کانادا محدودیت های جدید برای مسافران را معرفی کرد

کانادا محدودیت های جدید برای مسافران را معرفی کرد

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به تازگی اقدامات سختگیرانه تری را برای کنترل ریسکهای COVID-19 در کانادا معرفی کرده است.

دولت کانادا درصدد اِعمال محدودیتهای جدید در خصوص COVID-19 برای مسافران ورودی به کانادا است. جاستین ترودو پس از تحمل چندین هفته فشار از طرف بسیاری از استانهای کانادا برای اِعمال محدودیتهای شدیدتر در خصوص سفر در نهایت تصمیم گرفت این محدودیتها را اِعمال نماید.

شرکتهای هواپیمایی ایر کانادا، وست جت، سن وینگ و ایر ترنست تمامی پروازهای تعطیلات آخر هفته مانند پرواز یکشنبه 31 ژانویه به مقصد کارائیب را تعلیق کردند. این اقدامات تا 30 آوریل ادامه خواهد یافت. ترودو همچنین از همکاری مدیران شرکتهای هواپیمایی با دولت فدرال در تصویب این محدودیتها قدردانی کرد.

از اوایل فوریه پروازهای بین المللی تنها در ونکوور، کلگری، مونترال و تورنتو بنشینند. مسافران ورودی میبایست به محض رسیدن آزمایش PCR برای تشخیص COVID-19 را انجام دهند و باید به هزینه خود به مدت 3 روز یا تا زمان مشخص شدن جواب آزمایش در هتلی که دولت فدرال تعیین کرده بمانند. به گفته نخست وزیر، هزینه تقریبی این مدت اقامت برای مسافران حدود 2,000 دلار کانادا است. در صورتی که نتایج آزمایش منفی باشد، مسافران باید در مجموع یک دوره 14 روزه در خانه (شامل 3 روز در هتل و 11 روز در خانه) قرنطینه شوند. افرادی که نتیجه آزمایش آنها مثبت میشود باید در مراکزی که دولت تعیین کرده اقامت داشته باشند.

ترودو همچنین افزود تمامی مسافرانی که از ایالات متحده امریکا و از طریق مرز زمینی به کانادا وارد میشوند باید به محض رسیدن آزمایش شوند و نتیجه منفی آزمایش را نشان دهند.

در حال حاضر و با توجه به شیوع گونه های واگیردارتر ویروس کرونا به ویژه در انگلستان، آفریقای جنوبی و برزیل، ورود مسافران بین المللی از نگرانی های روز افزون دولت به شمار میروند. محدودیت های جدید برای به حداقل رساندن تعداد سفرها و حفظ سلامت مردم کانادا به ویژه در فصل بهار پیش رو اجرایی خواهند شد.

در روزهای اخیر نخست وزیر ترودو از مردم کانادا درخواست کرده تمامی سفرهای غیر ضروری آتی خود را لغو کنند. وی همچنین به هیئت دولت پیشنهاد داد که اقدامات بیشتری از جمله انجام آزمایش سریع در فرودگاه ها بر روی مسافرین برگشتی و یا قرنطینه اجباری و تحت نظارت در هتل های تعیین شده توسط دولت و به هزینه مسافر اجرا شود.

سفر کردن از سایر کشورها به کانادا از ماه مارس 2020 تابع قوانین و مقرراتی شده و این قوانین هر ماه نیز تمدید میشوند. محدودیتهای کنونی در رابطه با سفرهای غیر ضروری چه از ایالات متحده و چه از سایر کشورها به کانادا حداقل تا 21 فوریه 2021 پابرجا خواهد بود.

برخی از افراد معاف از این محدودیتها هستند (exempt)، از جمله میتوان به شهروندان کانادا، افراد دارای اقامت دائم، برخی از نیروی کار موقت خارجی، برخی از دانشجویان بین المللی یا بستگان درجه یک و درجه دو کانادایی ها اشاره کرد.

کانادا همچنین ارائه گواهی مورد تأیید برای آزمایش منفی COVID-19 PCR که ظرف 72 ساعت از زمان حرکت مسافر برای کانادا انجام شده باشد، را برای تمامی مسافران هوایی 5 سال به بالا پروازهای بین المللی الزامی نموده است.

تمامی مسافران ورودی به کانادا علاوه آزمایش باید یک دوره 14 روزه قرنطینه را نیز پشت سر گذارند. برنامه قرنطینه باید قبل از رسیدن به کانادا آماده شده باشد، ضمن اینکه محل اقامت و نحوه انجام قرنطینه باید کاملاً مشخص شود.

مسافران به کانادا باید از برنامه ArriveCAN app برای ارسال اطلاعات به مأموران مرزی کانادا و نحوه رعایت مقررات مربوط به کروناویروس در مرز مربوطه استفاده نمایند. این برنامه باید توسط مسافران ورودی به کانادا، به جهت انجام خود ارزیابی های روزانه و اطمینان از اجرای کامل فرایند قرنطینه طبق قانون به کار گرفته شود.

به گفته نخست وزیر ترودو، تحقیقات نشان میدهد تنها 2 درصد از موارد ابتلا به COVID-19 در کانادا از طریق مسافران ورودی به این کشور بوده است که بیانگر اثربخش بودن محدودیتهای سفر است.

به خدمات اخذ ویزای کانادا نیاز دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.