کار در ونکوور

کار در ونکوور

امروزه شهرت ونکوور مرز تمامی کشورهای جهان را در نوردیده است. این شهر مکانی ایده‌آل برای زندگی و کار است. مردم ونکوور روزانه از کوهستان پوشیده از جنگل، سواحل زیبا و سبک زندگی آرام کنار دریا لذت می‌برند. بی‌دلیل نیست که تعداد قابل توجهی از مهاجران گوشه و کنار جهان به دنبال یافتن کار در ونکوور هستند.

چرا کار در ونکوور

دلایل زیادی برای انتخاب ونکوور وجود دارد. اما در مجموع می‌توان دلایل را در دو گروه سطح زندگی بالا و بازار کار این شهر طبقه‌بندی کرد:

زندگی در ونکوور

ونکوور همواره در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی حضور دارد. شهروندان ونکوور از امکانات رفاهی و سطح زندگی بالایی برخوردار هستند. از سوی دیگر، برخلاف شهرهای شرقی کانادا، موقعیت جغرافیایی ونکوور باعث شده تا این شهر آب و هوایی معتدل و دلپذیر داشته باشد.

آب و هوا در اغلب اوقات سال معتدل است، اما در این شهر بارش باران بسیار فراوان است. در مجموع کار در ونکوور مسیر را برای لذت بردن از طبیعت و تربیت فرزندان در مکانی مطلوب نیز هموار می‌سازد.

در ونکوور امکانات مطلوبی برای استفاده از اوقات فراغت وجود دارد. برای مثال، شما می‌توانید پس از ساعت کاری سوار اتوبوس شوید و عصر خود را با لذت بردن از اسکی یا اسنوبوردینگ سپری کنید. یا اینکه می‌توانید به کلاس یوگایی بروید که به تازگی ثبت کرده‌اید.

زندگی در ونکوور

بازار کار ونکوور

نزدیکی جغرافیایی ونکوور به آسیا و اقیانوسیه این شهر را به مرکزی برای تجارت در بین آسیا، اقیانوسیه و کانادا تبدیل کرده است. همین نکته موجب شده تا این شهر شاهد رشد روزافزون صنایع خود در زمینه‌های گوناگون باشد. وجود صنایع و شرکت‌های بین المللی مختلف در این شهر، از سوی دیگر، موجب شده تا موقعیت‌های شغلی گوناگونی نیز برای کار در ونکوور به وجود آیند.

آیا می‌دانستید که بسیاری از شرکت‌های بین المللی این شهر در داخل کشور کانادا راه اندازی شده‌اند؟ بله، مهاجرپذیری این کشور موجب رشد روزافزون صنایع و گسترش کسب و کارها نیز شده است.

به طور خلاصه، باید گفت که در این میان شرکت‌های فعال در زمینه‌های مالی، تکنولوژی، سینما، کسب و کار، مسافرت و گردشگری، خدمات شخصی و مهمانداری بزرگ‌ترین کارفرمایان ونکوور را تشکیل می‌دهند. ونکوور همچنین یکی از شهرهای دوستدار محیط زیست به شمار می‌آید. به این معنی که صنایع مؤظف به رعایت نکات مربوط به محافظت از محیط زیست هستند.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ی تخصصی با وکلای حرفه‌ی ما رزرو کنید.

استاندارد حقوق کار در ونکوور

استاندارد حقوق کار در بریتیش کلمبیا

حدأقل حقوق برای هر ساعت کار در ونکوور حدود 14 دلار است. کارمندان باید حقوق خود را دو بار در ماه دریافت کنند. هر کامند نمی‌تواند در روز بیش از 8 ساعت و در هفته بیش از 40 ساعت کار کند. مشاغلی که به بیش از 5 ساعت کار در روز نیاز دارند، باید وقت استراحت حدأقل 30 دقیقه‌ای را برای کارمندان برنامه‌ریزی کنند.

حقوق اضافه کاری در ونکوور یک و نیم برابر حقوق در هر ساعت کار است. اگر هم اضافه کاری به بیش از 12 ساعت در روز برسد، حقوقی معادل دو برابر حقوق ساعات عادی باید برای کارمند در نظر گرفته شود.

قانون کار در ونکوور به این صورت است که کارمند می‌تواند در هر 12 ماه حدأقل از دو هفته مرخصی (تعطیلات) با حقوق استفاده کند. پس از 5 سال کار در همان شرکت، کارمند حق تعطیلات سه هفته‌ای را خواهد داشت.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ونکوور

میانگین درآمد مشاغل محبوب در ونکوور

می‌توان مشاغل حوزه‌ی پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی و تکنولوژی را به عنوان پردرآمدترین و محبوب‌ترین مشاغل در ونکوور معرفی کرد. بنابراین، افرادی که در این زمینه‌ها برای کار در ونکوور اقدام می‌کنند، با اقبال مالی بیشتری روبرو خواهند شد.

به طور خلاصه می‌توان گفت که میانگین درآمدی مشاغل محبوب در ونکوور به شرح زیر است:

عنوان شغلمیانگین درآمد سالانه
پزشک اورژانس290 هزار 250 دلار
متخصص اطفال236 هزار دلار
پزشک طب خانواده224 هزار و 500 دلار
معاون مالی147 هزار و 600 دلار
مدیر مهندسی نرم افزار142 هزار و 500 دلار
مدیر ارشد محصول123 هزار و 750 دلار
مدیر برنامه‌ی فنی113 هزار 660 دلار
مهندس ارشد سیستم113 هزار 215 دلار
مدیر ارشد مالیات112 هزار 650 دلار
مهندس ارشد نرم افزار11 هزار 800 دلار

بزرگ ‌ترین شرکت ‌های ونکوور

بزرگ ‌ترین شرکت ‌های ونکوور

همان طور که اشاره شد، شرکت‌های بین المللی فراوانی در صنایع مختلف ونکوور مشغول فعالیت هستند. تنوع شرکت‌ها و زمینه‌های فعالیت‌های تجاری در این شهر امکان کار در ونکوور را برای هر شخصی با هر تخصصی فراهم آورده است.

ولی در مجموع می‌توان گفت که شرکت‌های زیر در فهرست بهترین کارفرمایان قرار دارند:

 • Hootsuite
 • EA Gamescorp
 • Lululemon
 • Fairmont Hotels

لازم است به این نکته هم اشاره شود که همگی این شرکت‌ها در منطقه‌ی اصلی شهر (mainland) واقع شده‌اند.

خبر خوب

اما خبر خوب این است که این شرکت‌ها کارمندان خود را هم به صورت پاره وقت و هم تمام وقت به استخدام در می‌آورند. پس شما انتخاب‌های متنوعی برای تعیین زمان و چگونگی کار خود در ونکوور خواهید داشت.

ولی خبر خوب‌تر را هم باید گفت، و آن اینکه استخدام کارمندان خارجی در میان شرکت‌های یاد شده بسیار رایج است. پس در هنگام ارسال رزومه نگران اینکه ملیت شما بر روند استخدام تأثیرگذار باشد، نباشید.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

نکاتی درباره‌ جستجوی شغل در ونکوور

نکاتی درباره‌ی جستجوی شغل در ونکوور

اگر قصد مهاجرت کاری به ونکوور را دارید، قبل از اینکه جستجوی شغل در این شهر را شروع کنید، مطمئن شوید که صلاحیت‌ها و مهارت‌های شما در این منطقه مورد نیاز است. همچنین اطمینان حاصل کنید که شغلی را که در کشور خودتان دارید، برای پیدا کردن کار در ونکوورهم می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

البته هنگامی که وارد کانادا شدید، می‌توانید به تغییر شغل هم فکر کنید. نکته‌ی دیگر هم این است که باید مشخص کنید که آیا برای شروع کار در ونکوور به مجوز نیاز دارید یا خیر.

فرصت‌ های مهاجرت کاری به ونکوور

برنامه‌ی نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) روشی برای اعطای حق اقامت دائم به کارگران مورد نیاز خارجی است. چهار جریان مهاجرت در چارچوب این برنامه قابل اجرا هستند. در صورتی که شغل شما در بین مشاغل مورد نیاز باشد، می‌توانید برای دریافت نامزدی استانی اقدام کنید.

انواع مشاغل مورد نیاز در این استان در چهار گروه متخصصان بهداشت، کارگران تکنولوژی، رانندگان کامیون، مشاغل حوزه‌ی مواد غذایی و سایر مشاغل نیازمند مهارت اندک طبقه‌بندی می‌شوند. متقاضیان می‌توانند شرایط خود را برای کار در ونکوور در هر کدام از گروه‌های زیر بررسی کنند.

 • گروه انتری لول (entry level) و کارگران نیمه ماهر
 • پیلوت فنی بریتیش کلمبیا
 • گروه متخصصان مراقبت‌های بهداشتی
 • اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا – کارگران ماهر
فرصت‌ های مهاجرت کاری به بریتیش کلمبیا

در ادامه هر کدام از گروه‌های بالا را به اختصار توضیح می‌دهیم.

گروه انتری لول و کارگران نیمه ماهر ونکوور

استان بریتیش کلمبیا از کارگران نیمه ماهر خارجی در مشاغل مورد نیاز استقبال می‌کند. متقاضیان این گروه می‌توانند در صنایع گردشگری، مهمانداری، رانندگان بیابان (کامیون)، مواد غذایی و سایر صنایع نیازمند کارگر نیمه ماهر برای کار در ونکوور اقدام کنند.

برای کسب صلاحیت اقدام در چارچوب این گروه، باید پیشنهاد شغلی تمام وقت از جانب یکی از کارفرمایان این حوزه را همراه با سایر مدارک داشته باشید.

مشاغل مورد نیاز این گروه در زیرگروه‌های زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

 • کسب و کار، امور مالی و مدیریت
 • مشاغل مربوط به بهداشت
 • مشاغل مربوط به علوم اجتماعی، آموزش، خدمات دولتی و مذهبی
 • مشاغل مربوط به فروش و خدمات
 • مشاغل مربوط به تجارت، حمل و نقل و اپرتورهای تجهیزات
 • مشاغل مربوط به منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مشابه
 • مشاغل مختص پردازش، تولید و صنایع همگانی

گروه پیلوت فنی ونکوور بریتیش کلمبیا

گروه پیلوت فنی بریتیش کلمبیا

کارگران ماهر حوزه‌ی تکنولوژی می‌توانند در چارچوب نیازمندی‌های این گروه برای پیدا کردن کار در ونکوور اقدام کنند. برای اینکه از این طریق بتوانید به ونکوور مهاجرت کنید، باید قرارداد کاری معتبری با یکی از کارفرمایان این حوزه داشته باشید. توجه کنید که قرار شما باید برای مدت حدأقل یک سال تمام باشد.

29 شغل در این حوزه‌ی کاری مورد نیاز است، که در گروه‌های شغلی قرار می‌گیرند:

 • مشاغل مدیریتی
 • علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مربوطه
 • مشاغل حوزه‌ی هنر، فرهنگ، سرگرمی و ورزش
 • مشاغل فروش و خدماتی

گروه متخصصان مراقبت‌ های بهداشتی ونکوور بریتیش کلمبیا

گروه متخصصان مراقبت‌ های بهداشتی

استان بریتیش کلمبیا از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که به دنبال کار در ونکوور هستند، استقبال می‌کند. متخصصان مورد نیاز شامل پزشک، پرستار و پزشک بالینی می‌شود. افرادی صلاحیت مهاجرت به کانادا از این طریق را دارند که دارای پشتیبان مالی باشند یا پیشنهاد شغلی تمام وقت در بخش مراقبت‌های بهداشتی را همراه با دو سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند.

مشاغل مورد نیاز کانادا در این گروه شامل موارد زیر است:

 • پزشک
 • پزشک متخصص
 • پرستار رسمی
 • پرستار روانی رسمی
 • کارآموز پرستاری
 • سونوگرافر تشخیص پزشکی
 • داروساز بالینی
 • تکنولوژیست آزمایش پزشکی
 • تکنولوژیست رادیولوژی پزشکی
 • درمانگر شغلی
 • فیزیوتراپیست
 • ماما

اکسپرس انتری ونکوور بریتیش کلمبیا

افرادی که به دنبال کار در ونکوور هستند، برنامه‌ی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای مهاجرت به کاناداست. برای کسب صلاحیت نامزی انتری اکسپرس باید پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد و تکمیل کنید، یک پیشنهاد شغلی به دست آورید و دست‌کم دو سال سابقه کاری داشته باشید.

مشاغل مورد نیاز کانادا در این گروه بسیار گسترده است، بنابراین در سه نوع شغلی طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

 • مشاغل مدیریتی (O)
 • مشاغل حرفه‌ای (A)
 • و مشاغل فنی (B)
اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاوره‌ی تخصصی می‌توانید همین الان جلسه‌ی خصوصی رزرو کنید.

کار دانشجویی در ونکوور

دانشجویانی که قصد کار در کنار تحصیل را دارند، می‌توانند کار در ونکوور را به صورت پاره وقت شروع کنند. توجه کنید که دانشجویان باید در هنگام ورود به کانادا برای اخذ شماره‌ی سین (Social Insurance Number) خود اقدام کنند. شماره‌ی سین دانشجویان بین المللی کانادا با شماره‌ی سین سایر افراد متفاوت است. بنابراین، کارفرما قبل از هر چیزی آن را مشاهده خواهد کرد و تشخیص خواهد داد که چند ساعت در هفته را مجاز به کار هستید.

ساعات کاری مجاز و در آمد کار دانشجویی در ونکوور

طبق قانون کار کانادا، دانشجویانی که قصد کار در ونکوور را دارند، تنها می‌توانند به صورت پاره وقت مشغول کار شوند. منظور ما از پاره وقت در اینجا 20 ساعت کار در هفته است.

از سوی دیگر، اکثر مشاغل و از جمله مشاغل دانشجویی در ونکوور به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. یعنی شما پس از دو هفته کار حقوق خود را به ازای هر چند ساعت فعالیت کاری (در مورد دانشجویان 40 ساعت) دریافت خواهید کرد. توجه کنید که تفاوتی در بین درآمد ساعتی دانشجویان بین المللی و خود کانادایی وجود ندارد.

در استان بریتییش کلمبیا و شهر ونکوور درآمد به ازای هر ساعت حدود 14 دلار است. در ضمن، دانشجویان می‌توانند در دو محیط دانشگاه یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند. شرایط کاری و نیازهای شما تعیین کننده‌ی محیط کارتان خواهد بود.

اما دانشجویان همواره با این سوال روبرو می‌شوند که روش پیدا کردن کار در ونکوور چیست؟ در ادامه سعی می‌کنیم به این پاسخ دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا پاسخ دهیم. روش‌های مورد اشاره‌ی ما همچنین دریچه‌ای را برای یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به روی شما خواهد گشود.

نحوه ‌پیدا کردن کار در ونکوور

بازار کار در شهرهای صنعتی مانند ونکوور به شدت رقابتی است. بنابراین باید خود را از انبوه کارجویان متمایز سازید. بسیاری از افراد این سؤال را از خود می‌پرسند که چگونه در ونکوور کار پیدا کنیم؟ در واقع، همه چیز به نگرش خود شما بستگی دارد. اما نکات زیر می‌تواند در پیدا کردن کار در ونکوور به شما کمک کنند:

 • قابلیت سازگاری داشته باشید و این قابلیت را به نقطه قوت خود تبدیل کنید.
 • رزومه و کاور لتر قوی داشته باشید (فراموش نکنید که رزومه‌ی خود را کاناداییزه کنید).
 • یک حساب لینکدین ایجاد کنید و مانند رزومه‌ی کاریتان آن را تکمیل و مرتب نمایید.
 • از سایت‌های کاریابی استفاده کنید، که چند نمونه‌ی آن در ادامه ذکر شده است:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • و اینکه، پیگیر باشید تا نتیجه‌ی مطلوب خودتان را به دست آورید.

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، به‌رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت را بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان اعلام خواهد شد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات