کانادا پذیرای 746 داوطلب تحت قرعه کشی برنامه PNP اکسپرس انتری بوده است

کانادا پذیرای 746 داوطلب تحت قرعه کشی برنامه PNP اکسپرس انتری بوده است

بیش از یک سال از آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری برای تمامی گروه ها گذشته است. در 22 دسامبر 2021 کانادا از 746 متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارسال کنند. متقاضیانی که دعوت شدند قبلاً به عنوان داوطلب در برنامه منتخب استانی (PNP) انتخاب شده بودند و 600 امتیاز به مجموع امتیازات سرمایه انسانی ایشان اضافه شده بود. در نتیجه حداقل امتیاز این قرعه کشی 720 امتیاز تعیین شد.

از ماه سپتامبر قرعه کشی های PNP فقط توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) برگزار شده است و این دوره در واقع هشتمین دوره قرعه کشی از ماه سپتامبر تا به حال بوده است. بنابر گزارشات ارسالی، IRCC برای جبران تأخیرها در برنامه کلی خود، روند دعوت از متقاضیان «نیروی کار متخصص دارای سابقه کار در کانادا» یا CEC را متوقف کرده است.

به عبارت بهتر، اداره مهاجرت در نظر دارد قبل از پذیرفتن متقاضیان جدید، حجم پرونده های به تأخیر افتاده اکسپرس انتری را به نصف برساند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در آخرین دوره قرعه کشی PNP از 1,032 متقاضی این برنامه دعوت به عمل آورد که رقمی بی سابقه است. در این قرعه کشی حداقل امتیاز لازم 698 امتیاز بود.

از تاریخی که کانادا یک لاتاری اکسپرس انتری برای متقاضیان تمامی گروه ها برگزار کرد یک سال گذشته است. اداره مهاجرت کانادا از 23 دسامبر 2020 تا به حال از داوطلبان برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP) یا داوطلبان برنامه نیروی کار متخصص فنی و حرفه ای (FSTP) دعوت نکرده است.

IRCC در طول سال جاری قرعه کشی اکسپرس انتری را فقط برای متقاضیان PNP و CEC برگزار کرد.

این سیاست به IRCC اجازه داد تا بر پذیرش مهاجرانی تمرکز کند که در حال حاضر در کانادا حضور دارند. داوطلبان متقاضی مهاجرت به کانادا که خارج از کانادا حضور دارند تا ماه ژوئن و فعال شدن موقعیت اقامت دائم ایشان، اجازه عبور از مرزهای این کشور را نداشتند. لازم به ذکر است که این سیاست باعث به تأخیر افتادن پردازش تعداد بسیار زیادی از پرونده ها شد.

در حال حاضر به گفته شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک در سال 2022 به یک برنامه دائمی تبدیل خواهد شد و همچنین کانادا مجدداً پذیرش مهاجر از داخل و خارج کشور را آغاز خواهد کرد.

فرازر همچنین افزود: «پیش بینی شده است در آینده با بهتر شدن وضعیت سلامت عمومی، از طریق برنامه هایی همچون برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک، افراد با تجربه و متخصص که اکنون در کانادا حضور ندارند به کانادا مهاجرت خواهند کرد.»

از زمان شیوع کووید-19، کانادا میزبان 35 قرعه کشی اکسپرس انتری اختصاصی PNP بوده است، 19,563 نفر دعوتنامه ارسال درخواست اقامت دائم را از این طریق دریافت کرده اند.

در همین دوره زمانی کانادا 27 قرعه کشی CEC را برگزار کرده است و در مجموع برای 133,868 نفر دعوتنامه ارسال کرده است. از 18 مارس 2020 فقط در 11 دوره قرعه کشی از متقاضیان اکسپرس انتری تمامی گروه ها دعوت به عمل آمد.

سیستم رتبه بندی جامع، داوطلبان حاضر در قرعه کشی اکسپرس انتری را بر اساس امتیاز رتبه بندی می کند. افراد دارای بالاترین امتیاز، یک دعوتنامه ارسال درخواست اقامت دائم یا ITA دریافت خواهند کرد. از آنجا که IRCC در حال حاضر فقط قرعه کشی های PNP را برگزار می کند، امتیاز مورد نیاز نسبتاً بالا است. متقاضیان PNP حاضر در سیستم اکسپرس انتری به دلیل امتیاز بالای خویش مطمئناً یک دعوتنامه ارسال درخواست اقامت دائم را دریافت می کنند.

مسئولین اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی پرونده متقاضی و امتیازات دریافتی، درباره پرونده متقاضی تصمیم گیری می کنند. گاهاً از متقاضی می خواهند که مدارک تکمیلی را ارسال کند یا در یک مصاحبه حضور یابد.

چنانچه درخواست مهاجرت متقاضی مورد تأیید قرار گیرد، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) یک گواهی تأیید اقامت دائم یا COPR به ایشان اعطا خواهد کرد. متقاضی پس از تأیید اقامت دائم می تواند فرایند مهاجرت را تکمیل کند. اگر متقاضی در زمان تأیید درخواست در کانادا حضور نداشته باشد، می تواند از برنامه های پیش از ورود به کانادا برای انجام مراحل اولیه اسکان خویش در کانادا استفاده کند.

به خدمات مهاجرت به کانادا نیاز داری؟

بیشتر بخوانید:

4 دیدگاه برای “کانادا پذیرای 746 داوطلب تحت قرعه کشی برنامه PNP اکسپرس انتری بوده است

    برای من خیلی جالب بود امیدوارم دفعه بعد خودم باشم برای رفتن به کانادا چراکه من خیاط ماهری هستم درزمینه تعمیرات لباس هم درحرفه خودم میتونم بگم نفراول هستم امیدوارم همه دوستان به خواست‌هایشان برسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.