نیوفاندلند و لابرادور

ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

 درباره ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

ایالت نیوفاندلند و لابرادور، شرقی‌ترین ایالت کانادا است. سنت جانز، شهر مرکزی و بزرگ‌ترین شهر در نیوفاندلند است. این ایالت از دو بخش نیوفاندلند و لابرادور تشکیل شده است. این ایالت، 405.212 کیلومتر مربع مساحت و نزدیک به 514000 نفر جمعیت دارد. تقریبا 94 درصد از جمعیت  آن در نیوفاندلند و به ویژه در جزیره آوالون سکونت دارند. برای آشنایی بیشتر با درباره ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا و همه چیز درباره مهاجرت و تحصیل و اشتغال در این ایالت با تیم تراست همراه باشید.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور

در فصل زمستان، نیوفاندلند هوا تقریبا سرد است اما به ندرت دمای هوا به کم‌تر از منفی 10 درجه کاهش پیدا می‌کند . در فصل تابستان، نیوفاندلند هوا معتدل است و بهترین فصل برای حضور گردشگران در نیوفاندلند محسوب می‌شود. در فصل تابستان، درجه هوا از 21 درجه بالاتر نمی‌رود و در فصل زمستان نیز بارندگی در این ایالت زیاد است.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور

تاریخچه نیوفاندلند کانادا

نیوفاندلند در سال‌های گذشته یکی از مستعمرات انگلستان بوده است که پس از مدتی رکود اقتصادی موفق شد به کنفدراسیون کانادا بپیوندد. لابرادور نیز منطقه ساحلی است که در نزدیکی کبک قرار گرفته است. در سال 2001، نیوفاندلند و لابرادور یک استان مستقل محسوب شدند.

جغرافیای نیوفاندلند

نیوفاندلند و لابرادور، شرقی‌ترین ایالت کانادا هستند. این ایالت به دو بخش نیوفاندلند و لابرادور تقسیم شده است. در این ایالت 7 جزیره کوچک نیز قرار دارد. این ایالت با اقیانوس اطلس، مرز ساحلی دارد.

جغرافیای نیوفاندلند

کد نیوفاندلند و لابرادور

برای برقراری تماس تلفنی با این ایالت از کد 709 استفاده کنید.

زبان رسمی در نیوفاندلند و لابرادور

زبان رسمی که در ادارات و روابط اجتماعی باید به آن مسلط باشید، انگلیسی است. البته گویش مردم در این ایالت کمی با سایر ایالات تفاوت دارد طوری که در کانادا گفته می‌شود که مردم در ایالت نیوفاندلند به زبان انگلیسی البته با گویش نیوفاندلندی صحبت می‌کنند.

درباره نیوفاندلند و لابرادور کانادا

به دلیل کشف منابع گاز و معادن در این ایالت و همچنین جذب اشخاص با مهارت و مهندسین در بخش صنعت، تعداد زیادی از مهاجرین برای زندگی در کانادا، نیوفاندلند و لابرادور را انتخاب می‌کنند. این ایالت با وجود ساحل زیبا و جنگل‌های وسیع یک ایالت رویایی برای زندگی محسوب می‌شود. سنت‌جان شهر مرکزی این ایالت است که در آن سبک شهرسازی شباهت زیادی به سانفرانسیسکو در آمریکا دارد. تقریبا 177000 نفر در این شهر زندگی می‌کنند. ویندزور نیز یکی دیگر از شهرهای مهم در ایالت نیوفاندلند و لابرادور است. روستاهای کوچک در این ایالت به وفور یافت می‌شوند.

فرهنگ مردم نیوفاندلند و لابرادور

طبیعت بسیار زیبای نیوفاندلند و لابرادور در خلق و خوی مردم تاثیر زیادی داشته است. ساکنین در این ایالت شاد و خوش‌برخورد هستند. مهاجرین در ایالت نیوفاندلند و لابرادور با برخورد دوستانه ساکنین مواجه می‌شوند. گردش در طبیعت و تفریح در ساحل، باعث شکل‌گیری روحیه پویا و تلاشگر در بین مردم ایالت گردیده است.

انتخاب خانه در نیوفاندلند کانادا

در نیوفاندلند برای اجاره محل مسکونی بهتر است از مشورت مشاورین املاک و واسطه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید. اکثر مهاجرین در سال‌های اول ورود به نیوفاندلند، شهرک‌های ساخته شده در حومه شهر را برای شروع زندگی در کانادا برمی‌گزینند. به دلیل قیمت ارزان‌تر مناطق مسکونی در حومه شهر، این مناطق به بهترین مکان برای شروع زندگی مهاجرین در نیوفاندلند تبدیل شده است. البته ساکنین در منازل مسکونی حومه شهر، به امکانات مختلف از جمله مدرسه، بیمارستان و فروشگاه دسترسی دارند. اگر قصد زندگی در مناطق اطراف شهر را دارید بهتر است وسیله نقلیه شخصی تهیه کنید. در زمان انعقاد قرارداد از مالک در مورد امکان نگهداری از حیوان خانگی سوال کنید.

اخذ گواهی‌نامه رانندگی در نیوفاندلند

مهاجرین در نیوفاندلند مانند سایر شهروندان برای خرید و اجاره اتومبیل باید گواهی‌نامه رانندگی دریافت کرده باشند. اگر قبلا برای اخذ گواهی‌نامه رانندگی در ایالت دیگری اقدام کرده‌اید امکان تعویض آن با گواهی‌نامه رانندگی در نیوفاندلند وجود دارد در غیر این صورت باید برای دریافت گواهی‌نامه جدید اقدام کنید.

خدمات بهداشت و درمان در نیوفاندلند و لابرادور

در نیوفاندلند و لابرادور، مانند سایر ایالات در کانادا، ساکنین از خدمات درمانی رایگان استفاده می‌کنند. البته برخی از هزینه‌های درمانی مانند عمل زیبایی، با هزینه شخصی انجام می‌شود. مهاجرین در چند ماه اول سکونت در این ایالت از بیمه درمانی برخوردار نیستند و باید در بدو ورود به نیوفاندلند و لابرادور برای دریافت کارت درمان اقدام کنند. معمولا سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا کارت خدمات درمانی برای مهاجرین صادر شود. بهتر است در این بازه زمانی با یک شرکت بیمه برای پوشش هزینه‌های درمانی قرارداد ببندید.

خدمات بهداشت و درمان در نیوفاندلند و لابرادور

سطح استاندارد زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

 • آب و هوای مطبوع و پاکیزه یکی از معیارهای مهم برای تعیین کیفیت زندگی در یک شهر محسوب می‌شود. نیوفاندلند و لابرادور با برخورداری از آب و هوای پاکیزه، از این ویژگی برخوردار است.
 • اقتصاد پویا و شکوفا در این ایالت یکی از عوامل جذب مهاجر در سال‌های اخیر بوده است.
 • اگر در یکی از رشته‌های مهندسی مخصوصا مهندسی معدن و نفت فارغ‌التحصیل شده‌اید ایالت نیوفاندلند و لابرادور، مکان مناسبی برای زندگی شما خواهد بود.
 • رسمیت زبان انگلیسی در این ایالت و تسلط بیشتر مهاجرین بر زبان انگلیسی مهاجرت به این ایالت را در مقایسه با ایالات فرانسه زبان آسان‌تر می‌کند.
 • هزینه مسکن و حمل و نقل در نیوفاندلند در مقایسه با شهرهای بزرگی مانند تورنتو و ونکوور پایین است.
 • حضور مهاجرین از کشورهای مختلف در این ایالت، شرایط زندگی را برای تازه‌واردین راحت کرده و از حس غربت آن‌ها کاسته است.

هزینه های زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

هزینه‌های زندگی در نیوفاوندلند و لابرادور به شرح زیر هستند. تمامی هزینه‌ها به دلار کانادا محاسبه شده‌اند:

هزینه رستوران در نیوفاندلند و لابرادور

رستوران هاقیمتمحدوده قیمتی
یک وعده، رستوران ارزان۱۰
یک وعده برای دو نفر، رستوران با قیمت متوسط، با پیش غذا، غذای اصلی و دسر۴۵
وعده غذایی مک در مک دونالد (یا وعده غذایی مشابه)
کاپوچینو (معمولی)
نوشابه کوکاکولا/ پپسی (بطری ۰.۳۳ لیتری)
آب (بطری ۰.۳۳ لیتری)

هزینه اقلام غذایی در نیوفاندلند و لابرادور

اقلام غذاییقیمتمحدوده قیمتی
شیر (معمولی)۲.۵۵
یک قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)
برنج (سفید)، (۱ کیلوگرم)۲.۳۰
تخم مرغ (معمولی) (۱۲)
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)
گوشت راسته گاو (۱ کیلوگرم) (یا گوشت قرمز راسته مشابه)
سیب (۱ کیلوگرم)
موز (۱ کیلوگرم)
پرتغال (۱ کیلوگرم)
گوجه فرنگی (۱کیلوگرم)
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)
پیاز (۱ کیلوگرم)
کاهو (۱ عدد)
آب (بطری ۱.۵ لیتری)۲

هزینه حمل و نقل در نیوفاندلند و لابرادور

حمل و نقلقیمتمحدوده قیمتی
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
بلیط ماهیانه (قیمت معمولی)
تاکسی (تعرفه معمولی)
تاکسی به ازای هر کیلومتر (تعرفه معمولی)
تاکسی به ازای هر ساعت توقف (تعرفه معمولی)
بنزین (۱ لیتر)۱.۱۶۱.۰۱ – ۱.۴۶
فولکس واگن گلف ترندلاین (یا خودرو نو مشابه)
تویوتا کرولا سدان کامفورت (یا خودرو نو مشابه)

هزینه تسهیلات عمومی در نیوفاندلند و لابرادور

هزینه های اشتراک (ماهانه)قیمتمحدوده قیمتی
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای یک آپارتمان ۸۵ متر مربع۸۹.۴۷
یک دقیقه هزینه تلفن همراه از پیش پرداخت شده با تعرفه معمولی (بدون تخفیف و طرح)
اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، نامحدود، کابل/ ADSL)۹۶

هزینه ورزش و تفریح در نیوفاندلند و لابرادور

تفریح و ورزشقیمتمحدوده قیمتی
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای یک فرد بالغ۴۷.۵۰۳۰ – ۶۵
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)
سینما، اکران بین المللی، یک صندلی

هزینه مراقبت از کودک در نیوفاندلند و لابرادور

هزینه نگهداری از کودکانقیمتمحدوده قیمتی
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، کل روز، خصوصی، ماهانه برای یک کودک۶۵۰
مدرسه ابتدایی بین المللی، هزینه سالانه برای یک کودک

هزینه کفش و لباس در نیوفاندلند و لابرادور

کفش و لباسقیمتمحدوده قیمتی
شلوار جین (لویز ۵۰۱ یا مشابه)
لباس تابستانی در مغازه های زنجیره ای (زارا، H & M و …)
یک جفت کفش پیاده روی نایکی (قیمت متوسط)۱۲۰
یک جفت کفش چرمی مردانه۱۵۰

هزینه خرید و اجاره ‌ی ماهانه خانه در نیوفاندلند و لابرادور

اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور

منابع طبیعی نقش بسیار موثری در اقتصاد این ایالت ایفا می‌کند و هر ساله نزدیک به 700 میلیون دلار درآمد برای ایالت نیوفاندلند و لابرادور ایجاد می‌کند. تولید شیلات نیز یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در نیوفاندلند محسوب می‌شود که در حال حاضر پرورش ماهی توسط تعداد قابل توجهی از ساکنین ایالت انجام می‌شود. تولید انرژی‌های هیدروالکتریک نیز یکی از پایه‌های اقتصادی مهم در این ایالت است. جالب است بدانید که نیوفاندلند و لابرادور یکی از ایالات نفت‌خیز در کانادا است که در سال‌های اخیر تولیدات زیاد  نفت خام و نیز محصولات تولیدی مرتبط با نفت، تاثیر به سزایی در رونق اقتصاد در این ایالت داشته است.

کار در نیوفاندلند و لابرادور کانادا

اگر قصد مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور را دارید در مورد پیدا کردن شغل مناسب و اعمال تبعیض بین مهاجرین و مردم کانادایی نگران نباشید زیرا در این ایالت کارفرمایان، کارمندان خود را بر اساس مهارت، تخصص و میزان آشنایی  با وظایف شغلی، برمی‌گزینند.

شما به عنوان یک مهاجر جویای کار باید برای کارفرما درخواست همکاری را به همراه رزومه خود ارسال کنید. در این فرم باید به صورت مختصر در مورد مهارت‌های خود توضیح دهید و ساعاتی را که می‌توانید به کار مورد نظر بپردازید همچنین حقوق مد نظرتان را بیان کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که کارفرمایان در نیوفاندلند آن تایم هستند بنابراین اگر قصد حضور در محل کار را ندارید یا مجبور هستید با تاخیر حاضر شوید بهتر است با کارفرما تماس گرفته و برنامه خود را به او اطلاع دهید.

برای یافتن شغل مناسب در نیوفاندلند و لابرادور در گام اول باید به این نکته توجه داشته باشید که کارفرما از شما  انتظار دارد دقیقا چه کاری انجام دهید. باید از حقوق و مسوولیت‌های شغلی خود اطلاع دقیق پیدا کنید. شما در هر مکانی که قصد انجام کار دارید باید ابتدا با مراجعه به وب سایت محل کار مورد نظر از ضوابط آن مطلع شوید.

درآمد مشاغل مختلف در نیوفاندلند به میزانی است که علاوه بر تامین هزینه‌های زندگی، بخشی از آن نیز پس‌انداز می‌شود. اما کارفرما از درآمد کارمند خود درصدی را بابت بیمه و مالیات کسر می‌‌کند.

مشاغل در نیوفاندلند و لابرادور به صورت تمام وقت و نیمه وقت هستند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط خود، برای برای مشاغل با شیفت روزانه، شبانه یا شیفت عصر با کارفرما همکاری کنید.

لازم به ذکر است که برای یافتن شغل در نیوفاندلند و لابرادور نیز باید مانند سایر ایالات، کد SIN را که یک شماره 9 رقمی است دریافت کرده باشید.

تحصیل و آموزش در نیوفاندلند کانادا

کودکان در نیوفاندلند از 5 سالگی با ورود به پیش‌دبستانی برای شروع تحصیل در مدرسه خود را آماده می‌کنند و معمولا 18 سالگی مشغول به تحصیل در مدرسه هستند. مدارس در نیوفاندلند، دروس را به دو زبان انگلیسی و فرانسه برای دانش‌آموزان ارائه می‌کنند. سیستم آموزشی در مدارس این نیوفاندلند و لابرادور از لحاظ کیفیت، در سطح عالی قرار دارند . مهاجرین در این ایالت می‌توانند مانند سایر شهروندان، فرزندان خود را در مدارس دولتی یا خصوصی ثبت نام کنند منتهی باید بابت هر سال تحصیلی، شهریه بپردازند. برخی از خانواده‌ها  با توجه به اختصاص یافتن وقت بیشتر برای دانش‌آموزانی که هنوز به تسلط کافی در یادگیری به زبان انگلیسی نرسیده‌اند ثبت نام در مدارس خصوصی را ترجیح می‌دهند. تحصیل در مدارس خصوصی نیوفاندلند، مزایای دیگری هم دارد:

 • در این مدارس، با صرف وقت بیشتر برای تدریس، دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه یا کالج آمادگی کافی پیدا می‌کنند.
 • وجود مدارس خصوصی در سطح ایالت، حق انتخاب زیادی را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است تا بتوانند فرزند خود را در مدرسه‌ای که بیشترین همخوانی را با اهداف آموزشی آن‌ها دارد ثبت نام کنند.
 • در مدارس خصوصی به نیازهای فردی هر دانش‌آموز در ارائه مطالب درسی توجه می‌شود.
تحصیل و آموزش در نیوفاندلند کانادا

دانشگاه‌ ها در نیوفاندلند و لابرادور

دو دانشگاه بسیار معتبر در نیوفاندلند فعالیت دارند که امروزه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در آن مشغول به تحصیل در گرایش‌های مختلف علمی هستند.:

 • Memorial University of Newfoundland. در این دانشگاه بیش از 18000 دانشجو از 100 کشور دنیا در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در حال تحصیل هستند. شما می‌توانید برای شرکت در دوره‌های حضوری و مجازی در این دانشگاه ثبت نام کنید. در این دانشگاه تحقیقات بسیار خوبی در حوزه علوم دریایی به دلیل مشارکت دانشگاه با موسسه فرانتیر اقیانوس (Ocean Frontier Institute) صورت می‌گیرد.
دانشگاه‌ ها در نیوفاندلند و لابرادور
 • College of the North Atlantic. این مرکز اموزشی تقریبا 55 سال پیش تاسیس شده و توانسته است با ارائه دوره‌های تخصصی دانشجویان زیادی را جذب کند. در این مرکز آموزشی 17 دانشکده در حال فعالیت هستند و بیش از 8000 دانشجو به صورت تمام وقت و وپاره وقت در آن تحصیل می‌کنند. رشته‌های مهندسی، علوم طبیعی، بهداشت و تجارت در این کالج، تدریس می‌شوند.

فرهنگ غذایی مردم نیوفاندلند

مردم در نیوفاندلند معمولا برای وعده‌های غذایی خود آبزیان دریایی و سبزیجات تازه را به فست‌فود ترجیح می‌دهند و در بین تمام غذاهای محلی، ماهی جایگاه ویژ‌ه‌ای در فرهنگ غذایی مردم در این ایالت دارد. مردم در نیوفاندلند و لابرادور ماهی را با ادویه و سبزیجات محلی تهیه می‌کنند. البته سایر آبزیان مانند میگو صدف دریایی نیز طرفداران خاص خود را دارد. در نیوفاندلند، کیفیت مواد غذایی و تازه بودن آن‌ها برای مردم و همچنین رستوران‌ها جزء اولویت‌های مهم در تهیه غذا است. مردم در این ایالت از طبع متعادلی برخوردار هستند و معمولا از ادویه‌های خیلی تند در غذا استفاده نمی‌کنند اما در مقابل به دلیل رشد گونه‌های گیاهی مختلف در نیوفاندلند از آن‌ها در غذاهای محلی استفاده می‌کنند.

بهترین رستوران‌ها در نیوفاندلند و لابرادور

پیشنهاد می‌شود در صورت سفر به نیوفاندلند و لابرادور حتما دسرهای فوق‌العاده‌ای را که در رستوران‌های آن تهیه می‌شود تست کنید. ساندویچ‌های محلی در رستوران‌های این ایالت نیز جزء غذاهای فوق‌العاده هستند که با یک بار خوردن، طعم کم نظیر آن را فراموش نخواهید کرد. در ادامه به معرفی بهترین رستوران‌ها در نیوفاندلند و لابرادور می‌پردازیم.

رستوران بیسترو ان رو ( Bistro on roe): علاقه‌مندان به غذاهای دریایی می‌توانند با انتخاب این رستوران برای سپری نمودن وعده‌های غذایی خود از اقامت در نیوفاندلند و لابرادور لذت کامل ببرند. در تهیه غذاهای رستوران باکالو از دانه‌ها و گیاهان مخصوص هر فصل استفاده می‌شود و این همان چیزی است که این رستوران را برای اکثر گردشگران به یک مکان جذاب تبدیل نموده است.

110 Roe Avenue, Gander, Newfoundland and Labrador, A1V 1W8, Canadaآدرس:

شماره تماس:  +17096514763

رستوران ریموند ( Raymond): غذاهای دریایی در این رستوران با مواد غذایی تازه و با بهترین کیفیت تهیه می‌شوند. در رستوران ریموند برخی از غذاهای محلی ایالت کبک نیز در منو مشاهده می‌شود.

آدرس: 95 Water Street, Downtown, St. John’s, Newfoundland and Labrador, A1C 1A4, Canada

شماره تماس: +17095795800

رستوران نیوفاند سوشی ( Newfound sushi): در این رستوران با ترکیب دسنور اشپزی آسیایی‌ها برای پخت غذاهای دریایی با دستور آشپزی کانادایی، غذاهای جدیدی تهیه می‌شود که توجه هر گردشگری را جلب خواهد نمود.

117 Broadway, Corner Brook, Newfoundland and Labrador, A2H 5B6, Canadaآدرس:

شماره تماس: +17096346666

اقامت پس از تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور

بسیاری از دانشجویان خارجی که در یکی از دانشگاه‌های نوفاندلند و لابرادور تحصیل می‌کنند قصد دارند پس از پایان دوره تحصیلی خود به اقامت در این ایالت ادامه بدهند اما از شرایط قانونی برای حضور در نیوفاندلند مطلع نیستند. در این بخش از مقاله برای آشنایی با شرایط لازم جهت اقامت در نیوفاندلند با ما همراه باشید:

 • باید در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی معتبر در کانادا به صورت تمام وقت تحصیل کرده باشید.
 • باید حداقل نصف دوره تحصیلی خود را سپری کرده باشید.
 • باید قبل از این که دو سال از زمان فارغ‌التحصیلیتان بگذرد برای اقامت اقدام کنید
 • باید از سوی کارفرمایی پیشنهاد همکاری در شغلی که مرتبط با رشته تحصیلی شما هست صورت گرفته باشد.
 • در زمان اقدام برای اقامت باید ویزای معتبر کانادا را داشته باشید
 • باید توانایی مالی خود را برای اقامت در نیوفاندلند و لابرادور اثبات کنید. به این منظور می‌توانید فیش حقوقی خود و یا رسید اجاره بهای منزل مسکونی را ارائه کنید
 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی. اگر قصد همکاری با کارفرما در مشاغل سطح A و B را دارید کارفرما نیز می‌تواند با دادن گواهی، تسلط شما بر زبان انگلیسی را تایید کند

 جاذبه‌های دیدنی در نیوفاندلند و لابرادور

جزیره آوالون: اگر تماشای توده‌های یخ جاری در اقیانوس برای شما لذت‌بخش است به جزیره آوالون سفر کنید. طبیعت بسیار زیبای این جزیره بسیاری از گردشگران را برای انتخاب ایالت نیوفاندلند به منظور سپری کردن تعطیلاتی رویایی، ترغیب می‌کند.

آدرس: کانادا، نیوفاندلند

جاذبه‌های دیدنی در نیوفاندلند و لابرادور

خیابان پرنسس ویلیام: خیابان پرنسس ویلیام یکی از محله‌های بسیار قدیمی و تاریخی در نیوفاندلند است که در آن خانه‌های قدیمی با سبک معماری کانادایی مشاهده می‌شود. درختان سر به فلک کشیده در این مرحله تاریخی، جذابیت آن را دو چندان کرده است.

آدرس: Canada, saint john, prance viliam sereet

پارک ایروینگ: این پارک ساحلی زیبا با گل‌ها و گونه‌های گیاهی رنگارنگ یکی از جاذبه‌های گردشگری در نیوفاندلند است. تماشای ساحل شگرف، طبیعت سرسبز  و نسیم روح‌نوازی که به آرامی بوته‌‌های گل را به حرکت در می‌اورد پارک ایروینگ را به بهشت گردشگران تبدیل نموده است.

آدرس: Sand Cove Road, Saint John, New Brunswick

سیاست در نیوفاندلند

در نیوفاندلند و لابرادور نیز مانند سایر ایالات در کانادا پارلمانی وجود دارد که در آن قوانین ایالتی تصویب می‌شوند. نمایندگان از احزاب مختلف و تمام شهرهای نیوفاندلند و لابرادور در پارلمان حضور دارند. چندین کرسی از مجلس سنای کانادا نیز به نمایندگان این ایالت اختصاص دارد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات