تاثیر ویزای شینگن بر اخذ ویزای کانادا

ویزای شینگن برای اخذ ویزای ویزیتوری کانادا

تاکنون در هیچ‌یک از منابع رسمی داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا ضروری اعلام‌نشده است. اما این بدین معنا نیست که داشتن ویزای شینگن تأثیری بر روند اخذ ویزای کانادا ندارد. در فرایند گرفتن ویزای کانادا، ما با یک فاکتور بسیار مهم روبرو هستیم که از آن به‌عنوان سابقه‌‌ی سفر یا (travel history) یاد می‌شود. هر چه تعداد دفعات مسافرت شما به کشور‌های دیگر و تعداد مُهر صفحات پاسپورت شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا خواهید داشت. با در نظر گرفتن این مسئله‌ میزان اهمیت ویزای شینگن برای ما آشکار می‌شود. زیرا ویزای شینگن از تأثیرگذارترین عوامل در ساختن یک سابقه‌ی سفر معتبر برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است شما بدون داشتن سابقه‌ی سفر ضعیف و یا ویزایی که تاکنون با آن مسافرت نکرده‌اید نیز می‌توانید تقاضای اخذ ویزای کانادا داشته باشید. اما احتمال ریجکت شدن درخواست شما بالا می‌رود.

تأثیر ویزای شینگن بر اخذ ویزای کانادا

سابقه‌ی سفر(تراول هیستوری)

سابقه‌ی سفر چیست؟

سابقه‌ی سفر یک فرد، تاریخچه‌ای از تمام بازدید‌هایی است که او از کشور‌های خارجی داشته است. هر زمان که شخصی از کشور خود خارج‌شده و به کشور دیگری سفر می‌کند، یک مهر مهاجرتی و یا مهر ویزا به پاسپورت او زده می‌شود. تمام مهر‌های ثبت‌شده بر پاسپورت یک شخص تراول هیستوری پاسپورت او به‌حساب می‌آید. سابقه‌ی سفر جزئیاتی از جمله زمان و مکان سفر را در برمی‌گیرد. یک سابقه‌ی سفر قوی در تأیید درخواست ویزای شما برای کشور‌های پیشرفته‌ای همچون کانادا کمک‌های شایانی‌ خواهد کرد. هرچند داشتن تراول هیستوری به‌عنوان یک مدرک ضروری در فرایند اخذ ویزا تلقی نمی‌شود اما با وجود آن شانس شما برای تأیید درخواست ویزا بیشتر خواهد شد.

سابقه‌ی سفر(تراول هیستوری)

چرا سابقه‌ی سفر اهمیت زیادی دارد؟

کشور کانادا تمایل دارد برای افرادی که سابقه‌ی سفر آن‌ها قوی است ویزا صادر کند. زیرا در صورت ضعیف بودن و یا عدم وجود تراول هیستوری این احتمال وجود دارد که مسافران پس از اتمام زمان ویزای خود کشور کانادا را ترک نکنند تا بتوانند این طریق بتوانند پناهندگی و اقامت دائم خود را اخذ کنند. دلیل این سخت‌گیری اتفاقات سال 1980 است. در آن زمان بسیاری از افراد با داشتن ویزای توریستی پا به خاک کشور‌های غربی گذاشته و هرگز آنجا را ترک نکردند. درنتیجه، شرایط مهاجرین بحرانی شد. تمام این‌ها به دلیل سستی و عدم‌کفایت قوانین مهاجرتی حاکم در آن زمان بود. بنا‌براین قوانین تغییر یافتند و به شکلی که امروزه در جریان است سخت‌تر شدند. قبل از صدور ویزای کانادا سابقه‌ی سفر شما به‌دقت مطالعه خواهد شد. سابقه‌ی سفر، مصاحبه‌کنندگان را متقاعد می‌کند که شما یک به معنا‌ی واقعی یک توریست‌ هستید و هدف مهاجرت به کشور مقصد را ندارید. برای ثابت کردن این موضوع نیا‌زمند یک مدرک هستید و هیچ مدرکی بهتر از سوابقی هم چون ویزای شینگن نخواهد بود.

چگونه یک تراول هیستوری قدرتمند بسازیم؟

برای ساخت یک تراول هیستوری قدرتمند قبل از هر چیز از سفر به کشور‌هایی که دریافت ویزای آن‌ها ساده‌تر است شروع کنید. کشورهایی که ویزای الکترونیک صادر می‌کنند نیز از موارد مناسب به شمار می‌روند. و پس از تجربه‌ی چند سفر برای ویزای شینگن اقدام کنید. زیرا اخذ ویزای شینگن نیز نیازمند سابقه‌ی سفر مناسب می‌باشد. افرادی که تاکنون هیچ سفری نداشته‌اند و به‌اصطلاح پاسپورت آن‌ها سفید است می‌توانند سفر‌های خود را از کشور‌هایی مثل فیلیپین، هنگ‌کنگ، هند و پاکستان شروع کنند.

مواردی که نام‌برده شدند بهترین کشور‌ها برای شروع سفرهای خارجه هستند زیرا شما بدونِ متحمل شدن کوچک‌ترین ریسک می‌توانید علاوه بر تجربه یک سفر تفریحی سابقه سفر خود را ارتقا دهید داشتن پنج یا شش مورد از این موارد بهترین کمک برای ساختن سابقه سفر هست.

چگونه یک تراول هیستوری قدرتمند بسازیم؟

تنظیم زمان‌بندی درست برای ساخت تراول هیستوری

سعی کنید در هر دوره مسافرت تنها از یک یا دو کشور دیدن کنید. اگر به‌یک‌باره به یک مسافرت طولانی رفته و به‌طور متوالی به 5 کشور سفر کنید، سابقه‌ی سفر شما ضعیف تلقی می‌شود. زیرا ممکن است افسر مهاجرتی به تعداد دفعات سفر شما شک کند و احتمال بدهد که تنها به هدف ساختن سابقه‌ی سفر مسافرت‌های متوالی داشته‌اید. برای جلوگیری از این احتمال بهتر است بین سفر‌های خود فاصله‌های یک الی دوماهه بیاندازید. تنظیم فاصله‌ی زمانی درست تنها راه برای برطرف کردن شک افسران مهاجرتی است. ساختن یک تراول هیستوری در برخی موارد ریزه‌کاری‌های بسیاری دارد. متأسفانه افراد بسیاری اطلاعات کافی درباره‌ی موضوعاتی که ممکن است در فرایند اخذ ویزا مشکل‌ساز شوند ندارند و به همین دلیل به نتیجه‌ی مطلوب نخواهند رسید. بهره‌مندی از راهنمایی‌ و راهکار‌های افراد باتجربه می‌تواند تأثیرات مثبت فراوانی در سرنوشت مسافرتی شما داشته باشد. تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به‌سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین‌الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

ویزای شینگن به‌عنوان سابقه‌ی سفر

ویزای‌ شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است که دارنده‌ی آن می‌تواند آزادانه در 26 کشور عضو شینگن سفر کند. مدت‌زمان اقامت یک مسافر در هر یک از این کشورها 90 روز است. دارندگان ویزای شینگن می‌توانند برای اهداف گردشگری و بیزینس به محدوده‌ی شینگن وارد شوند. افرادی که از طریق ویزای شینگن وارد یک و یا دو کشور از  شینگن شده‌اند مسیر اخذ ویزای کانادا را برای خود هموارتر کرده و شانس اخذ ویزای کانادا برای آن‌ها بیشتر خواهد بود. زیرا همان‌طور که قبل‌تر گفته شد ویزای شینگن اهمیت بسیاری در سابقه‌ی سفر شما دارد.

ویزای شینگن به‌عنوان سابقه‌ی سفر

ملزومات کلی برای اخذ ویزای شینگن

ملزومات درخواست و اخذ ویزای شینگن از کشور به کشور متغیر است اما به‌طورکلی موارد زیر را شامل می‌شود.

1. درخواست ویزا

درخواست ویزای خود را  کامل و امضا کنید( این مورد برای تمام افرادی که به همراه شما می‌آیند صدق می‌کند)

2. پاسپورت

پاسپورت شما باید حداقل برای سه ماه پس از برنامه‌ی سفر شما معتبر باشد(برای ویزای مولتی شینگن باید 3 ماه پس از آخرین سفر شما اعتبار داشته باشد)

 • پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه‌ی خالی داشته باشد
 • پاسپورت شما باید در 10 سال گذشته صادرشده باشد.

3. دو قطعه عکس رنگی که موارد ذیل در آن‌ها رعایت شده باشد.

 • کلاه و پوشش سر در آن‌ها وجود نداشته باشد. این مورد برای افرادی که به دلیل باور‌های دینی محجبه هستند صدق نمی‌کند(صورت باید کاملاً واضح باشد)
 • اگر عینک افراد فریم باریک نداشته و مانع از وضوح تصویر می‌شود باید برداشته شود
 • صورت شما باید دارای حالت طبیعی باشد

4. ثبت اثر انگشت

ثبت اثرانگشت برای افرادی که تاکنون به اروپا سفری نداشته‌اند و یا 59 ماه از آخرین ثبت اثرانگشت آن‌ها در اطلاعات اثرانگشت ویزای اروپا می‌گذرد الزامی است.

5. هزینه‌ی درخواست و سرویس‌ها

شما موظفید هزینه‌های درخواست و خدمات مربوط به اخذ ویزا را بپردازید. این هزینه بین 35 تا 60 یورو خواهد بود.(رسید آن را نزد خود نگه‌دارید)

6.بیمه

 بیمه‌ی مسافرتی پزشکی که با بیمه‌ی ویزای شینگن مطابقت داشته باشد.(ممکن است افسر مهاجرتی از شما صفحه‌ای به‌عنوان مدرک داشتن بیمه بخواهد)

7. مدارکی که شرح دهنده و ثابت‌کننده‌ی موارد زیر باشد:

 • هدف شما از سفر به این کشور‌ها(بلیط‌های رزرو شده در این مورد کمک شایانی خواهند کرد)
 • قصد شما به بازگشت به کشور خودتان پس از اتمام سفر
 • افراد زیر 18 سال نیازمند ارائه‌ی شناسنامه توسط والدین خواهند بود و چنانچه یکی از والدین در حال سفر با کودک خود است، می‌بایست مدرک اختیار والدین را ارائه دهد.

ویزای ویزیتوری کانادا و اهمیت ویزای شینگن برای اخذ آن

یکی از انواع ویزای کانادا که سابقه‌ی سفر و ویزای شینگن در آن نقش بسزایی بازی می‌کند ویزای ویزیتوری کانادا می‌باشد. علاوه برداشتن یک سابقه‌ی سفر خوب شرایط زیر نقش مهمی در فرایند اخذ ویزای ویزیتوری کانادا خواهند داشت.

ویزای ویزیتوری کانادا

شرایط اخذ ویزای ویزیتوری کانادا

 • داشتن یک مدرک مسافرتی معتبر مانند پاسپورت
 • داشتن سلامت جسمانی
 • عدم وجود سوابق جنایی و جرائم مهاجرتی در پرونده‌ی متقاضی
 • شما باید به افسر مهاجرتی ثابت کنید که دارای وابستگی‌هایی از جمله خانواده، اموال و شغل در کشور خودتان هستید. و تمامی‌ آن‌ها انگیزه‌ی بازگشت شما هستند.
 • شما باید افسر مهاجرتی را قانع کنید که در پایان دوره‌ی سفر خود به کشور خود باز می‌گردید.
 • شما باید به افسر مهاجرتی ثابت کنید که برای مدت اقامت خود پول کافی دارید. میزان پول شما به محل اسکان و مدت‌زمان اقامت شما در کانادا بستگی خواهد داشت.

علاوه‌ بر این‌ها ممکن است از شما درخواست شود که تست پزشکی و یا نامه‌ی دعوت افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند را ارائه دهید.

افراد زیر اجازه‌ی ورود به کانادا را نخواهند داشت

برخی از افراد توسط کشور کانادا پذیرفته نخواهند شد. از دلایل اصلی این موضوع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تعرض به حقوق انسانی
 • فعالیت‌های مجرمانه
 • ارتکاب جرائم سازمان‌یافته

همان‌طور که مشاهده کردید در موارد بالا حرفی از سابقه‌ی سفر و ویزای شینگن به‌عنوان یک مدرک اصلی زده نشد. این بدین معناست که شما با پاسپورتی که هیچ سابقه‌ی سفری نداشته است نیز می‌توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. اما ویزای شینگن و سابقه‌ی سفر شما اهمیت بسیار زیادی در پذیرفته شدن درخواست شما خواهد داشت و بدون آن‌ها درصد احتمال پذیرفته شدن درخواست شما بسیار پایین خواهد بود.

.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات