موسسه مهاجرت به خارج از کشور

موسسه مهاجرت به خارج از کشور

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با سپردن کارهای مهاجرت خود به موسسه‌ای مطمئن، در حالیکه کارهای روزانه خود را طبق معمول انجام می‌دهید، همزمان کارهای مهاجرتی شما نیز به بهترین شکل انجام خواهند شد؟ تصور کنید با این شیوه تا چه اندازه از فشارها و تنش‌های احتمالی و جدیدی که به واسطه‌ی پرداختن به موضوع مهاجرت کاسته شده و از بروز اشتباه‌های آتی نیز جلوگیری می‌شود.

بر کسی پوشیده نیست که موضوع مهاجرت تا چه اندازه می‌تواند چالشی باشد. تصور پذیرفته شدن و طی کردن درست و صحیح تمامی مراحل درخواست شده از سوی نهادهای رسمی کشورِ مورد نظر از یک طرف، پا گذاشتن به سرزمینی که از بسیاری جنبه‌ها با آنچه در اینجا شاهد آن هستیم متفاوت است از طرف دیگر، همگی دست به دست هم داده و ما را در وضعیتی سردرگم کننده همراه با نگرانی قرار می‌دهد. در ادامه با تراست همراه باشد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: معیارهای انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی

اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته باشید، به احتمال فراوان شرایط عنوان شده در بالا برای شما پیش آمده است. در چنین شرایطی که همراه با اضطراب، هیجان و گاهی توأم با سوالات مبهم و متعدد است، وجود شخصی که بتواند دست کمک به سوی ما دراز کرده و از نگرانی‌ها و فشارهای روحی ما بکاهد قطعاَ نوید بخش قرار گرفتن در مسیر درست مهاجرت است. چه بسا بسیاری خود تصمیم به اقدام به مهاجرت گرفته اما دشواری مسیر، پیچیدگی‌های قوانین بین‌المللی، ابهام در تمامی ابعاد شرایط آتیِ فرد در کشور مورد نظر و نیز زمان بر بودن مطالعه تمامی قوانین و شرایط و در نهایت به روز نگهداشتن اطلاعات خود ازتمامی اتفاقات و قوانین کشور مورد نظر که ممکن است بر روند مهاجرتی شخص تأثیر مثبت یا منفی بگذارد، سبب شده است تا متقاضی مهاجرت یا با تأخیر در مهاجرت خود مواجه شود و یا در اثر فشار زیاد و دشواری مسیر مهاجرت پشیمان شده و از طی کردن ادامه مسیر مهاجرتی منصرف گردد.

بنابراین، بی دلیل نیست که موسسات و شرکت‌های متعدد مهاجرتی از سوی نهاد‌های قانونی و دولتی کشورها برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و مهاجرتی به متقاضیان امور مهاجرت اجازه فعالیت دارند تا بدین وسیله دغدغه ‌به حق این گروه از جامعه به خوبی برطرف شود. ضمن اینکه از بروز مشکلات احتمالی در آینده، که ممکن است برای فرد متقاضی رخ دهد، پیش گیری خواهد شد. در حقیقت، خدمات مهاجرت را باید بسیار تخصصی دانست که انجام آن با آینده و روند زندگی شخص و خانواده او در هم تنیده است. یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور به خوبی این موضوع را درک می‌کند و زندگی و خواسته‌های متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فدای منفعت‌های مالی خود نخواهد کرد.

موسسه مهاجرتی تراست نه تنها به شکل تخصصی به موضوعات مرتبط با مهاجرت به خارج از کشور می‌پردازد، بلکه بر این باور است که متقاضیانِ امروزِ دریافت خدمات مهاجرتی، سفیران فردای موسسه خواهند بود. برخورداری از بهترین خدمات مهاجرت به خارج از کشور و آگاهی کامل از تمامی شرایط مهاجرتی، حق شما است که موسسه تراست با ارائه آن در اشکال گوناگون و بنابر شرایط متقاضیان، گامی در جهت بر طرف کردن نگرانی‌های شما برداشته است.

شرکت مهاجرتی

مهاجرت فقط پر کردن چند فرم مهاجرتی و ارائه درخواست برای دریافت ویزا نیست. بلکه فرآیندها و مراحل بسیار زیادی در این بین در جریان است. به همین دلیل، در صورتی که شخصاَ برای مهاجرت اقدام کنید، ممکن است برخی از پارامترها را در نظر نگیرید که همین موضوع شاید منجر به رد شدن درخواست شما از طرف سفارت‌ خانه‌ها شود! شرکتهای مهاجرتی با آگاهی از تمامی این مراحل و پارامترها، از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کنند و ریسک رد شدنِ درخواست شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. شرکت مهاجرتی تراست در گام اول اقدام به بررسی و ارزیابی دقیق اطلاعات ارائه شده از سوی شما می‌کند. وکلای ماهر و حرفه‌ای در تیم تراست ابتدا باید از این موضوع مطمئن شوند که همه اطلاعاتی که شما عنوان کرده‌اید درست هستند. اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده از سوی متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور بسیار اهمیت دارد چرا که از بروز مشکلات قانونی در آینده و تأخیرهای ناخواسته جلوگیری خواهد کرد.

شرکت مهاجرتی تراست به شما در انجام کلیه امور مهاجرتی کمک می‌کند. تیم تراست در بدست آوردن حق شهروندی و اقامت دائم از طریق انتخاب بهترین برنامه مهاجرتی با توجه به شرایط ارائه شده، شما را یاری خواهد کرد. همچنین، هزینه خدمات ارائه شده از سوی موسسه تراست در مقایسه با موسسات و شرکت‌های مهاجرتی دیگر برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور مقرون به صرفه و مناسب‌تر است. این درحالی است که خدمات گسترده‌ای در زمینه برنامه‌های مهاجرتی، آگاهی از قوانین و شرایط مهاجرت و مشاوره‌های مهاجرتی به متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور صورت می‌گیرد. اما چه خدماتی را می‌توانید از شرکت مهاجرتی تراست دریافت کنید؟ در ادامه به برخی از خدمات مهاجرتی که شرکت مهاجرتی تراست ارائه می‌دهد اشاره خواهیم کرد:

 • مهاجرت به خارج از کشور از طریق اخذ پذیرش تحصیلی- بسیاری از دانشجویان برای برخوردار شدن از مزیت تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مطرح دنیا، تصمیم به ارسال درخواست تحصیلی به دانشگاه‌ها می‌کنند. اما تصمیم به مهاجرت از طریق تحصیل در خارج از کشور، که اغلب به وسیله جوانان انجام می‌شود یکی از بزرگترین تصمیمات در زندگی افراد محسوب می شود. چرا که به عنوان یک دانشجو فرد باید به تمامی نکات توجه داشته باشد تا با توجه به هزینه‌های بالای اپلای و زمان کمی که در اختیار دارد، دچار کوچکترین اشتباهی نشود.

تیم تراست با برخورداری از وکلای مجرب و با تجربه‌ در زمینه ارائه مشاوره تحصیلی در خارج از کشور، شما را در انجام کلیه مراحل اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی یاری می‌کند. این مشاوره به شما تصویر بسیار روشنی از چگونگی انجام مراحل در مسیر مهاجرت تحصیلی را ارائه می‌دهد. اگر در مورد انتخاب دانشگاه دچار تردید هستید، وکلای مهاجرت تحصیلی در موسسه تراست، به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک خواهند کرد. همچنین، شما را درباره چگونگی اپلای کردن برای هر دانشگاه و انتخاب برنامه‌های تحصیلی مناسب راهنمایی خواهند کرد. اما خدمات موسسه تراست در زمینه اپلای تحصیلی به همین جا ختم نمی شود! بلکه مشاوران حرفه‌ای تراست به شما در انتخاب نوع امتحان زبان انگلیسی نیز کمک می‌کنند. این موضوع که کدام یک از امتحان‌های آیلتس، تافل و .. برای شما مناسب‌تر خواهد بود، می‌تواند در افزایش شانس مهاجرتی شما نقش پر رنگی داشته باشد.

مهمترین بخش اپلای مربوط به پر کردن فرم‌های درخواست به شیوه‌ای درست است. وکلای مهاجرتی تیم تراست، پارامترهای مالی شما را هنگام پر کردن فرم‌ها در نظر گرفته، به شما در انتخاب بورسیه‌های تحصیلی و دریافت تخفیف‌ شهریه‌ی دانشگاه‌ها کمک می‌کنند. به علاوه، وکلای ما در تراست به صورت مداوم و پیوسته مدارک و رزومه شما را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که مدارک شما با قوانین و شرایط جدید مهاجرتی کاملاَ منطبق است. بنابراین، برای دریافت اجازه تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاه ایده‌آل خود، از وکلای متخصص تراست کمک بخواهید.

 • مهاجرت کاری به خارج از کشور- اگر می‌خواهید برای دریافت ویزای کاری اقدام کرده و از این طریق اقامت دائم را در خارج از کشور دریافت کنید، وکلای تراست بهترین مشاوره مهاجرت شغلی را برای شما فراهم خواهند کرد. با توجه به مهارت، سطح تحصیلات و سابقه کاری شما، گزینه‌های مناسب برای کار در خارج از کشور به شما معرفی خواهد شد.

 اگرچه ویزای کاری یکی از محبوب‌ترین اشکال ویزا برای مهاجرت محسوب می‌شود اما در هر منطقه و هر کشوری با توجه به نیازهای آن منطقه، موقعیت‌های شغلی مورد تقاضا نیز متفاوت است. برای کسب ویزای کاری عموماَ لازم است تا حداقل امتیاز در نظر گرفته شده را کسب نمایید. وکلای تراست ضمن آگاهی کامل از شرایط دریافت ویزای کاری و نیازهای بازار کار در خارج از کشور، چنانچه برای افزایش امتیاز به تقویت یکی از مهارت‌های شما نیاز باشد، به خوبی شما را درباره این موضوع راهنمایی خواهند کرد.

 • مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه‌ گذاری- در این شیوه با سرمایه گذاری در اقتصاد کشور مورد نظر، ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان داده خواهد شد. مهاجرت به خارج از کشور از طریق دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری دارای مزیت‌هایی است که وکلای با تجربه تراست ضمن آگاهی از تمامی این مزیت‌ها شما را در داشتن یک سرمایه گذاری مطمئن یاری می‌کنند. برخی از این مزیت‌ها که کشورهایی مانند کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان ارائه می‌دهند شامل داشتن اجازه تحصیل رایگان برای کودکان فرد متقاضی، دسترسی رایگان به خدمات پزشکی برای کلیه اعضای خانواده و برخورداری از حق بازنشستگی است.

بنابراین، همان گونه که اشاره شد، روش‌های متعددی برای مهاجرت به خارج از کشور وجود دارد که موسسه تراست در انجام تمامیِ این امور مهاجرتی شما را یاری خواهد کرد. اگرچه تعدد مسیرهای مهاجرتی به خارج از کشور می‌تواند موجب سردرگمی متقاضیان شود و همین موضوع است که سبب می‌شود تا در انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی تردیدهایی ایجاد شود، اما نگران نباشید، شرکت مهاجرتی تراست در انتخاب بهترین گزینه مهاجرتی به شما کمک خواهد کرد. همین الان می‌توانید با مجموعه تراست تماس بگیرید تا در اولین فرصت از مشاوره حرفه‌ای وکلای تراست استفاده کنید.

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

بهترین موسسه مهاجرتی

در بخش قبل با شرکت مهاجرتی آشنا شدیم و دریافتیم که یک شرکت مهاجرتی چه خدماتی را ارائه می‌دهد. اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که معیارهایی که بهترین موسسه مهاجرتی را از بقیه موسسات مهاجرت به خارج از کشور متمایز می‌سازد کدامند؟ کدام موسسه یا موسسات در زمینه امور مربوط به مهاجرت راه‌گشا هستند و می‌توانند در فرآیند مهاجرت به شما کمک نمایند؟ آیا برای انجام امور مهاجرتی می‌توان به هر موسسه یا هر شخصی اعتماد کرد؟ چگونه می‌توان به موسساتی که در زمینه انجام امور مهاجرت به خارج از کشور فعالیت می‌کنند اعتماد کرد؟ در پاسخ به این سوالات و سوال‌های مشابه دیگر، باید عرض کنیم که یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور در صورتی توانایی کمک به شما در مسأله مهاجرتی پیش آمده برای شما را دارد که عوامل و فاکتورهای مشخصی را بتوانیم در مورد آن موسسه بیان کنیم.

مشاوران و وکلای تیم تراست بر این باور هستند که آگاهی نسبت به فاکتورهایی که در انتخاب یک موسسه مهاجرتی خوب نقش دارند، یک حق به جا و غیر قابل انکار برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است که نه تنها از دشواری‌های احتمالی بر سر راه متقاضیان مهاجرت می‌کاهد بلکه داشتن انتخابی آگاهانه، از بروز اشتباهات و ضررهای احتمالی نیز پیشگیری خواهد کرد.

به همین منظور در این قسمت قصد داریم تا پارامترهایی را که یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور باید دارا باشد تا بتواند به عنوان یکی از بهترین موسسات مهاجرتی شناخته شود را بیان می‌کنیم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن هر یک از این فاکتورها برای موسسه‌ مهاجرتی که قصد استفاده از خدمات آن را دارید، دریابید که آیا آن موسسه گزینه خوبی برای انجام صحیح آنچه که انتظار آن را دارید است یا خیر. در ادامه به این پارامترها اشاره خواهیم کرد:

 • معتبر شناخته شدن مشاوران و وکلای موسسه از سوی دولت‌ها و نهادهای قانونی هر کشور- اولین پارامتری که در مورد یک موسسه مهاجرتی باید در نظر گرفت این است که وکلا و مشاورانی که قصد ارائه مشاوره به شما را دارند باید مجوز و مدرک مرتبط با ارائه خدمات مهاجرتی در رابطه با کشور مورد نظرتان را داشته باشند. دلیل این موضوع نیز این است که این کارشناسان در حقیقت متخصصانی بسیار ماهر در امور مهاجرتی هستند که به خوبی با قوانین به روز کشور مورد نظر شما آشنایی دارند. به همین خاطر نیز کیفیت خدمات مشاوره‌ای که از این وکلا دریافت می‌کنید به وضوح بالاتر و بهتر است. این موضوع سبب می‌شود که شما مشاوره‌ای بر مبنای واقعیت‌های موجود دریافت کنید و به هیچ عنوان در بن بست‌های احتمالی در مسیر مهاجرتی خود گرفتار نشوید.

به عنوان مثال، وکلا و مشاورانی که مجوز و مدرک مرتبط با ارائه خدمات مهاجرتی به کشور کانادا را دارند و از نظر این کشور دارای صلاحیت ارائه خدمات مهاجرت به کانادا محسوب می‌شوند، عموماَ یکی از اعضای انجمن ICCRC کانادا هستند. وکلای قانونی مهاجرت افرادی ماهر بوده که باید استانداردهای حرفه‌ای را رعایت کرده، از ضوابط مشخصی پیروی کنند و اطلاعات خود از کلیه قوانین مهاجرتی را کاملاَ به روز حفظ نمایند.

 • از دیگر ویژگی‌های یک موسسه مهاجرتی خوب داشتن خدمات مشاوره‌ای به صورت حضوری و اختصاصی برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است- گاهی دیده می‌شود که برخی از موسسات مهاجرت به خارج از کشور به صورت گروهی از متقاضیان دعوت می‌کنند تا همزمان در یک جلسه مشاوره‌ای شرکت کنند! اولین و بدیهی‌ترین مشکلی که در این جلسه می‌تواند رخ دهد این است که زمان کافی برای بررسی مشکلات هر یک از متقاضیان وجود نخواهد داشت. همچنین، شاید متقاضی نتواند تمامی مشکلات خود را به سبب حضور سایر افراد در جلسه به طور کامل بیان کند که این موضوع نیز می‌تواند در تصمیم‌گیری درست و ارائه راهبرد مناسب به متقاضی بسیار تأثیرگذار باشد. به علاوه، این گونه جلسات گواهی این موضوع هستند که موسسه مهاجرتی برای هیچ یک از متقاضیان مهاجرتی ارزش ویژه‌ای قائل نشده است. در موسسه تراست ضمن احترام به متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور، تمامی جلسات موسسه به صورت کاملاَ اختصاصی و با در نظرگیری هماهنگی‌های قبلی برای متقاضیان محترم در نظر گرفته خواهد شد.
 • یک موسسه مهاجرتی خوب باید بتواند راهبرد مشخص و روشنی را برای متقاضی مهاجرت به خارج از کشور ارائه دهد- در این صورت موسسه مهاجرتی شما را با پیشرفت در هر مرحله به خوبی در جریان کارها قرار خواهد گذاشت. یک موسسه مهاجرتی خوب نباید هزینه‌های خود را از متقاضی مهاجرت مخفی نگه دارد و باید فهرستی از تمامی هزینه‌های انجام شده را در اختیار متقاضی مهاجرت قرار دهد. همچنین، یک موسسه مهاجرتی مناسب هرگز از شما هزینه ناگهانی که از قبل راجع به آن صحبت و توافقی نشده است نخواهد گرفت. بنابراین، در هنگام عقد قرارداد با دقت تمامی موارد گفته شده را مورد ارزیابی قرار دهید و مطمئن شوید که تمامی خدمات و هزینه‌های مربوط به آن، در قرار داد نیز ذکر شده است. وکلای مهاجرتی نیز در موسسه مهاجرت به خارج از کشور باید شما را با تمامی تغییرات صورت گرفته در قوانین و روش‌های مهاجرتی کاملاَ به روز نگه دارند.
 • بهترین موسسه مهاجرتی دارای بهترین سوابق در ارائه کلیه خدمات مهاجرت به خارج از کشور است- یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور باید از سوابق درخشان در کارنامه کاری خود برخوردار باشد. به گونه‌ای که تعداد بالایی از پرونده‌های مهاجرتی موفق را در رزومه کاری خود به شما معرفی کند. هر اندازه موارد موفقیت آمیز مهاجرت به خارج از کشور بیشتر باشند، میزان موفقیت شما نیز برای مهاجرت به کشور مورد نظر بیشتر خواهد بود. از آنجایی که فرآیند مهاجرت به خارج از کشور بسیار طولانی، پیچیده و پر هزینه است، بنابراین ایده بسیار خوبی است که از موسسه‌ای برای انجام امور مهاجرتی خود کمک بخواهید که سابقه ثبت شده‌ی بسیار خوبی در این زمینه داشته باشد. کمک گرفتن از چنین موسساتی نه تنها در هزینه‌های شما بلکه در زمان شما نیز صرفه‌جویی قابل توجهی به همراه خواهد داشت. به علاوه، ضمانت بیشتری را نیز در کسب خواسته شما به همراه خواهد آورد.
 • بهترین موسسه مهاجرت به خارج از کشور، راهبرد اختصاصی و منحصر به فردی را با توجه به رزومه و پروفایل شما ارائه می‌دهد- بدین منظور برای نشان دادن مهارت‌ها، دانش و تخصص وکلای موسسه، بهترین راه حل مهاجرتی را به شما ارائه خواهند داد. به عنوان مثال، تصور کنید فرد متقاضیِ مهاجرت به خارج از کشور، از توانایی‌ها و مهارت‌های متعددی برخوردار باشد و بتواند از روش‌های مختلفی برای مهاجرت اقدام نماید. اما تعدد این روش‌ها وی را دچار سردرگمی کرده، از اتخاذ تصمیمی مناسب بازمانده است. در چنین شرایطی یک موسسه مهاجرتی خوب با داشتن وکلایی ماهر و دلسوز، می‌کوشد تا ضمن تحلیل کلیه مهارت‌ها و شرایط متقاضی مهاجرت به خارج از کشور، بهترین راه را که شامل صرف هزینه کمتر و زمان کمتر اما دارای نتایج دلخواه است به متقاضی نشان دهد.
 • بهترین موسسه مهاجرت به خارج از کشور در اولین جلسه مشاوره‌ای از شما هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد! همچنین، یک موسسه مهاجرتی خوب هرگز شما را برای ادامه دادن به جلسات و دریافت مشاوره‌های بعدی تحت فشار نخواهد گذاشت. شما ممکن است در اولین جلسه مشاوره اطلاعاتی کلی از وضعیت سلامتی خود، رزومه کاری و تحصیلی و خانواده خود به موسسه و وکلای آن ارائه دهید اما همزمان احساس خوشایند و راحتی نیز از تعامل با افراد مشغول به کار در موسسه مهاجرت به خارج از کشور خواهید داشت.
 • یکی از برجسته‌ترین و مهمترین سرمایه‌های هر شرکت و موسسه‌ای قطعاَ نیروهای کاری آن موسسه و شرکت هستند. چرا که با داشتن نیروهایی که ضمن داشتن تخصص، تجربه و مهارت از معیارهای اخلاقی نیز برخوردار باشند، بدون شک نگرانی‌های متقاضی نیز به شکل واضحی برطرف خواهد شد. همواره یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور باید به دنبال رضایت داوطلبان مهاجرت به خارج از کشور باشد، اما نباید صداقت در ارائه اطلاعات را فدای منافع شرکت و منافع مالی نماید. بهترین موسسه مهاجرت به خارج از کشور پس از بررسی دقیق شرایط شما، بهترین پیشنهاد‌ها را برایتان فراهم می‌کند و اگر امکان مهاجرت شما به روشی که مورد درخواست شما است وجود نداشته باشد، آن را با شما در میان خواهد گذاشت و از شما پنهان نمی‌کند.

به یاد داشته باشید که بهترین موسسه مهاجرت به خارج از کشور، ارائه‌ی بهترین کمک به درخواست مهاجرتی شما را ضمانت خواهد کرد. با مراجعه به سایت تراست و پر نمودن فرم ارزیابی مهاجرت به خارج از کشور، مشاوران حرفه‌ای مجموعه تراست ابتدا شرایط شما را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند. با توجه به اینکه وکلای موسسه مهاجرتی تراست از تمامی روش‌ها و قوانین مهاجرت به خارج از کشور آگاهی دارند، پس از مشاوره اولیه، شرایط شما را مجدداَ مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده، مسیری روشن را با توجه به خواسته‌ی مهاجرتی به شما پیشنهاد می‌دهند.

پادکست بشنوید!

وظایف وکیل مهاجرت

معتبرترین موسسه مهاجرتی

همانطور که در این مطلب نیز به آن اشاره شد، مشاوره‌های مرتبط با امور مهاجرتی یکی از ضروری‌ترین و بحث برانگیزترین نیازهای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است. شکی نیست که موسسات مهاجرت به خارج از کشور زیادی وجود دارند اما آنچه که شما به دنبال آن هستید، بهره‌گیری از خدمات موسسه‌‌ای است که ضمن داشتن دانش، تخصص و تجربه، از اعتبار بالایی نیز برخوردار باشد. این قبیل موسسات تمامی شرایطی که در داخل و خارج از کشور روی می‌دهد را به خوبی زیر نظر دارند و ضمن داشتن شهرتی قابل توجه در بین موسسات مهاجرت به خارج از کشور و همکاران خود، از اعتبار ویژه‌ای نیز در بین متقاضیان مهاجرت برخوردارند. در حقیقت، هدف از یافتن موسسات معتبر مهاجرتی اعتماد کردن به توصیه‌ها و روش‌هایی است که مشاوران مهاجرت به خارج از کشور به متقاضی پیشنهاد می‌دهند. اما در اغلب موارد برخی از سوالات متقاضیان بدون پاسخ می‌مانند. بنابراین، در این بخش سعی داریم راه‌کارهایی راه به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آنها موسسات مهاجرتی معتبر را شناسایی کنید.

گاهی با اولین مراجعه به یک موسسه مهاجرت به خارج از کشور یا دریافت اولین تماس، تصور می‌کنیم از آنجایی که در ظاهر همه چیز خوب پیش می‌رود، دیگر نیازی نیست تا موسسه مهاجرتی را با یک منبع تأیید کننده خدمات موسسات مهاجرتی مجاز مورد بررسی قرار دهیم. همواره از مشاوره و وکیل موسسه مهاجرتی که به آن مراجعه کرده‌اید بخواهید تا 2 یا 3 متقاضی را که برای آنها خدمات مهاجرت به خارج از کشور ارائه کرده‌اند را به شما معرفی کنند. صحبت کردن با داوطلبان گذشته و حال مهاجرت به خارج از کشور که از موسسه مهاجرتی مورد نظر شما خدمات مهاجرتی دریافت کرده‌اند، می‌تواند به شما اطمینان دهد که تا چه اندازه موسسه مهاجرتی مورد نظر در حد و اندازه‌ی موسسات معتبر مهاجرتی است. 

در عین حال یکی از بهترین روش‌های قابل استناد برای پی بردن به این موضوع که آیا موسسه مهاجرت به خارج از کشور دارای اعتبار است یا خیر، فهرست موسسات مجاز ارائه خدمات مهاجرت به خارج از کشور از سوی نهادهای قانونی در کشور است. معتبرترین موسسه مهاجرتی موسسه‌ای است که علاوه بر داشتن شهرت خوب در بین متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور، به صورت پیوسته نیز در فهرستی که به شکل ماهانه یا فصلی از طرف مراجع تأیید کننده صلاحیت موسسات مهاجرت به خارج از کشور اعلام می‌شود نیز حضور داشته باشد.

اما به یاد داشته باشید موسسه یا شخصی که به تازگی مدرک گذراندن دوره‌‌های مهاجرت را گذرانده است نیز ممکن است از صلاحیت کافی برای ارائه خدمات مهاجرتی به شما برخوردار نباشد. یکی از روش‌هایی که می‌توانید اعتبار یک موسسه مهاجرتی را با آن بسنجید، در حقیقت ارزیابی شخص مشاوره دهنده است. بنابراین، تنها به این مورد که وکیل مهاجرتی دوره‌ای را گذرانده است و یا خدمات موسسه مهاجرتی از نظر مراجع مربوطه مجاز عنوان شده است اکتفا نکنید. بدین منظور در جلسه مشاوره اولیه طوری رفتار کنید که گویی در حال مصاحبه با مشاوری هستید که به آن مراجعه کرده‌اید! به یاد داشته باشید که مردود شدن در فرآیند پذیرش برای مهاجرت به خارج از کشور نه تنها سرمایه شما را تلف می‌کند بلکه زمان شما را نیز هدر داده قلب شما را به در می‌آورد.

بنابراین، به خوبی مشاور مهاجرتی را که به آن مراجعه کرده‌اید مورد ارزیابی قرار دهید. سوالی مانند “چقدر طول می‌کشد تا به ایمیل‌ها و تماس‌های متقاضیان مهاجرتی خود پاسخ دهید؟” را از وکیل مهاجرتی خود بپرسید تا مشخص شود تا چه اندازه وی و موسسه مهاجرتی که به آن مراجعه کرده‌اید برای ارائه خدمات مهاجرتی به شما صلاحیت دارند. حتی برای اینکه متوجه شوید تا چه اندازه افراد مشغول به کار در موسسه مهاجرتی به خارج از کشور به جزئیات توجه دارند سوالاتی مانند “چه مراحلی را طی کرده‌اید تا متوجه شوید کدام برنامه مهاجرتی برای من مناسب‌تر است؟ از کجا مطمئن می‌شوید که تمام اطلاعاتی که من در فرم نوشته‌ام دقیق هستند؟” یا “آیا از ابزار یا چک لیستی برای مقایسه درخواست من با شرایط مهاجرتی استفاده می‌کنید؟” را از آنها بپرسید.

حتی می‌توانید پا را فراتر گذاشته و سوالاتی مانند “آیا مثالی از مورد مهاجرتی که چالشی بوده است و شما موفق به مدیریت آن شده‌اید برای من ذکر می‌کنید؟ آیا با متقاضیان مهاجرت که مشتریان شما بوده‌اند هنوز نیز در ارتباط هستید؟” یا “چرا دوست دارید که یک مشاور مهاجرتی باشید؟” را از مشاور مهاجرتی بپرسید. با پرسیدن این سوالات و سوالات مشابه می‌توانید مطممئن شوید که موسسه مهاجرتی و وکلایی که به آنها مراجعه کرده‌اید نه تنها در ظاهر دارای اعتبار هستند بلکه به شکلی کاربردی نیز قابل اعتماد و دارای صلاحیت هستند.

دفاتر مهاجرتی

ضرورت وجود دفاتر مهاجرتی در کشورهای مختلف نیازی انکار ناپذیر است. به عنوان مثال، فرض کنید چنانچه قصد مهاجرت به کشوری مانند کانادا را داشته باشید، دولت کانادا بیش از 60 برنامه مهاجرتی را به متقاضیان مهاجرت به این کشور از سرتاسر دنیا پیشنهاد داده است. بنابراین، پیچیدگی‌های مربوط به شرکت در برنامه‌های مهاجرتی در کشورها در حال افزایش است. هر یک از این برنامه‌های مهاجرتی در کشورهای مختلف نیز شامل فرایندها و ضوابطی هستند که برای شرکت در هر یک از آنها باید به خوبی از تمامی این شرایط آگاهی داشته باشیم. به همین منظور نیز دفاتر مهاجرتی مختلفی و با عناوین متفاوت در سرتاسر دنیا مشغول به فعالیت هستند. یک شرکت مهاجرتی ممکن است برای ارائه بهتر خدمات مهاجرتی به متقاضیان دفتر مشاوره مهاجرت را در چند کشور راه‌اندازی کند. بنابراین، یک موسسه مهاجرتی ممکن است بیش از یک دفتر مهاجرتی داشته باشد تا رفاه حال متقاضیان مهاجرت به کشور را در نظر گرفته باشد. در حال حاضر دفتر مهاجرتی موسسه تراست در شهر ونکوور کانادا قرار دارد.

موسسات مهاجرتی مجاز

موسسات مجاز مهاجرت موسساتی هستند که از طرف نهاد‌های دولتی و رسمی به عنوان موسسات مهاجرتی مجاز برای ارائه خدمات متنوع مهاجرتی شناخته شده‌اند. عموماَ یک موسسه در ارائه مشاوره‌های مهاجرت برای یک یا چند کشور مجاز عنوان می‌شود. در ایران موسساتی که در داخل کشور دارای دفتر مهاجرتی هستند بر اساس اینکه در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای برای اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می‌کنند و خدمات مربوط به پذیرش تحصیلی در خارج از کشور ارائه می‌دهند و یا اینکه در زمینه کاریابی بین‌المللی و یافتن موقعیت شغلی برای متقاضیان کار در خارج از کشور فعالیت دارند، به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند. ممکن است موسسه‌ای در هر دو زمینه دارای وکلای ماهری باشد که بتواند داوطلبان مهاجرت به خارج از کشور را به درستی راهنمایی کند.

برای آگاهی از اینکه کدام موسسه در فهرست موسسات مهاجرتی مجاز قرار دارد، می‌توانید به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده تا فهرست به روزی از کاریابی‌های مجاز بین‌المللی که در ایران دارای دفاتر مهاجرتی هستند را دریافت کنید. همچنین، برای دریافت فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو، به سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه کنید.

چرا برای دریافت مشاوره مهاجرتی بهتر است به موسسه مهاجرت به خارج از کشور تراست مراجعه کنیم

از آنجایی که تعداد موسساتی که در حوزه ارائه خدمات مهاجرت به خارج از کشور فعالیت می‌کنند بسیار است، بنابراین انتخاب موسسه مهاجرتی قابل اطمینان که به شکل قانونی اقدامات مهاجرتی شما را انجام دهد موضوع مهمی محسوب می‌شود. از طرف دیگر، اگر انجام فرآیند مهاجرت به وسیله خود شخص انجام شود، ممکن است منجر به بروز اشتباه در برخی از موارد مبهم و جزئی شود که احتمال دارد همین موارد، جزء موارد مهمی محسوب شوند که اتفاقاَ در دریافت ویزای متقاضی بسیار اثرگذار باشند. در نتیجه به دلایلی که در ادامه آورده شده است، دریافت مشاوره از وکلای مجموعه تراست را به شما توصیه می‌کنیم:

 • برخورداری از مشاوره با وکلای متخصص در امور مهاجرت به خارج از کشور که دوره‌های لازم را برای ارائه خدمات مهاجرتی با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.
 • برخورداری از راهنمایی درست درباره برنامه‌های مهاجرتی و انواع ویزاها.
 • تمامی شرایط شما با دقت بررسی می‌شود و در انجام کلیه مراحل درخواست مهاجرت از ابتدا تا انتها راهنمایی‌های اصولی دریافت کنید.
 • مشاوران حرفه‌ای تراست در تهیه تمامی مدارک مورد نیاز به شما کمک خواهند کرد.
 • در تمامی فرآیندهای مهاجرتی به طور کامل مورد پشتیبانی و حمایت وکلای متخصص تراست قرار ‌می‌گیرید.
 • آگاهی از قوانین مهاجرتی
 • برخورداری از راه‌حل‌های منحصر به فرد که تنها برای شرایط خاص شما ارائه خواهند شد.
 • آگاهی از تغییرات روزانه در برنامه‌های مهاجرتی.
 • دریافت مشخصات و شرایط زندگی از کشوری که متقاضی مهاجرت به آن هستید.

در نهایت به یاد داشته باشید که این شما هستید که با انتخاب‌های خود سرنوشت زندگی خود را تعیین می‌کنید. داشتن انتخابی آگاهانه به مراتب هزینه‌ای کمتر در مقایسه با از دست دادن فرصت‌ها دارد. با مراجعه به سایت تیم تراست و پر کردن فرم ارزیابی ، از مشاوره تخصصی وکلای با تجربه تراست استفاده کنید و از هم اکنون در مسیر مهاجرت به خارج از کشور مطمئن گام بردارید.

چرا موکلین به موسسه مهاجرتی تراست اعتماد کرده‌اند؟

 1. تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

  شروین مدنی با سال‌ها سابقه وکالت امور مهاجرت و دارای کد فعالدیت RCIC در انجمن ICCRC به عنوان وکیل ارشد مجموعه تراست مشغول به فعالیت‌اند. مشاورین موسسه تراست نیز از اساتید دانشگاه های کانادا و افراد دارای تجربه تحصیل کانادایی هستند و همین امر نیز باعث ارائه مشاوره‌های با کیفیت، کاربردی و ملموس به متقاضیان شده است.

 2. آمار پرونده‌های موفق ما بالاست

  مهاجرت مسیری دشوار و سرنوشت ساز است. ما افتخار می‌کنیم که در این مسیر پر فراز و نشیب همراه مورد اعتماد هزاران ایرانی برای رسیدن به سرمقصد آرزوهایشان بوده‌ایم. داشتن بیش از شش هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف اعم از تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری نتیجه تلاش شبانه روزی تیم تراست جهت موفقیت مشتریانش در مسیر مهاجرت بوده است.

 3. ما نماینده رسمی مراکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم

  موسسه تراست نمایندگی رسمی اغلب دانشگاه‌ها و کالج‌ها و همچنین مدارس کانادا را دریافت کرده است. در برخی موارد نیز این موسسه به عنوان نماینده کلیدی (Key Agent) با مراکز آموزشی کانادایی همکاری دارد، همین امر نیز موجب سهولت مکاتبات با مراکز آموزشی و همچنین اخذ پذیرش بدون هیچ واسطه‌ای را فراهم آورده است.

 4. تراست، مرجعی قابل اعتماد برای اخبار و اطلاعات مهاجرت است

  وب سایت موسسه تراست
  با توجه به این که موسسه مهاجرتی تراست به صورت تخصصی خدمات مهاجرت به کانادا را ارائه می‌دهد به جرائت می‌توان گفت این وب سایت کامل‌ترین مرجع فارسی زبان در حوزه ارائه اطلاعات مهاجرت، تحصیل، کار و زندگی در کاناداست. به روزترین اخبار مهاجرت کانادا، قوانین اخذ ویزا و روش های مهاجرتی کانادا را در می‌توانید در وب سایت موسسه تراست دنبال کنید. تراست از ابتدای تا انتهای پروسه‌ی مهاجرت همراه شماست تا بتوانید آینده موفق خود را رقم بزنید.
  شبکه های اجتماعی موسسه تراست
  آینده شما همین امروزِ افرادی است که پیش از شما اقدام نموده اند. همیشه شنیدن تجربیات افرادی که پیش از شما  مسیر مهاجرت را طی کرده اند آموزنده خواهد بود. ما در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام تراست با تهیه ویدئوهای مختلف اعم از گفتوگو با افراد موفق ایرانی در کانادا، لایوهای پرسش و پاسخ با وکیل مهاجرت و.. سعی کرده ایم این تجربیات ارزشمند را به رایگان در اختیار مخاطبین قرار دهیم تا چراغ راهنمایی باشد برای طی کردن بهتر مسیر مهاجرت.

 5. هیچ فرصتی از دست نمی‌رود!

  دولت کانادا راه های زیادی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی کرده است .ممکن است بیش از یک یا چند راه مهاجرتی برای شما وجود داشته باشد. اولین قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند. مشاورین موسسه تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد و در این راستا تمامی فرصت های کاهش هزینه های مهاجرت، دریافت انواع بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌ها با توجه به شرایط تان بررسی خواهد شد.

 6. به نظر ما وقت طلاست!

  دغدغه زمان برای بسیاری مهم است. ما ارزش ویژه‌ای برای وقت مشتریان خود قائل هستیم. مایه افتخار است که وکلا و مشاورین خبره ما با نهایت دقت، نتیجه دلخواه را در کمترین زمان ممکن برای مشتریان رقم می‌زنند. مهاجرت امری پر از استرس و نگرانی است؛ از این‌ رو تیم تراست، با انجام سریع و دقیق امور مهاجرتی مشتریان، به جای استرس، امید رسیدن به آرزوها را برایشان فراهم می‌ سازد.

 7. مشاورین تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

  بدون دغدغه و با خیالی آسوده فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی نگران نباشید. چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

 8. وکالت پرونده ‎ها با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود

  هر ماه تعداد بسیار زیادی تقاضا برای ارزیابی شرایط مهاجرت از سوی متقاضیان برای ما ارسال می‌شود. موسسه تراست بر مبنای اصول حرفه‌ای و اخلاقی فقط وکالت پرونده‌هایی را بر عهده می‌گیرد که به احتمال زیادی امکان موفق شدن و اخذ پذیرش و ویزا را داشته باشند.

 9. بهترین ها را به مشتری پیشنهاد می دهیم حتی به ضرر خودمان!

  با توجه به اصول و ارزش‌های سازمانی موسسه مهاجرتی تراست این قول را به مشتریانمان می‌دهیم که در ارائه خدمات و مشاوره‌ها تنها تابع هدفی که به دنبال کمینه کردن آن خواهیم بود هزینه‌های شماست و نیز تنها تابع هدفی که به دنبال بیشینه کردن آن هستیم منافع شما خواهد بود!

 10. توجه به جزئیات، عامل تمایز ماست!

  با توجه به حکم دادگاه فدرال کانادا وجود مغایرت و اطلاعات اشتباه در فرآیند مهاجرت اشتباهی بزرگ است! توجه به جزئیات و دقت فراوان در تنظیم پرونده های ارسالی به اداره مهاجرت می‌تواند متقاضیان مهاجرت را از بسیاری از عواقب پیش‌بینی نشده مصون دارد. وکلا و مشاورین تراست با ارائه اطلاعات صحیح و تکمیل تمامی مدارک موردنیاز به کمک متقاضی، به دقت و با وسواس فراوان پرونده مهاجرتی شما را دنبال می‌کنند.

 11. همواره در دسترس هستیم!

  آرمان تراست ایجاد محیطی سرشار از احترام به مشتری و ارائه خدمات برتر به مشتریان است، در همین راستا مشتریان تراست همواره از می توانند از طریق راه‌های مختلفی از جمله تماس، ارسال پیام و ایمیل با مشاورین تراست در ارتباط باشند. همواره سعی ما بر این است که چه در پاسخ به درخواست‌ها و چه در پیگیری‌ها خیالی آسوده و تجربه‌ای لذت بخش را برای مشتریانمان فراهم سازیم.

 12. دیوارهای تراست شیشه‌ای است!

  شفافیت در ارائه خدمات لازمه مشتری مداریست! در همین راستا موسسه تراست همواره شفافیت در خدمت رسانی و شفافیت در امور مرتبط به قرارداد و پرداخت‌های مالی را سرلوحه کار خود قرار داده است. شرح خدمات ارائه شده بابت هر پرداخت مالی برای مشتریان تراست به صورت کاملا شفاف مشخص است و همچنین موکلین به راحتی می‌توانند در هر مرحله از وضعیت پیشرفت امور مهاجرتی خود مطلع شوند.

فرصت مشاوره معتبر!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ معتبر بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید