ‌ترین شهر استان آلبرتا، یکی از استان‌های غربی کانادا، کلگری یکی از مراکز اقتصادی این کشور نیز به شمار می‌آید. این شهر، با جمعیتی حدود یک میلیون نفر، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کاناداست. کلگری با شهرهای صنعتی کانادا از قبیل تورنتو و ونکوور قابل مقایسه است. به همین دلیل حتی بسیاری از مهاجران کار در کلگری را بر سایر شهرهای کانادا ترجیح می‌دهند.

کتاب بازار کار کانادا

چرا کار در کلگری

دلایلی که می‌توان برای انتخاب کلگری آورد، زیاد هستند. در اینجا دلایل موجود را در دو گروه سطح زندگی در کلگری و بازار کار در این شهر بررسی می‌کنیم.

زندگی در کلگری

کلگری به عنوان بهترین شهر برای زندگی در قاره‌ی آمریکای شمالی شناخته می‌شود. نکته‌ای که جذابیت آن برای متقاضیان کار در کلگری را چند برابر می‌کند. همان طور که شهردار کلگری، ناهید ننشی می‌گوید:

“اغلب مردم کلگری را به عنوان مرکز صنعت انرژی کانادا، نزدیک‌ترین شهر به رشته کوه‌های راکی و خانه‌ی فستیوال مشهور رمیدن ناگهانی اسب‌ها (Calgary Stampede) می‌شناسند. قطعاً کلگری تمام اینها و بیش از آن نیز هست.”

کلگری با 333 روز نور خورشید در سال، آفتابی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌آید. ارتفاع این شهر از سطح دریا موجب شده تا در تابستان شاهد وزش بادهای گرم و خشکی باشد. نکته‌ای که شاید برای متقاضیان کار در کلگری جالب باشد، این است که حتی در روزهای سرد هم کلگری آفتابی‌ست.

ساکنان کلگری جمعیتی جوان، تحصیل‌کرده، کارآفرین، سخاوتمند و شاید از همه مهم‌تر با درآمد بالا تشکیل می‌دهند. اهالی کلگری مردمانی خانواده محور و دوستدار تفریح هستند و توانسته‌اند تعادل لازم و سالم در بین زندگی شخصی و شغلی را ایجاد کنند. آنها طرفدار سرسخت سازمان‌های اجتماعی هستند؛ تعداد داوطلبان در آلبرتا بیش از میانگین ملی کاناداست.

نباید این نکته را از قلم انداخت که کلگری دومین شهر ارزان کاناداست. هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به اغلب شهرهای آمریکای شمالی مقرون به صرفه‌تر است. اما خبر خوبی که متقاضیان کار در کلگری را خوشحال خواهد کرد: مالیات استانی، مالیات بر درآمد شخصی و مالیات بر ارث در آلبرتا از بسیاری از استان‌های دیگر کمتر است. همچنین، نه فقط بیمه‌ی مراقبت‌های بهداشتی رایگان است، بلکه آلبرتا تنها استانی است که مالیات بر فروش را دریافت نمی‌کند.

در مجموع دلایل فراوانی برای انتخاب کلگری به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان و بهترین شهر آمریکای شمالی برای زندگی وجود دارد. ما در اینجا تصوری کلی از زندگی در کلگری ارائه داده‌ایم.

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

حقایق زندگی در کلگری

 • مالیات استان آلبرتا کمتر از بریتیش کلمبیا است. در آلبرتا مالیات 5 درصد فدرال بوده و مالیات استانی داده نمی شود چون استان نفت خیزی است.
 •  قیمت مسکن در کلگری خیلی کمتر از ونکوور است و درآمد برای مشاغل مشابه هم کمی بالاتر است. از لحاظ جمعیت، آلبرتا 4 و نیم میلیون و بریتیش کلمبیا 5 میلیون جمعیت دارد.
 • پارک ماهی کریک کلگری دومین پارک بزرگ شهری در کانادا است.
 • از طریق اسکای واک پلاس 15 می توانید 18 کیلومتر در مرکز شهر بدون بیرون رفتن راه بروید، اسکای واک پلاس 15 یا 15 پلاس در کلگری آلبرتا یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های پیاده‌روی اسکای واک در جهان است که طول کل آن 18 کیلومتر و شامل 62 پل است، این سیستم به این دلیل به اسم نامگذاری شده است که پل های آن تقریباً 15 فوت (تقریباً 4.5 متر) بالاتر از سطح خیابان هستند.
 • تقریباً یک چهارم جمعیت کلگری متولدین خارجی هستند.
 • بادهای شینوک می توانند دما را در عرض چند ساعت تا 20 درجه افزایش دهند. در کانادا بادهای مرطوب شینوک از ساحل اقیانوس آرام شروع می‌شوند با وزیدن به کوه‌های راکی در سمت غرب رطوبتشان را از دست می دهند و به بادهای گرم و خشک در سمت شرقی رشته کوه ها تبدیل می‌شوند و اهالی کلگری را برای دقایقی از سرمای دندان‌ شکن زمستان نجات می‌دهند.

بازار کار در کلگری

اقتصاد و بازارکار در کلگری روز به روز تنوع بیشتری می‌یابد و نیروی کار در بین طیف وسیعی از صنایع تقسیم می‌شوند. این تغییر بزرگی است که در کلگری به وقوع می‌پیوندد.

در حالی که انرژی نقش بسیار بزرگی در اقتصاد کلگری دارد، بخش‌های اقتصادی دیگری نیز برای برقراری تعادل در اقتصاد این استان راه‌اندازی می‌شوند. برای مثال می‌توان به بخش‌های سرویس‌دهی حرفه‌ای، فنی، تولیدی، حمل و نقل، مالی و ساخت و ساز اشاره کرد.

بدون تردید انرژی بزرگ‌ترین صنعت در کلگری است. اما طیف وسیع و متنوعی از صنایع دیگر نیز در این شهر مشغول به فعالیت شده‌اند. به این ترتیب، متخصصان حوزه‌های گوناگون می‌توانند متقاضی کار در کلگری باشند.

اما بسیاری از ساکنان کلگری ترجیح می‌دهند که خویش فرما باشند. در واقع، کلگری رتبه‌ی دوم را برای خوداشتغالی در سطح کانادا دارد. دلیل آن این است که کلگری آزادی عمل را برای تعریف حرفه‌ی شخصی و معنی آن نزد یک متخصص را فراهم آورده است. بنابراین، افراد با روحیه‌ی کارآفرینی عمیق، عاشق نوآوری و ذهنیت آماده برای کار سخت می‌توانند در کلگری به سرعت رشد کنند.

البته در نظر داشته باشید که صنایع نفت و گاز همچنان جایگاه بسیار قدرتمندی در اقتصاد و بازار کار در کلگری دارند. واضح است که وجود این صنایع و فرصت‌های شغلی و پیشرفت و سرمایه‌ای که این صنعت در کلگری ایجاد می‌کند، کماکان دلیل اصلی پیشرفت زندگی و بازار کار در این شهر است.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجریه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

استاندارد حقوق کار در کلگری

خوب است که قبل از هر چیزی اطلاع دهیم که حدأقل دستمزد کارمندان در کلگری 15 دلار است؛ یعنی بیشتر از تمام استان‌های دیگر از جمله بریتیش کلمبیا و انتاریو. همچنین اگر شغل شما نیاز به یونیفرم ویژه دارد، کارفرما حق ندارد که حق تأمین یونیفرم را از حقوق شما کسر کند. این نکته شامل تمام هزینه‌های مربوط به یونیفرم از قبیل خرید، استفاده، نظافت یا ترمیم یونیفرم می‌شود.

در ضمن، متقاضیان کار در کلگری توجه کنند که کارفرما نمی‌تواند از شما بخواهد پیش از ساعت کاری خودتان در محیط کار حاضر شوید، مگر اینکه حقوق و مزایای شما را پرداخت نماید. هر کارمند در کلگری حق استفاده از نیم ساعت استراحت را در هر 5 ساعت کاری دارد.

تعداد ساعات کاری معمول در کلگری 8 ساعت در روز و 44 ساعت در هفته است. در صورتی که بیشتر از این ساعات کار کنید، اضافه کاری محسوب شده و کارمند باید یک و نیم برابر ساعات معمول دستمزد دریافت کند. باید اضافه کرد که هر کارمند مشغول به کار در کلگری حق استفاده از تعطیلات با حقوق 2 هفته‌ای در سال (12 ماه تمام) را دارد. در صورتی که به مدت 5 سال در یک شرکت کار کرده‌اید، می‌توانید از حق تعطیلات 3 هفته‌ای در سال استفاده کنید.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در کلگری

میانگین درآمد مشاغل محبوب در کلگری

معیارهای مختلفی در هر شغلی وجود دارند که می‌تواند حقوق فرد را افزایش یا کاهش دهد. برای مثال شما هرچه سابقه‌ی کاری، تحصیلات بالاتر و تسلط بیشتری بر کار خود داشته باشید، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید. اما، در هر صورت، بعضی از بازه‌ی عددی درآمد بعضی از مشاغل بالاتر است و همین نیز موجب محبوبیت آنها در میان مردم می‌شود.

اگر به دنبال کار در کلگری هستید، بهتر است با درآمدزاترین و محبوب‌ترین مشاغل این شهر نیز آشنا شوید. جدول زیر شما را در این خصوص راهنمایی خواهد کرد:

عنوان شغلمیانگین درآمد سالانه
پزشک227 هزار و 36 دلار
مدلساز مالی165 هزار 62 دلار
مدیر توسعه‌ی کسب و کار142 هزار و 563 دلار
مدیر مالیات119 هزار و 237 دلار
مدیر ارشد پروژه117 هزار و 80 دلار
مدیر ساخت و ساز113 هزار 720 دلار
مدیر تضمین کیفیت110 هزار و 830 دلار

خوب است که متقاضیان کار در کلگری مطلع باشند که کلگری بالاترین درآمد سرانه‌ را در سراسر کانادا دارد (59 هزار و 907 دلار). همچنین، درآمد هفتگی در آلبرتا بالاتر از سایر استان‌های کاناداست (هزار و 216 دلار).

بزرگ‌ترین شرکت‌های کلگری

هرچند که مسئولین کلگری در حال ایجاد تنوع در میان صنایع فعال در این شهر هستند. لیکن هنوز شرکت‌های مربوط به حوزه‌ی انرژی سهم اصلی را در اقتصاد این شهر دارند. بنابراین، طبیعی است که بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین کارفرمایان کلگری در میان شرکت‌های فعال در حوزه‌ی نفت و گاز باشند.

در ادامه متقاضیان کار در کلگری را با بزرگ‌ترین کارفرمایان این شهر آشنا می‌سازیم:

 • Suncor: یک شرکت انرژی بین المللی و یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان کلگری.
 • Aecon: یکی از شرکت‌هایی که شهرت خود را مدیون فرهنگ اول ایمنی بعد کار و نیز اشتراک منافع است.
 • Big Rock Brewery: شرکتی خدماتی که گزینه‌های ارتباط از راه دور و flex-time و نیز برنامه‌های دیگری در این زمینه ارائه می‌دهد.
 • Enterflex Limited: سازنده‌ی ماشین‌ها و تجهیزات صنعتی است.
 • Gibson Energy Inc.: یک شرکت فعال در حوزه‌ی انرژی که دفتر آن در کلگری است.
 • PCL Constructors Inc.: یک شرکت فعال در حوزه‌ی ساخت و ساز است.
 • Bennett Jones LLP: تأمین کننده‌ی خدمات حقوقی است.
نکاتی درباره‌ی جستجوی شغل در کلگری

نکاتی درباره‌ی جستجوی شغل در کلگری

کسب اطلاعات درباره‌ی بازار کار در کلگری و مشاغل مورد نیاز این شهر، یکی از بایدهایی است که لازم است پیش از هرگونه اقدامی انجام دهید. هر مهاجری باید قدم‌هایی آگاهانه و هوشیارانه بردارد تا با موفقیت به مقصد برسد. برای مثال، شما باید مطمئن شوید که صلاحیت، شرایط و مهارت‌های لازم را برای مهاجرت کاری به کلگری دارید. همچنین اطمینان حاصل کنید که شغل شما در این شهر مورد نیاز است و می‌توانید از آن برای پیدا کردن کار استفاده کنید.

به نظر می‌رسد که بهتر است در ابتدای مسیر مهاجرت برایکار در کلگری به فکر تغییر شغل نباشید؛ هرچند که این امر هم شاید تحت شرایطی امکان پذیر باشد. می‌توانید پس از اینکه به کلگری رسیدید، در صورت نیاز تغییر شغل دهید.

همچنین، توجه داشته باشید که برای کار و زندگی در کلگری باید زبان انگلیسی را مسلط باشید. طبیعی است که بدون زبان انگلیسی توانایی برقرار ارتباط با هیچ کدام از بخش‌های جامعه‌ی کلگری را نخواهید داشت. پس بهتر است از همین اکنون به فکر تقویت زبان انگلیسی خود باشید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

فرصت‌های مهاجرت کاری به آلبرتا

فرصت‌ های مهاجرت کاری به آلبرتا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. یکی از روش‌های جویندگان کار در کلگری می‌توانند استفاده کنند، برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتاست؛ یعنی برنامه‌ی مهاجرت اقتصادی که افراد را از سراسر جهان برای اقامت دائم آلبرتا نامزد می‌کند. این برنامه توسط حکومت استانی آلبرتا و حکومت کانادا اجرا می‌شود.

اگر از طریق این برنامه نامزد شوید، می‌توانید همراه با همسر و فرزندان خود به صورت قانونی به آلبرتا مهاجرت کنید. مدیریت این برنامه به عهده‌ی اداره‌ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کاناداست. حکومت فدرال همچنین تصمیم نهایی را درباره‌ی این گونه درخواست‌ها خواهد گرفت.

جریان‌های برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتا

متقاضیان کار در کلگری می‌توانند از طریق یکی از جریان‌های زیر اقدام کنند:

جریان مختص کارگران ماهر

برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتا شامل دو جریان برای کارگران خارجی‌ست که یا در آلبرتا زندگی و کار می‌کنند یا از خارج از مرزهای کانادا قصد مهاجرت کاری به این استان را دارند:

 1. جریان فرصت‌های آلبرتا

نامزدهای دارای صلاحیت که در آلبرتا کار و زندگی می‌کنند و از پیشنهاد شغلی یکی از کارفرمایان بهره‌مند شده‌اند، می‌توانند از طریق این جریان اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کنند.

2. جریان اکسپرس انتری آلبرتا

نامزدهای صلاحیت‌داری که پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد کرده‌اند، فرصت دریافت دعوت نامه برای زندگی و کار در کلگری را دارند.

جریان مختص کارآفرینان

استان آلبرتا دو جریان نیز برای کارآفرینانی که قصد زندگی در آلبرتا و خرید یا شروع یک کسب و کار در این استان را دارند، تدارک دیده است.

 1. جریان مهاجرت کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی

فارغ التحصیلان بین المللی که در یکی از مؤسسات آموزش عالی این استان تحصیل کرده‌ و قصد شروع یا خرید یک کسب و کار را دارند، می‌توانند اظهارنامه‌ی علاقه‌ی (EOI) خود را پر کنند.

2. جریان کشاورزان خویش فرما

کشاورزان باتجربه‌ای که قصد کار در کلگری یا آلبرتا را دارند و می‌خواهند یک زمین کشاورزی خریداری کنند، می‌توانند اقامت دائم آلبرتا را به دست آورند.

در ایران جریان اکسپرس انتری آلبرتا طرفداران زیادی دارد. این جریان همچنین فرصت مناسبی برای اکثر ایرانیانی است که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند. بنابراین، در اینجا شرایط اکسپرس انتری آلبرتا را بررسی می‌کنیم.

شرایط جریان اکسپرس انتری آلبرتا

در این بخش شرایطی را بررسی می‌کنیم که استان آلبرتا برای بهره‌مندی اسکیل ورکرها از این جریان در نظر گرفته است.

فرآیند انتخاب و ابلاغ

بر اساس اطلاعات پروفایل نامزدها در پورتال اکسپرس انتری فدرال، مسئولین در مورد متقاضیان کار در کلگری و آلبرتا تصمیم‌گیری می‌کنند. آنها نامزدهای دارای شرایط مورد نیاز را انتخاب کرده و دعوت نامه‌ی ابلاغ علاقمندی را پروفایل اکسپرس انتری فدرال آنها ثبت می‌کنند. اطلاعات پروفایل همان مواردی هستند که خود نامزدها اعلام کرده‌اند.

در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، شانس دریافت دعوت نامه را خواهید داشت:

 • پروفایل اکسپرس انتری شما فعال باشد.
 • علاقمندی خود را برای مهاجرت به آلبرتا اعلام کرده باشید.
 • در شغلی مشغول فعالیت باشید که به توسعه و تنوع اقتصاد آلبرتا یاری برساند.
 • امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع متقاضی کار در کلگری و آلبرتا حدأقل 300 باشد.

معیارهای ارزیابی

توجه کنید که در حالت‌های زیر احتمال دریافت دعوت نامه برای ثبت درخواست را نخواهید داشت:

 • یک درخواست نامزدی داشته باشید که هنوز منقضی نشده است و شرایط استفاده از یکی از جریان‌های دیگر را داشته باشید. توجه کنید که نامزدها می‌توانند تنها از یک جریان نامزد استانی آلبرتا بهره‌مند شوند.
 • اگر قبلاً برای برنامه‌ی استانی اقدام کرده‌اید و نامه‌ای را مبنی بر اینکه دیگر امکان و صلاحیت اقدام مجدد را ندارید، دعوت نامه‌ای دریافت نخواهید کرد. توصیه می‌شود که پروفایل اکسپرس انتری خود را بروز نگه دارید تا صلاحیت بهره‌مندی از جریان اکسپرس انتری برای کار در کلگری و آلبرتا را داشته باشید.

صحت اطلاعات

وقتی که مسئولین امر نامزدها را انتخاب می‌کنند، انتظار دارند که اطلاعات پروفایل شما در پورتال اکسپرس انتری فدرال صحیح باشند. شما بعداً باید مدارک لازم برای اثبات اطلاعات ثبت شده‌ی خود را ارائه دهید. در صورتی که نتوانید صحت اطلاعات ثبت شده‌ را اثبات کنید، رد خواهید شد.

شرایط و ضوابط

توجه کنید که برنامه‌ی استانی آلبرتا تضمین نمی‌کند که تمام درخواست‌های دریافتی را ارزیابی کند. همچنین، این احتمال وجود دارد که تمام نامزدهایی که شرایط را دارند، دعوت نامه دریافت نکنند. هرچند که در نهایت احتمال عدم ارزیابی و عدم دعوت از نامزدهای صلاحیت‌دار زندگی وکار در کلگریو آلبرتا اندک است. ولی توجه کنید که ثبت درخواست یا نامزدی در برنامه‌ی اکسپرس انتری به معنی دریافت ویزای اقامت دائم نیست.

 چگونه برای جریان اکسپرس انتری آلبرتا اقدام کنیم؟

توجه داشته باشید که هر نفر به طور همزمان تنها می‌تواند یک درخواست برای برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتا داشته باشد.

مراحل اقدام اکسپرس انتری آلبرتا

 • به ابلاغیه‌ی (دعوت نامه) اظهار علاقمندی پاسخ دهید

در صورتی که این ابلاغیه را دریافت نمودید، مدت 2 هفته فرصت دارید تا پاسخ خود را به آن ارسال نمایید.

 • دریافت تقاضای اقدام برای این جریان

اگر برای ثبت درخواست و اقدام برای کار در کلگری و آلبرتا انتخاب شده‌اید، ایمیلی حاوی لینک پورتال برنامه‌ی نامزدی استانی دریافت خواهید کرد.

 • شرایط و ضوابط را به دقت مطالعه کنید

دسترسی به جریان‌های برنامه‌ی نامزدی استانی آلبرتا به تعداد درخواست‌ها و نیازهای بازار کار بستگی دارد. حتماً اطلاعات کافی درباره‌ی شرایط و ضوابط به دست آورید.

 • معیارهای ارزیابی را مرور کنید

هر ساله تغییراتی در معیارهای ارزیابی جریان اکسپرس انتری آلبرتا اعمال می‌شود. بنابراین، اطلاعات خود را بروز کرده و آگاهانه اقدام کنید.

 • درخواست آنلاین خود را تکمیل و هزینه‌ی درخواست را پرداخت کنید

توجه کنید که درخواست‌های کار در کلگری و آلبرتا فقط به صورت آنلاین قابل ثبت هستند. به درخواست‌هایی که از طریق ایمیل یا فاکس ارسال می‌شوند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

مراحل پس از اقدام اکسپرس انتری آلبرتا

پس از ثبت درخواست، شماره پرونده‌ی شما بر روی پورتال آنلاین اکسپرس انتری قابل مشاهده خواهد بود. در این مرحله شما وارد دوره‌ی ارزیابی درخواست‌های جریان اکسپرس انتری شده‌اید.

دعوت نامه‌ی اقدام

توجه کنید که ایمیل‌های برنامه‌ی نامزدی استانی برای کار در کلگری و آلبرتا همیشه از طریق حساب @gov.ab.ca ارسال می‌شوند. پس، در صورت دریافت ایمیل از هر حساب دیگری از قبیل Gmail، Hotmail یا Yahoo و …، به آن اعتماد نکنید.

اطلاعات خود را بروزرسانی کنید

سعی کنید اطلاعات درخواست خود را تا زمانی که ارزیابی می‌شود، بروز نگه دارید. در این مرحله شما باید منتظر بمانید تا درخواست‌تان مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

تصمیم‌گیری درباره‌ی درخواست‌ها

متقاضیان نتیجه‌ی تصمیم‌گیری درباره‌ی درخواست خود را از طریق ایمیل دریافت می‌کنند. در صورتی که درخواست شما رد شده است، می‌توانید کارهایی مانند بالابردن سطح زبان انگلیسی برای تقویت پرونده‌ی خود انجام دهید. اما در صورتی که درخواست شما برای زندگی و کار در کلگری و آلبرتا تأیید شده است، باید مراحل زیر را انجام دهید.

پس از نامزدی برای کار در کلگری و آلبرتا

 1. نامزدی در برنامه‌ی استانی آلبرتا را قبول کنید.
 2. گواهی نامزدی خود را مرور کنید.
 3. دعوت نامه‌ی خود را دریافت نمایید.
 4. به صورت آنلاین برای اخذ دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
کار دانشجویی در کلگری

کار دانشجویی در کلگری

اغلب دانشجویان تمایل دارند که در کنار تحصیل به یک کار در کلگری نیز مشغول باشند. این امکان در کلگری برای دانشجویان فراهم شده است که در کنار تحصیل خود کسب درآمد هم بکنند. لیکن دانشجویان فقط به صورت پاره وقت می‌توانند مشغول کار شوند. ویزای شما دانشجویی‌ست و طبق ویزا و شماره‌ی سینی که دریافت می‌کنید، نمی‌توانید به طور تمام وقت به کار مشغول شوید.

ساعات کاری مجاز و درآمد کار دانشجویی در کلگری

توجه کنید که میزان درآمد ساعتی کار دانشجویی با افرادی که برای کار در کلگری به سر می‌برند، یکسان است. اما دانشجویان نمی‌توانند بیش از 20 ساعت در هفته فعالیت اقتصادی داشته باشند.  ولی نکته‌ی مهم این است که نه فقط بخشی از هزینه‌های دانشجویان با کار پاره وقت تأمین می‌شود، بلکه همین می‌تواند به عنوان سابقه‌ی کاری مفیدی برای دوران پس از فارغ التحصیلی مورد استفاده قرار گیرد.

طبق قانون، تنها افرادی که زیر 18 سال برای هر ساعت کار حدأقل 13 دلار دریافت می‌کنند. ولی افراد زیر 18 نیز پس از 3 ماه کار باید همان حقوق حدأقل 15 دلار در ساعت را دریافت نمایند.

نحوه‌ی پیدا کردن کار در کلگری

در واقع در فرآیند پیدا کردن کار در کلگری همه چیز به خود شخص بستگی دارد. شما باید بتوانید خود و رزومه‌ی خودتان را در میان انبوه کارجویان متمایز سازید. توجه کنید که بینش شما نسبت به کار و محیط کار در کلگری می‌تواند بر فرآیند کاریابی شما تأثیرگذار باشد.

به هر حال موارد زیر می‌توانند مشکل‌گشا باشند.

 • قابلیت سازگاری با محیط زندگی و کار را داشته باشید و آن را تقویت کنید.
 • حساب لینکدین خود را سروسامان دهید، یا اگر ندارید، یک حساب بسازید. امروزه بسیاری از کارفرمایان آگهی‌های استخدامی خود را در لینکدین به اشتراک می‌گذارند.
 • یک رزومه و کاور لتر کاناداییزه و قوی تهیه کنید.
 • سایت‌های کاریابی نیز می‌توانند مفید واقع شوند:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • برای رسیدن به هدف خود پیگیر باشید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

من به مشاوره‌ی تخصصی نیاز دارم، به کجا باید سر بزنم؟

تراست بهترین مکانی‌ست که می‌توانید برای مشاوره‌ی تخصصی درباره‌ی مهاجرت به کلگری به آن سر بزنید. تیم تراست متشکل از وکلایی حرفه‌ای است که در طول سال‌ها به افراد فراوانی کمک کرده‌اند تا به مقصد خود برسند.

آیا می‌توانم در کلگری کار پیدا کنم؟

بله، بازار کار در کلگری به طور روزافزونی نیازمند نیروی کار جدید است. پس اگر در زمینه‌ای تخصص لازم را داشته باشید، می‌توانید کار مناسب خود را پیدا کنید. مشتریان تراست شانس آورده‌اند، چون تیم تراست تا مقصد و ساکن شدن در کلگری همراه آنها خواهد ماند.

مطمئن نیستم که بتوانم به موقع برای مهاجرت اقدام یا درخواست مجوز کار خودم را کامل کنم. آیا می‌توانم زمان بیشتری داشته باشم؟

برای این منظور باید به طور مستقیم با IRCC تماس بگیرید و درخواست زمان بیشتر را مطرح کنید.

آیا هر شغلی در کلگری مورد نیاز است؟

بازار کار در کلگری به سمت تنوع پیش می‌رود. بنابراین، بسیاری از مشاغل در این شهر مورد نیاز هستند. ولی برای کسب اطلاعات در مورد یک شغل خاص، لازم است که تحقیقات بیشتری انجام دهید. تعداد مشاغل مورد نیاز زیاد است و در هر دوره مشاغل جدیدی اضافه و احیاناً برخی حذف می‌شوند. پس سعی کنید در این خصوص بروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید